Кількість абзаців - 49 Таблиця поправок


Про першочергові заходи протидії поширенню пандемічного грипу в Україні (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
Постанова
Верховної Ради України
Про першочергові заходи протидії поширенню пандемічного грипу в Україні
 
-1- Литвин В.М.
Викласти назву Постанови в такій редакції:
"Про ситуацію, що склалася у зв‘язку з епідемією грипу та пандемічного грипу А (Н1N1), та першочергові заходи протидії її поширенню".
 
Враховано   Проект
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про ситуацію, що склалася у зв‘язку з епідемією грипу та пандемічного грипу А (Н1N1), та першочергові заходи протидії її поширенню
 
1. Заслухавши інформацію Міністра охорони здоров‘я України Князевича В.М., Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я Бахтеєвої Т.Д., представників Національної академії наук України, Академії медичних наук України та інших міністерств та відомств про ситуацію, що склалася в Україні у зв‘язку зі стрімким поширенням епідемії грипу та розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), Верховна Рада України зазначає, що в Україні склалася надзвичайна епідемічна ситуація.
 
-2- Литвин В.М.
В констатуючій частині зазначити, що доповідь с цього питання було зроблено Прем‘єр-міністром України Тимошенко Ю.В.
 
Враховано   Заслухавши інформацію Прем‘єр-міністра України Тимошенко Ю.В., Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я Бахтеєвої Т.Д., Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Рибака В.В., представників Рахункової палати, міністерств, Національної академії наук України про ситуацію, що склалася в Україні у зв‘язку зі стрімким поширенням епідемії грипу та розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), Верховна Рада України зазначає, що в Україні склалася надзвичайна епідемічна ситуація.
 
2.

 
-3- Бахтеєва Т.Д.
Викласти абзац перший констатуючої частини у такій редакції:
«Заслухавши інформацію Прем‘єр-міністра України Тимошенко Ю.В., Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я Бахтеєвої Т.Д., Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Рибака В.В., представників Рахункової палати України, міністерств, Національної академії наук України про ситуацію, що склалася в Україні у зв‘язку зі стрімким поширенням епідемії грипу та розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), Верховна Рада України зазначає, що в Україні склалася надзвичайна епідемічна ситуація».
 
Враховано      
3. На 2 листопада 2009 року в Україні зареєстровано понад 255 тисяч захворілих на грип та гострі респіраторні захворювання, з них госпіталізовано понад 15, 5 тис. осіб, в тому числі близько 8 тис. дітей.
 
   На 2 листопада 2009 року в Україні зареєстровано понад 255 тис. хворих на грип та гострі респіраторні захворювання, з них госпіталізовано понад 15, 5 тис. осіб, в тому числі близько 8 тис. дітей.
 
4. За останні два тижня від ускладнень, спричинених захворюваннями на грип, вже померло 67 особи, серед яких 3 дітей та 3 вагітних жінки.
 
   За останні два тижні від ускладнень, спричинених захворюваннями на грип, вже померло 67 осіб, серед яких 3 дітей та 3 вагітних жінки.
 
5. Велике занепокоєння викликають темпи зростання захворюваності, яка починаючи з вересня цього року, щоденно збільшується та значно перевищує аналогічні показники захворюваності минулого року.
У 9 областях України вже оголошено карантин.
 
   Велике занепокоєння викликають темпи зростання захворюваності, яка починаючи з вересня цього року, щоденно збільшується та значно перевищує аналогічні показники захворюваності минулого року. У 9 областях України вже встановлено карантин.
 
6. Однією з причин виникнення та подальшого розвитку епідемії є неготовність органів виконавчої влади до своєчасного та оперативного проведення комплексу організаційних, протиепідемічних та лікувально- профілактичних заходів, а також до реальних загроз, пов‘язаних з розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1) у світі.
 
-4- Шевчук С.В.
Вилучити абзаци 5, 6, 7 констатуючої частини, як політично заангажовані по формі та такі, що за змістом викликатимуть надмірну та необґрунтовану тривогу у населення.
 
