Кількість абзаців - 126 Таблиця поправок


Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
Закон України
 
   Проект
Закон України
 
1. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України» (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України)
 
   Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Податковому кодексі України (Голос України, 2010 р., № 229-230; Голос України, 2010 р., № 249):
 
-1- Кабінет Міністрів України
Доповнити пункт 1 законопроекту підпунктом такого змісту:
підпункт 4.1.9 статті 4 Розділу І «Загальні положення» викласти в такій редакції:
«стабільність та передбачуваність - незмінність протягом бюджетного періоду сукупності загальнодержавних та місцевих податків та зборів, механізмів їх адміністрування та недопущення необґрунтованого збільшення звітності для платників»;
 
Відхилено (Змінює суть принципу стабільності)  1. У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України , 2011, №№ 13-17 ст.112):
 
5. 1) у статті 14:
 
-2- Національний банк України
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«Підпункт «в» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України пропонуємо викласти у такій редакції:
«в) заборгованість суб’єктів господарювання, оголошених банкрутами у встановленому законом порядку або припинених, як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією».
 
Враховано   1) у пункті 14.1 статті 14:
підпункти «в» і «г» підпункту 14.1.11 викласти у такій редакції:
«в) заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених, як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією;
г) заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності коштів, одержаних після звернення кредитором стягнення на заставлене майно відповідно до закону та договору, за умови, що інші дії кредитора щодо примусового стягнення іншого майна позичальника, визначені нормативно-правовими актами, не призвели до повного покриття заборгованості»;
 
    -3- Національний банк України
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«Підпункт «г» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України пропонуємо викласти у такій редакції:
«г) заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності коштів, одержаних після звернення кредитором стягнення на заставлене майно відповідно до закону та договору, за умови, що інші дії кредитора щодо примусового стягнення іншого майна позичальника, визначені нормативно-правовими актами, не призвели до повного покриття заборгованості;
 
Враховано    
    -4- Національний банк України
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«Підпункт «д» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України пропонуємо доповнити словами «або оголошених у розшук».
 
Відхилено (Розширює визначення безнадійної заборгованості фізичних осіб)   
6. підпункт 14.1.22 пункту 14.1 статті 14 викласти у такій редакції:
 
   підпункт 14.1.22 викласти у такій редакції:
 
7. «14.1.22 векселедавець для цілей розділу VІ - суб’єкт господарювання - виробник, який одержує:
 
   «14.1.22 векселедавець для цілей розділу VІ - суб’єкт господарювання - виробник, який одержує:
 
8. - з акцизного складу спирт етиловий для виробництва алкогольних напоїв, визначених статтею 225, а також для виробництва окремих видів продукції, визначених пунктом 229.1 статті 229 розділу VІ;
 
   з акцизного складу спирт етиловий для виробництва алкогольних напоїв, визначених статтею 225, а також для виробництва окремих видів продукції, визначених пунктом 229.1 статті 229 розділу VІ;
 
9. - з нафтопереробного підприємства або ввозить на митну територію України нафтопродукти для їх використання як сировини для виробництва продукції, визначеної пунктами 229.2 та 229.3 статті 229 розділу VІ»;
 
-5- Бондарєв К.А.
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«підпункт 14.1.24 пункту 14.1, статті 14 доповнити двома абзацами такого змісту:
Великий платник податків — фізична особа - підприємець, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останній календарний рік перевищує триста мільйонів гривень.
Середній платник податків — юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує сто п’ятдесят мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, за такий самий період перевищує п’ять мільйонів гривень».
 
Відхилено (у зв’язку із невикористанням терміну «середній платник податків» та унормуванням терміну «великий платник податків» чинною редакцією Податкового кодексу України)  з нафтопереробного підприємства або ввозить на митну територію України нафтопродукти для їх використання як сировини для виробництва продукції, визначеної пунктами 229.2 та 229.3 статті 229 розділу VІ»;
підпункт 14 1.39 після слів «зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію» доповнити словами «що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи»;
доповнити підпунктом 14.1.48-1 такого змісту:
«14.1.48-1. землі залізничного транспорту - до земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації; під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту»;
 
    -6- Царьов О.А.
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«пункт 14.1.39 ст.14 ПК України після слів «…зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію…» доповнити наступними словами: «що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи…».
 
Враховано    
    -7- Лебедєв П.В.
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«статтю 14 доповнити новим підпунктом 14.1.48-1 у такій редакції:
"Землі залізничного транспорту - до земель залізничного транспорту належать землі смуг відведення залізниць під залізничним полотном та його облаштуванням, станціями з усіма будівлями і спорудами енергетичного, локомотивного, вагонного, колійного, вантажного і пасажирського господарства, сигналізації та зв'язку, водопостачання, каналізації; під захисними та укріплювальними насадженнями, службовими, культурно-побутовими будівлями та іншими спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту".
 
Враховано    
    -8- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«Доповнити пунктом 14.1.52 в наступній редакції:
«договір добровільного медичного страхування із податковою пільгою - договір між страховиком та платником податку, яким передбачається надання послуг медичного страхування (безперервного страхування здоров'я) та/або страхування здоров'я на випадок хвороби та/або страхування медичних витрат. Додаткові вимоги до такого договору встановлюються спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, зокрема, але не виключно, щодо мінімального строку його дії, повернення страхових платежів виключно страхувальнику при достроковому розірванні договору, порядку здійснення страхової виплати.»
У зв’язку з цим пункти 14.1.52 – 14.1.286 вважати пунктами 14.1.53-14.1.287 відповідно.
 
Відхилено (до прийняття закону щодо добровільного медичного страхування)   
10. у підпункті 14.1.58 пункту 14.1 слова «емісії (випуску)» та «інвестиційних фондів» замінити словами «продажу» та в дужках « (інших корпоративних прав)»;
 
-9- Кабінет Міністрів України
абзац шостий підпункту 1 пункту 1 розділу І виключити;
 
Враховано      
    -10- Шпенов Д.Ю.
Підпункт 14.1.58. пункту 14.1. статті 14 Розділу І Податкового кодексу України викласти в наступній редакції:
«14.1.58. емісійний дохід – сума перевищення надходжень, отриманих емітентом від продажу власних акцій (інших корпоративних прав) та інвестиційних сертифікатів, над номінальною вартістю таких акцій (інших корпоративних прав) та інвестиційних сертифікатів під час первинного розміщення;».
 
Відхилено    
11. підпункт 14.1.85 викласти у такій редакції:
 
      
12. «14.1.85. інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, технічних умов, вихідних даних, пропозицій та розрахунків на попередніх стадіях проектування, висновків, проведення узгоджень та експертиз, розробка державних стандартів, норм і правил, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень і обґрунтувань, проведення конкурсів і торгів, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об’єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об’єктів техніки і технології, авторського та технічного нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, у тому числі на об’єктах будівництва, а також надання консультацій, пов’язаних із такими послугами (роботами)»;
 
-11- Кінах А.К.
Абзаци сьомий та восьмий підпункту 1 пункту 1 розділу Івиключити
 
Враховано   у підпункті 14.1.102 слово і цифри «глави 37» виключити;
 
    -12- Королевська Н.Ю.
Абзац восьмий підпункту 1 пункту 1 проекту викласти у такій редакції:
"14.1.85. інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, технічних умов, вихідних даних, пропозицій та розрахунків на попередніх стадіях проектування, висновків, проведення узгоджень та експертиз, розробка державних стандартів, норм і правил, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень і обґрунтувань, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об’єктів, розроблення технічної документації, проектування будівель та споруд, планування міст, ландшафтного проектування садів, парків, проектування руху транспортних потоків, проектування та конструкторського опрацювання об’єктів техніки і технології, авторського та технічного нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, у тому числі на об’єктах будівництва, а також надання консультацій, пов’язаних із такими послугами (роботами)".
 
Відхилено (у зв’язку із виключенням норми першого читання)   
    -13- Кінах А.К.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«у підпункті 14.1.102 пункту 14.1 статті 14 виключити слово і цифри «глави 37» виключити»
 
Враховано    
13. абзац шостий підпункту 14.1.174 пункту 14.1 статті 14 пропонуємо викласти в такій редакції:
 
-14- Кабінет Міністрів України
абзац дев'ятий підпункту 1 пункту 1 розділу виключити;
 
Враховано      
14. «Порядок видачі податкової поруки визначається центральним органом державної податкової служби за погодженням з Національним банком України, а порядок її реєстрації - центральним органом державної податкової служби».
 
-15- Кабінет Міністрів України
абзац десятий підпункту 1 пункту 1 розділу І виключити;
 
Враховано   підпункт 14.1.174 виключити;
підпункт 14.1.175 викласти в такій редакції:
«14.1.175 податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання»;
у абзаці другому підпункту 14.1.193 слова «від імені нерезидента, що тягне за собою виникнення у цього нерезидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені нерезидента» замінити словами «від імені виключно такого нерезидента, що тягне за собою виникнення у цього нерезидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені цього нерезидента»«;
у підпункті 14.1.208:
після слів « (фінансовою установою)» доповнити словами «у порядку, встановленому Національним банком України»;
доповнити словами «та розташована поза межами операційного залу»;
підпункт 14.1.210 виключити;
у підпункті 14.1.225 :
абзац перший після слів „плівки для радіо- чи телевізійного мовлення» доповнити словами «передачі (програми) організацій мовлення»;
у абзаці другому слова «у частині першій» замінити словами «у абзаці першому»;
підпункт 14.1.236 статті 14 виключити;
підпункт 14.1 статті 14 доповнити новими підпунктами такого змісту:
«14.1.269. узагальнююча письмова податкова консультація – оприлюднення позиції контролюючого органу, що склалася за результатами узагальнення податкових консультацій, наданих платникам податків;
14.1.270. операція РЕПО – операція купівлі (продажі) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) через визначений строк за заздалегідь обумовленою ціною, що здійснюється на основі єдиного договору РЕПО. В цілях цього кодексу строк між датами виконання першої та другої частинами операції РЕПО, або термін РЕПО, не може перевищувати одного року»;
 
    -16- Кінах А.К.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.174 виключити»;
 
Враховано    
    -17- Кабінет Міністрів України
підпункт 1 пункту 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
підпункт 14.1.175 статті 14 викласти в такій редакції:
«податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання; «
 
Враховано    
    -18- Ляпіна К.М.
Підпункт 14.1.180 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Самозайнята особа є податковим агентом у періоді нарахування/виплати доходів фізичним особам».
 
Відхилено (Питання врегульовано Законом №3221)   
    -19- Клюєв С.П.
підпункт 1 пункту 1 законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«підпункти 14.1.188, 14.1.189, 14.1.192 пункту 14.1 статті 14 виключити»
 
Відхилено (порядок введення в дію податкових різниць пропонується з 01.01.2013 р.)   
    -20- Воропаєв Ю.М.
підпункт 1 пункту 1 законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«Підпункти 14.1.188, 14.1.189, 14.1.192 виключити»
 
Відхилено (порядок введення в дію податкових різниць пропонується з 01.01.2013 р.)   
    -21- Кінах А.К.
підпункт 1 пункту 1 законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«Підпункти 14.1.188, 14.1.189, 14.1.192 виключити»
 
Відхилено (порядок введення в дію податкових різниць пропонується з 01.01.2013 р.)   
    -22- Кінах А.К.
Підпункт 1 пункту 1 розділу І доповнити абзацами такого змісту:
„абзац одинадцятий підпункту 14.1.191 викласти в такій редакції:
„Не є постачанням товарів випадки:»;
підпункт 14.1.191 доповнити абзацами дванадцятим-чотирнадцятим такого змісту:
а) коли основні виробничі засоби або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, або коли платник податку надає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням;
б) безоплатного розповсюдження/передачі товарів, у тому числі подарунків, призів тощо) з метою проведення реклами, маркетингу та просування товарів на ринок;
в) безоплатної передачі товарів в якості благодійних внесків в межах граничних сум, встановлених цим кодексом для таких внесків».
 
Відхилено (звужує базу оподаткування)   
    -23- Воропаєв Ю.М.
Підпункт 1 пункту 1 розділу І доповнити абзацом такого змісту:
«у абзаці другому підпункту 14.1.193 слова «від імені нерезидента, що тягне за собою виникнення у цього нерезидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені нерезидента» замінити словами «від імені виключно такого нерезидента, що тягне за собою виникнення у цього нерезидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені цього нерезидента»
 
Враховано    
    -24- Національний банк України
Підпункт 1 пункту 1 розділу І доповнити абзацами такого змісту:
«У підпункті 14.1.208 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України:
- після слів « (фінансовою установою)» доповнити словами «у порядку, встановленому Національним банком України»;
- підпункт доповнити словами «та розташована поза межами операційного залу».
 
Враховано    
    -25- Клюєв С.П.
підпункт 1 пункту 1 законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.210 пункту 14.1 статті 14 виключити»
 
Враховано    
    -26- Кінах А.К.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„в абзаці першому підпункту 14.1.225 пункту 14.1 статті 14 після слів „плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, « додати слова „передачі (програми) організацій мовлення, «.
у абзаці другому слова «у частині першій» замінити словами «у абзаці першому»;
 
Враховано    
    -27- Кінах А.К.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„підпункт 14.1.231 пункту 14.1 статті 14 виключити»
 
Відхилено    
    -28- Терещук С.М.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.234 пункту 14.1 статті 14 розділу І виключити»;
 
Відхилено (Термін ««сільськогосподарська продукція» використовується у розділі ХІV Податкового кодексу щодо фіксованого сільгоспподатку)   
    -29- Лебедєв П.В.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«підпункт 14.1.236 статті 14 виключити»;
 
Враховано    
    -30- Кінах А.К.
Пункт 1 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
„підпункт 14.1 статті 14 доповнити підпунктом 14.1.269 наступного змісту:
„14.1.269. узагальнююча письмова податкова консультація – оприлюднення позиції контролюючого органу, що склалася за результатами узагальнення податкових консультацій, наданих платникам податків»
 
Враховано    
    -31- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«статтю 14 доповнити пунктом такого змісту:
«14.1.269. операція РЕПО – операція купівлі (продажі) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) через визначений строк за заздалегідь обумовленою ціною, що здійснюється на основі єдиного договору РЕПО. В цілях цього кодексу строк між датами виконання першої та другої частинами операції РЕПО, або термін РЕПО, не може перевищувати одного року.»
 
Враховано    
    -32- Воропаєв Ю.М.
Доповнити підпункт 1 пункту 1 законопроекту частиною такого змісту:
«14.1.269. операція РЕПО – операція купівлі (продажу) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) через визначений строк за заздалегідь обумовленою ціною, що здійснюється на основі єдиного договору РЕПО. В цілях цього кодексу строк між датами виконання першої та другої частинами операцій РЕПО (термін РЕПО) не може перевищувати одного року».
 
Враховано частково (у попередній правці Н.д.Хомутинніка)   
15. 2) у статті 20:
 
-33- Кінах А.К.
Пункт 2 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«підпункт 20.1.2 викласти у такій редакції:
«20.1.2. при проведенні перевірок вимагати виготовлення платником податків (представником платника податків) і безоплатно отримувати від них копії документів (засвідчених підписом платника податків або його посадовою особою та скріплених печаткою (за наявності), що свідчать про порушення вимог податкового законодавства або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, та пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; перевіряти під час проведення перевірок у платників податків - фізичних осіб, а також у посадових осіб та інших працівників платників податків - юридичних осіб документи, що посвідчують особу»;
 
Враховано   2) у пункті 20.1 статті 20:
підпункт 20.1.2 викласти у такій редакції:
«20.1.2. при проведенні перевірок вимагати виготовлення платником податків (представником платника податків) і безоплатно отримувати від них копії документів (засвідчених підписом платника податків або його посадовою особою та скріплених печаткою (за наявності), що свідчать про порушення вимог податкового законодавства або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, та пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; перевіряти під час проведення перевірок у платників податків - фізичних осіб, а також у посадових осіб та інших працівників платників податків - юридичних осіб документи, що посвідчують особу»;
 
    -34- Королевська Н.Ю.
після абзацу першого підпункту 2 пункту 1 проекту доповнити абзацом такого змісту:
"підпункти 20.1.1, 20.1.2, 20.1.39 пункту 20.1 виключити";
 
Враховано частково (у попередній правці Хомутинніка) (виключено підпункт 20.1.7, якій є тотожнім підпункту 20.1.2)   
16. у пункті 20.1.3 слово «комерційних» виключити.
 
-35- Бондарєв К.А.
Підпункт 2) пункту 1 законопроекту доповнити таким текстом:
«підпункт 20.1.5, пункту 20.1, статті 20 викласти в такій редакції:
«20.1.5 У разі наявності оперативної інформації про реалізацію основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів тощо та встановлення під час проведення перевірки розбіжностей між даною інформацією та обліком платника податку, вимагати від платників податків, що перевіряються в ході перевірок, проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, у тому числі зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки з обов’язковим письмовим повідомленням такого платника податків про встановлені розбіжності з вказанням джерела отримання такої інформації.
У разі відмови платника податків (його посадових осіб або осіб, які здійснюють готівкові розрахунки та/або проводять діяльність, що підлягає ліцензуванню та/або патентуванню) від проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки), передбаченої абзацом першим цього пункту, або ненадання для перевірки документів, їх копій (за умови наявності таких документів) орган державної податкової служби має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою про спонукання платника податків провести таку інвентаризацію.»
 
Відхилено (Обмеження умов для проведення перевірки не узгоджується із загальними правилами проведення перевірок, зокрема з підакцизних товарів на акцизних складах (стаття 230 ПКУ)  у підпункті 20.1.3 слово «комерційних» виключити;
підпункт 20.1.7 виключити;
 
    -36- Терьохін С.А.
пункт 2) доповнити абзацом третім такого змісту:
«підпункт 20.1.6 доповнити словами «згідно з правилами, встановленими пунктом 73.3 статті 73 цього Кодексу»;
 
Відхилено ( в іншій правці Н.д.Терьохіна п. 73.3 пропонується виключити)   
    -37- Ващук К.Т.
Підпункт 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 виключити
 
Відхилено (Унеможливлює здійснення функцій, покладених на органи ДПС)   
    -38- Кінах А.К.
Пункт 2 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«підпункт 20.1.7 виключити»
 
Враховано    
    -39- Бондарєв К.А.
підпункт 20.1.7, пункту 20.1, статті 20 доповнити реченням такого змісту:
«Про виявлені порушення податкового та іншого законодавства платник податків, що перевіряється, інформується в письмовій формі під час проведення перевірки.»
 
Відхилено (у зв’язку із виключенням підпункту 20.1.7)   
17. підпункт 20.1.12 викласти у такій редакції:
 
   підпункт 20.1.12 викласти у такій редакції:
 
18. «20.1.12. у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, скасування державної реєстрації змін до установчих документів»;
 
-40- Кабінет Міністрів України
підпункт 20.1.12 після слів «фізичної особи-підприємця» доповнити словами «та/або»;
 
Враховано   «20.1.12. у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання»;
 
    -41- Шпенов Д.Ю.
Підпункт 20.1.12. пункту 20.1. статті 20 викласти в наступній редакції:
«20.1.12. у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання;».
 
Враховано    
    -42- Корж П.П.
У абзаці четвертому підпункту 2 статті 1 розділу І (щодо змін до підпункту 20.1.2) виключити слова «відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, скасування державної реєстрації змін до установчих документів»
 
Враховано частково    
19. підпункт 20.1.29 пункту 20.1 після слів «контроль за додержанням» доповнити словами «норм з регулювання обігу готівки (крім банків) та»;
 
-43- Кінах А.К.
Підпункт 20.1.29 статті 29 викласти у такій редакції:
«20.1.29. здійснювати контроль за додержанням норм з регулювання обігу готівки (крім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів»;
 
Враховано   підпункт 20.1.29 викласти у такій редакції:
«здійснювати контроль за додержанням норм з регулювання обігу готівки (окрім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів»;
у підпункті 20.1.40:
останній абзац статті викласти у такій редакції:
«20.2 Права, передбачені підпунктами 20.1.1-20.1.11, 20.1.21, 20.1.23 - 20.1.26, 20.1.29-20.1.31 надаються посадовим особам органів державної податкової служби, а права, передбачені підпунктами 20.1.12-20.1.20, 20.1.22, 20.1.27-20.1.28, 20.1.32-20.1.39 цієї статті, надаються головам державних податкових служб і начальникам державних податкових інспекцій та їх заступникам»;.
 
    -44- Королевська Н.Ю.
абзац п'ятий підпункту 2 пункту 1 проекту викласти у такій редакції:
"підпункт 20.1.29 пункту 20.1 після слів "контроль за одержанням" доповнити словами "норм з регулювання обігу готівки (крім банків) та", після слів "підлягають ліцензуванню відповідно до законів" доповнити словами " (без права перевірки виконання ліцензіатом ліцензійних умов)".
 
Враховано частково    
    -45- Кармазін Ю.А.
Підпункт 20.1.29. пункту 20.1 залишити в чинній редакції
 
Відхилено (Зазначені зміни обґрунтовані необхідністю уточнення об’єкту контролю в частині обігу готівки)   
    -46- Кінах А.К.
Воропаєв Ю.М.
Царьов О.А.
Пункт 2 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„абзац перший підпункту 20.1.40 пункту 20.1 статті 20 виключити»;
абзац другий підпункту 20.1.40 викласти як пункт 20.2 статті 20 у такій редакції:
«20.2 Права, передбачені підпунктами 20.1.1-20.1.11, 20.1.21, 20.1.23-20.1.26, 20.1.29-20.1.31, надаються посадовим особам органів державної податкової служби, а права, передбачені підпунктами 20.1.12-20.1.20, 20.1.22, 20.1.27-20.1.28, 20.1.32-20.1.39, 20.1.41 цієї статті, надаються головам державних податкових служб і начальникам державних податкових інспекцій та їх заступникам»;
 
Враховано частково    
    -47- Кабінет Міністрів України
абзац другий підпункту 20.1.40 викласти в такій редакції:
«Права, передбачені підпунктами 20.1.1 (20.1.11, 20.1.21, 20.1.23 (20.1.26, 20.1.29 (20.1.31, надаються посадовим особам органів державної податкової служби, а права, передбачені підпунктами 20.1.12 (20.1.20, 20.1.22, 20.1.27 (20.1.28, 20.1.32 20.1.40 цієї статті, надаються головам державних податкових служб і начальникам державних податкових інспекцій та їх заступникам.»;
 
Враховано частково    
    -48- Полянчич М.М.
У статті 20:
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«20.1.41. під час проведення перевірок дотримання вимог закону щодо маркування підакцизних нафтопродуктів здійснювати відбір зразків для проведення експертизи із залученням представників спеціалізованих організацій постачальника маркерів акцизного податку».
частину другу після цифр «20.1.29 – 20.1.31» доповнити цифри «20.1.41
 
Відхилено (Розглядати у проекті Закону №7484)   
    -49- Кінах А.К.
Пункт 20.1 доповнити підпунктом 20.1.41 такого змісту:
«20.1.41 звертатися до суду щодо визнання правочинів недійсними та застосування наслідків недійсності правочинів відповідно до закону»
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)   
    -50- Бондарєв К.А.
пункт 21.3 статті 21 викласти в такій редакції:
«21.3 Збитки, завдані неправомірними діями посадових осіб контролюючих органів, підлягають відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету.»
 
Відхилено (Чинна редакція пункту 21.3 відповідає суті пропозиції)   
20. 3) пункт 34.1 статті 34 викласти в такій редакції:
 
-51- Шпенов Д.Ю.
Зміни до статті 34 вилучити.
 
Відхилено (Зміни до статті 34 обґрунтовані необхідністю введення податкового періоду – календарне півріччя)  3) пункт 34.1 статті 34 викласти в такій редакції:
 
21. „34.1. Податковим періодом може бути:
 
   „34.1. Податковим періодом може бути:
 
22. 34.1.1. календарний рік;
 
   34.1.1. календарний рік;
 
23. 34.1.2. календарне півріччя;
 
   34.1.2. календарне півріччя;
 
24. 34.1.3. календарний квартал;
 
   34.1.3. календарний квартал;
 
25. 34.1.4. календарний місяць;
 
   34.1.4. календарний місяць;
 
26. 34.1.5. календарний день»;
 
-52- Воропаєв Ю.М.
Царьов О.А.
Статтю 36 доповнити підпунктом 36.6 у такій редакції:
«36.6. Визначення податкового обов’язку щодо обчислення, декларування, та/або сплати податку не може бути здійснено без звернення до суду, якщо такий обов’язок ґрунтується на визнанні контролюючим органом недійсними або нікчемними правочинів, укладених платником податків з третіми особами.»
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)  34.1.5. календарний день»;
4) у пункті 38.2 статті 38 слова «або банком на підставі податкової поруки» виключити;
5) пункт 41.3 статті 41 викласти в такій редакції:
«41.3. Порядок контролю митними органами за сплатою платниками податків податку на додану вартість, акцизного податку та екологічного податку встановлюється спільним рішенням центрального органу державної податкової служби та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи»;
 
    -53- Кінах А.К.
У пункті 38.2 статті 38 слова «або банком на підставі податкової поруки» виключити
 
Враховано    
    -54- Кінах А.К.
Воропаєв Ю.М.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„у статті 39:
в підпункті 39.13 статті 39 слова „але не нижче митної вартості товарів (супутніх послуг), з якої були сплачені податки та збори під час їх митного оформлення» виключити».
 
Відхилено (Існуюча норма запобігає штучному заниженню ціни продажу імпортних товарів на внутрішньому ринку, сприяє захисту національного виробника від демпінгу. Скасування звузить базу оподаткування, зробить слабо контрольованим трансфертне ціноутворення.)   
    -55- Ляпіна К.М.
Абзац другий пункту 39.14 виключити.
 
Відхилено (Суперечить нормі пункту 73.3 статті 73 щодо отримання запиту)   
    -56- Клюєв С.П.
Підпункт 3 пункту 1 Розділу І доповнити абзацом такого змісту:
Пункт 41.3 статті 41 викласти в такій редакції:
«41.3. Порядок контролю митними органами за сплатою платниками податків податку на додану вартість, акцизного податку та екологічного податку встановлюється спільним рішенням центрального органу державної податкової служби та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи».
 
Враховано    
27. 4) у пункті 42.1 статті 42 після слів «відповідним чином підписані» доповнити словами «у разі необхідності»;
 
-57- Воропаєв Ю.М.
Підпункт 4 пункту 2 розділу Ізаконопроекту викласти у такій редакції:
Пункт 42.1 статті 42 викласти у такій редакції:
«42.1. Податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та завірені печаткою відповідних органів у випадках, передбачених законодавством».
 
Враховано   6) у статті 42:
пункт 42.1 викласти у такій редакції:
«42.1. Податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та завірені печаткою відповідних органів у випадках, передбачених законодавством»;
пункт 42.3 викласти у такій редакції:
«42.3. Якщо платник податків в порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він звільняється від виконання документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою такого платника податків протягом періоду з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків, та в подальшому повернених, як таких, що не знайшли адресата»;
доповнити пунктом 42.4 такого змісту:
«42.4. З платниками податків, які подають звітність в електронній формі, листування з органами державної податкової служби може здійснюватись засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
На вимогу платника податків, який отримав документ в електронній формі, орган державної податкової служби надає такому платнику податків відповідний документ в паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (в письмовій або електронній формі) платника податків»;
7) у статті 44:
в абзаці третьому пункту 44.1 слова «платниками податків вносяться» замінити словами «платники податків мають право вносити»;
у пункті 44.2:
після першого абзацу доповнити новим абзацом такого змісту:
«Платники податку, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат за такими стандартами з урахуванням положень цього Кодексу. Такі платники податку при застосуванні положень цього Кодексу, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності».
У зв’язку з цим абзаци другий та третій вважати відповідно абзацами третім та четвертим;
у абзаці другому пункту 44.6 слова « (крім випадків, передбачених абзацом другим пункту 44.7 цієї статті)» замінити словами « (у випадках, передбачених абзацами другим та четвертим пункту 44.7 цієї статті)»;
 
    -58- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
„Пункт 42.3 викласти в наступній редакції:
„42.3. Якщо платник податків в порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він звільняється від виконання документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою такого платника податків протягом періоду з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків, та в подальшому повернених, як таких, що не знайшли адресата «.
 
