Кількість абзаців - 25 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (На заміну раніше розданого) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України Верховна Рада України постановляє:      ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України Верховна Рада України постановляє:  
1. 1. Внести такі зміни до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито":      1. У Декреті Кабінету Міністрів України "Про державне мито":  
2. У статті 2 пункти 9, 10, 11 викласти у такій редакції:      1) пункти 9, 10, 11 статті 2 викласти у такій редакції:  
3. "9) за операції з емісії цінних паперів та видачу приватизаційних паперів;   -1- Терьохін С.А. (в.о. № 214)
В пункті 9 статті 2 після слів "операції з" додати слово "випуску".  
Враховано   ''9) за операції з випуску (емісії) цінних паперів та видачі приватизаційних паперів;  
    -2- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Пункт 9 статті 2 викласти у такій редакції: "9) за операції з цінними паперами, крім облігацій внутрішніх державних позик та казначейських зобов'язань;"  
Відхилено    
    -3- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Пункт 9 статті 2 Декрету КМ України "Про державне мито" викласти у такій редакції: "9) за емісію цінних паперів та видачу приватизаційних паперів;"  
Немає висновку    
4. 10) за операції, що здійснюються на товарних біржах об`єктами нерухомого майна;   -4- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Викласти пункт 10 статті 2 у такій редакції: "10) за операції, що здійснюються на товарних біржах з об'єктами нерухомого майна, за винятком реєстрації договорів купівлі-продажу та міни, якщо хоча б однією з сторін є громадянин;"  
Відхилено   10) за операції, що здійснюються на товарних біржах об'єктами нерухомого майна;  
5. 11) за проведення аукціону об`єктами нерухомого майна."   -5- Комітет з питань науки і освіти
Пункт 11 викласти у редакції: "11) за проведення прилюдних торгів (аукціону, тендеру) об'єктами нерухомого майна."  
Враховано   11) за проведення прилюдних торгів (аукціону, тендеру) об'єктами нерухомого майна.";  
    -6- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Пункт 11 статті 2 викласти у такій редакції: "11) за операції з реалізації майна на аукціонах (публічних торгах);".  
Відхилено    
6. Підпункти "а", "б", пункту 3 статті 3 викласти у такій редакції:      2) підпункти "а", "б" пункту 3 статті 3 викласти у такій редакції:  
7. "а) за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об`єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян   -7- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Викласти підпункт "а" пункту 3 статті 3 у такій редакції: "а) за операції, що здійснюються на товарних біржах відповідно до законодавства - 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;"  
Відхилено   "а) за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян  
    -8- Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
В Декреті КМУ "Про державне мито" в ст.3, п.3: в пп. "а" в правій частині записати: "0,5 відсотка суми договору, але не менше 0,2 і не більше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян";  
Відхилено    
    -9- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Підпункт "а" пункту 3 статті 3 викласти у такій редакції: "а) за посвідчення договорів відчуження жилих будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна - 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;"  
Враховано в іншій редакції   
8. б) за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадянина-продавця 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".   -10- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Підпункт "б" пункту 3 статті 3 викласти у такій редакції: "б) за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадян - 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.";  
Враховано в іншій редакції  б) за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадянина-продавця 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".  
    -11- Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
В пп. "б" в правій частині записати: "0,5 відсотка суми договору, але не менше 0,2 і не більше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян"; пп. "ж" викласти в редакції: "ж) за видачу свідоцтва про право на спадщину 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян  
Відхилено    
9. 3. Підпункти "п", "р", "с" пункту 6 статті 3 викласти у такій редакції:      3) Підпункти "п", "р" і "с" пункту 6 статті 3 викласти у такій редакції:  
10. "п) за операції з цінними паперами: за реєстрацію інформації про емісію цінних паперів, крім державних та місцевих позик 0,1 відсотка номінальної вартості емісії цінних паперів за видачу приватизаційних паперів 0,2 відсотка номінального значення приватизаційних паперів".   -12- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Підпункт "п" пункту 6 викласти у такій редакції: "п) за операції з цінними паперами: за реєстрацію інформації про емісію цінних паперів, крім державних та місцевих позик - 0,1 відсотка номінальної вартості емісії цінних паперів; у разі укладення угоди, крім угод по облігаціях внутрішніх державних позик та казначейських зобов'язаннях - 0,2 відсотка суми, зазначеної в угоді; за видачу приватизаційних паперів - 0,2 відсотка номінального значення приватизаційних паперів;"  
Немає висновку   "п) за операції з цінними паперами: за реєстрацію інформації про емісію цінних паперів, крім облігацій державних та місцевих позик 0,1 відсотка номінальної вартості емісії цінних паперів за видачу приватизаційних паперів 0,2 відсотка номінального значення приватизаційних паперів".  