Відхилено   Однією з причин виникнення та подальшого розвитку епідемії є неготовність органів виконавчої влади до своєчасного та оперативного проведення комплексу організаційних, протиепідемічних та лікувально-профілактичних заходів, а також до реальних загроз, пов‘язаних з розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1) у світі.
 
7. Про наявність таких загроз та можливі епідемічні ускладнення уряд був поінформований заздалегідь у зв‘язку з оголошенням Всесвітньою організацією охорони здоров‘я про початок пандемії грипу А (Н1N1).
 
   Про наявність таких загроз та можливі епідемічні ускладнення Кабінет Міністрів України був поінформований заздалегідь у зв‘язку з оголошенням Всесвітньою організацією охорони здоров‘я про початок пандемії грипу А (Н1N1).
 
8. Незважаючи на це, Кабінетом Міністрів України до цього часу не створено сучасної нормативно-правової бази у сфері глобальних та національних загроз, адаптованої до положень Міжнародних медико-санітарних правил, діючих з 2007 року; не забезпечено виконання власних рішень, прийнятих у квітні поточного року.
 
   Незважаючи на це, Кабінетом Міністрів України до цього часу не створено сучасної нормативно-правової бази у сфері глобальних та національних загроз, адаптованої до положень Міжнародних медико-санітарних правил, діючих з 2007 року; не забезпечено виконання власних рішень, прийнятих у квітні поточного року.
 
9. Ситуація ускладнюється тим, що до цього часу в регіонах відсутні відповідні діагностичні тест-системи, достатня кількість лікарських та захисних засобів. Крім того, відсутня можливість проведення належного вірусологічного моніторингу для своєчасного виявлення циркулюючих вірусів грипу, а також не забезпечено належне функціонування ДУ "Український центр грипу та ГРІ" МОЗ України.
 
   Ситуація ускладнюється тим, що до цього часу в регіонах відсутні відповідні діагностичні тест-системи, достатня кількість лікарських та захисних засобів. Крім того, відсутня можливість проведення належного вірусологічного моніторингу для своєчасного виявлення циркулюючих вірусів грипу, а також не забезпечено належне функціонування державної установи "Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій" Міністерства охорони здоров‘я України.
 
10. Все це ускладнює локалізацію епідемії, підсилює небезпеку її подальшого розповсюдження на території України.
 
   Все це ускладнює локалізацію епідемії, підсилює небезпеку її подальшого розповсюдження на території України.
 
11. У зв‘язку з викладеним Верховна Рада України постановляє:
 
   У зв‘язку з викладеним Верховна Рада України постановляє:
 
12. І. Рекомендувати:
 
   І. Рекомендувати:
 
13. 1. Кабінету Міністрів України:
 
   1. Кабінету Міністрів України:
 
14. 1.1. Невідкладно забезпечити виконання у повному обсязі Указу Президента України від 31 жовтня 2009 року № 887 "Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 30 жовтня 2009 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні" та ухвалених Кабінетом Міністрів України рішень, спрямованих на запобігання поширенню грипу типу А (Н1N1) і гострих респіраторних захворювань серед населення.
 
   1.1. Невідкладно забезпечити виконання у повному обсязі Указу Президента України від 31 жовтня 2009 року № 887/2009 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 жовтня 2009 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні" та ухвалених Кабінетом Міністрів України рішень, спрямованих на запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А (Н1N1) і поширенню епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань серед населення.
 
15. 1.2. Терміново підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", яким передбачити виділення додаткових коштів у обсягах, визначених Міністерством охорони здоров‘я України для здійснення комплексу заходів з локалізації пандемічного грипу та мінімізації його наслідків.
 
-5- Литвин В.М.
Підпункт 1.2 вилучити, оскільки запропонований у ньому законопроект прийнятий 3 листопада 2009 року в цілому.
 
Враховано      
    -6- Шевчук С.В.
Вилучити підпункт 1.2, як такий, що втратив актуальність.
 
