Кількість абзаців - 18 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. 1. Внести зміни до таких законів України:
 
   1. Внести зміни до таких законів України:
 
3. 1) доповнити Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1997 p., № 24, ст. 170) статтею 91 такого змісту:
 
-1- Гладій В.І.
Абзац перший підпункту 1 пункту 1 законопроекту після цифр «170» доповнити словами «із наступними змінами)»
 
Враховано   1) Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити статтею 9-1 такого змісту:
 
4. “Стаття 91. Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю
1. Органи місцевого самоврядування забезпечують у межах своїх повноважень реалізацію громадянами права на участь у місцевому самоврядуванні, залучають громадськість до процесу підготовки і виконання органами місцевого самоврядування своїх рішень.
2. З метою забезпечення ефективної взаємодії з громадськістю органи місцевого самоврядування:
проводять в установленому порядку консультації з громадськістю;
сприяють здійсненню громадської експертизи діяльності органів місцевого самоврядування;
систематично інформують громадськість про свою діяльність, зокрема про підготовку, прийняття та виконання рішень.
Питання, що стосуються трудових відносин або соціального захисту громадян, розглядаються органами місцевого самоврядування з урахуванням пропозицій професійних спілок та їх об’єднань. У розгляді зазначених питань мають право брати участь представники професійних спілок та їх об’єднань, які внесли відповідні пропозиції.
Для координації заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю, сприяння здійсненню громадської експертизи діяльності органів місцевого самоврядування при органах місцевого самоврядування можуть утворюватися громадські ради, інші консультативно-дорадчі органи, які провадять свою діяльність на засадах добровільності, рівноправності їх членів та відкритості.
Рішення громадських рад, інших консультативно-дорадчих органів мають рекомендаційний характер і обов’язкові для розгляду відповідними органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами.
Органи місцевого самоврядування створюють належні умови для роботи громадських рад, інших консультативно-дорадчих органів.
3. Порядки проведення консультацій з громадськістю, сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органу місцевого самоврядування, інформування громадськості про свою діяльність, а також положення про громадську раду, інший консультативно-дорадчий орган, що утворюються при органі місцевого самоврядування, затверджує місцева рада.”;
 
-2- Гордієнко С.В.
Запропоновану законопроектом статтю 9-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» викласти в редакції, що забезпечує її узгодження із Законом України «Про громадські об’єднання»:
«Стаття 9-1. Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю
1. Органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень залучають громадськість до вирішення питань місцевого значення, віднесених до їх відання, зокрема, до розроблення проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій, висновків, рекомендацій, проведення консультацій, до участі в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.
2. З метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення при органах місцевого самоврядування можуть утворюватися консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, рішення яких мають рекомендаційний характер та є обов’язковими для розгляду відповідними органами і посадовими особами місцевого самоврядування.
3. Порядок проведення консультацій з громадськістю та положення про консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що утворюються при органі місцевого самоврядування, затверджує відповідна рада».
 
Враховано   «Стаття 9-1. Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю
1. Органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень залучають громадськість до вирішення питань місцевого значення, віднесених до їх відання, зокрема, до розроблення проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій, висновків, рекомендацій, проведення консультацій, до участі в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.
2. З метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення при органах місцевого самоврядування можуть утворюватися консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, рішення яких мають рекомендаційний характер та є обов’язковими для розгляду відповідними органами і посадовими особами місцевого самоврядування.
3. Порядок проведення консультацій з громадськістю та положення про консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що утворюються при органі місцевого самоврядування, затверджує відповідна рада»;
 
    -3- Сушкевич В.М.
В першому та другому реченнях абзацу восьмого пункту першого розділу І законопроекту слова «та їх об’єднань» замінити словами « (їх об’єднань), інших громадських об’єднань, в тому числі інвалідів».
 
Відхилено    
5. 2) у Законі України «Про місцеві державні адміністрації» (Відомості Верховної Ради України, 1999р., № 20 - 21, ст. 190; 2004р., № 6, ст. 38):
 
-4- Гладій В.І.
У абзаці першому підпункту 2 пункту 1 законопроекту слова та цифри «2004р., № 6, ст. 38» замінити словами та цифрами «2013р., № 15, ст. 97».
 
Враховано   2) у Законі України «Про місцеві державні адміністрації» (Відомості Верховної Ради України, 1999р., № 20 - 21, ст. 190; 2013р., № 15, ст. 97):
 
6. у назві розділу ІV слова «об’єднаннями громадян» замінити словом «громадськістю»;
 
   у назві розділу ІV слова «об’єднаннями громадян» замінити словом «громадськістю»;
 
7. статтю 37 викласти в такій редакції:
 
-5- Гладій В.І.
Абзац третій та четвертий підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«у статті 37:
у назві статті слова «об’єднаннями громадян» замінити словом «громадськістю»;»
 
Враховано   у статті 37:
 
8. «Стаття 37. Відносини місцевих державних адміністрацій з громадськістю
 
   у назві слова «об’єднаннями громадян» замінити словом «громадськістю»;
 
9. Місцеві державні адміністрації:
забезпечують у межах своїх повноважень реалізацію громадянами права на участь у вирішенні питань, що належать до компетенції місцевих державних адміністрацій, залучають громадськість до процесу підготовки і виконання своїх рішень;
 
-6- Гордієнко С.В.
Частину першу статті 37 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» після слова «громадськими» доповнити словом «об’єднаннями».
 
