Кількість абзаців - 4 Таблиця поправок


Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік      ЗАКОН УКРАЇНИ Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік  
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
2. 1. Установити розмір мінімальної заробітної плати з 1 квітня 2000 року - 90 гривень, з 1 липня 2000 року - 118 гривень на місяць.      Стаття1. Установити розмір мінімальної заробітної плати з 1 квітня 2000 року - 90 гривень, з 1 липня 2000 року - 118 гривень на місяць.  
3. 2. До прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінету Міністрів України здійснювати перегляд цих норм виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України на 2000 рік.   -1- Президент України
Доповнити Закон статтею 3: 3. У Законі України "Про оплату праці" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N17, ст.121): 1) у статті 3: частину другу викласти у такій редакції: "До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я, а також премії до ювілейних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога"; доповнити статтю після частини другої новою частиною третьою такого змісту: "У разі коли працівникові, який виконав місячну (годинну) норму праці, нарахована заробітна плата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, підприємство провадить доплату до її рівня". У зв'язку з цим частину третю вважати частиною четвертою; 2) абзац другий частини третьої статті 6 викласти в такій редакції: "тарифної ставки робітника першого розряду, що встановлюється у розмірі, не нижчому ніж визначений генеральною (галузевою) угодою". 4. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N50, ст.375; Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N45, ст.229): 1) у статті 95: частину другу викласти у такій редакції: "До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я, а також премії до ювілейних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога"; доповнити статтю після частини другої новою частиною третьою такого змісту: "У разі коли працівникові, який виконав місячну (годинну) норму праці, нарахована заробітна плата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, підприємство провадить доплату до її рівня". У зв'язку з цим частини третю, четверту і п'яту вважати відповідно частинами четвертою, п'ятою і шостою; 2) частину третю статті 96 викласти у такій редакції: "Формування тарифної сітки (схеми посадових окладів) провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів), що встановлюються у розмірах, не нижчих ніж визначені генеральною, галузевою (реґіональною) угодою". 5. У Законі України "Про підприємства в Україні" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N24, ст.272; Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N17, ст.209) абзац другий пункту 4 статті 19 виключити.  
Відхилено   Стаття 2. До прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінету Міністрів України здійснювати перегляд цих норм виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України на 2000 рік. Стаття 3. Кабінету Міністрів України до 16 червня 2000 року внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до Кодексу законів про працю України, законів України "Про колективні договори і угоди" та " Про оплату праці" щодо оплати праці.