Кількість абзаців - 10 Таблиця поправок


Про внесення змін і доповнень до Закону України ''Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"   -1- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Статтю 1 доповнити пунктами 4, 5, 6 такого змісту: "4) юридичні та фізичні особи, що здійснюють операції з купівлі-продажу валют;  
Враховано   Проект Закон України Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., №37, ст.237; 1998 р., №11-12, ст.49, №42 , ст.257) такі зміни: 1. Статтю 1 доповнити пунктами 5, 6 і 7 такого змісту: "5) юридичні та фізичні особи, що здійснюють операції з купівлі-продажу валют; 6) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння; 7) юридичні та фізичні особи при відчуженні легкових автомобілів, крім легкових автомобілів, якими забезпечуються інваліди, та тих автомобілів, які переходять у власність спадкоємцям за законом".  
    -2- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
юридичні та фізичні особи при відчудженні легкових автомобілів, крім автомобілів вітчизняного виробництва та легкових автомобілів спеціального призначення;  
Враховано частково , при відчуженні легкових автомобілів вітчизняного виробництва також має сплачуватися збір   
    -3- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
6) підприємства та організації, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами з золота, платини і коштовних каменів (крім обручок)".  
Враховано    
1. У статті 2: у пункті 1 слова "за угодами цивільно-правового характеру" замінити словами "за угодами цивільно-правового характеру та операції з купівлі-продажу валют";   -4- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Пункт 1 статті 2 залишити в діючій редакції.  
Враховано   2. Статтю 2 доповнити пунктами 4, 5 і 6 такого змісту:  
2. 2) доповнити статтю пунктом 4 такого змісту: "4) для підприємств і організацій, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами, - крім об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 1 цієї статті, також вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок)".   -5- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
З урахуванням вищезазначених зауважень доповнити пунктом 4 такого змісту: "Для платників зборів, визначених пунктом 4 статті 1, - фактичний обсяг кожної операції з купівлі-продажу валют.  
Враховано   "4) для платників збору, визначених пунктом 5 статті 1 цього Закону, - сума операції з купівлі-продажу валют; 5) для платників збору, визначених пунктом 6 статті 1 цього Закону, - вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння; 6) для платників збору, визначених пунктом 7 статті 1 цього Закону, - вартість легкового автомобіля". 3. Статтю 3 доповнити після частини другої новою частиною такого змісту: "Платники збору, визначені пунктами 5, 6 і 7 статті 1 цього Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують на рахунок Пенсійного фонду України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці кошти використовуються виключно на погашення заборгованості з виплати пенсій". У зв'язку з цим частини третю, четверту і п'яту вважати відповідно частинами четвертою, п'ятою і шостою.  
    -6- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Для платників зборів, визначених пунктом 5 статті 1, - об'єм двигуна автомобіля, що відчуджується.  
Враховано    
    -7- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Для платників зборів, визначених пунктом 6 статті 1, - вартість ювелірного виробу з золота, платини, коштовних каменів".  
Враховано    
    -8- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Включити до об'єкту оподаткування вироби із платини та інших коштовних металів.  
Враховано    
    -9- Варбанець І.М. (реєстр. картка № 286)
Статтю 3 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту: "Платники збору, визначені пунктами 5, 6 та 7 статті 1 цього Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на рахунок Пенсійного фонду України, який використовується виключно на погашення заборгованості з виплати пенсій. Частини третю, четверту і п'яту статті вважати відповідно частинами четвертою, п'ятою і шостою".  
Враховано    
3. 2. У статті 4: 1) абзац перший пункту 1 доповнити словами "(за винятком операцій з купівлі-продажу валют)";   -10- Варбанець І.М. (реєстр. картка № 286)
Пункт 1 виключити.  
Враховано   4. У статті 4:  
4. доповнити статтю після пункту 1 пунктом 11 такого змісту: "11) для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 статті 1 цього Закону, - одна копійка з однієї гривні при здійсненні кожної операції з купівлі-продажу валют";   -11- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Не зовсім чітко визначено порядок встановлення збору при здійсненні операцій з купівлі-продажу валют та платник такого збору.  
Враховано    
    -12- Бойко Б.Ф. (реєстр. картка № 314)
Ставку збору при здійсненні операцій з купівлі-продажу валют встановити у відсотках.  
Враховано    
    -13- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів
Встановити ставку збору з купівлі-продажу валют у розмірі 1 відсотка.  
Враховано    
    -14- Алексєєв В.Г. (в.о. № 172)
Пункт 1-1 викласти у редакції: "Для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 статті 1 цього Закону, - 3 відсотки від різниці між курсом купівлі та продажу валют".  
Відхилено , різниця між курсом купівлі та продажу валют є незначною, має враховуватися фактичний обсяг кожної операції з купівлі-продажу валют.   
    -15- Варбанець І.М. (реєстр. картка № 286)
Пункт 2 виключити.  
Враховано    
5. 3) у пункті 4 цифру та слово "1 відсоток" замінити цифрою та словом "2 відсотки";   -16- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Залишити без змін пункт 4 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". Збільшення ставки збору значно зменшує реальну заробітну плату працюючих громадян.  
