Кількість абзаців - 6 Таблиця поправок


Про внесення змін до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   Закон України
 
1. "Про внесення зміни до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами"
 
   Про внесення зміни до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами
 
2. У зв’язку з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010 у справі щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами, Верховна Рада України постановляє:
 
   У зв’язку з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010 у справі щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами,
Верховна Рада України постановляє:
 
3. 1. Абзац одинадцятий пункту 1 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викласти у такій редакції:
 
   1. Абзац одинадцятий пункту 1 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010р., №№ 41-43, ст. 529) замінити сімома абзацами такого змісту:
 
4. «підпункту 2 підпункту 3.6 та підпункту 10 підпункту 3.7 пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 1 жовтня 2010 року. Справи щодо таких спорів, які перебувають у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції станом на 1 жовтня 2010 року і розглядаються цими судами по суті, передаються до відповідних адміністративних судів для розгляду за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 жовтня 2010 року, і провадження за якими не відкрито, передаються для розгляду відповідним адміністративним судам».
 
-1- Ківалов С.В.
У першому реченні пункту 1 законопроекту слова та цифри "1 жовтня 2010 року" замінити словами та цифрами "1 грудня 2010 року".
Друге та третє речення пункту 1 законопроекту замінити реченнями наступного змісту:
"Місцеві загальні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та розглядають їх в порядку адміністративного судочинства. Ухвали суду з цих питань (про закриття провадження за правилами ЦПК України та про відкриття провадження за правилами КАС України) не підлягають оскарженню.
Позовні заяви щодо таких спорів, які подані до місцевих загальних судів у порядку цивільного судочинства до 1 грудня 2010 року та провадження за якими не відкрито, розглядаються цими судами в порядку адміністративного судочинства як відповідними адміністративними судами.
Апеляційні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та розглядають їх в порядку адміністративного судочинства. Ухвали суду з цих питань (про закриття провадження за правилами ЦПК України та про відкриття провадження за правилами КАС України) не підлягають оскарженню.
Апеляційні скарги щодо таких спорів, які подані до апеляційних судів до 1 грудня 2010 року в порядку цивільного судочинства, та апеляційні скарги, які були передані відповідним апеляційним судам згідно пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ, провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами у порядку адміністративного судочинства.
Справи щодо таких спорів, які станом на 1 грудня 2010 року перебувають у провадженні суду касаційної інстанції, передаються цим судом до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України.
Касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 грудня 2010 року до суду касаційної інстанції і провадження за якими не відкрито, а також касаційні скарги, які були передані до цього суду відповідно до пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ, передаються до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України".
 
Враховано   "підпункту 2 підпункту 3.6 та підпункту 10 підпункту 3.7 пункту 3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 1 грудня 2010 року. При цьому:
місцеві загальні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та розглядають їх як відповідні адміністративні суди у порядку адміністративного судочинства. Для розгляду спору у порядку адміністративного судочинства суд самостійно, без необхідності вчинення учасниками таких спорів будь-яких дій, постановляє ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі. Ухвали суду з цих питань (про закриття провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та про відкриття провадження за правилами Кодексу адміністративного судочинства України) не підлягають оскарженню;
позовні заяви щодо таких спорів, які подані до місцевих загальних судів у порядку цивільного судочинства до 1 грудня 2010 року та провадження за якими не відкрито, розглядаються цими судами в порядку адміністративного судочинства як відповідними адміністративними судами;
апеляційні суди у справах щодо таких спорів (в яких провадження було відкрито в порядку цивільного судочинства) закривають провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та розглядають їх у порядку адміністративного судочинства. Для розгляду справи у порядку адміністративного судочинства апеляційний суд самостійно, без необхідності вчинення учасниками таких спорів будь-яких дій, постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження в адміністративній справі. Ухвали суду з цих питань (про закриття провадження за правилами Цивільного процесуального кодексу України та про відкриття провадження за правилами Кодексу адміністративного судочинства України) не підлягають оскарженню;
апеляційні скарги щодо таких спорів, які подані до апеляційних судів до 1 грудня 2010 року в порядку цивільного судочинства, та апеляційні скарги, передані відповідним апеляційним судам згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ, провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами у порядку адміністративного судочинства;
справи щодо таких спорів, які станом на 1 грудня 2010 року перебувають у провадженні суду касаційної інстанції, передаються цим судом до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд за правилами Кодексу адміністративного судочинства України;
касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 грудня 2010 року до суду касаційної інстанції і провадження за якими не відкрито, а також касаційні скарги, які були передані до цього суду відповідно до пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ, передаються до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд за правилами Кодексу адміністративного судочинства України".
 
    -2- Шустік О.Ю.
У пункті 1 законопроекту: слова та цифри "вводяться в дію з 1 жовтня 2010 року" замінити словами та цифрами "набирають чинності з 15 листопада 2010 року"; друге та третє речення замінити на речення такого змісту: "Загальні суди закривають провадження, яке було відкрито, у справах, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України. Справи цієї категорії, у яких провадження закрито місцевими загальними судами, підлягають розгляду цими судами як адміністративними в порядку адміністративного судочинства. Справи цієї категорії, у яких провадження закрито судами апеляційної та касаційної інстанцій, передаються цими судами до відповідних адміністративних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку адміністративного судочинства. Позовні заяви щодо зазначених спорів, подані до відповідних загальних місцевих судів у справах, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, і за якими провадження не відкрито, розглядаються цими судами як адміністративними у порядку адміністративного судочинства. Апеляційні та касаційні скарги щодо зазначених спорів, подані до судів апеляційної та касаційної інстанцій у справах, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних адміністративних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку адміністративного судочинства.
 