    -13- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У підпункті "п" пункту 6 статті 3 Декрету КМ України "Про державне мито" виключити слова "за операції з цінними паперами".  
Немає висновку    
11. р) за операції, які здійснюються на товарних біржах з продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об`єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, не зареєстрованого суб`єктом підприємницької діяльності   -14- Комітет з питань науки і освіти
Підпункт "р" пункту 6 статті 3 викласти у такій редакції: "р) за операції, які здійснюються на товарних біржах з продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законом".  
Враховано   р) за операції, які здійснюються на товарних біржах з продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законом  
12. 1 відсоток фактичної вартості укладеної угоди, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян   -15- Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
В ст.3, п.6: в пп. "р" в правій частині записати: "0,5 відсотка фактичної вартості укладеної угоди, але не менше 0,2 і не більше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян";  
Відхилено   1 відсоток фактичної вартості укладеної угоди, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян  
    -16- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Підпункт "р" пункту 6 статті 3 викласти в такій редакції: "р) за операції, які здійснюються на товарних біржах відповідно до законодавства" - 1 відсоток суми договору, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;"  
Враховано в іншій редакції   
13. с) за проведення аукціону об`єктами нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, не зареєстрованого суб`єктом підприємницької діяльності   -17- Комітет з питань науки і освіти
Підпункт "с" пункту 6 статті 3 викласти у такій редакції: с) за проведення прилюдних торгів (аукціонів, тендерів) об'єктами нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законом".  
Враховано   с) за проведення прилюдних торгів (аукціонів, тендерів) об'єктами нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законом  
14. 1 відсоток фактичної вартості реалізованих об'єктів нерухомого майна, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".   -18- Шеховцов О.Д. (в.о. № 52)
В пп. "с" в правій частині записати: "0,5 відсотка фактичної вартості реалізованих об'єктів нерухомого майна, але не менше 0,2 і не більше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".  
Відхилено   1 відсоток фактичної вартості реалізованих об'єктів нерухомого майна, але не менше І неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".  
    -19- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Підпункт "с" пункту 6 викласти у такій редакції: "с) за реалізацію майна на аукціоні (публічних торгах) - 1 відсоток загальної вартості реалізованого майна."  
Враховано в іншій редакції   
    -20- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Доповнити статтю 4 Декрету КМ України "Про державне мито" пунктом 41 такого змісту: "41) акціонерні товариства при реєстрації інформації про емісію акцій у випадку їх перетворення з закритих акціонерних товариств у відкриті".  
Немає висновку    
15. 2. Внести такі зміни до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян":      2. У Декреті Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян":  
16. Пункт "е" статті 5 викласти у редакції: "суми, одержувані в результаті відчуження майна, що належить громадянам на праві власності, за нотаріальне посвідчення або за операції з відчуження якого сплачується державне мито, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності".   -21- Коліушко І.Б. (реєстр. картка № 402)
Пункт "е" статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" викласти у такій редакції: "суми, одержувані в результаті відчуження майна, що належать громадянам на праві власності, за нотаріальне посвідчення або операції з відчуження якого сплачується державне мито або плата за вчинення нотаріальної дії, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності".  
Враховано   1) у пункті 1 статті 5: підпункт "е" і "з" викласти у такій редакції: "е) суми, одержувані в результаті відчуження майна, що належить громадянам на правах власності, за нотаріальне посвідчення або за операції з відчуження якого сплачується державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності".  
    -22- Терьохін С.А. (в.о. № 214)
У підпункті "е" пункту 1 статті 5 після "державне мито" додати слова "чи плата за вчинення нотаріальних дій".  
Враховано    
    -23- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Пункт "е" статті 5 викласти у такій редакції: "Суми, одержувані за договорами відчуження майна, що належить громадянам на праві власності за нотаріальне посвідчення яких сплачено державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності".  
Враховано    
    -24- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Одночасно вважаємо за необхідне доповнити пункт посиланнями на плату за вчинення нотаріальних дій, що справляється приватними нотаріусами, оскільки відповідно до статті 1 Закону "Про нотаріат документи, посвідчувані державними і приватними нотаріусами мають однакову юридичну силу.  
Враховано    
    -25- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Пункт "е" статті 5 викласти у такій редакції: "е) суми, одержувані за договорами відчуження майна, що належить громадянам на праві власності за нотаріальне посвідчення яких сплачено державне мито чи плата за вчинення нотаріальних дій, крім доходів, одержуваних від реалізації продукції та іншого майна в результаті здійснення ними підприємницької діяльності."  