Враховано    
    -59- Королевська Н.Ю.
Підпункт 4 пункту 1 проекту викласти у такій редакції:
"4) У статті 42:
у пункті 42.1 слова "відповідним чином підписані" замінити словами "підписані керівником органу державної податкової служби, де перебуває на обліку платник податків";
пункт 42.3 виключити".
 
Відхилено (Платник позбавиться права звернутися до обласного або центрального органу) 2 (захист сумлінного платника податку)   
    -60- Корж П.П.
Підпункт 4 статті 1 розділу І виключити.
 
Відхилено (Запропонована нова редакція пунктів 42.1 та 42.3 статті 42)   
    -61- Шпенов Д.Ю.
Зміни до пункту 42.1. статті 42 Податкового кодексу України вилучити.
 
Відхилено (Запропонована нова редакція пунктів 42.1 та 42.3 статті 42)   
    -62- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
«Статтю 42 доповнити пунктом 42.4 такого змісту:
«42.4. З платниками податків, що подають звітність в електронній формі, листування з органами державної податкової служби може здійснюватись засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
На вимогу платника податків, який отримав документ в електронній формі, орган державної податкової служби надає такому платнику податків відповідний документ в паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (в письмовій або електронній формі) платника податків».
 
Враховано    
    -63- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„ в абзаці третьому пункту 44.1 слова «платниками податків вносяться» замінити словами «платники податків мають право вносити»;
«
 
Враховано    
    -64- Кабінет Міністрів України
підпункт 44.2 статті 44 після першого абзацу доповнити абзацом такого змісту:
«Платники податку, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, ведуть облік доходів і витрат за такими стандартами з врахуванням положень цього Кодексу. Такі платники податку при застосуванні положень цього Кодексу, в яких міститься посилання на положення (стандарти) бухгалтерського обліку застосовують відповідні міжнародні стандарти фінансової звітності.»;
 
Враховано    
    -65- Кінах А.К.
Клюєв С.П.
Воропаєв Ю.М.
Абзац третій пункту 44.2 виключити
 
Відхилено (порядок введення в дію податкових різниць пропонується з 01.01.2013 р.)   
    -66- Царьов О.А.
Абзац перший пункту 44.5. статті 44 викласти у наступній редакції:
У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня коли платник податків фактично встановив або мав можливість встановити факт втрати або пошкодження документів, письмово повідомити орган державної податкової служби за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та митний орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.
 
Відхилено (Може виникнути неоднозначне трактування норми)   
    -67- Кінах А.К.
Підпункт 4 пункту 1 розділу Ізаконопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
«У абзаці другому пункту 44.6 слова « (крім випадків, передбачених абзацом другим пункту 44.7 цієї статті)» замінити словами « (у випадках, передбачених абзацами другим та четвертим пункту 44.7 цієї статті)»
 
Враховано    
    -68- Клюєв С.П.
Підпункт 5) доповнити новими абзацами такого змісту:
«пункт 46.2 статті 46 викласти в такій редакції:
«46.2 Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації»
 
Відхилено (порядок введення в дію подання до органів дпс квартальної фінансової звітності пропонується з 01.01.2013 р.)   
    -69- Воропаєв Ю.М.
пункт 46.2 статті 46 викласти в такій редакції:
«46.2 Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації»
 
Відхилено (порядок введення в дію подання до органів дпс квартальної фінансової звітності пропонується з 01.01.2013 р.)   
28. 5) абзац перший пункту 46.5 статті 46 доповнити словами такого змісту:
 
-70- Шпенов Д.Ю.
Зміни до пункту 46.5. статті 46 Податкового кодексу України виключити.
 
Враховано      
29. «та Комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики»;
 
-71- Кармазін Ю.А.
У пункті 46.5 слова: «та Комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики» вилучити.
 
Враховано   8) у статті 48:
підпункт 48.5.1 пункту 48.5 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податку»;
пункт 48.7 доповнити словами «крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу»;
9) у статті 49:
в абзаці першому пункту 49.3 слова «до органу державної податкової служби» виключити;
пункт 49.5 доповнити словами «а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк»;
пункт 49.15 викласти в такій редакції:
«Податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання податковим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації»;
10) у статті 50:
у пункті 50.1
у абзаці першому слова «митної декларації або» виключити;
у абзаці третьому слова «до початку його перевірки контролюючим органом» замінити словами «за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті»;
пункт 50.2 викласти у такій редакції:
«50.2. Під час проведення документальних планових та позапланових виїзних перевірок платник податків не має права подавати уточнюючих розрахунків до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Це правило не поширюється на випадки, встановлені статтею 177 цього Кодексу «;
11) у статті 52:
пункт 52.1 викласти у такій редакції:
«52.1. За зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання конкретних норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом»;
пункт 52.3 викласти у такій редакції:
«52.3. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису»;
доповнити пунктом 52.6 такого змісту:
«52.6 Центральний орган контролюючого органу проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню»;
12) у статті 53:
пункт 53.1 викласти у такій редакції:
«53.1. Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації зокрема на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована»;
абзац перший пункту 53.3 після слова «письмовій» доповнити «або електронній»;
12) у статті 54
пункт 54.1 доповнити таким реченням «Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою»;
у пункті 54.3:
в абзаці першому після слів «та/або зменшення» доповнити слово « (збільшення)»;
Підпункт 54.3.2 після слів «суми його податкових зобов'язань» доповнити словами «суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків»;
 
    -72- Терьохін С.А.
пункт 5) викласти в такій редакції:
«у статті 46:
пункт 46.2 виключити;
пункт 46.5 викласти у такій редакції:
«46.5. Форма податкової декларації (податкових розрахунків, додатків до податкової декларації) із загальнодержавних та місцевих податків (зборів), а також форма податкової накладної, визначеної в статті 201 цього Кодексу, встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з комітетом Верховної Ради України, у віданні якого знаходяться питання податкової політики. Форма митної декларації (додатків до неї) встановлюється (погоджується) за правилами, визначеними для податкової декларації.
Форма податкових (митних) декларацій, а також інших документів податкової звітності (податкових розрахунків) оприлюднюється протягом податкового періоду, попереднього звітному, але не пізніше 30 календарних днів, що передують останньому дню, встановленому цим Кодексом для такого оприлюднення.
Якщо особа, яка підпадає під визначення суб’єкта корупційних діянь, декларує свої доходи, видатки, активи (майно) за правилами, встановленими законодавством з питань боротьби з корупцією, то така декларація не вважається податковою та її дані не вважаються достатньою підставою для збільшення її податкового зобов’язання».
пункт 46.6 виключити»;
 
Відхилено (Згідно з висновком ГНЕУ ВРУ погодження Комітетом Верховної Ради України форм податкової декларації не відповідає нормам Конституції України (статті 85 і 89)   
    -73- Бондарєв К.А.
Підпункт 5) доповнити таким текстом:
«абзац перший пункту 46.5 статті 46 доповнити реченням такого змісту:
«Порядок складання податкових декларації затверджується центральним органом державної податкової служби.»
Абзац другий після слів «встановлюються форми» доповнити словами «та затверджуються порядки складання».
Абзац третій після слова «Форма» доповнити словами «та порядок складання».
Абзац четвертий після слова «Форма» доповнити словами «та порядок складання».
Абзац шостий викласти в такій редакції:
«Державні органи, які встановлюють відповідно до цього пункту
їх платниками податків.»
 
Відхилено (Затвердження порядків складання декларацій ДПС України може призвести до перевищення їх повноважень. Крім того, відповідно до статті 48 ПКУ форма декларації має відповідати нормам та змісту податку)   
    -74- Хомутиннік В.Ю.
«пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
підпункт 48.5.1 пункту 48.5 доповнити абзацом такого змісту:
«Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податку»
 
Враховано    
    -75- Терьохін С.А.
Після пункту 5) доповнити додатковими пунктами такого змісту:
«у статті 48:
в абзаці дванадцятому пункту 48.3 слова « (за наявності)» замінити словами: « (за його бажанням)»;
доповнити пункт 48.3 новим абзацом такого змісту: «сума податкового зобов’язання (у тому числі від’ємна), або сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню згідно з цим Кодексом»;
пункт 48.5 викласти у такій редакції:
«48.5. Податкова декларація (інший документ податкової звітності) має бути засвідченою особистим підписом фізичної особи, яка є:
уповноваженою платником податку підписувати від його імені банківські документи, а за відсутності такої особи, - уповноваженою платником податку підписувати від його імені документи податкової звітності;
платником податку, а випадках, визначених цим Кодексом, - її законним представником;
посадовою особою податкового агента платника податку.
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на паперовому носії або наявність її автентичного електронного підпису в електронному носії.
Платник податку або податковий агент можуть прийняти рішення про засвідчення податкової декларації (іншого документу податкової звітності) підписами декількох посадових осіб (але не більше трьох). У цьому випадку такі посадові особи несуть солідарну юридичну відповідальність, встановлену цим Кодексом, адміністративним та кримінальним законодавством України. Таке рішення доводиться платником податку (податковим агентом) до контролюючого органу під час подання податкової декларації»;
пункт 48.6 виключити у зв’язку з поглинанням його положень новою редакцією пункту 48.5;
пункт 48.7 викласти у такій редакції:
«Податкова декларація, складена з порушенням норм цієї статті, вважається юридично неподаною, в тому числі внаслідок недотримання її форми, якщо інше не встановлене пунктом 46.4 статті 46 цієї глави»;
 
Враховано частково    
    -76- Хомутиннік В.Ю.
пункт 1 розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«пункт 48.7 доповнити словами «крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу»;
 
Враховано    
    -77- Ващук К.Т.
Підпункт 48.5.1 пункту 48.5 статті 48 викласти у редакції:
«48.5.1. керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником;»
 
Враховано частково (у правці н.д.Терьохіна С.А.)   
    -78- Воропаєв Ю.М.
У пункті 49.3 статті 49 слова «до органу державної податкової служби» виключити
 
Враховано    
    -79- Королевська Н.Ю.
Доповнити проект такими змінами до статті 49 Податкового кодексу України:
"У статті 49:
пункт 49.4 виключити;
"підпункт 49.9.1 пункту 49.9 викласти у такій редакції:
49.9.1. за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) органу державної податкової служби, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку. У разі надсилання податкової декларації поштою, податкова декларація вважається прийнятою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника податків поштового відправлення із податковою декларацією, про дату якого зазначено відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення".
 
Відхилено (Чинною нормою зазначене питання врегульовано)   
    -80- Терьохін С.А.
у статті 49:
за текстом статті словосполучення «податкова декларація» замінити словосполученням «податкова декларація, інші документи податкової звітності» у відповідних відмінках та множині;
в абзаці першому пункту 49.3 слова «за вибором платника податків» замінити словами «в якому перебуває на обліку платник податків»;
у пункті 49.4 слова «та середніх» виключити, а слова «визначеному законодавством» замінити словами «визначеному цим Кодексом»;
пункт 49.5 доповнити після коми словами такого змісту: «а при поданні податкової звітності в електронній формі, -не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк».
у пункті 49.6:
абзац перший викласти у такій редакції:
«49.6. Платник податку звільняється від юридичної відповідальності за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації (інших видів податкової звітності) у разі втрати чи зіпсуття поштового відправлення, що її містить, внаслідок:
а) втрати поштового відправлення після його вручення пошті;
б) затримки вручення поштового відправлення контролюючому органу, якщо пошта порушує граничні строки, встановлені для вручення податкової декларації;
в) відмови службової особи пошти прийняти поштове відправлення або відмови службової (посадової) особи податкового органу його одержати (зареєструвати).
Зазначені звільнення не поширюється на випадки, коли таке поштове відправлення повертається внаслідок зазначення невірних поштових реквізитів адресата, або якщо суд підтверджує наявність змови між платником податку та службовою особою пошти з метою ухилення від оподаткування, відтермінування строків оподаткування або уникнення від штрафних санкцій»;
абзац другий доповнити реченням такого змісту:
«При цьому граничні строки подання податкової декларації (звітності) поновлюються з дати отримання такого нового повідомлення»
пункт 49.7 викласти у такій редакції:
«49.7. Платник податку, звільнений від відповідальності згідно з пунктом 49.6 цієї статті, несе обов’язок вчасного погашення самостійно визначеного податкового зобов’язання, а також має право на врахування від’ємного значення об’єкта оподаткування у майбутніх податкових періодах та/або на отримання бюджетного відшкодування».
пункт 49.10 викласти у такій редакції:
«49.10 Службова (посадова) особа податкового органу, яка відмовляється прийняти податкову декларацію, інші документи податкової звітності за будь-якими причинами, крім зазначених у пункті 49.8 цієї статті, та/або висуває будь-які незаконні передумови щодо такого прийняття, у тому числі пропонує змінити показники такої податкової декларації, інших документів податкової звітності, в бік зменшення від’ємного значення об’єкту оподаткування, збільшення податкового зобов’язання або зменшення суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню, рівно як і доводить платнику податку показники мінімального податкового навантаження, підпадає під адміністративну або кримінальну відповідальність за вимагання або перевищення влади (службових повноважень).
Достатнім доказом скоєння такого правопорушення (злочину) є відповідна письмова або усна пропозиція службової (посадової) особи податкового органу, зафіксована платником податку (уповноваженою особою) або представниками правоохоронного органу за допомогою аудіо - або відео засобів чи очно.»
пункт 49.17 викласти у такій редакції:
«49.17. Податкова звітність може надаватися в електронній формі за умови реєстрації електронного підпису службової (посадової) особи платника податку у порядку, визначеному законодавством. Для цього центральний (керівний) орган контролюючого органу безоплатно забезпечує платника податків спеціалізованим програмним забезпеченням для формування та надання податкової звітності в електронній формі, а також посиленими сертифікатами відкритих ключів.
Кабінет Міністрів України створює єдиний державний портал для прийняття фінансової, статистичної та податкової звітності, доступ до якого є безоплатним для будь-яких користувачів. Платне використання даних такого державного порталу, а також інших послуг, що ним надається, не дозволяється. До відкриття такого єдиного державного порталу, але не пізніше 31 грудня 2011 року, дозволяється використання послуг приватних акредитованих центрів сертифікації ключів, створених згідно із законодавством України»;
 
Враховано частково Звужує можливість застосування ел.форми подання податкової звітності) 2 (термін «юридична відповідальність» не застосовується у законодавстві, норми ПКУ використовує термін «фінансові (штрафні) санкції») Потребує створення додаткової структури, що призведе до додаткових бюджетних витрат. Визначення нормами ПКУ дій посадових осіб органів ДПС такими, що є заздалегідь підпадають під адміністративну або кримінальну відповідальність за «вимагання» або «перевищення влади (службових повноважень» не узгоджується з Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України, які не передбачають зазначених видів правопорушень.   
    -81- Царьов О.А.
Доповнити пункт 1 Розділу 1 законопроекту новим підпунктом такого змісту:
«пункт 49.15 ст. 49 ПК України викласти у наступній редакції:
«Податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 ПК України, та надсилання податковим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації».
 
Враховано    
    -82- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити пункт 1 Розділу 1 законопроекту новим підпунктом такого змісту:
«Абзац четвертий пункту 49.17 доповнити реченням такого змісту:
«Фінансування заходів, пов’язаних із впровадженням та утриманням автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі з використанням механізмів Закону України «Про державо-приватне партнерство».
 
Відхилено (Закон України «Про державо-приватне партнерство» потребує комплексних змін)   
    -83- Кабінет Міністрів України
у абзаці першому пункту 50.1 статті 50 слова «митної декларації або» виключити;
 
Враховано    
    -84- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
У абзаці третьому пункту 50.1 статті 50 слова «до початку його перевірки контролюючим органом»« замінити словами «за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті»;
 
Враховано    
    -85- Воропаєв Ю.М.
У абзаці третьому пункту 50.1 статті 50 слова «до початку його перевірки контролюючим органом» виключити;
 
Враховано по суті   
    -86- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
Пункт 50.2 викласти у такій редакції:
«50.2. Під час проведення документальних планових та позапланових виїзних перевірок платник податків не має права подавати уточнюючих розрахунків до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Це правило не поширюється на випадки, встановлені статтею 177 цього Кодексу»
 
Враховано    
    -87- Терьохін С.А.
статтю 50 викласти у такій редакції:
«Стаття 50. Внесення змін до податкової звітності
50.1. Платник податку, який самостійно виправляє помилки, допущені у податковій звітності за попередні звітні періоди, та до кінця поточного податкового періоду подає уточнюючий податковий розрахунок, звільняється від юридичної відповідальності за допущення таких помилок, якщо інше не зазначено у пункті 50.3.
50.2. Платник податку може подати окремий уточнюючий податковий розрахунок або відобразити виправлення виявлених помилок у податковій звітності за поточний податковий період.
50.3. Якщо внаслідок самостійного виправлення помилок виникає непогашене податкове зобов’язання, то платник податку повинен його погасити та сплатити штраф у розмірі 5 відсотків від його розміру в якості передумови поданню уточнюючого розрахунку (чергової податкової звітності).
Штраф не сплачується, якщо платник податку подає уточнюючий розрахунок до закінчення відповідного звітного періоду, за який нараховується таке податкове зобов’язання.
50.4. Якщо внаслідок самостійного виправлення помилок платник податків одержує право (з урахуванням строку давності) на зменшення суми податкового зобов’язання, погашеного (сплаченого) у попередніх податкових періодах, або на збільшення суми бюджетного відшкодування, то таке право може бути використаним за наслідками податкового періоду, наступного за звітним.
50.5. Самостійним уважається виправлення помилок платником податку у будь-який строк, до закінчення його перевірки контролюючим органом.
50.6. Контролюючий орган має право провести позапланову податкову перевірку платника податків, який уніс зміни до раніше поданої податкової звітності виключно щодо правомірності такої зміни»;
 
Відхилено (Підпункт 50.1 відповідає нормам ЗУ №2181 (пункт 5.1 статті 5 та пункт 17.2), пункти 50.5. та 50.6 запропонованої редакції нівелює процес проведення податкової перевірки, так як під час проведення перевірки платнику податків пропонується надати право змінювати показники звітності.)   
    -88- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу Ідоповнити підпунктом такого змісту:
«Пункт 52.1 після слів «податкового законодавства» доповнити словами наступного змісту: «протягом тридцяти календарних днів з дня такого звернення»
 
Враховано    
    -89- Кінах А.К.
Пункт 52.3 викласти у такій редакції:
«52.3. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису»;
 
Враховано (ввести в дію з 01.01.2012 р. щодо електронної форми)   
    -90- Кінах А.К.
Статтю 52 доповнити підпунктом наступного змісту:
«Центральний орган контролюючого органу проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню».
 
Враховано    
    -91- Воропаєв Ю.М.
Пункт 52.1 статті 52 викласти у такій редакції:
«52.1. За зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання конкретних норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання вказаного звернення даним контролюючим органом».
 
Враховано    
    -92- Ващук К.Т.
Пункт 52.2 статті 52 викласти в наступній редакції:
«Податкова консультація має загальний характер і може використовуватися всіма платниками податків.»
 
Враховано по суті (у правці Н.д.Кінаха) (запроваджена можливість надання узагальнюючих податкових консультацій)   
    -93- Бондарєв К.А.
Назву статті 52 викласти в такій редакції:
«Стаття 52 Податкова консультація та податкове роз’яснення»
 
Відхилено (Податковим кодексом не передбачено права надання податковими органами податкових роз’яснень)   
    -94- Бондарєв К.А.
Доповнити статтю 52 пунктами 52.6, 52.7, 52.8 та 52.9 такого змісту:
«52.6. Роз’яснення окремих положень податкового законодавства надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу, виходячи із принципів оподаткування, викладених у цьому Кодексі, та економічного змісту податку, збору (обов’язкового платежу), який розглядається.
52.7. Податкове роз’яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компетенції, яке використовується при обгрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податковими роз’ясненнями вважаються будь-які відповіді контролюючого органу на запити зацікавлених осіб з питань оподаткування. Податкове роз’яснення, надане контролюючим органом вищого рівня, має пріоритет над податковими роз’ясненнями підпорядкованих йому контролюючих органів. Податкове роз’яснення центрального податкового органу має пріоритет над податковими роз’ясненнями, виданими іншими контролюючими органами. Податкове роз’яснення не має сили нормативно-правового акта.
52.8. Центральний (керівний) орган контролюючого органу зобов’язаний видавати та оприлюднювати письмові роз’яснення норм законодавства, які стосуються усіх аспектів оподаткування окремим податком, збором (обов’язковим платежем) у спосіб, доступний для ознайомлення з ними більшості їх платників. При введенні нового податку, збору (обов’язкового платежу) або прийнятті змін до порядку справляння існуючих центральний (керівний) орган контролюючого органу зобов’язаний роз’яснити їх платникам особливості такого справляння, використовуючи засоби масової інформації або інші доступні для таких платників способи доступу до зазначеної інформації, включаючи візити працівників контролюючих органів (не пов’язані із здійсненням податкових перевірок) до платників податків і зборів (обов’язкових платежів) з метою роз’яснення положень нового порядку.
52.9. Платник податків може оскаржити до суду рішення центрального (керівного) органу контролюючого органу або органу стягнення щодо видання інструкцій чи податкових роз’яснень (у тому числі форм обов’язкової податкової звітності, далі — податкових роз’яснень), які, за висновком такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку, збору (обов’язкового платежу). Визнання судом інструкції або податкового роз’яснення податкового органу (незалежно від їх реєстрації у Міністерстві юстиції України) недійсними є підставою для використання зазначеного рішення всіма платниками податків з моменту набуття законної сили такого судового рішення, а також для відповідної зміни положень інструкцій чи роз’яснень контролюючих органів з цього питання. Зазначене рішення суду, що набрало законної сили повинно бути оприлюднене за рахунок сторони, що програла спір (була визнана винною), протягом 30 календарних днів з моменту прийняття такого судового рішення.»
 
Враховано частково (в частині узагальнюючих податкових консультацій)   
    -95- Ляпіна К.М.
Статтю 52 доповнити новими пунктами такого змісту:
«52.6 Податкова консультація у письмові формі надається платнику податків протягом трьох робочих днів з дня звернення за такою консультацією, включаючи звернення.
52.7 У випадку, коли орган державної податкової служби або спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи ще не визначився із роз’ясненням про порядок ведення певного обліку, до платника податків не можуть бути застосовані штрафні санкції за неправильне ведення обліку».
 
Відхилено (Відповідно до загальних правил звернення розглядається протягом місяця)   
    -96- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу Ідоповнити підпунктом такого змісту :
«Пункт 53.1 викласти у такій редакції:
«53.1. Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації зокрема на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація» була змінена або скасована»;
Абзац перший пункту 53.3 після слова «письмовій» доповнити «або електронній»; у пункті 56.11 слова «податкове зобов’язання» замінити словами «грошове зобов’язання»;
 
Враховано (ввести в дію з 01.01.2012 р в частині запровадження електронної форми податкової консультації.)   
    -97- Кабінет Міністрів України
пункт 54.1 доповнити реченням наступного змісту:
«Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.»
 
Враховано    
    -98- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу Ідоповнити підпунктом такого змісту:
В абзаці першому пункту 54.3 після слів «та/або зменшення» доповнити слово « (збільшення)»
 
Враховано    
    -99- Кабінет Міністрів України
в підпункті 54.3.2 після слів «суми його податкових зобов'язань, « доповнити словами «суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків»;
 
Враховано    
    -100- Кінах А.К.
Статтю 54 доповнити новим пунктом такого змісту:
«54.6. У разі якщо за результатами перевірки установлені факти недійсності (нікчемності) правочинів, укладених платником податків, органи ДПС визначають суму грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість.
За результатами цієї перевірки приймається відповідне податкове повідомлення-рішення. У разі коли платник податків розпочинає процедуру оскарження цього податкового повідомлення-рішення, протягом строків встановлених цим Кодексом, сума визначена в такому податковому повідомленні-рішенні вважається неузгодженою. Керівник органу державної податкової служби звертається до суду з позовом щодо визнання правочинів недійсними»
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)   
30. 6) у статті 56:
 
-101- Ващук К.Т.
Пункт 56.12 статті 56 викласти в редакції:
«Якщо відповідно до цього Кодексу контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов'язання платника податків за причинами, не пов’язаними із порушенням податкового законодавства, зокрема за порушення законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок та порядку ведення касових операцій у національній валюті України, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом 30 календарних днів, що настають за днем надходження податкового повідомлення-рішення (рішення) контролюючого органу.»
 
Відхилено (Запропоноване уточнення обмежує інші випадки порушення, за які контролюючий орган може самостійно визначати грошове зобов'язання , зокрема у сфері держрегулювання обігу алкогольних та тютюнових виробів)  13) у статті 56:
у пункті 56.11 слова «податкове зобов’язання» замінити словами «грошове зобов’язання»;
 
31. у підпункті 56.17.5 пункту 56.17 слова «податкових зобов’язань» замінити словами «грошових зобов’язань»;
 
   у підпункті 56.17.5 пункту 56.17 слова «податкових зобов’язань» замінити словами «грошових зобов’язань»;
 
32. в абзаці п’ятому пункту 56.18 слова «податкових зобов’язань» замінити словами «грошових зобов’язань»;
 
-102- Воропаєв Ю.М.
Викласти абзац 2 п. 6 частини 1 розділу І законопроекту в наступній редакції:
«п. 56.18 ст. 56 ПКУ викласти в наступній редакції:
«56.18. З урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили».
 
Враховано   пункт 56.18 викласти у такій редакції:
«56.18. З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили»;
пункт 56.21 після слів «різних нормативно-правових актів» доповнити словами «або коли норми одного і того ж нормативно – правового акту, суперечать між собою та»;
абзац перший пункту 56.22 викласти в такій редакції:
«56.22. Якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу в адміністративному порядку до контролюючих органів та/або до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження або до остаточного вирішення справи судом. Це правило не поширюється на випадки, коли таке обвинувачення базується не тільки на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України»;
14) у абзаці третьому пункті 57.1 статті 57 слова «до закінчення митного оформлення товарів, якщо інше не передбачено податковим законодавством» замінити словами «до/або на день подання митної декларації’;
15) пункт 58.3 статті 58 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«У разі, коли вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків»;
 
    -103- Шпенов Д.Ю.
Зміни до абзацу першого пункту 56.18 статті 56 вилучити.
 
Відхилено (у зв’язку із запропонованою новою редакцією пункту 56.18)   
    -104- Ващук К.Т.
Пункт 56.19 статті 56 викласти у редакції:
«У разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом 1095 днів, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 цієї статті.»
 
