Кількість абзаців - 352 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України
п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
-1- Князевич Р.П.
у назві статті 212-7 слова «списків громадян України, які мають право брати участь у референдумі» замінити на «списків учасників референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
    -2- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-7 слова «до органу Державного реєстру виборців, виборчої комісії, порушення порядку складання та подання списку виборців, списку громадян України, які мають право брати участь у референдумі» замінити на «до органу ведення Державного реєстру виборців, виборчої комісії, порушення порядку та строків складання (виготовлення) та/або подання списку виборців, списку учасників референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -3- Князевич Р.П.
у частині другій статті 212-7 слова «списку громадян, які мають право брати участь у референдумі, відповідним виборчим комісіям, комісіям з референдуму, надання недостовірного списку виборців, списку громадян, які мають право брати участь у референдумі» замінити на «списку учасників референдуму, відповідним виборчим комісіям, комісіям з референдуму, надання недостовірного списку виборців, списку учасників референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -4- Князевич Р.П.
частину третю статті 212-7 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -5- Князевич Р.П.
у назві статті 212-8 слова «списком громадян, які мають право брати участь у референдумі» замінити на «списком учасників референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -6- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-8 слова «списком громадян, які мають право брати участь у референдумі, а так само відмова у видачі громадянину копії мотивованого рішення про відхилення його скарги (звернення) про внесення змін до відомостей Державного реєстру виборців або запиту щодо відомостей Державного реєстру виборців, про внесення змін до списку виборців, списку громадян, які мають право брати участь у референдумі» замінити на «списком учасників референдуму, а так само відмова у видачі громадянину копії мотивованого рішення про відхилення його скарги (заяви, звернення) про внесення змін до відомостей Державного реєстру виборців або запиту щодо відомостей Державного реєстру виборців, про внесення змін до списку виборців, списку учасників референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
5. 1) у статті 212-9:
 
   1) у статті 212-9:
 
6. назву після слів "засобів масової інформації" доповнити словами ", порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів";
 
-7- Князевич Р.П.
у назві статті 212-9 слова «агітації під час підготовки і проведення референдуму» замінити на «агітації референдуму»;
 
Відхилено   назву доповнити словами "та порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів";
 
7. частину першу після слів "друкованих засобах масової інформації, " доповнити словами "в продукції інформаційного агентства", а після слів "працівниками засобів масової інформації" - словами ", інформаційних агентств";
 
-8- Жванія Д.В.
В абзаці третьому підпункту 1 пункту 1 законопроекту слова «частину першу» замінити словами «абзац перший частини першої»
 
Враховано   абзац перший частини першої після слів "друкованих засобах масової інформації" доповнити словами "в продукції інформаційного агентства", а після слів "працівниками засобів масової інформації" - словами "інформаційних агентств";
 
    -9- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-9 слова «агітації під час підготовки і проведення референдуму» замінити на «агітації референдуму»;
 
Відхилено    
8. частину другу після слів "працівниками засобів масової інформації" доповнити словами ", інформаційних агентств";
 
-10- Жванія Д.В.
В абзаці четвертому підпункту 1 пункту 1 законопроекту слова «частину другу» замінити словами «абзац перший частини другої»
 
Враховано   абзац перший частини другої доповнити словами "інформаційних агентств";
 
    -11- Князевич Р.П.
у частині третій статті 212-9 слова «кандидатів у депутати та на посади» замінити на «кандидатів на пост Президента України, кандидатів у депутати, кандидатів на посади»;
 
Відхилено    
    -12- Князевич Р.П.
у назві статті 212-10 слова «агітація в день проведення референдуму» замінити на «агітації референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -13- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-10 слова «Здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, крім випадків, передбачених статтями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення референдуму» замінити на «Здійснення передвиборної агітації, агітації референдуму, особою, участь якої у агітації заборонена законом, проведення агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітації референдуму, крім випадків, передбачених статтями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення виборів або референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -14- Князевич Р.П.
назву статті 212-11 після слів «стосовно суб'єкта виборчого процесу» доповнити словами «чи суб’єкта процесу референдуму»;
 
Відхилено    
    -15- Князевич Р.П.
частину першу статті 212-11 після слів «Ненадання відповідному суб'єкту виборчого процесу» доповнити словами «чи процесу референдуму»;
 
Відхилено    
    -16- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-11 слова «оприлюднити відповідь щодо такої інформації» замінити на «оприлюднити відповідь та/або спростування щодо такої інформації»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -17- Князевич Р.П.
статтю 212-12 викласти у такій редакції:
«Стаття 212-12. Порушення права на користування будинками (приміщеннями) чи носіями зовнішньої реклами під час виборчого процесу чи процесу референдуму
Порушення встановленого законом права кандидатів, політичних партій (блоків), суб’єктів процесу референдуму на використання на рівних умовах будинків (приміщень) чи носіїв зовнішньої реклами для проведення передвиборного публічного заходу чи передвиборної агітації чи агітації референдуму -
тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -18- Князевич Р.П.
назву статті 212-13 викласти у такій редакції:
«Стаття 212-13. Виготовлення або розповсюдження агітаційних матеріалів з порушенням вимог закону»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -19- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-13 слова «виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк» замінити на «виборчого процесу чи процесу референдуму друкованих матеріалів передвиборної агітації чи агітації референдуму, які не містять відомостей про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -20- Князевич Р.П.
у частині другій статті 212-13 слова «виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк» замінити на «виборчого процесу чи процесу референдуму друкованих матеріалів передвиборної агітації чи агітації референдуму, які не містять відомостей про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -21- Князевич Р.П.
назву статті 212-15 викласти у такій редакції «Стаття 212-15. Порушення порядку фінансування заходів щодо організації, підготовки, проведення виборів чи референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -22- Князевич Р.П.
у частині першій статті 212-15 слова «Порушення порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення виборчої кампанії» замінити на «Порушення встановленого законом порядку фінансування заходів щодо організації, підготовки або проведення виборів чи референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -23- Князевич Р.П.
доповнити статтю 212-15 новою частиною другою такого змісту:
«Порушення встановленого законом порядку фінансування передвиборної агітації чи агітації референдуму або порушення встановленого законом порядку фінансування участі суб’єктів виборчого процесу чи процесу референдуму у відповідному виборчому процесі чи процесі референдуму, або порушення порядку здійснення добровільних внесків до виборчого фонду чи фонду референдуму чи інше порушення встановленого законом порядку формування виборчого фонду чи фонду референдуму -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста сімдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -24- Князевич Р.П.
статтю 212-16 викласти у такій редакції:
«Стаття 212-16. Замовлення або виготовлення виборчих бюлетенів або бюлетенів для голосування на референдумі понад встановлену кількість
Замовлення або виготовлення виборчих бюлетенів або бюлетенів для голосування на референдумі понад встановлену рішенням відповідної виборчої комісії або комісії референдуму кількість -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -25- Князевич Р.П.
статтю 212-17 викласти у такій редакції:
«Стаття 212-17. Порушення встановленого законом порядку діяльності виборчої комісії чи комісії референдуму
Нескликання або непроведення у випадках, у строки або у порядку, встановлених законом, засідання виборчої комісії чи комісії референдуму головою відповідної комісії або особою, яка відповідно до закону виконує його обов'язки -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перешкоджання головою виборчої комісії чи комісії референдуму чи іншим її членом діяльності відповідної комісії, в тому числі, але не виключно, шляхом блокування або шляхом іншого обмеження доступу до будь-якого приміщення цієї комісії для членів цієї комісії, офіційних спостерігачів або інших осіб, які мають право заходити до відповідного приміщення та перебувати у ньому -
тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перешкоджання діяльності виборчої комісії чи комісії референдуму особою, яка не є членом цієї комісії, в тому числі, але не виключно, шляхом блокування або шляхом іншого обмеження доступу до приміщення виборчої комісії чи комісії референдуму для членів цієї комісії, офіційних спостерігачів або інших осіб, які мають право заходити до відповідного приміщення та перебувати у ньому -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ненадання у випадках, у строки та у порядку, встановлені законом, головою відповідної виборчої комісії чи комісії референдуму або особою, яка відповідно до закону виконує його обов'язки, рішення, постанови, протоколу, їх засвідченої копії чи іншого документу виборчої комісії чи комісії референдуму -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення встановленого законом порядку опублікування та/або оприлюднення документів та іншої інформації, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму виборчою комісією, комісією референдуму чи засобом масової інформації, -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -26- Князевич Р.П.
назву статті 212-19 викласти у такій редакції:
«Стаття 212-19. Порушення встановлених законом гарантій щодо участі у роботі виборчих комісій чи комісій референдуму або щодо участі у інших заходах виборчого процесу чи процесу референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -27- Князевич Р.П.
частину першу статті 212-19 викласти у такій редакції:
«Відмова у звільненні члена виборчої комісії чи комісії референдуму від виконання виробничих чи службових обов'язків за основним місцем роботи на час виконання ним повноважень члена відповідної комісії, або інше порушення встановлених законом гарантій здійснення повноважень члена виборчої комісії чи комісії референдуму, крім випадку передбаченого частиною другою цієї статті -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -28- Князевич Р.П.
частину другу статті 212-19 після слів «обов'язків у виборчій комісії» доповнити словами «чи комісії референдуму»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -29- Князевич Р.П.
доповнити статтю 212-19 новою частиною третьою такого змісту:
«Порушення встановлених законом гарантій щодо здійснення повноважень представників, уповноважених чи довірених осіб суб’єктів виборчого процесу чи процесу референдуму або офіційних спостерігачів чи інше порушення їх прав, встановлених законом, щодо участі заходах виборчого процесу чи процесу референдуму -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -30- Князевич Р.П.
статтю 212-20 викласти у такій редакції:
«Стаття 212-20. Порушення порядку звернення щодо призначення виборів
Порушення встановленого законом порядку та/або строку звернення до Верховної Ради України щодо призначення позачергових місцевих виборів -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
9. 2) у частині першій статті 255:
 
   2) у частині першій статті 255:
 
10. у пункті 1:
 
-31- Князевич Р.П.
у абзаці першому пункту 1 частини першої статті 255 цифри «212-14, 212-20» замінити на «212-14, 212-18 - 212-20»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  у пункті 1:
 
11. абзац двадцять третій після слів та цифр "стаття 212-9" доповнити словами "- в частині, що стосується порушення електронними (аудіовізуальними) засобами масової інформації";
 
-32- Жванія Д.В.
Абзац третій підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«у абзаці «Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, її представники в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (стаття 164-6 - в частині демонстрування і розповсюдження фільмів без державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів на каналах мовлення телебачення України; стаття 164-7 - в частині порушення умов розповсюдження і демонстрування фільмів, передбачених державним посвідченням на право розповсюдження і демонстрування фільмів на каналах мовлення телебачення України; стаття 164-8 - в частині недотримання квоти демонстрування національних фільмів при використанні національного екранного часу на каналах мовлення телебачення України, стаття 212-9)» слова та цифри «стаття 212-9»- замінити словами та цифрами «стаття 212-9 - в частині, що стосується порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації»;
 
Враховано   в абзаці «Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, її представники в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (стаття 164-6 - в частині демонстрування і розповсюдження фільмів без державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів на каналах мовлення телебачення України; стаття 164-7 - в частині порушення умов розповсюдження і демонстрування фільмів, передбачених державним посвідченням на право розповсюдження і демонстрування фільмів на каналах мовлення телебачення України; стаття 164-8 - в частині недотримання квоти демонстрування національних фільмів при використанні національного екранного часу на каналах мовлення телебачення України, стаття 212-9)» слово та цифри «стаття 212-9»- замінити словами та цифрами «стаття 212-9 - в частині, що стосується порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації»;
 
    -33- Шпенов Д.Ю.
Абзац третій підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«абзац двадцять третій після слів та цифр "стаття 212-9" доповнити словами "- в частині, що стосується порушення електронними (аудіовізуальними) засобами масової інформації"«
 
Враховано по суті   
12. абзац п’ятдесят третій після слів "примірника видань" доповнити словами ", стаття 212-9 - в частині, що стосується порушення друкованими засобами масової інформації та інформаційними агентствами";
 
-34- Жванія Д.В.
Абзац четвертий підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«у абзаці «спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах (стаття 186-7 - у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов'язкового безоплатного примірника видань» слова « (стаття 186-7 - у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов'язкового безоплатного примірника видань» замінити словами « (стаття 186-7 - у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов'язкового безоплатного примірника видань, стаття 212-9 - в частині, що стосується порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств»
 
Враховано   у абзаці «спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах (стаття 186-7 - у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов'язкового безоплатного примірника видань» слова та цифри « (стаття 186-7 - у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов'язкового безоплатного примірника видань» замінити словами та цифрами « (стаття 186-7 - у частині недоставляння або порушення строку доставляння обов'язкового безоплатного примірника видань, стаття 212-9 - в частині, що стосується порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств»;
 
    -35- Шпенов Д.Ю.
Абзац четвертий підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«абзац п’ятдесят третій після слів "примірника видань" доповнити словами ", стаття 212-9 - в частині, що стосується порушення друкованими засобами масової інформації та інформаційними агентствами»
 
Враховано по суті   
13. пункті 2-2 після слова "статті"- доповнити цифрами "212-9".
 
-36- Шпенов Д.Ю.
Абзац п’ятий підпункту 2 пункту 1 законопроекту викласти в такій редакції:
«пункті 2-2 після слова "статті"- доповнити цифрами "212-9»
 
Враховано по суті  у пункті 2-2 слова та цифри « (статті 212-11, 212-15 - 212-20)» замінити словами та цифрами « (статті 212-7, 212-9, 212-11 - 212-20)».
 
    -37- Князевич Р.П.
у пункті 2-2) частини першої статті 255 слова та цифри « (статті 212-11, 212-15 - 212-20)» замінити на « (статті 212-7, 212-9, 212-11 - 212-20)»;
 
Враховано    
    -38- Князевич Р.П.
пункт 2-3) частини першої статті 255 викласти у такій редакції:
«2-3) кандидати, довірені особи, уповноважені особи, представники партій, офіційні спостерігачі (статті 212-7 - 212-19)».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
14. 2. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 35-36, ст. 446, № 37, ст. 446; 2010 р., № 35-36, ст. 491):
 
-39- Різаненко П.О.
частину третю статті 172 КАСУ доповнити абзацами другим - п’ятим такого змісту:
"Позовні заяви щодо рішень, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму може бути подано до суду у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Суд вирішує адміністративні справи, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню офіційного оприлюднення результатів виборів чи всеукраїнського референдуму.
Спори щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму або оскарження в будь-який інший спосіб встановлених результатів виборів не можуть бути предметом судового розгляду після набуття повноважень відповідно Президента України, народного депутата України чи офіційного оприлюднення результатів всеукраїнського референдуму.
Позовні заяви щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму, подані після набуття повноважень відповідно Президента України, народного депутата України чи офіційного оприлюднення результатів всеукраїнського референдуму, суд залишає без розгляду."
Обґрунтування:
Останнім часом стала поширеною практика дострокового позбавлення народних депутатів України статусу та повноважень за рішенням суду. Рішення суду ґрунтуються на висновках про порушення виборчого законодавства, допущених під час виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, які призвели до встановлення недостовірних результатів виборів.
Кодекс адміністративного судочинства України встановлює п’ятиденний строк на оскарження результатів виборів, але Вищий адміністративний суд України неправильно тлумачить ці положення та розглядає спори, пов’язані з виборчим процесом, за довго після його закінчення.
За таких обставин доцільно деталізувати порядок оскарження результатів виборів шляхом законодавчого закріплення заборони розглядати спори щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму або оскарження в будь-який інший спосіб встановлених результатів виборів після набуття повноважень відповідно Президента України, народного депутата України чи офіційного оприлюднення результатів всеукраїнського референдуму.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  2. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35-37, ст. 446):
 
15. 1) у частині десятій статті 172 слова "надходження позовної заяви" замінити словами "відкриття провадження у справі";
 
-40- Яворівський В.О.
Частину 10 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України викласти у такій редакції:
"10. Суд невідкладно повідомляє Центральну виборчу комісію, відповідну виборчу комісію або комісію з референдуму та комісію вищого рівня про відкриття провадження у справі та про ухвалене судом рішення.".
Обґрунтування:
Вважаю, що суд, у разі отримання позовної заяви на рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, відкриття провадження у справі та про ухвалення судом рішення повинен також невідкладно повідомляти Центральну виборчу комісію.
 
Враховано   1) у частині десятій статті 172 слова "надходження позовної заяви" замінити словами "відкриття провадження у справі";
 
    -41- Одарченко Ю.В.
Підпункті 1 пункту 2 розділу Ізаконопроекту доповнити положеннями наступного зміст:
«Доповнити статтю 172 частиною 13 наступного змісту:
«Позовні заяви щодо відсутності в особи прав, обов’язків та повноважень народного депутата України, а також визнання результатів виборів не достовірними, а також всі інші позовні заяві, що стосуються перегляду результатів виборів не можуть бути подані після принесення особою, повноваження якої оскаржуються, присяги народного депутата України. Позовні заяви подані з порушень даного положення залишаються без розгляду.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
16. 2) у статті 174:
 
   2) у статті 174:
 
17. назву та частину першу після слів "органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації" доповнити словами ", інформаційних агентств", а після слів "працівників засобів масової інформації" - словами "та інформаційних агентств";
 
   назву та частину першу після слів "органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації" доповнити словами "інформаційних агентств", а після слів "працівників засобів масової інформації" - словами "та інформаційних агентств";
 
18. друге речення частини третьої після слів "бездіяльності засобів масової інформації" доповнити словами ", інформаційних агентств", а після слів "працівників засобів масової інформації" - словами "та інформаційних агентств";
 
   друге речення частини третьої після слів "бездіяльності засобів масової інформації" доповнити словами "інформаційних агентств", а після слів "працівників засобів масової інформації" - словами "та інформаційних агентств";
 
19. доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
   доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
20. "7. У разі встановлення судом при розгляді виборчого спору порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог закону про вибори суд невідкладно повідомляє про це Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах, Центральну виборчу комісію, відповідну окружну виборчу комісію.";
 
-42- Яворівський В.О.
Частину 7 статті 174, якою пропонується доповнити Кодекс адміністративного судочинства України, викласти у такій редакції:
"7. У разі встановлення судом при розгляді виборчого спору порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог закону про вибори суд невідкладно повідомляє про це Центральну виборчу комісію, окружну виборчу комісію та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, направляючи до них копії судового рішення.".
Обґрунтування:
У редакції першого читання запропонована процесуальна дія суду явно виходила за межі функції здійснення правосуддя.
 
Відхилено   "7. У разі встановлення судом при розгляді виборчого спору порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог закону про вибори суд невідкладно повідомляє про це Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах, Центральну виборчу комісію, відповідну окружну виборчу комісію";
 
    -43- Одарченко Ю.В.
У підпункті 2 пункту 2 розділу Ізаконопроекту вилучити положення щодо доповнення статті 174 частиною сім.
 
Відхилено    
21. 3) статтю 175 доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
   3) статтю 175 доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
22. "7. Суд невідкладно повідомляє відповідну виборчу комісію або комісію з референдуму та комісію вищого рівня про відкриття провадження у справі та про ухвалене судом рішення.".
 
-44- Одарченко Ю.В.
Доповнити пункт 2 розділу Ізаконопроекту підпунктом 4 наступного змісту:
«4) У статті 177:
У частині третій слова «Судові рішення Вищого адміністративного суду України набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.» виключити
Частину шосту доповнити реченням наступного змісту:
«Судові рішення постановлені Вищим адміністративним судом як судом першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку до Верховного суду України, який розглядає справу на засіданні судової палати з адміністративних справ за умови присутності на ньому не менше, як двох третин від складу палати. Рішення Верховного суду України є остаточним та не підлягає оскарженню».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  "7. Суд невідкладно повідомляє відповідну виборчу комісію або комісію з референдуму та комісію вищого рівня про відкриття провадження у справі та про ухвалене судом рішення".
 
    -45- Одарченко Ю.В.
Доповнити пункт 2 розділу Ізаконопроекту підпунктом 5 наступного змісту:
«5) Частину 10 статті 177 виключити.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
23. 3. Статтю 5 Закону України "Про інформаційні агентства" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 13, ст. 83) доповнити частиною третьою такого змісту:
 
   3. Статтю 5 Закону України "Про інформаційні агентства" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 13, ст. 83) доповнити частиною третьою такого змісту:
 
24. "Особливості діяльності інформаційних агентств під час виборчого процесу регулюються законодавством про вибори.".
 
   "Особливості діяльності інформаційних агентств під час виборчого процесу регулюються законодавством про вибори".
 
25. 4. Статтю 8 Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст. 118) доповнити пунктом 10 такого змісту:
 
-46- Сольвар Р.М.
Частину четверту 4 розділу І вилучити
 
Відхилено   4. Статтю 8 Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст. 118) доповнити пунктом 10 такого змісту:
 
26. «10) розмір квот, що визначає мінімальний рівень представництва жінок і чоловіків у виборчому списку кандидатів у народні депутати України від партії у загальнодержавному окрузі.».
 
-47- Яворівський В.О.
Пункт десятий частини 1 статті 8 Закону України "Про політичні партії в Україні", яким пропонується доповнити Закон, викласти у такій редакції:
"10) розмір квот, що визначає мінімальний рівень представництва жінок і чоловіків у виборчому списку кандидатів у народні депутати України від партії у загальнодержавному окрузі, але не повинен бути меншим ніж 30% від загальної кількості кандидатів у виборчому списку".
Обґрунтування:
На сьогодні, у Верховній Раді України кількість жінок складає 9, 6 % від загальної кількості депутатів, що є дуже малим відсотком у порівнянні з європейськими державами. Так, у Норвегії кількість жінок у парламенті складає 39%, у Фінляндії - 40%, Швеції - 45%. На сьогодні Україна за кількістю жінок у парламенті займає 110 місце серед 188 країн, що дуже низьким показником для європейської держави. Саме тому, у зв'язку з прийняттям рішення щодо євроінтеграції, Україна повинна змінити свої стандарти щодо кількості жінок в парламенті та в представницьких органах місцевого самоврядування.
 
Враховано   «10) розмір квот, що визначає мінімальний рівень представництва жінок і чоловіків у виборчому списку кандидатів у народні депутати України від партії у загальнодержавному окрузі, але не повинен бути меншим ніж 30% від загальної кількості кандидатів у виборчому списку».
 
    -48- Махніцький О.І.
Пункт 10 частини 1 - виключити
Статут – це установчий документ політичної партії, який передбачає (встановлює) обсяг правил, що регулюють її правовий стан, відносини, пов'язані з внутрішнім управлінням, стосунки з іншими організаціями чи громадянами. Порядок висунення кандидатів до державних виборних органів, в тому числі що стосується квотності за певними особистими ознаками, не є предметом регулювання статуту.
 
Відхилено    
    -49- Одарченко Ю.В.
Пункт 4 розділу Ізаконопроекту викласти у наступній редакції:
«4. Статтю 8 Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст. 118) доповнити пунктом 10 такого змісту:
«10) заходи, спрямовані на забезпечення рівності прав чолові та жінок під висунення кандидатів у депутати всіх рівнів.»
 
Відхилено    
27. 5. У Законі України "Про Центральну виборчу комісію" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 36, ст. 448; 2012 р., № 10-11, ст. 73):
 
   5. У Законі України "Про Центральну виборчу комісію" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 36, ст. 448; 2012 р., № 10-11, ст. 73):
 
28. 1) частину другу статті 4 після слів "офіційні спостерігачі від" доповнити словами "громадських організацій, ";
 
-50- Сушкевич В.М.
у підпункті 1 пункту 5 (зміни до Закону України «Про Центральну виборчу комісію») слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   1) частину другу статті 4 після слів "офіційні спостерігачі від" доповнити словами "громадських організацій";
 
    -51- Одарченко Ю.В.
Пункт 5 розділу Ізаконопроекту доповнити підпунктом наступного змісту:
«_) частину 2 статті 6 викласти у наступній редакції:
«2. Президент України подає до Верховної Ради України подання щодо членів Центральної виборчої комісії виключно за пропозиціями депутатських фракцій у Верховній Раді України поточного скликання. Кожна депутатська фракція має бути представлена рівною кількістю кандидатур до складу Центральної виборчої комісії».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
29. 2) частину першу статті 10 та частину першу статті 12 після слова "розгляду" доповнити словами "та обговорення";
 
   2) частину першу статті 10 та частину першу статті 12 після слова "розгляду" доповнити словами "та обговорення";
 
30. 3) пункт 1 частин другої статті 29 після слова "розгляді" доповнити словами "та обговоренні".
 
   3) пункт 1 частини другої статті 29 після слова "розгляді" доповнити словами "та обговоренні".
 
31. 6. У Законі України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10-11, ст. 73):
 
   6. У Законі України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10-11, ст. 73; із змінами, внесеними законами України від 16 жовтня 2012 року №5463-VІ та від 16 травня 2013 року №245-VІІ):
 
32. 1) статтю 2 доповнити частиною десятою такого змісту:
 
-52- Канівець О.Л.
Шевченко О.О.
Пункт 1 частини 6 Розділу І Проекту виключити;
Обґрунтування: Статтею 70 Конституції України визначено, що право голосу на виборах чи референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу виключно ті громадяни, яких визнано судом недієздатними. Зважаючи на це п. п. 1, 14, 16, 41 та Абзац 1 п. 47 частини 6 Розділу І Проекту слід виключити, як такі, що суперечать Конституції України, оскільки ними обмежується право голосу певної частини виборців. Для реалізації права голосу у одномандатних виборчих округах на виборах народних депутатів виборцям, які перебувають за межами держави, або одномандатного виборчого округу (без зміни виборчої адреси) слід внести ряд змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» та інших законів, якими визначити механізм реалізації такого права.
 
Відхилено   1) статтю 2 доповнити частиною десятою такого змісту:
 
33. "10. Виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.";
 
-53- Князевич Р.П.
статтю 2 доповнити частинами десятою - тринадцятою такого змісту:
«10. Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки і проведення виборів за межами України, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі, реалізація якого забезпечується його включенням до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, утвореній згідно з цим Законом.
11. Громадянин України, який тимчасово змінив своє місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, у порядку, визначеному Законом України «Про Державний реєстр виборців», на місце голосування (виборчу дільницю) за межами одномандатного округу, до якого належить його виборча адреса, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі.
12. Виборчою адресою військовослужбовця строкової служби є адреса дислокації військової частини (формування). У разі, якщо виборча адреса військовослужбовця строкової служби до вступу на таку службу не належить до одномандатного округу, в якому дислокована військова частина (формування), такий військовослужбовець має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі.
13. Громадяни України, які перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах та стаціонарних лікувальних закладах та виборча адреса яких до початку перебування у таких установах (закладах) чи ізоляторах не належить до одномандатного округу, в якому знаходиться відповідна установа (заклад) чи ізолятор, мають право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі.»;
 
Відхилено   "10. Виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі";
 
    -54- Князевич Р.П.
частину другу статті 3 після слів «одномандатному та загальнодержавному округах по одному голосу» доповнити словами « (крім виборців, визначених частинами десятою - тринадцятою статті 2 цього Закону, які мають голос лише в загальнодержавному окрузі)»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -55- Князевич Р.П.
у частині четвертій статті 9 слова «висунутий кандидатом й» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
34. 2) частину третю статті 11 після слів " (прокуратура, міліція)" доповнити словами ", органи Державного реєстру виборців";
 
-56- Князевич Р.П.
частину четверту статті 11 після слів «оголошує Центральна виборча комісія» доповнити словами «шляхом прийняття рішення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  2) частину третю статті 11 після слів " (прокуратура, міліція)" доповнити словами "органи Державного реєстру виборців";
 
    -57- Князевич Р.П.
у пункті 9) частини п’ятої статті 11 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -58- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 11 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -59- Князевич Р.П.
статтю 11 доповнити новою частиною дев’ятою такого змісту:
«9. Виборчий процес виборів народних депутатів України може проводитись одночасно з процесом всеукраїнського чи місцевого референдуму, виборчим процесом виборів Президента України, виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів тільки у разі, якщо день голосування на відповідних виборах народних депутатів України не співпадає з днем голосування на відповідному референдумі чи відповідних виборах Президента України чи депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -60- Князевич Р.П.
у пункті 2) частини першої статті 12 слова «а також інша» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -61- Князевич Р.П.
пункт 3) частини першої статті 12 викласти у такій редакції:
«3) партія, кандидат у депутати від якої зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
35. 3) пункт 5 частини першої статті 12 після слова "Законом" доповнити словами " (далі - офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації)";
 
-62- Сушкевич В.М.
у підпункті 3 слова «громадської організації» замінити словами «громадського об’єднання»;
 
Відхилено   3) пункт 5 частини першої статті 12 доповнити словами " (далі - офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації)";
 
    -63- Князевич Р.П.
пункт 5) частини першої статті 12 викласти у такій редакції:
«5) офіційний спостерігач від партії, кандидат у депутати від якої зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.»;
 
Відхилено    
    -64- Князевич Р.П.
у пункті 4) частини другої статті 13 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -65- Князевич Р.П.
у частині третій статті 13 слова «Рішення Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій, які стосуються виборчого процесу та становлять публічний інтерес, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії» замінити на «Усі рішення Центральної виборчої комісії невідкладно, а окружних виборчих комісій, які стосуються виборчого процесу, невідкладно, але не пізніше 18 години дня, наступного за днем прийняття такого рішення, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -66- Князевич Р.П.
частину другу статті 16 після слів «оголошує про початок виборчого процесу» доповнити словами «шляхом прийняття рішення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
36. 4) статтю 18 викласти у такій редакції:
 
   4) статтю 18 викласти у такій редакції:
 
37. "Стаття 18. Виборчі округи
 
   "Стаття 18. Виборчі округи
 
38. 1. Вибори депутатів проводяться у загальнодержавному окрузі, який включає в себе всю територію України та закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ), та у 225 одномандатних округах, що утворюються Центральною виборчою комісією та існують на постійній основі.
 
