Кількість абзаців - 457 Таблиця поправок


про Державну програму приватизації (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. про Державну програму приватизації Кабінет Міністрів УкраїниКомітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Друге читанняПроект (10.01.2000) ЗАКОН УКРАЇНИ Про Державну програму приватизації      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про Державну програму приватизації  
1. 1. Відповідно до статті 4 Закону України "Про приватизацію державного майна" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 17, ст.122) затвердити Державну програму приватизації на 2000 рік (додається).   -1- Черепков В.Ф.
Викласти Закон у такій редакції: 1. Затвердити Державну програму приватизації на 2000 - 2002 роки (додається), яка вводиться в дію з дня набрання чинності цим Законом і діє до затвердження чергової Державної програми приватизації. 2. Внести зміни до таких законів України: частину першу та другу статті 4 Закону України "Про приватизацію державного майна" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 17, ст.122; 1998р., № 49, ст.301; 1999р., № 7, ст.52; № 51, ст.453) викласти в такій редакції: "1. Державна програма приватизації визначає цілі, пріоритети та умови приватизації, розробляється Фондом державного майна України і затверджується Верховною Радою України законом України один раз на три роки не пізніш як за місяць до затвердження Державного бюджету України на відповідний рік, але до початку наступного бюджетного року і діє до затвердження чергової Державної програми приватизації. Кожна наступна Державна програма приватизації вноситься на розгляд Верховної Ради України одночасно з проектом Державного бюджету України на відповідний рік. 2. Пропозиції про внесення змін і доповнень до Державної програми приватизації щодо кількості об'єктів, які підлягають приватизації, та уточнення завдань з надходження коштів до Державного бюджету подаються до Верховної Ради України одночасно з проектом Державного бюджету України на наступний бюджетний рік"; в абзаці 8 частини четвертої статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (Відомості Верховної Ради України, 1995р., N 15, ст.99; 1998р., № 18, ст.88; 1999р., № 29, ст.239) після слів "про приватизацію" додати слова "або передприватизаційну підготовку" далі за текстом. 3. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 4. Нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють в частині, що не суперечить цьому Закону. 5. Кабінету Міністрів України: після набрання чинності цим Законом підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, що випливають з цього Закону; розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити розробку та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів відповідно до цього Закону; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.  
Враховано   1. Затвердити Державну програму приватизації на 2000 - 2002 роки (додається), яка вводиться в дію з дня набрання чинності цим Законом і діє до затвердження чергової Державної програми приватизації. 2. Внести зміни до таких законів України: частину першу та другу статті 4 Закону України "Про приватизацію державного майна" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 17, ст.122; 1998р., № 49, ст.301; 1999р., № 7, ст.52; № 51, ст.453) викласти в такій редакції: "1. Державна програма приватизації визначає цілі, пріоритети та умови приватизації, розробляється Фондом державного майна України і затверджується Верховною Радою України законом України один раз на три роки не пізніш як за місяць до затвердження Державного бюджету України на відповідний рік, але до початку наступного бюджетного року і діє до затвердження чергової Державної програми приватизації. Кожна наступна Державна програма приватизації вноситься на розгляд Верховної Ради України одночасно з проектом Державного бюджету України на відповідний рік. 2. Пропозиції про внесення змін і доповнень до Державної програми приватизації щодо кількості об'єктів, які підлягають приватизації, та уточнення завдань з надходження коштів до Державного бюджету подаються до Верховної Ради України одночасно з проектом Державного бюджету України на наступний бюджетний рік"; в абзаці 8 частини четвертої статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (Відомості Верховної Ради України, 1995р., N 15, ст.99; 1998р., № 18, ст.88; 1999р., № 29, ст.239) після слів "про приватизацію" додати слова "або передприватизаційну підготовку" далі за текстом.  
2. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і діє до затвердження чергової Державної програми приватизації.   -2- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
Проект 3акону України обов'язково має бути погоджений з:- Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; - Державним комітетом по матеріальних резервах;- Державним комітетом промислової політики України, до сфери управління якого відносяться 42 об'єкти групи В і Г, що мають мобілізаційне завдання; До експертної оцінки проекту 3акону України доцільно залучити: - Раду з вивчення продуктивних сил при АН України; - Управління з питань оборонно-мобілізаційної роботи та правоохоронних органів Кабінету Міністрів України"; в проекті Закону України пропоную передбачити юридичні норми, які б закріпили державну власність об'єктів цивільної оборони. У разі приватизації підприємств, на яких є об'єкти цивільної оборони, останні повинні за узгодженням з органами виконавчої влади, уповноваженими з питань цивільної оборони, безкоштовно передаватися на баланс цього підприємства. Кнрівник підприємства, незалежно від форми власності, відповідно до Закону України "Про цивільну оборону", зобов'язаний нести відповідальність за утримання об'єктів цивільної оборони та захист працівників цих підприємств відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів.  
Відхилено . Прийнято до уваги  3. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 4. Нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють в частині, що не суперечить цьому Закону. 5. Кабінету Міністрів України: після набрання чинності цим Законом підготувати та подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, що випливають з цього Закону; розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити розробку та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів відповідно до цього Закону; забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.  
3. ЗАТВЕРДЖЕНО Законом України від N      ЗАТВЕРДЖЕНО Законом України від N  
4. ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА ПРИВАТИЗАЦІЇ НА 2000 РІК   -3- Черепков В.Ф.
Слова та цифри "на 2000 рік" замінити словами та цифрами "на 2000-2002 роки".  
Враховано   ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА ПРИВАТИЗАЦІЇ НА 2000 - 2002 РОКИ  
5. Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
6. 1. Державна програма приватизації на 2000 рік (далі - Програма) визначає основні цілі, пріоритети, завдання і способи приватизації державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим, та відчуження комунального майна, групи об'єктів, які підлягають приватизації, орієнтовні завдання щодо обсягів приватизації майна та надходження коштів від приватизації до державного бюджету на 2001-2002 роки та відповідні заходи щодо виконання цієї Програми.   -4- Черепков В.Ф.
У пунктах 1 та 2 слова та цифри "на 2000 рік" замінити на слова та цифри "на 2000-2002 роки". У пункті 1 слова та цифри "2001-2002 роки" вилучити.  
Враховано   1. Державна програма приватизації на 2000-2002 роки (далі - Програма) визначає основні цілі, пріоритети, завдання і способи приватизації державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим, та відчуження комунального майна, групи об'єктів, які підлягають приватизації, орієнтовні завдання щодо обсягів приватизації державного майна та надходження коштів від приватизації до Державного бюджету України та відповідні заходи щодо виконання цієї Програми.  
7. 2. Основною метою приватизації у 2000 році є створення умов для залучення іноземних інвестицій у підприємства, що приватизуються, та забезпечення надходження коштів від приватизації до державного бюджету у сумі 2,5 млрд. гривень.   -5- Донець Н.Г. (реєстр. картка № 420)
Розділ 1 пункт 2 викласти у наступній редакції: "Запропонувати органам місцевого самоврядування розробити і затвердити місцеві програми приватизації (відчуження) комунального майна на 2000 рік. Кошти від приватизації ( відчуження) комунального майна спрямувати на фінансування програм соціально - економічного і культурного розвитку, капітальних вкладень та відновлення основних засобів на підприємствах, в організаціях, установах комунальної власності, органів місцевого самоврядування".  
Враховано в тексті Закону  2. Основною метою приватизації у 2000-2002 роках є створення умов для сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) та створення конкурентного середовища, а також забезпечення надходження коштів від приватизації до Державного бюджету України.  
    -6- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 2 програми вилучити слово "іноземних".  
Враховано редакційно    
    -7- Танюк Л.С. (в.о. № 166)
До пункту 2 розділу І "Загальні положення" проекту Закону "Про Державну програму приватизації" пропонуємо після слів "…до Державного бюджету у сумі 2,5 млрд.гривень" дописати: " Тільки не за рахунок цілісних майнових комплексів державної форми власності, які продуктивно працюють, забезпечують своїх працівників зарплатою, платять податки в державний бюджет і перераховують кошти на утримання соціальної сфери".  
Відхилено    
    -8- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Частину 2 розділу 1 викласти в такій редакції: "2. Основною метою приватизації у 2000 році є створення умов для сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, установ, організацій та створення конкурентного середовища, а також забезпечення надходження коштів від приватизації до державного бюджету".  
Враховано редакційно    
8. 3. Пріоритетами та основними завданнями приватизації є:   -9- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 3 викласти у такій редакції: "Пріоритетами та основними завданнями приватизації є: залучення коштів для розвитку і структурної перебудови економіки; сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, установ, організацій (далі - підприємства) та створення конкурентного середовища; створення сприятливих умов для появи приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об'єкта та здійснюють ефективне управління ним; приватизація підприємств виключно за кошти з урахуванням їх індивідуальних особливостей та встановлених Кабінетом Міністрів України коефіцієнтів індексації номінальної вартості підприємств та рівня інфляції в країні ; формування попиту на об'єкти приватизації як з боку вітчизняних, так і зарубіжних інвесторів шляхом забезпечення інформаційної відкритості процесу приватизації;".  
Враховано частково   3. Пріоритетами та основними завданнями приватизації є:  
9. приватизація підприємств виключно за кошти з урахуванням їх індивідуальних особливостей;      приватизація підприємств виключно за кошти з урахуванням їх індивідуальних особливостей;  
10. забезпечення інформаційної відкритості процесу приватизації;      забезпечення інформаційної відкритості процесу приватизації;  
11. формування попиту на об'єкти приватизації як з боку вітчизняних, так і зарубіжних інвесторів;      формування попиту на об'єкти приватизації як з боку вітчизняних, так і іноземних інвесторів;  
12. максимальне використання інститутів інфраструктури ринку цінних паперів.   -10- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
У частині 3 виключити такі абзаци: "максимальне використання інститутів інфраструктури ринку цінних паперів; сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, установ, організацій (далі - підприємства) та створення конкурентного середовища; створення сприятливих умов для появи приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об`єкта та здійснюють ефективне управління ним; створення умов для подальшого розвитку фондового ринку".  
Враховано частково   максимальне використання інститутів інфраструктури ринку цінних паперів.  
13. сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, установ, організацій (далі - підприємства) та створення конкурентного середовища;       
14. залучення коштів для розвитку і структурної перебудови економіки;      залучення коштів для розвитку і структурної перебудови економіки;  
15. створення сприятливих умов для появи приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об'єкта та здійснюють ефективне управління ним;      створення сприятливих умов для появи приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об'єкта та здійснюють ефективне управління ним;  
16. забезпечення надходження коштів до Державного бюджету України;       
17. створення умов для подальшого розвитку фондового ринку;      створення умов для подальшого розвитку фондового ринку;  
18. підвищення заінтересованості інвесторів щодо українських підприємств на міжнародних ринках.   -11- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
П.3 доповнити абзацом такого змісту: "не допустити приватизації підприємств іноземними компаніями, їх власниками чи учасниками офіційних чи таємних картелів, трастів тощо, котрі являються конкурентами підприємства, що приватизується, на закордонних чи вітчизняних ринках;".  
Відхилено   підвищення заінтересованості інвесторів щодо українських підприємств на міжнародних ринках.  
19. 4. Для реалізації цих завдань Фонд державного майна України:   -12- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
В п.4 у фразі "залучає до підготовки об'єктів приватизації національних та іноземних радників" додати - "при приватизації стратегічних об'єктів залучаються загальновідомі іноземні радники на тендерних умовах".  
Враховано частково редакційно  4. Для реалізації цих завдань Фонд державного майна України (далі - Фонд):  
20. залучає до підготовки об'єктів приватизації національних та іноземних радників;      залучає до підготовки об'єктів приватизації вітчизняних та іноземних радників;  
21. ініціює реструктуризацію підприємств:      ініціює реструктуризацію підприємств:  
22. проводить конкурси з продажу пакетів акцій або здійснює продаж акцій через організаторів торгівлі цінними паперами;   -13- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 4 доповнити наступним реченням: "Реалізація положень цього пункту здійснюється у межах, визначених виключно Законами України".  
Враховано в тексті Закону  проводить конкурси з продажу пакетів акцій або здійснює продаж акцій через організаторів торгівлі цінними паперами;  
23. застосовує аукціони під час продажу об'єктів груп А, Д та цілісних майнових комплексів об'єктів груп В, Г.   -14- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 4 доповнити реченням наступного змісту: "Реалізація положень цього пункту здійснюється у порядку та межах, визначених виключно Законами України".  
Враховано в тексті Закону  застосовує аукціони під час продажу об'єктів груп А, Д та цілісних майнових комплексів об'єктів групи В, Г.  
    -15- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Абзац четвертий пункту 4 після слів "з продажу пакетів акцій" доповнити такими словами: "об'єктів груп В, Г, Е," -і далі за текстом.  
Відхилено    
    -16- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
П.4 доповнити абзацом такого змісту: "по стратегічно важливих об'єктах аналізує висновки вітчизняних чи іноземних незалежних антимонопольних, антитрастівських організацій на предмет можливих негативних наслідків для існування чи розвитку діяльності українських підприємств, що приватизуються, у випадку переходу корпоративних прав до компанії - конкурента". В розділі VII  
Враховано частково    
24. 5. Класифікація об'єктів приватизації здійснюється з метою раціонального, ефективного застосування способів приватизації, встановлених цією Програмою.      5. Класифікація об'єктів приватизації здійснюється з метою раціонального, ефективного застосування способів приватизації відповідно до цієї Програми.  
25. Група А - цілісні майнові комплекси державних, орендних підприємств та структурні підрозділи підприємств, що виділені у самостійні підприємства (далі - цілісні майнові комплекси підприємств), в тому числі у процесі реструктуризації державних підприємств, із середньообліковою чисельністю працюючих до 100 осіб включно, або понад 100 осіб, але вартість основних фондів яких недостатня для створення відкритих акціонерних товариств (далі - ВАТ), а також готелі, об'єкти санаторно-курортних закладів та будинки відпочинку, які перебувають на самостійних балансах; окреме індивідуально визначене майно (в тому числі таке, яке не увійшло до статутних фондів ВАТ, будівлі, споруди та нежитлові приміщення, майно підприємств-банкрутів та підприємств, що ліквідуються); майно підприємств, які не були продані як цілісні майнові комплекси.      Група А - цілісні майнові комплекси державних, орендних підприємств та структурні підрозділи підприємств, що виділені у самостійні підприємства (далі - цілісні майнові комплекси підприємств), в тому числі у процесі реструктуризації державних підприємств, із середньообліковою чисельністю працюючих до 100 осіб включно, або понад 100 осіб, але вартість основних фондів яких недостатня для формування статутних фондів відкритих акціонерних товариств (далі - ВАТ), а також готелі, об'єкти санаторно-курортних закладів та будинки відпочинку, які перебувають на самостійних балансах; окреме індивідуально визначене майно (в тому числі таке, яке не увійшло до статутних фондів ВАТ, будівлі, споруди та нежилі приміщення, майно підприємств, ліквідованих за рішенням арбітражного суду, та майно підприємств, що ліквідуються за рішенням органу уповноваженого управляти державним майном); майно підприємств, які не були продані як цілісні майнові комплекси.  
26. Група В - цілісні майнові комплекси підприємств з середньообліковою чисельністю працюючих понад 100 осіб та вартість основних фондів яких достатня для створення ВАТ; акції ВАТ, що зареєстрували випуск акцій, або розпочали продаж акцій до набрання чинності цією Програмою (крім підприємств групи Г); акції ВАТ, створених на базі підприємств агропромислового комплексу у разі, коли вартість основних фондів достатня для створення ВАТ.      Група В - цілісні майнові комплекси підприємств з середньообліковою чисельністю працюючих понад 100 осіб та вартість основних фондів яких достатня для формування статутних фондів ВАТ; акції ВАТ, випуск яких зареєстрований або продаж акцій яких розпочався до набрання чинності цією Програмою (крім підприємств групи Г); акції ВАТ, створених на базі підприємств агропромислового комплексу у разі, коли вартість основних фондів достатня для створення ВАТ.  
27. Група Г - цілісні майнові комплекси або пакети акцій підприємств, що на момент здійснення продажу займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідних товарів і послуг або мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.      Група Г - цілісні майнові комплекси підприємств або пакети акцій ВАТ, що на момент прийняття рішення про приватизацію займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідних товарів і послуг або мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.  
28. Група Д - об'єкти незавершеного будівництва, законсервовані об'єкти.      Група Д - об'єкти незавершеного будівництва, законсервовані об'єкти.  
29. Група Е - акції (частки, паї), що належать державі у майні господарських товариств (у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями), розташованих на території України або за кордоном.   -17- Танюк Л.С. (в.о. № 166)
В розділі І "Загальні положення", в пункті 5 в останній частині після слів "на самостійних балансах" додати слова: "та державних архівів, що зберігають документи Національного архівного фонду)", далі за текстом. В пункті 5, сьома частина - група "Ж", вилучити в другому рядку слова "культури мистецтва та преси", а в четвертому рядку - "видавничої справи".  
Відхилено   Група Е - акції (частки, паї), що належать державі у статутних фондах господарських товариств (у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями), розташованих на території України або за кордоном.  
30. Група Ж - незалежно від вартості та джерел фінансування об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, мистецтва та преси, фізичної культури і спорту, телебачення та радіомовлення, видавничої справи, а також об'єкти санаторно-курортних закладів, профілакторії, будинки і табори відпочинку (за винятком об'єктів санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах), у тому числі об'єкти соціально-побутового призначення, що перебувають на балансі підприємств, у разі їх невключення до складу майна, що передається у комунальну власність або приватизується.   -18- Черепков В.Ф.
В частині 7 пункту 5 слова "та джерел фінансування" виключити.  
Відхилено   Група Ж - незалежно від вартості об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, мистецтва та преси, фізичної культури і спорту, телебачення та радіомовлення, видавничої справи, а також об'єкти санаторно-курортних закладів, профілакторії, будинки і табори відпочинку (за винятком об'єктів санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах), у тому числі об'єкти соціально-побутового призначення, що перебувають на балансі підприємств, у разі їх невключення до складу майна, що передається у комунальну власність або приватизується, крім об'єктів, які не підлягають приватизації відповідно до статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна".  
    -19- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
У частині 5 останній абзац викласти у такій редакції: "Група Ж - незалежно від вартості та джерел фінансування об`єкта охорони здоров`я, освіти, культури, мистецтва та преси, фізичної культури і спорту, телебачення та радіомовлення, видавничої справи, а також об`єкти санаторно-курортних закладів, профілакторії, будинки і табори відпочинку (за винятком об`єктів санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах), у тому числі об`єкти соціально-побутового призначення, що перебувають на балансі підприємств, тільки у разі відмови згідно з рішенням органів місцевого самоврядування від включення їх до складу майна, що передається у комунальну власність".  
Враховано частково    
31. 6. Об'єкти військово-промислового комплексу, що підлягають конверсії згідно з переліками, які затверджуються органами, уповноваженими управляти відповідним державним майном, приватизуються способами, визначеними цією Програмою для окремих груп об'єктів залежно від приналежності об'єктів, які утворюються після конверсії, до тієї чи іншої групи.   -20- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
Розділ 1 пункт 6: слова "військово-промислового комплексу" пропоную вилучити та замінити на "воєнно-промисловий комплекс". В Програмі приватизації не визначено механізм, яким чином після приватизації об'єктів ВПК буде зберігатися сама мета конверсії, а саме: - послідовне, адекватне за наукомісткістю та конкурен-тоспроможністю заміщеня військової продукції продукцією цивільного призначення; - диверсифікація використання технологій подвійного призначення і впровадження передових технологій; - випуск нової, головним чином, імпортозамінюючої продукції; - розвиток виробництва військової техніки, озброєнь в обсягах, достатніх для забезпечення обороноздатності держави і зміцнення її позицій на міжнародних ринках озброєнь та військової техніки.  
Відхилено   6. Об'єкти військово-промислового комплексу, що підлягають конверсії згідно з переліками, які затверджуються органами, уповноваженими управляти відповідним державним майном, приватизуються способами, передбаченими цією Програмою для груп об'єктів, до яких відносяться об'єкти, що утворюються після конверсії.  
32. 7. Наявність у підприємства мобілізаційних завдань, обов'язків щодо зберігання державної таємниці, забезпечення безпечних умов робіт не є підставою для заборони приватизації відповідного об'єкта. Такий об'єкт приватизується відповідно до цієї Програми.   -21- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 7 після слів "відповідного об`єкта" доповнити словами "за виключенням обмежень, передбачених Законом України "Про приватизацію державного майна".  
Враховано   7. Наявність у підприємства мобілізаційних завдань (замовлень), обов'язків щодо зберігання державної таємниці, забезпечення безпечних умов робіт не є підставою для заборони приватизації відповідного об'єкта, за винятком обмежень, передбачених Законом України "Про приватизацію державного майна". Такий об'єкт приватизується відповідно до цієї Програми.  
33. Відшкодування витрат ВАТ, пов'язаних з відповідальним зберіганням цінностей мобілізаційного резерву, провадиться згідно з законодавством.      Відшкодування витрат ВАТ, пов'язаних з відповідальним зберіганням цінностей мобілізаційного резерву, провадиться згідно з законодавством.  
34. Державне майно, призначене згідно з мобілізаційними завданнями для спеціальних формувань, яке не включено до статутних фондів ВАТ і перебуває на балансі акціонерних товариств, після скасування мобілізаційних завдань приватизується на загальних підставах відповідно до законодавства з питань приватизації.      Державне майно, призначене згідно з мобілізаційними завданнями (замовленнями) для спеціальних формувань, яке не включено до статутних фондів ВАТ і перебуває на балансі акціонерних товариств, після скасування мобілізаційних завдань (замовлень) приватизується на загальних підставах відповідно до законодавства з питань приватизації.  
35. 8. Об'єкти, на яких у технологічних процесах використовуються отруйні, радіоактивні речовини, бактеріологічні, біологічні, сильнодіючі хімічні засоби, а також об'єкти, що виконують вибухові роботи, приватизуються на загальних підставах із збереженням процедур державного контролю.   -22- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 8 пропонується вилучити.  
