Кількість абзаців - 597 Таблиця поправок


Про Державний бюджет України на 1999 рік (Перше читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про Державний бюджет України на 1999 рік       
1. Стаття 1. Затвердити Державний бюджет України на 1999 рік у сумі 23.769.442,6 тис. гривень, з них видатки розвитку (капітальні) - у сумі 2.227.691 тис. гривень.   -1- Комітет з питань бюджету
У відповідності з пунктом 2 Правил оформлення проекту Закону України про Державний бюджет України статтю 1 викласти в такій редакції: "Затвердити Державний бюджет України на 1999 рік по доходах у сумі 35.142.262 тис. гривень і по видатках в сумі 35.142.262 тис. гривень, з них видатки розвитку (капітальні) в сумі 1.936.115 тис.гривень.  
Враховано    
    -2- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Збільшити доходну частину бюджету на 0,88 млрд.доларів США, що еквівалентно при курсі 3,63-4 грн. за 1 долар збільшенню доходної частини бюджету в грн. (3,12-3,52) млрд.грн. Збільшивши дефіцит бюджету до 3%, можна збільшити витратну частину за рахунок цього на 2,72 млрд.грн. В цілому видатна частина бюджету може бути збільшена на (3,12-3,52) +2,72 = (5,88-6,24) млрд.грн., тобто в середньому на 6,06 млрд.грн. Стаття 1. Затвердити Державний бюджет на 1999 рік у сумі 29829442,6 тис.гривень, з них видатки розвитку (капітальні) - у сумі - 2343691 тис. гривень. Установити граничний розмір дефіциту 3400000 тис.гривень (3 % до ВВП).  
Враховано в редакції Комітету   
    -3- Комітет з питань промислової політики
Передбачити механізми вирішення проблем платіжної кризи, а саме: - реструктуризації заборгованості; - введення в обіг державних казначейських зобов'язань.  
Враховано частково    
    -4- Комітет з питань науки і освіти
Відмітити низький рівень підготовки відповідних матеріалів проекту Державного бюджету України на 1999 рік, відсутність необхідних розрахунків та обгрунтувань по деяких позиціях.  
   
    -5- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
З метою розширення доходної частини Державного бюджету України на 1999 рік пропонуємо одночасно з його розглядом прискорити прийняття Законів України "Про бюджетну систему в Україні", "Про податок на нерухомість", "Про податок на доходи фізичних осіб", "Про комунальну власність", "Про місцеві податки і збори", "Про декларування доходів і майна громадян". Розробити Податковий кодекс України.  
Враховано частково    
    -6- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Рекомендувати Уряду прискорити подання на розгляд Верховної Ради України проекту закону про загальнообов`язкове державне соціальне медичне страхування.  
Враховано частково    
    -7- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Аналіз проекту Закону свідчить про відсутність в ньому заходів щодо реальних змін в економічній політиці, спроможних здійснити вплив на покращання ситуації в фінансовій, виробничій та соціальній сферах економіки. Фактично проектом планується продовження чинної політики, за якої інвестиційна, структурна, грошово-кредитна та соціальна сфери не узгоджені між собою. Зокрема не передбачено зрушень в напрямі зближення рівнів дохідності по облігаціях внутрішньої державної позики, депозитах, кредитах, доходів населення, а також облікової ставки Національного банку України та рівня інфляції.  
   
    -8- Стоян О.М. (в.о. № 18)
В проекті Закону немає реальних кроків до розв'язання платіжної кризи, про що свідчать: зниження частки оплати праці у ВВП на 2,2% порівняно з 1998 р.; зростання в 1999 р. державного внутрішнього боргу майже на третину - 29,2% (при цьому заборгованість по заробітній платі та соціальних виплатах до внутрішнього боргу не віднесено), зовнішнього боргу - на 13,8%.  
Враховано частково    
    -9- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Мазуренко В.І. (в.о. № 141)
Необхідно заборонити у законодавчому порядку проведення взаємозаліків у будь-якому виді.  
Враховано частково    
    -10- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Бюджет не є адекватним соціально-економічній ситуації в Україні, тобто не носить антикризового характеру. Він направлений на поглиблення кризи, оскільки орієнтований на "утримання" існуючих фінансово-економічних параметрів. Приймати бюджет без одночасного прийняття антикризової програми на 1999 рік є неможливим і в економіко-правовому плані недоцільним. Уряду доповісти про хід виконання прийнятих заходів.  
   
    -11- Комітет з питань правової реформи
Не виконано вимоги п.4 резолюції щодо включення до проекту закону "Про Державний бюджет України на 1999 рік" окремої статті про бюджет Пенсійного фонду України, кошти якого не включаються до складу доходів і видатків Державного бюджету України. В зв'язку з цим залишились не визначеними реалізація положень щодо забезпечення коштів Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі з додержанням принципів пропорційності та рівномірності; виключення з кошторису Пенсійного фонду України витрат, не пов'язаних з виплатою пенсій, та включення сум таких витрат до складу видатків Державного бюджету України; покриття планового дефіциту бюджету Пенсійного фонду України за рахунок видатків Державного бюджету України, що визначаються окремим рядком.  
   
    -12- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Запровадити з 1.01.99 р. монополію держави на реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів.  
   
    -13- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Для погашення бюджетної взаємозаборгованості сторін більш повно застосовувати взаємозалік.  
Враховано    
    -14- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Зробити інвентаризацію критичного імпорту на сільськогосподарську та іншу техніку з метою державної підтримки вітчизняних виробників техніки, яка може вироблятись в Україні.  
   
    -15- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Лише за умови уточнення доходної та витратної частини бюджету ми можемо реально назвати найбільш оптимальний розмір контрольованої емісії, тобто чітко зорієнтована, цільова емісія, що здійснюється в обмеженому обсязі і під конкретні програми, виконання яких належним чином контролюються як НБУ, так і відповідними державними органами.  
Враховано    
    -16- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
З метою збільшення надходжень до Державного бюджету Уряду переглянути умови поставки і транспортування газу з Росії.  
   
    -17- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Переглянути умови експорту металобрухту чорних та кольорових металів, що здійснюється приватними фірмами, з метою контролю за вивезенням з України сировини.  
   
    -18- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Необхідно диференційовано підходити до оподаткування особистих доходів багатих верств населення, рівень розкоші у споживанні яких різко дисонує порівняно із споживанням переважної більшості громадян.  
   
    -19- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Використання депозитних коштів юиридичних та фізичних осіб на кредитування пріоритетних галузей.  
   
    -20- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Приорітетні інвестиційні проекти в реальний сектор економіки, в тому числі на основі жорстко контрольованої та дозованої грошової емісії, а саме: у машинобудування для паливно-енергетичного комплексу, ВНК, сільського господарства; у електронну промисловість; харчову та легку промисловість (грошова емісія не менше 8,5 млрд.гривень).  
Враховано    
    -21- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Державна монополія ігорного бізнесу, лікеро-горілчаних підприємств, електроенергетики, хлібозаготівельних підприємств та інших стратегічно важливих галузей та виробництва.  
   
    -22- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Доповнити статтю 1 абзацом "Затвердити бюджети Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя на 1999 рік у сумі 13,657,978 тис.грн."  
Враховано в розрахунках зведеного бюджету   
2. Установити граничний розмір дефіциту Державного бюджету України на 1999 рік у сумі 680.000 тис. гривень.   -23- Комітет з питань бюджету
Встановити нульовий дефіцит Державного бюджету України.  
Враховано    
3. Спрямувати на покриття дефіциту Державного бюджету України на 1999 рік надходження із джерел внутрішнього фінансування в сумі 50.000 тис. гривень та із джерел зовнішнього фінансування - 630.000 тис. гривень.   -24- Комітет з питань бюджету
Абзац третій статті 1 вилучити.  
Враховано    
    -25- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Відповідно до норм Бюджетної резолюції про встановлення обгрунтованого граничного розміру дефіциту бюджету у законопроекті не визначені чинники встановлення розміру дефіциту Державного бюджету, виходячи з макроекономічних показників та основних напрямів бюджетної політики на 1999 рік.  
Враховано    
    -26- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Виходячи з аналізу доходної частини бюджету, можна стверджувати, що рівень запозичень для фінансування (покриття) його дефіциту буде незначний. Історично він зменшується, а ціна обслуговування минулих позичальних боргів росте. Відсутня концепція внутрішніх запозичень (бюджетного інвестування). В зв'язку з чим для поповнення бюджету Уряд (Міністерство фінансів) може випустити депозитні цінні папери (депозитарні розписки тощо) під заставу відповідного майна, частина якого на час депозиту може передаватися позичальнику в користування (техніка, будівля, тощо).  
   
    -27- Комітет з питань правової реформи
Не визначено чинники встановлення розміру дефіциту Державного бюджету, як того вимагає норма Бюджетної резолюції про встановлення обгрунтованого граничного розміру дефіциту бюджету, виходячи з макроекономічних показників та основних напрямів бюджетної політики на 1999 рік.  
   
    -28- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Фіскальний характер бюджету пов'язаний з тим, що в Україні існує нерозвинутий ринок грошей - критичний дефіцит грошової маси. Для підвищення економічної активності і конкурентоспроможності національних товаровиробників, а тим самим доходності бюджету і фінансування його дефіциту, враховуючи різке падіння рівня внутрішніх і зовнішніх запозичень необхідним є проведення грошової емісії з урахуванням наступних застережень: а) емісія має бути проведена за виконання відповідних умов, оскільки загальна емісія буде мати головним чином компенсаційний характер і призведе до сплеску інфляції, що не вирішить існуючої проблеми; б) емітовані гроші ні в якому разі не можуть обслуговувати боргові зобов'язання держави.  
Враховано    
4. Стаття 2. Установити, що в доходи Державного бюджету України на 1999 рік зараховуються:   -29- Комітет з питань бюджету
В статті 2 пункти 3, 4 виключити, а в пункті 1 передбачити: - надходження коштів, одержаних бюджетними установами і організаціями за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння та 50 відсотків коштів - за срібло, що міститься у брухті та відходах; - кошти, що надійдуть від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації, поверненням позик до позабюджетного Державного фонду приватизації та кредитуванням підприємств. Доповнити п. 1 статті 2: - доходи від реалізації державного майна, що перебуває в оперативному управлінні підприємств, установ і організацій, які фінансуються з Державного бюджету України; - суми будь-яких штрафів та фінансових санкцій, за виключенням штрафів, що накладаються місцевими органами виконавчої влади; - суми донарахованих податків і зборів (обов'язкових платежів); - плату за видачу ліцензій, квот або інших державних дозволів та виручку від платних послуг, в тому числі сертифікація, оренда, обов'язковість отримання яких встановлюється законодавством України та які надаються фізичним чи юридичним особам органами виконавчої влади, які утримуються за рахунок бюджетних коштів, та створеними ними установами і організаціями; - доходи, отримані від продажу квот на ввезення імпортної продукції; - надходження від продажу всіх матеріальних цінностей Державного матеріального резерву; - надходження від реалізації конфіскованого, безхазяйного та успадкованого державою майна, в тому числі продовольчих товарів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; - суми повернення основного боргу та процентів (доходу) від позичок, наданих з Державного бюджету або під його гарантії, а також інших форм боргових зобов'язань.  
Враховано    
    -30- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
В статті 2 пунктом 2 записати: - "20 відсотків податку на додану вартість".  
Враховано в механізмі дотування   
    -31- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
З метою наповнення бюджету за рахунок коштів підприємств з іноземними інвестиціями, провести грунтовний економічний аналіз діяльності цих підприємств з метою виявлення співвідношення між частиною прибутку цих структур, що залишаються в країні, і тією, що вивозиться за межі держави.  
   
    -32- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Підвищення ставки на транзитні транспортні повітряні перевезення.  
Враховано частково    
    -33- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Додатковим джерелом наповнення бюджету може бути оподаткування майна громадян. Передусім це стосується палаців, вілл, котеджів, що щільним кільцем оточують майже кожне велике місто.  
   
    -34- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Переглянути демонополію держави на золото та можливість скупки золота у населення чисельними комерційними структурами як можливість реального отримання коштів до Державного бюджету.  
   
    -35- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Вдосконалити систему оподаткування банків.  
Враховано частково    
5. 1) в повному обсязі:       
6. податок на додану вартість;   -36- Комітет з питань правової реформи
Ст.2 проекту закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" передбачає, що податок на додану вартість в повному обсязі зараховується до доходів Державного бюджету України на 1999 рік, що протирічить ст.12 Закону України "Про бюджетну систему", згідно з якою "частина податку на додану вартість, яка визначається Законом про Державний бюджет на наступний рік, але не менш як 20 відсотків зараховується у доходи республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських бюджетів. в механізмі дотування регіонів  
Враховано    
7. акцизний збір з імпортних товарів;       
8. збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;       
9. ввізне мито;       
10. надходження від перевищення валових доходів над видатками Національного банку України;       
11. надходження до бюджету сум відсотків уповноважених банків, включаючи Національний банк України, за користування тимчасово вільними коштами державного бюджету;       
12. дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності;       
13. рентна плата;       
14. плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;       
15. консульські збори, що справляються на території України;       
16. плата за пробірування і клеймування виробів та сплавів із дорогоцінних металів;       
17. кошти від реалізації конфіскованого, безхазяйного, спадкового майна, скарбів, майна подарованого власником державі, валютних цінностей, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях з порушенням норм актів Всесвітнього поштового союзу, не вручених міжнародних та внутрішніх поштових відправлень, майна з обмеженим терміном зберігання, майна, вилученого для забезпечення сплати штрафів або з метою відшкодування належних бюджету платежів, з наступним відшкодуванням з державного бюджету витрат, пов'язаних із зберіганням, транспортуванням, експертною оцінкою, сертифікацією, розпорядженням зазначеним майном за рахунок надходження зазначених платежів;   -37- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
До Статті 2: виключити слова: "безхазяйного".  
Враховано    
18. надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України;       
19. відрахування від плати за транзит природного газу через територію України;       
20. суми в рахунок відшкодування обов'язкових платежів, які стягуються при митному оформленні, від реалізації відповідно до діючого законодавства незапитаних вантажів, вантажобагажів, багажів, інших товарів та предметів, які перебувають під митним контролем та знаходяться у морських портах, аеропортах, на залізничних та автомобільних станціях, ліцензійних складах, складах підприємств і митниць понад терміни, встановлені законодавством;       
21. збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття;       
22. збір до Державного інноваційного фонду;       
23. платежі до Фонду України соціального захисту інвалідів;       
24. 2) частина податку на прибуток підприємств, прибуткового податку з громадян та акцизного збору з вітчизняних товарів згідно із статтею 6 цього Закону;       
25. 3) 80 відсотків коштів, одержаних бюджетними установами і організаціями за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння та 50 відсотків коштів - за срібло, що міститься у брухті та відходах;       
26. 4) 80 відсотків коштів, що надійдуть до позабюджетного Державного фонду приватизації від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;   -38- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
В статті 2 пункт 4 викласти в такій редакції: - "100 відсотків коштів, що надійдуть до позабюджетного Державного фонду приватизації" і далі за текстом.  
Враховано    
    -39- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
В статті 2 в пункті 1 вилучити підпункт: - "акцизний збір з імпортних товарів: і переписати його в статтю 5. в механізмі дотування регіонів  
Враховано    
27. 5) 20 відсотків нарахованих сум амортизаційних відрахувань підприємств державної форми власності;       
28. 6) інші доходи, що зараховуються до Державного бюджету України у розмірах, визначених законодавством.       
29. Стаття 3. Установити доходи Державного бюджету України на 1999 рік у сумі 23.089.442,6 тис. гривень, у тому числі по основних джерелах у таких сумах:   -40- Комітет з питань бюджету
В статтю 3 внести такі зміни: Установити доходи Державного бюджету України на 1999 рік у сумі 35.142.262 тис. гривень, у тому числі по основних джерелах у таких сумах: Таблиця  
Враховано    
    -41- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Передбачити окремою статтею в доходній частині проекту доходи від оподаткування діяльності туристичних підприємств в загальній сумі 100 млн.грн.  
   
    -42- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
Для реального поповнення прибуткової частини Держбюджету: 1. Ввести державну монополію на виробництво лікеро-горілчаних і тютюнових виробів.  
   
    -43- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
2. Здійснити додаткове оподаткування транзиту через територію України.  
Враховано    
    -44- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
3. Здійснити радикальне скорочення державного апарату.  
   
    -45- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
- скасування збору до фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відповідно до Указу Президента України №857 від 07.08.1998 р. "Про деякі зміни в оподаткуванні".  
Враховано    
    -46- Комітет з питань промислової політики
Внести зміни до Закону України "Про податок на додану вартість", передбачивши: - ставку оподаткування 15% (крім операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою та звільнених від оподаткування); - введення диференційованих ставок (5-10%) на соціально-значимі товари та послуги;  
   
    -47- Комітет з питань промислової політики
- подовження дії "нульової" ставки на електроенергію та первинні електроносії до 01.01.2000 року; - визначення податкових зобов`язань та податкового кредиту за "касовим" методом; - відновлення положень закону щодо порядку та місячного терміну відшкодування бюджетної заборгованості;  
Враховано    
    -48- Комітет з питань промислової політики
- узгодження з Законом України "Про податок на прибуток підприємств" в частині формування податкових зобов`язань і податкового кредиту при виконанні довгострокових контрактів; - упорядкування оподаткування бартерних операцій; - упорядкування та спрощення податкового обліку та звітності.  
   
    -49- Комітет з питань промислової політики
Не менше 80% первинної емісії Національного банку України спрямувати на кредитування пріоритетних державних структурних економічних програм.  
Враховано    
    -50- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Джерела для фінансування заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської Катастрофи та соціального захисту визначити за рахунок виключення Національного бюро розслідувань України з переліку установ, які мають фінансування з державного бюджету (вивільняються 20 млн.грн.);  
Враховано частково    
    -51- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Не здійснювати видатки на паспортизацію населення (вивільнюється 20 032 тис.грн.);  
Враховано    
    -52- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Встановити видатки на утримання Президента України та його апарату, а також на функціонування виконавчої влади на рівні 86,43 % видатків 1998 року - як це зроблено по відношенню до Верховної Ради України (вивільнюється 68232 тис.грн.);  
Враховано частково    
    -53- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Не здійснювати будівництво Ровенської та Хмельницької АЕС.  
   
    -54- Комітет з питань науки і освіти
Додаткові кошти на освіту та науку Комітет пропонує залучити за рахунок: 1) мобілізації у дохід Державного бюджету залишків коштів на позабюджетних рахунках Держкомрезерву, Фонду Державного майна та інших фондів, де наявні на рахунку кошти перевищують мінімальну потребу у проведенні видатків;  
Враховано    
    -55- Комітет з питань науки і освіти
2) активізації роботи щодо повернення у бюджет коштів: - що були виділені в попередні роки на поповнення державних запасів і резервів;  
Враховано    
    -56- Комітет з питань науки і освіти
- бюджетних коштів на погашення заборгованості підприємств і організацій - позичальників іноземних кредитів, гарантованих Урядом.  
Враховано    
    -57- Комітет з питань науки і освіти
3) передбачення у 1999 році реалізацію фондів державних резервів і запасів з метою направлення вилучених коштів на освіту в розмірі 1 млрд. гривень;  
Враховано    
    -58- Комітет з питань науки і освіти
4) врахування в доходах Державного бюджету України на 1999 рік надходжень коштів від повернення бюджетних позичок, наданих підприємствам у зв'язку з тимчасовими труднощами у 1992-1997 роках та термін погашення яких припадає на 1999 рік, у сумі 11 143,2 тис.грн. (стаття 37), які не враховані в доходах бюджету;  
Враховано    
    -59- Комітет з питань науки і освіти
5) перегляду обсягів фінансування розділу 15 (Будівництво) проекту Державного бюджету України на 1999 рік, а також спрямування частини коштів цього розділу цільовим призначенням на завершення будівництва шкіл та інших навчальних закладів.  
   
    -60- Марченко О.А. (в.о. № 201)
В ст. 3 в частині доходів Державного бюджету з податку на прибуток підприємств зменшити суму надходжень на 16420 тис.грн., в частині акцизного збору з вітчизняних товарів зменшити суму надходжень на 292888 тис.грн. при формуванні бюджету (щодо Черкаської області).  
Враховано    
    -61- Комітет з питань науки і освіти
Додаткові кошти на фінансування науки Комітет пропонує залучити за рахунок: концентрації в умовах економічної кризи видатків Державного бюджету на критичних статтях видатків, пов'язаних з соціальним захистом населення, за рахунок скорочення видатків, розпорошених по окремих головних розпорядниках коштів;  
Враховано    
    -62- Комітет з питань науки і освіти
встановлення у 1999 році особливого порядку розподілу надходжень від збору до Державного інноваційного фонду в межах їх реальних надходжень в пропорціях спрямування: 50 відсотків - на розвиток інноваційної діяльності та для фінансування на зворотній основі інноваційних Державним інноваційним фондом та 50 відсотків надходжень для фінансування на безповоротній основі науково-технічних програм Національної академії наук України, державних академій наук та галузевих міністерств і відомств, передбачивши їх закріплення за головним розпорядником коштів - Міністерством України у справах науки і технологій.  
Враховано частково    
    -63- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Основу доходної частини бюджету складають непрямі податки, не пов'язані з ефективністю господарювання, що суперечить об'єктивним законам ринкової економіки, оскільки гальмує відтворювальні процеси. Цьому сприятиме і запланований надто високий рівень централізації доходів у держбюджеті (70,6%), який перевищує відповідні показники минулих років і обумовлює дотаційність ряду областей у розмірах до 90 відсотків від суми їх доходів.  
Враховано частково    
    -64- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Виходячи з оцінки виконання дохідної частини держбюджету-98 за 9 місяців на 50,8%, прогнозні показники дохідної частини держбюджету - 99 уявляються завищеними - намічено їх зростання на 9,47%, в т.ч. податкових надходжень на 38%, для чого немає економічних передумов. При цьому питома вага податкових надходжень у дохідній частині держбюджету зростає порівняно з поточним роком з 54,5% до 69,2%, що суперечить продекларованим урядом намірам знизити сукупний податковий тиск, підвищити платоспроможний попит населення.  
Враховано    
    -65- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Бюджет на 1999р. формується пріоритетно за рахунок податків та інших зборів (70%). З метою більш реального очікування доходів бюджетом суттєво збільшується податкове навантаження без відповідних законодавчих корекцій сегментів ринку. Проте подальше збільшення податкового навантаження (фіскального тиску) на платників податку призведе до загального зменшення надходжень до бюджету.  
Враховано    
    -66- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Потрібно ввести на 1999 рік мораторій на зміни в сторону збільшення ставок податків, обов'язкових зборів та інших бюджетних і позабюджетних платежів (особливо тих податків, що сплачуються споживачами - акцизи, податок на доход, податок на нерухомість тощо). Скоротити збори (обов'язкові платежі) до бюджету, що є фактичним вилученням коштів у платників податків (до Державного інноваційного фонду, Фонду будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг тощо), що призводить до зменшення обігових коштів, витрат на захист від фіскальних процедур, згортання економічної активності, "тінізації" економіки тощо. Загалом, по мірі введення формульного підходу до розрахунків з місцевими бюджетами, необхідно припиняти діяльність державних та недержавних цільових фондів (крім Пенсійного фонду України). Визначити інші статті доходів бюджету, або переглянути в сторону збільшення такі, що пов'язані з наданням особливих послуг в стратегічних сферах (доходів від використання повітряного і морського простору, що належить Україні, стратегічних транспортних систем, концесій, отримання дивідендів від корпоративних прав держави тощо).  
Враховано частково    
    -67- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Зважаючи на надзвичайну енергоємність вітчизняної продукції, що суттєво підвищує її собівартість і таким чином зменшує базу оподаткування, ввести мораторій на введення ПДВ на електроенергію і газ ("нульова" ставка).  
Враховано    
    -68- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Емісія має бути проведена під інвестиційні зобов'язання. Для зменшення корупції в цій сфері доцільно діяти по такій схемі: НБУ випускає не більш як 5 млрд.грн., для обслуговування яких створює Резервну палату.  
Враховано частково    
    -69- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
По неподаткових джерелах надходжень до Державного бюджету, то основним і перспективним джерелом на сьогодні є продаж реальних об'єктів, в першу чергу - нерухомості.  
Враховано    
    -70- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
В порядку економічного експерименту можна запропонувати запровадження консолідованого податку з обсягу реалізації (замість податку на прибуток підприємств, ПДВ та податків, що нараховуються на обсяг реалізації згідно діючого законодавства). Цей податок застосовується виключно щодо суб'єктів малого бізнесу (не більше 100 осіб зайнятих, частка держави - не більше 25%, відсутність монопольного становища на ринку), що характеризуються низьким рівнем доданої вартості в процесі виробництва, з обов'язковим залишенням принципу добровільного вибору суб'єктами оподаткування між існуючою системою оподаткування та сплатою консолідованого податку.  
   
    -71- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
В порядку економічного експерименту можна запропонувати запровадження податку на споживання предметів розкошу. Надходження від цього податку не зазнають різких коливань; також процедура уникнення цього податку дуже ускладнена.  
   
    -72- Комітет з питань правової реформи
Відсутня інформація щодо повноти включення до складу доходів відповідних бюджетів суми будь-яких доходів від надання державних послуг органами виконавчої влади, плати за надання ліцензій, інших державних дозволів, як це передбачено Бюджетною резолюцією.  
Враховано    
    -73- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Переглянути тарифне регулювання експорту основних видів продукції промисловості (метал, матеріали хімії тощо) з метою збільшення вивізного мита.  
   
    -74- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Переглянути розміри надходжень до бюджету від митних операцій.  
   
    -75- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Введення податку на предмети роскіші.  
   
30. (тис.гривень) Податкові надходження - всього 15.985.755       
31. у тому числі: Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості - всього 2.259.400       
32. з них: прибутковий податок з громадян 1.170.770       
33. податок на прибуток підприємств 1.088.630       
34. Платежі за використання природних ресурсів - всього 599.355       
35. з них: плата за використання лісових ресурсів 36.820       
36. плата за спеціальне користування водними ресурсами 164.180       
37. платежі за користування надрами 16.470       
38. збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету 381.885       
39. Внутрішні податки на товари та послуги - всього 11.729.190       
40. з них: податок на додану вартість 9.190.000   -76- Комітет з питань промислової політики
Скорегувати розрахунки доходів бюджету від податку на додану вартість, як завищені на 1,7 - 2,0 млрд.грн.  
Враховано частково    
    -77- Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Не враховувати у надходженнях до Державного бюджету податку на додану вартість - 1552,5 млн. гривень, які планується отримати за рахунок відміни з 1 січня 1999 року нульової ставки податку на додану вартість з продажу вугілля та продуктів його збагачення, вугільних і торфових брикетів, електроенергії та газу, імпортованого в Україну.  
Враховано    
41. акцизний збір з вітчизняних товарів 1.593.400   -78- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Розглянути можливість цільового спрямування податку на шкідливі для здоров'я звички, зокрема, акцизний збір на алкогольні напої та пиво і сигарети на потреби галузі охорони здоров'я.  
Враховано частково    
42. акцизний збір з імпортних товарів 750.000       
43. ліцензії на підприємницьку та професійну діяльність 195.790   -79- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Потребує роз'яснення, чому при зростанні доходів бюджету від продажу ліцензій на підприємницьку діяльність у 2,2 рази заплановано зниження доходів від підприємницької діяльності і власності на 10,1 %.  
   
44. Податки на міжнародну торгівлю та зовнішні операції - всього 1.379.410       
45. з них: ввізне мито 1.320.610       
46. Інші податки - всього 18.400       
47. Неподаткові надходження - всього 3.841.242       
48. у тому числі: Доходи від власності та підприємницької діяльності - всього 1.235.200       
49. з них: Надходження від перевищення валових доходів над видатками Національного банку України 300.000       
50. рентна плата 248.300       
51. Надходження коштів від приватизації державного майна 600.000       
52. Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційного та побічного продажу - всього 209.340       
53. з них: державне мито 177.500       
54. Надходження від штрафів та фінансових санкцій 43.680       
55. Інші неподаткові надходження - всього 2.353.022       
56. з них: Надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України 208.000   -80- Комітет з питань національної безпеки і оборони
В статті 3 проекту Закону України про Державний бюджет України на 1999 рік абзац 13 після слів "Збройних Сил України" доповнити словами "передачі в оренду основних фондів, а також за виконані ними роботи та надані послуги".  
Враховано    
57. Відрахування від плати за транзит природного газу через територію України 877.450       
58. Надходження амортизаційних відрахувань для фінансування заходів структурної перебудови базових галузей національної економіки 1.130.000       
59. Доходи від операцій з капіталом - всього 412.610       
60. у тому числі: Надходження від продажу основного капіталу 12.610       
61. з них: Надходження коштів до Державного фонду дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння України 2.840       
62. Надходження від продажу державних запасів товарів 400.000       
63. з них: Надходження коштів від Державного комітету України по матеріальних резервах 400.000       
64. Офіційні трансферти - всього 627.519,6       
65. у тому числі: Кошти, що передаються до Державного бюджету України з бюджетів областей та міста Києва 627.519,6       
66. Державні цільові фонди - всього 2.222.316       
67. у тому числі: Збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення 644.000       
68. Збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття до Державного фонду сприяння зайнятості населення 554.000       
69. Збір до Державного інноваційного фонду 739.940       
70. Платежі до Фонду України соціального захисту інвалідів 40.000       
71. Збір за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища 13.076   -81- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
У статті 3 до назви фонду охорони навколишнього природного середовища додати слово "Державний". Така назва визначена Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища".  
Враховано    
72. Надходження відрахувань та збору на будівництво, ремонт і утримання доріг загального користування 231.300       
73. Стаття 4. Відповідно до розподілу видатків Державного бюджету України на 1999 рік за функціональною класифікацією згідно з додатком 1 до цього Закону затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів державного бюджету на 1999 рік згідно з додатком 2 до цього Закону.   -82- Комітет з питань бюджету
В статті 4 проекту бюджету передбачити видатки Державного бюджету України на 1999 рік по розділах функціональної класифікації.  
Враховано    
    -83- Комітет з питань бюджету
Останні два абзаци статті 4 виключити.  
Враховано    
    -84- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Врахувати відповідну суму коштів по наданню допомоги по відбудові Закарпатської області та ліквідації наслідків, які сталися у зв'язку з природним лихом.  
Враховано    
    -85- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Рекомендувати Уряду вирішити питання щодо державної монополізації ринку енергоносіїв та виробництва горілчаних напоїв шляхом впровадження державного регулювання діяльності зазначених галузей та подати на розгляд Верховної Ради України відповідні законодавчі пропозиції з метою задіяння додаткових джерел фінансування.  
   