Відхилено (Положення пункту 4 статті 99 КАСУ повністю узгоджуються з положенням пункту 56.19 стосовно встановлення місячного строку на оскарження.)   
    -105- Бондарєв К.А.
Законопроект доповнити таким текстом:
«У пункті 56.21, статті 56 після слів «різних нормативно-правових актів» доповнити словами «або коли норми одного і того ж нормативно – правового акту, суперечать між собою та».
 
Враховано    
    -106- Воропаєв Ю.М.
Абзац перший пункту 56.22 статті 56 викласти у такій редакції:
«56.22. Якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу в адміністративному порядку до контролюючих органів та/або до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження або до остаточного вирішення справи судом. Це правило не поширюється на випадки, коли таке обвинувачення базується не тільки на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України».
 
Враховано    
    -107- Кабінет Міністрів України
у абзаці третьому пункту 57.1 статті 57 слова «до закінчення митного оформлення товарів, якщо інше не передбачено податковим законодавством» замінити на слова «до/або на день подання митної декларації»;
 
Враховано    
    -108- Воропаєв Ю.М.
Кінах А.К.
Доповнити законопроект пунктом такого змісту:
«Пункт 57.3 статті 57 викласти у такій редакції;
«57.3. У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 30 календарних днів, наступних за днем такого узгодження».
 
Відхилено (Пропонується продовжити термін сплати податків з 10 календарних днів до 30. Це призведе до необґрунтованого збільшення терміну проходження процедури узгодження податкових зобов’язань)   
    -109- Воропаєв Ю.М.
Доповнити законопроект пунктом такого змісту:
«Статтю 57 доповнити пунктом 57.6 такого змісту:
«57.6. Якщо останній день зазначених у цій статті строків припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем кожного з таких строків вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день»
 
Відхилено    
    -110- Царьов О.А.
пункт 58.3 ст. 58 доповнити наступним абзацом:
У разі, коли вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
 
Враховано    
    -111- Бондарєв К.А.
Доповнити законопроект пунктом такого змісту:
«Пункт 60.1 доповнити підпунктом 60.1.6 такого змісту:
«60.1.6 грошові зобов’язання (податковий борг) розстрочуються або відстрочуються відповідно до законодавства, про що зазначається у відповідному рішенні про таке розстрочення або відстрочення.»
 
Відхилено (Скасовує підстави для нарахування грошових зобов’язань, або податкового боргу, що буде мати наслідком звільнення платника податків від сплати узгоджених ним грошових зобовєязань та/або податкового боргу . Розстрочення/відстрочення лише переносить терміни сплати, а не звільняє від нього)   
    -112- Бондарєв К.А.
Доповнити законопроект пунктом такого змісту:
«Доповнити пунктом 60.8 такого змісту:
«60.8. У випадках, визначених підпунктом 60.1.6, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття податковим органом рішення про розстрочення або відстрочення такого грошового зобов’язання (податкового боргу)».
 
Відхилено (Скасовує підстави для нарахування грошових зобов’язань, або податкового боргу, що буде мати наслідком звільнення платника податків від сплати узгоджених ним грошових зобовєязань та/або податкового боргу . Розстрочення/відстрочення лише переносить терміни сплати, а не звільняє від нього)   
33. 7) в абзаці першому пункту 61.1 статті 61 після слів «з питань» пропонуємо доповнити словами «обігу готівки»;
 
-113- Кабінет Міністрів України
в пункті 61.3 статті 61 слово «прокуратури» виключити;
 
Відхилено (Питання перевірки суб’єктів господарювання органами прокуратури врегульовано Законом України «Про прокуратуру»)  16) абзац перший пункту 61.1 статті 61 після слів «з питань» доповнити словами «обігу готівки»;
17) абзац п’ятий пункту 64.5 статті 64 виключити;
 
    -114- Бондарєв К.А.
Підпункт 7) доповнити таким текстом:
«абзац другий пункту 63.3 статті 63 виключити.
 
Відхилено (Не враховує порядок обліку великих платників податків)   
    -115- Бондарєв К.А.
У пункті 65.3 статті 65 слово «рекомендованим» виключити.»
 
Відхилено (Чинна редакція направлена на захист прав платників податків)   
    -116- Воропаєв Ю.М.
абзац п’ятий пункту 64.5 статті 64 виключити
 
Враховано    
    -117- Національний банк України
В абзаці першому пункту 69.2 статті 69 Податкового кодексу України пропонуємо після слів «фізичної особи» доповнити словами «що відкриває або закриває рахунок в межах здійснення господарської діяльності».
 
Відхилено ( звужує можливості контролю органами дпс наявності рахунків у підприємців – фіз. осіб)   
34. 8) абзац другий пункту 69.6 статті 69 виключити;
 
   18) абзац другий пункту 69.6 статті 69 виключити;
 
35. 9) у пункті 70.6 статті 70 слова «не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації таких змін» замінити словами «щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця»;
 
-118- Воропаєв Ю.М.
Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
„В підпункті 72.1.1.2 підпункту 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 після слова „в електронному вигляді копіях документів» змінити словами «в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису електронних копіях електронних документів», слова «електронному вигляді» змінити словами «електронній формі;
підпункт 72.1.1.2 доповнити абзацом другим такого змісту:
„Зазначена інформація надається в електронній формі у випадках, коли це обумовлено відповідним договором, укладеним між даними великими платниками податків та контролюючим органом».
 
Враховано частково   19) у пункті 70.6 статті 70 слова «не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації таких змін» замінити словами «щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця»;
20) підпункті 72.1.1.2 підпункту 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 після слова „в електронному вигляді копіях документів» змінити словами «в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису електронних копіях електронних документів», слова «електронному вигляді» змінити словами «електронній формі»;
21) абзац шостий пункту 73.3 статті 73 замінити чотирма абзацами такого змісту:
«3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
4) щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки
6) в інших випадках, визначених цим Кодексом».
У зв’язку з цим абзаци сьомий – десятий вважати відповідно абзацами десятим-тринадцятим;
 
    -119- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
«абзац третій пункту 73.3 після підпункту 2 доповнити підпунктами 3-5 такого змісту:
«3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
4) щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки»;
Підпункт 3 вважати відповідно підпунктом 6»;.
 
Враховано    
    -120- Терьохін С.А.
після пункту 9) доповнити новим підпунктом такого змісту:
«пункти 73.3 - 73.5 виключити;»;
 
Відхилено (Обмежує можливості отримання податкової інформації, створить колізію з підпунктом 20.1.6)   
    -121- Ващук К.Т.
Абзац п’ятий пункту 73.3 статті 73 викласти в наступній редакції:
«Платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому, другому, третьому цього пункту, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.»
 
Відхилено (Дублює положення абзацу п’ятого пункту 73.3 статті 73)   
    -122- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
„Пункт 73.5 доповнити абзацами третім-п’ятим наступного змісту:
„Зустрічні звірки проводяться у суб’єктів господарювання – контрагентів платника податків та зборів за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) у разі якщо під час перевірки платника податків та зборів виникає обґрунтована необхідність підтвердження факту здійснення ним операцій з такими суб’єктами господарювання;
2) у разі якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов’язань.»;
Абзаци третій-четвертий вважати, відповідно, абзацами шостим-восьмим».
 
Відхилено ( Порядок та механізм проведення зустрічних звірок на виконання пункту 73.5 вже визначено у Постанові КМУ № 1232 від 27.12.2010)   
36. 10) підпункт 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 після слів «щодо дотримання» доповнити словами «норм з регулювання обігу готівки»;
 
-123- Кінах А.К.
в підпункті 75.1.3 після слова «наявності» додати слова «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»
 
Враховано   22) у підпункті 75.1.3 пункту 75.1 статті 75:
після слів «щодо дотримання» доповнити словами «норм з регулювання обігу готівки»;
після слова «наявності» доповнити словами «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»;
23) у пункті 80.2 статті 80:
підпункті 80.2.1 після слова «наявності» доповнити словами «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»;
у підпункті 80.2.2 після слова «наявності» доповнити слова «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»;
підпункт 80.2.5 доповнити словами «а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»;
24) у пункті 81.1 статті 81:
абзаци перший і другий замінити п’ятьма абзацами такого змісту:
«81.1. Посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, наступних документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об’єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи ( платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби;
копії наказу про проведення перевірки;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом платнику податків (його посадовим (службовим) особам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення вказаних документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки».
У зв’язку з цим абзаци третій-п’ятий вважати відповідно абзацами шостим, сьомим і восьмим;
в абзаці третьому слова «в абзаці другому» замінити словами «в абзаці п’ятому «;
25) пункт 85.2 статті 85 у такій редакції:
«85.2. Платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби у повному обсязі всі документи, що належать до предмета перевірки або пов'язані з ним. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
При цьому великий платник податків зобов'язаний також надати в електронній формі завірені електронним цифровим підписом електронні копіїї електронних документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються ним в електронній формі), не пізніше робочого дня, наступного за днем початку документальної виїзної планової, позапланової перевірки, документальної невиїзної перевірки.
Для платників податків, які відповідно до цього пункту зобов’язані надавати інформацію в електронній формі, загальний формат та порядок подачі такої інформації визначається центральним органом державної податкової служби. У разі не встановлення електронного формату та порядку надання такої інформації, платник податків звільняється від обов’язку подання її в електронній формі»;
26) підпункт 87.3.4 пункту 87.3 статті 87 викласти у такій редакції:
«87.3.4. Кошти кредитів або позик, наданих платнику податків кредитно-фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих на користь такого платника податків, суми акредитивів, що виставлені на ім'я платника податків, але не відкриті, суми авансових платежів та попередньої оплати за контрактами підприємств суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005), отримані від замовників морських та річкових суден та інших плавучих засобів»;
 
    -124- Ляпіна К.М.
Пункт 75.1 викласти у такій редакції:
«75.1. Органи державної податкової служби мають право проводити камеральні та документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) перевірки».
 
Відхилено (Звужує можливості проведення податкового контролю шляхом виключення фактичних перевірок)   
    -125- Мірошниченко Ю.Р.
Підпункт 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 доповнити абзацом такого змісту:
"До введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва не проводиться фактична перевірка фізичної особи – підприємця, яка не зареєстрована платником податку на додану вартість, та юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку".
 
Відхилено    
    -126- Ляпіна К.М.
Підпункт 75.1.3 виключити
 
Відхилено (Звужує можливості проведення податкового контролю шляхом виключення фактичних перевірок)   
    -127- Ващук К.Т.
Абзац другий пункту 77.4 статті 77 викласти в редакції:
«Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки та періоду, за який буде здійснена вказана перевірка.»
 
Відхилено (Період, який підлягає перевірці може бути відкориговано в законодавчо дозволених межах, зокрема у зв’язку із виникненням необхідності здійснення перевірки поданої платником податків наступної податкової звітності або попередньо поданої звітності, що буде мати вплив на результати перевірки тощо)   
    -128- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
„У підпункті 78.1.1 слово „можливі» виключити».
 
Відхилено (Норма ПКУ направлена на можливість не проведення перевірки, якщо платник надасть пояснення і документи, які свідчать про відсутність порушень)   
    -129- Ващук К.Т.
Підпункт 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 викласти в редакції:
«78.1.1. за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом тридцяти календарних днів з дня отримання запиту;»
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)   
    -130- Ващук К.Т.
Підпункт 78.1.4 пункту 78.1.статті 78 викласти в редакції:
«78.1.4 виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом тридцяти календарних днів з дня отримання запиту;»
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)   
    -131- Ващук К.Т.
Підпункт 78.1.9 п.78.1 статті 78 викласти в редакції:
«78.1.9. щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом тридцяти календарних днів з дня його отримання.»
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)   
    -132- Кінах А.К.
в підпункті 80.2.1:
слово «можливі» виключити;
після слова «наявності» доповнити словами «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону».
 
Враховано частково    
    -133- Кінах А.К.
в підпункті 80.2.2:
слово «можливі» виключити;
після слова «наявності» додати слова «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону».
 
Враховано частково    
    -134- Кінах А.К.
Підпункт 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 доповнити словами «а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»
 
Враховано    
    -135- Кабінет Міністрів України
пункт 80.2 статті 80 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«80.2.8. у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Фактична перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також порядку маркування підакцизних товарів»;
 
Враховано по суті (у попередній правці Н.д.Кінаха)   
    -136- Полянчич М.М.
пункт 2 статті 80 розділу ІІ доповнити новим підпунктом такого змісту:
«80.2.8. у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства щодо маркування підакцизних нафтопродуктів, а також при здійснення контрольних функцій, визначених законом у сфері маркування підакцизних нафтопродуктів»;
 
Відхилено (Розглядати у проекті Закону №7484)   
    -137- Ляпіна К.М.
Статтю 80 виключити
 
Відхилено (Звужує можливості проведення податкового контролю шляхом виключення фактичних перевірок)   
    -138- Воропаєв Ю.М.
Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
„Абзаци перший і другий пункту 81.1 статті 81 замінити абзацами першим – п’ятим такого змісту:
«81.1. Посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, наступних документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об’єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи ( платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби;
копії наказу про проведення перевірки;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом платнику податків (його посадовим (службовим) особам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення вказаних документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки».
Абзаци третій-п’ятий вважати відповідно абзацами п’ятим-восьмим»;
У абзаці третьому слова «в абзаці другому» замінити словами «в абзаці п’ятому «;
 
Враховано    
    -139- Бондарєв К.А.
Підпункт 10) доповнити таким текстом:
«У пункті 81.1 статті 81:
У абзаці першому слово «пред’явлення» замінити словами «надання платнику податків одного примірника оригіналу».
Абзац другий викласти в такій реакції:
«Непред’явлення та ненадання платнику податків (його посадовим (службовим) особам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) одного примірника оригіналу направлення на проведення перевірки або пред’явлення направлення, оформленого з порушенням вимог, установлених цим пунктом, відмова представника контролюючого органу від підпису в журналі реєстрації перевірок платника податків, є підставами для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки».
 
Відхилено Врегульовано чинною редакцією   
    -140- Хомутиннік В.Ю.
пункт 85.2 статті 85 у такій редакції:
85.2. Платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби у повному обсязі всі документи, що належать до предмета перевірки або пов'язані з ним. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
При цьому великий платник податків зобов'язаний також надати в електронній формі завірені електронним цифровим підписом електронні копіїї електронних документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються ним в електронній формі), не пізніше робочого дня, наступного за днем початку документальної виїзної планової, позапланової перевірки, документальної невиїзної перевірки.
Для платників податків, які відповідно до цього пункту зобов’язані надавати інформацію в електронній формі, загальний формат та порядок подачі такої інформації визначається центральним органом державної податкової служби. У разі не встановлення електронного формату та порядку надання такої інформації, платник податків звільняється від обов’язку подання її в електронній формі.
 
Враховано (набрання чинності з 1.01.2012 р.)   
    -141- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
„В абзаці другому пункту 85.2 статті 85 слова „не пізніше робочого» замінити словами „які ведуться таким платником податків в електронному вигляді, протягом п’яти робочих днів з».
 
Відхилено (у зв’язку із новою редакцією пункту 85.2)   
    -142- Ляпіна К.М.
Перше речення пункту 86.5 викласти у такій редакції:
«86.5. Акт (довідка) про результати виїзних перевірок, визначених статтею 75 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органів державної податкової служби, які проводили перевірку, реєструється не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки».
 
Відхилено (Звужує можливості проведення податкового контролю шляхом виключення фактичних перевірок)   
    -143- Майборода С.Ф.
Підпункт 87.3.4 пункту 87.3 глави 9 статті 87 Розділ ІІ викласти у новій редакції:
«Кошти кредитів або позик, наданих платнику податків кредитно-фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих на користь такого платника податків, суми акредитивів, що виставлені на ім'я платника податків, але не відкриті, суми авансових платежів та попередньої оплати за контрактами підприємств суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005), отримані від замовників морських та річкових суден та інших плавучих засобів;»
 
Враховано (Законом України № 2856 скасовано статтю 1 Закону України «Про заходи щодо державної підтримки судно-будівної промисловості». Цією статтею визначався порядок зарахування авансових внесків суднобудівних компаній. ДПС проти)   
37. 11) після абзацу першого пункту 89.2 статті 89 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
   27) після абзацу першого пункт 89.2 статті 89 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
38. «У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою за суму податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно»;
 
-144- Кінах А.К.
Підпункт 93.1.5 пункту 93.1 статті 93 виключити
 
Враховано   «У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою за суму податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно»;
У зв’язку з цим абзаци другий-четвертий вважати відповідно абзацами четвертим-п’ятим;
28) підпункт 93.1.5 пункту 93.1 статті 93 виключити
29) у статті 94:
у пункті 94.2:
підпункт 94.2.4 після слова «відсутні» доповнити словами «документи, що підтверджують державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»;
 
    -145- Національний банк України
Пункт 93.1 статті 93 Податкового кодексу України пропонуємо доповнити підпунктом 93.16 такого змісту:
«93.1.6 прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та призначення ліквідатора банку».
 
Відхилено (ускладнює адміністрування податків)   
    -146- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
«у підпункті 94.2.4 пункту 94.2 статті 94 після слова «відсутні» доповнити словами «документи, що підтверджують державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»
 
Враховано    
    -147- Полянчич М.М.
пункт 94.2 статті 94 доповнити новим підпунктом 94.2.8 такого змісту:
«94.2.8 наявні немарковані або такі, що відповідно до закону вважаються немаркованими, підакцизні нафтопродукти. При цьому арешт накладається лише на обсяг таких нафтопродуктів»
 
Відхилено (Розглядати у проекті Закону №7484)   
39. 12) у підпункті 94.2.7 пункту 94.2 статті 94 слова «та/або акта опису (виділення) майна для його продажу» виключити;
 
-148- Ляпіна К.М.
Підпункт 94.2.3 після слів «податкової служби» доповнити такими словами:
« (за винятком умови, визначеної абзацом другим підпункту 81.1. статті 81)».
 
Відхилено (оскільки статтею 81 Кодексу визначено такі підстави і винятки.)  у підпункті 94.2.7 слова «та/або акта опису (виділення) майна для його продажу» виключити;
підпункт 94.19.8 пункту 94.19 після слів «платником податків» доповнити словами «документу, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»;
абзац перший пункту 94.20 доповнити словами «протягом двох робочих днів, що наступають за днем, коли органу державної податкової служби стало відомо про виникнення підстав припинення адміністративного арешту»;
 
    -149- Королевська Н.Ю.
Підпункт 12 пункту 1 проекту викласти у такій редакції:
"12) у статті 94:
пункт 94.2 викласти у такій редакції:
"94.2. Арешт майна може бути застосовано виключно у разі порушення платником податків правил відчуження майна, що перебуває у податковій заставі";
 
Відхилено (оскільки статтею 94 Кодексу визначено, що адм. арештом забезпечується виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.)   
    -150- Королевська Н.Ю.
пункт 94.4 викласти у такій редакції:
"94.4. Арешт може бути накладено органом державної податкової служби виключно на майно платника податків, яке перебуває у податковій заставі";
 
Відхилено (оскільки статтею 94 Кодексу визначено, що адм. арештом забезпечується виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.)   
    -151- Королевська Н.Ю.
пункти 94.7, 94.8, 94.9 виключити;
 
Відхилено (оскільки статтею 94 Кодексу визначено, що адм. арештом забезпечується виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.)   
    -152- Королевська Н.Ю.
у пункті 94.13 слова "за рахунок коштів державного бюджету, передбачених органам державної податкової служби, згідно із законом" замінити словами "за рахунок доходів загального фонду державного бюджету з єдиного казначейського рахунку";
 
Відхилено (Чинна редакція передбачає джерело відшкодування збитків платнику податків)   
    -153- Королевська Н.Ю.
у абзаці першому пункту 94.15 слова "а також понятих осіб" виключити;
 
Відхилено (оскільки за умови відсутності посадової особи платника податків податковий орган позбавляється можливості виконати рішення про арешт в частині проведення опису майна.)   
    -154- Королевська Н.Ю.
абзац другий пункту 94.15 виключити;
 
Відхилено (оскільки за умови відсутності посадової особи платника податків податковий орган позбавляється можливості виконати рішення про арешт в частині проведення опису майна.)   
    -155- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
«У підпункті 94.19.8 пункту 94.19 після слів «платником податків» доповнити словами «документу, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону»
 
Враховано    
    -156- Королевська Н.Ю.
підпункти 94.19.8 та 94.19.9 пункту 94.19 виключити;
 
Відхилено (Держава втратить гарантію забезпечення виконання платником податків обов’язку щодо певних умов ведення своєї діяльності, які він порушив.)   
    -157- Бондарєв К.А.
Підпункт 12) доповнити таким текстом:
«Підпункт 94.19.9 пункту 94.19 статті 94 вилучити».
 
Відхилено (оскільки статтею 230 Кодексу передбачено проведення інвентаризації, тому Держава повинна мати гарантії забезпечення такого обов’язку.)   
    -158- Воропаєв Ю.М.
Кінах А.К.
Абзац перший пункту 94.20 статті 94 доповнити словами «протягом двох робочих днів, що наступають за днем, коли органу державної податкової служби стало відомо про виникнення підстав припинення адміністративного арешту»;
 
Враховано    
    -159- Королевська Н.Ю.
у пункті 94.20 цифри "94.19.8, 94.19.9" виключити;
 
Відхилено (оскільки не підтримана пропозиція щодо вилучення цих підпунктів)   
    -160- Королевська Н.Ю.
у пункті 94.21 цифри "94.19.9" виключити.
 
Відхилено (оскільки не підтримана пропозиція щодо вилучення цього підпункту)   
    -161- Королевська Н.Ю.
Підпункт 13 пункту 1 проекту викласти у такій редакції:
"13) у статті 95:
пункт 95.2 доповнити словами "на підставі рішення суду";
у пункті 95.21 статті 95 слова "на біржовому ринку" замінити словами "на біржових торгах та аукціонах".
 
Відхилено (Рішення суду на заходи щодо стягнення коштів та продаж майна передбачені підпунктом 95.3)   
40. 13) у пункті 95.21 статті 95 слова «на біржовому ринку» замінити словами «на біржових торгах та аукціонах»;
 
-162- Кабінет Міністрів України
в підпункті 97.4.5. статті 97 слова «товариств співвласників житла» виключити;
 
Враховано   30) у пункті 95.21 статті 95 слова «на біржовому ринку» замінити словами «на біржових торгах та аукціонах»;
31) у підпункті 97.4.5. статті 97 слова «товариств співвласників житла» виключити;
32) у підпункті 98.1.1 пункту 98.1 статті 98 слова «зміна найменування платника податків, а» і «та/або податкового номера» виключити»;
) у підпункті 102.2 статті 102 слова «у частині першій» замінити словами «у абзаці першому»;
 
    -163- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«в підпункті 98.1.1 слова „зміна найменування платника податків, а» виключити».
 
Враховано    
    -164- Кінах А.К.
в підпункті 98.1.1 слова «та/або податкового номера» виключити»;
у підпункті 102.2 статті 102 слова «у частині першій» замінити словами «у абзаці першому»;
 
Враховано    
    -165- Воропаєв Ю.М.
Кінах А.К.
У статті 103:
Пункт 103.2 викласти у такій редакції:
«103.2. Особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, під час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є резидентом країни, з якою укладено відповідний міжнародний договір.
Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.3 цієї статті».
Виключити п. 103.3 зі статті 103, а пункти 103.4-103.14 чинної редакції вважати пунктами 103.3-103.13.
 
Відхилено (МФУ, ДПС не підтримують. Запропонована редакція буде незрозумілою для застосування)   
    -166- Ващук К.Т.
Статтю 113 доповнити пунктом 113.4 наступного змісту:
«Штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок застосовуються до суб’єкта господарювання, що в своєму підпорядкуванні має господарські об’єкти, за порушення норм законів та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної, податкової служби, виходячи із факту вчинення (повторності вчинення) порушення по місцюзнаходженню господарського об’єкта.»
 
Відхилено (відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок не є предметом регулювання Податкового кодексу України)   
41. 14) пункт 117.2 статті 117 виключити;
 
-167- Воропаєв Ю.М.
Підпункт 120.1.1 пункту 120.1 статті 120 виключити
 
Враховано   33) пункт 117.2 статті 117 виключити;
34) підпункт 120.1.1 пункту 120.1 статті 120 виключити;
35) пункт 123.1 статті 123 викласти у такій редакції:
«123.1. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, -
тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування;
при повторному протягом 1095 днів визначені контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування,-
тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування»;
36) у абзаці першому пункту 126.1 статті 126 слова «самостійно визначеного грошового зобов'язання» замінити словами «узгоджену»;
37) у пункті 127.1 статті 127:
в абзаці п’ятому слова «частиною першою»замінити словами «абзацом першим»;
абзац сьомий доповнити словами «крім випадків, встановлених розділом ІV цього Кодексу»;
38) пункт 133.3 статті 133 доповнити абзацом такого змісту:
«Нерезиденти, що діють відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією, можуть провадити свою господарську діяльність без реєстрації у податковому органі»;
39) у пункті 136.1 статті 136:
підпункт 136.1.5 після слів «охороняються законом» доповнити словами «а також суми відшкодування немайнової шкоди за рішенням Європейського суду»;
пункт 136.1.21 виключити;
підпункт 136.1.22 викласти у такій редакції:
«136.1.22 вартість переданого рухомого складу залізничного транспорту загального користування від одної залізниці або підприємства залізничного транспорту загального користування іншим залізницям або підприємствам залізничного транспорту загального користування за рішенням Укрзалізниці.
Така передача вважається операцією з безоплатної передачі та приводить до зміни балансової вартості відповідної групи основних засобів сторони, що приймає і сторони, що передає»;
доповнити підпунктом 136.1.24 такого змісту:
«136.1.24. вартість об’єктів концесії, отриманих (за виключенням випадків передбачених пунктом 137.19. статті 137) платником податків від концесієдавця та повернутих відповідно до договору концесії»;
40) у статті 137:
підпункт 137.2.1 пункту 137.2 після слова «з бюджету» доповнити словами «або коштів за рахунок кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України «;
пункт 137.17 викласти в такій редакції:
«Доходи платника податку у вигляді вартості основних засобів безоплатно отриманих або виготовлених чи споруджених за рахунок коштів бюджету чи кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України чи під гарантії Кабінету Міністрів України з метою здійснення їх експлуатації, які не враховані у складі доходу під час їх зарахування на баланс платника податку у відповідності з цим Кодексом визнаються, з метою оподаткування, доходами в сумі, що дорівнює сумі амортизації відповідних активів, нарахованих в порядку, передбаченому цим Кодексом, в момент нарахування такої амортизації»;
доповнити пунктом 137.19 такого змісту:
«137.19. Доходи концесіонера у вигляді вартості основних засобів, визначеної на рівні звичайної ціни, отриманих платником податків від концесієдавця відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», визнаються в сумі, що дорівнює сумі амортизації відповідних активів, нарахованої згідно з статтею 145 цього Кодексу, одночасно з її нарахуванням»;
 
    -168- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
„пункт 123.1 статті 123 викласти в наступній редакції:
„пункт 123.1 статті 123 викласти в наступній редакції:
„123.1. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, -
тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування;
при повторному протягом 1095 днів визначені контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування;».
 
Враховано частково    
    -169- Царьов О.А.
пункт 123.1 ст. 123 викласти у такій редакції:
«123.1. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, -
тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість;
при повторному визначені контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, у разі якщо визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість відбувається внаслідок порушення платником податків податкового законодавства, вчиненого таким платником податків протягом 1095 календарних днів після того, як такого платника податків було притягнуто до відповідальності, встановленої абзацом другим пункту 123.1 цієї статті -
тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість;
при визначені втрете контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, у разі якщо визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість відбувається внаслідок порушення платником податків податкового законодавства, вчиненого таким платником податків протягом 1095 календарних днів після того, як такого платника податків було притягнуто до відповідальності, встановленої абзацом четвертим пункту 123.1 цієї статті - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 75 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість».
 
