Кількість абзаців - 34 Таблиця поправок


про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями
 
-1- Кармазін Ю.А.
Доцільно змінити назву Закону на: «Про основи соціальної захищеності осіб з обмеженими фізичними можливостями в Україні»
 
Відхилено , оскільки пропонований варіант назви не відповідає терміну «інвалід» - крім фізичних обмежень люди з інвалідністю можуть мати розумові, психічні та сенсорні обмеження.  Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. І. Внести зміни до таких законів України:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
 
3. 1. У статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 21,
 
   1. У статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 21,
 
4. ст. 252; Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 37, ст. 453):
 
   ст. 252; Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 37, ст. 453):
 
5. 1) частину першу викласти в такій редакції:
 
   1) частину першу викласти в такій редакції:
 
6. «Стаття 38. Інвалідам і дітям-інвалідам надаються безплатно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) на підставі індивідуальної програми реабілітації та автомобілі за наявності відповідного медичного висновку.»;
 
-2- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 38 викласти в такій редакції:
«Інвалідам і дітям-інвалідам надаються безплатно або на пільгових умовах послуги із соціально-побутового й медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезно-ортопедичні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони, факси й комп’ютери для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та кало приймачі тощо) на підставі індивідуальної програми реабілітації та автомобілі за наявності відповідного медичного висновку.» - оскільки людям з обмеженими фізичними можливостями в певних умовах доцільніше мати змогу отримувати протези. А, враховуючи досвід провідних країн світу, і комп’ютери, оскільки вже існують програмно-апаратні прилади, які дозволяють особам, що практично не в змозі рухатись, спілкуватися зі світом (писати, малювати тощо) за допомогою рухів голови і навіть очей.
 
Відхилено , оскільки пропозиція є не на часі у зв’язку із світовою фінансовою кризою та відсутністю достатніх ресурсів для фінансування чинних пільг та гарантій. Крім того, згідно із Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» термін «протезні вироби» включає в себе і протезно-ортопедичні вироби, і ортопедичне взуття.  «Стаття 38. Інвалідам і дітям-інвалідам надаються безоплатно або на пільгових умовах послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо) на підставі індивідуальної програми реабілітації, автомобілі ? за наявності відповідного медичного висновку»;
 
    -3- Карпук В.Г.
Частину першу статті 38 доцільно залишити в нині чинній редакції, як пропонує Головне науково-експертне управління:
«Послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, у тому числі крісла-коляски з електроприводом, автомобілі, індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окулярів, слухові і голосоутворювальні апарати, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони та факси для письмового спілкування, ендопротези, сечо- та кало приймачі тощо) надаються інвалідам та дітям-інвалідам безплатно або на пільгових умовах за наявності відповідного медичного висновку.».
 
Відхилено , оскільки проектом передбачається приведення частини першої статті 38 у відповідність із Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».   
7. 2) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   2) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
8. «Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль може бути переданий у власність членам його сім’ї в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід користувався менше 10 років, також - за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день митного оформлення автомобіля. Технічні та інші засоби реабілітації можуть бути залишені у власність членам сім’ї померлого інваліда, дитини-інваліда в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.».
 
-4- Мартинюк А.І.
Статтю 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, а також автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід користувався менше 10 років, може бути переданий безоплатно у власність членам його сім’ї в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано частково .  «Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім’ї може бути переданий у їх власність в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем, визнаним гуманітарною допомогою, менше 10 років,? члени його сім’ї сплачують податки і збори за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім’ї автомобіль передається у їх власність безоплатно. Технічні та інші засоби реабілітації можуть бути залишені у власності членів сім’ї померлого інваліда, дитини-інваліда в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України».
 
    -5- Карпук В.Г.
У частині другій статті 38 проекту вилучити словосполучення «- за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день митного оформлення автомобіля».
 
