Кількість абзаців - 43 Таблиця поправок


Про внесення змін до Арбітражного процесуального кодексу України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до Арбітражного процесуального кодексу України"      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Арбітражного процесуального кодексу України  
1. Верховна Рада п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України постановляє:  
2. 1.Внести зміни і доповнення до Арбітражного процесуального кодексу і викласти статті в такій редакції:      І. Внести до Арбітражного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992р., №6, ст.56; 1997р., №25, ст.171; 1999р., №42-43, ст.378) такі зміни:  
3. Статтю 10 викласти в такій редакції:      1. Статтю 10 викласти в такій редакції:  
4. "Стаття 10. Розгляд арбітражним судом спорів, що виникають при укладенні господарських договорів.      "Стаття 10. Розгляд арбітражним судом спорів, що виникають при укладенні господарських договорів  
5. 1. Спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення арбітражного суду за заявою сторін.      Спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути передані на вирішення арбітражного суду за заявою сторін.  
6. 2. Якщо сторони зобов'язані укласти господарський договір, спір , що виник при його укладенні може бути поданий на вирішення арбітражного суду за заявою однієї з сторін."   -1- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Ч.2 ст.10 виключити.  
Враховано    
    -2- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 10 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено    
7. Частину 1 ст.5 викласти в такій редакції: "До звернення до арбітражного суду особи, зазначені у статті 1 цього Кодексу, мають право на доарбітражне врегулювання господарського спору."   -3- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
У ст.5 частину 1 викласти в такій редакції: "Особи, зазначені у статті 1 цього Кодексу, мають право на доарбітражне врегулювання господарського спору." Після ч.1 доповнити статтю новою частиною такого змісту: "Спори, що випливають з договору перевезення та договору про надання послуг зв'язку можуть бути передані на вирішення арбітражного суду за умови додержання сторонами встановленого для даної категорії спорів порядку їх доарбітражного врегулювання."  
Враховано   2. У статті 5: частину першу викласти в такій редакції: "Особи, зазначені у статті 1 цього Кодексу, мають право на доарбітражне врегулювання господарського спору."  
8. Частину 2 ст.5 викласти в такій редакції: "Спір, що випливає з договору перевезення, може бути переданий на вирішення арбітражного суду за умови додержання сторонами встановленого для даної категорії спорів порядку їх доарбітражного врегулювання."   -4- Шаров І.Ф.
Ст.5 викласти в такій редакції: "У разі застосування сторонами доарбітражного врегулювання звернення до арбітражного суду можливе після виконання всіх процедур доарбітражного врегулювання спору, визначених у розділі ІІ цього Кодексу."  
Відхилено   після частини першої доповнити новою частиною такого змісту: "Спори, що випливають з договору перевезення та договору про надання послуг зв'язку можуть бути передані на вирішення арбітражного суду за умови додержання сторонами встановленого для даної категорії спорів порядку їх доарбітражного врегулювання."  
    -5- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 5 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України. Вважаю безпідставним скасування доарбітражного врегулювання господарських спорів. Це питання повинно обговорюватися комплексно під час прийняття трьох нових процесуальних кодексів: господарського, адміністративного, цивільного з врахуванням висновків Конституційного Суду України, на розгляді якого воно знаходиться.  
Відхилено    
9. Частину 2 вважати частиною 3.      У зв'язку з цим частини другу, третю і четверту вважати відповідно частинами третьою, четвертою і п'ятою.  
10. Статтю 11 виключити.   -6- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Назву та ч.1 ст.11 викласти в такій редакції: "Доарбітражне врегулювання спорів, що виникають при зміні та розірванні договорів перевезень та договорів про надання послуг органами зв'язку Підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір перевезень та договорів про надання послуг органами зв'язку надсилають пропозиції про це другій стороні за договором."  
