Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (Друге читання)
№ п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція |
0. |
Проект Закон України |
ПРОЕКТ ЗАКОН УКРАЇНИ |
||
1. |
Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів |
Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів |
||
2. |
Цей Закон визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі – депутати) та сільських, селищних, міських голів. |
Цей Закон визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі – депутати) та сільських, селищних, міських голів. |
||
3. |
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
||
4. |
Стаття 1. Законодавство про вибори депутатів та сільських, селищних, міських голів |
Стаття 1. Законодавство про вибори депутатів та сільських, селищних, міських голів |
||
5. |
Організація і порядок проведення виборів депутатів та сільських, селищних, міських голів (далі – місцеві вибори) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України. |
-1- Князевич Р.П. Частину 1 статті 1 викласти в такій редакції: "1. Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (далі - місцевих виборів) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства." | Враховано |
1. Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (далі – місцеві вибори) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства. |
6. |
Стаття 2. Основні засади місцевих виборів |
Стаття 2. Основні засади місцевих виборів |
||
7. |
1. Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. |
-2- Баранов В.О. Текст статті 2 викласти в такій редакції: 1. Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. 2. Вибори депутатів сільських, селищних, міських рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількості сіл, жителі яких добровільно об єдналися у сільську громаду), селища міста. 3. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних у містах рад проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою за якою: - половина від кількості депутатів (загального складу) обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки К, області, району, району в місті; - половина від кількості депутатів (загального складу) обирається за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на яких поділяється територія відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, району у місті. 4. Вибори сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою в єдиному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно села (кількості сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища, міста. Вибори міських голів проводяться у два тури за мажоритарною системою в єдиному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами міста. 5. Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті у виборах. | Відхилено |
1. Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. |
8. |
2. Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища. |
2. Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища. |
||
9. |
3. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, за якою: |
-3- Кальченко В.М. Частину 3 ст.2 викласти наступного змісту: "3. Депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад обираються за відкритими виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті." | Відхилено |
3. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, за якою: |
-4- Бондаренко В.Д. Ч.3 ст. 2 викласти в наступній редакції: "Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (далі для цілей цього Закону – одномандатні мажоритарні виборчі округи), на які поділяється територія відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті". | Відхилено | |||
-5- Чорноволенко О.В. Частину 3 статті 2 викласти в наступній редакції: "3. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за виборчими списками кандидатів у депутати (далі - виборчі списки) від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм." | Немає висновку | |||
-6- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину третю статті 2 викласти в такій редакції: "3. Вибори депутатів міських рад проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за відкритими виборчими списками кандидатів у депутати (далі - виборчі списки) від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному окрузі, межі якого збігаються з межами міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм." | Відхилено | |||
-7- Ключковський Ю.Б. У частині третій статті 2 слова "обласних, районних" виключити. | Відхилено | |||
10. |
1) половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті; |
-8- Кармазін Ю.А. Пункт 1 частини 3 статті 2 викласти в такій редакції: "1) половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за відкритими виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті;". | Відхилено |
1) половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті; |
-9- Шемчук В.В. Новіков О.В. Марущенко В.С. Бобильов О.Ф. Харовський С.Ю. Жванія Д.В. Василенко С.В. По тексту законопроекту словосполучення "місцева організація партії" у всіх відмінках замінити на "місцева організація партії, громадська організація, трудовий колектив" у відповідних відмінках. | Відхилено | |||
-10- Сенченко А.В. Внести до статті 2 наступні зміни: доповнити пункт 1 частини 3 текстом такого змісту: "... , а також виборчих блоків загальнодержавного рівня, створених політичними партіями у порядку, передбаченому Законом України "Про вибори народних депутатів України" та повноваження яких поширюються на місцеві вибори за рішенням відповідних міжпартійних з'їздів;" | Відхилено | |||
-11- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 1 частини третьої статті 2 Закону після слів "місцевих організацій політичних партій" доповнити словами "виборчих блоків місцевих організацій політичних партій (далі – місцеві організації партій (блоки)". У тексті законопроекту слова "місцевих організацій партій" доповнювати "місцеві організації партій (блоків)" відповідно. | Відхилено | |||
-12- Джоджик Я.І. Частину 3 пункту 1 статті 2 – викласти у такій редакції: "1) половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій (виборчих блоків місцевих організацій політичних партій) у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті. Забороняється використовувати назви виборчого блоку прізвище, ім’я по батькові громадян, в тому числі громадян іноземних держав, історичних постатей, назви іноземних держав, слів іншомовного походження"; | Відхилено | |||
11. |
2) половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (далі для цілей цього Закону – одномандатні мажоритарні виборчі округи), на які поділяється територія відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті. |
-13- Ключковський Ю.Б. Статтю 2 доповнити новою частиною четвертою у такій редакції: "4. Вибори депутатів районної, обласної ради проводяться на засадах відносної більшості у багатомандатних мажоритарних виборчих округах, що забезпечують передбачений статтею 140 Конституції України статус районних та обласних рад як органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст на території відповідно району та області." У зв’язку з цим частини четверту та п’яту статті 2 вважати частинами п’ятою та шостою. | Відхилено |
2) половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (далі – одномандатні мажоритарні виборчі округи), на які поділяється територія відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті. |
-14- Подгорний С.П. Фомін О.В. Статтю 2 доповнити новими частинами чотири, п’ять, шість і сім такого змісту: "4. Вибори депутатів районних у містах рад проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за відкритими виборчими списками від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідного району у місті. 5. Вибори депутатів районних рад проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за відкритими виборчими списками від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідного району. 6. Вибори депутатів обласних рад, міст Києва та Севастополя проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за відкритими виборчими списками від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідної області, міст Києва та Севастополя згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм. 7. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за відкритими виборчими списками від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами Автономної Республіки Крим." | Відхилено | |||
12. |
4. Вибори сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста. |
-15- Чорноволенко О.В. Частину 4 статті 2 доповнити реченням "згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм". | Враховано |
4. Вибори сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм. |
-16- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину четверту статті 2 вважати частиною вісім та викласти в такій редакції: "8. Вибори сільських, селищних голів проводяться за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному окрузі, межі якого збігаються з межами села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм. Вибори міських голів проводяться за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному окрузі, межі якого збігаються з межами міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм." Частину п’яту статті 2 відповідно вважати частиною дев’ять. | Відхилено | |||
13. |
5. Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті у виборах. |
-17- Яценюк А.П. Доповнити ст.2 частиною шостою такого змісту: "Проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів одночасно з проведенням всеукраїнського та/або місцевих референдумів заборонено". | Відхилено |
5. Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті у виборах. |
14. |
Стаття 3. Загальне виборче право |
Стаття 3. Загальне виборче право |
||
15. |
1. Право голосу на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
-18- Логвиненко О.С. Частину 1 статті 3 викласти у наступній редакції: "Право голосу на місцевих виборах мають громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями." | Відхилено |
1. Право голосу на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад, виборах сільського, селищного, міського голови мають дієздатні громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
-19- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 3 слова "громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років" замінити словами "дієздатні громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років (далі – виборці), які належать до відповідних територіальних громад". | Враховано частково | |||
-20- Подгорний С.П. Фомін О.В. В тексті першої частини статті 3, крім останнього речення, слова "громадяни України" замінити на слова "дієздатні громадяни України" | Враховано | |||
16. |
Право голосу на виборах депутатів районних, обласних рад мають громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
-21- Ключковський Ю.Б. В абзаці другому частини першої статті 3 слова "громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років" замінити словами "виборці, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області". | Відхилено |
Право голосу на виборах депутатів районних, обласних рад мають громадяни України, які належать до відповідних територіальних громад у межах району, області та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
17. |
Право голосу на виборах депутатів районних у містах рад мають громадяни України, які належать до територіальних громад відповідних міст, проживають на території відповідного району в місті та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
-22- Ключковський Ю.Б. В абзаці другому частини першої статті 3 слова "громадяни України, які належать до територіальних громад відповідних міст, проживають на території відповідного району в місті та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років" замінити словами "виборці, які належать до територіальних громад відповідних міст та проживають на території відповідного району в місті". | Відхилено |
Право голосу на виборах депутатів районних у містах рад мають громадяни України, які належать до територіальних громад відповідних міст, проживають на території відповідного району в місті та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
18. |
Право голосу на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим мають громадяни України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
-23- Ключковський Ю.Б. В абзаці третьому частини першої статті 3 слова "громадяни України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років" замінити словами "виборці, які проживають на території Автономної Республіки Крим". | Відхилено |
Право голосу на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим мають громадяни України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. |
19. |
Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями. |
-24- Ключковський Ю.Б. Абзац четвертий частини першої статті 3 виключити. | Відхилено |
Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями. |
20. |
2. Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: |
2. Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: |
||
21. |
1) паспорт громадянина України; |
1) паспорт громадянина України; |
||
22. |
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України). |
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України). |
||
23. |
3. Належність громадянина до відповідної територіальної громади визначається його місцем проживання на її території згідно з Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні". |
3. Належність громадянина до відповідної територіальної громади визначається його місцем проживання на її території згідно із Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні". |
||
24. |
4. Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, мають право на участь у роботі виборчих комісій як їх члени, проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів та в інших заходах, пов’язаних з організацією та проведенням виборів, що реалізуються ними у порядку, визначеному цим та іншими законами України. |
-25- Чорноволенко О.В. Частину 4 статті 3 викласти в наступній редакції: "4. Громадяни України, які належать до відповідної територіальної громади, які мають право голосу, можуть шляхом самовисування або через республіканські (в Автономній Республіці Крим), обласні, районні, районні у містах, міські організації політичних партій та їх виборчі об'єднання - блоки (далі - місцеві організації партій (блоки) брати участь у висуванні кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, роботі виборчих комісій, проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів та в інших заходах у порядку, визначеному цим та іншими законами України." | Відхилено |
4. Виборці мають право на участь у роботі виборчих комісій як їх члени, проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів та в інших заходах, пов’язаних з організацією та проведенням виборів, що реалізується ними у порядку, визначеному цим та іншими законами України. |
-26- Ключковський Ю.Б. У частині четвертій статті 3 слова "Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах," замінити словом "Виборці". | Враховано | |||
25. |
5. Будь-які прямі або непрямі привілеї чи обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом. |
5. Будь-які прямі або непрямі привілеї чи обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом. |
||
26. |
6. Не мають права голосу на місцевих виборах громадяни України, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі. |
-27- Князевич Р.П. Частину 6 статті 3 викласти в такій редакції: "Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах." | Враховано |
6. Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, що проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах. |
-28- Ключковський Ю.Б. Частину шосту статті 3 викласти у такій редакції: "6. Військовослужбовці строкової служби та особи, які утримуються в установах кримінально-виконавчої системи, незалежно від своєї виборчої адреси не належать до відповідних територіальних громад та не мають права голосу на місцевих виборах." | Враховано редакційно | |||
-29- Яценюк А.П. В частині шостій статті 3 проекту Закону слова "та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі" вилучити. | Враховано частково | |||
27. |
Стаття 4. Рівне виборче право |
Стаття 4. Рівне виборче право |
||
28. |
1. Місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у місцевих виборах на рівних засадах. |
-30- Ключковський Ю.Б. Частину першу статті 4 після слів "беруть участь у" доповнити словом "відповідних". | Враховано |
1. Місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у відповідних місцевих виборах на рівних засадах. |
29. |
2. Кожен виборець на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад, в яких він бере участь, має один голос у багатомандатному виборчому окрузі та один голос в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі по виборах депутатів відповідних рад. |
-31- Чорноволенко О.В. У абзаці першому частини 2 статті 4 виключити наступне речення "та один голос в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі" | Відхилено |
2. Кожен виборець на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад, в яких він бере участь, має один голос у багатомандатному виборчому окрузі та один голос в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі по виборах депутатів відповідних рад. |
-32- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини другої статті 4 слова "обласних, районних" виключити. | Відхилено | |||
-33- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину другу статті 4 викласти в такій редакції: "2. Кожен виборець має по одному голосу на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, в яких він бере участь. Ці голоси виборець може використати тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців." | Відхилено | |||
-34- Бондаренко В.Д. В ч.2 ст. 4 слова "багатомандатному виборчому окрузі та один голос" виключити. | Відхилено | |||
30. |
Кожен виборець на виборах депутатів сільських, селищних рад, в яких він бере участь, має один голос в одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів відповідно сільських, селищних рад. |
Кожен виборець на виборах депутатів сільських, селищних рад, в яких він бере участь, має один голос в одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів відповідно сільських, селищних рад. |
||
31. |
Кожен виборець на виборах сільських, селищних, міських голів, в яких він бере участь, має один голос у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі. |
Кожен виборець на виборах сільських, селищних, міських голів, в яких він бере участь, має один голос у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі. |
||
32. |
Виборець може використати свій голос на відповідних місцевих виборах тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців. |
-35- Ключковський Ю.Б. Частину другу статті 4 доповнити новим абзацом у такій редакції: "Кожен виборець на виборах депутатів районних, обласних рад, в яких він бере участь, має один голос у відповідному багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів відповідно обласної, районної ради". | Відхилено |
Виборець може використати свій голос на відповідних місцевих виборах тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців. |
33. |
3. Рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується: |
3. Рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується: |
||
34. |
1) забороною привілеїв чи обмежень для кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками; |
1) забороною привілеїв чи обмежень для кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками; |
||
35. |
2) забороною втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування у виборчий процес, за винятком випадків, передбачених цим Законом; |
2) забороною втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування у виборчий процес, за винятком випадків, передбачених цим Законом; |
||
36. |
3) забороною використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, ніж кошти, передбачені частиною шостої статті 48 цього Закону. |
3) забороною використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, ніж кошти, передбачені частиною шостої статті 48 цього Закону. |
||
37. |
Стаття 5. Пряме виборче право |
Стаття 5. Пряме виборче право |
||
38. |
Місцеві вибори є прямими. Виборці безпосередньо обирають депутатів та сільських, селищних, міських голів шляхом голосування за кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутих та зареєстрованих в порядку, передбаченому цим Законом. |
1. Місцеві вибори є прямими. Виборці безпосередньо обирають депутатів та сільських, селищних, міських голів шляхом голосування за кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутих та зареєстрованих у порядку, передбаченому цим Законом. |
||
39. |
Стаття 6. Вільні вибори |
Стаття 6. Вільні вибори |
||
40. |
1. Місцеві вибори є вільними. Виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. |
1. Місцеві вибори є вільними. Виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. |
||
41. |
2. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному волевиявленню виборця, забороняється. |
2. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному волевиявленню виборця, забороняється. |
||
42. |
Стаття 7. Таємне голосування |
Стаття 7. Таємне голосування |
||
43. |
Голосування на місцевих виборах є таємним. Контроль за волевиявленням виборців у будь-якій формі забороняється. |
1. Голосування на місцевих виборах є таємним. Контроль за волевиявленням виборців у будь-якій формі забороняється. |
||
44. |
Стаття 8. Особисте голосування |
Стаття 8. Особисте голосування |
||
45. |
Кожен виборець голосує на місцевих виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється. |
1. Кожен виборець голосує на місцевих виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється. |
||
46. |
Стаття 9. Право бути обраним |
Стаття 9. Право бути обраним |
||
47. |
1. Депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. |
1. Депутатом, сільським, селищним, міським головою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. |
||
48. |
2. Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. |
2. Депутатом, сільським, селищним, міським головою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. |
||
49. |
Стаття 10. Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови |
Стаття 10. Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови |
||
50. |
Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організацій політичних партій (далі – місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону. |
-36- Катеринчук М.Д. В статті 10 після слів " (далі – місцеві організації партій)" додати слова ", блоки місцевих організацій політичних партій" і далі за текстом. | Відхилено |
1. Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організацій політичних партій (далі – місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону. |
-37- Доній О.С. Статтю 10 викласти в такій редакції: "Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови належить громадянам України, які мають право голосу". | Відхилено | |||
-38- Міщенко С.Г. Речення друге статті 10 після слів "організацій політичних партій" доповнити словом " (блоки)"; | Відхилено | |||
-39- Павловський А.М. У тексті після слова "партія" у всіх відмінках доповнити словами "чи блок партій" у відповідному відмінку | Відхилено | |||
-40- Джоджик Я.І. Статтю 10 – викласти у такій редакції: "Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організацій політичних партій, виборчих блоків (далі – місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону"; | Відхилено | |||
-41- Чорноволенко О.В. У статті 10 речення "Це право реалізується громадянами України через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організацій політичних партій (далі – місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону" замінити на речення "Це право реалізується ними через місцеві організації партій (блоки) або шляхом самовисування у випадках, передбачених цим Законом". | Відхилено | |||
-42- Подгорний С.П. Фомін О.В. Статтю 10 викласти в такій редакції: "Право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через місцеві організації політичних партій (блоків) або шляхом самовисування у випадках, передбачених цим Законом." | Відхилено | |||
-43- Бондаренко В.Д. В ст. 10 слова "або шляхом самовисування відповідно до цього Закону" виключити. | Відхилено | |||
-44- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У статті 10 Закону слова "республіканські в Автономній республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організації політичних партій (далі – місцеві організації партій)" замінити словами "місцеві організації партій (блоків)". | Відхилено | |||
51. |
Стаття 11. Засади виборчого процесу |
Стаття 11. Засади виборчого процесу |
||
52. |
1. Виборчий процес – це здійснення суб'єктами, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. |
1. Виборчий процес – це здійснення суб'єктами, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. |
||
53. |
Виборчий процес здійснюється на засадах: |
Виборчий процес здійснюється на засадах: |
||
54. |
1) законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес; |
1) законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес; |
||
55. |
2) політичного плюралізму та багатопартійності; |
2) політичного плюралізму та багатопартійності; |
||
56. |
3) публічності і відкритості; |
3) публічності і відкритості; |
||
57. |
4) рівності суб'єктів виборчого процесу перед законом; |
4) рівності суб'єктів виборчого процесу перед законом; |
||
58. |
5) рівності прав усіх кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; |
5) рівності прав усіх кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; |
||
59. |
6) свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації незалежно від форми власності; |
6) свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації незалежно від форми власності; |
||
60. |
7) неупередженості органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників підприємств, установ і організацій до місцевих організацій партій, кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. |
-45- Чорноволенко О.В. У пункті 7 частини першої статті 11 речення "місцевих організацій партій" доповнити словом " (блоків)". | Відхилено |
7) неупередженості органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників підприємств, установ і організацій до місцевих організацій партій, кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. |
-46- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт сім першої частини статті 11 викласти в такій редакції: "7) неупередженості органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників підприємств, установ і організацій до місцевих організацій партій (блоків), кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови" | Відхилено | |||
-47- Джоджик Я.І. Пункт 7 частини першої статті 11 – викласти у такій редакції: "7) неупередженості органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників підприємств, установ і організацій до місцевих організацій партій, кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, виборчих блоків місцевих організації партій"; | Відхилено | |||
61. |
2. Початок виборчого процесу оголошується відповідною виборчою комісією у строки та в порядку, визначені цим Законом. |
2. Початок виборчого процесу оголошується відповідною виборчою комісією у строки та в порядку, визначені цим Законом. |
||
62. |
3. Виборчий процес включає такі етапи: |
3. Виборчий процес включає такі етапи: |
||
63. |
1) утворення виборчих округів; |
1) утворення виборчих округів; |
||
64. |
2) утворення виборчих дільниць; |
2) утворення виборчих дільниць; |
||
65. |
3) формування складу територіальних виборчих комісій, утворення дільничних виборчих комісій; |
-48- Ключковський Ю.Б. У пункті 3 частини третьої статті 11 слова "формування складу територіальних виборчих комісій" виключити. | Відхилено |
3) формування складу територіальних виборчих комісій, утворення дільничних виборчих комісій; |
66. |
4) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; |
4) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; |
||
67. |
5) висування та реєстрація кандидатів; |
-49- Чорноволенко О.В. Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт 5 частини 3 статті 11 доповнити реченням "у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови". | Враховано |
5) висування та реєстрація кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; |
68. |
6) проведення передвиборної агітації; |
6) проведення передвиборної агітації; |
||
69. |
7) голосування у день виборів; |
7) голосування у день виборів; |
||
70. |
8) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів. |
8) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів. |
||
71. |
4. У випадках, передбачених цим Законом, виборчий процес включає також такі етапи: |
4. У випадках, передбачених цим Законом, виборчий процес включає також такі етапи: |
||
72. |
1) повторне голосування; |
1) повторне голосування; |
||
73. |
2) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків повторного голосування і результатів місцевих виборів. |
2) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків повторного голосування і результатів місцевих виборів. |
||
74. |
5. Виборчий процес завершується офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому цим Законом. |
5. Виборчий процес завершується офіційним оприлюдненням результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому цим Законом. |
||
75. |
Стаття 12. Суб'єкти виборчого процесу |
Стаття 12. Суб'єкти виборчого процесу |
||
76. |
Суб'єктами виборчого процесу є: |
1. Суб'єктами виборчого процесу є: |
||
77. |
1) виборці; |
1) виборці; |
||
78. |
2) Центральна виборча комісія, виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону, Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України; |
2) Центральна виборча комісія, виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону, Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України; |
||
79. |
3) кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови; |
3) кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови; |
||
80. |
4) місцеві організації партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; |
-50- Шемчук В.В. Новіков О.В. Марущенко В.С. Бобильов О.Ф. Харовський С.Ю. Жванія Д.В. Василенко С.В. Викласти п. 4 ст. 12 у наступній редакції: "4) місцеві організації партій, громадські організації, трудові колективи, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови;" | Відхилено |
4) місцеві організації партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; |
-51- Чорноволенко О.В. У пункті 4 статті 12 слова "організації партій" доповнити словом " (блоки)", та вилучити речення "або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі". | Відхилено | |||
-52- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт четвертий, статті 12 викласти в редакції: "4) місцеві організації партій (блоків), які висунули кандидатів у депутати або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови;" | Відхилено | |||
-53- Джоджик Я.І. Пункт 4 , 5 та 6 статті 12 – викласти у такій редакції: "4) місцеві організації партій (виборчі блоків місцевих організації партій), які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови 5) представники, уповноважені особи місцевих організацій партій (виборчі блоків місцевих організації партій), які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, довірені особи кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; 6) офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій (виборчі блоків місцевих організації партій), які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови"; | Відхилено | |||
81. |
5) представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, довірені особи кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; |
-54- Ключковський Ю.Б. Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У статті 12 пункт 5 виключити; у зв’язку з цим пункт 6 вважати пунктом 5. | Враховано | |
-55- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункти п’ять та шість ст.12 об’єднати в один пункт п’ять ст.12 в такій редакції: "5) уповноважені представники та особи, довірені особи, офіційні спостерігачі від партій (блоків) – суб’єктів виборчого процесу та від кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови." | Відхилено | |||
82. |
6) офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. |
-56- Князевич Р.П. Пункт 6) частини першої статті 12 доповнити словами "та громадських організацій, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним (далі –громадських організацій)." | Відхилено |
5) офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. |
-57- Бондаренко В.Д. В ч. 6 ст. 12 слова "у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати" виключити. | Відхилено | |||
83. |
Стаття 13. Публічність і відкритість виборчого процесу |
Стаття 13. Публічність і відкритість виборчого процесу |
||
84. |
1. Організація і проведення місцевих виборів здійснюються публічно і відкрито. |
-58- Князевич Р.П. Статтю 13 викласти в редакції: "Стаття 13. Публічність і відкритість виборчого процесу 1. Підготовка та проведення місцевих виборів здійснюється публічно і відкрито. 2. Виборчі комісії: 1) інформують громадян про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про утворення виборчих округів і виборчих дільниць, про місце і час голосування виборців, про основні права виборців, у тому числі про право оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій та їх членів, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових та службових осіб; 2) забезпечують можливість для ознайомлення суб'єктів виборчого процесу зі списками виборців, з відомостями про кандидатів, зареєстрованих для участі у відповідних місцевих виборах, з передвиборними програмами кандидатів, порядком заповнення виборчих бюлетенів; 3) роз'яснюють виборцям порядок голосування, а також порядок заповнення виборчих бюлетенів; 4) оприлюднюють підсумки голосування і результати виборів відповідних місцевих виборів; 5) надають іншу інформацію у випадках та в порядку, передбачених цим Законом. 3. Рішення виборчих комісій, а також рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що стосуються місцевих виборів, доводяться ними до відома громадян через друковані засоби масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднюються в інший спосіб. 4. Засоби масової інформації зобов'язані об'єктивно висвітлювати хід підготовки і проведення виборів. Представникам засобів масової інформації гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день виборів - на умовах, визначених цим Законом. Виборчі комісії, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень надавати їм інформацію щодо підготовки і проведення відповідних місцевих виборів." | Відхилено |
1. Організація і проведення місцевих виборів здійснюються публічно і відкрито. |
85. |
2. Виборчі комісії інформують громадян України про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про утворення територіальних виборчих округів і виборчих дільниць, про основні права виборців (у тому числі про право оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, які обмежують або порушують виборчі права), про порядок заповнення виборчих бюлетенів, забезпечують можливість для ознайомлення виборців зі списками виборців, відомостями про кандидатів у депутати та (або) кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, сповіщають населення про підсумки голосування та результати місцевих виборів, надають іншу інформацію у випадках, передбачених цим Законом. |
-59- Чорноволенко О.В. У частині 2 статті 13 речення "відомостями про кандидатів у депутати та (або) кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови" замінити реченням "із виборчими списками місцевих організацій партій (блоків), з передвиборними програмами місцевих організацій партій (блоків), від яких зареєстровані кандидати у депутати та (або) кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, з відомостями про кандидатів у депутати та на посаду сільського, селищного, міського голови, з передвиборними програмами кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови". | Відхилено |
2. Виборчі комісії інформують громадян України про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про утворення територіальних виборчих округів і виборчих дільниць, про основні права виборців (у тому числі про право оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб цих органів, які обмежують або порушують виборчі права), про порядок заповнення виборчих бюлетенів, забезпечують можливість для ознайомлення виборців зі списками виборців, відомостями про кандидатів у депутати та (або) кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, з передвиборними програмами кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, сповіщають населення про підсумки голосування та результати місцевих виборів, надають іншу інформацію у випадках, передбачених цим Законом. |
-60- Александровська А.О. Частину другу статті 13 викласти в такій редакції: "2. Виборчі комісії інформують громадян України про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про утворення територіальних виборчих округів і виборчих дільниць, про основні права виборців (у тому числі про право оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, посадових та службових осіб цих органів, які обмежують або порушують виборчі права), про порядок заповнення виборчих бюлетенів, забезпечують можливість для ознайомлення виборців зі списками виборців, відомостями про кандидатів у депутати та (або) кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, з передвиборними програмами кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, сповіщають населення про підсумки голосування та результати місцевих виборів, надають іншу інформацію у випадках, передбачених цим Законом" | Враховано | |||
86. |
3. Рішення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, що стосуються місцевих виборів та зачіпають законні права громадян, а також рішення виборчих комісій доводяться до відома громадян через друковані засоби масової інформації або оприлюднюються в інший спосіб у триденний строк з дня їх прийняття, якщо інше не передбачено законом. |
-61- Чорноволенко О.В. У частині 3 статті 13 після речення "друковані засоби масової інформації або" додати слова "у разі неможливості". | Комітет не визначився |
3. Рішення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, що стосуються місцевих виборів та зачіпають законні права громадян, а також рішення виборчих комісій доводяться до відома громадян через друковані засоби масової інформації або оприлюднюються в інший спосіб у триденний строк з дня їх прийняття, якщо інше не передбачено законом. |
-62- Яценюк А.П. В частині третій статті 13 проекту Закону слова "або оприлюднюються в інший спосіб" вилучити. | Відхилено | |||
-63- Кармазін Ю.А. Частину 3 статті 13 викласти в такій редакції: "3. Рішення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, що стосуються місцевих виборів та зачіпають законні права громадян, а також рішення виборчих комісій невідкладно доводяться до відома громадян через офіційні веб-сайти цих органів та друковані засоби масової інформації або оприлюднюються в інший спосіб у триденний строк з дня їх прийняття, якщо інше не передбачено законом". | Відхилено | |||
87. |
4. Засоби масової інформації зобов'язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день виборів – на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України. Виборчі комісії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо підготовки і проведення місцевих виборів. |
-64- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину четверту статті 13 викласти в такій редакції: "4. Усі засоби масової інформації, незалежно від форми власності, зобов'язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день виборів – на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України. Виборчі комісії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів." | Враховано |
4. Усі засоби масової інформації, незалежно від форми власності, зобов'язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід організації і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день виборів – на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України. Виборчі комісії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо ходу організації і проведення місцевих виборів. |
-65- Терещук С.М. В статті 13 п. 4 викласти в такій редакції: Хід підготовки і проведення місцевих виборів об’єктивно, справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлюється засобами масової інформації у новинах, інформаційних випусках, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день виборів – на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України. Виборчі комісії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо підготовки і проведення місцевих виборів. | Враховано редакційно | |||
