Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності посадових осіб операторів електронних майданчиків (Друге читання)
№ п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція |
0. |
ПРОЕКТ |
проект |
||
1. |
Закон України |
Закон України |
||
2. |
Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності посадових осіб операторів електронних майданчиків |
Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності посадових осіб операторів електронних майданчиків |
||
3. |
Верховна Рада України постановляє: |
Верховна Рада України постановляє: |
||
4. |
1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122): |
1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122): |
||
5. |
1) у другому реченні частини третьої статті 38 слово «статтею» замінити словами «частинами четвертою, п’ятою статті»; |
1) у другому реченні частини третьої статті 38 слово «статтею» замінити словами «частинами четвертою і п’ятою статті»; |
||
6. |
2) статтю 164-14 викласти в такій редакції: |
2) статтю 164-14 викласти в такій редакції: |
||
7. |
«Стаття 164-14. Порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти |
«Стаття 164-14. Порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти |
||
8. |
Необґрунтована відмова від проведення реєстрації осіб, які бажають стати замовниками або учасниками процедури електронного реверсивного аукціону, а так само порушення регламенту електронного майданчика - |
-1- Шаров І.Ф. З метою техніко-юридичного корегування положень законопроекту, а також приведення їх у відповідність до частин восьмої та дев‘ятої статті 39-5 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» у тексті законопроекту слова «необґрунтована відмова» замінити словами «безпідставна відмова» у відповідному відмінку. | Враховано |
Безпідставна відмова від проведення реєстрації осіб, які бажають стати замовниками або учасниками процедури електронного реверсивного аукціону, а також порушення регламенту електронного майданчика - |
9. |
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб операторів електронних майданчиків від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб операторів електронних майданчиків від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
||
10. |
Необґрунтована відмова від організації чи проведення електронного реверсивного аукціону - |
Безпідставна відмова від організації чи проведення електронного реверсивного аукціону - |
||
11. |
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб операторів електронних майданчиків від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб операторів електронних майданчиків від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
||
12. |
Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - |
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - |
||
13. |
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб операторів електронних майданчиків від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб операторів електронних майданчиків від двохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
||
14. |
Здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься у документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації); неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства; неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; непроходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону; неподання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, - |
Здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, у тому числі оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації); неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства; неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; непроходження навчання чи підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель відповідно до вимог закону; неподання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, - |
||
15. |
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
||
16. |
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частині четвертій цієї статті, - |
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частині четвертій цієї статті, - |
||
17. |
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»; |
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»; |
||
18. |
3) у пункті 1 частини першої статті 255 в абзаці «органів Антимонопольного комітету України (статті 164-3, 164-14, 166-1-166-4)» цифри «164-14, « виключити. |
-2- Шаров І.Ф. Підпункт 3 пункту 1 виключити. Відповідно до пункту 5 статті 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" одним з основних завдань АМКУ є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних закупівель. Для реалізації цього завдання АМКУ наділяється повноваженнями розглядати справи про адмінправопорушення, приймати постанови та перевіряти їх законність та обґрунтованість (пункт 3 частини першої статті 7 вказаного Закону). При цьому, у частині п’ятій статті 7 Закону України "Про здійснення державних закупівель" зазначається, що АМКУ здійснює контроль у сфері державних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України. Отже, позбавлення зазначеного державного органу права складати протоколи у справах про адмінправопорушення, передбачені статтею 164-14 КУпАП, є недоцільним. | Відхилено |
3) в абзаці «органів Антимонопольного комітету України (статті 164-3, 164-14, 166-1-166-4)» пункту 1 частини першої статті 255 цифри «164-14 « виключити. |
19. |
2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. |
2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. |