-67- Князевич Р.П.
у частині першій статті 18 слова «закордонні виборчі дільниці» замінити на «закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ)»;
 
Враховано по суті  1. Вибори депутатів проводяться у загальнодержавному окрузі, який включає в себе всю територію України та закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ), та у 225 одномандатних округах, що утворюються Центральною виборчою комісією та існують на постійній основі.
 
39. Закордонний округ включає в себе всі закордонні виборчі дільниці, утворені відповідно до статті 22 цього Закону.
 
-68- Жванія Д.В.
Частину першу статті 18 викласти в такій редакції:
«1. Вибори депутатів проводяться у загальнодержавному окрузі, який включає в себе всю територію України та закордонний виборчий округ, та у 225 одномандатних округах, що утворюються Центральною виборчою комісією та існують на постійній основі.
Закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ) включає в себе всі закордонні виборчі дільниці, утворені відповідно до статті 22 цього Закону».
 
Враховано   Закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ) включає в себе всі закордонні виборчі дільниці, утворені відповідно до статті 22 цього Закону.
 
40. 2. Одномандатні округи, по можливості, повинні відповідати таким вимогам:
 
-69- Ковальчук Н.В.
У абзаці 5 підпункту 4) пункту 6 розділу І проекту Закону після слів «одномандатні округи» слова «по можливості» виключити.
 
Відхилено   2. Одномандатні округи, по можливості, повинні відповідати таким вимогам:
 
    -70- Махніцький О.І.
В частині 2 статті 18 слова «, по можливості,» - вилучити.
В пункті 3 частини 2 статті 18 слова «та проживання на відповідній території національних меншин» замінити словами «та за можливості з урахуванням проживаючих на відповідній території національних меншин»
Обґрунтування: Запропоновані поправки забезпечать гарантію від зловживань під час створення одномандатних округів (так званих «анклавів») та унеможливить нарізку округів під певного кандидата.
 
Відхилено    
41. 1) одномандатні округи утворюються в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя з приблизно рівною кількістю виборців в кожному окрузі. Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатних округах визначається Центральною виборчою комісією, виходячи з відомостей Державного реєстру виборців. Відхилення кількості виборців в одномандатному окрузі не може перевищувати дванадцяти відсотків орієнтовної середньої кількості виборців в одномандатних округах;
 
   1) одномандатні округи утворюються в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя з приблизно рівною кількістю виборців в кожному окрузі. Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатних округах визначається Центральною виборчою комісією, виходячи з відомостей Державного реєстру виборців. Відхилення кількості виборців в одномандатному окрузі не може перевищувати дванадцяти відсотків орієнтовної середньої кількості виборців в одномандатних округах;
 
42. 2) одномандатний округ визначається територією, в межах якої знаходяться виборчі дільниці, що входять до його складу. Центром одномандатного округу є адміністративно-територіальна одиниця за місцезнаходженням окружної виборчої комісії;
 
   2) одномандатний округ визначається територією, в межах якої знаходяться виборчі дільниці, що входять до його складу. Центром одномандатного округу є адміністративно-територіальна одиниця за місцезнаходженням окружної виборчої комісії;
 
43. 3) межі одномандатних округів визначаються з урахуванням меж адміністративно-територіальних одиниць, інтересів членів територіальних громад та проживання на відповідній території національних меншин.
 
-71- Журавський В.С.
в абзаці восьмому підпункту 4 слова "та проживання на відповідній території національних меншин" виключити
 
Відхилено   3) межі одномандатних округів визначаються з урахуванням меж адміністративно-територіальних одиниць, інтересів членів територіальних громад та проживання на відповідній території національних меншин.
 
    -72- Михайленко О.Д.
Доповнити пункт 2 статті 18 підпунктом 4 у такій редакції:
4) Територія адміністративно - територіальної одиниці – район може входити лише до одного одномандатного округу, не допускається поділ території адміністративно - територіальних одиниць на рівні районів між різними одномандатними округами.
 
Відхилено    
44. Адміністративно-територіальні одиниці, на території яких компактно проживають окремі національні меншини та які межують між собою, повинні входити до одного виборчого округу. У випадку, коли в суміжних адміністративно-територіальних одиницях кількість виборців, що належать до національної меншини, є більшою, ніж необхідно для формування одного виборчого округу, округи формуються таким чином, щоб в одному з них виборці, що належать до національної меншини, становили більшість від кількості виборців у виборчому окрузі.
 
-73- Князевич Р.П.
частину другу статті 18 доповнити новими абзацами другим та третім такого змісту:
«При перегляді меж одномандатних округів не допускається утворення одномандатного округу з виборчими дільницями, що не межують між собою. Центром одномандатного округу є місцезнаходження окружної виборчої комісії.
При перегляді меж одномандатних округів враховуються компактність проживання національних меншин на відповідній території.»;
 
Відхилено   Адміністративно-територіальні одиниці, на території яких компактно проживають окремі національні меншини та які межують між собою, повинні входити до одного виборчого округу. У випадку, коли в суміжних адміністративно-територіальних одиницях кількість виборців, що належать до національної меншини, є більшою, ніж необхідно для формування одного виборчого округу, округи формуються таким чином, щоб в одному з них виборці, що належать до національної меншини, становили більшість від кількості виборців у виборчому окрузі.
 
45. Відомості щодо компактності проживання національних меншин на відповідній території надаються Центральній виборчій комісії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин України.
 
-74- Журавський В.С.
абзаци дев'ятий - десятий підпункту 4 виключити.
У зв’язку з цим абзаци одинадцять - тринадцять вважати абзацами дев'ять - одинадцять;
 
Відхилено   Відомості щодо компактності проживання національних меншин на відповідній території надаються Центральній виборчій комісії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин України.
 
    -75- Гайдош І.Ф.
Попеску І.В.
З метою відновлення порушених прав національних меншин України, реалізації вимог законодавства та забезпечення виконання міжнародно-правових зобов'язань України, а також належної імплементації рекомендацій міжнародних організацій в законодавство України пропонуємо при внесенні змін до чинного Закону України «Про вибори народних депутатів України (2011 р), або при підготовці та прийнятті нового виборчого закону передбачити положення, відповідно до яких при утворенні одномандатних виборчих округів обов'язково враховується компактність проживання національних меншин.
Нормативний текст таких положень пропонуємо формулювати подібно тому, як це було передбачено частинами 1 та 2 ст. 7 Закону від 24.09.1997 № 541/97-ВР:
«1. Одномандатні виборчі округи утворюються Центральною виборчою комісією з приблизно рівною кількістю виборців у кожному виборчому окрузі на всій території України за пропозиціями відповідно Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з урахуванням адміністративно-територіального устрою України та компактності проживання національних меншин.
2. Місцевості, в яких компактно проживають окремі національні меншини, не повинні виходити за межі одного виборчого округу. У випадках, коли кількість виборців, що належать до національної меншини, є більшою, ніж необхідно для формування одного виборчого округу, округи формуються таким чином, щоб хоча би в одному з них виборці, що належать до національної меншини, становили більшість від кількості виборців у виборчому окрузі».
 
Враховано частково    
46. 3. У разі необхідності утворення нових (ліквідації) постійних виборчих дільниць, або зміни меж існуючих в межах одномандатного округу Центральна виборча комісія приймає відповідне рішення про зміну меж суміжних одномандатних округів та їх центрів.
 
-76- Князевич Р.П.
частину третю статті 18 викласти у такій редакції:
«3. Не пізніше як за триста шістдесят п’ять днів до дня голосування чергових виборів народних депутатів України Центральна виборча комісія для дотримання вимог, передбачених частиною другою цієї статті, може переглянути межі одномандатних округів, що утворені і діють на постійній основі.»;
 
Відхилено   3. У разі необхідності утворення нових (ліквідації) постійних виборчих дільниць, або зміни меж існуючих в межах одномандатного округу Центральна виборча комісія приймає відповідне рішення про зміну меж суміжних одномандатних округів та їх центрів.
 
47. Зміна меж та центрів одномандатних округів протягом виборчого процесу не допускається.
 
   Зміна меж та центрів одномандатних округів протягом виборчого процесу не допускається.
 
48. 4. Центральна виборча комісія не пізніш як за сто сімдесят п'ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій, та не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує зазначені відомості у загальнодержавних та регіональних друкованих засобах масової інформації.";
 
-77- Сольвар Р.М.
У пункті 4 частини шостої розділу І слова «Центральна виборча комісія не пізніш як за сто сімдесят п'ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій, та не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує зазначені відомості у загальнодержавних та регіональних друкованих засобах масової інформації.» замінити словами «Центральна виборча комісія не пізніш як за сто сімдесят п'ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій, та не пізніш як за сто днів до початку виборчого процесу публікує зазначені відомості у загальнодержавних та регіональних друкованих засобах масової інформації».
 
Відхилено   4. Центральна виборча комісія не пізніш як за сто сімдесят п'ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій, та не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує зазначені відомості у загальнодержавних та регіональних друкованих засобах масової інформації";
4-1) у частині другій статті 22 слова «з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які утворюються на території столиці України - міста Києва» виключити;
 
    -78- Яценко А.В.
У Законі України «Про вибори народних депутатів України» статтю 18 викласти у наступній редакції:
«Стаття 18. Виборчі округи
1. Вибори депутатів проводяться у загальнодержавному окрузі, який включає в себе всю територію України та закордонний виборчий округ (далі - закордонний округ), та у 225 одномандатних округах, що утворюються Центральною виборчою комісією та існують на постійній основі.
Закордонний округ включає в себе всі закордонні виборчі дільниці, утворені відповідно до статті 22 цього Закону.
2. Зміна меж одномандатних виборчих округів, утворених Центральною виборчою комісією, може проводиться кожний десятий рік від дня проведення останніх чергових виборів депутатів, з урахуванням вимог абзацу другого частини другої цієї статті.
Центральна виборча комісія може прийняти рішення про зміну меж одномандатних виборчих округів лише у випадку невідповідності діючих меж наступним вимогам:
1) одномандатні округи утворені в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя мають мати приблизно рівну кількість виборців в кожному окрузі. Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатних округах визначається Центральною виборчою комісією, виходячи з відомостей Державного реєстру виборців. Відхилення кількості виборців в одномандатному окрузі не може перевищувати дванадцяти відсотків орієнтовної середньої кількості виборців в одномандатних округах;
2) одномандатний округ визначається територією, в межах якої знаходяться виборчі дільниці, що входять до його складу. Центром одномандатного округу є адміністративно-територіальна одиниця за місцезнаходженням окружної виборчої комісії;
3) межі одномандатних округів визначаються з урахуванням меж адміністративно-територіальних одиниць, інтересів членів територіальних громад та проживання на відповідній території національних меншин.
Адміністративно-територіальні одиниці, на території яких компактно проживають окремі національні меншини та які межують між собою, повинні входити до одного виборчого округу. У випадку, коли в суміжних адміністративно-територіальних одиницях кількість виборців, що належать до національної меншини, є більшою, ніж необхідно для формування одного виборчого округу, округи формуються таким чином, щоб в одному з них виборці, що належать до національної меншини, становили більшість від кількості виборців у виборчому окрузі.
Відомості щодо компактності проживання національних меншин на відповідній території надаються Центральній виборчій комісії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин України.
3.Зміна меж та центрів одномандатних округів протягом виборчого процесу не допускається.
4. Центральна виборча комісія не пізніш як за сто сімдесят п'ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій, та не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує зазначені відомості у загальнодержавних та регіональних друкованих засобах масової інформації.";
 
Відхилено    
    -79- Князевич Р.П.
у абзаці третьому (останньому) частини першої статті 21 слова «слідчих ізоляторах» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -80- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 21 після слів «Спеціальні виборчі дільниці, що існують на тимчасовій основі, утворюються окружною виборчою комісією» доповнити словами «у стаціонарних лікувальних закладах, на полярних станціях України, в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -81- Князевич Р.П.
у частині другій статті 22 слова «з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які утворюються на території столиці України - міста Києва» вилучити;
 
Враховано    
    -82- Князевич Р.П.
частину першу статті 23 викласти у такій редакції:
«1. Центральна виборча комісія забезпечує оприлюднення в загальнодержавних та у відповідних регіональних чи місцевих друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць виборчих дільниць, що утворюються на постійній основі, із зазначенням одномандатних округів, до яких ці виборчі дільниці відносяться, номерів виборчих дільниць, їх меж чи установ (закладів), у яких вони утворені, адрес відповідних дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування на чергових виборах депутатів не пізніш як за сто сімдесят п'ять днів, а на позачергових, повторних та проміжних не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
49. 5) у статті 24:
 
   5) у статті 24:
 
50. у пункті 1 частини другої слова "закордонних виборчих дільницях" замінити словами "в закордонному окрузі";
 
   у пункті 1 частини другої слова "закордонних виборчих дільницях" замінити словами "в закордонному окрузі";
 
51. доповнити частиною третьою такого змісту:
 
   доповнити частиною третьою такого змісту:
 
52. "3. Повноваження окружної виборчої комісії закордонного округу здійснює Центральна виборча комісія.";
 
-83- Князевич Р.П.
у частині другій статті 26 слова «якщо зазначені вибори чи референдум проводяться одночасно з виборами народних депутатів України» замінити на «якщо виборчий процес зазначених виборів чи процес референдум проводиться одночасно з виборчим процесом виборів народних депутатів України»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  "3. Повноваження окружної виборчої комісії закордонного округу здійснює Центральна виборча комісія";
5-1) абзац перший частини сьомої статті 26 виключити;
 
    -84- Князевич Р.П.
Абзац перший частини сьомой статті 26 виключити.
 
Враховано    
    -85- Князевич Р.П.
у частині першій статті 27 слова «за шістдесят два дні» замінити на «за сорок п’ять днів»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
53. 6) пункт 2 частини другої статті 27 викласти у такій редакції:
 
-86- Князевич Р.П.
пункт 1) частини другої статті 27 викласти у такій редакції:
«1) політична партія, про сформування та реєстрацію депутатської фракції якої було оголошено на пленарному засіданні першої сесії Верховної Ради України поточного скликання (далі - партія, яка має фракцію); «;
 
Відхилено   6) пункт 2 частини другої статті 27 викласти у такій редакції:
 
54. "2) політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі.";
 
-87- Князевич Р.П.
пункт 2) частини другої статті 27 викласти у такій редакції:
«2) політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидати у депутати у відповідному одномандатному окрузі.»;
 
Відхилено   "2) політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі";
пункт 9 частини п’ятої статті 27 вилучити;
 
    -88- Князевич Р.П.
у частині третій статті 27 слова «обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику» замінити на «обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по три представники»;
 
Відхилено    
    -89- Різаненко П.О.
частину третю статті 27 після слів "Центральною виборчою комісією" доповнити словами "по кожній окружній виборчій комісії окремо";
Обґрунтування:
Проведення процедури жеребкування по кожній окружній виборчій комісії окремо, забезпечить дотримання принципу прозорості, неупередженості та незалежності під час розподілу квот між суб’єктами виборчого процесу.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -90- Князевич Р.П.
у частині третій статті 27 слова «окружної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться Центральною виборчою комісією, не пізніш як на третій день» замінити словами «окружної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться Центральною виборчою комісією окремо щодо кожної окружної виборчої комісії, не пізніш як на п’ятий день»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -91- Одарченко Ю.В.
Пункт 6 розділу Ідоповнити підпунктом наступного змісту:
«_) Частину 3 статті 27 доповнити реченням наступного змісту:
«Жеребкування щодо складу кожної окружної виборчої комісії проводиться окремо.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -92- Князевич Р.П.
частину четверту статті 27 викласти у такій редакції:
«4. Центральний керівний орган політичної партії, кандидат у депутати - суб'єкт подання не пізніш як за п’ятдесят два дні до дня голосування подає на паперових носіях та в електронному вигляді до Центральної виборчої комісії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, список осіб від цього суб'єкта, у кількості, що не перевищує кількість осіб, які можуть бути включені до складу відповідної окружної виборчої комісії від такого суб’єкта подання. Подання підписується керівником партії (або особою, яка виконує його повноваження) та скріплюється печаткою відповідного суб'єкта подання. Подання від імені партії вносить уповноважена, на підставі довіреності (завіреної нотаріально або печаткою партії), особа від партії. Подання від кандидата у депутати вноситься за підписом відповідного кандидата у депутати.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -93- Сольвар Р.М.
Доповнити розділ І положеннями такого змісту:
«Частину четвергу статті 27 Закону України «Про вибори народних депутатів України» викласти в такій редакції:
4, До складу окружної виборчої комісії обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) по одному представнику від суб'єкта подання, зазначеного у пункті 1 частини другої цієї статті. Не більше ніж по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у пункті 2 частини другої цієї статті, включаються до складу окружної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться Центральною виборчою комісією по кожній окружній виборчій комісії окремо у встановленому нею порядку, не пізніш як на третій день після закінчення строку внесення подань, зазначених у частині четвертій цієї статті. Кандидатури, внесені до складу окружної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, зазначеним у статті 26 цього Закону, порушення вимог частин четвертої - сьомої цієї статті або застосування механізму жеребкування, передбаченого цією частиною.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -94- Князевич Р.П.
пункт 9) частини п’ятої статті 27 вилучити;
 
Враховано    
    -95- Князевич Р.П.
пункт 10) частини п’ятої статті 27 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -96- Князевич Р.П.
частину шосту статті 27 викласти у такій редакції:
«6. До подання додаються ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кожної запропонованої особи, а також власноручно написані заяви осіб, запропонованих до складу окружної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання, згоду виконувати посадові обов'язки голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії та про ненадання згоди на участь у роботі виборчої комісії іншим суб’єктам подання на відповідних виборах.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -97- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 27 слова «Про виявлення таких описок і неточностей Центральна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання вказаного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у цей строк, відповідні кандидатури відхиляються» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -98- Князевич Р.П.
частину десяту статті 27 викласти у такій редакції:
«10. Голова, заступник голови та секретар окружної виборчої комісії повинні бути представниками різних партій, кандидатів у депутати - суб'єктів подання, передбачених частиною другою цієї статті.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
55. 7) пункти 1-3 частини другої статті 28 викласти у такій редакції:
 
-99- Князевич Р.П.
пропоновані зміни пунктів 1-3 частини другої статті 28 вилучити;
 
Відхилено   7) пункти 1-3 частини другої статті 28 викласти у такій редакції:
 
56. «1) для малих дільниць - 10 -14 осіб;
 
   «1) для малих дільниць - 10 -14 осіб;
 
57. 2) для середніх дільниць - 12-16 осіб;
 
   2) для середніх дільниць - 12-16 осіб;
 
58. 3) для великих дільниць -14-18 осіб»;
 
-100- Одарченко Ю.В.
Підпункт 7 пункту 6 розділу Івиключити.
 
Відхилено   3) для великих дільниць -14-18 осіб»;
 
    -101- Різаненко П.О.
частину п’яту статті 28 після слів "жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією" доповнити словами "по кожній дільничній виборчій комісії окремо".
Обґрунтування:
Проведення процедури жеребкування по кожній дільничній виборчій комісії окремо, забезпечить дотримання принципу прозорості, неупередженості та незалежності під час розподілу квот між суб’єктами виборчого процесу.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -102- Князевич Р.П.
у частині п’ятій статті 28 слова «по одному представнику» замінити на «до дільничної виборчої комісії малої дільниці по два представники; до дільничної виборчої комісії середньої дільниці по три представники; до дільничної виборчої комісії великої дільниці по чотири представники»,
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -103- Князевич Р.П.
у частині п’ятій статті 28 слова «Не більше ніж по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у пункті 2 частини другої статті 27 цього Закону, та кандидатів у депутати у відповідному одномандатному окрузі включаються до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на третій день після закінчення строку внесення подань, зазначених у частині шостій цієї статті, в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією.» замінити на «Не більше ніж по одному представнику від суб'єктів подання, зазначених у пункті 2 частини другої статті 27 цього Закону, включаються до складу дільничної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на п’ятий день після закінчення строку внесення подань, зазначених у частині шостій цієї статті, що проводиться окружною виборчою комісією окремо щодо кожної дільничної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -104- Князевич Р.П.
у частині шостій статті 28 слова «не більше однієї кандидатури до однієї виборчої комісії, для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій» замінити на «у кількості, що не перевищує кількість осіб, які можуть бути включені до складу відповідної окружної виборчої комісії від такого суб’єкта подання»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -105- Князевич Р.П.
частину шосту статті 28 після слів «Подання від партії підписується керівником партії (або особою, яка виконує його повноваження) та скріплюється печаткою цієї партії» доповнити реченням «Подання від імені партії вносить уповноважена, на підставі довіреності (завіреної нотаріально або печаткою партії), особа від партії»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -106- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 28 слова «До подання додаються заяви осіб, запропонованих до складу дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання, а у разі пропонування цієї кандидатури на посаду голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії - про згоду виконувати відповідні посадові обов'язки» замінити на «До подання додаються ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кожної запропонованої особи, а також власноручно написані заяви осіб, запропонованих до складу дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання, згоду виконувати посадові обов'язки голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії та про ненадання згоди на участь у роботі виборчої комісії іншим суб’єктам подання на відповідних виборах.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -107- Князевич Р.П.
у частині дев’ятій статті 28 слова «Про виявлення таких описок і неточностей окружна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після отримання вказаного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у цей строк, відповідні кандидатури відхиляються» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -108- Князевич Р.П.
у частині десятій статті 29 слова «Про виявлення таких описок і неточностей Центральна виборча комісія невідкладно повідомляє суб'єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після отримання вказаного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у цей строк, відповідні кандидатури відхиляються» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
59. 8) у статті 30:
 
   8) у статті 30:
 
60. частину другу:
 
   у частині другій:
 
61. доповнити пунктом 4 такого змісту:
 
   пункт 3 частини другої викласти у такій редакції:
«3) організовує у визначеному нею порядку навчання членів окружних виборчих комісій»;
після пункту 3 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
62. "4) визначає порядок навчання окружними виборчими комісіями членів дільничних виборчих комісій; забезпечує виготовлення методичних рекомендацій по навчанню окружними виборчими комісіями членів дільничних виборчих комісій; ".
 
-109- Князевич Р.П.
пункт 3) частини другої статті 30 викласти у такій редакції:
«3) організовує у визначеному нею порядку навчання членів окружних виборчих комісій; «;
 
Враховано   "4) визначає порядок навчання окружними виборчими комісіями членів дільничних виборчих комісій; забезпечує виготовлення методичних рекомендацій по навчанню окружними виборчими комісіями членів дільничних виборчих комісій".
 
63. У зв’язку з цим пункти 4-19 вважати відповідно пунктами 5-20;
 
-110- Князевич Р.П.
пункт 6) частини другої статті 30 викласти у такій редакції:
«6) встановлює форми виборчих документів, затверджує зразки печаток та вивісок виборчих комісій, забезпечує виготовлення печаток окружних і дільничних виборчих комісій, штампів «Вибув» та передачу їх окружним виборчим комісіям, визначає порядок зберігання та передачі виборчих документів до відповідних державних архівних установ; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв’язку з цим пункти 4-19 вважати відповідно пунктами 5-20;
 
64. доповнити пункт 10 словами «уповноважених осіб партії»;
 
   пункт 10 доповнити словами «уповноважених осіб партії»;
 
65. доповнити пунктом 11 такого змісту:
 
   після пункту 10 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
66. "11) реєструє довірених осіб кандидата у депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі; ".
 
   "11) реєструє довірених осіб кандидата у депутати, зареєстрованого в одномандатному окрузі".
 
67. У зв’язку з цим пункти 11-20 вважати відповідно пунктами 12-21;
 
-111- Князевич Р.П.
частину другу статті 30 після пункту 11) доповнити новим пунктом 12), змінивши нумерацію наступних пунктів, такого змісту:
«12 реєструє офіційних спостерігачів у закордонному окрузі; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв’язку з цим пункти 11-20 вважати відповідно пунктами 12-21;
 
    -112- Князевич Р.П.
пункт 16) частини другої статті 30 після слів «бездіяльність окружних виборчих комісій» доповнити словами «та/або їх членів»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -113- Князевич Р.П.
пункт 17) частини другої статті 30 викласти у такій редакції:
«16) затверджує текст та форму інформаційних плакатів, а також плакатів, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів, забезпечує виготовлення відповідних плакатів і передає їх окружним виборчим комісіям; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
68. доповнити пунктом 20 такого змісту:
 
   після пункту 19 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
69. "20) встановлює підсумки голосування та складає протокол про підсумки голосування в межах закордонного округу; ".
 
-114- Князевич Р.П.
у пункті 20) частини другої статті 30 слова «одномандатному окрузі у строки, визначені цим Законом» замінити на «одномандатному окрузі у строки, визначені цим Законом, а також у випадку бездіяльності окружної виборчої комісії»;
 
Враховано   "20) встановлює підсумки голосування та складає протокол про підсумки голосування в межах закордонного округу".
 
70. У зв’язку з цим пункти 20-21 вважати відповідно пунктами 21-22;
 
   У зв’язку з цим пункти 20-21 вважати відповідно пунктами 21-22;
у пункті 21 слова «одномандатному окрузі у строки, визначені цим Законом» замінити словами «одномандатному окрузі у строки, визначені цим Законом, а також у випадку бездіяльності окружної виборчої комісії»;
 
71. доповнити частиною третьою такого змісту:
 
   після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
72. "3. Акти Центральної виборчої комісії нормативно-правового характеру, що передбачені цим Законом, приймаються та оприлюднюються у встановленому порядку, як правило, до початку виборчого процесу, якщо інше не встановлено цим Законом.".
 
-115- Ковальчук Н.В.
Абзац 14 підпункту 8) пункту 6 розділу І проекту Закону викласти в такій редакції:
«3. Акти Центральної виборчої комісії нормативно-правового характеру, що передбачені цим Законом, приймаються та оприлюднюються у встановленому порядку до початку виборчого процесу, якщо інше не встановлено цим Законом. Забороняється внесення змін до актів Центральної виборчої комісії нормативно-правового характеру, що передбачені цим Законом, під час виборчого процесу».
 
Відхилено   "3. Акти Центральної виборчої комісії нормативно-правового характеру, що передбачені цим Законом, приймаються та оприлюднюються у встановленому порядку, як правило, до початку виборчого процесу, якщо інше не встановлено цим Законом".
 
    -116- Журавський В.С.
в абзаці чотирнадцятому підпункту 8 слова "нормативно-правового характеру" виключити
 
Відхилено    
    -117- Жванія Д.В.
В запропонованій частині третій статті 30 слова «Акти Центральної виборчої комісії нормативно-правового характеру» замінити словами «Нормативно-правові акти Центральної виборчої комісії».
 
Відхилено    
73. У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
 
-118- Князевич Р.П.
у частині першій статті 31 слово «мінімального» вилучити, а також слова «яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення» замінити на «яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
 
74. 9) у частині другій статті 31:
 
   9) у частині другій статті 31:
 
75. пункт 3 після слів "виборчого процесу" доповнити словами ", у порядку, визначеному Центральною виборчою комісією";
 
-119- Князевич Р.П.
пропоновані зміни до пункту 3 частини другої статті 31 вилучити;
 
Враховано      
    -120- Журавський В.С.
абзац другий підпункту 9 викласти у такій редакції:
"пункт 3 після слів "виборчим комісіям, " доповнити словами "а також", а після слів "виборчого процесу" доповнити словами ", у визначеному Центральною виборчою комісією порядку";
 
Відхилено    
76. пункт 4 виключити;
 
-121- Князевич Р.П.
пункт 11) частини другої статті 31 викласти у такій редакції:
«11) забезпечує передачу дільничним виборчим комісіям після їх утворення, отриманих від Центральної виборчої комісії, інформаційних плакатів, плакатів, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів, печаток цих комісій та штампів «Вибув» дільничних виборчих комісій, а також виготовлення іншої виборчої документації; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  пункт 4 виключити;
 
77. пункт 12 після слів "виборчим комісіям, " доповнити словами "у визначеному Центральною виборчою комісією порядку";
 
-122- Князевич Р.П.
пропоновані зміни до пункту 12 частини другої статті 31 вилучити;
 
Враховано      
    -123- Князевич Р.П.
пункт 15) частини другої статті 31 після слів «бездіяльність дільничних виборчих комісій» доповнити словами «та/або їх членів»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -124- Князевич Р.П.
пункт 17) частини другої статті 31 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
78. доповнити пунктом 19 такого змісту:
 
-125- Князевич Р.П.
у пропонованому новому пункті 19) частини другої статті 31 (яким доповнено статтю) слова «у встановленому нею порядку» вилучити;
 
Відхилено   після пункту 18 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
79. "19) узагальнює інформацію щодо поданих до окружної виборчої комісії заяв та скарг, що стосуються процесу виборів депутатів, а також результатів їх розгляду, вивішує цю інформацію на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та подає її до Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку для розміщення на її офіційному веб-сайті; ".
 
-126- Журавський В.С.
абзаци п’ять - сім підпункту 9 виключити (запропонований новий пункт 19 статті 31).
 
Відхилено   "19) узагальнює інформацію щодо поданих до окружної виборчої комісії заяв та скарг, що стосуються процесу виборів депутатів, а також результатів їх розгляду, вивішує цю інформацію на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та подає її до Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку для розміщення на її офіційному веб-сайті".
 
80. У зв`язку з цим пункт 19 вважати пунктом 20;
 
-127- Князевич Р.П.
у частині третій статті 31 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв`язку з цим пункт 19 вважати пунктом 20;
 
    -128- Князевич Р.П.
частину першу статті 32 викласти у такій редакції:
«1. Повноваження дільничної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу на засіданні комісії, що проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
81. 10) частину другу статті 32 доповнити пунктом 12 такого змісту:
 
-129- Журавський В.С.
підпункт 10 виключити.
У зв’язку з цим відповідно змінити нумерацію підпунктів
 
Відхилено   10) частину другу статті 32 після пункту 11 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
82. «12) узагальнює інформацію щодо поданих до дільничної виборчої комісії заяв та скарг, що стосуються процесу виборів депутатів, а також результатів їх розгляду, вивішує цю інформацію на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та подає її до Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку для розміщення на її офіційному веб-сайті; «.
 