    -86- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити виділення коштів в бюджеті на здійснення термінових заходів щодо відновлення енергопостачання населених пунктів зони стихійного лиха Закарпаття, ремонту комунікацій телефонного зв`язку, ремонту та відновлення транспортних мереж та мостів, будівництва водоохоронних споруд.  
Враховано    
    -87- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити виділення окремим рядком в бюджеті на 1999 рік коштів для матеріальної допомоги потерпілим Закарпаття.  
Враховано    
    -88- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити в проекті бюджету на 1999 рік достатні кошти для повернення заощаджень в установах Ощадбанку всім мешканцям зони надзвичайної екологічної ситуації Закарпаття.  
Враховано    
    -89- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Списати борги юридичних та фізичних осіб зони стихійного лиха по комунальних платежах, за електроенергію та газ в Закарпатті.  
Враховано частково    
    -90- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити окремим рядком у бюджеті кошти для виплати зарплати працівникам бюджетної сфери (з урахуванням 25% надбавки відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" від 15 лютого 1995 року).  
Враховано в розрахунках відповідних дотацій місцевим бюджетам   
    -91- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Додаткові кошти в Державному бюджеті України в обсязі 6,06 млрд.гривень розподілити таким чином: На будівництво житла: - 50 млн.гривень - на будівництво житла офіцерам запасу, із яких направити 15 млн.гривень - бездомним офіцерам; - 50 млн.гривень на завершення кооперативного будівництва житла для категорії громадян України, які працювали на підприємствах Мінпромполітики і відпрацювали біля двох років і більше на будівництві (зокрема житлові кооперативи 108,113 м.Хмельницького та інших міст України). - 9 млн.гривень - для житлового будівництва та інших капітальних вкладень Верховної Ради України; - 7 млн.гривень - житлове будівництво для молодих сімей. - 1 млрд.гривень направити додатково на фінансування системи освіти, (погашення заборгованості по заробітній платі, забезпечення учбового процесу. При цьому 200,0 млн. гривень виділяється для фінансування фундаментальних та прикладних досліджень у вищих учбових закладах); - 1 млрд.гривень на державне замовлення під сільськогосподарську продукцію; - 890 млн.гривень на систему охорони здоров'я; - 1 млрд.гривень на повернення заощаджень населенню;  
Враховано частково    
    -92- - 300 млн.гривень - нові програми Міністерства промислової політики (розвитку електронної промисловості, навігаційних систем і систем керування рухомими об`єктами та ін.); - 100 млн.гривень програми Національного космічного агентства України; - 200 млн. гривень - науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи міністерства оборони; - 100 млн.гривень - програми сільськогосподарського машинобудування Мінпромполітики; - 100 млн.гривень - програми легкої промисловості; - 100 млн.гривень - дослідження в галузі нових технологій сільського господарства; - 100 млн.гривень - нові технології в переробній та харчовій промисловості; - 610 млн.гривень - на проблеми ядерної енергетики, Чорнобильської катастрофи та надзвичайних ситуацій; - завершення будівництва ядерних блоків Хмельницької та Рівненської АЕС - 200 млн.гривень; - проблема закриття ЧАЕС (місто Славутич, об`єкт "Укриття" та ін.) - 200 млн. гривень; - вирішення соціальних проблем Чорнобильської катастрофи - 200 млн. грн. - поводження з радіоактивними відходами ВО "Радон" - 10 млн.грн. - 390 млн.грн. - вирішення проблем створення альтернативних джерел енергопостачання газу і нафти в Україну: - розвиток видобутку газу і нафти в Україні 200 млн.грн. - створення каналу постачання енергоносіїв альтернативного Росії - 190 млн.грн.  Враховано    
    -93- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Фінансове забезпечення технічного оснащення Міністерства оборони пропонується в таких обсягах: - закупівля озброєнь та військової техніки ОВТ ) - 140 млн.гривень; - науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи - 200 млн.гривень - ремонт ОВТ - 100 млн.гривень; - програма утилізації боєприпасів непридатних для подальшого використання 9 млн. гривень; - програма живучості та вибухонебезпечних арсеналів - 20 млн.гривень; - програма літакобудування - АН-70 - 168,9 млн. гривень; - програма "Борисфен" в межах НД ДКР - 27,3 млн.гривень.  
Враховано частково    
    -94- Комітет з питань промислової політики
Привести у відповідність видаткову частину проекту Державного бюджету на 1999 рік з діючим законодавством про соціальний захист населення.  
Враховано частково    
    -95- Комітет з питань промислової політики
Передбачити у бюджеті кошти на виконання затверджених загальнодержавних програм.  
Враховано частково    
    -96- Комітет з питань науки і освіти
Максимально скоротити некритичні статті видатків, не пов'язані із соціальним захистом населення, розвитком науки та освіти, охорони здоров'я, соціально-культурними та екологічними програмами.  
Враховано    
    -97- Комітет з питань науки і освіти
Передбачити в Державному бюджеті України на 1999 рік видатки на нормативне скорочення чисельності працівників бюджетних установ, що фінансуються з бюджету, які пов'язані з виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 1998 року №855. Ввести мораторій на 1999 рік на прийняття нормативно-законодавчих актів по скороченню чисельності працівників бюджетних установ без виділення з Державного та місцевих бюджетів видатків, пов'язаних з цим скороченням.  
   
    -98- Комітет з питань науки і освіти
Пропозиції Комітету щодо скорочення переліку організацій та установ, які фінансуються через головних розпорядників коштів окремим рядком 1. Через головного розпорядника коштів за кодом 612. "Головне управління державної служби при Кабінеті Міністрів України" окремим рядком : "Українська Академія державного управління при Президентові України".  
   
    -99- Комітет з питань науки і освіти
2. Через головного розпорядника коштів за кодом 320. "Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильскої катастрофи" окремим рядком: "Державний науково-виробничий центр страхового фонду документації України".  
   
    -100- Комітет з питань науки і освіти
3. Через головного розпорядника коштів за кодом 230. "Міністерство охорони здоров'я України" окремим рядком: "Українська науково-виробнича асоціація по виробництву медтехніки і інструментів "Укрмедприлад".  
   
    -101- Комітет з питань науки і освіти
4. Через головного розпорядника коштів за кодом 280. "Міністерство агропромислового комплексу України" окремим рядком: - "Комітет з -питань садівництва, виноградарства та винопереробної України"; - "Комітет харчової промисловості України".  
   
    -102- Комітет з питань науки і освіти
5. Через головного розпорядника коштів за кодом 330. "Міністерство України у справах науки і технологій" окремим рядком: "Національна програма інформатизації".  
Враховано    
    -103- Комітет з питань науки і освіти
7. Через головного розпорядника коштів за кодом 514. "Державний комітет України з медичної та мікробіологічної промисловості" окремим рядком Консорціум "Укрфітотерапія".  
Враховано частково    
    -104- Комітет з питань науки і освіти
8. Через головного розпорядника коштів за кодом 530. "Державний комітет України у справах будівництва, архітектури та житлової політики окремим рядком: - "Українська державна корпорація" по виконанню монтажних спеціальних будівельних робіт "Укрмонтажспецбуд"; - Українська державна корпорація "Укрбудматеріали"; - Український державний концерн по виробництву цементу і азбоцементних виробів; - Українська корпорація "Укрбуд";  
   
    -105- Комітет з питань науки і освіти
9. Через головного розпорядника коштів за кодом 650. "Рада Національної безпеки і оборони України" окремим рядком: "Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України"  
   
    -106- Комітет з питань бюджету
Позицію (код 170901 Національна програма інформатизації) перенести із Міністерства інформації до Національної академії наук України або Міністерства у справах науки і технологій в такій редакції: "Національна програма інформатизації в тому числі: створення загальнодержавної системи інформаційно-аналітичного забезпечення законотворчої, нормотворчої, правозастосовної та правоосвітньої діяльності (9000 тис.грн)  
Враховано    
    -107- Комітет з питань науки і освіти
Встановити головним розпорядником коштів Національної програми інформатизації Міністерство України у справах науки і технологій. Кошти на Національну програму інформатизації в обсязі 15 млн.грн. закріпити за міністерством України у справах науки і технологій.  
Враховано    
    -108- Комітет з питань науки і освіти
Передбачити виділення не менш 4 млн.грн. коштів Державного бюджету в 1999 році для фінансування наукових об'єктів, що становлять національне надбання, через головних розпорядників коштів окремим рядком.  
Враховано в межах загальної суми   
    -109- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити окремим рядком у бюджеті кошти для виплати зарплати працівникам бюджетної сфери ( з урахуванням 25% надбавки відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" від 15 лютого 1995 року).  
Враховано в сумі дотацій   
    -110- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Видатки зведеного бюджету на соціальний сектор економіки заплановано збільшити на 1,93% при рівні інфляції в 7,8% (грудень до грудня) та 17,1% (середньорічна), що практично означає зменшення його фінансування на 733,3 млн.грн. порівняно з 1998 р. (Видатки на соціальний захист збільшено)  
Враховано    
    -111- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про межу малозабезпеченості" величина вартості межі малозабезпеченості щорічно затверджується Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України при затверджені Державного бюджету. Тому в проекті бюджету слід конкретно визначити розмір величини вартості межі малозабезпеченості на 1999 рік і заходи щодо її запровадження на протязі 1999 року відповідно до чинного законодавства.  
   
    -112- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Передбачається зменшення видатків на соціальний захист населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так, на 1999 рік передбачено видатки тільки в межах 67% коштів, передбачених на 1998 рік, тобто пропонується зменшення фінансування на 33%, що призведе до різкого погіршення соціального захисту цієї категорії громадян. Зменшення видатків планується за рахунок внесення змін і доповнень до законодавства в частині ліквідації окремих пільг, допомог та компенсацій, які встановлені постраждалим громадянам. Враховуючи низькі розміри допомог на дітей (5-10 грн.), потрібно збільшити видатки на виплату допомог сім'ям з дітьми.  
   
    -113- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Рішеннями Президента України передбачено провести розмежування джерел фінансування пенсійних виплат у 1999-2000 роках. Однак Уряд пропонує виділити у 1999 р. на розмежування пенсійних виплат лише 135 млн.грн., або тільки 7% від необхідного (1,8 млрд.грн.). Тому цю суму необхідно збільшити щонайменше до 400-600 млн.грн.  
Враховано    
    -114- Стоян О.М. (в.о. № 18)
До видатків на покриття заборгованості державного бюджету по соціальних виплатах за попередні роки необхідно включити суму боргу перед Пенсійним фондом України, яка на 01.11.98 склала 715 млн.грн.  
Враховано    
    -115- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Стаття видатків на охорону здоров'я повинна відповідати вимогам ст.3 та 49 Конституції України та ст.7 та 12 Основ законодавства України про охорону здоров'я.  
Враховано    
    -116- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Безпідставно скорочені витрати як у зведеному бюджеті, так і в державному бюджеті (в порівнянні з минулим роком) на освіту, культуру, молодіжні програми.  
Враховано    
    -117- Стоян О.М. (в.о. № 18)
У проекті бюджету на 1999 рік не передбачено коштів на вирішення питань охорони праці. Відповідно до вимоги статті 21 Закону України "Про охорону праці" витрати на охорону праці, що передбачаються в державному та місцевих бюджетах, виділяються окремим рядком.  
   
    -118- Стоян О.М. (в.о. № 18)
До переліку державних програм, доданого до законопроекту, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, не включено Національну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1996-2000 роки, затверджену постановою Кабінету Міністрів України №1345 від 02.11.96, а також Державну програму навчання та підвищення рівня знань працівників, населення України з питань охорони праці на 1996-2000 роки, затверджену постановою Кабінету Міністрів України №443 від 18.04.96.  
   
    -119- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Основною причиною фінансової нестабільності в країні є надмірний рівень державних витрат, необхідно в проекті Державного бюджету на 1999р. звести цей рівень до мінімуму. Збереження державних витрат на існуючому рівні призведе до подальшої "тінізації" та вкрай високого рівня демонетизації національної економіки.  
Враховано частково    
    -120- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
При визначені видатків для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення врахувати індекс інфляції, що прогнозувався в 1998 року (1,168).  
   
    -121- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Покінчити з існуючою практикою, коли вартість окремих послуг (напр., за електроенергію, газ) встановлюється у доларах США. Це призводить до постійного її зростання.  
Враховано частково    
    -122- Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
В Додатку 1 в розділі "090000 Соціальний захист та соціальне забезпечення" додати строку: "Притулки для неповнолітніх - 85000". Відповідно скорегувати показники в рядку "090000". В додатку 2 в розділі "340 Міністерство України у справах сім'ї та молоді" додати строку: "Притулки для неповнолітніх - 85000". Відповідно скорегувати показники в рядку "Всього". Для збалансування доходів і видатків бюджету пропоную: Зменшити видатки по Таблиця (в дотаціях місцевим бюджетам)  
Враховано    
    -123- Комітет з питань правової реформи
В статті передбачається можливість передання повноважень на виконання функцій або надання послуг від одного головного розпорядника коштів до іншого за рішенням Кабінету Міністрів. Фактично це є внесенням змін до Закону про Державний бюджет, яке, згідно з п.4 ст.85 Конституції України, відноситься до повноважень Верховної Ради.  
Враховано    
    -124- Комітет з питань соціальної політики та праці
Передбачити у повному обсязі фінансування витрат на індексацію доходів населення - оплати праці, соціальної допомоги сім'ям з дітьми, по безробіттю тощо.  
Враховано частково    
    -125- Комітет з питань соціальної політики та праці
Після набрання чинності Закону про нові розміри величини вартості межі малозабезпеченості та мінімальної заробітної плати на 1999 рік уточнити видатки на фінансування соціальних статей бюджету.  
   
    -126- Комітет з питань соціальної політики та праці
У відповідності до Закону України "Про охорону праці" передбачити окремим рядком видатки на охорону праці в сумі 15 млн.гривень (фінансування Національної програми) за рахунок Резервного Фонду Кабінету Міністрів України.  
Враховано частково    
    -127- Жир О.О.
Забезпечити фінансування державних програм, пов'язаних із соціальним захистом населення (пільги ветеранам війни та субсидії) здійснювати з Державного бюджету через органи державного казначейства.  
Враховано    
    -128- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
З метою поліпшення контролю за використанням бюджетних коштів скоротити кількість головних розпорядників цих коштів.  
Враховано    
    -129- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Скоротити видатки бюджету на утримання силових та різних контролюючих структур, що постійно зростають. (скоротили Національне бюро розслідувань, 10% - МВС) тощо  
Враховано    
    -130- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Переглянути доцільність створення дублюючих управлінських структур (наприклад, Держмонополія, Агентство по корпоративним правам), з подальшими інфраструктурними організаціями, що потребують бюджетних витрат.  
   
    -131- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Не зменшувати фінансування освіти та охорони здоров'я. Фінансування охорони здоров'я збільшено на - 2282,3 млн.грн. або на 59 відсотків; освіти на - 2049,4 млн.грн. або на 49,2 відсотка  
Враховано    
74. Установити, що розпорядники коштів державного бюджету мають право приймати зобов'язання на здійснення видатків або платежів тільки в межах бюджетних асигнувань, затверджених їм на 1999 рік.       
75. Якщо після прийняття цього Закону повноваження на виконання функцій або надання послуг, на які затверджене бюджетне призначення, передається від одного головного розпорядника коштів державного бюджету іншому згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, то дія бюджетного призначення не припиняється і може застосовуватися у порядку, встановленому цим законом для виконання тих же функцій чи надання тих же послуг головним розпорядником коштів державного бюджету, якому це повноваження передано.       
76. Дозволити Міністерству фінансів України за поданням головних розпорядників коштів державного бюджету здійснювати перерозподіл бюджетних призначень в межах однієї функції (галузі) за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.       
77. Стаття 5. Установити, що до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у 1999 році зараховуються:   -132- Комітет з питань бюджету
Стаття 5. Установити, що до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя у 1999 передаються: - прибутковий податок з громадян, податок на прибуток підприємств, акцизний збір з вітчизняних товарів; - плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності; - податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; - податок на промисел; - державне мито; - плата за землю; - кошти, що надійдуть до позабюджетного фонду приватизації Автономної Республіки Крим та позабюджетних фондів приватизації адміністративно-територіальних одиниць від приватизації підприємств комунальної власності та інших надходжень, безпосередньо зв'язаних з процесом приватизації та кредитування підприємств; - надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища в частині що належить місцевим бюджетам; - надходження відрахувань та збору на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування в частині, що належить місцевим бюджетам; - інші доходи, що зараховуються до місцевих бюджетів у розмірах, визначених законодавством; - дотації з державного бюджету згідно зі статтею 7. цього Закону.  
Враховано    
    -133- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Статті 5,6 та 32 проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" привести у відповідність з вимогами діючого законодавства України.  
Враховано частково    
    -134- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
Статтю 5 доповнити пунктом такого змісту: - "80 відсотків податку на додану вартість. в механізмі дотування  
Враховано    
    -135- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
У законопроекті (стаття 5) передбачено зарахування до бюджетів областей у 1999 році окремих видів податків та частини податків. В той же час, відповідно до Конституції України окремі види податків закріплюються тільки за Державним бюджетом і за бюджетом територіальної громади, створюючи фінансову основу місцевого самоврядування. Так, стаття 143 Конституції України визначає, що районні та обласні бюджети формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм, тобто за районними та обласними бюджетами безпосередньо не закріплюються самостійні податкові джерела фінансування.  
Враховано частково    
    -136- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Статтю 5 доповнити наступним: "до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у 1999 році зараховується частина податку на додану вартість", змінивши відповідно редакцію статті 2.  
Враховано частково    
    -137- Комітет з питань правової реформи
В статті передбачено зарахування до бюджетів областей окремих видів податків та частин податків. У відповідності з Конституцією України окремі види податків жорстко закріплюються тільки за державним бюджетом і за бюджетом територіальної громади, створюючи фінансову основу місцевого самоврядування. Так, ст.143 Конституції України визначає, що районні і обласні бюджети формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм, тобто за районними та обласними бюджетами безпосередньо не закріплюються самостійні податкові джерела фінансування.  
Враховано частково    
    -138- Комітет з питань правової реформи
В статті передбачено розподіл загальної суми надходжень від прибуткового податку з громадян та податку на прибуток між бюджетами різних рівнів, що не узгоджується з статтею 143 Конституції України, якою передбачається можливість віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків, а не частин податків. Ця норма також не узгоджується з ст.17 Закону "Про оподаткування підприємств", яка визначає, що суми податку на прибуток зараховуються до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням платника податку.  
Враховано частково    
    -139- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Передати до місцевих бюджетів частини податку на додану вартість, що справляються на відповідних територіях. в механізмі надання дотацій  
Враховано    
    -140- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
В проекті Державного бюджету на 1999 рік не розкривається принцип формування мінімальних бюджетів місцевого самоврядування, який в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено як розрахунковий обсяг місцевого бюджету, необхідний для здійснення повноважень місцевого самоврядування на рівні мінімальних соціальних потреб, який гарантується державою і є основною складовою частиною фінансової підтримки органів місцевого самоврядування.  
Враховано    
    -141- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Нагального вирішення потребує формування бюджетного процесу знизу до гори та скасування формування місцевих бюджетів по залишковому принципу.  
Враховано    
    -142- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Стоян О.М. (в.о. № 18)
В проекті не враховано також вимогу Верховної Ради України щодо забезпечення раціонального співвідношення між обласними та районними бюджетами, згідно з якою питома вага останніх має бути не меншою, ніж 75% від загального обсягу зведеного бюджету області.  
Враховано    
    -143- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Необхідно запровадити принцип формування бюджетів "знизу-вгору", тобто від місцевих (обласних) бюджетів до Державного бюджету. Пропонується визначати систему дотацій місцевим бюджетам, базуючись на формульному підході, де кожен регіон отримує (або надає) конкретну кількість коштів, що не змінюється протягом визначеного періоду.  
Враховано    
    -144- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Передбачити у 1999 році в місцевих бюджетах областей, Автономної республіки Крим, міст Києва, Севастополя державні централізовані капітальні вкладення, враховані в нормативах відрахувань від загальнодержавних податків і зборів в обсязі одного відсотка величини кожного місцевого бюджету, з зазначенням для цільового фінансування будівництва чи придбання житла для військовослужбовців, звільнених у запас чи відставку, які перебувають на квартирному обліку місцевих держадміністрацій.  
   
    -145- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
При ухваленні нового Закону України "Про бюджетну систему в Україні" передбачити чітке розмежування державного бюджету та бюджету місцевого самоврядування. Закласти механізми, які б не допускали щорічного коригування видів і розмірів відрахувань від податків і зборів між рівнями бюджетів.  
Враховано частково    
    -146- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
До статті 5: додати: "кошти від продажу безхазяйного майна" "50% від виконавчого збору", який стягуватиметься за Законом Про виконавче провадження. Державна виконавча служба, яка з 01.01.99 року починає свою роботи, не профінансовано. Надходження вартості реалізованого безхазяйного майна (особливо актуальне в прикордонних районах) збільшить доходну частину місцевого бюджету.  
Враховано частково    
    -147- Жир О.О.
При розрахунку нормативів бюджетної забезпеченості на одного мешканця не враховувати надходження від місцевих податків та зборів, спрямовуючи їх виключно в бюджет розвитку відповідної території.  
Враховано    
78. частина прибуткового податку з громадян, податку на прибуток підприємств та акцизного збору з вітчизняних товарів згідно із статтею 6 цього Закону;       
79. місцеві податки і збори;       
80. плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності;       
81. плата за землю;       
82. податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;       
83. податок на промисел;       
84. 80 відсотків коштів, що надійдуть до позабюджетного фонду приватизації Автономної республіки Крим та позабюджетних фондів приватизації адміністративно-територіальних одиниць від приватизації підприємств комунальної власності та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;   -148- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
В статті 5 пункту 8 викласти в такій редакції. - "100 відсотків коштів, що надійдуть до позабюджетного фонду приватизації" і далі за текстом.  
Враховано    
85. надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища в частині, що належить місцевим бюджетам;   -149- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Статтю 5 після абзацу "надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища в частині, що належить місцевим бюджетам" доповнити абзацом "надходження зборів за спеціальне використання природних ресурсів, в частині, що належить місцевим бюджетам".  
Враховано    
86. надходження відрахувань та збору на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування в частині, що належить місцевим бюджетам;       
87. інші доходи, що зараховуються до місцевих бюджетів у розмірах, визначених законодавством.       
88. Формування бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя на 1999 рік здійснюється відповідно до законів про місцеве самоврядування, податкову та бюджетну системи та цього Закону.       
89. Стаття 6. Затвердити на 1999 рік нормативи відрахувань від загальнодержавних податків і зборів до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у таких розмірах (відсотках від загальної суми):   -150- Комітет з питань бюджету
Стаття 6. Затвердити на 1999 рік нормативи відрахувань від загальнодержавних податків і зборів до зведених бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя: Таблиця  
Враховано    
    -151- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Закріпити податок на доходи громадян в повному обсязі за бюджетами міст, селищ, сіл;  
Враховано частково    
    -152- Комітет з питань промислової політики
Виключити положення статті 6 у частині податку на прибуток, як такі, що не відповідають податковому законодавству. (крім м.Києва)  
Враховано частково    
    -153- Марченко О.А. (в.о. № 201)
Ст.6 доповнити пунктом 2: "Встановити, що у 1999 році 30 відсотків надпланових надходжень акцизного збору з вітчизняних товарів зараховується до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а 70 відсотків - до Державного бюджету. По регіонах, які дотуються з Державного бюджету, суми акцизного збору, які належать перерахуванню до Державного бюджету, залишаються у розпорядженні місцевих бюджетів, а на ці суми зменшується дотація з Державного бюджету. Порядок зарахування цих коштів затверджується Кабінетом Міністрів України.  
Враховано    
    -154- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Статтю 6 доповнити словами "відрахування від податку на додану вартість". в механізмі дотування  
Враховано    
    -155- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
В статті 5 проекту Закону передбачено розподіл загальної суми надходжень від прибуткового податку з громадян та податку на прибуток між місцевими бюджетами, що також не узгоджується зі статтею 143 Конституції України, якою передбачається можливість віднесення до місцевого бюджету у встановленому Законом порядку окремих загальнодержавних податків, а не частин податків. Це положення також протирічить статті 17 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", яка визначає, що суми податку на прибуток зараховуються до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням платника податку.  
Враховано частково    
    -156- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
В пояснювальних матеріалах до законопроекту відсутні аргументовані обгрунтування процентного розподілу надходжень від податків між областями, суми дотацій кожній конкретній області, суми, що передається з області до Державного бюджету. У проекті Закону (статті 6,7,8) пропонується різний рівень відрахувань від загальнодержавних податків (прибуткового податку з громадян та від податку на прибуток) до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, суми дотацій до цих бюджетів та суми коштів, що передаються до Державного бюджету України з бюджетів областей та міста Києва. В той же час Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (статті 62,63) чітко визначає, що кошти державного бюджету, які передаються у вигляді дотацій, субвенцій, розподіляються обласними радами між районними бюджетами і бюджетами міст обласного значення у розмірах, необхідних для формування доходних частин не нижче мінімальних розмірів місцевих бюджетів, визначених Законом, а також використовуються для фінансування з обласного бюджету спільних проектів територіальних громад. Визначається, що мінімальні розміри місцевих бюджетів здійснюються на основі нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя з урахуванням економічного, соціального, природного та економічного стану відповідних територій, виходячи з рівня мінімальних соціальних потреб, встановленого Законом.  
Враховано    
    -157- Комітет з питань правової реформи
В додаткових матеріалах відсутнє переконливе обгрунтування процентного розподілу надходжень від податків між областями, суми дотацій кожній конкретній області, суми, що передається з області до Державного бюджету.  
   
    -158- Жир О.О.
Закріпити за бюджетами територіальних громад в повному обсязі податок на доходи громадян та плату за землю.  
Враховано    
90. Прибутковий податок з громадян - Податок на прибуток підприємств - Акцизний збір з вітчизняних товарів       
91. Автономна Республіка 100 100 100       
92. Крим       
93. області: Вінницька 100 100 50       
94. Волинська 100 100 50       
95. Дніпропетровська 50 80 50       
96. Донецька 50 80 20       
97. Житомирська 100 100 50       
98. Закарпатська 100 100 50       
99. Запорізька 50 60 20       
100. Івано-Франківська 100 100 50       
101. Київська 100 100 50       
102. Кіровоградська 100 100 50       
103. Луганська 100 80 50       
104. Львівська 100 70 50       
105. Миколаївська 50 80 50       
106. Одеська 50 100 50       
107. Полтавська 50 50 20       
108. Рівненська 100 100 50       
109. Сумська 100 90 50       
110. Тернопільська 100 100 50       
111. Харківська 50 50 20       
112. Херсонська 100 100 50       
113. Хмельницька 100 100 50       
114. Черкаська 100 80 20   -159- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
В проекті державного бюджету на 1999 рік в статті 6. записати: Черкаська область: Прибутковий податок з громадян - 100 Податок на прибуток підприємств - 100 Акцизний збір з вітчизняних товарів - 100 У відповідності з цим внести зміни до статті 8.  
Враховано    
    -160- Марченко О.А. (в.о. № 201)
В ст. 6 змінити нормативи відрахувань до бюджету Черкаської області в таких розмірах: - по податку на прибуток підприємств - 100 відс.; - по акцизному збору з вітчизняних товарів - 100 відс.  
Враховано    
115. Чернівецька 100 100 50       
116. Чернігівська 100 90 50       
117. міста: Київ 50 50 20       
118. Севастополь 100 50 50       
119. Стаття 7. Затвердити у складі видатків Державного бюджету України на 1999 рік дотації бюджетам Автономної Республіки Крим, областей та міста Севастополя у сумі 923.964,6 тис. гривень, в тому числі:   -161- Комітет з питань бюджету
Стаття 7. Затвердити у складі видатків Державного бюджету України на 1999 рік дотації бюджетам Автономної Республіки Крим, областей та міста Севастополя у сумі 9.300.721 тис.гривень з них у грошовій формі 3.338.220 тис.грн., у вигляді енергетичних векселів 5.662.328 тис.грн. згідно таблиці: Таблиця Автономна Республіка Крим 219033 64 227296 області: Вінницька 250651 95 177037 Волинська 138785 95 130792 Дніпропетровська 0 0 354477 Донецька 136294 21 451541 Житомирська 204982 82 186335 Закарпатська 207444 100 97174 Запорізька 0 0 294470 Івано-Франківська 142818 81 144575 Київська 188811 50 392030 Кіровоградська 164006 95 121280 Луганська 277576 95 425024 Львівська 172693 37 350656 Миколаївська 57354 37 113469 Одеська 129793 26 233622 Полтавська 0 0 225048 Рівненська 148072 83 106988 Сумська 96521 45 123844 Тернопільська 138406 95 149382 Харківська 0 0 0 Херсонська 162675 95 84258 Хмельницька 203869 95 185544 Черкаська 64295 27 193471 Чернівецька 127937 95 48903 Чернігівська 84423 31 186043 місто Київ 0 0 564913 місто Севастополь 21784 22 94157 Всього 3338220 5662328  
Враховано    
    -162- Комітет з питань науки і освіти
Встановити на 1999 рік особливий порядок визначення в статті 7 в загальних обсягах дотацій бюджетам Автономної Республіки Крим, областей та м. Севастополя конкретних обсягів субвенції за цільовим призначенням на фінансування системи освіти окремим рядком.  
Враховано    
    -163- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити формування доходної частини місцевих бюджетів, які мають гірські населені пункти, за принципом покриття мінімальних потреб гірських населених пунктів, а залишок передавати до вищестоящих бюджетів, тобто знизу до верху.  
Враховано    
    -164- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Комітет підтримує позицію Комітету Верховної Ради з питань бюджету щодо передачі до місцевих бюджетів 3,5 млрд.грн. для усунення штучної дотаційності місцевих бюджетів і уникнення зустрічних потоків бюджетних коштів між центром і місцями.  
Враховано    
    -165- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
В статті 7 слова "дотації місцевим бюджетам" - вилучити.  
Відхилено    
    -166- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Не перекладати частину видатків на фінансування освіти та охорони здоров'я з Державного бюджету на місцеві, а залишити існуючий зараз механізм фінансування.  
Враховано    
    -167- Комітет з питань правової реформи
В проекті бюджету на 1999 рік не висвітлюються принципи формування мінімальних бюджетів місцевого самоврядування, який в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено як розрахунковий обсяг місцевого бюджету, необхідний для здійснення повноважень місцевого самоврядування на рівні мінімальних соціальних потреб, який гарантується державою.  
Враховано    
    -168- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Виконати вимоги постанови Верховної Ради України від 24 липня 1998 року "Про основні напрями бюджетної політики на 1999 рік (Бюджетна резолюція)" в частині визначення розміру субвенцій місцевим бюджетам за цільовим призначенням на фінансування охорони здоров`я.  
Враховано    
    -169- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Віднести до делегованих областям повноважень фінансування за рахунок субвенцій із Державного бюджету: - витрати по галузі "Соціальний захист населення" у частині пільг ветеранам війни та праці, державної допомоги сім`ям з дітьми, виплат компенсацій реабілітованим та додаткових виплат населенню на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг, - виплати стипендій студентам вищих закладів освіти першого рівня акредитації.  
Враховано частково    
    -170- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
Пропоную встановити розмір бюджету м.Севастополя на 1999 рік по доходам не менше 167,8 млн.грн., при цьому дотації бюджету міста повинні бути в сумі 93,3 млн.грн. та кошти по програмі стабілізації економіки міста в сумі 17,6 млн.грн., згідно з Указом Президента України від 16.06.98 №640 / 98.  
Враховано    
    -171- Снігач А.П. (в.о. № 186)
Визначити обсяг бюджету Херсонської області не нижче рівня 1998 року. Дотримуватись порядку надання дотації обласному бюджету у відповідності з постановою КМУ від 16.04.98 р. №502. Фінансування соціальної сфери здійснювати через субвенції з Державного бюджету.  
Враховано    
    -172- Роєнко В.Г. (в.о. № 199)
Передбачення в Державному бюджеті на 1999 рік коштів в сумі 1 млн.800 тис.грн. на завершення будівництва системи водозабезпечення та каналізаційних споруд водоводу Біла-Церква - Умань.  
   