Враховано    
16. Термін: до 10 листопада 2009 р.
 
      
17. 1.3. Забезпечити жорсткий контроль за цільовим використанням коштів, виділених на подолання епідемії.
 
-7- Литвин В.М.
Терміни виконання заходів у підпунктах 1.3, 1.9, 1.14 пункту 1 та пункті 5 виключити, а в підпунктах 1.5, 1.11, 1.13 пункту 1, пункті 2, підпункті 3.4 пункту 3 зазначити безпосередньо у нормах.
 
Враховано   1.2. Забезпечити жорсткий контроль за цільовим використанням коштів, виділених на подолання епідемії.
1.3. З метою недопущення зловживань та корупційних проявів при використанні коштів Державного бюджету України забезпечити попереднє погодження із Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я порядку використання коштів, передбачених Міністерству охорони здоров‘я України для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А (Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення, а також на лікування хворих, та напрямків здійснення видатків відповідно до цих заходів.
1.4. При формуванні напрямків використання коштів, додатково виділених Міністерству охорони здоров України для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А (Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення та на лікування хворих, передбачити у 2009 році направлення у регіони не менше 500 млн. грн. для використання на зазначені заходи.
 
    -8- Бахтеєва Т.Д.
Доповнити пункт 1 підпунктом такого змісту:
«З метою недопущення зловживань та корупційних проявів при використанні коштів Державного бюджету України забезпечити попереднє погодження із Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я порядку використання коштів, передбачених Міністерству охорони здоров‘я України для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А (Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення, а також на лікування хворих, та напрямків здійснення видатків відповідно до цих заходів.»
 
Враховано    
    -9- Бахтеєва Т.Д.
Доповнити пункт 1 підпунктом такого змісту:
"При формуванні напрямків використання коштів, додатково виділених Міністерству охорони здоров України для здійснення заходів із запобігання розповсюдження пандемічного грипу А (Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення та на лікування хворих, передбачити у 2009 році направлення у регіони не менше 500 млн. грн. для використання на зазначені заходи".
 
Враховано    
18. Термін: постійно.
 
      
19. 1.4. У тижневий термін затвердити Правила санітарної охорони території України, адаптовані до положень Міжнародних медико-санітарних правил.
 
-10- Шевчук С.В.
У пункті 1.4:
замість слів "у тижневий термін" викласти: "у 10-денний термін".
 
Враховано   1.5. У 10-денний термін затвердити Правила санітарної охорони території України, адаптовані до положень Міжнародних медико-санітарних правил.
 
20. 1.5. Розробити єдині підходи до інформування населення щодо розвитку епідемічної ситуації, обумовленої поширенням епідемії грипу та розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), та забезпечити систематичне доведення об‘єктивної виваженої інформації (не рідше ніж 2 рази на день).
 
-11- Шевчук С.В.
У пункті 1.5 замість слова "систематичне" вжити слово "щоденне", вилучити слова "не рідше ніж 2 рази на день".
 
Враховано   1.6. До 10 листопада 2009 року розробити єдині підходи до збору, аналізу, формування інформації і прогнозування щодо розвитку епідемічної ситуації, обумовленої розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), епідемії грипу та гострих респіраторних інфекцій та забезпечити щоденне доведення до населення об‘єктивної виваженої інформації з цього питання.
 
21. Термін: до 10 листопада 2009 р.
 
      
22. 1.6. Вжити заходів щодо прискорення забезпечення регіонів відповідно до потреб тест-системами для діагностики пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань, специфічними антивірусними препаратами та іншими необхідними лікарськими засобами та засобами індивідуального захисту.
 
   1.7. Вжити заходів щодо прискорення забезпечення регіонів відповідно до потреб тест-системами для діагностики пандемічного грипу, епідемії грипу та гострих респіраторних інфекцій, специфічними антивірусними препаратами та іншими необхідними лікарськими засобами та засобами індивідуального захисту.
 
