Кількість абзаців - 21 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про електроенергетику (щодо врегулювання питань експорту електроенергії) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Вноситься народним депутатом України
 
      
2. Мартиненком М.В.
 
      
3. Закон України
 
   Закон України
 
4. «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику»
 
   Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо врегулювання питань експорту електроенергії
 
5. (щодо врегулювання питань експорту електроенергії)
 
      
6. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
7. І. Внести до Закону України «Про електроенергетику» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 1, ст. 1) такі зміни:
 
   І. Внести до Закону України «Про електроенергетику» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 1, ст. 1 із наступними змінами) такі зміни:
 
8. 1. Абзац шостий статті 1 після слів «з метою продажу її споживачам» доповнити словами «або з метою її експорту».
 
-1- Кармазін Ю.А.
Доповнити ст.1 «Визначення термінів» терміном «ліцензіат» такого змісту:
«ліцензіат – суб’єкт підприємницької діяльності, зареєстрований у встановленому законодавством порядку, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами»
 
Відхилено НКРЕ видає ліцензії на декілька видів господарської діяль-ності, всі вони діють на енергоринку, тому визначати ліцензіатом власника ліцензії тільки одного виду діяльності недоцільно.  1. Абзац шостий статті 1 доповнити словами «або з метою її експорту».
2. Частину першу статті 12 після абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змісту:
«розроблення та затвердження порядку проведення аукціону щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України»
У зв’язку з цим абзаци восьмий - десятий вважати відповідно абзацами дев’ятим - одинадцятим.
 
    -2- Тітенко С.М.
Статтю 12 після частини сьомої доповнити новою частиною восьмою такого змісту:
«розроблення та затвердження порядку проведення аукціону щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України»;
У зв’язку з цим частини восьму- десяту вважати частинами дев’ятою-одинадцятою.
 
Враховано    
    -3- Бойко Ю.А.
2. Статтю 18 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
«У разі будівництва (нового будівництва, розширення, реконструкції) об’єктів, що забезпечують збільшення потужності міждержавних електричних мереж, власники об’єктів будівництва передають їх суб’єкту електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами, для подальшої експлуатації на підставі договору, укладеного в установленому законодавством порядку. Умови договору підлягають погодженню Національною комісією регулювання електроенергетики України»;
у зв’язку з цим частини третю, четверту вважати частинами четвертою, п’ятою.
 
Відхилено , оскільки аналогічні за змістом зміни вже внесені Законом України №800-17 від 25.12.2008 «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва»   
9. 2. Розділ V доповнити новою статтею такого змісту:
 
-4- Кармазін Ю.А.
Запропоновану нову статтю ввести після статті 15-1
 
Відхилено Розділ V регулює питання міжнародного співробітництва, тому доцільно питання експорту описувати у цьому розділі.  3. Розділ V доповнити статтею 30 такого змісту:
 
10. «Стаття 30. Особливості експорту електроенергії
 
   «Стаття 30. Особливості експорту електроенергії
 
11. Для здійснення експорту електричної енергії енергопостачальники закуповують необхідні її обсяги на оптовому ринку електричної енергії України за ціною, не нижчою від оптової ціни, сформованої на ринку.
 
-5- Бойко Ю.А.
У частині першій замість слів «не нижчою від оптової ціни, сформованої на ринку» записати «що склалась на оптовому ринку електричної енергії.
 
Враховано в іншій редакції.  Для здійснення експорту електричної енергії енергопостачальники закуповують необхідний її обсяг на оптовому ринку електричної енергії України за оптовою ринковою ціною.
 
    -6- Бойко Ю.А.
По тексту законопроекту слово «ліцензіат» замінити словом «суб’єкт електроенергетики»
 
Враховано далі по тексту   
    -7- Тітенко С.М.
Викласти у такій редакції:
Для здійснення експорту електричної енергії енергопостачальники закуповують необхідні її обсяги на оптовому ринку електричної енергії України за оптовою ринковою ціною.
 
Враховано    
12. Доступ до міждержавних електричних мереж України для експорту електричної енергії надається на умовах аукціону. Аукціон проводиться щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України на термін не більше одного року.
Порядок проведення аукціону затверджується Кабінетом Міністрів України та встановлює кваліфікаційні вимоги до учасників аукціону і критерії визначення переможця аукціону, визначає обсяги доступу за окремими лотами, критерії вартості доступу, умови відмови в наданні доступу та умови дострокового припинення доступу в разі невиконання енергопостачальником умов договору або законодавства, а також інші умови.
 