-130- Князевич Р.П.
у пропонованому новому пункті 12) частини другої статті 32 (яким доповнено статтю) слова «у встановленому нею порядку» вилучити;
 
Враховано   «12) узагальнює інформацію щодо поданих до дільничної виборчої комісії заяв та скарг, що стосуються процесу виборів депутатів, а також результатів їх розгляду, вивішує цю інформацію на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та подає її до Центральної виборчої комісії для розміщення на її офіційному веб-сайті».
 
83. У зв`язку з цим пункт 12 вважати пунктом 13;
 
-131- Князевич Р.П.
у частині третій статті 32 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв`язку з цим пункт 12 вважати пунктом 13;
 
    -132- Князевич Р.П.
у частині четвертій статті 33 слова «третій день» замінити на «другий день»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -133- Одарченко Ю.В.
Підпункт 11 пункту 6 Розділу Івикласти у наступній редакції:
«11) У статті 33
частину восьму статті 33 викласти у наступній редакції:
«8. Засідання виборчої комісії веде голова цієї комісії, а в разі його відсутності чи за його дорученням заступник голови. У разі відсутності на засіданні голови комісії та його заступника або невиконання ними своїх обов’язків, у тому числі у день голосування, зокрема, при підрахунку голосів на виборчій дільниці, встановленні підсумків голосування в межах території одномандатного округу, комісія на кожному такому засіданні визначає із свого складу головуючого на засіданні з числа членів комісії.»;
частину десяту статті 33 після слів "цим Законом" доповнити словами ", після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії";
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
84. 11) частину десяту статті 33 після слів "цим Законом" доповнити словами ", після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії";
 
-134- Журавський В.С.
у підпункті 11 слова "розгляду та" виключити
 
Відхилено   11) частину десяту статті 33 доповнити словами "після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії";
 
    -135- Князевич Р.П.
у частині десятій статті 33 слова «крім випадків, передбачених цим Законом» замінити на «крім випадку, передбаченого частиною п’ятою статті 34 цього Закону, після його розгляду та обговорення на засіданні виборчої комісії»;
 
Відхилено    
    -136- Князевич Р.П.
у частині одинадцятій статті 33 слова «за винятком випадків, передбачених цим Законом» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -137- Князевич Р.П.
частину дванадцяту статті 33 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -138- Князевич Р.П.
У частині сімнадцятій статті 33 слова «може залучати, на підставі цивільно-правових угод, відповідних спеціалістів, експертів та технічних працівників» замінити словами «може залучати відповідних спеціалістів, експертів та технічних працівників на підставі цивільно-правових угод».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -139- Князевич Р.П.
пункт 1) частини другої статті 34 викласти у такій редакції:
«1) кандидати у депутати; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -140- Князевич Р.П.
частину другу статті 34 після пункту 1) доповнити новими пунктами 2) та 3), змінивши нумерацію наступних пунктів, такого змісту:
«2) довірені особи кандидатів у депутати (не більше однієї особи від одного кандидата);
3) уповноважені особи партій (не більше двох осіб від однієї партії); «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -141- Князевич Р.П.
пункт 2) частини третьої статті 34 викласти у такій редакції:
«1) кандидати у депутати; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -142- Князевич Р.П.
частину третю статті 34 після пункту 2) доповнити новими пунктами 3) та 4), змінивши нумерацію наступних пунктів, такого змісту:
«3) довірені особи кандидатів у депутати (не більше однієї особи від одного кандидата);
4) уповноважені особи партій (не більше однієї особи від однієї партії); «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
85. 12) у пункті 3 частини третьої статті 34 слова "офіційні спостерігачі від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному округу, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі або від громадської організації" замінити словами "офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-143- Сушкевич В.М.
у підпункті 12 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   12) у пункті 3 частини третьої статті 34 слова "офіційні спостерігачі від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному округу, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі або від громадської організації" замінити словами "офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
    -144- Князевич Р.П.
у частині п’ятій статті 34 слова «частині другій, пунктах 2-5» замінити на «у пунктах 2-7»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -145- Князевич Р.П.
у частині п’ятій статті 34 слова «присутніх на засіданні комісії» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -146- Одарченко Ю.В.
Підпункт 12 пункту 6 Розділу Ідоповнити наступними положеннями:
«доповнити статтю 34 частиною 7 наступного змісту:
«7. Особи, які бажають бути присутніми під час підрахунку голосів, мають знаходитися у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії на момент закриття дільниці для голосування. Після початку підрахунку голосів та до моменту запакування пакетів з бюлетенями правом вільного входу до приміщення дільничної виборчої комісії користуються виключно члени вищестоящої виборчої комісії, члени відповідної дільничної виборчої комісії та міжнародні спостерігачі. Інші особи, у тому числі ті, що знаходилися у приміщенні дільничної виборчої комісії під час підрахунку голосів але залишили його з будь-якої причини, не мають права заходити до приміщенні дільничної виборчої комісії під час проведення підрахунку голосів.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
86. 13) у статті 35:
 
   13) у статті 35:
 
87. частину другу доповнити реченням такого змісту:
 
   частину другу доповнити реченням такого змісту: «У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження»;
 
88. «Протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення.»;
 
-147- Князевич Р.П.
частину другу доповнити реченням такого змісту: «У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження»;
 
Враховано      
89. у частині п`ятій:
 
   частину п’яту викласти у такій редакції:
 
90. друге речення виключити;
 
-148- Князевич Р.П.
частину п’яту викласти у такій редакції:
«5. Постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування, у день голосування та під час підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, - не пізніш як через чотири години після завершення засідання виборчої комісії, вивішується для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У ці ж строки постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії, яка оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після надходження постанови.
Копія постанови, прийнятої окружною чи дільничною виборчою комісією, засвідчена головою виборчої комісії чи його заступником і секретарем виборчої комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу, не пізніше ніж через чотири години після її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування та в день голосування – невідкладно. У ці ж строки постанова, прийнята окружною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему».
 
Враховано   «5. Постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування, у день голосування та під час підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, - не пізніш як через чотири години після завершення засідання виборчої комісії, вивішується для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У ці ж строки постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії, яка оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після надходження постанови.
Копія постанови, прийнятої окружною чи дільничною виборчою комісією, засвідчена головою виборчої комісії чи його заступником і секретарем виборчої комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу, не пізніше ніж через чотири години після її прийняття, а прийнята напередодні дня голосування та в день голосування – невідкладно. У ці ж строки постанова, прийнята окружною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему».
 
91. доповнити реченням такого змісту:
 
-149- Князевич Р.П.
пропоноване доповнення частини п’ятої статті 35 новим реченням викласти у такій редакції «Рішення виборчих комісій оприлюднюються на офіційному сайті Центральної виборчої комісії невідкладно, але не пізніше 18 години дня, наступного за днем прийняття такого рішення.»;
 
Враховано частково      
92. «Рішення виборчих комісій оприлюднюються на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
-150- Махніцький О.І.
Абзац другий частини п’ятої статті 35 викласти в такій редакції: «Рішення окружних виборчих комісій, які стосуються виборчого процесу та становлять публічний інтерес оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією».
 
Враховано частково      
    -151- Одарченко Ю.В.
У підпункті 13 пункту 6 Розділу Іречення «Рішення виборчих комісій оприлюднюються на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.»; замінити на «Рішення окружних виборчих комісій оприлюднюються на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
Враховано частково    
    -152- Журавський В.С.
абзаци шість - сім підпункту 13 викласти в такій редакції:
"доповнити реченням такого змісту:
"Рішення окружних виборчих комісій, які становлять публічний інтерес оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії в установленому нею порядку.";
 
Враховано частково    
93. третє речення частини восьмої після слів "офіційні спостерігачі" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-153- Сушкевич В.М.
в абзаці восьмому підпункту 13 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   у частині восьмій статті 35 слова «кандидати у депутати, представники» замінити словами «кандидати у депутати, довірені особи кандидата у депутати, представники»
 
    -154- Князевич Р.П.
пропоновані зміни до третього речення частини восьмої статті 35 вилучити;
 
Враховано    
    -155- Яворівський В.О.
Частину 8 статті 35 "Про вибори народних депутатів України" викласти у такій редакції:
"8. Акти і протоколи виборчої комісії складаються у випадках, передбачених цим Законом, за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією, та у кількості примірників, встановленій цим Законом. Акт або протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії. Перший примірник акта чи протоколу мають право підписати присутні на засіданні кандидати у депутати, довірені особи кандидата у депутати, представники партій у Центральній виборчій комісії чи уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій.".
 
Враховано редакційно    
94. доповнити частиною дев`ятою такого змісту:
 
-156- Журавський В.С.
абзаци дев'ять - десять підпункту 13 виключити (доповнення частиною дев’ятою);
 
Відхилено   доповнити частиною дев`ятою такого змісту:
 
95. «9. Документи виборчих комісій, які стосуються організації виборів, підлягають оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії та на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.»;
 
-157- Князевич Р.П.
пропоновану нову (дев’яту) частину статті 35 викласти у такій редакції:
«9. Документи виборчих комісій, які стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії та на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії одразу після їх надходження до Центральної виборчої комісії»;
 
Враховано   «9. Документи виборчих комісій, які стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії та на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії одразу після їх надходження до Центральної виборчої комісії»;
 
    -158- Махніцький О.І.
Частину 9 статті 35 – виключити..
 
Відхилено    
    -159- Князевич Р.П.
у частині шостій статті 36 слова «відповідно до статті 47 цього Закону на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією» замінити на «з оплатою їх праці в комісії відповідно до статті 47 цього Закону або на підставі цивільно-правового договору укладеного між ними і виборчою комісією»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -160- Князевич Р.П.
пункт 4) частини сьомої статті 36 викласти у такій редакції:
«4) безперешкодно відвідувати приміщення виборчої комісії, знайомитися з усіма документами виборчої комісії, членом якої він є, та виборчих комісій нижчого рівня на відповідній території; «;
 
Відхилено    
    -161- Одарченко Ю.В.
Пункт 6 Розділу Ідоповнити підпунктом наступного змісту:
«__) Підпункт 4 частини 7 статті 36 викласти у наступній редакції:
«4) безперешкодно знайомитися з документами виборчої комісії, членом якої він є, та виборчих комісій нижчого рівня на відповідній території, та робити власними силами та за власний рахунок копії з них не виносячи такі документи з приміщення відповідної виборчої комісії;»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -162- Князевич Р.П.
частину третю статті 37 після пунктц 2) доповнити новим пунктом, змінивши нумерацію наступних пунктів, такого змісту:
«прийняттям рішення про скасування реєстрації усіх кандидатів у депутати від партії у загальнодержавному окрузі або кандидата у депутати у відповідному одномандатному окрузі, за поданням якої/якого кандидатуру такого члена було включено до складу відповідної виборчої комісії; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -163- Різаненко П.О.
частину четверту статті 37 доповнити абзацами другим, третім такого змісту:
"Рішення про дострокове припинення повноважень або заміну члена виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншої кандидатури від того ж суб’єкта подання.
Рішення про дострокове припинення повноважень або заміну голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про призначення нового голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії від того ж суб’єкта подання.".
Обґрунтування:
Такий порядок припинення повноважень або заміни члена виборчої комісії запобігатиме зниженню чисельності складу комісії до мінімального рівня та забезпечить захист прав суб’єктів виборчого процесу на представництво у виборчих комісіях.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -164- Князевич Р.П.
частину четверту статті 37 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Подання про заміну члена виборчої комісії вноситься суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії, на паперових носіях та в електронному вигляді до відповідної виборчої комісії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -165- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 37 викласти у такій редакції:
«5. Виборча комісія, яка має повноваження достроково припинити повноваження усього складу виборчої комісії, окремого члена виборчої комісії, не пізніше наступного дня з дня виявлення підстав дострокового припинення повноважень повідомляє про це суб'єктів, за поданням яких до складу комісії було включено осіб, повноваження яких буде достроково припинено. Такі суб’єкти вправі не пізніше ніж на другий день з дня отримання такого повідомлення внести подання з новими кандидатурами до складу відповідної виборчої комісії.
Рішення про дострокове припинення повноважень або заміну члена виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншого представника від того ж суб’єкта подання.
Рішення про дострокове припинення повноважень або заміну голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про призначення нового голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії від того ж суб’єкта подання.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -166- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 37 слова «або у зв'язку із заміною члена виборчої комісії» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -167- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 37 слова «а у випадку внесення подання про заміну члена виборчої комісії одночасно з достроковим припиненням його повноважень включає до складу відповідної виборчої комісії кандидатуру, внесену на заміну тим самим суб'єктом подання» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -168- Князевич Р.П.
частину восьму статті 37 вилучити;
83. у частинах шостій та дев’ятій статті 38 в усіх випадках слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -169- Князевич Р.П.
частину першу статті 39 після слів «Органи ведення Державного реєстру виборців складають попередні списки виборців для звичайних виборчих дільниць відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців"« доповнити словами «а також виготовляють іменні запрошення, передбачені частиною другою статті 40 цього Закону»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
96. 14) частину четверту статті 39 після слова "видав" доповнити словами ", а також, у разі якщо виборча адреса виборця знаходиться за межами відповідного одномандатного округу, робиться відмітка про отримання виборцем лише бюлетеня для голосування у загальнодержавному окрузі";
 
-170- Канівець О.Л.
Шевченко О.О.
Пункт 14 частини 6 Розділу І Проекту виключити;
 
Відхилено   14) абзац перший частини четвертої статті 39 доповнити словами "а також, у разі якщо виборча адреса виборця знаходиться за межами відповідного одномандатного округу, робиться відмітка про отримання виборцем лише бюлетеня для голосування у загальнодержавному окрузі";
 
    -171- Князевич Р.П.
абзац перший частини п’ятої статті 39 після слів «попереднього списку виборців на паперовому носії» доповнити словами «та виготовлені іменні запрошення, передбачені частиною другою статті 40 цього Закону»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -172- Князевич Р.П.
абзац другий частини п’ятої статті 39 після слів «Від імені дільничної виборчої комісії попередній список виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії» доповнити словами «уповноваженими на це її рішенням»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -173- Князевич Р.П.
абзац перший частини другої статті 40 після слів «Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення» доповнити словами «отримане від органу ведення Державного реєстру виборців»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
97. 15) частину шосту статті 40 після слів «яка подала заяву» доповнити словами «а також надсилається особі, якої дане рішення стосується (якщо така особа не є особою, яка подала заяву).»;
 
-174- Князевич Р.П.
частину другу статті 42 доповнити такими словами «прийнятого у порядку та у строки, визначені Кодексом адміністративного судочинства України»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  15) частину шосту статті 40 доповнити словами «а також надсилається особі, якої дане рішення стосується (якщо така особа не є особою, яка подала заяву)»;
 
98. 16) друге речення частини третьої статті 42 після слів "реєстру виборців" доповнити словами ", а також, у разі якщо виборча адреса виборця знаходиться за межами відповідного одномандатного округу, робиться відмітка про отримання виборцем лише бюлетеня для голосування у загальнодержавному окрузі";
 
-175- Канівець О.Л.
Шевченко О.О.
Пункт 16 частини 6 Розділу І Проекту виключити;
 
Відхилено   16) друге речення частини третьої статті 42 доповнити словами "а також, у разі якщо виборча адреса виборця знаходиться за межами відповідного одномандатного округу, робиться відмітка про отримання виборцем лише бюлетеня для голосування у загальнодержавному окрузі";
 
    -176- Князевич Р.П.
частину другу статті 43 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Особа, включена до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному закладі охорони здоров’я, невідкладно повідомляється письмово про відповідне рішення дільничної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -177- Князевич Р.П.
у частині третій статті 43 слова «слідчих ізоляторах» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -178- Князевич Р.П.
частину сьому статті 43 доповнити такими словами «Особа, включена до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному закладі охорони здоров’я, невідкладно повідомляється письмово про відповідне рішення дільничної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
99. 17) частину третю статті 46 доповнити реченням такого змісту:
 
   17) частину третю статті 46 доповнити реченням такого змісту: "Фінансове забезпечення виборчих комісій закордонних виборчих дільниць здійснюється Центральною виборчою комісією через Міністерство закордонних справ України";
 
100. "Фінансування виборчих комісій закордонних виборчих дільниць здійснюється Центральною виборчою комісією через Міністерство закордонних справ України.";
 
-179- Князевич Р.П.
частину третю статті 46 окрім запропонованого доповнити додатковим новим абзацом такого змісту:
«Фінансування виготовлення виборчої документації органами ведення Державного реєстру виборців здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів депутатів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за поданням Центральної виборчої комісії.»;
 
Відхилено      
    -180- Жванія Д.В.
В запропонованому на доповнення частини третьої статті 46 реченні слово «Фінансування» замінити словами «Фінансове забезпечення».
 
Враховано    
    -181- Князевич Р.П.
абзац перший частини четвертої статті 46 викласти у такій редакції:
«4. Кошти на підготовку і проведення чергових, позачергових виборів депутатів, передбачені Державним бюджетом України, перераховуються уповноваженим центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Центральній виборчій комісії відповідно до розпису Державного бюджету України, погодженого з Центральною виборчою комісією за бюджетною програмою, за якою здійснюється фінансове забезпечення підготовки і проведення виборів депутатів.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -182- Князевич Р.П.
абзац другий частини четвертої статті 46 доповнити такими словами «погодженого з Центральною виборчою комісією за бюджетною програмою, за якою здійснюється фінансове забезпечення підготовки і проведення виборів депутатів»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -183- Князевич Р.П.
у частинах восьмій та дев’ятій статті 46 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -184- Журавський В.С.
доповнити після підпункту 17 підпунктом 17-1 такого змісту:
"17-1) частину сьому статті 47 після слів "житлово-комунальних послуг, " доповнити словами податкової знижки члена комісії та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення"";
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
101. 18) у статті 48:
 
   18) у статті 48:
 
102. частину першу:
 
-185- Ковальчук Н.В.
Абзац 2 підпункту 18) пункту 6 розідлу І проекту закону виключити.
 
Відхилено   частину першу після абзацу першого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
 
103. доповнити абзацами другим та третім такого змісту:
 
-186- Князевич Р.П.
у абзаці першому частини першої статті 48 слова «не пізніш як на десятий день з дня реєстрації Центральною виборчою комісією» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)     
104. "Розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, не може перевищувати дев’яноста тисяч розмірів мінімальних заробітних плат.
 
-187- Князевич Р.П.
у пропонованих нових абзацах другому та третьому частини першої статті 48 внести такі зміни:
у абзаці другому слова «дев’яноста тисяч» замінити на «ста п’ятдесяти тисяч»;
 
Відхилено   "Розмір виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, не може перевищувати дев’яноста тисяч розмірів мінімальних заробітних плат.
 
105. Розмір виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі не може перевищувати чотирьох тисяч розмірів мінімальних заробітних плат.";
 
-188- Князевич Р.П.
у абзаці третьому слова «чотирьох тисяч» замінити на «семи тисяч»;
 
Відхилено   Розмір виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі не може перевищувати чотирьох тисяч розмірів мінімальних заробітних плат".
У зв’язку з цим абзаци другий та третій вважати відповідно абзацами четвертим та п’ятим.
 
    -189- Журавський В.С.
абзаци два - чотири підпункту 18 виключити;
У зв’язку з цим абзаци п’ять - чотирнадцять вважати відповідно абзацами два - десять;
 
Відхилено    
106. частину шосту викласти в такій редакції:
 
   частину шосту викласти в такій редакції:
 
107. "6. Установа банку не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття відповідного накопичувального, поточного рахунку виборчого фонду партії письмово повідомляє Центральну виборчу комісію про відкриття відповідного рахунку та його реквізити.
 
   "6. Установа банку не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття відповідного накопичувального, поточного рахунку виборчого фонду партії письмово повідомляє Центральну виборчу комісію про відкриття відповідного рахунку та його реквізити.
 
108. Установа банку не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття відповідного поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі письмово повідомляє Центральну виборчу комісію та відповідну окружну виборчу комісію після її утворення про відкриття відповідного рахунку та його реквізити.";
 
   Установа банку не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття відповідного поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі письмово повідомляє Центральну виборчу комісію та відповідну окружну виборчу комісію після її утворення про відкриття відповідного рахунку та його реквізити";
 
109. у частині сьомій слова "та їх" замінити словами "та його";
 
   у частині сьомій слова "та їх" замінити словами "та його";
 
110. у частині дев`ятій:
 
   у частині дев`ятій:
 
111. слова «припиняється о 18 годині останнього дня перед днем голосування.» замінити словами «після 18 години останнього дня перед днем голосування здійснюється виключно у разі, якщо рахунки за товари, роботи і послуги були виставлені до зазначеного часу.»;
 
   слова «припиняється о 18 годині останнього дня перед днем голосування» замінити словами «після 18 години останнього дня перед днем голосування здійснюється виключно у разі, якщо рахунки за товари, роботи і послуги були виставлені до зазначеного часу»;
 
112. доповнити абзацом ткого змісту:
 
   доповнити абзацом другим такого змісту:
 
113. «Витрачання коштів з поточних рахунків виборчого фонду припиняється о 18 годині середи після дня голосування.»;
 
   «Витрачання коштів з поточних рахунків виборчого фонду припиняється о 18 годині середи після дня голосування»;
 
114. у частині дванадцятій слова «частиною дев'ятою» замінити словами «абзацом другим частини дев'ятої»;
 
   у частині дванадцятій слова «частиною дев'ятою» замінити словами «абзацом другим частини дев'ятої»;
 
115. 19) у статті 49:
 
   19) у статті 49:
 
116. частину п’яту доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   частину п’яту після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
117. "Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду партії зобов'язаний за тридцять днів до дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії проміжний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку виборчого фонду з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до тридцять другого дня до дня голосування.".
 
-190- Жванія Д.В.
У запропонованому абзаці другому частини п’ятої статті 49 слова «фонду з дня» замінити словами «фонду за період з дня».
 
Враховано   "Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду партії зобов'язаний за тридцять днів до дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії проміжний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку виборчого фонду за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до тридцять другого дня до дня голосування".
 
118. У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
 
   У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
 
119. абзац третій після слова "розпорядник" у всіх відмінках доповнити словом "коштів";
 
   абзац третій після слова "розпорядник" у всіх відмінках доповнити словом "коштів";
 
120. частини шосту та сьому викласти в такій редакції:
 
   частини шосту та сьому викласти в такій редакції:
 
121. "6. Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії зобов'язаний за двадцять днів до дня голосування подати до Центральної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до тридцять другого дня до дня голосування (на паперових носіях та в електронному вигляді), який невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
-191- Жванія Д.В.
У запропонованих абзацах першому та третьому частини шостої статті 49 слова «фонду з дня» замінити словами «фонду за період з дня».
 
Враховано   "6. Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії зобов'язаний за двадцять днів до дня голосування подати до Центральної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до тридцять другого дня до дня голосування (на паперових носіях та в електронному вигляді), який невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
122. Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії зобов'язаний не пізніш як на п'ятнадцятий день після дня голосування подати до Центральної виборчої комісії фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду (на паперових носіях та в електронному вигляді), який невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
-192- Жванія Д.В.
У запропонованих абзацах другому та п’ятому частини шостої статті 49 слова «фінансовий звіт» замінити словами «остаточний фінансовий звіт».
 
Враховано   Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії зобов'язаний не пізніш як на п'ятнадцятий день після дня голосування подати до Центральної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду (на паперових носіях та в електронному вигляді), який невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
123. Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі зобов'язаний за двадцять днів до дня голосування подати до окружної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду з дня відкриття поточного рахунку виборчого фонду до двадцять другого дня до дня голосування (на паперових носіях та в електронному вигляді).
 
   Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі зобов'язаний за двадцять днів до дня голосування подати до окружної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду за період з дня відкриття поточного рахунку виборчого фонду до двадцять другого дня до дня голосування (на паперових носіях та в електронному вигляді).
 
124. Окружна виборча комісія не пізніше як на наступний день після отримання проміжного фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі надає його копію (на паперових носіях та в електронному вигляді) Центральній виборчій комісії, яка невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті.
 
-193- Журавський В.С.
у підпункті 19:
в абзацах десять, дванадцять підпункту 19 слова "надає його копію (на паперових носіях та в електронному вигляді) Центральній виборчій комісії, яка невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті" замінити словами "невідкладно вивішує його на стенді офіційних матеріалів";
 
Відхилено   Окружна виборча комісія не пізніше як на наступний день після отримання проміжного фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі надає його копію (на паперових носіях та в електронному вигляді) Центральній виборчій комісії, яка невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті.
 
125. Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі зобов'язаний не пізніш як на десятий день після дня голосування подати до окружної виборчої комісії фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду (на паперових носіях та в електронному вигляді).
 
   Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі зобов'язаний не пізніш як на десятий день після дня голосування подати до окружної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду (на паперових носіях та в електронному вигляді).
 
126. Окружна виборча комісія не пізніше як на наступний день після отримання фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі надає його копію (на паперових носіях та в електронному вигляді) Центральній виборчій комісії, яка невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті.
 
   Окружна виборча комісія не пізніше як на наступний день після отримання фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі надає його копію (на паперових носіях та в електронному вигляді) Центральній виборчій комісії, яка невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті.
 
127. 7. Аналіз фінансових звітів, передбачених частиною шостою цієї статті, здійснює виборча комісія, до якої вони подані.
 
   7. Аналіз фінансових звітів, передбачених частиною шостою цієї статті, здійснює виборча комісія, до якої вони подані.
 
128. Центральна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті аналіз фінансових звітів, передбачених абзацом першим частини шостої цієї статті, та не пізніш як на тридцятий день після дня голосування - аналіз фінансових звітів, передбачених абзацом другим частини шостої цієї статті.
 
   Центральна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті аналіз фінансових звітів, передбачених абзацом першим частини шостої цієї статті, та не пізніш як на тридцятий день після дня голосування - аналіз фінансових звітів, передбачених абзацом другим частини шостої цієї статті.
 
129. Окружні виборчі комісії не пізніш як за п’ять днів до дня голосування вивішують на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії для загального ознайомлення та надсилають до Центральної виборчої комісії для невідкладного оприлюднення на її офіційному веб-сайті аналіз поданих до відповідної комісії фінансових звітів, передбачених абзацом третім частини шостої цієї статті, та не пізніш як на двадцятий день після дня голосування - аналіз фінансових звітів, передбачених абзацом п’ятим частини шостої цієї статті.
 
-194- Журавський В.С.
в абзаці п’ятнадцятому підпункту 19 слова "та надсилають до Центральної виборчої комісії для невідкладного оприлюднення на її офіційному веб-сайті" виключити;
 
Відхилено   Окружні виборчі комісії не пізніш як за п’ять днів до дня голосування вивішують на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії для загального ознайомлення та надсилають до Центральної виборчої комісії для невідкладного оприлюднення на її офіційному веб-сайті аналіз поданих до відповідної комісії фінансових звітів, передбачених абзацом третім частини шостої цієї статті, та не пізніш як на двадцятий день після дня голосування - аналіз фінансових звітів, передбачених абзацом п’ятим частини шостої цієї статті.
 
130. У разі виявлення в ході аналізу фінансових звітів ознак порушення вимог цього Закону Центральна виборча комісія або відповідна окружна виборча комісія повідомляє відповідні правоохоронні органи для перевірки і реагування згідно з законом.";
 
   У разі виявлення в ході аналізу фінансових звітів ознак порушення вимог цього Закону Центральна виборча комісія або відповідна окружна виборча комісія повідомляє відповідні правоохоронні органи для перевірки і реагування згідно з законом";
 
131. у частині восьмій:
 
   у частині восьмій:
 
132. після слова «статті» доповнити словами «та порядок проведення їх аналізу»;
 
   після слова «статті» доповнити словами «та порядок проведення їх аналізу»;
 
133. слова «не пізніш як за вісімдесят днів до дня голосування» виключити;
 
   слова «не пізніш як за вісімдесят днів до дня голосування» виключити;
 
134. 20) у статті 50:
 
   20) у статті 50:
 
135. частину другу викласти в такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
136. "2. Добровільний внесок або загальна сума добровільних внесків однієї особи до виборчого фонду однієї партії не може перевищувати чотирьохсот розмірів мінімальних заробітних плат, кандидата у депутати в одномандатному окрузі - двадцяти розмірів мінімальних заробітних плат.
 
-195- Князевич Р.П.
пропоновану нову редакцію частини другої статті 50 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Інші обмеження, в тому числі фінансового та банківського законодавства, ніж встановлені цією статтею, до формування виборчого фонду партії чи кандидата у депутати в одномандатному окрузі не застосовуються.»;
 
Відхилено      
137. Добровільні внески та власні кошти партії, кандидата у депутати в одномандатному окрузі, які перераховуються на відповідний рахунок, не підлягають обмеженням за сумою (в межах розміру виборчого фонду партії, кандидата в депутати, встановленого частиною першою статті 48 цього Закону) та кількістю перерахувань.";
 
-196- Журавський В.С.
В запропонованому абзаці другому частини другої статті 50 слова «Добровільні внески та» виключити.
 
Відхилено   "2. Добровільні внески та власні кошти партії, кандидата у депутати в одномандатному окрузі, які перераховуються на відповідний рахунок, не підлягають обмеженням за сумою (в межах розміру виборчого фонду партії, кандидата в депутати, встановленого частиною першою статті 48 цього Закону) та кількістю перерахувань";
 
    -197- Князевич Р.П.
Н.д.Бондаренко В.Д. (Реєстр.картка №219) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
#13379
#15710
Абзац перший запропонованої частини другої статті 50 виключити.
 
Враховано    
138. у пункті 2 частини третьої слова "анонімним жертводавцям" замінити словами "особам під псевдонімом та анонімним жертводавцям";
 
   у пункті 2 частини третьої слова "анонімним жертводавцям" замінити словами "особам під псевдонімом та анонімним жертводавцям";
 
139. перше речення частини сьомої після слів «добровільний внесок» доповнити словами «або якщо розмір добровільного внеску перевищує розмір, визначений частиною другою статті 50 цього Закону»;
 
-198- Жванія Д.В.
В абзаці шрстому підпункту 20 слова «статті 50 цього Закону» замінити словами «цієї статті»
 
Враховано   перше речення частини сьомої після слів «добровільний внесок» доповнити словами «або якщо розмір добровільного внеску перевищує розмір, визначений частиною другою цієї статті»;
 
140. частини дев'яту та тринадцяту викласти в такій редакції:
 
   частини дев'яту та тринадцяту викласти в такій редакції:
 
141. "9. Центральна виборча комісія здійснює контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів партій. Окружні виборчі комісії здійснюють контроль за формуванням та використанням коштів виборчих фондів кандидатів у депутати у відповідних одномандатних округах.
 