23. 1.7. Терміново вирішити питання щодо закупівлі апаратів штучної вентиляції легень імпортного виробництва, що відповідають міжнародним стандартам надання медичної допомоги хворим, які перебувають на штучній вентиляції легень тривалий період (понад 2 доби безперервної роботи апарату ШВЛ).
 
-12- Литвин В.М.
Підпункт 1.7 пункту 1 викласти у такій редакції:
"1.7. Терміново вирішити питання щодо забезпечення лікувальних закладів апаратами штучної вентиляції легень, що відповідають міжнародним стандартам надання медичної допомоги хворим, які перебувають на штучній вентиляції легень тривалий період (понад 2 доби безперервної роботи такого апарату)".
 
Враховано редакційно   1.8. Терміново вирішити питання щодо закупівлі апаратів штучної вентиляції легень, що відповідають міжнародним стандартам надання медичної допомоги хворим, які перебувають на штучній вентиляції легень тривалий період, з обов‘язковою наявністю у цих апаратах мембранних оксигенаторів, необхідних режимів вентиляції легень, функції кондиціонування дихальної суміші, можливості підбору оптимальних параметрів вентиляції (з адаптивним інтелектуальним режимом вентиляції), а також реанімобілів, апаратів штучної нирки та іншого обладнання відповідно до потреб регіонів.
 
    -13- Ландік В.І.
Пункт 1.7. Постанови викласти у такій редакції:
"Терміново вирішити питання щодо закупівлі апаратів штучної вентиляції легень імпортного та/або вітчизняного виробництва, що відповідають міжнародним стандартам надання медичної допомоги хворим, які перебувають на штучній вентиляції легень тривалий період (понад 2 доби безперервної роботи апарату ШВЛ).
 
Враховано редакційно    
    -14- Бахтеєва Т.Д.
Карпук В.Г.
Пункт 1.7. Постанови викласти у такій редакції:
"Терміново вирішити питання щодо закупівлі апаратів штучної вентиляції легень, що відповідають міжнародним стандартам надання медичної допомоги хворим, які перебувають на штучній вентиляції легень тривалий період, з обов‘язковою наявністю у цих апаратах мембранних оксигенаторів, необхідних режимів вентиляції легень, функції кондиціонування дихальної суміші, можливості підбору оптимальних параметрів вентиляції (з адаптивним інтелектуальним режимом вентиляції), а також реанімобілів, апаратів штучної нирки та іншого обладнання відповідно до потреб регіонів".
 
Враховано    
24. 1.8. У разі потреби забезпечити на період епідемії розгортання додаткової госпітальної бази для надання медичної допомоги інфекційним хворим з урахуванням усіх наявних можливостей та залученням потужностей усіх лікувально-профілактичних закладів незалежно від відомчого підпорядкування.
 
   1.9. У разі потреби забезпечити на період епідемії розгортання додаткової госпітальної бази для надання медичної допомоги інфекційним хворим з урахуванням усіх наявних можливостей та залученням потужностей усіх лікувально-профілактичних закладів незалежно від відомчого підпорядкування.
 
25. 1.9. Забезпечити контроль за наявністю в аптечних закладах необхідних лікарських засобів та засобів індивідуального захисту населення, а також контроль за цінами на них.
 
   1.10. Забезпечити контроль за наявністю в аптечних закладах необхідних лікарських засобів та засобів індивідуального захисту населення, а також контроль за цінами на них.
 
26. Термін: постійно.
 
      
27. 1.10. Терміново розглянути питання щодо перепідпорядкування Міністерству охорони здоров‘я України Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України.
 
-15- Литвин В.М.
Підпункт 1.10 пункту 1 вилучити з проекту.
 
Враховано      
    -16- Мартинюк А.І.
Виключити із запропонованих заходів п.1.10.
 
Враховано    
28. 1.11. Організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, у пунктах перетину Державного кордону України, на кордонах областей, що офіційно оголошені зонами епідемії, забезпечивши їх транспортом, засобами зв’язку, необхідними медикаментами та відповідним обладнанням з метою локалізації, виявлення та попередження подальшого розповсюдження небезпечної інфекції.
 