Враховано частково    
    -170- Ващук К.Т.
Абзац перший пункту 123.1 статті 123 викласти в редакції:
«123.1. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та /або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податку, що призводить до недоїмки в бюджет за даними податками, на підставах визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу,»
 
Враховано частково    
    -171- Бондарєв К.А.
Підпункт 12) доповнити таким текстом:
«Абзац перший пункту 123.1 статті 123 викласти в такій редакції:
«123.1 У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування, яка фактично отримана платником податків на розрахунковий рахунок в установі банку або яка в майбутніх податкових періодах фактично зарахована як сплата податкових зобов’язань за звітними податковими деклараціями, на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6, пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, -»
 
Відхилено (Обтяжує норму щодо складу правопорушення)   
    -172- Кабінет Міністрів України
у абзаці першому пункту 126.1 статті 126 слова «самостійно визначеного грошового зобов'язання» замінити на слова «узгоджену»;
 
Враховано    
    -173- Хомутиннік В.Ю.
в абзаці п’ятому слова «частиною першою»замінити словами «абзацом першим»;
абзац сьомий доповнити словами «крім випадків, встановлених розділом ІV цього Кодексу»;
 
Враховано    
    -174- Національний банк України
Податковий кодекс України доповнити новою статтею 128-1 такого змісту:
«Стаття 128-1. Порушення норм з регулювання обігу готівки
1. У разі порушення платником податку (крім банків та фізичних осіб) норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України такий платник податку притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день;
за неоприбуткування (не повне оприбуткування) готівки в касі - у розмірі неоприбуткованої суми;
за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівки під звіт без повного звітування щодо раніше виданої готівки - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;
за здійснення розрахунку готівкою при продажу товарів (послуг) без надання отримувачем платежу покупцю розрахункового документа встановленої форми, який би підтверджував сплату останнім готівки, - у розмірі сплачених коштів;
за перевищення граничних сум розрахунків у готівці, встановлених Національним банком України до осіб, визначених у статті 1087 Цивільного Кодексу України, - у розмірі такого перевищення;
2. Установити, що штрафні санкції, передбачені цим Кодексом, застосовуються до платників податків (крім банків та фізичних осіб)органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань Державної фінансової інспекції України, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, що чинні на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань».
 
Відхилено (Не норма Податкового кодексу. Притягнення до фінансової відповідальності не може бути застосовано за порушення акту, виданого Національним банком України)   
    -175- Хомутиннік В.Ю.
Після підпункту 14 пункту 1 законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«пункт 133.3 статті 133 доповнити абзацом такого змісту:
«Нерезиденти, що діють відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією, можуть провадити свою господарську діяльність без реєстрації у податковому органі»;
 
Враховано    
    -176- Кабінет Міністрів України
у підпункті 136.1.5 пункту 136.1 статті 136 після слів «охороняються законом» доповнити словами, а також суми відшкодування немайнової шкоди за рішенням Європейського суду»;
 
Враховано    
    -177- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 136.1.21 виключити
 
Враховано    
    -178- Хомутиннік В.Ю.
підпункт 136.1.22 пункту136.1. статті 136 викласти у такій редакції:
«136.1.22 вартість переданого рухомого складу залізничного транспорту загального користування від одної залізниці або підприємства залізничного транспорту загального користування іншим залізницям або підприємствам залізничного транспорту загального користування за рішенням Укрзалізниці.
Така передача вважається операцією з безоплатної передачі та приводить до зміни балансової вартості відповідної групи основних засобів сторони, що приймає і сторони, що передає»
 
Враховано    
    -179- Воропаєв Ю.М.
Пункт 136.1 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«вартість об’єктів концесії, отриманих (за виключенням випадків передбачених пунктом 137.19. статті 137) платником податків від концесієдавця та повернутих відповідно до договору концесії»;
 
Враховано    
    -180- Хомутиннік В.Ю.
у пункті 137.2.1 після слова «з бюджету» доповнити словами «або коштів за рахунок кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України «;
 
Враховано    
    -181- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 137.17 викласти в наступній редакції:
«Доходи платника податку у вигляді вартості основних засобів безоплатно отриманих або виготовлених чи споруджених за рахунок коштів бюджету чи кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України чи під гарантії Кабінету Міністрів України з метою здійснення їх експлуатації, які не враховані у складі доходу під час їх зарахування на баланс платника податку у відповідності з цим Кодексом визнаються, з метою оподаткування, доходами в сумі, що дорівнює сумі амортизації відповідних активів, нарахованих в порядку, передбаченому цим Кодексом, в момент нарахування такої амортизації»;
 
Враховано    
    -182- Хомутиннік В.Ю.
Статтю 137 доповнити новим пунктом 137.19 такого змісту:
«137.19. Доходи концесіонера у вигляді вартості основних засобів визначеної на рівні звичайної ціни, отриманих платником податків від концесієдавця відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», визнаються в сумі, що дорівнює сумі амортизації відповідних активів, нарахованої згідно з статтею 145 цього Кодексу, одночасно з її нарахуванням»;
 
Враховано    
    -183- Воропаєв Ю.М.
Статтю 137 доповнити новим пунктом 137.19 такого змісту:
«137.19. Доходи концесіонера у вигляді вартості основних засобів та нематеріальних активів визначеної на рівні звичайної ціни, отриманих платником податків від концесієдавця відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», визнаються в сумі, що дорівнює сумі амортизації відповідних активів, нарахованої згідно з статтею 145 цього Кодексу, одночасно з її нарахуванням»;
 
Враховано по суті (в правці н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
42. 15) у пункті 138.1 статті 138:
 
   41) у статті 138:
 
43. в абзаці другому слова та цифри „ з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, 138.11» замінити словами та цифрами „з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, 138.10.1 - 138.10.4, 138.11»;
 
-184- Кінах А.К.
У пункті 15 законопроекту цифри «138.10.1» замінити цифрами «138.10.2»
 
Враховано   у пункті 138.1:
в абзаці другому слова та цифри „ з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, 138.11» замінити словами та цифрами „з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, 138.10.2 - 138.10.4, 138.11»;
 
44. в абзаці третьому слова та цифри „з пунктами 138.10 - 138.12» замінити словами та цифрами „з пунктами 138.10.5 - 138.12»;
 
-185- Бондарєв К.А.
Підпункт 15) доповнити таким текстом:
«у пункті 138.5 після слів «були здійснені» доповнити словами «згідно з правилами бухгалтерського обліку».
 
Враховано   в абзаці третьому цифри «138.10 - 138.12» замінити цифрами „138.10.5 - 138.12»;
пункт 138.5 після слів «були здійснені» доповнити словами «згідно з правилами бухгалтерського обліку»;
абзац другий пункту 138.7 викласти в такій редакції:
«Платник податку має право самостійно визначати допустимі норми технічно неминучого браку в наказі по підприємству за умови обґрунтування його розміру. Такі самостійно встановлені платником податку норми діють до встановлення відповідних норм центральними органами виконавчої влади, що регулюють діяльність підприємств у відповідній галузі»;
у пункті 138.8:
після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
«загальновиробничі витрати, які відноситься на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку».
У зв’язку з цим абзаци п’ятий і шостий вважати відповідно абзацами шостим і сьомим;
доповнити підпунктом 138.8.5 такого змісту:
„138.8.5. До складу загальновиробничих витрат включаються:
а) витрати на управління виробництвом (оплата праці працівників апарату управління цехами, дільницями відповідно до законодавства тощо; внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього розділу, та медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя, в межах визначених абзацами другим та третім пункту 142.2 статті 142 розділу ІІІ Кодексу працівників апарату управління цехами; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо);
б) амортизація основних засобів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення;
в) амортизація нематеріальних активів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення;
г) витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, оперативну оренду основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення;
ґ) витрати на вдосконалення технології та організації виробництва (оплата праці та внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього розділу, працівників, зайнятих удосконаленням технології та організації виробництва, поліпшенням якості продукції, підвищенням її надійності, довговічності, інших експлуатаційних характеристик у виробничому процесі; витрати матеріалів, придбаних комплектувальних виробів і напівфабрикатів, оплата послуг сторонніх організацій);
д) витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інші послуги з утримання виробничих приміщень;
е) витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата праці загальновиробничого персоналу; внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього Кодексу; медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя, в межах визначених абзацами 2-3 пункту 142.2 статті 142 розділу ІІІ Кодексу робітників та працівників апарату управління виробництвом; витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг);
є) витрати на охорону праці, техніку безпеки, понесені відповідно до законодавства;
ж) суми витрат, пов'язаних із підтвердженням відповідності продукції, систем якості, систем управління якістю, екологічного управління довкіллям, персоналу, встановленим вимогам відповідно до Закону України "Про підтвердження відповідності";
з) суми витрат, пов'язаних з розвідкою/дорозвідкою та облаштуванням нафтових та газових родовищ (за винятком витрат на спорудження будь-яких свердловин, що використовуються для розробки нафтових та газових родовищ, понесених з моменту зарахування таких свердловин до експлуатаційного фонду, а також інших витрат, пов'язаних з придбанням/виготовленням основних засобів, які підлягають амортизації згідно зі статтею 148 цього Кодексу);
и) інші загальновиробничі витрати (внутрішньозаводське переміщення матеріалів, деталей, напівфабрикатів, інструментів зі складів до цехів і готової продукції на склади); нестачі незавершеного виробництва, нестачі і втрати від псування матеріальних цінностей у цехах у межах норм природного убутку згідно із затвердженими центральними органами виконавчої влади та погодженими Міністерством фінансів України нормативами»;
у пункті 138.10:
підпункт 138.10.1 виключити;
у підпункті 138.10.4:
підпункт «б» викласти у такій редакції:
«б) амортизацію наданих в оперативну оренду необоротних активів. Амортизацію необоротних та нематеріальних активів у складі об’єктів отриманих в концесію відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності»;
у підпункті «в»:
у абзаці третьому слова « (крім тих пенсій, що призначені особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах, включаючи особовий склад гірничорятувальних частин, з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України)» виключити;
у абзаці дев’ятому слова «Закону України «Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» замінити словами «закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління»;
42) у пункті 139.1 статті 139:
підпункт 139.1.6 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«У разі, коли платники податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначають базу оподаткування для нарахування податкових зобов’язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об’єкта основних засобів чи нематеріального активу»;
підпункт 139.1.9 викласти у такій редакції:
«139.1.9. витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу державної податкової служби та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов'язань за звітний податковий період. Платник податків зобов'язаний відновити втрачені, знищені або зіпсовані документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби, митного органу.
Якщо платник податку поновить зазначені документи в наступних податкових періодах, підтверджені витрати включаються до витрат за податковий період, на який припадає таке поновлення»;
у підпункті 139.1.10 слова «вартість торгових патентів» замінити словами «сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності»;
 
    -186- Кабінет Міністрів України
абзац другий пункту 138.7 статті 138 викласти в такій редакції:
«Платник податку має право самостійно визначати допустимі норми технічно неминучого браку в наказі по підприємству за умови обґрунтування його розміру. Такі самостійно встановлені платником податку норми діють до встановлення відповідних норм центральними органами виконавчої влади, що регулюють діяльність підприємств у відповідній галузі.»;
 
Враховано    
    -187- Кінах А.К.
Пункт 15 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
„Після абзацу четвертого пункту 138.8:доповнити абзацом такого змісту:
«загально виробничі витрати, які відноситься на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку».
У зв’язку з цим абзаци п’ятий і шостий вважати абзацами шостим і сьомим;
 
Враховано    
    -188- Кінах А.К.
у пункті 138.8 статті 138:
додати підпунктом 138.8.5 такого змісту:
„138.8.5. До складу загальновиробничих витрат включаються:
а) витрати на управління виробництвом (оплата праці працівників апарату управління цехами, дільницями відповідно до законодавства тощо; внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього розділу, та медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя, в межах визначених абзацами 2-3 пункту 142.2 статті 142 розділу ІІІ Кодексу працівників апарату управління цехами; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо);
б) амортизація основних засобів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення;
в) амортизація нематеріальних активів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення;
г) витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, оперативну оренду основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення;
ґ) витрати на вдосконалення технології та організації виробництва (оплата праці та внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього розділу, працівників, зайнятих удосконаленням технології та організації виробництва, поліпшенням якості продукції, підвищенням її надійності, довговічності, інших експлуатаційних характеристик у виробничому процесі; витрати матеріалів, придбаних комплектувальних виробів і напівфабрикатів, оплата послуг сторонніх організацій);
д) витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інші послуги з утримання виробничих приміщень;
е) витрати на обслуговування виробничого процесу (оплата праці загальновиробничого персоналу; внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього Кодексу; медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя, в межах визначених абзацами 2-3 пункту 142.2 статті 142 розділу ІІІ Кодексу робітників та працівників апарату управління виробництвом; витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг);
є) витрати на охорону праці, техніку безпеки, понесені відповідно до законодавства;
ж) суми витрат, пов'язаних із підтвердженням відповідності продукції, систем якості, систем управління якістю, екологічного управління довкіллям, персоналу, встановленим вимогам відповідно до Закону України "Про підтвердження відповідності";
з) суми витрат, пов'язаних з розвідкою/дорозвідкою та облаштуванням нафтових та газових родовищ (за винятком витрат на спорудження будь-яких свердловин, що використовуються для розробки нафтових та газових родовищ, понесених з моменту зарахування таких свердловин до експлуатаційного фонду, а також інших витрат, пов'язаних з придбанням/виготовленням основних засобів, які підлягають амортизації згідно зі статтею 148 цього Кодексу);
и) інші загальновиробничі витрати (внутрішньозаводське переміщення матеріалів, деталей, напівфабрикатів, інструментів зі складів до цехів і готової продукції на склади); нестачі незавершеного виробництва, нестачі і втрати від псування матеріальних цінностей у цехах у межах норм природного убутку згідно із затвердженими центральними органами виконавчої влади та погодженими Міністерством фінансів України нормативами»;
 
Враховано    
    -189- Кабінет Міністрів України
абзац «и» підпункту 138.10.1 пункту 138.1 статті 138 викласти в такій редакції:
«и) інші загальновиробничі витрати (внутрішньозаводське переміщення матеріалів, деталей, напівфабрикатів, інструментів зі складів до цехів і готової продукції на склади); нестачі незавершеного виробництва, нестачі і втрати від псування матеріальних цінностей у цехах у межах норм природного убутку згідно із затвердженими центральними органами виконавчої влади та погодженими Міністерством фінансів України нормативами; «
 
Враховано (у правці н.д.Кінаха А.К.)   
    -190- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
У абзаці а) підпункту 138.10.1 слова «та медичне страхування працівників апарату управління цехами,» виключити, замінивши словами «медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя, в межах визначених абзацами 2-3 пункту 142.2 статті 142 розділу ІІІ Кодексу працівників апарату управління цехами,» і далі по тексту.
 
Враховано (у правці н.д.Кінаха А.К.)   
    -191- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
У абзаці е) підпункту 138.10.1 слова «медичне страхування робітників та працівників апарату управління виробництвом відповідно до законодавства» виключити, замінивши словами «медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та страхування за довгостроковими договорами страхування життя, в межах визначених абзацами 2-3 пункту 142.2 статті 142 розділу ІІІ Кодексу робітників та працівників апарату управління виробництвом» і далі по тексту.
 
Враховано (у правці н.д.Кінаха А.К.)   
    -192- Кінах А.К.
Пункт 15 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„Підпункт 138.10.1 пункту 138.10 виключити».
 
Враховано    
    -193- Кінах А.К.
В абзаці другому підпункту 15 пункту 1 розділу І законопроекту після цифр „138.9» додати слова:
„138.10.2 - 138.10.4, 138.11 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 цього Кодексу»;
в абзаці третьому цього пункту слова „пунктом 140.1 статті 140 і» виключити.
 
Відхилено ( пунктом 140.1 не регулюється питання валових витрат)   
    -194- Кінах А.К.
Пункт 15 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„в підпункті 138.1.1 пункту 138.1 цифри „140.2» замінити на цифри „140.1».
 
Відхилено ( пунктом 140.1 не регулюється питання валових витрат)   
    -195- Хомутиннік В.Ю.
Підпункт 138.10.2 пункту 138.10 статті 138 доповнити підпунктом "є-1" такого змісту:
"є-1)- членські внески та платежі до об'єднань підприємств у випадках, якщо участь у таких об’єднаннях передбачено законодавством і є обов'язковою умовою здійснення господарської діяльності платника."
 
Відхилено    
    -196- Воропаєв Ю.М.
У підпункті 138.10.4:
Підпункт «б» викласти у такій редакції:
б) амортизацію наданих в оперативну оренду необоротних активів або основних засобів та нематеріальних активів у складі об’єктів отриманих в концесію відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності»
У третьому абзаці частини «в» після слів "Про пенсійне забезпечення" слова « (крім тих пенсій, що призначені особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах, включаючи особовий склад гірничорятувальних частин, з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України)» виключити.
 
Враховано    
    -197- Поляченко В.А.
Підпункт 15) пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«у абзаці дев’ятому підпункту 138.10.4 пункту 138.10 статті 138 Розділу ІІІ Податкового кодексу України слова «Закону України «Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» замінити словами «закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління»;
 
Враховано    
    -198- Терещук С.М.
підпункт в) підпункту 138.10.4 пункту 138.10 статті 138 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"До витрат платника податку, який зареєстрований як суб'єкт спеціального режиму оподаткування згідно із статтею 209 цього Кодексу, включається від'ємна різниця між сумами податку на додану вартість, нарахованими таким сільськогосподарським підприємством на ціну поставлених ним сільськогосподарських товарів протягом звітного або попередніх звітному періодів, та сумами податку на додану вартість, сплаченими (нарахованими) ним протягом звітного періоду на ціну виробничих факторів, визначених статтею 209 цього Кодексу."
 
Відхилено (Регулюється в розділі V)   
    -199- Полунєєв Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Аржевітін С.М.
Пункт 138.12 статті 138 доповнити новим підпунктом такого змісту:
138.12.4. суми коштів в розмірі, що дорівнює щорічному зменшенню банком на 0,5 відсотка від суми основного непогашеного боргу протягом наступних п’яти років, що слідують за трирічним строком повного та своєчасного виконання позичальником реструктуризованих зобов’язань за кредитним договором.
 
Відхилено    
    -200- Сушкевич В.М.
Розділ І доповнити новим пунктом 16 такого змісту;
16) пункт 138.12 доповнити новим підпунктом 138.12.4. такого змісту:
«сума коштів, перерахованих організатору фізкультурно-оздоровчих або спортивних заходів з метою підготовки і проведення фізкультурно-оздоровчих або спортивних заходів, а також суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, але не більше трьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного періоду»
Пункти 16-37 вважати відповідно пунктами 17-38.
 
Відхилено (Має регулюватися загальною нормою кодекса щодо добровільних внесків)   
    -201- Ляпіна К.М.
Підпункт 139.1.2 виключити
 
Відхилено (суперечить цивільно-правовим угодам)   
    -202- Хомутиннік В.Ю.
підпункт 139.1.6 пункту 139.1 статті 139 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«У разі, коли платники податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначають базу оподаткування для нарахування податкових зобов’язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об’єкта основних засобів чи нематеріального активу».
 
Враховано    
    -203- Забарський В.В.
пункт 139.1.6 пункту 139.1 статті 139 доповнити словами «крім сум податку на додану вартість, сплачених туристичним оператором при оплаті вартості послуг суб’єктів підприємницької діяльності, включених таким туристичним оператором до вартості туристичного продукту»
 
Враховано по суті (у пропозиції Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -204- Воропаєв Ю.М.
Підпункт 139.1.9 викласти у такій редакції:
«139.1.9. витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це органу державної податкової служби та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов'язань за звітний податковий період. Платник податків зобов'язаний відновити втрачені, знищені або зіпсовані документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби, митного органу.
Якщо платник податку поновить зазначені документи в наступних податкових періодах, підтверджені витрати включаються до витрат за податковий період, на який припадає таке поновлення».
 
Враховано    
    -205- Кабінет Міністрів України
у підпункті 139.1.10 пункту 139.1 статті 139 слова «вартість торгових патентів» замінити словами «сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності»;
 
Враховано    
    -206- Царьов О.А.
В підпункті 139.1.10 пункту 139.1 статті 139 ПК України замінити словосполучення «торгових патентів» на словосполучення «сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності»
 
Враховано (у правці КМУ)   
    -207- Королевська Н.Ю.
Доповнити проект такими змінами до статті 139 Податкового кодексу України:
"підпункт 139.1.12 пункту 139.1. статті 139 виключити".
 
Відхилено (Питання не включення до валових витрат платника податку на прибуток підприємств витрат, понесених у зв’язку з придбанням товарів, робіт та послуг у платника єдиного податку, доцільно розглядати у законопроекті № 8521)   
    -208- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом наступного змісту:
„підпункт 139.1.12 пункту 139.1 статті 139 виключити».
 
Відхилено (Питання не включення до валових витрат платника податку на прибуток підприємств витрат, понесених у зв’язку з придбанням товарів, робіт та послуг у платника єдиного податку, буде врегульовано у законопроекті № 8521)   
    -209- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Підпункт 139.1.12 виключити
 
Відхилено (Питання не включення до валових витрат платника податку на прибуток підприємств витрат, понесених у зв’язку з придбанням товарів, робіт та послуг у платника єдиного податку, доцільно розглядати у законопроекті № 8521)   
    -210- Ващук К.Т.
Підпункт 139.1.12 виключити
 
Відхилено (Питання не включення до валових витрат платника податку на прибуток підприємств витрат, понесених у зв’язку з придбанням товарів, робіт та послуг у платника єдиного податку, доцільно розглядати у законопроекті № 8521)   
45. 16) у пункті 140.1.1 статті 140 слова «який для банківських установ доповнюється переліком, затвердженим Національним банком України» виключити;
 
-211- Кінах А.К.
Пункт 16 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„140.1.2. витрати (крім тих, що підлягають амортизації), пов'язані з науково-технічним забезпеченням господарської діяльності, на винахідництво і раціоналізацію господарських процесів, проведення дослідно-експериментальних та конструкторських робіт, виготовлення та дослідження моделей і зразків, пов'язаних з основною діяльністю платника податку, витрати з нарахування роялті та придбання нематеріальних активів (крім тих, що підлягають амортизації) для їх використання в господарській діяльності платника податку.
До складу витрат не включаються нарахування роялті у звітному періоді на користь:
1) нерезидента (крім нарахувань на користь постійного представництва нерезидента, яке підлягає оподаткуванню згідно з пунктом 160.8, нарахувань, що здійснюються науково-дослідними та проектно-конструкторськими підприємствами суднобудівної промисловості, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, нарахувань, що здійснюються суб'єктами господарювання у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", та нарахувань за надання права на користування авторським, суміжним правом на кінематографічні фільми іноземного виробництва, музичні та літературні твори) в обсязі, що перевищує 4 відсотки доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням податку на додану вартість та акцизного податку) за рік, що передує звітному, а також у випадках, якщо виконується будь-яка з умов:
а) особа, на користь якої нараховуються роялті, є нерезидентом, що має офшорний статус з урахуванням пункту 161.3 статті 161 цього Кодексу;
б) особа, на користь якої нараховується плата за такі послуги, не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) такої плати за послуги за виключенням випадків, коли бенефіціар (фактичний власник) надав право отримувати таку винагороду іншим особам;
в) роялті виплачуються щодо об'єктів, права інтелектуальної власності щодо яких вперше виникли у резидента України.
Умови, зазначені у підпунктах б)-в), не розповсюджуються на включення до складу витрат нарахування роялті суб'єктами господарювання у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення»
 
Відхилено   43) у статті 140::
у пункті 140.1:
абзац першому підпункту 140.1.1 слова «який для банківських установ доповнюється переліком, затвердженим Національним банком України» виключити;
у підпункті 140.1.7:
в абзаці другому слова «в частині першій» замінити словами «в абзаці першому»
абзац четвертий викласти у такій редакції:
«До складу витрат на відрядження відносяться також витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що встановлена станом на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, що встановлена станом на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження»;
абзац третій пункту 140.2 після слів «у разі визнання» доповнити словом «судом»;
44) у статті 142:
у пункті 142.1 слова «відповідно до колективних договорів (угод)» виключити;
абзац другий пункту 142.2 після слів «страхування життя» доповнити словами «договору довірчого управління», а слова «добровільні внески на страхування (недержавне пенсійне забезпечення)» замінити словами «страхові платежі (страхові премії, страхові внески), пенсійні внески до недержавних пенсійних фондів та внески на рахунки учасників фондів банківського управління» ;
45) у статті 144:
у пункті 144.1:
абзац шостий після слів «фінансування на придбання» доповнити словом в дужках « (створення)»;
доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:
«вартість основних засобів, визначена на рівні звичайної ціни, отриманих в концесію відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності»;
46) підпункт 145.1.1 статті 145 доповнити абзацом такого змісту:
«Якщо відповідно до правовстановлюючого документу строк використання нематеріального активу не встановлено, строк використання визначається у розмірі 10 років безперервної експлуатації»;
47) у статті 146:
пункт 146.1.викласти у такій редакції:
«146.1. Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об'єктом, що входить до складу окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту, поліпшення таких засобів, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду) або отриманих в концесію чи створених (збудованих) концесіонером відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», як окремий об'єкт амортизації»;
пункт 146.12.викласти в такій редакції:
«146.12. Сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому такий ремонт та поліпшення були здійснені».
пункт 146.15 викласти в такій редакції:
«Нарахування амортизації окремого об’єкта припиняється, починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації такого об’єкта основних засобів або передачі його до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника податку або суду.
У цьому ж порядку відбувається виведення основних засобів з експлуатації внаслідок їх відчуження за рішенням суду.
У разі зворотного введення такого об’єкта в експлуатацію або передачі до складу виробничих основних засобів, для цілей амортизації приймається вартість, яка амортизується на момент його виведення з експлуатації (складу виробничих засобів) та збільшується на суму витрат, пов’язаних з ремонтом, модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією тощо. При цьому нарахування амортизації по такому об’єкту розпочинається у місяці, наступним за місяцем зворотнього введення об’єкта в експлуатацію або передачі до складу виробничих засобів»;
абзац п’ятий підпункту 146.17.2 пункту 146.17 після слів «зарахування на баланс» доповнити словами „та у разі прийняття на баланс залізниць або підприємств залізничного транспорту загального користування основних засобів інфраструктури залізничного транспорту, переданих для експлуатації з балансу юридичних осіб за їх рішенням»;
абзац перший пункту 146.19 викласти у такій редакції:
«146.19. У разі якщо договір оперативної оренди/лізингу чи концесії зобов'язує або дозволяє орендарю чи концесіонеру здійснювати ремонти/поліпшення об'єкта оперативної оренди/лізингу чи концесії, частина вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує віднесену на витрати згідно з абзацом другим пункту 146.11 та пункту 146.12 цієї статті, амортизується орендарем чи концесіонером як окремий об'єкт в порядку, встановленому для групи основних засобів, до якої відноситься об'єкт оперативної оренди/лізингу чи концесії, що ремонтується/поліпшується»;
48) у статті 148:
у пункті 148.1 слова і цифри „підпункту 138.10.1 пункту 138.10» замінити словами і цифрами „підпункту 138.8.5 пункту 138.8»;
пункт 148.6 після слів „відповідно до» доповнити словами і цифрами „підпункту 138.8.5 пункту 138.8 та»;
49) в абзаці другому пункту 150.1 статті 150 слова «частина перша» замінити словами «абзац перший»;
) абзац другий пункту 151.1 статті 151 після слова і цифр «пункту 10» доповнити словом і цифрою «підрозділу 4»;
50) у пункті 152.11 статті 152:
абзац восьмий викласти в такій редакції:
«У разі якщо суми коштів, що не перераховані до бюджету при застосуванні ставки податку нуль відсотків, використані не за цільовим призначенням, такі кошти зараховуються до бюджету в першому кварталі наступного звітного року»;
пункт 152.11 доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:
«Положення цього пункту не поширюється на платників податку, визначених пунктом 154.8 і 154.9 статі 154 цього Кодексу»;
 
    -212- Майборода С.Ф.
абзац 1) підпункту 140.1.2 пункту 140.1 статтв 140 Розділу ІІІ викласти у новій редакції:
«1) нерезидента (крім нарахувань на користь постійного представництва нерезидента, яке підлягає оподаткуванню згідно з пунктом 160.8, нарахувань, що здійснюються суб'єктами господарювання у сфері телебачення та радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення та радіомовлення», нарахувань за надання права на користування авторським, суміжним правом на кінематографічні фільми іноземного виробництва, музичні та літературні твори та нарахувань, що здійснюються суб'єктами господарювання у сфері науково-дослідної, дослідно-конструкторської та проектно-конструкторської діяльності)в обсязі, що не перевищує 4 відсотки доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (за вирахуванням податку на додану вартість та акцизного податку) за рік, що передує звітному, а також у випадках, якщо виконується будь-яка з умов:»
 
Відхилено (Призведе до звуження бази оподаткування, може бути використано як схема ухилення від оподаткування)   
    -213- Воропаєв Ю.М.
у підпункті 140.1.7:
в абзаці другому слова «в частині першій» замінити словами «в абзаці першому»
Абзац 4 підпункту 140.1.7 викласти у такій редакції:
«До складу витрат на відрядження відносяться також витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що встановлена станом на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, що встановлена станом на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.»
 