    -173- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Встановити розмір всіх фінансових ресурсів, які спрямовуються на перерозподіл між територіальними громадами міст, селищ, сіл не менше 40 процентів від обсягів зведеного бюджету України.  
Враховано    
    -174- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Провести формування бюджетів міст, селищ, сіл на 1999 рік; грунтуючись на норматив бюджетної забезпеченості на одного жителя по регіонах з урахуванням екологічного, економічного, соціального стану відповідних територій. Нормативи бюджетної забезпеченості встановити на період повноваження рад поточного скликання.  
Враховано    
    -175- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Не враховувати надходження від місцевих податків і зборів в нормативах бюджетної забезпеченості на одного жителя. Спрямувати доходи від місцевих податків та зборів виключно в бюджет розвитку відповідних територій.  
Враховано    
    -176- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Забезпечити розмежування виконання власних і делегованих повноважень у бюджетах територіальних громад. Здійснювати фінансування державних програм, пов'язаних із соціальним захистом населення із державного бюджету через органи державного казначейства.  
Враховано    
    -177- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Припинити практику штучного дотування бюджетів, якщо обсяг дотації може бути перекритий регульованими податками, що збираються на відповідній території.  
Враховано    
    -178- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Відрегулювати законодавчо як неприйнятну практику вилучення обласними радами з бюджетів міст, селищ, сіл коштів, як перевищення доходів над видатками в тих випадках, коли можливо сформувати доходну частину бюджету, в межах видаткової частини, через нормативи відрахувань.  
Враховано    
    -179- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Статтю 7 скоригувати таким чином, щоб усі обласні бюджети стали бездотаційними, а частка місцевих бюджетів у Зведеному бюджеті складала 40 відсотків.  
Враховано частково    
    -180- Комітет з питань промислової політики
Передбачити у проекті обсяги заборгованості державного бюджету перед місцевими бюджетами, у тому числі з виплати заробітної плати, по дотації за виконання держзамовлення та іншим боргам.  
Враховано частково    
    -181- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Прошу врахувати пропозицію про зачислення до місцевих бюджетів вартості безхозяйного майна. Про це дуже просять керівники прикордонних районів. Такі суми були б реальними надходженням до їх бюджетів. На сьогодні (відповідно до Цивільного Кодексу) ці суми надходять до держави тобто до державного бюджету.  
Враховано    
    -182- Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
Доповнити статтю 7 другим абзацом наступного змісту: Затвердити у складі видатків Державного бюджету на 1999 рік відшкодування бюджету міста Севастополя втрат бюджетних надходжень, які виникли внаслідок виконання Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації від 27 травня 1997 року "Про взаєморозрахунки пов'язані з розподілом Чорноморського флоту і перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України в сумі 24897 тис.грн. (З умовою що ці кошти будуть використані на капітальне будівництво).  
Враховано    
    -183- Пилипчук І.М. (в.о. № 124)
Передбачити кошти в сумі 2150 тис.грн. для проведення аварійно основних робіт з метою запобігання екологічній катастрофі та забезпечення водою належної якості населення м.Червонограда, м.Соснівки та смт Гірник Львівської області.  
Враховано    
120. (тис.гривень) Автономна Республіка Крим 10.180,7       
121. області: Вінницька 109.256,2       
122. Волинська 86.219,8       
123. Житомирська 170.529,8       
124. Закарпатська 118.406,1       
125. Івано-Франківська 36.699,7       
126. Київська 83.069,7       
127. Кіровоградська 71.130       
128. Луганська 5.668,2       
129. Львівська 12.385,1       
130. Рівненська 20.312,8       
131. Тернопільська 78.684,8       
132. Херсонська 36.674,7       
133. Хмельницька 78.760,6       
134. Чернівецька 3.203,4       
135. Чернігівська 1.471       
136. місто Севастополь 1.312   -184- Комітет з питань бюджету
Додати нову статтю. Стаття ___. Затвердити у складі Державного бюджету цільову субвенцію на передачу об'єктів соціально-культурної інфраструктури вугледобувних підприємств місцевим бюджетам у розмірі 290.534,0 тис.грн. Область Обсяг цільової субвенції Волинська 3600,0 Дніпропетровська 18200,0 Донецька 159334,0 Кіровоградська 3900,0 Луганська 90500,0 Львівська 15000,0 Всього 290.534,0  
Враховано    
    -185- Комітет з питань бюджету
Додати нову статтю. Стаття ___. Затвердити у складі Державного бюджету цільову субвенцію Закарпатській області в обсязі 40 млн.грн. на ліквідацію наслідків стихійного лиха.  
Враховано    
    -186- Комітет з питань бюджету
Додати нову статтю. Затвердити у складі Державного бюджету цільову субвенцію у розмірі 9465,9 тис.грн. місцевих органів влади м.Калуш Івано-Франківської області для прийняття на баланс міського бюджету об'єктів житлово-комунального та соціально-побутового призначення ВАТ "Оріана".  
Враховано    
137. Стаття 8. Затвердити кошти, що передаються до Державного бюджету України на 1999 рік з бюджетів областей та міста Києва у сумі 627.519,6 тис. гривень, в тому числі:   -187- Комітет з питань бюджету
Стаття 8. Встановити такий порядок надання дотацій у грошовій формі місцевим бюджетам. Дотації, які надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам, а також дотації, що надаються з одного місцевого бюджету іншому є гарантованими, обов'язковими до перерахування, надаються у першочерговому порядку і відносяться до захищених статей бюджету. Всі податки, обов'язкові збори (платежі) та інші надходження до Державного бюджету України, включаючи всі платежі (в тому числі податок на додану вартість з імпортних товарів та акцизний збір з імпортних товарів, що надходять на рахунки митних органів, розташованих на території відповідних регіонів), зараховуються на єдиний транзитний рахунок з обліку доходів Державного бюджету України, що відкритий за балансовим рахунком "Кошти Державного бюджету України" в управліннях Національного банку України в Автономній Республіці Крим, областях та в уповноваженому банку в місті Севастополі. Перерахування дотацій з Державного бюджету здійснюється у розмірах, визначених статтею 7 цього Закону, а з місцевих бюджетів - у розмірах, визначених рішенням відповідної Ради. Перерахування дотацій з Державного бюджету до бюджетів регіонів, яким дотація визначена цим Законом, здійснюється управліннями Національного банку України в Автономній Республіці Крим, областях та уповноваженому банку в місті Севастополі. Стаття 7 цього Закону визначає відсоток відрахувань від усіх сум, що надходять на транзитні рахунки обліку доходів Державного бюджету. Управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим, областях та уповноважений банк в місті Севастополі в безакцептному порядку щоденно провадять перерахування сум дотацій з транзитних рахунків обліку доходів Державного бюджету, що відкриті за балансовим рахунком "Кошти Державного бюджету" на території відповідного регіону, на бюджетний поточний рахунок міста Севастополя та на транзитні балансові рахунки "Кошти місцевих бюджетів", відкриті Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовими управліннями областей в банках, які обслуговують республіканський бюджет Автономної Республіки Крим та обласні бюджети. Після отримання регіоном місячної суми дотації, яка визначається як 1/11 загальної суми дотації у грошовій формі, що встановлена цим Законом відповідному регіону, управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим, областях та уповноважений банк в місті Севастополі до кінця поточного місяця припиняють перерахування на бюджетний поточний рахунок міста Севастополя та транзитні балансові рахунки місцевих фінансових органів сум, що надходять на транзитний рахунок обліку доходів Державного бюджету відповідного регіону. Ці перерахування припиняються після отримання регіоном річної суми дотації у грошовій формі, визначеної цим Законом. Річна та помісячна сума дотації у грошовій формі та відсоток щоденного перерахування по кожному регіону вважаються доведеними до управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим, управління Національного банку України відповідної областях та відділення Укрсоцбанку в місті Севастополі з дати введення в дію цього Закону. Національний банк України контролює процес перерахування дотацій регіонам та надає щомісячну звітність до Верховної Ради України до 5 числа місяця наступного за звітним. В разі, якщо суми, перераховані управлінням Національного банку відповідного регіону та уповноваженим банком в місті Севастополі у вигляді дотації регіону не забезпечать повної суми дотації, визначеної цим Законом, Головне управління Державного Казначейства України зобов'язане перерахувати на рахунок фінансового органу відповідного регіону суму недоотриманої дотації не пізніше 20 грудня поточного року за рахунок загальних надходжень до Державного бюджету України. На транзитні балансові рахунки "Кошти місцевих бюджетів", крім дотацій з Державного бюджету щоденно направляються кошти з бездотаційних районів та міст обласного значення в обсягах, які підлягають перерахуванню в обласний бюджет згідно нормативів відрахувань для районів та міст обласного значення. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні ради при затвердженні своїх бюджетів, виходячи з обсягів дотацій районам та містам обласного підпорядкування встановлюють нормативи розщеплень для республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів дотаційних міст обласного значення та районів від сум, що надходять на транзитні балансові рахунки і дають відповідні інструкції уповноваженим банкам. Банки самостійно, в безакцепному порядку, щоденно здійснюють розщеплення даних сум відповідно до встановлених нормативів розщеплень та перераховують їх на відповідні поточні бюджетні рахунки республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів дотаційних міст обласного значення та районів.  
Враховано    
138. (тис. гривень) області: Дніпропетровська 26.579,1       
139. Донецька 36.580,1       
140. Запорізька 11.623,8       
141. Миколаївська 9.357,2       
142. Одеська 12.571,9       
143. Полтавська 62.526,9       
144. Сумська 4.384,8       
145. Харківська 48.500,6       
146. Черкаська 5.012,9   -188- Марченко О.А. (в.о. № 201)
В ст. 8 суму коштів, що передаються Державному бюджету з бюджету Черкаської області (5012,9 тис.грн.) виключити.  
Враховано    
147. місто Київ 410.382,3       
148. Стаття 9. Надати право Головному управлінню Державного казначейства, Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, місцевим фінансовим органам в разі несвоєчасного погашення заборгованості за взаємними міжбюджетними розрахунками застосовувати безспірне її стягнення.   -189- Комітет з питань бюджету
Стаття 9. Видатки бюджетів органів місцевого самоврядування складаються з поточних видатків та видатків розвитку. Видатки розвитку формуються за рахунок місцевих податків та зборів та джерел наповнення позабюджетних фондів. При плануванні доходної частини місцевих бюджетів фінорганами вищого рівня місцеві податки і збори та доходи позабюджетних фондів до розрахунків не включаються. Поточні видатки місцевих бюджетів формуються за рахунок всіх інших дохідних джерел, передбачених чинним законодавством і віднесеним цим Законом до доходів місцевих бюджетів. Забороняється вилучення з місцевих бюджетів доходів у вигляді відрахувань (часткових або повних) з одночасним наданням дотацій цим бюджетам. Дотації повинні надаватись лише тим бюджетам, які не покривають своїх видатків всіма доходами, що віднесені до місцевих бюджетів і збираються на їх території. Забороняються будь-які грошові або понадпланові вилучення з бюджетів органів місцевого самоврядування.  
Враховано    
    -190- Комітет з питань бюджету
Додати статті: Стаття 9-1. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним радам при встановленні нормативів відрахувань від загальнодержавних податків в 1999 році до бюджетів міст обласного значення та районів керуватись такими положеннями: 1. Зараховані до бюджетів міст обласного значення та районів надходження з урахуванням дотацій з обласного бюджету, за виключенням місцевих податків та зборів, в розрахунку на душу населення не повинні відрізнятись більше як на 10% між різними районами та містами обласного значення. 2. За бюджетами міст обласного значення та районів в повному обсязі закріплюються прибутковий податок з громадян (крім винятку, передбаченому в п. 1 цієї статті), плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податок на промисел, державне мито. 3. Зарахування прибуткового податку з громадян може регулюватись нормативом тільки в тому випадку, якщо суми надходжень по ньому разом з доходами, перечисленними в п. 2 цієї статті перевищують доходний норматив, встановлений обласними радами для міст обласного значення та районів з дотриманням вимог п. 1 цієї статті.  
Враховано    
    -191- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-2. Видатки на додаткові виплати населенню на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг здійснюються з республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів міст Києва та Севастополя і не включаються до бюджетів міст обласного значення та районів.  
Враховано    
    -192- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-3. Забороняється фінансувати з місцевих бюджетів видатки, віднесених до загальнодержавних повноважень: - утримання органів державної виконавчої влади, фінансових та фіскальних органів, - судової влади; - міжнародної діяльності; - національної оборони; - правоохоронної діяльності та забезпечення безпеки держави. Фінансування вказаних видатків з місцевих бюджетів вважається нецільовим використанням бюджетних коштів.  
Враховано    
    -193- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-4. Утримання апаратів управління органів місцевого самоврядування здійснюється з відповідного місцевого бюджету. Загальна чисельність та кошторис на їх утримання визначається та затверджується самою радою при затвердженні бюджету на наступний рік. Питання реорганізації структури управління, скорочення або збільшення чисельності апарату управління в межах дозволених обсягів фінансування є виключною компетенцією самої ради і не може регламентуватись нормативними актами державних органів управління. Заробітна плата апарату управління визначається єдиною системою оплати праці, встановленою центральними органами державної виконавчої влади і не може встановлюватись самими радами. Частка видатків на утримання органів самоврядування в бюджетах міст не повинна перевищувати наступних розмірів: - Для міст чисельністю понад 500 тис. чол. - 3% сукупних видатків бюджету; - для міст чисельністю від 100 до 500 тис. чол. - 3,5% - для міст чисельністю від 30 до 100 тис. чол. - 4,5% - для міст районного значення чисельністю менше 30 тис. чол. - 5,5%  
Враховано    
    -194- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-5. Встановити, що місцева рада або уповноважений нею орган (далі позивач) мають право звертатись до суду про відшкодування у повному обсязі коштів, які не були внесені платниками податку на прибуток у відповідності до вимог ст. 2.1.3 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" щодо місця сплати цього податку від діяльності філій, відділень та інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи. При цьому позивач має право вимагати і покриття збитків, які йому були при цьому завдані. Відмовою позивачу у позові не може бути той факт, що цей податок сплачено до бюджету іншої територіальної громади.  
Враховано    
    -195- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-6. Затвердити розподіл видатків на 1999 рік між державним та місцевими бюджетами згідно Додатку 87. Встановити, що державні неделеговані повноваження (в додатку - Д-Н) фінансуються виключно з державного бюджету через Головне управління Державного казначейства чи управління Державного казначейства на місцях. Державні повноваження, виконання яких можливо делегувати до виконання місцевим органам самоврядування фінансуються з державного бюджету (в додатку - Д) та місцевих бюджетів (в додатку Д-Д) відповідно до закріпленої мережі та затверджених бюджетних повноважень головним розпорядникам коштів. Місцеві повноваження (в додатку М) фінансуються з місцевих бюджетів за рахунок місцевих податків та зборів). Додаток ___. Таблиця  
Враховано    
    -196- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-7. Встановити, що підприємства та організації незалежно від форми власності і підпорядкування, що визначені чинним законодавством, як енергогенеруючі компанії та енергопостачальники, а також такі, що здійснюють операції з продажу природного газу територією України, а також підприємства та організації, які видобувають нафту і природний газ, до 30 січня 1999 року оформляють векселями заборгованість по податкам і обов'язковим зборам (платежам), що зараховуються до Державного бюджету України. До обов'язкових зборів (платежів), визначених частиною першою цієї статті включаються рентна плата за нафту і природний газ, плата за транзит природного газу трубопровідним транспортом через територію України, відрахування за геологорозвідувальні роботи, а також різниця в цінах на природний газ власного видобутку.  
Враховано    
    -197- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-8. Підприємства і організації, перечисленні в попередній пропозиції, в термін до 29 січня 1999 року додатково оформляють векселями заборгованість, що склалась у них перед Державним комітетом України з матеріальних резервів станом на 1 січня 1999 року і передають векселі до комітету. Державний комітет України з матеріальних резервів до 10 лютого 1999 року передає отримані від боржників векселі в рахунок виконання доходної частини Державного бюджету України по надходженнях коштів від Державного комітету України з матеріальних резервів.  
Враховано    
    -198- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-9. Отримані до Державного бюджету України векселі передаються головним розпорядникам коштів в обсязі фінансування розрахунків з постачальниками електричної та теплової енергії і природного газу за поточний рік та заборгованості, що склалась станом на 1 січня 1999 року, а також до бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів областей, міст Києва та Севастополя, в обсязі дотацій, визначених окремим стовпчиком в загальному обсязі дотацій згідно до ст. 7 цього Закону, для фінансування розрахунків з постачальниками електричної та теплової енергії і природного газу за поточний рік та заборгованості, що склалась станом на 1 січня 1999 року, по утриманню установ та організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів усіх рівнів, доплат та компенсацій за використання пільговими категоріями населення електричної та теплової енергії та природного газу, які фінансуються з бюджету. З цією метою в обласному бюджеті, республіканському бюджеті Автономної Республіки Крим консолідуються борги місцевих бюджетів перед постачальниками електричної, теплової енергії та природного газу. Обласні бюджети в межах бюджетних призначень і кошторисів видатків з обов'язковим докуменальним підтвердженням фактичних видатків розраховуються векселями з відповідними енергопостачальними підприємствами та підприємствами газового господарства по заборгованості та поточних платежах 1999 року по утриманню бюджетних установ, пільгах і субсидіях за енергогосії. Регіональні енерго- та теплопостачальні підприємства та підприємства газового господарства проводять внутрішні розрахунки векселями в системі регіональних і центральних енергогенеруючих і енергопостачальних підприємств з наступним погашенням векселів підприємств, що їх емітували. Забороняється встановлювати дисконти на зазначені векселі, а також здійснювати їх ринковий обіг.  
Враховано    
    -199- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-10. Встановити, що з метою забезпечення належного фінансування делегованих державних повноважень частка видатків на освіту у зведених бюджетах областей не може бути меншою за 35 відсотків сукупних видатків зведеного бюджету області. Обласним радам при затвердженні обласного бюджету довести бюджетам міст обласного підпорядкування та районів диференційовані нормативи відрахувань від загальнодержавних податків і дотацій з урахуванням наявної мережі освітніх закладів. Ці кошти автоматично зараховуються до цільового фонду "Освіта" в межах бюджету шляхом розщеплення по установленому нормативу. Ці кошти не можуть витрачатись на інші цілі. При формуванні кошторисів по утриманню закладів освіти місцевим бюджетам першочергово забезпечити фінансування заробітної плати, придбання підручників, ремонтних робіт, підготовку закладів освіти до нового навчального року, придбання меблів та необхідного інвентаря для нормального функціонування дошкільних закладів та закладів освіти.  
Враховано    
    -200- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-11. Встановити, що з метою забезпечення належного фінансування делегованих державних повноважень частка видатків на охорону здоров"я у зведених бюджетах областей не може бути меншою за 40 відсотків сукупних видатків зведеного бюджету області. Обласним радам при затвердженні обласного бюджету довести бюджетам міст обласного підпорядкування та районів диференційовані нормативи відрахувань від загальнодержавних податків і дотацій, які зараховуються в доходну частину місцевого бюджету з урахуванням наявної мережі медичних закладів. Ці кошти автоматично зараховуються до цільового фонду "Охорона здоров'я" шляхом розщеплення в межах бюджету. При формуванні кошторисів по утриманню закладів охорони здоров'я місцевим бюджетам першочергово забезпечити фінансування заробітної плати, медикаментів, придбання медичного устаткування для забезпечення на достатньому рівні надання послуг населенню, придбання матеріалів, необхідних для нормального функціонування кабінетів флюорографії, фізіотерапевтичних та лікувально-оздоровчих кабінетів.  
Враховано    
    -201- Комітет з питань бюджету
Стаття 9-12. Встановити, що частка видатків на фінансування притулків неповнолітніх у зведених бюджетах областей не може бути меншою за 0,3 відсотка сукупних видатків зведеного бюджету області.  
Враховано    
149. Стаття 10. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного виробничого підприємства (Чорноморнафтогаз) вносять до державного бюджету рентну плату за природний газ у розмірі, еквівалентному 4,27 долара США за 1000 куб. метрів.   -202- Комітет з питань бюджету
Стаття 10. Установити, що нафтогазодобувні підприємства вносять до державного бюджету рентну плату за природний газ у розмірі, еквівалентному 13,7 дол. США за 1000 куб. метрів та за нафту у розмірі, еквівалентному 19 дол. США за 1 тону.  
Враховано    
    -203- Комітет з питань правової реформи
В статті встановлюється, що всі нафтовидобувні підприємства (крім державного виробничого підприємства "Чорноморнафтогаз") вносять до державного бюджету рентну плату. Це положення не узгоджується із вимогами чинного законодавства України, зокрема: статті 28 Закону України "Про підприємства в Україні", яка передбачає для всіх підприємств рівні правові та економічні умови господарювання; статті 15 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", згідно з якою не допускається досягнення неправомірних переваг у конкуренції відносно іншого господарюючого суб'єкта шляхом порушення чинного законодавства, яке підтверджене рішенням державного органу, наділеного відповідною компетенцією.  
Враховано    
    -204- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Переглянути розміри відрахувань до бюджету за реалізацію газу та від плати за транзит природного газу трубопровідним транспортом через територію України.  
Враховано    
150. Стаття 11. Установити, що акціонерне товариство "Укргазпром" вносить до державного бюджету відрахування від плати за транзит природного газу трубопровідним транспортом через територію України в розмірі, еквівалентному 0,20 долара США за 1000 куб. метрів газу на кожні 100 кілометрів відстані.   -205- Комітет з питань бюджету
Стаття 11. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування газу трубопровідним транспортом через територію України, вносять до Державного бюджету 50 відсотків коштів, що отримані від обсягів газу, що надходить їм в рахунок плати за транзит природного газу трубопровідним транспортом через територію України.  
Враховано    
    -206- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Збільшити ставку за транзит російського газу територією України до 1,75 дол. США за куб. м. (такий розмір ставки транзиту природного газу був визначений у 1996 році) отримані кошти - направити на охорону здоров'я. Фінансування охорони здоров'я збільшено на - 2282,3 млн.грн. або на 59 відсотків; транзит збільшено на -  
Враховано    
    -207- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Стаття 11. Установити, що акціонерне товариство "Укргазпром" вносить до державного бюджету відрахування від плати (1,75 дол.США за 1000 куб.метрів газу за кожні 100 кілометрів відстані) за транзит природного газу трубопровідним транспортом через територію України в розмірі (57%) 1 дол. США за 1000 куб.метрів за кожних 100 км відстані, що при середньому транзиті 110 мрд.м3 газу на відстань 1000 км дає надходження до бюджету 1,1 млрд.доларів США. Внесення зазначених платежів здійснюється щодекади, виходячи із фактичного обсягу газу, транспортованого через територію України.  
Враховано частково    
151. Внесення зазначених платежів здійснюється щодекади, виходячи з обсягу газу, транспортованого через територію України.       
152. Стаття 12. Установити, що в 1999 році по населених пунктах, грошова оцінка земель яких не проведена, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою статті 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 2 рази.       
153. По сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів, грошова оцінка яких проведена і уточнена станом на 1 вересня 1998 року, застосовуються ставки земельного податку, встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України "Про плату за землю".       
154. Платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції) земельний податок сплачується щомісячно до 15 числа наступного місяця за звітним.       
155. Звільнити від сплати земельного податку військові частини, установи військових навчальних закладів, науково-дослідних, дитячих санаторно-курортних та оздоровчих установ, які утримуються за рахунок бюджету та підпорядковані Міністерству оборони України, а також підприємства Міністерства оборони України. Перелік зазначених підприємств затверджується Кабінетом Міністрів України.   -208- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Частину четверту статті 12 проекту Закону України про Державний бюджет України на 1999 рік викласти у наступній редакції: "Звільнити від сплати земельного податку військові частини, установи військові навчальні заклади, науково-дослідні, дитячі санаторно-курортних установи, які утримуються за рахунок бюджету та підпорядковані Міністерству оборони України, іншим військовим формуванням та Службі безпеки України, а також підприємства Міністерства оборони України. Перелік зазначених підприємств затверджується Кабінетом Міністрів України."  
   
    -209- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Звільнити військові частини, воєнізовані формування та установи МНС, які утримуються за рахунок коштів держбюджету, від сплати земельного податку.  
   
156. Стаття 13. Установити, що надходження плати за землю та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів використовуються у порядку, визначеному при затвердженні республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих бюджетів.   -210- Комітет з питань бюджету
Ст.13 Встановити, що в 1999 році надходження з плати на землю та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів не мають цільового характеру та використовуються в порядку затвердженому відповідною радою.  
Враховано    
157. Стаття 14. Установити, що Національний банк України протягом 1999 року до 15 числа кожного місяця здійснює авансові платежі перевищення поточних доходів над видатками Національного банку України до державного бюджету відповідно до розпису Державного бюджету України на 1999 рік.       
158. За підсумками фінансового року здійснюється перерахунок зазначених платежів виходячи з фактичного розміру перевищення поточних доходів над видатками Національного банку України з урахуванням внесених авансових платежів.       
159. Стаття 15. Установити, що у 1999 році державне мито, сплачене згідно з пунктом 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року №7 "Про державне мито", за винятком підпунктів "ї", "й", "п", "р", "с", "т" і "у", зараховується до державного бюджету, і ці кошти спрямовуються на проведення паспортизації населення України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.       
160. Стаття 16. Зупинити дію частини 2 і 3 пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".   -211- Комітет з питань промислової політики
Комітет з питань національної безпеки і оборони
Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Виключити статтю 16, як таку, що не відповідає податковому законодавству.  
   
    -212- Комітет з питань правової реформи
Статтею передбачається скасування пільг по сплаті податку на прибуток підприємств при будівництві житла для військовослужбовців та членів їх сімей, що не є нормою цього закону. Пільги щодо оподаткування визначаються, згідно з Законом України "Про систему оподаткування", тільки законами про оподаткування.  
   