   1.11. До 10 листопада 2009 року організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, у пунктах перетину державного кордону України, на кордонах областей, в яких встановлено карантин, забезпечивши їх транспортом, засобами зв’язку, необхідними медикаментами та відповідним обладнанням з метою локалізації, виявлення та попередження подальшого розповсюдження небезпечної інфекції.
 
29. Термін: до 10 листопада 2009 р.
 
      
30. 1.12. З 1 листопада 2009 року підвищити у п‘ять разів посадові оклади медичним працівникам, які задіяні у здійсненні заходів щодо боротьби з епідемією грипу.
 
-17- Литвин В.М.
Підпункт 1.12 пункту 1 викласти у такій редакції:
"1.12. Встановити з 1 листопада 2009 року медичним працівникам за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб щомісячні доплати в розмірі до чотирьох посадових окладів таких працівників".
 
Враховано   1.12. Встановити з 1 листопада 2009 року медичним працівникам за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб щомісячні доплати в розмірі до чотирьох посадових окладів таких працівників,
а також доплату вказаним медичним працівникам за інтенсивність роботи та розширення сфери медичного обслуговування.
 
    -18- Шевчук С.В.
Підпункт 1.12 пункту 1 доповнити після слів "епідемією грипу" словами "а також передбачити кошти на доплату вказаним медичним працівникам за інтенсивність роботи та розширення сфери медичного обслуговування".
 
Враховано    
31. 1.13. Забезпечити надання матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн. сім‘ям медичних працівників, які загинули внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.
 
-19- Бахтеєва Т.Д.
Доповнити пункт наприкінці речення словами:
а також вирішити питання щодо надання такої допомоги сім‘ям у разі смерті медичних працівників внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.
 
Враховано   1.13. У термін до 1 грудня 2009 року забезпечити надання матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн. сім‘ям медичних працівників, які померли внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу, а також вирішити питання щодо надання такої допомоги сім‘ям у разі смерті медичних працівників внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.
 
32. Термін: до 1 грудня 2009 р.
 
      
33. 1.14. Забезпечити своєчасну доставку в регіони вантажів з гуманітарною допомогою, що надходять в Україну, та належні умови їх зберігання і транспортування.
 
-20- Литвин В.М.
Доповнити пункт 1 підпунктами 1.15 – 1.17 такого змісту:
"1.15. Забезпечити проведення впродовж 2010 року диспансеризації населення України і формування паспорту здоров‘я населення по країні та регіонах з визначенням заходів профілактики і лікування.
 
Враховано   1.14. Забезпечити своєчасну доставку в регіони вантажів з гуманітарною допомогою, що надходять в Україну, та належні умови їх зберігання і транспортування.
1.15 Забезпечити проведення впродовж 2010 року диспансеризації населення України і формування паспорту здоров‘я населення по країні та регіонах з визначенням заходів профілактики і лікування.
1.16. Вжити відповідно до закону заходів щодо повернення у державну власність аптек, приватизованих з порушенням закону, а також відновлення мереж державних та комунальних аптечних закладів.
1.17. Підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону про повну заборону реклами алкогольних та тютюнових виробів, їх торгових марок та медпрепаратів.
1.18. Вжити заходів для відкриття аптечних пунктів у селах та спрощення дозвільної процедури по відкриттю цих пунктів.
1.19. Звернутися до власників аптечних закладів усіх форм власності з проханням встановити на період епідемії цілодобове чергування аптек.
1.20. Розглянути питання щодо можливості:
збільшення допологової відпустки вагітних у третьому триместрі вагітності до 3-місяців у період епідемії;
компенсування втрат по догляду за дитиною батькам, які не працюють у зв‘язку з закриттям дитячих дошкільних закладів на період епідемії;
мобілізації лікарів-пенсіонерів та студентів-медиків за їхньою згодою до здійснення протиепідемічних заходів.
1.21. Для забезпечення ефективної роботи закладів охорони здоров‘я та освіти уніфікувати форми оперативної звітності щодо перебігу епідемії та стану захворюваності населення, що надаються органам державної влади та місцевого самоврядування.
 