Враховано   3. Назву та частину першу статті 11 викласти в такій редакції: "Доарбітражне врегулювання спорів, що виникають при зміні та розірванні договорів перевезень та договорів про надання послуг зв'язку Підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір перевезень та договір про надання послуг зв'язку надсилають пропозиції про це другій стороні за договором ". 4. У частині четвертій статті 22 піля слів "врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
    -7- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Внести зміни до ст.22 АПК: у ч.4 ст.22 піля слів "врегулювання спору" записати слова "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
Враховано    
    -8- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 24 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено    
11. Частину другу статті 24 виключити.   -9- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
У першому реченні частини другої статті 24 піля слів "заходів доарбітражного врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
Враховано   5. У першому реченні частини другої статті 24 після слів "заходів доарбітражного врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
12. Відповідно частину третю статті вважати частиною другою, - а частину четверту вважати частиною третьою.       
13. З частини першої статті 26 виключити слова: "за умови вжиття заходів доарбітражного врегулювання спору".   -10- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 26 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено   6. У частині першій статті 26 після слів "за умови вжиття заходів доарбітражного врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу.  
    -11- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
У частині першій статті 26 після слів "за умови вжиття заходів доарбітражного врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу.  
Враховано    
14. Частину третю статті 27 виключити.   -12- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 27 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено   7. Частину третю статті 27 виключити.  
15. Відповідно частину четверту і п'яту статті вважати частиною третьою і четвертою статті 27.   -13- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Внести зміни до статті 54 АПК: у п.6 ч.2 ст.54 в кінці дописати слова "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
Враховано   8. У пункті 6 частини другої статті 54 після слів "врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу". 9. У пункті 1 частини першої статті 57 після слів "господарського спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу", а слова "протокол розбіжностей і документи, що підтверджують дату його одержання" виключити.  
    -14- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Внести зміни до статті 57 АПК: у ч.1 п.1 після слів "господарського спору" дописати слова "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу", а слова "протокол розбіжностей і документи, що підтверджують дату його одержання" виключити.  
Враховано    
    -15- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 63 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено    
16. У частині першій статті 63 пункти 7 та 8 виключити.   -16- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
В п.7 ст.63 замість слів "в установленому порядку" написати слова "передбаченого частиною другою статті 5 Кодексу". П.8 ст.63 виключити.  
Враховано   10. У частиниі першій статті 63: у пункті 7 слова "в установленому порядку" замінити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу"; пункт 8 виключити.  
17. Відповідно пункт 9 вважати пунктом 7.   -17- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Внести зміни до статті 65 АПК: у ч.1 п.2 після слів "врегулювання спору" дописати слова "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
Враховано   11. У пункті 2 частини першої статті 65 після слів "врегулювання спору" доповнити словами "у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу".  
    -18- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 63 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено    
18. У частині першій статті 80 виключити пункт 3.   -19- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
П.3 частини 1 ст.80 викласти в такій редакції: "3) заявник не вжив заходів доарбітражного врегулювання по спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу і можливість такого врегулювання втрачена."  
Враховано   12. Пункт 3 частини першої статті 80 викласти в такій редакції: "3) заявник не вжив заходів доарбітражного врегулювання по спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу і можливість такого врегулювання втрачена."  
19. Відповідно пункти 4,5,6 вважати пунктами 3,4,5.   -20- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 63 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України.  
Відхилено    
20. У частині першій статті 81 виключити пункт 3.   -21- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
П.3 частини 1 ст.81 викласти в такій редакції: "3) позивач не вжив заходів доарбітражного врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу і можливість такого врегулювання не втрачена."  
Враховано   13. Пункт 3 частини першої статті 81 викласти в такій редакції: "3) позивач не вжив заходів доарбітражного врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу і можливість такого врегулювання не втрачена."  
21. Відповідно пункти 4, 5 вважати пунктами 3, 4.       
22. Статтю 92 виключити.       
23. Статтю 102 викласти в такій редакції:       
24. "Стаття 102. Строк подання заяви про перевірку рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду і принесення протесту прокурором.   -22- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 102 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України. Двомісячний строк до подання заяви про перевірку рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду цілком достатній термін для оскарження любої справи. Можливість терміну перегляду до року у чинному АПК закладена у частині 4 статті 104. Продовження строків понад рік сприятиме судовій тяганині.  
Враховано    
25. Заява про перевірку рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду подається і протест прокурора приноситься не пізніше одного року з дня прийняття рішення, ухвали, постанови. При наявності поважних причин суд може продовжити строк для прийняття заяви про перевірку рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду."       