Відхилено   8. Об'єкти, на яких у технологічних процесах використовуються отруйні, радіоактивні речовини, бактеріологічні, біологічні, сильнодіючі хімічні засоби, а також об'єкти, що виконують вибухові роботи, приватизуються на загальних підставах із збереженням процедур державного контролю, крім об'єктів, які не підлягають приватизації відповідно до статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна". До умов договорів купівлі-продажу об`єктів приватизації, визначених цим пунктом, в обов`язковому порядку включаються зобов`язання покупця щодо здійснення ним процедур контролю та вживання необхідних заходів з метою гарантування захисту громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, послуг або небезпечних виробництв тощо. Очисні споруди, які не ввійшли до статутних фондів ВАТ і можуть негативно впливати на екологію та навколишнє середовище, за рішенням органів приватизації можуть передаватися ВАТ безоплатно.  
    -23- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 8 пропонується викласти в наступній редакції: "Об`єкти приватизації - підприємства, у технологічних процесах виробництва яких використовуються отруйні, у тому числі радіоактивні речовини, бактеріологічні, біологічні, сильнодіючі хімічні засоби, а також підприємства, що виконують вибухові роботи та виготовляють чи використовують вибухові матеріали, приватизуються з урахуванням обмежень, встановлених підпунктом "В" пункту 2 статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна". До умов договорів купівлі-продажу об`єктів приватизації, визначених цим пунктом в обов`язковому порядку включаються зобов`язання власника (інвестора) щодо дотримання ним процедур контролю та вживання необхідних заходів з метою гарантування захисту громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, послуг або небезпечних виробництв тощо. Приватизація підприємств та об`єктів приватизації групи "Е" (корпоративних прав таких підприємств) та зобов`язання, що включаються до умов договорів між власником (інвестором) та Фондом державного майна України, в обов`язковому порядку погоджуються із Міністерством екології та природних ресурсів та Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильскої катастрофи".  
Враховано частково    
    -24- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Розділ 1 "Загальні положення" доповнити пунктом 8а такого змісту: "8а. У 2000 р. Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна України та Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснюють наступні заходи для створення соціально сприятливих умов завершення масової приватизації: - розробляються нормативні доку-менти та здійснюються організаційні заходи щодо закриття та реорганізації діяльності довірчих товариств, інвестиційних компаній та інвестиційних фондів, інших фінансових посередників, які здійснювали операції з приватизаційними цінними паперами; - забезпечується виконання заходів щодо розвитку вторинного ринку акцій приватизованих підприємств; - проводиться останній аукціон з продажу дрібних пакетів акцій (до 5% статутного фонду) підприємств, що приватизуються, з використанням компенсаційних сертифікатів як засобу платежу; - проводиться роз'яснювальна робота серед населення щодо засад функціонування фондового ринку та прав дрібних акціонерів." XV  
Враховано частково редакційно у розділі   
36. Розділ II. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ   -25- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Назву розділу 2 пропонується викласти в наступній редакції: "Загальні засади приватизації".  
Відхилено   Розділ II. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ  
37. 9. Фонд державного майна України здійснює приватизацію державного майна на засадах індивідуальної приватизації.      9. Фонд здійснює приватизацію державного майна на засадах індивідуальної приватизації.  
38. Індивідуальна приватизація полягає у вивченні попиту на конкретний об'єкт приватизації, врахування кон'юнктури ринку, на основі цього - визначення способу продажу, який максимально враховує особливості виробничо-технічного та фінансово-майнового стану кожного підприємства, що підлягає приватизації, продаж цілісного майнового комплексу або контрольного пакета ВАТ, створеного у процесі приватизації та корпоратизації, промисловому інвестору, який відповідає кваліфікаційним вимогам, з метою концентрації капіталу та забезпечення ефективного функціонування підприємства у післяприватизаційний період.   -26- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
В другому абзаці пункту 9 після слів "Індивідуальна приватизація полягає у вивченні…" вставити слова: "…питання яку частку займала продукція (послуги) стратегічно важливого підприємства, що приватизується, в закордонних та вітчизняних ринках, починаючи з 1990 року, а також основних його конкурентів…"  
Відхилено   Індивідуальна приватизація полягає у вивченні попиту на конкретний об'єкт приватизації, врахуванні кон'юнктури ринку, на основі цього - визначенні способу продажу, який максимально враховує особливості виробничо-технічного та фінансово-майнового стану кожного підприємства, що підлягає приватизації, продажу цілісного майнового комплексу або пакетів акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації на базі підприємств, віднесених цією Програмою до групи Г, інвесторам, в тому числі промисловому інвестору, з метою концентрації капіталу та забезпечення ефективного функціонування підприємства у післяприватизаційний період.  
    -27- Черепков В.Ф.
У абз.2 пункту 9 вилучити слово "контрольного"; після слова "корпоратизації" доповнити словами "на базі підприємств, віднесених цією Програмою до групи Г, інвесторам, в тому числі".  
Враховано    
39. 10. Промисловий інвестор - це вітчизняний, зарубіжний інвестор або їх об'єднання, які заінтересовані у збереженні частки підприємства на ринку відповідного продукту, виробляють продукцію, виконують роботи, або надають послуги, аналогічні відповідним підприємствам, що приватизуються, мають довгострокові інтереси в його розвитку.   -28- Черепков В.Ф.
Пункт 10 викласти у наступній редакції: "Промисловий інвестор - це вітчизняний, іноземний інвестор, або їх об'єднання, які заінтересовані у збереженні частки підприємства на ринку відповідного продукту та виробляють продукцію (виконують роботи, надають послуги), аналогічну основній продукції (роботам, послугам) підприємства, що приватизується, або споживають в основному виробництві продукцію (роботи, послуги) такого підприємства, або виробляють продукцію (роботи, послуги), яка використовується в основному виробництві підприємства, що приватизується, в якості основної сировини, або здійснюють безпосередній контроль на таких підприємствах не менше одного року ".  
Враховано редакційно   10. Промисловий інвестор - це вітчизняний, іноземний інвестор, або їх об'єднання, які заінтересовані у збереженні частки підприємства на ринку відповідного продукту та не менше трьох років виробляють продукцію (виконують роботи, надають послуги), аналогічну основній продукції (роботам, послугам) підприємства, що приватизується, або споживають в основному виробництві продукцію (роботи, послуги) такого підприємства, або виробляють продукцію (роботи, послуги), яка використовується в основному виробництві підприємства, що приватизується, в якості основної сировини, або здійснюють безпосередній контроль на таких підприємствах не менше одного року. Промисловим інвестором не може бути визнана компанія зареєстрована в офшорній зоні.  
    -29- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Пункт 10 викласти у такій редакції: "Промисловий інвестор - це вітчизняний, зарубіжний інвестор або їх об'єднання, які зацікавлені у збереженні частки підприємства на ринку відповідного продукту, мають довгострокові інтереси в його розвитку та намір фінансувати подальший розвиток приватизованого підприємства за умови збереження його виробничої орієнтаціїї".  
   
    -30- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 10 пропонується вилучити або доповнити реченням наступного змісту: "Тлумачення терміну "Промисловий інвестор" є абстрактним і не може використовуватись органами приватизації на користь чи відмови якому-небудь інвестору".  
Відхилено    
    -31- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Закріпити на законодавчому рівні вимоги до учасників конкурсів, особливо це стосується групи "Г", з метою недопущення до участі у конкурсі представників офшорних регіонів.  
   
    -32- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 10 пропонується вилучити.  
Відхилено    
    -33- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
До пункту 10 додати: "Промисловим інвестором не може бути визнана іноземна компанія, її власники чи дочірні компанії, а також інші компанії, котрі є учасниками спільних з цією іноземною компанією офіційних чи таємних картелів, трастів та інших об'єднань, котрі являються конкурентами по відношенню до підприємства, що приватизується, на світових чи вітчизняних ринках".  
   
40. 11. Основними принципами індивідуальної приватизації є:      11. Основними принципами індивідуальної приватизації є:  
41. досягнення максимального економічного ефекту від продажу об'єкта приватизації;      досягнення максимального економічного ефекту від продажу об'єкта приватизації;  
42. вибір способу приватизації підприємства виходячи з його фінансово-майнового стану, частки у відповідному сегменті ринку виробництва, обсягів збуту продукції та аналізу попиту потенційних покупців;   -34- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Абзац 3 пункту 11 пропонується доповнити словами "у порядку, визначеному цим Законом та іншими Законами України з питань приватизації".  
Враховано в контексті Закону  вибір способу приватизації підприємства виходячи з його виробничо-технічного та фінансово-майнового стану, частки у відповідному сегменті ринку виробництва, обсягів збуту продукції та аналізу попиту потенційних покупців;  
43. індивідуальний підхід під час підготовки підприємств до приватизації, прийняття рішень про приватизацію, створення акціонерних товариств; визначення економічної доцільності перетворення державних підприємств у ВАТ;   -35- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
Пункт 11 доповнити абзацом: "унеможливити перехід контрольного чи блокуючого пакету акцій у власність іноземних компаній - конкурентів підприємства, що приватизується, чи до власників таких іноземних компаній, їх дочірніх компаній чи інших компаній, котрі є учасниками спільних з такими іноземними компаніями офіційних чи таємних картелів, трастів та інших об'єднань".  
Відхилено   індивідуальний підхід під час підготовки підприємств до приватизації, прийняття рішень про приватизацію, створення акціонерних товариств; визначення економічної доцільності перетворення державних підприємств у ВАТ;  
44. створення організаційно-економічних умов концентрації власності, результатом якої буде концентрація управління та відповідальності нових власників.      створення організаційно-економічних умов концентрації власності, результатом якої буде концентрація управління та відповідальності нових власників.  
45. 12. Під час продажу об'єктів Фонд державного майна України враховує кон'юнктуру ринку, вивчає попит потенційних покупців та забезпечує виконання Закону України "Про Державний бюджет України" і цієї Програми у частині надходження коштів від приватизації, самостійно встановлює для кожного підприємства окремо строки проведення приватизації.   -36- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В пункті 12 замість слова "самостійно" записати такі слова: "за погодженням з органом, уповноваженим управляти державним майном", - і далі за текстом.  
Враховано редакційно   12. Під час продажу об'єктів Фонд враховує кон'юнктуру ринку, вивчає попит потенційних покупців та забезпечує виконання Закону України "Про Державний бюджет України" і цієї Програми у частині надходження коштів від приватизації, самостійно встановлює для кожного підприємства окремо строки проведення приватизації з урахуванням вимог законодавства про приватизацію.  
46. Розділ III. ПІДГОТОВКА ПІДПРИЄМСТВ ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ   -37- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
В розділі 111 "Підготовка підприємств до приватизації" до передприватизаційної підготовки підприємств в обов'язковому порядку ввести результати перевірки Контрольно-ревізійного управління України та Державної податкової адміністрації України, терміном давності перевірок не більше 6 місяців на момент підписання плану приватизації.  
  Розділ III. ПІДГОТОВКА ПІДПРИЄМСТВ ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ  
47. 13. Органи, уповноважені управляти державним майном разом з Фондом державного майна України до прийняття рішення про приватизацію здійснюють передприватизаційну підготовку державних підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, містять у своєму складі відокремлені чи територіально роздроблені виробництва, розвинену соціальну інфраструктуру, майно, що не підлягає приватизації, структурні підрозділи, які реалізують аналогічні або взаємозамінні види товарів (робіт, послуг), а також ВАТ, створених у процесі корпоратизації (за винятком тих, що не підлягають приватизації згідно з Законом України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації").   -38- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 13 розділу 3 пропонується вилучити слова "які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави", замість яких вставити слова "у тому числі".  
Відхилено   13. Органи, уповноважені управляти державним майном, разом з Фондом до прийняття рішення про приватизацію здійснюють передприватизаційну підготовку державних підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, містять у своєму складі відокремлені чи територіально роздроблені виробництва, розвинену соціальну інфраструктуру, майно, що не підлягає приватизації, структурні підрозділи, які реалізують аналогічні або взаємозамінні види товарів (робіт, послуг), а також ВАТ, створених у процесі корпоратизації (за винятком об'єктів, що не підлягають приватизації відповідно до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації").  
48. Передприватизаційна підготовка зазначених підприємств здійснюється згідно з планом-графіком, що розробляється Фондом на підставі пропозицій органів, уповноважених управляти державним майном, та потенційних покупців (інвесторів), що вважаються такими згідно із статтею 8 Закону України "Про приватизацію державного майна", і затверджується Кабінетом Міністрів України. План-графік підлягає опублікуванню у друкованих виданнях державних органів приватизації.      Передприватизаційна підготовка зазначених підприємств здійснюється згідно з планом-графіком, що розробляється Фондом на підставі пропозицій органів, уповноважених управляти державним майном, та потенційних покупців (інвесторів), що вважаються такими згідно із статтею 8 Закону України "Про приватизацію державного майна", і затверджується Кабінетом Міністрів України. План-графік підлягає опублікуванню у друкованих виданнях державних органів приватизації.  
49. Передприватизаційна підготовка підприємств, не зазначених у першому абзаці цього пункту, проводиться за спільним рішенням Фонду та органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном, окремо щодо кожного підприємства.      Передприватизаційна підготовка підприємств, не зазначених у першому абзаці цього пункту, проводиться за спільним рішенням Фонду та органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном, окремо щодо кожного підприємства.  
50. Щодо підприємств, включених до переліку об'єктів, які підлягають приватизації у 2000 році відповідно до завдань, встановлених цією Програмою, Фонд може приймати рішення про проведення їх передприватизаційної підготовки в установленому ним порядку.   -39- Круценко В.Я. (реєстр. картка № 276)
Розділ ІІІ пункт 13 доповнити частиною п`ятою наступної редакції: "Передприватизаційна підготовка і приватизація підприємств агропромислового комплексу здійснюється відповідно Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".  
Враховано частково    
    -40- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Частину четверту пункту 13 виключити, щоб не порушувати балансу інтересів на користь Фонду державного майна України.  
Враховано    
51. 14. На час здійснення передприватизаційної підготовки підприємств припиняється дія Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у частині передачі в оренду цілісних майнових комплексів або їх структурних підрозділів.      14. На час здійснення передприватизаційної підготовки підприємств щодо них припиняється дія Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у частині передачі в оренду цілісних майнових комплексів або їх структурних підрозділів.  
52. 15. Структурні підрозділи, що виділяються у процесі передприватизаційної підготовки із складу підприємств, на базі яких створюються окремі підприємства з метою їх подальшої приватизації, після державної реєстрації зазначених підприємств передаються Фонду державного майна України органом, уповноваженим управляти державним майном у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.   -41- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 15 слова "передприватизаційної підготовки" замінити словом "реорганізації".  
Відхилено   15. На базі структурних підрозділів, що можуть відокремлюватися від державного підприємства у процесі його передприватизаційної підготовки, орган, уповноважений управляти відповідним державним майном, створює юридичні особи. В тижневий термін з моменту державної реєстрації та у випадку можливості їх подальшої приватизації функції з управління такими підприємствами передаються органами, уповноваженими управляти ними, до Фонду, Порядок такої передачі встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -42- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В частині першій пункту 15 замість слів: "органом, уповноваженим управляти державним майном, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України", - записати такі слова: "або залишаються в сфері управління органу, уповноваженого управляти державним майном, за рішенням та у порядку, встановленому кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
53. Інформація про зазначені підприємства у тижневий термін після їх державної реєстрації подається до Фонду органом, уповноваженим управляти державним майном.   -43- Черепков В.Ф.
Абз.2 пункту 15 вилучити.  
Враховано    
54. 16. Проведення передприватизаційної підготовки здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.      16. Проведення передприватизаційної підготовки здійснюється відповідно до проектів передприватизаційної підготовки у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
55. 17. У разі потреби проведення експертизи проектів передприватизаційної підготовки підприємств Фонд державного майна України може залучати незалежних консультантів та експертів.   -44- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Пункт 17 виключити.  
Відхилено   17. У разі потреби проведення експертизи проектів передприватизаційної підготовки підприємств Фонд може залучати незалежних консультантів та експертів.  
56. 18. Передприватизаційна підготовка підприємств, які займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному товарному ринку, включає погодження проектів планів передприватизаційної підготовки з органами Антимонопольного комітету України.      18. Передприватизаційна підготовка підприємств, які займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному товарному ринку, включає погодження проектів передприватизаційної підготовки з органами Антимонопольного комітету України.  
57. 19. Передприватизаційна підготовка підприємств передбачає:   -45- Черепков В.Ф.
Доповнити пункт 19 новим абзацом такого змісту: "виділення із складу підприємств структурних підрозділів, які можуть функціонувати як окремі підприємства;".  
Враховано   19. Передприватизаційна підготовка підприємств може передбачати:  
58. виявлення державного майна, що не підлягає приватизації, і розроблення умов його подальшого використання з обов'язковим внесенням пропозицій до Кабінету Міністрів України щодо визначення органу, який управлятиме цим майном;      виявлення державного майна, що не підлягає приватизації, і розроблення умов його подальшого використання з обов'язковим внесенням пропозицій до Кабінету Міністрів України щодо визначення органу, який управлятиме цим майном;  
59. виявлення об'єктів соціально-культурної та побутової сфери і визначення умов їх подальшого функціонування, передачі в установленому порядку цих об'єктів відповідним територіальним громадам або державним органам приватизації для подальшого продажу відповідно до законодавства;   -46- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В абзаці третьому пункту 19 після слів "та побутової сфери" доповнити такими словами: "культових споруд", - і далі за текстом, після слів "відповідним територіальним громадам" доповнити такими словами: "релігійним організаціям", - і далі за текстом.  
Враховано   виявлення об'єктів соціально-культурної та побутової сфери, культових споруд і визначення умов їх подальшого функціонування, передачу в установленому порядку цих об'єктів у власність відповідних територіальних громад, релігійних організацій або державним органам приватизації для подальшого продажу відповідно до законодавства;  
60. виявлення іншого державного майна, яке тимчасово не використовується, і розроблення пропозицій щодо умов його подальшого використання або консервації такого майна у встановленому порядку;      виявлення іншого державного майна, яке тимчасово не використовується, і розроблення пропозицій щодо умов його подальшого використання або консервації такого майна у встановленому порядку;  
61. визначення доцільності приватизації довгострокових фінансових вкладень у складі цілісного майнового комплексу державних підприємств;      визначення доцільності приватизації довгострокових фінансових вкладень у складі цілісного майнового комплексу державних підприємств;  
62. виявлення державних підприємств, до яких може застосовуватись процедура банкрутства та ініціювання перед відповідними органами її проведення;      виявлення державних підприємств, щодо яких може застосовуватись процедура банкрутства та ініціювання перед відповідними органами її проведення;  
63. здійснення інших заходів.   -47- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Абзац сьомий пункту 19 виключити, щоб склад передприватизаційної підготовки зробити завершеним.  
Враховано редакційно   виділення із складу підприємств структурних підрозділів, які можуть функціонувати як окремі підприємства; здійснення інших заходів, визначених законодавством.  
64. 20. Передприватизаційна підготовка підприємств із змішаною формою власності, в тому числі підприємств агропромислового комплексу, включає визначення в установчих документах підприємств із змішаною формою власності наявності та розміру державних часток (паїв), а також складу засновників (учасників) цих підприємств.   -48- Круценко В.Я. (реєстр. картка № 276)
Пункт 20 в частині першій слова: "... в тому числі підприємств агропромислового комплексу" вилучити.  
Відхилено   20. Передприватизаційна підготовка підприємств, у статутних фондах яких є державна частка, в тому числі підприємств агропромислового комплексу, включає визначення в установчих документах таких підприємств наявності та розміру державних часток (паїв), а також складу засновників (учасників) цих підприємств у порядку, встановленому законодавством та установчими документами підприємств.  
    -49- Черепков В.Ф.
Абз.1 пункту 20 в кінці доповнити словами "у порядку, встановленому законодавством та установчими документами підприємств".  
Враховано    
65. З цією метою державні органи приватизації:      З цією метою державні органи приватизації:  
66. ініціюють визначення часток (паїв) засновників у майні підприємств із змішаною формою власності;      ініціюють визначення часток (паїв) засновників підприємств, у статутних фондах яких є державна частка;  
67. встановлюють наявність та розмір часток (паїв), що належать державі у майні таких підприємств;      встановлюють наявність та розмір часток (паїв), що належать державі у статутних фондах таких підприємств;  
68. узгоджують з недержавними засновниками необхідні зміни до установчих документів.      узгоджують з іншими засновниками (учасниками) відповідні зміни до установчих документів.  
69. 21. Передача майна державних підприємств здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.   -50- Черепков В.Ф.
Пункт 21 виключити, змінивши нумерацію наступних пунктів.  
Враховано    
    -51- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 21 пропонується викласти в наступній редакції: "Передача майна державних підприємств здійснюється Фондом державного майна у випадках та порядку, визначених виключно Законами України."  
   
    -52- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 21 пропонується викласти в наступній редакції: "Відчуження та будь-яка передача державного майна, щодо якого прийнято рішення про приватизацію, здійснюється Фондом державного майна у випадках та порядку, визначених виключно Законами України".  
   
    -53- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В пункті 21 замість слів "здійснюється у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України" записати такі слова: "в процесі передприватизаційної підготовки здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством".  
   
70. 22. Передприватизаційна підготовка підприємств до прийняття рішення про їх приватизацію передбачає здійснення Фондом державного майна України таких заходів:   -54- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 22 повинен бути переглянутий. Дослідження попиту на підприємство, яке підлягає приватизації, повинно проводитись кваліфікованим радником за участю профільних міністерств, а не силами Фонду державного майна за допомогою "соціологічних" опитів шляхом аналізу анкет вивчення попиту.  
  21. Передприватизаційна підготовка підприємств, віднесених цією Програмою до групи Г, до прийняття рішення про їх приватизацію передбачає здійснення Фондом таких заходів:  
71. 1) оприлюднення фінансової звітності, яка включає баланс підприємства, звіт про фінансові результати, звіт про рух коштів, звіт про власний капітал, а також іншу економічну інформацію, перелік якої встановлюється Фондом, яка характеризує стан державних підприємств, що підлягають приватизації. Переліки державних підприємств та відповідна інформація за кожним підприємством готується органом, уповноваженим управляти державним майном, та подається до Фонду у встановлені ним терміни.   -55- Черепков В.Ф.
Абз.1 пункту 22 після слова "підприємств" доповнити словами "віднесених цією Програмою до групи Г".  
Враховано   1) оприлюднення фінансової звітності, яка включає баланс підприємства, звіт про фінансові результати, звіт про рух коштів, звіт про власний капітал, а також іншу економічну інформацію, перелік якої встановлюється Фондом, яка характеризує фінансово-майновий стан державних підприємств, що підлягають приватизації. Переліки державних підприємств та відповідна інформація за кожним підприємством готується органом, уповноваженим управляти державним майном, та подається до Фонду у встановлені ним терміни.  