161. Стаття 17. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності сплачують до Державного інноваційного фонду збір в розмірі 1 відсотка від обсягу реалізації продукції (робіт, послуг), зменшеного на суму податку на додану вартість та акцизного збору.       
162. Платники збору, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, сплачують збір з обсягу реалізації (виручки) продукції власного виробництва, зменшеного на суму податку на додану вартість і акцизного збору.       
163. У торговельній, посередницькій і постачальницько-збутовій діяльності збір сплачується від сум торговельної або збутової націнки (надбавки) на реалізовані товари, у банківській і страховій сферах діяльності - від суми валового доходу.       
164. Стаття 18. Установити, що в 1999 році відрахування та збори на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування здійснюються у порядку їх нарахування та сплати у 1998 році.   -213- Комітет з питань бюджету
Викласти статтю 18 у такій редакції: Встановити, що в 1999 році відрахування та збори на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування здійснюються у порядку їх нарахування та сплати у 1998 році. При цьому розпорядником коштів щодо частки, яка залишається в областях, є обласна рада, яка самостійно на конкурсних засадах визначає підрядників робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування і здійснює контроль за цільовим і ефективним використанням коштів. Об'єм фінансування цих видатків не може бути менший надходжень від даних відрахувань та зборів. У пунктах 1 та 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Офіційний вісник України, 1998, №1, ст.7) замість слів "1 січня 1999 року" записати слова "1 січня 2000 року"  
Враховано    
165. У пунктах 1 та 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Офіційний вісник України, 1998, №1, ст. 7) замість слів "1 січня 1999 року" записати слова "1 січня 2000 року".       
166. Стаття 19. Установити, що у 1999 році:       
167. плата за понадлімітне використання водних ресурсів зараховується до державного бюджету, бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя на умовах, передбачених для внесення плати за використання водних ресурсів у межах ліміту;       
168. розподіл платежів за користування надрами, передбачений пунктами 3 і 4 статті 3 Кодексу України про надра, здійснюється у співвідношенні, встановленому у пункті 1 цієї статті Кодексу.       
169. Стаття 20. Установити, що з 1 січня 1999 року кошти усіх державних та місцевих позабюджетних фондів, крім Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України, зараховуються до відповідних бюджетів і витрачаються на заходи, передбачені законодавством.   -214- Комітет з питань соціальної політики та праці
Статтю 20 проекту Закону викласти в такій редакції: Установити, що з 1 січня 1999 року кошти усіх державних та місцевих позабюджетних місцевих фондів, крім Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування та фондів, які згідно законодавства використовуються для фінансування заходів пов'язаних з захистом прав споживачів та охорону праці, зараховуються до відповідних бюджетів і витрачаються на заходи передбачені законодавством.  
Враховано частково    
    -215- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Консолідувати кошти усіх державних і місцевих позабюджетних фондів в Державному бюджеті та витрачати на заходи у відповідності з законодавством.  
Враховано частково    
170. Стаття 21. Затвердити такий перелік захищених статей видатків Державного бюджету України на 1999 рік за економічною структурою видатків:   -216- Комітет з питань бюджету
Статтю 21 викласти в такій редакції: Затвердити перелік захищених статей видатків Державного бюджету України та місцевих бюджетів на 1999 рік за економічною структурою: - оплата праці працівників бюджетних установ (в т.ч. погашення заборгованості за минулі роки); - нарахування на заробітну плату (в т.ч погашення заборгованості за минулі роки); - придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів; - забезпечення продуктами харчування; - трансферти місцевим бюджетам; - трансферти населенню, пов'язані з соціальним захистом та соціальним забезпеченням. Установити, що фінансування витрат по захищених статтях державного та місцевих бюджетів та придбання речового майна для військовослужбовців проводиться в першочерговому порядку та пропорційно по розпорядниках коштів відповідних бюджетів. При формуванні місцевих бюджетів оплата праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату та погашення заборгованості по цих статтях за минулі роки планується в повному обсязі. В разі наявності заборгованості по заробітній платі, пенсіях, що фінансуються з державного бюджету, стипендій, пільг сім'ям з дітьми, 90 відсотків надходжень бюджетів всіх рівнів направляються на їх покриття до повного погашення даної заборгованості.  
Враховано    
    -217- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Визначити фінансування по кожній з захищених статей бюджету (стаття 21 проекту закону), а також по головних розпорядниках і доповнити перелік захищених статей видатків бюджету абзацами такого змісту: - придбання медичного обладнання, інструментів та протезів, - харчування хворих в стаціонарах, які віднесені до соціально незахищеної категорії громадян, а також громадян, які лікуються не за основним місцем проживання.  
Враховано частково    
    -218- Комітет з питань науки і освіти
Установити, що фінансування витрат по захищених статтях бюджету (стаття 21 проекту Закону) проводиться незалежно від стану виконання дохідної частини та пропорційно по розпорядниках коштів.  
Враховано частково    
    -219- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Перелік захищених статей доповнити статтею "заборгованість по заробітній платі та інших соціальних виплатах за минулі роки". Затверджений перелік захищених статей доповнити конкретними сумами за напрямками видатків. Введення запропонованих змін надасть можливість контролювати пропорційний розподіл коштів не тільки по їх розпорядниках, а й по статтях.  
Враховано частково    
171. оплата праці працівників бюджетних установ;       
172. нарахування на заробітну плату;       
173. придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;       
174. забезпечення продуктами харчування;       
175. виплата процентів за державним боргом;       
176. трансферти органам державного управління інших рівнів;       
177. трансферти населенню (пенсії, допомоги, стипендії).   -220- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Після слів "пенсії, допомоги, стипендії" доповнити словами "повернення заощаджень громадян".  
Враховано    
178. Установити, що фінансування витрат по захищених статтях державного бюджету та придбання речового майна для військовослужбовців проводиться в першочерговому порядку та пропорційно по розпорядниках коштів державного бюджету.   -221- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Установити, що фінансування витрат по захищених статтях Державного та місцевих бюджетів проводиться незалежно від стану виконання доходної частини та пропорційно по розпорядниках коштів.  
Враховано частково    
    -222- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Після слів "в першочерговому порядку та пропорційно" доповнити словами "плановому призначенню по кожній із статей" і далі за текстом.  
Враховано частково    
179. Стаття 22. Дозволити Міністерству закордонних справ України у 1999 році використовувати за цільовим призначенням до 10 відсотків коштів в іноземній валюті, фактично отриманих від вчинення консульських дій за межами України, на непередбачені витрати, пов'язані з наданням матеріальної допомоги потерпілим за кордоном громадянам України; оформленням та оплатою послуг іноземних ритуальних служб у випадку смерті громадян України, що настала під час їх перебування за кордоном; оплатою праці тимчасово прийнятих на місці (за трудовою угодою) працівників для виконання термінових робіт в консульських відділах посольств України за кордоном; придбанням обладнання, включаючи транспортні засоби, для консульських відділів у складі дипломатичних представництв України за кордоном.       
180. Решта суми коштів в іноземній валюті, отриманих від вчинення консульських дій за межами України, зараховується до складу доходів державного бюджету і використовується на поточне утримання дипломатичних представництв України за кордоном та придбання і будівництво приміщень для їх розміщення в межах сум, передбачених в державному бюджеті на ці цілі.       
181. Стаття 23. Фінансування витрат, пов'язаних з утриманням працівників дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, провадиться виключно через Міністерство закордонних справ України.       
182. Стаття 24. Установити, що кошти, які надходять від повернення бюджетних позичок, наданих у минулих роках колишнім Міністерству сільського господарства і продовольства України, Державному комітету України по харчовій промисловості, заготівельним та іншим підприємствам, товаровиробникам через фінансові органи і органи Державного казначейства, зараховуються на окремий субрахунок єдиного казначейського рахунку державного бюджету і спрямовуються на погашення заборгованостей, пов'язаних із закупівлею сільськогосподарської продукції за державними замовленнями (контрактами) минулих років, створення частини лізингового фонду для забезпечення сільського господарства сільськогосподарською технікою вітчизняного виробництва, придбання і централізованого постачання мінеральних добрив і пально-мастильних матеріалів та для формування державного насіннєвого страхового фонду.   -223- Комітет з питань правової реформи
Положення законопроекту про порядок використання коштів, що надходять від повернення деяких бюджетних позичок, не узгоджується з ст.11 Закону України "Про бюджетну систему України", згідно з якою надходження від повернутих державі позик, процентів по наданих державою позиках і кредитах належать до доходів Державного бюджету.  
Враховано    
183. Надати право органам системи Міністерства фінансів України та органам Державної податкової служби за наслідками документальних перевірок стягувати у безспірному порядку з підприємств і організацій прострочену заборгованість з наданих позичок, у тому числі і у вигляді товарного кредиту, під державне замовлення сільськогосподарської продукції, та інших позичок, а також у разі нецільового їх використання з нарахуванням пені в розмірі 0,2 відсотка непогашеної заборгованості (суми нецільового використання) за кожний день до повного їх повернення.       
184. Стаття 25. Установити, що 90 відсотків коштів, які надійдуть від приватизації (продажу) об'єктів незавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської будівельної програми, зараховуються до державного бюджету і спрямовуються виключно на фінансування капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми.   -224- Комітет з питань бюджету
Статтю 25 викласти в редакції: "Зупинити на 1999 рік дію пункту 3 статті 23 Закону України "Про приватизацію Державного майна" в частині відшкодування витрат, пов'язаних з приватизацією (продажем) об'єктів незавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської програми до позабюджетного фонду приватизації. Установити, що 100 відсотків коштів, які надійдуть від приватизації (продажу) об'єктів незавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської будівельної програми, зараховуються до державного бюджету і спрямовуються виключно на фінансування капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми".  
Враховано    
    -225- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Варіант 1. Залишити 10-процентну ставку відрахувань до Фонду і викласти статтю 25 проекту у такій редакції: "Установити, що: фінансування витрат поточного року, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, здійснюється за рахунок і в межах надходжень до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення; 90 відсотків коштів, які надійдуть від приватизації (продажу) об'єктів незавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської будівельної програми, спрямовуються на окремий рахунок Головного управління Державного казначейства України як внески до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Зазначені кошти спрямовуються виключно на фінансування капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми." Варіант 2. "Установити, що: фінансування витрат поточного року, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, здійснюється за рахунок і в межах надходжень до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Окрім збору, вказаному у статті 3 Закону, до Фонду Головним управлінням Державного казначейства України щоденно зараховується 9 відсотків доходів Державного бюджету України; 90 відсотків коштів, які надійдуть від приватизації (продажу) об'єктів незавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської будівельної програми, спрямовуються на окремий рахунок Головного управління Державного казначейства України як внески до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Зазначені кошти спрямовуються виключно на фінансування капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми." Варіант 3. Залучити 20 відсотків загальних надходжень до бюджету ПДВ на покриття недостатні 1683,3 млн.грн. (до 2 040,3 млн.грн). На підставі цього пропонуємо статтю 25 викласти у такій редакції: "Установити, що: фінансування витрат поточного року, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, здійснюється за рахунок і в межах надходжень до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Окрім збору, вказаному у статті 3 Закону, до Фонду Головним управлінням Державного казначейства України щоденно зараховується 20 відсотків надходжень до Державного бюджету України податку на додану вартість. У разі невиконання планових показників надходжень до Фонду за підсумками місячного виконання доходної частини Державного бюджету Головне управління Державного казначейства України перераховує до Фонду не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним різницю між плановими та фактичними надходженнями до Фонду за рахунок загальних надходжень до Державного бюджету; 90 відсотків коштів, які надійдуть від приватизації (продажу) об'єктів незавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської будівельної програми, спрямовуються на окремий рахунок Головного управління Державного казначейства України як внески до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Зазначені кошти спрямовуються виключно на фінансування капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми." "Погашення заборгованості Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення за фактично виконані роботи і заходи, яка склалася станом на 1 січня 1999 року, проводиться за рахунок коштів, що надійдуть до Фонду як покриття заборгованості та недоїмки по зборах до нього та за рахунок загальних надходжень до Державного бюджету." Передбачити проведення фінансування пільг по пенсійному забезпеченню та допомогам громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за рахунок асигнувань Пенсійного фонду України (477,4 млн.грн.), а надання пільг за житлово-комунальні послуги, послуги транспорту і зв'язку та видатки по тимчасовій непрацездатності (168,0 млн.грн.) - за рахунок загальних надходжень до держбюджету.  
Враховано частково    
185. Стаття 26. Зупинити на 1999 рік дію пункту 2 статті 21 в частині виплати громадянам, віднесеним до категорії 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні; пунктів 2 і 13 статті 22 та пункту 2 статті 23 в частині безплатного надання, або забезпечення пільговою санаторно-курортною путівкою, чи путівкою на відпочинок громадян, віднесених відповідно до категорії 3 і 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, (крім осіб, що мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та супроводжують потерпілих дітей віком до 10 років на санаторно-курортне лікування), або виплати за їх бажанням грошової компенсації у розмірах, передбачених у зазначених пунктах статей Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (у редакції Закону України від 19 грудня 1991 року із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 1 липня 1992 року та від 6 червня 1996 року).   -226- Комітет з питань правової реформи
Включення зазначеної статті до проекту можливе у разі схвалення Верховною Радою України проекту закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (N 1242 від 17.07.97), внесеного Кабінетом Міністрів України. (закони про бюджет 1997 та 1998 років містили цю ж статтю, вартість зазначених пільг складає 515 млн.грн.)  
Враховано частково    
186. Стаття 27. Призупинити у 1999 році розробку загальнодержавних програм і проведення конкурсів на виконання проектів державних науково-технічних програм. Установити, що передбачені Державним бюджетом України на 1999 рік асигнування для виконання державних науково-технічних програм спрямовуються на фінансування проектів вказаних програм, які визнані переможцями конкурсів 1997-1998 років.   -227- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Статтю 27 вилучити, як таку, що суперечить Програмі діяльності Кабінету Міністрів України на 1999 рік.  
Враховано    
    -228- Комітет з питань науки і освіти
Вважаємо за необхідне ввести в проект Закону про Державний бюджет України на 1999 рік нову статтю: 1. Встановити, що: фінансування інноваційних проектів, які фінансуються на зворотній основі Державним інноваційним фондом в 1999 році здійснюється виключно за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, затвердженими постановою Верховної Ради України від 16 жовтня 1992 р. №2705-Х11 на термін не більше трьох років на зворотній основі у загальній вартості кожного проекту, еквівалентній не більш ніж 1,5 млн. ЕКЮ, на умовах гарантій повернення коштів в повних обсягах, з обов'язковою науково-технічною та економічною експертизою з урахуванням економічних ефектів виконання інноваційних проектів, які сприятимуть збільшенню доходів бюджету поточного і наступних років; фінансування інноваційних проектів у 1999 році здійснюється, як правило, на паритетних засадах, при яких видатки Державного інноваційного фонду складають до 50 відсотків вартості проекту; у 1999 році 50 відсотків загальних обсягів фінансування інноваційних проектів Державним інноваційним фондом спрямовується на високоефективні проекти з темпами окупності не більш, ніж 2-3 роки, а 50 відсотків - на проекти стратегічного спрямування, враховуючи паритет інноваційних проектів з високими темпами окупності протягом 2 - 3 років та високотехнологічних інноваційних проектів стратегічного спрямування з термінами окупності 3 -5 років. фінансування окремих завдань (проектів) науково-технічних програм Національної академії наук України, державних академій наук та галузевих міністерств і відомств, які здійснюються за рахунок надходжень коштів від збору до Державного інноваційного фонду в 1999 році здійснюється через головного розпорядника коштів - Міністерство України у справах науки і технологій за пріоритетними напрямами, затвердженими Верховною Радою України, на безповоротній основі за наслідками обов'язкової З науково-технічної та економічної експертизи на умовах обов'язкового одержання соціально-економічних та науково-технологічних ефектів, які сприятимуть збільшенню доходів бюджету поточного і наступних років; витрати на супроводження проектів науково-технічних програм повинні складати не більш одного відсотка від вартості проектів з метою підвищення ефективності комплексних державних науково-технічних та фінансово-економічних експертиз; договір (контракт), на підставі якого виконуються науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, які фінансуються з Державного бюджету та державних цільових фондів в 1999 році, повинен містити умови щодо розподілу прав інтелектуальної власності між замовником та виконавцем робіт; зобов'язання сторін щодо забезпечення охорони прав на створені об'єкти інтелектуальної власності; визначення сторони, яка буде сплачувати винагороду авторам об'єктів права інтелектуальної власності згідно з законодавством.  
   
    -229- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Передбачає призупинення у 1999 році розробки загальнодержавних програм. Ця урядова пропозиція є порушенням домовленості за Генеральною угодою стосовно розробки в 1999 році Державної програми розвитку трудового потенціалу України.  
Враховано    
    -230- Комітет з питань правової реформи
Ст.27 проекту закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" передбачає призупинку в 1999 році розробки загальнодержавних програм. На думку Комітету, вимоги цієї статті не повинні поширюватись на проект Концепції правової реформи, призупинка роботи над якою негативно вплине на всю систему українського законодавства.  
Враховано    
    -231- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Ретельно переглянути кількість та напрями державних програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля, запропонованих для фінансування за рахунок коштів державного бюджету у 1999 році з урахуванням можливостей, ефективності та якості запланованих заходів.  
   
187. Стаття 28. Установити, що у 1999 році бюджетні установи здійснюють погашення заборгованості, що утворилась на 1 січня 1999 року, за рахунок і в межах коштів, затверджених їх кошторисами на 1999 рік, якщо інше не передбачено законодавством.   -232- Комітет з питань науки і освіти
Вилучити статтю 28 проекту Закону України про Державний бюджет України на 1999 рік, як таку, що призведе до серйозних негараздів у фінансовому забезпеченні бюджетних установ.  
Враховано частково    
    -233- Комітет з питань науки і освіти
Вилучити статтю 28 проекту Закону України про Державний бюджет України на 1999 рік.  
Враховано    
188. Стаття 29. Установити, що у 1999 році бюджетні призначення на виплату пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ з державного бюджету визначаються відповідно до обсягу фактично нарахованих пенсій та строків їх виплати.   -234- Комітет з питань бюджету
Доповнити статтю 29 слідуючими пунктами: фінансування видатків на виплату пенсій та грошової допомоги військовослужбовцям строкової служби, пенсій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", проводити з державного бюджету без перерахування коштів на рахунок Пенсійного фонду; вилучити зі складу бюджету Пенсійного фонду України та передбачити в державному бюджеті України відповідні асигнування на фінансування витрат та виплату невластивих пенсійному страхуванню пенсій та грошової допомоги у сумі 983,5 млн.грн.; Кабінету Міністрів України встановити тариф на доставку пенсій та грошової допомоги, що фінансуються з Пенсійного фонду України в розмірі не вище 1,7 відсотка від фактичного обсягу виплачених пенсій та допомог; встановити на 1999 рік плату комерційних банків за користування тимчасово вільними коштами Пенсійного фонду України у розмірі 100 відсотків облікової ставки Національного банку України; заборонити вексельні розрахунки в процесі погашення заборгованості підприємств та організацій по сплаті збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.  
Враховано    
189. Стаття 30. У 1999 році державні централізовані капітальні вкладення здійснюються за рахунок і в межах надходження до державного бюджету 20 відсотків нарахованих сум амортизаційних відрахувань підприємств державної форми власності.   -235- Комітет з питань бюджету
Статтю 30 доповнити словами: "для строго цільового фінансування вугільної галузі, в тому числі на її реструктуризацію".  
Враховано    
    -236- Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Необхідно передбачити в Державному бюджет на 1999 рік механізм пропорційного розподілу сформованого фонду з врахуванням внеску кожної галузі. Для цього потрібно у Законі про Державний бюджет України на 1999 рік чітко визначити напрямки використання отриманих коштів.  
Враховано частково    
190. Стаття 31. Установити, що Фонд державного майна України має забезпечити в 1999 році мобілізацію коштів до державного бюджету у сумі не менше 800.000 тис. гривень від приватизації майна державних підприємств та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням технічного переозброєння підприємств. Кошти понад 600.000 тис. гривень, що не враховані у доходній частині державного бюджету, спрямовуються на погашення основної суми державного боргу.       
191. Стаття 32. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлюється Кабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу надходжень до Державного фонду сприяння зайнятості населення.   -237- Комітет з питань бюджету
Статтю 32 викласти в редакції: "Мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлюється Кабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу надходжень до Державного фонду сприяння зайнятості населення, але не нижче встановленого законодавством розміром мінімальної заробітної плати".  
Враховано    
    -238- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Слід доповнити - після слова "населення" словами "але не нижче встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати", як це передбачено Законом України "Про зайнятість населення".  
Враховано    
    -239- Комітет з питань правової реформи
Передбачене зазначеною статтею встановлення Кабінетом Міністрів України мінімального розміру допомоги по безробіттю суперечить вимогам п.1 ст.29 Закону України "Про зайнятість населення", відповідно до якої він не може бути нижчим за мінімальний розмір заробітної плати, який встановлюється у законодавчому порядку та ст.46 Конституції України, згідно з якою види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового, тобто незалежно від обсягу надходжень до Державного фонду сприяння зайнятості населення, встановлюється законом.  
Враховано    
    -240- Комітет з питань соціальної політики та праці
Виключити статтю 32 проекту Закону про Державний бюджет на 1999 рік, як таку, що суперечить діючому законодавству з цього питання. Збільшити видатки Державного фонду сприяння зайнятості населення (код 240300) у додатку №1 до проекту Закону про Державний бюджет на 1999 рік в сумі 170,9 млн.гривень за рахунок коштів (200 млн.грн.) неврахованих у доходній частині Державного бюджету, що надійдуть від приватизації майна державних підприємств (стаття 31 проекту Закону).  
Враховано частково    
192. Стаття 33. З метою становлення Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння дозволити Міністерству фінансів України додатково спрямовувати у 1999 році кошти на формування цього Фонду за рахунок доходів від реалізації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння понад обсяг зазначених доходів, врахованих у Державному бюджеті України на 1999 рік.       
193. Стаття 34. Надати право Міністерству оборони України проводити розрахунки з підприємствами, науково-дослідними установами та організаціями, які виконують роботи (послуги) з науково-дослідних та дослідно-конструкторських розробок, модернізації, продовження ресурсу, виробництва, ремонту та утилізації озброєння та військової техніки шляхом передачі виконавцям робіт частини зразків озброєння та військової техніки без попередньої оплати.   -241- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Статтю 34 проекту Закону після слів "попередньої оплати" доповнити словами"...згідно порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України".  
Враховано    
194. Стаття 35. Установити, що в 1999 році за рахунок і в межах надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України у сумі 208.000 тис. гривень здійснюються оборонні витрати на:   -242- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Статтю 35 проекту Закону викласти в наступній редакції: "Установити, що в 1999 році за рахунок і в межах надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової техніки та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України у сумі 137 млн.грн. здійснюються оборонні витрати на забезпечення живучості та вибухобезпечності арсеналів, баз і складів озброєння, ракет і боєприпасів Збройних Сил, утилізацію звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого зберігання, будівництво житла для військовослужбовців".  
Враховано частково    
195. закупівлю озброєння і військової техніки у сумі 70.000 тис. гривень;       
196. науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи у сумі 70.000 тис. гривень;       
197. забезпечення живучості та вибухобезпечності арсеналів, баз і складів озброєння, ракет і боєприпасів Збройних Сил, утилізацію звичайних видів боєприпасів, не придатних для подальшого використання і зберігання, будівництво житла для військовослужбовців у сумі 68.000 тис. гривень.       
198. Стаття 36. Установити, що у 1999 році надходження коштів від Державного комітету України по матеріальних резервах у сумі 400.000 тис.гривень спрямовуються на накопичення (приріст) матеріальних цінностей матеріального резерву.   -243- Комітет з питань бюджету
Стаття 36. Кабінету Міністрів України забезпечити у 1999 році надходження до Державного бюджету коштів від реалізації повернутих до Державного матеріального резерву матеріальних цінностей, відпущених і неоплачених у минулих роках у сумі 4.289.050 тис. грн., у тому числі 3.289.050 тис. грн. у формі векселів та компенсаційних сертифікатів в рахунок погашення заборгованості Міністерства енергетики України та підприємств Держнафтогазпрому України. Названу суму векселів направити на погашення заборгованості бюджетних установ та організацій за спожитий газ, тепло та електроенергію, а також фінансування їх поточних витрат за спожиті енергоносії, компенсаційні сертифікати - на погашення боргів населення за спожиті газ, тепло- та електроенергію, які утворились на 1.01.1999 року, та закупівлю вугілля. Відмінити реструктуризацію боргів підприємств та організацій перед державним матеріальним резервом, затверджену постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України.  
Враховано    
199. Кабінету Міністрів України забезпечити у 1999 році надходження до державного бюджету коштів від реалізації повернутих до державного матеріального резерву матеріальних цінностей, відпущених і неоплачених у минулих роках, у сумі 700.000 тис. гривень. Зазначені кошти спрямувати на погашення заборгованостей із соціальних виплат.       
200. Стаття 37. Врахувати у Державному бюджеті України на 1999 рік кошти від повернення бюджетних позичок, наданих підприємствам у зв'язку з тимчасовими труднощами у 1992-1997 роках та термін погашення яких припадає на 1999 рік, у сумі 11.143,2 тис. гривень.       
201. Стаття 38. Установити, що в 1999 році для стягнення заборгованості перед державним бюджетом, яка виникла внаслідок невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов'язань, та заборгованості з наданих підприємствам і організаціям позичок з державного бюджету, плати за користування цими позичками, органами Державної податкової служби застосовується порядок, передбачений чинним законодавством для не внесених у строк податків і неподаткових платежів.       
202. Стаття 39. Надати в 1999 році право Міністерству фінансів України реструктурувати прострочену заборгованість за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, шляхом укладання з юридичними особами-позичальниками відповідних угод, з терміном погашення заборгованості до трьох років з дня закінчення розрахунків за кредитами. Зазначені угоди є чинними за умови здійснення цими позичальниками чергових платежів з погашення та обслуговування кредитів. Розмір заборгованості, яку може бути реструктуровано, має перевищувати суму річних платежів з погашення та обслуговування кредитів, заборгованість по яких реструктурується.   -244- Комітет з питань бюджету
Статтю 39 виключити.  
Враховано    
203. Зобов'язання позичальників, що випливають з угод про реструктуризацію, забезпечуються заставою або порукою. При цьому, плата за користування бюджетними коштами встановлюється на рівні вартості державного запозичення в іноземних комерційних кредитних установах для фінансування дефіциту державного бюджету, яке безпосередньо передує укладанню угоди про реструктуризацію.       
204. Стаття 40. Встановити, що в 1999 році суми, які надійдуть в погашення заборгованості суб'єктів господарської діяльності перед державою, яка виникла внаслідок виконання державою гарантійних та кредитних зобов'язань за іноземними кредитами та на 1 жовтня 1998 року еквівалентна 773,5 млн. доларів США по курсу Національного банку України на 30 вересня 1998 року, спрямовуються на погашення та обслуговування державного зовнішнього боргу України.   -245- Комітет з питань бюджету
Статтю 40 викласти в такій редакції: "Заборонити на 1999 рік видачу Урядом України всіх видів та форм державних гарантій під залучення іноземних кредитів, враховуючи гарантії оплати контрактів іноземним експортерам. Уряд України в 1999 році забезпечує своєчасне повернення позичальниками кредитів, отриманих ними під гарантію Уряду. Врахувати в Державному бюджеті України на 1999 рік кошти в сумі 176198 тис.грн., як Фонд виконання гарантійних зобов'язань Уряду, які використовуються для виконання гарантійних зобов'язань Уряду за кредитами, одержаними в минулих періодах підприємствами, відносно яких прийняте рішення щодо державної санації або банкрутства.  
Враховано    
205. Стаття 41. Установити граничний розмір державного внутрішнього боргу України на 1 січня 2000 року в сумі 19.509.949,4 тис. гривень.   -246- Комітет з питань бюджету
Викласти в такій редакції: Стаття 41. Заборонити на 1999 рік випуск та розміщення державних цінних паперів на внутрішньому ринку України. Установити граничний розмір державного внутрішнього боргу України на 1 січня 2000 року в сумі 15914799,0 тис. гривень.  
Враховано    
206. Стаття 42. Установити розмір державних зовнішніх запозичень України в 1999 році для погашення державного боргу та фінансування дефіциту державного бюджету в сумі 834.321,5 тис. доларів США.   -247- Комітет з питань бюджету
Викласти в такій редакції: Стаття 42. Установити граничний розмір державних зовнішніх запозичень України на 1999 рік для погашення державного боргу в сумі 699093,2 тис. доларів США.  
Враховано    
    -248- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Стаття 42. Установити розмір державних зовнішніх запозичень України в 1999 році 834321,5 тис.доларів США, із яких використати: для погашення державного боргу - (30%), фінансування державного бюджету - 30%) та для фінансування швидкоокупних проектів в легкій промисловості та розробці і виготовленні звичайної зброї - (40%).  
   