   "9. Центральна виборча комісія здійснює контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів партій. Окружні виборчі комісії здійснюють контроль за формуванням та використанням коштів виборчих фондів кандидатів у депутати у відповідних одномандатних округах.
 
142. Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів також здійснюється установами банку, в яких відкрито рахунки виборчого фонду. Установа банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду, надає відповідній виборчій комісії інформацію про надходження та використання коштів виборчого фонду.
 
   Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів також здійснюється установами банку, в яких відкрито рахунки виборчого фонду. Установа банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду, надає відповідній виборчій комісії інформацію про надходження та використання коштів виборчого фонду.
 
143. Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів здійснюється відповідно до порядку, встановленого Центральною виборчою комісією спільно з Національним банком України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання послуг поштового зв'язку.";
 
-199- Князевич Р.П.
у частинах одинадцятій, тринадцятій та чотирнадцятій статті 50 в усіх випадках слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів здійснюється відповідно до порядку, встановленого Центральною виборчою комісією спільно з Національним банком України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання послуг поштового зв'язку";
 
144. «13. Кошти виборчого фонду, не використані кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, перераховуються установою банку відповідному кандидату:
 
   «13. Кошти виборчого фонду, не використані кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, в триденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутата в одномандатному окрузі перераховуються установою банку відповідному кандидату:
 
145. в повному обсязі - у разі, якщо сума коштів, не використаних кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, не більша, ніж сума коштів, внесених ним до виборчого фонду;
 
   1) в повному обсязі - у разі, якщо сума коштів, не використаних кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, не більша, ніж сума коштів, внесених ним до виборчого фонду;
 
146. у розмірі суми коштів, внесених ним до виборчого фонду - у разі, якщо сума коштів, не використаних кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, більша ніж сума коштів, внесених ним до виборчого фонду. Кошти, які залишились після перерахування кандидату у депутати в одномандатному окрузі, перераховуються установою банку до Державного бюджету України в триденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутата в одномандатному окрузі.»;
 
-200- Жванія Д.В.
Частину 13 статті 50 викласти в такій редакції:
«13. Кошти виборчого фонду, не використані кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, в триденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутата в одномандатному окрузі перераховуються установою банку відповідному кандидату:
1) в повному обсязі - у разі, якщо сума коштів, не використаних кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, не більша, ніж сума коштів, внесених ним до виборчого фонду;
2) у розмірі суми коштів, внесених ним до виборчого фонду - у разі, якщо сума коштів, не використаних кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, більша ніж сума коштів, внесених ним до виборчого фонду. Кошти, які залишились після перерахування кандидату у депутати в одномандатному окрузі, в той же строк перераховуються установою банку до Державного бюджету України .»
 
Враховано   2) у розмірі суми коштів, внесених ним до виборчого фонду - у разі, якщо сума коштів, не використаних кандидатом у депутати в одномандатному окрузі, більша ніж сума коштів, внесених ним до виборчого фонду. Кошти, які залишились після перерахування кандидату у депутати в одномандатному окрузі, в той же строк перераховуються установою банку до Державного бюджету України»;
 
    -201- Князевич Р.П.
у частині першій статті 52 слово «партіями» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
147. 21) частину четверту статті 52 після слова "партії" доповнити словами "або висунута лише в одному з одномандатних округів у порядку висування партією чи в порядку самовисування";
 
-202- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 52 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  21) частину четверту статті 52 доповнити словами "або висунута лише в одному з одномандатних округів у порядку висування партією чи в порядку самовисування";
 
    -203- Князевич Р.П.
у частині другій статті 53 слово «обраною» замінити на «висунутою»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -204- -- Н.Князевич Р.П. (Реєстр.картка №332)
у пункті 5) частини першої статті 54 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -205- Князевич Р.П.
пункт 6) частини першої статті 54 після слів «автобіографій осіб, на паперових носіях та в електронному вигляді» доповнити словами «обсягом не більше двох тисяч друкованих знаків»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -206- Князевич Р.П.
пункт 9) частини першої статті 54 викласти у такій редакції:
«9) по 4 фотографії кожного з кандидатів, включених до виборчого списку партії, розміром 4х6 сантиметрів, а також фотографії перших п'яти кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії, розміром 9х13 сантиметрів, на паперових носіях та в електронному вигляді; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -207- Князевич Р.П.
частину другу статті 54 після слів «та в електронному вигляді, викладену державною мовою» доповнити словами «обсягом не більше семи тисяч восьмисот друкованих знаків»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -208- Князевич Р.П.
частину другу статті 54 доповнити новим абзацом другим такого змісту:
«Кількість друкованих знаків в усіх випадках, передбачених цим Законом, включає графічне зображення тексту (літери, цифри, розділові, математичні чи тому подібні знаки) і кожен пробіл між словами.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -209- Князевич Р.П.
у пункті 3) частини першої статті 55 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -210- Князевич Р.П.
пункт 4) частини першої статті 55 після слів «автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді» доповнити словами «обсягом не більше двох тисяч друкованих знаків»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -211- Князевич Р.П.
у пункті 1) частини другої статті 55 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -212- Князевич Р.П.
пункт 2) частини другої статті 55 після слів «автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді» доповнити словами «обсягом не більше двох тисяч друкованих знаків»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -213- Князевич Р.П.
пункт 5) частини другої статті 55 після слів «розміром 4 х 6 сантиметрів» доповнити словами « та одну фотографію кандидата розміром 9 х 13 сантиметрів»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -214- Князевич Р.П.
частину третю статті 55 викласти у такій редакції:
«3. Разом з документами, передбаченими частиною першою або частиною другою цієї статті до Центральної виборчої комісії подається на паперових носіях та в електронному вигляді передвиборна програма кандидата у депутати в одномандатному окрузі, засвідчена його підписом, викладена державною мовою, обсягом до трьох тисяч дев’ятисот друкованих знаків, яка оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
148. 22) у статті 56:
 
   22) у статті 56:
 
149. у частині першій слова «двох тисяч» замінити словами «однієї тисячі»;
 
-215- Князевич Р.П.
частину першу статті 56 після слів «Партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі» доповнити словами «після початку виборчого процесу та»;
 
Враховано   частину першу після слів «кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі» доповнити словами «після початку виборчого процесу та», а слова «двох тисяч» замінити словами «однієї тисячі»;
 
    -216- Махніцький О.І.
В частині першій статті 56 слова «однієї тисячі» - замінити словами «двох тисяч «
 
Відхилено    
150. у частині другій слово "дванадцяти" замінити словом "десяти";
 
-217- Князевич Р.П.
частину другу статті 56 після слів «Партія, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному окрузі, кандидат у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування» доповнити словами «після початку виборчого процесу та»;
 
Враховано   частину другу після слів «в порядку самовисування» доповнити словами «після початку виборчого процесу та», а слово "дванадцяти" замінити словом "десяти";
 
    -218- Журавський В.С.
в абзаці третьому підпункту 22 слово "десяти" замінити словами "сорока чотирьох"
 
Відхилено    
    -219- Князевич Р.П.
у частинах четвертій, п’ятій, шостій та сьомій статті 56 в усіх випадках слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -220- Одарченко Ю.В.
Підпункт 22 пункту 6 Розділу Івикласти у наступній редакції:
«22) Частини 4-6 статті 56 викласти у наступній редакції:
«4. Грошова застава, внесена партією, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, повертається у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів на рахунок партії у разі, якщо за підсумками виборів партія отримала більше одного відсотка голосів виборців,
5. Грошова застава, внесена партією, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному окрузі, повертається у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів на рахунок партії у разі, якщо за підсумками виборів кандидат визнаний обраним в одномандатному окрузі або отримав понад десять відсотків голосів виборців у відповідному виборчому окрузі,
6. Грошова застава, внесена кандидатом у депутати, який балотувався в одномандатному окрузі в порядку самовисування, повертається у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів на рахунок, вказаний у заяві, поданій до Центральної виборчої комісії обраним народним депутатом у разі, якщо за підсумками виборів кандидат визнаний обраним в одномандатному окрузі або отримав понад десять відсотків голосів виборців у відповідному виборчому окрузі, .»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -221- Князевич Р.П.
частину першу статті 57 після слів «Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у депутати» доповнити словами «на паперових носіях та в електронному вигляді»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -222- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 58 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Особу, яка одночасно включена до виборчого списку партії за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї партії та одночасно висунута кандидатом у депутати в одномандатному окрузі за її письмовою заявою про згоду балотування кандидатом у депутати від партії або в порядку самовисування, Центральна виборча комісія своїм рішенням виключає з виборчого списку, до якого вона була включена та приймає рішення про відмову у реєстрації або про скасування реєстрації такої особи кандидатом у депутати у відповідному одномандатному окрузі.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -223- Князевич Р.П.
частину шосту статті 58 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі прийняття Центральною виборчою комісією рішення про відмову в реєстрації кандидата у депутати, включеного до виборчого списку партії, така особа вважається виключеною з відповідного виборчого списку партії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -224- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 58 слово «реєстрації» замінити на «для реєстрації до»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
151. 23) у статті 59:
 
   23) у статті 59:
 
152. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
   частину п’яту викласти в такій редакції:
 
153. "5. Центральна виборча комісія у разі встановлення, що особа висунута кандидатом у депутати в загальнодержавному окрузі або одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотування від партії або у порядку самовисування одночасно висунута кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі або в іншому одномандатному окрузі за її письмовою заявою про згоду балотування кандидатом у депутати від іншої партії або в порядку самовисування, приймає рішення про відмову у реєстрації та про скасування реєстрації такої особи кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі та у відповідному одномандатному окрузі.";
 
-225- Яворівський В.О.
Частину 5 статті 59 Закону України "Про вибори народних депутатів України" викласти у такій редакції:
"5. Центральна виборча комісія у разі встановлення, що особа висунута кандидатом у депутати в загальнодержавному окрузі або одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотування від партії або у порядку самовисування одночасно висунута кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі або в іншому одномандатному окрузі за її письмовою заявою про згоду балотування кандидатом у депутати від іншої партії або в порядку самовисування, приймає рішення про відмову у реєстрації.".
Обґрунтування:
Вважаю недоцільним, щоб Центральна виборча комісія скасовувала реєстрацію особи кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі та у відповідному одномандатному окрузі, у разі встановлення, що особа висунута кандидатом у депутати в загальнодержавному окрузі або одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотування від партії або у порядку самовисування одночасно висунута кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі або в іншому одномандатному окрузі за її письмовою заявою про згоду балотування кандидатом у депутати від іншої партії або в порядку самовисування.
 
Відхилено   "5. Центральна виборча комісія у разі встановлення, що особа висунута кандидатом у депутати в загальнодержавному окрузі або одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотуватися від партії або у порядку самовисування одночасно висунута кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі або в іншому одномандатному окрузі за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати від тієї ж чи іншої партії або в порядку самовисування, приймає рішення про відмову у реєстрації та про скасування реєстрації такої особи кандидатом у депутати у загальнодержавному окрузі та у відповідному одномандатному окрузі.
У разі якщо особа, висунута кандидатом у депутати в одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотуватися від партії або у порядку самовисування, одночасно включена до виборчого списку партії за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї партії, Центральна виборча комісія приймає рішення про відмову в реєстрації такої особи кандидатом у депутати у відповідному одномандатному окрузі та виключення її з виборчого списку, до якого вона включена, або про скасування реєстрації такого кандидата у загальнодержавному окрузі";
 
    -226- Жванія Д.В.
В запропонованій частині п’ятій статті 59 слова «від іншої партії» замінити словами «від тієї ж чи іншої партії».
 
Враховано    
    -227- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 59 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі якщо особа, висунута кандидатом у депутати в одному із одномандатних округів за її письмовою заявою про згоду балотування від партії або у порядку самовисування, одночасно включена до виборчого списку партії за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї партії, Центральна виборча комісія приймає рішення про відмову в реєстрації такої особи кандидатом у депутати у відповідному одномандатному окрузі та виключення її з виборчого списку, до якого вона включена, або про скасування реєстрації такого кандидата у загальнодержавному окрузі.»;
 
Враховано    
    -228- Журавський В.С.
в абзаці третьому підпункту 23 слово "балотування" замінити словом "балотуватися";
 
Враховано    
    -229- Князевич Р.П.
частину сьому статті 59 після слів «У разі реєстрації особи кандидатом у депутати в одномандатному окрузі Центральна виборча комісія разом з копією рішення про реєстрацію цього кандидата у депутати у триденний строк з дня його прийняття видає» доповнити словами «йому або представнику відповідної партії у Центральній виборчій комісії»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
154. частину восьму після слів і знаків « (за наявності)» доповнити словом «числа, «;
 
-230- Князевич Р.П.
доповнити статтю 59 новою частиною дев'ятою такого змісту:
«9.Центральна виборча комісія у разі подання кандидатом у депутати, висунутого шляхом самовисування, недостовірних відомостей щодо його партійності або у разі прийняття рішення про припинення його членства у партії, за зверненням відповідної політичної партії вносить зміни до свого рішення про реєстрацію такого кандидата у депутати в частині відомостей про його партійність.».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  частину восьму після слів « (за наявності)» доповнити словом «числа»;
 
155. 24) у статті 60:
 
   24) у статті 60:
 
156. пункт 2 частини першої викласти в такій редакції:
 
      
157. "2) відсутності документів, зазначених у частині першій статті 54 чи частинах першій або другій статті 55 цього Закону або невнесення уточненого документа у порядку та строк, встановлені частиною третьою цієї статті; ";
 
-231- Князевич Р.П.
пропоновані зміни до пункту 2) частини першої статті 60 вилучити;
 
Враховано      
    -232- Князевич Р.П.
Н.д.Бондаренко В.Д. (Реєстр.картка №219) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
#13379
пункт 4) частини першої статті 60 вилучити
 
Відхилено    
    -233- Князевич Р.П.
пункт 6) частини першої статті 60 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -234- Князевич Р.П.
пункт 7) частини першої статті 60 після слів «відповідно до» доповнити словами «частини першої - третьої»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
158. частину третю викласти у такій редакції:
 
-235- Князевич Р.П.
частину третю статті 60 викласти у такій редакції:
«3. Помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.»;
 
Враховано   частину третю викласти у такій редакції:
 
159. "3. Помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню.
 
-236- Махніцький О.І.
Частину 3 статті 60 викласти в такій редакції:
«3. Помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати. Зазначені помилки і неточності повинні бути виправлені кандидатом у дводенний строк з дня подання зазначених документів».
 
Враховано частково   "3. Помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати».
 
    -237- Журавський В.С.
абзаци четвертий - п'ятий підпункту 24 викласти в такій редакції:
"частину третю викласти у такій редакції:
"3. Помилки і неточності, виявлені партіями або кандидатом в поданих на реєстрацію документах, підлягають виправленню ними і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати. Зазначені помилки і неточності повинні бути виправлені партією або кандидатом у дводенний строк з дня подання документів шляхом подання виправлених документів.";
 
Враховано частково    
160. Центральна виборча комісія вживає всіх можливих заходів щодо невідкладного повідомлення представника партії або кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі про виявлення таких помилок і неточностей.
 
-238- Махніцький О.І.
В абзаці 2 частини 3 статті 60 слова «вживає всіх можливих заходів щодо невідкладного повідомлення» замінити словами «зобов’язана невідкладно повідомити».
 
Відхилено      
    -239- Жванія Д.В.
В абзаці 2 частини третьої статті 60 слова «вживає всіх можливих заходів щодо невідкладного повідомлення» замінити словами «невідкладно повідомляє».
 
Відхилено    
161. Зазначені у повідомленні помилки і неточності повинні бути виправлені шляхом внесення уточненого документа, який потребував виправлення, не пізніше наступного дня після отримання відповідного повідомлення Центральної виборчої комісії, але не пізніше закінчення строків, встановлених частиною шостою статті 58 та частиною шостою статті 59 цього Закону.
 
-240- Жванія Д.В.
В абзаці 3 частини третьої статті 60 слова «який потребував виправлення» замінити словами «замість того, який потребував виправлення».
 
Відхилено      
162. Якщо уточнений документ, який потребував виправлення, не надійшов у зазначений строк, Центральна виборча комісія приймає рішення про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати.
 
-241- Журавський В.С.
абзаци шостий - восьмий підпункту 24 виключити.
У зв’язку з цим абзац дев'ятий вважати відповідно абзацом шостим;
 
Відхилено      
    -242- Жванія Д.В.
В абзаці 4 частини третьої статті 60 слова «уточнений документ» замінити словами «уточнений документ, що мав бути поданий замість того».
 
Відхилено    
163. Відмова в реєстрації кандидата (кандидатів) на підставі пункту 2 частини першої цієї статті не виключає повторного подання документів для реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати у порядку встановленому статями 54 та 55 цього Закону.";
 
      
164. 25) у статті 61:
 
   25) у статті 61:
 
165. частину другу доповнити пунктами 6 - 8 такого змісту:
 
   частину другу доповнити пунктами 6 - 8 такого змісту:
 
166. "6) порушення визначених частиною першою статті 48 цього Закону термінів відкриття партією, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидатом у депутати в одномандатному окрузі рахунку свого виборчого фонду;
 
   "6) порушення визначених частиною першою статті 48 цього Закону термінів відкриття партією, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидатом у депутати в одномандатному окрузі рахунку свого виборчого фонду;
 
167. 7) порушення визначених частиною шостою статті 49 цього Закону термінів подання до відповідної виборчої комісії розпорядником коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії, розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду (у тому числі проміжного);
 
   7) порушення визначених частиною шостою статті 49 цього Закону термінів подання до відповідної виборчої комісії розпорядником коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії, розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду (у тому числі проміжного);
 
168. 8) включення розпорядником коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії, розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі до фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду (у тому числі проміжного) недостовірних відомостей.";
 
   8) включення розпорядником коштів накопичувального рахунку виборчого фонду партії, розпорядником поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі до фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду (у тому числі проміжного) недостовірних відомостей";
 
169. доповнити частиною третьою такого змісту:
 
   після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
170. "3. Центральна виборча комісія може прийняти рішення про попередження партії, кандидати у депутати від якої включені до виборчого списку партії, або окремому кандидату у депутати за результатами задоволення скарги.".
 
-243- Яворівський В.О.
Частину 3 статті 61 "Про вибори народних депутатів України" вилучити: "3. Центральна виборча комісія може прийняти рішення про попередження партії, кандидати у депутати від якої включені до виборчого списку партії, або окремому кандидату у депутати за результатами задоволення скарги.".
 
Відхилено   "3. Центральна виборча комісія може прийняти рішення про попередження партії, кандидати у депутати від якої включені до виборчого списку партії, або окремому кандидату у депутати за результатами задоволення скарги".
 
171. У зв’язку з цим частини третю - сьому вважати відповідно частинами четвертою - восьмою;
 
-244- Князевич Р.П.
у пунктах 1) та 2) абзацу першого частини четвертої статті 61 слово «дванадцять» замінити на «п’ятнадцять»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв’язку з цим частини третю - сьому вважати відповідно частинами четвертою - восьмою;
25-1) статтю 63 доповнити частинами четвертою - сьомою такого змісту:
«4. Центральна виборча комісія за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів депутатів, не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів забезпечує виготовлення інформаційних плакатів партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі. Ці плакати повинні містити передвиборні програми партій (обсягом не більше семи тисяч восьмисот друкованих знаків), подані ними при реєстрації кандидатів у депутати, виборчий список партії із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, посади (заняття), місця роботи та проживання, партійності включених до нього кандидатів у депутати, а також фотографії перших п'яти кандидатів у депутати. Форма, розмір та поліграфічне виконання інформаційних плакатів встановлюються Центральною виборчою комісією.
Центральна виборча комісія погоджує з представником партії у Центральній виборчій комісії текст та поліграфічне виконання інформаційного плаката.
5. Центральна виборча комісія за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів депутатів, забезпечує виготовлення не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів інформаційних плакатів кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах. Плакати повинні містити біографічні відомості кандидата у депутати, його передвиборну програму (обсягом до трьох тисяч дев'ятисот друкованих знаків) та фотокартку, подані ним при реєстрації.
Центральна виборча комісія погоджує з кандидатом у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі, текст та поліграфічне виконання його інформаційного плаката.
6. Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення однакової кількості інформаційних плакатів партій та кандидатів із розрахунку не менш як по два примірники кожного плаката на кожну виборчу дільницю. Виготовлені інформаційні плакати партій в установленому Центральною виборчою комісією порядку передаються відповідним виборчим комісіям.
7. Інформаційні плакати передаються відповідним виборчим комісіям не пізніш як за двадцять днів до дня виборів»;
 
    -245- Князевич Р.П.
пункт 2) абзацу першого частини четвертої статті 61 після слів «про скасування рішення щодо реєстрації кандидата у депутати відповідно до рішення, прийнятого» доповнити словами «на з’їзді (зборах, конференції)»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -246- Князевич Р.П.
Н.д.Бондаренко В.Д. (Реєстр.картка №219) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
#13379
пункті 4) абзацу першого частини четвертої статті 61 вилучити;
 
Відхилено    
    -247- Князевич Р.П.
пункт 6) абзацу першого частини четвертої статті 61 вилучити;
 
Відхилено    
    -248- Князевич Р.П.
пункт 8) абзацу першого частини четвертої статті 61 після слів «виявлення виборчою комісією обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до» доповнити словами «частин першої - третьої»;
 
Відхилено    
    -249- Князевич Р.П.
у абзаці другому частини четвертої статті 61 слово «десять» замінити на «тринадцять»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -250- Князевич Р.П.
у абзаці третьому частини четвертої статті 61 слово «дванадцять» замінити на «п’ятнадцять»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -251- Князевич Р.П.
у частині п’ятій статті 61 слова «чи інших порушень» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -252- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 61 слова «про вибуття цього кандидата з балотування» замінити на «про скасування реєстрації цього кандидата»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -253- Князевич Р.П.
статтю 63 додатково доповнити новими частинами сьомою - десятою такого змісту:
«7. Центральна виборча комісія за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів депутатів, не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів забезпечує виготовлення інформаційних плакатів партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі. Ці плакати повинні містити передвиборні програми партій (обсягом не більше семи тисяч восьмисот друкованих знаків), подані ними при реєстрації кандидатів у депутати, виборчий список партії із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, посади (заняття), місця роботи та проживання, партійності включених до нього кандидатів у депутати, а також фотографії перших п'яти кандидатів у депутати. Форма, розмір та поліграфічне виконання інформаційних плакатів встановлюються Центральною виборчою комісією.
Центральна виборча комісія погоджує з представником партії у Центральній виборчій комісії текст та поліграфічне виконання інформаційного плаката.
8. Центральна виборча комісія за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів депутатів, забезпечує виготовлення не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів інформаційних плакатів кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах. Плакати повинні містити біографічні відомості кандидата у депутати, його передвиборну програму (обсягом до трьох тисяч дев'ятисот друкованих знаків) та фотокартку, подані ним при реєстрації.
Центральна виборча комісія погоджує з кандидатом у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі, текст та поліграфічне виконання його інформаційного плаката.
9. Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення однакової кількості інформаційних плакатів партій та кандидатів із розрахунку не менш як по два примірники кожного плаката на кожну виборчу дільницю. Виготовлені інформаційні плакати партій в установленому Центральною виборчою комісією порядку передаються відповідним виборчим комісіям.
10. Інформаційні плакати передаються відповідним виборчим комісіям не пізніш як за двадцять днів до дня виборів.»;
 
Враховано    
    -254- Князевич Р.П.
пункт 3) частини першої статті 64 доповнити такими словами «та можливість реалізації ним права голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі, якщо змінене місце голосування (виборча дільниця) знаходитиметься за межами одномандатного округу, до якого належить його виборча адреса»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -255- Князевич Р.П.
частину другу статті 64 після слів «за сто двадцять днів до дня голосування» доповнити словами «на чергових виборах депутатів»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -256- Князевич Р.П.
пункт 4) частини першої статті 65 викласти у такій редакції:
«4) винесення попередження та скасування реєстрації (вибуття) кандидата у депутати; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
172. 26) у статті 66:
 
   26) у статті 66:
 
173. частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
 
174. "Інформаційні агентства, засоби масової інформації, які поширюють інформацію про події, пов’язані із виборами, не можуть припускати замовчування суспільно необхідної інформації, що стосується цих подій, якщо вона була відома їм на момент поширення інформації. Інформаційні агентства, засоби масової інформації зобов’язані висвітлювати інформацію про вибори відповідно до фактів, не припускаючи перекручування інформації. Засоби масової інформації та інформаційні агентства повинні намагатися отримувати інформацію про події, пов’язані із виборами, з двох і більше джерел, віддаючи перевагу першоджерелам.";
 
-257- Журавський В.С.
в абзаці третьому підпункту 26 слово "висвітлювати" замінити словом "поширювати";
 
Враховано   "Інформаційні агентства, засоби масової інформації, які поширюють інформацію про події, пов’язані із виборами, не можуть припускати замовчування суспільно необхідної інформації, що стосується цих подій, якщо вона була відома їм на момент поширення інформації. Інформаційні агентства, засоби масової інформації зобов’язані поширювати інформацію про вибори відповідно до фактів, не припускаючи перекручування інформації. Засоби масової інформації та інформаційні агентства повинні намагатися отримувати інформацію про події, пов’язані із виборами, з двох і більше джерел, віддаючи перевагу першоджерелам";
 
175. частину третю після слів "Засоби масової інформації" доповнити словами ", інформаційні агентства";
 
   частину третю після слів "Засоби масової інформації" доповнити словами "інформаційні агентства";
 
176. доповнити частинами четвертою - шостою такого змісту:
 
   доповнити частинами четвертою - шостою такого змісту:
 
177. "4. Телерадіоорганізації самостійно визначають кількість ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов'язаних з виборчим процесом. У зазначених матеріалах телерадіоорганізаціям заборонено виокремлювати у своєму ставленні певних суб’єктів виборчого процесу чи надавати їм привілеї.
 
   "4. Телерадіоорганізації самостійно визначають кількість ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов'язаних з виборчим процесом. У зазначених матеріалах телерадіоорганізаціям заборонено виокремлювати у своєму ставленні певних суб’єктів виборчого процесу чи надавати їм привілеї.
 
178. Допускається збільшення частки ефірного часу, присвяченого кандидатам у депутати - особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не більше як на 30 відсотків від середнього обсягу ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов’язаних з виборчим процесом.
 
-258- Князевич Р.П.
у пропонованій редакції нової частини четвертої статті 66 другий абзац вилучити;
 
Враховано      
179. 5. Телерадіоорганізації мають право створювати та поширювати у прямому ефірі передачі за участю кандидатів у депутати, їх довірених осіб, партій - суб’єктів виборчого процесу, їх уповноважених осіб у формі передвиборних дебатів чи дискусій. Зазначені передачі повинні бути організовані у цикл передач однакового формату з метою дотримання принципу рівних умов доступу.
 
   5. Телерадіоорганізації мають право створювати та поширювати у прямому ефірі передачі за участю кандидатів у депутати, їх довірених осіб, партій - суб’єктів виборчого процесу, їх уповноважених осіб у формі передвиборних дебатів чи дискусій. Зазначені передачі повинні бути організовані у цикл передач однакового формату з метою дотримання принципу рівних умов доступу.
 
180. Телерадіоорганізація, яка має намір поширювати зазначені передачі, оприлюднює відповідну пропозицію, в якій має зазначатися формат передачі, строк, протягом якого необхідно надати згоду на участь в передачі, та вартість участі у такій передачі.
 
   Телерадіоорганізація, яка має намір поширювати зазначені передачі, оприлюднює відповідну пропозицію, в якій має зазначатися формат передачі, строк, протягом якого необхідно надати згоду на участь в передачі, та вартість участі у такій передачі.
 
181. Формат передачі (циклу передач) включає: порядок визначення учасників передачі за участю представників двох чи більше кандидатів чи партій - за згодою учасників, за жеребкуванням тощо; тривалість передачі та обсяг ефірного часу, що надається для виступів кожному з учасників; наявність інших присутніх у студії під час передачі (експерти, журналісти, аудиторія в студії тощо), їх роль та порядок їх обрання чи визначення; регламент та правила поведінки учасників передачі; тема обговорення або порядок її визначення; умови поширення під час передачі іншої інформації (результатів опитувань думки громадян, інтерактивного голосування, статистичних відомостей, освітньої та довідкової інформації, концертних виступів тощо); інші умови створення передачі.
 
   Формат передачі (циклу передач) включає: порядок визначення учасників передачі за участю представників двох чи більше кандидатів чи партій - за згодою учасників, за жеребкуванням тощо; тривалість передачі та обсяг ефірного часу, що надається для виступів кожному з учасників; наявність інших присутніх у студії під час передачі (експерти, журналісти, аудиторія в студії тощо), їх роль та порядок їх обрання чи визначення; регламент та правила поведінки учасників передачі; тема обговорення або порядок її визначення; умови поширення під час передачі іншої інформації (результатів опитувань думки громадян, інтерактивного голосування, статистичних відомостей, освітньої та довідкової інформації, концертних виступів тощо); інші умови створення передачі.
 
182. Вартість участі у передачі є однаковою для усіх суб’єктів виборчого процесу і визначається обсягом ефірного часу, що надається кожному з учасників передач, та вартістю одиниці ефірного часу, визначеною відповідно до частини шостої статті 71 цього Закону.
 
   Вартість участі у передачі є однаковою для усіх суб’єктів виборчого процесу і визначається обсягом ефірного часу, що надається кожному з учасників передач, та вартістю одиниці ефірного часу, визначеною відповідно до частини шостої статті 71 цього Закону.
 