72. Зазначена інформація разом з анкетою вивчення попиту на об'єкт приватизації публікується у друкованих та електронних засобах масової інформації. Анкета вивчення попиту після її заповнення потенційним покупцем відсилається до органу приватизації у зазначений в публікації термін. У анкеті потенційний покупець зазначає спосіб приватизації, який він обрав із запропонованих у ній.      Зазначена інформація разом з анкетою вивчення попиту на об'єкт приватизації публікується у друкованих та електронних засобах масової інформації. Анкета вивчення попиту після її заповнення потенційним покупцем відсилається до органу приватизації у зазначений в публікації термін. У анкеті потенційний покупець зазначає спосіб приватизації, який він обрав із запропонованих у ній.  
73. Орган приватизації на підставі отриманих анкет протягом місяця аналізує попит та публікує результати опитування потенційних покупців у порядку, встановленому Фондом;      У інформації, яку оприлюднює орган приватизації для об'єктів групи Г, обов'язково зазначається розмір пакета акцій, який може бути закріплений у державній власності відповідно до розділу VI цієї Програми;  
74. 2) у інформації, яку оприлюднює орган приватизації для об'єктів групи Г, обов'язково зазначається можливість закріплення пакета акцій у державній власності відповідно до розділу VI цієї Програми;   -56- Черепков В.Ф.
Підпункт 2) пункту 22 викласти в такій редакції: "2) у інформації, яку оприлюднює орган приватизації для об'єктів групи Г, обов'язково зазначається розмір пакета акцій, який може бути закріплений у державній власності відповідно до розділу VI цієї Програми; "  
Враховано редакційно   2) орган приватизації на підставі отриманих анкет протягом місяця аналізує попит та публікує результати опитування потенційних покупців у порядку, встановленому Фондом;  
    -57- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
У підпункті 2 пункту 22 слова "обов'язково зазначається можливість закріплення пакету акцій" замінити словами "обов'язково зазначається розмір пакету акцій".  
Враховано редакційно    
75. 3) у разі надходження від органів виконавчої влади пропозицій щодо закріплення пакета акцій ВАТ у державній власності організує захист доцільності такого закріплення відповідно до розділу VI цієї Програми;      3) у разі надходження від органів виконавчої влади пропозицій щодо закріплення пакета акцій ВАТ у державній власності організує захист доцільності такого закріплення відповідно до розділу VI цієї Програми;  
76. 4) визначає спосіб приватизації кожного підприємства за результатами вивчення попиту потенційних покупців:   -58- Черепков В.Ф.
У підпунктуі 4 пункту 22: абзац другий викласти в наступній редакції: "якщо за результатами дослідження попиту потенційних покупців надійшла одна або більше пропозицій на придбання цілісного майнового комплексу державного підприємства із середньообліковою чисельністю до 1000 осіб працюючих включно, або контрольного пакета акцій ВАТ, створеного на базі майна цього підприємства, у разі коли середньооблікова чисельність працюючих перевищує 1000 осіб, Фонд приймає рішення про продаж цілісного майнового комплексу конкурентними способами - на аукціоні, за конкурсом, контрольного пакету акцій - на відкритих торгах, за конкурсом;"; абзац 3 вилучити.  
Враховано   4) визначає спосіб приватизації кожного підприємства за результатами вивчення попиту потенційних покупців:  
    -59- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Абзац перший підпункту 4 пункту 22 після слів "попиту потенційних покупщів" доповнити такими словами: "та за погодженням з органом виконавчої влади, до сфери управління якого входить підприємство".  
Відхилено    
77. якщо за результатами дослідження попиту потенційних покупців надійшло дві або більше пропозицій на придбання цілісного майнового комплексу державного підприємства із середньообліковою чисельністю до 1000 осіб працюючих включно, Фонд приймає рішення про продаж цілісного майнового комплексу конкурентними способами - аукціон, конкурс;   -60- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
У частині 4 пункту 22 абзаци другий та третій пропонується викласти в наступній редакції: - у разі приватизації об`єктів групи "Г" мають застосовуватись виключно конкурентні способи приватизації. У разі приватизації (продажу) пакету акцій підприємств групи "Г", що складає 50 чи більше відсотків статутного фонду такого товариства єдиним способом приватизації є конкурс з обов`язковим включенням до його умов інвестиційних та інших зобов`язань. У разі приватизації (продажу) пакету акцій підприємств групи "Г", що складає 25 і більше відсотків, але не дозволяє отримати абсолютний контроль за діяльністю підприємства застосовується конкурсна процедура. У разі недостатньої кількості потенційних інвесторів або неможливості реалізації шляхом конкурсу таких пакетів акцій (через недостатній рівень запропонованих інвесторами цін придбання) застосовується аукціонний спосіб приватизації (продажу) з діленням зазначеного пакету на менші лоти; - послідовне, адекватне за наукомісткістю та конкурен-тоспроможністю заміщеня військової продукції продукцією цивільного призначення; - диверсифікація використання технологій подвійного призначення і впровадження передових технологій; - випуск нової, головним чином, імпортозамінюючої продукції; - розвиток виробництва військової техніки, озброєнь в обсягах, достатніх для забезпечення обороноздатності держави і зміцнення її позицій на міжнародних ринках озброєнь та військової техніки. Розділ 1 пункт 6: слова "військово-промислового комплексу" пропоную вилучити та замінити на "воєнно-промисловий комплекс". В Програмі приватизації не визначено механізм, яким чином після приватизації об'єктів ВПК буде зберігатися сама мета конверсії, а саме: - у разі приватизації об`єктів групи "В" та об`єктів - цілісних майнових комплексів підприємств з середньообліковою чисельністю працюючих до 1000 осіб, але вартість основних фондів яких достатня для створення ВАТ застосовуються виключно конкурентні способи приватизації - конкурс, аукціон та продаж пакету акцій через організовану систему біржової торгівлі цінними паперами. У разі приватизації (продажу) пакету акцій таких товариств, що складають 50 або більше відсотків статутного фонду обов`язковим є включення до умов договору інвестиційних та інших зобов`язань; - у разі ненадходження інформації (заявок) потенційних покупців на придбання підприємств, визначених у попередньому абзаці, шляхом конкурсу або аукціону Фонд приймає рішення про продаж окремих лотів (але не більше 25 відсотків статутного фонду) через організовану систему торгівлі цінними паперами, у порядку встановленому Фондом державного майна та Комісією з цінних паперів та фондового ринку; Дія попередніх трьох абзаців цього пункту не поширюється на пільгове розміщення акцій серед працівників такого підприємства. - у разі приватизації об`єктів групи "А" умови та способи приватизації визначаються згідно положень Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)"; - у разі приватизації об`єктів групи "Д" застосовуються конкурсний чи аукціонний спосіб приватизації, а у випадках відсутності заяв потенційних покупців на такі об`єкти, - шляхом викупу згідно альтернативного плану приватизації." Частину 4 статті 22 пропонується доповнити абзацом наступного змісту: "Питання щодо обов`язковості проведення реструктуризації не поширюється на об`єкти групи "Г".  
Відхилено   якщо за результатами дослідження попиту потенційних покупців надійшла одна або більше пропозицій на придбання цілісного майнового комплексу державного підприємства із середньообліковою чисельністю до 1000 осіб працюючих включно, або контрольного пакета акцій ВАТ, створеного на базі майна цього підприємства, у разі коли середньооблікова чисельність працюючих перевищує 1000 осіб, Фонд приймає рішення про продаж цілісного майнового комплексу конкурентними способами - на аукціоні, за конкурсом, контрольного пакету акцій - на відкритих торгах, за конкурсом;  
78. якщо за результатами дослідження попиту потенційних покупців надійшла пропозиція від одного потенційного покупця, Фонд приймає рішення щодо викупу цілісного майнового комплексу підприємства з середньообліковою чисельністю до 1000 осіб включно, або про продаж контрольного пакета акцій ВАТ, створеного на базі майна цього підприємства, у разі коли середньооблікова чисельність працюючих перевищує 1000 осіб. Викуп цілісних майнових комплексів групи Г дозволяється з дотриманням вимог антимонопольного законодавства;       
79. у разі ненадходження інформації від потенційних покупців щодо придбання підприємств (контрольного пакета акцій ВАТ, яке може бути створене на базі державного підприємства) Фонд проводить фінансовий аналіз підприємств за спрощеною схемою. Спрощена схема передбачає розрахунок основних показників, аналіз яких проводиться в порядку, встановленому Методикою оцінки вартості майна під час приватизації, що затверджується Кабінетом Міністрів України (далі - Методика оцінки). Такими показниками (коефіцієнтами) є: коефіцієнти ліквідності, коефіцієнти ділової активності, коефіцієнти рентабельності, коефіцієнти платоспроможності або структури капіталу. Фінансовий аналіз здійснюється на підставі даних фінансової звітності підприємства у порядку, що встановлюється Міністерством фінансів України та Фондом державного майна України.      у разі ненадходження інформації від потенційних покупців щодо придбання підприємств (контрольного пакета акцій ВАТ, яке може бути створене на базі державного підприємства) Фонд проводить аналіз фінансового стану підприємств за спрощеною схемою. Спрощена схема передбачає розрахунок основних показників аналіз яких проводиться, в порядку, встановленому Методикою оцінки вартості майна під час приватизації, що затверджується Кабінетом Міністрів України (далі - Методика оцінки). Такими показниками (коефіцієнтами) є: коефіцієнти ліквідності, коефіцієнти ділової активності, коефіцієнти рентабельності, коефіцієнти платоспроможності або структури капіталу. Аналіз фінансового стану здійснюється на підставі даних фінансової звітності підприємства у порядку, що встановлюється Міністерством фінансів України та Фондом.  
80. Якщо державне підприємство є рентабельним, або показники фінансового стану відповідають нормативним вимогам, встановленим Міністерством фінансів України та Методикою оцінки, Фонд приймає рішення про перетворення його у ВАТ та подальший продаж акцій способами, встановленими цією Програмою. При цьому Фонд проводить рекламно-інформаційну підтримку продажу акцій цих підприємств.      Якщо державне підприємство є рентабельним, або показники фінансового стану відповідають нормативним вимогам, встановленим Міністерством фінансів України та Методикою оцінки, Фонд приймає рішення про перетворення його у ВАТ та подальший продаж акцій способами, встановленими цією Програмою. При цьому Фонд проводить рекламно-інформаційну підтримку продажу акцій цих підприємств.  
81. Якщо показники його фінансового стану є незадовільними, Фонд державного майна України приймає рішення про обов'язкову реструктуризацію підприємства в порядку, що затверджується Фондом. Майно, що виділяється при реструктуризації, приватизується способами, встановленими цією Програмою.   -61- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Не узгоджується з діючим чинним законодавством прав Фонду державного майна України щодо прийняття рішення про обов`язкову реструктуризацію підприємства, якщо показники його фінансового стану є незадовільними.  
Враховано редакційно   Якщо показники фінансового стану підприємства не відповідають нормативним вимогам, встановленим Міністерством фінансів України та Методикою оцінки, Фонд може приймати рішення про реструктуризацію підприємства в порядку, що затверджується Фондом. Майно, що виділяється при реструктуризації, приватизується способами, встановленими цією Програмою.  
    -62- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Частину 4 пункту 22 пропонується виключити, як таку, що не відповідає назві, або змінити текст цієї частини на відповідний назві та викласти в наступному варіанті: "У разі приватизації об`єктів групи "Г" - цілісних майнових комплексів підприємств, та об`єктів групи "Е" - пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підпадають під визначення об`єктів групи "Г" та групи "В", визначених у пункті 5 цього Закону, та перевищують 5 % статутного фонду таких товариств мають застосовуватись виключно конкурентні способи приватизації - конкурс, аукціон та продаж пакетів акцій через організовано мережу біржової торгівлі". Частину 4 статті 22 після слів "..цією Програмою" доповнити абзацом наступного змісту: "Обов`язковість вимог щодо проведення реструктуризації не поширюється на об`єкти приватизації групи "Г" та групи "В"  
Відхилено    
82. 23. Державні органи приватизації приймають рішення про приватизацію об'єктів, які належать до комунальної власності, якщо органами місцевого самоврядування були делеговані державним органам приватизації відповідні повноваження.   -63- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Викласти пункт 23 в такій редакції: "Органи місцевого самоврядування приймають рішення про приватизації об'єктів, які належать до комунальної власності. У разі необхідності державні органи приватизації забезпечують їх відповідними методичними матеріалами та консультативними послугами ''.  
Враховано по суті  22. Державні органи приватизації здійснюють приватизацію об'єктів, які є у комунальній власності, якщо органами місцевого самоврядування були делеговані державним органам приватизації відповідні повноваження.  
83. Розділ IV. РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ, СТВОРЕНИХ У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИЗАЦІЇ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ      Розділ IV. РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ, СТВОРЕНИХ У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИЗАЦІЇ ТА ПРИВАТИЗАЦІЇ  
84. 24. У процесі приватизації майна державного підприємства, ВАТ, яке створене у процесі корпоратизації або приватизації, з метою вдосконалення організаційної структури підприємства, структури його управління, оздоровлення фінансового стану, забезпечення інвестиційної привабливості та ліквідності може проводитись робота з реструктуризації підприємства або реорганізації ВАТ.   -64- Стоян О.М. (в.о. № 18)
У пункті 24 після слів "або приватизації" додати слова : "з часткою державної власності понад 50 відсотків", і далі за текстом. Пункт 25 доповнити абзацом такого змісту: "В комісіях з реструктуризації підприємств беруть участь представники виборного органу профспілкової організації, а за відсутністю профспілкової організації - іншого органу, уповноваженого трудовим колективом".  
Враховано частково в контексті Закону  23. У процесі приватизації майна державного підприємства, акцій ВАТ, яке створене у процесі корпоратизації або приватизації, з метою вдосконалення організаційної структури підприємства, структури управління, оздоровлення фінансового стану, забезпечення інвестиційної привабливості та ліквідності може проводитись реструктуризація підприємства або реорганізації ВАТ.  
85. 25. Рішення про реструктуризацію приймається Фондом державного майна України на підставі аналізу фінансового стану підприємства, його організаційної структури, ринків збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством, пропозицій відповідних органів виконавчої влади, Антимонопольного комітету України, а також висновків комісії з приватизації відповідного об'єкта.      24. Рішення про реструктуризацію приймається Фондом на підставі аналізу фінансового стану підприємства, його організаційної структури, ринків збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством, пропозицій відповідних органів виконавчої влади, Антимонопольного комітету України, а також висновків комісії з приватизації відповідного об'єкта.  
86. Рішення про реструктуризацію стратегічно важливих для економіки та безпеки держави підприємств приймається за погодженням з Кабінетом Міністрів України.   -65- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Пункт 25 викласти в такій редакції: "Для проведення реструктуризації державні органи приватизації створюють комісії з реструктуризації. Порядок створення та повноваження комісії встановлюється відповідно положення, затвердженого Фондом державного майна України. Рішення про реструктуризацію приймається Фондом державного майна України на підставі висновків комісії про реструктуризацію щодо фінансового стану підприємства, його організаційної структури, ринків збуту товарів (робіт, послуг), які випускаються (надаються) підприємством, можливих варіантів проведення реструктуризації, пропозиції відповідних органів виконавчої влади, Антимонопольного комітету України. Рішення про реструктуризацію стратегічно важливих для економіки та безпеки держави підприємств приймається за погодженням з Кабінетом Міністрів України".  
Враховано частково   Рішення про реструктуризацію підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, приймається за погодженням з Кабінетом Міністрів України. Для проведення реструктуризації державні органи приватизації створюють комісії з реструктуризації. Порядок створення та повноваження комісії з реструктуризації визначається Фондом.  
87. Для проведення реструктуризації державні органи приватизації створюють комісії з реструктуризації.       
88. 26. Для підготовки проектів з реструктуризації державних підприємств або реорганізації ВАТ, які створено у процесі корпоратизації або приватизації, Фонд державного майна України може залучати незалежних консультантів і експертів з оплатою їх послуг за рахунок коштів позабюджетного Державного фонду приватизації у порядку, що затверджується Фондом державного майна України, або коштів ВАТ.   -66- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 26 вилучити слова "або коштів ВАТ".  
Враховано   25. Для підготовки проектів з реструктуризації державних підприємств або реорганізації ВАТ, які створено у процесі корпоратизації або приватизації, Фонд може залучати незалежних консультантів і експертів з оплатою їх послуг за рахунок коштів позабюджетного Державного фонду приватизації у порядку, що затверджується Фондом.  
    -67- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 26 вилучити слова "або коштів ВАТ".  
Враховано    
89. Розділ V. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ОБ'ЄКТІВ приватизації      Розділ V. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ОБ'ЄКТІВ ПРИВАТИЗАЦІЇ  
90. 27. Визначення ціни об'єктів приватизації здійснюється на засадах:      26. Визначення ціни об'єктів приватизації здійснюється на засадах:  
91. експертної оцінки справедливої вартості активів для визначення розміру статутних фондів господарських товариств, до яких вноситься державне майно, і державного майна (у тому числі пакетів акцій) у разі його продажу шляхом викупу або продажу одному покупцю та в інших випадках, передбачених законодавством;   -68- Черепков В.Ф.
З пункту 27 виключити слово "справедливої".  
Враховано   експертної оцінки вартості активів для визначення розміру статутних фондів господарських товариств, до яких вноситься державне майно, і державного майна (у тому числі пакетів акцій) у разі його продажу шляхом викупу або продажу одному покупцю та в інших випадках, передбачених законодавством;  
    -69- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Розділ V. У частині 27 виключити слово "справедливої".  
Враховано    
92. застосування заходів фінансової реструктуризації з метою запобігання банкрутству підприємств, погашення простроченої заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом, із заробітної плати;   -70- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 27: не зрозуміло, що таке "експертна оцінка справедливої вартості активів", в зв'язку з цим пропонується вилучити слово "справедливої". Також в пункті 27 пропонується вилучити третій абзац, тому що "застосування заходів фінансової реструктуризації з метою запобігання банкрутству підприємств, погашення простроченої заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом, із заробітної плати" не впливає на визначення ціни об'єктів приватизації.  
Враховано частково   застосування заходів фінансової реструктуризації з метою запобігання банкрутству підприємств, погашення простроченої заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом, із заробітної плати;  
93. проведення оцінки вартості майна об'єктів агропромислового комплексу та об'єктів, розташованих у зоні гарантованого добровільного відселення з території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, за даними балансу без застосування експертної оцінки.   -71- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
У абзаці 4 пункту 27 вилучити слова "за даними балансу без застосування експертної оцінки" і додати "із застосуванням експертної оцінки".  
Враховано редакційно   проведення оцінки вартості майна об'єктів агропромислового комплексу (крім радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств та підприємств рибного господарства) та об'єктів, розташованих у зоні гарантованого добровільного відселення з території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, із застосування експертної оцінки.  
    -72- Черепков В.Ф.
В абз.4 пункту 27 після слів "агропромислового комплексу" доповнити словами "(крім радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств та підприємств рибного господарства).  
Враховано    
94. Порядок визначення початкової ціни продажу об'єктів приватизації (у тому числі пакетів акцій) встановлюється Методикою оцінки. Порядок проведення експертної оцінки майна встановлюється Фондом державного майна України.      Порядок визначення початкової ціни продажу об'єктів приватизації (у тому числі пакетів акцій) встановлюється Методикою оцінки. Порядок проведення експертної оцінки майна встановлюється Фондом.  
95. 28. Ринкові ціни пакетів акцій акціонерних товариств, що приватизуються шляхом продажу на організованих ринках у встановленому порядку, складаються виходячи з співвідношення попиту і пропозиції у ході продажу. При цьому ринкові ціни можуть бути вищими або нижчими за початкові ціни.   -73- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 28 пропонується доповнити реченням наступного змісту: "У разі, якщо рівень цін, що склався у ході продажу на організованих ринках буде меншим на 10 і більше відсотків, стосовно початкової ціни, такі пакети акцій знімаються з продажу та утримуються у державній власності до більш сприятливих умов кон'юнктури ринку"  
Відхилено   27. Ринкові ціни пакетів акцій ВАТ, що приватизуються шляхом продажу на організаційно оформлених ринках цінних паперів у встановленому порядку, складаються виходячи з співвідношення попиту і пропозиції у ході продажу. При цьому ринкові ціни можуть бути вищими або нижчими за початкові ціни.  
96. Розділ VI. ПРИНЦИПИ ТА ПОРЯДОК ЗАКРІПЛЕННЯ У ДЕРЖАВНІЙ ВЛАСНОСТІ ПАКЕТІВ АКЦІЙ ВАТ      Розділ VI. ПРИНЦИПИ ТА ПОРЯДОК ЗАКРІПЛЕННЯ У ДЕРЖАВНІЙ ВЛАСНОСТІ ПАКЕТІВ АКЦІЙ ВАТ  
97. 29. Закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція може здійснюватися виключно щодо ВАТ, створених на базі об'єктів групи Г. Закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція здійснюється для забезпечення виконання державою контрольних функцій щодо об'єктів групи Г та з метою впливу відповідним чином на прийняття загальними зборами акціонерів рішень виключно з питань, визначених статтями 41 і 42 Закону України "Про господарські товариства", а також щодо ВАТ, в яких за державою закріплено 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція, стосовно:   -74- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 29 останній абзац пропонується доповнити словами "у межах та порядку визначеним Законами України та положеннями Фонду державного майна".  
Враховано в тексті Закону  28. Закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція може здійснюватися виключно щодо ВАТ, створених на базі об'єктів групи Г. Закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція здійснюється для забезпечення відповідно до Закону України "Про господарські товариства" та статуту ВАТ впливу на прийняття загальними зборами акціонерів рішень з питань, визначених статтями 41 і 42 Закону України "Про господарські товариства", а також щодо ВАТ, в яких за державою закріплено 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція, з питань про:  
    -75- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Частину 29 розділу VІ викласти у такій редакції: "29. Закріплення обов`язково у державній власності пакета акцій у розмірі не менше 25 відсотків статутного фонду плюс одна акція щодо ВАТ, створених на базі об`єктів групи А і Е, та не менше 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція щодо ВАТ, створених на базі об`єктів групи В та Г. Закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі не менше 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція здійснюється для забезпечення виконання державою контрольних функцій щодо об`єктів групи А, В, Г та Е та з метою впливу відповідним чином на прийняття загальними зборами акціонерів рішень виключно з питань, визначених статтями 41 і 42 Закону України "Про господарські товариства". Органи, уповноважені управляти акціями ВАТ, в якому за державою закріплено 50 відсотків плюс одна акція, здійснюють заходи з поліпшення фінансово-господарської діяльності таких ВАТ та несуть відповідальність за її стан".  