Враховано    
    -214- Кінах А.К.
У абзаці третьому пункту 140.2 після слова «у разі визнання» доповнити словом «судом»;
 
Враховано    
    -215- Бондарєв К.А.
Підпункт 16) доповнити таким текстом:
«Пункт 140.2 статті 140 викласти в такій редакції:
«140.2 У разі якщо після продажу товарів (основних засобів), виконання робіт, надання послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, в тому числі перерахунок у випадках повернення проданих товарів (основних засобів) чи права власності на такі товари (основні засоби, результати робіт, послуг) продавцю та повернення компенсації за них покупцю, платник податку – продавець та платник податку – покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат (балансової вартості основних засобів) у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.»
 
Враховано по суті (1 при визначенні терміну «товари»)   
    -216- Ляпіна К.М.
Пункт 140.3 викласти у такій редакції:
«140.3 До витрат не включається сума фактичних втрат товарів, крім втрат у межах норм природного убутку, крадіжок та псування товару з вини невстановленої особи в магазинах самообслуговування, але не більше 1% від обороту, чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним центральним органом виконавчої влади, або іншим органом, визначеним законодавством України. Випадки крадіжок та псування товару з вини невстановленої особи в магазинах самообслуговування мають бути підтверджені відповідними актами».
 
Відхилено (втрати не мають ознак незворотних і враховуються при визначенні націнок при продажу)   
    -217- Воропаєв Ю.М.
У пункті 142.1 слова «відповідно до колективних договорів (угод)» виключити.
 
Враховано    
    -218- Хомутиннік В.Ю.
в абзаці другому пункту 142..2 після слів «страхування життя» доповнити словами «договору довірчого управління», слова «добровільні внески на страхування (недержавне пенсійне забезпечення)» замінити словами «страхові платежі (страхові премії, страхові внески), пенсійні внески до недержавних пенсійних фондів та внески на рахунки учасників фондів банківського управління» ;
 
Враховано    
    -219- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
У пункті 142.2. абзаци другий та третій викласти в наступній редакції:
«Якщо відповідно до договору довгострокового страхування життя, договору добровільного медичного страхування або будь–якого виду недержавного пенсійного забезпечення платник цього податку зобов’язаний сплачувати за власний рахунок добровільні внески на страхування (недержавне пенсійне забезпечення, довгострокового страхування життя, добровільного медичного страхування) найманої ним фізичної особи, то такий платник податку має право включити до складу витрат кожного звітного податкового періоду (наростаючим підсумком) суму таких внесків, загальний обсяг якої не перевищує 40 відсотків заробітної плати, нарахованої такій найманій особі протягом податкового року, на який припадають такі податкові періоди.
При цьому сума таких платежів не може перевищувати подвійних розмірів, визначених у розділі ІV цього Кодексу, протягом такого податкового періоду.»
 
Відхилено (До прийняття Закону щодо медичного страхування)   
    -220- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
У пункті 143.2 після слів «чи рахунки учасників фондів банківського управління» додати слова «або за договором добровільного медичного страхування із податковою пільгою» і далі по тексту.
 
Відхилено (До прийняття Закону щодо медичного страхування)   
    -221- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом наступного змісту:
„в абзаці четвертому пункту 144.1 статті 144 після слів „та інших видів поліпшення основних фондів» додати слова і знаки „ (крім витрат на поточний і капітальний ремонт)»; слова і знаки „, що перевищує 10 відсотків вартості, яка амортизується, об’єкта основних засобів на початок звітного року».
 
Відхилено (суттєво звужує базу оподаткування)   
    -222- Царьов О.А.
У абзаці шостому пункту 144.1 статті 144 після слів «фінансування на придбання» доповнити словом в дужках « (створення)».
 
Враховано    
    -223- Кабінет Міністрів України
абзац шостий пункту 144.1 статті 144 викласти в такій редакції:
«капітальні інвестиції, отримані платником податку з бюджету, у вигляді цільового фінансування на придбання (створення) об’єкта інвестування (основного засобу, нематеріального активу) за умови визнання доходів пропорційно сумі нарахованої амортизації по такому об’єкту відповідно до положень підпункту 137.2.1 пункту 137.2 статті 137 цього Кодексу;
 
Враховано ( у правці Н.д.Царьова О.А.)   
    -224- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 144.1 доповнити абзацом такого змісту:
«вартість основних засобів та нематеріальних активів визначена на рівні звичайної ціни, отриманих в концесію відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності».
 
Враховано    
    -225- Воропаєв Ю.М.
Пункт 144.1 доповнити абзацом такого змісту:
«вартість основних засобів та нематеріальних активів визначена на рівні звичайної ціни, отриманих в концесію відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності».
 
Враховано по суті (у правці н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -226- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„доповнити пункт 144.2 статті 144 абзацом наступного змісту: „поточний і капітальний ремонт основних засобів»«
 
Відхилено (суттєво звужує базу оподаткування)   
    -227- Ващук К.Т.
Підпункт 145.1.1 доповнити абзацом:
«Якщо відповідно до правовстановлюючого документу строк використання нематеріального активу не встановлено, строк використання визначається у розмірі 10 років безперервної експлуатації.»
 
Враховано    
    -228- Воропаєв Ю.М.
Пункт 146.1.викласти у такій редакції:
«146.1. Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об'єктом, що входить до складу окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту, поліпшення таких засобів, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду) або отриманих в концесію чи створених (збудованих) концесіонером відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», як окремий об'єкт амортизації».
 
Враховано    
    -229- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„Пункт 146.11 статті 146 викласти в наступній редакції:
„146.11. Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, в тому числі орендованих, (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єктів, з віднесенням суми поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення»
 
Відхилено (суттєво звужує базу оподаткування)   
    -230- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„Пункт 146.12 статті 146 викласти в наступній редакції:
„146.12. Сума витрат, що здійснюються для підтримання об‘єкта в робочому стані та отримання первісно визначеної суми майбутньої економічної вигоди від його використання (витрати на поточний і капітальний ремонт), відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому такі ремонт та поліпшення були здійснені».
 
Відхилено (суттєво звужує базу оподаткування)   
    -231- Воропаєв Ю.М.
Пункт 146.12.викласти у такій редакції:
«146.12. Сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому такий ремонт та поліпшення були здійснені».
 
Враховано    
    -232- Ващук К.Т.
Підпункт 146.15 викласти в наступній редакції:
Нарахування амортизації окремого об’єкта припиняється, починаючи з місяця, наступного за місяцем виведення з експлуатації такого об’єкта основних засобів або передачі його до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника податку або суду.
У цьому ж порядку відбувається виведення основних засобів з експлуатації внаслідок їх відчуження за рішенням суду.
У разі зворотного введення такого об’єкта в експлуатацію або передачі до складу виробничих основних засобів, для цілей амортизації приймається вартість, яка амортизується на момент його виведення з експлуатації (складу виробничих засобів) та збільшується на суму витрат, пов’язаних з ремонтом, модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією тощо. При цьому нарахування амортизації по такому об’єкту розпочинається у місяці, наступним за місяцем зворотнього введення об’єкта в експлуатацію або передачі до складу виробничих засобів».
 
Враховано    
    -233- Хомутиннік В.Ю.
абзац п’ятий підпункту 146.17.2 пункту 146.17 статті 146 після слів «зарахування на баланс» доповнити словами у такій редакції :
„та у разі прийняття на баланс залізниць або підприємств залізничного транспорту загального користування основних засобів інфраструктури залізничного транспорту, переданих для експлуатації з балансу юридичних осіб за їх рішенням.»
 
Враховано    
    -234- Воропаєв Ю.М.
Абзац перший пункту 146.19 викласти у такій редакції:
«146.19. У разі якщо договір оперативної оренди/лізингу чи концесії зобов'язує або дозволяє орендарю чи концесіонеру здійснювати ремонти/поліпшення об'єкта оперативної оренди/лізингу чи концесії, частина вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує віднесену на витрати згідно з абзацом другим пункту 146.11 та пункту 146.12 цієї статті, амортизується орендарем чи концесіонером як окремий об'єкт в порядку, встановленому для групи основних засобів, до якої відноситься об'єкт оперативної оренди/лізингу чи концесії, що ремонтується/поліпшується.»
 
Враховано    
    -235- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
„В пункті 148.1 статті 148 слова „підпункту 138.10.1 пункту 138.10» замінити словами „підпункту 138.8.5 пункту 138.8».
 
Враховано    
    -236- Кінах А.К.
у пункті 148.6 статті 148 після слів „відповідно до» доповнити словами і цифрами „підпункту 138.8.5 та»;
 
Враховано    
    -237- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити законопроект новим пунктом такого змісту:
в абзаці другому пункту 150.1 статті 150 слова «частина перша» замінити словами «абзац перший»;
«в абзаці другому пункту 151.1 статті 151 після слів і цифр «пункту 10» доповнити словами і цифрою «підрозділу 4»
 
Враховано    
    -238- Кінах А.К.
абзац восьмий пункту 152.11 статті 152 викласти в такій редакції:
«У разі якщо суми коштів, що не перераховані до бюджету при застосуванні ставки податку нуль відсотків, використані не за цільовим призначенням, такі кошти зараховуються до бюджету в першому кварталі наступного звітного року»
 
Враховано    
    -239- Корж П.П.
Доповнити статтю 1 розділу І законопроекту пунктом 16)-1 наступного змісту:
«16)-1 У статті 152:
Пункт 152.11 доповнити новим реченням такого змісту:
«Положення цього пункту не поширюється на платників податку, визначених пунктом 154.8 статі 154 цього Кодексу».
 
Враховано    
    -240- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити статтю 1 розділу І законопроекту новим пунктом наступного змісту:
« У статті 152:
Пункт 152.11 доповнити новим реченням такого змісту:
«Положення цього пункту не поширюється на платників податку, визначених пунктом 154.9 статі 154 цього Кодексу».
 
Враховано    
    -241- Корж П.П.
Статтю 152 доповнити новим пунктом 152.12 такого змісту:
«152.12 Для підприємств паливно-енергетичного комплексу податок нараховується за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно із статтею 149 цього Кодексу зменшеної на суму:
- фактично понесених витрат на заходи, передбачені інвестиційними програмами, схваленими органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетиці і на ринку природного газу, на капітальні вкладення з будівництва (реконструкції, модернізації) міждержавних, магістральних та розподільчих (локальних) електричних мереж, електричних станцій, теплоелектроцентралей, магістральних газопроводів, газорозподільних мереж, підземних сховищ газу та встановлення лічильників газу населенню, у тому числі сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування вищевказаних цілей;
- фактично понесених витрат в межах інвестиційної складової, затвердженої органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетиці і на ринку природного газу, необхідної для повернення кредитів та інвестицій а також погашення облігацій, залучених енергогенеруючими компаніями з метою фінансування капітальних вкладень з будівництва (реконструкції, модернізації) обладнання електричних станцій і теплоелектроцентралей, відповідно до переліку затвердженого Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом;
- фактично понесених витрат в межах передбачених проектами, фінансування яких здійснюється за рахунок суб’єктів природних монополій, виробників електричної та/або теплової енергії відповідно до рішень Кабінету Міністрів України»;
 
Відхилено (ст. 152 не регулює питання визначення податкової бази і застосування податкових пільг)   
46. 17) у статті 153:
 
-242- Кінах А.К.
„в підпункті 153.1.2 пункту 153.1 статті 153 слова „визнання таких витрат згідно з цим розділом» замінити словами „здійснення операції з такого придбання».
 
Враховано   51) у статті 153:
у підпункті 153.1.2 пункту 153.1 слова „визнання таких витрат згідно з цим розділом» замінити словами «здійснення операції з такого придбання»;
у пункті 153.4:
в абзаці третьому підпункту 153.4.1:
слова «емісією (випуском) облігацій» замінити словами «розміщенням або наступним продажем боргових цінних паперів»;
слова «у тому числі шляхом погашення (викупу) ощадних (депозитних) сертифікатів (іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю)» і слова «погашенням облігацій» виключити;
в абзаці третьому підпункту 153.4.2:
слово «облігацій» замінити словами «боргових цінних паперів»;
слова «у тому числі шляхом придбання ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів із фіксованою дохідністю» та слова «придбанням облігацій» виключити;
у пункті 153.8:
слова «деривативами» та «деривативів», виключити;
абзац другий після слова «обміну» доповнити словами «викупу емітентом, погашення»;
в абзаці третьому після слова у дужках «емітенту» доповнити словами «під час розміщення)», а слова «крім придбання під час первинного розміщення» виключити;
в абзаці четвертому:
перше речення доповнити словами «в тому числі окремий облік операцій з цінними паперами, придбаними під час їх розміщення, повторного продажу емітентом чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу»;
доповнити реченням такого змісту:
«Витрати платника податку, понесені при придбанні цінних паперів, які використані платником в операціях РЕПО, не враховуються у визначені фінансових результатів за операціями з торгівлі цінними паперами в періоді виконання договору РЕПО, а враховуються при визначені фінансових результатів за операціями РЕПО в порядку, передбаченому в пункті 153.9 цієї статті»;
в абзаці шостому після слів «від продажу» доповнити словами у дужках « (обміну, викупу емітентом, погашення, або інших способів відчуження)»;
 
    -243- Кінах А.К.
В абзаці третьому підпункту 153.3.2 пункту 153.3 статті 153 після слів „фіксованого сільськогосподарського податку» додати слова „та платниками, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності,».
 
Відхилено    
    -244- Хомутиннік В.Ю.
у пункті 153.4:
в абзаці третьому підпункту 153.4.1:
слова «емісією (випуском) облігацій» замінити словами «розміщенням або наступним продажем боргових цінних паперів»,
слова «у тому числі шляхом погашення (викупу) ощадних (депозитних) сертифікатів (іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю)», а також слова «погашення облігацій» виключити;
 
Враховано    
    -245- Хомутиннік В.Ю.
в абзаці третьому підпункту 153.4.2:
слово «облігацій» замінити словами «боргових цінних паперів»;
слова «у тому числі шляхом придбання ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів із фіксованою дохідністю» та слова «придбанням облігацій» виключити;
 
Враховано    
    -246- Хомутиннік В.Ю.
у пункті 153.8:
слова «деривативами» та «деривативів», виключити;
в абзаці другому після слова «обміну» доповнити словами «викупу емітентом, погашення»;
в абзаці третьому після слова у дужках «емітенту» доповнити словами «під час розміщення)», а слова «крім придбання під час первинного розміщення» вилучити;
в абзаці четвертому:
перше речення доповнити словами «в тому числі окремий облік операцій з цінними паперами, придбаними під час їх розміщення, повторного продажу емітентом чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу»;
доповнити реченням такого змісту:
«Витрати платника податку, понесені при придбанні цінних паперів, які використані платником в операціях РЕПО, не враховуються у визначені фінансових результатів за операціями з торгівлі цінними паперами в періоді виконання договору РЕПО, а враховуються при визначені фінансових результатів за операціями РЕПО в порядку, передбаченому в пункті 153.9 цієї статті»;
в абзаці шостому після слів «від продажу» доповнити словами у дужках « (обміну, викупу емітентом, погашення, або інших способів відчуження)»;
 
Враховано    
    -247- Воропаєв Ю.М.
Викласти п. 17 частини 1 розділу І законопроекту в наступній редакції:
«17) у статті 153:
Викласти абзац 3 п. 153.8 в наступній редакції:
«Під терміном «витрати» слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю (у тому числі емітенту) цінних паперів, деривативів або інших, ніж цінні папери, корпоративних прав, як компенсація їх вартості. До складу витрат включається також сума будь-якої заборгованості покупця, яка виникає у зв'язку з таким придбанням.»
 
Враховано (В правці Н.д.Хомутинніка В.Ю)   
    -248- Корж П.П.
Викласти п. 17 частини 1 розділу І законопроекту в наступній редакції:
«17) у статті 153:
Викласти абзац 3 п. 153.8 в наступній редакції:
«Під терміном «витрати» слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену (нараховану) платником податку продавцю (у тому числі емітенту) цінних паперів, деривативів або інших, ніж цінні папери, корпоративних прав, як компенсація їх вартості. До складу витрат включається також сума будь-якої заборгованості покупця, яка виникає у зв'язку з таким придбанням.»
підпункт 153.13.10 пункту 153.13 статті 153 доповнити словами «фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону»;
в абзаці другому підпункту 153.15.1 пункту 153.15 слово «фондів» замінити словом «засобів»
 
Враховано (В правці Н.д.Хомутинніка В.Ю)   
47. після абзацу шостого пункту 153.8 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
   після абзацу шостого пункту 153.8 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
48. «При здійсненні платником податку операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, або інших, ніж цінні папери, корпоративних прав або в момент їх зворотного викупу чи погашення емітентом, що придбанні платником податку під час їх розміщення чи в результаті здійснення внеску до статутного капіталу емітента корпоративних прав доходи від таких операцій визначаються в момент їх продажу або іншого відчуження з урахування витрат, понесених при придбанні таких цінних паперів. При цьому понесені витрати на придбання названих цінних паперів обліковуються в складі інших витрат і не враховуються при визначенні об’єкта оподаткуванні відповідно до цього Кодексу»;
 
-249- Хомутиннік В.Ю.
після абзацу шостого пункту 153.8 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
«У разі якщо, платник податку виступає інвестором при первинному розміщенні цінних паперів або наступного продажу власних акцій емітентом чи при внесенні коштів до статутного капіталу емітента, то витрати, сплачені (нараховані) таким платником податку емітенту таких цінних паперів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження таких цінних паперів.»;
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим;
 
Враховано   «У разі якщо, платник податку виступає інвестором при первинному розміщенні цінних паперів або наступного продажу власних акцій емітентом чи при внесенні коштів до статутного капіталу емітента, то витрати, сплачені (нараховані) таким платником податку емітенту таких цінних паперів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від відчуження таких цінних паперів».
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим;
 
    -250- Кабінет Міністрів України
абзац третій підпункту 17 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«У разі якщо, платник податку виступає інвестором при первинному розміщенні цінних паперів, то витрати, сплачені (нараховані) таким платником податку емітенту таких цінних паперів, понесені на придбання цінних паперів при первинному розміщенні, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких цінних паперів.»;
 
Враховано по суті (В правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
49. в абзаці сьомому пункту 153.8 після слова «витрати» доповнити словами в дужках « (включаючи витрати на придбання цінних паперів, інших корпоративних прав під час їх розміщення)»;
 
-251- Кабінет Міністрів України
абзац четвертий підпункту 17 пункту 1 розділу І виключити;
 
Враховано   у пункті 153.9:
в абзаці першому після слова «з розміщення» доповнити словами «та наступного продажу»;
пункт доповнити абзацами такого змісту:
«Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з купівлі (продажу) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) (операції РЕПО), якщо такі операції не передбачають перехід права власності на цінні папери. Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається по кожній такій операції, як різниця між ціною продажу (купівлі) цінних паперів та ціною їх зворотної купівлі (продажу), в податковому періоді, в якому відбулась зворотна купівля (продаж) таких цінних паперів.
За операціями з купівлі (продажу) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) (операції РЕПО), якщо такі операції передбачають перехід права власності на цінні папери фінансовий результат визначається в порядку, який передбачений для операцій з торгівлі цінними паперами в пункті 153.8
За операціями з деривативами (похідними інструментами) визначається загальний результат платника податку від таких операцій за звітний податковий період за даними бухгалтерського обліку. Від’ємний результат від операцій з деривативами переноситься на зменшення результату від операцій з деривативами наступних звітних періодів у порядку, визначеному статтею 150 цього Розділу. Позитивний результат (з урахуванням від’ємного результату від операцій з деривативами минулих періодів) включається до складу доходів платника податку за результатами такого звітного податкового періоду. Усі інші витрати та доходи платника податку за операціями з деривативами враховуються у визначенні об'єкта оподаткування такого платника податку на загальних умовах, встановлених цим Кодексом.
Норми цього Кодексу щодо звичайних цін не застосовуються при проведенні операцій РЕПО чи операцій з деривативами.
Первинними документами для підтвердження доходів і витрат за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами) можуть бути:
для торговців цінними паперами-учасників фондової біржі – біржовий звіт за звітний період;
для платників податку – клієнтів торговців цінними паперами-учасників фондової біржі – звіт торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем»;
 
    -252- Бондарєв К.А.
Підпункт 17) доповнити таким текстом:
«останній абзац пункту 153.8, статті 153 викласти в такій редакції:
«Усі інші витрати та доходи платника податку, крім витрат та доходів за операціями з цінними паперами, деривативами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами, визначеними цим підпунктом, враховуються у визначенні об’єкта оподаткування такого платника податку на загальних умовах, встановлених цим Кодексом.»
 
Враховано по суті   
    -253- Хомутиннік В.Ю.
У пункті 153.9:
в абзаці першому після слова «з розміщення» доповнити словами «та наступного продажу»;
пункт доповнити абзацами такого змісту:
«Норми пункту 153.8 статті 153 цього Кодексу не поширюються на операції з купівлі (продажу) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) (операції РЕПО), якщо такі операції не передбачають перехід права власності на цінні папери. Фінансовий результат за такими операціями платника податку визначається по кожній такій операції, як різниця між ціною продажу (купівлі) цінних паперів та ціною їх зворотної купівлі (продажу), в податковому періоді, в якому відбулась зворотна купівля (продаж) таких цінних паперів.
За операціями з купівлі (продажу) цінних паперів із зобов’язанням зворотного їх продажу (купівлі) (операції РЕПО), якщо такі операції передбачають перехід права власності на цінні папери фінансовий результат визначається в порядку, який передбачений для операцій з торгівлі цінними паперами в пункті 153.8
За операціями з деривативами (похідними інструментами) визначається загальний результат платника податку від таких операцій за звітний податковий період за даними бухгалтерського обліку. Від’ємний результат від операцій з деривативами переноситься на зменшення результату від операцій з деривативами наступних звітних періодів у порядку, визначеному статтею 150 цього Розділу. Позитивний результат (з урахуванням від’ємного результату від операцій з деривативами минулих періодів) включається до складу доходів платника податку за результатами такого звітного податкового періоду. Усі інші витрати та доходи платника податку за операціями з деривативами враховуються у визначенні об'єкта оподаткування такого платника податку на загальних умовах, встановлених цим Кодексом.
Норми цього Кодексу щодо звичайних цін не застосовуються при проведенні операцій РЕПО чи операцій з деривативами.
Первинними документами для підтвердження доходів і витрат за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами) можуть бути:
для торговців цінними паперами-учасників фондової біржі – біржовий звіт за звітний період;
для платників податку – клієнтів торговців цінними паперами-учасників фондової біржі – звіт торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем».
 
Враховано    
    -254- Царьов О.А.
пункт 153.8. статті 158 доповнити абзацом:
У разі якщо, платник податку виступає інвестором при первинному розміщенні цінних паперів, то витрати, сплачені (нараховані) таким платником податку емітенту таких цінних паперів, понесені на придбання цінних паперів при первинному розміщенні, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких цінних паперів.
 
Враховано (В правці Н.д.Хомутинніка)   
50. підпункт 153.13.10 пункту 153.13 статті 153 доповнити словами «фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону»;
 
-255- Царьов О.А.
підпункт 153.13.10. пункту 153.10 статті 153 ПК України після слів активами інститутів спільного інвестування» доповнити текстом наступного змісту:
«фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону».
 
Враховано   підпункт 153.13.10 пункту 153.13 статті 153 доповнити словами «фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону»;
 
    -256- Кабінет Міністрів України
абзац п’ятий підпункту 17 пункту 1 розділу І виключити;
 
Відхилено    
    -257- Королевська Н.Ю.
Абзац п’ятий підпункту 17 пункту 1 проекту виключити;
 
Відхилено    
51. в абзаці другому підпункту 153.15.1 пункту 153.15 слово «фондів» замінити словом «засобів»;
 
-258- Хомутиннік В.Ю.
абзац другий підпункту 153.15.1 пункту 153.15 статті 153 викласти в такій редакції:
«Об’єкти основних засобів та нематеріальних активів юридичної особи, що припиняється у зв’язку з проведенням реорганізації, включається до складу відповідних груп основних засобів та нематеріальних активів платника податків - правонаступника за балансовою вартістю на дату затвердження передавального акта та підлягає амортизації в порядку, визначеному статтями цього Кодексу».
 