    -21- Литвин В.М.
1.16. Вжити відповідно за законом заходів щодо повернення у державну власність аптек, приватизованих з порушенням закону, а також відновлення мереж державних та комунальних аптечних закладів.
 
Враховано    
    -22- Литвин В.М.
1.17. Підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про повну заборону реклами алкогольних та тютюнових виробів, їх торгових марок та медпрепаратів".
 
Враховано    
    -23- Литвинов Л.Ф.
Доповнити пункт 1 підпунктом 1.15 у такій редакції:
"1.15. Невідкладно виділити необхідні кошти для забезпечення визначених Гірничим законом України пільгових категорій населення безоплатним побутовим паливом, або компенсацією за нього в будинках, обладнаних централізованим теплопостачанням. Організувати та проконтролювати термінову доставку палива та компенсацій до споживачів вуглевидобувними підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності".
 
Відхилено    
    -24- Ляшко О.В.
Доповнити пункт 1 підпунктом у такій редакції:
"Доручити уряду вжити заходів для відкриття аптечних пунктів у селах, спростити дозвільні процедури по відкриттю цих пунктів".
 
Враховано    
    -25- Прокопчук Ю.В.
Доповнити Постанову положенням щодо повернення мережі державних аптек.
 
Враховано в редакції пункту 1.18 Постанови   
    -26- Прокопчук Ю.В.
Доповнити Постанову положенням щодо встановлення цілодобового чергування аптек усіх форм власності.
 
Враховано    
    -27- Мартинюк А.І.
Доповнити Постанову положенням щодо невідкладного вирішення Кабінетом Міністрів України питання забезпечення теплом усіх без виключення населених пунктів України.
 
Враховано у пункті 4 Постанови   
    -28- Карпук В.Г.
Григорович Л.С.
Доповнити пункт 1 підпунктом такого змісту:
"Розглянути питання щодо можливості збільшення допологової відпустки вагітних у третьому триместрі вагітності до 3-місяців у період епідемії".
 
Враховано    
    -29- Григорович Л.С.
Сухий Я.М.
Доповнити пункт 1 підпунктом такого змісту:
"Розглянути питання щодо можливості компенсування втрат по догляду за дитиною батькам, які не працюють у зв‘язку з закриттям дитячих дошкільних закладів на період епідемії".
 
Враховано    
    -30- Прокопчук Ю.В.
Доповнити пункт 1 підпунктом такого змісту:
"Розглянути питання щодо можливості мобілізації лікарів-пенсіонерів та студентів-медиків за їхньою згодою до здійснення протиепідемічних заходів".
 
Враховано    
    -31- Григорович Л.С.
Доповнити пункт 1 підпунктом такого змісту:
"Для забезпечення ефективної роботи закладів охорони здоров‘я та освіти уніфікувати форми оперативної звітності щодо перебігу епідемії та стану захворюваності населення, що надаються органам державної влади та місцевого самоврядування".
 
Враховано    
34. Термін: постійно.
 
-32- Мірошниченко Ю.Р.
Доповнити пункт 1 новим підпунктом такого змісту:
"Переглянути комплекс встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 р. № 1152 обмежень з точки зору необхідності забезпечення гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян".
 
Враховано   1.22. Переглянути комплекс встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року № 1152 обмежень з точки зору необхідності забезпечення гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян.
 
35. 2. Міністерству охорони здоров‘я України спільно з Академією медичних наук України підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А (Н1N1) та/або сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.
 
-33- Шевчук С.В.
Перенести положення підпункту 1.10 пункту 1 до пункту 2 та викласти його у такій редакції:
"2. Міністерству охорони здоров‘я України спільно з Академією медичних наук України.
2.1. Підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А (Н1N1) та/або сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.
2.2. Підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо перепідпорядкування Міністерству охорони здоров‘я України Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України".
 