Враховано    
17. Пункт "з" статті 5 викласти у редакції:       
18. "проценти і виграші по облігаціям державних позик та державним казначейським зобов`язанням, вкладам в установах банків та іменних ощадних сертифікатах, виграші за державними лотереями, доходи від відчуження громадянами корпоративних прав, які були отримані такими громадянами в обмін на їх приватизаційні або компенсаційні сертифікати, а також придбаних за кошти працівниками підприємств, що приватизуються, в межах пільг, встановлених законодавством".   -26- Комітет з питань науки і освіти
У першому абзаці підпункту "з" пункту 1 статті 5 після слів "проценти" додати слова "дисконтні доходи", другий абзац цього підпункту викласти у редакції: "доходи від відчуження громадянами акцій та інших корпоративних прав, які були набуті такими громадянами в процесі приватизації в обмін на їх приватизаційні або компенсаційні сертифікати, а також в межах їх пільгового придбання за власні кошти працівниками підприємств, що приватизуються, та прирівняними до них категоріями населення, відповідно до законів з питань приватизації".  
Враховано   "з) проценти, дисконтні доходи і виграші по облігаціям державних позик, грошовим вкладам, іменним ощадним сертифікатам, виграші за державними лотереями та державним казначейським зобов'язанням; доходи від відчуження громадянами акцій та інших корпоративних прав, які були набуті такими громадянами в процесі приватизації в обмін на їх приватизаційні або компенсаційні сертифікати, а також в межах їх пільгового придбання за власні кошти працівниками підприємств, що приватизуються, та прирівняними до них категоріями населення, відповідно до законів з питань приватизації"; у підпункті "с" слова "початкової загальної" замінити словами "загальної середньої"; 2) пункт 2 викласти у такій редакції: ''2. Суми виплат, що не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу громадян відповідно до підпунктів "а" - "о", "с", "т" пункту 1 статті 5, не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків, податків і зборів, які нараховуються на фонд оплати праці відповідно до законів". у статті 13: частину третю викласти у такій редакції: "До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств"; доповнити статтю частиною четвертою такого змісту: "При здійсненні операцій з купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, крім набутих у випадках, визначених пунктом "з" статті 5 цього Декрету, оподатковуваним доходом громадянина, у тому числі зареєстрованого як суб'єкт підприємницької діяльності, вважається прибуток, тобто різниця між доходом, отриманим від продажу таких акцій (інших корпоративних прав) протягом звітного року та документально підтвердженими витратами на їх придбання, понесеними громадянином протягом звітного року або попередніх звітному роках. Облік фінансових результатів операцій з купівлі-продажу акцій (інших корпоративних прав) ведеться у порядку, встановленому пунктом 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Прибуток, отриманий громадянином від операцій купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав за результатами звітного року, включається до складу його сукупного річного оподатковуваного доходу та вноситься ним до бюджету у встановлені строки. При цьому особою, відповідальною за внесення податку до бюджету, є такий громадянин". 3. Внести такі зміни до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове пенсійне страхування": у статті 2: у пункті другому після слів "Законом України "Про оплату праці" додати слова "за виключенням сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з доходів громадян";  
    -27- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Пункт "з" статті 5 викласти у такій редакції: "з) проценти і виграші по облігаціям державних позик та державним казначейським зобов'язанням, вкладам в установах банків та іменних ощадних сертифікатах, виграші за державними лотереями, доходи від відчуження громадянами корпоративних прав, які були отримані такими громадянами в обмін на їх приватизаційні або компенсаційні сертифікати, а також придбаних за кошти працівниками підприємств, що приватизуються у межах пільг, встановлених законодавством."  
Враховано в іншій редакції   
    -28- Терьохін С.А. (в.о. № 214)
У підпункті "с" пункту 1 статті 5 слова "початкової загальної" замінити словами "загальної середньої".  
Враховано    
    -29- Комітет з питань науки і освіти
Пункт 2 статті 5 викласти у такій редакції: ''2. Суми виплат, що не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу громадян відповідно до підпунктів "а" - "о", "с", "т" пункту 1 статті 5, не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків, податків і зборів, які нараховуються на фонд оплати праці відповідно до законів".  