Відхилено – з метою запобігання можливим зловживанням.   
    -6- Тарасюк Б.І.
В абзаці другому підпункту 2 пункту 1 частини І законопроекту вилучити словосполучення «на день митного оформлення автомобіля» - з урахуванням висновку Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України та, зважаючи на необхідність встановлення справедливого та економічно обґрунтованого оподаткування майна, що переходить у власність членів сім’ї інваліда (дитини-інваліда).
 
Відхилено – з метою запобігання можливим зловживанням.   
    -7- Сушкевич В.М.
Статтю 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням може бути переданий у власність членам його сім’ї в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем, визнаним гуманітарною допомогою, менше 10 років, -члени його сім’ї сплачують податки і збори (обов’язкові платежі), передбачені законодавством на день митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім’ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно. Технічні та інші засоби реабілітації можуть бути залишені у власність членам сім’ї померлого інваліда, дитини-інваліда в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано .   
9. У зв’язку з цим частини другу - п’яту вважати відповідно частинами третьою - шостою;
 
   У зв’язку з цим частини другу?п’яту вважати відповідно частинами третьою?шостою;
 
10. 3) частину шосту викласти в такій редакції:
 
   3) частину шосту викласти в такій редакції:
 
11. «Порядок та умови забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації і виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України.».
 
   «Порядок та умови забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів лікарськими, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, санаторно-курортними путівками, автомобілями, а також переліки технічних та інших засобів реабілітації і виробів медичного призначення визначає Кабінет Міністрів України».
 
12. 2. Абзац третій частини п’ятої статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 22, ст. 262; Відомості Верховної Ради України,
 
   2. Абзац третій частини п’ятої статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 22, ст. 262; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 32, ст. 456) викласти в такій редакції:
 
13. 1992 р., № 32, ст. 456) викласти в такій редакції:
 
      
14. «- за наявності медичних показань забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
-8- Сушкевич В.М.
Абзац третій частини п’ятої статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» викласти в такій редакції:
«- за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним забезпечення автомобілем безоплатно, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і протипоказань до керування ним забезпечення автомобілем із правом передачі керування члену сім’ї на пільгових умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України;».
 
Враховано .  «? за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним ? забезпечення автомобілем безоплатно, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і протипоказань до керування ним ? забезпечення автомобілем з правом передачі керування автомобілем члену сім’ї на пільгових умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
15. 3. Пункт 13 частини першої статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178; 1996 р., № 35, ст. 162) викласти в такій редакції:
 
-9- Семинога А.І.
Пропонуємо вилучити пункт 3 розділу І проекту, оскільки запропонована нова редакція пункту 13 частини першої статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо позачергового «безплатного або на пільгових умовах» забезпечення автомобілем інвалідів 1 групи, а також інвалідів 2 групи за наявності відповідних медичних показань суперечить статті 22 Конституції України, оскільки звужує права інвалідів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, стосовно безплатного забезпечення автомобілем, як це передбачено чинною редакцією Закону. Крім того, у законопроекті не конкретизовано поняття «або на пільгових умовах», законодавчо не визначено умови і порядок отримання інвалідами автомобілів за цих умов.
 
Враховано частково , оскільки у випадку неврегулювання цієї норми на законодавчому рівні інваліди-чорнобильці, які мають протипоказання до керування автомобілем, втратять право на його отримання коштом державного бюджету.  3. Пункт 13 частини першої статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178; 1996 р., № 35, ст. 162) викласти в такій редакції:
 
16. «13) позачергове безплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем інвалідів І групи, а також інвалідів ІІ групи за наявності відповідних медичних показань. Інваліди ІІ групи за відсутності медичних показань мають право на безплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем у порядку загальної черги. Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
-10- Сушкевич В.М.
Пункт 13 частини першої статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викласти в такій редакції:
«13) позачергове безплатне забезпечення автомобілем інвалідів І групи незалежно від наявності медичних показань та ІІ групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем, позачергове пільгове забезпечення автомобілем таких осіб із правом передачі керування члену сім’ї за наявності протипоказань до керування ним. Інваліди ІІ групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також інваліди ІІІ групи за наявності медичних показань на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним на пільгових умовах - у порядку загальної черги. Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
Враховано .  «13) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем інвалідів І групи незалежно від наявності медичних показань та інвалідів ІІ групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем; позачергове пільгове забезпечення автомобілем інвалідів ІІ групи за наявності медичних показань та протипоказань до керування з правом передачі керування автомобілем члену сім’ї. Інваліди ІІ групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безоплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також інваліди ІІІ групи за наявності медичних показань на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним ? на пільгових умовах у порядку загальної черги. Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
17. 4. Пункт 22 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425; 2005 р., № 9, ст. 185) викласти в такій редакції:
 