Враховано   2. Міністерству охорони здоров‘я України спільно з Академією медичних наук України у термін до 10 листопада 2009 року:
2.1. Підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А (Н1N1) та/або сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.
2.2. Підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо перепідпорядкування Міністерству охорони здоров‘я України Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського Академії медичних наук України.
 
36. Термін: до 10 листопада 2009 року.
 
      
37. 3. Міністерству охорони здоров‘я України:
 
   3. Міністерству охорони здоров‘я України:
 
38. 3.1. У триденний термін здійснити програмний аналіз додаткових фінансових потреб для здійснення комплексу заходів з локалізації пандемічного грипу А (Н1N1) і гострих респіраторних вірусних захворювань та мінімізації їх наслідків та надати Кабінету Міністрів України відповідні розрахунки.
 
-34- Литвин В.М.
Підпункт 3.1 пункту 3 викласти у такій редакції:
"3.1. З метою ефективного використання коштів, передбачених Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", невідкладно здійснити програмний аналіз додаткових фінансових потреб для здійснення комплексу заходів з локалізації пандемічного грипу А (Н1N1) і гострих респіраторних вірусних захворювань та мінімізації їх наслідків та надати Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції з урахуванням потреб регіонів".
 
Враховано   3.1. З метою ефективного використання коштів, передбачених Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", невідкладно здійснити програмний аналіз додаткових фінансових потреб для здійснення комплексу заходів з локалізації пандемічного грипу А (Н1N1), епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій та мінімізації їх наслідків та надати Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції з урахуванням потреб регіонів.
 
39. 3.2. Вжити невідкладних заходів для забезпечення належного функціонування ДУ "Український центр грипу" Міністерства охорони здоров‘я України.
 
   3.2. Вжити невідкладних заходів для забезпечення належного функціонування державної установи "Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій" Міністерства охорони здоров‘я України.
 
40. 3.3. Терміново затвердити методичні рекомендації з питань планування та організації заходів проти пандемічного грипу; епідеміологічного нагляду та контролю, лікування і профілактики випадків захворювання на пандемічний грип.
 
   3.3. Терміново затвердити методичні рекомендації з питань планування та організації заходів проти пандемічного грипу; епідеміологічного нагляду та контролю, лікування і профілактики випадків захворювання на пандемічний грип.
 
41. 3.4. Забезпечити експрес-навчання медичного персоналу усіх регіонів України з питань діагностики та лікування пандемічного грипу А (Н1N1).
 
   3.4. До 10 листопада 2009 року забезпечити експрес-навчання медичного персоналу усіх регіонів України з питань діагностики та лікування пандемічного грипу А (Н1N1).
 
42. Термін: до 10 листопада 2009 року.
 
-35- Карпук В.Г.
Доповнити пункт новим підпунктом такого змісту:
"Терміново розробити комплекс заходів для забезпечення захисту медичних працівників від сезонного і пандемічного грипу та вирішити питання щодо їх першочергового забезпечення засобами індивідуального захисту, профілактики і лікування".
 
Враховано   3.5. Терміново розробити комплекс заходів для забезпечення захисту медичних працівників від сезонного і пандемічного грипу та вирішити питання щодо їх першочергового забезпечення засобами індивідуального захисту, профілактики і лікування.
4. З метою ефективного та своєчасного використання державних коштів, виділених на запобігання розповсюдженню в Україні пандемічного грипу А (Н1N1), епідемії грипу та гострих респіраторних інфекцій та лікування хворих, Міністерству охорони здоров‘я України та іншим розпорядникам державних коштів здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг за процедурою закупівлі в одного учасника.
 
    -36- Бахтеєва Т.Д.
Доповнити розділ І пунктом 4 у такій редакції:
"З метою ефективного та своєчасного використання державних коштів, виділених на запобігання поширенню в Україні пандемічного грипу, грипу та гострих респіраторних захворювань та лікування хворих, Міністерству охорони здоров‘я України та іншим розпорядникам державних коштів здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг за процедурою закупівлі в одного учасника".
 