183. Обсяг ефірного часу, що надається учасникам передач для участі в дискусії або для відповіді на запитання, має визначатися за однаковими правилами.
 
   Обсяг ефірного часу, що надається учасникам передач для участі в дискусії або для відповіді на запитання, має визначатися за однаковими правилами.
 
184. 6. Контроль за дотриманням вимог цього Закону в частині участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні виборів та проведенні передвиборної агітації здійснюють Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах.
 
-259- Жванія Д.В.
Частину шосту статті 66 викласти в такій редакції:
«6. Контроль за дотриманням вимог цього Закону в частині участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні виборів та проведенні передвиборної агітації здійснюють Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (стосовно електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації) та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах (стосовно друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств)».
 
Враховано   6. Контроль за дотриманням вимог цього Закону в частині участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні виборів та проведенні передвиборної агітації здійснюють Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (стосовно електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації) та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах (стосовно друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств).
 
185. При здійсненні такого контролю можуть використовуватися матеріали моніторингу, надані громадськими організаціями, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрованим у встановленому законом порядку.
 
-260- Сушкевич В.М.
в абзаці чотирнадцятому підпункту 26 слова «громадськими організаціями» замінити словами «громадськими об’єднаннями»;
 
Відхилено   При здійсненні такого контролю можуть використовуватися матеріали моніторингу, надані громадськими організаціями, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрованим у встановленому законом порядку.
 
186. У разі виявлення порушень за результатами здійснення такого контролю Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах, інформують про це Центральну виборчу комісію або відповідну окружну виборчу комісію.";
 
-261- Кондратюк О.К.
Абзаци тринадцятий – п’ятнадцятий підпункту 26 пункту 6 Розділу І (зміни до статті 66) замінити одним абзацом такого змісту:
«6. З метою забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, створення належних умов для творчої діяльності журналістів, забезпечення плюралізму думок у матеріалах друкованих та електронних засобів масової інформації, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні виборчої кампанії, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, на період виборчого процесу засіб масової інформації будь-якої форми власності не може бути об’єктом перевірки, ревізії, інспектування, обстеження органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) за такими господарюючими суб'єктами».
 
Відхилено   У разі виявлення порушень за результатами здійснення такого контролю Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах, інформують про це Центральну виборчу комісію або відповідну окружну виборчу комісію";
 
    -262- Журавський В.С.
в абзаці п’ятнадцятому підпункту 26 слова "інформують про це Центральну виборчу комісію або відповідну окружну виборчу комісію" замінити словами "вживають заходів реагування, передбачених законодавством";
 
Відхилено    
187. 27) у частині третій статті 67 слово «десяти» замінити словом «семи»;
 
-263- Князевич Р.П.
у частині третій статті 67 слово «десяти» замінити словом «двох»;
 
Враховано   27) у частині третій статті 67 слово «десяти» замінити словом «двох»;
 
188. 28) у статті 68:
 
-264- Князевич Р.П.
частину другу статті 68 після пункту 8) доповнити новим пунктом 9), змінивши нумерацію наступних пунктів, такого змісту:
«9) встановлення інформаційних наметів; «;
 
Враховано   28) у статті 68:
частину другу після пункту 8 доповнити новим пунктом такого змісту:
«9) встановлення інформаційних наметів».
У зв’язку з цим пункт 9 вважати пунктом 10;
 
189. третє речення частини шостої після слів "власних коштів" доповнити словом "партій, ";
 
-265- -- Н..д.Князевич Р.П. (Реєстр.картка №332)
частину десяту статті 68 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі якщо носій зовнішньої реклами незалежно від форми власності було на договірній основі за рахунок коштів відповідного виборчого фонду надано для здійснення передвиборної агітації одній партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, або кандидату у депутати в одномандатному окрузі, власник (володар, користувач) цього носія зовнішньої реклами не має права відмовити в його наданні на тих же умовах іншій партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, або кандидату у депутати в одномандатному окрузі.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  третє речення частини шостої після слів "власних коштів" доповнити словом "партій";
 
190. доповнити частиною дванадцятою такого змісту:
 
   доповнити частиною дванадцятою такого змісту:
 
191. "12. Юридичні та фізичні особи-розповсюджувачі зовнішньої реклами з метою забезпечення рівності умов для партій - суб’єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати щодо розміщення агітаційних матеріалів (політичної реклами) з використанням носіїв зовнішньої реклами оприлюднюють інформацію про вартість рекламних площ та місць їх розташування у встановленому Центральною виборчою комісією порядку.";
 
-266- Князевич Р.П.
частину дванадцяту статті 68 (якою доповнено статтю) викласти у такій редакції:
«12. Юридичні та фізичні особи - розповсюджувачі зовнішньої реклами повинні забезпечити рівний доступ та рівні умови для партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати до розміщення агітаційних матеріалів (політичної реклами) з використанням носіїв зовнішньої реклами.»;
 
Враховано   "12. Юридичні та фізичні особи-розповсюджувачі зовнішньої реклами повинні забезпечити рівний доступ та рівні умови для партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати до розміщення агітаційних матеріалів (політичної реклами) з використанням носіїв зовнішньої реклами";
 
192. 29) у статті 69:
 
-267- Князевич Р.П.
назву статті 69 викласти у такій редакції «Стаття 69. Матеріали передвиборної агітації»;
 
Враховано   29) у статті 69:
назву викласти у такій редакції «Стаття 69. Матеріали передвиборної агітації»;
частини першу - четверту виключити;
 
    -268- Князевич Р.П.
частини першу - четверту статті 69 вилучити, змінивши нумерацію наступних частин;
 
Враховано    
193. частину п’яту доповнити реченням такого змісту:
 
      
194. "Матеріали передвиборної агітації виготовляються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної мовної політики".";
 
-269- Князевич Р.П.
Яворівський В.О.
У частині 5 статті 69 Закону України "Про вибори народних депутатів України" вилучити слова:
"Матеріали передвиборної агітації виготовляються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної мовної політики".
 
Відхилено   частину п’яту доповнити реченням такого змісту: "Матеріали передвиборної агітації виготовляються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної мовної політики";
 
195. частину шосту доповнити реченням такого змісту:
 
      
196. "Якщо друковані матеріали передвиборної агітації виконувалися регіональною мовою або мовою меншини, то до кожного примірника такого матеріалу додається його переклад державною мовою.";
 
-270- Яворівський В.О.
У частині 6 статті 69 Закону України "Про вибори народних депутатів України" вилучити слова:
"Якщо друковані матеріали передвиборної агітації виконувалися регіональною мовою або мовою меншини, то до кожного примірника такого матеріалу додається його переклад державною мовою.".
 
Відхилено   частину шосту доповнити реченням такого змісту: "Якщо друковані матеріали передвиборної агітації виконувалися регіональною мовою або мовою меншини, то до кожного примірника такого матеріалу додається його переклад державною мовою";
 
197. частину восьму після слів «передвиборної агітації» доповнити словами «з додержанням принципу рівних умов.»;
 
   частину восьму доповнити словами «з додержанням принципу рівних умов»;
 
198. 30) у статті 71:
 
   30) у статті 71:
 
199. у частині четвертій слова «не пізніш як за вісімдесят днів до дня голосування» виключити;
 
-271- Князевич Р.П.
у частині шостій статті 71 слова «перші три квартали року» замінити на «останні три квартали року»;
 
Враховано   у частині четвертій слова «не пізніш як за вісімдесят днів до дня голосування» виключити;
у частині шостій слова «перші три квартали року» замінити на «останні три квартали року»;
у частині сьомій слова та цифри «після 1 березня» замінити словами «після 1 вересня»;
 
200. частину восьму доповнити абзацом другим такого змісту:
 
-272- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 71 слова «після 1 березня» замінити на «після 1 вересня»;
 
Враховано   частину восьму доповнити абзацом другим такого змісту:
 
201. "Передвиборна агітація в засобах масової інформації усіх форм власності за рахунок коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах здійснюється тільки після відповідної оплати друкованої площі чи ефірного часу з відповідних рахунків виборчих фондів.";
 
   "Передвиборна агітація в засобах масової інформації усіх форм власності за рахунок коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах здійснюється тільки після відповідної оплати друкованої площі чи ефірного часу з відповідних рахунків виборчих фондів";
 
202. 31) у статті 72:
 
-273- Князевич Р.П.
частину четверту статті 72 після слів «Цей час партії» доповнити словами «кандидату у депутати, зареєстрованому в одномандатному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  31) у статті 72:
 
203. частину п’яту після слова "партій" доповнити словами ", кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі, ", а після слів "Центральної виборчої комісії" доповнити словами "та відповідних окружних виборчих комісій";
 
   частину п’яту після слова "партій" доповнити словами "кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі", а після слів "Центральної виборчої комісії" доповнити словами "та відповідних окружних виборчих комісій";
 
204. частину шосту викласти у такій редакції:
 
   частину шосту викласти у такій редакції:
 
205. "6 Черговість надання партіям - суб'єктам виборчого процесу ефірного часу на загальнонаціональному радіоканалі та телеканалі в межах розкладу, зазначеного у частині п'ятій цієї статті, визначається не пізніш як на другий день після закінчення строку, встановленого частиною шостою статті 59 цього Закону, за результатами жеребкувань, що проводяться Центральною виборчою комісією, із запрошенням представників партій у Центральній виборчій комісії або уповноважених осіб партій.
 
-274- Князевич Р.П.
частину шосту статті 72 викласти у такій редакції:
«6. Черговість надання партіям - суб’єктам виборчого процесу ефірного часу на загальнонаціональному телеканалі та загальнонаціональному радіоканалі в межах розкладу, зазначеного у частині п’ятій цієї статті, визначається за результатами жеребкувань, що проводяться Центральною виборчою комісією за участю кандидатів у депутати, включених до виборчих списків партій, представників партій у Центральній виборчій комісії, уповноважених осіб партій у загальнодержавному окрузі.
Черговість надання партіям - суб’єктам виборчого процесу та кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатних округах, ефірного часу на регіональних телерадіоканалах регіональними телерадіоорганізаціями державної та комунальної форм власності в межах розкладу, зазначеного у частині п’ятій цієї статті, визначається за результатами жеребкувань, що проводяться відповідними окружними виборчими комісіями, визначеними рішенням Центральної виборчої комісії у кожному з регіонів України, за участю відповідно уповноважених осіб партій, кандидатів у депутати або довірених осіб кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах.
Жеребкування щодо надання ефірного часу проводяться не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня виборів.»;
 
Відхилено   "6 Черговість надання партіям - суб'єктам виборчого процесу ефірного часу на загальнонаціональному радіоканалі та телеканалі в межах розкладу, зазначеного у частині п'ятій цієї статті, визначається не пізніш як на другий день після закінчення строку, встановленого частиною шостою статті 58 цього Закону, за результатами жеребкувань, що проводяться Центральною виборчою комісією, із запрошенням представників партій у Центральній виборчій комісії або уповноважених осіб партій.
 
206. Черговість надання партіям - суб'єктам виборчого процесу та кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі ефірного часу на регіональних радіо та телеканалах державної та комунальної форм власності в межах розкладу, зазначеного у частині п'ятій цієї статті, визначається не пізніш як на другий день після закінчення строку, встановленого частиною шостою статті 59 цього Закону, за результатами жеребкувань, що проводяться відповідними окружними виборчими комісіями, визначеними рішенням Центральної виборчої комісії у кожному з регіонів України, із запрошенням відповідно уповноважених осіб партій, кандидатів у депутати або довірених осіб кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах.";
 
-275- Жванія Д.В.
У абзацах другому цифри «59» замінити цифрами «58».
 
Враховано   Черговість надання партіям - суб'єктам виборчого процесу та кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі ефірного часу на регіональних радіо та телеканалах державної та комунальної форм власності в межах розкладу, зазначеного у частині п'ятій цієї статті, визначається не пізніш як на другий день після закінчення строку, встановленого частиною шостою статті 59 цього Закону, за результатами жеребкувань, що проводяться відповідними окружними виборчими комісіями, визначеними рішенням Центральної виборчої комісії у кожному з регіонів України, із запрошенням відповідно уповноважених осіб партій, кандидатів у депутати або довірених осіб кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах";
 
207. частину сьому після слів "Центральною виборчою комісією" доповнити словами ", окружною виборчою комісією відповідно";
 
-276- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 72 слова «Центральною виборчою комісією» замінити на «відповідно Центральною виборчою комісією, окружною виборчою комісією»;
 
Враховано   у частині сьомій слова «Центральною виборчою комісією» замінити словами «відповідно Центральною виборчою комісією, окружною виборчою комісією»;
 
208. частину восьму після слів "здійснюється Центральною виборчою комісією" доповнити словами ", відповідною окружною виборчою комісією", а після слів "між Центральною виборчою комісією" доповнити словами ", окружною виборчою комісією";
 
   частину восьму після слів "здійснюється Центральною виборчою комісією" доповнити словами "відповідною окружною виборчою комісією", а після слів "між Центральною виборчою комісією" доповнити словами "окружною виборчою комісією";
 
209. у частині дев`ятій цифри «20» замінити цифрами «10», а після слів «теле-, радіопрограми партії» доповнити словами «кандидата у депутати»;
 
-277- Шевченко О.О.
в пункті 31 абзац восьмий викласти в такій редакції:
«частину дев’яту вилучити»;
 
Відхилено   у частині дев`ятій цифри «20» замінити цифрами «10», а після слів «теле-, радіопрограми партії» доповнити словами «кандидата у депутати»;
 
    -278- Князевич Р.П.
у частині одинадцятій статті 72 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
210. частину дванадцяту після слів "Центральної виборчої комісії" доповнити словами ", відповідної окружної виборчої комісії", а після слів "ефірного часу" доповнити словом "відповідно";
 
-279- Князевич Р.П.
частину тринадцяту статті 72 викласти у такій редакції:
«13. Замовниками політичної реклами, що здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів, під час виборчого процесу для показу телерадіоорганізаціями можуть бути тільки партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидати у депутати в одномандатних округах. Протягом демонстрації політичної реклами, що здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів, обов'язково демонструється повна назва (або прізвище, ім'я та по батькові) її замовника у формі текстового повідомлення, яке має займати не менше п'ятнадцяти відсотків площі екрана і бути виконане контрастним кольором до фону та бути сприйнятним для глядача.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  частину дванадцяту після слів "Центральної виборчої комісії" доповнити словами "відповідної окружної виборчої комісії", а після слів "ефірного часу" доповнити словом "відповідно";
 
211. 32) у статті 73:
 
   32) у статті 73:
 
212. абзац другий частини першої після слів "Центральною виборчою комісією" доповнити словами "або окружною виборчою комісією у відповідному регіоні, визначеною згідно з частиною шостою статті 72 цього Закону";
 
   абзац другий частини першої доповнити словами "або окружною виборчою комісією у відповідному регіоні, визначеною згідно з частиною шостою статті 72 цього Закону";
 
213. частину другу викласти у такій редакції:
 
   частину другу викласти у такій редакції:
 
214. "2. Редакції газет "Голос України" та "Урядовий кур'єр", а також редакції регіональних друкованих засобів масової інформації державної форми власності, з якими укладено угоди про опублікування передвиборних програм партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі зобов'язані надрукувати передвиборні програми суб’єктів виборчого процесу в окремих спеціальних випусках видань не пізніш як за сорок п’ять днів до дня виборів. Послідовність розміщення передвиборних програм партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі, у відповідному виданні визначається згідно з черговістю їх реєстрації Центральною виборчою комісією.";
 
-280- Князевич Р.П.
частину другу статті 73 викласти у такій редакції:
«2. Редакції газет "Голос України" та "Урядовий кур’єр", а також редакції регіональних друкованих засобів масової інформації державної форми власності, з якими укладено угоди про опублікування передвиборних програм партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі, зобов’язані надрукувати передвиборні програми суб’єктів виборчого процесу в окремому спеціальному випуску видання не пізніш як за п’ятдесят днів до дня виборів. Послідовність розміщення передвиборних програм партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі, у відповідному виданні встановлюється не пізніш як за п'ятдесят три дні до дня виборів Центральною виборчою комісією шляхом жеребкування за участю відповідно кандидатів, включених до виборчих списків партії, представників партій у Центральній виборчій комісії, уповноважених осіб партій у загальнодержавному окрузі, кандидатів, довірених осіб кандидатів у відповідному одномандатному виборчому окрузі.»;
 
Враховано   "2. Редакції газет "Голос України" та "Урядовий кур'єр", а також редакції регіональних друкованих засобів масової інформації державної форми власності, з якими укладено угоди про опублікування передвиборних програм партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі зобов'язані надрукувати передвиборні програми суб’єктів виборчого процесу в окремому спеціальному випуску видання не пізніш як за п’ятдесят днів до дня виборів. Послідовність розміщення передвиборних програм партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі, у відповідному виданні встановлюється не пізніш як за п'ятдесят три дні до дня виборів Центральною виборчою комісією шляхом жеребкування за участю відповідно кандидатів, включених до виборчих списків партії, представників партій у Центральній виборчій комісії, уповноважених осіб партій у загальнодержавному окрузі, кандидатів, довірених осіб кандидатів у відповідному одномандатному виборчому окрузі";
 
215. частини третю-четверту виключити.
 
   частини третю та четверту виключити.
 
216. У зв’язку з цим частини п’яту-восьму вважати відповідно частинами третьою-шостою;
 
      
217. 33) у статті 74:
 
   33) у статті 74:
 
218. доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
   після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
219. "4. Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб'єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати, під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.".
 
   "4. Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії - суб'єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати, під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями".
 
220. У зв’язку з цим частини четверту-двадцять п’яту вважати відповідно частинами п’ятою-двадцять шостою;
 
-281- Князевич Р.П.
у частині шостій статті 74 слова «Поширення у будь-якій формі» замінити на «Виготовлення та поширення у будь-якій формі»;
 
Відхилено   У зв’язку з цим частини четверту-двадцять п’яту вважати відповідно частинами п’ятою-двадцять шостою;
 
221. у частині сьомій слово "сьомої" замінити словом "п’ятої";
 
   у частині сьомій слово "сьомої" замінити словом "п’ятої";
 
222. частину восьму викласти в такій редакції:
 
   частину восьму викласти в такій редакції:
 
223. "8. Забороняється розміщення політичної реклами в одному блоці з комерційною чи соціальною рекламою.
 
   "8. Забороняється розміщення політичної реклами в одному блоці з комерційною чи соціальною рекламою.
 
224. Під час виборчого процесу забороняється використання у комерційній та соціальній рекламі:
 
   Під час виборчого процесу забороняється використання у комерційній та соціальній рекламі:
 
225. 1) прізвищ чи портретів кандидатів у депутати;
 
   1) прізвищ чи портретів кандидатів у депутати;
 
226. 2) назв чи символіки партій - суб’єктів виборчого процесу.";
 
-282- Князевич Р.П.
Ковальчук Н.В.
абзац другий частини восьмої статті 74 доповнити новим пунктом такого змісту:
«3) повідомлень у будь-якій формі про підтримку суб’єктом виборчого процесу видовищних чи інших публічних заходів, а також привернення уваги до участі кандидатів у депутати у публічних видовищних заходах.»;
 
Відхилено   2) назв чи символіки партій - суб’єктів виборчого процесу";
 
    -283- Шевченко О.О.
абзац десятий пункту 33 доповнити реченням:
«Розповсюдження передвиборної агітації (політичної реклами) без вказівки імені її замовника забороняється»;
 
Відхилено    
227. частину одинадцяту викласти в такій редакції:
 
      
228. "11. У разі встановлення судом при розгляді виборчого спору одноразового порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог цього Закону відповідному засобу масової інформації чи інформаційному агентству оголошується попередження з вимогою припинити порушення вимог виборчого законодавства:
 
-284- Кондратюк О.К.
Абзаци одинадцятий – вісімнадцятий підпункту 33 пункту 6 Розділу І проекту (нова редакція частини 11 статті 74) вилучити.
 
Враховано      
229. - Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення - електронним (аудіовізуальним) засобам масової інформації;
 
      
230. - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах - друкованим засобам масової інформації та інформаційним агентствам.
 
      
231. Про оголошене попередження повідомляється відповідно Центральна виборча комісія, окружна виборча комісія.
 
      
232. Попередження публікується Центральною виборчою комісією в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр", а окружною виборчою комісією - у регіональних чи місцевих друкованих засобах масової інформації, а також оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії. Засіб масової інформації, якому винесено попередження, зобов’язаний оприлюднити таке повідомлення без коментарів у програмі новин, що виходить в ефір у прайм-тайм, або розмістити на першій сторінці найближчого випуску друкованого засобу масової інформації, а інформаційне агентство - у найближчому випуску продукції інформаційного агентства.
 
-285- Журавський В.С.
в абзаці п’ятнадцятому підпункту 33 слова "Центральною виборчою комісією" замінити словами "органом, який його оголосив, ", а слова "а окружною виборчою комісією" словами "або відповідно";
 
Відхилено      
233. У разі встановлення судом при розгляді виборчого спору повторного або одноразового грубого порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог цього Закону суд приймає рішення про тимчасове (до закінчення виборчого процесу) зупинення дії ліцензії, тимчасове припинення діяльності інформаційного агентства (до закінчення виборчого процесу) або про тимчасову заборону (до закінчення виборчого процесу) випуску друкованого видання. Про ухвалене рішення повідомляється відповідно Центральна виборча комісія, окружна виборча комісія, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах.
 
-286- Томенко М.В.
Підпункт 33 пункту 6 розділу І законопроекту доповнити пунктом чотирнадцятим, а саме:
«Статтю 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10-11, стор. 73) доповнити пунктом чотирнадцятим наступного змісту:
«14. В період від початку виборчого процесу до дня голосування забороняється здійснення благодійництва або благодійницької діяльності у вигляді надання матеріальної допомоги фізичним особам - громадянам України».
Обґрунтування:
Досвід виборчих компаній в Україні, зокрема у мажоритарних виборчих округах під час останніх виборчих компаній, засвідчує використання підкупу громадян під виглядом роздачі фінансової благодійної допомоги. Варто зауважити, що ці благодійні організації, що використовувались для роздачі благодійної допомоги не існували до початку виборчої компанії. Таким чином інститут благодійництва під час виборчої компанії стає інструментом корупції і для того, щоб її нівелювати під час виборів пропонується дана поправка.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)     
    -287- Шевченко О.О.
в абзаці сімнадцятому пункту 33 слова «У разі встановлення судом при розгляді виборчого спору повторного або одноразового грубого порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог цього Закону» замінити словами:
«У разі повторного встановлення судом при розгляді виборчого спору порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог цього Закону».
 
Відхилено    
234. Інформація про тимчасове (до закінчення виборчого процесу) зупинення дії ліцензії, тимчасове припинення діяльності інформаційного агентства (до закінчення виборчого процесу) або про тимчасову заборону (до закінчення виборчого процесу) випуску друкованого видання публікується Центральною виборчою комісією в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр", а окружною виборчою комісією - у регіональних чи місцевих друкованих засобах масової інформації, а також оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.";
 
-288- Князевич Р.П.
речення друге частини сімнадцятої після слів «як такі» доповнити словами «, незалежно від форм чи способів їх подання»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)     
    -289- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 75 доповнити словами «Повноваження уповноважених осіб партії у загальнодержавному виборчому окрузі поширюються також на закордонний виборчий округ.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -290- Князевич Р.П.
пункти 1)-3) частини тринадцятої статті 75 викласти у такій редакції:
«1) бути присутнім на всіх засіданнях, нарадах Центральної виборчої комісії, офіційних зборах, зустрічах членів Центральної виборчої комісії, що стосуються виборчого процесу, під час обговорення питань, пов'язаних із виборами депутатів, та брати участь у їх обговоренні з правом дорадчого голосу: отримувати до початку засідання порядок денний та матеріали до питань порядку денного, ставити запитання, брати участь в обговоренні, вносити пропозиції щодо рішення Центральної виборчої комісії;
2) знайомитися із змістом та отримувати копії протоколів та стенограм засідань Центральної виборчої комісії, її рішень, документів, на підставі яких приймалися рішення;
3) невідкладно знайомитися з заявами, зверненнями, протоколами, телефонограмами, факсами, факсограмами, відомостями, переданими через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему та іншими офіційними повідомленнями та документами, що надходять до Центральної виборчої комісії від окружних виборчих комісій, у тому числі про підсумки голосування у загальнодержавному та одномандатних округах, отримувати їх копії; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -291- Князевич Р.П.
у пункті 2) частини чотирнадцятої статті 75 слова « (крім Центральної виборчої комісії)» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -292- Князевич Р.П.
частину першу статті 76 викласти у такій редакції:
«1. Кандидату у депутати має право на отримання неоплачуваної відпустки на період його участі у виборчому процесі виборів народних депутатів України.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -293- Одарченко Ю.В.
Доповнити пункт 6 Розділу Іпідпунктом наступного змісту:
«__) у частині 13 статті 76 цифри «1, 4, 5» замінити на «1, 3-5».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
235. 34) у частині першій статті 77 слова "офіційні спостерігачі від партій, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі та громадських організацій, які зареєстровані у порядку, встановленому цим Законом (далі - офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації)" замінити словами "офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-294- Сушкевич В.М.
у підпункті 34 слова «офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій» замінити словами «офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських об’єднань»;
 
Відхилено   34) у частині першій статті 77 слова "офіційні спостерігачі від партій, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі та громадських організацій, які зареєстровані у порядку, встановленому цим Законом (далі - офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації)" замінити словами "офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
    -295- Князевич Р.П.
у частині третій статті 78 слово «десятий» замінити на «п’ятий»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -296- Князевич Р.П.
частину четверту статті 78 після слів «іноземних держав, міжнародних організацій» доповнити словами «офіційним спостерігачам у закордонному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -297- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 78 після слів «Офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації реєструється» доповнити словами «шляхом прийняття рішення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -298- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 78 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Реєстрацію офіційних спостерігачів у закордонному виборчому окрузі здійснює Центральна виборча комісія у порядку, встановленому цією статтею.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
236. 35) у частині дев`ятій статті 78:
 
-299- Князевич Р.П.
пункт 1) частини дев’ятої статті 78 викласти у такій редакції:
«1) бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях та перебувати у приміщеннях дільничних та окружних виборчих комісій, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям, підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, не заважаючи членам виборчої комісії фізично; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  35) у частині дев`ятій статті 78:
 
237. пункт 5 після слів «виборчої комісії» доповнити словами «інших державних органів»;
 
-300- Князевич Р.П.
пункт 5) частини дев’ятої статті 78 після слова «звертатися» доповнити словами «із заявою чи скаргою»;
 
Враховано   пункт 5 після після слова «звертатися» доповнити словами «із заявою чи скаргою», а після слів «виборчої комісії» доповнити словами «інших державних органів»;
 
238. пункт 7 виключити;
 
-301- Князевич Р.П.
Яворівський В.О.
пункт 7) частини дев`ятої статті 78 не вилучати;
 
Враховано      
    -302- Одарченко Ю.В.
У підпункті 35 пункту 6 Розділу Івиключити положення, щодо вилучення пункту 7 частини 9 статті 78.
 
Враховано    
    -303- Князевич Р.П.
частину дванадцяту статті 78 після слів «звернувшись з письмовою заявою до відповідної окружної виборчої комісії» доповнити словами « (а щодо офіційного спостерігача у закордонному виборчому окрузі - до Центральної виборчої комісії)»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -304- Князевич Р.П.
частину тринадцяту статті 78 після слів «звернувшись з письмовою заявою до відповідної окружної виборчої комісії» доповнити словами « (а офіційний спостерігач у закордонному виборчому окрузі - до Центральної виборчої комісії)»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
239. 36) у частині шостій статті 79:
 
   36) у частині шостій статті 79:
 
240. у пункті 3 слова "перебувати на виборчих дільницях" замінити словами "бути присутнім на виборчих дільницях та за місцем перебування виборців";
 
-305- Князевич Р.П.
пункт 3) частини шостої статті 79 викласти у такій редакції:
«3) бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях та перебувати у приміщеннях дільничних та окружних виборчих комісій, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям, підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, не заважаючи членам виборчої комісії фізично; «;
 
Враховано   пункт 3 викласти у такій редакції:
«3) бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях та перебувати у приміщеннях дільничних та окружних виборчих комісій, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям у приміщенні для голосування та за місцем перебування виборців, підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, не заважаючи членам виборчої комісії фізично»;
 
241. доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
   після пункту 4 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
242. "5) отримувати копії протоколів про прийняття окружною виборчою комісією виборчих бюлетенів, передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів виборців і встановлення підсумків голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом.".
 
   "5) отримувати копії протоколів про прийняття окружною виборчою комісією виборчих бюлетенів, передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів виборців і встановлення підсумків голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом".
 
243. У зв’язку з цим пункти 5-6 вважати відповідно пунктами 6-7;
 
-306- Князевич Р.П.
у пункті 6) частини шостої статті 79 слова «з інформуванням про це протягом одного дня Центральної виборчої комісії» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  У зв’язку з цим пункти 5 та 6 вважати відповідно пунктами 6 та 7;
 
244. 37) у статті 80:
 
   37) у статті 80:
 
245. абзац перший частини третьої та частину шосту після слів "одномандатного округу" доповнити словами "або позначення, що він є закордонним";
 
   абзац перший частини третьої та частину шосту після слів "одномандатного округу" доповнити словами "або позначення, що він є закордонним";
 
246. друге речення частини четвертої після слів «відповідної партії, « доповнити словом «прізвища»;
 
-307- Князевич Р.П.
абзац перший частини четвертої статті 80 викласти у такій редакції:
«4. У виборчому бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі назви партій розміщуються у порядку їх номерів, визначених жеребкуванням, яке проводить Центральна виборча комісія за участю представників партій у Центральній виборчій комісії, кандидатів у депутати, уповноважених осіб партій в загальнодержавному окрузі після закінчення реєстрації кандидатів у депутати від партій перед затвердженням форми і тексту виборчого бюлетеня. У виборчому бюлетені зазначаються визначений жеребкуванням номер кожної партії, повна назва відповідної партії, прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) перших п'яти зареєстрованих кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії. Між номером кожної партії та назвою цієї партії розміщується порожній квадрат.»;
 
Враховано   абзац перший частини четвертої викласти у такій редакції:
«4. У виборчому бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі назви партій розміщуються у порядку їх номерів, визначених жеребкуванням, яке проводить Центральна виборча комісія за участю представників партій у Центральній виборчій комісії, кандидатів у депутати, уповноважених осіб партій в загальнодержавному окрузі після закінчення реєстрації кандидатів у депутати від партій перед затвердженням форми і тексту виборчого бюлетеня. У виборчому бюлетені зазначаються визначений жеребкуванням номер кожної партії, повна назва відповідної партії, прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) перших п'яти зареєстрованих кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії. Між номером кожної партії та назвою цієї партії розміщується порожній квадрат»;
 
    -308- Богословська І.Г.
Абзац перший частини четвертої статті 80 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити реченнями наступного змісту: «В нижній частині бюлетеню після переліку партій міститься запис: "Не підтримую кандидатів від жодної політичної партії". Ліворуч напроти цього запису розміщується порожній квадрат.»
 