Враховано   абзац другий підпункту 153.15.1 пункту 153.15 статті 153 викласти в такій редакції:
«Об’єкти основних засобів та нематеріальних активів юридичної особи, що припиняється у зв’язку з проведенням реорганізації, включається до складу відповідних груп основних засобів та нематеріальних активів платника податків - правонаступника за балансовою вартістю на дату затвердження передавального акта та підлягає амортизації в порядку, визначеному статтями цього Кодексу»;
52) у статті 154:
пункт 154.8 викласти у такій редакції:
«Звільняється від оподаткування прибуток підприємств паливно-енергетичного комплексу в межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму:
передбачених інвестиційними програмами, схваленими органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетиці і на ринку природного газу, на капітальні вкладення з будівництва (реконструкції, модернізації) міждержавних, магістральних та розподільчих (локальних) електричних мереж, електричних станцій, теплоелектроцентралей, магістральних газопроводів, газорозподільних мереж, підземних сховищ газу та встановлення лічильників газу населенню, у тому числі сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування вищевказаних цілей;
передбачених проектами, фінансування яких здійснюється за рахунок суб’єктів природних монополій, виробників електричної та/або теплової енергії відповідно до рішень Кабінету Міністрів України;
витрат в межах інвестиційної складової, затвердженої органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетиці і на ринку природного газу, необхідної для повернення кредитів, інвестицій, погашення облігацій (боргових цінних паперів), випущених (отриманих) енергогенеруючими компаніями, з метою фінансування капітальних вкладень з будівництва (реконструкції, модернізації) обладнання електричних станцій і теплоелектроцентралей, відповідно до плану будівництва (реконструкції, модернізації), затвердженого Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом»;
доповнити статтю пунктом 154.9 такого змісту:
«154.9. Звільняється від оподаткування прибуток суб’єктів господарювання водо-, теплопостачання та водовідведення в межах витрат, передбачених інвестиційними програмами, погодженими органом місцевого самоврядування (в межах його компетенції) та схваленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (для суб’єктів, регулювання діяльності яких здійснює така комісія), на капітальні інвестиції в будівництво (реконструкцію, модернізацію) об’єктів водо-, теплопостачання та водовідведення, та/або сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування зазначених цілей»;
53) в абзаці першому статті 155 після слів «сільськогосподарської продукції» додати слова «визначеної статтею 209 цього Кодексу»;
54) у статті 156:
у підпункті 156.1.1 пункту 156.1:
абзац дванадцятий після слова «надання» доповнити словом «ним»;
абзац п’ятнадцятий виключити;
абзац четвертий підпункту 156.2.1 пункту 156.2 виключити;
55) абзац другий підпункту 159.2.2 пункту 159.2 статті 159 викласти у такій редакції:
«для банків – 20 відсотків (на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2013 – 30 відсотків) суми заборгованості за всіма видами операцій, зазначених у підпункті 159.2.1 пункту 159.2 цієї статті, а саме: суми непогашеної основної суми боргу та нарахованих процентів і комісій, а також суми наданих гарантій на останній робочий день звітного податкового періоду»;
56) пункт 160.9 статті 160 викласти у такій редакції:
«160.9. Резиденти, які надають агентські, довірчі, комісійні та інші подібні послуги з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь тільки даного нерезидента (в тому числі укладення договорів з іншими резидентами від імені і на користь даного нерезидента), утримують і перераховують до відповідного бюджету податок із доходу, отриманого таким нерезидентом із джерел в Україні, визначений у порядку, передбаченому для оподаткування прибутків нерезидентів, що проводять діяльність на території України через постійне представництво. При цьому такі резиденти не підлягають додатковій реєстрації в органах державної податкової служби як платники податку.
Положення цього пункту не розповсюджується на випадки надання резидентами агентських, довірчих, комісійних та інших подібних посередницьких послуг з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь нерезидентів у випадку, якщо вони надають зазначені послуги в рамках своєї основної (звичайної) діяльності»;
 
    -259- Кабінет Міністрів України
абзац шостий підпункту 17 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«абзац другий підпункту 153.15.1 пункту 153.15 статті 153 викласти в такій редакції:
«Об’єкти основних засобів та нематеріальних активів юридичної особи, що припиняється, включається до складу відповідних груп основних засобів та нематеріальних активів за балансовою вартістю платника податків - правонаступника на дату затвердження передавального акта та підлягає амортизації в порядку, визначеному статтями цього Кодексу»;
 
Враховано по суті (у попередній правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -260- Кінах А.К.
Підпункти 2.9, 2.11 і 2.13 та останній абзац пункту 154.6 статті 154 виключити.
 
Відхилено (Втрати бюджету, за даними МФУ близько 400 млн. грн У разі звільнення від оподаткування дивідендів, що виплачуються новоствореними або малими підприємствами, можливе використання таких підприємств у схемах ухилення від оподаткування)   
    -261- Горіна І.А.
У пункт 154.6 підпункт 2.11 виключити.
 
Відхилено    
    -262- Забарський В.В.
Пункт 154.6 статті 154 розділу ІІІ доповнити абзацом наступного змісту:
«У разі коли у звітному податковому періоді платники податку зазначені у підпунктах "а", "б", "в" цього пункту отримали дохід (прибуток) від платників єдиного податку, то такий дохід (прибуток) оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу.»
 
Відхилено    
    -263- Корж П.П.
Після підпункту 16 статті 1 розділу І додати новий підпункт 17 наступного змісту:
«17. У пункті 154.8 статті 154 після слів « (реконструкції, модернізації)» додати слово «електростанцій».
 
Відхилено (До концептуального вирішення питання урядом щодо фінансування енергетичної галузі)   
    -264- Корж П.П.
Доповнити статтю 1 розділу І законопроекту пунктом 17)-1 наступного змісту:
«17)-1 Пункт 154.8 статті 154.8 викласти у такій редакції:
««Звільняється від оподаткування прибуток підприємств паливно-енергетичного комплексу в межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму:
- передбачених інвестиційними програмами, схваленими органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетиці і на ринку природного газу, на капітальні вкладення з будівництва (реконструкції, модернізації) міждержавних, магістральних та розподільчих (локальних) електричних мереж, електричних станцій, теплоелектроцентралей, магістральних газопроводів, газорозподільних мереж, підземних сховищ газу та встановлення лічильників газу населенню, у тому числі сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування вищевказаних цілей;
- передбачених проектами, фінансування яких здійснюється за рахунок суб’єктів природних монополій, виробників електричної та/або теплової енергії відповідно до рішень Кабінету Міністрів України;
-витрат в межах інвестиційної складової, затвердженої органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетиці і на ринку природного газу, необхідної для повернення кредитів, інвестицій, погашення облігацій (боргових цінних паперів), випущених (отриманих) енергогенеруючими компаніями, з метою фінансування капітальних вкладень з будівництва (реконструкції, модернізації) обладнання електричних станцій і теплоелектроцентралей, відповідно до плану будівництва (реконструкції, модернізації), затвердженого Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом»;
 
Враховано    
    -265- Хомутиннік В.Ю.
доповнити статтю 154 пунктом 154.9 такого змісту:
«154.9. Звільняється від оподаткування прибуток суб’єктів господарювання водо-, теплопостачання та водовідведення в межах витрат, передбачених інвестиційними програмами, погодженими органом місцевого самоврядування (в межах його компетенції) та схваленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (для суб’єктів, регулювання діяльності яких здійснює така комісія), на капітальні інвестиції в будівництво (реконструкцію, модернізацію) об’єктів водо-, теплопостачання та водовідведення, та/або сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування зазначених цілей.»;
 
Враховано    
    -266- Кінах А.К.
В абзаці першому статті 155 після слів «сільськогосподарської продукції» додати слова «визначеної статтею 209 цього Кодексу».
 
Враховано    
    -267- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Абзац дванадцятий підпункту 156.1.1 після слова «надання» доповнити словом «ним».
 
Враховано    
    -268- Хомутиннік В.Ю.
Абзац 15 підпункту 156.1.1 виключити.
 
Враховано (Технічна правка. Абзац дублює частину абзацу дванадцятого цього підпункту)   
    -269- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Абзац четвертий підпункту 156.2.1 виключити.
 
Враховано    
    -270- Ващук К.Т.
Абзац перший підпункту 159.1.2 пункту 159.1 статті 159 викласти в наступній редакції:
«159.1.2. Платник податку - покупець у разі затримання без погодження з продавцем (постачальником) оплати вартості одержаних у поточному або попередніх звітних податкових періодах товарів, робіт, послуг (надання інших видів компенсації їх вартості) зобов'язаний зменшити витрати на вартість такої заборгованості, визнану судом чи за виконавчим написом нотаріуса, у податковому періоді, на який припадає день набрання законної сили рішення суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини) або вчинення нотаріусом виконавчого напису.»
 
Відхилено (Податковим кодексом України передбачено реформування методологічних засад визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток та класифікацію доходів і витрат за принципом «нарахування та відповідності доходів та витрат», прийнятим у бухгалтерському обліку. Витрати у покупця при здійсненні передоплати за товар не виникають та на об’єкт оподаткування не впливають)   
    -271- Кабінет Міністрів України
Абзац другий підпункту 159.2.2 викласти у такій редакції:
«для банків – 20 відсотків (на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2013 – 30 відсотків) суми заборгованості за всіма видами операцій, зазначених у підпункті 159.2.1 пункту 159.2 цієї статті, а саме: суми непогашеної основної суми боргу та нарахованих процентів і комісій, а також суми наданих гарантій на останній робочий день звітного податкового періоду».
 
Враховано    
    -272- Національний банк України
Пункт 159.3 статті 159 Податкового кодексу України доповнити новим підпунктом 159.3.13 такого змісту:
«159.3.13. Не забезпечена заставою заборгованість фізичних осіб, відшкодовується за рахунок страхового резерву кредитора за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення іншого майна позичальника, не призвели до повного погашення заборгованості.
Не забезпечена заставою заборгованість юридичних осіб відшкодовується за рахунок страхового резерву у разі коли кредитор не може звернутися до суду із заявою про порушення справи про банкрутство позичальника у зв’язку з тим, що безсуперечні вимоги такого кредитора до боржника сукупно становлять суму, меншу ніж 300 мінімальних розмірів заробітної плати, та інші дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна позичальника, не призвели до повного погашення заборгованості».
 
Відхилено (може призвести до подвійного врахування витрат, як формування резервів так і прямого списання заборгованості)   
    -273- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Абзац другий пункту 160.6 після слів «Зелена карта» доповнити словами: «за договорами страхування ризиків, пов'язаних з морськими перевезеннями, комерційною авіацією, запуском космічних ракет і фрахтом (включаючи супутники), у разі, якщо об'єктом страхування є майнові інтереси, пов'язані з товарами, які транспортуються, та/або транспортним засобом, яким вони транспортуються, та/або будь-яка відповідальність, що виникає у зв'язку з таким транспортуванням товарів, за договорами страхування ризиків відповідно до міжнародних правил торгівлі».
 
Відхилено    
    -274- Воропаєв Ю.М.
Пункт 160.9 викласти у такій редакції:
«160.9. Резиденти, які надають агентські, довірчі, комісійні та інші подібні послуги з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь тільки даного нерезидента (в тому числі укладення договорів з іншими резидентами від імені і на користь даного нерезидента), утримують і перераховують до відповідного бюджету податок із доходу, отриманого таким нерезидентом із джерел в Україні, визначений у порядку, передбаченому для оподаткування прибутків нерезидентів, що проводять діяльність на території України через постійне представництво. При цьому такі резиденти не підлягають додатковій реєстрації в органах державної податкової служби як платники податку.
Положення даного пункту не розповсюджується на випадки надання резидентами агентських, довірчих, комісійних та інших подібних посередницьких послуг з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь нерезидентів у випадку, якщо вони надають зазначені послуги в рамках своєї основної (звичайної) діяльності».
 
Враховано    
52. 18) у статті 164:
 
-275- Кабінет Міністрів України
пункт 164.1 викласти у такій редакції:
«164.1. Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених відповідними нормами цього розділу.
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
У випадку використання права на податкову знижку, базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням пункту 164.6 цієї статті на суми податкової знижки такого звітного року.»
 
Враховано   57) у статті 164:
пункт 164.1 викласти у такій редакції:
«164.1. Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених відповідними нормами цього розділу.
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
У випадку використання права на податкову знижку, базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням пункту 164.6 цієї статті на суми податкової знижки такого звітного року.
Базою оподаткування для доходів, отриманих, від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 цього Кодексу»;
 
    -276- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
Пункт 164.1 статті 164 доповнити абзацом такого змісту:
"Базою оподаткування для доходів, отриманих, від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 цього Кодексу."
 
Враховано    
    -277- Кабінет Міністрів України
у підпункті 164.2.7 речення друге виключити;
 
Відхилено (повернутися до питання у 2012 році)   
53. в абзаці першому підпункту 164.2.16 пункту 164.2 слова «пенсійних вкладів» замінити словами «внесків на пенсійні вклади»;
 
   у пункті 164.2:
в абзаці першому підпункту 164.2.16 слова «пенсійних вкладів» замінити словами «внесків на пенсійні вклади»;
 
54. у підпункті «в» пункту 164.2.16 пункту 164.2 після слів «пенсійний внесок» слова «внесків до фондів банківського управління» виключити, а після слів «сукупністю таких внесків» доповнити словами «а також внесків до фондів банківського управління»;
 
-278- Кабінет Міністрів України
абзац третій підпункту 18 пункту 1 розділу І виключити;
 
Враховано   підпункт «ґ» підпункту 164.2.17 доповнити словами „ (крім суми умовно нарахованих відсотків);
 
    -279- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Абзац в) підпункту 164.2.16 викласти в наступній редакції:
«в) роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя, договорами добровільного медичного страхування та недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 40 відсотків (до 16 відсотків за договорами довгострокового страхування життя, до 16 відсотків за договорами недержавного пенсійного забезпечення та до 8 відсотків за договорами добровільного медичного страхування), нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платника податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який вноситься страховий платіж (страховий внесок, страхова премія) або сплачується пенсійний внесок, але не вище, ніж подвійна сума, визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього розділу, в розрахунку за місяць за сукупністю всіх таких внесків;»
 
Відхилено (відкласти розгляд до прийняття закону щодо медичного страхування)   
    -280- Кінах А.К.
Пункт 18 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„ підпункті «ґ» підпункту 164.2.17 доповнити словами „ (крім суми умовно нарахованих відсотків)»
 
Враховано    
55. пункт 164.6 статті 164 доповнити абзацом такого змісту:
 
   пункт 164.6 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
56. «При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
 
   «При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
 
57. 19) у підпункті 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 після слів у дужках «реабілітації інвалідів» доповнити словами «суми допомоги по вагітності та пологах»;
 
-281- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити законопроект новим підпунктом такого змісту:
«у підпункті 165.1.23 пункту 165.1 статті 165 слова «вартість одягу, взуття» замінити словами «вартість майна»;
 
Враховано   58) у пункті 165.1 статті 165:
у підпункті 165.1.1 після слів «реабілітації інвалідів» доповнити словами «суми допомоги по вагітності та пологах»;
у підпункті 165.1.23 слова «вартість одягу, взуття» замінити словами «вартість майна»;
підпункт 165.1.26 після слів «сума стипендії» доповнити словами « (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону)»;
доповнити підпунктом 165.1.50 такого змісту:
«165.1.50. операції з конвертації цінних паперів у разі, якщо їх обмін здійснюється за звичайними цінами або за вартістю чистих активів у розрахунку на один цінний папір, які не призводять до відчуження інвестицій та проводяться з цінними паперами ІСІ, що перебувають в управлінні однієї компанії з управління активами»;
59) підпункт 166.4.3 пункту 166.4 статті 166 після слів «платник податку» доповнити словами «до кінця податкового року, наступного за звітним»;
60) у статті 167
у пункті 167.1:
в абзаці першому слова «виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри» замінити словами «виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри»;
після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
«При поданні податкової декларації за податковий (звітний) рік платниками податку, визначеними у підпункті «є" пункту 176.1 статті 176, статтях 177 і 178 цього розділу, ставка податку 17 відсотків застосовується до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування».
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
 
    -282- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити законопроект новим підпунктом такого змісту:
«У підпункті 165.1.26 пункту 165.1 статті 165 після слів «сума стипендії» доповнити словами « (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону)»;
 
Враховано    
    -283- Кінах А.К.
Пункт 19 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„в абзаці першому та другому підпункту 165.1.25 пункту 165.1 статті 165 виключити за текстом слова „чорних та».
 
Відхилено (втрати місцевих бюджетів)   
    -284- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Доповнити пунктами 165.1.44. та 165.1.45. у наступній редакції:
«165.1.44. сума страхової виплати за договором особистого страхування у разі смерті застрахованої особи;
165.1.45. сума страхової виплати за договором добровільного медичного страхування, укладеним відповідно до вимог Кодексу;»
У зв’язку з цим пункти 165.1.44 – 165.1.49 вважати пунктами 165.1.46-165.1.51 відповідно.
 
Відхилено (питання врегульоване пп. 165.1.27 та п. 174.1 кодексу) 2 (відкласти розгляд до прийняття закону про медичне страхування)   
    -285- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 165.1 статті 165 доповнити підпунктом 165.1.50 такого змісту:
"165.1.50. операції з конвертації цінних паперів у разі, якщо їх обмін здійснюється за звичайними цінами або за вартістю чистих активів у розрахунку на один цінний папір, які не призводять до відчуження інвестицій та проводяться з цінними паперами ІСІ, що перебувають в управлінні однієї компанії з управління активами.»
 
Враховано (набирає чинності з 01.01.2012р.)   
    -286- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Абзац а) підпункту 166.3.5 викласти в наступній редакції:
«а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок чи за їх сукупністю – подвійну суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього розділу;»
 
Відхилено (Втрати бюджету)   
    -287- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
„у підпункті 166.4.3 пункту 166.3 статті 166 після слів „платник податку» додати слова „до кінця податкового року, наступного за звітним,»
 
Враховано    
    -288- Кабінет Міністрів України
у пункті 167.1 слова «виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри» замінити словами «виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри»;
 
Враховано    
    -289- Кінах А.К.
У абзаці другому пункту 167.1 статті 167 слово "десятикратний" замінити на слово "п’ятнадцятикратний";
 
Відхилено (втрати місцевих бюджетів)   
    -290- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
Доповнити законопроект положенням такого змісту:
після абзацу другого пункту 167.1 доповнити абзацом такого змісту:
«При поданні податкової декларації за податковий (звітний) рік платниками податку, визначеними у підпункті «є" пункту 176.1 статті 176, статтях 177 і 178 цього розділу, ставка податку 17 відсотків застосовується до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування».
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
 
Враховано    
58. 20) абзац п’ятий пункту 167.2 статті 167 доповнити словами такого змісту:
 
   абзац п’ятий пункту 167.2 доповнити словами
 
59. «включаючи дохід, що виплачується (нараховується) емітентом внаслідок викупу (погашення) цінних паперів інституту спільного інвестування, відповідно до закону, який визначається як різниця між сумою отриманою від викупу та сумою коштів або вартістю майна, сплаченою (нарахованою) платником податку продавцю (у тому числі емітенту) у зв’язку з придбанням таких цінних паперів, як компенсація їх вартості»;
 
-291- Хомутиннік В.Ю.
У підпункті 20 пункту 1 розділу 1 Законопроекту після слів «вартістю майна, сплаченою» слово « (нарахованою)» - виключити.
 
Враховано (набирає чинності з 01.01.2012р.)  «включаючи дохід, що виплачується (нараховується) емітентом внаслідок викупу (погашення) цінних паперів інституту спільного інвестування, відповідно до закону, який визначається як різниця між сумою отриманою від викупу та сумою коштів або вартістю майна, сплаченою платником податку продавцю (у тому числі емітенту) у зв’язку з придбанням таких цінних паперів, як компенсація їх вартості»;
в абзаці першому пункту 167.3 слова «крім у державній та недержавній грошовій лотереї» замінити словами «крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї»;
61) у статті 168:
пункт 168.1 після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду».
У зв’язку з цим абзац шостий вважати відповідно абзацом сьомим;
у пункті 168.4:
підпункт «б» підпункту 168.4.5 замінити двома підпунктами такого змісту:
«б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);
в) в інших випадках - за її податковою адресою»;
у підпунктах 168.4.7 та 168.4.8 слова «до відповідного місцевого бюджету» замінити словами «до відповідного бюджету»;
62) у пункті 169.4 статті 169:
абзац другий підпункту 169.4.1 після слів і цифр «підпунктом 169.1.2» доповнити словами та цифрами «та підпунктами «а» і «б» підпункту 169.1.3»;
абзаці перший підпункту 169.4.2 після слів «за місцем застосування податкової соціальної пільги» доповнити словами «з урахуванням положень абзацу третього пункту 167.1 статті 167 цього Кодексу»;
63) у статті 170:
у пункті 170.2:
у підпункті 170.2.2:
абзац перший доповнити словами « (крім операцій з деривативами)»;
абзац третій виключити;
доповнити новими абзацами такого змісту:
«Інвестиційний прибуток за операціями з деривативами розраховується, як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку за операціями з деривативами (похідними інструментами), включаючи отримані суми періодичних або разових виплат, передбачених умовами контрактів (договорів), та документально підтвердженою сумою коштів, сплаченою платником податку іншій стороні операції з деривативами (похідними інструментами), в тому числі сплаченими сумами періодичних або разових виплат, які передбачені умовами контрактів (договорів).
Документальним підтвердженням (первинним документом) доходів та витрат за операціями з інвестиційними активами укладеними в електронній формі на фондовій біржі для клієнтів учасників фондової біржі визнається звіт торговця цінними паперами (брокера), який формується на базі біржового звіту та договору на брокерське обслуговування»;
у першому реченні абзацу четвертого підпункту 170.2.6 слова «окремо від операцій з банківськими металами» виключити;
у підпункті «а» підпункту 170.2.7. слова «а також банківські метали, придбані у банку незалежно від місця їх подальшого продажу» виключити;
підпункт 170.2.9 викласти у такій редакції:
«170.2.9. Податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торгівця цінними паперами, включаючи банк, є такий професійний торгівець.
Методика визначення інвестиційного прибутку професійним торгівцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента встановлюється Міністерством фінансів України спільно з центральним органом виконавчої влади, який здійснює державне регулювання ринку цінних паперів»;
 
    -292- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у пункті 167.3 слова «крім у державній та недержавній грошовій лотереї» замінити словами «крім виграшу у державній та недержавній грошовій лотереї»
 
Враховано    
    -293- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 168.1 після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду».
У зв’язку з цим абзац шостий вважати відповідно абзацом сьомим»
 
Враховано    
    -294- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«підпункт «б» підпункту 168.4.5 замінити двома підпунктами такого змісту
«б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);
в) в інших випадках - за її податковою адресою»;
 
Враховано    
    -295- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у підпункті 168.4.5 підпункт «б» замінити підпунктами «б» і «в» такого змісту:
«б) перед посвідченням договорів купівлі-продажу майна та дарування, одержання свідоцтва про право на спадщину - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (видачі свідоцтва);
в) в інших випадках (за її податковою адресою»;
 
Враховано по суті (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -296- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у підпунктах 168.4.7 та 168.4.8 слова «до відповідного місцевого бюджету» замінити словами «до відповідного бюджету»;
 
Враховано    
    -297- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«абзац другий підпункту 169.4.1. пункту 169.4 статті 169 після слів «підпунктом 169.1.2» додати слова «та підпунктами «а» і «б» підпункту 169.1.3.»
 
Враховано    
    -298- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«абзац перший підпункту 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 після слів "за місцем застосування податкової соціальної пільги" доповнити словами "з урахуванням положень абзацу третього пункту 167.1 статті 167 цього Кодексу,"
 
Враховано    
    -299- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
У підпункті 170.2.2:
абзац перший доповнити словами « (крім операцій з деривативами)»;
абзац тертій виключити;
доповнити новими абзацами такого змісту:
«Інвестиційний прибуток за операціями з деривативами розраховується, як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку за операціями з деривативами (похідними інструментами), включаючи отримані суми періодичних або разових виплат, передбачених умовами контрактів (договорів), та документально підтвердженою сумою коштів, сплаченою платником податку іншій стороні операції з деривативами (похідними інструментами), в тому числі сплаченими сумами періодичних або разових виплат, які передбачені умовами контрактів (договорів).
Документальним підтвердженням (первинним документом) доходів та витрат за операціями з інвестиційними активами укладеними в електронній формі на фондовій біржі для клієнтів учасників фондової біржі визнається звіт торговця цінними паперами (брокера), який формується на базі біржового звіту та договору на брокерське обслуговування»
 
Враховано    
    -300- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«у першому реченні абзацу четвертого підпункту 170.2.6 слова «окремо від операцій з банківськими металами» виключити»;
 
Враховано    
    -301- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«У підпункті "а" підпункту 170.2.7. слова: "а також банківські метали, придбані у банку незалежно від місця їх подальшого продажу" – вилучити.
 
Враховано    
    -302- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Підпункт 170.2.9 пункту 170.2 статі 170 викласти у наступній редакції:
170.2.9. Податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торгівця цінними паперами, включаючи банк, є такий професійний торгівець.
Методика визначення інвестиційного прибутку професійним торгівцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента встановлюється Міністерством фінансів України спільно з центральним органом виконавчої влади, який здійснює державне регулювання ринку цінних паперів.
 
Враховано (набирає чинності з 01.01.2012р.)   
60. 21) у підпункті 170.8.3 статті 170:
 
   у підпункті 170.8.3 пункту 170.8:
 
61. у підпункті «а» слова «платником податку - резидентом» замінити словами « та/або виплачених платнику податку - резиденту «;
 
-303- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Після пункту 21 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«У частині б) підпункту 170.8.3 після слів «інвалідність І» додати слова «та ІІ групи або інвалідність встановлено особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку»;
 
Відхилено (Втрати бюджету за даними МФУ 0,2 млн. грн.)  у підпункті «а» слова «платником податку - резидентом» замінити словами « та/або виплачених платнику податку - резиденту «;
 
62. у підпункті «в» після слова « вкладник « доповнити словами « учасник фонду банківського управління «;
 
-304- Кабінет Міністрів України
абзац третій підпункту 21 пункту 1 розділу І виключити;
 
Відхилено (Редакція, прийнята у першому читанні направлена на усунення технічної неузгодженості)  підпункт «в» після слова « вкладник « доповнити словами « учасник фонду банківського управління «;
 
    -305- Клименко О.І.
Єдін О.Й.
Після пункту 20 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«У частині в) підпункту 170.8.3 після слів «інвалідність І» додати слова «та ІІ групи або інвалідність встановлено особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку»;
 
Відхилено (До прийняття закону про медичне страхування)   
63. в останньому абзаці виключити слово «страхових»;
 
-306- Кінах А.К.
Після пункту 21 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«пункт 172.1 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину».
 
Враховано (набирає чинності з 01.01.2012р.)  в абзаці сьомому слово «страхових» виключити;
64) у статті 172:
пункт 172.1 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
«Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину».
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
пункт 172.5 викласти у такій редакції:
«172.5. Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:
а) особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;
б) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов'язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації»;
65) у статті 173:
абзац третій пункту 173.2 виключити;
абзац перший пункту 173.3 доповнити реченням такого змісту: «При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними у пунктах 173.1 або 173.2 цієї статті з врахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи у окремій заяві»;
у пункті 173.8 слово «спадкування» замінити словом «успадкування»;
66) абзац другий пункту 174.3 статті 174 доповнити словами «та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб»;
 
    -307- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 172.5 статті 172 викласти у такій редакції:
«172.5. Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:
а) особою, що продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;
б) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов'язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації»;
 
Враховано    
    -308- Кінах А.К.
Після пункту 21 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«в абзаці першому пункту 173.2 цифру „1» замінити на цифру „0»;
 
Відхилено ( втрати місцевих бюджетів)   
    -309- Кінах А.К.
Після пункту 21 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
абзац третій пункту 173.2 виключити»
 
Враховано    
    -310- Кінах А.К.
Після пункту 21 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Абзац перший пункту 173.3 доповнити реченням:
«При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними у пунктах 173.1 або 173.2 цієї статті з врахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи у окремій заяві».
 