Враховано частково    
    -3- Шпенов Д.Ю.
У першому реченні пункту 1 законопроекту слова та цифри "1 жовтня 2010 року" замінити словами та цифрами "15 листопада 2010 року".
Друге та третє речення пункту 1 законопроекту замінити реченнями наступного змісту:
"Місцеві загальні суди закривають провадження у справах щодо таких спорів, яке було відкрито до 15 листопада 2010 року, та розглядають їх в порядку адміністративного судочинства. Позовні заяви щодо таких спорів, які подані до 15 листопада 2010 року та провадження за якими не відкрито, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Суди апеляційної та касаційної інстанції закривають провадження у таких справах, яке було відкрито до 15 листопада 2010 року, та передають їх до відповідних адміністративних судів для розгляду у порядку адміністративного судочинства. Апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 15 листопада 2010 року та провадження за якими не відкрито, підлягають переданню до відповідних адміністративних судів для розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала місцевого загального суду, суду апеляційної інстанції, суду касаційної інстанції про закриття провадження у справі у випадках, передбачених цим абзацом, є остаточною та оскарженню не підлягає."
 
Враховано частково    
    -4- Пилипенко В.П.
Писаренко В.В.
Пункт 1 проекту Закону викласти у такій редакції:
"1. Абзац 11 пункту 1 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Офіційний вісник України, 2010 р., № 55/1, ст. 1900) викласти у такій редакції:
"підпункту 2 підпункту 3.6 та підпункту 10 підпункту 3.7 пункту 3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 15 листопада 2010 року. Справи щодо таких спорів, які станом на 15 листопада 2010 року перебуватимуть у провадженні суду першої чи апеляційної інстанції, завершуються розглядом у цих судах за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України. Про продовження провадження у справі за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства, суд постановляє ухвалу.
Справи щодо таких спорів, які станом на 15 листопада 2010 року перебуватимуть у провадженні суду касаційної інстанції, передаються цим судом до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства у порядку письмового провадження.
Позовні заяви та апеляційні скарги щодо таких спорів, які подані до 15 листопада 2010 року і провадження за якими не відкрито, а також позовні зави та апеляційні скарги, які були передані до відповідних судів згідно пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ і провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані чи яким вони передані, у порядку адміністративного судочинства. Розгляд таких позовних заяв здійснюється місцевим загальним судом у порядку скороченого провадження, а розгляд апеляційних скарг здійснються судом апеляційної інстанції у порядку письмового провадження.
Касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 15 листопада 2010 року до суду касаційної інстанції і провадження за якими не відкрито, а також касаційні скарги, які були передані до цього суду відповідно до пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року № 1691-VІ, передаються до відповідного адміністративного суду, який здійснюватиме їх розгляд за правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України у порядку письмового провадження".
 
Враховано частково    
    -5- Сушкевич В.М.
абзац другий пункту 1 проекту Закону викласти у такій редакції: "підпункту 2 підпункту 3.6 та підпункту 10 підпункту 3.7 пункту З розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 1 грудня 2010 року. Справи щодо таких спорів, які перебуватимуть у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції станом на 1 грудня 2010 року, завершуються розглядом у цих судах. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 грудня 2010 року і провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані.".
 
Враховано частково    
5. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-6- Пилипенко В.П.
Писаренко В.В.
Доповнити проект Закону пунктами 2, 3 такого змісту:
"2. Внести до Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35-37, ст. 446) такі зміни:
1) у статті 183 :
у частині третій слова "невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів" замінити словами "разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу";
у пункті 6 частини шостої слова "задоволення позову і" замінити словами "задоволення адміністративного позову або про відмову в його задоволенні повністю чи частково, а також";
у частині десятій слова "ухвала суду" замінити словами "судове рішення" та слово "остаточною" замінити словом "остаточним".
2) у статті 197:
у пункті 3 частини першої слова та цифри "пунктами 1, 2" замінити словами та цифрами "пунктом 1";
доповнити частини першу пунктом 4 такого змісту:
4) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті за результатами розгляду справ щодо спорів, передбачених пунктом 4 частини першої статті 18 цього Кодексу";
доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
"4. Рішення суду апеляційної інстанції, прийняте за результатами розгляду справ, передбачених пунктом 4 частини першої цієї статті, є остаточним та оскарженню не підлягає".
3. Внести до Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №№ 40-41, 42, ст. 492) такі зміни:
1) статтю 304-1 виключити."
У зв'язку з цим розділ 2 проекту Закону вважати відповідно розділом 4. осіб та органів державної влади."
 
Відхилено   2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

    -7- Кармазін Ю.А.
пункт 2 законопроекту викласти в такій редакції:
"ІІ. Прикінцеві положення.
Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Кабінету Міністрів України:
1) у двомісячний термін подати до Верховної Ради України проекти законів щодо визначення порядків виплат коштів за рахунок Національного банку України вкладникам банків, права власності яких на використання своїх коштів у цих банках порушені рішеннями призначених Національним банком України тимчасових адміністрацій не виплачувати їм їхні вклади, а також погашення відповідно до рішень судів заборгованості органів державної влади, державних установ та організацій, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, на які поширюється дія Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна;
2) передбачити в проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" коштів, необхідних для щорічного здійснення соціальних виплат, право на отримання яких гарантовано законодавством, з рахуванням наявного обсягу заборгованості держави з таких виплат.
3) забезпечити постійний моніторинг позовів до суду щодо оскарження дій органів державної влади та внесення до Верховної Ради України щомісячно цієї інформації, та не рідше ніж щорічно - законопроектів щодо внесення змін до первинних законодавчих актів направлених на захист законних інтересів фізичних та юридичних осіб від свавілля посадових осіб та органів державної влади".
 
Відхилено