Кількість абзаців - 9 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про пенсійне забезпечення'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про пенсійне забезпечення"      Проект Закон України Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про пенсійне забезпечення"  
1. Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №3, ст.10) такі зміни:      Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №3, ст.10) такі зміни:  
2. 1. У статті 19: 1) частину першу викласти у такій редакції: "Пенсії за віком призначаються в розмірі 55 процентів заробітку (стаття 64). За кожний повний рік роботи понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія збільшується на 1 процент заробітку";   -1- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Виключити частину першу статті 19. Нова редакція звужує права працівників на пенсійне забезпечення і позбавляє їх права на гарантований мінімум при трудовому стажі, необхідному для призначення пенсії за віком.  
Відхилено . Пропонується збереження чинної редакції закону, що не узгоджується із редакцією законопроекту прийнятого у першому читанні. Права працівників на пенсійне забезпечення не звужуються, оскільки мінімальний розмір пенсії складає 16 грн.62 коп., а пропонується значно вищий - на рівні мінімальної заробітної плати.  1. У статті 19: 1) частину першу викласти у такій редакції: "Пенсії за віком призначаються в розмірі 55 процентів заробітку (стаття 64). За кожний повний рік роботи понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія збільшується на 1 процент заробітку";  
3. 2) частину третю викласти у такій редакції: "Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі 100 процентів мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством України"   -2- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Частину третю статті 19 пропоную викласти в редакції: "Мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі вартісної величини межі малозабезпеченості".  
Відхилено . Бюджет Пенсійного фонду формується за рахунок збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що нараховується на фонд оплати праці та заробітну плату (доход). Тобто і розмір пенсії безпосередньо має залежати від заробітної плати. Запропонована пропозиція реалізована у статті 5 Закону "Про межу малозабезпеченості".  2) частину третю викласти у такій редакції: "Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі 100 процентів мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством України";  
4. 3) виключити частину четверту і сьому.   -3- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Вважаю за недоцільне вилучення частини четвертої статті 19.  
Відхилено . Збереження чинної редакції частини четвертої статті 19 пов'язано із пропозицією до частини третьої статті 19.  3) частину четверту і сьому виключити. У зв'язку з цим частини п'яту і шосту вважати відповідно частинами четвертою і п'ятою.  
5. 2. У частині першій статті 21: в абзаці першому після слів "за віком" виключити слова "у тому числі обчисленої в мінімальному розмірі"   -4- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Не вносити зміни до статті 21. Надбавки, передбачені цією статтею, не пов'язані з трудовою діяльністю і, відповідно, з обчисленням трудової пенсії та мають бути гарантованими..  
Відхилено . Надбавки передбачені статтею 21 є гарантованими і їх розмір буде складати не 8 грн.31 коп., а 50 відсотків від мінімальної заробітної плати. Крім цього, оскільки їх нарахування не пов'язано із трудовою діяльністю, то фінансування їх виплати має здійснюватися за рахунок Державного бюджету.  2. В абзаці першому частини першої статті 21 слова "у тому числі обчисленої в мінімальному розмірі" виключити.  
6. 3. У частині першій статті 33: в абзаці першому після слів "по інвалідності" виключити слова "у тому числі обчисленої в мінімальному розмірі".   -5- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Не вносити зміни до статті 33. Надбавки, передбачені цією статтею не пов'язані з трудовою діяльністю і відповідно з обчисленням трудової пенсії та мають бути гарантованими.  
Відхилено . Надбавки передбачені статтею 33 є гарантованими і їх розмір буде складати не 8 грн.31 коп., а 50 відсотків від мінімальної заробітної плати. Крім цього оскільки їх нарахування не пов'язано із трудовою діяльністю, то фінансування їх виплати має здійснюватися за рахунок Державного бюджету.  3. В абзаці першому частини першої статті 33 слова "в тому числі обчисленої в мінімальному розмірі" виключити.  
7. 4. Доповнити статтями 78-1 і 78-2 такого змісту: "Стаття 78-1. Перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати Мінімальні розміри пенсій (статті 19, 29, 44) підвищуються у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати . Пенсії перераховуються з місяця, наступного за тим, в якому проведено збільшення мінімальної заробітної плати"; "Стаття 78-2. Підвищення пенсії у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати У зв'язку із зростанням середньої заробітної плати щорічно з 1 січня і з 1 липня проводиться коригування заробітної плати, з якої обчислена пенсія, і відповідний перерахунок пенсії. Для коригування заробітної плати визначається індивідуальний коефіцієнт, що одержується шляхом співвідношення заробітної плати, з якої обчислена пенсія, і величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за цей же період. У міру зростання заробітної плати в Україні її середньомісячна величина, що застосовується у поточному півріччі, помножується на індивідуальний коефіцієнт та із одержаної таким чином заробітної плати обчислюється пенсія. Порядок перерахунку пенсій відповідно до цієї статті затверджується Кабінетом Міністрів України".   -6- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Пропоную виключити із проекту статтю 78-1. Підвищення пенсій відповідно до збільшення величини межі малозабезпеченості передбачено частиною четвертою статті 19 Закону України "Про пенсійне забезпечення".  
Відхилено . Пов'язано із пропозиціями до частини третьої і четвертої статті 19.  4. Доповнити Закон статтями 781 і 782 такого змісту: "Стаття 78-1. Перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати Мінімальні розміри пенсій (статті 19, 29, 44) підвищуються у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати . Пенсії перераховуються з місяця, наступного за тим, в якому проведено збільшення мінімальної заробітної плати"; "Стаття 78-2. Підвищення пенсії у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати У зв'язку із зростанням середньої заробітної плати щорічно з 1 січня і з 1 липня проводиться коригування заробітної плати, з якої обчислена пенсія, і відповідний перерахунок пенсії. Для коригування заробітної плати визначається індивідуальний коефіцієнт, що одержується шляхом співвідношення заробітної плати, з якої обчислена пенсія, і величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за цей же період. У міру зростання заробітної плати в Україні її середньомісячна величина, що застосовується у поточному півріччі, помножується на індивідуальний коефіцієнт та із одержаної таким чином заробітної плати обчислюється пенсія. Порядок перерахунку пенсій відповідно до цієї статті затверджується Кабінетом Міністрів України". 5. Статтю 85 доповнити частинами другою і третьою такого змісту: "Виплата пенсій провадиться щомісяця загальною сумою у встановлені строки, але не пізніше 20 числа місяця, за який виплачується пенсія. Виплати та доставка пенсій здійснюється державними підприємствами і об'єднаннями зв'язку".  
8. ІІ. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 1999 року.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 1999 року.