207. Стаття 43. Установити, що державні внутрішні і зовнішні запозичення здійснюються в межах загального обсягу установлених граничних розмірів державного внутрішнього боргу України та державних зовнішніх запозичень України. У разі надходження коштів із внутрішніх або зовнішніх джерел державного запозичення у неповному обсязі допускається зменшення (збільшення) граничного розміру державного внутрішнього боргу України за рахунок відповідного збільшення (зменшення) розміру державних зовнішніх запозичень України.   -249- Комітет з питань бюджету
Статтю 43 вилучити.  
Враховано    
208. Стаття 44. Встановити у 1999 році граничну суму іноземних кредитів, які залучаються державою або під державні гарантії та надаються шляхом оплати контрактів іноземних експортерів, в розмірі 500 млн. доларів США. При цьому більше половини цієї суми залучається або гарантується державою при наявності зобов'язань українських комерційних банків щодо повернення цих кредитів.   -250- Комітет з питань бюджету
Статтю 44 вилучити.  
Враховано    
209. Стаття 45. Надати право Національному банку України у 1999 році оформити збільшення квоти України в Міжнародному валютному фонді під час чергового одинадцятого перегляду квот країн-членів Міжнародного валютного фонду шляхом виписки необігового безпроцентного векселя.   -251- Комітет з питань бюджету
Стаття 45. Вилучити, як таку що протирічить чинному законодавству, щодо обігу векселів.  
Враховано    
210. Стаття 46. Встановити, що:       
211. з 1 січня 1999 року касове виконання державного бюджету за доходами (за винятком доходів, які збираються Державною митною службою України) здійснюється органами Державного казначейства;   -252- Комітет з питань бюджету
Виключити в першому абзаці цієї статті слова в дужках: "(за винятком доходів, які збираються Державною митною службою України)".  
Враховано    
212. з 1 квітня 1999 року видатки державного бюджету здійснюються через реєстраційні рахунки установ і організацій в органах Державного казначейства;       
213. безспірне списання коштів з реєстраційних рахунків установ і організацій, оплата видатків яких здійснюється з єдиного казначейського рахунку, проводиться виключно органами Державного казначейства.       
214. Стаття 47. Установити на 1999 рік, що у випадку зниження доходів або фінансування дефіциту державного бюджету в порівнянні із затвердженим більш, ніж на 10 відсотків не пізніше 20-го числа місяця наступного за місяцем, в якому сталося фактичне зниження надходжень доходів або фінансування дефіциту державного бюджету, Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства фінансів України може здійснювати обмеження видатків розпорядників коштів державного бюджету з урахуванням першочерговості та повноти фінансування захищених статей видатків, визначених статтею 21 цього Закону, про що у день прийняття такого рішення повідомляється Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.       
215. Стаття 48. Враховуючи обмеженість видатків на національну оборону, правоохоронну діяльність і забезпечення безпеки держави у 1999 і в попередні роки, дозволити Кабінету Міністрів України спрямувати частину заборгованості (недоїмки) по податках, зборах (обов'язкових платежах) до державного бюджету станом на 1 січня 1999 року, шляхом її заліку в рахунок заборгованості станом на 1 січня 1999 року за отримані продовольство, речове майно, озброєння, військову техніку, енергоносії, а також за виконані роботи та надані послуги для Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також Міністерства внутрішніх справ України.   -253- Комітет з питань бюджету
Статтю 48 викласти в такій редакції: "Стаття 48. Враховуючи обмеженість видатків на національну оборону, правоохоронну діяльність і забезпечення безпеки держави у 1999 і в попередні роки, дозволити Кабінету Міністрів України спрямувати частину заборгованості (недоїмки) по податках, зборах (обов'язкових платежах) до державного бюджету станом на 1 січня 1999 року, шляхом її заліку в рахунок заборгованості станом на 1 січня 1999 року за отримані продовольство, речове майно, озброєння, військову техніку, а також за виконані роботи та надані послуги для Збройних Сил України."  
Враховано    
216. Установити, що формування Збройних Сил України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також інші бюджетні установи, що здійснюють заготівлю сільськогосподарської продукції і продовольства, проводять закупівлю такої продукції і продовольства у вітчизняних товаровиробників на конкурсній основі за цінами згідно із укладеними угодами.   -254- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Статтю 48 проекту Закону після слів "шляхом її заліку в рахунок" доповнити словом "фактичної" і далі по тексту.  
Враховано    
217. Стаття 49. Кабінету Міністрів України розробити порядок спрямування в 1999 році частини податку на додану вартість для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення в межах, визначених цим Законом.   -255- Комітет з питань бюджету
Статтю 49 доповнити слідуючим абзацом: "Врахувати в статті 2 надходження від збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення у сумі 644.000 тис.грн., як перехідні платежі з 1998 року".  
Враховано    
218. Стаття 50. Цей Закон вводиться в дію з 1 січня 1999 року.   -256- Комітет з питань бюджету
Стаття ____. Встановити, що в 1999 році надходження з плати на землю та податку на власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів не мають цільового характеру та використовуються в порядку затвердженому відповідною радою.  
Враховано    
    -257- Комітет з питань бюджету
Ввести нові статті: Стаття ___. Продовжити у 1999 році дію статей 6.2.5, 6.2.7 та 11.6 Закону України "Про податок на додану вартість", якими встановлено оподаткування за нульовою ставкою продажу вугілля та продуктів його збагачення, вугільних і торфових брикетів, продажу електроенергії та газу, імпортованого в Україну.  
Враховано    
    -258- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування нафти через територію України вносять до Державного бюджету кошти у розмірі 50 відсотків надходжень від плати за транспортування нафти.  
Враховано    
    -259- Комітет з питань бюджету
Стаття ___. Установити, що державне зовнішньо-економічне підприємство "Укрзовнішхімпром", яке здійснює транспортування аміаку аміакопроводом через територію України, вносить до Державного бюджету кошти у розмірі 50 відсотків від суми валових надходжень за транспортування аміаку.  
Враховано    
    -260- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Установити в доходах Державного бюджету надходження від оподаткування додаткових неврахованих обсягів імпортних товарів, в тому числі скасуванням пільг, (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) у сумі 508.229 тис. гривень. Відповідальність за стягнення податків з цих товарів покласти на Державний митний Комітет України.  
Враховано    
    -261- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Установити, що Комітет з використання повітряного простору України забезпечує надходження до Державного бюджету коштів в сумі 84150 тис. грн. від одержуваної плати за переміщення літаків іноземних авіакомпаній повітряним простором України.  
Враховано    
    -262- Комітет з питань бюджету
Стаття ___. Установити, що Національний банк України та комерційні банки щомісяця, протягом 5 робочих днів наступного за звітним місяця, сплачують до Державного бюджету України відсотки за користування тимчасово вільними залишками коштів Державного бюджету України і Державних позабюджетних коштів (крім Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування) в національній валюті у розмірі 50 відсотків середньої облікової ставки Національного банку за звітний період та середньомісячного розміру тимчасово вільних залишків коштів. Відповідальність за виконання платежів покласти на Національний банк України.  
Враховано    
    -263- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Установити, що до складу доходів Державного бюджету України зараховуються кошти, отримані від реалізації конфіскованого, безхазяйного та успадкованого державою майна, в тому числі продовольчих товарів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що пройшли відповідну сертифікацію.  
Враховано    
    -264- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Державній податковій адміністрації та Головному управлінню Державного казначейства України забезпечити у 1999 році відшкодування податку на додану вартість відповідно до статті 7.7.3 Закону України "Про податок на додану вартість".  
Враховано    
    -265- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Установити, що заборгованість акціонерного товариства "Укргазпром", Відкритого Акціонерного товариства "Укрнафта" та Державного видобувного підприємства "Чорноморнафтогаз" перед Державним бюджетом, що виникла в минулі роки, погашається шляхом передачі векселів на загальну суму 2.800.000 тис. гривень. Ці векселі передаються бюджетним установам та організаціям, що фінансуються з Державного бюджету, а також місцевим бюджетам в рахунок дотацій для погашення заборгованості бюджетних установ та організацій за спожитий газ, тепло- та електроенергію, а також для здійснення поточних платежів за спожиті у 1999 році енергоносії. Кабінету Міністрів України розробити порядок здійснення зазначених розрахунків векселями.  
Враховано    
    -266- Комітет з питань бюджету
Стаття __. Зупинити дію частини 2, статті 6 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Встановити, що всі суми донарахованих і стягнутих податковими та іншими державними органами за результатами документальних перевірок, податків, інших платежів і зборів, фінансових санкцій, виручка від реалізації товарів та інших предметів, конфіскованих митними, правоохоронними та іншими уповноваженими на це органами, а також суми, одержані від реалізації товарів та інших предметів, що зберігалися під митним контролем, власник яких не знайшовся у встановлений нормативними актами термін, за вирахуванням витрат, пов'язаних із зберіганням, пересиланням, перевезенням і реалізацією зазначених товарів, а також конфіскована іноземна валюта у повному обсязі зараховується до Державного бюджету. Кабінету Міністрів України привести у відповідність з положеннями цієї статті свої нормативні акти щодо використання частини згаданих надходжень для розвитку матеріально-технічної бази і створення фондів матеріального заохочення та соціально-культурного розвитку податкових, митних, правоохоронних та інших органів.  
Враховано    
    -267- Комітет з питань бюджету
Доповнити новою статтею: Стаття... Встановити, що первинна емісія Національного банку України в 1999 році здійснюється виключно за рішенням Верховної Ради України. Заборонити Національному банку України за рахунок коштів первинної емісії фінансувати дефіцит Державного бюджету України та купувати державні цінні папери на первинному ринку. Без додаткового узгодження з Верховною Радою України Національний банк України проводить цільову первинну емісію гривні в загальному обсязі визначеному цією статтею. Для закупівлі продукції агропромислового комплексу (зерна, соняшника, цукрового буряку) за державним замовленням, а також для відновлення виробництва суднобудівних заводів України по будівництву суден на експорт та закупівлю транспортного літака АН-70 по державному замовленню, передбачити витрати Державного бюджету України за рахунок первинної емісії Національного банку України в загальному обсязі фінансування 1500 млн.гривень, в тому числі: - 1100 млн грн. на закупівлю сільгосппродукції (зерна, соняшника, цукру) по державному замовленню; із них: - 50 млн.грн. - на підготовку виробництва нових видів сільськогосподарської техніки на умовах його повернення у 2000-2002 роках (додаток №...); - 520 млн.грн. - на розвиток системи технічного забезпечення агропромислового комплексу вітчизняною технікою, авансування виробництва сільгосптоваровиробникам на умовах лізингу в 1999 році з терміном повного повернення цих коштів до кінця 2003 року (додаток №...); - 200 млн.грн. на державне замовлення на транспортний літак АН-70 для Міністерства оборони України; - 200 млн.грн. на будівництво (ремонт) суден на експорт з терміном повернення коштів у 1999-2002 роках (додаток №... ). Порядок отримання та використання позички, яка надається за переліком, визначеним цією статтею закону встановлюється Постановою Верховної Ради України. Всі зміни та доповнення по додатках №№...встановлюються виключно Верховною Радою України.  
Враховано    
    -268- Комітет з питань бюджету
Стаття ___. Встановити з 1 січня 1999 року квотування (кількісні обмеження) на ввезення продукції, щодо якої встановлені акцизні збори у відповідності із законодавством України. При цьому підакцизна продукція, що підлягає квотуванню не звільнюється від обкладення ввізним (імпортним) митом та акцизним збором. Згадані квоти вважаються винятком з преференційних або пільгових режимів, у тому числі з угод про вільну торгівлю, митні союзи, виробничу кооперацію та інших подібних міжнародних угод, якщо це передбачено такими угодами. Участь в аукціонах з продажу квот може взяти будь-яка особа, яка повністю сплатила акцизний збір, та виписала вексель на суму мита, що нараховуються на заявлену нею до ввезення продукцію у відповідності із діючим законодавством України. Господарюючим суб'єктам, які мають податкові пільги квоти не надаються. Здійснення квотування і проведення аукціону відбувається за правилами, викладеними у ст. 3 Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогоподарської продукції". Аукціон з продажу квот проводиться аукціонного комісією, яка затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства фінансів та Міністерства економіки України.  
Враховано    
    -269- Комітет з питань бюджету
Додати нову статтю: Стаття ___. На території України запроваджується нове використання компенсаційних сертифікатів. Дія цієї статті поширюється на компенсаційні сертифікати, запроваджені відповідно до Указу Президента від 24 листопада 1994 року "Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та Укрдержстраху". Діяльність по випуску та погашенню компенсаційних сертифікатів здійснюється Міністерством фінансів України. За їх рахунок забезпечується погашення заборгованості Державного бюджету перед Пенсійним фондом й погашення заборгованості перед громадянами Держави по знецінених грошових заощадженнях. Відповідно до викладених умов Міністерство фінансів виступає від імені Кабінету Міністрів України гарантом своєчасного погашення компенсаційних сертифікатів. Уряду забороняється використовувати компенсаційні сертифікати на інші цілі. Компенсаційні сертифікати випускаються номінальною вартістю 10 та 20 гривень. Компенсаційні сертифікати, запроваджені відповідно до Указу Президента від 24 листопада 1994 року "Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та "Укрдержстраху", номінальна вартість котрих визначена як один і два мільйони карбованців, прирівнюються як номінальна вартість відповідно 10 і 20 гривень. Компенсаційні сертифікати можуть бути використані для розрахунків з фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності: при розрахунках по погашенню заборгованості щодо виплати пенсій усіх видів; для виплати компенсації по знеціненим заощадженням фізичних осіб - громадян України. Фізичні особи, мають право отримати компенсаційні сертифікати в погашення боргу, який виник перед ними по пенсіям або знеціненим грошовим заощадженням. Такі особи отримують компенсаційні сертифікати виключно за власним бажанням. При цьому видача компенсаційних сертифікатів здійснюється на всю суму боргу, або його частину, по вибору осіб, які бажають їх отримати в розрахунок по зазначеним вище видам заборгованості. Забороняється видача компенсаційних сертифікатів нерезидентам України або отримання їх останніми на будь-якому праві. Видача компенсаційних сертифікатів переліченим вище категоріям осіб здійснюється по місцю одержання грошових коштів, пов'язаних з виплатами i оплатами по боргам. Отримані фізичними особами компенсаційні сертифікати можуть бути направлені на розрахунки за природний та скраплений газ, електричну та теплову енергію i кам'яне вугілля або повернуті в будь-який час їх обігу безпосередньо до органу або установи, які їх видали, на загальну номінальну вартість сертифікатів, що не перевищує суму, на яку вони були отримані цією особою. При поверненні для цієї особи відновлюється сума боргу на номінальну вартість повернутих сертифікатів за виключенням нарахованих процентів. Підприємства, установи і організації, які безпосередньо поставляють природний та скраплений газ, електричну та теплову енергію і кам`яне вугілля громадянам для використання енергоносіїв на комунально-побутові потреби (в тому числі, на утримання присадибного господарства, крім використання на цілі, пов`язані з підприємницькою діяльністю), повинні в обов`язковому порядку приймати компенсаційні сертифікати при розрахунках за вище перелічені енергоносії та комунальні послуги і в безспірному порядку розраховуватись з бюджетами всіх рівнів і Держрезервом по боргах, які виникли у енергопостачаючих підприємств перед бюджетами всіх рівнів, Державним комітетом по матеріальних резервах до 1.01.98/99 р.  
Враховано    
    -270- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Стаття (нова). З метою захисту вітчизняного товаровиробника підприємствам, установам і організаціям, які фінансуються з бюджету, незалежно від форм власності заборонити використовувати бюджетні кошти на придбання обладнання, техніки, промислових та продовольчих товарів імпортного виробництва, а також на користування послугами іноземних підприємств, установ і організацій, якщо такі ж товари виробляються або послуги надається підприємствами України. Доручити Уряду розробити відповідний механізм застосування  
Враховано    
    -271- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Включити нову статтю у такій редакції: "Установити, що видатки бюджетів органів місцевого самоврядування повинні складатись з бюджету поточних видатків та видатків бюджету розвитку. При плануванні дохідної частини місцевих бюджетів надходження від місцевих податків і зборів не враховуються. Доходи від місцевих податків і зборів включаються до бюджету розвитку."  
Враховано    
    -272- Павловський М.А. (в.о. № 188)
Включити нову статтю у такій редакції: "Установити, що при формуванні місцевих бюджетів одночасне вилучення з доходів у вигляді відрахувань (часткових або повних) з джерел надходжень, передбачених статтею 5 цього Закону та надання дотацій цим же бюджетом не дозволяється. Дотації надаються лише тим бюджетам, які не покривають своїх поточних видатків доходами, що збираються на відповідній території і віднесеними до місцевих бюджетів згідно статті 5 цього Закону."  
Враховано    
219. Додаток №1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" РОЗПОДІЛ видатків Державного бюджету України на 1999 рік за функціональною класифікацією       
220. Код - Назва функції - Всього (тис. грн.)       
221. 010000 Державне управлiння 1074256   -273- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Зменшити на 50% капітальних видатків санаторно-курортних закладів органів законодавчої та виконавчої влади (капітальні видатки санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров'я органів законодавчої та виконавчої влади складають майже 65% капітальних видатків, що передбачені Державним бюджетом на загальнодоступні заклади охорони здоров'я) - направити на фінансування охорони здоров'я.  
Враховано частково    
222. 010100 Функцiонування законодавчої влади 56333.1   -274- Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України
Зменшити фінансування капітальних витрат на 10536,8 тис.грн., в т.ч. за рахунок зменшення витрат на придбання обладнання і предметів довгострокового користування на 8594,8 тис.грн. (передбачалося створення телевізійного апаратно-студійного комплексу, пересувної аудіовідеоапаратури, відомчого радіотелефонного зв'язку, системи контролю та облік часу міжміських та міжнародних телефонних розмов, об'єднаної системи внутрішнього ефірного та супутникового телебачення адмінбудинків, реконструкція системи трипрограмного провідного радіомовлення та ін.) на 1942,0 тис.грн. витрат на капітальний ремонт.  
Враховано частково    
223. 010101 Апарат Верховної Ради України 30641.8   -275- Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України
Передбачити на фінансування апарату Верховної Ради України 43628,6 тис.грн.  
Враховано    
224. 010103 Забезпечення діяльності народних депутатів 6409.5   -276- Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України
Зменшити витрати на придбання обладнання та предметів довгострокового користування для забезпечення діяльності народних депутатів у виборчих округах на 2250 тис.грн.  
Враховано частково    
    -277- Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України
Передбачити на забезпечення діяльності депутатів Верховної Ради України 13425,6 тис.грн.  
Враховано    
225. 010104 Апарат Рахункової палати 8082.3       
226. 010105 Інші видатки 8718.9   -278- Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України
Передбачити на фінансування інших видатків 11638,1 тис.грн. Передбачити окремим рядком 5834,8 тис.грн. по розділу "Міжнародна діяльність" Передбачити окремим рядком на комп'ютеризацію Верховної Ради України 4071,1 тис.грн.  
Враховано    
227. 010106 Утримання Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 2480.6       
228. 010200 Функціонування виконавчої влади 402945.5   -279- Комітет з питань бюджету
Збільшити загальнодержавні видатки Міністерства фінансів України на 1000 тис.грн. для проведення судово-правової реформи в Україні  
Враховано    
    -280- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Скорочення витрат на утримання апарату виконавчої влади на 38%.  
Враховано частково    
    -281- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Суттєво скоротити видатки на утримання апарату органів виконавчої влади особливо на місцевому рівні.  
Враховано частково    
229. 010201 Апарат Кабінету Міністрів 32084.5       
230. 010203 Апарат міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх місцевих органів 200362.9   -282- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки по коду 010203 "Апарат міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх місцевих органів на 5752,7 тис.грн., в тому числі по Державному комітету України у справах захисту прав споживачів на 704,8 тис.грн., по Національному агенству України з управління корпоративними правами на 472 тис.грн.; по Агенству з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій на 292 тис.грн.; по Державній комісії з цінних паперів та фондовому ринку на 2543,8 тис.грн.; по Державній службі експортного контролю України на 300,4 тис.грн.; по Національному агенству України з питань розвитку та Європейської інтеграції на 447тис.грн.; по Національній Раді соціального партнерства на 92,7 тис.грн. по державному комітету України по туризму на 900 тис.грн.  
Враховано    
    -283- Шпак О.Г. (в.о. № 14)
Додати нову статтю видатків за кодом 010203 Апарат Міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх місцевих органів - 6934,8 тис.грн., відносно Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. Покриття наведених витрат пропонується здійснити за рахунок збільшення джерел зовнішнього фінансування.  
   
    -284- Пасєка М.С. (в.о. № 15)
За рахунок скорочення апарату інших бюджетних організацій (фінансових, податкових адміністрацій, юридичних, правоохоронних) відновити керованість по земельних відносинах, передбачивши 20 тис. чоловік на 1999 рік, ввівши посади землевпорядників у штати кожної сільської і селищної Ради. Тому потрібно передбачити для цього витрати на утримання Комітету України по земельних ресурсах 55,7 млн.грн. (в проекті 22 млн.грн.). Якщо це не можливо профінансувати все із Державного бюджету, то частину цієї суми можна передбачити за рахунок місцевих бюджетів. (Передбачено в обсягах дотацій для регіонів)  
Враховано    
    -285- Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Передбачити фінансування на утримання Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України за рахунок коштів Державного бюджету України у повному обсязі.  
   
231. 010204 Місцеві державні адміністрації 170498.1       
232. 010300 Утримання Президента України та його апарату 27084.5       
233. 010400 Утримання фiнансових i фiскальних органiв 547222.6       
234. 010401 Державна податкова служба в Україні 405835.6       
235. 010403 Державна контрольно-ревiзiйна служба в Україні 31476       
236. 010405 Державне казначейство України 35562.9       
237. 010407 Митна служба України 64350.2       
238. 010409 Витрати на комп'ютеризацiю Держказначейства та iнших фiнансових органiв 9997.9       
239. 010500 Загальне планування i статистичнi служби 16018.3       
240. 010501 Проведення статистичних дослiджень i переписiв 15058.3       
241. 010502 Ведення записiв щодо сiмейних бюджетiв 960       
242. 010600 Iншi видатки на загальнодержавне управлiння 24652       
243. 010601 Виготовлення орденiв, медалей, документiв до них 2050   -286- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на виготовлення орденів, медалей та документів до них на 2 млн.грн.  
Враховано    
244. 010604 Утримання Пробiрної палати України 2050.6       
245. 010605 Утримання Центру правової реформи і законопроектних робіт 333.8   -287- Комітет з питань бюджету
Видатки на утримання Центру правової реформи і законопроектних робіт зменшити на 333,8 тис.грн.  
Враховано    
246. 010606 Утримання Фонду сприяння становлення мiсцевого та регiонального самоврядування 185.6   -288- Комітет з питань бюджету
Видатки на утримання Фонду сприяння становлення місцевого та регіонального самоврядування зменшити на 92,8 тис.грн.  
Враховано    
247. 010607 Видатки на паспортизацiю населення України 20032   -289- Комітет з питань бюджету
Виключити із складу видатків проекту бюджету видатки на паспортизацію населення України в сумі 20032 тис.грн.  
Враховано    
248. 020000 Судова влада 93957   -290- Комітет з питань бюджету
Збільшити видатки на утримання судової влади на 37.061 тис.грн., в тому числі Конституційний суд України на 5500 тис.грн. в тому числі: капітальні видатки - 5500 тис.грн. для завершення будівництва адмінбудинку по вул. Жилянській,14 Верховний Суд України - на 5000 тис.грн. в т.ч. поточні видатки - 2175 тис.грн. капітальні видатки - 2825 тис.грн. Арбітражні Суди - на 6561 тис.грн., в т.ч. Вищий Арбітражний Суд - 1411 тис.грн., арбітражні суди - 5150 тис.грн. з них - 300 тис.грн. капітальні видатки - для арбітражного суду Волинської області. Обласні суди - на 4000 тис.грн., в т.ч. поточні видатки - 2500 тис.грн., з них заробітна плата - 1500 тис.грн. капітальні видатки - 1500 тис.грн. Районні (міські) суди - на 15000 тис.грн. в т.ч. поточні видатки - 13000 тис.грн. з них: заробітна плата - 9000 тис.грн. капітальні видатки - 2000 тис.грн. Військові суди - на 1000 тис.грн. в т.ч. капітальні видатки - 1000 тис.грн.  
Враховано    
    -291- Косаківський Л.Г. (в.о. № 223)
Збільшити видатки на утримання судової влади на 31.500 тис.грн., в тому числі Верховний Суд України - на 5000 тис.грн. в т.ч. поточні видатки - 2175 тис.грн. капітальні видатки - 2825 тис.грн. Арбітражні Суди - на 6500 тис.грн., Обласні суди - на 4000 тис.грн., в т.ч. поточні видатки - 2500 тис.грн., з них заробітна плата - 1500 тис.грн. капітальні видатки - 1500 тис.грн. Районні (міські) суди - на 15000 тис.грн. в т.ч. поточні видатки - 13000 тис.грн. з них: заробітна плата - 9000 тис.грн. капітальні видатки - 2000 тис.грн. Військові суди - на 1000 тис.грн. в т.ч. капітальні видатки - 1000 тис.грн. Конституційний суд України - розглянути можливість виділення коштів для завершення будівництва адмінбудинку по вул. Жилянській,14 (потреба складає 21115 тис.грн.)  
Враховано    
    -292- Комітет з питань правової реформи
Передбачити в структурі загальнодержавних видатків Міністерства Фінансів України (код 135) окремою статтею фінансування централізованих видатків на непередбачені витрати, у зв'язку з проведенням судово-правової реформи у розмірі 1000 тис.грн.  
Враховано    
    -293- Комітет з питань правової реформи
Комітет звертає увагу на необхідність фінансування видатків на забезпечення приміщенням Вищої Ради юстиції, яким обов'язок надання приміщення покладено на КМУ.  
   
    -294- Комітет з питань правової реформи
Комітет пропонує здійснити зазначені вище збільшення видатків на утримання судової влади; - за рахунок перерозподілу видатків, передбачених на інші потреби; - за рахунок збільшення доходної частини бюджету на суму 31500 тис.грн., в тому числі збільшення передбачених у ст.3 проекту Закону доходів від адміністративних зборів і платежів, зокрема державного мита в сумі 209000 тис.грн.  
Враховано    
    -295- Комітет з питань правової реформи
Всупереч ст.130 Конституції України запропонований проект бюджету України на 1999 рік забезпечує функціонування і діяльність судів лише на 32,9 відсотка від потреби. В проекті закладається недофінансування судової влади, що може призвести до суттєвого погіршення правосуддя і тим самим незабезпечення прав громадян на судовий захист відповідно до ст.55 Конституції України. Без фінансового забезпечення залишаються вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.92р. N 89 "Про затвердження порядку та умов державного обов'язкового страхування життя і здоров'я суддів", відповідно до якої страхування життя і здоров'я суддів має здійснюватись за рахунок Державного бюджету.  
Враховано частково    
249. 020001 Конституцiйний Суд України 6658.9   -296- Комітет з питань правової реформи
Комітет підтримує пропозиції щодо фінансування завершення капітального будівництва адмінбудинку для розміщення Конституційного Суду України.  
Враховано    
250. 020002 Верховний Суд України 9211.4   -297- Комітет з питань правової реформи
Збільшити видатки на утримання судової влади на 31500,0 тис.грн., встановивши їх у розмірі 125457,0 тис.грн., у тому числі: Верховному Суду України (код 60) -14241,4 тис.грн., у тому числі поточні видатки -11416,4 тис.грн.. з них оплата праці - 2514,4 тис.грн.. капітальні видатки - 2825,0 тис.грн.  
Враховано частково    
    -298- Комітет з питань правової реформи
На фінансування підвищення кваліфікації суддів передати Верховному Суду України 333,8 тис.грн., передбачених у видатках Міністерства юстиції (код 360) на утримання Центру правової реформи і законопроектних робіт.  
Враховано частково    
    -299- Комітет з питань правової реформи
Міністерству юстиції України (код 360) (щодо фінансування судової влади): обласні суди - 18052.3 тис.грн., у тому числі поточні видатки 17052,3 тис.грн., з них оплата праці - 9344,0 тис.грн., капітальні видатки - 1000,0 тис.грн.;  
Враховано    
251. 020003 Обласнi суди 14052.3       
252. 020004 Районні (міські) суди 48813.7   -300- Комітет з питань правової реформи
Районні (міські) суди - 63813,7 тис.грн., в тому числі поточні видатки - 61095,1 тис.грн.. з них на оплату праці - 36628.4 тис.грн., капітальні видатки - 2713,6 тис.грн.  
Враховано    
253. 020005 Вищий арбітражний суд України 1632   -301- Комітет з питань правової реформи
Вищому арбітражному суду України (код 70) - 16814,2 тис.грн., (з них ВАСУ 2 982,0, арбітражні суди - 13771,2 тис.грн.); у тому числі поточні видатки ВАСУ - 1950,6 тис.грн., з них оплата праці - 842,7 тис.грн., капітальні видатки ВАСУ - 1031.4 тис.грн.; поточні видатки арбітражних судів - 13771,2 тис.грн., з них оплата праці - 5495,1 тис.грн., капітальні видатки арбітражних судів 2760,0 тис.грн.  
Враховано    
254. 020006 Арбітражні суди 8621.2       
255. 020007 Військові суди 2952.4   -302- Комітет з питань правової реформи
Військові суди (всього): 3952,4 тис.грн., в тому числі видатки 2952,4 тис.грн. з них на оплату праці 2069,2 тис.грн., капітальні видатки 1000,0 тис.грн.  
Враховано    
256. 020100 Вища Рада юстиції 2015.1       
257. 020101 Вища Рада юстиції 2015.1       
258. 030000 Мiжнародна дiяльнiсть 527493.4       
259. 030100 Мiжнародне спiвробiтництво 468413       
260. 030101 Внески до бюджету ООН та органiв i спеціальних установ системи ООН 191741       
261. 030102 Утримання дипломатичних представництв України за кордоном 226161       
262. 030103 Придбання за кордоном у державну власнiсть України примiщень для розмiщення дипломатичних представництв України 35878       
263. 030104 Витрати, пов'язанi з вiдрядженнями за кордон працiвникiв органiв державної влади 14633   -303- Комітет з питань бюджету
Виключити витрати пов'язані з відрядженням за кордон працівників органів державної влади (код 030104) по державному комітету зв'язку України в сумі 1757,1 тис. грн.  
Враховано    
264. 030200 Реалiзацiя мiжнародних угод 59080.4       
265. 030201 Внески до мiжнародних фiнансових органiзацiй 42791       
266. 030202 Внески до установ i органiзацiй СНД та iнших мiжнародних органiзацiй 5150       
267. 030204 Протокольнi заходи, пов'язанi з офiцiйними вiзитами 10000       
268. 030205 Фiнансування дiяльностi мiжурядових двостороннiх комiсiй 820       
269. 030206 Утримання УНТЦ по зобов'язаннях уряду 319.4   -304- Комітет з питань бюджету
Зменшити на 159,7 тис. грн. витрати на утримання УНТЦ по зобов'язаннях уряду.  
Враховано    
270. 040000 Фундаментальнi дослiдження i сприяння науково-технiчному прогресу 511225.1   -305- Комітет з питань науки і освіти
Розуміючи складнощі виконання доходної частини Державного бюджету і неможливості підтримувати сьогодні фінансування науки в обсязі 1,7 відсотки від ВВП, встановити на 1999 рік обсяги фінансування науки у сумі 1 175 млн.грн., що складає 1,0 відсотки від ВВП.  
Враховано частково    
    -306- Ткаченко О.М. (в.о. № 195)
Виділити кошти на фінансування науково-дослідних робіт Української Академії Аграрних Наук на 1999 рік в сумі 74 млн. гривень.  
Враховано    
    -307- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Визначити обсяги фінансування Національної академії наук України на 1999 рік по коду 040101 "Фундаментальні дослідження наукових установ" на суму 245047,4 тис.грн. (в проекті 112821,1 тис.грн.), "Фінансування пошукових та прикладних розробок" - 73387 тис.грн. (в проекті 33788 тис.грн.), "Фінансування наукової частини державних, міжгалузевих та галузевих програм" - 7875 тис.грн. (в проекті 3626 тис.грн.), "Фінансування державних контрактів" - 36218 тис.грн. (в проекті 16675 тис.грн.).  
Враховано частково    
    -308- Комітет з питань науки і освіти
Переглянути доцільність розподілу запланованих видатків Державного бюджету України на 1999 рік по міністерствах та відомствах у частині фінансування науки, скоротивши кількість головних розпорядників коштів за розділом "Фундаментальні дослідження і сприяння науково-технічному прогресу".  
Враховано частково    
    -309- Комітет з питань науки і освіти
Зберегти у 1999 році пропорції базового фінансування державних академій наук на рівні пропорцій 1998 року.  
Враховано частково    
    -310- Комітет з питань науки і освіти
З метою більш ефективного використання вкрай обмежених коштів Державного бюджету України на 1999 рік при доопрацюванні зазначеного законопроекту терміново переглянути перелік програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля, запропонованих для фінансування за рахунок коштів Державного бюджету у 1999 році, з метою їх раціоналізації та концентрації бюджетного фінансування на пріоритетних програмах, спрямованих на прискорення виходу з кризи та створення передумов економічного зростання.  
   
    -311- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
На розвиток аграрної науки додатково виділити 42,4 млн.грн. (передбачено 66,6 млн.грн.).  
Враховано частково    
271. 040100 Фундаментальнi дослiдження 236331.1   -312- Комітет з питань правової реформи
Комітет з -питань правової реформи підтримує клопотання Академії правових наук України щодо збільшення асигнувань на фундаментальні дослідження наукових установ (код 658) на 874,0 тис.грн., за рахунок перерозподілу фінансування видатків по аналогічній статті, передбачених для Ради Національної безпеки і оборони України.  
Враховано частково    
272. 040101 Фундаментальнi дослiдження наукових установ 227027.1   -313- Комітет з питань науки і освіти
Об'єднати (не розділяти) базове фінансування з Державного бюджету на 1999 рік за кодами 040101 "Фундаментальні дослідження наукових установ" та 040201 "Фінансування пошукових та прикладних розробок".  
   
