Кількість абзаців - 16 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо фінансового моніторингу діяльності професійних учасників фондового ринку (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   ПРОЕКТ
 
1. Закон України
Про внесення змін до Закону України
«Про цінні папери та фондовий ринок»
щодо фінансового моніторингу діяльності професійних учасників фондового ринку
 
   Закон України
Про внесення змін до Закону України
«Про цінні папери та фондовий ринок»
щодо фінансового моніторингу діяльності професійних учасників фондового ринку
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 31, ст. 268) такі зміни:
 
   І. Внести до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 31, ст. 268) такі зміни:
 
4. 1. Статтю 16 доповнити частинами п’ятою і шостою такого змісту:
 
   1. Статтю 16 доповнити частинами п’ятою і шостою такого змісту:
 
5. «5. Професійні учасники фондового ринку можуть утворювати відокремлені підрозділи за межами України за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та у порядку, встановленому Комісією.
 
-1- Прасолов І.М.
Внести до тексту техніко-юридичні виправлення та редакційні уточнення.
 
Враховано   «5. Професійні учасники фондового ринку можуть утворювати відокремлені підрозділи за межами України за погодженням та в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
6. Професійні учасники фондового ринку та їх відокремлені підрозділи, в тому числі ті, які утворені та діють в іноземних державах, повинні дотримуватися вимог щодо організації фінансового моніторингу, встановлених законодавством України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму
 
   Професійні учасники фондового ринку та їх відокремлені підрозділи, у тому числі, які утворені та діють в іноземних державах, повинні дотримуватися вимог щодо організації фінансового моніторингу, встановлених законодавством України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.
 
7. У разі коли вимоги щодо організації фінансового моніторингу суперечать законодавству іноземної держави, на території якої утворено відокремлений підрозділ, професійний учасник фондового ринку зобов’язаний повідомити Спеціально уповноважений орган з питань фінансового моніторингу та Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про неможливість дотримання його відокремленим підрозділом зазначених вимог.
 
   У разі якщо вимоги щодо організації фінансового моніторингу суперечать законодавству іноземної держави, на території якої утворено відокремлений підрозділ, професійний учасник фондового ринку зобов’язаний повідомити спеціально уповноважений орган з питань фінансового моніторингу та Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про неможливість дотримання його відокремленим підрозділом зазначених вимог.
 
8. 6. Професійний учасник фондового ринку вживає в установленому законодавством порядку заходів до обмеження ділових відносин або фінансових операцій з особами, що діють на території держав, які не виконують або неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.»
 
   6. Професійний учасник фондового ринку в установленому законодавством порядку вживає заходів до обмеження ділових відносин або фінансових операцій з особами, що діють на території держав, які не виконують або неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму».
 
9. 2. Статтю 27 доповнити частиною другою такого змісту:
 
   2. Статтю 27 доповнити частиною другою такого змісту:
 
10. «2. Умовою отримання ліцензії та провадження професійної діяльності на фондовому ринку є відсутність серед учасників (акціонерів) юридичної особи (професійного учасника фондового ринку) фізичної особи, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності та володіє прямо чи опосередковано пакетом акцій (часток) у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу цієї юридичної особи.
 
-2- Прасолов І.М.
Другий абзац пункту 2 розділу І проекту викласти у такій редакції:
«2. Умовою отримання ліцензії та провадження професійної діяльності на фондовому ринку є відсутність серед учасників (акціонерів) юридичної особи (професійного учасника фондового ринку) фізичної особи, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності та володіє прямо чи опосередковано акціями (частками) у статутному капіталі цієї юридичної особи.
Фізична особа, яка прямо чи опосередковано володіє акціями (частками) професійного учасника фондового ринку, у разі набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності зобов’язана протягом 60 днів після набрання таким обвинувальним вироком законної сили відчужити належні їй акції (частки) професійного учасника фондового ринку.
У разі нездійснення зазначеного відчуження у встановлений строк у встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку протягом 60 днів такі акції професійного учасника фондового ринку підлягають обов'язковому продажу на фондовій біржі, а такі частки професійного учасника фондового ринку підлягають обов'язковому продажу шляхом проведення аукціону. Кошти, виручені за такий продаж акцій (часток), підлягають перерахуванню на рахунок зазначеної фізичної особи.
Підставою для анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку є встановлення Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку факту прямого чи опосередкованого володіння акціями (частками) професійного учасника фондового ринку фізичною особою, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності, після 30 днів з дня такого встановлення, але не раніше 120 днів з дня набрання законної сили обвинувальним вироком щодо такої фізичної особи за зазначені злочини.»
 