Відхилено    
    -309- Князевич Р.П.
абзац другий частини четвертої статті 80 після слів «У виборчому бюлетені для голосування в одномандатному окрузі зазначаються» доповнити словами «порядковий номер кандидата (у порядку розміщення в бюлетені), «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -310- Одарченко Ю.В.
Підпункт 37 пункту 6 Розділу Ідоповнити наступним положенням:
«в абзаці другому частини четвертої статті 80 слово «партійність» виключити».
 
Відхилено    
    -311- Богословська І.Г.
Абзац другий частини четвертої статті 80 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити реченнями наступного змісту: «В нижній частині бюлетеню після переліку прізвищ кандидатів у депутати міститься запис: "Не підтримую жодного кандидата в одномандатному виборчому окрузі". Ліворуч напроти цього запису розміщується порожній квадрат.»
 
Відхилено    
    -312- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 80 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
247. частину восьму після слів "одномандатного округу" доповнити словами "та закордонних виборчих дільницях в межах закордонного округу";
 
-313- Жванія Д.В.
Частину восьму статті 80 викласти в такій редакції:
«8. Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі для кожної виборчої дільниці кожного одномандатного округу виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відпідній виборчій дільниці відповідного одномандатного округу, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні. Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі для кожної закордонної виборчої дільниці виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відпідній закордонній виборчій дільниці, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні».
 
Враховано   частину восьму викласти в такій редакції:
«8. Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі для кожної виборчої дільниці кожного одномандатного округу виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відпідній виборчій дільниці відповідного одномандатного округу, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні. Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі для кожної закордонної виборчої дільниці виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відпідній закордонній виборчій дільниці, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні»;
 
    -314- Князевич Р.П.
у частині четвертій статті 81 слова «депутатські фракції яких зареєстровані в Апараті Верховної Ради України поточного скликання на початок виборчого процессу» замінити на «про утворення депутатських фракцій яких оголошено на пленарному засіданні першої чергової сесії Верховної Ради України поточного скликання»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
248. 38) абзац другий частини шостої статті 81 після слів "одномандатному окрузі" доповнити словами "а також Центральною виборчою комісією при складанні протоколу про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного виборчого округу.";
 
-315- Князевич Р.П.
у другому абзаці частини дев’ятої статті 81 слово «невикористані» замінити на «недійсні»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  38) абзац другий частини шостої статті 81 доповнити словами "а також Центральною виборчою комісією при складанні протоколу про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного виборчого округу";
 
249. 39) у статті 82:
 
-316- Князевич Р.П.
частину другу статті 82 після слів «Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні окружної виборчої комісії в» доповнити словом «закритому»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  39) у статті 82:
 
    -317- Князевич Р.П.
частину третю статті 82 викласти у такій редакції:
«3. Окружна виборча комісія не раніш як за три дні до дня голосування, але не пізніш як за 24 години до дня голосування на своєму засіданні передає виборчі бюлетені дільничним виборчим комісіям відповідного округу в упаковці підприємства-виготовлювача. Виборчі бюлетені приймають не менш як три члени кожної дільничної виборчої комісії, уповноважені на це її рішенням, які є представниками різних суб’єктів подання.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -318- Князевич Р.П.
пункт 7) частини четвертої статті 82 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -319- Князевич Р.П.
частину сьому статті 82 в усіх випадках після слів «закордонних виборчих дільниць» та «закордонної виборчої дільниці» доповнити словами «закордонного виборчого округу»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
250. частину восьму після слів "по одній копії" доповнити словом "кожного", а після слів "в одномандатному окрузі" доповнити словами "та не більш як по одній копії кожного протоколу для офіційного спостерігача (групи спостерігачів) від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації";
 
-320- Князевич Р.П.
частину восьму статті 82 після слів «розрахунку не більш як по одній копії протоколу для партії, кандидата у депутати в одномандатному окрузі» доповнити словами «офіційного спостерігача», при цьому інші пропоновані зміни до цієї частини вилучити;
 
Відхилено   частину восьму після слів "по одній копії" доповнити словом "кожного", а після слів "в одномандатному окрузі" доповнити словами "та не більш як по одній копії кожного протоколу для офіційного спостерігача (групи спостерігачів) від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації";
 
    -321- Князевич Р.П.
у частині десятій статті 82 слова «Секретар комісії проставляє у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня печатку дільничної виборчої комісії» замінити словами «Секретар комісії розпаковує упаковку підприємства-виготовлювача та проставляє у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня печатку дільничної виборчої комісії»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
251. у частині дванадцятій слово «двох» замінити словом «трьох», а слова «другий зберігається у дільничній виборчій комісії» замінити словами «другий зберігається у дільничній виборчій комісії, а третій - невідкладно вивішується у приміщенні дільничної виборчої комісії для загального ознайомлення»;
 
-322- Князевич Р.П.
частину тринадцяту статті 82 після слів «Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні дільничної виборчої комісії в» доповнити словом «закритому»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  у частині дванадцятій слово «двох» замінити словом «трьох», а слова «другий зберігається у дільничній виборчій комісії» замінити словами «другий зберігається у дільничній виборчій комісії, а третій - невідкладно вивішується у приміщенні дільничної виборчої комісії для загального ознайомлення»;
 
    -323- Князевич Р.П.
частину сьому статті 83 викласти у такій редакції:
«7. У приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія розміщує плакати, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів, а також інформаційні плакати, передбачені частинами четвертою та п’ятою статті 63 цього Закону, які розміщуються в порядку розташування партій, кандидатів у депутати у виборчих бюлетенях для голосування відповідно в загальнодержавному та одномандатному округах.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
252. 40) друге речення частини четвертої статті 84 після слів "офіційних спостерігачів" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-324- Сушкевич В.М.
у підпункті 40 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   40) друге речення частини четвертої статті 84 після слів «зазначаються номер одномандатного округу» доповнити словами «або позначення, що він є закордонним»;
 
    -325- Князевич Р.П.
частину четверту статті 84 після слів «зазначаються номер одномандатного округу» доповнити словами «або позначення, що він є закордонним», інші зміни до цієї частини вилучити;
 
Враховано    
    -326- Князевич Р.П.
пункт 1) частини дев’ятої статті 84 доповнити такими словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі; «;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
253. 41) частину третю статті 85 доповнити абзацом такого змісту:
 
-327- Канівець О.Л.
Шевченко О.О.
Пункт 41 частини 6 Розділу І Проекту виключити;
 
Відхилено   41) частину третю статті 85 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
254. "Виборцям, які на підставі частини третьої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" змінили своє місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого вони віднесені на підставі відомостей Державного реєстру виборців про їх виборчу адресу, та внесені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці, а також виборцям, які внесені до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, видається лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі. Один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному окрузі. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю один виборчий бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.";
 
-328- Князевич Р.П.
частину третю статті 85 доповнювати новим абзацом у такій редакції:
«Виборцю, який відповідно до частин десятої - тринадцятої статті 2 цього Закону має право голосу лише у загальнодержавному окрузі, видається виборчий бюлетень, у порядку, визначеному цією статтею, для голосування тільки у загальнодержавному окрузі.»;
 
Враховано частково   «Виборцю, який відповідно до частин десятої статті 2 цього Закону має право голосу лише у загальнодержавному окрузі, видається виборчий бюлетень, у порядку, визначеному цією статтею, для голосування тільки у загальнодержавному окрузі»;
 
    -329- Богословська І.Г.
Частину восьму статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» викласти у такій редакції: «У виборчому бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті проти назви партії, за кандидатів у депутати від якої він голосує. Виборець може голосувати за кандидатів у депутати лише від однієї партії або не підтримати кандидатів у депутати від жодної партії. У разі непідтримання кандидатів у депутати від жодної партії виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті проти слів "Не підтримую кандидатів від жодної політичної партії ". У виборчому бюлетені для голосування в одномандатному окрузі виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує волевиявлення виборця, у квадраті проти прізвища кандидата у депутати, за якого він голосує. Виборець може голосувати лише за одного кандидата у депутати або не підтримати жодного кандидата в одномандатному виборчому окрузі. У разі непідтримання кандидата в одномандатному виборчому окрузі виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті проти слів "Не підтримую жодного кандидата в одномандатному виборчому окрузі".»
 
Відхилено    
    -330- Князевич Р.П.
частину тринадцяту статті 85 викласти у такій редакції:
«13. Невідкладно після закінчення голосування, але не пізніше 20 години 30 хвилин, дільнична виборча комісія передає до окружної виборчої комісії попередні відомості про кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі, на момент закінчення голосування, та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці на момент закінчення голосування окремо по загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -331- Князевич Р.П.
частину шістнадцяту статті 85 після слів «Окружна виборча комісія після отримання відомостей, передбачених частиною тринадцятої цієї статті, з відповідних виборчих дільниць» доповнити словами «але не пізніше 21 години 30 хвилин»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -332- Князевич Р.П.
частину сімнадцяту статті 85 після слів «оприлюднює зазначені відомості на своєму офіційному веб-сайті» доповнити словами «до 22 години 30 хвилин»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -333- Князевич Р.П.
частину четверту статті 86 доповнити новим абзацом такого змісту:
«При включенні виборця до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування члени дільничної виборчої комісії зобов’язані перевірити факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися. У разі непідтвердження факту тимчасової нездатності виборця пересуватись самостійно, дільнична виборча комісія не приймає рішення щодо надання можливості голосувати за місцем перебування цього виборця або скасовує прийняте рішення.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
255. 42) третє речення частини одинадцятої статті 86 після слів «одномандатному округу» доповнити словами « (яка у кожному випадку не може перевищувати більше, ніж на 5 відсотків, кількості виборців, включених до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, але не менше, ніж 1 виборчий бюлетень)»;
 
-334- Одарченко Ю.В.
Підпункт 42 пункту 6 Розділу Івикласти у наступній редакції:
42) У статті 86
пункт 2 частини третьої викласти у наступній редакції:
«за рішенням дільничної виборчої комісії, прийнятим не пізніше як о 12 годині дня, що передує дню голосування - виборець, який тимчасово не здатний самостійно пересуватися, на підставі його заяви та висновку лікарської комісії за формою, встановленою Центральною виборчою комісією за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.»
у частині п’ятій слово «довідкою» замінити на слова: «висновком лікарської комісії за формою, встановленою Центральною виборчою комісією за погодженням в центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.»
третє речення частини одинадцятої статті 86 після слів «одномандатному округу» доповнити словами « (яка у кожному випадку не може перевищувати більше, ніж на 5 відсотків, кількості виборців, включених до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, але не менше, ніж 1 виборчий бюлетень)»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)     
    -335- Князевич Р.П.
Н.д.Бондаренко В.Д. (Реєстр.картка №219) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
#13379
#15710
Пункт 42 виключити
 
Враховано    
    -336- Князевич Р.П.
частину п’ятнадцяту статті 86 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -337- Князевич Р.П.
у частині першій статті 87 слова «частині тринадцятій» замінити на «частинах тринадцятій та п’ятнадцятій»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -338- Князевич Р.П.
частину другу статті 87 викласти у такій редакції:
«2. Пакети з протоколами та з іншою виборчою документацією, що стосується виборів народних депутатів України, до закінчення засідання дільничної виборчої комісії зберігаються у приміщенні, де відбувається засідання, у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які присутні на засіданні комісії. Пакети з виборчою документацією транспортуються в порядку, встановленому статтею 93 цього Закону, до окружної виборчої комісії відразу після підписання відповідних протоколів.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -339- Князевич Р.П.
частину шосту статті 87 викласти у такій редакції:
«6. Дільнична виборча комісія запаковує опрацьовані виборчі документи у паперові пакети. Пакет з виборчими документами заклеюється, на пакеті зазначається напис, який вказує на вид запакованих документів та їх кількість, а також зазначаються позначення виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний) та номер одномандатного округу або позначення, що він є закордонним, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка дільничної виборчої комісії.
Запакування виборчих документів в усіх випадках, передбачених цим Законом, здійснюється у пакети зі спеціальною системою захисту, виготовлені та пронумеровані підприємством-виготовлювачем на замовлення Центральної виборчої комісії для кожної окружної та дільничної виборчої комісії, та таким чином, щоб без пошкодження відтиску печатки та самого пакета неможливо було вийняти з пакета або покласти в нього виборчий бюлетень чи інший документ.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
256. 43) у статті 88:
 
   43) у статті 88:
 
257. у частині першій пункт 2 замінити пунктами 2 і 3 такого змісту:
 
   пункт 2 частини першої замінити пунктами 2 і 3 такого змісту:
 
258. «2) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі у приміщенні для голосування (за підписами виборців у списку виборців);
 
-340- Князевич Р.П.
пункт 2) частини першої статті 88 доповнити такими словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено   «2) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі у приміщенні для голосування (за підписами виборців у списку виборців);
 
259. 3) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування (за підписами виборців у списку виборців); «.
 
   3) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування (за підписами виборців у списку виборців)».
 
260. У зв’язку з цим пункт 3 вважати пунктом 4;
 
   У зв’язку з цим пункт 3 вважати пунктом 4;
 
261. частину шосту викласти у такій редакції:
 
   частину шосту викласти у такій редакції:
 
262. «6. Дільнична виборча комісія підраховує кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування, за підписами виборців у списку виборців. Ця кількість оголошується і заноситься секретарем виборчої комісії до протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі як кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування.»;
 
   «6. Дільнична виборча комісія підраховує кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування, за підписами виборців у списку виборців. Ця кількість оголошується і заноситься секретарем виборчої комісії до протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі як кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі у приміщенні для голосування»;
 
263. 44) у другому реченні частини тринадцятої статті 89 слова "одномандатному окрузі" замінити словами "кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі";
 
   44) у другому реченні частини тринадцятої статті 89 слова "одномандатному окрузі" замінити словами "кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі";
 
264. 45) у частині дванадцятій статті 90 слова "Кількість виборчих бюлетенів" замінити словами "Кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та кількість виборчих бюлетенів для голосування в одномандатному окрузі";
 
-341- Князевич Р.П.
частину тринадцяту статті 90 після слів «номер одномандатного округу» доповнити словами «або позначення, що він є закордонним»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  45) у частині дванадцятій статті 90 слова "Кількість виборчих бюлетенів" замінити словами "Кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та кількість виборчих бюлетенів для голосування в одномандатному окрузі";
 
    -342- Князевич Р.П.
пункт 1) частини шістнадцятої статті 90 доповнити такими словами «зазначені у частині дев’ятій статті 81 цього Закону»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
265. 46) у статті 91:
 
-343- Князевич Р.П.
частину першу статті 91 викласти у такій редакції:
«1. Дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в загальнодержавному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі за формами, встановленими Центральною виборчого комісією не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування.
Центральна виборча комісія встановлює ступені захисту та забезпечує виготовлення оригіналів бланків протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці для кожної виборчої дільниці для виборів у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі у кількості, що на чотири примірники перевищує максимальну кількість членів відповідного виду дільничної виборчої комісії в порядку та у строки, визначені статтею 81 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів.
Для складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з позначкою "Уточнений" Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення дублікатів бланків відповідних протоколів з такими ж ступенями захисту та у тій же кількості, що й оригіналів.
Бланки та примірники протоколів дільничних виборчих комісій (оригінали та дублікати) нумеруються підприємством-виготовлювачем. Бланки протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі (оригінали та дублікати) передаються виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та у строки, визначені статтею 82 цього Закону.
Невикористані дільничною виборчою комісією примірники бланків протоколів невідкладно після складення і підписання відповідного протоколу погашаються комісією шляхом відокремлення правого нижнього кута бланку протоколу. Погашені бланки протоколів запаковуються в окремі пакети. На пакетах робиться напис "Невикористані бланки протоколів дільничної виборчої комісії". Про погашення невикористаних бланків протоколів складається акт.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  46) у статті 91:
у частині другій:
після пункту 7 доповнити новим пунктом такого змісту:
«8) кількість виборчих бюлетенів, що виявилися у кожній виборчій скриньці (із зазначенням номера скриньки)».
У зв’язку з цим пункти 8-13 вважати відповідно пунктами 9-14;
 
    -344- Князевич Р.П.
пункт третій частини другої статті 91 доповнити такими словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -345- Махніцький О.І.
Частину 2 статті 91 викласти в наступній редакції:
«2. До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу прописом та цифрами заносяться:
1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;
2) кількість виборчих бюлетенів, виготовлених дільничною виборчою комісією;
3) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
4) кількість зіпсованих виборчих бюлетенів;
5) кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
6) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
8) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
9) сумарна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;
10) кількість виборчих бюлетенів, що виявилися у кожній виборчій скриньці (із зазначенням номера скриньки);
11) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
12) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у приміщенні для голосування;
13) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні за місцем перебування;
14) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;
15) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
16) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії;
17) кількість виборців, які не підтримали кандидатів у депутати від жодної партії;»
 
Враховано частково    
266. пункти 9 та 10 частини другої після слова "голосуванні" доповнити словами "у загальнодержавному окрузі";
 
-346- Богословська І.Г.
Частину другу статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити пунктом 14 наступного змісту: «14) кількість голосів виборців, які не підтримують кандидатів від жодної політичної партії, включених до виборчого списку кожної партії.»
 
Відхилено   пункти 11 та 12 після слова "голосуванні" доповнити словами "у загальнодержавному окрузі";
 
267. у частині третій:
 
-347- Князевич Р.П.
у частині дев’ятій статті 88 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  у частині третій:
 
    -348- Князевич Р.П.
пункт третій частини третьої статті 91 доповнити такими словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
268. пункт 4 після слова "голосування" доповнити словами "в одномандатному окрузі";
 
-349- Махніцький О.І.
Частину 3 статті 91 викласти в наступній редакції:
«3. До протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі, поданих за кандидатів у депутати в одномандатному окрузі, прописом та цифрами заносяться:
1) кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничною виборчою комісією;
2) кількість виборчих бюлетенів, виготовлених дільничною виборчою комісією;
3) кількість невикористаних виборчих бюлетенів;
4) кількість зіпсованих виборчих бюлетенів;
5) кількість виборців, внесених до списку виборців на виборчій дільниці (на момент закінчення голосування);
6) кількість виборців, внесених на виборчій дільниці до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування;
7) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;
8) кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;
9) сумарна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;
10) кількість виборчих бюлетенів, що виявилися у кожній виборчій скриньці (із зазначенням номера скриньки);
11) кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;
12) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у приміщенні для голосування;
13) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні за місцем перебування;
14) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на виборчій дільниці;
15) кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;
16) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії;
17) кількість виборців, які не підтримали кандидатів у депутати від жодної партії;»
 
Враховано частково   пункт 4 після слова "голосування" доповнити словами "в одномандатному окрузі";
після пункту 7 доповнити новим пунктом такого змісту:
«8) кількість виборчих бюлетенів, що виявилися у кожній виборчій скриньці (із зазначенням номера скриньки)».
У зв’язку з цим пункти 8-13 вважати відповідно пунктами 9-14;
 
269. пункти 9, 10 та 11 після слова "голосуванні" доповнити словами "в одномандатному окрузі";
 
-350- Богословська І.Г.
Частину третю статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити пунктом 14 наступного змісту: «14) кількість голосів виборців, які не підтримують жодного кандидата в одномандатному виборчому окрузі.»
 
Відхилено   пункти 10, 11 та 12 після слова "голосуванні" доповнити словами "в одномандатному окрузі";
 
    -351- Князевич Р.П.
у частині четвертій статті 91 слова «нумеруються і» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -352- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 91 викласти у такій редакції:
«5. У протоколах про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. У разі своєї незгоди із результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу чи одномандатному окрузі. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці навпроти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
270. частину шосту після слів "офіційні спостерігачі" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-353- Сушкевич В.М.
в абзаці шостому підпункту 46 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено      
    -354- Князевич Р.П.
пропоновані зміни до частини шостої статті 91 вилучити;
 
Враховано    
    -355- Богословська І.Г.
Частину восьму статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити абзацом такого змісту: «До кожного протоколу дільничної виборчої комісії з поміткою «Уточнений» обов’язково додається протокол дільничної виборчої комісії, який був підставою для складення протоколу з поміткою «Уточнений».»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
271. у частині десятій слова "від партій, кандидатів у депутати та громадських організацій" виключити, а слова "кожної громадської організації" замінити словами "офіційного спостерігача (групи спостерігачів) від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації";
 
-356- Князевич Р.П.
у частині десятій статті 91 слова «від партій, кандидатів у депутати та громадських організацій» вилучити, а також слова «кожної громадської організації» замінити на «кожного офіційного спостерігача», інші зміни до цієї частини вилучити;
 
Враховано   у частині десятій статті 91 слова «від партій, кандидатів у депутати та громадських організацій» вилучити, а також слова «кожної громадської організації» замінити словами «кожного офіційного спостерігача»,
 
272. частину дванадцяту після слова "невідкладно" доповнити словами ", але не пізніше 24-х годин";
 
-357- Князевич Р.П.
пропоновані зміни до частини дванадцятої статті 91 вилучити;
 
Враховано      
    -358- Одарченко Ю.В.
У підпункті 46 пункту 6 розділу Іслова «частину дванадцяту після слова "невідкладно" доповнити словами ", але не пізніше 24-х годин"; « виключити.
 
Враховано    
273. 47) у статті 92:
 
   47) у статті 92:
 
274. пункт 1 частини першої після слова "безпідставно" доповнити словами "голосування виборцями, яким на підставі частини третьої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого вони відносяться на підставі відомостей Державного реєстру виборців про їх виборчу адресу, що внесені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці та безпідставно отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі; ";
 
-359- Канівець О.Л.
Шевченко О.О.
Абзац 1 пункту 47 частини 6 Розділу І Проекту виключити
 
Відхилено   у частині першій:
пункт 1 після слова "безпідставно" доповнити словами "голосування виборцями, яким на підставі частини третьої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого вони відносяться на підставі відомостей Державного реєстру виборців про їх виборчу адресу, що внесені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці та безпідставно отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі" та слово «десять» замінити на слово «п’ять»;
у пункті 3 слово «десять» замінити словом «п’ять»;
 
    -360- Князевич Р.П.
у пунктах 1) та 3) частини першої статті 92 слово «десять» замінити на «п’ять»;
 
Враховано    
275. у частині третій слова та цифри «або у пунктах 8 - 13 частини третьої статті 91» замінити словами та цифрами «, у пунктах 8 - 13 частини третьої статті 91 або у пунктах 7-10 частини другої статті 96-1»;
 
-361- Князевич Р.П.
частині третій статті 92 в усіх випадках слова «8-13» замінити на «9-13»;
 
Враховано   у частині третій слова та цифри «8 - 13 частини другої або у пунктах 8 - 13 частини третьої статті 91» замінити словами та цифрами «10 - 14 частини другої, у пунктах 10 - 14 частини третьої статті 91 або у пунктах 7-10 частини другої статті 96-1»;
 
    -362- Журавський В.С.
абзац третій підпункту 47 викласти в такій редакції:
"друге речення частини третьої викласти в такій редакції:
"У цьому випадку на місті відомостей, зазначений у пунктах 9 - 13 частини другої, у пунктах 9 - 13 частини третьої статті 91 цього Закону, ставиться прочерк";
 
Враховано по суті   
    -363- Махніцький О.І.
В частині 3 статті 92 – цифру «8» замінити цифрою «9»
 
Враховано по суті   
276. частину п`яту після слів «окружної виборчої комісії» доповнити словами «або Центральної виборчої комісії (щодо закордонного округу)»;
 
   частину п`яту після слів «окружної виборчої комісії» доповнити словами «або Центральної виборчої комісії (щодо закордонного округу)»;
 
277. 48) у статті 93:
 
   48) у статті 93:
 
278. назву після слів «окружної виборчої комісії» доповнити словами «або Центральної виборчої комісії (щодо закордонного округу);
 
-364- Князевич Р.П.
у частині першій статті 93 слова «Транспортування виборчих документів, зазначених у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, здійснюється членами дільничної виборчої комісії звичайної або спеціальної виборчої дільниці (крім спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України) - представниками чотирьох різних партій, кандидатів у депутати, а саме: головою та заступником голови дільничної виборчої комісії та двома членами цієї виборчої комісії - представниками двох інших партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі» замінити на «Транспортування виборчих документів, зазначених у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, здійснюється членами дільничної виборчої комісії звичайної або спеціальної виборчої дільниці (крім спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України) - представниками чотирьох різних партій, кандидатів у депутати, а саме: головою та заступником голови дільничної виборчої комісії та двома членами цієї виборчої комісії - представниками двох інших партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів на виборчій дільниці або партій, які висунули таких кандидатів, у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. У разі відсутності у складі дільничної виборчої комісії представників партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів відповідно на виборчій дільниці або партій, які висунули таких кандидатів, транспортування за рішенням цієї виборчої комісії здійснюється представниками різних політичних партій, які мають фракції»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  назву доповнити словами «або Центральної виборчої комісії (щодо закордонного округу);
 
    -365- Князевич Р.П.
частину третю статті 93 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -366- Князевич Р.П.
у частині четвертій статті 93 слова «Під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії» замінити на «Під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії та дублікати бланків протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, якщо вони не були використані для складання протоколу з поміткою «Уточнений» до відправлення цих протоколів разом із виборчою документацією до окружної виборчої комісії, зберігаються у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії. Після прийняття окружною виборчою комісією протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці дублікати бланків відповідного протоколу погашаються і запаковуються у порядку, визначеному частиною першою статті 91 цього Закону, а після припинення діяльності дільничної виборчої комісії - передаються до архівних установ разом з іншою виборчою документацією»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
279. у частині шостій слова "відповідної окружної виборчої комісії" замінити словами "Центральної виборчої комісії";
 
   у частині шостій слова "відповідної окружної виборчої комісії" замінити словами "Центральної виборчої комісії";
 
280. 49) у статті 94:
 
-367- Князевич Р.П.
частину першу статті 94 доповнити новим абзацом такого змісту:
«З моменту закінчення голосування та початку прийняття окружною виборчою комісією протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях окружна виборча комісія через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему надає Центральній виборчій комісії оперативну інформацію про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях виборчого округу (далі - інформація про підрахунок голосів виборців).»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  49) у статті 94:
 
    -368- Князевич Р.П.
частину другу статті 94 викласти у такій редакції:
«2. Окружна виборча комісія опрацьовує відомості, зазначені у частині тринадцятій статті 85 цього Закону, та передає такі відомості до Центральної виборчої комісії через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему не пізніше 21 години 30 хвилин дня голосування. Центральна виборча комісія невідкладно, але не пізніше 22 години 30 хвилин оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -369- Князевич Р.П.
частину четверту статті 94 доповнити новими абзацами такого змісту:
«Невідкладно після оголошення головою окружної виборчої комісії (головуючим на засіданні комісії) змісту протоколу на засіданні окружної виборчої комісії голова (головуючий на засіданні) оголошує відомості протоколу та, за наявності, відповідних актів системному адміністратору з метою внесення ним відповідних відомостей до бази даних автоматизованої інформаційно-аналітичної системи для перевірки їх повноти та коректності.
Під час введення таких відомостей системний адміністратор засобами автоматизованої інформаційно-аналітичної системи перевіряє правильність заповнення протоколу.
У приміщенні, де відбувається введення та перевірка відомостей протоколу, мають право перебувати системний адміністратор, оператори автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, голова, його заступник та секретар окружної виборчої комісії (головуючий на засіданні), члени цієї комісії, кандидати у депутати, їх довірені особи, офіційні спостерігачі.
У разі правильності заповнення протоколу системний адміністратор повинен:
1) роздрукувати інформацію про підрахунок голосів щодо відповідної виборчої дільниці, підписати та подати її для підпису голові, його заступнику та секретарю окружної виборчої комісії (головуючому на засіданні) та членам цієї комісії. Ця інформація про підрахунок голосів виборців невідкладно надається для ознайомлення членам відповідної дільничної виборчої комісії, кандидатам у депутати, їх довіреним особам, офіційним спостерігачам. Зазначена інформація зберігається в окружній виборчій комісії до припинення її повноважень та передається ними до місцевих архівних установ разом з іншою виборчою документацією;
2) засобами автоматизованої інформаційно-аналітичної системи передати інформацію про підрахунок голосів виборців до Центральної виборчої комісії.
Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -370- Князевич Р.П.
частину шосту статті 94 доповнити новими абзацами такого змісту:
«Рішення про відмову у прийнятті виборчих документів від дільничної виборчої комісії та зобов’язання дільничної виборчої комісії виправити виявленні недоліки шляхом складання протоколу з поміткою «Уточнений» чи про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці із зазначенням підстав прийняття оформлюється у вигляді постанови окружної виборчої комісії та невідкладно вивішується для загального ознайомлення, та транспортується до Центральної виборчої комісії разом з іншою виборчою документацією.
У разі прийняття рішення про відмову у прийнятті виборчих документів від дільничної виборчої комісії, зобов’язання дільничної виборчої комісії виправити виявленні недоліки або внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу з поміткою «Уточнений», протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до окружної виборчої комісії перший примірник протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, зберігаються в окружній виборчій комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
281. частину сьому викласти в такій редакції:
 
      
282. "7. Протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі.
 