    -314- Плужников І.О. (реєстр. картка № 440)
Зменшити видатки проекту Державного бюджету на 1999 рік по Раді національної безпеки і оборони України по коду 040101 "Фундаментальні дослідження наукових установ" до 680,2 тис.грн. (проектом передбачається 874 тис.грн.).  
Враховано частково    
273. 040102 Державний фонд фундаментальних досліджень 9304       
274. 040200 Розробка перспективних технологiй i прiоритетних напрямiв науково-технiчного прогресу 274894       
275. 040201 Фінансування пошукових та прикладних розробок 135884   -315- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки по коду 040201 "Фінансування пошукових та прикладних робіт" на 17455 тис.грн., в тому числі по Міністерству економіки України на 7670 тис.грн.; по Міністерству інформації України на 260 тис.грн.; по Міністерству України у справах сім'ї та молоді на 138 тис.грн.; по Міністерству юстиції 1576 тис.грн.; по Міністерству фінансів України на 2184 тис.грн.; по Державному комітету по водному господарству 646 тис.грн.; по Державному комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики на 2126 тис.грн.; по Комітету харчової промисловості України на 347 тис.грн.; по Державному комітету України з фізичної культури і спорту на 725 тис.грн.; по Антимонопольному комітету України на 70 тис.грн.; по Державній податковій адміністрації на 157 тис.грн.; по державній службі експертного контролю України на 273 тис.грн.; по Консорциуму "Укрфітотерапія" на 144 тис.грн.; по Українській державній корпорації по виконанню спеціальних будівельних робіт "Укрмонтажспецбуд" на 119 тис.грн.; по Українській державній корпорації "Укрбудматеріали" на 66 тис.грн.; по Державному комітету рибного господарства України на 990 тис.грн.  
Враховано    
    -316- Комітет з питань бюджету
Збільшити видатки по Раді Національної безпеки і оборони на 968 тис.грн.  
Враховано    
276. 040202 Фінансування наукової частини державних, міжгалузевих та галузевих програм 41358   -317- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки по коду 040202 "Фінансування наукової частини державних, міжгалузевих та галузевих програм" на 9297 тис.грн., в тому числі по Міністерству економіки України на 4226 тис.грн; по Міністерству інформації України на 361 тис.грн.; по Міністерству фінансів України на 1136 тис.гривень; по Державному комітету з енергозбереження на 1672 тис..грн.; по Державній митній службі на 1436 тис.грн.; по Головному управлінню державної служби при Кабінеті Міністрів України на 466 тис.грн.  
Враховано    
277. 040203 Фінансування державних контрактів 33281   -318- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки по коду 040203 "Фінансування державних контрактів" на 33281 тис.грн., в тому числі по Міністерству вугільної промисловості Ураїни на 335 тис.грн.; по Міністерству економіки України на 1100 тис.грн.; по Міністерству енергетики України на 310 тис.грн.; по Міністерству освіти України на 2335 тис.грн., по Міністерству охорони здоров`я на 945 тис.грн.; по Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України на 315 тис.грн.; по Міністерству промислової політики України на 1389 тис.грн.; по Міністерству агропромислового комплексу України на 490 тис.грн.; по Міністерству транспорту України на 150 тис. грн.; по Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на 70 тис.грн.; по Міністерству України в справах науки і технологій на 6390 тис.грн.; по Державному комітету України по водному господарству на 40 тис. грн.; по Державному комітету України по гідрометеорології на 264 тис.грн.; по Державному комітету України з енергозбереження на 130 тис.грн.; по Державному комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України на 60 тис.грн.; по Комітету харчової промисловості України на 45 тис.грн.; по Державній службі експортного контролю України на 25 тис.грн.; по Національному космічному агенству України при Кабінеті Міністрів України на 70 тис.грн.; по Національній Аадемії наук України на16675 тис.грн.; по Академії медичних наук України на 298 тис.грн.; по Українській Академії аграрних наук України на 1476 тис.грн.; по Українській державній корпорації Укрбудматеріали" на 185 тис.грн.; по Українському державному концерну по виробництву цементу і асбестових виробів на 50 тис.грн.; по Українській корпорації "Укрбуд" на 60 тис.грн.; по Київському університету імені Тараса Шевченка на 74 тис.грн.  
Враховано    
    -319- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків "Фінансування державних контрактів на науково-технічну продукцію - 112,2 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики."  
   
278. 040204 Державні і міждержавні науково-технічні програми 57768   -320- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки по коду Державні і міждержавні науково-технічні програми для Міністерства інформації України на 955 тис. грн.  
Враховано    
279. 040205 Фінансування наукових розробок з проблем стандартизації, сертифікації та еталонної бази 4703   -321- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Фінансування наукових розробок з проблем стандартизації, сертифікації та еталонної бази" (код 40205) на 4703 тис.грн., в тому числі Держкомбуд на 515 тис.грн.; Держкомстандарт на 4188 тис.грн.  
Враховано    
280. 040206 Державні премії України та Державні стипендії в галузі науки і техніки 1900       
281. 050000 Нацiональна оборона 1677490.6   -322- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Переглянути обсяги видатків на національну оборону на 1999 рік, передбачивши асигнування на рівні мінімально-необхідної потреби в сумі 3142 млрд.грн., з них: на утримання Збройних Сил України - 2,6 млрд.грн.; у тому числі передбачити окремо: фінансування ремонту озброєння і військової техніки на казенних підприємствах Міноборони України - 47 млн.грн.; фінансування заходів, визначених Державною програмою будівництва та розвитку Збройних Сил України - 277,4 млн.грн.; закупівлю озброєння і військової техніки - 140 млн.грн.; науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи за рахунок бюджетних коштів - 159,9 млн.грн., в тому числі на розробку теми "Борисфен" в обсязі 42 млн.грн., а також на розробку ствольно-артилерійського озброєння. Фінансування цих витрат безпосередньо не пов'язувати з реалізацією надлишкового озброєння, військової техніки і майна.  
Враховано частково    
    -323- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
Передбачити і ввести додатково окремими рядками в розділі "Національна оборона": Закупівля озброєнь та військової техніки - на суму 149 млн.грн. Науково-дослідні роботи в галузі озброєнь та військової техніки - на суму 85 млн.грн. Спеціальні видатки на реконверсію - на суму 60 млн.грн. Передбачити фінансування заборгованості за виконані роботи в попередні роки - на суму 595 млн.грн.  
Враховано частково    
282. 050100 Утримання Збройних Сил України 1420133.6   -324- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Визначити мінімально-необхідну потребу Збройних Сил України на 1999 рік на рівні 3 142,8 млн.грн., у тому числі передбачити окремо: фінансування ремонту озброєння і військової техніки на казенних підприємствах Міністерства оборони України - 47 млн.грн.; фінансування заходів, визначених Державної програмою будівництва та розвитку Збройних Сил України - 277,4 млн.грн.; закупівлю озброєння і військової техніки - 140 млн.грн.; науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи за рахунок бюджетних коштів - 159,9 млн.грн.  
Враховано частково    
283. 050300 Капiтальне будiвництво 25000       
284. 050301 Капітальне будівництво і придбання обладнання в системі Міністерства оборони України 8000       
285. 050302 Будівництво житла для військовослужбовців 17000       
286. 050500 Iншi видатки в галузi оборони 223137       
287. 050502 Національний координаційний центр адаптації військовослужбовців, звільнених у запас 450       
288. 050503 Утримання Генеральної військової інспекції при Президентові України 570   -325- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Утримання Генеральної військової інспекції при Президенті України"(код 050503) на 285 тис.грн. Генвійськінспекції.  
Враховано    
289. 050504 Фінансування заходів щодо ліквідації стратегічних озброєнь 3950.1       
290. 050505 Підготовка призовників для Збройних Сил України та інших військових формувань в навчальних організаціях Товариства сприяння обороні України 10166.9   -326- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Збільшити видатки на підготовку призовників для Збройних Сил України та інших військових формувань в навчальних організаціях Товариства сприяння обороні України (КФК 050505) на 2,05 млн.грн. і визначити їх в обсязі - 12,21 млн.грн.  
Враховано    
    -327- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити 16166 тис.грн. для підготовки призовників для Збройних Сил України та інших військових організацій Товариства сприяння обороні України (код 50505).  
Враховано частково    
291. 050506 Забезпечення оборонних витрат в межах надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України 208000       
292. 050600 Мобілізаційна підготовка галузей народного господарства 9220       
293. 060000 Правоохоронна дiяльнiсть та забезпечення безпеки держави 1613121.4       
294. 060100 Органи внутрiшнiх справ 544000       
295. 060101 Матерiально-технiчне забезпечення спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю 7000       
296. 060102 Пiдроздiли органiв внутрiшнiх справ 537000       
297. 060200 Внутрiшнi вiйська Міністерства внутрішніх справ України 78000       
298. 060201 Поточне утримання внутрішніх війск МВС України 78000       
299. 060300 Прокуратура 80480   -328- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки Генеральної прокуратури України на 5190 тис.грн., з них капітальні видатки на прокуратуру - 5190 тис.грн. заклади післядипломної освіти ІІІ-ІУ рівня акредитації - 306,9 тис.грн.  
Враховано    
300. 060400 Кримiнально-виправна система 215000       
301. 060401 Установи i пiдприємства Державного департаменту України з питань виконання покарань 215000       
302. 060500 Прикордоннi вiйська України 164750   -329- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Визначити видатки на утримання Прикордонних військ України у 1999 році у розмірі 564,6 млн.грн. Передбачити у 1999 році збереження механізму розрахунків Прикордонних військ з постачальниками за одержану продукцію та надані послуги шляхом взаємозаліку. У проекті бюджету передбачити окремим рядком фінансування: - Комплексної програми розбудови державного кордону України, у тому числі делімітації та демаркації кордону і будівництва військових об'єктів на новостворених ділянках охорони державного кордону - 26,2 млн.грн.; - будівництва житла для військовослужбовців Прикордонних військ - 58,45 млн.грн., у тому числі на новостворених ділянках охорони державного кордону - 41,5 млн.грн. - капітальний ремонт казармено-житлового і службового фонду - 10,1 млн.грн.; - обладнання та утримання пунктів фільтрації нелегальних мігрантів - 5,0 млн.грн.; виконання завдань щодо охорони виключної (морської) економічної зони - 8,5 млн.грн.  
Враховано частково    
303. 060501 Утримання Прикордонних військ України 164750       
304. 060600 Служба безпеки України 218350       
305. 060601 Поточне утримання Служби безпеки України 204350       
306. 060602 Антитерористичний центр Служби безпеки України 11000       
307. 060603 Матеріально-технічне забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю 3000       
308. 060700 Пожежна охорона 90000       
309. 060701 Державна пожежна охорона 90000       
310. 060800 Національна гвардія України 65040       
311. 060801 Поточне утримання підрозділів Національної гвардії України 65040       
312. 060900 Департамент спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України 69000       
313. 061000 Iншi правоохороннi органи 88501.4       
314. 061001 Управлiння державної охорони 18501.4       
315. 061004 Зведений бюджет розвідувальних органів 50000   -330- Мухін В.В. (реєстр. картка № 366)
Розглянути можливість визначення в проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" Головне управління розвідки Міністерства оборони України окремим рядком з наданням відповідного коду.  
   
316. 061006 Національне бюро розслідувань 20000   -331- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Національне бюро розслідувань" (код 061006) на 20000 тис.грн. Нацрозслід. України.  
Враховано    
317. 070000 Освiта 1323060.1   -332- Комітет з питань науки і освіти
Враховуючи складність виконання дохідної частини державного бюджету, необхідно встановити на 1999 рік обсяги фінансування освіти з консолідованого бюджету у розмірі 7 050 млн. гривень, або 6 відс. від ВВП з поступовим щорічним збільшенням. З них видатки на освіту з Державного бюджету на 1999 рік повинні становити не менше 2 200 млн. гривень. Передбачити кошти на виконання вимог Постанови Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про освіту" (стаття 57) щодо виплати надбавок педагогічним працівникам за вислугу років та виплати щорічної грошової винагороди, виплати допомоги на оздоровлення в сумі 825,9 млн.грн. (на освіту пропонується 6,2 млрд.грн по зведеному бюджету)  
Враховано частково    
    -333- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Передбачити окремим рядком в бюджеті витрати на освіту в зоні діяльності Закону "Про статус гірських населених пунктів" (з урахуванням підвищених норм на харчування в медичних установах, дитячих садах і школах та 25% надбавки працівникам бюджетної сфери). за рахунок дотацій місцевих бюджетів  
Враховано    
    -334- Комітет з питань промислової політики
Передбачити в Державному бюджеті на 1999 рік 50 млн.грн. на придбання державним загальноосвітнім школам України комп'ютерних класів. Передбачається, що зазначене обладнання буде виготовлятися вітчизняними підприємствами. за рахунок дотацій місцевих бюджетів  
Враховано    
318. 070100 Дошкiльна освiта 50400       
319. 070101 Дошкiльнi заклади освiти 50400       
320. 070200 Загальна середня освiта 880.1       
321. 070201 Загальноосвітні школи (в т.ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми 880.1       
322. 070300 Заклади освіти для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації 8739.4       
323. 070301 Загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні санаторні школи-інтернати 8739.4       
324. 070400 Позашкiльна освiта 41098.7       
325. 070401 Позашкiльнi заклади освiти, заходи iз позашкiльної роботи з дітьми 41098.7   -335- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
На заходи для оздоровлення дітей-сиріт, студентів-сиріт по Міністерству України у справах сім'ї та молоді (в статті "Позашкільні заклади освіти, заходи з позашкільної роботи з дітьми" передбачити додатково 10 млн.грн., відповідно зменшити витрати, передбачені в Резервному фонді Кабінету Міністрів України.  
Враховано    
326. 070500 Професiйно-технiчна освiта 292562.4       
327. 070501 Професiйно-технiчнi заклади освiти 290482.4       
328. 070502 Професійно-технічні училища соціальної реабілітації 2080       
329. 070600 Вища освiта 837654.5   -336- Комітет з питань науки і освіти
Передбачити окремим рядком кошти на виплату студентам іменних стипендій (Президента, Верховної Ради України тощо).  
   
    -337- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Богословська І.Г. (в.о. № 169)
Литвак О.М. (в.о. № 87)
та інші народні депутати Встановити видатки для фінансового забезпечення діяльності Національної юридичної академії в сумі 19716 грн.  
Враховано частково    
330. 070601 Вищi заклади освіти I та II рiвнiв акредитацiї 187594.6   -338- Комітет з питань бюджету
Збільшити видатки на "Вищі заклади освіти 1 та 2 рівнів акредитації" (код 070601) на 7932 тис.грн., в тому числі Міносвіти України на 7932; При цьому відповідно зменшити видатки на "Вищі заклади освіти 1 та 2 рівнів акредитації" (код 70601) на 7932 тис.грн., у тому числі "Укрміцевпром" на 1200 тис.грн., "Укрсоюзсервіс" на 788,4 тис.грн., "Укрбуд" на 3766 тис.грн.; "Укоопспілки" на 2177,6 тис.грн.  
Враховано    
331. 070602 Вищі заклади освіти ІІІ та ІУ рівнів акредитації 650059.9       
332. 070700 Післядипломна освіта 34326.8       
333. 070701 Заклади післядипломної освіти ІІІ-ІУ рівня акредитації (академії, інститути, центри підвищення класифікації, перепідготовки, вдосконалення) 26378.3   -339- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Заклади післядипломної освіти ІІІ-ІУ рівня акредитації (академії, інститути, центри підвищення кваліфікації, перепідготовки, вдосконалення) (код 070701) на 4200,8 тис.грн., в тому числі по Мінекономіки на 70 тис.грн.; по Мінзакордонсправ на 600 тис грн.; по Мінзовекономзв'язків на 750 тис.грн.; по Мінінформу України на 165 тис.грн.; по Мінкультури на 502,9 тис.грн.; по Мінохоронсередовища на 80 тис.грн.; по Мінпраці на 106 тис.грн.; по МінАПК на 390 тис.грн.; по Держкомстату на 30 тис.грн.; по Держкомводгоспу на 200 тис.грн.; по Держкомзему на 30 тис.грн.; по Держкомсекретів на 20 тис.грн.; по Комхарчопрому на 950 тис.грн.; по Генпрокуратурі на 306,9 тис.грн.  
Враховано    
    -340- Комітет з питань науки і освіти
У зв'язку з передачею разом з бюджетним фінансуванням Державної академії керівних кадрів освіти в підпорядкування Академії педагогічних наук України (акт про передачу від 30 жовтня 1998 року) врахувати у видатках Академії педагогічних наук України на 1999 рік обсяги бюджетних коштів на утримання Державної академії керівних кадрів освіти (вул. Січових Стрільців, 52-а) за КФК 070701 "Заклади післядипломної освіти III - IV рівня акредитації".  
   
334. 070702 Інші заклади і заходи післядипломної освіти 7948.5   -341- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Інші заклади і заходи післядипломної освіти" (код 70702) на 7742,2 тис.грн., в тому числі: Мінпраці на 115 тис.грн. Мінагропрому на 5800 тис.грн. Мінмолоді на 32,3 тис.грн. Мінфін на 450 тис.грн. Мінюст на 201,4 тис.грн. Держмитслужба на 500,0 тис.грн. Комітет з -питань садівництва, виноградарства та виноградної промисловості на 25 тис.грн. Держкомспорт на 31 тис.грн. Державна податкова адміністрація на 577 тис.грн. Відділ навчальних закладів Укрзалізниці на 10,5 тис.грн.  
Враховано    
335. 070800 Iншi заклади та заходи в галузi освiти 57398.2       
336. 070801 Придбання пiдручникiв 33400       
337. 070802 Методична робота, інші заходи по народній освіті 22217.1       
338. 070804 Централізовані бухгалтерії 440       
339. 070806 Інші заклади освіти 1341.1       
340. 080000 Охорона здоров'я 524000   -342- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Передбачити 6,8 млрд.грн. у зведеному бюджеті України для забезпечення гарантованого державного рівня безоплатної медичної допомоги, необхідної для збереження стану здоров`я населення.  
Враховано    
    -343- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Виділити Міністерству охорони здоров`я додатково 100 млн.грн. на закупівлю водіїв ритму та штучних клапанів серця, штучних кульшових суглобів, ліків.  
Враховано частково    
    -344- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Виділити у Державному та місцевих бюджетах коштів відповідно 13,96 млн.грн. та 83,94 млн.грн. для закупівлі лікарських засобів, що застосовуються для лікування цукрового діабету (інсулінів), туберкульозу, онкозахворювань, вакцин.  
Враховано частково    
    -345- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Терміново вивчити доцільність подальшого фінансування з бюджету відомчих та інших закладів охорони здоров'я, що обслуговують окремі категорії населення за професійною, відомчою ознакою і перебувають на балансі акціонерних та державних госрозрахункових структур (Акціонерна судноплавна компанія "Укррічфлот", орендне підприємство - фірма "Укргазбуд", Укрзалізниця тощо) з урахуванням положень статті 18 Основ законодавства України про охорону здоров'я.  
Враховано частково    
    -346- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Виділити у проекті Державного бюджету України у видатках, які передбачені на фінансування АМН України (код 656), окремим рядком видатки для проведення кардіохірургічних втручань у дітей в обсязі 2 млн.грн.  
   
341. 080100 Лiкарнi широкого профiлю 140781.8       
342. 080101 Лiкарнi 140781.8   -347- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Лікарні" (код 80801) на 3262 тис.грн., в тому числі: Акціонерної судноплавної компанії Укррічфлот на 2500 тис.грн. Українського об'єднання цивільної авіації "Аеропорти України" на 762 тис.грн.  
Враховано    
343. 080200 Спецiалiзованi медичнi заклади 233494.4       
344. 080201 Спецiалiзованi лiкарнi та iншi спецiалiзованi заклади (центри, диспансери, госпiталi для iнвалiдiв ВВВ, лепрозорiї, медико-санiтарнi частини, тощо, що мають лiжкову мережу) 69032.5       
345. 080202 Клiнiки науково-дослiдних iнститутiв 111431.7       
346. 080203 Пологовi будинки 947.1       
347. 080204 Санаторiї для хворих туберкульозом 28243.2       
348. 080205 Санаторiї для дiтей та пiдлiткiв (нетуберкульознi) 20249.3   -348- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Виділити в видатках 1 млн. 80 тис.грн. для санаторія-профілакторія дитячого оздоровчого містечка "Луганські зорі", м. Луганськ. в дотаціях на місцевий рівень  
Враховано    
349. 080208 Станцiї переливання кровi 999.9       
350. 080209 Станцiї швидкої та невiдкладної медичної допомоги 2590.7       
351. 080300 Полiклiнiки i амбулаторiї (крiм спецiалiзованих полiклiнiк та загальних i спецiалiзованих стоматологiчних полiклiнiк) 21404.5   -349- Комітет з питань бюджету
Зменшити на 1141 тис. грн. витрати по коду 080300 Поліклініки і амбулаторії (крім спеціалізованих поліклінік та загальних і спеціалізованих стоматологічних поліклінік) для Українського об`єднання цивільної авіації "Аеропорти України".  
Враховано    
352. 080400 Спецiалiзованi полiклiнiки (в тому числi диспансери, медико-санiтарнi частини, пересувнi консультативнi дiагностичнi центри, тощо, якi не мають лiжкового фонду) 2644.7   -350- Комітет з питань бюджету
Зменшити на 91 тис. грн. витрати по коду 080400 для орендного підприємства "Укргазбуд".  
Враховано    
353. 080500 Загальнi i спецiалiзованi стоматологiчнi полiклiнiки 4928.1   -351- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Загальні спеціалізовані стоматологічні поліклініки" (код 80500) на 1100 тис.грн. Акціонерній судноплавній компанії "Укррічфлот"  
Враховано    
354. 080600 Фельдшерсько-акушерськi пункти 1460.2       
355. 080700 Санiтарно-епiдемiологiчна служба 21461.1       
356. 080701 Санiтарно-епiдемiологiчнi станцiї 15461.1       
357. 080703 Заходи по боротьбi з епiдемiями 6000       
358. 081000 Iншi заклади в галузi охорони здоров'я 97825.2       
359. 081002 Iншi заходи по охоронi здоров'я 97825.2       
360. 090000 Соцiальний захист та соцiальне забезпечення 2164586.7   -352- Моісеєнко В.М. (в.о. № 53)
Передбачити в проекті державного бюджету на 1999 рік необхідні кошти для виділення інвалідам Великої Вітчизняної Війни безкоштовно призначених їм відповідно до закону автомобілів.  
Враховано за рахунок заборгованості ДЕУ до бюджету   
    -353- Губський Б.В. (реєстр. картка № 443)
Передбачити у проекті бюджету на 1999 рік окремим рядком фінансування Державного медико-соціального Центру ветеранів війни, включаючи витрати на утримання установи, придбання паливно-мастильних матеріалів, миючих засобів тощо, Закласти у проекті бюджету на 1999 рік витрати на створення локальної інформаційної мережі у Центрі та забезпечення функціонування електронної пошти в системі медичних закладів України для ветеранів війни.  
   
    -354- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
Виділити в видатках на соціальний захист і соціальне забезпечення 548 тис.грн. - заборгованість за виготовлену і видану інвалідам продукцію і передбачити витрати на 1999 рік.  
   
    -355- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Збільшити на 180 млн.грн. видатки на допомогу сім'ям з дітьми у розділі 9 "Соціальний захист та соціальне забезпечення", що дасть можливість ввести додаткові адресні доплати 2,2 млн. дітей із самих малозабезпечених сімей. в обсязі дотацій місцевих бюджетів  
Враховано    
    -356- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Звертає на себе увагу явний брак коштів на Програму житлових субсидій. Тільки за період з січня по серпень 1998 р. житлові субсидії були призначені майже 4 млн. сімей на загальну суму 959,1 млн.грн. У проекті бюджету додаткові виплати населенню на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг передбачені в сумі 1056,6 млн.грн. За нашими оцінками навіть при існуючому рівні платежів населення за житлово-комунальні послуги на Програму житлових субсидій до кінця 1998 рік потрібно не менше 1,4 млрд.грн.  
Враховано частково    
    -357- Стоян О.М. (в.о. № 18)
У проекті бюджету необхідно передбачити дотації на державне регулювання цін на тверде паливо, житлово-комунальні послуги та послуги громадського транспорту, що надаються населенню. В умовах дії Закону України "Про тимчасову заборону підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та послуги громадського транспорту, що надаються громадянам України" перехід до повного відшкодування населенням реальної вартості вказаних послуг і скасування дотацій може бути запроваджено лише в умовах погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат населенню.  
Враховано частково    
    -358- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Відмовитися від усіх пільг, крім тих, що пов'язані з забезпеченням прав і свобод найбільш ущемлених людей: ветеранів війни і прирівняних до них категорій громадян, багатодітних матерів, сиріт тощо.  
   
    -359- Юхновський І.Р. (реєстр. картка № 319)
Прошу Вас включити до поточних видатків "Соціальний захист і соціальне забезпечення" (код 090000) видатки на Комітет у справах ветеранів війни та воєнних конфліктів в іноземних державах при Кабінеті Міністрів України(код 627) окремим рядком в сумі 30 тис.грн.  
Враховано    
    -360- Комітет з питань соціальної політики та праці
Збільшити видатки Державного бюджету, спрямовані на соціальний захист та соціальне забезпечення населення, на 2 млн. гривень, в тому числі: - допомога на дітей - 2 млн.грн., Скоротивши при цьому на 2 млн.гривень видатки на утримання Президента України. в дотації місцевим бюджетам  
Враховано    
    -361- Комітет з питань соціальної політики та праці
Привести у відповідність з вимогами Постанови Верховної Ради України "Про проект Закону України про Державний бюджет України на 1999 рік" щодо фінансування окремих видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення виключно з Державного бюджету України; зокрема видатків на допомогу сім'ям з дітьми, допомогу на дітей та виплат населенню на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.  
Враховано частково    
    -362- Комітет з питань соціальної політики та праці
Передбачити асигнування на дотацію житлово-комунального господарства на суму 1 млрд.гривень за рахунок збільшення дефіциту Державного бюджету. енерговекселями  
Враховано    
    -363- -- Комітету справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Встановити тимчасову пріоритетність щодо фінансування пільг окремим категоріям населення у проекті Державного бюджету на 1999 рік в такій послідовності: 1. Ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". 2. Інваліди всіх груп і категорій. 3. Ветерани праці та інші громадяни похилого віку. 4. Пенсіонери за віком, при втраті годувальника та ті, що одержують пенсію в мінімальному розмірі. 5. Працівники освіти в сільській місцевості. 6. Лікарі та медичні працівники в сільській місцевості. 7. Особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії. 8. Військовослужбовці строкової служби. 9. Школярі в сільській місцевості. 10 Працівники міліції при виконанні оперативних завдань. 11. Особи реабілітовані згідно зі ст.1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні". 12. Особи, що постраждали внаслідок стихійного лиха в Закарпатті. 13. Ветерани військової служби із числа військовослужбовців льотного складу та підводників Збройних Сил, які прослужили 20 і більше календарних років. при формуванні видаткової частини бюджету  Враховано    
    -364- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
Законом України "Про державний бюджет України на 1995 рік" ст.35 виключено з розрахунку пенсій пенсіонерам МО та МВС "грошова компенсація замість продовольчого пайка". Але в подальшому дія статті 35 не була пролонгована жодним законом, отже дія і Постанови КМУ М463 від 28.06.1995 р. чинна тільки на 1995 рік. Передбачити в проекті бюджету на 1999 рік необхідні кошти для проведення таких витрат як надання компенсації до пенсії військовослужбовців МО та МВС розміру "грошової компенсації замість продовольчого пайка" .  
   
    -365- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Для здешевлення вартості вугілля, що реалізується для потреб населення, передбачити кошти для відшкодування сум податку на додану вартість виробникам вугілля.  
   
    -366- Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Врахувати у Державному бюджеті в повному обсязі видатки на покриття оплати за спожиті бюджетними організаціями енергоносії та компенсацію пільг і субсидій. енергетичними векселями  
Враховано    
361. 090100 Виплата пенсiй та допомоги 876003   -367- -- Комітету справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Передбачити у видатковій частині Державного бюджету кошти на погашення заборгованості перед Пенсійним фондом (станом на 01.11.98р.); - Держбюджету - 715.600 тис.грн. - Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення - 180.900 тис.грн., - Для покриття заборгованості з виплати пенсій військовослужбовцям строкової служби з Держбюджету - 141.993 млн.грн., а також військовослужбовцям строкової служби, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 77.623 тис.грн. з відповідного Фонду.     
362. 090101 Кошти бюджету, що передаються до Пенсійного фонду України на виплату пенсій військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу строкової служби та їх сім'ям 741015       
363. 090102 Кошти бюджету, що передаються до Пенсійного фонду України на розмежування джерел фінансування пенсій, призначених за різними пенсійними програмами 134988   -368- -- Комітету справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Провести розмежування джерел фінансування виплати пенсій між бюджетом Пенсійного фонду і Державним бюджетом України.  Враховано    
364. 090400 Інші види соціальної допомоги 62768.6   -369- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 090400, пов'язаною з іншими видами соціальної допомоги, на 2.874.400,0 тис.грн. виділивши окремим рядком "Кошти бюджету, що передаються Держбуду України на покриття збитків житлово-комунального господарства - 2.874.400,0 тис.грн." при розрахунках місцевих бюджетів  
Враховано    
365. 090404 Грошова допомога біженцям 50       
366. 090408 Програма протезування 1901       
367. 090409 Утримання стаціонарів при протезуванні 1885.8       
368. 090410 Кошти на виплату заборгованості з регресних позовів та одноразової допомоги по втраті професійної працездатності шахтарям та гірникам підприємств з підземного видобутку вугілля та залізної руди 50000   -370- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити кошти для погашення заборгованості з регресних позовів та одноразових допомог по втраті непрацездатності 200 млн.грн.  
Враховано частково    
369. 090412 Інші видатки 8931.8       
370. 090500 Пенсії військовослужбовцям та особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ 1100000       
371. 091000 Кошти з бюджету, що передаються до Фонду України соцiального захисту iнвалiдiв 100000   -371- -- Комітету справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Включити до видатків Державного бюджету на 1999 рік на придбання спецавтотранспорту для інвалідів, що перебувають на черзі, - 1 млрд.370 млн.грн., на забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами та засобами масової реабілітації - 55,2 млн.грн., на оплату окремим категоріям інвалідів путівок на санітарно-курортне лікування - 90,1 млн.грн., на виплату інвалідам передбаченої чинним законодавством України компенсації за паливо і транспортне обслуговування - 17,6 млн.грн., на видання малозабезпеченим інвалідам (близько 800 тис.чол.) матеріальної допомоги у розмірі мінімальної пенсії за віком - 14,5 млн.грн., на пільгове встановлення квартирних телефонів інвалідам першої і другої груп праці, загального захворювання, дитинства (105 тис.чол.) - 21,1 млн.грн., на видатки по первинній реабілітації інвалідів, реалізації інших пільг, передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" - 2,5 млн.грн., на будівництво Центру Реабілітації інвалідів "Оптиміст" - 5 млн.грн., по статті державної підтримки громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості 1,5 млн.грн. - витрати на фінансування Національного Комітету спорту інвалідів України (Національного Параолімпійського Комітету). Найбільша стаття вказаних бюджетних витрат - це передбачені Законом України витрати на придбання спецавтотранспорту для інвалідів, що довгі роки перебувають на черзі в органах соціального захисту. Розуміючи, що саме ця стаття має найбільшу загрозу на скорочення, звертаємо вашу увагу на менш ніж мінімально допустимий розмір цієї статті - це 250 млн.грн. (менше не можливо).     
    -372- Кузнєцов П.С. (реєстр. картка № 307)
Передбачити окремим рядком кошти на придбання 1000 автомобілів з ручним управлінням для інвалідів війни та праці в сумі 3 млн.грн. За рахунок збільшення доходів бюджету від сплати державного мита в арбітражних судах.  
Враховано в рахунок вже проплачених бюджетних сум   
372. 091100 Молодiжнi програми 4110   -373- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
На фінансування молодіжних програм Українського Національного Комітету Молодіжних організацій виділити окремим рядком 9,8 млн.грн.  
   