Враховано    
    -311- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у пункті 173.8 слово «спадкування» замінити словом «успадкування»;
 
Враховано    
    -312- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у пункті 174.3 абзац другий доповнити словами «та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб»;
 
Враховано    
    -313- Хомутиннік В.Ю.
Кінах А.К.
Після пункту 21 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Підпункт "є" пункту 176.1 статті 176 викласти у такій редакції:
«є) подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, нараховується (виплачується) платнику податку двома або більше податковими агентами»;
 
Відхилено    
64. 22) підпункт «д» пункту 176.2 статті 176 виключити;
 
-314- Хомутиннік В.Ю.
Підпункт 22 пункту 1 розділу І виключити
 
Враховано (Врегульовано Законом № 3221)  67) підпункт «ґ» пункту 176.2 статті 176викласти у такій редакції:
«ґ) нести відповідальність відповідно до цього Кодексу»;
68) у статті 177:
пункт 177.4 викласти у такій редакції:
«177.4. До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ цього Кодексу»;
у пункті 177.5:
підпункт 177.5.1 доповнити абзацом другим такого змісту:
«У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк встановлений цим підпунктом, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою – підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до органу державної податкової служби подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу»;
в абзаці першому підпункту 177.5.3 слова «податку на доходи та суми плати за торговий патент» замінити словами «податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності»;
пункт 177.8 викласти в такій редакції:
«177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу»;
69) у статті 178:
у пункті 178.1 слова «свідоцтво про таку реєстрацію» замінити словами «довідку про взяття на облік»;
у абзаці другому пункту 178.3 слово «свідоцтва» замінити словами «довідки про взяття на облік»;
у пункті 178.5 слово «свідоцтва» замінити словом «довідки»;
70) пункт 179.2 статті 179 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
«у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку»;
 
    -315- Хомутиннік В.Ю.
Після пункту 22 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«підпункт «ґ» пункту 176.2 викласти у такій редакції:
«ґ) нести відповідальність відповідно до цього Кодексу»;";
 
Враховано    
    -316- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у пункті 176.2 статті 176 підпункт «ґ» викласти у такій редакції:
«ґ) нести відповідальність відповідно до закону в разі неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі з недостовірними відомостями або з помилками податкового розрахунку»;
 
Враховано по суті   
    -317- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
Після пункту 22 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Пункт 177.4 статті 177 викласти у такій редакції:
"До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ цього Кодексу."
 
Враховано    
    -318- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 177.4 викласти в наступній редакції:
«177.4. До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат згідно з статтями 138-143 розділу ІІІ цього Кодексу.
Не належить до витрат фізичної особи - підприємця амортизація рухомого і нерухомого майна, що підлягає державній реєстрації, у разі якщо таке майно придбано (створено) до державної реєстрації фізичної особи - суб'єктом підприємницької діяльності та/або не використовується в такій діяльності.»
 
Враховано по суті   
    -319- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
Після пункту 22 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Підпункт 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 доповнити абзацом такого змісту:
«У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк встановлений цим підпунктом, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою – підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до органу державної податкової служби подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу»;
 
Враховано (набирає чинності з дня опублікування.)   
    -320- Ляпіна К.М.
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«Підпункт 177.5.1. після слова «листопада)»доповнити словами:
«з урахуванням сплаченого ними щомісячно збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності».
 
Відхилено (Питання врегульовано у пп. 139.1.10)   
    -321- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у підпункті 177.5.3 слова «податку на доходи та суми плати за торговий патент» замінити словами «податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності»;
 
Враховано    
    -322- Кінах А.К.
Після пункту 22 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Підпункт 177.8 викласти у такій редакції:
«177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу «
 
Враховано    
    -323- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у пункті 178.1 слова «свідоцтво про таку реєстрацію» замінити словами «довідку про взяття на облік»;
 
Враховано    
    -324- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у абзаці другому пункту 178.3 слово «свідоцтва» замінити словами «довідки про взяття на облік»;
 
Враховано    
    -325- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«у пункті 178.5 слово «свідоцтва» замінити словом «довідки»;
 
Враховано    
    -326- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 179.2 статті 179 доповнити абзацом такого змісту:
«у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку»;
 
Враховано    
65. 23) абзац другий підпункту 5 пункту 180.1 статті 180 доповнити реченням такого змісту:
 
   71) у статті 180:
абзац другий підпункту 5 пункту 180.1 доповнити реченням такого змісту:
 
66. «Норми цього підпункту не поширюються на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону»;
 
-327- Хомутиннік В.Ю.
Після підпункту 23 пункту 1 законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
«Статтю 180 доповнити пунктом 180.4 такого змісту:
„180.4. Положення цієї статті не поширюються на осіб-нерезидентів, які надають послуги з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією»;
 
Враховано   «Норми цього підпункту не поширюються на управителів майна, які здійснюють управління активами інститутів спільного інвестування, фондів банківського управління, фондів фінансування будівництва та фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону»;
статтю доповнити пунктом 180.4 такого змісту:
„180.4. Положення цієї статті не поширюються на осіб-нерезидентів, які надають послуги з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією»;
72) пункт 182.1 статті 182 доповнити абзацом другим такого змісту:
„Особа, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300000 гривень, та яка не є платником податку відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу, може добровільно зареєструватися незалежно від наявності здійснених нею оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам податку»;
73) у статті 183:
пункт 183.3 після слів «як платника податку» доповнити словами та цифрами «або особи, яка відповідає вимогам підпункту 6 пункту 180.1 статті 180»;
пункт 183.4 викласти в такій редакції:
«183.4. У разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на загальну систему оподаткування, за умови, якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 або пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, з початку календарного року, реєстраційна заява має бути подана не пізніше 10 січня цього календарного року, у випадках, коли такий перехід здійснюється упродовж календарного року, реєстраційна заява подається одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.
При реєстрації осіб як платників податку, які обрали спрощену систему оподаткування, що передбачає сплату податку, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 або пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, реєстраційна заява подається одночасно з поданням заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування «;
пункт 183.5 викласти в такій редакції:
«183.5. Особи, зазначені у пунктах 183.3 та 183.4 (у разі добровільної реєстрації) цієї статті, можуть навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.
При цьому, реєстрація осіб, зазначених у пункті 183.4 цієї статті, здійснюється не раніше дати зміни системи оподаткування»;
 
    -328- Кінах А.К.
Після пункту 23 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
„пункт 182.1 статті 182 доповнити абзацом другим такого змісту:
„Особа, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300000 гривень, та яка не є платником податку відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу, може добровільно зареєструватися незалежно від наявності здійснених нею оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам податку».
 
Враховано    
    -329- Бондарєв К.А.
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«Пункт 182.1, статті 182 викласти в такій редакції:
«182.1. Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.»
 
Враховано частково (у правці Н.д.Кінаха А.К.)   
    -330- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 183.3 після слів «як платника податку» доповнити словами та цифрами «або особи, яка відповідає вимогам підпункту 6 пункту 180.1 статті 180»;
 
Враховано    
    -331- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 183.4 викласти в такій редакції:
«У разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на загальну систему оподаткування, за умови, якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 або пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, з початку календарного року, реєстраційна заява має бути подана не пізніше 10 січня цього календарного року, у випадках, коли такий перехід здійснюється упродовж календарного року, реєстраційна заява подається одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.
При реєстрації осіб як платників податку, які обрали спрощену систему оподаткування, що передбачає сплату податку, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 або пунктом 182.1 статті 182 цього Кодексу, реєстраційна заява подається одночасно з поданням заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування.»;
 
Враховано    
    -332- Кабінет Міністрів України
Доповнити законопроект підпунктом у такій редакції:
«пункт 183.5 викласти в такій редакції:
«Особи, зазначені у пунктах 183.3 та 183.4 (у разі добровільної реєстрації) цієї статті, можуть навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.
При цьому, реєстрація осіб, зазначених у пункті 183.4 цієї статті, здійснюється не раніше дати зміни системи оподаткування.»
 
Враховано    
67. 24) у пункті 183.7 статті 183 після слів «безпосередньо керівником» доповнити словами «або представником»;
 
-333- Кінах А.К.
Після пункту 24 розділу першого законопроекту доповнити підпунктом у такій редакції:
«Пункт 183.10 статті 183 викласти в такій редакції:
„183.10. Будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбаченому цією статтею, не подала до органу державної податкової служби реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування».
 
Враховано   пункт 183.7 після слів «безпосередньо керівником» доповнити словами «або представником»;
пункт 183.10 викласти в такій редакції:
„183.10. Будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбаченому цією статтею, не подала до органу державної податкової служби реєстраційну заяву несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування»;
74) у пункті 184.7 статті 184 «подання заяви про» виключити;
 
    -334- Бондарєв К.А.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«У підпункті ж), пункту 184.1, статті 184 виключити слова «або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу».
 
Відхилено (Доцільно протягом року застосовувати норми ПКУ)   
    -335- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«у пункті 184.7 після слів «не пізніше дати» виключити слова «подання заяви про «;
 
Враховано    
68. 25) у підпункті «в» пункту 186.3 статті 186 після слова «консультаційні» доповнити словами « консультаційні інжинірингові «;
 
-336- Воропаєв Ю.М.
Пункт 25 статті 1 розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«У підпункті «в» пункту 186.3 слова «та інші подібні послуги консультаційного характеру» виключити»
 
Враховано   75) у підпункті «в» пункту 186.3 статті 186 слова «та інші подібні послуги консультаційного характеру» виключити;
76) абзац перший пункту 187.10 статті 187 викласти у такій редакції:
«187.10 Платники податку, які постачають теплову енергію, газ природний (крім скрапленого), надають послуги з водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, іншим подібним платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості (далі - ЖЕКи), визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом»;
 
    -337- Воропаєв Ю.М.
Пункт 25 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«У підпункті «в» пункту 186.3 слова «інжинірингові, інженерні» виключити»
«Пункт 186.3 доповнити підпунктом «з» наступного змісту:
«Інжиніринг, інженерні послуги»
 
Враховано по суті (в попередній правці н.д.Воропаєва Ю.М.)   
    -338- Королевська Н.Ю.
Підпункт 25 пункту 1 проекту виключити.
 
Відхилено (у зв’язку з врахуванням правки н.д.Воропаєва Ю.М.)   
    -339- Кінах А.К.
Пункт 25 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
Пункт 25 пункту 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„в підпункті ґ пункту 186.3 статті 186 після слова „транспортних засобів» додати слова „фактичне користування якими здійснюється на митний території України».
 
Відхилено (не включення до об’єкту оподаткування ПДВ операцій з надання в оренду нерезидентам окремих транспортних засобів призведе до втрат бюджету)   
    -340- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«у абзаці першому пункту 187.8 після слів «митного оформлення» доповнити словами «із зазначенням у ній суми податку, що підлягає сплаті»;
 
Відхилено (дублює норми митного кодексу)   
    -341- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«абзац перший пункту 187.10 статті 187 викласти у такій редакції:
«187.10 Платники податку, які постачають теплову енергію, газ природний (крім скрапленого), надають послуги з водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, іншим подібним платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості (далі ( ЖЕКи), визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом»;
 
Враховано    
    -342- Кінах А.К.
Абзац третій пункту 188.1 статті 188 виключити.
 
Відхилено (Існуюча норма запобігає штучному заниженню ціни продажу імпортних товарів на внутрішньому ринку, сприяє захисту національного виробника від демпінгу. Скасування звузить базу оподаткування, зробить слабо контрольованим трансфертне ціноутворення.)   
69. 26) у абзаці першому пункту 188.1 статті 188 після слова «еліксирів» доповнити словами «і збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв’язку»;
 
-343- Святаш Д.В.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Абзац 5 пункту 188.1 статті 188 викласти у наступній редакції:
«У разі постачання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, у тому числі, без оплати, з частковою оплатою, у межах обміну, у межах дарування, у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах із платником податку, пов’язаній з постачальником особі, суб’єкту господарювання, який не зареєстрований платником податку, іншим особам, які не зареєстровані платниками податку, база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін».
 
Враховано   77) у пункті 188.1 статті 188:
абзац перший доповнити словами «і збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв’язку»;
абзац п’ятий викласти у такій редакції:
«У разі постачання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, у тому числі, без оплати, з частковою оплатою, у межах обміну, у межах дарування, у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах із платником податку, пов’язаній з постачальником особі, суб’єкту господарювання, який не зареєстрований платником податку, іншим особам, які не зареєстровані платниками податку, база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін»;
78) у статті 189:
пункт 189.1 викласти у такій редакції:
«189.1. У разі постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання, постачання товарів/послуг та виробничих основних засобів відповідно до пункту 198.5 цього Кодексу, використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не у господарській діяльності, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих основних засобів, база оподаткування визначається виходячи з їх балансової вартості на момент переведення (постачання), а для товарів/послуг - не нижче цін придбання»;
Після абзацу першого пункт 189.5 статті 189 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі постачання вживаних товарів, повернутих лізингоодержувачем не зареєстрованим як платник податку у зв’язку з невиконанням умов договору фінансового лізингу, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів».
У зв’язку з чим абзац другий вважати абзацом третім;
пункт 189.9 викласти в такій редакції:
«189.9 У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням»;
79) у пункті 192.1 статті 192 слово «товарів» замінити словами «товарів/послуг»;
80) у статті 196:
у пункті 196.1:
в абзаці першому підпункту 196.1.1 доповнити словами такого змісту: «та інших видів професійної діяльності на фондовому ринку, які підлягають ліцензуванню відповідно до закону»;
у підпункті 196.1.2:
абзаци перший та другий викласти у такій редакції:
«196.1.2. передачі майна у схов (відповідальне зберігання), у концесію, а також у лізинг (оренду), крім передачі у фінансовий лізинг;
повернення майна із схову (відповідального зберігання) його власнику, а також майна, попередньо переданого в концесію або лізинг (оренду) концесієдавцю або лізингодавцю (орендодавцю), крім переданого у фінансовий лізинг»;
в абзаці третьому слова «по об'єкту фінансового лізингу, оціненого в іноземній валюті, сплата процентів з метою оподаткування визначається у гривнях за курсом валют, визначеним Національним банком України на момент сплати» виключити;
 
    -344- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«у абзаці п’ятому пункту 188.1 статті 188 слова «виходячи з їх балансової вартості на момент їх постачання» замінити на слова «за звичайними цінами, що діють на момент такої поставки, але не нижче балансової вартості»;
 
Враховано по суті (в правці Н.д.Святатша Д.В. до п. 189.9 статті 189)   
    -345- Святаш Д.В.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Пункт 189.1 статті 189 викласти у наступній редакції:
«У разі постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання, постачання товарів/послуг та виробничих основних засобів відповідно до пункту 198.5 цього Кодексу, використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не у господарській діяльності, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих основних засобів, база оподаткування визначається виходячи з їх балансової вартості на момент переведення (постачання), а для товарів/послуг - не нижче цін придбання».
 
Враховано    
    -346- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«у абзаці другому пункту 189.4 слова та цифри «статтями 187 і 198» замінити на слова та цифри «пунктами 187.1 статті 187 та 198.1 статті 198»;
 
Відхилено    
    -347- Воропаєв Ю.М.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Пункт 189.4 викласти у наступній редакції:
«189.4. Особливості оподаткування операцій у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів без передачі/отримання права власності на товари/послуги
189.4.1 У випадках коли платник податку здійснює діяльність з постачання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку (далі - комісіонера) здійснювати постачання товарів за дорученням та за рахунок іншої особи (далі - комітента) без передання права власності на такі товари, датою збільшення податкових зобов'язань комісіонера є дата, визначена за правилами, встановленими статтею 187 цього розділу, а датою збільшення суми податкового кредиту комісіонера є дата перерахування коштів на користь комітента або надання останньому інших видів компенсації вартості товарів. Датою збільшення податкових зобов'язань комітента є дата отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від комісіонера.
Якщо комісіонер не передає кошти або інші види компенсації вартості товарів комітенту, а розпоряджається ними для здійснення інших операцій відповідно до доручень комітента, датою збільшення податкового кредиту комісіонера та податкових зобов’язань комітента є дата розпорядження такими коштами (іншими видами компенсації). Податкові зобов’язання та податковий кредит комітента та комісіонера за наступними операціями із розпорядження коштами (іншими видами компенсації) визначаються в загальному порядку відповідно до цього розділу.
Об’єкт оподаткування, база оподаткування таких операцій, місце поставки товарів (послуг) та ставка податку визначаються відповідно до загальних правил, визначених цим розділом.
Дія цього підпункту не поширюється на випадки, коли покупець товарів, що придбаваються за посередництвом комісіонера, не є платником податку.
189.4.2. Якщо платник податку (далі - комісіонер) здійснює діяльність з придбання товарів/послуг за дорученням та за рахунок іншої особи (далі - комітент), датою збільшення податкового кредиту такого комісіонера є дата перерахування коштів (поставка інших видів компенсації вартості таких товарів/послуг) на користь продавця таких товарів/послуг, а датою збільшення податкових зобов'язань є дата передання таких товарів/послуг комітенту. Комітент має право на збільшення податкового кредиту у податковий період отримання товарів/послуг, придбаних комісіонером за його дорученням.
Якщо комісіонер не передає товари/послуги комітенту, а розпоряджається ними для здійснення інших операцій відповідно до доручень комітента, датою збільшення податкового кредиту комісіонера та податкових зобов’язань комітента є дата постачання таких товарів/послуг комісіонером. Податкові зобов’язання та податковий кредит комітента та комісіонера за наступними операціями із поставки товарів/послуг визначаються в загальному порядку відповідно до положень цього розділу.
Об’єкт оподаткування, база оподаткування таких операцій, місце поставки товарів (послуг) та ставка податку визначаються відповідно до загальних правил, визначених цим розділом.
Дія цього підпункту не поширюється на випадки, коли постачальник товарів/послуг, що придбаваються за посередництва комісіонера, не є платником податку.
189.4.3. Зазначений порядок визначення дати виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту застосовується також до операцій з примусового продажу арештованого майна органами юстиції.
 
Відхилено (Зазначений порядок призведе до впровадження схем ухилення від оподаткування)   
    -348- Царьов О.А.
Після пункту 26 частини першої розділу Ізаконопроекту доповнити новим пунктом, з подальшою зміною нумерації пунктів, такого змісту:
«Після абзацу першого пункт 189.5 статті 189 доповнити новим абзацом такого змісту:
У разі постачання вживаних товарів, повернутих лізингоодержувачем не зареєстрованим як платник податку у зв’язку з невиконанням умов договору фінансового лізингу, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів.
У зв’язку з чим абзац другий вважати абзацом третім.»
 
Враховано    
    -349- Ващук К.Т.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Пункт 189.6 статті 189 викласти в наступній редакції:
«189.6. Норми пунктів 189.3 - 189.5 цієї статті поширюються на операції з експортування товарів за межі митної території України або з ввезення на митну територію України товарів у межах зазначених договорів по відношенню до власника товарів за вказаними договорами.»
 
Відхилено (Не має практичного застосування)   
    -350- Святаш Д.В.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Пункт 189.9 статті 189 викласти у наступній редакції:
«У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби, ліквідуються за самостійним рішенням платника податку така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням».
 
Враховано    
    -351- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«у абзаці першому пункту 189.9 після слів «що діють на момент такої поставки» доповнити словами «, але не нижче балансової вартості»;
 
Враховано по суті (в правці Н.д.Святаташа Д.В. до п. статті 189.9)   
    -352- Кабінет Міністрів України
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«у пункті 192.1 статті 192 слово «товарів» замінити словами «товарів/послуг»;
 
Враховано    
    -353- Майборода С.Ф.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«підпункт 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Розділу V доповнити підпунктом г) наступного змісту:
«г)інжинірингових, науково-дослідних, дослідно-конструкторських та проектно-конструкторських робіт та розробок у разі, коли отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання за межами митної території України.»
 
Відхилено (суперечить п. 186.3)   
    -354- Хомутиннік В.Ю.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«в абзаці першому підпункту 196.1.1.пункту 196.1 статті 196 доповнити словами такого змісту: «та інших видів професійної діяльності на фондовому ринку, які підлягають ліцензуванню відповідно до закону».
 
Враховано    
    -355- Воропаєв Ю.М.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Абзаци перший та другий пункту 196.1.2 викласти у такій редакції:
«196.1.2. передачі майна у схов (відповідальне зберігання), у концесію, а також у лізинг (оренду), крім передачі у фінансовий лізинг;
повернення майна із схову (відповідального зберігання) його власнику, а також майна, попередньо переданого в концесію або лізинг (оренду) концесієдавцю або лізингодавцю (орендодавцю), крім переданого у фінансовий лізинг»
 
Враховано    
    -356- Кабінет Міністрів України
у абзаці третьому підпункту 196.1.2 слова «, по об'єкту фінансового лізингу, оціненого в іноземній валюті, сплата процентів з метою оподаткування визначається у гривнях за курсом валют, визначеним Національним банком України на момент сплати» виключити;
 
Враховано    
    -357- Воропаєв Ю.М.
Підпункт 196.1.14 викласти у такій редакції:
196.1.14. постачання послуг, визначених у підпунктах «в», «з» пункту 186.3 статті 186 цього Кодексу»
 
Відхилено (врегульовується у законопроекті № 8321, Пункт виключено)   
70. 27) абзац перший підпункту 196.1.5 статті 196 доповнити новим реченням такого змісту:
 
-358- Шпенов Д.Ю.
Зміни до підпункту 196.1.5. пункту 196.1. статті 196 вилучити.
 
Відхилено (редакція І читання більш конкретна для застосування)  у абзаці першому підпункту 196.1.5:
слова «переуступки фінансових кредитів» замінити словами «відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ»;
 
    -359- Національний банк України
У абзаці першому підпункту 196.1.5. пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України пропонуємо слова «переуступки фінансових кредитів» замінити словами «і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ».
 
Враховано    
71. «Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з Державною податковою службою України»;
 
-360- Ващук К.Т.
Підпункт 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 виключити.
 
Враховано 8321  доповнити реченням такого змісту: «Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з Державною податковою службою України»;
81) у статті 197:
у пункті 197.1:
підпункт «г» підпункту 197.1.7 доповнити реченням такого змісту: «Порядок надання таких послуг затверджується Кабінетом Міністрів України»;
в абзаці шостому підпункту 197.1.12 слова «балансова вартість відповідної групи основних засобів не змінюється» виключити;
абзац другий підпункту 197.1.16 після слів «у межах їх повноважень» доповнити словами «та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту»;
 
    -361- Кабінет Міністрів України
підпункт «г» підпункту 197.1.7 доповнити реченням наступного змісту:
«Порядок надання таких послуг затверджується Кабінетом Міністрів України.»;
 
Враховано    
    -362- Хомутиннік В.Ю.
в абзаці шостому підпункту 197.1.12. пункту 197.1. статті 197 слова «балансова вартість відповідної групи основних засобів не змінюється» вилучити.
 
Враховано    
    -363- Хомутиннік В.Ю.
в абзаці другому підпункту 197.1.16 пункту 197.1. статті 197 після слів «у межах їх повноважень» доповнити словами «та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту».
 
Враховано    
72. 28) у підпункті 197.1.25 слова «крім видань еротичного характеру» замінити словами « (крім видань еротичного характеру)»;
 
-364- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„підпункт 197.1.28 пункту 197.1 статті 195 виключити».
 
Відхилено (Призведе до неоднозначного застосування податкового законодавства (у т.ч. формування податкового кредиту) та виникнення конфлікту інтересів)  у підпункті 197.1.25 слова «крім видань еротичного характеру» замінити словами « (крім видань еротичного характеру)»;
в абзаці першому пункту 197.6 слова «середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу» замінити словами «середньооблікової кількості штатних працівників»;
включити пункт 197.9 такого змісту:
«197.9. Звільняються від оподаткування операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, їхнього багажу і вантажів та оплачуються ними відповідно до законодавства України портовими зборами»;
82) у статті 198:
у пункті 198.2:
абзаци перший та другий замінити одним абзацом такого змісту:
«198.2. Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше».
У зв’язку з цим абзаци третій – восьмий вважати відповідно абзацами другим – сьомим;
абзац четвертий викласти у такій редакції:
«Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду»;
 
    -365- Кабінет Міністрів України
у пункті 197.4 після слів «на митну територію України» доповнити словами та цифрами «, крім підпунктів 197.1.15, 197.1.23, 197. 1.25»;
 
Відхилено (Можуть виникнути проблеми з виконанням зобов’язань по СОТ)   
    -366- Кабінет Міністрів України
у пункті 197.6 слова «середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу» замінити на слова «середньооблікової кількості штатних працівників»;
 
Враховано    
    -367- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
у статтю 197 включити пункт 197.9 такого змісту:
«197.9. Звільняються від оподаткування операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів, їхнього багажу і вантажів та оплачуються ними відповідно до законодавства України портовими зборами»;
 
Враховано    
    -368- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„Статтю 197 доповнити пунктом наступного змісту:
„197.18. Звільняються від оподаткування бланки книжок МДП та АТА, що отримані національним гарантійним об'єднанням від іноземного гарантійного об'єднання, або міжнародної організації при передачі їх користувачу книжок МДП та АТА (перевізнику)».
 
Відхилено (розширення переліку пільг, порушення загальних принципів оподаткування)   
    -369- Полянчич М.М.
статтю 197 розділу V доповнити новим пунктом такого змісту:
«197.1.29. постачання маркерів акцизного податку».
 
Відхилено (Розглядати у проекті Закону №7484)   
    -370- Воропаєв Ю.М.
Абзаци перший та другий пункту 198.2 замінити абзацом у такій редакції:
«198.2 Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:»
У зв’язку з цим абзаци третій – восьмий вважати відповідно абзацами другим – сьомим
 
Враховано    
    -371- Кабінет Міністрів України
абзац п’ятий пункту 198.2 викласти у такій редакції:
«Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.»;
 
Враховано    
73. 29) в абзаці першому пункту 198.5 статті 198 слова «відповідно до цього розділу» замінити словами «відповідно до цього Кодексу, міжнародних договорів (угод)»;
 
-372- Святаш Д.В.
Пункт 29) викласти в такій редакції:
«Пункт 198.5 статті 198 викласти у наступній редакції:
198.5. Якщо у подальшому такі товари/послуги, основні виробничі засоби фактично використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (за винятком випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу), то з метою оподаткування такі товари/послуги, основні виробничі засоби вважаються проданими у податковому періоді, на який припадає таке використання, у тому випадку, якщо платник податку скористався правом на податковий кредит за цими товарами/послугами, основними виробничими засобами.
Датою використання товарів/послуг, основних виробничих засобів вважається дата визнання витрат відповідно до розділу ІІІ цього Кодексу».
 