Враховано частково   1) пункт 4 викласти у такій редакції: "4) для платників збору, визначених пунктом 4 статті 1 цього Закону,-: 1 відсоток від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход не перевищує межу малозабезпеченості; 2 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход перевищує межу малозабезпеченості";  
    -17- Лавринович О.В. (в.о. № 121)
Алексєєв В.Г. (в.о. № 172)
Пункт 3) статті 4 вилучити.  
Відхилено , є тимчасовий захід по наповненню бюджету Пенсійного фонду України   
    -18- Черняк В.К. (в.о. № 153)
Цибенко П.С. (в.о. № 110)
Ставку збору для працюючих громадян встановити диференційовано залежно від рівня заробітної плати.  
Враховано    
    -19- Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
Ставку збору для працюючих громадян встановити диференційовано при заробітній платі: до п'яти мінімальних заробітних плат - 1 відсоток; від п'яти до десяти мінімальних заробітних плат - 2 відсотки; більше десяти мінімальних заробітних плат - 3 відсотки.  
Враховано частково    
    -20- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів
Встановити ставку збору для працюючих громадян диференційовано в залежності від рівня заробітної плати (доходу): при заробітній платі, що не перевищує межу малозабезпеченості - 1 відсоток; при заробітній платі, що перевищує межу малозабезпеченості - 2 відсотки.  
Враховано    
6. 4) доповнити статтю пунктом 5 та частинами другою і третьою такого змісту: "5) для підприємств і організацій, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами, - 3 відсотки вартості ювелірного виробу із золота (крім обручок).   -21- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Після слова "виробу" поставити крапку, решту вилучити.  
Враховано   2) доповнити статтю пунктами 5, 6 і 7 такого змісту: "5) для платників збору, визначених пунктом 5 статті 1 цього Закону, - 1 відсоток від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 4 статті 2 цього Закону; 6) для платників збору, визначених пунктом 6 статті 1 цього Закону, - 5 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 5 статті 2 цього Закону; 7) для платників збору, визначених пунктом 7 статті 1 цього Закону, - 3 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 6 статті 2 цього Закону".  
    -22- Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
Підвищити ставку збору від вартості ювелірного виробу із золота (крім обручок).  
Враховано    
    -23- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів
Встановити ставку збору від вартості ювелірного виробу із золота (крім обручок) у розмірі 5 відсотків.  
Враховано    
7. При відчуженні легкових автомобілів підприємства, установи та організації всіх форм власності та фізичні особи сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі ста гривень за кожний автомобіль в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.   -24- Бойко Б.Ф. (реєстр. картка № 314)
Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
Черняк В.К. (в.о. № 153)
Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Ставку збору при відчуженні легкових автомобілів встановити у процентному відношенні від вартості автомобіля.  
Враховано    
    -25- Цибенко П.С. (в.о. № 110)
Диференціювати ставку збору при відчуженні легкових автомобілів.  
Враховано    
    -26- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Після слів "в розмірі" вилучити слова "ста гривень за кожний автомобіль в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України". Натомість доповнити: "При об'ємі двигуна до 1300 куб.см.- три неоподатковуваних мінімуми з кожного автомобіля; 1301-1600 куб.см. - п'ять неоподатковуваних мінімумів з кожного автомобіля; 1601-2000 куб.см. - десять неоподатковуваних мінімумів з кожного автомобіля; понад 2001 куб.см. - дванадцять неоподатковуваних мінімумів. Ставка збору повинна бути диференційована, в залежності від класу автомобіля. Цілком природно, що за дорогі і потужні автомобілі ставка збору має бути значно більша, ніж за автомобілі малого класу. Крім того, фіксовану ставку з огляду на можливий рівень інфляції встановлювати недоцільно.  
Враховано частково    
    -27- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів
Встановити ставку збору при відчуженні легкових автомобілів у розмірі 3 відсотки.  
Враховано    
    -28- Лавринович О.В. (в.о. № 121)
Замість слів "ста гривень" зазначити "один відсоток від ціни продажу".  
Враховано частково    
    -29- Алексєєв В.Г. (в.о. № 172)
Викласти у такій редакції: "При відчуженні легкових автомобілів підприємства, установи та організації всіх форм власності та фізичні особи (крім пенсіонерів) сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі "1 відсотку" за кожний автомобіль в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
Враховано частково    
8. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений відповідно до пунктів 11 і 5 частини першої цієї статті, включається до ціни відповідних товарів і сплачується їх продавцями з виручки від реалізації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".   -30- Черняк В.К. (в.о. № 153)
Відпрацювати чітко механізм вилучення коштів.  
Враховано    
    -31- Лавринович О.В. (в.о. № 121)
Після слів "... визначеному Кабінетом Міністрів України" додати "до обласних відділень Пенсійного фонду й використовується для вирівнювання умов пенсійного забезпечення районів та міст".  
Враховано частково    
9. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і діє до повного погашення заборгованості з виплати пенсій, що здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і діє до прийняття рішення Верховною Радою України про повне погашення заборгованості з виплати пенсій, що здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.