373. 091101 Утримання центрів соціальних служб для молоді 185.5       
374. 091102 Програми і заходи центрів соціальних служб для молоді 124       
375. 091103 Програми і заходи державних органів в справах сім'ї і молоді 3000       
376. 091104 Програми і заходи державних органів в справах жінок 270.5       
377. 091106 Інші видатки 530       
378. 091200 Iншi заклади та заходи в галузi соцiальної полiтики 21705.1       
379. 091201 Заходи, пов'язані з поверненням кримськотатарського народу та осіб інших національностей, які були незаконно депортовані з України 9000   -374- Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
Передбачити у видатках бюджету на 1999 рік 15 млн.грн. на заходи для облаштування депортованих кримськотатарського народу, 50,4 млн.грн. капіталовкладень для завершення будівництва об'єктів для переселенців, 660 тис.грн. на відкриття пункту утримання біженців, 2,6 млн.грн на підтримку української діаспори. Виділити ці видатки окремими рядками.  
   
380. 091205 Утримання пунктiв тимчасового розмiщення бiженцiв 260.5       
381. 091208 Будинки-інтернати агропромислового комплексу 544.6       
382. 091209 Фінансова пітримка громадських організацій інвалідів і ветеранів 11900   -375- Комітет з питань науки і освіти
Внести до проекту Державного бюджету України на 1999 рік окремим рядком видатки на діяльність Республіканського будинку звукозапису та друку УТОС в розмірі 612 тис.грн., із них 289 тис.грн. на видання брайлівської літератури з щотижневою та щомісячною періодичністю і тиражами рівня 1995 року, 323 тис.грн. для випуску озвученої літератури. Необхідно законодавчо виділити редакційно-поліграфічний комплекс УТОСу окремим рядком чи параграфом в нормативних актах, щоб мати змогу отримувати дотацію за цільовим призначенням.  
Враховано частково    
383. 100000 Житлово-комунальне господарство 3863.5       
384. 100100 Житлове господарство 3773.5   -376- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Фінансування Державної програми оснащення наявного житлового фонду засобами обліку споживання води і теплової енергії - 712 000,0 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.".  
   
385. 100104 Вiдомчий житловий фонд (капiтальний ремонт) 3641.5   -377- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 100104 "Відомчий житловий фонд (капітальний ремонт)" з 1061,5 тис.грн. до 2350,0 тис.грн., або на 1288,5 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.  
   
386. 100106 Операцiйнi видатки 132   -378- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 100106 "Операційні видатки" з 132,0 тис.грн. до 270,0 тис.грн., або на 138,0 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.  
   
387. 100200 Комунальне господарство 90       
388. 100203 Благоустрiй мiст 90       
389. 110000 Культура і мистецтво 150955.3   -379- Комітет з питань культури і духовності
Захистити Національну кіностудію ім. О. Довженка, організації та колективи, що мають статус "національних", а саме в Державному бюджеті на 1999 рік "національні заклади та організації" виділити окремим рядком.  
   
    -380- Комітет з питань культури і духовності
Накопичення матеріальних цінностей матеріального резерву (код 220201) передбачає видатки в сумі 400 млн.грн. Оскільки це суперечить Бюджетній резолюції пропонуємо зазначену суму зменшити на 371000,0 тис.грн. і розподілити її між закладами культури.  
Враховано частково    
390. 110100 Мистецтво 110845.5       
391. 110101 Творчi спiлки 2859   -381- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Творчі спілки" (код 110101) на 172 тис.грн., в тому числі: Спілка дизайнерів України на 22 тис.грн. Спілка рекламістів на 150 тис.грн.  
Враховано    
392. 110102 Театри 20470       
393. 110103 Фiлармонiї, музичнi колективи i ансамблi та iншi заходи та заклади по мистецтву 83516.5       
394. 110104 Видатки на заходи, передбаченi державними i мiсцевими програмами розвитку культури i мистецтва 4000       
395. 110200 Культура 28444.8       
396. 110201 Бiблiотеки 13088.5   -382- Комітет з питань культури і духовності
В розподілі видатків по головних розпорядниках коштів по функції "Міністерство культури і мистецтв України" після коду 110201 "Бібліотеки" додати обсяги фінансування по коду 1130 (підкод 1136): "на придбання та передплату книг, періодичних видань" - 4,7 млн.грн. при підрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
397. 110202 Музеї i виставки 6543.3   -383- Комітет з питань культури і духовності
В розподілі по головних розпорядниках коштів по функції "Головна Рада Українського товариства охорони пам'яток історії та культури" код 110202 "Музеї і виставки" передбачити кошти в сумі 2990 тис.грн.  
Враховано    
    -384- Комітет з питань культури і духовності
В розподілі по головних розпорядниках коштів по функції "Міністерство культури і мистецтв України" код 110202 "Музеї і виставки" та код 110203 "Заповідники" потрібно передбачити збільшення обсягів фінансувань відповідно на 8299,8 тис.грн та 3000,8 тис.грн.  
Враховано    
398. 110203 Заповiдники 5888       
399. 110204 Палаци i будинки культури, клуби та iншi заклади клубного типу 2882       
400. 110205 Школи естетичного виховання дiтей 43       
401. 110300 Кiнематографiя 5600   -385- Комітет з питань культури і духовності
Додатково передбачити в Законі України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" в Розподілі по головних розпорядниках коштів по функції "Міністерство культури і мистецтв України" код 110300 "Кінематографія" на підтримку національного фільму для забезпечення його виробництва, розповсюдження та демонстрування і участі у міжнародних кінофестивалях категорій "А" кошти в сумі 8 млн.грн.  
Враховано    
402. 110400 Архiвна справа 2612       
403. 110401 Державнi архiвнi установи 2612       
404. 110500 Iншi заходи та заклади в галузi мистецтва i культури 3453       
405. 110501 Державнi премiї України в галузi лiтератури та мистецтва 165       
406. 110502 Iншi культурно-освiтнi заклади та заходи 3288       
407. 120000 Засоби масової iнформацiї 161003.5   -386- Комітет з питань свободи слова та інформації
Такі кошти, які у проекті бюджету передбачені для Міністерства інформації (відомчий код 170) по закладах післядипломної освіти III-IV рівня акредитації (код 070701) в сумі 165 тис.грн. та кошти на телебачення і радіомовлення (код 120100) в сумі 135418,5 тис.грн. перепідпорядкувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України (відомчий код 539). Обгрунтування. Указом президента України від 29 вересня 1998 року №1075\98 "Про внесення змін до Указу Президента України від 13 листопада 1996 року №1061".  
Враховано    
408. 120100 Телебачення i радiомовлення 141018.5       
409. 120200 Преса 12485       
410. 120201 Перiодичнi видання (газети та журнали) 12485   -387- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Періодичні видання (газети і журнали" (код 120201) на 7835 тис.грн., в тому числі: Управління Справами Верховної Ради на 250 тис.грн. Мінекономіки на 60 тис.грн. МЗС на 170 тис.грн. Мінінформ на 2416 тис.грн. Мінкультури на 554 тис.грн. Мінтранс на 1000 тис.грн. Міннауки на 85 тис.грн. Мінфін на 190 тис.грн. Мінюст на 60 тис.грн. Держкомзв'язку на 3000 тис.грн. Фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні на 50 тис.грн.  
Враховано    
411. 120300 Книговидання 4000       
412. 120301 Видавництва 4000       
413. 120400 Iншi засоби масової iнформацiї 3500       
414. 130000 Фiзична культура i спорт 81700   -388- Безсмертний Р.П. (реєстр. картка № 397)
Збільшити видатки з Державного бюджету на 1999 рік на фінансування фізкультури і спорту на селі, шляхом збільшення асигнувань ФСТ "Колос". при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
    -389- -- Комітету справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Збільшити ФСТ "Колос" асигнування з державного бюджету на 1999 рік в обсягах, пропорційно чисельності сільських жителів в складі всього населення України та у відповідних регіонах, яких обслуговує товариство "Колос". при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  Враховано    
415. 130100 Здiйснення заходiв з фiзичної культури i спорту 52310       
416. 130101 Утримання нацiональних збiрних команд 12635.8       
417. 130102 Проведення навчально-тренувальних зборiв i змагань 10011.6       
418. 130103 Пiдготовка i участь нацiональних збiрних команд України в Олiмпiйських та Параолiмпiйських iграх 7322   -390- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Виділити окремим рядком видатки на підготовку до Олімпіади та Параолімпійських ігор 14,9 млн.грн.  
Враховано частково    
419. 130104 Видатки на утримання центрiв з iнвалiдного спорту i реабiлiтацiйних шкіл 252.7       
420. 130105 Проведення навчально-тренувальних зборiв i змагань та заходiв з iнвалiдного спорту 1970       
421. 130106 Проведення заходiв з нетрадицiйних видiв спорту i масових заходiв з фiзичної культури 2056.6       
422. 130107 Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкiл 1424.5       
423. 130108 Утримання апарату управлiння фiзкультурно-спортивних органiзацiй 814.8       
424. 130109 Капiтальний ремонт, оснащення, придбання обладнання та iнвентаря для баз Олiмпiйської пiдготовки 11500       
425. 130110 Фiнансова пiдтримка спортивних споруд 1752       
426. 130112 Iншi видатки 2570       
427. 130200 Державна пiдтримка громадських органiзацiй фiзкультурно-спортивної спрямованостi 29390   -391- -- Комітету справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів У статті щодо державної підтримки громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, - з огляду на значні досягнення інвалідів-спортсменів. Передбачити 1,5 млн.грн., що складають витрати по фінансуванню Національного Комітету спорту інвалідів України на 1999 рік по підготовці до Літніх Параолімпійських Ігор у Сіднеї.  Враховано    
428. 130201 Проведення навчально-тренувальних зборiв i змагань 6437.4       
429. 130202 Проведення заходiв з нетрадицiйних видiв спорту i масових заходiв з фiзичної культури 300       
430. 130203 Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкiл 14371       
431. 130204 Утримання апарату управлiння фiзкультурно-спортивних органiзацiй 3019.2       
432. 130205 Фiнансова пiдтримка спортивних споруд 3512.4       
433. 130206 Iншi видатки 1750   -392- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Врахувати в рядку "Товариство сприяння обороні" (КВК - 823) додатково в розділ "інші видатки" код 130206 кошти в розмірі 6 млн. гривень.  
Враховано частково    
    -393- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Для відновлення ресурсів авіаційно-спортивної техніки (КФК 823; код 130206) виділити додатково 6 млн.грн. і встановити загальний обсяг 7 млн. 750 тис.грн.  
Враховано частково    
    -394- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити 7,7 млн.грн. по коду 130206 "Інші видатки".  
Враховано частково    
    -395- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
Врахувати додатково в розділ "Інші видатки" кошти в розмірі 6 млн.грн. для Товариства сприяння обороні. Надати в 1999 році разову інвестицію для збереження існуючого спортивного авіаційного парку України.  
Враховано частково    
    -396- Самойлик К.С. (реєстр. картка № 257)
Врахувати додатково в розділ "Інші видатки" кошти в розмірі 6 млн.грн. для Товариства сприяння обороні. Надати в 1999 році разову інвестицію для збереження існуючого спортивного авіаційного парку України. Як варіант, пропоную зняти цю суму з видатків на фінансування заходів щодо ліквідації стратегічних озброєнь: (зняти 1,5 млн.грн.) та з витрат на Національне бюро розслідувань (зняти 2-3 млн.грн.). Суму 4-5 млн.грн. можливо зняти з Державної податкової адміністрації, видатки на утримання якої (414 млн.грн.) перевищують видатки на здоров'я нації (322 млн.грн.), або майже в 2 рази видатки Міністерства культури, Держкомспорту і Мінсім'їмолоді разом взятих.  
Враховано частково    
434. 140000 Промисловiсть та енергетика 2127664.5   -397- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
140000 Виділити окремим рядком в бюджеті 6524,03 тис.грн. на знищення відходів виробництва та підвищення безпеки виробництва Горловського хімічного заводу.  
   
435. 140100 Паливно-енергетичний комплекс 1601000   -398- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Внести в бюджет витрати на шахти ім. Н.А.Ізотова та шахти "Кочегарка", які закриваються. (за рахунок надходжень амортвідрахувань)  
Враховано    
    -399- 140100 Передбачити у витратах Міністерству вугільної промисловості окремим рядком кошти в сумі 3 млн.грн. для завершення будівництва газопроводу-відводу Дружківка-Добропілля.     
    -400- Петренко Д.Д. (в.о. № 107)
Підтримати підготовлені Мінвуглепромом України пропозиції і розрахунки до проекту Державного бюджету України на 1999 рік і погоджені з Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо фінансування вугільної галузі в сумі 3141,8 млн. гривень по статтях: "Державна підтримка вугледобувних підприємств" - 1147,6 млн.грн., "Реструктуризація вугільної галузі" - 1200 млн.грн, "Витрати на утримання ДВГРС" - 52 млн.грн, "Фінансування геологорозвідувальних робіт" - 20,2 млн.грн., "Фінансування науково-дослідних робіт" - 22,0 млн.грн., "Погашення заборгованості по регресам та одно разовій допомозі через втрату професійної працездатності" - 200 млн.грн.  
Враховано    
    -401- На 1999 рік передбачити для Мінвуглепрому кошти в обсязі 5,5 млн.грн. на виконання заходів безпечної експлуатації об'єктів соціально-побутової сфери м.Білозерськ.  Враховано частково    
    -402- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити кошти Мінвуглепрому для фінансування геолого-розвідувальних робіт та науково-дослідних робіт відповідно 20,2 млн.грн. та 22 млн.грн.  
Враховано частково    
    -403- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити видатки на утримання державної гірничорятувальної служби 52 млн.грн.  
Враховано частково    
436. 140104 Видатки, пов'язанi з реструктуризацiєю вугiльної промисловостi 621000   -404- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити кошти на реструктуризацію вугільної галузі 1200 млн.грн.  
Враховано частково    
437. 140105 Утримання державної воєнiзованої гiрничорятувальної служби 50000       
438. 140106 Державна пiдтримка вугледобувних пiдприємств 900000   -405- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити на фінансування державної підтримки вугледобувних підприємств в 1999 році 1147,6 млн.грн.  
Враховано частково    
    -406- Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Збільшити видатки бюджету на державну підтримку вугільної промисловості України до 3,1 млрд.грн. з метою збереження обсягів видобутку вугілля принаймі на рівні досягнутому у 1998 році.  
Враховано    
439. 140112 Утримання зупинених блокiв ЧАЕС 30000   -407- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити фінансування на утримання зупинених енергоблоків ЧАЕС та витрат по зняттю з експлуатації на 41,44 млн.грн.  
   
    -408- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Утримання зупинених блокiв ЧАЕС №№1,2 109920 тис.грн.  
   
440. 140200 Конверсія та розвиток підприємств оборонного та машинобудiвного комплексiв 107000       
441. 140201 Видатки на фiнансування заходiв з конверсiї пiдприємств оборонного комплексу i створення нових видiв цивiльної продукцiї 47000       
442. 140202 Кошти на розвиток вiтчизняного сiльськогосподарського машинобудування 45000   -409- Довгань С.В. (реєстр. картка № 342)
Доручити Кабінету Міністрів розробити Державну програму розвитку виробничих потужностей ВАТ "Херсонський комбайновий завод" по виробництву зернозбиральних комбайнів КЗС - 9-1 "Славутич" у обсязі: на 1999 рік 500-1000 комбайнів на 2000 рік 2500 комбайнів на 2001 рік 4000 комбайнів  
   
    -410- Довгань С.В. (реєстр. картка № 342)
Доручити Кабінету Міністрів розробити Державну програму лізингової поставки вітчизняним сільгоспвиробникам вітчизняних зернозбиральних комбайнів КЗС - 9-1 "Славутич" на 1999 - 2001 роки.  
   
    -411- Комітет з питань промислової політики
Включити до Державного бюджету на 1999 рік окремим рядком фінансування програми створення зернозбиральних комбайнів.  
Немає висновку    
    -412- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
Окремим рядком передбачити в розділі "Промисловість та енергетика" видатки на підготовку виробництва вітчизняних комбайнів "Славутич" і "Лан" - на суму150 млн.грн.  
Враховано    
    -413- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Передбачити видатки на розвиток вітчизняного сільгоспмашинобудування в сумі 665 млн.грн., з них на авансування виробництва сільгосптехніки з подальшою передачею сільгоспвиробникам на умовах лізингу - 520 млн.грн. (зернозбиральних комбайнів "Славутич-300" і "Лан" - по 300 штук, 2000 тракторів, 2- одиниць кормо- і 350 - бурякозбиральної техніки), на створення нової сільгосптехніки - 45 млн.грн. і на підготовку виробництва нової техніки - 100 млн.грн. Вважати за доцільне Департамент сільгоспмашинобудування Мінпромполітики підпорядкувати Мін АПК.  
Враховано    
443. 140203 Спецiальнi видатки Мiнпромполiтики 15000   -414- Комітет з питань національної безпеки і оборони
На фінансування витрат Міністерства промислової політики за статтею "Спеціальні видатки" (додаток №1 до проекту Закону України про Державний бюджет України на 1999 рік, код 140203) додатково виділити 45 млн.грн. і визначити загальні витрати в розмірі 60 млн.грн., з них на: а) Програму створення і нарощування виробничих потужностей для випуску вітчизняного озброєння та військової техніки передбачити 52 млн.грн. б) Програму створення спеціальних технологій і науково-технічного потенціалу промисловості для забезпечення потреб оборони і національної безпеки - 8 млн.грн. Цю програму складає комплекс науково-технічних робіт, спрямованих на створення спеціальної елементної бази для радіолокаційних, радіотехнічних систем та засобів зв'язку (0,9 млн.грн.) та новітніх технологій (7,1 млн.грн.), які забезпечують конкурентоспроможність вітчизняної військової техніки. Необхідно спрямувати видатки на виконання зазначеної програми у 1999 році у розмірі 235 млн.грн., що складає 0,2 % ВВП, як це передбачено відповідним Законом України, та додатково 20 млн.грн. на погашення заборгованості за виконані роботи за 1998 рік.  
   
444. 140300 Вiдтворення мiнерально-сировинної бази 383664.5   -415- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Виділити у бюджеті для Держкомгеології кошти на пошук корінних і розсипних родовищ алмазів у обсязі 3 400 тис.грн.  
   
445. 140301 Геологорозвiдувальнi роботи, що фiнансуються за рахунок вiдрахувань видобувних пiдприємств 381885       
446. 140302 Геологорозвiдувальнi роботи на пошук золота за рахунок бюджетних коштiв 360.6   -416- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки на фінансування пошуку золота на 19,6 млн.грн.  
   
447. 140303 Роботи по вивченню газоносностi, розробцi методiв дегазацiї вугiльних пластiв, вирiшенню проблем пошуку, використанню метану 1418.9   -417- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки за кодом 140303 на фінансування робіт по вивченню газоносності, розробці методів дегазації вугільних пластів, вирішенню проблем пошуку і використання метану на 6,6 млн.грн.  
   
448. 140400 Iншi галузi промисловостi 36000       
449. 140402 Консервацiя потужностей з виробництва важкої води та iнших об'єктiв на пiдприємствах Мiнпромполiтики 4000   -418- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Передбачити включення до бюджету на 1999 рік статті "Консервація потужностей", де було передбачено фінансування робіт по ліквідації Таврійсього ДПГЗК в обсязі 400 тис.гривень.  
   
450. 140403 Видатки на реструктуризацiю залізорудних пiдприємств з пiдземного видобутку руди 30000       
451. 140405 Видатки на прирiст обiгових коштiв підприємств 2000   -419- Комітет з питань бюджету
Зменшити "Видатки на приріст обігових коштів підприємств" (код 140405) на 2000 тис.грн. Міністерству промислової політики.  
Враховано    
452. 150000 Будiвництво 1132496.2   -420- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Передбачити відшкодування коштами залишку від передбачених в Державному бюджеті на 1998 рік 30 млн.грн. з метою подальшого заохочення сільгосптоваровиробників до спорудження об'єктів соціальної інфраструктури на селі.  
Враховано    
    -421- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Передбачити у Законі України "Про Державний бюджет на 1999 рік" пільгові кредити на будівництво чи придбання житла для військовослужбовців запасу чи у відставці, які перебувають на квартирному обліку у місцевих держадміністрацій, в обсязі 30 млн.грн. при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
    -422- Чиж І.С. (в.о. № 190)
Включити до витрат Державного бюджету на 1999 рік 1,7 млн.грн. на утримання об'єктів соціальної сфери ВАТ "Даражнянський цукровий завод". при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
    -423- Комітет з питань правової реформи
В проекті бюджету на 1999 рік не знайшли відображення норми Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві", в якому визначається, що розмір державних централізованих капіталовкладень, що спрямовуються на зміцнення матеріально-технічної бази соціальної сфери села та агропромислового комплексу, має становити не менше одного процента від вартості валового внутрішнього продукту України і що ці капіталовкладення виділяються в Державному бюджеті України окремим рядком.  
Враховано частково    
    -424- Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
В рядку 1500000 Будівництво замість 1132496,2 записати 1107599,2  
Відхилено    
453. 150100 Будiвництво 1130000   -425- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Зменшити на 80% необгрунтованих витрат на будівництво (розпорядник - Міністерство фінансів України, загальна сума - 1130 млн.грн.) - направити на фінансування охорони здоров'я. за рахунок інших джерел  
Враховано    
    -426- Єдін О.Й. (в.о. № 102)
Виділити у розділі 15 "Будівництво" для завершення будівництва Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд 100 млн.грн.  
   
    -427- Шмідт Р.М. (в.о. № 115)
Передбачити окремим рядком у Законі України "Про Державний бюджет на 1999 рік" фінансування будівництва чи придбання житла військовослужбовцям, звільненим у запас, в обсязі 25 млн.грн.  
Враховано частково    
    -428- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Капітальні вкладення - 11150,0 тис.грн." по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.  
   
    -429- Марковська Н.С. (реєстр. картка № 347)
Включити в державний бюджет України фінансування в сумі 5 млн.грн. на закінчення будівництва морфологічного корпусу Вінницького медичного університету ім. Пірогова.  
   
    -430- Шмідт Р.М. (в.о. № 115)
Окремим рядком в проекті Державного бюджету на 1999 рік виділити 5,1 млн.грн. на реконструкції вул.Стуса та транспортної розв'язки на перетину вулиці Луганської та проспекту Червоної Калини в м.Львові. при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
    -431- Писаренко А.А. (в.о. № 44)
Передбачити включення у Державний бюджет на 1999 рік коштів в обсязі 30 млн.грн. на продовження будівництва Донецького метрополітену.  
   
    -432- Кухарчук М.А. (реєстр. картка № 302)
Передбачити в Державному бюджеті на 1999 рік 400-500 тис.грн. на будівництво філіалу поліклініки і аптеки в мікрорайоні "Північний" м.Рівне (Кошторисна вартість проекту складає 2,54 млн.грн.) при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
    -433- Альохін В.І. (в.о. № 39)
Прошу розглянути можливість виділення коштів в сумі 1.5 млн.грн. для завершення будівництва нового приміщення Покровського районного відділу УМВС України в Дніпропетровській області.  
   
    -434- Комітет з питань науки і освіти
Окремим рядком записати видатки для фінансування наукових установ у розділі 15 "Будівництво"  
   
    -435- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Додатково виділити у бюджеті для Державного комітету по геології і використанню надр 25 млн.грн. для будівництва у 1999 році 500 свердловин з екологічно чистою водою.  
   
    -436- Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту
На пільгове довгострокове кредитування молодих сімей для будівництва та придбання житла передбачити 25-30 млн.грн. (за рахунок амортизаційних відрахувань, які плануються направити на підтримку соціальної сфери).  
   
    -437- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Мінімальна потреба в асигнуваннях на капітальні вкладення в АПК - 100 млн.грн.  
Враховано частково    
    -438- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
На покриття заборгованості господарствам вартості будівництва об'єктів соцсфери на селі необхідно виділити 520 млн.грн. (в 1998 р. виділено 30 млн.грн.).  
   
454. 150101 Капiтальнi вкладення 1130000   -439- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Виділити у капітальних вкладеннях (код 150 101) окремим рядком суму, яка буде направлятися на будівництво очисних споруд, каналізацій та інших важливих з екологічної точки зору капітальних об'єктів.  
Враховано частково    
    -440- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити централізовані капітальні вкладення для вугільної галузі у 1999 році 500 млн.грн.  
Враховано частково    
455. 150200 Архiтектура 2496.2       
456. 150201 Реставрацiя пам'яток архiтектури 1890   -441- Комітет з питань бюджету
Збільшити видатки на "Реставрацію пам'яток архітектури" (код 150201) на 2500 тис.грн.  
Враховано    
    -442- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 150201 "Реставрація пам'яток архітектури" з 1890,0 тис.грн. до 8000,0 тис.грн., або на 6110,0 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.  
Враховано частково    
    -443- Комітет з питань культури і духовності
В розподілі по головних розпорядниках коштів по функції "Державний комітет України у справах будівництва, архітектури та житлової політики" код 150201 "реставрація пам'яток архітектури" Комітет наполягає на збільшенні асигнувань на 6110 тис.грн.  
Враховано частково    
457. 150202 Типове проектування 500   -444- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 150202 "Типове проектування" з 500 тис.грн до 4200 тис.грн., або на 3700,0 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.  
   
458. 150203 Операцiйнi видатки - паспортизацiя, iнвентаризацiя пам'яток архiтектури, премiї по архiтектурi 106.2   -445- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 150203 "Операційні видатки - паспортизація, інвентаризація пам'яток архітектури, премії по архітектурі" з 106,2 тис.грн. до 240,2 тис.грн., або на 134,0 тис.грн. по Державному Комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики.  
Враховано частково    
459. 160000 Сiльське господарство, лiсове господарство, рибальство i мисливство 367860.8   -446- Довгань С.В. (реєстр. картка № 342)
Включити окремим рядком у проект Державного бюджету на 1999 рік видатки у обсязі 300 млн.грн. на фінансування Державної програми створення і виробництва у 1999 році 500-1000 одиниць вітчизняного зернозбирального комбайну КЗС - 9-1 "Славутич".  
Враховано    
    -447- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Для відродження галузі необхідно передбачити асигнування в обсязі 22 млн.грн., з них 7 млн.грн. у вигляді субвенції та 15 млн.грн. на відшкодування різниці між діючою ставкою комерційних банків та пільговою (не вище 20 відсотків) для льоно- та коноплепереробних підприємств.  
   
    -448- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Передбачити в Державному бюджеті на 1999 рік виділення нафти власного виробництва (складає 4 млн.тон) для переробки з послідуючою поставкою нафтопродуктів для потреб АПК по фіксованих цінах.  
   
460. 160100 Земельнi ресурси 24400       
461. 160102 Оплата робiт по докорiнному полiпшенню земель 3500   -449- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Оплату робіт по докорінному поліпшенню земель" на 11 тис.грн. Держхарчопрому.  
Враховано    
    -450- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Додатково виділити 17,3 млн.грн. - на оплату робіт по докорінному поліпшенню земель (потреба - 20,8 млн.грн.) та 10 млн.грн. - на проведення земельної реформи.  
Враховано    
462. 160103 Проведення земельної реформи 20000   -451- Пасєка М.С. (в.о. № 15)
Пропоную в проекті Державного бюджету на 1999 рік передбачити 30 млн.грн. по статті "Земельна реформа" (в проекті 20 млн.грн.) і 10 млн.грн. по статті "Охорона земель" (в проекті 2,6 млн.грн.)  
Враховано частково    
463. 160104 Хiмiчна паспортизацiя земель 900       
464. 160200 Водне господарство 129502.6       
465. 160201 Експлуатацiя загальнодержавних i мiжгосподарських державних мелiоративних систем 129502.6       
466. 160300 Сiльськогосподарське виробництво 98105.5   -452- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Передбачити у Державному бюджеті на 1999 рік окремо видатки на виконання заходів виробництва продуктів дитячого харчування.  
   
    -453- Чекалін В.М. (реєстр. картка № 244)
Єщенко В.М. (реєстр. картка № 242)
Довганчин Г.В. (реєстр. картка № 369)
Тищенко П.В. (реєстр. картка № 275)
Окремим рядком передбачити в підрозділі "Сільськогосподарське виробництво" держзамовлення на зерно - на суму 5 млн.грн. Передбачити лізинговий фонд для придбання сільськогосподарської техніки з наступною передачею ії сільськогосподарським підприємствам на умовах лізингу - на суму 600 млн.грн.  
Враховано частково    
    -454- Пасєка М.С. (в.о. № 15)
Передбачити в Державному бюджеті кошти в сумі 2,5 млрд.грн. на закупівлю в с/г виробників по державних замовленнях пшениці, жита, пивоварного ячменю, бобових культур, а також закупівлі в рахунок державного замовлення насіння зернових, технічних та кормових культур.  
Враховано частково    
    -455- Пасєка М.С. (в.о. № 15)
Знайти механізм зустрічного продажу в рахунок держзамовлення с/г виробникам по фіксованим цінам паливно-мастильних матеріалів, хімікатів, техніки та запчастин.  
Враховано частково    
    -456- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Передбачити обсяги кредитування сільськогосподарських товаровиробників в сумі 2,5 млрд.грн. для виробництва продукції для потреб держави.  
Враховано частково    
    -457- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Для відновлення роботи підприємств шовківництва необхідно виділити бюджетних коштів в сумі 2,8 млн.грн.  
   