88. |
РОЗДІЛ ІІ. ВИДИ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ, ПОРЯДОК І СТРОКИ ЇХ ПРОВЕДЕННЯ |
РОЗДІЛ ІІ. ВИДИ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ, ПОРЯДОК І СТРОКИ ЇХ ПРОВЕДЕННЯ |
||
89. |
Стаття 14. Види місцевих виборів та порядок їх призначення |
Стаття 14. Види місцевих виборів та порядок їх призначення |
||
90. |
1. Місцеві вибори можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними або першими, що проводяться у разі формування нових місцевих рад (далі – перші місцеві вибори). |
1. Місцеві вибори можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними або першими, що проводяться у разі формування нових місцевих рад (далі – перші місцеві вибори). |
||
91. |
2. Чергові вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків встановлених Конституцією та законами України. |
2. Чергові вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України. |
||
92. |
Чергові вибори депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, вибори сільського, селищного, міського голови проводяться у зв'язку з закінченням визначеного Конституцією України строку повноважень депутатів відповідних рад, сільських, селищних, міських голів. |
Чергові вибори депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, вибори сільського, селищного, міського голови проводяться у зв'язку із закінченням визначеного Конституцією України строку повноважень депутатів відповідних рад, сільських, селищних, міських голів. |
||
93. |
Чергові вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим проводяться у зв'язку з закінченням визначеного Конституцією Автономної Республіки Крим строку повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. |
-66- Подгорний С.П. Фомін О.В. В частині другій статті 14 після третього абзацу додати новий абзац такого змісту "Чергові місцеві вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів не можуть проводитись одночасно з проведенням виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму." | Відхилено |
Чергові вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим проводяться у зв'язку із закінченням визначеного Конституцією Автономної Республіки Крим строку повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. |
94. |
Рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів приймається Верховною Радою України. |
Рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів приймається Верховною Радою України. |
||
95. |
Рішення про проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим відповідно до Конституції України. |
Рішення про проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим відповідно до Конституції України. |
||
96. |
3. Позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України у разі дострокового припинення повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради, сільського, селищного, міського голови, а також в інших випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". |
3. Позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України у разі дострокового припинення повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради, сільського, селищного, міського голови, а також в інших випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". |
||
97. |
4. Повторні вибори депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата в відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
-67- Чорноволенко О.В. У абзаці першому частини 4 статті 14 вилучити слова "одномандатному мажоритарному". | Відхилено |
4. Повторні вибори депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
-68- Джоджик Я.І. Пункт 4 статті 14 – викласти у такій редакції: "4. Повторні вибори депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата або в інших випадках встановлених законом у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. Повторні вибори сільського, селищного, міського голови призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови або в інших випадках, передбачених законом"; | Відхилено | |||
98. |
Повторні вибори сільського, селищного, міського голови призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови. |
Повторні вибори сільського, селищного, міського голови призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови. |
||
99. |
5. Проміжні вибори депутата призначаються територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі дострокового припинення повноважень депутата, обраного в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
-69- Чорноволенко О.В. У частині 5 статті 14 вилучити слова "одномандатному мажоритарному". | Відхилено |
5. Проміжні вибори депутата призначаються територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі дострокового припинення повноважень депутата, обраного в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
-70- Ключковський Ю.Б. Частину п’яту статті 14 після слів "одномандатному мажоритарному" доповнити словами "багатомандатному мажоритарному". | Відхилено | |||
100. |
6. Перші місцеві вибори призначаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською, Севастопольською міською радою, якщо інше не передбачено законом. |
-71- Бондаренко В.Д. Ст. 14 доповнити новими частинами 7, 8 в такій редакції: "7. Перший тур чергових виборів сільського, селищного, міського голови та чергові вибори депутатів відповідної сільської, селищної, міської ради проводяться одночасно. 8. Місцеві вибори не можуть проводитися одночасно з виборами народних депутатів України та з проведенням всеукраїнського референдуму". | Відхилено |
6. Перші місцеві вибори призначаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською, Севастопольською міською радою, якщо інше не передбачено законом. |
101. |
Стаття 15. Строки призначення місцевих виборів та оголошення виборчого процесу |
Стаття 15. Строки призначення місцевих виборів та оголошення виборчого процесу |
||
102. |
1. Чергові, позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за шістдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів. |
-72- Кальченко В.М. Текст ст.15 викласти у такій редакції: "1. Чергові, позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 60 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів. 2. Повторні місцеві вибори призначаються на останню неділю семидесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 60 днів до дня повторних місцевих виборів. Рішення про призначення повторних виборів депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. Рішення про призначення повторних виборів сільського, селищного, міського голови приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови. 4. Проміжні вибори депутата призначаються на останню неділю семидесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 60 днів до дня повторних місцевих виборів. Рішення про призначення проміжних виборів депутата приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутата, обраного у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. 5. Перші місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 60 днів до дня перших місцевих виборів." | Відхилено |
1. Чергові, позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за шістдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів. |
-73- Ключковський Ю.Б. У частині першій статті 15 слово "шістдесят" замінити словом "дев’яносто". | Відхилено | |||
-74- Матвєєв В.Й. Пункт 1 статті 15 викласти у такій редакції: "Чергові, позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за дев'яносто днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 70 днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів" (І далі 50 днів змінювати на 70 днів)". | Відхилено | |||
-75- Подгорний С.П. Фомін О.В. В першій частині статті 15 слова "за шістдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів" замінити словами "за сімдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 60 днів" | Відхилено | |||
-76- Терещук С.М. В статті 15 в п.1 цифру "50" замінити на "55". | Відхилено | |||
103. |
2. Повторні місцеві вибори призначаються на останню неділю шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня повторних місцевих виборів. |
-77- Подгорний С.П. Фомін О.В. В першому реченні частини другої статті 15 слова "шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 50 днів" замінити на слова "сімдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 60 днів" | Відхилено |
2. Повторні місцеві вибори призначаються на останню неділю шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня повторних місцевих виборів. |
104. |
Рішення про призначення повторних виборів депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
-78- Чорноволенко О.В. У абзаці другому частини 2 статті 15 вилучити слова "одномандатному мажоритарному". | Відхилено |
Рішення про призначення повторних виборів депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
105. |
Рішення про призначення повторних виборів сільського, селищного, міського голови приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови. |
Рішення про призначення повторних виборів сільського, селищного, міського голови приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня прийняття рішення про визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи такою, яка відмовилася від посади відповідно сільського, селищного, міського голови. |
||
106. |
4. Проміжні вибори депутата призначаються на останню неділю шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня повторних місцевих виборів. |
3. Проміжні вибори депутата призначаються на останню неділю шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня повторних місцевих виборів. |
||
107. |
Рішення про призначення проміжних виборів депутата приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутата, обраного у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
-79- Чорноволенко О.В. У абзаці другому частини 4 статті 15 вилучити слова "одномандатному мажоритарному". | Відхилено |
Рішення про призначення проміжних виборів депутата приймається територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутата, обраного у відповідному одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. |
108. |
5. Перші місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за шістдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня перших місцевих виборів. |
-80- Баранов В.О. У статті 15 пункт 5 вилучити. | Відхилено |
4. Перші місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за шістдесят днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня перших місцевих виборів. |
109. |
6. Місцеві вибори призначаються на неділю. |
5. Місцеві вибори призначаються на неділю. |
||
110. |
7. Орган, який відповідно до статті 14 цього Закону прийняв рішення про призначення чергових, позачергових, повторних, проміжних чи перших місцевих виборів, не пізніш як у триденний строк з дня його прийняття публікує це рішення у друкованих засобах масової інформації або оприлюднює в інший визначений ним спосіб. |
-81- Князевич Р.П. Частину 7 статті 15 викласти в редакції: "7. Орган, який відповідно до статті 14 цього Закону прийняв рішення про призначення позачергових, повторних, проміжних чи перших місцевих виборів, не пізніш як на третій день від дня його прийняття публікує рішення у друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднює в інший визначений ним спосіб, а також доводить зазначене рішення до відома Центральної виборчої комісії в цей же строк." | Враховано |
6. Орган, який відповідно до статті 14 цього Закону прийняв рішення про призначення позачергових, повторних, проміжних чи перших місцевих виборів, не пізніш як на третій день від дня його прийняття публікує рішення у друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднює в інший визначений ним спосіб, а також доводить зазначене рішення до відома Центральної виборчої комісії в цей же строк. |
-82- Чорноволенко О.В. У частині 7 статті 15 після речення "друкованих засобах масової інформації або" додати слова "у разі неможливості". | Враховано редакційно | |||
-83- Подгорний С.П. Фомін О.В. В частині сьомій статті 15 після слова "або" додати слова ", у разі неможливості," | Враховано редакційно | |||
111. |
8. Центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу чергових, перших місцевих виборів, а територіальна виборча комісія – про початок виборчого процесу позачергових, повторних, проміжних місцевих виборів на своєму засіданні, про що зазначається у протоколі засідання комісії. Офіційним оголошенням є оголошення головуючим на засіданні виборчої комісії про початок виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів. Витяг із протоколу засідання відповідної виборчої комісії про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється наступного дня після дня оголошення відповідно в загальних або місцевих засобах масової інформації або в інший визначений нею спосіб. |
-84- Подгорний С.П. Фомін О.В. Третє речення частини восьмої статті 15 викласти в такій редакції: "Витяг із протоколу засідання відповідної виборчої комісії про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється наступного дня після дня оголошення відповідно в загальних або місцевих друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднюється в інший визначений нею спосіб." | Враховано редакційно |
7. Центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу чергових, перших місцевих виборів, а територіальна виборча комісія – про початок виборчого процесу позачергових, повторних, проміжних місцевих виборів на своєму засіданні, про що зазначається у протоколі засідання комісії. Офіційним оголошенням є оголошення головуючим на засіданні виборчої комісії про початок виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів. Витяг із протоколу засідання відповідної виборчої комісії про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється наступного дня після дня оголошення відповідно в загальних або місцевих засобах масової інформації або в інший визначений нею спосіб. |
-85- Терещук С.М. В статті 15 в п.8 слова "загальних" замінити на "центральних". | Відхилено | |||
112. |
Оголошення про початок виборчого процесу здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ять днів до дня початку виборчого процесу місцевих виборів, а територіальною виборчою комісією – протягом п’яти днів з дня прийняття рішення про призначення позачергових місцевих виборів, а у разі призначення територіальною виборчою комісією повторних чи проміжних місцевих виборів – одночасно з прийняттям нею такого рішення. |
Оголошення про початок виборчого процесу здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ять днів до дня початку виборчого процесу місцевих виборів, а територіальною виборчою комісією – протягом п’яти днів з дня прийняття рішення про призначення позачергових місцевих виборів, а у разі призначення територіальною виборчою комісією повторних чи проміжних місцевих виборів – одночасно з прийняттям нею такого рішення. |
||
113. |
9. У разі невиконання територіальною виборчою комісією вимог цього Закону (бездіяльність виборчої комісії) щодо призначення повторних чи проміжних місцевих виборів такі вибори призначаються Центральною виборчою комісією у п’ятиденний строк з дня вчинення бездіяльності відповідною територіальною виборчою комісією. В такому випадку про початок виборчого процесу оголошує Центральна виборча комісія. |
8. У разі невиконання територіальною виборчою комісією вимог цього Закону (бездіяльність виборчої комісії) щодо призначення повторних чи проміжних місцевих виборів такі вибори призначаються Центральною виборчою комісією у п’ятиденний строк з дня вчинення бездіяльності відповідною територіальною виборчою комісією. В такому випадку про початок виборчого процесу оголошує Центральна виборча комісія. |
||
114. |
10. Усі строки, визначені у цьому Законі, обчислюються календарними днями, годинами. |
9. Усі строки, визначені у цьому Законі, обчислюються календарними днями, годинами. |
||
115. |
11. Першим днем строку, який відповідно до цього Закону має початися у зв'язку з настанням певної події, є день, наступний за днем настання такої події. |
10. Першим днем строку, який відповідно до цього Закону має початися у зв'язку з настанням певної події, є день, наступний за днем настання такої події. |
||
116. |
12. Останнім днем строку, який відповідно до цього Закону має закінчитися у зв'язку з настанням певної події, є день, що передує дню такої події. |
11. Останнім днем строку, який відповідно до цього Закону має закінчитися у зв'язку з настанням певної події, є день, що передує дню такої події. |
||
117. |
13. Днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена цим чи іншими законами України. |
12. Днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена цим чи іншими законами України. |
||
118. |
Стаття 16. Визначення загального складу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад |
-86- Кириленко В.А. Статтю 16 викласти в такій редакції: "Стаття 16. Загальний складу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад 1. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити на при чисельності: 1) до 1 тисячі жителів – 8 депутатів; 2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – 10 депутатів; 3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – 12 депутатів; 4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – 20 депутатів; 5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 30 депутатів; 6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 40 депутатів; 7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 50 депутатів; 8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 60 депутатів; 9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 70 депутатів; 10) від 1 до 2 мільйонів жителів – 80 депутатів; 11) понад 2 мільйони жителів – 90 депутатів. 2. Загальний склад (кількість депутатів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначається Конституцією Автономної Республіки Крим." | Відхилено |
Стаття 16. Визначення загального складу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад |
119. |
1. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) обласної, районної, міської (крім міст в Автономній Республіці Крим, міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідною обласною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
-87- Кальченко В.М. Частину 1 ст.16 викласти у такій редакції: "1. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради приймається відповідною радою поточного скликання не пізніше як за 90 днів до дня місцевих виборів. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст в Автономній Республіці Крим, крім міста Севастополя) ради приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим поточного скликання не пізніш як за 90 днів до дня місцевих виборів. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідно Київською, Севастопольською міською радою поточного скликання не пізніш як за 90 днів до дня місцевих виборів" | Відхилено |
1. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) обласної, районної, міської (крім міст в Автономній Республіці Крим, міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідною обласною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
-88- Чорноволенко О.В. Частину 1 статті 16 викласти в наступній редакції: "1. Рішення про загальний склад (кількість депутатських мандатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради приймається відповідною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів". | Відхилено | |||
-89- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 16 слова "обласної, районної" виключити. | Відхилено | |||
-90- Ключковський Ю.Б. В абзацах першому – четвертому частини першої статті 16 слова "не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів" виключити. | Відхилено | |||
-91- Подгорний С.П. Фомін О.В. В першій частині статті 16 по всьому тексту цифру "50" замінити на цифру "60". | Відхилено | |||
120. |
Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст в Автономній Республіці Крим, крім міста Севастополя) ради приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
-92- Ключковський Ю.Б. В абзаці другому частини першої статті 16 слова "крім міста Севастополя" виключити. | Відхилено |
Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст в Автономній Республіці Крим, крім міста Севастополя) ради приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
121. |
Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідно Київською, Севастопольською міською радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
Рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської (міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідно Київською, Севастопольською міською радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
||
122. |
Рішення про загальний склад (кількість депутатів) районної у місті, сільської, селищної ради приймається відповідною районною у місті, сільською, селищною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
-93- Ключковський Ю.Б. Абзац четвертий частини першої статті 16 викласти у такій редакції: "Рішення про загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної ради приймається відповідною районною радою (для сіл, селищ, що входять до складу міста – відповідною міською радою) поточного скликання". | Відхилено |
Рішення про загальний склад (кількість депутатів) районної у місті, сільської, селищної ради приймається відповідною районною у місті, сільською, селищною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів. |
-94- Ключковський Ю.Б. Частину першу статті 16 доповнити новим абзацом у такій редакції: "Рішення про загальний склад (кількість депутатів) районної у місті ради приймається відповідною міською радою поточного скликання". | Відхилено | |||
-95- Ключковський Ю.Б. Статтю 16 доповнити новою частиною другою у такій редакції: "2. Загальний склад (кількість депутатів) районної, обласної ради визначається відповідно до норм представництва, встановлених частиною сьомою цієї статті. Рішення про кількість депутатів, які представляють у районній раді кожну територіальну громаду, що входить до району, приймається відповідною районною радою поточного скликання. Рішення про кількість депутатів, які представляють в обласній раді кожен район і місто обласного значення, що входить до області, приймається відповідною обласною радою поточного скликання". | Відхилено | |||
123. |
2. У разі якщо місцева рада, яка має прийняти рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної місцевої ради, яка має обиратися, у строк, установлений частиною першою цієї статті, не прийняла такого рішення, загальний склад відповідної місцевої ради, яка має обиратися, залишається у тій самій кількості, що й у поточному скликанні, а в разі якщо загальний склад відповідної місцевої ради поточного скликання становить непарне число, то загальний склад такої місцевої ради, яка має обиратися, становитиме мінімальну залежно від чисельності жителів кількість депутатів, визначену частиною четвертою цієї статті. |
-96- Чорноволенко О.В. Подгорний С.П. Фомін О.В. У частині 2 статті 16 вилучити наступне речення "а в разі якщо загальний склад відповідної місцевої ради поточного скликання становить непарне число, то загальний склад такої місцевої ради, яка має обиратися, становитиме мінімальну залежно від чисельності жителів кількість депутатів, визначену частиною четвертою цієї статті". | Відхилено |
2. У разі якщо місцева рада, яка має прийняти рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної місцевої ради, яка має обиратися, у строк, установлений частиною першою цієї статті, не прийняла такого рішення, загальний склад відповідної місцевої ради, яка має обиратися, залишається у тій самій кількості, що й у поточному скликанні, а в разі якщо загальний склад відповідної місцевої ради поточного скликання становить непарне число, то загальний склад такої місцевої ради, яка має обиратися, становитиме мінімальну залежно від чисельності жителів кількість депутатів, визначену частиною четвертою цієї статті. |
-97- Ключковський Ю.Б. Частину другу статті 16 викласти у такій редакції: "4. Якщо місцева рада не прийняла рішення, зазначене у частинах першій чи другій цієї статті, у строк, встановлений частиною третьою цієї статті, відповідний загальний склад (кількість депутатів) визначаються як відповідна мінімальна кількість, визначена відповідно до частин шостої чи сьомої цієї статті". | Відхилено | |||
-98- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині другій статті 16 Закону після слів "залишається у тій самій кількості, що й у поточному скликані" доповнити слловами, "але не більше ніж передбачена частиною четвертою статті 16 цього Закону максимальна чисельність депутатів відповідної ради". | Відхилено | |||
-99- Александровська А.О. Частину другу статті 16 викласти в такій редакції: "2. У разі якщо відповідна місцева рада поточного скликання, яка має прийняти рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної місцевої ради, яка має обиратися, у строк, установлений частиною першою цієї статті, не прийняла такого рішення, загальний склад відповідної місцевої ради, яка має обиратися, залишається у тій самій кількості, що й у поточному скликанні, а в разі якщо загальний склад відповідної місцевої ради поточного скликання становить непарне число, то загальний склад такої місцевої ради, яка має обиратися, становитиме мінімальну залежно від чисельності жителів кількість депутатів, визначену частиною четвертою цієї статті." | Відхилено | |||
-100- Ключковський Ю.Б. Статтю 16 доповнити новою частиною третьою у такій редакції: "3. Рішення, зазначені у частинах першій та другій цієї статті, приймаються не пізніш як за 50 днів до дня голосування на відповідних чергових місцевих виборах." У зв’язку з цим в абзацах першому – четвертому частини першої статті 16 слова "не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів" виключити; частини другу – четверту цієї статті вважати відповідно частинами четвертою – шостою. | Відхилено | |||
124. |
3. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради в разі призначення перших місцевих виборів приймається відповідно до статті 85 цього Закону. |
3. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради в разі призначення перших місцевих виборів приймається відповідно до статті 85 цього Закону. |
||
125. |
4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності: |
-101- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини четвертої статті 16 слова "районної, обласної" виключити. | Відхилено |
4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності: |
-102- Баранов В.О. Пункт 4 викласти в такій редакції: 4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності: 1) до 30 тисячі жителів – від 10 до 15 депутатів включно; 2) від 31 тисячі жителів до 50 тисяч – від 15 до 20 депутатів включно; 3) від 51 тисячі до 100 тисяч жителів – від 20 до 25 депутатів включно; 4) від 101 тисячі до 250 тисячі жителів – від 25 до 35 депутатів включно; 5) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 35 до 50 депутатів включно; 6) від 500 тисяч жителів до 1 мільйона жителів – від 50 до 90 депутатів включно; 7) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 50 до 100 депутатів включно. 8) понад 2 мільйонів жителів – від 60 до 100 депутатів включно. | Відхилено | |||
-103- Доній О.С. Четверту частину статті 16 викласти в такій редакції: "4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності: 1) до 1 тисячі жителів – від 6 до 8 депутатів включно; 2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – від 8 до 10 депутатів включно; 3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – від 10 до 15 депутатів включно; 4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – від 15 до 18 депутатів включно; 5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 18 до 23 депутатів включно; 6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 18 до 25 депутатів включно; 7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 20 до 30 депутатів включно; 8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 25 до 38 депутатів включно; 9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 30 до 45 депутатів включно; 10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 38 до 60 депутатів включно; 11) понад 2 мільйони жителів – від 38 до 75 депутатів включно." | Відхилено | |||
-104- Кальченко В.М. Частину 4 ст.16 викласти у такій редакції: "4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності: 1) до 1 тисячі жителів – від 12 до 16 депутатів включно; 2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – від 16 до 20 депутатів включно; 3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – від 20 до 30 депутатів включно; 4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – від 30 до 36 депутатів включно; 5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 36 до 46 депутатів включно; 6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 36 до 50 депутатів включно; 7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 40 до 60 депутатів включно; 8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 50 до 76 депутатів включно; 9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 60 до 90 депутатів включно; 10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 76 до 120 депутатів включно; 11) понад 2 мільйони жителів – від 76 до 150 депутатів включно. Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням 50-ти відсоткового обрання депутатів за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі та кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у територіальну громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення представництва кожної територіальної громади у відповідній районній раді. Кількість депутатів районної ради, що обирається від відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у територіальну громаду), селища, міста (представництво відповідної територіальної громади) визначається одночасно з прийняттям згідно з частиною першою цієї статті рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної районної ради. Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням 50-ти відсоткового обрання депутатів за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі та кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх представництва у відповідній обласній раді." | Відхилено | |||
126. |
1) до 1 тисячі жителів – від 12 до 16 депутатів включно; |
-105- Ключковський Ю.Б. У пунктах 1-11 частини четвертої статті 16 слово "жителів" замінити словом "виборців". | Відхилено |
1) до 1 тисячі жителів – від 12 до 16 депутатів включно; |
-106- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 1 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 12 до 16" замінити текстом "від 8 до 10". | Відхилено | |||
127. |
2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – від 16 до 20 депутатів включно; |
-107- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 2 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 16 до 20" замінити текстом "від 10 до 16". | Відхилено |
2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів – від 16 до 20 депутатів включно; |
128. |
3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – від 20 до 30 депутатів включно; |
-108- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 3 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 20 до 30" замінити текстом "від 16 до 20". | Відхилено |
3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів – від 20 до 30 депутатів включно; |
129. |
4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – від 30 до 36 депутатів включно; |
-109- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 4 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 30 до 36" замінити текстом "від 20 до 26". | Відхилено |
4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів – від 30 до 36 депутатів включно; |
130. |
5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 36 до 46 депутатів включно; |
-110- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 5 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 36 до 46" замінити текстом "від 26 до 30". | Відхилено |
5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів – від 36 до 46 депутатів включно; |
131. |
6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 36 до 50 депутатів включно; |
-111- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 6 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 36 до 50" замінити текстом "від 30 до 36". | Відхилено |
6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів – від 36 до 50 депутатів включно; |
132. |
7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 40 до 60 депутатів включно; |
-112- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 7 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 40 до 60" замінити текстом "від 36 до 40". | Немає висновку |
7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів – від 40 до 60 депутатів включно; |
133. |
8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 50 до 76 депутатів включно; |
-113- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 8 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 50 до 76" замінити текстом "від 40 до 50". | Відхилено |
8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів – від 50 до 76 депутатів включно; |
134. |
9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 60 до 90 депутатів включно; |
-114- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 9 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 60 до 90" замінити текстом "від 50 до 60". | Відхилено |
9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – від 60 до 90 депутатів включно; |
135. |
10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 76 до 120 депутатів включно; |
-115- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 10 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 76 до 120" замінити текстом "від 60 до 80". | Відхилено |
10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів – від 76 до 120 депутатів включно; |
136. |
11) понад 2 мільйони жителів – від 76 до 150 депутатів включно. |
-116- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У пункті 11 частини четвертої статті 16 Закону текст "від 76 до 150" замінити текстом "від 80 до 100". | Відхилено |
11) понад 2 мільйони жителів – від 76 до 150 депутатів включно. |
137. |
Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у територіальну громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення представництва кожної територіальної громади у відповідній районній раді пропорційно чисельності такої територіальної громади. |
-117- Ключковський Ю.Б. Абзаци другий – п’ятий частини четвертої статті 16 виключити. | Відхилено |
Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній районній раді пропорційно чисельності такої територіальної громади. |
-118- Терещук С.М. В статті 16 в п. 4 абзац після п.п. 11) викласти в такій редакції: "Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається із урахування кількості сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися в територіальну громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення рівного представництва кожної територіальної громади у відповідній районній раді незалежно чисельності такої територіальної громади". | Відхилено | |||
-119- Єфремов О.С. У частині четвертій статті 16 абзаци другий - шостий викласти в такій редакції: "Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній районній раді пропорційно чисельності такої територіальної громади. Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній обласній раді пропорційно чисельності жителів відповідного району, міста обласного значення. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити тільки парну кількість депутатів. Один депутат може представляти жителів декількох сіл, (сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст, районів. Чисельність жителів відповідної адміністративно-територіальної одиниці визначається на підставі повідомлення відповідних територіальних органів державної статистики станом на 1 січня року проведення місцевих виборів."; | Враховано | |||
-120- Чорноволенко О.В. Абзац другий частини 4 статті 16 вилучити. | Відхилено | |||
-121- Баранов В.О. Князевич Р.П. Абзаци 2-3 частини четвертої статті 16 викласти в такій редакції: "Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення представництва територіальних громад у відповідній районній раді пропорційно чисельності цих територіальних громад. Кількість депутатів районної ради, що обирається від відповідної територіальної громади (кількох територіальних громад) (представництво відповідної територіальної громади) визначається одночасно з прийняттям згідно з частиною першою цієї статті рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної районної ради." | Відхилено | |||
-122- Зарубінський О.О. Абзаци 3 і 4 частини 4 ст. 16 викласти в новій редакції: "Загальний склад районної ради визначається з урахуванням кількості територіальних громад адміністративно-територіальних одиниць, що входять до складу району. Територіальні громади в межах району повинні мати в районній раді рівну кількість депутатських мандатів. Загальний склад обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу області. Райони, міста обласного значення повинні мати в обласній раді рівну кількість депутатських мандатів". | Відхилено | |||
138. |
Кількість депутатів районної ради, що обирається від відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у територіальну громаду), селища, міста (представництво відповідної територіальної громади) визначається одночасно з прийняттям згідно з частиною першою цієї статті рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної районної ради. |
-123- Чорноволенко О.В. Абзац третій частини 4 статті 16 вилучити. | Відхилено | |
139. |
Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх представництва у відповідній обласній раді пропорційно чисельності жителів відповідного району, міста обласного значення. |
-124- Чорноволенко О.В. Абзац четвертий частини 4 статті 16 вилучити. | Відхилено |
Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх можливого представництва у відповідній обласній раді пропорційно чисельності жителів відповідного району, міста обласного значення. |
-125- Терещук С.М. В статті 16 в п. 4 абзац четвертий викласти в такій редакції: Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх рівного представництва у відповідній обласній раді незалежно від чисельності жителів відповідного району, міста обласного значення. | Відхилено | |||
140. |
Кількість депутатів обласної ради, що обирається від кожного району, міста обласного значення (представництво відповідного району, міста обласного значення) визначається одночасно з прийняттям згідно з частиною першою цієї статті рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної обласної ради. |
-126- Чорноволенко О.В. Абзац п’ятий частини 4 статті 16 вилучити. | Відхилено | |
141. |
Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити тільки парну кількість депутатів. |
-127- Ключковський Ю.Б. В абзаці шостому частини четвертої статті 16 слова "районної, обласної" виключити. | Відхилено |
Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити тільки парну кількість депутатів. Один депутат може представляти жителів декількох сіл, (сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст, районів. Чисельність жителів відповідної адміністративно-територіальної одиниці визначається на підставі повідомлення відповідних територіальних органів державної статистики за станом на 1 січня року проведення місцевих виборів. |
-128- Чорноволенко О.В. Абзац шостий частини 4 статті 16 вилучити. | Відхилено | |||
-129- Терещук С.М. В статті 16 в п. 4, в останньому абзаці виключити слова "сільської, селищної". | Відхилено | |||
142. |
5. Загальний склад (кількість депутатів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначається Конституцією Автономної Республіки Крим. |
5. Загальний склад (кількість депутатів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначається Конституцією Автономної Республіки Крим. |
||
143. |
6. Повідомлення про загальний склад відповідної ради, а для районної, обласної ради також про кількість депутатів, що обираються до районної ради від відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у територіальну громаду), селища, міста районного значення, до обласної ради від відповідного району, міста обласного значення оприлюднюється відповідною радою в місцевих друкованих засобах масової інформації протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення згідно з частиною четвертою цієї статті. |
-130- Князевич Р.П. У частині шостій статті 16 замінити слово "повідомлення" слово "рішення". | Відхилено |
6. Повідомлення про загальний склад відповідної ради оприлюднюється відповідною радою в місцевих друкованих засобах масової інформації протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення згідно з частиною четвертою цієї статті. |