Враховано частково    
    -76- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Абзац перший пункту 29 після слів "створених на базі об'єктів групи Г" доповнити такими словами: "і підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави," - і далі за текстом.  
Враховано редакційно    
98. участі в інших підприємствах та об'єднаннях підприємств;      участь в інших підприємствах та об'єднаннях підприємств;  
99. передачі в заставу, оренду, продажу, і відчуження іншими способами майна ВАТ, балансова вартість якого перевищує 10 відсотків підсумку балансу ВАТ.      передачу в заставу, оренду, продаж, і відчуження іншими способами майна ВАТ, балансова вартість якого перевищує 10 відсотків підсумку балансу ВАТ.  
100. Органи, уповноважені управляти акціями ВАТ, в якому за державою закріплено 50 відсотків плюс одна акція, здійснюють заходи з поліпшення фінансово-господарської діяльності таких ВАТ та несуть відповідальність за її стан.      Органи, уповноважені управляти акціями ВАТ, в якому за державою закріплено 50 відсотків плюс одна акція, здійснюють заходи з поліпшення фінансово-господарської діяльності таких ВАТ та несуть відповідальність за її стан.  
101. 30. Закріплення пакета акцій у державній власності відбувається з ініціативи заінтересованих органів виконавчої влади.   -77- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 30 "Закріплення пакета акцій у державній власності відбувається з ініціативи заінтересованих органів виконавчої влади" пропонується доповнити "за умови представлення ними техніко-економічного обгрунтування доцільності закріплення пакету акцій і зобов'язань заінтересованих органів виконавчої влади щодо управління акціями відповідного підприємства".  
Враховано в тексті Закону  29. Закріплення пакета акцій у державній власності відбувається з ініціативи органів виконавчої влади, уповноважених управляти державним майном.  
102. 31. Фонд державного майна України організовує захист закріплення пакета акцій у державній власності, який передбачає розгляд пропозицій органу, уповноваженого управляти державним майном, та Фонду у встановленому ним порядку.   -78- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В частині першій пункту 31 замість слів "встановленому ним порядку" записати такі слова: "порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   30. Фонд організовує захист закріплення пакета акцій у державній власності, який передбачає розгляд пропозицій органу, уповноваженого управляти державним майном, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
103. Під час захисту Фонд обгрунтовує свою позицію аналізом фінансового стану підприємства, прогнозом грошових надходжень від продажу акцій, аналізом кон'юнктури ринку та прогнозом додаткових витрат з державного бюджету у разі закріплення пакета акцій у державній власності.      Обгрунтування органу, уповноваженого управляти державним майном, повинно містити інформацію, зміст якої визначається Фондом, в тому числі щодо термінів, мети закріплення пакета акцій у державній власності та методів її досягнення шляхом управління корпоративними правами, які виникатимуть у держави за умови закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція, економічне обгрунтування доцільності закріплення у державній власності пакета акцій, а також інформацію щодо джерел та обсягів державного фінансування ВАТ, якщо таке передбачається.  
104. 32. Обгрунтування органу, уповноваженого управляти державним майном, повинно містити інформацію, зміст якої визначається Фондом державного майна України, в тому числі щодо термінів, мети тимчасового закріплення пакета акцій у державній власності та методів її досягнення у межах корпоративних прав, які виникатимуть у держави за умови закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція, економічне обгрунтування доцільності закріплення у державній власності пакета акцій, а також інформацію щодо джерел та обсягів державного фінансування ВАТ, якщо таке передбачається.   -79- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 32 пропонується вилучити слово "тимчасового".  
Враховано   31. Під час захисту Фонд обгрунтовує свою позицію аналізом фінансового стану підприємства, прогнозом грошових надходжень від продажу акцій, аналізом кон'юнктури ринку та прогнозом додаткових витрат з державного бюджету у разі закріплення відповідного пакета акцій у державній власності.  
105. Для забезпечення публічності та прозорості прийняття відповідного рішення під час захисту можуть бути присутні потенційні покупці, що виявили бажання прийняти участь у приватизації відповідного підприємства, представники секретаріату Кабінету Міністрів України, органів державного контролю, прокуратури, Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, громадськості, засобів масової інформації.   -80- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
В частині 2 пункту 32 слова "секретаріату Кабінету Міністрів України" та слова "Служби безпеки України" вилучити. Після слів "відповідного підприємства" доповнити словами "народні депутати України," і далі за текстом.  
Враховано частково   Для забезпечення публічності та прозорості прийняття відповідного рішення під час захисту можуть бути присутні потенційні покупці, що виявили бажання прийняти участь у приватизації відповідного підприємства, народні депутати України, представники секретаріату Кабінету Міністрів України, органів державного контролю, прокуратури, Міністерства фінансів України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, громадськості, засобів масової інформації.  
    -81- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Частину другу пункту 32 після слів "органів державного контролю" доповнити такими словами: "та органу виконавчої влади, у сфері управління якого знаходиться об'єкт".  
Враховано в тексті Закону   
106. 33. Перед захистом Фонд державного майна України здійснює попередній аналіз обгрунтування закріплення пакета акцій та відмовляє у закріпленні пакета акцій ВАТ у державній власності, про що інформує Кабінет Міністрів України у разі, коли визначені в обгрунтуванні цілі:      32. Перед захистом Фонд здійснює попередній аналіз обгрунтування закріплення пакета акцій та відмовляє у закріпленні пакета акцій ВАТ у державній власності, про що інформує Кабінет Міністрів України у разі, коли визначені в обгрунтуванні цілі:  
107. передбачають втручання в господарську діяльність товариства;      передбачають втручання в господарську діяльність товариства;  
108. можливо реалізувати через договірні відносини, а також через економічні, непрямі механізми впливу на роботу ВАТ;      можливо реалізувати через договірні відносини, а також через економічні, непрямі механізми впливу на роботу ВАТ;  
109. не можуть бути досягнуті через механізми корпоративного управління;   -82- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 33 законопроекту пропонується вилучити слова "стримують надходження коштів до державного бюджету від приватизації".  
Враховано   не можуть бути досягнуті через механізми корпоративного управління;  
110. суперечать державній політиці у сфері реформування власності та стримують надходження коштів до державного бюджету від приватизації.   -83- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 33 пропонується вилучити слова "стримують надходження коштів до державного бюджету від приватизації", замість яких вставити слова "не відповідають вимогам щодо об'єктів, які не підлягають приватизації згідно положеннями пункту 2 статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна".  
Враховано частково   суперечать державній політиці у сфері реформування власності.  
111. 34. За результатами захисту Фонд державного майна України подає Кабінету Міністрів України висновок щодо закріплення пакета у державній власності та його розміру або недоцільності такого закріплення.      33. За результатами захисту Фонд подає Кабінету Міністрів України висновок щодо закріплення пакета акцій у державній власності та його розміру або недоцільності такого закріплення.  
112. До висновку додається обгрунтування органу, уповноваженого управляти державним майном.      До висновку додається обгрунтування органу, уповноваженого управляти державним майном.  
113. 35. Кабінет Міністрів України окремо щодо кожного ВАТ приймає рішення про закріплення пакета акцій у державній власності на термін до трьох років.   -84- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В пункті 35 замість слів "до трьох років" записати такі слова: "від трьох до п'яти років".  
Відхилено   34. Кабінет Міністрів України окремо щодо кожного ВАТ приймає рішення про закріплення пакета акцій у державній власності на термін до трьох років.  
114. 36. Після закінчення терміну закріплення пакета акцій у державній власності Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про закріплення у державній власності цього пакета на новий термін, але не більш як на три роки. Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про достроковий продаж пакета акцій, закріпленого у державній власності, за поданням Фонду державного майна України. З цією метою Фонд державного майна України раз на рік проводить попереднє опитування потенційних покупців за визначеною ним процедурою та аналізує кон'юнктуру ринку.   -85- Шаров І.Ф.
П. 36 доповнити положенням про законодавчо встановлені причини, які дають підставу для прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про достроковий продаж пакету акцій, закріпленого у державній власності.  
Враховано в тексті Закону  35. Орган, що здійснює повноваження з управління державними корпоративними правами, постійно на основі методики, що затверджується Фондом, аналізує діяльність ВАТ, пакети акцій яких закріплено у державній власності, та щокварталу надає звіт за результатами їх фінансово-економічної діяльності до Кабінету Міністрів України та Фонду. У разі коли у ВАТ, в якому 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція закріплені за державою, за 6 місяців до завершення терміну закріплення погіршився будь-який з зазначених показників: знизились обсяги, рентабельність виробництва, виникла або збільшилась заборгованість підприємства із заробітної плати, платежів до бюджету, державних цільових фондів, зменшилась вартість власного капіталу акціонерного товариства, пакет акцій, закріплений за державою, підлягає обов'язковому продажу відповідно до цієї Програми.  
    -86- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В другому реченні пункту 36 замість слів "Фонду державного майна України" записати такі слова: "органу, уповноваженого управляти державними корпоративними правами". В цьому випадку створюються умови для дострокового продажу пакета акцій за найвищою ціною.  
Відхилено    
115. 37. Орган, що здійснює повноваження з управління державними корпоративними правами, постійно на основі відповідної методики аналізує діяльність ВАТ, пакети акцій яких закріплено у державній власності, та щокварталу надає звіт за результатами їх фінансово-економічної діяльності до Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України. У разі коли у ВАТ, в якому 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція закріплені за державою, за 6 місяців до завершення терміну закріплення, погіршився будь-який з зазначених показників: знизились обсяги, рентабельність виробництва, виникла або збільшилась заборгованість підприємства із заробітної плати, платежів до бюджету, державних цільових фондів, зменшилась вартість власного капіталу акціонерного товариства, пакет акцій, тимчасово закріплений за державою, підлягає обов'язковому продажу способами, визначеними цією Програмою.   -87- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 37 пропонується вилучити останнє речення.  
Відхилено   Після закінчення терміну закріплення пакета акцій у державній власності Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про закріплення у державній власності цього пакета на новий термін, але не більш як на три роки. 36. Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про достроковий продаж пакета акцій, закріпленого у державній власності, за поданням Фонду. З цією метою Фонд раз на рік проводить попереднє опитування потенційних покупців за визначеною ним процедурою та аналізує кон'юнктуру ринку.  
    -88- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Частину 37 та 38 виключити.  
Відхилено    
    -89- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 37 останнє речення пропонується викласти в наступній редакції: "У разі коли у ВАТ, в якому державі належать 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція або більше, протягом будь-яких шести місяців терміну закріплення у державній власності зазначені показники утримуються на критичній межі, Фонд державного майна України в обов`язковому порядку розриває договір доручення, укладений із органом виконавчої влади або уповноваженої особою та вживає заходів щодо відновлення стабільності фінансово-господарського стану такого підприємства."  
Враховано редакційно    
    -90- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Пункт 37 після слів "визначеними цією Програмою" доповнити такими словами: "крім випадків, передбачених чинним законодавством з метою захисту інтересів державної безпеки".  
Відхилено    
116. 38. Пакети акцій, що були раніше закріплені у державній власності, підлягають приведенню у відповідність з вимогами цієї Програми, крім пакетів акцій, переданих до статутних фондів державних холдингових компаній.   -91- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 38. Пакети акцій, що були раніше закріплені у державній власності, не можуть бути приведені у відповідність з вимогами цієї Програми, тому пропонується виключити цей пункт.  
Враховано    
117. Фонд разом із заінтересованими органами виконавчої влади аналізує діяльність раніше створених державних холдингових компаній і подає до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо доцільності подальшого їх функціонування.   -92- Черепков В.Ф.
Абзац другий пункту 38 викласти у наступній редакції: "Фонд разом із Антимонопольним комітетом України та іншими заінтересованими органами виконавчої влади проводить аналіз діяльності раніше створених державних холдингових та акціонерних компаній, статутні фонди яких сформовано за рахунок закріплених у державній власності пакетів акцій, і подає до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо ліквідації відповідних компаній, діяльність яких є неефективною, з наступним продажем пакетів акцій, що були передані до статутних фондів таких компаній".  
Враховано   37. Фонд разом із Антимонопольним комітетом України та іншими заінтересованими органами виконавчої влади проводить аналіз діяльності раніше створених державних холдингових та акціонерних компаній, до статутних фондів яких передані пакети акцій, закріплені у державній власності, і подає до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо ліквідації відповідних компаній, діяльність яких є неефективною, з наступним продажем пакетів акцій, що були передані до статутних фондів таких компаній.  
118. 39. Умови приватизації об'єктів, приватизація яких згідно із законами здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України, та підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, погоджуються Фондом державного майна України з Кабінетом Міністрів України у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.      38. Умови приватизації об'єктів, приватизація яких згідно із законами здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України, та підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, погоджуються Фондом з Кабінетом Міністрів України у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
119. 40. Приватизація об'єкта вважається завершеною з моменту виконання плану приватизації (розміщення акцій) і оформлюється наказом відповідного державного органу приватизації. У разі закріплення у державній власності пакета акцій приватизація вважається завершеною за умови продажу всіх акцій, за винятком закріплених.   -93- Черепков В.Ф.
Пункт 40 викласти в наступній редакції: "План приватизації (розміщення акцій) вважається виконаним з моменту завершення продажу всіх акцій, передбачених планом приватизації (розміщення акцій) до продажу, і оформлюється наказом відповідного державного органу приватизації. У разі закріплення у державній власності пакета акцій план приватизації (розміщення акцій) вважається виконаним за умови продажу всіх акцій, за винятком закріплених".  
Враховано   39. План приватизації (розміщення акцій) вважається виконаним з моменту завершення продажу всіх акцій, передбачених планом приватизації (розміщення акцій) до продажу, і оформлюється наказом відповідного державного органу приватизації. У разі закріплення у державній власності пакета акцій план приватизації (розміщення акцій) вважається виконаним за умови продажу всіх акцій, за винятком закріплених.  
120. Розділ VII. ДОДЕРЖАННЯ ВИМОГ АНТИМОНОПОЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА У ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ      Розділ VII. ДОДЕРЖАННЯ ВИМОГ АНТИМОНОПОЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА У ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ  
121. 41. З метою створення конкурентного середовища і запобігання монополізації товарних ринків за наявності економічних, технологічних та інших умов повинна здійснюватися реструктуризація підприємств з урахуванням вимог антимонопольного законодавства, в тому числі шляхом поділу у разі, коли:   -94- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 41 пропонується вилучити "підприємство займає монопольне становище на загальнодержавному чи регіональному товарних ринках".  
Відхилено   40. З метою створення конкурентного середовища і запобігання монополізації товарних ринків за наявності економічних, технологічних та інших умов повинна здійснюватися реструктуризація підприємств з урахуванням вимог антимонопольного законодавства, в тому числі шляхом поділу у разі, коли:  
122. підприємство займає монопольне становище на загальнодержавному чи регіональному товарних ринках;   -95- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 41 пропонується викласти в наступній редакції:  
Враховано в тексті Закону  підприємство займає монопольне становище на загальнодержавному чи регіональному товарних ринках;  
123. до складу підприємства входять структурні підрозділи, які не мають тісного технологічного зв'язку з основним виробництвом і можуть бути виділені у самостійні підприємства.   -96- "З метою створення конкурентного середовища та виконання вимог антимонопольного законодавства, у окремих випадках можуть застосовуватись поділ та реорганізація підприємств. Вимоги цього пункту не поширюються на природні монополії, об`єкти приватизації, віднесені до групи "Г" згідно пункту 5 цього Закону. Поділ та реорганізація підприємств природної монополії та підприємств групи "Г" дозволяється тільки при дотриманні вимог щодо непорушності виробничого циклу та господарської структури цілісного майнового комплексу такого підприємства."  Немає висновку   до складу підприємства входять структурні підрозділи, які не мають тісного технологічного зв'язку з основним виробництвом і можуть бути виділені у самостійні підприємства.  
124. 42. Приватизація підприємств, що займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному товарному ринку, здійснюється за погодженням з відповідними органами Антимонопольного комітету України у порядку, визначеному Фондом державного майна України та зазначеним Комітетом.   -97- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 42 пропоную викласти в такій редакції: "Приватизація підприємств, що займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному товарному ринку, здійснюється за погодженням з відповідними органами Антимонопольного комітету України та Фонду державного майна України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
Враховано частково   41. Приватизація підприємств, що займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному товарних ринках, здійснюється за погодженням з відповідними органами Антимонопольного комітету України у порядку, визначеному Фондом та Антимонопольним комітетом України.  
125. У випадках, передбачених законодавством, покупець зобов'язаний отримати згоду органів Антимонопольного комітету України на придбання у власність об'єкта приватизації.      У випадках, передбачених законодавством, покупець зобов'язаний отримати згоду органів Антимонопольного комітету України на придбання у власність об'єкта приватизації.  
126. 43. Перелік підприємств, що займають монопольне становище на загальнодержавному та регіональному товарному ринках, складає та переглядає Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення.      42. Перелік підприємств, що займають монопольне становище на загальнодержавному та регіональному товарних ринках, складає та переглядає Антимонопольний комітет України, його територіальні відділення.  
127. 44. Контроль за додержанням антимонопольного законодавства у процесі приватизації здійснюється Антимонопольним комітетом України відповідно до законодавства України.      43. Контроль за додержанням антимонопольного законодавства у процесі приватизації здійснюється Антимонопольним комітетом України відповідно до законодавства України.  
128. 45. Вимоги щодо дотримання антимонопольного законодавства обов'язково зазначаються в умовах проведення конкурсів, відкритих торгів, аукціонів тощо.      44. Вимоги щодо дотримання антимонопольного законодавства обов'язково зазначаються в умовах проведення конкурсів, відкритих торгів, аукціонів тощо.  
129. Під час проведення конкурсів, аукціонів щодо майна підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, є обов'язковим подання покупцем відомостей згідно з переліком, що встановлюється Фондом державного майна України та Антимонопольним комітетом України.      Під час проведення конкурсів, аукціонів, відкритих торгів тощо майна підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, покупець зобов'язаний подати відомості згідно з переліком, що встановлюється Фондом та Антимонопольним комітетом України.  
130. 46. Порядок розгляду заяв про надання згоди органами Антимонопольного комітету України на придбання у процесі приватизації часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів визначається антимонопольним законодавством з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.   -98- Кучеренко О.Ю. (в.о. № 80)
Пункт 46 пропонуємо викласти в такій редакції: "Порядок розгляду заяв про надання згоди органами Антимонопольного комітету України на придбання у процесі приватизації часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів визначається антимонопольним законодавством з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом". У разі коли придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів, проводиться із застосуванням конкурсних процедур (торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів тощо) і потребує згоди органів Комітету, заява про надання згоди на це придбання повинна подаватись до початку конкурсної процедури. Заява вважається прийнятою до розгляду після 5 днів із дня її надходження за підвідомчістю, якщо протягом цього часу орган Комітету не повернув заявнику заяву з повідомленням, що вона та (або) інші документи не відповідають встановленим Комітетом вимогам і це перешкоджає її розгляду. Органи Комітету розглядають заяву про надання згоди на придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів протягом ЗО днів з моменту прийняття її до розгляду органом Комітету. Зобов'язання покупця щодо отримання у випадках, передбачених законодавством, згоди органів Комітету включається до договору купівлі-продажу об'єкта приватизації. У разі коли придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів потребує згоди органів Комітету, права та обов'язки сторін, відповідно до договору купівлі-продажу, виникають з моменту отримання такої згоди."  
Враховано частково редакційно  45. Порядок розгляду заяв про надання згоди органами Антимонопольного комітету України на придбання у процесі приватизації акцій (часток, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів визначається антимонопольним законодавством з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.  
131. У разі коли придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів, проводиться із застосуванням конкурсних процедур (торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів тощо) і потребує згоди органів Комітету, заява про надання згоди на це придбання може подаватись як до початку конкурсної процедури, так і після, але не пізніш як за 30 днів з дати затвердження державним органом приватизації результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів тощо.   -99- Черепков В.Ф.
Абз.2 пункту 46 викласти в такій редакції: "У разі коли придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів, проводиться із застосуванням конкурсних процедур (торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів тощо) і потребує згоди органів Антимонопольного комітету України, заява про надання згоди на зазначене придбання, якщо ця згода не була отримана раніше, подається не пізніш, як за 8 днів завершення приймання конкурсної документації".  
Враховано   У разі коли продаж акцій (часток, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів, проводиться із застосуванням конкурсних процедур (конкурсів, відкритих торгів, аукціонів тощо) і потребує згоди органів Антимонопольного комітету України, заява про надання згоди на придбання акцій (часток, паїв), якщо ця згода не була отримана раніше, подається до органів Антимонопольного комітету України не пізніш, як за 8 днів до завершення приймання конкурсної документації.  
    -100- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 46 абзац другий пропонується викласти в наступній редакції: "У разі придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів, проводиться із застосуванням конкурсних процедур (торгів, аукціонів, конкурсів) і потребує згоди органів Комітету до початку конкурсної процедури не пізніш як за 30 днів".  
Враховано частково    
132. Заява вважається прийнятою до розгляду після 15 днів із дня її надходження за підвідомчістю, якщо протягом цього часу орган Комітету не повернув заявнику заяву з повідомленням, що вона та (або) інші документи не відповідають встановленим Комітетом вимогам і це перешкоджає її розгляду.   -101- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 46 виключити слова "так і після".  
Враховано   Заява вважається прийнятою до розгляду після 15 днів із дня її надходження за підвідомчістю, якщо протягом цього часу орган Антимонопольного комітету України не повернув заявнику заяву з повідомленням, що вона та (або) інші документи не відповідають встановленим Антимонопольним комітетом України вимогам і це перешкоджає її розгляду.  
133. Органи Комітету розглядають заяву про надання згоди на придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів протягом 30 днів з моменту прийняття її до розгляду органом Комітету.      Органи Антимонопольного комітету України розглядають заяву про надання згоди на придбання акцій (часток, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів протягом 30 днів з дня прийняття її до розгляду органом Антимонопольного комітету України.  