Враховано    
    -30- Комітет з питань науки і освіти
У статті 13 викласти частину третю у такій редакції та доповнити частиною четвертою такого змісту: "До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств". При здійсненні операцій з купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, крім набутих у випадках, визначених пунктом "з" статті 5 цього Декрету, оподатковуваним доходом громадянина, у тому числі зареєстрованого як суб'єкт підприємницької діяльності, вважається прибуток, тобто різниця між доходом, отриманим від продажу таких акцій (інших корпоративних прав) протягом звітного року та документально підтвердженими витратами на їх придбання, понесеними громадянином протягом звітного року або попередніх звітному роках. Облік фінансових результатів операцій з купівлі-продажу акцій (інших корпоративних прав) ведеться у порядку, встановленому пунктом 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Прибуток, отриманий громадянином від операцій купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав за результатами звітного року, включається до складу його сукупного річного оподатковуваного доходу та вноситься ним до бюджету у встановлені строки. При цьому особою, відповідальною за внесення податку до бюджету, є такий громадянин".  
Враховано    
    -31- Комітет з питань науки і освіти
Ввести пункт 3 такого змісту, у цьому зв'язку вважати пункт 3, прийнятий у першому читанні, пунктом 4: "3. Внести такі зміни до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове пенсійне страхування": У пункті другому після слів "Законом України "Про оплату праці" додати слова "за виключенням сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з доходів громадян", і далі за текстом.  
Враховано    
    -32- Комітет з питань науки і освіти
Ввести пункт 4 такого змісту, у цьому зв'язку вважати пункт 4, прийнятий у першому читанні, пунктом 5: ''4. Законодавчі акти діють у частинах, що не суперечать нормам цього Закону."  
Враховано    
19. 3. У статті 227 Цивільного Кодексу України 1 абзац доповнити словами:   -33- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Виключити. Цивільний кодекс є основним нормативним актом у галузі цивільно-правових відносин. Застосування у ньому відсилочних норм, в тому числі до законів, що регулюють економічні правовідносини є небажаним. Крім того, вважаємо доцільним повернутися до розгляду цього питання в ході доопрацювання нової редакції Цивільного кодексу, схваленого у першому читанні.  
Враховано    
20. "якщо інше не передбачене законами".   -34- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Статтю 227 Цивільного кодексу Української РСР викласти в такій редакції: "Стаття 227. Форма договору купівлі-продажу нерухомого майна Договір купівлі-продажу об'єктів нерухомого майна повинен бути нотаріально посвідчений. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору (стаття 47 цього Кодексу). Договори купівлі-продажу об'єктів нерухомого майна підлягають реєстрації у випадках, передбачених законодавством.  
Відхилено    
21. 4. Доповнити статтю 229 Цивільного кодексу України абзацом такого змісту:   -35- Кочерга В.Г. (реєстр. картка № 290)
Виключити. Обгрунтування те ж саме.  
Враховано    
22. "Продавець нерухомого майна має право отримати довідку з єдиного державного реєстру для реєстрації заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо наявності накладених заборон або арештів на нерухоме майно або про їх відсутність".       
23. III. Статтю 15 Закону України "Про товарну біржу" (Відомості Верховної Ради України, 1992., №10, ст.139; 1993 р., № 11, ст.83) доповнити частинами другою та третьою такого змісту: "До обігу на товарній біржі допускається товар визначеного роду та якості, у тому числі товарний дериватив, форвардний контракт, ф'ючерсний контракт та опціон і коносамент на визначений товар, що невилучений з обороту."   -36- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Статтю 15 Закону України "Про товарну біржу" (Відомості Верховної Ради України, 1992., № 10, ст.139; 1993 р., № 11, ст.83) доповнити частинами другою та третьою такого змісту: "До обігу на товарній біржі допускається товар визначеного роду та якості, у тому числі товарний дериватив, форвардний контракт, ф'ючерсний контракт та опціон і коносамент на визначений товар, що невилучений з обороту." До обігу на товарній біржі не допускаються об'єкти інтелектуальної власності, земельні ділянки та все, що розташоване на них і тісно пов'язане з ними, тобто об'єкти, переміщення яких без непропорційної шкоди їх призначенню неможливе, у тому числі будівлі, приміщення і квартири, розташовані в них, споруди, підприємства або їх структурні підрозділи як цілісні майнові комплекси, а також інше нерухоме майно."  
Відхилено   4. Дiя положень пiдпунктiв "е" i "з" пункту 1 статтi 5, визначених цим Законом, поширюється на правовiдносини, якi виникли з дня набрання чинностi Декрету Кабiнету мiнiстрiв України "Про прибутковий податок з громадян". 5. Законодавчi акти дiють у частинах, що не суперечать нормам цього Закону.  
    -37- Комітет з питань науки і освіти
Дія положень підпунктів "е" і "з" пункту 2 статті 5, визначених цим Законом, поширюється на правовідносини, які виникли з дня набрання чинності Декрету Кабінету міністрів України "Про прибутковий податок з громадян".  
Враховано    
24. 5. Цей Закон набирає чинності з моменту опублікування.      6. Цей Закон набирає чинності з моменту опублікування.