-131- Чорноволенко О.В. У частині 6 статті 16 вилучити наступне речення "а для районної, обласної ради також про кількість депутатів, що обираються до районної ради від відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у територіальну громаду), селища, міста районного значення, до обласної ради від відповідного району, міста обласного значення". | Відхилено | |||
-132- Єфремов О.С. Частину шосту статті 16 викласти в такій редакції: "6. Повідомлення про загальний склад відповідної ради оприлюднюється відповідною радою в місцевих друкованих засобах масової інформації протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення згідно з частиною четвертою цієї статті." | Враховано | |||
-133- Ключковський Ю.Б. Статтю 16 доповнити частиною сьомою у такій редакції: "7. Представництво кожної територіальної громади у районній раді складає: 1) до 5 тисяч виборців – від 2 до 3 депутатів; 2) від 5 тисяч до 15 тисяч виборців – від 2 до 4 депутатів; 3) від 15 тисяч до 30 тисяч виборців – від 3 до 5 депутатів; 45) понад 30 тисяч виборців – від 4 до 6 депутатів. Представництво районів та міст обласного значення в обласній раді складає: 1) до 20 тисяч виборців – від 2 до 3 депутатів; 2) від 20 тисяч до 50 тисяч виборців – від 2 до 4 депутатів; 3) від 50 тисяч до 100 тисяч виборців – від 3 до 5 депутатів; 5) від 100 тисяч до 250 тисяч виборців – від 4 до 6 депутатів; 6) від 250 тисяч до 500 тисяч виборців – від 5 до 7 депутатів; 7) від 500 тисяч до 750 тисяч виборців – від 6 до 9 депутатів; 8) від 750 тисяч до 1 мільйона виборців – від 7 до 10 депутатів; 9) понад 1 мільйон виборців – від 8 до 12 депутатів." | Відхилено | |||
144. |
РОЗДІЛ ІІІ. ВИБОРЧІ ОКРУГИ ТА ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ |
РОЗДІЛ ІІІ. ВИБОРЧІ ОКРУГИ ТА ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ |
||
145. |
Стаття 17. Виборчі округи |
Стаття 17. Виборчі округи |
||
146. |
1. 1. Для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна сільська, селищна територіальна виборча комісія не пізніш як за 37 днів до дня місцевих виборів утворює одномандатні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному. |
-134- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 17 слова та цифри "за 37 днів до дня місцевих виборів" замінити словами "на п’ятий день відповідного виборчого процесу". | Відхилено |
1. Для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна сільська, селищна територіальна виборча комісія не пізніш як за 37 днів до дня місцевих виборів утворює одномандатні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному. |
-135- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину першу статті 17 викласти в редакції: "1. Для виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна територіальна виборча комісія не пізніше ніж за 44 днів до дня проведення місцевих виборів утворює виборчі округи з приблизно однаковою кількістю виборців у кожному виборчому окрузі (одномандатні округи). Кількість виборчих округів дорівнює чисельності загального складу відповідної ради, визначеному згідно із частиною четвертою статті 16 цього Закону. Орієнтовна середня чисельність виборців у виборчих округах в межах відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища визначається територіальною виборчою комісією на підставі списків виборців, складених відповідно до вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України" У разі проведення позачергових, повторних, проміжних чи перших місцевих виборів орієнтовна середня чисельність виборців у виборчих округах в межах відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища визначається на підставі даних відповідного органу виконавчої влади з питань статистики. Відхилення орієнтовної середньої чисельності виборців у виборчих округах в межах адміністративно-територіальної одиниці повинне дорівнювати не більш як п'ять відсотків." | Відхилено | |||
-136- Єфремов О.С. У статті 17 в частині першій виключити одну цифру "1." | Враховано | |||
-137- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. В абзаці 1 частини першої статті 17 Закону текст "за 37 днів" замінити текстом "за 44 дні". | Відхилено | |||
147. |
Кількість одномандатних виборчих округів дорівнює кількості депутатів (загальному складу) відповідної ради, визначеній згідно зі статтею 16 цього Закону. |
Кількість одномандатних виборчих округів дорівнює кількості депутатів (загальному складу) відповідної ради, визначеній згідно зі статтею 16 цього Закону. |
||
148. |
Орієнтовна середня кількість виборців у одномандатних виборчих округах у межах села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища визначається відповідною територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 39 днів до дня виборів. |
-138- Ключковський Ю.Б. В абзаці третьому статті 17 слова та цифри "за 39 днів до дня виборів" замінити словами "на другий день відповідного виборчого процесу". | Відхилено |
Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатних виборчих округах у межах села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища визначається відповідною територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 39 днів до дня виборів. |
-139- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. В абзаці третьому частини першої статті 17 Закону текст "за 39 днів" замінити текстом "за 48 днів". | Відхилено | |||
149. |
2. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради проводяться у відповідних багатомандатному та одномандатних мажоритарних виборчих округах. |
-140- Чорноволенко О.В. У частині 2 статті 17 вилучити слова "та одномандатних мажоритарних". | Відхилено |
2. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради проводяться у відповідних багатомандатному та одномандатних мажоритарних виборчих округах. |
-141- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину другу статті 17 викласти в редакції: "2. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів районних рад поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами сіл, селищ, міст районного значення, що входять до складу району. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймається." | Відхилено | |||
-142- Кириленко В.А. У статті 17 і далі по всьому тексту законопроекту уніфікувати назву одномандатних округів та одномандатних мажоритарних округів, вживаючи щодо всіх таких округів термін "одномандатний виборчий округ" | Відхилено | |||
-143- Ключковський Ю.Б. У частині другій статті 17 слова "обласної, районної" виключити. | Відхилено | |||
-144- Ключковський Ю.Б. Частину другу статті 17 доповнити абзацом другим у такій редакції: "Вибори депутатів обласної, районної ради проводяться у відповідних багатомандатних мажоритарних виборчих округах." | Відхилено | |||
150. |
3. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів, що входять до складу Автономної Республіки Крим, та з межами міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення. Рішення про утворення таких округів не приймається. |
-145- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину третю статті 17 викласти в редакції: "3. Багатомандатний виборчий округ для виборів депутатів міських, районних у містах рад має межі, що збігаються з межами відповідного міста або району у місті. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів міських рад у містах з районним поділом поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів у місті. Якщо до складу міста входить інше місто, село, селище, то воно є виборчим округом з виборів депутатів міської ради міста, до складу якого воно входить. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймаються." | Відхилено |
3. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів, що входять до складу Автономної Республіки Крим, та з межами міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення. Рішення про утворення таких округів не приймається. |
151. |
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів обласної ради поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів та міст обласного значення, що входять до складу відповідної області. Рішення про утворення таких округів не приймається. |
-146- Ключковський Ю.Б. Абзаци другий та третій частини третьої статті 17 викласти у такій редакції: "Багатомандатні мажоритарні виборчі округи з виборів депутатів обласної ради мають межі, які збігаються з межами районів та міст обласного значення, що входять до складу відповідної області. Рішення про утворення таких округів не приймається. Багатомандатні мажоритарні виборчі округи з виборів депутатів районної ради мають межі, які збігаються з межами сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймається." | Відхилено |
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів обласної ради поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів та міст обласного значення, що входять до складу відповідної області. Рішення про утворення таких округів не приймається. |
152. |
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів районної ради поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймається. |
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів районної ради поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймається. |
||
153. |
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів міської, районної у місті ради має межі, що збігаються з межами відповідного міста або району у місті. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів міської ради у місті з районним поділом поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів у місті. Якщо до складу міста входить інше місто, село, селище, то воно є виборчим територіальним округом по виборах депутатів міської ради міста, до складу якого воно входить. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймаються. |
-147- Баранов В.О. У статті 17 пункті 3 підпункт 5 викласти в такій редакції: … Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів районної у місті ради має межі, що збігаються з межами відповідного району у місті… | Відхилено |
Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів міської, районної у місті ради має межі, що збігаються з межами відповідного міста або району у місті. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів міської ради у місті з районним поділом поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів у місті. Якщо до складу міста входить інше місто, село, селище, то воно є виборчим територіальним округом по виборах депутатів міської ради міста, до складу якого воно входить. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймаються. |
154. |
4. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради утворюються відповідною територіальною виборчою комісією – з приблизно рівною кількістю жителів у кожному окрузі, в порядку та строки, визначені частиною п’ятою цієї статті, на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 35 днів до дня виборів. |
-148- Князевич Р.П. Частинy 4 статті 17 викласти в такій редакції: "4. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради утворюються відповідною територіальною виборчою комісією – з приблизно рівною кількістю виборців жителів у кожному окрузі, в порядку та строки, визначені частиною п’ятою цієї статті, на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 35 днів до дня виборів. Кількість одномандатних мажоритарних виборчих округів по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради дорівнює половині кількості депутатів (загального складу) відповідної ради, визначеної згідно зі статтею 16 цього Закону. " | Відхилено |
4. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради утворюються відповідною територіальною виборчою комісією – з приблизно рівною кількістю виборців у кожному окрузі в порядку та строки, визначені частиною п’ятою цієї статті, на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 35 днів до дня виборів. |
-149- Чорноволенко О.В. Частину 4 статті 17 вилучити. | Відхилено | |||
-150- Ключковський Ю.Б. У частині четвертій статті 17 слова "обласної, районної" виключити; | Відхилено | |||
-151- Ключковський Ю.Б. У частині четвертій статті 17 слова та цифри "за 35 днів до дня виборів" замінити словами "на другий день відповідного виборчого процесу". | Відхилено | |||
-152- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину четверту статті 17 викласти в редакції: "4. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів обласних рад поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів та міст обласного значення. Рішення про утворення таких округів не приймається." | Відхилено | |||
-153- Єфремов О.С. У частині четвертій статті 17 слово "жителів" замінити словом "виборців" | Враховано | |||
-154- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині четвертій статті 17 Закону текст "за 35 днів" замінити текстом "за 48 днів". | Відхилено | |||
155. |
5. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міської, районної у місті ради утворюються відповідно виборчою комісією Автономної Республіки Крим, міською, районною у місті територіальною виборчою комісією у межах Автономної Республіки Крим, міста, району у містах не пізніш як за 32 дні до дня виборів. |
-155- Князевич Р.П. Частинy 5 статті 17 викласти в такій редакції: " 5. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міської, районної у місті ради утворюються відповідно виборчою комісією Автономної Республіки Крим, міською, районною у місті територіальною виборчою комісією у межах Автономної Республіки Крим, міста, району у містах не пізніш як за 32 дні до дня виборів виходячи з представництва (кількості депутатів) кожного відповідного району, міста обласного значення у відповідній обласній раді, встановленого відповідно до частини четвертої статті 16 цього Закону. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласних рад утворюються відповідною обласною територіальною виборчою комісією у межах кожного району, міста обласного значення, що входить до складу області, не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з представництва (кількості депутатів) кожного відповідного району, міста обласного значення у відповідній обласній раді, встановленого відповідно до частини четвертої статті 16 цього Закону. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів районних рад утворюються відповідною районною територіальною виборчою комісією у межах кожного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у територіальну громаду), селища, міста районного значення не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з представництва (кількості депутатів) кожної територіальної громади у відповідній районній раді, встановленого відповідною до частини четвертої статті 16 цього Закону." | Відхилено |
5. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міської, районної у місті ради утворюються відповідно виборчою комісією Автономної Республіки Крим, міською, районною у місті територіальною виборчою комісією у межах Автономної Республіки Крим, міста, району у місті не пізніш як за 32 дні до дня виборів. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласних рад утворюються відповідною обласною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 32 дні до дня виборів виходячи з можливого пропорційного представництва районів, міст обласного значення, що входять до складу області, у відповідній обласній раді. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів районних рад утворюються відповідною районною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з можливого пропорційного представництва сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, у відповідній районній раді. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласної, районної ради утворюються в межах або збігаються з межами адміністративно-територіальних одиниць, що входять до складу відповідно області, району. У виняткових випадках для забезпечення утворення виборчих округів з приблизно рівною кількістю виборців у кожному виборчому окрузі, декілька адміністративно-територіальних одиниць, які межують між собою, можуть бути об’єднані в один одномандатний мажоритарний виборчий округ. |
-156- Чорноволенко О.В. Частину 5 статті 17 вилучити. | Відхилено | |||
-157- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини п’ятої статті 17 слова та цифри "за 32 днів до дня виборів" замінити словами "на п’ятий день відповідного виборчого процесу". | Відхилено | |||
-158- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину п’яту статті 17 викласти в редакції: "5. Багатомандатний виборчий округ по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів та міст республіканського значення. Рішення про утворення таких округів не приймається." | Відхилено | |||
-159- Єфремов О.С. Частину п’яту ст.17 викласти в такій редакції: "5. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міської, районної у місті ради утворюються відповідно виборчою комісією Автономної Республіки Крим, міською, районною у місті територіальною виборчою комісією у межах Автономної Республіки Крим, міста, району у містах не пізніш як за 32 дні до дня виборів. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласних рад утворюються відповідною обласною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з можливого пропорційного представництва районів, міст обласного значення, що входять до складу області, у відповідній обласній раді. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів районних рад утворюються відповідною районною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з можливого пропорційного представництва сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, у відповідній районній раді. Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласної, районної ради утворюються в межах або співпадають з межами адміністративно-територіальних одиниць, що входять до складу відповідно області, району. У виняткових випадках для забезпечення утворення виборчих округів з приблизно рівною кількістю виборців у кожному виборчому окрузі, декілька адміністративно-територіальних одиниць, які межують між собою, можуть бути об’єднані в один одномандатний мажоритарний виборчий округ." | Враховано | |||
-160- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. В абзацах 1, 2, 3 частини п’ятої статті 17 Закону текст "за 32 дні" замінити текстом "за 45 днів". | Відхилено | |||
156. |
Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласних рад утворюються відповідною обласною територіальною виборчою комісією у межах кожного району, міста обласного значення, що входить до складу області, не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з представництва (кількості депутатів) кожного відповідного району, міста обласного значення у відповідній обласній раді, встановленого відповідно до частини четвертої статті 16 цього Закону. |
-161- Ключковський Ю.Б. Абзаци другий і третій частини п’ятої статті 17 виключити. | Відхилено |
Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів обласних рад утворюються відповідною обласною територіальною виборчою комісією у межах кожного району, міста обласного значення, що входить до складу області, не пізніш як за 32 дні до дня виборів виходячи з представництва (кількості депутатів) кожного відповідного району, міста обласного значення у відповідній обласній раді, встановленого відповідно до частини четвертої статті 16 цього Закону. |
157. |
Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів районних рад утворюються відповідною районною територіальною виборчою комісією у межах кожного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у територіальну громаду), селища, міста районного значення не пізніш як за 32 дні до дня виборів, виходячи з представництва (кількості депутатів) кожної територіальної громади у відповідній районній раді, встановленого відповідною до частини четвертої статті 16 цього Закону. |
Одномандатні мажоритарні виборчі округи по виборах депутатів районних рад утворюються відповідною районною територіальною виборчою комісією у межах кожного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у територіальну громаду), селища, міста районного значення не пізніш як за 32 дні до дня виборів виходячи з представництва (кількості депутатів) кожної територіальної громади у відповідній районній раді, встановленого відповідно до частини четвертої статті 16 цього Закону. |
||
158. |
Кількість одномандатних мажоритарних виборчих округів по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради дорівнює половині кількості депутатів (загального складу) відповідної ради, визначеної згідно зі статтею 16 цього Закону. |
-162- Ключковський Ю.Б. В абзаці четвертому частини п’ятої статті 17 слова "обласної, районної" виключити. | Відхилено |
Кількість одномандатних мажоритарних виборчих округів по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради дорівнює половині кількості депутатів (загального складу) відповідної ради, визначеної згідно зі статтею 16 цього Закону. |
159. |
6. Для виборів сільського, селищного, міського голови відповідний одномандатний виборчий округ має межі, що збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста. Одномандатний виборчий округ по виборах міського голови у містах з районним поділом поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів у місті. Якщо до складу міста входить інше місто, село, селище, то воно є виборчим територіальним округом по виборах міського голови міста, до складу якого воно входить. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймаються. |
-163- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину шосту статті 17 викласти в редакції: "6. Для виборів сільського, селищного, міського голови відповідний одномандатний виборчий округ має межі, що збігаються з межами відповідної адміністративно-територіальної одиниці згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм. Одномандатний виборчий округ по виборах міського голови у містах з районним поділом поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів у місті. Якщо до складу міста входить інше місто, село, селище, то воно є виборчим округом з виборів міського голови міста, до складу якого воно входить. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймаються." | Відхилено |
6. Для виборів сільського, селищного, міського голови відповідний одномандатний виборчий округ має межі, що збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста. Одномандатний виборчий округ по виборах міського голови у містах з районним поділом поділяється на виборчі територіальні округи, межі яких збігаються з межами районів у місті. Якщо до складу міста входить інше місто, село, селище, то воно є виборчим територіальним округом по виборах міського голови міста, до складу якого воно входить. Рішення про утворення таких виборчих округів не приймаються. |
160. |
7. Повідомлення про утворення одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі оприлюднюється відповідною територіальною виборчою комісією в місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений цією виборчою комісією спосіб наступного дня після прийняття рішення про утворення відповідних виборчих округів. |
-164- Князевич Р.П. Частину сьому статті 17 викласти в редакції: "7. Повідомлення про виборчі округи із зазначенням їх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі оприлюднюються відповідною територіальною виборчою комісією у місцевих друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, - в інший спосіб протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення." | Відхилено |
7. Повідомлення про утворення одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі оприлюднюється відповідною територіальною виборчою комісією в місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений цією виборчою комісією спосіб наступного дня після прийняття рішення про утворення відповідних виборчих округів. |
-165- Чорноволенко О.В. У частині 7 статті 17 вилучити слова "одномандатних мажоритарних". | Відхилено | |||
-166- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину сьому статті 17 викласти в редакції: "7. Повідомлення про виборчі округи із зазначенням їх номерів, меж, центрів, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі оприлюднюються відповідною територіальною виборчою комісією у місцевих друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, - в інший спосіб не пізніш як за 42 дні до дня виборів." | Відхилено | |||
161. |
Стаття 18. Виборчі дільниці |
Стаття 18. Виборчі дільниці |
||
162. |
1. Для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців сільські, селищні, міські (у містах, де не утворені районні у місті ради), районні у містах територіальні виборчі комісії не пізніш як за 30 днів до дня виборів утворюють виборчі дільниці. |
-167- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 18 слова "сільські, селищні, міські (у містах, де не утворені районні у місті ради), районні у містах" замінити словами "районні, міські (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим), районні у містах Києві та Севастополі". | Враховано |
1. Для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців районні, міські (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим), районні у містах Києві та Севастополі територіальні виборчі комісії не пізніш як за 30 днів до дня виборів утворюють виборчі дільниці. |
-168- Подгорний С.П. Фомін О.В. В першій частині статті 18 число "30" замінити на "42" | Відхилено | |||
163. |
Виборчі дільниці є спільними для виборів депутатів та сільських, селищних, міських голів. |
-169- Князевич Р.П. Абзац 2 частини першої статті 18 викласти в такій редакції: "У разі якщо одночасного проводяться декілька місцевих виборів, виборчі дільниці є спільними для всіх місцевих виборів, які проводяться одночасно." | Відхилено |
Виборчі дільниці є спільними для виборів депутатів та сільських, селищних, міських голів у разі одночасного проведення відповідних місцевих виборів. |
-170- Ключковський Ю.Б. Абзац другий частини першої статті 18 доповнити словами "У разі одночасного проведення відповідних місцевих виборів". | Враховано | |||
164. |
Кожна виборча дільниця має лише одне приміщення для голосування. |
Кожна виборча дільниця має лише одне приміщення для голосування. |
||
165. |
2. Виборча дільниця може бути звичайною або спеціальною. |
2. Виборча дільниця може бути звичайною або спеціальною. |
||
166. |
Звичайні виборчі дільниці утворюються для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців за місцем їх проживання. |
-171- Яценюк А.П. Абзац 2 частини п'ятої статті 18 проекту Закону доповнити словами "у місцях позбавлення волі, слідчих ізоляторах, установах виконання покарань, військових частинах (формуваннях) тощо". | Відхилено |
Звичайні виборчі дільниці утворюються для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців за місцем їх проживання. |
167. |
Спеціальні виборчі дільниці утворюються у випадках, передбачених цим Законом, у місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування. |
-172- Яценюк А.П. Абзац 3 частини другої статті 18 проекту Закону доповнити словами "у місцях позбавлення волі, слідчих ізоляторах, установах виконання покарань, військових частинах (формуваннях) тощо". | Відхилено |
Спеціальні виборчі дільниці утворюються у випадках, передбачених цим Законом, у місцях тимчасового перебування виборців з обмеженими можливостями пересування. |
168. |
3. Виборчі дільниці утворюються з кількістю виборців від 20 до 2500 осіб. Виборчі дільниці поділяються на: |
3. Виборчі дільниці утворюються з кількістю виборців від 20 до 2500 осіб. Виборчі дільниці поділяються на: |
||
169. |
1) малі – з кількістю виборців до 500 осіб; |
1) малі – з кількістю виборців до 500 осіб; |
||
170. |
2) середні – з кількістю виборців від 500 до 1500 осіб; |
2) середні – з кількістю виборців від 500 до 1500 осіб; |
||
171. |
3) великі – з кількістю виборців від 1500 до 2500 осіб. |
3) великі – з кількістю виборців від 1500 до 2500 осіб. |
||
172. |
Якщо на відповідній території, у відповідному закладі налічується менше або більше від зазначених меж кількості виборців і їх (або їх надлишок) неможливо віднести до іншої виборчої дільниці чи неможливо утворити додаткову виборчу дільницю в цьому окрузі, у відповідному закладі виборча дільниця може бути утворена з меншою або більшою від відповідних граничних значень кількості виборців. |
Якщо на відповідній території, у відповідному закладі налічується менше або більше від зазначеної кількості виборців і їх (або їх надлишок) неможливо віднести до іншої виборчої дільниці чи неможливо утворити додаткову виборчу дільницю в цьому окрузі, у відповідному закладі виборча дільниця може бути утворена з меншою або більшою від відповідних граничних значень кількості виборців. |
||
173. |
4. Звичайні виборчі дільниці утворюються за поданням виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (у містах, де не утворені районні у місті ради), районних у містах рад на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Зазначені відомості подаються до відповідних органів, що вносять подання, передбачене абзацом другим цієї частини, не пізніш як за 45 днів до дня виборів. |
-173- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини четвертої статті 18 слова "виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (у містах, де не утворені районні у місті ради)" замінити словами "сільських, селищних, міських (у містах, де не утворені районні у місті ради) голів (посадових осіб, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження), голів". | Відхилено |
4. Звичайні виборчі дільниці утворюються за поданням виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (у містах, де не утворені районні у місті ради), районних у містах рад на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Зазначені відомості подаються до відповідних органів, що вносять подання, передбачене абзацом другим цієї частини, не пізніш як за 45 днів до дня виборів. |
174. |
Подання, передбачене абзацом першим цієї частини, вноситься не пізніш як за 35 днів до дня виборів виконавчим комітетом сільської, селищної, міської (у містах, де не утворюються районні у місті ради), районної у місті ради до відповідної територіальної виборчої комісії, а у разі відсутності виконавчих комітетів зазначених рад такі подання вносяться відповідним сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради або посадовою особою, яка згідно з законом здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови. |
-174- Ключковський Ю.Б. Абзац другий частини четвертої статті 18 викласти у такій редакції: "Подання, передбачене абзацом першим цієї частини, вноситься не пізніш як за 35 днів до дня виборів". | Відхилено |
Подання, передбачене абзацом першим цієї частини, вноситься не пізніш як за 35 днів до дня виборів виконавчим комітетом сільської, селищної, міської (у містах, де не утворюються районні у місті ради), районної у місті ради до відповідної територіальної виборчої комісії, а в разі відсутності виконавчих комітетів зазначених рад такі подання вносяться відповідним сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради або посадовою особою, яка згідно з законом здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови. |
175. |
Зазначені подання повинні містити: |
Зазначені подання мають містити: |
||
176. |
1) точний опис меж виборчої дільниці із зазначенням населеного пункту, вулиць, у разі потреби – переліку будинків; |
-175- Чорноволенко О.В. У пункті 1 абзацу третього частини 4 статті 18 вилучити слова "у разі потреби" | Відхилено |
1) точний опис меж виборчої дільниці із зазначенням населеного пункту, вулиць, у разі потреби – переліку будинків; |
177. |
2) орієнтовну кількість виборців за даними відповідного органу ведення Державного реєстру виборців; |
2) орієнтовну кількість виборців за даними відповідного органу ведення Державного реєстру виборців; |
||
178. |
3) адресу (місцезнаходження) розташування дільничної виборчої комісії та приміщення для голосування. |
3) адресу (місцезнаходження) розташування дільничної виборчої комісії та приміщення для голосування. |
||
179. |
У разі якщо такі подання в установлені цією частиною строки до відповідної територіальної комісії не надійшли, подання щодо утворення виборчих дільниць вносяться відповідною обласною, районною, Київською та Севастопольською міською державною адміністрацією. |
-176- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. У п.п. 4 частини четвертої статті 18 після слова "адміністрацією" доповнити словами: "не пізніше ніж за 3 дні до спливу терміну передбаченого цією частиною з одночасним поданням до відповідної прокуратури клопотання про проведення перевірки причин невиконання вимог виборчого законодавства." | Відхилено |
У разі якщо такі подання в установлені цією частиною строки до відповідної територіальної комісії не надійшли, подання щодо утворення виборчих дільниць вносяться відповідно Кабінетом Міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, районною радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями. |
-177- Єфремов О.С. У статті 18 абзац третій частини четвертої після слів "щодо утворення виборчих дільниць вносяться" доповнити словами "відповідно Кабінетом Міністрів Автономної Республіки Крим" | Враховано | |||
180. |
5. Спеціальні виборчі дільниці утворюються територіальною виборчою комісією, зазначеною у частині першій цієї статті, за поданням відповідно районної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації чи виконавчого комітету міської (міста республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення) ради за місцем розташування відповідних закладів. У разі відсутності виконавчих комітетів відповідних рад такі подання вносяться відповідним міським головою або посадовою особою, яка відповідно до закону здійснює його повноваження. |
5. Спеціальні виборчі дільниці утворюються територіальною виборчою комісією, зазначеною у частині першій цієї статті, за поданням відповідно районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій чи виконавчого комітету міської (міста республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення) ради за місцем розташування відповідних закладів. У разі відсутності виконавчих комітетів відповідних рад такі подання вносяться відповідним міським головою або посадовою особою, яка відповідно до закону здійснює його повноваження. |
||
181. |
Спеціальні виборчі дільниці утворюються для голосування виборців з обмеженими можливостями пересування у стаціонарних лікувальних закладах. |
Спеціальні виборчі дільниці утворюються для голосування виборців з обмеженими можливостями пересування у стаціонарних лікувальних закладах. |
||
182. |
Не допускається утворення однієї спеціальної виборчої дільниці для двох і більше закладів. |
Не допускається утворення однієї спеціальної виборчої дільниці для двох і більше закладів. |
||
183. |
До приміщення дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці та приміщення для голосування на цій дільниці має забезпечуватися безперешкодний доступ осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми на засіданнях дільничної виборчої комісії та під час голосування і підрахунку голосів виборців. |
До приміщення дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці та приміщення для голосування на цій дільниці має забезпечуватися безперешкодний доступ осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми на засіданнях дільничної виборчої комісії та під час голосування і підрахунку голосів виборців. |
||
184. |
6. Подання про утворення спеціальної виборчої дільниці вносяться до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 35 днів до дня місцевих виборів. |
6. Подання про утворення спеціальної виборчої дільниці вносяться до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 35 днів до дня місцевих виборів. |
||
185. |
7. У військових частинах (формуваннях) виборчі дільниці не утворюються. Військовослужбовці, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах згідно зі статтею 3 цього Закону, голосують на звичайних виборчих дільницях, розташованих за межами військових частин (формувань). |
-178- Яценюк А.П. Частину сьому статті 18 проекту Закону вилучити. | Відхилено |
7. У військових частинах (формуваннях) виборчі дільниці не утворюються. Військовослужбовці, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах згідно зі статтею 3 цього Закону, голосують на звичайних виборчих дільницях, розташованих за межами військових частин (формувань). |
186. |
8. Територіальна виборча комісія у рішенні про утворення виборчої дільниці визначає межі кожної виборчої дільниці та місцезнаходження дільничної виборчої комісії, встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць на відповідній території. |
-179- Ключковський Ю.Б. У частині восьмій статті 18 слово "межі" замінити словами "територію (населений пункт, перелік вулиць та перелік житлових будинків; інші ознаки, які дозволяють ідентифікувати територію)". | Відхилено |
8. Територіальна виборча комісія у рішенні про утворення виборчої дільниці визначає межі кожної виборчої дільниці та місцезнаходження дільничної виборчої комісії, встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць на відповідній території. У разі одночасного проведення декількох видів місцевих виборів, рішення про нумерацію виборчих дільниць приймає територіальна виборча комісія найбільшої за розміром адміністративно-територіальної одиниці. |
-180- Єфремов О.С. Частину восьму ст.18 доповнити абзацом такого змісту: "8. У разі одночасного проведення декількох видів місцевих виборів, рішення про нумерацію виборчих дільниць приймає територіальна виборча комісія найбільшої за розміром адміністративно-територіальної одиниці". | Враховано | |||
187. |
9. Рішення відповідної територіальної виборчої комісії про утворення виборчих дільниць із зазначенням їх номерів, меж, місцезнаходження відповідних дільничних виборчих комісій оприлюднюється в засобах масової інформації або в інший, визначений територіальною виборчою комісією, спосіб не пізніше наступного дня після прийняття рішення про утворення виборчих дільниць. |
-181- Князевич Р.П. У частині дев’ятій статті 18 слова "не пізніше наступного дня" замінити на "протягом трьох днів з дня" | Відхилено |
9. Рішення відповідної територіальної виборчої комісії про утворення виборчих дільниць невідкладно передається до відповідних органів ведення Державного реєстру виборців із зазначенням їх номерів, меж, місцезнаходження відповідних дільничних виборчих комісій та оприлюднюється в засобах масової інформації або в інший, визначений територіальною виборчою комісією, спосіб не пізніше наступного дня після прийняття рішення про утворення виборчих дільниць. |
-182- Чорноволенко О.В. У частині 9 статті 18 після речення "в засобах масової інформації або" додати слова "у разі неможливості". | Відхилено | |||
-183- Єфремов О.С. Частину дев'яту ст.18 після слів "про утворення виборчих дільниць" доповнити словами "та невідкладно передається до відповідних органів ведення Державного реєстру виборців". | Враховано | |||
188. |
10. У разі одночасного проведення місцевих виборів з всеукраїнським референдумом для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців використовуються виборчі дільниці, що утворені для місцевих виборів. |
-184- Князевич Р.П. Ключковський Ю.Б. Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину десяту статті 18 виключити. | Відхилено |
10. У разі одночасного проведення місцевих виборів з всеукраїнським референдумом для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців використовуються виборчі дільниці, утворені для місцевих виборів. |
-185- Гордієнко С.В. У частині 10 статті 18 слово "всеукраїнським" замінити словом "місцевим". | Відхилено | |||
-186- Яценюк А.П. По тексту проекту Закону вилучити норми, що передбачають можливість проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів одночасно з проведенням референдумів. | Відхилено | |||
189. |
РОЗДІЛ ІV. ВИБОРЧІ КОМІСІЇ |
РОЗДІЛ ІV. ВИБОРЧІ КОМІСІЇ |
||
190. |
Стаття 19. Система виборчих комісій |
Стаття 19. Система виборчих комісій |
||
191. |
1. Систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, становлять: |
1. Систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, становлять: |
||
192. |
1) Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів; |
1) Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів; |
||
193. |
2) територіальні виборчі комісії: |
2) територіальні виборчі комісії: |
||
194. |
виборча комісія Автономної Республіки Крим; |
виборча комісія Автономної Республіки Крим; |
||
195. |
обласні виборчі комісії; |
обласні виборчі комісії; |
||
196. |
районні виборчі комісії; |
районні виборчі комісії; |
||
197. |
міські виборчі комісії (в тому числі міст Києва та Севастополя); |
міські виборчі комісії (у тому числі міст Києва та Севастополя); |
||
198. |
районні у містах виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради); |
районні у містах виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради); |
||
199. |
селищні, сільські виборчі комісії; |
селищні, сільські виборчі комісії; |
||
200. |
3) дільничні виборчі комісії. |