134. Якщо протягом терміну розгляду заяви, передбаченого абзацом четвертим цього пункту, органи Комітету не розпочали розгляд справи про концентрацію, рішення про надання згоди на придбання часток (акцій, паїв), активів (майна) у вигляді цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів вважається прийнятим.      Якщо протягом терміну розгляду заяви, передбаченого абзацом четвертим цього пункту, органи Антимонопольного комітету України не розпочали розгляд справи про концентрацію, рішення про надання згоди на придбання акцій (часток, паїв), активів (майна) у вигляді цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів вважається прийнятим.  
135. Зобов'язання покупця щодо отримання у випадках, передбачених законодавством, згоди органів Комітету включається до договору купівлі-продажу об'єкта приватизації.   -102- Черепков В.Ф.
Абзац 6 пункту 46 вилучити.  
Враховано    
136. У разі коли придбання часток (акцій, паїв), цілісних майнових комплексів суб'єктів господарювання або їх структурних підрозділів потребує згоди органів Комітету, права та обов'язки сторін, відповідно до договору купівлі-продажу, виникають з моменту отримання такої згоди.      У разі коли придбання акцій (часток, паїв), цілісних майнових комплексів підприємств або їх структурних підрозділів потребує згоди органів Антимонопольного комітету України, права та обов'язки сторін, відповідно до договору купівлі-продажу, виникають з дня отримання такої згоди.  
137. Розділ VIII. РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ ВЛАСНОСТІ У ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ      Розділ VIII. РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ ВЛАСНОСТІ У ПРОЦЕСІ ПРИВАТИЗАЦІЇ  
138. 47. Відкриті акціонерні товариства, створені у процесі приватизації та корпоратизації, випуск акцій яких здійснено у документарній формі, повинні забезпечити формування системи реєстрів власників іменних цінних паперів у порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Реєстрація прав власності на цінні папери, випущені у документарній формі та на цінні папери, випущені до введення в дію Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", внесення змін до реєстрів акціонерів за результатами будь-якого виду продажу здійснюються на підставі розпорядження державного органу приватизації та переліку власників, форма яких встановлюється Фондом державного майна України за погодження з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.   -103- Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Пункт 47 викласти в такій редакції: "Відкриті акціонерні товариства, створені у процесі приватизації та корпоратизації, випуск акцій яких здійснено у документарній формі, повинні забезпечити формування системи реєстрів власників іменних цінних паперів у порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Емітенту акцій або уповноваженій особі емітента акцій надається право засвідчувати підписи осіб, визначених у п.61, на документах щодо набуття та переходу права власності на акції, придбані в порядку пільгового продажу, визначеного в п.60 даного Закону. Реєстрація прав власності на цінні папери, випущені у документарній формі, та на цінні папери, випущені до введення в дію Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", внесення змін до реєстрів акціонерів за результатами будь-якого виду продажу здійснюються на підставі розпорядження державного органу приватизації та переліку власників, форма яких встановлюється Фондом державного майна України за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку".  
Враховано редакційно   46. Відкриті акціонерні товариства, створені у процесі приватизації та корпоратизації, випуск акцій яких здійснено у документарній формі, повинні забезпечити формування системи реєстрів власників іменних цінних паперів у порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Підписи осіб, визначених у пункті 60, на документах щодо набуття та переходу права власності на акції, придбані в порядку пільгового продажу відповідно до пункту 59 цієї Програми, можуть засвідчуватися емітентом акцій або уповноваженою особою емітента. Реєстрація прав власності на цінні папери, випущені у документарній формі, та на цінні папери, випущені до введення в дію Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", внесення змін до реєстрів акціонерів за результатами будь-якого виду продажу у процесі приватизації здійснюються на підставі розпорядження державного органу приватизації та переліку власників, форма яких встановлюється Фондом за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.  
139. 48. Реєстрація прав власності на цінні папери у процесі приватизації, випущені в бездокументарній формі, здійснюється відповідно до Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" зберігачами, відібраними на конкурсній основі у порядку, встановленому Фондом державного майна України.   -104- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
В частині 1 пункту 48 слова "відібраними на конкурсній основі у порядку, встановленому Фондом державного майна України" вилучити.  
Враховано   47. Реєстрація прав власності на цінні папери у процесі приватизації, випущені в бездокументарній формі, здійснюється зберігачами відповідно до Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні".  
140. Державний орган приватизації приймає рішення про знерухомлення цінних паперів, випущених у документарній формі, що належать державі та підлягають продажу на організованих ринках. У процесі знерухомлення таких цінних паперів на ім'я депозитарія як номінального утримувача, зберігач зараховує цінні папери на рахунок у цінних паперах, відкритий державному органу приватизації, та передає необхідні для знерухомлення документи реєстратору. Реєстратор, після отримання необхідних документів, переводить цінні папери з особового рахунку державного органу приватизації на особовий рахунок номінального утримувача - депозитарія, і надсилає свідоцтво про знерухомлення до депозитарію в електронній формі. Свідоцтво про знерухомлення в електронній формі є підставою для здійснення зарахування знерухомлених цінних паперів на рахунок зберігача у депозитарії.   -105- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Абзаци другий та третій пункту 48 вилучити.  
Враховано    
141. Особи, що бажають придбати акції, випуск яких здійснено у бездокументарній формі, або знерухомлені акції, до початку участі в приватизації повинні відкрити рахунок у цінних паперах у обраного ним зберігача (у випадку пільгового продажу - обраного емітентом) та надати інформацію про цей рахунок до державного органу приватизації.       
142. Розділ IX. СПОСОБИ ТА ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ      Розділ IX. СПОСОБИ ТА ПОРЯДОК ПРИВАТИЗАЦІЇ  
143. Приватизація об'єктів групи А      Приватизація об'єктів групи А  
144. 49. Продаж об'єктів групи А здійснюється відповідно до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" та цієї Програми.      48. Продаж об'єктів групи А здійснюється відповідно до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" та цієї Програми.  
145. 50. Покупець, який став власником об'єкта приватизації групи А і не скористався на момент приватизації об'єкта правом викупу будівлі (споруди, приміщення) у межах займаної цим об'єктом площі, має право викупити відповідну будівлю (споруду, приміщення) у разі, коли це не заборонено законодавством України.   -106- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Пункти 50 та 51 вилучити.  
Відхилено   49. Покупець, який став власником об'єкта приватизації групи А і не скористався на момент приватизації об'єкта правом викупу будівлі (споруди, приміщення) у межах займаної цим об'єктом площі, має право викупити відповідну будівлю (споруду, приміщення) у разі, коли це не заборонено законодавством України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим (щодо майна, яке належить Автономній Республіці Крим), чи відповідною місцевою радою (щодо об'єктів права комунальної власності).  
    -107- Донець Н.Г. (реєстр. картка № 420)
В статті 50 після слів "законодавством України" доповнити таким текстом: "або органами місцевого самоврядування стосовно об'єктів комунальної власності".  
Враховано редакційно    
    -108- Шаров І.Ф.
П. 50, 51 виключити.  
Відхилено    
146. 51. За наявності заборони на приватизацію будівлі (споруди, приміщення), в якій розташовано об'єкт приватизації, або у разі відмови покупця від приватизації будівлі (споруди, приміщення), в якій розташовано об'єкт, що приватизується шляхом викупу, зазначена будівля (споруда, приміщення) передається у встановленому порядку власнику приватизованого об'єкта в оренду на термін не менш як 10 років.   -109- Донець Н.Г. (реєстр. картка № 420)
Статтю 51 викласти в такій редакції: "За наявності заборони на приватизацію чи відчуження будівлі (споруди, приміщення), в якій розташовано об'єкт, що приватизується шляхом викупу, зазначена будівля (споруда, приміщення) передається у встановленому порядку власнику приватизованого об'єкта в оренду на термін не менше як 10 років. Якщо будівля (споруда, приміщення) належить до комунальної власності то це питання вирішується з відповідним органом місцевого самоврядування".  
Враховано частково   50. За наявності заборони на приватизацію будівлі (споруди, приміщення), в якій розташовано об'єкт приватизації, або у разі відмови покупця від приватизації будівлі (споруди, приміщення), в якій розташовано об'єкт, що приватизується шляхом викупу, зазначена будівля (споруда, приміщення) передається у встановленому порядку власнику приватизованого об'єкта в оренду на термін не менш як 10 років.  
    -110- Черепков В.Ф.
Пункт 51 доповнити реченням: "На протязі цього терміну приватизація даних будівель (споруд, приміщень) без згоди орендаря не допускається".  
Відхилено    
    -111- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 51 слова "не менш як 10 років" замінити словами "не менш як 5 років". Пункт 51 пропонується доповнити реченням наступного змісту: "Умови договору довгострокової оренди, суму орендних платежів, строки сплати та порядок індексації орендних платежів визначаються Кабінетом Міністрів України у вигляді типового договору".  
Відхилено    
147. 52. У разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна, якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості будівлі (споруди, приміщення). Оцінка вартості об'єкта приватизації у цьому випадку здійснюється із застосуванням експертної оцінки. Таке ж право одержує орендар у разі прийняття рішення про приватизацію відповідно до законодавства України.   -112- Донець Н.Г. (реєстр. картка № 420)
В статті 52 останнє речення дає право орендатору, у разі прийняття рішення про приватизацію, на викуп. Але в першому реченні даної статті зазначено, що викуп можливий, якщо здійснені поліпшення орендованого майна Стаття 54 дає відповідь на ці запитання. Статтю 52 викласти в такій редакції: "У разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна. Якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке не можливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за вирахування зносу) вартості будівлі (споруди, приміщення). Оцінка вартості об'єкта приватизації у цьому випадку здійснюється із застосуванням експертної оцінки, то ці кошти зараховуються при викупі об'єкта". Останнє речення статті 52 вилучити.  
Враховано частково   51. У разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна, якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості будівлі (споруди, приміщення). Оцінка вартості об'єкта приватизації у цьому випадку здійснюється із застосуванням експертної оцінки. Таке ж право одержує орендар у разі прийняття рішення про приватизацію відповідно до законодавства України.  
148. 53. Державні органи приватизації приймають за власною ініціативою рішення про приватизацію об'єктів групи А, які створюються на базі державного майна підприємств, що реструктуризуються, нежилих приміщень, об'єктів, щодо яких знято заборону на приватизацію у встановленому законом порядку, та інших об'єктів групи А, які не були приватизовані.   -113- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В пункті 53 замість слів "власною ініціативою" записати такі слова: "погодженням з органом, уповноваженим управляти державним майном," - і далі за текстом. В цьому випадку галузевим інтересам не 6удуть наноситися збитки.  
Відхилено   52. Державні органи приватизації приймають за власною ініціативою рішення про приватизацію об'єктів групи А, які створюються на базі державного майна підприємств, що реструктуризуються, нежилих приміщень, об'єктів, щодо яких знято заборону на приватизацію у встановленому законом порядку, та інших об'єктів групи А, які не були приватизовані.  
149. 54. У разі коли орган приватизації звертається до орендаря з пропозицією приватизувати орендоване майно і орендар не погоджується на викуп такого майна, орган приватизації вправі запропонувати зазначене майно для продажу на конкурентних засадах. При цьому договір оренди зберігає свою силу для нового власника. Продаж орендованих нежитлових приміщень, будівель та споруд незалежно від відомчого підпорядкування здійснюється шляхом приватизації відповідно до законодавства України.   -114- Черепков В.Ф.
Пункт 54 доповнити реченням: "Особливості приватизації будівель (споруд, приміщень), у яких розташовані викуплені об'єкти групи А, визначені у п.50, 51 даної програми".  
Відхилено   53. У разі коли орган приватизації звертається до орендаря з пропозицією приватизувати орендоване майно і орендар не погоджується на викуп такого майна, орган приватизації може запропонувати зазначене майно для продажу на конкурентних засадах. При цьому договір оренди зберігає свою силу для нового власника. Продаж орендованих нежилих приміщень, будівель та споруд незалежно від відомчого підпорядкування здійснюється шляхом приватизації відповідно до законодавства України.  
    -115- Круценко В.Я. (реєстр. картка № 276)
Розділ ІХ пункт 54 доповнити частиною другою такої редакції: "Допоміжні споруди, які не ввійшли до статутних фондів ВАТ і можуть негативно впливати на екологію та навколишнє середовище, за рішенням органів приватизації та місцевого самоврядування можуть передаватися ВАТ безоплатно".  
Враховано частково редакційно у п.8   
150. 55. Майно, яке залишилося після задоволення вимог кредиторів у результаті ліквідації державного підприємства за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном, та майно, яке залишилося після задоволення вимог кредиторів державного підприємства, визнаного банкрутом за рішенням арбітражного суду, передається ліквідаційною комісією до відповідного державного органу приватизації для подальшої приватизації за актом приймання-передачі у порядку, що встановлюється Фондом державного майна України.      54. Майно, яке залишилося після задоволення вимог кредиторів у результаті ліквідації державного підприємства за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном, передається ліквідаційною комісією до відповідного державного органу приватизації для подальшої приватизації за актом приймання-передачі у порядку, що встановлюється Фондом. Акт приймання-передачі підписується головою ліквідаційної комісії, створеної цим органом, і представником державного органу приватизації.  
151. Акт приймання-передачі майна ліквідованого підприємства підписується головою ліквідаційної комісії та представником державного органу приватизації.      Продаж зазначеного майна здійснюється виключно на аукціонах.  
152. Продаж зазначеного майна здійснюється виключно на аукціонах.       
153. 56. У разі ліквідації державного підприємства за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном, і передачі його майна для приватизації акт приймання-передачі підписується головою ліквідаційної комісії, створеної цим органом, і представником державного органу приватизації.      55. Майно, яке залишилося після задоволення вимог кредиторів державного підприємства, визнаного банкрутом за рішенням арбітражного суду у разі, якщо арбітражний суд виніс ухвалу про ліквідацію, передається ліквідаційною комісією до відповідного державного органу приватизації для подальшої приватизації за актом приймання-передачі у порядку, що встановлюється Фондом. Акт приймання-передачі майна ліквідованого підприємства підписується головою ліквідаційної комісії та представником державного органу приватизації. Продаж зазначеного майна здійснюється виключно на аукціонах.  
154. 57. Приватизація готелів, об'єктів санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах, здійснюється у порядку, встановленому Законом України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" з урахуванням таких особливостей:      56. Приватизація готелів, об'єктів санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах, здійснюється у порядку, встановленому Законом України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" з урахуванням таких особливостей:  
155. оцінка вартості майна здійснюється експертним шляхом;      оцінка вартості майна здійснюється експертним шляхом;  
156. продаж здійснюється переважно на аукціонах, за конкурсами;      продаж здійснюється переважно на аукціонах, за конкурсами;  
157. закріплення акцій у державній власності у планах приватизації (розміщення акцій) не передбачається.      закріплення акцій у державній власності у планах приватизації (розміщення акцій) не передбачається.  
158. Приватизація об'єктів груп В та Г   -116- Черепков В.Ф.
У підрозділі "Приватизація об'єктів груп В та Г" слова "та Г" вилучити та у пункті 58 сслова "найнижчої ціни, що склалась за результатами продажу будь-яким способом" замінити словами "номінальної вартості".  
Враховано   Приватизація об'єктів груп В  
159. 58. Фонд державного майна України протягом 2000 року пропонує до продажу залишки акцій об'єктів груп Б, В (віднесених до таких груп відповідно до Державної програми приватизації на 1998 рік), продаж акцій яких здійснювався з 1995 до 1999 років включно, для забезпечення глибини продажу 100 відсотків шляхом пропозиції зазначених акцій на організованих ринках у встановленому порядку. У разі коли ці пакети не будуть продані, орган приватизації пропонує їх до викупу акціонерам, які придбали акцій відповідних ВАТ на пільгових умовах, за кошти за ціною на рівні 50 відсотків найнижчої ціни, що склалась за результатами продажу будь-яким способом. У разі відмови у придбанні зазначених акцій, орган приватизації вносить на загальні збори акціонерів питання про анулювання таких акцій відповідно до статей 32, 39 Закону України "Про господарські товариства".   -117- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 58 речення 2 та 3 пропонується викласти в наступній редакції: "У разі коли ці пакети не будуть продані (не надійде жодної заявки від потенційних покупців), орган приватизації пропонує їх до викупу акціонерам - працівникам такого підприємства, які придбали акції відповідних ВАТ на пільгових умовах, за кошти за ціною, що складає 50% найнижчого рівня початкової ціни або найнижчого рівня ціни будь-якого конкурентного способу приватизації протягом 1999 року. У разі відмови у придбанні зазначених акцій, орган приватизації тимчасово закріплює у державній власності такий пакет акцій, із можливістю продати такий пакет за сприятливих умов кон'юнктури ринку та наявності не менше двох потенційних покупців."  
Відхилено   57. Фонд протягом 2000 року пропонує до продажу непродані акції об'єктів груп Б, В (віднесених до таких груп відповідно до Державної програми приватизації на 1998 рік), продаж акцій яких здійснювався з 1995 до 1999 років включно, для забезпечення глибини продажу 100 відсотків шляхом пропозиції зазначених акцій на організаційно оформлених ринках цінних паперів у встановленому порядку. У разі коли ці пакети не будуть продані, орган приватизації пропонує їх для викупу акціонерам, які придбали акції відповідних ВАТ на пільгових умовах, за кошти за ціною на рівні 50 відсотків номінальної вартості. У разі відмови у придбанні зазначених акцій, орган приватизації вносить на загальні збори акціонерів питання про зменшення статутного фонду та анулювання таких акцій відповідно до статей 32, 39 Закону України "Про господарські товариства".  
160. 59. Продаж об'єктів групи В, приватизацію яких розпочато до 2000 року, здійснюється з глибиною 100 відсотків.   -118- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Частину 58 та 59 розділу ІХ виключити.  
Відхилено   58. Фонд здійснює продаж акцій ВАТ, створених на базі об'єктів групи В, приватизацію яких розпочато до 2000 року, з глибиною 100 відсотків.  
161. Особливості приватизації об'єктів групи Г      Особливості приватизації об'єктів групи Г  
162. 60. Об'єкти групи Г, крім цілісних майнових комплексів, підлягають приватизації шляхом продажу акцій ВАТ з врахуванням таких особливостей:   -119- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 60 підпункт 1 пропонується викласти в наступній редакції: "продажу підлягає контрольний пакет акцій, із урахуванням визначених Законами України обмежень. Такий пакет може бути поділений і пропонуватись меншими пакетами, якщо останнє підвищує ефективність приватизації. Не підлягають приватизації акції об'єктів групи "Г" що підпадають під дію пункту 2 статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна". Не підлягають приватизації контрольні пакети акцій об'єктів групи "Г", щодо акцій яких прийнято рішення про закріплення у державній власності, згідно порядку передбаченому Розділом VI цієї програми."  
Враховано частково   59. Об'єкти групи Г, крім цілісних майнових комплексів, підлягають приватизації шляхом продажу акцій ВАТ з врахуванням таких особливостей:  
163. 1) продажу підлягає контрольний пакет акцій ВАТ;   -120- Марченко О.А. (в.о. № 201)
Пункт 60 викласти у такій редакції: "1) продажу підлягає контрольний пакет акцій ВАТ. За відсутності контрольного пакету акцій за результатами пільгового продажу, на продаж виставляється пакет акцій, що залишився після їх розміщення на пільгових засадах. В окремих випадках Фонд державного майна України за погодженням з Антимонопольним комітетом України, може формувати та пропонувати до продажу блоки пакетів акцій підприємств, що займаються спорідненими видами діяльності, якщо це підвищує ефективність впливу промислового інвестора на структурну перебудову відповідного ринку, економіки регіону тощо".  
Враховано частково   1) продажу підлягає контрольний пакет акцій ВАТ. Контрольний пакет акцій - це пакет акцій розміром більш ніж 50 відсотків статутного фонду ВАТ, який дозволяє юридичній або фізичній особі здійснювати вирішальний вплив на діяльність відповідного суб'єкта господарювання;  
    -121- Черепков В.Ф.
Підпуннкт 1 пункту 60 доповнити абзацом такого змісту: "Контрольний пакет акцій - це пакет акцій розміром більш ніж 50 відсотків статутного фонду ВАТ, який дозволяє юридичній або фізичній особі здійснювати вирішальний вплив на діяльність відповідного суб'єкта господарювання; ".  
Враховано    
    -122- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 60 підпункт 1 пропонується доповнити реченням наступного змісту: "Приватизація контрольних пакетів акцій підприємств групи "Г" що підпадають під дію пункту 2 статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна", здійснюється з урахуванням вимог пункту 8 цього Закону. Акції об`єктів групи "Г", які не підлягають приватизації та щодо акцій яких прийнято рішення про закріплення у державній власності, згідно порядку передбаченому Розділом VI цієї програми, не підлягають приватизації".  
Враховано частково в тексті Закону   
    -123- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
У підпункті 1 пункту 60 після слова "контрольний" додати слова "або блокуючий". У підпункті 2 пункту 60 після слів "продаж контрольного" додати слова "або блокуючого".  
Відхилено    
    -124- Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Підпункт 1 пункту 60 викласти в такій редакції: "продажу може підлягати контрольний пакет акцій ВАТ. Для цілей цього Закону підконтрольним пакетом акцій слід розуміти пакет акцій більш 25% від статутного фонду ВАТ".  
Відхилено    
164. 2) продаж контрольного пакета акцій здійснюється за конкурсом, як правило, без інвестиційних зобов'язань. Для продажу може пропонуватись блок пакетів акцій підприємств різних груп, якщо це підвищує ефективність впливу промислового інвестора на структурну перебудову відповідного ринку, економіки регіону тощо;   -125- Черепков В.Ф.
В першому реченні підпункту 2 пункту 60 слова "як правило" вилучити. Доповнити підпункт новими реченнями: "Переможцем визначається покупець, який запропонував найвищу ціну за пакет акцій. Під час проведення конкурсу, відкритих торгів покупець може подати пропозицію про внесення ним інвестиції у розмірі, необхідному для реалізації запропонованої ним концепції розвитку підприємства".  