Враховано    
43. 4. Міністерству з питань житлово-комунального господарства України, Міністерству палива та енергетики України, Раді Міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування забезпечити постійне дотримання необхідного температурного режиму в приміщеннях закладів охорони здоров‘я, дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх шкіл, закладів культури та освіти, підприємств, установ та організацій в період опалювального сезону.
 
-37- Литвин В.М.
Пункт 4 після слів "температурного режиму в" доповнити словами "житлових будинках".
 
Враховано   5. Міністерству з питань житлово-комунального господарства України, Міністерству палива та енергетики України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування забезпечити постійне дотримання необхідного температурного режиму в житлових будинках, приміщеннях закладів охорони здоров‘я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, інших закладів освіти, закладів культури, підприємств, установ та організацій в період опалювального сезону.
 
44. 5. Рахунковій палаті України забезпечити моніторинг витрат коштів, виділених для здійснення фінансування комплексу організаційних, медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних, протиепідемічних заходів з мінімізації наслідків поширення пандемічного грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань.
 
-38- Литвин В.М.
У пункті 5 слова "моніторинг витрат" замінити словами "контроль за використанням".
 
Враховано   6. Рахунковій палаті забезпечити контроль за використанням коштів, виділених для здійснення фінансування комплексу організаційних, медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних, протиепідемічних заходів з мінімізації наслідків поширення пандемічного грипу, грипу та гострих респіраторних інфекцій.
 
45. Термін: постійно.
 
      
46. 6. Генеральній прокуратурі України вжити заходів для розслідування причини масових випадків смертей серед населення, внаслідок захворювання на грип.
 
-39- Карпук В.Г.
Пункт шостий вилучити.
 
Відхилено   7. Генеральній прокуратурі України вжити заходів для розслідування причин випадків смертей серед населення внаслідок захворювання на грип.
8. Органам державного контролю за цінами перевірити факти необґрунтованого і різкого підвищення цін на лікарські засоби та засоби індивідуального захисту в аптечній мережі та вжити заходів відповідно до закону.
ІІ. Контроль за використанням бюджетних коштів, виділених для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А (Н1N1), епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення, а також на лікування хворих покласти на комітети Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я та з питань бюджету.
 
    -40- Лук'янова К.Є.
Пункт шостий викласти в такій редакції:
"6. Генеральній прокуратурі України вжити заходів для розслідування причини масових випадків смертей серед населення, внаслідок захворювання на грип, а також здійснити відповідні прокурорські перевірки за дотриманням законодавства щодо виділення сільським радам в повному обсязі коштів за рахунок Державного бюджету України на закупівлю лікарських засобів для фельдшерсько-акушерських пунктів та їх цільового використання".
 
Враховано частково    
    -41- Бондаренко О.Ф.
Доповнити проект Постанови пунктом 7 такого змісту:
"7. Міністерству внутрішніх справ України та Генеральній прокуратурі України розслідувати факти необґрунтованого і різкого підвищення цін на необхідні лікарські засоби та засоби індивідуального захисту в аптечній мережі".
 
Враховано редакційно    
    -42- Бахтеєва Т.Д.
Доповнити постанову розділом такого змісту:
«Контроль за використанням бюджетних коштів, виділених для здійснення заходів із запобігання поширення епідемії пандемічного та на лікування грипу типу А(Н1N1) і ГРЗ серед населення, покласти на комітети Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я та з питань бюджету».
 
Враховано    
47. ІІ. Заслухати звіт Кабінету Міністрів України про хід виконання цієї Постанови не пізніше 17 листопада 2009 року.
 
-43- Шевчук С.В.
У розділі ІІ замість дати "17 листопада 2009 року" вказати "18 грудня 2009 року".
 
Враховано   ІІІ. Заслухати звіт Кабінету Міністрів України про хід виконання цієї Постанови не пізніше 18 грудня 2009 року.
 
48. ІІІ. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

   ІV. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.