3) дільничні виборчі комісії. |
||
201. |
2. Повноваження виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів депутатів поширюються: |
2. Повноваження виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів депутатів поширюються: |
||
202. |
1) Центральної виборчої комісії – на всю територію України; |
1) Центральної виборчої комісії – на всю територію України; |
||
203. |
2) територіальної виборчої комісії – на територію відповідного округу в межах адміністративно-територіальної одиниці стосовно відповідних місцевих виборів; |
2) територіальної виборчої комісії – на територію відповідного округу в межах адміністративно-територіальної одиниці стосовно відповідних місцевих виборів; |
||
204. |
3) дільничної виборчої комісії – на територію відповідної виборчої дільниці. |
3) дільничної виборчої комісії – на територію відповідної виборчої дільниці. |
||
205. |
3. Виборчі комісії формуються (утворюються) і зобов’язані діяти відповідно до Конституції України, цього та інших законів України. |
-187- Князевич Р.П. Частину третю статті 19 доповнити реченням: "Ніхто не має права втручатися у вирішення питань, віднесених до повноважень виборчих комісій, крім випадків, передбачених законами України." | Відхилено |
3. Виборчі комісії формуються (утворюються) і зобов’язані діяти відповідно до Конституції України, цього та інших законів України. |
206. |
4. Рішення Центральної виборчої комісії є обов’язковими для виконання всіма суб'єктами виборчого процесу, в тому числі територіальними, дільничними виборчими комісіями, а також органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями. |
-188- Князевич Р.П. В частині четвертій статті 19 слова "Рішення Центральної виборчої комісії" замінити на фразу "Рішення Центральної виборчої комісії, які мають нормативний характер". | Відхилено |
4. Рішення Центральної виборчої комісії є обов’язковими для виконання всіма суб'єктами виборчого процесу, в тому числі територіальними, дільничними виборчими комісіями, а також органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями. |
207. |
Стаття 20. Статус виборчих комісій |
Стаття 20. Статус виборчих комісій |
||
208. |
1. Виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори. |
1. Виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та рівне застосування законодавства України про місцеві вибори. |
||
209. |
2. Статус Центральної виборчої комісії визначається Конституцією України, Законом України "Про Центральну виборчу комісію", цим та іншими законами України. Центральна виборча комісія утворюється та діє відповідно до Конституції України та Закону України "Про Центральну виборчу комісію". |
2. Статус Центральної виборчої комісії визначається Конституцією України, Законом України "Про Центральну виборчу комісію", цим та іншими законами України. Центральна виборча комісія утворюється та діє відповідно до Конституції України та Закону України "Про Центральну виборчу комісію". |
||
210. |
3. Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени територіальної виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах в порядку, передбаченому цим Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії. |
-189- Князевич Р.П. Частину третю статті 20 викласти в такій редакції: "3. Територіальна виборча комісія є юридичною особою. Територіальна виборча комісія є комісією вищого рівня щодо територіальних виборчих комісій, які виконують функцію окружних виборчих комісій з відповідного виду місцевих виборів, а також усіх дільничних виборчих комісій на території відповідного виборчого округу з питань організації підготовки та проведення виборів депутатів та виборів сільського, селищного, міського голови." | Відхилено |
3. Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени територіальної виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах у порядку, передбаченому цим Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії. |
-190- Кеменяш О.М. Доповнити частину 3 статті 20 після слів "за проведення місцевих виборів" абзацом другим такого змісту: "Повноваження територіальної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною шостою статті 22 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення (далі за текстом)." | Відхилено | |||
211. |
4. Територіальна виборча комісія адміністративно-територіальної одиниці нижчого рівня підпорядковується територіальній виборчій комісії адміністративно-територіальної одиниці вищого рівня з відповідних місцевих виборів. |
-191- Князевич Р.П. Частини 4 та 6 статті 20 виключити із відповідною зміною нумерації решти частин. | Відхилено |
4. Територіальна виборча комісія адміністративно-територіальної одиниці нижчого рівня підпорядковується територіальній виборчій комісії адміністративно-територіальної одиниці вищого рівня з відповідних місцевих виборів. |
-192- Терещук С.М. В статті 20 п. 4, доповнити словом "питань" перед словом "відповідних" | Відхилено | |||
212. |
5. Територіальна виборча комісія є юридичною особою. Територіальна виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. |
5. Територіальна виборча комісія є юридичною особою. Територіальна виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. |
||
213. |
6. Повноваження дільничної виборчої комісії починаються з дня прийняття рішення про її утворення і закінчуються через чотирнадцять днів після дня голосування, крім випадків, передбачених цим Законом. |
-193- Кеменяш О.М. Частину 6 статті 20 викласти в такій редакції: "1. Повноваження дільничної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною третьою статті 23 цього Закону, на засіданні комісії, що проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення, і закінчуються через чотирнадцять днів після офіційного оприлюднення відповідними територіальними виборчими комісіями результатів виборів." | Відхилено |
6. Повноваження дільничної виборчої комісії починаються з дня прийняття рішення про її утворення і закінчуються через чотирнадцять днів з дня голосування, крім випадків, передбачених цим Законом. |
214. |
Дільничні виборчі комісії підпорядковуються територіальним виборчим комісіям з відповідних місцевих виборів. |
Дільничні виборчі комісії підпорядковуються територіальним виборчим комісіям з відповідних місцевих виборів. |
||
215. |
7. Дільнична виборча комісія не є юридичною особою. Дільнична виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. |
7. Дільнична виборча комісія не є юридичною особою. Дільнична виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією. |
||
216. |
Стаття 21. Вимоги до членів виборчих комісій |
Стаття 21. Вимоги до членів виборчих комісій |
||
217. |
1. До складу виборчої комісії, що здійснює організацію підготовки та проведення відповідних місцевих виборів, можуть входити громадяни України, які мають право голосу на цих місцевих виборах. |
-194- Матвєєв В.Й. У пункті 1 статті 21 слова "які мають право голосу на цих місцевих виборах" замінити словами "які мають право голосу на виборах". | Відхилено |
1. До складу виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, можуть входити громадяни України, які мають право голосу на цих місцевих виборах. |
218. |
2. Особа може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює організацію підготовки та проведення місцевих виборів чи будь-яких інших виборів або референдумів, які проводяться одночасно. |
2. Особа може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів чи будь-яких інших виборів або референдумів, що проводяться одночасно. |
||
219. |
3. До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді та працівники правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку. |
-195- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. Пункт 3 статті 21 викласти в наступній редакції: "До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх близькі родичі та довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді та працівники правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку"; | Відхилено |
3. До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді та працівники правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку. |
220. |
4. До складу дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці не можуть входити керівники відповідного закладу. |
-196- Катеринчук М.Д. Кириленко В.А. Чорноволенко О.В. Ключковський Ю.Б. В'язівський В.М. В частині 4 статті 21 проекту слово "керівники" замінити на слово "працівники". | Відхилено |
4. До складу дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці не можуть входити керівники відповідного закладу. 5. Голова, заступник голови, секретар виборчої комісії Автономної Республіки Крим, а також не менш як третина членів цієї комісії повинні мати вищу юридичну освіту. |
-197- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. Пункт 4 статті 21 викласти в наступній редакції: "До складу дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці не можуть входити керівники (їх заступники) відповідного закладу, на території якого вони розташовані". | Відхилено | |||
-198- Александровська А.О. Частину четверту статті 21 викласти в такій редакції: "4. До складу дільничної виборчої комісії спеціальної виборчої дільниці не можуть входити працівники відповідного закладу" | Відхилено | |||
-199- Князевич Р.П. Статтю 21 доповнити частинами 5 та 6 такого змісту: "5. Голова, заступник голови, секретар виборчої комісії Автономної Республіки Крим, а також не менше третини інших членів цієї комісії повинні мати вищу юридичну освіту. 6. Секретар виборчої комісії повинен володіти державною мовою в обсязі, необхідному для ведення діловодства." | Враховано частково | |||
-200- Чорноволенко О.В. Доповнити статтю 21 частиною 5 наступного змісту: "5. Секретар виборчої комісії повинен володіти державною мовою в обсязі, необхідному для ведення діловодства". | Відхилено | |||
221. |
Стаття 22. Порядок формування складу територіальних виборчих комісій |
-201- Подгорний С.П. Фомін О.В. Статтю 22 викласти в такій редакції: "Стаття 22. Порядок формування територіальних виборчих комісій 1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею. 2. Виборча комісія Автономної Республіки Крим формується Верховною Радою Автономної Республіки Крим , а обласні та міські міст Києва та Севастополя виборчі комісії формуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за 56 днів до дня виборів за поданням політичних партій (виборчих блоків), які за результатами останніх виборів народних депутатів сформували фракції у поточному скликанні Верховної Ради України. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 59 днів до дня виборів. 3. Районні (крім районів в Автономній Республіці Крим) виборчі комісії, міські виборчі комісії міст обласного значення формуються відповідною обласною територіальною виборчою комісією не пізніш як за 51 днів до дня виборів за поданням місцевих організацій політичних партій (виборчих блоків), які за результатами останніх виборів народних депутатів сформували фракції у поточному скликанні Верховної Ради України. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 54 днів до дня виборів. 4. Районні (районів у Автономній Республіці Крим)виборчі комісії, міські виборчі комісії міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення формуються виборчою комісією Автономної Республіки Крим не пізніш як за 51 днів до дня виборів за поданням місцевих організацій політичних партій (виборчих блоків), які за результатами останніх виборів народних депутатів сформували фракції у поточному скликанні Верховної Ради України. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 54 днів до дня виборів. 5. Районні у містах виборчі комісії (де обираються районні у місті ради), міські, селищні, сільські виборчі комісії міст, селищ та сіл що розташовані на території міста формуються міською виборчою комісією не пізніш як за 46 днів до дня виборів за поданням місцевих організацій політичних партій (виборчих блоків), які за результатами останніх виборів народних депутатів сформували фракції у поточному скликанні Верховної Ради України. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. 6. Міські виборчі комісії міст районного підпорядкування, селищні, сільські виборчі комісії формуються відповідною районною виборчою комісією не пізніш як за 46 днів до дня виборів за поданням місцевих організацій політичних партій (виборчих блоків), які за результатами останніх виборів народних депутатів сформували фракції у поточному скликанні Верховної Ради України. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. 7. Територіальні виборчі комісії формуються у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше 8 і не більше 18 осіб. Кількість осіб що можуть подавати партії (блоки) та відповідні їх місцеві організації визначається Центральною виборчою комісією не раніше наступного дня після призначення виборів но не пізніше як за п’ять днів до початку виборчого процесу. 8. Політичні партія (виборчі блок), місцева організація партії (блоку), зазначені в частинах другій – шостій цієї статті, в установлені цією статтею строки вносить подання щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке підписується керівником (керівниками) партії (партій, що утворили блок) або відповідної місцевої організації партії (місцевих організацій партій) та засвідчується її печаткою (печатками відповідних місцевих організацій партій) або печаткою місцевої організації політичної партії (печатками місцевих організації політичних партій) вищого рівня. До подання щодо кандидатур до складу відповідної територіальної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, про їх згоду на участь у роботі відповідної територіальної виборчої комісії (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, адреса електронної пошти) суб’єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. У поданні кандидатур до складу територіальних виборчих комісій зазначаються: 1) прізвище, ім'я та по батькові особи; 2) рік народження (для осіб, яким у рік проведення виборів виповнюється 18 років, - дата народження); 3) громадянство особи; 4) місце проживання та адреса житла особи, а також контактні телефони; 5) володіння державною мовою; 6) освіта; 7) місце роботи та займана посада особи; 8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки; 10) посада в комісії, на яку пропонується особа. 9. До складу територіальної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які мають право голосу на місцевих виборах. 10. Громадянин може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення виборів народних депутатів України, виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 11. Розподіл керівних посад у територіальній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування.. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією. 12. Голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії не можуть бути представниками однієї місцевої організації партії (блоку). 13.Орган, що прийняв рішення про формування територіальної виборчої комісії, публікує зазначене рішення та склад виборчої комісії у відповідних засобах масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднює в інший визначений ним спосіб не пізніш як на третій день з дня його прийняття." | Відхилено |
Стаття 22. Порядок формування складу територіальних виборчих комісій |
222. |
1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій. При цьому відповідні місцеві організації об’єднаних в одну депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій або місцева організація тієї політичної партії, що сформувала свою депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання, можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше трьох кандидатур. |
-202- Яценюк А.П. У частині першій статті 22 проекту Закону слова "При цьому відповідні місцеві організації об'єднаних в одну депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій або місцева організація тієї політичної партії, що сформувала свою депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання, можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше трьох кандидатур" вилучити. | Відхилено |
1. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя), районних у містах Києві та Севастополі територіальних виборчих комісій, а виборча комісія Автономної Республіки Крим – районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій не пізніш як за 45 днів до дня виборів за поданнями відповідно обласних, районних, міських (міст Києва та Севастополя), республіканських (в Автономній Республіці Крим) організацій партій (не більше двох осіб від однієї місцевої організації партії). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. 2. Районні територіальні виборчі комісії формують склад міських, селищних, сільських територіальних виборчих комісій (крім випадків, передбачених частинами першою, третьою цієї статті), розташованих на території відповідного району, не пізніш як за 41 день до дня виборів за поданнями районних організацій партій (не більше двох осіб від однієї місцевої організації партії). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 43 дні до дня виборів. 3. Міські (крім міст Києва та Севастополя) територіальні виборчі комісії не пізніш як за 36 днів до дня виборів формують склад районних у містах територіальних виборчих комісій (у містах, де утворені районні у місті ради), відповідних міських, селищних, сільських територіальних виборчих комісій (у місті, до складу якого входить інше місто, селище, село) за поданнями відповідних міських організацій партій (не більше двох осіб від однієї місцевої організації партії). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 38 днів до дня виборів. 4. Склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим затверджує Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Республіканські в Автономній Республіці Крим організації партій подають кандидатури до включення до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим (не більше двох осіб від однієї місцевої організації партії). 5. Територіальна виборча комісія формується у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комісії, у кількості не менше восьми і не більше п’ятнадцяти осіб, з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. 6. Місцева організація партії, зазначена в частинах першій – четвертій цієї статті, може вносити подання щодо формування складу відповідної територіальної виборчої комісій за умови, що зазначеа організація політичної партії зареєстрована у встановленому законом порядку, а відповідна політична партія зареєстрована не пізніш як за 365 днів до дня виборів. Відповідна місцева організація партія в установлені цією статтею строки вносить подання щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке підписується керівником відповідної місцевої організації партії та засвідчується її печаткою або печаткою місцевої організації політичної партії вищого рівня. До подання щодо кандидатур до складу відповідної територіальної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, про їх згоду на участь у роботі відповідної територіальної виборчої комісії (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, електронна адреса) суб’єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії, а також копія свідоцтва (копії свідоцтв) про реєстрацію місцевої організації партії (місцевих організацій партій). У поданні щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначаються такі відомості: 1) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи; 2) число, місяць, рік народження; 3) громадянство особи; 4) місце проживання (адреса) особи, а також контактні телефони; 5) освіта; 6) місце роботи (заняття), посада; 7) наявність досвіду роботи у виборчих комісіях, комісіях референдуму. 7. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки та/або неточності відповідна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання щодо відповідних кандидатур не пізніше наступного дня з дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло в установлений строк, відповідна виборча комісія не враховує відповідне подання при формуванні складу територіальної виборчої комісії. 8. До складу територіальної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. 9. Виборчі комісії, зазначені у частинах першій – третій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови виборчої комісії, що формує територіальну виборчу комісію, відповідно до поданих місцевими організаціями партій подань. 10. Голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії не можуть бути представниками одного суб’єкта подання. 11. Виборча комісія, що сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення внесеної ним кандидатури до складу відповідної територіальної виборчої комісії. Рішення про сформування складу територіальної виборчої комісії оприлюднюється виборчою комісією, що сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, з відомостями про її склад у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений нею спосіб не пізніше наступного дня з дня прийняття такого рішення. 12. У разі якщо подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії не надійшли в установлені цією статтею строки або до складу територіальної виборчої комісії запропоновано менше восьми осіб, склад територіальної виборчої комісії формується у визначені частинами першою – третьою цієї статті строки відповідною виборчою комісією за поданням голови виборчої комісії, що формує склад відповідної територіальної виборчої комісії, а в разі відсутності чи відхилення такого подання – за пропозиціями голови відповідної виборчої комісії. 13. У разі відмови члена територіальної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням виборчої комісії, що сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, призначається інша особа із складу цієї територіальної виборчої комісії. |
-203- Богословська І.Г. Частину першу статті 22 проекту Закону викласти у наступній редакції: "1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій політичних партій, які можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії по одній кандидатурі. Якщо число подань від місцевих організацій партій перевищує 15, то їх участь у формуванні територіальної виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування. Порядок жеребкування встановлюється Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-204- Олійник С.В. У статті 22 частину 1 викласти у такій редакції: "1. Територіальні виборчі комісіі формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу. При цьому відповідні місцеві організації партії можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісіі не більше однієї кандидатури. Якщо число подань від місцевих організацій партій перевищує 15, то їх участь у формуваннні територіальної виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування. Порядок жеребкування встановлюється Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-205- Суслов Є.І. У статті 22 викласти першу частину статті у наступній редакції: "1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій політичної партії чи їх об’єднань (блоків) представлених окремою фракцією у Верховній Раді України поточного скликання. При цьому відповідні місцеві організації політичної партії чи їх об’єднань (блоків) можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше трьох кандидатур. В разі відсутності місцевої організації політичної партії, що входить до складу об’єднання (блоку) політичних партій представлених окремою фракцією у Верховній Раді України поточного скликання, подання від такого блоку вносяться місцевими організаціями інших партій об’єднання (блоку) чи окремою партією з об’єднання (блоку) (в разі наявності лише однієї місцевої організації політичної партії з цього об’єднання (блоку)". | Відхилено | |||
-206- Міщенко С.Г. Частину першу статті 22 викласти у такій редакції: "1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій політичних партій (блоків). При цьому відповідні місцеві організації політичних партій (блоків) можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше трьох кандидатур." | Відхилено | |||
-207- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У першому реченні частини першої статті 22 Закону слова "місцевих організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій" і друге речення частини першої статті 22 Закону замінити словами "політичних партій, які зареєстровані не пізніше, ніж за триста шістдесят п’ять днів до дня виборів". | Враховано редакційно | |||
-208- Чорноволенко О.В. Частину 1 статті 22 викласти в наступній редакції: "1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями керівних органів місцевих організацій партій (блоків). При цьому відповідні місцеві організації партій (блоків) можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше однієї кандидатури". | Відхилено | |||
-209- Кармазін Ю.А. Частину 1 статті 22 викласти в такій редакції: "1. Територіальні виборчі комісії формуються в порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій політичних партій: 1) представлених у Верховній Раді України поточного скликання; 2) партій, які самостійно чи в складі виборчого блоку, приймали участь у цих виборах, але які не отримали три і більше відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному виборчому окрузі." | Відхилено | |||
-210- Яценюк А.П. У частині першій статті 22 проекту Закону слова "представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій" замінити словом "партій". | Відхилено | |||
-211- Доній О.С. Статтю 22 викласти в такій редакції: "1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій тих політичних партій, які висунули свого кандидата в депутати або на посаду сільського, селищного, міського голови. При цьому місцеві організації політичних партій можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше трьох кандидатур. Представництво політичних партій у територіальних виборчих комісіях визначається шляхом жеребкування, порядок якого встановлюється Центральною виборчою комісією. 2. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя) територіальних виборчих комісій, а виборча комісія Автономної Республіки Крим – районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій не пізніш як за 45 днів до дня виборів за поданнями відповідно обласних, районних, міських (міст Києва, Севастополя), республіканських (в Автономній Республіці Крим) організацій політичних партій, які висунули свого кандидата в депутати або на посаду сільського, селищного, міського голови. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. 3. Районні територіальні виборчі комісії формують склад міських (крім міст, зазначених у частині другій цієї статті), сільських, селищних територіальних виборчих комісій, що розташовані на території відповідного району, не пізніш як за 41 день до дня виборів за поданнями районних організацій політичних партій, які висунули свого кандидата в депутати або на посаду сільського, селищного, міського голови. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 43 дні до дня виборів. 4. Міські територіальні виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради) формують склад районних у місті територіальних виборчих комісій не пізніш як за 36 днів до дня виборів за поданнями відповідних міських організацій політичних партій, які висунули свого кандидата в депутати або на посаду сільського, селищного, міського голови. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 38 днів до дня виборів. 5. Склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим затверджує Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Республіканські в Автономній Республіці Крим організації політичних партій, які висунули свого кандидата в депутати або на посаду сільського, селищного, міського голови, подають кандидатури до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим у кількості, встановленій частиною першою цієї статті." | Відхилено | |||
-212- Єфремов О.С. Статтю 22 викласти в такій редакції: "1. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя), районних у містах Києві та Севастополі територіальних виборчих комісій, а виборча комісія Автономної Республіки Крим – районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій не пізніш як за 45 днів до дня виборів за поданнями відповідно обласних, районних, міських (міст Києва, Севастополя), республіканських (в Автономній Республіці Крим) організацій партій (не більш як по дві особи від однієї місцевої організації партії). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. 2. Районні територіальні виборчі комісії формують склад міських, сільських, селищних територіальних виборчих комісій (крім випадків, передбачених частинами першою, третьою цієї статті), що розташовані на території відповідного району, не пізніш як за 41 день до дня виборів за поданнями районних організацій партій (не більш як по дві особи від однієї місцевої організації партії). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 43 дні до дня виборів. 3. Міські (крім міст Києва та Севастополя) територіальні виборчі комісії не пізніш як за 36 днів до дня виборів формують склад районних у місті територіальних виборчих комісій (у містах, де утворені районні у місті ради), відповідних міських, селищних, сільських територіальних виборчих комісій (у місті до складу якого входить інше місто, селище, село) за поданнями відповідних міських організацій партій (не більш як по дві особи від однієї місцевої організації партії). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 38 днів до дня виборів. 4. Склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим затверджує Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Республіканські в Автономній Республіці Крим організації партій подають кандидатури до включення до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим (не більш як по дві особи від однієї місцевої організації партії). 5. Територіальна виборча комісія формується у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів, у кількості не менше 8 і не більше 15 осіб, з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. 6. Місцева організація партії, зазначена в частинах першій – четвертій цієї статті, може вносити подання по формуванню складу відповідної територіальної виборчої комісій за умови, що зазначеа організація політичної партії зареєстрована у встановленому законом порядку, а відповідна політична партія зареєстрована не пізніш, ніж як за 365 днів до д6ня виборів. Відповідна місцева організація партія в установлені цією статтею строки вносить подання щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке підписується керівником відповідної місцевої організації партії та засвідчується її печаткою або печаткою місцевої організації політичної партії вищого рівня. До подання щодо кандидатур до складу відповідної територіальної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, про їх згоду на участь у роботі відповідної територіальної виборчої комісії (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, адреса електронної пошти) суб’єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії, а також копія свідоцтва (копії свідоцтв) про реєстрацію місцевої організації партії (місцевих організацій партій).. У поданні щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначаються такі відомості: 1) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи; 2) число, місяць, рік народження; 3) громадянство особи; 4) місце проживання (адреса житла) особи, а також контактні телефони; 5) освіта; 6) місце роботи (заняття), посада; 7) наявність досвіду роботи у виборчих комісіях, комісіях референдуму. 7. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки або (та) неточності відповідна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання щодо відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло в установлений строк, відповідна виборча комісія не враховує відповідне подання при формуванні складу територіальної виборчої комісії. 8. До складу територіальної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. 9. Виборчі комісії, зазначені у частинах першій – третій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови виборчої комісії, що формує територіальну виборчу комісію, відповідно до поданих місцевими організаціями партій подань. 10. Голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії не можуть бути представниками одного суб’єкта подання. 11. Виборча комісія, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення внесеної ним кандидатури до складу відповідної територіальної виборчої комісії. Рішення про сформування складу територіальної виборчої комісії оприлюднюється виборчою комісією, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, з відомостями про її склад у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений нею спосіб не пізніше наступного дня після прийняття такого рішення. 12. У разі якщо подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії не надійшли в установлені цією статтею строки або до складу територіальної виборчої комісії запропоновано менше 8 осіб, склад територіальної виборчої комісії формується у визначені частинами першою – третьою цієї статті строки відповідною виборчою комісією за поданням голови виборчої комісії, що формує склад відповідної територіальної виборчої комісії, а в разі відсутності чи відхилення такого подання – за пропозиціями голови відповідної виборчої комісії. 13. У разі відмови члена територіальної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням виборчої комісії, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, призначається інша особа зі складу цієї територіальної виборчої комісії." | Враховано | |||
-213- Князевич Р.П. Статтю 22 викласти в такій редакції: "Стаття 22. Порядок формування складу територіальних виборчих комісій 1. Територіальні виборчі комісії формуються у порядку та строки, визначені цією статтею, за поданнями місцевих організацій політичних партій. По одній кандидатурі від місцевої організації політичної партії. 2. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя) територіальних виборчих комісій, а виборча комісія Автономної Республіки Крим – районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій не пізніш як за 45 днів до дня виборів за поданнями відповідно обласних, районних, міських (міст Києва, Севастополя), республіканських (в Автономній Республіці Крим) організацій політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. 3. Районні територіальні виборчі комісії формують склад міських (крім міст, зазначених у частині другій цієї статті), сільських, селищних територіальних виборчих комісій, що розташовані на території відповідного району, не пізніш як за 41 день до дня виборів за поданнями районних організацій політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 43 дні до дня виборів. 4. Міські територіальні виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради) формують склад районних у місті територіальних виборчих комісій не пізніш як за 36 днів до дня виборів за поданнями відповідних міських організацій політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 38 днів до дня виборів. 5. Склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим затверджує Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Республіканські в Автономній Республіці Крим організації політичних партій подають кандидатури до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим у кількості, встановленій частиною першою цієї статті. 6. Територіальна виборча комісія формується у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів, у кількості не менше 9 і не більше 15 осіб, з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. 7. Місцева організація партії (місцеві організації партій), зазначені в частинах другій – п’ятій цієї статті, в установлені цією статтею строки вносить подання щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке підписується керівником (керівниками) відповідної місцевої організації партії (місцевих організацій партій) та засвідчується її печаткою (печатками відповідних місцевих організацій партій) або печаткою місцевої організації політичної партії (печатками місцевих організації політичних партій) вищого рівня. До подання щодо кандидатури до складу відповідної територіальної виборчої комісії додається заява відповідної особи про їх згоду на участь у роботі відповідної територіальної виборчої комісії (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, адреса електронної пошти) суб’єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. У поданні щодо кандидатури до складу територіальної виборчої комісії зазначаються такі відомості: 1) прізвище, ім'я та по батькові особи; 2) рік народження (для осіб, яким у рік проведення виборів виповнюється 18 років, - дата народження); 3) громадянство особи; 4) місце проживання та адреса житла особи, а також контактні телефони; 5) володіння державною мовою; 6) освіта; 7) місце роботи та займана посада особи; 8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки; 10) посада в комісії, на яку пропонується особа. 8. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки або (та) неточності відповідна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання кандидатури до складу територіальної виборчої комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання щодо відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло в установлений строк, відповідна виборча комісія не враховує відповідне подання при формуванні складу територіальної виборчої комісії. 9. До складу територіальної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. 10. Виборчі комісії, зазначені у частинах другій – четвертій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях. 11. Голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії не можуть бути представниками місцевої організації однієї політичної партії. 12. Виборча комісія, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення внесеної ним кандидатури до складу відповідної територіальної виборчої комісії. Рішення про сформування складу територіальної виборчої комісії оприлюднюється виборчою комісією, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, з відомостями про її склад у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений нею спосіб протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення. 13. У разі якщо подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії не надійшли в установлені цією статтею строки або до складу територіальної виборчої комісії запропоновано менше 8 осіб, склад територіальної виборчої комісії формується у визначені частинами другою – четвертою цієї статті строки відповідною виборчою комісією за поданням голови виборчої комісії, що формує склад відповідної територіальної виборчої комісії, а в разі відсутності такого подання – за поданням Голови Центральної виборчої комісії. При цьому обов’язковими до врахування є кандидатури до складу територіальної виборчої комісії, подані місцевими організаціями партій в порядку, визначеному цією статтею. 14. У разі якщо кількість поданих кандидатур перевищує кількість, визначену частиною шостою цієї статті, територіальна виборча комісія формується шляхом жеребкування. 15. У разі відмови члена територіальної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням виборчої комісії, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, призначається інша особа зі складу цієї територіальної виборчої комісії. 16. Рішення про утворення територіальної виборчої комісії публікується у місцевих або регіональних друкованих засобах масової інформації не пізніш як на третій день після дня його прийняття або, у разі неможливості, оприлюднюється в інший спосіб у цей же строк". | Відхилено | |||
-214- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. Доповнити частину першу статті 22 Закону таким реченням: "У випадку, якщо кількість осіб, поданих до складу відповідної територіальної виборчої комісії перевищує 15 осіб, визначення персонального складу відповідної територіальної виборчої комісії здіснюється способом рівного та відкритого жеребкування, порядок проведення якого затверджується Центральною виборчою комісією". | Відхилено | |||
-215- Сенченко А.В. Внести до статті 22 наступні зміни: після частини першої доповнити новою частиною другою такого змісту: "2. Виборча комісія Автономної Республіки Крим формується за поданням центральних керівних органів політичних партій, представлених у Верховній Раді Автономної Республіки Крим поточного скликання" У зв'язку з цим у статті 22 частини другу – чотирнадцяту вважати частинами третьою - п'ятнадцятою. | Відхилено | |||