Враховано   2) продаж контрольного пакета акцій здійснюється за конкурсом, на відкритих торгах без визначення органом приватизації інвестиційних зобов'язань покупця. Переможцем визначається покупець, який запропонував найвищу ціну за пакет акцій. Під час проведення конкурсу, відкритих торгів покупець може подати пропозицію про внесення ним інвестиції у розмірі, необхідному для реалізації запропонованої ним концепції розвитку підприємства. Для продажу може пропонуватись блок пакетів акцій підприємств різних груп, якщо це підвищує ефективність впливу промислового інвестора на структурну перебудову відповідного ринку, економіки регіону тощо;  
    -126- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 60 підпункт 2 пропонується викласти в наступній редакції: "продаж контрольного пакету акцій здійснюється виключно за конкурсом з зобов'язаннями. Такі зобов'язання повинні стосуватись капітальних інвестицій, пенсійних планів для працівників, виробничих планів, неможливості відчуження протягом певного часу або до повного виконання взятих на себе зобов'язань тощо. Для продажу може пропонуватись блок пакетів акцій підприємств різних груп, якщо це підвищує ефективність впливу промислового інвестора на структурну перебудову відповідного ринку, економіки регіону тощо". У пункті 60 підпункт 3 пропонується вилучити.  
Враховано частково    
    -127- Стоян О.М. (в.о. № 18)
У пункті 60 пункт 2 викласти в такій редакції : "продаж контрольного пакету акцій здійснюється за конкурсом без інвестиційних зобов'язань, крім випадків наявності заборгованості перед найманими працівниками по заробітній платі", далі за текстом. В підпункті 3 пункту 60 вилучити слова "в окремих випадках".  
Відхилено    
    -128- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 60 підпункт 2 пропонується викласти в наступній редакції: "приватизація контрольного пакету акцій підприємств групи "Г", у разі якщо таких пакет складає 25 та більше відсотків статутного фонду ВАТ, та групи "В", у разі якщо такий пакет складає 25 і більше відсотків статутного фонду ВАТ, здійснюється виключно за конкурсом чи аукціоном із обов`язковим включенням до умов конкурсу інвестиційних зобов`язань". У зв`язку з чим пункті 60 підпункт 3 вилучити.  
Відхилено    
165. 3) в окремих випадках Фонд державного майна України за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймає рішення щодо продажу контрольного пакета акцій за конкурсом з інвестиційними зобов'язаннями. Умовами такого конкурсу можуть визначатися форми та механізми внесення інвестицій, зобов'язання держави щодо сприяння реструктуризації заборгованості ВАТ, передачі в управління переможцю конкурсу пакета акцій, закріпленого у державній власності, або його частини, а також інші умови.   -129- Черепков В.Ф.
Перше речення пудпункту 3 пункту 60 виключити. Абз.2 підпункту 3 пункту 60 викласти в такій редакції: "умовами такого конкурсу можуть визначатися зобов'язання держави щодо сприяння реструктуризації заборгованості ВАТ, передачі в управління переможцю конкурсу пакета акцій, закріпленого у державній власності, або його частини, а також інші умови".  
Враховано редакційно   3) умовами конкурсу можуть визначатися зобов'язання держави щодо сприяння реструктуризації заборгованості ВАТ та щодо передачі в управління переможцю конкурсу пакета акцій, закріпленого у державній власності, або його частини, а також інші умови. Окремими рішеннями Кабінету Міністрів України, за поданням Фонду, планом приватизації об'єкта (розміщення акцій), змінами до нього може бути передбачено викуп державного пакету акцій ВАТ, віднесених цією Програмою до групи Г, господарським товариством, до складу якого на момент прийняття рішення про викуп входить не менше 50 відсотків працівників цього ВАТ та якому належить не менше 30 відсотків акцій, придбаних на пільгових умовах, та отриманих на вартість внеску орендаря. Рішенням Кабінету Міністрів України визначаються умови викупу, до яких обов'язково включаються: зобов'язання покупця щодо сплати не менше 30 відсотків вартості пакета акцій протягом 30 календарних днів; визначення вартості пакета акцій шляхом експертної оцінки; розстрочка платежу за пакет акцій не більше одного року;  
    -130- Матвієнков С.А. (в.о. № 55)
П.3 статті 60 викласти в наступній редакції: 3) в окремих випадках Фонд державного майна України за погодженням з Кабінетом Міністрів України приймає рішення щодо продажу контрольного пакету акцій за конкурсом з інвестиційними зобов'язаннями. Умовами такого конкурсу можуть визначатися форми та механізми внесення інвестицій, зобов'язання держави щодо сприяння реструктуризації заборгованості ВАТ, передачі в управління переможцю конкурсу пакета акцій, закріпленого у державній власності, або його частини, а також інші умови. У виключних випадках Кабінет Міністрів України приймає рішення про безконкурсний продаж державного пакету акцій господарським товариствам до складу яких ввійшло не менше 50% працівників приватизованих підприємств із розстрочкою платежу не більше 1 року та початковим внеском не менше 30% вартості пакету акцій, що продається, за умови наявності позитивних результатів господарювання".  
Враховано частково редакційно   
    -131- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
В частині першій підпункту 3 пункту 60 після слів "за погодженням з" доповнити такими словами: "засновниками ВАТ та", - і далі за текстом.  
   
    -132- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
У підпункті 3 пункту 60 після слів "продажу контрольного" додати слова "або блокуючого".  
Відхилено    
166. 4) продаж здійснюється у визначені Фондом державного майна України терміни, виходячи з кон'юнктури ринку;      4) продаж здійснюється у визначені Фондом терміни, виходячи з кон'юнктури ринку;  
167. 5) для учасників конкурсу з продажу контрольного пакета Фонд встановлює кваліфікаційні вимоги, які відповідають цілям та пріоритетам приватизації підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. При цьому покупцем контрольного пакета акцій підприємств інвестиційно привабливих галузей (паливно-енергетичного комплексу, металургійної промисловості) може бути вітчизняний або зарубіжний промисловий інвестор, а також їх об'єднання;   -133- Черепков В.Ф.
Підпункт 5 пункту 60 викласти в наступній редакції: "5) для учасників конкурсу, відкритих торгів з продажу контрольного пакета акцій Фондом можуть встановлюватися кваліфікаційні вимоги, які відповідають цілям та пріоритетам приватизації підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. При цьому покупцем контрольного пакета акцій підприємств інвестиційно привабливих галузей (паливно-енергетичного комплексу, металургійної, нафтохімічної промисловостей, авіаційного транспорту, машинобудування) може бути промисловий інвестор".  
Враховано   5) для учасників конкурсу, відкритих торгів з продажу контрольного пакета акцій Фондом можуть встановлюватися кваліфікаційні вимоги, які відповідають цілям та пріоритетам приватизації підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. При цьому покупцем контрольного пакета акцій підприємств інвестиційно привабливих галузей (паливно-енергетичного комплексу, металургійної, нафтохімічної промисловостей, радіоелектроніки, авіаційного транспорту, машинобудування) може бути тільки промисловий інвестор;  
    -134- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 60 підпункті 5 пропонується виключити слово "промисловий".  
Відхилено    
    -135- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
У підпункті 5 пункту 60 після слів "продажу контрольного" та "покупцем контрольного" додати слова "або блокуючого".  
Відхилено    
    -136- Жердицький В.Ю. (в.о. № 74)
До підпункту 5 пункту 60 додати абзац: "По підприємствам, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, контрольні або блокуючі пакети акцій не можуть бути продані іноземним компаніям - конкурентам на світових чи вітчизняному ринках підприємства, що приватизується, власникам таких іноземних компаній, їх дочірнім компаніям, іншим компаніям, котрі є учасниками спільних з такими іноземними компаніями офіційних чи таємних картелів, трастів, інших об'єднань, а також офшорним компаніям". в п.10  
Враховано по суті   
    -137- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Друге речення підпункту 5 пункту 60 після слів "паливно-енергетичного комплексу" доповнити такими словами: "галузі зв'язку," - і далі за текстом.  
Відхилено    
    -138- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
В підпункті 5 пункту 60 в частині "підприємств інвестиційно привабливих галузей (паливно-енергетичного комплексу, металургійної проми-словості) пропоную додати наступні слова: "оборонно-промислового комплексу, радіоелектроніки, судно-літакобудування, машинобудівної промисловості";  
Враховано частково    
168. 6) невід'ємною умовою договору купівлі-продажу пакета акцій відповідно до підпункту 1 цього пункту є право покупця на придбання, за його згодою, пакета акцій, закріпленого у державній власності. Зазначене право реалізується за умови виконання покупцем зобов'язань за договором купівлі-продажу. При цьому ціна пакета встановлюється на підставі ринкової вартості акцій;   -139- Черепков В.Ф.
Перше речення підпункту 6 пункту 60 доповнити в кінці словами "у разі прийняття рішення про його продаж".  
Враховано   6) до договору купівлі-продажу контрольного пакета акцій включається положення щодо права покупця на придбання пакета акцій, закріпленого у державній власності, у разі прийняття рішення про його продаж. Зазначене право покупець може реалізувати за умови виконання ним зобов'язань за договором купівлі-продажу. При цьому ціна пакета визначається на підставі ринкової вартості акцій;  
    -140- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 60 підпункті 5 пропонується виключити слово "промисловий". У пункті 60 підпункт 6 пропонується викласти в наступній редакції: "невід'ємною умовою договору купівлі-продажу пакета акцій відповідно до підпункту 1 цього пункту є право покупця на придбання пакета акцій, закріпленого у державній власності, якщо на такі акції не розповсюджується дія обмежень визначених у підпункті 1 цього пункту. Зазначене право реалізується за умови виконання покупцем зобов'язань за договором купівлі-продажу. При цьому ціна пакета встановлюється на підставі середньої ринкової вартості відповідних акцій за останній рік"  
Враховано частково    
    -141- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 60 підпункт 6 пропонується викласти в наступній редакції: "У разі придбання пакету акцій підприємства групи "Г", що перевищує 50 відсотків статутного фонду такого ВАТ, до умов договору купівлі-продажу пакета акцій може включатися право покупця на придбання пакета акцій, закріпленого у державній власності. Зазначене право реалізується за умови виконання покупцем всіх зобов'язань за договором купівлі-продажу. При цьому ціна пакета встановлюється на підставі середньої ринкової вартості відповідних акцій за останній рік.  
Враховано частково    
    -142- Дія положень цього пункту реалізується із урахуванням вимог антимонопольного законодавства та обов`язковим погодженням з Антимонопольним комітетом. Приватизація додаткового пакету акцій підприємств групи "Г", що закріплені у державній власності здійснюється на раніше закінчення терміну закріплення у державній власності".  Немає висновку    
    -143- Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Підпункт 6 пункту 60 вилучити.  
Відхилено    
    -144- Черепков В.Ф.
Підпункт 7 пункту 60 викласти в редакції: "7) особи, зазначені у підпункті 1 пункту 60, за їх бажанням можуть передати Фонду акції, придбані ними на пільгових умовах, для їх продажу разом з контрольним пакетом акцій, який продається Фондом. Після продажу пакета акцій зазначені особи одержують кошти за акції за ціною, яка склалась на конкурсі. Повернення коштів здійснюється відповідно до порядку, встановленого Фондом;".  
Враховано    
169. 7) У разі коли продаж акцій особам, зазначеним у підпункті 1 пункту 61 мав місце до продажу контрольного пакета акцій, ці особи за їх бажанням можуть приєднати свої акції до пакета акцій, який продається Фондом. Після продажу пакета акцій працівники одержують кошти за акції за ціною, яка склалась на конкурсі. Повернення коштів здійснюється відповідно до порядку, встановленого Фондом державного майна України;   -145- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
У частину 60 встановити замість слів "групи Г" встановити слова "групи В та Г".  
Враховано частково   7) особи, зазначені у підпункті 1 пункту 60, за їх бажанням можуть передати Фонду акції, придбані ними на пільгових умовах, для їх продажу разом з контрольним пакетом акцій, який продається Фондом. Після продажу пакета акцій зазначені особи одержують кошти за акції за ціною, яка склалась на конкурсі. Повернення коштів здійснюється відповідно до порядку, встановленого Фондом;  
    -146- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
У підпункті 7 пункту 60 після слів "продажу контрольного" додати слова "або блокуючого". Крім цього, слід зазначити, що у разі продажу пакету акцій на конкурсі із застосуванням інвестиційних зобов'язань ціна акцій, що склалася на конкурсі, не буде відповідати ринковій вартості цих акцій.  
Відхилено    
    -147- Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Підпункт 7 пункту 60 вилучити.  
Враховано частково    
170. 8) Особи, зазначені у підпункті 1 пункту 61, можуть відмовитись від придбання акцій на пільгових умовах. У такому випадку акції, призначені для пільгового продажу, приєднуються державним органом приватизації до пакета акцій, який пропонується для продажу відповідно до підпункту 1 цього пункту Програми, з наступною компенсацією їх вартості у порядку, визначеному Фондом державного майна України;   -148- Марченко О.А. (в.о. № 201)
У пункті 60: підпункт 8 викласти в такій редакції : "Особи, зазначені у підпункті 1 пункту 61 можуть відмовитись від придбання акцій на пільгових умовах. У такому випадку акції, призначені для пільгового продажу, приєднується державним органом приватизації до пакета акцій, який пропонується для продажу відповідно до підпункту 1 цього пункту Програми. Компенсація вартості цих акцій вказаним особам здійснюється шляхом перерахування коштів на їх особові рахунки в тримісячний строк після завершення торгів. Розмір компенсації встановлюється з розрахунку вартості акцій, по якій вони були продані"; підпункт 9 - виключити як такий, що суперечить Закону України "Про приватизацію державного майна".  
Враховано частково   8) у разі коли особи, зазначені у підпункті 1 пункту 60, відмовилися від придбання акцій на пільгових умовах, акції, призначені відповідно до плану приватизації (розміщення акцій) для пільгового продажу, включаються державним органом приватизації до пакета акцій, який пропонується для продажу відповідно до підпункту 1 цього пункту;  
    -149- Черепков В.Ф.
У підпункті 8 пункту 60 слова "з наступною компенсацією їх вартості у порядку, визначеному Фондом державного майна України" вилучити.  
Враховано    
    -150- Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Підпункт 8 пункту 60 вилучити.  
Відхилено    
    -151- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
Підпункт 8 пункту 60 викласти в редакції: "Особи, зазначені у підпункті 1 пункту 61, можуть письмово відмовитись від придбання акцій на пільгових умовах. У такому випадку акції, призначені для пільгового продажу, приєднуються державним органом приватизації до пакета акцій, який пропонується для продажу відповідно до підпункту 1 цього пункту Програми, з наступною компенсацією їх вартості, у порядку, визначеному Фондом державного майна України".  
Враховано частково    
171. 9) Особи, зазначені у підпункті 1 пункту 61 у разі придбання за кошти акцій підприємств групи Г загальною номінальною вартістю до 750 гривень включно мають право на застосуванням 50 відсоткової знижки вартості придбаних акцій під час їх оплати. Якщо до набуття чинності цією Програмою продаж акцій підприємства групи Г не розпочався, пільговий продаж акцій проводиться після здійснення всіх інших видів продажу, передбачених у плані приватизації (з попереднім резервуванням пакета акцій для пільгового продажу). При цьому ціна однієї акції у разі пільгового продажу акцій встановлюється Фондом на рівні 50 відсотків найнижчої ціни, за якою було продано акції будь яким способом, але не більш як 50 відсотків номінальної вартості акції.   -152- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
У підпункті 9 пункту 60 друге речення викласти в такій редакції: "Якщо до набуття чинності цією Програмою продаж акцій підприємствам групи Г не розпочався, пільговий продаж акцій розпочинається перед здійсненням всіх інших видів продажу, передбачених у плані приватизації.  
Враховано по суті в тексті Закону   
    -153- Черепков В.Ф.
У пункті 60: підпункт 9 виключити; підпункт 10 виключити як такий, що повторює пункт 128.  
Враховано    
    -154- Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Підпункт 9 пункту 60 викласти в такій редакції: "Особи, зазначені у підпункті 1 пункту 61 у разі придбання за кошти акцій підприємств групи Г в процесі пільгового продажу мають право на застосування 50 відсоткової знижки вартості придбаних акцій під час їх оплати. Якщо до набуття чинності цією Програмою продаж акцій підприємства групи Г не розпочався, пільговий продаж акцій проводиться перед здійсненням всіх інших видів продажу, передбачений у плані приватизації".  
   
    -155- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 60 підпункт 9 пропонується викласти в наступній редакції: "Особи, зазначені у підпункті 1 пункту 61 у разі придбання за кошти акцій підприємств групи Г загальною номінальною вартістю до 750 гривень включно мають право на застосуванням відсоткової знижки вартості придбаних акцій під час їх оплати, але не більше 50 відсотків середньої вартості таких акцій, що склалась на організованих торгах за останній рік. Якщо до набуття чинності цією Програмою продаж акцій підприємства групи Г не розпочався, пільговий продаж акцій проводиться після здійснення всіх інших видів продажу, передбачених у плані приватизації (з попереднім резервуванням пакета акцій для пільгового продажу). При цьому ціна однієї акції у разі пільгового продажу акцій встановлюється Фондом на рівні 50 відсотків найнижчої ціни, за якою було продано акції будь-яким способом, але не менше як 50 відсотків номінальної вартості акції." У пункті 60 підпункт 10 пропонується иикласти в наступній редакції: "Забороняється подальше відчуження пакета акцій як повністю, так і окремими частками протягом періоду, визначеного договором із органом приватизації або до повного виконання покупцем умов договору купівлі-продажу, а також подальше відчуження об'єкта приватизації без збереження зобов'язань, визначених умовами конкурсу чи аукціону для нового власника. У двотижневий термін з дня переходу права власності на об'єкт приватизації (у разі виконання обмежень, передбачених абзацом першим підпункту 10 пункту 60 цього Закону) у разі його подальшого відчуження копії документів, що підтверджують цей перехід, повинні бути подані новим власником до органу приватизації. Орган приватизації зобов'язаний вимагати від нового власника виконання зобов'язань, зазначених у договорі купівлі-продажу і застосовувати до нього у разі їх невиконання санкції згідно із законодавством.  
   
172. 10) Забороняється подальше відчуження пакета акцій окремими частками до повного виконання покупцем умов договору купівлі-продажу, а також подальше відчуження об'єкта приватизації без збереження зобов'язань, визначених умовами конкурсу, аукціону чи викупу для нового власника.       
173. У двотижневий термін з дня переходу права власності на об'єкт приватизації у разі його подальшого відчуження копії документів, що підтверджують цей перехід, повинні бути подані новим власником до органу приватизації. Орган приватизації має право вимагати від нового власника виконання зобов'язань, зазначених у договорі купівлі-продажу і застосовувати до нього у разі їх невиконання санкції згідно із законодавством.   -156- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
У другому реченні частини другої підпункту 10 пункту 61 замість слів "має право" записати слово "зобов'язаний", - і далі за текстом.  
Враховано у пункті 128   
    -157- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 60 підпункт 10 пропонується виключити абзац другий, як такий, що суперечить положенням абзацу першого цього пункту, або змінити його за змістом. Органи приватизації повідомляють про обтяження таких акцій реєстраторів - при документарній формі випуску акцій, або зберігачів - при бездокументарній формі, чи у разі знерухомлення відповідних акцій"  
Враховано редакційно    
174. Органи приватизації повідомляють про обтяження таких акцій реєстраторів - при документарній формі випуску акцій, або зберігачів - при бездокументарній формі, чи у разі знерухомлення відповідних акцій;   -158- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Підпункт 10 пункту 60 викласти в такій редакції: "Органи приватизації повідомляють про обтяження таких акцій реєстраторів - при документарній формі випуску акцій або зберігачів - при бездокументарній формі чи у разі знерухомлення відповідних акцій шляхом надання всіх відповідних документів, необхідних для проведення процедури обтяження відповідно до чинного законодавства". в пункті 129  
Враховано частково    
175. 11) Для кожного підприємства, що підлягає приватизації, або групи таких підприємств, здійснюється інформаційна підтримка - в Інтернеті, у всесвітньо визнаних та вітчизняних засобах інформації;      9) для кожного підприємства, що підлягає приватизації, або групи таких підприємств, здійснюється інформаційна підтримка у засобах інформації, визначених Фондом;  
176. 12) У разі закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція, Фонд пропонує для продажу на конкурсі єдиним пакетом всі акції, які є непроданими на момент прийняття рішення про продаж за конкурсом. При цьому на умови продажу поширюється дія підпункту 3 цього пункту.   -159- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 60 підпункті 12 пропонується вилучити речення "При цьому на умови продажу поширюється дія підпункту 3 цього пункту". Згідно представлених пропозицій підпункт 3 пропонується вилучити.  
  10) у разі закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція, Фонд пропонує для продажу на конкурсі єдиним пакетом всі акції, які є непроданими на момент прийняття рішення про його продаж за конкурсом. При цьому переможцю конкурсу за його бажанням може бути передано в управління пакет акцій, закріплений у державній власності або його частина, якщо таке зобов'язання держави було визначено умовами конкурсу.  
    -160- Черепков В.Ф.
В абз.1 підпункту 12 пункту 60 останнє речення замінити на наступне: "При цьому переможцю конкурсу за його бажанням може бути передано в управління пакет акцій, закріплений у державній власності або його частини".  
Враховано    
177. У разі коли покупцю зазначеного пакета акцій передано в управління державний пакет акцій або його частина, розмір якого разом з придбаним покупцем пакетом акцій становить більш як 50 відсотків статутного фонду ВАТ, продаж пакетів акцій такому покупцеві та його відповідальність за наслідки діяльності встановлюється на умовах, передбачених підпунктами 2-4 та 6-11 цього пункту.   -161- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 60 підпункті 12 пропонується вилучити речення: "При цьому на умови продажу поширюється дія підпункту 3 цього пункту".  
  У разі коли покупцю зазначеного пакета акцій передано в управління державний пакет акцій або його частина, розмір якого разом з придбаним покупцем пакетом акцій становить більш як 50 відсотків статутного фонду ВАТ, продаж пакетів акцій такому покупцеві встановлюється на умовах, передбачених підпунктами 2-4 та 6-9 цього пункту та пунктами 128, 129 цієї Програми.  
    -162- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Частину другу підпункту 12 пункту 60 виключити, оскільки недоцільно передавати покупцеві в управління державний пакет акцій стратегічно важливих підприємств.  
Відхилено    
    -163- Черепков В.Ф.
У абз.2 підпункту 12 пункту 60 слова "та його відповідальність за наслідки діяльності" вилучити.  
Враховано    
178. У разі приватизації підприємств, віднесених цією Програмою до групи Г незалежно від етапу їх приватизації (крім цілісних майнових комплексів), застосовуються процедури, зазначені у підпункті 4 пункту 22 цієї Програми.      Приватизація підприємств, віднесених цією Програмою до групи Г, незалежно від етапу їх приватизації (крім цілісних майнових комплексів), проводиться з урахуванням вимог підпункту 4 пункту 21 цієї Програми.  