-8- Бойко Ю.А.
Викласти у такій редакції:
«Доступ до міждержавних електричних мереж України для експорту електричної енергії надається на умовах аукціону. Аукціон щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України проводиться суб’єктом електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами, на термін не більше одного року. Порядок проведення аукціону затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України та встановлює кваліфікаційні вимоги до учасників аукціону і критерії визначення переможця аукціону, визначає обсяги доступу до міждержавних електричних мереж за окремими лотами, критерії та правила визначення початкової ціни лотів, порядок розподілу коштів, отриманих за результатами проведення аукціону, вимоги до документу, що підтверджує право доступу переможця аукціону до міждержавних електричних мереж, умови відмови в наданні доступу та умови дострокового припинення доступу в разі невиконання енергопостачальником умов договору або законодавства, а також інші умови».
 
Враховано частково з редакційними правками  Доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту електричної енергії надається на умовах аукціону. Аукціон щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України проводиться суб’єктом електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами, на строк не більше одного року. Участь у аукціоні беруть суб’єкти електроенергетики, які мають ліцензію на здійснення господарської діяльності з постачання електричної енергії, є членами оптового ринку електричної енергії України та не мають простроченої заборгованості за електричну енергію, закуплену на оптовому ринку електричної енергії України. Аукціон проводиться не рідше одного разу на місяць за умови наявності вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України.
Переможцем аукціону визначається суб’єкт електроенергетики, який запропонував найвищу ціну. У разі якщо переможець аукціону протягом двох календарних місяців поспіль використовує отриману в результаті аукціону пропускну спроможність міждержавних електричних мереж менше, ніж на сімдесят відсотків в середньому за місяць, така пропускна спроможність міждержавних електричних мереж знову виставляється на аукціон.
Порядок проведення аукціону затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України та визначає:
фінансові гарантії оплати доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України;
величину пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України за окремими лотами;
початкову ціну доступу до міждержавних електричних мереж України,
умови відмови в наданні доступу до міждержавних електричних мереж України;
умови дострокового припинення доступу міждержавних електричних мереж України в разі невиконання енергопостачальником умов договору про доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України або вимог законодавства;
інші умови.
Кошти, отримані в результаті проведення аукціону щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, розподіляються в порядку, затвердженому Національною комісією регулювання електроенергетики України.
Напрямки використання зазначених коштів:
погашення реструктуризованої заборгованості оптового постачальника електричної енергії енергогенеруючим компаніям та суб’єкту електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами України, пропорційно до рівня такої заборгованості;
фінансування інвестиційної програми суб’єкта електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами України.
При реалізації проектів будівництва (нового будівництва, розширення, реконструкції) магістральних, міждержавних електричних мереж України, включаючи об’єкти мережевої інфраструктури, що дають змогу збільшити пропускну спроможність міждержавних електричних мереж України, кошти, отримані в результаті проведення аукціону щодо доступу до додатково створеної пропускної спроможності,. використовуються на забезпечення окупності відповідних проектів будівництва.
 
    -9- Тітенко С.М.
Друге речення викласти у редакції:
Аукціон щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України проводиться суб’єктом господарювання, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними мережами, на термін не більше одного року.
 
Враховано в іншій редакції   
    -10- Тітенко С.М.
Після другого речення додати:
Участь у аукціоні можуть брати суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії, є членами оптового ринку електричної енергії України та не мають простроченої заборгованості за електричну енергію, закуплену на оптовому ринку електричної енергії України. Аукціон проводиться не рідше одного разу на місяць за умови наявності вільних потужностей міждержавних електричних мереж. Переможцем аукціону визначається суб’єкт господарювання, який запропонував найвищу ціну. У разі, якщо переможець аукціону протягом двох календарних місяців використовує отриману в результаті аукціону потужність міждержавних електричних мереж менше, ніж на сімдесят відсотків в середньому за місяць, така потужність міждержавних електричних мереж знову виставляється на аукціон.
 