Враховано   «2. Умовою отримання ліцензії та провадження професійної діяльності на фондовому ринку є відсутність серед учасників (акціонерів) юридичної особи (професійного учасника фондового ринку) фізичної особи, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності та володіє прямо чи опосередковано акціями (частками) у статутному капіталі цієї юридичної особи.
Фізична особа, яка прямо чи опосередковано володіє акціями (частками) професійного учасника фондового ринку, у разі набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності зобов’язана протягом 60 днів після набрання таким обвинувальним вироком законної сили відчужити належні їй акції (частки) професійного учасника фондового ринку.
У разі нездійснення зазначеного відчуження у встановлений строк у встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку протягом 60 днів такі акції професійного учасника фондового ринку підлягають обов’язковому продажу на фондовій біржі, а такі частки професійного учасника фондового ринку підлягають обов'язковому продажу шляхом проведення аукціону. Кошти, виручені за такий продаж акцій (часток), підлягають перерахуванню на рахунок зазначеної фізичної особи.
Підставою для анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку є встановлення Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку факту прямого чи опосередкованого володіння акціями (частками) професійного учасника фондового ринку фізичною особою, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності, після 30 днів з дня такого встановлення, але не раніше 120 днів з дня набрання законної сили обвинувальним вироком щодо такої фізичної особи за зазначені злочини.
 
    -3- Чуднов В.М.
Погоджуючись з думкою Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, пропоную внести до проекту таку зміну:
абзац другий статті 2 розділу І доповнити реченням такого змісту:
«Наявність такої фізичної особи є підставою для анулювання ліцензії, якщо зазначена особи протягом 30 днів після набрання відповідним судовим рішенням законної сили не вийшла зі складу учасників (акціонерів) юридичної особи – професійного учасника фондового ринку.»
 
Враховано редакційно    
11. Державні органи за письмовим запитом зобов’язані у межах повноважень подати Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію про наявність або відсутність у фізичної особи, яка прямо чи опосередковано володіє пакетом акцій (часток) у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу професійного учасника фондового ринку, не погашеної або не знятої в установленому порядку судимості за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності.»
 
-4- Прасолов І.М.
В абзаці другому пункту 2 розділу 1 законопроекту слова «подати Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку» замінити словами «надавати Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідно до закону», а слова «пакетом акцій (часток) у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу» замінити словами «акціями (частками) у статутному капіталі» та доповнити абзац таким реченням: «У разі якщо запит передбачає надання інформації, що має обмежений доступ така інформація надається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку способом, що забезпечує збереження обмеженості доступу до такої інформації.»
 
Враховано   Державні органи за письмовим запитом зобов’язані у межах повноважень надавати Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідно до закону інформацію про наявність або відсутність у фізичної особи, яка прямо чи опосередковано володіє акціями (частками) у статутному капіталі професійного учасника фондового ринку, не погашеної або не знятої в установленому порядку судимості за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності. У разі, якщо запит передбачає надання інформації, що має обмежений доступ, така інформація надається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку у спосіб, що забезпечує збереження обмеженості доступу до такої інформації».
 
12. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
13. 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
14. 2. Дія абзацу другого пункту 2 розділу І цього Закону не поширюється на професійних учасників фондового ринку, які отримали ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку до набрання чинності цим Законом.
 
-5- Прасолов І.М.
Пункт 2 розділу ІІ викласти у такій редакції:
«2. Протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом юридичні особи, які до набрання чинності цим Законом отримали ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, зобов’язані привести свою діяльність у відповідність з цим Законом.
 
Враховано   2. Протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом юридичні особи, які до набрання чинності цим Законом отримали ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, зобов’язані привести свою діяльність у відповідність з цим Законом.
 
15. Після закінчення строку дії зазначених ліцензій провадження професійної діяльності на фондовому ринку дозволяється за умови отримання нової ліцензії з урахуванням вимог цього Закону.

-6- З дня набрання чинності цим Законом видача нових ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку здійснюється з урахуванням вимог цього Закону.»
 
Немає висновку   З дня набрання чинності цим Законом видача нових ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку здійснюється з урахуванням вимог цього Закону.