26. Частину 1 статті 104 викласти в такій редакції:       
27. "Перевірка рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду здійснюється арбітражним судом за участю сторін, третіх осіб у порядку, передбаченому статтею 74 даного Кодексу. Про час, і місце перевірки рішення, ухвали, постанови виноситься ухвала, яка направляється учасникам процесу. Нез'явлення сторін, прокурора чи його заступника не є перешкодою для перевірки рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду."   -23- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Ч.1 ст.104 викласти в такій редакції: "Перевірка рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду здійснюється арбітражним судом за участю сторін, прокурора чи його заступника. Про час і місце перевірки рішення, ухвали, постанови учасникам процесу повідомляється письмово. Нез'явлення сторін, прокурора чи його заступника не є перешкодою для перевірки рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду."  
Відхилено    
    -24- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 104 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України. Зміни, що запропоновані у проекті унеможливлюють здійснення нагляду у зв'язку з тим, що голова суду або його заступник практично не зможуть прийняти участь у всіх багаточисленних справах, що розглядатимуться у наглядовій інстанції. Цивільний процес також не передбачає обов'язкової участі сторін у розгляді справ у касаційній і наглядовій інстанціях.  
Відхилено    
28. Частину 2 статті 104 викласти в такій редакції:       
29. "Перевірка рішення, ухвали, постанови в порядку нагляду здійснюється не пізніше місяця з дня надходження до арбітражного суду заяви або протесту. У виняткових випадках голова арбітражного суду чи його заступник має право продовжити строк перевірки рішення, ухвали, постанови."   -25- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Частину 2 ст.104 залишити в діючій редакції.  
Враховано    
30. Частину четверту з статті 104 виключити.   -26- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Продовження строків понад рік сприятиме судовій тяганині, тому частину 4 залишити в чинній редакції.  
Враховано    
31. Статтю 115 викласти в такій редакції:       
32. "Стаття 115. Набрання рішенням суду законної сили   -27- Задорожній О.В. (в.о. № 217)
Статтю 115 залишити в редакції чинного Арбітражного процесуального кодексу України. Враховуючи специфіку спорів, що виникають у сфері економіки, вважаю, що термінове поновлення порушених прав є в інтересах як суб'єктів господарювання, так і держави.  
Враховано    
33. Рішення суду набирає законної сили через десять днів після його оголошення сторонам, якщо щодо нього не подано заяву про перевірку в порядку нагляду.       
34. Суд, постановляючи рішення, може допустити негайне його виконання повністю або частково у випадках:   -28- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Частину 2 ст.115 виключити.  
Відхилено    
35. 1) якщо затримання виконання рішення може завдати істотної шкоди для сторони, на користь якої постановлено рішення;       
36. 2) коли є підстави вважати, що виконання рішення суду може стати згодом неможливим або утрудненим.       
37. Подача заяви про перевірку рішення, щодо якого допущено негайне виконання не зупиняє його виконання."   -29- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
В ч.3 ст.115 слова "щодо якого допущено негайне виконання" виключити.  
Відхилено    
38. Статтю 118 викласти в такій редакції:       
39. "Стаття 118. Строк для пред'явлення наказу до виконання.       
40. Наказ арбітражного суду може бути пред'явлено до примусового виконання протягом одного року з моменту набрання рішенням законної сили або закінчення строку, встановленого при відстрочці виконання рішення, або після винесення ухвали (рішення) про поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання.   -30- Ромовська З.В. (в.о. № 122)
Статтю 118 залишити в редакції чинного Кодексу.  
Враховано    
41. У разі неможливості виконання наказу арбітражного суду установою банку або державним виконавцем і повернення його у зв'язку з цим без виконання новий річний строк для пред'явлення наказу до виконання обчислюється з дня його повернення. Строк для виконання рішення переривається пред'явленням наказу до виконання.       
42. Сторона, яка пропустила строк для пред'явлення наказу до виконання має право подати заяву про його продовження. У разі задоволення такої заяви суд призначає строк до пред'явлення наказу до виконання."      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.