Враховано   частину першу після слова «громадськими» доповнити словом «об’єднаннями»;
 
10. взаємодіють з політичними партіями, громадськими, релігійними і благодійними організаціями, професійними і творчими спілками, організаціями роботодавців, органами самоорганізації населення, недержавними засобами масової інформації та іншими непідприємницькими товариствами і установами, що легалізовані відповідно до законодавства, з метою забезпечення захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, екологічних, соціальних, культурних та інших інтересів з урахуванням загальнодержавних і місцевих інтересів, сприяють виконанню статутних завдань.
 
-7- Сушкевич В.М.
В абзаці, що стосується пункту другого розділу І законопроекту слова «громадськими» доповнити словами «об’єднаннями, в тому числі інвалідів».
 
Враховано частково      
11. Зазначені в абзаці третьому частини першої цієї статті організації та органи можуть вносити на розгляд місцевих державних адміністрацій пропозиції щодо діяльності відповідних адміністрацій. У цьому разі представники згаданих організацій та органів мають право бути присутніми під час розгляду порушених ними питань та давати необхідні пояснення.
Для забезпечення ефективної взаємодії з громадськістю місцева державна адміністрація:
 
-8- Гордієнко С.В.
Частину другу статті 37 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» замінити новими частинами другою-четвертою, виклавши їх у такій редакції:
«Місцеві державні адміністрації у межах своїх повноважень залучають громадськість до вирішення питань, віднесених до їх відання, зокрема, до розроблення проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій, висновків, рекомендацій, проведення консультацій, до участі в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.
З метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань, віднесених до відання місцевих державних адміністрацій, при місцевих державних адміністраціях можуть утворюватися консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, рішення яких мають рекомендаційний характер та є обов’язковими для розгляду місцевими державними адміністраціями та їх посадовими особами.
Порядок проведення консультацій з громадськістю та типове положення про консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що утворюються при місцевих державних адміністраціях, затверджує Кабінет Міністрів України».
У зв’язку з цим частину третю вважати частиною п’ятою.
 
Враховано   частину другу замінити трьома частинами такого змісту:
«Місцеві державні адміністрації у межах своїх повноважень залучають громадськість до вирішення питань, віднесених до їх відання, зокрема, до розроблення проектів нормативно-правових актів, підготовки пропозицій, висновків, рекомендацій, проведення консультацій, до участі в роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.
З метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань, віднесених до відання місцевих державних адміністрацій, при місцевих державних адміністраціях можуть утворюватися консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, рішення яких мають рекомендаційний характер та є обов’язковими для розгляду місцевими державними адміністраціями та їх посадовими особами.
Порядок проведення консультацій з громадськістю та типове положення про консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що утворюються при місцевих державних адміністраціях, затверджує Кабінет Міністрів України».
У зв’язку з цим частину третю вважати частиною п’ятою.
 
12. проводить в установленому порядку консультації з громадськістю;
сприяє здійсненню громадської експертизи діяльності місцевої державної адміністрації;
систематично інформує громадськість про свою діяльність, зокрема про підготовку, прийняття та виконання рішень;
проводить роз’яснювальну роботу щодо цілей, змісту і порядку реалізації державної політики на місцевому рівні та наявних проблем у сферах суспільного життя адміністративно-територіальної одиниці, шляхів їх розв’язання, визначення пріоритетів і перспектив розвитку таких сфер;
здійснює моніторинг громадської думки та повідомлень у засобах масової інформації, що стосуються її діяльності, реагує на критичні зауваження.
 
      
13. Для координації заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю, сприяння здійсненню громадської експертизи діяльності місцевих державних адміністрацій при місцевих державних адміністраціях утворюються громадські ради, інші консультативно-дорадчі органи, які провадять свою діяльність на засадах добровільності, рівноправності їх членів та відкритості.
 
      
14. Рішення громадських рад, інших консультативно-дорадчих органів мають рекомендаційний характер і обов’язкові для розгляду відповідними місцевими державними адміністраціями та їх посадовими особами.
 
      
15. Місцеві державні адміністрації створюють належні умови для роботи громадських рад, інших консультативно-дорадчих органів.
 
      
16. Порядки проведення консультацій з громадськістю, сприяння проведенню громадської експертизи діяльності місцевого органу виконавчої влади, інформування громадськості про свою діяльність, а також типове положення про громадську раду, інший консультативно-дорадчий орган, що утворюються при місцевому органі виконавчої влади, затверджує Кабінет Міністрів України.».
 
      
17. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-9- Гордієнко С.В.
Пункт 2 законопроекту викласти у такій редакції:
«2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування».
 
Враховано   2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.