-216- Кармазін Ю.А. Доповнити статтю 22 новою частиною 2 такого змісту: "2. При цьому відповідні місцеві організації: 1) об’єднаних в одну депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій або місцева організація тієї політичної партії, що сформувала свою депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання, можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше двох кандидатур; 2) партій, які самостійно чи в складі виборчого блоку політичних партій приймали участь у виборах до Верховної Ради України поточного скликання, але не подолали виборчого бар’єру, можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше 5 кандидатур. Представники таких партій включаються до складу відповідної територіальної виборчої комісії шляхом жеребкування, що проводиться територіальною виборчою комісією не пізніше наступного дня після закінчення строку внесення подань, зазначених у цій статті.". Змінити нумерацію подальших статей. | Відхилено | |||
223. |
2. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя) територіальних виборчих комісій, а виборча комісія Автономної Республіки Крим – районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій не пізніш як за 45 днів до дня виборів за поданнями відповідно обласних, районних, міських (міст Києва, Севастополя), республіканських (в Автономній Республіці Крим) організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів. |
-217- Кальченко В.М. Пункт 2 ст.22 викласти наступного змісту: "Територіальна виборча комісія формується відповідною сільською, селищною, міською, районною, обласною радою, Верховною Радою Республіки Крим не пізніше як за 60 днів до дня виборів." | Відхилено | |
-218- Чорноволенко О.В. Частину 2 статті 22 викласти в наступній редакції: "2. Склад територіальних виборчих комісій формується відповідною сільською, селищною, міською, районною у місті, районною, обласною радою, Верховною Радою Автономної Республіки Крим не пізніш як за 45 днів до дня виборів за поданнями керівних органів місцевих організацій партій (блоків). Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів.". | Відхилено | |||
-219- Міщенко С.Г. У частинах другій – п’ятій статті 22 слова "організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій" замінити словами "організацій політичних партій (блоків)". | Відхилено | |||
-220- Суслов Є.І. В частинах 2,3,4,5 статті 22 слова "представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій" замінити на "політичних партій (визначені згідно вимог першого пункту цієї статті)". | Відхилено | |||
-221- Ключковський Ю.Б. У частині другій статті 22 цифри "45" замінити цифрами "75", а цифри "49" – цифрами "70". | Відхилено | |||
-222- Богословська І.Г. У першому реченні частини другої статті 22 проекту Закону слова: "представлених у Верховній Раді України поточного скликання" виключити | Відхилено | |||
-223- Келестин В.В. Частину другу статті 22 викласти в такій редакції: "2. Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя) територіальних виборчих комісій, а виборча комісія Автономної Республіки Крим - районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій не пізніш як за 45 днів до дня чергових виборів за поданнями відповідно обласних, районних, міських (міст Києва, Севастополя), республіканських (в Автономній Республіці Крим) організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 49 днів до дня виборів." | Відхилено | |||
-224- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині другій статті 22 Закону текст "за 45 днів" та за "49 днів" замінити відповідно текстом "за 55 днів" та "за 59 днів". | Відхилено | |||
-225- Олійник С.В. Статтю 22 доповнити частиною 2 такого змісту: "2. Якщо місцева організація партії, яка відповідно до цього закону може брати участь у виборах і взяла участь у формуванні територіальної виборчої комісії не стала суб'єктом виборчого процесу на відповідних місцевих виборах, повноваження члена виборчої комісії від цієї місцевої організації партії припиняються за рішенням вищестоящої виборчої комісії, яка утворила відповідну територіальну виборчу комісію. Одночасно виборча комісія вищого рівня доукомплектовує відповідну територіальну виборчу комісію за правилами, визначеними цією статтею."; у зв'язку з чим частини 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 вважати частинами 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 відповідно. | Відхилено | |||
-226- Олійник С.В. У частинах 3, 4, 5, 6 статті 22 слова "представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій" замінити словами "партій, які відповідно до цього закону можуть брати участь у виборах". | Відхилено | |||
224. |
3. Районні територіальні виборчі комісії формують склад міських (крім міст, зазначених у частині другій цієї статті), сільських, селищних територіальних виборчих комісій, що розташовані на території відповідного району, не пізніш як за 41 день до дня виборів за поданнями районних організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 43 дні до дня виборів. |
-227- Кальченко В.М. Частина 3 ст.22 викласти наступного змісту: "1. Районна організація партії може подавати кандидатури для включення до складу районної виборчої комісії, а також виборчих комісій, які формуються сільськими, селищними, міськими радами у селах, селищах, містах, розташованих у межах району. 2. Міська організація партії може подавати кандидатури для включення до складу міської виборчої комісії та сільських, селищних, міських виборчих комісій у селах, селищах, містах, що входять до складу міста республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення або міст Києва і Севастополя. 3.Районна в місті організація партії може подавати кандидатури для включення до складу відповідної районної в місті виборчої комісії. 4.Обласна організація партії може подавати кандидатури для включення до складу відповідної обласної територіальної виборчої комісії. 5. Зазначенні подання, до яких додаються заяви осіб, запропонованих до складу відповідної територіальної виборчої комісії, про згоду на участь у її роботі, вносяться до відповідної ради не пізніше як за 70 днів до дня виборів." | Відхилено | |
-228- Чорноволенко О.В. Частину 3 статті 22 вилучити. | Відхилено | |||
-229- Ключковський Ю.Б. У частині третій статті 22 цифри "41" замінити цифрами "55", а цифри "43" – цифрами "60". | Відхилено | |||
-230- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині третій статті 22 Закону текст "за 41 день" та "за 43 дні" замінити відповідно текстом "за 50 днів" та "за 52 дні". | Відхилено | |||
-231- Богословська І.Г. У першому реченні частини третьої статті 22 проекту Закону слова: "представлених у Верховній Раді України поточного скликання" виключити | Відхилено | |||
-232- Касянюк О.Р. Статтю 22 доповнити пунктом 4 4. Міські територіальні виборчі комісії формують склад міських (крім міст, зазначених у частині другій цієї статті), сільських, селищних територіальних виборчих комісій, що розташовані на території відповідного міста, не пізніш як за 41 день до дня виборів за поданнями міських організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 43 дні до дня виборів." Відповідно пункт 4 статті 22 стає пунктом 5. | Відхилено | |||
225. |
4. Міські територіальні виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради) формують склад районних у місті територіальних виборчих комісій не пізніш як за 36 днів до дня виборів за поданнями відповідних міських організацій представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 38 днів до дня виборів. |
-233- Кальченко В.М. Чорноволенко О.В. Частини 4 ст.22 вилучити. | Відхилено | |
-234- Ключковський Ю.Б. У частині четвертій статті 22 цифри "36" замінити цифрами "55", а цифри "38" – цифрами "60". | Відхилено | |||
-235- Богословська І.Г. У першому реченні частини четвертої статті 22 проекту Закону слова: "представлених у Верховній Раді України поточного скликання" виключити. | Відхилено | |||
-236- Ківалов С.В. Частину 4 статті 22 викласти у такій редакції: "4. Міські териториторіальні виборчі комісії (у містах, з районним поділом, а також у містах до складу яких входять інші села чи селища) формують склад районних, сільських та селищних у місті територіальних виборчих комісій, не пізніш як за 36 днів до дня виборів за поданнями відповідних міських організацій політичних партій, представлених у Верховній Раді України поточного скликання. Зазначені подання вносяться не пізніш як за 38 днів до дня виборів". | Відхилено | |||
226. |
5. Склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим затверджує Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Республіканські в Автономній Республіці Крим організації представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій подають кандидатури до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим у кількості, встановленій частиною першою цієї статті. |
-237- Дейч Б.Д. Частину 5 статті 22 після слів "представлених" доповнити словами "та сформувавших свої депутатські фракції", в кінці доповнити словами "не пізніше, чім за 60 днів до дня виборів", та викласти у наступній редакції: "Склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим затверджує Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Республіканські в Автономній Республіці Крим організації представлених та сформувавших свої депутатські фракції у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій подають кандидатури до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим у кількості, встановленій частиною першою цієї статті не пізніше, чім за 60 днів до виборів" | Відхилено | |
-238- Чорноволенко О.В. У частині 5 статті 22 слова "організації представлених у Верховній Раді України поточного скликання політичних партій" замінити словами "організації політичних партій (блоків)". | Відхилено | |||
-239- Сенченко А.В. У частині п'ятій статті 22 друге речення викласти у такій редакції: "...Центральні керівні органи політичних партій, представлених у Верховній Раді Автономної Республіки Крим поточного скликання, подають кандидатури до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим у кількості, встановленій частиною першою цієї статті." | Відхилено | |||
-240- Богословська І.Г. У першому реченні частини п'ятої статті 22 проекту Закону слова: "представлених у Верховній Раді України поточного скликання" виключити. | Відхилено | |||
227. |
6. Територіальна виборча комісія формується у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів, у кількості не менше 8 і не більше 15 осіб, з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. |
-241- Катеринчук М.Д. Задирко Г.О. Каплієнко В.В. В частині 6 статті 22 проекту словосполучення ", з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму", виключити. | Відхилено | |
-242- Кальченко В.М. Частина 6. ст.22 викласти наступного змісту. "Якщо число подань від місцевих організацій партій перевищує 15, то їх участь у формуванні територіально-виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування. Порядок жеребкування встановлюється Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-243- Міщенко С.Г. Чорноволенко О.В. У частині 6 статті 22 слова "з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму" вилучити; Частину 6 статті 22 доповнити новим реченням, виклавши його у такій редакції: "Якщо число подань від місцевих організацій партій (блоків) перевищує 15, то їх участь у формуванні територіальної виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування. Порядок жеребкування встановлюється Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
228. |
7. Місцева організація партії (місцеві організації партій), зазначені в частинах другій – п’ятій цієї статті, в установлені цією статтею строки вносить подання щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке підписується керівником (керівниками) відповідної місцевої організації партії (місцевих організацій партій) та засвідчується її печаткою (печатками відповідних місцевих організацій партій) або печаткою місцевої організації політичної партії (печатками місцевих організації політичних партій) вищого рівня. |
-244- Чорноволенко О.В. Абзац перший частини 7 статті 22 викласти в наступній редакції: "7. Місцева організація партії (блок) у встановлені строки подає до відповідних рад кандидатури для включення до складу конкретних територіальних виборчих комісій із зазначенням пропонованих кандидатур на посаду голови, заступника голови та секретаря комісії. Список повинен бути підписаний керівником відповідної місцевої організації партії (керівниками місцевих організацій партій, що входять до блоку) та завірений печаткою місцевої організації партії (печатками місцевих організацій партій, що входять до блоку) або організацій вищого рівня.". | Відхилено | |
-245- Александровська А.О. 4. Абзац перший частини сьомої статті 22 викласти в такій редакції: "7. Місцева організація партії (місцеві організації партій), зазначені в частинах другій – п’ятій цієї статті, в установлені цією статтею строки вносить подання у щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією (з зазначенням кандидатур на посади голови, зама, секретаря), яке підписується керівником (керівниками) відповідної місцевої організації партії (місцевих організацій партій) та засвідчується її печаткою (печатками відповідних місцевих організацій партій) або печаткою місцевої організації політичної партії (печатками місцевих організації політичних партій) вищого рівня." | Відхилено | |||
-246- Олійник С.В. Абзац 1 частини 8 статті 22 викласти у такій редакції: "8. Місцеві організації партії, зазначені в частинах третій - шостій цієї статті, в установлені цією статтею строки вносить подання щодо кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке підписується керівником відповідної місцевої організації партії та засвідчується її печаткою або печаткою місцевої організації політичної партії вищого рівня." | Відхилено | |||
-247- Суслов Є.І. З частини 7 статті 22 вилучити слова " або печаткою місцевої організації політичної партії (печатками місцевих організації політичних партій) вищого рівня". | Відхилено | |||
-248- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині сьомій статті 22 Закону слова "місцева організаці" виключити. | Відхилено | |||
229. |
До подання щодо кандидатур до складу відповідної територіальної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, про їх згоду на участь у роботі відповідної територіальної виборчої комісії (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, адреса електронної пошти) суб’єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. |
|||
230. |
У поданні щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначаються такі відомості: |
-249- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. Пункт 7 пп.3 статті 22 викласти в наступній редакції: "У поданні щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначаються такі відомості: 1) прізвище, ім’я та по батькові особи; 2) число, місяць, рік народження; 3) громадянство особи; 4) місце проживання та адреса житла особи, а також контактні телефони; 5) володіння державною мовою; 6) освіта; 7) місце роботи та займана посада особи; 8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки; 10) посада в комісії, на яку пропонується особа." | Відхилено | |
231. |
1) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи; |
|||
232. |
2) число, місяць, рік народження; |
|||
233. |
3) громадянство особи; |
|||
234. |
4) місце проживання (адреса житла) особи, а також контактні телефони; |
|||
235. |
5) освіта; |
|||
236. |
6) місце роботи (заняття), посада; |
|||
237. |
7) наявність досвіду роботи у виборчих комісіях, комісіях референдуму. |
-250- Олійник С.В. Пункт 7 абзацу 3 частини 8 статті 22 після слів "комісіях референдуму" доповнити словами "у тому числі на керівних посадах" | Відхилено | |
-251- Кальченко В.М. Частина 7 ст.22 внести доповнення наступного змісту: "8) володіння державною мовою; 9) посада в комісії, на яку пропонується особа." | Відхилено | |||
-252- Олійник С.В. Абзац 3 частини 8 статті 22 доповнити пунктами 8, 9 такого змісту: "8) володіння державною мовою; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки." | Відхилено | |||
-253- Міщенко С.Г. Пункт 7 абзацу третього частини сьомої статті 22 вилучити. | Відхилено | |||
-254- Чорноволенко О.В. Доповнити пунктом 8 абзац третій частини 7 статті 22 наступного змісту: "8) володіння державною мовою;". | Відхилено | |||
-255- Александровська А.О. Чорноволенко О.В. Частину сьому статті 22 доповнити пунктом 8) наступного змісту: "8) посада в комісії на яку пропонується особа" | Відхилено | |||
-256- Олійник С.В. Частину 7 статті 22 доповнити реченнями такого змісту: "Розподіл керівних посад у територіальній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування. У жеребкуванні беруть участь лише кандидатури, які відповідають вимогам, передбаченим пунктами 5, 7-9 частини восьмої цієї статті. Порядок жеребкування визначаеться Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-257- Катеринчук М.Д. Частину 7 статті 22 доповнити 4 абзацом наступного змісту: "Кандидатури, внесені до складу територіальної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, зазначеним у статті 21 цього Закону, порушення вимог абзаців першого-третього цієї частини цієї статті.". | Відхилено | |||
238. |
8. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки або (та) неточності відповідна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання щодо відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло в установлений строк, відповідна виборча комісія не враховує відповідне подання при формуванні складу територіальної виборчої комісії. |
-258- Кармазін Ю.А. Частину 8 статті 22 викласти в такій редакції: "8. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки або (та) неточності відповідна виборча комісія невідкладно повідомляє відповідного суб'єкта подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання щодо відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу територіальної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло в установлений строк, відповідна виборча комісія не враховує відповідне подання при формуванні складу територіальної виборчої комісії.". | Відхилено | |
239. |
9. До складу територіальної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. |
|||
240. |
10. Виборчі комісії, зазначені у частинах другій – четвертій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях. |
-259- Катеринчук М.Д. Частину 10 статті 22 проекту викласти в наступній редакції: "10. Кожна місцева організація партії (місцеві організації партій), від якої включені кандидатури до складу, відповідно, обласних, районних, міських, районних у містах, селищних, сільських територіальних виборчих комісій, має право на пропорційну частку кожної категорії посад голови, заступника голови, секретаря у, відповідно, обласних, районних, міських, районних у містах, селищних, сільських територіальних виборчих комісіях. Частка посад голови, заступника голови, секретаря територіальної виборчої комісії для кожної місцевої організації партії (місцевих організацій партій) в усіх, відповідно, обласних, районних, міських, районних у містах, селищних, сільських територіальних виборчих комісіях визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від місцевої організації партії (місцевих організацій партій) до складу, відповідно, обласних, районних, міських, районних у міста, селищних, сільських територіальних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу, відповідно, обласних, районних, міських, районних у містах, селищних, сільських окружних територіальних виборчих комісій від місцевих організацій партій. Особа, включена до складу територіальної виборчої комісії за поданням голови відповідної виборчої комісії, не може бути призначена на посаду голови, заступника голови чи секретаря у виборчій комісії, крім випадків, коли до складу відповідної виборчої комісії не надійшли або надійшли у недостатній кількості подання від місцевих організацій партій. Порядок розподілу посад голови, заступника голови, секретаря територіальних виборчих комісій між місцевими організаціями партій в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається Центральною виборчою комісією. При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожної місцевої організації партії (місцевих організацій партій). Частка посад голови, заступника голови, секретаря для кожної місцевої організації партії (місцевих організацій партій) зберігається за відповідною місцевою організацією партії (місцевими організаціями партій) до завершення виборчого процесу при внесенні змін до складу територіальних виборчих комісій, крім випадків, коли таке збереження є неможливим.". | Відхилено | |
-260- Кармазін Ю.А. Частину 10 статті 22 викласти в такій редакції: "10. Виборчі комісії, зазначені у частинах другій – четвертій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму та квотного принципу: кожна партія, яка приймає участь у формуванні комісії має право на рівну частину посад голів, заступників і секретарів від загальної кількості комісій.". | Відхилено | |||
-261- Чорноволенко О.В. Частину 10 статті 22 викласти в наступній редакції "10. Розподіл керівних посад у територіальній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування. У жеребкуванні беруть участь лише кандидатури, які відповідають вимогам, передбаченим пунктами 7 і 8 частини сьомої цієї статті. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією.". | Відхилено | |||
-262- Кальченко В.М. Частина 10 ст.22 внести доповнення такого змісту: "Розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях здійснюється шляхом жеребкування. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-263- Міщенко С.Г. У частині десятій статті 22 слова "з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях" вилучити; | Відхилено | |||
-264- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині десятій статті 22 Закону слова "з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях" замінити словами "з урахуванням пропозицій політичних політичних партій, що містяться в поданні. На посаду голови, заступника голови, секретаря територіальної виборчої комісії може бути призначена лише особа з досвідом роботи у виборчих комісіях або особа, яка має вищу юридичну освіту. Розподіл керівних посад у територіальних виборчих комісіях здійснюється способом жеребкування, порядок проведення якого встановлюється Центральною виборчою комісією". | Відхилено | |||
-265- Джоджик Я.І. Пункт 10 статті 22 – викласти у такій редакції: "10. Голова, заступник голови, секретар, призначаються на посади шляхом жеребкування, процедура, час та місце проведення якого встановлюється комісіями відповідно до пункту 4 цієї статті. Виборчі комісії, зазначені у частинах другій – четвертій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях". | Відхилено | |||
241. |
11. Голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії не можуть бути представниками місцевої організації однієї партії. |
-266- Кармазін Ю.А. Частину 10 статті 22 викласти в такій редакції: "11. Голова, заступник голови та секретар територіальної виборчої комісії одночасно не можуть бути представниками або місцевої організації однієї партії (партій, фракції яких у Верховній Раді України входять до складу коаліції (опозиції).", доцільно було б забезпечити розподіл цих посад між представниками партій, що є в коаліції, опозиції, чи приймали участь у виборах до Верховної Ради України поточного скликання, але не подолали виборчого бар’єру. | Відхилено | |
-267- Чорноволенко О.В. Частину 11 статті 22 доповнити словом " (блоку)". | Відхилено | |||
242. |
12. Виборча комісія, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення внесеної ним кандидатури до складу відповідної територіальної виборчої комісії. |
-268- Чорноволенко О.В. У абзаці першому частини 12 статті 22 слова "Виборча комісія, яка сформувала" замінити словами "Орган, що сформував". | Відхилено | |
243. |
Рішення про сформування складу територіальної виборчої комісії оприлюднюється виборчою комісією, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, з відомостями про її склад у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений нею спосіб не пізніше наступного дня після прийняття такого рішення. |
-269- Чорноволенко О.В. У абзаці другому частини 12 статті 22 слова "виборчою комісією, яка сформувала" замінити словами "органом, що сформував". | Відхилено | |
244. |
13. У разі якщо подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії не надійшли в установлені цією статтею строки або до складу територіальної виборчої комісії запропоновано менше 8 осіб, склад територіальної виборчої комісії формується у визначені частинами другою – четвертою цієї статті строки відповідною виборчою комісією за поданням голови виборчої комісії, що формує склад відповідної територіальної виборчої комісії, а в разі відсутності такого подання – за поданням Голови Центральної виборчої комісії за пропозиціями членів Центральної виборчої комісії. |
-270- Дейч Б.Д. Частину тринадцяту ст.22 після слів "…за пропозиціями членів Центральної виборчої комісії" доповнити абзацом наступного змісту: "у випадку, як що представлення відносно кандидатур у состав виборчих комісій Автономної Республіки Крим не надійшли у встановлені цією статтею терміни чи до складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим запропоновано менше 8 чоловік, склад виборчої комісії Автономної Республіки Крим формується в визначених другої-четвертої частинами цієї статті строки Верховної Ради Автономної Республіки Крим по представленню Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим. | Відхилено | |
-271- Чорноволенко О.В. Частину 13 статті 22 викласти в наступній редакції "13. У разі, якщо в установлений частиною другою цієї статті строк не надійшли подання щодо складу територіальної виборчої комісії або якщо кількість запропонованих до складу виборчої комісії осіб становить менше 8, територіальна виборча комісія утворюється відповідною місцевою радою, Верховною Радою Автономної Республіки Крим за поданням відповідно сільського, селищного, міського голови або голови районної, районної у місті, обласної ради, Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим з обов'язковим включенням поданих кандидатур від місцевих організацій партій (блоків), зазначених у частині першій цієї статті.". | Відхилено | |||
-272- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. Доповнити частину тринадцяту статті 22 Закону наступним реченням: "До складу зазначеної територіальної виборчої комісії обов’язково включаються особи, запропоновані у відповідних поданнях політичних партій". | Відхилено | |||
245. |
14. У разі відмови члена територіальної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням виборчої комісії, яка сформувала склад відповідної територіальної виборчої комісії, призначається інша особа зі складу цієї територіальної виборчої комісії. |
-273- Кальченко В.М. Чорноволенко О.В. Частина 14 ст.22 вилучити. | Відхилено | |
246. |
Стаття 23. Порядок утворення дільничної виборчої комісії |
Стаття 23. Порядок утворення дільничної виборчої комісії |
||
247. |
1. 1. Дільнична виборча комісія утворюється відповідною сільською, селищною, міською (у містах, де не утворені районні у місті ради), районною в місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови передбаченими частиною четвертою цієї статті. |
-274- Доній О.С. Статтю 23 викласти в такій редакції: "Стаття 23. Порядок утворення дільничної виборчої комісії 1. 1. Дільнична виборча комісія утворюється відповідною сільською, селищною, міською (у містах, де не утворені районні у місті ради), районною в місті місцевою радою не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови передбаченими частиною четвертою цієї статті. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму." | Відхилено |
1. Дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районною у містах Києві та Севастополі територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, за поданнями кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, передбаченими частиною четвертою цієї статті. |
-275- Джоджик Я.І. Абзац перший статті 23 – викласти у такій редакції: "4. Місцева організація партії (місцеві організації партій), яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня"; | Відхилено | |||
-276- Князевич Р.П. Статтю 23 викласти в такій редакції: "Стаття 23. Порядок утворення дільничної виборчої комісії 1. Дільнична виборча комісія утворюється відповідною сільською, селищною, міською (у містах, де не утворені районні у місті ради), районною в місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови передбаченими частиною четвертою цієї статті. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. 2. До складу дільничної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. 3. Дільнична виборча комісія утворюється у складі: 1) для малих дільниць – 8 – 12 осіб; 2) для середніх дільниць – 12 – 16 осіб; 3) для великих дільниць – 16 – 20 осіб. На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох – чотирьох членів комісії. 4. Місцева організація партії, яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня. Кандидат у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом. Зазначені подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніш як за 20 днів до дня виборів. До подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, адреса електронної пошти) суб’єкта подання. У поданні щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначаються такі відомості: 1) прізвище, ім'я та по батькові особи; 2) рік народження (для осіб, яким у рік проведення виборів виповнюється 18 років, - дата народження); 3) громадянство особи; 4) місце проживання та адреса житла особи, а також контактні телефони; 5) володіння державною мовою; 6) освіта; 7) місце роботи та займана посада особи; 8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки; 10) посада в комісії, на яку пропонується особа. 5. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки та (або) неточності відповідна територіальна виборча комісія невідкладно повідомляє суб'єкта подання кандидатур до складу дільничної комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у встановлений строк, відповідна територіальна виборча комісія не враховує відповідні подання при утворенні складу дільничної виборчої комісії. 6. На керівні посади у дільничній виборчій комісії особи призначаються відповідною територіальною виборчою комісією з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії. 7. Територіальна виборча комісія, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення поданої ним кандидатури до складу відповідної дільничної виборчої комісії. Рішення про утворення дільничної виборчої комісії оприлюднюється територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією, протягом трьох днів з дня утворення дільничної виборчої комісії. 8. У разі якщо в установлений частиною четвертою цієї статті строк подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії не надійшли або до складу дільничної виборчої комісії запропоновано менше осіб, ніж установлено частиною третьою цієї статті, дільнична виборча комісія утворюється у визначені частиною першою цією статті строки відповідною територіальною виборчою комісією за поданням голови цієї територіальної виборчої комісії у мінімальній кількості, встановленій частиною третьою цієї статті, з обов'язковим включенням до складу комісії кандидатур від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, подання щодо яких внесені в установленому цим Законом порядку. 9. У разі якщо кількість поданих кандидатур перевищує максимальну кількість, встановлену цим законом, склад дільничної виборчої комісії визначається шляхом жеребкування. 10. У разі відмови члена дільничної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням територіальної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, призначається інша особа зі складу цієї дільничної виборчої комісії. 11. Рішення про утворення дільничної виборчої комісії публікується у місцевих друкованих засобах масової інформації не пізніш як на третій день після дня його прийняття або, у разі неможливості, оприлюднюється в інший спосіб у цей же строк". | Відхилено | |||
-277- Катеринчук М.Д. В частині 1 статті 23 цифри "1.1.", замінити цифрою "1.". | Відхилено | |||
-278- Кальченко В.М. Частина 1 ст.23 слова "не пізніше як за 15 днів до дня виборів" замінити "не пізніше як за 30 днів до дня виборів." | Відхилено | |||
-279- Чорноволенко О.В. У абзаці першому частини 1 статті 23 слова "місцевих організацій партій" доповнити словом " (блоків)" та вилучити слова "або одномандатних мажоритарних". | Відхилено | |||
-280- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 23 слова "сільською, селищною, міською (у містах, де не утворені районні у місті ради), районною в місті" замінити словами "районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районною у містах Києві чи Севастополі"; | Враховано | |||
-281- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 23 після слова "багатомандатних" доповнити словами "багатомандатних мажоритарних"; | Відхилено | |||
-282- Ключковський Ю.Б. В абзаці першому частини першої статті 23 слова "кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови" замінити словами "кандидатів у депутати, які самовисунулися в одномандатних, одномандатних мажоритарних, багатомандатних мажоритарних виборчих округах". | Відхилено | |||
-283- Подгорний С.П. Фомін О.В. В першій частині статті 23 слова "Дільнична виборча комісія утворюється відповідною сільською, селищною, міською (у містах, де не утворені районні у місті ради), районною в місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови" замінити на слова: "Дільнична виборча комісія утворюється відповідною сільською, селищною, міською (у містах, де не утворені районні у місті ради), районною в місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 30 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій (блоків), які висунули кандидатів у депутати, кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови" | Відхилено | |||
-284- Єфремов О.С. У статті 23 в абзаці першому частини першої у нумерації частини одну цифру "1." виключити; доповнити абзац після слів "одномандатних мажоритарних виборчих округах" словом "поданнями" | Враховано | |||
248. |
Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. |
-285- Катеринчук М.Д. Міщенко С.Г. Абзац 2 частини 1 статті 23 "Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму.", виключити. | Відхилено |
При утворенні дільничної виборчої комісії відповідна територіальна виборча комісія своїм рішенням визначає осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур, поданих суб’єктами подання. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму. |
-286- Чорноволенко О.В. Абзац другий частини 1 статті 23 викласти в наступній редакції "Якщо число подань від місцевих організацій партій (блоків) перевищує визначений частиною третьою цієї статті граничний склад дільничної виборчої комісії, то їх участь у формуванні дільничної виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією.". | Відхилено | |||
-287- Єфремов О.С. Абзац другий ст.23 викласти в такій редакції: "При утворенні дільничної виборчої комісії, відповідна територіальна виборча комісія своїм рішенням визначає осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур поданих суб’єктами подання. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму." | Враховано | |||
-288- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині першій статті 23 Закону слова абзацу другого замінити словами: "У випадку, якщо кількість осіб, поданих до складу відповідної дільничної виборчої комісії перевищує встановлену законом максимальну кількість членів відповідної дільничної виборчої комісії, визначення її персонального складу здіснюється способом рівного та відкритого жеребкування, порядок проведення якого затверджується Центральною виборчою комісією". | Відхилено | |||
-289- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. Доповнити частину першу статті 23 Закону абзацом третім наступного змісту: "Розподіл керівних посад у дільничній виборчій комісії відбувається з урахуванням пропозицій політичних партій, що містяться в поданні. На посаду головими, заступника голови, секретаря дільничної виборчої комісії як правило призначається особа з досвідом роботи у виборчих комісіях або особа, яка має вищу юридичну освіту. Розподіл керівних посад у дільничній виборчій комісії, у випадку якщо на одну керівну посаду висунуто суб’єктами виборчого процесу-політичними партіями деклька кандидатур, здійснюється способом жеребкування, порядок проведення якого встановлюється Центральною виборчою комісією". | Відхилено | |||
249. |
2. До складу дільничної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. |
2. До складу дільничної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які відповідають вимогам статті 21 цього Закону. |
||
250. |
3. Дільнична виборча комісія утворюється у складі: |
-290- Касянюк О.Р. Частину 3 статті 23 викласти у такій редакції 3. Дільнична виборча комісія утворюється у складі: 1) для малих дільниць – 10 - 16 осіб; 2) для середніх дільниць – 14 - 20 осіб; 3) для великих дільниць – 18 - 24 осіб. | Відхилено |
3. Дільнична виборча комісія утворюється у складі: |
251. |
1) для малих дільниць – 8 – 12 осіб; |
1) для малих дільниць – 8 – 12 осіб; |
||
252. |
2) для середніх дільниць – 12 – 16 осіб; |
2) для середніх дільниць – 12 – 16 осіб; |
||
253. |
3) для великих дільниць – 16 – 20 осіб. |
3) для великих дільниць – 16 – 20 осіб. |
||
254. |
На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох – чотирьох членів комісії. |
На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох – чотирьох членів комісії. |
||
255. |
4. Місцева організація партії, яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня. |
-291- Чорноволенко О.В. Абзац перший частини 4 статті 23 викласти в наступній редакції "4. Місцева організація партії (блок), яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії (керівниками організацій партій, що входять до блоку) та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії (печатками місцевих організацій партій, що входять до блоку) або печаткою (печатками) організації (організацій) партії (партій) вищого рівня." | Відхилено |
4. Місцева організація партії, яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня. |
-292- Подгорний С.П. Фомін О.В. Перше речення четвертої частини статті 23 викласти в такій редакції: "Місцева організація партії (блоку), яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії (керівниками організацій партій що утворили блок) та засвідчується печаткою (печатками) відповідної місцевої організації партії (організацій партій що утворили блок) або печаткою (печатками) місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня (місцевих організацій вищого рівня партій що утворили блок)." | Відхилено | |||
256. |
Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більш як по одній особі до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом. |
-293- Ключковський Ю.Б. В абзаці другому частини четвертої статті 23 слова "Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі" замінити словами "Кандидат у депутати, який самовисунувся в одномандатному, одномандатному мажоритарному, багатомандатному мажоритарному виборчому окрузі". | Відхилено |
Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом. |
257. |
Зазначені подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніш як за 20 днів до дня виборів. |
-294- Чорноволенко О.В. У абзаці третьому частини 4 статті 23 слова "20 днів" замінити словами "30 днів". | Відхилено |
Зазначені подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніш як за 20 днів до дня виборів. |
-295- Ключковський Ю.Б. В абзаці третьому частини четвертої статті 23 цифри "20" замінити цифрами "25". | Відхилено | |||
-296- Подгорний С.П. Фомін О.В. В третьому абзаці четвертої частини статті 23 цифру "20" замінити на цифру "35" | Відхилено | |||
258. |
До подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, адреса електронної пошти) суб’єкта подання. |
-297- Катеринчук М.Д. Частину 4 статті 23 доповнити абзацом 5 наступного змісту: "Кандидатури, внесені до складу дільничної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, встановленим статтею 21 цього Закону, або застосування механізму жеребкування, передбаченого частиною шостою цієї статті, а також внесення подання з порушенням вимог абзаців першого – п’ятого цієї частин цієї статті.". | Відхилено |
До подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв’язку (контактний телефон, електронна адреса) суб’єкта подання. |
259. |
У поданні щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначаються такі відомості: |
-298- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. Частина 5 п.4. статті 23 викласти в наступній редакції: "У поданні щодо кандидатур до складу дільничої виборчої комісії зазначаються такі відомості: 1) прізвище, ім’я та по батькові особи; 2) рік народження (для осіб, яким у рік проведення виборів виповнюється 18 років, — дата народження); 3) громадянство особи; 2) число, місяць, рік народження; 5) володіння державною мовою; 6) освіта; 7) місце роботи та займана посада особи; 8) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки; 10) посада в комісії, на яку пропонується особа." | Відхилено |