-11- Мартинюк А.І.
Включення слів «з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах» до пункту 22 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» штучно обмежує право інвалідів війни безкоштовно отримувати автомобіль. Категорично не можна надавати Кабінетові Міністрів України право встановлювати додаткові умови, якими обмежується право інвалідів отримувати автомобілі. Втрачене здоров’я є єдиною законною умовою.
 
Відхилено , оскільки не врегулювання цієї норми на законодавчому рівні призведе того, що інваліди війни, які мають протипоказання до керування автомобілем, втратять право на його отримання коштом держбюджету.  4. Пункт 22 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425; 2005 р., № 9, ст. 185) викласти в такій редакції:
 
18. «22) за наявності медичних показань позачергове забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах, виплата компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
-12- Карпук В.Г.
У пункті 22 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» словосполучення «виплата компенсації на бензин» замінити на словосполучення «виплату компенсації на паливо».
 
Враховано .  «22) за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним ? забезпечення автомобілем безоплатно, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і протипоказань до керування ним ? забезпечення автомобілем на пільгових умовах з правом передачі керування члену сім’ї, виплата компенсації на бензин (пальне), ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
    -13- Кармазін Ю.А.
Пункт 22 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту» викласти в такій редакції:
«22) за наявності медичних показань позачергове забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, зі звичайним керуванням на пільгових умовах, виплата компенсації на паливо, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України», - оскільки застосовуване в проекті словосполучення «виплата компенсації на бензин» має більш об’ємне поняття й не охоплює такі види палива, як дизельне пальне, газ тощо.
 
Враховано .   
    -14- Сушкевич В.М.
Пункт 22 частини першої статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» викласти в такій редакції:
«22) за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним забезпечення автомобілем безплатно, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і протипоказань до керування ним забезпечення автомобілем із правом передачі керування члену сім’ї на пільгових умовах, виплата компенсації на бензин (пальне), ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України;»
 
Враховано .   
19. 5. Частину шосту статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 46-47, ст. 403) викласти в такій редакції:
 
-15- Кармазін Ю.А.
Абзац 1 частини 6 статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» викласти в такій редакції:
«6. За наявності медичних показань для одержання автомобіля Фонд соціального страхування від нещасних випадків забезпечує потерпілого автомобілем з ручним або звичайним керуванням, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України», - оскільки, за слушним зауваженням Головного науково-експертного управління, новою редакцією цього абзацу чинне поняття «потерпілий» звужується значення до «потерпілого, який став інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві», чим обмежуються права інших потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання автомобіля.
 
Враховано .  5. Частину шосту статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 46-47, ст. 403) викласти в такій редакції:
 
20. «6. За наявності медичних показань для одержання автомобіля Фонд соціального страхування від нещасних випадків забезпечує потерпілого, який став інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, автомобілем з ручним або звичайним керуванням, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
-16- Сушкевич В.М.
Частину шосту статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» викласти в такій редакції:
«6. За наявності медичних показань для одержання автомобіля і наявності або відсутності протипоказань до керування ним Фонд соціального страхування від нещасних випадків забезпечує потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано .  «6. За наявності медичних показань для одержання автомобіля і наявності або відсутності протипоказань до керування ним Фонд соціального страхування від нещасних випадків забезпечує потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
21. Згідно з висновком МСЕК Фонд соціального страхування від нещасних випадків може відшкодовувати також інші витрати.».
 
