Кількість абзаців - 20 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   1. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1) у Кримінально-процесуальному кодексі України:
 
   1) у Кримінально-процесуальному кодексі України:
 
6. частину другу статті 112 після цифр "194-1" доповнити словами і цифрами "частинами другою і третьою статті 194-2";
 
   частину другу статті 112 після цифр "270" доповнити словами і цифрами "частинами другою і третьою статті 270?, статтями";
 
7. статтю 425 після цифр "194-1" доповнити словами і цифрами "частиною першою статті 194-2";
 
   статтю 425 після цифр "250" доповнити словами і цифрами "частиною першою статті 270?";
 
8. 2) абзац другий статті 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:
 
   2) абзац другий статті 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:
 
9. "тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.";
 
-1- Кармазін Ю.А.
Абзац 2 частини 1 "Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення, -" статті 153 "Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів" викласти в такій редакції:
"тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів громадян, на працівників – від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів громадян, посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян – суб`єктів підприємницької діяльності – від трьохсот до трьохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян".
 
Відхилено Суттєве збільшення розміру адміністративних штрафів призведе до штучного "розмивання" меж адміністративної та кримінальної відповідальності.  "тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців - від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
 
    -2- Круць М.Ф.
Відповідно до положень Глави 5 Цивільного кодексу України, в абзаці другому пункту 2 статті 1 законопроекту слова "накладення штрафу на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності" необхідно замінити словами "накладення штрафу на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців".
 
Враховано    
    -3- Семинога А.І.
У пункті 2 частини 1 законопроекту слова "громадян – суб’єктів підприємницької діяльності" замінити словами "фізичних осіб – підприємців".
 
Враховано    
10. 3) Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) доповнити статтею 194-2 такого змісту:
 
   3) Розділ ІХ Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) доповнити статтею 270-1 такого змісту:
 
11. "Стаття 194-2. Умисне пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства
 
-4- Швець В.Д.
Назву статті 270-1 викласти у такій редакції:
"Стаття 270-1. Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства"
 
Враховано   "Стаття 270-1. Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства
 
    -5- Кармазін Ю.А.
Оскільки злочин, передбачений у статті 194-2, якою пропонується доповнити КК України, є багатоб’єктним (його об’єктами є право власності, громадський порядок, життя і здоров’я людини, навіть екологічна безпека), то законодавчу норму, яка встановлює кримінальну відповідальність за фактичне пошкодження або руйнування об’єктів життєзабезпечення житлово-комунального господарства доцільно розмістити у розділі ІХ "Злочини проти громадської безпеки" Особливої частини КК, а не розділі VІ "Злочини проти власності".
 
Враховано    
12. 1. Умисне пошкодження або руйнування об’єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів чи спричинило небезпеку для життя людей, -
 
-6- Швець В.Д.
Абзац 1 частини 1 статті 270-1 викласти в такій редакції:
"1. Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей або майнову шкоду у великому розмірі, –
 
Враховано   1. Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей або майнову шкоду у великому розмірі, -
 
13. карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
-7- Кармазін Ю.А.
Абзац 2 частини 1 статті 194-2
"1. Умисне пошкодження або руйнування об'єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об'єктів чи спричинило небезпеку для життя людей, -" викласти в такій редакції: "карається штрафом від двохсот до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного року до півтора роки, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк ".
 
Враховано частково   карається штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
14. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або загальнонебезпечним способом, -
 
   2. Ті самі дії, вчинені повторно або загальнонебезпечним способом, -
 
15. караються виправними роботами на строк до трьох років або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
-8- Круць М.Ф.
З метою приведення у відповідність до вимог статті 57 Кримінального кодексу України, у санкції частини другої статті 194-2 (абзац шостий пункту 3 статті 1 законопроекту) слова "на строк до трьох років" слід замінити словами "на строк до двох років".
 
Враховано редакційно   караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
 
    -9- Семинога А.І.
У абзаці 6 пункту 3 частини 1 законопроекту слова "виправними роботами на строк до трьох років або" виключити.
 
Враховано    
    -10- Кармазін Ю.А.
Абзац 2 частини 2 статті 194-2
"2. Ті самі дії, вчинені повторно або загальнонебезпечним способом, -" статті 194-2 викласти в такій редакції: "караються штрафом від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян виправними роботами на строк від півтора роки до двох років або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк".
 
Відхилено Згідно правил законодавчої техніки, санкція спеціальної норми не повинна бути меншою від загальної.   
    -11- Швець В.Д.
Абзац 2 частини 2 статті 270-1 викласти у такій редакції:
"караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років".
 
Враховано    
16. 3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, -
 
-12- Швець В.Д.
Абзац 1 частини 3 статті 270-1 викласти в такій редакції:
"3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили майнову шкоду у особливо великому розмірі, або загибель людини чи інші тяжкі наслідки, -
 
Враховано   3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили майнову шкоду в особливо великому розмірі або загибель людини чи інші тяжкі наслідки, -
 
17. караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
 
-13- Швець В.Д.
Абзац 2 частини 3 статті 270-1 викласти у такій редакції:
"караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років".
 
Враховано   караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.
 
18. Примітка. Під об’єктами житлово-комунального господарства у цій статті слід розуміти житловий фонд, об’єкти благоустрою, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також їх мережі чи складові (кришки люків, решітки на них, тощо)."
 
-14- Швець В.Д.
Викласти примітку до статті 270-1 у такій редакції:
Примітка. Під об’єктами житлово-комунального господарства у цій статті слід розуміти житловий фонд, об’єкти благоустрою, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також їх мережі чи складові (кришки люків, решітки на них, тощо).
Майнова шкода вважається заподіяною у великих розмірах, якщо прямі збитки становлять суму, що в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів
громадян, а в особливо великих розмірах - якщо прямі збитки становлять суму, що в тисячу і більше разів перевищує
неоподатковуваний мінімум доходів громадян".
 
Враховано   Примітка. Під об’єктами житлово-комунального господарства в цій статті слід розуміти житловий фонд, об’єкти благоустрою, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також їх мережі чи складові (кришки люків, решітки на них тощо).
Майнова шкода вважається заподіяною у великих розмірах, якщо прямі збитки становлять суму, що в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів
громадян, а в особливо великих розмірах - якщо прямі збитки становлять суму, що в тисячу і більше разів перевищує
неоподатковуваний мінімум доходів громадян".
 
19. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

   2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.