У поданні щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначаються такі відомості: |
260. |
1) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи; |
1) прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи; |
||
261. |
2) число, місяць, рік народження; |
2) число, місяць, рік народження; |
||
262. |
3) громадянство особи; |
3) громадянство особи; |
||
263. |
4) місце проживання (адреса житла) особи, а також контактні телефони; |
4) місце проживання (адреса) особи, а також контактні телефони; |
||
264. |
5) освіта; |
5) освіта; |
||
265. |
6) місце роботи (заняття), посада; |
6) місце роботи (заняття), посада; |
||
266. |
7) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій чи комісії референдуму. |
-299- Олійник С.В. У статті 23 пункт 7 абзацу 5 частини 4 після слів "комісії референдуму" доповнити словами "у тому числі на керівних посадах." | Відхилено |
7) наявність досвіду щодо участі в роботі виборчих комісій чи комісії референдуму. |
-300- Чорноволенко О.В. Доповнити пунктом 8 абзац п’ятий частини 4 статті 23 наступного змісту "8) володіння державною мовою;". | Відхилено | |||
-301- Александровська А.О. Чорноволенко О.В. Частину четверту статті 23 доповнити пунктом 8) наступного змісту : "8) посада в комісії на яку пропонується особа" | Відхилено | |||
-302- Кальченко В.М. Частина 4 ст.23 доповнити: "8) володіння державною мовою; 9) посада в комісії, на яку пропонується особа." | Відхилено | |||
-303- Олійник С.В. Абзац 5 частини 4 статті 23 доповнити пунктами 8, 9 такого змісту: "8) володіння державною мовою; 9) наявність відповідної освіти чи підготовки." | Відхилено | |||
-304- Міщенко С.Г. Пункт 7 абзацу п’ятого частини четвертої статті 23 вилучити. | Відхилено | |||
267. |
5. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки та (або) неточності відповідна територіальна виборча комісія невідкладно повідомляє суб'єкта подання кандидатур до складу дільничної комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня після дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у встановлений строк, відповідна територіальна виборча комісія не враховує відповідні подання при утворенні складу дільничної виборчої комісії. |
-305- Кармазін Ю.А. Частину 5 статті 23 викласти в такій редакції: "10. Виборчі комісії, зазначені у частинах другій – четвертій цієї статті, одночасно з формуванням складу відповідної територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях та квотного принципу: кожна партія, яка приймає участь у формуванні комісії має право на рівну частину посад голів, заступників і секретарів від загальної кількості комісій.". | Відхилено |
5. Технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур. Про виявленні описки та/або неточності відповідна територіальна виборча комісія невідкладно повідомляє суб'єкта подання кандидатур до складу дільничної комісії. Зазначені описки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше наступного дня з дня отримання суб'єктом подання кандидатур до складу дільничної виборчої комісії зазначеного повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у встановлений строк, відповідна територіальна виборча комісія не враховує відповідні подання при утворенні складу дільничної виборчої комісії. |
268. |
6. На керівні посади у дільничній виборчій комісії особи призначаються відповідною територіальною виборчою комісією з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії. |
-306- Катеринчук М.Д. Частину 6 статті 23 викласти в наступній редакції: "6. У разі внесення усіма місцевими організаціями партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатами у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови подань до складу однієї дільничної виборчої комісії у кількості, що перевищує максимальну кількість складу дільничної виборчої комісії, яка визначається згідно з частиною третьою цієї статті, відповідна територіальна виборча комісія утворює дільничну виборчу комісію у максимальному складі із застосуванням жеребкування . Кожна місцева організація партії, кожен кандидат у депутати, кожен кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, за поданням якого включені кандидатури до складу дільничних виборчих комісій, має право на пропорційну частку кожної категорії посад голови, заступника голови та секретаря дільничних виборчих комісій окремо малих, середніх, великих виборчих дільниць в межах відповідного виборчого округу, який збігається із межами села, селища, міста (у містах, де не утворені районні у місті ради), району в місті. Ця пропорційна частка залежить від кількості кандидатур від відповідних місцевих організацій партій, кандидатів, включених до складу дільничних виборчих комісій. Частка посад голови, заступника голови, секретаря для кожної місцевої організації партії, кандидата у кожній категорії виборчих дільниць в межах відповідного виборчого округу, який збігається із межами села, селища, міста (у містах, де не утворені районні у місті ради), району в місті, визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від місцевої організації партії, кандидата до складу дільничних виборчих комісій кожної категорії виборчих дільниць, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій відповідної категорії виборчих дільниць від місцевої організації партій, кандидата. Порядок розподілу посад голови, заступника голови, секретаря дільничних виборчих комісій між місцевими організаціями партій, кандидатами в межах часток, визначених відповідно до цього абзацу, визначається Центральною виборчою комісією. Частка посад голови, заступника голови, секретаря для кожної місцевої організації партії, кандидата зберігається за відповідною місцевою організацією партії, кандидатом до завершення виборчого процесу при внесенні змін до складу дільничних виборчих комісій, крім випадків, коли таке збереження є неможливим.". | Відхилено |
6. Територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, який утворює дільничну виборчу комісію0 відповідно до внесених подань. |
-307- Кальченко В.М. Частина 6 ст.23 доповнити: "1) Розподіл керівних посад у дільничній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією. 2)Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії не можуть бути представниками політичних партій, які у Верховній Раді України входять до коаліції або опозиції." | Відхилено | |||
-308- Міщенко С.Г. У частині шостій статті 23 слова "з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму" вилучити; | Відхилено | |||
-309- Кармазін Ю.А. Частину 6 статті 23 викласти в такій редакції: "6. На керівні посади у дільничній виборчій комісії особи призначаються відповідною територіальною виборчою комісією з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму та квотного принципу: кожна партія, яка приймає участь у формуванні комісії має право на рівну частину посад голів, заступників і секретарів від загальної кількості комісій, одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії.". | Відхилено | |||
-310- Чорноволенко О.В. Частину 6 статті 23 викласти в наступній редакції "6. Розподіл керівних посад у дільничній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування. У жеребкуванні беруть участь лише кандидатури, які відповідають вимогам, передбаченим пунктами 7 і 8 частини четвертої цієї статті. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією.". | Відхилено | |||
-311- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. У статті 23: ч.6 викласти у наступній редакції : "Розподіл керівних посад у дільничній виборчій комісії здійснюється шляхом жеребкування. У жеребкуванні беруть участь лише кандидатури, які відповідають вимогам, передбаченим статтею 21 цього закону та пп. 3 ч. 7 ст. 22 цього закону. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-312- Єфремов О.С. Частину шосту ст.23 викласти в такій редакції: "6. Територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісія референдуму за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, що утворює дільничну виборчу комісію, відповідно до внесених подань" | Враховано | |||
-313- Кармазін Ю.А. Доповнити статтю 23 частиною 7 такого змісту: "7. Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії одночасно не можуть бути представниками або місцевої організації однієї партії, або членами партій, фракції яких у Верховній Раді України входять до складу коаліції (опозиції).",і змінити нумерацію подальших частин цієї статті. | Відхилено | |||
269. |
7. Територіальна виборча комісія, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення поданої ним кандидатури до складу відповідної дільничної виборчої комісії. |
7. Територіальна виборча комісія, що утворила відповідну дільничну виборчу комісію, невідкладно повідомляє суб’єкта подання про включення поданої ним кандидатури до складу відповідної дільничної виборчої комісії. |
||
270. |
Рішення про утворення дільничної виборчої комісії оприлюднюється територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією, не пізніше наступного дня після утворення дільничної виборчої комісії. |
Рішення про утворення дільничної виборчої комісії оприлюднюється територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією, не пізніше наступного дня з дня утворення дільничної виборчої комісії. |
||
271. |
8. У разі якщо в установлений частиною четвертою цієї статті строк подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії не надійшли або до складу дільничної виборчої комісії запропоновано менше осіб, ніж установлено частиною третьою цієї статті, дільнична виборча комісія утворюється у визначені частиною першою цією статті строки відповідною територіальною виборчою комісією за поданням голови цієї територіальної виборчої комісії у мінімальній кількості, встановленій частиною третьою цієї статті, з обов'язковим включенням до складу комісії кандидатур від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати у одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, подання щодо яких внесені в установленому цим Законом порядку. |
-314- Катеринчук М.Д. Частину 8 статті 23 доповнити реченням наступного змісту: "Особа, включена до складу дільничної виборчої комісії за поданням голови територіальної виборчої комісії, не може бути призначена на посаду голови, заступника голови, секретаря дільничної виборчої комісії, крім випадків, коли до складу відповідної виборчої комісії не надійшли або надійшли у недостатній кількості подання від місцевих організацій партій, кандидатів.". | Відхилено |
8. У разі якщо в установлений частиною четвертою цієї статті строк подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії не надійшли або до складу дільничної виборчої комісії запропоновано менше осіб, ніж установлено частиною третьою цієї статті, дільнична виборча комісія утворюється у визначені частиною першою цією статті строки відповідною територіальною виборчою комісією за поданням голови цієї територіальної виборчої комісії у мінімальній кількості, встановленій частиною третьою цієї статті, з обов'язковим включенням до складу комісії кандидатур від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, подання щодо яких внесені в установленому цим Законом порядку. |
-315- Кальченко В.М. Частину 8 викласти наступного змісту: "У разі якщо в установлений частиною четвертою цієї статті строк до складу дільничної виборчої комісії запропоновано більше осіб, ніж установлено частиною третьою цієї статті, то склад дільничної виборчої комісії визначається за допомогою жеребкування. Порядок жеребкування визначається Центральною виборчою комісією." | Відхилено | |||
-316- Чорноволенко О.В. У частині 8 статті 23 вилучити наступні слова "або одномандатному мажоритарному". | Відхилено | |||
272. |
9. У разі одночасного проведення місцевих виборів з всеукраїнським референдумом повноваження дільничних комісій референдуму звичайних виборчих дільниць та спеціальних дільниць референдуму, що утворені у стаціонарних лікувальних закладах, здійснюються відповідними дільничними виборчими комісіями з місцевих виборів. |
-317- Гордієнко С.В. У частині 9 статті 23 слово "всеукраїнським" замінити словом "місцевим". | Відхилено |
9. У разі одночасного проведення місцевих виборів з всеукраїнським референдумом повноваження дільничних комісій референдуму звичайних виборчих дільниць та спеціальних дільниць референдуму, що утворені у стаціонарних лікувальних закладах, здійснюються відповідними дільничними виборчими комісіями з місцевих виборів. |
-318- Ключковський Ю.Б. Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину дев’яту статті 23 виключити. У зв’язку з цим частину десяту цієї статті вважати частиною дев’ятою. | Відхилено | |||
273. |
10. У разі відмови члена дільничної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням територіальної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, призначається інша особа зі складу цієї дільничної виборчої комісії. |
-319- Кальченко В.М. Чорноволенко О.В. Частина 10 ст.23 вилучити. | Відхилено |
10. У разі відмови члена дільничної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на зазначену посаду рішенням територіальної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, призначається інша особа зі складу цієї дільничної виборчої комісії. |
-320- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. У статті 23: ч.10 викласти у наступній редакції: "у разі відмови члена дільничної виборчої комісії виконувати повноваження голови, заступника голови, секретаря цієї виборчої комісії на призначення на зазначену посаду здійснюється, відповідно до порядку передбаченого ч. 6 цієї статті, процедура" | Відхилено | |||
274. |
Стаття 24. Повноваження Центральної виборчої комісії |
Стаття 24. Повноваження Центральної виборчої комісії |
||
275. |
1. Центральна виборча комісія, крім повноважень, передбачених Законом України "Про Центральну виборчу комісію": |
1. Центральна виборча комісія, крім повноважень, передбачених Законом України "Про Центральну виборчу комісію": |
||
276. |
1) здійснює на всій території України контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України; |
1) здійснює на всій території України контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України; |
||
277. |
2) приймає обов'язкові для виконання всіма суб’єктами виборчого процесу, установами, підприємствами, організаціями, а також органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами роз'яснення з питань застосування цього Закону; |
2) приймає обов'язкові для виконання всіма суб’єктами виборчого процесу, установами, підприємствами, організаціями, а також органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами роз'яснення з питань застосування цього Закону; |
||
278. |
3) встановлює норми і перелік обладнання, інвентарю для приміщень виборчих комісій та приміщень для голосування, а також види послуг, робіт, що можуть надаватися виборчим комісіям; |
3) встановлює норми і перелік обладнання, інвентарю для приміщень виборчих комісій та приміщень для голосування, а також види послуг, робіт, що можуть надаватися виборчим комісіям; |
||
279. |
4) встановлює форми, зразки виборчих документів і печаток; |
-321- Катеринчук М.Д. Частину 1 статті 24 доповнити пунктом 5 наступного змісту: "5) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України.". | Відхилено |
4) встановлює форми, зразки виборчих документів і печаток; |
280. |
5) може з власної ініціативи у разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення та (або) прийняти рішення по суті питання (у день голосування такі питання розглядаються невідкладно); |
-322- Князевич Р.П. Кириленко В.А. Задирко Г.О. Каплієнко В.В. Пункт 5) частини першої статті 24 виключити з наступною зміною нумерації пунктів в цій частині. | Відхилено |
5) може з власної ініціативи у разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення та (або) прийняти рішення по суті питання (у день голосування такі питання розглядаються невідкладно); |
-323- Яценюк А.П. Міщенко С.Г. Пункти 5) та 6) статті 24 проекту Закону вилучити. Відповідно пункт 7) вважати пунктом 5). | Відхилено | |||
-324- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. У статті 24: п.п. 24.1.5. викласти в наступній редакції: "може з власної ініціативи у разі бездіяльності територіальної виборчої комісії прийняти рішення по суті питання (у день голосування такі питання розглядаються невідкладно". | Відхилено | |||
281. |
6) у разі невиконання відповідною територіальною виборчою комісією вимог цього Закону щодо встановлення в порядку та строки, визначені цим Законом, результатів відповідних місцевих виборів встановлює результати таких місцевих виборів; |
-325- Катеринчук М.Д. Пункти 6-7 частини 1 статті 24 проекту, виключити. | Відхилено |
6) у разі невиконання відповідною територіальною виборчою комісією вимог цього Закону щодо встановлення в порядку та строки, визначені цим Законом, результатів відповідних місцевих виборів встановлює результати таких місцевих виборів; |
282. |
7) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
-326- Кириленко В.А. В частині 1 статті 24 пункт 7) вилучити | Відхилено |
7) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
283. |
Стаття 25. Повноваження територіальних виборчих комісій |
Стаття 25. Повноваження територіальних виборчих комісій |
||
284. |
1. Територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів в межах повноважень та у порядку, передбаченому цим та іншими законами. |
1. Територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів в межах повноважень та у порядку, передбаченому цим та іншими законами. |
||
285. |
2. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна територіальна виборча комісія: |
2. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна територіальна виборча комісія: |
||
286. |
1) забезпечує підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради; |
1) забезпечує організацію та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради; |
||
287. |
2) утворює одномандатні мажоритарні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію; |
-327- Чорноволенко О.В. Пункт 2 частини 2 статті 25 вилучити. | Відхилено |
2) утворює одномандатні мажоритарні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію; |
-328- Подгорний С.П. Фомін О.В. В другому пункті другої части статті 25 вилучити слово "мажоритарні" | Відхилено | |||
288. |
3) здійснює в межах Автономної Республіки Крим, відповідної області, району контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори у частині, що стосується виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної ради, виборцями, виборчими комісіями, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), їх посадовими особами, місцевими організаціями партій, їх представниками та уповноваженими особами, кандидатами у депутати відповідної ради, їх довіреними особами, офіційними спостерігачами; |
-329- Чорноволенко О.В. У пункті 3 частини 2 статті 25 слова "місцевими організаціями партій" доповнити словом " (блоками)". | Відхилено |
3) здійснює в межах Автономної Республіки Крим, відповідної області, району контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори у частині, що стосується виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної ради, виборцями, виборчими комісіями, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), їх посадовими особами, місцевими організаціями партій, їх представниками та уповноваженими особами, кандидатами у депутати відповідної ради, їх довіреними особами, офіційними спостерігачами; |
-330- Подгорний С.П. Фомін О.В. В третьому пункті другої частини статті 24 після слів "місцевими організаціями партій" додати в дужках слово "блоків" | Відхилено | |||
289. |
4) надає правову, організаційну, методичну, технічну допомогу виборчим комісіям у частині їх діяльності, що стосується виборів відповідної ради, організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процесу; |
4) надає правову, організаційну, методичну, технічну допомогу виборчим комісіям у частині їх діяльності, що стосується виборів відповідної ради, організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процесу; |
||
290. |
5) реєструє виборчі списки кандидатів у депутати, кандидатів у депутати у одномандатних мажоритарних виборчих округах, висунутих місцевими організаціями партій до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, їх представників, уповноважених осіб, довірених осіб, видає їм відповідні посвідчення; |
-331- Чорноволенко О.В. У пункті 5 частини 2 статті 25 вилучити слова "кандидатів у депутати у одномандатних мажоритарних виборчих округах" та після слів "місцевими організаціями партій" доповнити словом " (блоками)". | Відхилено |
5) реєструє виборчі списки кандидатів у депутати, кандидатів у депутати у одномандатних мажоритарних виборчих округах, висунутих місцевими організаціями партій до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, їх представників, уповноважених осіб, довірених осіб, видає їм відповідні посвідчення; |
-332- Ключковський Ю.Б. Пункт 5 частини другої статті 25 після слів "одномандатних мажоритарних виборчих округах" доповнити словами "кандидатів у депутати, висунутих у багатомандатних мажоритарних виборчих округах до"; | Відхилено | |||
-333- Ключковський Ю.Б. Пункт 5 частини другої статті 25: після слів "довірених осіб" доповнити словами "кандидатів". | Відхилено | |||
-334- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт п’ятий другої частини статті 25 викласти в такій редакції: "реєструє виборчі списки кандидатів у депутати, висунутих місцевими організаціями партій (блоків) до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, їх представників, уповноважених осіб, довірених осіб, видає їм відповідні посвідчення;" | Відхилено | |||
-335- Богословська І.Г. У пункті 5 частини другої статті 25 проекту Закону після слів: "реєструє виборчі списки кандидатів у депутати," виключити слова: ", кандидатів у депутати у одномандатних мажоритарних виборчих округах" і включити їх після слів: "висунутих місцевими організаціями партій" | Відхилено | |||
-336- Бондаренко В.Д. З п. 5 ч. 2 ст. 25 виключити слова "кандидатів у депутати" до слів "кандидатів у депутати у одномандатних мажоритарних виборчих округах". | Відхилено | |||
291. |
6) розглядає питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом; |
6) розглядає питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом; |
||
292. |
7) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати, виборчі списки кандидатів у депутати; |
-337- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт сьомий другої частини статті 25 викласти в такій редакції: "повідомляє населення про зареєстровані виборчі списки кандидатів у депутати;" | Відхилено |
7) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати, виборчі списки кандидатів у депутати; |
293. |
8) затверджує текст виборчого бюлетеня по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх відповідним виборчим комісіям; |
8) затверджує текст виборчого бюлетеня по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх відповідним виборчим комісіям; |
||
294. |
9) встановлює порядок використання коштів на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, організовує зустрічі з виборцями кандидатів у депутати до відповідної ради; |
9) встановлює порядок використання коштів на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, організовує зустрічі з виборцями кандидатів у депутати до відповідної ради; |
||
295. |
10) забезпечує виготовлення бланків виборчої документації по виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, у разі необхідності – печаток, штампів і передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; |
10) забезпечує виготовлення бланків виборчої документації по виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, у разі необхідності – печаток, штампів і передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; |
||
296. |
11) заслуховує інформацію виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів до відповідної ради; |
11) заслуховує інформацію виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів до відповідної ради; |
||
297. |
12) реєструє офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради відповідно до цього Закону, веде на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією; |
-338- Князевич Р.П. По всьому тексту Закону слова "всеукраїнські громадські організації" у всіх відмінках та формах замінити на "громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним" | Відхилено |
12) реєструє офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради відповідно до цього Закону, веде на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією; |
-339- Князевич Р.П. Пункт 12) частини другої статті 25 викласти в такій редакції: "12) реєструє офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради відповідно до цього Закону;" | Відхилено | |||
298. |
13) здійснює контроль за використанням коштів виборчих фондів суб'єктів виборчого процесу з виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради; |
13) здійснює контроль за використанням коштів виборчих фондів суб'єктів виборчого процесу по виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради; |
||
299. |
14) здійснює контроль за дотриманням установленого цим Законом порядку проведення передвиборної агітації; |
14) здійснює контроль за дотриманням установленого цим Законом порядку проведення передвиборної агітації; |
||
300. |
15) визнає голосування на виборчій дільниці недійсним у випадках, передбачених цим Законом; |
15) визнає голосування на виборчій дільниці недійсним у випадках, передбачених цим Законом; |
||
301. |
16) встановлює результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, здійснює офіційне опублікування результатів виборів до відповідної ради; |
16) встановлює результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, здійснює офіційне опублікування результатів виборів до відповідної ради; |
||
302. |
17) реєструє депутатів, обраних до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, повідомляє населення про зареєстрованих депутатів відповідної ради та основні відомості про них; |
17) реєструє депутатів, обраних до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, повідомляє населення про зареєстрованих депутатів відповідної ради та основні відомості про них; |
||
303. |
18) організовує проведення повторного голосування і повторних місцевих виборів у випадках, передбачених цим Законом; |
18) організовує проведення повторного голосування і повторних місцевих виборів у випадках, передбачених цим Законом; |
||
304. |
19) розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної ради, приймає щодо них рішення; |
19) розглядає звернення, заяви і скарги стосовно організації та проведення місцевих виборів до відповідної ради, приймає щодо них рішення; |
||
305. |
20) забезпечує передачу на зберігання до відповідної державної архівної установи виборчої та іншої документації в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією; |
-340- Кармазін Ю.А. Доповнити частину 2 статті 25 пунктом 21) такого змісту: "21) представляє інтереси виборчої комісії в судах;", змінивши подальшу нумерацію цієї частини. | Відхилено |
20) забезпечує передачу на зберігання до відповідної державної архівної установи виборчої та іншої документації в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією; |
306. |
21) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
-341- Александровська А.О. Доповнити частину другу статті 25: "22) забезпечує відповідно до цього Закону виготовлення інформаційних плакатів (єдиного зразка) місцевих організацій партій – суб’єктів виборчого процесу у виборах до відповідної ради, кандидатів у депутати в одномандатним мажоритарних округах, голів міських рад; 23)здійснює контроль за використанням коштів виборчих фондів місцевих організацій партій - суб’єктів виборчого процесу у виборах до відповідної ради, кандидатів у депутати в одномандатним мажоритарних округах, голів міської, сільської і селищної рад; 24) визнає вибори до відповідної ради або голосування на виборчій дільниці недійсними у випадку, передбаченому цим Законом." | Відхилено |
21) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
307. |
3. Районна територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною другою цієї статті: |
3. Районна територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною другою цієї статті: |
||
308. |
1) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, включених до виборчих списків кандидатів від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі, підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного району; |
-342- Чорноволенко О.В. У пункті 1 частини 3 статті 25 вилучити наступні слова "у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі". | Відхилено |
1) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, включених до виборчих списків кандидатів від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі, підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного району; |
-343- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт перший третьої частини статті 25 викласти в такій редакції: "встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, включених до виборчих списків кандидатів від місцевих організацій партій (блоків), у відповідному виборчому територіальному окрузі" | Відхилено | |||
309. |
2) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати обласної ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі; |
-344- Ключковський Ю.Б. Пункт 2 частини третьої статті 25 виключити. У зв’язку з цим пункти 3 і 4 цієї частини вважати пунктами 2 і 3. | Відхилено |
2) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати обласної ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі; |
310. |
3) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати обласної ради у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного району; |
-345- Чорноволенко О.В. Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт 3 частини 3 статті 25 вилучити. | Відхилено |
3) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати обласної ради у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного району; |
-346- Ключковський Ю.Б. У пункті 3 частини третьої статті 25 слова "кожному одномандатному" замінити словом "багатомандатному". | Відхилено | |||
311. |
4) передає підсумки голосування відповідно до виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної територіальної виборчої комісії. |
4) передає підсумки голосування відповідно до виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної територіальної виборчої комісії. |
||
312. |
4. Сільська, селищна територіальна виборча комісія: |
4. Сільська, селищна територіальна виборча комісія: |
||
313. |
1) забезпечує підготовку та проведення відповідних місцевих виборів; |
1) забезпечує підготовку та проведення відповідних місцевих виборів; |
||
314. |
2) утворює одномандатні виборчі округи по виборах кандидатів у депутати до сільської, селищної ради, встановлює їх межі, єдину нумерацію; |
2) утворює одномандатні виборчі округи по виборах кандидатів у депутати до сільської, селищної ради, встановлює їх межі, єдину нумерацію; |
||
315. |
3) утворює виборчі дільниці, встановлює їх межі та єдину нумерацію в межах села, селища; |
-347- Ключковський Ю.Б. Пункт 3 частини четвертої статті 25 виключити. | Відхилено |
3) утворює виборчі дільниці, встановлює їх межі та єдину нумерацію в межах села, селища; |
316. |
4) утворює дільничні виборчі комісії відповідно до цього Закону; |
4) утворює дільничні виборчі комісії відповідно до цього Закону; |
||
317. |
5) реєструє кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради у відповідних одномандатних виборчих округах, їх довірених осіб та видає їм посвідчення; |
5) реєструє кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради у відповідних одномандатних виборчих округах, їх довірених осіб та видає їм посвідчення; |
||
318. |
6) реєструє кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення; |
6) реєструє кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення; |
||
319. |
7) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати відповідної сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови; |
7) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати відповідної сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови; |
||
320. |
8) затверджує текст виборчих бюлетенів по виборах відповідної місцевої ради, а також сільського, селищного голови, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх дільничним виборчим комісіям; |
8) затверджує текст виборчих бюлетенів по виборах відповідної місцевої ради, а також сільського, селищного голови, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх дільничним виборчим комісіям; |
||
321. |
9) скликає у разі необхідності за власною ініціативою засідання дільничної виборчої комісії; |
9) скликає у разі необхідності за власною ініціативою засідання дільничної виборчої комісії; |
||
322. |
10) встановлює порядок використання коштів на проведення місцевих виборів, розподіляє кошти між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за їх цільовим використанням; |
10) встановлює порядок використання коштів на проведення місцевих виборів, розподіляє кошти між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за їх цільовим використанням; |
||
323. |
11) сприяє організації зустрічей кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради, кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови з виборцями; |
11) сприяє організації зустрічей кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради, кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови з виборцями; |
||
324. |
12) забезпечує виготовлення бланків виборчої документації та в разі необхідності – печаток, штампів і передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; |
12) забезпечує виготовлення бланків виборчої документації та в разі необхідності – печаток, штампів і передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; |
||
325. |
13) забезпечує відповідно до цього Закону виготовлення інформаційних плакатів; |
13) забезпечує відповідно до цього Закону виготовлення інформаційних плакатів; |
||
326. |
14) здійснює контроль за складанням відповідних списків виборців і поданням їх дільничними виборчими комісіями для загального ознайомлення та уточнення; |
14) здійснює контроль за складанням відповідних списків виборців і поданням їх дільничними виборчими комісіями для загального ознайомлення та уточнення; |
||
327. |
15) реєструє офіційних спостерігачів від кандидатів у депутати відповідної сільської, селищної ради та кандидатів на посаду сільських, селищних голів, веде облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією; |
15) реєструє офіційних спостерігачів від кандидатів у депутати відповідної сільської, селищної ради та кандидатів на посаду сільських, селищних голів, веде облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією; |
||
328. |
16) здійснює контроль за використанням кандидатами їх власних виборчих фондів згідно з цим Законом; |
16) здійснює контроль за використанням кандидатами власних виборчих фондів згідно з цим Законом; |
||
329. |
17) встановлює підсумки голосування та результати виборів депутатів відповідно сільської, селищної ради та відповідно сільського, селищного голови; |
17) встановлює підсумки голосування та результати виборів депутатів відповідно сільської, селищної ради та відповідно сільського, селищного голови; |
||
330. |
18) реєструє обраних депутатів сільської, селищної ради; |
18) реєструє обраних депутатів сільської, селищної ради; |
||
331. |
19) реєструє обраного сільського, селищного голову; |
19) реєструє обраного сільського, селищного голову; |
||
332. |
20) організовує проведення повторного голосування і повторних виборів у випадках, передбачених цим Законом; |
20) організовує проведення повторного голосування і повторних виборів у випадках, передбачених цим Законом; |
||
333. |
21) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати районної ради, включених до виборчих списків кандидатів від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі, підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидатів у депутати районної ради в одномандатному виборчому окрузі (одномандатних виборчих округах) у межах відповідного села, селища, передає ці підсумки до районної виборчої комісії; |
-348- Чорноволенко О.В. У пункті 21 частини 4 статті 25 вилучити наступне речення "підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі". | Відхилено |
21) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати районної ради, включених до виборчих списків кандидатів від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі, підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидатів у депутати районної ради в одномандатному виборчому окрузі (одномандатних виборчих округах) у межах відповідного села, селища, передає ці підсумки до районної виборчої комісії; |
-349- Ключковський Ю.Б. У пункті 21 частини четвертої статті 25: слова "кандидатів у депутати районної ради, включених до виборчих списків кандидатів від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі, підсумки голосування за кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі" виключити; | Відхилено | |||
-350- Ключковський Ю.Б. У пункті 21 частини четвертої статті 25: слова "одномандатному виборчому окрузі (одномандатних виборчих округах)" замінити словами "багатомандатному мажоритарному виборчому окрузі". | Відхилено | |||
334. |
22) виготовляє копії списків виборців, за якими проводилось голосування на виборчих дільницях, що розташовані в межах відповідного села (сіл, жителі яких об'єдналися в одну територіальну громаду), селища та після встановлення результатів відповідних місцевих виборів передає їх до відповідного органу Державного реєстру виборців; |
-351- Кармазін Ю.А. Доповнити частину 4 статті 25 пунктом 23) такого змісту: "23) представляє інтереси виборчої комісії в судах;", змінивши подальшу нумерацію цієї частини. | Відхилено |
22) виготовляє копії списків виборців, за якими проводилось голосування на виборчих дільницях, що розташовані в межах відповідного села (сіл, жителі яких об'єдналися в одну територіальну громаду), селища та після встановлення результатів відповідних місцевих виборів передає їх до відповідного органу Державного реєстру виборців; |
335. |
23) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
23) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
||
336. |
5. Міська, районна в місті територіальна виборча комісія: |
5. Міська, районна в місті територіальна виборча комісія: |
||
337. |
1) забезпечує підготовку та проведення виборів до відповідної ради; |
1) забезпечує підготовку та проведення виборів до відповідної ради; |
||
338. |
2) утворює одномандатні мажоритарні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію; |
-352- Чорноволенко О.В. Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт 2 частини 5 статті 25 вилучити. | Відхилено |
2) утворює одномандатні мажоритарні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію; |
339. |
3) утворює виборчі дільниці, встановлює їх межі та єдину нумерацію в межах міста, району в місті; |
3) утворює виборчі дільниці, встановлює їх межі та єдину нумерацію в межах міста, району в місті; |
||
340. |
4) утворює дільничні виборчі комісії у випадках, передбачених цим Законом; |
-353- Чорноволенко О.В. Пункт 4 частини 5 статті 25 викласти в наступній редакції "5) утворює дільничні виборчі комісії відповідно до цього Закону;". | Відхилено |
4) утворює дільничні виборчі комісії у випадках, передбачених цим Законом; |
341. |
5) надає правову, організаційну, методичну, технічну допомогу дільничним виборчим комісіям у частині їх діяльності, що стосується виборів депутатів міської, районної у місті ради, організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процесу; |
5) надає правову, організаційну, методичну, технічну допомогу дільничним виборчим комісіям у частині їх діяльності, що стосується виборів депутатів міської, районної у місті ради, організовує навчання членів цих комісій з питань організації виборчого процесу; |
||
342. |
6) реєструє кандидатів, виборчі списки кандидатів у депутати, висунутих місцевими організаціями партій до відповідної ради, їх уповноважених осіб, видає їм посвідчення; |
-354- Чорноволенко О.В. У пункті 6 частини 5 статті 25 вилучити слова "кандидатів". | Відхилено |
6) реєструє кандидатів, виборчі списки кандидатів у депутати, висунутих місцевими організаціями партій до відповідної ради, їх уповноважених осіб, видає їм посвідчення; |
-355- Подгорний С.П. Фомін О.В. В шостому пункті п’ятої частини статті 25 перше слово "кандидатів," вилучити. | Відхилено | |||
343. |
7) розглядає питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом; |
7) розглядає питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом; |
||
344. |
8) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати, виборчі списки кандидатів у депутати; |