179. Для підтримки ліквідності акцій підприємств групи Г Фонд пропонує до продажу через організаторів торгівлі цінними паперами пакети акцій у розмірі до 5 відсотків статутного фонду цих підприємств за винятком тих, що виставлені до продажу відповідно до підпункту 2 цього пункту.   -164- Черепков В.Ф.
У абз.4 підпункту 12 пункту 60 слова "для підтримки ліквідності" замінити словами "для підвищення ефективності функціону-вання фондового ринку ".  
Враховано   Для підвищення ефективності функціонування фондового ринку Фонд пропонує до продажу через організаторів торгівлі цінними паперами пакети акцій підприємств групи Г у розмірі до 5 відсотків статутного фонду цих підприємств за винятком пакетів акцій, які підлягають продажу відповідно до підпункту 2 цього пункту. Для ВАТ, які на момент введення в дію цієї Програми, вже створені і в статутних фондах яких в державній власності закріплено пакет акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція, Фонд самостійно визначає способи продажу та розмір пакета акцій, що пропонується до продажу, виходячи з кон'юктури ринку та кількості непроданих акцій. У разі прийняття рішення про продаж пакета акцій за конкурсом та передачі переможцю пакета акцій, закріпленого в державній власності, в управління та у випадку, якщо сумарний розмір цих пакетів акцій перевищує 50 відсотків статутного фонду, на умови продажу такого пакету поширюються дія абзацу першого підпункту 3, підпунктів 4, 6-9 цього пункту та пунктів 128, 129 цієї Програми.  
    -165- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 60 підпункті 12 останній абзац пропонується викласти в наступній редакції: "Для підтримки ліквідності та надходження коштів до Державного бюджету акцій підприємств групи "Г" Фонд пропонує до продажу через організаторів торгівлі цінними паперами залишки пакетів акцій у розмірі до 5 відсотків статутного фонду цих підприємств за винятком тих, що виставлені до продажу відповідно до підпункту 2 цього пункту, а також тих, щодо яких прийнято рішення про закріпленні у державній власності у порядку, передбаченому Розділом VI цього проекту."  
Враховано частково редакційно   
    -166- Черепков В.Ф.
Пункт 60 доповнити новим підпунктом такого змісту: "Для ВАТ, які на момент введення в дію цієї Програми, вже створені і в статутних фондах яких в державній власності закріплено пакет акцій у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду ВАТ плюс одна акція, Фонд самостійно визначає способи продажу та розмір пакета акцій, що пропонується до продажу, виходячи з кон'юктури ринку та кількості непроданих акцій. У разі прийняття рішення про продаж пакета акцій за конкурсом та передачі переможцю пакета акцій, закріпленого в державній власності, та у випадку, якщо сумарний розмір цих пакетів акцій перевищує 50 відсотків статутного фонду, на умови продажу такого пакету поширюються дія абзацу першого підпункту 3, підпунктів 4, 6-9 цього пункту та пунктів 128, 129 цієї Програми".  
Враховано    
    -167- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Встановити кваліфікаційні вимоги до інвесторів при продажі контрольного пакету підприємств інвестиційно привабливих галузей з обов`язковим застосуванням інвестиційних зобов`язань.  
Враховано частково в тексті Закону   
180. Способи продажу акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації      Способи продажу акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації  
181. 61. Організацію продажу акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації, здійснюють державні органи приватизації, в тому числі за участю уповноважених ними юридичних осіб, шляхом:   -168- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
У частині 61: У пункті 1) слова "до 750 гривень" замінити на слова "до суми у національній валюті, еквівалентної 200 доларів США".  
Відхилено   60. Організацію продажу акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації, здійснюють державні органи приватизації, в тому числі за участю уповноважених ними юридичних осіб, шляхом:  
    -169- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 61 абзац перший пропонується викласти в наступній редакції: " 61. Організацію продажу акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації, здійснюють державні органи приватизації відповідно до законів, в тому числі з використання послуг уповноважених ними юридичних осіб (радників) в процесі передприватизаційної підготовки, шляхом: ".  
Враховано частково    
    -170- Черепков В.Ф.
Підпункт 1) пункту 61 викласти в наступній редакції: "продажу акцій, сума номінальних вартостей яких складає 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, працівникам підприємств, майно яких приватизується, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів України про працю і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров'я, а також працівникам соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають"; підпункт 1 пункту 61 в кінці доповнити абзацом такого змісту: "При пільговому продажу, передбаченому цим підпунктом, ціна однієї акції встановлюється на рівні половини номінальної вартості акції".  
Враховано    
    -171- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 61 абзаці першому пропонується слова "в тому числі за участю уповноважених ними юридичних осіб" виключити та замінити їх наступними словами "відповідно до Закону, у тому числі, державні органи приватизації можуть користуватись послугами радників та консультантів в процесі перед приватизаційної підготовки об`єктів та пошуку інвесторів".  
Враховано в тексті Закону   
    -172- Марченко О.А. (в.о. № 201)
Пункт 61 викласти в такій редакції: "61. Організацію продажу акцій ВАТ, створених у процесі приватизації та корпоратизації, здійснюють державні органи приватизації, у тому числі за участю уповноважених ними юридичних осіб, шляхом: 1) продажу акцій за номінальною вартістю на загальну суму до 750 гривень включно працівникам підприємств, майно яких приватизується, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів України про працю і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров'я, а також працівникам соціально - культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають. Громадяни, обумовлені в даному підпункті, які не скористалися можливістю придбання акцій в ході пільгового продажу за номінальною вартістю на суму до 500 гривень включно або на вартість залишків коштів на депозитних приватизаційних рахунках. Громадяни, обумовлені в даному підпункті, які використали свої приватизаційні сертифікати, мають право на придбання акцій за номінальною вартістю за грошові кошти на суму до 250 гривень включно. Керівники, їх заступники, головні спеціалісти та керівники структурних підрозділів державних підприємств, що перетворюються у відкриті акціонерні товариства в процесі приватизації (в тому числі корпоратизованих підприємств), за умови додержання відповідно до чинного законодавства строків приватизації та корпоратизації, мають право на додаткове придбання акцій товариства за їх номінальною вартістю на загальну суму до 5 відсотків статутного фонду товариства з відстрочкою оплати на один рік після придбання акцій працівниками підприємств".  
Враховано частково    
182. 1) продажу акцій загальною номінальною вартістю до 750 гривень працівникам підприємств, майно яких приватизується, що не скористались можливістю придбання акцій за приватизаційні майнові сертифікати, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів України про працю і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров'я, а також працівникам соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають;      1) продажу акцій, сума номінальних вартостей яких складає 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян кожному з працівників підприємств, майно яких приватизується, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров'я, а також працівникам соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають.  
183. Ціна однієї акції при пільговому продажу встановлюється Фондом державного майна України на рівні найнижчої ціни, за якою було продано акції відповідного ВАТ, але не вище від номінальної вартості;   -173- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 61 підпункті 1 пропонується виключити речення "Ціна однієї акції при пільговому продажу встановлюється Фондом державного майна України на рівні найнижчої ціни, за якою було продано акції відповідного ВАТ, але не вище від номінальної вартості".  
Відхилено   Керівники, їх заступники, головні спеціалісти та керівники структурних підрозділів підприємств, а також диспетчери підприємств енергетики, їх структурних одиниць і підрозділів мають право на додаткове придбання акцій ВАТ, що створюються в процесі приватизації чи корпоратизації підприємств, на яких вони працюють, на загальну суму 5 відсотків статутного фонду товариства. При пільговому продажу, передбаченому цим підпунктом, ціна однієї акції встановлюється на рівні половини номінальної вартості акції.  
    -174- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Белоусова І.А. (реєстр. картка № 384)
Абзац перший підпункту 1 пункту 61 викласти в такій редакції: "1) продажу акцій загальною номінальною вартістю до 750 гривень працівникам підприємств, майно яких приватизується, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийщли на пенсію, звільнені на підставі п.1 статті 40 Кодексу законів України про працю і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв'язку з каліцтвом або проіесійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров'я, а також працівникам соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають; що не скористалися можливістю придбання акцій за приватизаційні майнові сертифікати, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів України про працю і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв`язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров`я, а також працівникам соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають. Керівники, їх заступники, головні спеціалісти та керівники структурних підрозділів в процесі приватизації мають право на додаткове придбання за грошові кошти акцій товариства до 5 відсотків статутного фонду товариства."  
Враховано частково    
    -175- Ващук К.Т. (в.о. № 20)
Включити до проекту Закону пункт такого змісту: "Диспетчери підприємств енергетики та його структурних одиниць і підрозділів, а також за рішенням голови правління, узгоджених з Фондом державного майна та Міністерством енергетики України, інші категорії працівників, мають право на додаткове пільгове придбання за кошти акції акціонерного товариства, створеного в процесі приватизації цього підприємства, за їх номінальною вартістю на загальну суму до п'яти відсотків статутного фонду товариства. Порядок проведення такого продажу встановлюється Фондом державного майна. редакційно  
Враховано частково    
184. 2) продажу через організаторів торгівлі цінними паперами згідно з їх правилами та у порядку, що встановлюється Фондом державного майна України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом України;      2) продажу акцій через організаторів торгівлі цінними паперами відповідно до правил їх діяльності та у порядку, що встановлюється Фондом, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом України;  
185. 3) продажу за кошти громадянам та фінансовим посередникам пакетів акцій об'єктів групи В через Державну акціонерну компанію "Національна мережа аукціонних центрів" (далі - Національна мережа аукціонних центрів);   -176- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 61 підпункт 3 пропонується доповнити реченням наступного змісту: "Застосування способів, визначених в підпунктах 2 та 3 цього пункту є взаємовиключним. Не дозволяється одночасний продаж будь-яких пакетів акцій через організаторів торгівлі цінними паперами та через Національну мережу аукціонних центрів. Акції ВАТ можуть пропонуватись для продажу через Національну мережу аукціонних центрів у випадках, передбачених пунктом 28 цієї програми тільки після зняття з продажу на організованих торгових майданчиках цінних паперів."  
Враховано в тексті Закону  3) продажу за кошти громадянам та фінансовим посередникам пакетів акцій об'єктів групи В через Державну акціонерну компанію "Національна мережа аукціонних центрів" (далі - Національна мережа аукціонних центрів) в порядку, встановленому Фондом;  
    -177- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 61 підпункт 3 пропонується доповнити реченням наступного змісту: "Дія положень цього пункту не застосовується при приватизації шляхом продажу, визначеним підпунктом 2 пункту 61 цього Закону".  
Враховано в тексті Закону   
186. 4) продажу пакетів акцій за конкурсом відповідно до Положення, затвердженого Фондом державного майна України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом України;      4) продажу пакетів акцій за конкурсом відповідно до Положення, затвердженого Фондом, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом України;  
187. 5) продажу пакетів акцій на міжнародних фондових ринках відповідно до законодавства та норм і правил функціонування зазначених ринків в тому числі через депозитарні розписки, а також із залученням радників;   -178- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 61 підпункт 5 пропонується вилучити.  
Відхилено   5) продажу пакетів акцій на міжнародних фондових ринках відповідно до законодавства та норм і правил функціонування зазначених ринків в тому числі через депозитарні розписки, а також із залученням радників;  
    -179- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Пункт 5), 7) та 8) частини 61 вилучити.  
Враховано частково    
    -180- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 61 підпункт 5 пропонується вилучити.  
Відхилено    
188. 6) продажу пакетів акцій на відкритих торгах у порядку, що встановлюється Фондом державного майна України за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом;      6) продажу пакетів акцій на відкритих торгах у порядку, що встановлюється Фондом за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольним комітетом.  
189. 7) продажу пакетів акцій із застосуванням фондових деривативів у порядку, що встановлюється Фондом державного майна України за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольним комітетом та Міністерством фінансів;   -181- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 61 підпункт 7 пропонується вилучити.  
Враховано    
    -182- Черепков В.Ф.
Підпункти 7), 8) пункту 61 пропонуємо вилучити.  
Враховано    
    -183- Шаров І.Ф.
Підпункти 7, 8 п. 61 виключити.  
Враховано    
    -184- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 61 підпункт 7 пропонується вилучити.  
Враховано    
190. 8) продажу пакетів акцій із застосуванням в якості засобу платежу українських зовнішніх державних зобов'язань у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.   -185- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Підпункт 7 та підпункт 8 пункту 61 вилучити.  
Враховано    
    -186- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 61 підпункт 8 пропонується вилучити.  
Враховано    
    -187- Пухкал О.Г. (в.о. № 209)
Пропоную виключити підпункти 7 та 8 пункту 61 як таких, що суперечать п.2 та п.3 цього ж проекту Програми.  
Враховано    
    -188- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 61 підпункт 8 пропонується вилучити.  
Враховано    
191. У разі продажу пакета акцій ВАТ розміром до 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція покупцями можуть бути ті, що вважаються такими відповідно до статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна". При цьому у разі придбання пакета акцій більш як 25 відсотків статутного фонду суб'єктами фондового ринку, в тому числі фінансовими посередниками, обов'язковою умовою продажу є надання органам приватизації інформації щодо особи, в інтересах якої придбано пакет акцій.      У разі продажу пакета акцій ВАТ розміром до 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція покупцями можуть бути ті, що вважаються такими відповідно до статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна". При цьому у разі придбання пакета акцій більш як 25 відсотків статутного фонду суб'єктами фондового ринку, в тому числі фінансовими посередниками, обов'язковою умовою продажу є надання органам приватизації інформації, визначеної Фондом, щодо особи, в інтересах якої придбано пакет акцій.  
192. У разі придбання пакетів акцій паливно-енергетичного комплексу зазначена інформація подається органам приватизації незалежно від розміру придбаного пакета акцій.      У разі придбання пакетів акцій паливно-енергетичного комплексу зазначена інформація подається органам приватизації незалежно від розміру придбаного пакета акцій.  
193. У разі продажу пакета акцій, на який нараховані дивіденди за час коли цей пакет перебував у державній власності, сума нарахованих дивідендів підлягає перераховуванню товариством до державного бюджету.      У разі продажу пакета акцій, на який нараховані дивіденди за час коли цей пакет перебував у державній власності, сума нарахованих дивідендів підлягає перераховуванню товариством до державного бюджету.  
194. Умови проведення конкурсів, аукціонів з продажу контрольних пакетів акцій ВАТ, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, обов'язкого повинні передбачати недопущення до участі у конкурсі, аукціоні покупців, якщо інформація щодо відносин контролю, що надана ними за умовами конкурсу аукціону, не дає змоги встановити всіх суб'єктів господарювання, які будуть контролювати подальшу діяльність ВАТ.   -189- Черепков В.Ф.
В абз.5 підпункту 8 пункту 61 слово "всіх" вилучити.  
Враховано   Умови проведення конкурсів, відкритих торгів з продажу контрольних пакетів акцій ВАТ, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, обов'язкового повинні передбачати недопущення до участі у конкурсі, відкритих торгах покупців, якщо інформація щодо відносин контролю, що надана ними за умовами конкурсу, відкритих торгів, не дає змоги встановити суб'єктів господарювання, які будуть контролювати подальшу діяльність ВАТ.  
195. 62. У місячний термін після набрання чинності цією Програмою Фонд державного майна України публікує інформацію щодо ВАТ з метою визначення способу їх продажу на підставі попиту потенційних покупців.      61. У місячний термін після набрання чинності цією Програмою Фонд публікує інформацію щодо ВАТ, пакети акцій яких підлягають продажу, з метою визначення способу їх продажу на підставі попиту потенційних покупців.  
196. 63. У разі коли на конкурс з продажу пакета акцій надійшла заява від одного покупця, такий пакет акцій може бути проданий безпосередньо цьому покупцеві за умови забезпечення ним реалізації визначених продавцем умов.   -190- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Пункт 63 викласти в такій редакції: "У разі коли на конкурс з продажу пакета акцій надійшла заява від не менш як двох покупців, такий пакет акцій може бути проданий безпосередньо цим покупцям за умови забезпечення ними реалізації визначених продавцем умов".  
Відхилено   62. У разі коли на конкурс з продажу пакета акцій надійшла заява від одного покупця, такий пакет акцій може бути проданий безпосередньо цьому покупцеві за умови забезпечення ним реалізації визначених продавцем умов.  
    -191- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 63 пропонується викласти в наступній редакції: "У разі коли на конкурс з продажу пакета акцій надійшла заява від одного покупця, такий пакет акцій може бути проданий безпосередньо цьому покупцеві за умови забезпечення ним реалізації визначених продавцем умов. Вартість пакету акцій відповідного ВАТ визначається виключно експертним шляхом із застосуванням методики, викладеної у абзаці 4 підпункту 4 пункту 22 цієї програми. Дія цього пункту не поширюється на підприємства групи "Г"".  
Враховано частково    
    -192- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 63 пропонується доповнити абзацом наступного змісту: "Дія положень цього пункту не поширюється на приватизацію підприємств групи "Г" та об`єкти приватизації групи "Е" - корпоративні права підприємств, що підпадають під визначення об`єктів групи "Г" згідно пункту 5 цього Закону" ;  
Відхилено    
197. 64. Приватизація орендованого державного майна здійснюється відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна" з урахуванням вимог цієї Програми. Рішення про перетворення орендних підприємств у ВАТ приймається на підставі планів приватизації у десятиденний термін з дня їх затвердження.      63. Приватизація орендованого державного майна здійснюється відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна" з урахуванням вимог цієї Програми. Рішення про перетворення орендних підприємств у ВАТ приймається на підставі планів приватизації у десятиденний термін з дня їх затвердження.  
198. 65. У разі перетворення орендних підприємств у ВАТ, його засновниками виступають з боку держави державні органи приватизації, а з боку орендаря - господарське товариство, створене орендарем.   -193- Марченко О.А. (в.о. № 201)
Пункт 65 викласти в такій редакції: "У разі перетворення орендних підприємств у ВАТ, його засновниками виступають з боку держави державні органи приватизації, а збоку орендаря, у разі набутого за період оренди власного майна - господарське товариство, створене орендарями".  
Враховано частково   64. У разі перетворення орендних підприємств у ВАТ, його засновниками виступають з боку держави державні органи приватизації, а з боку орендаря - господарське товариство, створене орендарем.  
199. 66. Підготовка до приватизації та продаж акцій здійснюється Фондом державного майна України, регіональними відділеннями самостійно або з залученням юридичних осіб - радників, з якими державні органи приватизації укладають договори.   -194- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
В пунктах 66, 68, 69 поняття "радник" має бути ретельно опрацьовано з урахуванням антикорупційного законодавства України.  
  65. Підготовка до приватизації та продаж акцій здійснюється Фондом, його регіональними відділеннями самостійно або з залученням юридичних осіб - радників, з якими державні органи приватизації укладають відповідні договори.  
200. 67. Продаж акцій на відкритих торгах здійснюється Фондом державного майна України із залученням на конкурсних засадах уповноважених осіб.   -195- Семенюк В.П. (реєстр. картка № 370)
Пункт 67 викласти в редакції: "Продаж акцій у формі відкритих торгів здійснюється Фондом державного майна України на організаційно оформлених фондових ринках (фондових біржах та позабіржових торговельно-інформаційних системах". .  
Враховано по суті  66. Продаж акцій на відкритих торгах здійснюється Фондом із залученням на конкурсних засадах радників.  
    -196- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 67 пропонується вилучити.  
Відхилено    
    -197- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 67 пропонується вилучити, як такий, що суперечить чинному законодавству  
Відхилено    
201. 68. Радником відповідно до цієї Програми визнається юридична особа (або об'єднання юридичних осіб), яка за договором з Фондом державного майна України бере на себе зобов'язання щодо надання за відповідну плату послуг з підготовки об'єкта до приватизації, пошуку потенційних покупців та організації продажу пакета акцій.   -198- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 68 пропонується викласти в наступній редакції: "Радником відповідно до цієї Програми визнається юридична особа (або об'єднання юридичних осіб), яка за договором з Фондом державного майна України бере на себе зобов'язання щодо забезпечення продажу визначеного в договорі об'єкта приватизації на закріплених в договорі умовах, через надання за відповідну плату послуг з підготовки об'єкта до приватизації, пошуку потенційних покупців та організації процесу продажу пакета акцій на засадах, визначених підпунктом 4 пункту 22 цього положення".  
Відхилено   67. Радником відповідно до цієї Програми визнається юридична особа (або об'єднання юридичних осіб), яка за договором з Фондом бере на себе зобов'язання щодо надання за відповідну плату послуг з підготовки об'єкта до приватизації, пошуку потенційних покупців та організації продажу пакета акцій.  
    -199- Ващук К.Т. (в.о. № 20)
Пункти 68-69 виключити.  
Відхилено    
    -200- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 68 пропонується замість слів "організації продажу пакета акцій" вставити слова "гарантії розміщення пакетів акцій серед інвесторів та приватизації підприємств інвесторам, що відповідають вимогам цього Закону".  
Відхилено    
202. 69. Відбір радників та уповноважених осіб здійснюється у порядку, встановленому Фондом державного майна України.   -201- Іоффе Ю.Я. (в.о. № 111)
Можливо положення щодо залучення до приватизаційних послуг радників, котрі не приймають на себе зобов`язання щодо розміщення пакетів акцій серед інвесторів, удосконалити використанням досвіду та практики розвинутих країн, де існують спеціалізовані фінансові інститути для цієї роботи.  
  68. Відбір радників здійснюється у порядку, встановленому Фондом.  
203. Приватизація об'єктів незавершеного будівництва      Приватизація об'єктів незавершеного будівництва  
204. 70. Об'єкти незавершеного будівництва, законсервовані об'єкти, а також за ініціативою органів, уповноважених управляти відповідним державним майном, об'єкти незавершеного будівництва, що утримуються на балансах підприємств, які не підлягають приватизації (далі - об'єкти незавершеного будівництва), приватизуються шляхом:      69. Об'єкти незавершеного будівництва, законсервовані об'єкти, а також за ініціативою органів, уповноважених управляти відповідним державним майном, об'єкти незавершеного будівництва, що утримуються на балансах підприємств, які не підлягають приватизації (далі - об'єкти незавершеного будівництва), приватизуються шляхом:  
205. продажу на аукціоні, за конкурсом;      продажу на аукціоні за конкурсом;  
206. продажу під розбирання;      продажу під розбирання;  
207. викупу (за наявності одного покупця);   -202- Черепков В.Ф.