Враховано    
    -11- Тітенко С.М.
Третє речення викласти у редакції:
Порядок проведення аукціону затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України та встановлює:
фінансові гарантії оплати доступу до потужностей міждержавних електричних мереж,
визначає обсяги доступу за окремими лотами,
початкову ціну доступу,
умови відмови в наданні доступу
та умови дострокового припинення доступу в разі невиконання енергопостачальником умов договору або законодавства, а також інші умови.
 
Враховано    
    -12- Тітенко С.М.
Після третього речення додати:
Кошти, отримані від проведення аукціону щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України, спрямовуються на погашення реструктуризованої заборгованості оптового постачальника електричної енергії генеруючим компаніями та суб’єкту господарювання, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними мережами, пропорційно рівню такої заборгованості, а також на фінансування інвестиційної програми суб’єкта електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами.
 
Враховано в іншій редакції   
    -13- Бойко Ю.А.
При реалізації проектів будівництва (нового будівництва, розширення, реконструкції) магістральних, міждержавних електричних мереж, включаючи об’єкти мережевої інфраструктури, які дозволяють збільшити пропускну спроможність міждержавних електричних мереж, кошти, отримані за результатами проведення аукціону щодо доступу до додатково створеної пропускної спроможності використовуються на забезпечення окупності відповідних проектів будівництва.
 
Враховано    
    -14- Бойко Ю.А.
Контроль за використанням коштів, отриманих суб’єктом електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами, за результатами проведення аукціонів, здійснюється Національною комісією регулювання електроенергетики України».
 
Враховано в іншій редакції   
13. Передача електричної енергії, призначеної для експорту, здійснюється на підставі договору з ліцензіатом, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами. Ліцензіат зобов’язаний укласти договір передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами з переможцем аукціону щодо доступу. Типова форма договору передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України.
 
-15- Бойко Ю.А.
Викласти у такій редакції:
«Передача електричної енергії, призначеної для експорту, здійснюється на підставі договору з суб’єктом електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами. Суб’єкт електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами зобов’язаний укласти договір передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами з переможцем аукціону щодо доступу. Типова форма договору передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України.
 
Враховано в іншій редакції  Передача електричної енергії, призначеної для експорту, здійснюється на підставі договору з суб’єктом електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами України. Зазначений суб’єкт електроенергетики укладає з переможцем аукціону договір про доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, включаючи технічні умови забезпечення експорту електричної енергії. Примірна форма договору про доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України.
 
    -16- Тітенко С.М.
Викласти у редакції:
Суб’єкт господарювання, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними мережами, укладає з переможцем аукціону договір на доступ до потужностей міждержавних електричних мереж, включаючи технічні умови забезпечення експорту електричної енергії. Типова форма договору на доступ до потужностей міждержавних електричних мереж затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України.
 
Враховано в іншій редакції   
14. Ліцензіат, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами, зобов’язаний щоквартально оприлюднювати інформацію щодо потужностей міждержавних електричних мереж, їх поточного завантаження, а також вільної потужності міждержавних електричних мереж у порядку, встановленому Національною комісією регулювання електроенергетики України».
 
-17- Тітенко С.М.
Замість слова «щоквартально» записати «щомісячно»
 
Враховано   Суб’єкт електроенергетики, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами України, зобов’язаний щомісяця оприлюднювати інформацію щодо пропускної спроможності міждержавних електрич-них мереж України, їх поточного завантаження, а також вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України у порядку, встановленому Національною комісією регулювання електроенергетики України».
 
15. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
16. 1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
17. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом:
 
   2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
18. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
19. забезпечити розроблення центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону.
 
   забезпечити прийняття центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону;
 
20. забезпечити перегляд центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

-18- Тітенко С.М.
Доповнити прикінцеві положення п.3 такого змісту:
«3. Кабінету Міністрів України протягом чотирьох місяців забезпечити проведення аукціону щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України на весь роботоспроможний фізичний обсяг потужностей міждержавних електричних мереж, який може бути забезпечений електричною енергією для експорту».
 
Враховано в іншій редакції  забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
3. Кабінету Міністрів України протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити проведення аукціону щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на весь її роботоспроможний фізичний обсяг, який може бути забезпечений електричною енергією для експорту.