-356- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт восьмий п’ятої частини статті 25 викласти в редакції: "повідомляє населення про зареєстровані виборчі списки кандидатів у депутати;" | Відхилено |
8) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати, виборчі списки кандидатів у депутати; |
345. |
9) затверджує текст виборчого бюлетеня по виборах депутатів відповідної місцевої ради, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх дільничним виборчим комісіям; |
9) затверджує текст виборчого бюлетеня по виборах депутатів відповідної місцевої ради, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх дільничним виборчим комісіям; |
||
346. |
10) встановлює порядок використання коштів на проведення відповідних місцевих виборів, розподіляє кошти між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за їх цільовим використанням; |
10) встановлює порядок використання коштів на проведення відповідних місцевих виборів, розподіляє кошти між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за їх цільовим використанням; |
||
347. |
11) організовує зустрічі кандидатів у депутати місцевої, районної у місті ради з виборцями; |
11) організовує зустрічі кандидатів у депутати місцевої, районної у місті ради з виборцями; |
||
348. |
12) забезпечує виготовлення бланків виборчої документації та в разі необхідності – печаток, штампів і передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; |
12) забезпечує виготовлення бланків виборчої документації та в разі необхідності – печаток, штампів і передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; |
||
349. |
13) забезпечує відповідно до цього Закону виготовлення інформаційних плакатів; |
13) забезпечує відповідно до цього Закону виготовлення інформаційних плакатів; |
||
350. |
14) заслуховує інформацію дільничних виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів до відповідної місцевої ради; |
14) заслуховує інформацію дільничних виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів до відповідної місцевої ради; |
||
351. |
15) здійснює контроль за складанням відповідних списків виборців і поданням їх дільничними виборчими комісіями для загального ознайомлення та уточнення; |
15) здійснює контроль за складанням відповідних списків виборців і поданням їх дільничними виборчими комісіями для загального ознайомлення та уточнення; |
||
352. |
16) реєструє офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу у виборах до міської, районної у місті ради згідно з цим Законом, веде облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією; |
-357- Чорноволенко О.В. У пункті 16 частини 5 статті 25 після слів "місцевих організацій партій" доповнити словами " (блоків)". | Відхилено |
16) реєструє офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу у виборах до міської, районної у місті ради згідно з цим Законом, веде облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією; |
-358- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт шістнадцятий п’ятої частини статті 25 викласти в редакції: "реєструє офіційних спостерігачів від місцевих організацій партій (блоків) - суб'єктів виборчого процесу у виборах до міської, районної у місті ради згідно з цим Законом, веде облік офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав та міжнародних організацій, зареєстрованих Центральною виборчою комісією;" | Відхилено | |||
353. |
17) здійснює контроль за використанням коштів виборчих фондів суб'єктів виборчого процесу у виборах до відповідної місцевої ради; |
17) здійснює контроль за використанням коштів виборчих фондів суб'єктів виборчого процесу у виборах до відповідної місцевої ради; |
||
354. |
18) разом з органами місцевого самоврядування визначає порядок розміщення агітаційних матеріалів; |
18) разом з органами місцевого самоврядування визначає порядок розміщення агітаційних матеріалів; |
||
355. |
19) здійснює контроль за дотриманням установленого цим Законом порядку проведення передвиборної агітації; |
19) здійснює контроль за дотриманням установленого цим Законом порядку проведення передвиборної агітації; |
||
356. |
20) визнає голосування на виборчій дільниці недійсним у випадках, передбачених цим Законом; |
20) визнає голосування на виборчій дільниці недійсним у випадках, передбачених цим Законом; |
||
357. |
21) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідних рад, результати виборів депутатів міської, районної у місті ради, здійснює офіційне опублікування результатів таких виборів; |
21) встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідних рад, результати виборів депутатів міської, районної у місті ради, здійснює офіційне опублікування результатів таких виборів; |
||
358. |
22) реєструє обраних депутатів міської, районної у місті ради, повідомляє населення про зареєстрованих депутатів відповідної місцевої ради та основні відомості про них; |
22) реєструє обраних депутатів міської, районної у місті ради, повідомляє населення про зареєстрованих депутатів відповідної місцевої ради та основні відомості про них; |
||
359. |
23) організовує проведення повторного голосування і повторних місцевих виборів у випадках, передбачених цим Законом; |
23) організовує проведення повторного голосування і повторних місцевих виборів у випадках, передбачених цим Законом; |
||
360. |
24) розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної місцевої ради, приймає щодо них рішення; |
24) розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної місцевої ради, приймає щодо них рішення; |
||
361. |
25) забезпечує передачу на зберігання до відповідної державної архівної установи виборчої та іншої документації в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією; |
25) забезпечує передачу на зберігання до відповідної державної архівної установи виборчої та іншої документації в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією; |
||
362. |
26) здійснює в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори у частині, що стосується виборів до міської, районної у місті ради, виборцями, дільничними виборчими комісіями, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), їх посадовими особами, місцевими організаціями партій – суб’єктами виборчого процесу, їх представниками та уповноваженими особами, кандидатами у депутати до відповідної ради, їх довіреними особами, офіційними спостерігачами; |
-359- Чорноволенко О.В. У пункті 26 частини 5 статті 25 слова "місцевими організаціями партій" доповнити словом " (блоками)". | Відхилено |
26) здійснює в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори у частині, що стосується виборів до міської, районної у місті ради, виборцями, дільничними виборчими комісіями, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), їх посадовими особами, місцевими організаціями партій – суб’єктами виборчого процесу, їх представниками та уповноваженими особами, кандидатами у депутати до відповідної ради, їх довіреними особами, офіційними спостерігачами; |
363. |
27) виготовляє копії списків виборців, за якими проводилось голосування на виборчих дільницях, що розташовані в межах відповідного міста, району в місті та після встановлення результатів відповідних місцевих виборів передає їх до відповідного органу Державного реєстру виборців; |
-360- Кармазін Ю.А. Доповнити частину 5 статті 25 пунктом 28) такого змісту: "28) представляє інтереси виборчої комісії в судах;", змінивши подальшу нумерацію цієї частини. | Відхилено |
27) виготовляє копії списків виборців, за якими проводилось голосування на виборчих дільницях, що розташовані в межах відповідного міста, району в місті та після встановлення результатів відповідних місцевих виборів передає їх до відповідного органу Державного реєстру виборців; |
364. |
28) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
-361- Александровська А.О. Доповнити частину п’яту статті 25: "29) здійснює в межах відповідної адміністративної-територіальної одиниці контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори у частині, що стосується виборів до відповідної місцевої ради, виборцями, дільничними виборчими комісіями, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, установами та організаціями (незалежно від форм власності), їх посадовими особами, місцевими організаціями партій, їх представниками та уповноваженими особами, кандидатами у депутати відповідної ради, офіційними спостерігачами". | Відхилено |
28) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
365. |
6. Міська територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, здійснює такі повноваження щодо виборів міського голови: |
6. Міська територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, здійснює такі повноваження щодо виборів міського голови: |
||
366. |
1) забезпечує підготовку та проведення виборів міського голови; |
1) забезпечує підготовку та проведення виборів міського голови; |
||
367. |
2) реєструє кандидатів на посаду міського голови, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення; |
2) реєструє кандидатів на посаду міського голови, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення; |
||
368. |
3) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів на посаду міського голови; |
3) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів на посаду міського голови; |
||
369. |
4) заслуховує інформацію дільничних виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів; |
4) заслуховує інформацію дільничних виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів; |
||
370. |
5) затверджує текст виборчих бюлетенів по виборах міського голови, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів і передає їх дільничним виборчим комісіям; |
5) затверджує текст виборчих бюлетенів по виборах міського голови, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів і передає їх дільничним виборчим комісіям; |
||
371. |
6) сприяє організації зустрічей кандидатів на посаду міського голови з виборцями; |
6) сприяє організації зустрічей кандидатів на посаду міського голови з виборцями; |
||
372. |
7) забезпечує виготовлення інформаційних плакатів по виборах міського голови; |
7) забезпечує виготовлення інформаційних плакатів по виборах міського голови; |
||
373. |
8) реєструє офіційних спостерігачів від кандидатів на посаду міського голови; |
8) реєструє офіційних спостерігачів від кандидатів на посаду міського голови; |
||
374. |
9) здійснює контроль за використанням кандидатами на посаду міського голови їх виборчих фондів відповідно до цього Закону; |
9) здійснює контроль за використанням кандидатами на посаду міського голови їх виборчих фондів відповідно до цього Закону; |
||
375. |
10) встановлює підсумки голосування, результати виборів міського голови та визнає міського голову обраним; |
10) встановлює підсумки голосування, результати виборів міського голови та визнає міського голову обраним; |
||
376. |
11) реєструє обраного міського голову; |
11) реєструє обраного міського голову; |
||
377. |
12) здійснює інші повноваження щодо виборів міського голови, передбачені цим Законом. |
12) здійснює інші повноваження щодо виборів міського голови, передбачені цим Законом. |
||
378. |
7. Районна в місті територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, під час проведення виборів міського голови встановлює підсумки голосування по виборах міського голови у відповідному виборчому територіальному окрузі та передає ці підсумки до відповідної міської територіальної виборчої комісії. |
7. Районна в місті територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, під час проведення виборів міського голови встановлює підсумки голосування по виборах міського голови у відповідному виборчому територіальному окрузі та передає ці підсумки до відповідної міської територіальної виборчої комісії. |
||
379. |
8. Міська (міст республіканського в Автономній Республіці Крим) територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, встановлює підсумки голосування щодо виборчих списків кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому округу, кандидатів у депутати по одномандатному мажоритарному виборчому округу по виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим у відповідному виборчому територіальному окрузі та передає ці підсумки до виборчої комісії Автономної Республіки Крим виборчої комісії. |
-362- Чорноволенко О.В. Подгорний С.П. Фомін О.В. У частині 8 статті 25 вилучити наступне речення "кандидатів у депутати по одномандатному мажоритарному виборчому округу". | Відхилено |
8. Міська (міст республіканського в Автономній Республіці Крим) територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, встановлює підсумки голосування щодо виборчих списків кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому округу, кандидатів у депутати по одномандатному мажоритарному виборчому округу по виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим у відповідному виборчому територіальному окрузі та передає ці підсумки до виборчої комісії Автономної Республіки Крим виборчої комісії. |
380. |
9. Міська (міста обласного, районного значення) територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, здійснює такі повноваження по виборах депутатів відповідно обласної, районної ради: |
9. Міська (міста обласного, районного значення) територіальна виборча комісія, крім повноважень, визначених частиною п'ятою цієї статті, здійснює такі повноваження по виборах депутатів відповідно обласної, районної ради: |
||
381. |
встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідно районної, обласної ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі; |
-363- Ключковський Ю.Б. У частині дев’ятій статті 25 абзац другий виключити.. | Відхилено |
встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідно районної, обласної ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати від місцевих організацій партій, у відповідному виборчому територіальному окрузі; |
382. |
встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідно районної, обласної ради у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного міста; |
-364- Чорноволенко О.В. Абзац третій частини 9 статті 25 вилучити. | Відхилено |
встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідно районної, обласної ради у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного міста; |
-365- Ключковський Ю.Б. У частині дев’ятій статті 25 в абзаці третьому слова "кожному одномандатному" замінити словом "багатомандатному". | Відхилено | |||
-366- Подгорний С.П. Фомін О.В. У дев’ятій частині статті 25 вилучити слова "встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідно районної, обласної ради у кожному одномандатному мажоритарному виборчому окрузі у межах відповідного міста;" | Відхилено | |||
383. |
передає підсумки голосування до відповідно обласної, районної територіальної виборчої комісії. |
передає підсумки голосування до відповідно обласної, районної територіальної виборчої комісії. |
||
384. |
10. Сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія сіл, селищ, міст, розташованих у межах району (у складі міста відповідно до існуючого адміністративно-територіального устрою) також встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідної районної, міської ради або міського голову у відповідному виборчому територіальному окрузі та передає ці підсумки до відповідної районної, міської територіальної виборчої комісії. |
-367- Ключковський Ю.Б. Частину десяту статті 25 після слова "районної" доповнити словами "ради у відповідному багатомандатному мажоритарному виборчому окрузі". | Відхилено |
10. Сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія сіл, селищ, міст, розташованих у межах району (у складі міста відповідно до існуючого адміністративно-територіального устрою) також встановлює підсумки голосування за кандидатів у депутати відповідної районної, міської ради або міського голову у відповідному виборчому територіальному окрузі та передає ці підсумки до відповідної районної, міської територіальної виборчої комісії. |
385. |
11. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласні, районні, районні у місті, міські, селищні, сільські виборчі комісії інформують Верховну Раду України, відповідні ради про хід виборчого процесу та результати виборів. |
11. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласні, районні, районні у місті, міські, селищні, сільські виборчі комісії інформують Верховну Раду України, відповідні ради про хід виборчого процесу та результати виборів. |
||
386. |
Стаття 26. Повноваження дільничної виборчої комісії |
Стаття 26. Повноваження дільничної виборчої комісії |
||
387. |
1. Дільнична виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів в межах повноважень та у порядку, передбаченому цим та іншими законами. |
1. Дільнична виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів в межах повноважень та у порядку, передбаченому цим та іншими законами. |
||
388. |
2. Дільнична виборча комісія: |
2. Дільнична виборча комісія: |
||
389. |
1) здійснює в межах території відповідної виборчої дільниці контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори; |
1) здійснює в межах території відповідної виборчої дільниці контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори; |
||
390. |
2) уточнює список виборців, подає його для загального ознайомлення та у випадках, передбачених цим Законом, вносить до нього зміни; |
2) уточнює список виборців, подає його для загального ознайомлення та у випадках, передбачених цим Законом, вносить до нього зміни; |
||
391. |
3) забезпечує можливість ознайомлення виборців з відомостями про кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі, та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, а також з рішеннями, опублікованими Центральною виборчою комісією, відповідною територіальною виборчою комісією, власними рішеннями та повідомленнями; |
3) забезпечує можливість ознайомлення виборців з відомостями про кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі, та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, а також з рішеннями, опублікованими Центральною виборчою комісією, відповідною територіальною виборчою комісією, власними рішеннями та повідомленнями; |
||
392. |
4) завчасно вручає або надсилає кожному виборцю іменні запрошення із зазначенням дати проведення місцевих виборів, адреси приміщення для голосування, часу початку і закінчення голосування; |
4) завчасно вручає або надсилає кожному виборцю іменні запрошення із зазначенням дати проведення місцевих виборів, адреси приміщення для голосування, часу початку і закінчення голосування; |
||
393. |
5) забезпечує підготовку приміщення для голосування та виборчих скриньок; |
5) забезпечує підготовку приміщення для голосування та виборчих скриньок; |
||
394. |
6) у випадках, передбачених цим Законом, вносить зміни до виборчого бюлетеня; |
6) у випадках, передбачених цим Законом, вносить зміни до виборчого бюлетеня; |
||
395. |
7) організовує голосування на виборчій дільниці; |
7) організовує голосування на виборчій дільниці; |
||
396. |
8) здійснює підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці; |
8) здійснює підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці; |
||
397. |
9) складає протоколи про підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці; |
9) складає протоколи про підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці; |
||
398. |
10) визнає недійсним голосування на виборчій дільниці у випадках, передбачених цим Законом; |
10) визнає недійсним голосування на виборчій дільниці у випадках, передбачених цим Законом; |
||
399. |
11) розглядає звернення з питань підготовки місцевих виборів, організації голосування на виборчій дільниці та в межах своїх повноважень приймає щодо них рішення; |
11) розглядає звернення з питань підготовки місцевих виборів, організації голосування на виборчій дільниці та в межах своїх повноважень приймає щодо них рішення; |
||
400. |
12) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
-368- Кармазін Ю.А. Доповнити частину 2 статті 26 пунктом 13) такого змісту: "13) представляє інтереси виборчої комісії в судах;", змінивши подальшу нумерацію цієї частини. | Відхилено |
12) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. |
-369- Александровська А.О. доповнити статтю 26: "Повноваження дільничної виборчої комісії починається з дня прийняття рішення про її утворення і закінчується через 10 днів після офіційного оприлюднення відповідними територіальними виборчими комісіями результатів виборів". | Відхилено | |||
401. |
Стаття 27. Організація роботи виборчої комісії |
Стаття 27. Організація роботи виборчої комісії |
||
402. |
1. Територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону, у порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, у формі відкритих засідань. |
-370- Келестин В.В. У статті 27: доповнити частиною 1' такого змісту: "Іі. Територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону, у порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, у формі відкритих засідань. Кількісний склад територіальної виборчої комісії становлять усі члени цієї комісії, крім осіб, повноваження яких на час проведення засідання та прийняття нею рішення достроково припинено органом, що утворив виборчу комісію. Члени територіальної виборчої комісії, повноваження яких за наявності підстав, встановлених частиною четвертою статті 29 Закону, достроково не припинено органом, що утворив виборчу комісію, враховуються у складі комісії та під час визначення правомочності її засідань."; | Відхилено |
1. Територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону, у порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, у формі відкритих засідань. |
403. |
2. Засідання виборчої комісії скликається головою виборчої комісії, а в разі його відсутності – заступником голови. У разі необхідності засідання виборчої комісії може бути скликане за рішенням виборчої комісії вищого рівня. |
2. Засідання виборчої комісії скликається головою виборчої комісії, а в разі його відсутності – заступником голови. У разі необхідності засідання виборчої комісії може бути скликане за рішенням виборчої комісії вищого рівня. |
||
404. |
3. Перше засідання виборчої комісії скликається на наступний день після дня її утворення, а наступні – за необхідністю. |
-371- Боднар-Петровська О.Б. У частині третій статті 27 слова "на наступний день" замінити словами "не пізніш як на третій день" | Відхилено |
3. Перше засідання виборчої комісії скликається на наступний день після дня її утворення, а наступні – за необхідністю. |
405. |
4. Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії. |
-372- Катеринчук М.Д. В першому абзаці частині 4 статті 27 слова "більше половини членів комісії від складу цієї комісії" замінити словами "не менш як двох третин складу комісії". | Відхилено |
4. Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії. |
-373- Боднар-Петровська О.Б. В абзаці першому частини четвертої статті 27 слова "більше половини членів комісії від" замінити словами "не менш як двох третин" | Відхилено | |||
-374- Князевич Р.П. Частину четверту статті 27 викласти в такій редакції: "4. Засідання виборчої комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії. У день голосування, зокрема, при підрахунку голосів, встановленні результатів голосування на виборчій дільниці, підсумку голосування в межах відповідного виборчого округу засідання територіальної (окружної) або дільничної виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини складу цієї комісії." | Відхилено | |||
-375- Логвиненко О.С. Частину 4 статті 27 викласти у наступній редакції : "Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому не менш як дві третини складу комісії. У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії за умови присутності більше половини складу цієї комісії." | Відхилено | |||
-376- Кальченко В.М. Частина 4 ст.27 викласти в наступній редакції: "Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому не менше як дві третини від складу цієї комісії. У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів засідання комісії є повноважним за умови присутності більше половини складу цієї комісії, а рішення приймається більшістю голосів від складу комісії." | Відхилено | |||
-377- Яворівський В.О. Частину 4 статті 27 викласти у такій редакції: "4. Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії. У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від складу цієї комісії. Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються з прийняттям відповідного рішення відповідними виборчими комісіями." | Відхилено | |||
-378- Джоджик Я.І. Пункт 4 статті 27 – викласти у такій редакції: "4. Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше двох третин членів комісії від складу цієї комісії. У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається двома третинами голосів від присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії. Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями"; | Відхилено | |||
406. |
У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії. |
-379- Катеринчук М.Д. В другому абзаці частині 4 статті 27 слова "рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії" замінити словами "засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії". | Відхилено |
У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії, але не менше трьох членів комісії. |
-380- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині четвертій статті 27 Закону слова абзацу другого замінити наступними словами: "Рішення виборчої комісії приймаються більшістю голосів від її складу. У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування рішення дільничної виборчої комісії приймаються більшістю голосів від кількості присутніх на засіданні членів, при умові, що на відповідному засіданні присутньо більше половини її складу". | Відхилено | |||
-381- Міщенко С.Г. В абзаці другому частини четвертої статті 27 слова "присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії" замінити словами "складу виборчої комісії"; | Відхилено | |||
-382- Кармазін Ю.А. Абзац 2 частини 4 статті 27 викласти в такій редакції: "У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії, але не менше трьох членів комісії". | Враховано частково | |||
-383- Подгорний С.П. Фомін О.В. У ч.4 статті 27 виключити наступний абзац: "У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії, незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії." | Відхилено | |||
-384- Чорноволенко О.В. Абзац другий частини 4 статті 27 викласти в наступній редакції "У день голосування, при підрахунку голосів, встановленні результатів голосування на виборчій дільниці, підсумку голосування в межах відповідного виборчого округу засідання територіальної або дільничної виборчої комісії є повноважним за умови присутності не менш як двох третин складу комісії." | Відхилено | |||
-385- Олійник В.С. У абзаці 2 пункту 4 статті 27 законопроекту слова "незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії" замінити словами "у випадку коли на засіданні комісії присутні більше половини членів комісії від складу цієї комісії" | Відхилено | |||
-386- Ключковський Ю.Б. В абзаці другому частини четвертої статті 27 слова "незалежно від кількості присутніх на засіданні виборчої комісії членів комісії" виключити. | Відхилено | |||
-387- Боднар-Петровська О.Б. Абзац другий частини четвертої статті 27 викласти у такій редакції: "У день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини складу цієї комісії, а рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії." | Відхилено | |||
-388- Яценюк А.П. Абзац 2 частини четвертої статті 27 проекту Закону вилучити. | Відхилено | |||
407. |
Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями. |
-389- Катеринчук М.Д. Ключковський Ю.Б. Задирко Г.О. Каплієнко В.В. Абзац 3 частини 4 статті 27 "Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями.", виключити. | Відхилено |
Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються без прийняття рішень відповідними виборчими комісіями. |
-390- Олійник В.С. У абзаці 3 пункту 4 статті 27 законопроекту слова "без прийняття рішень" замінити словами "і затверджуються" | Відхилено | |||
-391- Яценюк А.П. В абзаці 3 частини четвертої статті 27 проекту Закону слова "без прийняття рішень" замінити словами "на підставі рішень". | Відхилено | |||
-392- Александровська А.О. Абзац третій частини четвертої статті 27 викласти в такій редакції: "Протоколи виборчих комісій про підрахунок голосів, про встановлення підсумків голосування та про результати місцевих виборів складаються в результаті прийняття рішення відповідними виборчими комісіями." | Відхилено | |||
-393- Александровська А.О. Частину четверту статті 27 доповнити: "Рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити: найменування комісії; найменування рішення; дату та місце його прийняття і порядковий номер, мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії, посилання на конкретні положення нормативно-правових актів або рішення ЦВК, чи територіальної виборчої комісії, або судові рішення, якими керувалась комісія при прийняті рішення; результативну частину. Рішення підписується головуючим на засіданні." | Відхилено | |||
408. |
5. Засідання виборчої комісії скликається з обов'язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний. |
-394- Подгорний С.П. Фомін О.В. Частину п’яту статті 27 викласти в такій редакції: "Засідання виборчої комісії скликається з обов'язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний. Факт повідомлення члена комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний має бути підтверджений документально." | Відхилено |
5. Засідання виборчої комісії скликається з обов'язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний. |
409. |
6. Членам виборчої комісії надаються проекти рішень комісії та необхідні матеріали, як правило, в день проведення засідання комісії. |
-395- Князевич Р.П. Частину шосту статті 27 викласти в такій редакції: "6. Членам виборчої комісії надаються проекти рішень комісії та необхідні матеріали, як правило, не пізніш як за день до дня проведення засідання комісії." | Відхилено |
6. Членам виборчої комісії надаються проекти рішень комісії та необхідні матеріали, як правило, в день проведення засідання комісії. |
-396- Чорноволенко О.В. У частині 6 статті 27 слова "в день проведення" замінити словами "не пізніше як за день до дня проведення". | Відхилено | |||
410. |
7. Засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник. У разі їх відсутності на засіданні комісії або невиконання ними цієї функції комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні. |
7. Засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник. У разі їх відсутності на засіданні комісії або невиконання ними цієї функції комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні. |
||
411. |
8. Територіальна, дільнична виборча комісія на вимогу трьох її членів або також за рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів зобов'язана розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень, протягом трьох днів, але не пізніше дня місцевих виборів, крім випадків, передбачених цим Законом. |
-397- Александровська А.О. Частину восьму статті 27 викласти в такій редакції: "8. Територіальна, дільнична виборча комісія на вимогу трьох її членів або також за рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів зобов'язана розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень, протягом трьох днів, але не пізніше дня місцевих виборів, крім випадків, передбачених цим Законом, а в день виборів, крім дільничної виборчої комісії, - невідкладно. Територіальна виборча комісія в день голосування на вимогу трьох її членів або за рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів зобов'язана невідкладно розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень." | Відхилено |
8. Територіальна, дільнична виборча комісія на вимогу трьох її членів або також за рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів зобов'язана розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень, протягом трьох днів, але не пізніше дня місцевих виборів, крім випадків, передбачених цим Законом. |
412. |
Територіальна виборча комісія в день голосування на вимогу трьох її членів або за рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів зобов'язана невідкладно розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень. |
Територіальна виборча комісія в день голосування на вимогу трьох її членів або за рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів зобов'язана невідкладно розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень. |
||
413. |
9. На засіданнях виборчої комісії, у приміщенні виборчої дільниці, де проводиться голосування, мають право бути присутніми з додержанням вимог цього Закону: |
9. На засіданнях виборчої комісії, у приміщенні виборчої дільниці, де проводиться голосування, мають право бути присутніми з додержанням вимог цього Закону: |
||
414. |
1) члени Центральної виборчої комісії, працівники секретаріату Центральної виборчої комісії та служби розпорядника Державного реєстру виборців; |
-398- Чорноволенко О.В. У пункті 1 частини 9 статті 27 вилучити наступне речення "працівники секретаріату Центральної виборчої комісії та служби розпорядника Державного реєстру виборців" | Відхилено |
1) члени Центральної виборчої комісії, працівники секретаріату Центральної виборчої комісії та служби розпорядника Державного реєстру виборців; |
415. |
2) члени виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів; |
2) члени виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів; |
||
416. |
3) кандидати в депутати, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати у одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі (разом не більше двох осіб від відповідної місцевої організації партії або кандидата в депутати); |
-399- Чорноволенко О.В. У пункті 3 частини 9 статті 27 після слів "місцевих організацій партій" додати слово " (блоків)" та вилучити слова "одномандатному мажоритарному". | Відхилено |
3) кандидати в депутати, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати у одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі (разом не більше двох осіб від відповідної місцевої організації партії або кандидата в депутати); |
-400- Ключковський Ю.Б. Пункт 3 частини дев’ятої статті 27 після слів "одномандатному мажоритарному" доповнити словами "багатомандатному мажоритарному". | Відхилено | |||
-401- Джоджик Я.І. Частина 3 пункту 9 статті 27 – викласти у такій редакції: "3) кандидати в депутати, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій (виборчих блоків організацій політичних партій), офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій (виборчих блоків організацій політичних партій), які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати у одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі (разом не більше двох осіб від відповідної місцевої організації партії (виборчих блоків організацій політичних партій) або кандидата в депутати)"; | Відхилено | |||
417. |
4) кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, офіційні спостерігачі (не більше однієї особи від одного кандидата); |
-402- Ключковський Ю.Б. У пункті четвертому частини дев’ятої статті 27 після слова "голови" доповнити словами "які самовисунулися"; | Відхилено |
4) кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, офіційні спостерігачі (не більше однієї особи від одного кандидата); |
-403- Ключковський Ю.Б. У пункті четвертому частини дев’ятої статті 27 слова "однієї особи" замінити словами "двох осіб". | Відхилено | |||
418. |
5) офіційні спостерігачі від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій; |
-404- Доній О.С. В статті 27 підпукт 5 пункту 9 викласти в такій редакції: "5) офіційні спостерігачі від всеукраїнських і місцевих громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій;" | Відхилено |
5) офіційні спостерігачі від всеукраїнських громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій (не більше двох осіб від відповідної організації); |
-405- Касянюк О.Р. Пункт 5 частини 9 статті 27 доповнити словами " (не більше двох осіб від відповідної організації);" | Враховано | |||
419. |
6) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). |
6) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). |
||
420. |
Інші особи можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії відповідно до прийнятого нею рішення. Перебування інших осіб на виборчій дільниці під час проведення голосування, а також на засіданні комісії під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування не дозволяється. |
-406- Князевич Р.П. Після частини дев’ятої доповнити статтю 27 частиною 10 такого змісту: "10. Працівники правоохоронних органів можуть здійснювати охорону правопорядку в день виборів та при підрахунку голосів лише поза межами приміщення для голосування. У випадку виникнення фактів порушень правопорядку голова, заступник голови чи секретар комісії може їх викликати виключно для вчинення дій з відновлення правопорядку і на час, необхідний для таких дій." | Відхилено |
Інші особи можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії відповідно до прийнятого нею рішення. Перебування інших осіб на виборчій дільниці під час проведення голосування, а також на засіданні комісії під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування не дозволяється. |
421. |
10. Виборча комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення права участі в засіданні осіб, зазначених у частині дев'ятій цієї статті, якщо вони перешкоджають його проведенню. |
-407- Князевич Р.П. Частину десяту статті 27 виключити. | Відхилено |
10. Виборча комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення права участі в засіданні осіб, зазначених у частині дев'ятій цієї статті, якщо вони перешкоджають його проведенню. |
-408- Чорноволенко О.В. Частину 10 статті 27 доповнити реченням "Таке рішення приймається двома третинами від її складу." | Відхилено | |||
-409- Яценюк А.П. У частині десятій статті 27 проекту Закону після слів "виборча комісія" доповнити словами "не менш ніж двома третинами голосів від свого складу". | Відхилено | |||
-410- Каплієнко В.В. Парубій А.В. Іваненко В.Г. Задирко Г.О. У статті 27: ч. 10 доповнити словами: "Таке рішення приймається двома третинами від її складу, оформлюється письмово та вручається особі, яка позбавляється права приймати участь у засіданні, в день його проведення та надсилається на її адресу." | Відхилено | |||
422. |
11. На засіданні виборчої комісії ведеться протокол, який підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання, у разі відсутності секретаря комісії). |
-411- Князевич Р.П. Частину одинадцяту статті 27 викласти в такій редакції: "На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії. За відсутності секретаря комісії чи у разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов'язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання. Протокол засідання комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання). Протокол засідання комісії надається для ознайомлення членам комісії не пізніше наступного засідання комісії, при цьому член комісії має право його підписати." | Відхилено |
11. На засіданні виборчої комісії ведеться протокол, який підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання, у разі відсутності секретаря комісії). 12. З питань поточної діяльності комісія може приймати протокольні рішення. 13. Виборча комісія складає акти та протоколи. Акт комісії засвідчує певний факт або певну подію, виявлені і визнані комісією. Протокол комісії встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією. Акти і протоколи виборчої комісії складаються у випадках, передбачених цим Законом, за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією, та у кількості примірників, встановленій цим Законом. Акт або протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії. Перший примірник акта чи протоколу мають право підписати присутні на засіданні кандидати, зареєстровані для участі у відповідних виборах, їх довірені особи, офіційні спостерігачі |
-412- Князевич Р.П. Статтю 27 після частини одинадцять доповнити частинами 12 та 13 такого змісту: "12. З питань поточної діяльності комісія може приймати протокольні рішення. 13. Виборча комісія складає акти та протоколи. Акт комісії засвідчує певний факт або певну подію, виявлені і визнані комісією. Протокол комісії встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією. Акти і протоколи виборчої комісії складаються у випадках, передбачених цим Законом, за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією, та у кількості примірників, встановленій цим Законом. Акт або протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії. Перший примірник акта чи протоколу мають право підписати присутні на засіданні кандидати, зареєстровані для участі у відповідних виборах, їх довірені особи, офіційні спостерігачі." | Враховано | |||
423. |
12. Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від присутніх членів комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття. У разі невиконання виборчою комісією вимог цього Закону (бездіяльність виборчої комісії) виборча комісія вищого рівня з відповідних місцевих виборів може прийняти рішення по суті питань, віднесених до компетенції комісії нижчого рівня. У день голосування такі питання розглядаються невідкладно. |
-413- Чорноволенко О.В. У частині 12 статті 27 слова "від присутніх членів комісії" замінити словами "від складу комісії, крім випадків, передбачених цим Законом". | Відхилено |
14. Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від присутніх членів комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття. У разі невиконання виборчою комісією вимог цього Закону (бездіяльність виборчої комісії) виборча комісія вищого рівня з відповідних місцевих виборів може прийняти рішення по суті питань, віднесених до компетенції комісії нижчого рівня. У день голосування такі питання розглядаються невідкладно. |
-414- Олійник В.С. Текст пункту 14 статті 27 законопроекту після слів "від присутніх членів комісії" доповнити словами "у випадку коли на засіданні комісії присутні більше половини членів комісії від складу цієї комісії" | Відхилено | |||
424. |
13. Рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити: найменування комісії, найменування рішення, дату та місце його прийняття і порядковий номер, мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії, посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення, резолютивну частину. |
15. Рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити: найменування комісії, найменування рішення, дату та місце його прийняття і порядковий номер, мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії, посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення, резолютивну частину. |
||
425. |
Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні. |
Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні. |
||
426. |
14. Член виборчої комісії, який бере участь у її засіданні та не згоден з рішенням, прийнятим комісією, має право у письмовій формі висловити окрему думку, що додається до відповідного протоколу засідання виборчої комісії. |
16. Член виборчої комісії, який бере участь у її засіданні та не згоден з рішенням, прийнятим комісією, має право у письмовій формі висловити окрему думку, що додається до відповідного протоколу засідання виборчої комісії. |
||
427. |
15. Рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для всіх суб'єктів та інших учасників виборчого процесу. |
17. Рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для всіх суб'єктів та інших учасників виборчого процесу. |
||
428. |
Ніхто не має права втручатися в діяльність виборчої комісії, крім випадків, передбачених цим Законом. |
Ніхто не має права втручатися в діяльність виборчої комісії, крім випадків, передбачених цим Законом. |
||
429. |
16. Рішення дільничної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку відповідною територіальною виборчою комісією або судом. У такому випадку відповідна територіальна виборча комісія має право прийняти рішення по суті питання. |
18. Рішення дільничної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку відповідною територіальною виборчою комісією або судом. У такому випадку відповідна територіальна виборча комісія має право прийняти рішення по суті питання. |
||
430. |
17. Рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом. Територіальна виборча комісія вищого рівня, Центральна виборча комісія у такому випадку має право прийняти рішення по суті питання. |
-415- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині сімнадцятій статті 27 Закону слова "Центральна виборча комісія" виключити. | Відхилено |
19. Рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом. Територіальна виборча комісія вищого рівня, Центральна виборча комісія у такому випадку має право прийняти рішення по суті питання. |
431. |
18. Документи та звернення, що надходять до виборчої комісії, мають право приймати голова комісії, заступник голови комісії, секретар або інший визначений комісією член комісії. |
20. Документи та звернення, що надходять до виборчої комісії, мають право приймати голова комісії, заступник голови комісії, секретар або інший визначений комісією член комісії. |
||
432. |
19. Ведення діловодства виборчих комісій здійснюється в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією. |
21. Ведення діловодства виборчих комісій здійснюється в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією. |
||
433. |
20. Виборча комісія не може прийняти рішення про дострокове припинення своїх повноважень. |
22. Виборча комісія не може прийняти рішення про дострокове припинення своїх повноважень. |
||
434. |
21. Для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень, передбачених цим Законом, Центральна виборча комісія та територіальні виборчі комісії можуть залучати відповідних фахівців, технічних працівників, робота яких оплачується в порядку, визначеному частиною тринадцятою статтею 28 цього Закону. |
23. Для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень, передбачених цим Законом, Центральна виборча комісія та територіальні виборчі комісії можуть залучати відповідних фахівців, технічних працівників, робота яких оплачується в порядку, визначеному частиною тринадцятою статтею 28 цього Закону. |
||
435. |
22. Виборча комісія Автономної Республіки Крим для забезпечення здійснення своїх повноважень має апарат виборчої комісії. Умови оплати праці працівників апарату виборчої комісії встановлюються Кабінетом Міністрів України. Оплата праці працівників апарату виборчої комісії Автономної Республіки Крим здійснюється за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим. |
-416- Келестин В.В. Частину 22 викласти у такій редакції: "22. Територіальна виборча комісія, сформована на чергових виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, міських, районних у містах рад та міських голів, для забезпечення своєї діяльності у здійсненні повноважень має апарат виборчої комісії. Умови оплати праці працівників апарату виборчої комісії встановлюються Кабінетом Міністрів України. Оплата праці працівників апарату виборчої комісії здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету."; | Відхилено |
24. Виборча комісія Автономної Республіки Крим для забезпечення здійснення своїх повноважень має апарат виборчої комісії. Умови оплати праці працівників апарату виборчої комісії встановлюються Кабінетом Міністрів України. Оплата праці працівників апарату виборчої комісії Автономної Республіки Крим здійснюється за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим. 25. В період після закінчення виборчого процесу забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії у виконанні її повноважень здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету |
-417- Келестин В.В. Доповнити статтю частиною 23 такого змісту: "23. В період після закінчення виборчого процесу забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії у виконанні її повноважень здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету." | Враховано | |||
436. |
Стаття 28. Статус та оплата праці члена виборчої комісії |
-418- Келестин В.В. Назву статті 28 викласти в такій редакції: "Стаття 28. Статус та оплата праці членів виборчої комісії в період виборчого процесу" | Відхилено |
Стаття 28. Статус та оплата праці члена виборчої комісії |
437. |
1. Статус члена Центральної виборчої комісії визначається Законом України "Про Центральну виборчу комісію". |
1. Статус члена Центральної виборчої комісії визначається Законом України "Про Центральну виборчу комісію". |
||
438. |
2. Статус члена територіальної, дільничної виборчої комісії визначається цим Законом. |
-419- Подгорний С.П. Фомін О.В. Статтю 28 доповнити після другої частини новими частинами три – п’ять такого змісту: "3.Член територіальної, дільничної виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом цієї статті, після чого складає таку присягу члена виборчої комісії: "Я, (прізвище, ім’я та по-батькові), беручи на себе повноваження члена виборчої комісії та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українським народом, присягаю додержуватися Конституції та законів України, чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об’єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України". 4. Особа, що скала присягу, ставить свій підпис під текстом присяги. Цей документ є невід’ємною частиною документації відповідної комісії. Члену комісії після складання ним присяги видається посвідчення члена комісії за підписом голови комісії вищого рівня. 5. Відмова скласти присягу означає відмову особи бути членом комісії." Змінити нумерацію частин три-п'ятнадцять статті 28 відповідно на шість-вісімнадцять. | Відхилено |
2. Статус члена територіальної, дільничної виборчої комісії визначається цим Законом. |
-420- Кеменяш О.М. Доповнити статтю 28 частинами 3-5 такого змісту: "3. Член територіальної, дільничної виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов'язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин відповідно п’ятої, шостої та сьомої цієї статті, після чого складає таку присягу члена комісії: "Я, (прізвище, ім'я та по батькові), беручи на себе повноваження члена виборчої комісії та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українським народом, присягаю додержуватися Конституції та законів України, чесно і сумлінно виконувати свої обов'язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об'єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України". 4. Особа, що склала присягу, ставить свій підпис під текстом присяги. Цей документ є невід'ємною частиною документації відповідної комісії. Члену комісії після складення ним присяги видається посвідчення за підписом голови комісії вищого рівня. 5. Відмова скласти присягу означає відмову особи бути членом комісії. Частини 3-15 вважати відповідно частинами 7-19." | Відхилено | |||
439. |
3. За рішенням виборчої комісії голова, заступник голови, секретар або в разі їх відмови інші члени територіальної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше двох осіб) протягом виборчого процесу можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі. Зазначені особи на цей період увільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи зі збереженням стажу роботи. |
3. За рішенням виборчої комісії голова, заступник голови, секретар або в разі їх відмови інші члени територіальної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше двох осіб) протягом виборчого процесу можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі. Зазначені особи на цей період увільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи зі збереженням стажу роботи. |
||
440. |
Голова, заступник голови, секретар виборчої комісії Автономної Республіки Крим виконують свої повноваження на постійній основі. Умови оплати їх праці встановлюються Кабінетом Міністрів України, оплата здійснюється за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим. |
Голова, заступник голови, секретар виборчої комісії Автономної Республіки Крим виконують свої повноваження на постійній основі. Умови оплати їх праці встановлюються Кабінетом Міністрів України, оплата здійснюється за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим. |
||
441. |
4. Член територіальної, дільничної виборчої комісії до закінчення строку своїх повноважень у комісії не може бути звільнений з роботи, переведений на нижчу посаду з підстав, пов'язаних із виконанням ним обов'язків у виборчій комісії. |
-421- Кармазін Ю.А. Частину 4 статті 28 викласти в такій редакції: "4. Член територіальної, дільничної виборчої комісії до закінчення строку своїх повноважень у комісії не може бути переведений на іншу роботу, направлений у відрядження чи призваний на військову або альтернативну (невійськову) службу, навчальні (перевірні) та спеціальні збори військовозобов'язаних", виключивши слова "з підстав, пов'язаних із виконанням ним обов'язків у виборчій комісії.", щоб унеможливити тиск на членів комісій. | Відхилено |
4. Член територіальної, дільничної виборчої комісії до закінчення строку своїх повноважень у комісії не може бути звільнений з роботи, переведений на нижчу посаду з підстав, пов'язаних із виконанням ним обов'язків у виборчій комісії. |
442. |
5. Член територіальної виборчої комісії має право: |
5. Член територіальної виборчої комісії має право: |
||
443. |
1) брати участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд виборчої комісії; |
1) брати участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд виборчої комісії; |
||
444. |
2) виступати на засіданнях виборчої комісії, ставити іншим учасникам засідання запитання щодо питань порядку денного, вносити пропозиції з питань, віднесених до повноважень комісії; |
2) виступати на засіданнях виборчої комісії, ставити іншим учасникам засідання запитання щодо питань порядку денного, вносити пропозиції з питань, віднесених до повноважень комісії; |
||
445. |
3) за дорученням комісії перевіряти діяльність дільничних виборчих комісій на відповідній території; |
3) за дорученням комісії перевіряти діяльність дільничних виборчих комісій на відповідній території; |
||
446. |
4) знайомитися з документами виборчої комісії, членом якої він є, та дільничних виборчих комісій на відповідній території; |
4) знайомитися з документами виборчої комісії, членом якої він є, та дільничних виборчих комісій на відповідній території; |
||
447. |
5) на увільнення від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи на час засідань виборчої комісії та виконання доручень виборчої комісії (для члена виборчої комісії, який виконує повноваження не на платній основі, – зі збереженням заробітної плати); |
5) на увільнення від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи на час засідань виборчої комісії та виконання доручень виборчої комісії (для члена виборчої комісії, який виконує повноваження не на платній основі, – зі збереженням заробітної плати); |
||
448. |
6) на відшкодування шкоди, заподіяної його життю, здоров'ю чи майну у зв'язку з виконанням обов'язків члена виборчої комісії, у порядку і розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України; |
6) на відшкодування шкоди, заподіяної його життю, здоров'ю чи майну у зв'язку з виконанням обов'язків члена виборчої комісії, у порядку і розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України; |
||
449. |
7) представляти територіальну виборчу комісію за її рішенням в органах державної влади та органах місцевого самоврядування; |
7) представляти територіальну виборчу комісію за її рішенням в органах державної влади та органах місцевого самоврядування; |
||
450. |
8) здійснювати інші повноваження відповідно до цього Закону. |
8) здійснювати інші повноваження відповідно до цього Закону. |
||
451. |
6. Член дільничної виборчої комісії має право: |
6. Член дільничної виборчої комісії має право: |
||
452. |
1) брати участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд виборчої комісії; |
1) брати участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд виборчої комісії; |
||
453. |
2) виступати на засіданнях виборчої комісії, ставити іншим учасникам засідання запитання щодо порядку денного, вносити пропозиції з питань, віднесених до повноважень комісії; |
2) виступати на засіданнях виборчої комісії, ставити іншим учасникам засідання запитання щодо порядку денного, вносити пропозиції з питань, віднесених до повноважень комісії; |
||
454. |
3) знайомитися з документами виборчої комісії, членом якої він є; |
3) знайомитися з документами виборчої комісії, членом якої він є; |
||
455. |
4) на увільнення від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи на час засідань виборчої комісії та виконання доручень виборчої комісії (для члена виборчої комісії, який виконує повноваження не на платній основі, – зі збереженням заробітної плати); |
4) на увільнення від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи на час засідань виборчої комісії та виконання доручень виборчої комісії (для члена виборчої комісії, який виконує повноваження не на платній основі, – зі збереженням заробітної плати); |
||
456. |
5) на відшкодування шкоди, заподіяної його життю, здоров'ю чи майну у зв'язку з виконанням обов'язків члена виборчої комісії, у порядку і розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України. |
5) на відшкодування шкоди, заподіяної його життю, здоров'ю чи майну у зв'язку з виконанням обов'язків члена виборчої комісії, у порядку і розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України. |
||
457. |
7. Член виборчої комісії зобов'язаний: |
-422- Князевич Р.П. Частину сьому статті 28 доповнити пунктом 6) такого змісту: "6) на час здійснення повноважень не брати участі в здійснення агітації за чи проти кандидатів та не давати публічно оцінки їх діяльності." | Відхилено |
7. Член виборчої комісії зобов'язаний: |
458. |
1) додержуватися Конституції України та законів України, зокрема з питань підготовки і проведення місцевих виборів; |
1) додержуватися Конституції України та законів України, зокрема з питань підготовки і проведення місцевих виборів; |
||
459. |
2) брати участь у засіданнях виборчої комісії; |
2) брати участь у засіданнях виборчої комісії; |
||
460. |
3) виконувати рішення виборчої комісії та обов'язки, покладені на нього згідно з їх розподілом у комісії; |
3) виконувати рішення виборчої комісії та обов'язки, покладені на нього згідно з їх розподілом у комісії; |
||
461. |
4) виконувати рішення виборчої комісії вищого рівня. |
4) виконувати рішення виборчої комісії вищого рівня. |
||
462. |
8. Член виборчої комісії має інші права та обов'язки, передбачені цим та іншими законами України. |
8. Член виборчої комісії має інші права та обов'язки, передбачені цим та іншими законами України. |
||
463. |
9. Робота члена територіальної, дільничної виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі відповідно до частини третьої цієї статті, оплачується в розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим, відповідного місцевого бюджету (далі – кошти відповідного місцевого бюджету), отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України. |
9. Робота члена територіальної, дільничної виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі відповідно до частини третьої цієї статті, оплачується в розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим, відповідного місцевого бюджету (далі – кошти відповідного місцевого бюджету), отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України. |
||
464. |
10. Розмір заробітної плати членів виборчих комісій визначається Кабінетом Міністрів України. Для членів виборчих комісій, увільнених від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, розмір заробітної плати не може бути нижчим від середньої заробітної плати за основним місцем роботи та перевищувати розмір заробітної плати відповідного сільського, селищного, міського голови або голови відповідної ради. Розмір заробітної плати члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування. |
-423- Кеменяш О.М. Частину 10 статті 28 викласти в такій редакції: "Розмір заробітної плати членів виборчих комісій визначається Кабінетом Міністрів України . Для членів виборчих комісій, увільнених від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи розмір заробітної плати визначається Кабінетом Міністрів в залежності від розміру дільниць (малих, середніх, великих та територіальних) та прив’язується до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законами України на поточний рік. Розмір заробітної плати члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування. | Відхилено |
10. Розмір заробітної плати членів виборчих комісій визначається Кабінетом Міністрів України. Для членів виборчих комісій, увільнених від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, розмір заробітної плати не може бути нижчим від середньої заробітної плати за основним місцем роботи та перевищувати розмір заробітної плати відповідного сільського, селищного, міського голови або голови відповідної ради. Розмір заробітної плати члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування. |
-424- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. Доповнити частину десяту статті 28 Закону останнім реченням наступного змісту: "Таке рішення приймається двома третинами голосів від кількості присутніх на засіданні членів комісії, невідкладно складається в письмовому вигляді, підписується та надається особі, стосовно якої воно прийняте". | Відхилено | |||
465. |
11. Членам виборчих комісій у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку та проведення місцевих виборів, може бути нарахована і виплачена одноразова грошова винагорода в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. |
11. Членам виборчих комісій у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку та проведення місцевих виборів, може бути нарахована і виплачена одноразова грошова винагорода в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. |
||
466. |
12. Робота членів виборчих комісій (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів та у дні встановлення підсумків голосування і результатів виборів оплачується у розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. |
12. Робота членів виборчих комісій (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів та у дні встановлення підсумків голосування і результатів виборів оплачується у розмірі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. |
||
467. |
13. Робота осіб, зазначених у частині двадцять першій статті 27 цього Закону, під час підготовки та проведення місцевих виборів оплачується в межах коштів відповідно Державного бюджету України та відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, та затвердженого кошторису. |
-425- Задирко Г.О. Каплієнко В.В. У частині тринадцятій статті 28 Закону слова "та відповідного місцевого бюджету, отримані як цільова субвенція з Державного бюджету України" виключити. | Відхилено |
13. Робота осіб, зазначених у частині двадцять першій статті 27 цього Закону, під час підготовки та проведення місцевих виборів оплачується в межах коштів відповідно Державного бюджету України та відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, та затвердженого кошторису. |
468. |
14. Виконання робіт, пов’язаних з організацією підготовки і проведення місцевих виборів, особами, визнаними в установленому законом порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги. |
14. Виконання робіт, пов’язаних з організацією підготовки і проведення місцевих виборів, особами, визнаними в установленому законом порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги. |
||
469. |
15. Оплата праці членів виборчої комісії, в тому числі у день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких видів соціальних виплат, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо. |
15. Оплата праці членів виборчої комісії, в тому числі у день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких видів соціальних виплат, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо. |
||
470. |
Стаття 29. Припинення повноважень складу виборчої комісії та члена виборчої комісії |
Стаття 29. Припинення повноважень складу виборчої комісії та члена виборчої комісії |
||
471. |
1. Повноваження члена територіальної виборчої комісії припиняються з моменту сформування нового складу територіальної виборчої комісії у порядку, визначеному цим Законом. |
1. Повноваження члена територіальної виборчої комісії припиняються з моменту сформування нового складу територіальної виборчої комісії у порядку, визначеному цим Законом. |
||
472. |
2. Повноваження члена дільничної виборчої комісії припиняються одночасно з припиненням повноважень дільничної виборчої комісії. |
2. Повноваження члена дільничної виборчої комісії припиняються одночасно з припиненням повноважень дільничної виборчої комісії. |
||
473. |
3. Повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього та інших законів України. |
-426- Князевич Р.П. В частині третій статті 29 вилучити слова "одноразового грубого порушення чи". | Відхилено |
3. Повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього та інших законів України. |
-427- Чорноволенко О.В. У частині 3 статті 29 слова "виборчою комісією, яка сформувала (утворила)" замінити словами "органом, який сформував (утворив)". | Відхилено | |||
474. |
4. Повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв'язку з: |
4. Повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв'язку з: |
||
475. |
1) особистою заявою про складення повноважень члена комісії; |
1) особистою заявою про складення повноважень члена комісії; |
||
476. |
2) відкликанням його суб'єктом подання кандидатури члена комісії; |
2) відкликанням його суб'єктом подання кандидатури члена комісії; |
||
477. |
3) припиненням його громадянства України; |
3) припиненням його громадянства України; |
||
478. |
4) вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов'язків члена комісії; |
4) вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов'язків члена комісії; |
||
479. |
5) реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатом у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатом у народні депутати України, кандидатом на Президента України; |
-428- Богословська І.Г. У пyнкті 5 частини четвертої статті 29 проекту Закону після слів "кандидатом на" і перед словами: "Президента України" доповнити словом "пост" | Враховано |
5) реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатом у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, кандидатом у народні депутати України, кандидатом на пост Президента України; |
480. |
6) реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидата у народні депутати України, кандидата на пост Президента України, представником політичної партії, уповноваженою особою місцевої організації партії, уповноваженою особою ініціативної групи всеукраїнського референдуму, представником ініціативної групи в Центральній виборчій комісії, офіційним спостерігачем; |
6) реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидата у народні депутати України, кандидата на пост Президента України, представником політичної партії, уповноваженою особою місцевої організації партії, уповноваженою особою ініціативної групи всеукраїнського референдуму, представником ініціативної групи в Центральній виборчій комісії, офіційним спостерігачем; |
||
481. |
7) систематичним невиконанням покладених на нього обов'язків, засвідченим не менш як двома рішеннями з цього приводу комісії, до складу якої він входить, та (чи) виборчою комісією вищого рівня; |
-429- Кириленко В.А. В частині 4 статті 29 пункт 7) вилучити. | Відхилено |
7) систематичним невиконанням покладених на нього обов'язків, засвідченим не менш як двома рішеннями з цього приводу комісії, до складу якої він входить, та (чи) виборчою комісією вищого рівня; |
-430- Чорноволенко О.В. У пункті 7 частини 4 статті 29 вилучити наступні слова "та (чи) виборчою комісією вищого рівня". | Відхилено | |||
-431- Подгорний С.П. Фомін О.В. Пункт сім четвертої частини статті 29 викласти як два пункти сім і вісім наступного змісту: "7) відмовою скласти присягу члена комісії; 8) порушенням присяги члена комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов'язків, засвідченим не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить та (чи) виборчою комісією вищого рівня" Нумерацію пунктів 8) 9) 10) 11) 12) 13) четвертої частини статті 29 змінити на 9) 10) 11) 12) 13) 14). | Відхилено | |||
482. |
8) одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, встановленим рішенням суду або рішенням комісії вищого рівня; |
-432- Чорноволенко О.В. У пункті 8 частини 4 статті 29 вилучити наступні слова "або рішенням комісії вищого рівня". | Відхилено |
8) одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, встановленим рішенням суду або рішенням комісії вищого рівня; |
483. |
9) порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду; |
9) порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду; |
||
484. |
10) набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення умисного злочину або вироком суду, яким передбачене покарання у вигляді позбавлення волі; |
10) набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення умисного злочину або вироком суду, яким передбачене покарання у вигляді позбавлення волі; |
||
485. |
11) набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів, виборів народних депутатів України, Президента України, всеукраїнського референдуму; |
11) набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів, виборів народних депутатів України, Президента України, всеукраїнського референдуму; |
||
486. |
12) визнанням його судом недієздатним; |
12) визнанням його судом недієздатним; |
||
487. |
13) його смертю. |
-433- Олійник С.В. У статті 29 частину 4 доповнити пунктом 14 такого змісту: "14) не висуванням місцевою організацією партії, за поданням якої був обраний член територіально1 виборчої комісії, кандидатів на відповідні місцеві вибори." | Відхилено |
13) його смертю. |
488. |
5. При виникненні обставин, передбачених у пунктах 3 – 6, 10 – 13 частини четвертої цієї статті, повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту їх виникнення або виявлення, а обставин, передбачених у пунктах 1, 2, 7 – 9 частини четвертої цієї статті – з моменту прийняття рішення про дострокове припинення його повноважень комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну або дільничну виборчу комісію. |
-434- Олійник С.В. У частині 5 статті 29 слова і цифри "у пунктах 1, 2, 7 – 9" замінити словами і цифрами "у пунктах 1, 2, 7 - 9, 14" | Відхилено |
5. При виникненні обставин, передбачених у пунктах 3 – 6, 10 – 13 частини четвертої цієї статті, повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту їх виникнення або виявлення, а обставин, передбачених у пунктах 1, 2, 7 – 9 частини четвертої цієї статті – з моменту прийняття рішення про дострокове припинення його повноважень комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну або дільничну виборчу комісію. |
489. |
Особа, яка подала особисту заяву про складення повноважень члена виборчої комісії, продовжує виконувати обов’язки голови, заступника голови, секретаря, члена виборчої комісії до моменту прийняття рішення комісією вищого рівня про дострокове припинення його повноважень. |
Особа, яка подала особисту заяву про складення повноважень члена виборчої комісії, продовжує виконувати обов’язки голови, заступника голови, секретаря, члена виборчої комісії до моменту прийняття рішення комісією вищого рівня про дострокове припинення його повноважень. |
||
490. |
6. У разі дострокового припинення повноважень усього складу виборчої комісії або зменшення кількісного складу виборчої комісії нижче від мінімальних меж, встановлених відповідно частиною шостою статті 22 і частиною третьою статті 23 цього Закону, відповідна виборча комісія, яка сформувала (утворила) цю виборчу комісію, протягом двох днів, але не пізніш як напередодні дня виборів, відповідно затверджує новий склад виборчої комісії або включає до її складу інших осіб замість тих, повноваження яких припинено у порядку, встановленому цим Законом, із тим, щоб кількісний склад такої виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості. |
-435- Катеринчук М.Д. Частину 6 статті 29 викласти в наступній редакції: "6. Відповідна виборча комісія, яка достроково припинила повноваження усього складу територіальної виборчої комісії, дільничної виборчої комісії, окремого члена виборчої комісії або виявила підстави для припинення повноважень, не пізніше наступного дня повідомляє про це суб'єктів, за поданням яких до складу комісії було включено осіб, повноваження яких достроково припинено або щодо яких виявлено підстави для припинення їх повноважень.". | Відхилено |
6. У разі дострокового припинення повноважень усього складу виборчої комісії або зменшення кількісного складу виборчої комісії нижче від мінімальних меж, встановлених відповідно частиною шостою статті 22 і частиною третьою статті 23 цього Закону, відповідна виборча комісія, яка сформувала (утворила) цю виборчу комісію, протягом двох днів, але не пізніш як напередодні дня виборів, відповідно затверджує новий склад виборчої комісії або включає до її складу інших осіб замість тих, повноваження яких припинено у порядку, встановленому цим Законом, із тим, щоб кількісний склад такої виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості. |
-436- Кармазін Ю.А. Частину 6 статті 29 викласти в такій редакції: "6. У разі дострокового припинення повноважень усього складу виборчої комісії або зменшення кількісного складу виборчої комісії нижче від мінімальних меж, встановлених відповідно частиною шостою статті 22 і частиною третьою статті 23 цього Закону, відповідна виборча комісія, яка сформувала (утворила) цю виборчу комісію, повинна невідкладно повідомити про це суб’єкта подання кандидатури члена комісії, повноваження якого достроково припинено і протягом двох днів, але не пізніш як напередодні дня виборів, відповідно затверджує новий склад виборчої комісії або включає до її складу інших осіб замість тих, повноваження яких припинено у порядку, встановленому цим Законом, із тим, щоб кількісний склад такої виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості.". | Відхилено | |||
-437- Чорноволенко О.В. У абзаці першому частини 6 статті 29 слова "відповідна виборча комісія, яка сформувала (утворила)" замінити словами "відповідний орган, який сформував (утворив)". | Відхилено | |||
491. |
Суб'єкт подання кандидатури члена комісії, повноваження якого достроково припинено, має пріоритетне право на подання кандидатури для включення до складу виборчої комісії замість вибулого. У разі відсутності такого подання інша особа включається до складу такої виборчої комісії з числа кандидатур, раніше поданих відповідними суб’єктами подання кандидатур до складу виборчої комісії, а в разі відсутності таких подань – за поданням голови виборчої комісії, яка сформувала (утворила) відповідну виборчу комісію, за пропозиціями членів такої виборчої комісії. |
-438- Чорноволенко О.В. У абзаці другому частини 6 статті 29 слова "виборчої комісії, яка сформувала (утворила)" замінити словами "відповідного органу, який сформував (утворив)" та вилучити наступні слова "за пропозиціями членів такої виборчої комісії". | Відхилено |
Суб'єкт подання кандидатури члена комісії, повноваження якого достроково припинено, має пріоритетне право на подання кандидатури для включення до складу виборчої комісії замість вибулого. У разі відсутності такого подання інша особа включається до складу такої виборчої комісії з числа кандидатур, раніше поданих відповідними суб’єктами подання кандидатур до складу виборчої комісії, а в разі відсутності таких подань – за поданням голови виборчої комісії, яка сформувала (утворила) відповідну виборчу комісію, за пропозиціями членів такої виборчої комісії. |
492. |
7. У разі дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії напередодні дня голосування чи в день голосування рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншої особи за поданням суб’єкта подання, член виборчої комісії від якого достроково припинив свої повноваження, а в разі відсутності такого подання – за поданням голови виборчої комісії, яка сформувала (утворила) відповідну виборчу комісію, за пропозиціями членів такої виборчої комісії. |
-439- Катеринчук М.Д. Частину 7 статті 29 викласти в наступній редакції: "7. У разі дострокового припинення повноважень усього складу територіальної виборчої комісії, дільничної виборчої комісії відповідна виборча комісія, яка сформувала (утворила) цю виборчу комісію, протягом двох днів, але не пізніш як напередодні дня виборів, відповідно затверджує новий склад виборчої комісії у порядку.". | Відхилено |
7. У разі дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії напередодні дня голосування чи в день голосування рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншої особи за поданням суб’єкта подання, член виборчої комісії від якого достроково припинив свої повноваження, а в разі відсутності такого подання – за поданням голови виборчої комісії, яка сформувала (утворила) відповідну виборчу комісію, за пропозиціями членів такої виборчої комісії. |
-440- Чорноволенко О.В. У частині 7 статті 29 слова "виборчої комісії, яка сформувала (утворила)" замінити словами "органу, який сформував (утворив)". | Відхилено | |||
493. |
8. У разі якщо голова, заступник голови або секретар виборчої комісії систематично не виконує покладені на нього обов'язки відповідна територіальна, дільнична виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим поданням про його заміну. Це подання підлягає обов'язковому розгляду у строки, зазначені у частині шостій цієї статті. Рішення про заміну голови виборчої комісії, заступника голови, секретаря виборчої комісії не тягне за собою припинення повноважень цих осіб як членів відповідної виборчої комісії. |
-441- Катеринчук М.Д. Частину 8 статті 29 викласти в наступній редакції: "8. Уразі дострокового припинення повноважень члена територіальної виборчої комісії, дільничної виборчої комісії відповідна виборча комісія не пізніше ніж на сьомий день з дня припинення його повноважень, але не пізніш останнього дня перед днем виборів, включає до її складу іншу особу замість члена комісії, повноваження якого припинено, у порядку, встановленому цим Законом.". | Відхилено |
8. У разі якщо голова, заступник голови або секретар виборчої комісії систематично не виконує покладені на нього обов'язки відповідна територіальна, дільнична виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим поданням про його заміну. Це подання підлягає обов'язковому розгляду у строки, зазначені у частині шостій цієї статті. Рішення про заміну голови виборчої комісії, заступника голови, секретаря виборчої комісії не тягне за собою припинення повноважень цих осіб як членів відповідної виборчої комісії. |
-442- Чорноволенко О.В. У частині 8 статті 29 слова "виборчої комісії, яка її утворила" замінити словами "органу, який її утворив". | Відхилено | |||
494. |
9. Призначення нового голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії проводиться в порядку, встановленому цим Законом. |
-443- Чорноволенко О.В. У частині 9 статті 29 слово "Призначення" замінити словом "Обрання". | Відхилено |
9. Призначення нового голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії проводиться в порядку, встановленому цим Законом. |
-444- Катеринчук М.Д. Частину 9 статті 29 викласти в наступній редакції: "9. У разі дострокового припинення повноважень члена територіальної виборчої комісії, дільничної виборчої комісії в останній день перед днем виборів чи в день виборів таке рішення приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншого представника від того ж суб'єкта подання кандидатури.". | Відхилено | |||
-445- Катеринчук М.Д. Статтю 29 доповнити частинами 10 – 12 наступного змісту: "10. Місцева організація партії (місцеві організації партій), кандидат - суб'єкт подання кандидатури члена виборчої комісії, повноваження якого достроково припинено, має пріоритетне право на подання кандидатури для включення до складу територіальної виборчої комісії, дільничної виборчої комісії замість вибулого. Таке подання, здійснене відповідно до вимог цього Закону, не може бути відхилене. 11. У разі якщо голова, заступник голови або секретар виборчої комісії систематично не виконує покладені на нього обов'язки відповідна територіальна, дільнична виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим поданням про його заміну. Це подання підлягає обов'язковому розгляду у строки, зазначені у частині шостій цієї статті. Рішення про заміну голови виборчої комісії, заступника голови, секретаря виборчої комісії не тягне за собою припинення повноважень цих осіб як членів відповідної виборчої комісії. 12. Призначення нового голови, заступника голови, секретаря виборчої комісії проводиться в порядку, встановленому цим Законом.". | Відхилено | |||
-446- Князевич Р.П. Доповнити законопроект статтею 29-1 «Набуття та припинення територіальною виборчою комісією статусу юридичної особи»: «Стаття 29-1 Набуття та припинення територіальною виборчою комісією статусу юридичної особи 1. Набуття та припинення територіальною виборчою комісією статусу юридичної особи здійснюється в порядку, передбаченому законами України, з особливостями, встановленими цим Законом. 2. Територіальна виборча комісія набуває статусу юридичної особи з моменту внесення запису про включення відомостей про комісію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 3. Для внесення запису про включення відомостей про територіальну виборчу комісію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців голова комісії, в разі його відсутності – заступник голови, не пізніш як через шість днів з дня утворення комісії повинен особисто подати державному р |