   Згідно з висновком МСЕК Фонд соціального страхування від нещасних випадків може відшкодовувати також інші витрати».
 
22. 6. Доповнити Закон України «Про гуманітарну допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 51, ст. 451) статтею 3? такого змісту:
 
-17- Сушкевич В.М.
Закон України «Про гуманітарну допомогу» доповнити новою статтею 11-1 в такій редакції:
«Стаття 11-1. Забезпечення інвалідів легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою
Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених Законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім’ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім’ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.»
 
Враховано .  6. Закон України «Про гуманітарну допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 51, ст. 451; 2003 р., № 27, ст. 209, № 37, ст. 300; 2005 р., № 34, ст. 442; 2007 р., № 27, ст. 360) доповнити статтею 11? такого змісту:
 
23. «Стаття 3?. Забезпечення інвалідів легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою
 
   «Стаття 11?. Забезпечення інвалідів легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою
 
24. Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених Законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
 
25. Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім’ї, який на час смерті інваліда, дитини-інваліда проживав і був зареєстрований за місцем його проживання та реєстрації, за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день митного оформлення автомобіля.
 
-18- Кармазін Ю.А.
Нову частину 2 статті 3-1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» викласти в такій редакції:
«Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення й користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім’ї, який на час смерті інваліда, дитини-інваліда проживав і був зареєстрований за місцем його проживання та реєстрації, за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день здійснення такої операції.».
 
Відхилено , оскільки це призведе до значного збільшення витрат громадян через застосування існуючої нині 13-% надбавки.  Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім’ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім’ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.
 
    -19- Карпук В.Г.
У частині 2 статті 3-1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» словосполучення «за умови сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством на день митного оформлення автомобіля» - вилучити.
 
Відхилено – з метою запобігання можливим зловживанням.   
    -20- Тарасюк Б.І.
В абзаці четвертому пункту 6 частини І проекту словосполучення «на день митного оформлення автомобіля» - вилучити.
 
Відхилено – з метою запобігання можливим зловживанням.   
26. У разі несплати членом сім’ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов’язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   У разі несплати членом сім’ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов’язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
27. Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався більше 10 років, залишається члену сім’ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем його проживання та реєстрації.».
 
-21- Сушкевич В.М.
Частину 4 статті 3-1 – вилучити.
 
Враховано .     
28. 7. Пункт 22 частини першої статті 6? Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р.,
 
-22- Сушкевич В.М.
Пункт 22 частини першої статті 6? Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» викласти в такій редакції:
«22) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем з ручним керуванням за наявності медичних показань, або за бажанням інваліда забезпечення на пільгових умовах автомобілем із звичайним керуванням ? у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано .  7. Пункт 22 частини першої статті 6? Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 24, ст. 182; 2005 р., № 5, ст. 120) викласти в такій редакції:
 
29. № 24, ст. 182; 2005 р., № 5, ст. 120) викласти в такій редакції:
 
      
30. «22) за наявності медичних показань позачергове забезпечення автомобілем з ручним керуванням безплатно, із звичайним керуванням на пільгових умовах у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України; «.
 
-23- Сушкевич В.М.
Доповнити розділ І проекту новою частиною 8 в такій редакції:
«8. Абзац перший пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 4, ст. 1116; 2002 р., № 9, ст. 68) після слів «на день ввезення автомобіля на митну територію України» доповнити словами « (крім випадків, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»)».
 
Враховано .  «22) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем з ручним керуванням за наявності медичних показань, або за бажанням інваліда забезпечення на пільгових умовах автомобілем із звичайним керуванням ? у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
8. Абзац перший пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 4, ст. 16; 2002 р., № 9, ст. 68) доповнити словами « (крім випадків, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»)».
 
31. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
32. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
 
33. 2. Кабінету Міністрів України протягом дев’яноста днів з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

   2. Кабінету Міністрів України протягом дев’яноста днів з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.