467. 160302 Державна програма селекцiї в тваринництвi 32863   -458- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Для підтримки вітчизняної селекції на належному рівні та зміцнення племінної бази тваринництва. З урахуванням необхідності відновлення роботи племінних птахівничих заводів збільшити асигнування на 117 млн. грн. (передбачено в проекті 32,8 млн.грн., в 1998 р. - 80 млн.грн.).  
Враховано частково    
468. 160303 Заходи по боротьбi з шкiдниками та хворобами сiльськогосподарських рослин 2000       
469. 160304 Протиепiзоотичнi заходи 33733.6   -459- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Є гостра необхідність додатково виділити 45,7 млн.грн. (в проекті передбачено 33,7 млн.грн.).  
Враховано частково    
470. 160305 Пiдтримка виробництва продукції тваринництва та рослинництва 5000       
471. 160306 Фiнансування витрат на закладення i догляд за молодими садами, виноградниками i ягiдниками 10000       
472. 160307 Державна програма селекцiї в рослинництвi 11464.9   -460- Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
Додатково виділити на цей захід 20,54 млн.грн. (передбачено в проекті - 11,4 млн.грн.). їх розмноженню та виробничому випробуванню, протистояти продукції іноземної селекції на внутрішньому ринку.  
Враховано частково    
473. 160309 Державна пiдтримка селянських (фермерських) господарств 3044       
474. 160600 Лiсове господарство i мисливство 66208.2       
475. 160700 Риболовецьке господарство 16532.2       
476. 160701 Рибогосподарськi заходи 2764.3       
477. 160702 Аквакультури 1092.5       
478. 160703 Капiтальний ремонт 1022.5       
479. 160704 Утримання органiв рибоохорони 11313.9       
480. 160705 Селекцiя в рибництвi 339       
481. 160800 Дослiдження i практичнi розробки в галузi сiльського господарства 1083.5       
482. 160802 Розробка проектно-кошторисної документацiї, виготовлення та випробування дослiдних зразкiв технiки для сiльського господарства, харчової та переробної промисловостi 1083.5   -461- Степура В.С. (реєстр. картка № 304)
У розділі 160000 Сільське господарство, рибальство і мисливство після коду 160802 Розробка проектно-кошторисної документації, виготовлення та випробування дослідних зразків техніки для сільського господарства, харчової та переробної промисловості записати: (код) Державний лізинговий фонд 500500 тис.грн. В тому числі для закупівлі зернових комбайнів "Славутич" та "Лан" 315315 тис.грн.  
Враховано частково    
483. 160900 Дiяльнiсть i послуги в галузi сiльського господарства, лiсового господарства, рибальства i мисливства, не вiднесенi до iнших категорiй 2778.8       
484. 160901 Фiнансування господарств, що знаходяться в особливо складних клiматичних умовах 2000       
485. 160902 Фiнансування Нацiонального виставкового центру 300       
486. 160903 Інші заходи та заклади в галузі сільського господарства, лісового господарства, рибальства та мисливства 478.8       
487. 161000 Фiнансування бюджетних установ агропромислового комплексу 29250       
488. 161013 Iншi бюджетнi установи агропромислового комплексу 29250       
489. 170000 Транспорт, дорожнє господарство, зв'язок, телекомунiкацiї та iнформатика 277018.3       
490. 170200 Водний транспорт 6038.3   -462- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Створення і утримання Глобальної системи морського зв'язку під час лиха та для забезпечення безпеки судноплавства - 3300,0 тис.грн."  
   
    -463- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Витрати на погашення зовнішньої заборгованості Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство" - 360 500,0 тис.грн.; Українського Дунайського пароплавства - 66500,0 тис.грн.".  
   
    -464- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Придбання криголамного судна - 25000,0 тис.грн.".  
   
491. 170201 Українське державне пiдприємство ''Укрводшлях'' 6038.3   -465- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 170201 "Українське державне підприємство "Укрводшлях" з 6038,3 тис.грн. до 19000,0 тис.грн., або на 12961,7 тис.грн.  
   
    -466- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Реконструкцiя 3-х камерного Запорiзького шлюзу - 2500,0 тис.грн.".  
   
492. 170300 Залiзничний транспорт   -467- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: "Покриття збитків залізничного транспорту загального користування від пасажирських перевезень окремих категорій громадян - 500 000,0 тис.грн.".  
   
    -468- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Придбання та оновлення рухомого складу залiзничного транспорту (постанова КМУ вiд 02.06.98 р. №769) - 100 000,0 тис.грн.  
   
493. 170400 Повiтряний транспорт 8400   -469- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Додати нову статтю видатків: Комплексна реконструкцiя i розширення а/п Бориспiль (постанова КМУ вiд 12.09.97 р. №1002) - 83300,0 тис.грн.  
   
494. 170401 Державне авiапiдприємство ''Україна'' 8400   -470- Комітет з питань бюджету
Видатки по "Державному авіапідприємству "Україна" (код 170401) в обсязі 8400 тис.грн. передбачити по господарському управлінню Кабінету Міністрів України.  
Враховано    
495. 170700 Дорожнє господарство 231300       
496. 170703 Видатки на фінансування робіт, пов'язаних з будiвництвом, реконструкцiєю, ремонтом i утриманням автомобiльних дорiг загального користування 231300       
497. 170800 Зв'язок 6560.2       
498. 170801 Утримання фельдзв'язку 5000   -471- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Збільшити статтю видатків за кодом 170801 "Утримання фельдзв'язку" з 5000,0 тис.грн. до 7800,0 тис.грн., або на 2800,0 тис.грн. по Державному комітету зв'язку України.  
   
499. 170802 Спецоб'єкти 1560.2       
500. 170900 Iнформатика 15000       
501. 170901 Національна програма інформатизації 15000       
502. 171000 Дiяльнiсть i послуги, не вiднесенi до iнших категорiй 9719.8       
503. 171001 Витрати на утримання засобiв навiгацiйно-гiдрографiчного обладнання 9719.8       
504. 180000 Iншi послуги, пов'язанi з економiчною дiяльнiстю 146000   -472- Шевчук С.В. (в.о. № 23)
Передбачити у Державному бюджеті на 1999 рік асигнування на "Державну підтримку малого підприємництва у сумі 115 млн.грн., присвоївши код 180209, визначивши головним розпорядником цих коштів Державний комітет з -питань розвитку підприємництва. Підстава: п.п.2 та 3 Указу Президента "Про державну підтримку малого підприємництва" від 12.05.98 р., що вступив у дію у відповідності із п.4 розділу XV Перехідних положень Конституції.  
Враховано частково    
    -473- Хазан В.Б.
Пропоную за рахунок перерозподілу фінансування органів державної виконавчої влади включити до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" окремим рядком видатки на створення Національної депозитарної системи України 7500,0 тис.грн., створення Національної біржової системи України 900,0 тис.грн., створення системи моніторингу фондового ринку 1680,0 тис.грн. та утримання комісії з цінних паперів та фондового ринку 12000,0 тис.грн. у тому числі витрати на оплату праці працівників системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 3840,0 тис.грн.  
   
    -474- Комітет з питань бюджету
Збільшити на 1000 тис.грн. витрати по коду 180209 Державна підтримка малого підприємництва для Державного комітету України з питань розвитку підприємництва.  
Враховано    
505. 180100 Проекти багатоцiльового розвитку 112045.2       
506. 180101 Фiнансування Загальнодержавної (Національної) космiчної програми 69953.1       
507. 180102 Утримання Нацiонального центру управлiння та випробувань космiчних засобiв 32747.7   -475- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Пропонується збільшити фінансування на утримання Національного центру управління випробувань космічних засобів (КФК 180102) до 50 млн.грн. Пропонується визначити окремим рядком фінансування з Державного інноваційного фонду потреб космічної галузі в обсязі 50 млн.грн.  
Враховано за рахунок коштів інноваційного фонду   
508. 180103 Фiнансування Нацiональної програми дослiджень використання ресурсiв Азово-Чорноморського басейну, iнших районiв Свiтового океану 1308.2       
509. 180104 Державна програма створення служби єдиного часу та придбання для Нацiонального Фонду стандартiв нормативної iнформацiї 1949.2   -476- Комітет з питань бюджету
Зменшити на 974,6 тис. грн. витрати по коду 180104 для державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації.  
Враховано    
510. 180105 Фiнансування витрат, пов'язаних з функцiонуванням антарктичної станцiї "Академiк Вернадський" 1850       
511. 180106 Фiнансування Державної програми ''Гiдрографiя'' 2630.3       
512. 180107 Фiнансування мiжгалузевих енергозберiгаючих заходiв 886.7       
513. 180108 Фiнансування спецiнформацiй 720       
514. 180200 Дiяльнiсть, пов'язана з формуванням загальної економiчної полiтики, управлiнням у галузi стандартизацiї, гiдрометеорологiї, геодезiї та контролем за виробництвом 33954.8       
515. 180201 Фiнансування робiт по стандартизацiї, сертифiкацiї в галузi технiчного захисту iнформацiї 349.7       
516. 180204 Фiнансування центрiв стандартизацiї, метрологiї i сертифiкацiї для проведення державного нагляду 2128.7   -477- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Фінансування центрів стандартизації, метрології і сертифікації для проведення державного нагляду" (код 180204) на 1064, 4 тис.грн. Держкомітету по стандартизації, метрології та сертифікації .  
Враховано    
517. 180205 Утримання обласних, мiських та iнших гiдрометеорологiчних центрiв, включаючи витрати на забезпечення збору, обробки i передачi оперативної гiдрометеорологiчної iнформацiї i прогнозування 18117.4       
518. 180206 Утримання мiсцевих органiв Держнаглядохоронпрацi 7391.8       
519. 180207 Фiнансування робiт з хiмiко-токсикологiчного та фiзико-хiмiчного контролю 1438.9   -478- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Фінансування робіт з хіміко-токсикологічного та фізико-хімічного контролю" (код 180207) на 719,5 тис.грн. Державному Комітету України у справах захисту прав споживачів.  
Враховано    
520. 180208 Фiнансування топографогеодезичних робiт 4528.3       
521. 190000 Заходи, пов'язанi з лiквiдацiєю наслiдкiв Чорнобильської катастрофи та соцiальним захистом населення 1746800   -479- Кірімов І.З. (в.о. № 95)
Зазначити окремим рядком видатки на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС у сумі, адекватній видаткам, виділеним з Чорнобильського фонду в 1997 році. (в 1997 році фактично виділено 1,7 млрд.грн.)  
Враховано    
522. 190100 Витрати на соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи 1310099   -480- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Виділити у Державному та місцевих бюджетах у достатніх обсягах коштів на забезпечення лікарськими засобами інвалідів, ветеранів, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших пільгових категорій населення.  
Враховано частково    
523. 190101 Виплата компенсацiй i надання пiльг 854459       
524. 190102 Соцiальне страхування 203619       
525. 190103 Надання пiльг по пенсiйному забезпеченню та допомоги 252021       
526. 190200 Державнi капiтальнi вкладення 186992       
527. 190300 Самостiйне переселення громадян з радiоактивно забруднених територiй i будiвництво житла для громадян, вiднесених до категорiї I постраждалих 58933       
528. 190400 Витрати на забезпечення робiт у зонi вiдчуження 115120       
529. 190401 Об'єкт "Укриття" 28800   -481- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити фінансування об'єкта "Укриття" на 13,7 млн.грн.  
   
    -482- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Витрати, пов'язанi з об'єктом "Укриття", в тому числi витрати, пов'язанi з реалiзацiєю української частини проекту SIP, науково-дослiднi роботи i капiтальнi вкладення 61300 тис.грн Будiвництво Сховища вiдпрацьованого ядерного палива - 2 на ЧАЕС8 1100 тис.грн. Будiвництво виробничої опалювальної котельнi на ЧАЕС 15000 тис.грн. Витрати, пов'язанi з реалiзацiєю української частини будiвництва по переробцi РАВ на ЧАЕС. 1570 тис.грн.  
   
530. 190402 Інші роботи у зоні відчуження 86320       
531. 190500 Інші цiльовi програми 75656       
532. 190501 Комплексне медико-санітарне забезпечення постраждалого населення 32079       
533. 190502 Екологічне оздоровлення та радіаційний захист території, що зазнала радіаційного забруднення 23173       
534. 190503 Наукове забезпечення робіт та інформаційні системи 17382       
535. 190504 Контрактна система оплати праці 170       
536. 190505 Непередбачені витрати (резерв) 852       
537. 190506 Здійснення окремих заходів, які провадяться Всесоюзною громадською організацією "Союз Чорнобиль України" по соціальному захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 2000       
538. 200000 Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека 59927   -483- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Включити в Державний бюджет України на 1999 рік кошти у розмірі 4780 тис.грн. для цільового фінансування Бориславським міськвиконкомом першочергових заходів для реалізації "Програми заходів щодо подолання соціально-економічних та техногенних наслідків довготривалого нафтовидобування в Бориславському нафтопромисловому районі на 1997 - 2000 року" відповідно Постанови КМУ від 05.10.1996 р. №1246. при розрахунках дотацій місцевим бюджетам  
Враховано    
    -484- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Виробництво платини для державної скарбницi на Приднiпровському державного запасу свiжого ядерного палива 50000 тис.грн.  
   
    -485- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Компенсацiя збиткiв заводу кольорових металiв 2150 тис.грн. Витрати на створення до 2002 року енергопiдприємств внаслiдок надання пiльг з оплати за енергiю пiльговим категорiям споживачiв - 322000 тис.грн. Фiнансування охорони i захисту ядерної установки Севастопольського iнституту ядерної енергiї та промисловостi 480 тис.грн.  
   
    -486- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Спецiалiзованi медичнi заклади санiтарно-епiдемiологiчної служби атомних електростанцій - 20026.2 тис.грн.  
   
539. 200100 Охорона i рацiональне використання водних ресурсiв 22940   -487- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки по розділу 20 (код 200100) для фінансування природоохоронних заходів, передбачених Комплексною програмою протипаводкових заходів в Україні на 1994-2000 роки (постанова КМУ від 26.01.94 №37) та Національною програмою екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води (постанова ВРУ від 27.02.97 №123/97-ВР) на 50 млн.грн.  
   
540. 200200 Охорона i рацiональне використання земель 2600       
541. 200300 Створення захисних лiсових насаджень та полезахисних лiсових смуг 4000   -488- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки на створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг (код 200300) на 3,8 млн.грн.  
Враховано частково    
542. 200400 Охорона i рацiональне використання мiнеральних ресурсiв 3900   -489- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки за кодом 200400 на фінансування заходів по охороні і раціональному використанню мінеральних ресурсів на 4,1 млн.грн.  
Враховано частково    
543. 200500 Утримання мiсцевих природоохоронних органiв 10800       
544. 200600 Збереження природно-заповiдного фонду 10132   -490- Фурдичко О.І. (в.о. № 125)
Передбачити збільшення видатків на збереження природно-заповідного фонду (код 200 600) з 10 132 тис.грн. до 10 432 тис.грн., що враховує витрати на створення і утримання Національного природного парку "Соколівські Бескиди".  
   
    -491- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Передбачити в бюджеті витрати на створення і утримання Національного природного парку "Соколівські бескиди" в розмірі 300 тис.грн., в тому числі 200 тис.грн. заробітної плати (окремим підпунктом до коду 200600 Видатки на збереження природно-заповідного фонду).  
   
    -492- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки на збереження природно-заповідного фонду з 10132 тис.грн. до 10432 тис.грн., що враховує витрати на створення і утримання Національного природного парку "Соколівські бескиди".  
   
    -493- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити видатки на збереження природно-заповідного фонду (код 200600) на 300 тис.грн. для створення та утримання національного парку "Соколівські Бескиди" в гірській частині Львівської області (Соколівський, Дрогобичський райони).  
   
545. 200700 Iншi природоохороннi заходи 300       
546. 200800 Утримання органiзацiй з ядерної безпеки та iншi заходи, спрямованi на забезпечення державного регулювання ядерної безпеки 5255   -494- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
200800 Збільшити видатки по розділу 20 "Охорона навколишнього природного середовища та ядерна безпека" підрозділу "Утримання організацій з ядерної безпеки та інші заходи, спрямовані на забезпечення державного регулювання ядерної безпеки", ввівши новий рядок: 200803 "Утримання Державної адміністрації ядерного регулювання": всього - 952,9 тис.грн.; поточні видатки: 952,9, з них оплата праці - 473,8, нарахування на оплату праці - 154,1.  
   
    -495- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
200800 Збільшити видатки по розділу 20, ввівши нові рядки: 200804 "Фінансування Програми заходів щодо створення Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання": всього - 1670 тис.грн., визначивши Мінекобезпеки головним розпорядником цих коштів (оскільки раніше ці кошти належали Мінпромполітики, тому одночасно з введенням нового рядка потрібно зменшити видатки цього міністерства); 200805 "Фінансування Програми щодо запобігання незаконного обігу джерел іонізуючого випромінювання в межах території України": всього - 2789,8 тис.грн.  
   
547. 200801 Утримання Головної Державної iнспекцiї по нагляду за ядерною безпекою 755       
548. 200802 Покриття планових збиткiв, формування фондiв заохочення i розвитку виробництва по Українському державному об'єднанню ''Радон'' 4500   -496- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити фінансування державного об'єднання "Радон" на 4,0 млн.грн.  
   
549. 210000 Попередження та лiквiдацiя надзвичайних ситуацiй та наслiдкiв стихiйного лиха 67273.9   -497- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Передбачити у проекті бюджету на 1999 рік окремим рядком фінансування створення функціонального вузла Урядової Інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій (УІАС НС).  
   
550. 210100 Попередження та лiквiдацiя надзвичайних ситуацiй 17732.2   -498- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Визначити у проекті бюджету по коду функціональної класифікації видатків 210105 додатково 2 млн.грн. "Пошуково-рятувальні роботи, які виконують фахівці-рятувальники сторонніх організацій".  
   
    -499- Мазур О.А. (реєстр. картка № 436)
У видатках "Попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій" бюджета на 1999 рік передбачити 488 тис.грн. (350 тис. - розчистка русла р.Лугань, 138 тис. - захист від потоплення житлового масиву в с.Мала Вергунка)  
   
551. 210102 Утримання головної воєнiзованої протифонтанної частини 1189.5   -500- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити фінансування Головної воєнізованої протифонтанної частини на 3,1 млн.грн.  
   
552. 210103 Фiнансування невiдкладних заходiв по розв'язанню соцiально-економiчних та екологiчних наслiдкiв дiяльностi Яворiвського ДГХП ''Сiрка'', Стебницького ДГХП ''Полiмiнерал'' та Роздільського ДГХП "Сірка" 7800   -501- Комітет з питань бюджету
Збільшити видатки на фінансування невідкладних заходів по розв'язанню соціально-економічних та екологічних наслідків діяльності Яворівського ДГХП "Сірка", Стебницького ДГХП "полімінерал" та Роздільського ДГХП "Сірка" на 13000 тис. грн.  
Враховано    
    -502- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Передбачити на 1999 рік у Державному бюджеті України фінансування природоохоронних заходів в зоні діяльності підприємств в сумі: для Роздольського підприємства "Сірка" 11,9 млн.грн.; для Яворівського - 22,5 млн.грн.; для Стебницького гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" - 10,2 млн.грн. Обгрунтування і кошториси надаються.  
Враховано частково    
    -503- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Збільшити на 14,85 млн.грн. фінансування невідкладних заходів по розв'язанню соціально-економічних та екологічних наслідків діяльності Стебницького ДГХП "Полімінерал" та Роздільського ДГХП "Сірка", виключивши з запропонованого списку Яворівське ДГХП "Сірка".  
Враховано    
    -504- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Виділити кошти в бюджеті на 1999 рік для проведення природоохоронних заходів на Стебницькому ДГПХ "Полімінерал" на 1999 рік у повному обсязі - 10,7 млн.грн.  
Враховано частково    
553. 210104 Авіаційні роботи з пошуку та рятування 8742.7   -505- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Для забезпечення функціонування створюваної єдиної Державної воєнізованої аварійно-рятувальної служби пропонується визначити в Державному бюджеті України на 1999 рік окремим рядком "Утримання ДВАРС" (КФК 210105) кошти у сумі 6,5 млн.грн. за рахунок зменшення резервного фонду Кабінету Міністрів України на надзвичайні ситуації. Визначити цим рядком також кошти в обсязі 4,7 млн.грн., що мають бути передані від Мінвуглепрому згідно з Постановою Кабінету Міністрів України 12.10.98 р. №1620 "Про передачу до фонду сфери управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи воєнізованих гірничорятувальних підрозділів Міністерства вугільної промисловості". Загальний обсяг визначити в сумі 11,2 млн.грн.  
   
    -506- Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
Передбачити утримання ДВАРС за кодом 210106 у сумі 11,2 млн.грн. шляхом зменшення коштів Резервного фонду КМУ на суму 6,5 млн.грн. та передачі 4,7 млн.грн від Мінвуглепрому згідно з постановою КМУ від 12.10.98 №1620 "Про передачу до сфери управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи воєнізованих гірничорятувальних підрозділів Міністерства вугільної промисловості".  
   
554. 210200 Вiйська Цивiльної оборони України 49541.7       
555. 210201 Утримання вiйськ Цивiльної оборони України 49541.7       
556. 220000 Поповнення державних запасiв i резервiв 416752.1       
557. 220100 Державнi запаси дорогоцiнних металiв i камiння 1400       
558. 220101 Державний Фонд дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння 1400       
559. 220200 Державний матерiальний резерв 415352.1       
560. 220201 Накопичення (прирiст) матерiальних цiнностей матерiального резерву 400000   -507- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Накопичення (приріст) матеріальних цінностей матеріального резерву" (код 220201) на 400000 тис.грн. Державному комітету України по матеріальних резервах.  
Враховано    
    -508- Комітет з питань культури і духовності
Накопичення матеріальних цінностей матеріального резерву (код 220201) передбачає видатки в сумі 400 млн.грн. Оскільки це суперечить Бюджетній резолюції пропонуємо зазначену суму зменшити на 37100,0 тис.грн. і розподілити її між закладами культури таким чином: на Міністерство культури і мистецтв України +24 млн.грн. в т.ч. кінематографія + 8 млн.грн. музеї і виставки + 8299,2 тис.грн. заповідники + 3000,8 тис.грн бібліотеки + 4700,0 тис.грн. на Міністерство інформації України видавництва + 4 млн.грн. Головна Рада Українського товариства охорони пам'яток історії та культури музеї і виставки + 2990 тис.грн. Державний комітет України у справах будівництва, архітектури та житлової політики реставрація пам'яток архітектури + 6110 тис.грн. Всього 37 100, 0 тис.грн  
Враховано    
561. 220202 Утримання i розвиток системи матерiального резерву 8459       
562. 220203 Вiдшкодування витрат пiдприємствам, установам, органiзацiям, пов'язаних з обслуговуванням цiнностей матерiального резерву 6893.1       
563. 230000 Обслуговування державного боргу 3982360   -509- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Мазуренко В.І. (в.о. № 141)
Особливої уваги потребує підвищення ефективності використання іноземних запозичень, менше 5 частини запозичень спрямовувалось на інвестування економіки, решта кредитів - на утримання курсу гривні та рівня інфляції.  
   
564. 230100 Обслуговування внутрiшнього державного боргу 1564300       
565. 230102 Сплата доходу за облiгацiями державних позик 1556300       
566. 230103 Сплата комiсiй 6000       
567. 230104 Витрати, пов'язанi з друкуванням державних цiнних паперiв 2000       
568. 230200 Обслуговування зовнiшнього державного боргу 2418060       
569. 230201 Сплата процентiв 1916494       
570. 230202 Сплата комiсiй по зобов'язаннях 24830       
571. 230204 Сплата iнших платежiв по зобов'язаннях 25212       
572. 230205 Сплата комiсiй за обслуговування агентських (посередницьких) послуг 1146       
573. 230206 Сплата доходу (процентiв) за облiгацiями зовнiшньої позики 450378       
574. 240000 Державнi цiльовi фонди (за винятком Фонду для здiйснення заходiв щодо лiквiдацiї наслiдкiв Чорнобильської катастрофи та соцiального захисту населення) 897016       
575. 240300 Державний фонд сприяння зайнятостi населення 554000       
576. 240400 Державний iнновацiйний фонд 289940   -510- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на Державний інноваційний фонд" (код 240400) на 2550 тис.грн.  
Враховано    
    -511- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Державний інноваційний фонд надає безвідсоткові кредити, які здебільшого не повертаються, а ефективність їх використання вкрай низька.  
   
    -512- Комітет з питань науки і освіти
Вважати неприйнятним у частині, що стосується використання коштів від збору до Державного інноваційного фонду, запропонований проект Закону про Державний бюджет України на 1999 рік, як такий, що не відповідає Закону України "Про бюджетну систему України", нормативно-законодавчим актам щодо діяльності Державного інноваційного фонду. Передбачити 50 відсотків надходжень до Державного інноваційного фонду (369 970 тис.грн.) - на розвиток інноваційної діяльності та фінансування на зворотній основі інноваційних проектів Державним інноваційним фондом за кодом 240400 "Державний інноваційний фонд".  
   
577. 240600 Фонд охорони навколишнього природного середовища 13076       
578. 240700 Фонд України соцiального захисту iнвалiдiв 40000       
579. 250000 Видатки, не вiднесенi до основних груп 2641561.2       
580. 250100 Резервнi фонди 300000       
581. 250101 Резервний Фонд Кабiнету Мiнiстрiв України 300000   -513- Комітет з питань бюджету
Зменшити Резервний фонд Кабінет Міністрів України на 140000 тис.грн.  
Враховано    
582. 250200 Проведення виборiв 102757.5       
583. 250201 Вибори Президента України 100000   -514- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на "Вибори Президента України" (код 250201) на 25000 тис.грн.  
Враховано    
584. 250206 Утримання Центральної виборчої комісії 2757.5   -515- Комітет з питань бюджету
Зменшити видатки на утримання Центральної виборчої комісії на 568,9 тис.грн.  
Враховано    
585. 250300 Кошти, що передаються до бюджетiв iнших рiвнiв 923964.6   -516- Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
В рядку 250300 Кошти, що передаються до бюджетів інших рівнів замість 923964,6 записати 948861,6  
Враховано    
586. 250302 Кошти, що передаються до бюджетiв Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва i Севастополя 923964.6   -517- Степанов М.В. (реєстр. картка № 349)
В рядку 250302 Кошти, що передаються до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя замість 923964,6 записати 948861,6  
Враховано    
587. 250400 Рiзнi виплати 1325982.5       
588. 250401 Видатки на погашення заборгованостi по знецiнених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку та викуп облiгацiй Державної цiльової безпроцентної позики 1990 року 140000   -518- Яковенко О.М. (в.о. № 50)
Держстрах заборгував громадянам України 8.7 млрд.грн. Прошу при формуванні бюджету на 1999 рік врахувати і передбачити поетапне відшкодування вкладених коштів.  
   
    -519- Пасєка М.С. (в.о. № 15)
В проекті Державного бюджету на 1999 рік передбачити повернення 13 млрд.грн. заощаджень громадян (з тим, щоб за 10 років розрахуватись), виділивши із цієї суми 10-15% реальними грішми (на поховання, враховуючи борг попередніх років, та тим, кому виповнилося 80 років). Решту коштів - знайти механізм (за згодою вкладників) безготівкового заліку: за спожиту електроенергію, газ, квартплату, радіо, телефон, інші комунальні послуги; на лікування та придбання медикаментів; на оплату за навчання у вузах і технікумах; придбання в сільській місцевості вугілля, дров, будівельних матеріалів; виконання робіт по газифікації житлових будинків.  
Враховано частково    
    -520- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Проектом держбюджету передбачено виплати на погашення заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадбанку, НАСК "Оранта" в розмірі 120 млн.грн., що значно сповільнює темпи реалізації Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", оскільки за два попередні роки бюджет не додав із запланованих сум 230 млн.грн.  
Враховано частково    
    -521- Комітет з питань соціальної політики та праці
Передбачити у додатку №1 до проекту Закону про Державний бюджет на 1999 рік окремим рядком кошти у сумі 270 млн.грн. для сплати державного боргу за 1997-1998 рр. по виплаті заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку, скоротивши відповідно на вказану суму статтю (код 230102) видатків, спрямованих на обслуговування внутрішнього державного боргу по сплаті доходу за облігаціями державних позик;  
Враховано    
    -522- Комітет з питань соціальної політики та праці
Виключити з складу бюджетних призначень, обумовлених кодом 250401 додатку №1 проекту Закону "Про Державний бюджет на 1999 рік", функції викупу облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року. Видатки в сумі 140 млн.грн. спрямувати лише на погашення заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку.  
Враховано    
589. 250402 Видатки на покриття заборгованостей, що виникли у попередні роки по заробітній платі працівників бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах 1132069   -523- Комітет з питань бюджету
Збільшити видатки на покриття заборгованостей, що виникли у попередні роки по заробітній платі працівників бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах на 364000 тис.грн.  
Враховано    
    -524- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити в Державному бюджеті України повне погашення заборгованості попередніх років перед працівниками бюджетної сфери, учителями і лікарями, перед працівниками сільськогосподарського комплексу.  
Враховано    
    -525- Коломойцев В.Е. (в.о. № 106)
Передбачити кошти для погашення заборгованості із заробітної плати по вугільній галузі.  
Враховано частково    
    -526- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Передбачити в Державному бюджеті видатки на покриття заборгованостей, що виникли у попередні роки по заробітній платі працівників бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах з обов`язковою розшифровкою по розпорядниках коштів.  
Враховано частково    
    -527- Яценко В.М. (в.о. № 66)
Врахувати фінансування видатків на погашення заборгованості, що виникла у попередні роки по заробітній платі працівників бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях, обов`язковому особистому страхуванню.  
Враховано частково    
    -528- Комітет з питань національної безпеки і оборони
Передбачити окремою статтею видатки на погашення заборгованості з виплати грошового забезпечення військовослужбовцям та заробітної плати за нинішній і попередні роки в сумі 465 млн.грн.  
Враховано частково    
    -529- Комітет з питань науки і освіти
Видатки за статтею бюджетної класифікації 250402 "Видатки на покриття заборгованостей, що виникали в попередні роки по заробітній платі працівників бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах", які в проекті Державного бюджету України на 1999 рік, записані в розмірі 1 132 069 тис.грн. за головним розпорядником коштів - Міністерством фінансів України (загальнодержавні видатки), розписати по окремих міністерствах та відомствах - головних розпорядниках коштів.  
Враховано частково    
    -530- Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад
Слід відзначити, що видатки Державного бюджету не передбачають повне погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам установ та організацій, що фінансуються з бюджету та по соціальних виплатах населенню, а також по пенсіях, як це передбачено Бюджетною резолюцією.  
Враховано    
    -531- Комітет з питань правової реформи
У видатках Державного бюджету передбачено видатки на покриття заборгованостей з заробітної плати тощо, проте не висвітлюється, чи є це повне погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам установ та організацій, що фінансуються з бюджету та по соціальних виплатах населенню, у тому числі по пенсіях, як це передбачено п.1 Бюджетної резолюції.  
Враховано    
590. 250405 Видатки на погашення реструктуризованої заборгованості перед комерційними банками 53913.5       
591. 250500 Бюджетні позички -11143.4       
592. 250502 Повернення бюджетних позичок -11143.4       
593. 250900 Позики, залучені державою або під державні гарантії       
594. 250901 Надання позик, залучених державою або під державні гарантії 1142551       
595. 250902 Повернення позик, залучених державою або під державні гарантії -1142551       
596. ВСЬОГО ВИДАТКІВ 23769442.6