Абз.4 пункту 70 викласти в редакції: "продажу шляхом викупу за наявності одного покупця - безпосередньо цьому покупцеві із забезпеченням ним умов приватизації об'єкта;"  
Враховано   продажу шляхом викупу за наявності одного покупця - безпосередньо цьому покупцеві із забезпеченням ним умов приватизації об'єкта;  
208. передачі на умовах відповідного договору (включаючи договір оренди або договір про спільну діяльність) особам, які можуть бути покупцями для завершення будівництва;   -203- Білоус А.О. (реєстр. картка № 405)
Пункт 70 доповнити новим абзацом п'ятим виклавши його у такій редакції: " безпосередній продаж державним підприємством об'єктів балансовою вартістю до 1 млн. грн". У зв'язку з цим абзаци п'ятий, шостий вважати шостим, сьомим.  
Відхилено    
    -204- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Абзац п'ятий пункту 70 виключити, оскільки передача в оренду або здійснення спільної діяльності не передбачають зміни власника і не можуть 6ути способом приватизації.  
Враховано    
209. внесення об'єкта незавершеного будівництва до статутного фонду господарського товариства як внесок держави, з наступною приватизацією у порядку, встановленому установчими документами товариства та законодавством України після завершення будівництва відповідного об'єкта.      внесення об'єкта незавершеного будівництва до статутного фонду господарського товариства як внесок держави, з наступною приватизацією у порядку, встановленому установчими документами товариства та законодавством України після завершення будівництва відповідного об'єкта.  
210. 71. Обов'язковими умовами приватизації об'єктів незавершеного будівництва, крім випадків продажу під розбирання, є:   -205- Білоус А.О. (реєстр. картка № 405)
Абзац перший пункту 71 викласти в такій редакції: "Обов'язковими умовами приватизації об'єктів незавершеного будівництва, крім випадків продажу під розбирання і крім безпосереднього продажу державним підприємством (для об'єктів балансовою вартістю до 1 млн. грн.), є:" далі за тексом.  
Відхилено   70. Обов'язковими умовами приватизації об'єктів незавершеного будівництва, крім продажу під розбирання, є:  
211. встановлення терміну завершення будівництва об'єкта незавершеного будівництва;   -206- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Пункт 71 вилучити.  
Відхилено   встановлення терміну завершення будівництва об'єкта незавершеного будівництва;  
212. заборона продажу об'єкта незавершеного будівництва та земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, до моменту завершення будівництва та введення об'єкта в експлуатацію. У разі неможливості завершення будівництва в установлені терміни за наявності відповідних обгрунтувань терміни завершення будівництва можуть змінюватися за рішенням органу приватизації та органу місцевого самоврядування з укладенням додаткового договору.   -207- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
У пункті 71 абзац 3 пропонується доповнити словами: "...але не більше, ніж у 1,5 рази початкового строку".  
Відхилено   заборона продажу об'єкта незавершеного будівництва та земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, до завершення будівництва та введення об'єкта в експлуатацію. У разі неможливості завершення будівництва в установлені терміни за наявності відповідних обгрунтувань терміни завершення будівництва можуть бути змінені за рішенням органу приватизації та органу місцевого самоврядування, про що укладається додатковий договір.  
    -208- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
У пункті 71 абзац 3 пропонується доповнити словами: "...але не більше, ніж на 3 роки, після закінчення початкового строку".  
Відхилено    
213. У разі невиконання умов, зазначених у цьому пункті, договір купівлі-продажу підлягає розірванню в установленому законодавством порядку. При цьому покупець, з яким розірвано договір купівлі-продажу, повертає об'єкт приватизації у державну власність за актом приймання-передачі, а також відшкодовує державі збитки, нанесені невиконанням умов договору.   -209- Білоус А.О. (реєстр. картка № 405)
Доповнити законопроект новим пунктом 71-1 виклавши його у такій редакції: "71-1. Безпосередній продаж підприємством об'єктів незавершеного будівництва балансовою вартістю до 1 млн. грн. здійснюється в будь - якій формі самим підприємством за ціною, що не нижче балансової вартості об'єкта. При неможливості реалізувати державним підприємством об'єкт, у встановлений для цього термін, він приватизується іншими способами, визначеними у пункті 70 Програми."  
Відхилено   У разі невиконання умов, зазначених у цьому пункті, договір купівлі-продажу підлягає розірванню в установленому законодавством порядку. При цьому покупець, з яким розірвано договір купівлі-продажу, повертає об'єкт приватизації у державну власність за актом приймання-передачі, а також відшкодовує державі збитки, завдані невиконанням умов договору.  
214. 72. Земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти незавершеного будівництва, за ініціативою покупця приватизуються разом з об'єктами незавершеного будівництва. Земельні ділянки, що не підлягають приватизації згідно із статтею 4 Земельного кодексу України, надаються в довгострокову оренду з правом першочергового їх придбання орендарем у разі зняття заборони на приватизацію зазначених ділянок.   -210- Ващук К.Т. (в.о. № 20)
Пункт 72 виключити.  
Відхилено   71. Земельні ділянки, відведені в установленому порядку для будівництва, за ініціативою покупця приватизуються разом з об'єктами незавершеного будівництва. Земельні ділянки, що не підлягають приватизації згідно із статтею 4 Земельного кодексу України, надаються в довгострокову оренду з правом першочергового їх придбання орендарем у разі зняття заборони на приватизацію зазначених ділянок.  
215. Іноземним юридичним особам, іноземцям, особам без громадянства, спільним підприємствам, міжнародним об'єднанням і організаціям за участю іноземних юридичних осіб та іноземців, підприємствам, що повністю належать іноземним інвесторам, іноземним державам земельні ділянки надаються тільки в довгострокову оренду.      Іноземним юридичним особам, іноземцям, особам без громадянства, спільним підприємствам, міжнародним об'єднанням і організаціям за участю іноземних юридичних осіб та іноземців, підприємствам, що повністю належать іноземним інвесторам, іноземним державам земельні ділянки надаються тільки в довгострокову оренду.  
216. 73. Для включення об'єкта незавершеного будівництва державної форми власності до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, органи, які здійснюють управління відповідними об'єктами незавершеного будівництва, обов'язково подають державним органам приватизації такі документи:      72. Для включення об'єкта незавершеного будівництва державної форми власності до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, органи, які здійснюють управління відповідними об'єктами незавершеного будівництва, обов'язково подають державним органам приватизації такі документи:  
217. лист-пропозицію щодо приватизації відповідного об'єкта незавершеного будівництва;      лист-пропозицію щодо приватизації відповідного об'єкта незавершеного будівництва;  
218. погодження органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном, або витяг з плану приватизації підприємства (ВАТ), до статутного фонду якого не увійшов відповідний об'єкт незавершеного будівництва;      погодження органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном, або витяг з плану приватизації (розміщення акцій) підприємства (ВАТ), до статутного фонду якого не увійшов відповідний об'єкт незавершеного будівництва;  
219. довідку про наявність та перелік проектно-кошторисної та технічної документації щодо об'єкта незавершеного будівництва, у разі потреби разом з проектно-кошторисною та технічною документацією;      довідку про наявність та перелік проектно-кошторисної та технічної документації щодо об'єкта незавершеного будівництва, у разі потреби разом з проектно-кошторисною та технічною документацією;  
220. довідку про відведення земельної ділянки під об'єкт незавершеного будівництва, а у разі відсутності такого відведення - пояснення про його причини.      документи про відведення земельної ділянки під об'єкт незавершеного будівництва, а у разі відсутності документа про відведення - пояснення про його причини.  
221. 74. Державні органи приватизації повідомляють органи, які здійснюють управління об'єктами незавершеного будівництва, про включення відповідних об'єктів до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, у місячний термін з дня прийняття такого рішення.      73. Державні органи приватизації повідомляють органи, які здійснюють управління об'єктами незавершеного будівництва, про включення відповідних об'єктів до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, у місячний термін з дня прийняття такого рішення.  
222. 75. У разі відсутності заяв на приватизацію об'єкта незавершеного будівництва протягом 30 календарних днів з дня опублікування переліку об'єктів, що пропонуються для продажу, державний орган приватизації приймає рішення про повторний продаж. При цьому може бути змінено умови продажу, включаючи зменшення початкової ціни.   -211- Рябченко О.В. (в.о. № 25)
Пункт 75 доповнити абзацом другим у такій редакції: "Органи приватизації мають право прийняти рішення про проведення аукціону за методом зниження ціни лоту до придбання об`єкта. Порядок проведення аукціону за методом зниження ціни лоту встановлюється Фондом державного майна України".  
Враховано   74. У разі відсутності заяв на приватизацію об'єкта незавершеного будівництва протягом 30 календарних днів з дня опублікування переліку об'єктів, що підлягають приватизації, державний орган приватизації приймає рішення про повторний продаж. При цьому може бути змінено умови продажу, включаючи зменшення початкової ціни. Органи приватизації мають право прийняти рішення про проведення аукціону за методом зниження ціни лоту до придбання об`єкта. Порядок проведення аукціону за методом зниження ціни лоту встановлюється Фондом.  
223. 76. У разі відсутності заяв на приватизацію об'єкта незавершеного будівництва, який повторно пропонується для продажу на аукціоні, за конкурсом або продажу іншими способами, державний орган приватизації може прийняти рішення про продаж об'єкта незавершеного будівництва під розбирання. Продаж об'єктів незавершеного будівництва під розбирання може бути визначений органом приватизації і як самостійний спосіб приватизації без попередніх пропозицій для продажу іншими способами. Ціна продажу об'єкта незавершеного будівництва у разі його продажу під розбирання може визначатися за рішенням державного органу приватизації експертним шляхом.      75. У разі відсутності заяв на приватизацію об'єкта незавершеного будівництва, який повторно пропонується для продажу на аукціоні, за конкурсом або продажу іншими способами, державний орган приватизації може прийняти рішення про продаж об'єкта незавершеного будівництва під розбирання. Продаж об'єктів незавершеного будівництва під розбирання може бути визначений органом приватизації як самостійний спосіб приватизації без попередніх пропозицій для продажу іншими способами. Ціна продажу об'єкта незавершеного будівництва у разі його продажу під розбирання за рішенням державного органу приватизації може визначатися експертним шляхом.  
224. 77. Громадянам та юридичним особам України, які відповідно до законодавства України є покупцями об'єктів незавершеного будівництва, після сплати ними 50 відсотків вартості (для об'єктів незавершеного будівництва житлового призначення - 30 відсотків) цих об'єктів може надаватися розстрочка платежу на термін до п'яти років (для об'єктів незавершеного будівництва житлового призначення - до 10 років). На суму відстроченого платежу нараховуються відсотки за ставкою, яка обчислюється виходячи з річного рівня інфляції, збільшеного на три відсоткові пункти.   -212- Черепков В.Ф.
Останнє речення пункту 77 замінити на наступне: "Кошти, що сплачуються у розстрочку, визначаються з урахуванням зміни цін на момент проплати за об'єкт незавершеного будівництва на підставі індексу інфляції, визначеного Держкомстатом." Пункт 77 доповнити підпунктом такого змісту: "Представник органу приватизації і власник приватизованого об'єкта незавершеного будівництва в п'ятиденний термін після сплати повної вартості придбаного об'єкта незавершеного будівництва, а у разі надання розстрочки платежу - 50 відсотків (для об'єктів незавершеного будівництва житлового призначення - 30 відсотків), підписують акт про передачу об'єкта незавершеного будівництва."  
Враховано редакційно   76. Громадянам України та юридичним особам, зареєстрованим на території України, які відповідно до законодавства України є покупцями об'єктів незавершеного будівництва, після сплати ними 50 відсотків (для об'єктів незавершеного будівництва житлового призначення - 30 відсотків) вартості цих об'єктів може надаватися розстрочка платежу на термін до п'яти років (для об'єктів незавершеного будівництва житлового призначення - до 10 років). Кошти, що сплачуються у розстрочку, визначаються з урахуванням зміни ціни на дату внесення коштів за об'єкт незавершеного будівництва з урахуванням індексу інфляції, визначеного Державним комітетом статистики України. Представник органу приватизації і власник приватизованого об'єкта незавершеного будівництва в п'ятиденний термін після сплати повної вартості придбаного об'єкта незавершеного будівництва, а у разі надання розстрочки платежу - 50 відсотків (для об'єктів незавершеного будівництва житлового призначення - 30 відсотків) вартості цього об'єкта, підписують акт приймання-передачі об'єкта незавершеного будівництва.  
225. 78. У разі відсутності заяв на приватизацію об'єкта незавершеного будівництва під розбирання орган приватизації приймає рішення про виключення такого об'єкта з переліку об'єктів, що підлягають приватизації, і повертає його відповідному органу, який здійснював управління зазначеним об'єктом, для прийняття рішення про подальше використання.      77. У разі відсутності заяв на приватизацію об'єкта незавершеного будівництва під розбирання орган приватизації приймає рішення про виключення такого об'єкта з переліку об'єктів, що підлягають приватизації, і повертає його відповідному органу, який здійснював управління зазначеним об'єктом, для прийняття рішення про подальше використання.  
226. 79. Вартість об'єкта незавершеного будівництва для продажу на аукціоні, за конкурсом або через викуп, а також для передачі до статутного фонду господарського товариства як внеску держави з наступною приватизацією визначається за даними балансу без урахування суми індексації вартості об'єкта незавершеного будівництва, обчисленої за індексами, встановленими Державним комітетом статистики України.   -213- Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Пункт 79 викласти в такій редакції: "79. Вартість об'єкту незавершеного будівництва визначається для продажу на аукціоні, за конкурсом - без урахування суми індексації його вартості, обчисленої за індексами, встановленими Державним комітетом статистики України; через викуп, а також для передачі до статутного фонду господарського товариства як внеску держави - за відновною вартістю на підставі експертної оцінки з урахуванням морального і фізичного зносу".  
Враховано частково   78. Вартість об'єкта незавершеного будівництва для продажу на аукціоні, за конкурсом або шляхом викупу, а також для передачі до статутного фонду господарського товариства як внеску держави з наступною приватизацією визначається за даними балансу без урахування суми індексації вартості об'єкта незавершеного будівництва, обчисленої за індексами, встановленими Державним комітетом статистики України.  
227. 80. Вартість земельної ділянки визначається Державним комітетом України по земельних ресурсах або його органами на місцях на підставі експертної оцінки. Кошти, одержані від продажу земельних ділянок, зараховуються до бюджетів відповідних адміністративно-територіальних одиниць, на території яких розташовані приватизовані земельні ділянки.      79. Вартість земельної ділянки, на якій розташований об'єкт незавершеного будівництва, визначається Державним комітетом України по земельних ресурсах або його органами на місцях на підставі експертної оцінки. Кошти, одержані від продажу таких земельних ділянок, зараховуються до бюджетів відповідних адміністративно-територіальних одиниць, на території яких розташовані приватизовані земельні ділянки.  
228. 81. Будівельні матеріали, які знаходяться на будівельному майданчику об'єкта незавершеного будівництва, або невстановлене устаткування, придбане для функціонування об'єкта після завершення будівництва, можуть бути продані на аукціоні, за конкурсом, шляхом викупу як разом з об'єктом незавершеного будівництва, так і окремо. Початкова ціна продажу будівельних матеріалів та устаткування визначається згідно з Методикою оцінки.      80. Будівельні матеріали, які знаходяться на будівельному майданчику об'єкта незавершеного будівництва, або невстановлене устаткування, придбане для функціонування об'єкта після завершення будівництва, можуть бути продані на аукціоні, за конкурсом, шляхом викупу як разом з об'єктом незавершеного будівництва, так і окремо. Початкова ціна продажу будівельних матеріалів та устаткування визначається згідно з Методикою оцінки.  
229. 82. У разі коли у процесі підготовки до продажу будівельних матеріалів та устаткування надійшла заява від одного покупця, такі будівельні матеріали, устаткування можуть бути продані цьому покупцеві за початковою ціною.      81. У разі коли у процесі підготовки до продажу будівельних матеріалів та устаткування надійшла заява від одного покупця, такі будівельні матеріали, устаткування можуть бути продані цьому покупцеві за початковою ціною.  
230. 83. У разі коли після повторного оголошення про продаж будівельних матеріалів, устаткування від покупців не надійшло жодної заявки, питання про подальше використання таких будівельних матеріалів, устаткування розглядається органами виконавчої влади, до сфери управління яких належить відповідний об'єкт незавершеного будівництва.      82. У разі коли після повторного оголошення про продаж будівельних матеріалів, устаткування від покупців не надійшло жодної заяви, питання про подальше використання таких будівельних матеріалів, устаткування розглядається органом виконавчої влади, до сфери управління яких належить відповідний об'єкт незавершеного будівництва.  
231. 84. У разі фінансування об'єкта незавершеного будівництва за рахунок власних коштів державного підприємства, йому перераховуються з позабюджетного Державного фонду приватизації кошти, одержані від приватизації об'єкта незавершеного будівництва, за вирахуванням коштів, витрачених на проведення приватизації.      83. У разі фінансування об'єкта незавершеного будівництва за рахунок виключно власних коштів державного підприємства, йому перераховуються з позабюджетного Державного фонду приватизації кошти, одержані від приватизації об'єкта незавершеного будівництва, за вирахуванням коштів, витрачених на проведення приватизації.  
232. 85. У разі фінансування об'єкта незавершеного будівництва за рахунок централізованих капіталовкладень розподіл коштів, які надійшли до позабюджетного Державного фонду приватизації від продажу цього об'єкта, здійснюється за такими напрямами у відсотках:      84. У разі фінансування об'єкта незавершеного будівництва за рахунок виключно централізованих капіталовкладень розподіл коштів, які надійшли до позабюджетного Державного фонду приватизації від приватизації цього об'єкта, здійснюється за такими напрямами у відсотках:  
233. До Державного бюджету України 65      до Державного бюджету України - 65  
234. Відшкодування витрат, пов'язаних з приватизацією (з них 75 відсотків - Національній мережі аукціонних центрів у разі, коли продаж об'єктів незавершеного будівництва здійснюється зазначеною компанією) 20      відшкодування витрат, пов'язаних з приватизацією - 20, (з них 75 відсотків - Національній мережі аукціонних центрів у разі, коли продаж об'єктів незавершеного будівництва здійснюється зазначеною компанією)  
235. Підприємству, на балансі якого перебував об'єкт незавершеного будівництва 15      підприємству, на балансі якого перебував об'єкт незавершеного будівництва - 15.  
236. 86. У разі коли будівництво об'єкта незавершеного будівництва фінансувалося за рахунок власних коштів державного підприємства та коштів централізованих капіталовкладень, державному підприємству перераховуються з позабюджетного Державного фонду приватизації кошти, отримані від приватизації цього об'єкта, пропорційно його вкладу в будівництво. Решта коштів розподіляється відповідно до напрямів, установлених пунктом 85 цієї Програми.      85. У разі фінансування будівництва об'єкта незавершеного будівництва за рахунок власних коштів державного підприємства та коштів централізованих капіталовкладень, державному підприємству перераховуються з позабюджетного Державного фонду приватизації кошти, отримані від приватизації цього об'єкта, пропорційно його вкладу в будівництво. Решта коштів розподіляється відповідно до пункту 84 цієї Програми.  
237. 87. Зазначені у пунктах 84-86 цієї Програми кошти використовуються державними підприємствами виключно на поповнення обігових коштів, технічне переозброєння виробництва, освоєння нових технологій та здійснення природоохоронних заходів.      86. Зазначені у пунктах 83-85 цієї Програми кошти використовуються державними підприємствами виключно на поповнення обігових коштів, технічне переозброєння виробництва, освоєння нових технологій та здійснення природоохоронних заходів.  
238. 88. Дев'яносто відсотків коштів, одержаних від продажу об'єктів незавершеного будівництва, що споруджувалися відповідно до Чорнобильської будівельної програми, зараховуються до Державного бюджету України і спрямовуються на фінансування капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми. Інші кошти, одержані від продажу цих об'єктів, використовуються для погашення витрат на проведення приватизації.      87. Дев'яносто відсотків коштів, одержаних від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, що споруджувалися відповідно до Чорнобильської будівельної програми, зараховуються до Державного бюджету України і в установленому порядку спрямовуються на фінансування державних капітальних вкладень на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми. Інші кошти, одержані від продажу цих об'єктів, використовуються для відшкодування витрат на проведення приватизації.  
239. 89. Органи, уповноважені управляти державним майном, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади щокварталу складають переліки об'єктів незавершеного будівництва, що підлягають приватизації, та передають їх відповідним державним органам приватизації.      88. Органи, уповноважені управляти державним майном, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади щоквартально складають переліки об'єктів незавершеного будівництва, що підлягають приватизації, та передають їх відповідним державним органам приватизації.  
240. Державні органи приватизації у тритижневий термін з дня отримання переліків приймають рішення щодо приватизації об'єктів незавершеного будівництва.      Державні органи приватизації у тритижневий термін з дня отримання переліків приймають рішення щодо приватизації об'єктів незавершеного будівництва.  
241. 90. Місцевим органам виконавчої влади забороняється вимагати від покупців, з якими укладено договір купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва, виконання умов, не передбачених цим договором, у тому числі щодо будь-яких грошових стягнень або пайової участі у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів.      89. Місцевим органам виконавчої влади забороняється вимагати від покупців, з якими укладено договір купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва, виконання умов, не передбачених цим договором, у тому числі щодо будь-яких грошових стягнень або пайової участі у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів.  
242. 91. Суб'єктам підприємницької діяльності дозволяється з моменту придбання об'єкта незавершеного будівництва протягом терміну будівництва, визначеного умовами приватизації, включати витрати, пов'язані з добудовою об'єкта незавершеного будівництва та введенням його в експлуатацію, до валових витрат під час розрахунку податку на прибуток.   -214- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 91 пропонується вилучити.  
Враховано    
    -215- Дашутін Г.П. (в.о. № 162)
Пункт 91 пропонується вилучити.  
Враховано    
243. 92. Покупець об'єкта незавершеного будівництва з моменту придбання об'єкта протягом терміну будівництва, визначеного умовами приватизації, звільняється від плати за землю, на якій розташований цей об'єкт.   -216- Чукмасов С.О. (в.о. № 24)
Пункт 92 пропонується вилучити.  
Враховано