-371- Князевич Р.П.
у частині сьомій статті 94 слова «та додані до них документи зберігаються в окружній виборчій комісії» замінити на «виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, зберігаються в окружній виборчій комісії» інші зміни до цієї частини вилучити;
 
Враховано   у частині сьомій слова «та додані до них документи» замінити словами «виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині дванадцятій статті 91 цього Закону»,
 
283. У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до окружної виборчої комісії примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та додані до них документи зберігаються в окружній виборчій комісії.
 
      
284. У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують внесення змін до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці, окружна виборча комісія приймає рішення, передбачене пунктом 1 частини п’ятої статті 94 цього Закону із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності. Таке рішення додається до протоколу дільничної виборчої комісії.";
 
-372- Журавський В.С.
абзац п’ятий підпункту 49 виключити.
У зв’язку з цим абзаци шостий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим - шістнадцятим;
 
Відхилено      
285. доповнити частиною дев'ятою такого змісту:
 
   після частини восьмої доповнити новою частиною такого змісту:
 
286. "9. З моменту початку прийняття окружною виборчою комісією документів дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія почергово, після ухвалення рішення про врахування відомостей протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному окрузі, на підставі відповідних протоколів дільничних виборчих комісій (у тому числі з поміткою "Уточнений") та повідомлень про зміст таких протоколів дільничних виборчих комісій, переданих за допомогою технічних засобів зв'язку з спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, а у разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему передає Центральній виборчій комісії оперативну інформацію про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу (із зазначенням усіх відомостей, що містяться у відповідних протоколах дільничних виборчих комісій). Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на своєму офіційному веб-сайті.".
 
   "9. З моменту початку прийняття окружною виборчою комісією документів дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія почергово, після ухвалення рішення про врахування відомостей протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному окрузі, на підставі відповідних протоколів дільничних виборчих комісій (у тому числі з поміткою "Уточнений") та повідомлень про зміст таких протоколів дільничних виборчих комісій, переданих за допомогою технічних засобів зв'язку з спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, а у разі повторного підрахунку голосів виборців - також протоколу окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, через автоматизовану інформаційно-аналітичну систему передає Центральній виборчій комісії оперативну інформацію про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу (із зазначенням усіх відомостей, що містяться у відповідних протоколах дільничних виборчих комісій). Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на своєму офіційному веб-сайті".
 
287. У зв’язку з цим частини дев'яту-сімнадцяту вважати відповідно частинами десятою-вісімнадцятою;
 
   У зв’язку з цим частини дев'яту-сімнадцяту вважати відповідно частинами десятою-вісімнадцятою;
 
288. частини десяту та п'ятнадцяту після слів "офіційні спостерігачі" у всіх відмінках доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-373- Сушкевич В.М.
в абзаці сьомому підпункту 46 слова «від кожної громадської організації» замінити словами «від кожного громадського об’єднання»;
 
Відхилено      
    -374- Сушкевич В.М.
в абзаці дев’ятому підпункту 49 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено    
    -375- Князевич Р.П.
зміни до частин десятої та п'ятнадцятої (за новою нумерацією законопроекту) статті 94 щодо офіційних спостерігачів вилучити;
 
Враховано    
    -376- Князевич Р.П.
частину десяту статті 94 викласти у такій редакції:
«10. Прийняття рішення окружною виборчою комісією про проведення повторного підрахунку голосів після прийняття виборчих документів від дільничної виборчої комісії не допускається.»;
 
Відхилено    
    -377- Одарченко Ю.В.
Підпункт 49 пункту 6 розділу Ідоповнити наступним положенням:
«у частині 10 слова «а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу» замінити словами «а також у разі наявності ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу на момент отримання пакетів окружною виборчою комісією»
 
Відхилено    
    -378- Князевич Р.П.
частину тринадцяту статті 94 доповнити новими абзацами такого змісту:
«Центральна виборча комісія встановлює ступені захисту та забезпечує виготовлення для не більш, як десяти відсотків виборчих дільниць у межах виборчого округу, комплектів оригіналів бланків протоколів окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі у кількості, що на чотири примірники перевищує максимальну кількість членів відповідного виду окружної виборчої комісії в порядку та у строки, визначені статтею 81 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів.
Бланки та примірники протоколів окружних виборчих комісій нумеруються підприємством-виготовлювачем. Бланки протоколу окружної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі передаються окружним виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та у строки, визначені статтею 82 цього Закону.
Невикористані окружною виборчою комісією примірники бланків протоколів невідкладно після прийняття протоколів від усіх дільничних виборчих комісій виборчого округу погашаються комісією шляхом відокремлення правого нижнього кута бланку протоколу. Погашені бланки протоколів запаковуються в окремі пакети. На пакетах робиться напис "Невикористані бланки протоколів окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців". Про погашення невикористаних бланків протоколів складається акт.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -379- Князевич Р.П.
у частині чотирнадцятій статті 94 слова «нумеруються і» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -380- Князевич Р.П.
частину чотирнадцяту статті 94 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі складання окружною виборчою комісією протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відомості відповідного протоколу передаються до Центральної виборчої комісії в такому ж порядку, що й інформація про підрахунок голосів.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
289. у частині шістнадцятій:
 
   частину п’ятнадцяту статті 94 викласти у такій редакції:
 
290. в абзаці першому слова " у разі" замінити словами "за таких обставин";
 
-381- Князевич Р.П.
частину п’ятнадцяту статті 94 викласти у такій редакції:
«15. Окружна виборча комісія може прийняти рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним лише у разі виявлення при повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці обставин, зазначених у цього Закону».
 
Враховано   «15. Окружна виборча комісія може прийняти рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним лише у разі виявлення при повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці обставин, зазначених у цього Закону»;
 
291. пункт 2 викласти у такій редакції:
 
      
292. «2) виявлення підтверджених судовими рішеннями фактів, які унеможливлюють достовірне встановлення результатів волевиявлення виборців, щодо:
 
      
293. навмисного створення перешкод у здійсненні повноважень членами виборчих комісій в день, що передує дню голосування, у день голосування чи при підрахунку голосів;
 
      
294. навмисного неправомірного усунення з приміщення для голосування чи приміщення, де відбувається підрахунок голосів, осіб, зазначених у частині третій статті 34 цього Закону;
 
      
295. неправомірного недопущення зазначених осіб у приміщення для голосування чи приміщення, де проводиться підрахунок голосів.»;
 
      
296. перше речення частини сімнадцятої після слова «недійсним» доповнити словами і цифрами «з підстави, визначеної пунктом 1 частини 16 цієї статті, «;
 
-382- Махніцький О.І.
В частині 17 статті 94 цифри «1 - 7, 11» замінити цифрами «1-8».
Обгрунтування: Відповідно до поправки статті 92 потрібно змінити перелік пунктів протоколу дільничної виборчої комісії, до яких заносяться відомості.
 
Враховано   перше речення частини сімнадцятої після слова «недійсним» доповнити словами і цифрами «з підстави, визначеної пунктом 1 частини 16 цієї статті», цифри «1 - 7, 11» замінити цифрами «1-8»;
 
    -383- Князевич Р.П.
статтю 94 доповнити новою частиною вісімнадцятою такого змісту:
«18. Тільки після передачі до Центральної виборчої комісії відомостей про підрахунок голосів виборців щодо всіх виборчих дільниць виборчого округу засобами автоматизованої інформаційно-аналітичної системи формуються відомості про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному виборчому окрузі і також передаються до Центральної виборчої комісії засобами цієї системи.»;
 
Відхилено    
    -384- Князевич Р.П.
інші зміни до статті 94, окрім зазначених, вилучити;
 
Відхилено    
    -385- Журавський В.С.
абзац шістнадцятий підпункту 49 викласти в такій редакції:
"у частині сімнадцятій після слова "недійсним" доповнити словами і цифрами "з підстави, визначеної пунктом 1 частини шістнадцятої цієї статті, ", а цифри "1 - 7, 11" замінити цифрами "1 - 8";
 
Відхилено    
297. 50) у статті 95:
 
   50) у статті 95:
 
298. у абзаці першому частини першої слова "закордонних виборчих дільниць" виключити;
 
-386- Князевич Р.П.
пункт 2) частини першої статті 95 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  у абзаці першому частини першої слова "закордонних виборчих дільниць" виключити;
 
    -387- Князевич Р.П.
пункт 6) частини першої статті 95 доповнити словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -388- Богословська І.Г.
Частину першу статті 95 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити пунктом 17 наступного змісту: «17) кількість голосів виборців, які не підтримують кандидатів від жодної політичної партії, включених до виборчого списку кожної партії.»
 
Відхилено    
    -389- Князевич Р.П.
частину третю статті 95 викласти у такій редакції:
«3. Протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу складається окружною виборчою комісією невідкладно після отримання усіх протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, але не пізніше, ніж на третій день після дня голосування.
Протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу складається окружною виборчою комісією на спеціальних бланках у кількості примірників, на три більшій, ніж кількість осіб, які входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколу мають однакову юридичну силу.
Центральна виборча комісія встановлює ступені захисту та забезпечує виготовлення оригіналів бланків протоколів окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу для кожної окружної виборчої комісії у кількості, що на чотири примірники перевищує максимальну кількість членів окружної виборчої комісії в порядку та у строки, визначені статтею 81 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів.
Для складання протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу з позначкою "Уточнений" Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення дублікатів бланків відповідних протоколів з такими ж ступенями захисту та у тій же кількості, що й оригіналів.
Бланки та примірники протоколів окружних виборчих комісій (оригінали та дублікати) нумеруються підприємством-виготовлювачем. Такі бланки (оригінали та дублікати) передаються окружним виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та у строки, визначені статтею 82 цього Закону.
Невикористані окружною виборчою комісією примірники бланків протоколів невідкладно після складення і підписання відповідного протоколу погашаються комісією шляхом відокремлення правого нижнього кута бланку протоколу. Погашені бланки протоколів запаковуються в окремі пакети. На пакетах робиться напис "Невикористані бланки протоколів окружної виборчої комісії". Про погашення невикористаних бланків протоколів складається акт.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
299. частину п’яту після слів "офіційні спостерігачі" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-390- Сушкевич В.М.
в абзаці третьому підпункту 50 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   частину п’яту після слів "офіційні спостерігачі" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
у частині шостій слово «виготовляється» замінити словами «складається»;
 
    -391- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 95 викласти у такій редакції:
«5. Протокол про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами окружної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії, та засвідчується печаткою окружної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами окружної виборчої комісії. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена окружної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі, які були присутні при встановленні підсумків голосування.»;
 
Відхилено    
    -392- Князевич Р.П.
у частині шостій статті 95 слово «виготовляється» замінити на «складається»;
 
Враховано    
    -393- Богословська І.Г.
Частину шосту статті 95 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити абзацом такого змісту: «До кожного протоколу окружної виборчої комісії з поміткою «Уточнений» обов’язково додається протокол окружної виборчої комісії, який був підставою для складення протоколу з поміткою «Уточнений».»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
300. у частині десятій:
 
-394- Князевич Р.П.
частини дев’яту та десяту статті 95 викласти у такій редакції:
«9. Транспортування виборчих документів, зазначених у частині восьмій цієї статті, здійснюється уповноваженими на це рішенням окружної виборчої комісії представниками чотирьох різних партій, кандидатів у депутати, а саме: головою та заступником голови окружної виборчої комісії та двома членами цієї виборчої комісії - представниками двох інших партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів у виборчому окрузі або партій, які висунули таких кандидатів.
Якщо голова чи заступник голови окружної виборчої комісії, який повинен транспортувати зазначені документи, представляє одного з двох суб'єктів подання, які набрали найбільшу кількість голосів у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу, у разі відсутності у складі окружної виборчої комісії представників партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, або партій, які висунули таких кандидатів або представник такого суб'єкта подання вмотивовано не може брати участь у транспортуванні виборчих документів до Центральної виборчої комісії, участь у транспортуванні за рішенням окружної виборчої комісії бере представник політичної партії, яка має фракцію.
10. Уповноваженій особі партії, офіційному спостерігачу на його прохання невідкладно видається копія протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу (у тому числі з поміткою "Уточнений") та, за наявності, копія протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожної партії та офіційного спостерігача. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці головою та секретарем окружної виборчої комісії і скріплюються печаткою виборчої комісії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  у частині десятій:
 
301. слова "від партії, громадської організації" виключити;
 
   слова "від партії, громадської організації" виключити;
 
302. слова "громадської організації" замінити словами "по одній копії кожного протоколу для офіційного спостерігача (групи спостерігачів) від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації";
 
-395- Сушкевич В.М.
в абзаці шостому підпункту 50 слова «від кожної громадської організації» замінити словами «від кожного громадського об’єднання»;
 
Відхилено   слова "громадської організації" замінити словами "по одній копії кожного протоколу для офіційного спостерігача (групи спостерігачів) від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації";
 
303. 51) у статті 96:
 
   51) у статті 96:
 
304. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
305. в абзаці першому слова "закордонних виборчих дільниць" виключити;
 
   в абзаці першому слова "закордонних виборчих дільниць" виключити;
 
306. у пункті 2 слова «виборчих бюлетенів» замінити словами «невикористаних виборчих бюлетенів»;
 
-396- Князевич Р.П.
пункт 2) частини першої статті 96 вилучити;
 
Враховано   пункт 2 виключити;
 
    -397- Князевич Р.П.
пункт 6) частини першої статті 96 доповнити словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -398- Богословська І.Г.
Частину першу статті 96 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити пунктом 17 наступного змісту: «17) кількість голосів виборців, які не підтримують жодного кандидата в одномандатному виборчому окрузі.»
 
Відхилено    
    -399- Князевич Р.П.
частину третю статті 96 викласти у такій редакції:
«3. Протокол про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі складається окружною виборчою комісією невідкладно після отримання усіх протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях в одномандатному окрузі, але не пізніше, ніж на третій день після дня голосування.
Протокол про підсумки голосування в одномандатному окрузі складається окружною виборчою комісією на спеціальних бланках у кількості примірників, на три більшій, ніж кількість осіб, які входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколу мають однакову юридичну силу.
Центральна виборча комісія встановлює ступені захисту та забезпечує виготовлення оригіналів бланків протоколів окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному окрузі для кожної окружної виборчої комісії у кількості, що на чотири примірники перевищує максимальну кількість членів окружної виборчої комісії в порядку та у строки, визначені статтею 81 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів.
Для складання протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу з позначкою "Уточнений" Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення дублікатів бланків відповідних протоколів з такими ж ступенями захисту та у тій же кількості, що й оригіналів.
Бланки та примірники протоколів окружних виборчих комісій (оригінали та дублікати) нумеруються підприємством-виготовлювачем. Такі бланки (оригінали та дублікати) передаються окружним виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та у строки, визначені статтею 82 цього Закону.
Невикористані окружною виборчою комісією примірники бланків протоколів невідкладно після складення і підписання відповідного протоколу погашаються комісією шляхом відокремлення правого нижнього кута бланку протоколу. Погашені бланки протоколів запаковуються в окремі пакети. На пакетах робиться напис "Невикористані бланки протоколів окружної виборчої комісії". Про погашення невикористаних бланків протоколів складається акт.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
307. частину п’яту після слів "офіційні спостерігачі" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
-400- Сушкевич В.М.
в абзаці п’ятому підпункту 51 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   частину п’яту після слів "офіційні спостерігачі" доповнити словами "від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій";
 
    -401- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 96 викласти у такій редакції:
«5. Протокол про підсумки голосування в одномандатному окрузі підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами окружної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії, та засвідчується печаткою окружної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами окружної виборчої комісії. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. У разі відсутності у протоколі підпису члена окружної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі, які були присутні при встановленні підсумків голосування в одномандатному окрузі.»;
 
Відхилено    
    -402- Князевич Р.П.
у частині шостій статті 96 слово «виготовляється» замінити на «складається»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
308. у частині десятій:
 
      
309. слова "від кандидата у депутати в одномандатному окрузі або громадської організації" виключити:
 
-403- Князевич Р.П.
частину десяту статті 96 викласти у такій редакції:
«10. Кандидату у депутати в одномандатному окрузі, довіреній особі кандидата у депутати в одномандатному окрузі, офіційному спостерігачу на його прохання невідкладно видається копія протоколу (у тому числі з поміткою "Уточнений") окружної виборчої комісії про підсумки голосування в межах одномандатного округу та, за наявності, копія протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці в одномандатному окрузі з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі та офіційного спостерігача. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці головою та секретарем окружної виборчої комісії і скріплюються печаткою виборчої комісії.»;
 
Враховано   частину десяту викласти у такій редакції:
«10. Кандидату у депутати в одномандатному окрузі, довіреній особі кандидата у депутати в одномандатному окрузі, офіційному спостерігачу на його прохання невідкладно видається копія протоколу (у тому числі з поміткою "Уточнений") окружної виборчої комісії про підсумки голосування в межах одномандатного округу та, за наявності, копія протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці в одномандатному окрузі з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі та офіційного спостерігача. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці головою та секретарем окружної виборчої комісії і скріплюються печаткою виборчої комісії»;
 
310. слова "громадської організації" замінити словами "по одній копії кожного протоколу для офіційного спостерігача (групи спостерігачів) від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації";
 
-404- Сушкевич В.М.
в абзаці восьмому підпункту 51 слова «від кожної громадської організації» замінити словами «від кожного громадського об’єднання»;
 
Відхилено      
    -405- Одарченко Ю.В.
Підпункт 51 пункту 6 розділу Ідоповнити положеннями наступного змісту:
«частину 11 викласти у наступній редакції:
«11. У випадку, якщо голосування було визнано недійсним на більше, як десяти відсотках звичайних виборчих дільниць в межах одномандатного виборчого округу, окружна виборча комісія визнає недійсним голосування в межах цього одномандатного виборчого округу. Постанова про визнання недійсними виборів в межах одномандатного виборчого округу надсилається до Центральної виборчої комісії та є підставою для призначення повторного голосування в межах відповідного одномандатного округу.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
311. 52) доповнити статтею 96? такого змісту:
 
   52) доповнити статтею 96? такого змісту:
 
312. "Стаття 96-1. Встановлення підсумків голосування в межах закордонного округу
 
   "Стаття 96-1. Встановлення підсумків голосування в межах закордонного округу
 
313. 1. Центральна виборча комісія на своєму засіданні приймає, розглядає та оголошує протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на закордонних виборчих дільницях або повідомлення про зміст відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців, переданих за допомогою технічних засобів зв’язку відповідно до частини шостої статті 93 цього Закону. Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
   1. Центральна виборча комісія на своєму засіданні приймає, розглядає та оголошує протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на закордонних виборчих дільницях або повідомлення про зміст відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців, переданих за допомогою технічних засобів зв’язку відповідно до частини шостої статті 93 цього Закону. Центральна виборча комісія невідкладно оприлюднює зазначені відомості на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
314. 2. Центральна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на закордонних виборчих дільницях на тому ж засіданні на підставі вказаних протоколів та повідомлень про зміст відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців, переданих за допомогою технічних засобів зв’язку, встановлює:
 
   2. Центральна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на закордонних виборчих дільницях на тому ж засіданні на підставі вказаних протоколів та повідомлень про зміст відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців, переданих за допомогою технічних засобів зв’язку, встановлює:
 
315. 1) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, одержаних Центральною виборчою комісією;
 
   1) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, одержаних Центральною виборчою комісією;
 
316. 2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, погашених Центральною виборчою комісією;
 
   2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, погашених Центральною виборчою комісією;
 
317. 3) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, одержаних дільничними виборчими комісіями закордонного округу;
 
   3) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, одержаних дільничними виборчими комісіями закордонного округу;
 
318. 4) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, погашених дільничними виборчими комісіями закордонного виборчого округу;
 
   4) кількість невикористаних виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, погашених дільничними виборчими комісіями закордонного виборчого округу;
 
319. 5) загальну кількість виборців, внесених до списків виборців на закордонних виборчих дільницях в межах закордонного округу;
 
   5) загальну кількість виборців, внесених до списків виборців на закордонних виборчих дільницях в межах закордонного округу;
 
320. 6) кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу;
 
   6) кількість виборців, що отримали виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу;
 
321. 7) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного, що не підлягають врахуванню, виявлених на закордонних виборчих дільницях;
 
   7) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного, що не підлягають врахуванню, виявлених на закордонних виборчих дільницях;
 
322. 8) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу;
 
   8) кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу;
 
323. 9) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, визнаних недійсними;
 
   9) кількість виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, визнаних недійсними;
 
324. 10) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у закордонному окрузі.
 
-406- Князевич Р.П.
статтю 96-1 викласти у такій редакції:
«Стаття 96-1. Встановлення підсумків голосування в межах закордонного округу
 
Враховано частково   10) кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у закордонному окрузі.
 
325. 3. Відомості про підсумки голосування в межах закордонного округу оголошуються на засіданні Центральної виборчої комісії та заносяться цифрами і прописом до протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, за встановленою нею формою. Відомості, зазначені у пунктах 3 - 10 частини другої цієї статті, вносяться до протоколу цифрами по кожній виборчій дільниці, що входить до складу закордонного округу, а також сумарно цифрами і прописом по закордонному округу.
 
-407- 1. Центральна виборча комісія на засіданні приймає, розглядає та оголошує протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на закордонних виборчих дільницях або повідомлення про зміст відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців, переданих за допомогою технічних засобів зв’язку відповідно до частини шостої статті 93 цього Закону.
2. Центральна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на закордонних виборчих дільницях на тому ж засіданні на підставі вказаних протоколів та повідомлень про їх зміст, переданих за допомогою технічних засобів зв’язку, встановлює в межах закордонного округу відомості, передбачені частиною першою статті 95 цього Закону.
3. Відомості про підсумки голосування в межах закордонного округу оголошуються на засіданні Центральної виборчої комісії та заносяться цифрами і прописом до протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в межах закордонного округу.
4. Протокол, зазначений у частині третій цієї статті, складається у порядку, передбаченому частинами другою, четвертою - шостою статті 95 цього Закону.
5. Протокол, зазначений у частині третій цієї статті, складається у двох примірниках. Протокол підписується Головою, заступниками Голови, секретарем та іншими членами Центральної виборчої комісії, які присутні на засіданні, та засвідчується печаткою Центральної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами Центральної виборчої комісії. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі Центральної виборчої комісії, член Центральної виборчої комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена Центральної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису члена Центральної виборчої комісії. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, представники партій у Центральній виборчій комісії, уповноважені особи партій, які були присутні при встановленні підсумків голосування в межах закордонного округу. Зміст протоколу невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
Немає висновку   3. Відомості про підсумки голосування в межах закордонного округу оголошуються на засіданні Центральної виборчої комісії та заносяться цифрами і прописом до протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу, за встановленою нею формою. Відомості, зазначені у пунктах 3 - 10 частини другої цієї статті, вносяться до протоколу цифрами по кожній виборчій дільниці, що входить до складу закордонного округу, а також сумарно цифрами і прописом по закордонному округу.
 
326. 4. Забороняється заповнювати протокол про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу олівцем, а також підписувати його та засвідчувати печаткою Центральної виборчої комісії до остаточного заповнення.
 
-408- 6. Кандидату в депутати, зареєстрованому в загальнодержавному окрузі, представнику партії у Центральній виборчій комісії, уповноваженій особі партії у загальнодержавному окрузі на його прохання невідкладно видається копія протоколу (у тому числі з поміткою "Уточнений") Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в межах закордонного округу з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожної партії. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці підписами Голови та секретаря Центральної виборчої комісії і скріплюються печаткою Центральної виборчої комісії.
7. Центральна виборча комісія зобов’язана встановити підсумки голосування в межах закордонного округу незалежно від кількості закордонних виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.
8. Визнання голосування недійсним у межах закордонного округу не допускається.»;
 
Немає висновку   4. Забороняється заповнювати протокол про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу олівцем, а також підписувати його та засвідчувати печаткою Центральної виборчої комісії до остаточного заповнення.
 
327. 5. Протокол про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу складається у двох примірниках. Протокол підписується Головою, заступниками Голови, секретарем та іншими членами Центральної виборчої комісії, які присутні на засіданні, та засвідчується печаткою Центральної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами Центральної виборчої комісії. Присутній на засіданні член Центральної виборчої комісії зобов’язаний підписати протокол про підсумки голосування. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі Центральної виборчої комісії, член Центральної виборчої комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. У разі відсутності у протоколі підпису члена Центральної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності члена Центральної виборчої комісії на її засіданні. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, представники партій у Центральній виборчій комісії, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, які були присутні при встановленні підсумків голосування в межах закордонного округу. Зміст протоколу невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
-409- Сушкевич В.М.
в абзаці сімнадцятому підпункту 52 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   5. Протокол про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу складається у двох примірниках. Протокол підписується Головою, заступниками Голови, секретарем та іншими членами Центральної виборчої комісії, які присутні на засіданні, та засвідчується печаткою Центральної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами Центральної виборчої комісії. Присутній на засіданні член Центральної виборчої комісії зобов’язаний підписати протокол про підсумки голосування. У разі своєї незгоди із встановленими підсумками голосування, зафіксованими у протоколі Центральної виборчої комісії, член Центральної виборчої комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про підсумки голосування. У разі відсутності у протоколі підпису члена Центральної виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності члена Центральної виборчої комісії на її засіданні. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, представники партій у Центральній виборчій комісії, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, які були присутні при встановленні підсумків голосування в межах закордонного округу. Зміст протоколу невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
 
328. 6. Кандидату у депутати, зареєстрованому в загальнодержавному окрузі, представнику партії у Центральній виборчій комісії, офіційним спостерігачам від громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, які були присутні на засіданні, на їх прохання невідкладно видається копія протоколу (у тому числі з поміткою "Уточнений") Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожної партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі та не більш як по одній копії кожного протоколу для офіційних спостерігачів від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці підписами Голови та секретаря Центральної виборчої комісії і скріплюються печаткою Центральної виборчої комісії.
 
-410- Сушкевич В.М.
в абзаці вісімнадцятому підпункту 52 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань» та слова «від кожної громадської організації» замінити словами «від кожного громадського об’єднання»;
 
Відхилено   6. Кандидату у депутати, зареєстрованому в загальнодержавному окрузі, представнику партії у Центральній виборчій комісії, офіційним спостерігачам від громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, які були присутні на засіданні, на їх прохання невідкладно видається копія протоколу (у тому числі з поміткою "Уточнений") Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожної партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі та не більш як по одній копії кожного протоколу для офіційних спостерігачів від кожної громадської організації, іноземної держави або міжнародної організації. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці підписами Голови та секретаря Центральної виборчої комісії і скріплюються печаткою Центральної виборчої комісії.
 
329. 7. Центральна виборча комісія зобов’язана встановити підсумки голосування в межах закордонного округу незалежно від кількості закордонних виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.
 
   7. Центральна виборча комісія зобов’язана встановити підсумки голосування в межах закордонного округу незалежно від кількості закордонних виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.
 
330. 8. Визнання голосування недійсним у межах закордонного округу не допускається.";
 
-411- Ковальчук Н.В.
Абзац 20 підпункту 52) пункту 6 розділу І проекту закону виключити.
 
Відхилено   8. Визнання голосування недійсним у межах закордонного округу не допускається";
 
331. 53) частину другу статті 97 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
-412- Журавський В.С.
підпункт 53 виключити.
У зв’язку з цим відповідно змінити нумерацію підпунктів;
 
Відхилено   53) частину другу статті 97 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
332. "У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які не потребують змін до встановлених підсумків голосування виборців у межах відповідного одномандатного округу, Центральна виборча комісія приймає відповідні протоколи із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності у протоколі засідання.";
 
-413- Князевич Р.П.
у частині третій статті 97 слова «за необхідності здійснюючи повторний підрахунок голосів на окремих виборчих дільницях цього одномандатного округу» вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  "У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які не потребують змін до встановлених підсумків голосування виборців у межах відповідного одномандатного округу, Центральна виборча комісія приймає відповідні протоколи із зазначенням про виявлені виправлення, помилки та неточності у протоколі засідання";
 
    -414- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 97 викласти у такій редакції:
«5. У разі нескладання або неналежного складання окружною виборчою комісією протоколу про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та/або в одномандатному виборчому окрузі станом на 18 годину третього дня після дня голосування чи його ненадходження до Центральної виборчої комісії наступного дня за днем складання Центральна виборча комісія здійснює повноваження окружної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та/або в одномандатному виборчому окрузі у триденний строк.
Для встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та/або в одномандатному виборчому окрузі Центральна виборча комісія витребовує та забезпечує транспортування від окружної виборчої комісії виборчих документів, зазначених у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, а також може витребовувати примірники протоколів членів окружної виборчої комісії, членів дільничних виборчих комісій відповідного виборчого округу та інші документи.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
333. 54) у статті 98:
 
   54) у статті 98:
 
334. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
335. абзац перший після слова "Уточнений", " доповнити словами "та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу (у тому числі з поміткою "Уточнений")";
 
-415- Князевич Р.П.
у частині першій статті 98 слова «у тому числі з поміткою "Уточнений", не пізніш як на п'ятнадцятий день» замінити на «у тому числі з поміткою "Уточнений" та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу (у тому числі з поміткою «Уточнений»), не пізніш як на сьомий день»;
 
Відхилено   абзац перший після слова "Уточнений" доповнити словами "та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах закордонного округу (у тому числі з поміткою "Уточнений")";
 
    -416- Князевич Р.П.
пункт 3) частини першої статті 98 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -417- Князевич Р.П.
пункт 8) частини першої статті 98 доповнити словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
336. пункти 14-16 після слова "голосуванні" доповнити словами "у загальнодержавному окрузі";
 
-418- Богословська І.Г.
Частину першу статті 98 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити пунктом 20 наступного змісту: «20) кількість голосів виборців, які не підтримують кандидатів від жодної політичної партії, включених до виборчого списку кожної партії.»
 
Відхилено   пункти 14-16 після слова "голосуванні" доповнити словами "у загальнодержавному окрузі";
 
    -419- Князевич Р.П.
абзац другий частини десятої статті 98 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
337. восьме речення частини дванадцятої після слів «у загальнодержавному окрузі» доповнити словами «офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій»;
 
-420- Сушкевич В.М.
в абзаці п’ятому підпункту 54 слова «громадських організацій» замінити словами «громадських об’єднань»;
 
Відхилено   восьме речення частини дванадцятої після слів «у загальнодержавному окрузі» доповнити словами «офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій»;
54-1) статтю 107 викласти у такій редакції:
«Стаття 107. Особливості підготовки і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів
1. Спеціальні виборчі дільниці для проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів, що існують на тимчасовій основі, утворюються не пізніш як за дев’ятнадцять днів до дня голосування, а у винятковому випадку утворення виборчої дільниці відповідно до частини восьмої статті 21 цього Закону - не пізніш як за десять днів до дня голосування у порядку, встановленому цим Законом.
Подання щодо утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі вносяться районними, районними у містах державними адміністраціями чи виконавчими комітетами міських рад (міст обласного, республіканського в Автономній Реєстр.картка №
)
6. На позачергових виборах депутатів списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються і виготовляються у порядку, встановленому законом. Попередні списки виборців передаються дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за десять днів до дня голосування. Уточнення списків виборців на закордонних виборчих дільницях проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
7. Іменне запрошення надсилається або доставляється в інший спосіб дільничною виборчою комісією кожному виборцю не пізніш як за десять днів до дня голосування.
8. Кошти на підготовку і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів, передбачені Державним бюджетом України, перераховуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Центральній виборчій комісії у триденний строк з дня опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
9. Висування кандидатів у депутати починається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів. Висування кандидатів у депутати партіями закінчується за сорок днів до дня голосування.
10. Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів і закінчується за тридцять днів до дня голосування. Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за двадцять п’ять днів до дня голосування.
11. При проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру кандидатами в депутати не подається.
12. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
13. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування обладнують стенди, дошки оголошень у відведених місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації - не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
14. Центральна виборча комісія не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує перелік відповідних одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів у загальнодержавних та відповідних регіональних друкованих засобах масової інформації, а також не пізніш як за сорок днів до дня виборів оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію, що стосується загального інформаційного забезпечення повторних, проміжних або позачергових виборів.
15. Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
16. Телерадіоорганізації усіх форм власності зобов’язані не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості однієї хвилини (секунди) ефірного часу в порядку встановленому цим Законом.
17. Друковані засоби масової інформації усіх форм власності зобов’язані не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості одиниці друкованої площі в порядку встановленому цим Законом.
18. Попередній розклад ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм із зазначенням дати і часу виходу їх в ефір (без зазначення конкретних учасників програм) складається загальнонаціональними та регіональними телерадіоорганізаціями державної та комунальної форми власності, з якими укладено угоди на розповсюдження матеріалів передвиборної агітації партій, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, під час виборчого процесу. Такий розклад надсилається до Центральної виборчої комісії та відповідних окружних виборчих комісій не пізніш як за 20 днів до дня виборів.
Черговість надання партіям, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі ефірного часу на регіональних телеканалах та радіоканалах регіональними телерадіоорганізаціями державної чи комунальної форми власності в межах відповідного розкладу ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм визначається не пізніш як 15 днів до дня виборів у порядку визначеному цим Законом.
19. Редакції газет "Голос України" та "Урядовий кур’єр", а також редакції регіональних (місцевих) друкованих засобів масової інформації державної чи комунальної форми власності, з якими укладено угоди про опублікування передвиборних програм партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі не пізніш як за 8 днів до дня виборів зобов’язані надрукувати передвиборні програми суб’єктів виборчого процесу в окремому спеціальному випуску видання у порядку визначеному цим Законом.
20. На позачергових виборах депутатів ефірний час за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів надається партіям, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати в одномандатних округах в обсягах, визначених Центральною виборчою комісією та відповідними окружними виборчими комісіями, враховуючи можливості загальнонаціональних та регіональних телерадіоорганізацій, та в межах коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації, із додержанням принципу рівних умов.
21. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії забезпечують виготовлення відповідно інформаційних плакатів партій, кандидатів у депутати не пізніш як за 10 днів до дня виборів та їх передачу дільничним виборчим комісіям в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією
22. Громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за 50 днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час повторних, проміжних або позачергових виборів депутатів у порядку передбаченому цим Законом.
Невідкладно після завершення розгляду відповідних клопотань громадських організацій Центральна виборча комісія офіційно публікує в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" перелік громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах депутатів.
23. Форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування в загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за двадцять чотири дні до дня голосування.
У разі, якщо у законі про Державний бюджет України кошти для підготовки і проведення повторних, проміжних або позачергових виборів депутатів не передбачені, такі витрати можуть здійснюватися з резервного фонду бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
 
    -421- Князевич Р.П.
частину дванадцяту статті 98 викласти у такій редакції:
«12. Протокол Центральної виборчої комісії про результати виборів депутатів у загальнодержавному окрузі складається у двох примірниках. Протокол підписується Головою, заступниками Голови, секретарем та іншими членами Центральної виборчої комісії, присутніми на засіданні Центральної виборчої комісії, та засвідчується печаткою Центральної виборчої комісії. У протоколі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами Центральної виборчої комісії. У разі своєї незгоди із встановленими результатами виборів, зафіксованими у протоколі Центральної виборчої комісії, член Центральної виборчої комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу про результати виборів депутатів. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена Центральної виборчої комісії проти його прізвища зазначається причина відсутності члена Центральної виборчої комісії на її засіданні. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати у депутати, представники партій у Центральній виборчій комісії, уповноважені особи партій у загальнодержавному окрузі, які були присутні при встановленні результатів виборів народних депутатів України. Зміст протоколу невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.»;
 
Відхилено    
    -422- Князевич Р.П.
у частині першій статті 99 слово «п'ятнадцятий» замінити на «сьомий»;
 
Відхилено    
    -423- Князевич Р.П.
пункт 3) частини першої статті 99 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -424- Князевич Р.П.
пункт 8) частини першої статті 99 доповнити словами «із зазначенням окремо кількості виборців, які змінили місце голосування (виборчу дільницю) без зміни виборчої адреси, в тому числі, окремо кількості виборців, які мають право голосу лише у загальнодержавному окрузі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -425- Богословська І.Г.
Частину першу статті 99 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити пунктом 19 наступного змісту: «19) кількість голосів виборців, які не підтримують жодного кандидата в одномандатному виборчому окрузі.»
 
Відхилено    
    -426- Князевич Р.П.
частину третю статті 99 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -427- Різаненко П.О.
статтю 99 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Центральна виборча комісія зобов’язана встановити результати виборів в одномандатних виборчих округах. У разі виникнення сумнівів щодо достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів, Центральна виборча комісія використовує інформацію, створену з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення."
Обґрунтування:
Закріплення прямого обов’язку Центральної виборчої комісії встановити результати виборів в межах одномандатного округу та забезпечення комісії додатковими інструментами для цього, сприятиме реалізації прав суб’єктів виборчого процесу на чесні та прозорі вибори народних депутатів України.
 
Відхилено    
    -428- Одарченко Ю.В.
Пункт 6 розділу Ідоповнити підпунктом наступного змісту:
«__) Статтю 99 доповнити частиною п’ятою наступного змісту:
«5. У випадку, якщо на понад десяти відсотках звичайних виборчих дільниць в межах одномандатного округу голосування було визнано недійсним вибори на цьому одномандатному виборчому окрузі визнаються недійсними. Центральна виборча комісія, отримавши від окружної виборчої комісії постанову про визнання виборів недійсними або отримавши документи, що підтверджують визнання голосування недійсним на понад десяти відсотках виборчих дільниць приймає рішення про неможливість встановлення підсумків виборів в межах даного одномандатного виборчого округу та призначає повторне голосування по всіх кандидатурах, реєстрація яких станом на день голосування не була скасована.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -429- Князевич Р.П.
у назві статті 100 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -430- Князевич Р.П.
у частині першій статті 100 слова «Центральна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати виборів депутатів у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр"« замінити на «Центральна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня встановлення результатів виборів офіційно оголошує результати виборів депутатів шляхом опублікування списку обраних депутатів у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр"«;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -431- Князевич Р.П.
у частині другій статті 100 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -432- Князевич Р.П.
у частині першій статті 101 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -433- Одарченко Ю.В.
Пункт 6 доповнити підпунктом наступного змісту:
«__) Статтю 103 викласти у наступній редакції:
«Стаття 103. Повторне голосування
1. Центральна виборча комісія призначає повторне голосування в одномандатному окрузі у випадках, якщо:
1) однакову і водночас найбільшу кількість голосів виборців отримали два або більше кандидатів;
2) у понад десяти відсотках звичайних виборчих дільниць в межах одномандатного виборчого округу результати голосування визнані недійсними;
3) Центральна виборча комісія не змогла достовірно встановити результати виборів в межах одномандатного виборчого округу.
У випадку, передбаченому пунктом 1 цієї частини повторне голосування проводиться між кандидатами, які набрали однакову кількість голосів, а в інших випадках - між тими самими кандидатами, які брали участь у голосуванні (крім кандидатів, реєстрацію яких було скасовано на підставах, визначених цим Законом).
2. Центральна виборча комісія публікує постанову про призначення повторного голосування у загальнодержавних та відповідних місцевих засобах інформації не пізніше, як через 2 дні з дня його прийняття.
3. Повторне голосування проводиться в неділю не раніше, як через два та не пізніше, як за три тижні з дня оприлюднення постанови про призначення повторного голосування.
4. У випадках проведення повторного голосування з підстав, встановлених пунктами 2, 3 частини першої цієї статті Центральна виборча комісія зобов’язана прийняти рішення про дострокове припинення повноважень всього складу відповідної окружної виборчої комісії та провести її повторне формування з урахуванням вимог, встановлених цим Законом.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -434- Князевич Р.П.
частину першу статті 104 доповнити словами «або відмовилась від складення присяги народного депутата України»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -435- Князевич Р.П.
у частині першій статті 105 слова «У разі дострокового припинення повноважень депутата, обраного у загальнодержавному окрузі на підставах і в порядку, передбачених Конституцією України і законами України, у строк не раніш як на шостий день з дня отримання відповідного рішення Центральна виборча комісія своїм рішенням визнає обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку відповідної партії.» замінити на «У разі відмови скласти присягу народного депутата України або дострокового припинення повноважень депутата, обраного у загальнодержавному окрузі на підставах і в порядку, передбачених Конституцією України і законами України, у строк не пізніш як на третій день з дня отримання відповідного рішення Центральна виборча комісія своїм рішенням визнає обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку відповідної партії.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -436- Одарченко Ю.В.
Пункт 6 доповнити підпунктом наступного змісту:
«__) Статтю 105 доповнити частиною 3 наступного змісту:
«3. Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, що за підсумками виборів взяла участь у розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення із списку кандидата у депутати, який за результатами виборів не визнаний обраним. Таке рішення може бути прийнято у будь-який момент після встановлення підсумків виборів, але лише до моменту визнання особи обраною народним депутатом України відповідно до вимог цієї статті. У такому випадку Центральна виборча комісія у п’ятиденний строк з дня отримання рішення вищого керівного органу партії приймає рішення про скасування реєстрації цієї особи як кандидата у народні депутати України.»
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -437- Одарченко Ю.В.
Пункт 6 доповнити підпунктом наступного змісту:
«__) Статтю 105 доповнити частиною 4 наступного змісту:
«4. Кандидат у народні депутати України, який був включений до виборчого списку політичної партії, але за підсумками виборів не був визнаний обраним, має право в будь-який момент після дня голосування подати до Центральної виборчої комісії заяву про відмову від балотування. Центральна виборча комісія, отримавши відповідне звернення, не пізніше як протягом 5 днів приймає рішення про скасування реєстрації такої особи як кандидата у народні депутати України та виключає її із виборчого списку відповідної партії».
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -438- Князевич Р.П.
статтю 107 викласти у такій редакції:
«Стаття 107. Особливості підготовки і проведення позачергових, повторних та проміжних виборів депутатів
1. Спеціальні виборчі дільниці для проведення позачергових, повторних та проміжних виборів депутатів, що існують на тимчасовій основі, утворюються не пізніш як за дев'ятнадцять днів до дня голосування, а у винятковому випадку утворення виборчої дільниці відповідно до частини восьмої статті 21 цього Закону - не пізніш як за десять днів до дня голосування у порядку, встановленому цим Законом.
2. На позачергових виборах депутатів окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за сорок п’ять днів до дня голосування за поданнями суб'єктів внесення подання, визначених частиною другою статті 27 цього Закону, що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за сорок вісім днів до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону.
На проміжних і повторних виборах депутатів окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за сорок п’ять днів до дня голосування за поданнями суб'єктів внесення подання, визначених пунктом 1) частини другої статті 27 цього Закону, за поданням політичних партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидати у депутати від яких були зареєстровані у загальнодержавному окрузі на останніх чергових або позачергових виборах депутатів, а також за поданням кандидатів у депутати у відповідному одномандатному окрузі, що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за сорок вісім днів до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону.
3. Дільничні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня голосування, а у винятковому випадку утворення виборчої дільниці відповідно до частини восьмої статті 21 цього Закону - одночасно з утворенням виборчих дільниць, за поданнями суб'єктів внесення подання, визначених частиною четвертою статті 28 цього Закону, що вносяться до окружної виборчої комісії не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 28 цього Закону.
4. Висування кандидатів у депутати починається з дня початку виборчого процесу позачергових, повторних, проміжних виборів депутатів і закінчується за п’ятдесят п’ять днів до дня голосування.
На позачергових виборах депутатів використовується форма виборчого списку кандидатів у депутати від партії, затверджена на останніх чергових виборах депутатів.
5. Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається з першого дня виборчого процесу та закінчується за п’ятдесят п’ять днів до дня голосування. Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за п’ятдесят три дні до дня голосування.
6. Відкриття і закриття рахунків виборчих фондів здійснюється у порядку, встановленому на останніх чергових виборах депутатів Національним банком України за погодженням із Центральною виборчою комісією, зміни до такого порядку можуть бути внесені не пізніш як за п’ятдесят шість днів до дня голосування.
На позачергових, повторних та проміжних виборах депутатів використовуються форми фінансових звітів, передбачених частинами п'ятою та шостою статті 49 цього Закону, встановлені Центральною виборчою комісією на останніх чергових виборах депутатів.
Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів здійснюється, відповідно до порядку, встановленого Центральною виборчою комісією спільно з Національним банком України та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі зв'язку на останніх чергових виборах депутатів.
7. Органи ведення Державного реєстру виборців передають по одному примірнику попередніх списків виборців та виготовлені іменні запрошення, передбачені частиною другою статті 40 цього Закону, відповідним дільничним виборчим комісіям не пізніш як за одинадцять днів до дня голосування.
Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, передбачене частиною другою статті 40 цього Закону, не пізніш як за вісім днів до дня голосування.
8. На спеціальних виборчих дільницях списки виборців складаються у порядку, передбаченому законом, не пізніш як за сім днів до дня голосування.
Відомості, зазначені у частинах першій та другій статті 43 цього Закону, подаються у відповідному порядку не пізніш як за дев'ять днів до дня голосування.
9. Списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються і виготовляються у порядку, встановленому законом. Попередні списки виборців передаються дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за десять днів до дня голосування. Уточнення списків виборців на закордонних виборчих дільницях проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
10. Форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування в загальнодержавному окрузі та в одномандатних виборчих округах затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за двадцять чотири дні до дня голосування.
11. Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення інформаційних плакатів, передбачених частинами четвертою та п’ятою статті 63 цього Закону, та їх передачу дільничним виборчим комісіям у строки, визначені цим Законом для виготовлення і передачі виборчих бюлетенів.
12. Текст роз'яснення, передбаченого частиною чотирнадцятою статті 74 цього Закону, затверджується Центральною виборчою комісією і один раз на тиждень друкується в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" на першій сторінці та транслюється на перших каналах Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України, починаючи за сорок днів до дня голосування за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів.
13. Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації встановлюються та опубліковуються відповідним засобом масової інформації у порядку, визначеному частиною шостою статті 71, частиною першою статті 72 та частиною п’ятою статті 73 цього Закону, не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування.
14. Повідомлення, передбачене частиною другою статті 73 цього Закону, відповідні засоби масової інформації зобов’язані здійснити не пізніш як за сорок сім днів до дня виборів.
15. Порядок надання ефірного часу та друкованих площ за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, партіям, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати, зареєстрованим у одномандатних округах, встановлюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування.
16. Попередній розклад ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм, передбачений частиною п’ятою статті 72 цього Закону, надсилається до Центральної виборчої комісії та відповідних окружних виборчих комісій не пізніш як за сорок сім днів до дня виборів.
17. Жеребкування, передбачені частиною шостою статті 72 цього Закону проводяться не пізніш як за сорок днів до дня виборів.
18. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, передбачені частиною одинадцятою статті 68 та частиною четвертою статті 69 цього Закону не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування.
19. Клопотання про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів депутатів від громадської організації, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрованої у встановленому законом порядку, може бути подано до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування, у порядку, визначеному статтею 78 цього Закону.
20. При проведенні повторних та проміжних виборів депутатів право мати офіційних спостерігачів є у громадських організацій, які отримали відповідний дозвіл Центральної виборчої комісії на попередніх чергових виборах народних депутатів України. Реєстрація офіційних спостерігачів від таких громадських організацій здійснюється у порядку, визначеному цим Законом, без необхідності отримання відповідною громадською організацією нового дозволу мати офіційних спостерігачів.
21. Центральна виборча комісія невідкладно після завершення розгляду відповідних звернень громадських організацій, але не пізніш як за сорок п'ять днів до дня голосування офіційно публікує у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" перелік громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних позачергових, повторних, проміжних виборах депутатів.
22. Перерахування Центральній виборчій комісії коштів на підготовку і проведення позачергових, повторних та проміжних виборів відбувається у дводенний строк з дня початку виборчого процесу.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -439- Журавський В.С.
доповнити після підпункту 54 підпунктом 541 такого змісту:
"54-1) статтю 107 викласти у такій редакції:
" Стаття 107. Особливості підготовки і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів
1. Спеціальні виборчі дільниці для проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів, що існують на тимчасовій основі, утворюються не пізніш як за дев’ятнадцять днів до дня голосування, а у винятковому випадку утворення виборчої дільниці відповідно до частини восьмої статті 21 цього Закону - не пізніш як за десять днів до дня голосування у порядку, встановленому цим Законом.
Подання щодо утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі вносяться районними, районними у містах державними адміністраціями чи виконавчими комітетами міських рад (міст обласного, республіканського в Автономній Реєстр.картка №
)
6. На позачергових виборах депутатів списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються і виготовляються у порядку, встановленому законом. Попередні списки виборців передаються дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за десять днів до дня голосування. Уточнення списків виборців на закордонних виборчих дільницях проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
7. Іменне запрошення надсилається або доставляється в інший спосіб дільничною виборчою комісією кожному виборцю не пізніш як за десять днів до дня голосування.
8. Кошти на підготовку і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів, передбачені Державним бюджетом України, перераховуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Центральній виборчій комісії у триденний строк з дня опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
9. Висування кандидатів у депутати починається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів. Висування кандидатів у депутати партіями закінчується за сорок днів до дня голосування.
10. Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів і закінчується за тридцять днів до дня голосування. Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за двадцять п’ять днів до дня голосування.
11. При проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру кандидатами в депутати не подається.
12. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
13. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування обладнують стенди, дошки оголошень у відведених місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації - не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
14. Центральна виборча комісія не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує перелік відповідних одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів у загальнодержавних та відповідних регіональних друкованих засобах масової інформації, а також не пізніш як за сорок днів до дня виборів оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію, що стосується загального інформаційного забезпечення повторних, проміжних або позачергових виборів.
15. Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
16. Телерадіоорганізації усіх форм власності зобов’язані не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості однієї хвилини (секунди) ефірного часу в порядку встановленому цим Законом.
17. Друковані засоби масової інформації усіх форм власності зобов’язані не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості одиниці друкованої площі в порядку встановленому цим Законом.
18. Попередній розклад ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм із зазначенням дати і часу виходу їх в ефір (без зазначення конкретних учасників програм) складається загальнонаціональними та регіональними телерадіоорганізаціями державної та комунальної форми власності, з якими укладено угоди на розповсюдження матеріалів передвиборної агітації партій, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, під час виборчого процесу. Такий розклад надсилається до Центральної виборчої комісії та відповідних окружних виборчих комісій не пізніш як за 20 днів до дня виборів.
Черговість надання партіям, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі ефірного часу на регіональних телеканалах та радіоканалах регіональними телерадіоорганізаціями державної чи комунальної форми власності в межах відповідного розкладу ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм визначається не пізніш як 15 днів до дня виборів у порядку визначеному цим Законом.
19. Редакції газет "Голос України" та "Урядовий кур’єр", а також редакції регіональних (місцевих) друкованих засобів масової інформації державної чи комунальної форми власності, з якими укладено угоди про опублікування передвиборних програм партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі не пізніш як за 8 днів до дня виборів зобов’язані надрукувати передвиборні програми суб’єктів виборчого процесу в окремому спеціальному випуску видання у порядку визначеному цим Законом.
20. На позачергових виборах депутатів ефірний час за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів надається партіям, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати в одномандатних округах в обсягах, визначених Центральною виборчою комісією та відповідними окружними виборчими комісіями, враховуючи можливості загальнонаціональних та регіональних телерадіоорганізацій, та в межах коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації, із додержанням принципу рівних умов.
21. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії забезпечують виготовлення відповідно інформаційних плакатів партій, кандидатів у депутати не пізніш як за 10 днів до дня виборів та їх передачу дільничним виборчим комісіям в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією
22. Громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за 50 днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час повторних, проміжних або позачергових виборів депутатів у порядку передбаченому цим Законом.
Невідкладно після завершення розгляду відповідних клопотань громадських організацій Центральна виборча комісія офіційно публікує в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" перелік громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах депутатів.
23. Форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування в загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за двадцять чотири дні до дня голосування.
У разі, якщо у законі про Державний бюджет України кошти для підготовки і проведення повторних, проміжних або позачергових виборів депутатів не передбачені, такі витрати можуть здійснюватися з резервного фонду бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано    
338. 55) у статті 108:
 
-440- Князевич Р.П.
частину п’яту статті 108 доповнити словами «або до суду»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  55) у статті 108:
частину восьму статті 108 після слів «бездіяльність кандидата у депутати може бути» доповнити словом «подана»;
 
    -441- Князевич Р.П.
частину шосту статті 108 викласти у такій редакції:
«6. Рішення, дії чи бездіяльність окружної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до Центральної виборчої комісії або до суду.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -442- Князевич Р.П.
частину восьму статті 108 після слів «бездіяльність кандидата у депутати може бути» доповнити словом «подана»;
 
Враховано    
339. частину дев'яту після слів "органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації" доповнити словами ", інформаційних агентств", а після слів "творчих працівників засобів масової інформації" - словами "та інформаційних агентств";
 
-443- Богословська І.Г.
Частину дев’яту статті 108 Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнити абзацом такого змісту: «Адміністративний позов щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів може бути прийнятий до розгляду Вищим адміністративним судом України лише до моменту складення народними депутатами України присяги. Після складення народним депутатом України присяги народний депутат України не може бути визнаний таким, що не має статусу та повноважень народного депутата України. Повноваження народного депутата України можуть бути припинені достроково виключно на підставах та у спосіб, що визначені у Конституції України.»
 
Відхилено   частину дев'яту після слів "органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації" доповнити словами "інформаційних агентств", а після слів "творчих працівників засобів масової інформації" - словами "та інформаційних агентств";
 
340. у частині десятій слова "його надходження" замінити словами "відкриття провадження у справі";
 
-444- Князевич Р.П.
у пункті 3) частини першої статті 110 слова «якщо такі є» замінити на «якщо такі відомі»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)  у частині десятій слова "його надходження" замінити словами "відкриття провадження у справі";
 
    -445- Князевич Р.П.
частину першу статті 111 вилучити;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -446- Князевич Р.П.
частину другу статті 111 після слів «Скарга, оформлена без дотримання вимог статті 110 цього Закону» доповнити словами «за рішенням відповідної комісії»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -447- Князевич Р.П.
частину дев’яту статті 111 викласти у такій редакції:
«9. Розгляд скарги виборчою комісією здійснюється з обов'язковим своєчасним повідомленням суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження та інших заінтересованих осіб рекомендованою телеграмою, телефонограмою, факсимільним повідомленням, засобами електронної пошти про час і місце розгляду скарги. Неприбуття на засідання суб'єкта розгляду скарги осіб, які були належним чином повідомлені про нього, не перешкоджає розгляду скарги.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -448- Князевич Р.П.
частину другу статті 112 викласти у такій редакції:
«2. Докази виборчій комісії надають суб'єкт звернення зі скаргою, суб'єкт оскарження, заінтересовані особи. Виборча комісія - суб'єкт розгляду скарги звертається із запитом (витребовує) додаткові докази за власною ініціативою або за зверненням суб’єкта звернення, суб’єкта оскарження, заінтересованих осіб.»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
341. 56) частину десяту статті 113 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   56) частину десяту статті 113 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
342. "Не пізніше тридцяти днів після завершення виборчого процесу Центральна виборча комісія оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті узагальнену інформацію щодо поданих до Центральної виборчої комісії заяв та скарг, що стосуються процесу виборів депутатів, та результатів їх розгляду, а також відповідну інформацію, надану окружними та дільничними виборчими комісіями".
 
-449- Сушкевич В.М.
доповнити пункт 6 підпунктом 57 такого змісту:
«у тексті Закону слова "громадські організації" в усіх відмінках замінити відповідно словами "громадські об’єднання" у відповідному відмінку».
 
Відхилено   "Не пізніше тридцяти днів після завершення виборчого процесу Центральна виборча комісія оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті узагальнену інформацію щодо поданих до Центральної виборчої комісії заяв та скарг, що стосуються процесу виборів депутатів, та результатів їх розгляду, а також відповідну інформацію, надану окружними та дільничними виборчими комісіями".
 
    -450- Журавський В.С.
в абзаці другому підпункту 56 слова ", а також відповідну інформацію, надану окружними та дільничними виборчими комісіями" виключити.
 
Відхилено    
    -451- Князевич Р.П.
у частинах першій та п’ятій статті 115 слово «оприлюднення» замінити на «оголошення»;
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
    -452- Князевич Р.П.
у тексті закону в усіх випадках слова «лікувальний заклад» замінити словами «заклад охорони здоров’я» у відповідному відмінку та числі.
 
Відхилено (ст.116 Регламенту ВРУ)   
343. 7. У частині четвертій статті 12 Закону України "Про засади державної мовної політики" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 23, ст. 218):
 
-453- Князевич Р.П.
Зміни до Закону України "Про засади державної мовної політики" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 23, ст. 218) вилучити.
 
Відхилено   7. У частині четвертій статті 12 Закону України "Про засади державної мовної політики" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 23, ст. 218):
 
344. у першому реченні:
 
   у першому реченні:
 
345. після слів «Інформаційні плакати» доповнити словами «політичних партій»;
 
   після слів «Інформаційні плакати» доповнити словами «політичних партій»;
 
346. слова «від політичних партій» виключити;
 
   слова «від політичних партій» виключити;
 
347. друге речення замінити абзацом другим такого змісту:
 
   друге речення виключити;
доповнити абзацом другим такого змісту:
 
348. «За заявою відповідного суб'єкта виборчого процесу на інформаційному плакаті місцевої організації партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидата у депутати і посадові особи місцевого самоврядування поруч із текстом державною мовою розміщується його переклад регіональною мовою (мовами). Засвідчений в установленому законодавством порядку текст перекладу подається суб’єктом виборчого процесу одночасно із такою заявою.».
 
-454- -- Н..д.Яворівський В.О. (Реєстр.картка №213)
У частині 4 статті 12 Закону України "Про засади державної мовної політики" вилучити слова:
"За заявою відповідного суб'єкта виборчого процесу на інформаційному плакаті місцевої організації партій-суб’єкта виборчого процесу, кандидата у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидата у депутати і посадові особи місцевого самоврядування поруч із текстом державною мовою розміщується його переклад регіональною мовою (мовами). Засвідчений в установленому законодавством порядку текст перекладу подається суб’єктом виборчого процесу одночасно із такою заявою."
 
Відхилено   «За заявою відповідного суб'єкта виборчого процесу на інформаційному плакаті місцевої організації партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидата у депутати і посадові особи місцевого самоврядування поруч із текстом державною мовою розміщується його переклад регіональною мовою (мовами). Засвідчений в установленому законодавством порядку текст перекладу подається суб’єктом виборчого процесу одночасно із такою заявою».
 
349. ІІ. Прикінцеві положення:
 
-455- Яворівський В.О.
Частину першу Прикінцевих положень законопроекту викласти у такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності з 16 грудня 2013 року".
 
Відхилено   ІІ. Прикінцеві положення
 
350. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-456- Канівець О.Л.
Шевченко О.О.
Одарченко Ю.В.
У частині 1 Розділу ІІ слова «дня, наступного за днем його опублікування» замінити словами «1 січня 2014 року».
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з 1 лютого 2014 року.
 
    -457- Жванія Д.В.
У частині 1 Розділу ІІ слова «дня, наступного за днем його опублікування» замінити словами «1 лютого 2014 року».
 
Враховано    
351. 2. Центральній виборчій комісії у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом переглянути одномандатні виборчі округи, утворені нею на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, що існують на постійній основі, на відповідність їх вимогам статті 18 цього Закону.

-458- Яворівський В.О.
Частину 2 Прикінцевих положень законопроекту викласти у такій редакції:
"2. Центральній виборчій комісії у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.".
 
Відхилено   2. Центральній виборчій комісії у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом переглянути одномандатні виборчі округи, утворені нею на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, що існують на постійній основі, на відповідність їх вимогам статті 18 цього Закону.

    -459- Одарченко Ю.В.
Пункт 2 Розділу ІІ законопроекту виключити.
 
Відхилено