Враховано   пункт 198.5 викласти у такій редакції:
«198.5. Якщо у подальшому такі товари/послуги, основні виробничі засоби фактично використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (за винятком випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу), то з метою оподаткування такі товари/послуги, основні виробничі засоби вважаються проданими у податковому періоді, на який припадає таке використання, у тому випадку, якщо платник податку скористався правом на податковий кредит за цими товарами/послугами, основними виробничими засобами.
Датою використання товарів/послуг, основних виробничих засобів вважається дата визнання витрат відповідно до розділу ІІІ цього Кодексу»;
абзаци перший та другий пункту 198.6 викласти у такій редакції:
«198.6. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу»;
83) перше речення пункту 199.5 статті 199 викласти у такій редакції:
«199.5. Частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 – 199.4 статті 199 цього Кодексу, застосовується для проведення коригування сум податку, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у пункті 199.1 статті 199 цього Кодексу»;
84) у статті 200:
у підпункті «а» пункту 200.4 слова «за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг» замінити словами «за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг»;
у підпункті 200.19.3 пункту 200.19 слова «не менше 50 відсотків» замінити словами «не менше 40 відсотків»;
підпункт 200.19.4 пункту 200.19 після слів «за даними податкових накладних» доповнити словами «що виникла протягом трьох попередніх звітних періодів (кварталу)»;
85) у статті 201:
у пункті 201.1:
абзац перший доповнити словами «такі обов’язкові реквізити»;
доповнити підпунктом «і» такого змісту:
«і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України)»;
пункт 201.9 доповнити словами «після набрання чинності таким рішенням суду»;
у пункті 201.10:
після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
„Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки».
У зв’язку з цим абзаци сьомий – одинадцятий вважати відповідно абзацами восьмим-дванадцятим;
у першому реченні абзацу одинадцятого слова «її заповнення та» доповнити словом «її заповнення та /або»;
 
    -373- Воропаєв Ю.М.
Викласти п. 29 частини 1 розділу І законопроекту в наступній редакції:
«29) в абзаці першому пункту 198.5 статті 198:
виключити слово з дужками « (крадіжки)»
 
Враховано (в правці Святаша Д.В.)   
    -374- Кінах А.К.
Пункт 29 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
„В абзаці першому пункту 198.5 статті 198 слова „але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження)» виключити».
 
Враховано (в правці Н.д.Святаша Д.В.)   
    -375- Воропаєв Ю.М.
Абзаци перший та другий пункту 198.6 викласти у такій редакції:
198.6. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
 
Враховано    
    -376- Царьов О.А.
Перше речення пункту 199.5 викласти у наступній редакції:
«Частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 – 199.4 статті 199 цього Кодексу, застосовується для проведення коригування сум податку, які відносяться до податкового кредиту за операціями, зазначеними у пункті 199.1 статті 199 цього Кодексу.»
 
Враховано    
    -377- Кабінет Міністрів України
у підпункті а) пункту 200.4 статті 200 слова «за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг; « замінити словами «за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
 
Враховано    
    -378- Забарський В.В.
У підпункті 200.19.3 пункту 200.19 статті 200 слова «не менше 50 відсотків» замінити словами «не менше 25 відсотків»
 
Відхилено ( Пропонується зменшити відсоток обсягу експортних операцій у загальному обсязі постачання для отримання права на автоматичне відшкодування. Доцільно не змінювати перелік критеріїв, а надати можливість у поточному році застосовувати критерії, встановлені ПК)   
    -379- Кінах А.К.
в підпункті 200.19.3 пункту 200.19 статті 200 після слів „протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів)» додати слова „або обсяги капітальних інвестицій платника податку у матеріальні активи, до яких належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні активи, які були придбані або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, включаючи землю (інвестиції в основний капітал, нові та існуючі будівлі, споруди, обладнання, в довгострокові біологічні активи, інші необоротні матеріальні активи) становлять сукупно не менше 100 мільйонів гривень протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців)»
 
Відхилено (Пропонується ввести альтернативний критерій для автоматичного відшкодування ПДВ Доцільно не змінювати перелік критеріїв, а надати можливість у поточному році застосовувати критерії, встановлені ПК)   
    -380- Хомутиннік В.Ю.
У підпункті 200.19.3 пункту 200.19 статті 200 слова «не менше 50 відсотків» замінити словами «не менше 40 відсотків»
 
Враховано    
    -381- Кабінет Міністрів України
в підпункті 200.19.4 статті 200 після слів «за даними податкових накладних, « доповнити словами «що виникла протягом трьох попередніх звітних періодів (кварталу)»;
 
Враховано    
    -382- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„в підпункті 200.19.4 пункту 200.19 статті 200 після слів „за даними податкових накладних» додати слова „за звітний податковий період»«.
 
Враховано по суті У правці № 325 КМУ   
    -383- Воропаєв Ю.М.
У пункті 201.1 після слів «в окремих рядках» доповнити словами «такі обов’язкові реквізити».
 
Враховано    
    -384- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 201.1 доповнити підпунктом «і» такого змісту:
«і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію)»
 
Враховано    
    -385- Бондарєв К.А.
Підпункт 30) доповнити таким текстом:
«пункт 201.4, статті 201 викласти в такій редакції:
«201.4. Податкова накладна виписується у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник податкової накладної видається покупцю, другий примірник залишається у продавця товарів/послуг.»
 
Відхилено (Не змінює суті чинної норми)   
    -386- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
„в абзаці першому пункту 201.6 статті 201 слово „одночасно» виключити».
 
Відхилено ( Суми податкових зобов’язань та податкового кредиту продавця та покупця повинні відображатися відповідно в реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в одному звітному періоді з метою забезпечення їх автоматизованого співставлення та недопущення виникнення розбіжностей між податковими)   
    -387- Воропаєв Ю.М.
У пункті 201.6 слова «і одночасно» замінити словом «, що»
 
Відхилено (Суми податкових зобов’язань та податкового кредиту продавця та покупця повинні відображатися відповідно в реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в одному звітному періоді з метою забезпечення їх автоматизованого співставлення та недопущення виникнення розбіжностей між податковими)   
    -388- Ващук К.Т.
Пункт 201.6 статті 206 викласти в наступній редакції:
«201.6. Податкова накладна є податковим документом і відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Органи державної податкової служби за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов’язання без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.»
 
Відхилено ( Суми податкових зобов’язань та податкового кредиту продавця та покупця повинні відображатися відповідно в реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в одному звітному періоді з метою забезпечення їх автоматизованого співставлення та недопущення виникнення розбіжностей між податковими)   
    -389- Воропаєв Ю.М.
пункт 201.9 доповнити словами «після набрання чинності таким рішенням суду»
 
Враховано    
    -390- Воропаєв Ю.М.
В абзаці другому пункту 201.10 після слів «після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних» доповнити словами «або за вимогою покупця, якщо відповідна реєстрація не була здійснена платником податку – продавцем»
 
Відхилено (Зазначена норма призведе до впровадження схем ухилення від оподаткування)   
    -391- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 201.10 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
„Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки».
Абзаци сьомий – одинадцятий вважати відповідно абзацами восьмим-дванадцятим.
 
Враховано    
    -392- Воропаєв Ю.М.
у першому реченні абзацу десятого після слів «її заповнення та» доповнити знаком та словом «/або»;
 
Враховано    
74. 30) у абзаці третьому підпункту «б» пункту 201.11 статті 201 слова «електронними контрольно-касовими аппаратами» замінити словами «реєстраторами розрахункових операцій»;
 
-393- Воропаєв Ю.М.
Пункт 201.15 після другого абзацу доповнити новим абзацом такого змісту:
«За наявності оригіналу податкової накладної невключення її до Єдиного реєстру податкових накладних не є підставою для відмови у зарахуванні суми податку, визначеної у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту такого платника податку. Форма і порядок заповнення реєстрів отриманих та виданих податкових накладних встановлюються центральним податковим органом».
 
Відхилено ( Пропозиція нівелює запровадження Єдиного реєстру податкових накладних)  в абзаці третьому підпункту «б» пункту 201.11 слова «електронними контрольно-касовими апаратами» замінити словами «реєстраторами розрахункових операцій»;
 
    -394- Майборода С.Ф.
підпункт 206.2.4 пункту 206.2 статті 206 Розділу V доповнити абзацом наступного змісту:
«Податок не сплачується стосовно тимчасово ввезених товарів, перелічених у абзацах 9 та 10 статті 206 Митного кодексу України»
 
Відхилено (врегульовано у чинній редакції)   
75. 31) у абзацах другому та третьому підпункту 206.2.5 пункту 206.2 статті 206 після слова «простого» доповнити словом «авальованого»;
 
-395- Корж П.П.
Пункт 31 частини 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено (Суперечить Закону України «Про операції з давальницькою сировиною)  86) у статті 206:
абзаци другий та третій підпункту 206.2.5 пункту 206.2 після слова «простого» доповнити словом «авальованого»;
в абзаці другому пункту 206.5 слова «фізичним особам, які виїжджають за межі митної території України, та» виключити;
87) статтю 207 викласти у такій редакції:
«Стаття 207. Порядок оподаткування туроператорської та турагентської діяльності
207.1. Цією статтею встановлюються особливості оподаткування туристичного продукту (туристичної послуги), що надаються туристичним оператором та туристичним агентом відповідно до законодавства. Туристичний продукт, як комплекс туристичних послуг, з метою оподаткування розглядається як єдина послуга.
207.2. Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).
207.3. Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання на території України туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).
207.4. Базою оподаткування туристичного оператора, який здійснює посередницьку діяльність на території України з укладання договорів на туристичне обслуговування з іноземними суб’єктами туристичної діяльності є винагорода, яка нараховується (виплачується) йому таким іноземним суб’єктом туристичної діяльності, в тому числі шляхом надання права самостійно утримувати належну туроператору суму винагороди із сплачених замовником (споживачем) туристичних послуг грошових коштів.
207.5. Базою оподаткування для операцій, які здійснюються туристичними агентами, є комісійна винагорода, яка нараховується (виплачується) туристичним оператором, іншими постачальниками послуг на користь такого туристичного агента, у тому числі за рахунок коштів, отриманих останнім від споживача туристичного продукту (туристичної послуги).
207.6. Суми податку, що відповідно до статті 139 розділу ІІІ цього Кодексу включаються до витрат, не враховуються при визначенні бази оподаткування в цілях цієї статті.
207.7. Ставка податку, зазначена у підпункті "а" пункту 193.1 статті 193 цього розділу, застосовується до бази оподаткування, визначеної згідно з пунктами 207.2 - 207.5 цієї статті»;
88) статтю 208 доповнити пунктом 208.6 такого змісту:
«208.6. Положення цієї статті не поширюються на постачання особою - нерезидентом, яку не зареєстровано як платника податку, послуг з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією «;
89) у статті 209:
пункт 209.3 доповнити словами «та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду»;
пункт 209.7 викласти у такій редакції:
«209.7. Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24, 4101, 4102, 4103, 4301 УКТ ЗЕД та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником»;
підпункт «в» підпункту 209.15.2 пункту 209.15 викласти в такій редакції:
«в) надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним та/або фізичним особам) з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг)»;
90) у абзаці третьому пункту 211.1 статті 211 слова „з отримувачем міжнародної технічної допомоги (реципієнтом) або» виключити»;
 
    -396- Кабінет Міністрів України
у абзаці другому пункту 206.5 статті 206 слова «фізичним особам, які виїжджають за межі митної території України, та» виключити;
 
Враховано    
    -397- Хомутиннік В.Ю.
Статтю 207 викласти у такій редакції:
«Стаття 207. Порядок оподаткування туроператорської та турагентської діяльності
207.1. Цією статтею встановлюються особливості оподаткування туристичного продукту (туристичної послуги), що надаються туристичним оператором та туристичним агентом відповідно до законодавства. Туристичний продукт, як комплекс туристичних послуг, з метою оподаткування розглядається як єдина послуга
207.2. Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).
207.3. Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання на території України туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).
207.4. Базою оподаткування туристичного оператора, який здійснює посередницьку діяльність на території України з укладання договорів на туристичне обслуговування з іноземними суб’єктами туристичної діяльності є винагорода, яка нараховується (виплачується) йому таким іноземним суб’єктом туристичної діяльності, в тому числі шляхом надання права самостійно утримувати належну туроператору суму винагороди із сплачених замовником (споживачем) туристичних послуг грошових коштів.
207.5. Базою оподаткування для операцій, які здійснюються туристичними агентами, є комісійна винагорода, яка нараховується (виплачується) туристичним оператором, іншими постачальниками послуг на користь такого туристичного агента, у тому числі за рахунок коштів, отриманих останнім від споживача туристичного продукту ( туристичної послуги).
207.6. Суми податку, що відповідно до статті 139 розділу ІІІ цього Кодексу включаються до витрат, не враховуються при визначенні бази оподаткування в цілях цієї статті.
207.7. Ставка податку, зазначена у підпункті "а" пункту 193.1 статті 193 цього розділу, застосовується до бази оподаткування, визначеної згідно з пунктами 207.2 - 207.5 цієї статті».
 
Враховано    
    -398- Забарський В.В.
Назву статті 207 розділу V «Податок на додану вартість» викласти в редакції:
«Порядок оподаткування туроператорської та турагентської діяльності»
 
Враховано    
    -399- Забарський В.В.
Пункти 207.1 – 207.8 статті 207 Розділу V «Податок на додану вартість» викласти в такій редакції:
«207.1. Цією статтею встановлюються правила оподаткування операцій з поставки туристичного продукту, що реалізується туроператором безпосередньо або через туристичного агента, з місцем їх надання як в межах так і за межами митної території України, а також послуг, що надаються туристичним агентом туроператору чи іншому суб’єкту туристичної діяльності в межах митної території України .
207.2. Терміни «туристичний продукт», «туристичний оператор», «туристичний агент» вживаються у значенні, визначеному Законом України «Про туризм». Туристичний продукт як комплекс туристичних послуг з метою оподаткування розглядається як єдина послуга.
207.3. Базою оподаткування в разі проведення операції з реалізації туристичного продукту туристичним оператором (безпосередньо або через туристичного агента) є сума винагороди (маржі) такого туристичного оператора, за вирахуванням суми податку. Винагорода (маржа) туристичного оператора визначається як різниця між загальною сумою, що сплачується замовником туристичного продукту та загальними витратами туристичного оператора, вартість яких включається до вартості такого туристичного продукту.
207.4. Базою оподаткування для туристичних агентів (а також туристичних операторів при здійсненні турагентської діяльності) є винагорода, яка нараховується (виплачується) туристичним оператором (іншими суб’єктом туристичної діяльності) на корись такого туристичного агента, у тому числі за рахунок коштів, отриманих останнім від замовника туристичного продукту (туристичних, характерних або супутніх послуг) за вирахуванням суми податку.
207.5. Базою оподаткування туроператора, який здійснює посередницьку діяльність на території України з укладення договорів на туристичне обслуговування з іноземними суб’єктами туристичної діяльності є винагорода, яка нараховується (виплачується) йому таким іноземним суб’єктом туристичної діяльності, в т.ч. шляхом надання права самостійно утримувати належну туроператору суму винагороди із сплачених замовником (споживачем) туристичних послуг грошових коштів.
207.6. Датою виникнення податкових зобов’язань є дата події, яка настала першою: або дата оплати замовником вартості туристичних туристичного продукту або дата оформлення (виписки) документів, які підтверджують право замовника (туристів) на отримання туристичних послуг.
У випадку, якщо податкові зобов’язання були нараховані туристичним оператором на дату отримання оплати від замовника, а надалі відбулась зміна розміру фактичних видатків туроператора, що призвело до зміни фактичного розміру винагороди (маржі) такого туристичного оператора, податкові зобов’язання підлягають коригуванню. Датою корегування є дата події, яка настала першою: або підписання акту наданих послуг між туристичним оператором та суб’єктом підприємницької діяльності, послуги якого були включені туристичним оператором до вартості туристичного продукту або здійснення туристичним оператором оплати такому суб’єкту підприємницької діяльності вартості послуг, які були включені туристичним оператором до вартості туристичного продукту».
Підпункт 207.8. статті 207 розділу V «Податок на додану вартість» виключити.
 
Враховано (В правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -400- Хомутиннік В.Ю.
Після підпункту 37 пункту 1 законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«Статтю 208 доповнити пунктом 208.6 такого змісту:
«208.6. Положення цієї статті не поширюються на постачання особою — нерезидентом, яку не зареєстровано як платника податку, послуг з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією».
 
Враховано    
    -401- Кабінет Міністрів України
у пункті 209.3 після слів «не підлягає бюджетному відшкодуванню» доповнити словами «та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.»;
 
Враховано    
    -402- Терещук С.М.
пункт 209.3 статті 209 викласти в такій редакції:
«209.3. Якщо сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість виробничих факторів, перевищує суму податку, нараховану за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, то різниця між такими сумами не підлягає бюджетному відшкодуванню та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.»
 
Враховано по суті (у правці КМУ до п. 209.3)   
    -403- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
пункт 209.7 викласти у наступній редакції:
«209.7. Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24, 4101, 4102, 4103, 4301 УКТ ЗЕД та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником».
 
Враховано    
    -404- Кабінет Міністрів України
пункт 209.7 викласти у наступній редакції:
«209.7. Сільськогосподарськими вважаються товари/послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі послуги надаються, товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.».
 
Враховано частково (У правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -405- Терещук С.М.
пункт 209.7 статті 209 викласти в такій редакції:
«209.7. Сільськогосподарськими вважаються товари (послуги), отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари (послуги) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються (заготовляються) та/або надаються безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів (послуг) у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником»
 
Враховано частково (У правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -406- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І доповнити підпунктом такого змісту:
«У пункті «в» пункту 209.12 після слів «реорганізації» додати слова « (крім перетворення)»
 
Відхилено (не узгоджується з положенням пп. «б» п. 184.1 Кодексу)   
    -407- Терещук С.М.
підпункт в) підпункту 209.15.2 пункту 209.15 викласти в такій редакції:
"в) надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним та/або фізичним особам) з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг);".
 
Враховано    
    -408- Кінах А.К.
підпункт 209.17.2 доповнити абзацами такого змісту:
«вирощування рослин (в тому числі дернини) для посадки та декоративного оформлення;
вирощування садивного матеріалу (саджанців, паростків, живців, вусиків тощо) декоративних і квіткових культур»
 
Відхилено    
    -409- Хомутиннік В.Ю.
Після підпункту 31 пункту 1 законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«у абзаці третьому пункту 211.1 статті 211 слова „з отримувачем міжнародної технічної допомоги (реципієнтом) або» виключити»;
у пункті 212.3 статті 212:
в абзаці другому підпункту 212.3.1 слово «анулювані» замінити словом «анульовані», а слова «суб’єкта господарювання» замінити словами «юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців»
 
Враховано    
76. 32) у абзаці другому підпункту 212.3.1 пункту 212.3 статті 212 слово «анулювані» замінити словом «анульовані»;
 
-410- Кабінет Міністрів України
у абзаці другому підпункту 212.3.1 після слова «місцезнаходженням» додати слова та розділові знаки «юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців»;
 
Враховано частково   91) у пункті 212.3 статті 212:
в абзаці другому підпункту 212.3.1 слово «анулювані» замінити словом «анульовані», а слова «суб’єкта господарювання» замінити словами «юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців»;
у підпункті 212.3.2 слова «за місцем державної реєстрації таких суб'єктів у місячний строк із дня початку господарської діяльності» замінити словами «за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність;
92) абзац другий підпункту 213.2.1 пункту 213.2 статті 213 доповнити словами «у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація»;
93) у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215:
цифри та слова:
«2710 11 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 17
2710 11 15 00 для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 11 11 00 євро за 1000 кілограмів 17
Бензини спеціальні:
2710 11 21 00 уайт-спірит євро за 1000 кілограмів 17»
замінити цифрами та словами:
«2710 11 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 182
2710 11 15 00 для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 11 11 00 євро за 1000 кілограмів 182
Бензини спеціальні:
2710 11 21 00 уайт-спірит євро за 1000 кілограмів 182»;
цифри та слова:
«2710 19 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 28
2710 19 15 00 для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 19 11 00 євро за 1000 кілограмів 17»
замінити цифрами та словами:
«2710 19 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 182
2710 19 15 00 для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 19 11 00
євро за 1000 кілограмів 182»;
цифри та слова:
«2710 19 25 00 інший гас євро за 1000 кілограмів 28
2710 19 29 00 Інші середні дистиляти євро за 1000 кілограмів 28»
замінити цифрами та словами:
«2710 19 25 00 інший гас євро за 1000 кілограмів 182
2710 19 29 00 Інші середні дистиляти євро за 1000 кілограмів 182»;
у графі другий текстовий опис товару «Тільки паливо пічне» викласти у такій редакції: «Тільки паливо пічне побутове»;
цифри та слова:
«2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00 скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)»
замінити цифрами та словами:
«2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00
скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)»
94) пункт 226.8 статті 226 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ - „тютюн імпортний», ТВ - „тютюн вітчизняний») у кількісному виразі»;
95) статтю 229 доповнити пунктами 229.4 та 229.5 такого змісту:
«229.4. Особливості оподаткування нафтопродуктів, вироблених в Україні, що використовуються в якості сировини для хімічної промисловості.
229.4.1. Нафтопродукти (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) можуть бути реалізованими у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку.
229.4.2. У разі використання цих нафтопродуктів у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку органами державної податкової служби здійснюється контроль за їх цільовим використанням.
229.4.3. До отримання нафтопродуктів, які використовуються суб'єктами господарювання в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, виробниками видається податковий вексель на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг нафтопродуктів, що отримуються виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою акцизного податку, що передбачена пунктом 215.3 статті 215 цього розділу, та ставкою 0 євро за 1000 кг.
229.4.4. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання - виробником, що використовує ці нафтопродукти у якості сировини у хімічній промисловості.
229.4.5. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
229.4.6. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.4.7. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.4.8. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.
229.4.9. На підприємствах, що використовують нафтопродукти в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюються податкові пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за місцем його розташування здійснюють постійний безпосередній контроль за цільовим використанням нафтопродуктів в якості сировини для хімічної промисловості.
229.4.10. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання нафтопродуктів виключно як сировини для виробництва у хімічній промисловості.
229.4.11. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довідка векселедавця про цільове використання нафтопродуктів як сировини для виробництва у хімічній промисловості, погоджена представником податкового посту, встановленого на підприємстві.
229.4.12. У разі якщо передбачений цією статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого податкового векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка зазначена у податковому векселі, векселедержателю.
229.4.13. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
229.4.14. Перелік підприємств, що отримують нафтопродукти для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, затверджується Кабінетом Міністрів України.
229.4.15. Відвантаження нафтопродуктів, що використовуються в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, проводиться в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.
229.4.16. У разі нецільового використання суб'єктами господарювання нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, з таких суб'єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи з обсягів використаних не за призначенням нафтопродуктів та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, збільшеної в 1, 5 раза.
229.5. Особливості оподаткування нафтопродуктів, ввезених в Україну, що використовуються в якості сировини для хімічної промисловості
229.5.1. Нафтопродукти (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) можуть ввозитися в Україну в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості без сплати акцизного податку.
229.5.2. У разі використання цих нафтопродуктів у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості без сплати акцизного податку органами державної податкової служби здійснюється контроль за їх цільовим використанням.
229.5.3. Для ввезення на митну територію України нафтопродуктів (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) з метою використання їх в якості сировини у хімічній промисловості, виробник оформлює податковий вексель у трьох примірниках. Один примірник подається органу державної податкової служби за місцезнаходженням виробника, другий - органу державної митної служби, яким здійснюється митне оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку.
229.5.4. Податковий вексель видається на суму акцизного податку, що справляється при ввезенні товарів відповідно до законодавства.
229.5.5. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання – виробником, що використовує ці нафтопродукти у якості сировини у хімічній промисловості.
229.5.6. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів з дати оформлення митної декларації.
229.5.7. Підставою для митного оформлення нафтопродуктів (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД), що ввозяться на митну територію України з метою використання у хімічній промисловості, є подання виробником органу державної митної служби другого примірника податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік органом державної податкової служби за місцезнаходженням виробника.
229.5.8. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватись іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.5.9. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.5.10. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.
229.5.11. На підприємствах, що використовують нафтопродукти в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюються податкові пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за місцем його розташування здійснюють постійний безпосередній контроль за цільовим використанням нафтопродуктів в якості сировини для хімічної промисловості.
229.5.12. Податковий вексель без сплати суми акцизного податку коштами вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання нафтопродуктів виключно як сировини для виробництва у хімічній промисловості.
229.5.13. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довідка векселедавця про цільове використання нафтопродуктів як сировини для виробництва у хімічній промисловості, погоджена представником податкового посту, встановленого на підприємстві. Копія довідки про цільове використання подається органу державної митної служби.
229.5.14. У разі якщо передбачений цією статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого податкового векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену у податковому векселі, векселедержателю.
229.5.15. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до ввезення нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
229.5.16. Перелік підприємств, що здійснюють ввезення нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, затверджується Кабінетом Міністрів України.
229.5.17. Ввезення нафтопродуктів, що використовуються в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, здійснюється в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.
229.5.18. У разі нецільового використання суб'єктами господарювання нафтопродуктів, що ввезені в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, з таких суб'єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи з обсягів використаних не за призначенням нафтопродуктів та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, збільшеної в 1,5 раза»;
96) підпункт «а» підпункту 233.1.1 пункту 233.1 статті 233 після слів «вантажних транспортних засобів)» доповнити словами «інших колісних транспортних засобів»;
97) пункт 234.1 статті 234 доповнити підпунктом 234.1.9 такого змісту:
«234.1.9. для інших колісних транспортних засобів, які не зазначені у підпунктах 234.1.1-234.1.8 цього пункту, -5 гривень за 100 куб. сантиметрів об’єму циліндрів двигуна»;
98) статтю 241 викласти в такій редакції:
«Стаття 241. Податкові агенти
241.1. Податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
241.2. До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які:
241.2.1. здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають паливо замовнику або за його дорученням іншій особі, вироблене з давальницької сировини такого замовника;
241.2.2. здійснюють ввезення палива на митну територію України»;
99) підпункт 242.1.4 пункту 242.1 статті 242 викласти в такій редакції:
«242.1.4. обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім:
обсягів палива вивезених з митної території України в митних режимах експорту або реекспорту та/або переробки на митній території України засвідчених належно оформленою митною декларацією;
мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло та електроенергії»;
100) у статті 244:
абзац перший пункту 244.1. викласти в такій редакції:
«244.1. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі здійснення торгівлі на митній території України паливом власного виробництва»;
доповнити пунктом 244.2 такого змісту:
«244.2. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі ввезення палива на митну територію України:
Вид паливаКод товару згідно з УКТЗЕДОпис товару згідно з УКТЗЕДСтавка податку, гривень за тонну
Бензин неетилований 2710 11 41 19
2710 11 41 39
2710 11 41 99
2710 11 45 99
2710 11 49 99Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше
68
Бензин сумішевий2710 11 41 11
2710 11 41 31
2710 11 41 91
2710 11 45 11
2710 11 49 11
2710 11 41 19
2710 11 41 39
2710 11 41 99
2710 11 45 99
2710 11 49 99
Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше, із вмістом не менш як 5 мас. % біоетанолу або етил-трет-бутилового ефіру або їх суміші
Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше, із вмістом менш як 5 мас. % біоетанолу або етил-трет-бутилового ефіру або їх суміші56
Зріджений нафтовий газ2711 11 00 00
2711 12 11 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00газ природний скраплений (зріджений)
пропан скраплений (зріджений), для використання як паливо
етилен, пропілен, бутилен і бутадієн скраплені (зріджені)
інші гази нафтові скраплені (зріджені)92
Дизельне біопаливо3824 90 98 00біодизель58
Дизельне пальне з вмістом сірки:
важкі дистиляти (газойлі) із вмістом сірки:
більш як 0,2 мас. %2710 19 49 00більш як 0,2 мас. %68
більш як 0,035 мас.%, але не більш як 0,2 мас. %2710 19 41 30
2710 19 45 00більш як 0,035 мас.%, але не більше як 0,2 мас.%
52
більш як 0,005 мас.%, але не більш як 0,035 мас.%2710 19 41 20більш як 0,005 мас.%, але не більше як 0,035 мас.%
47
не більш як 0,005 мас.%2710 19 41 10не більш як 0,005 мас.%
30
Мазут з вмістом сірки:
паливо рідке (мазут)
2710 19 61 00не більш як 1 мас.%30
2710 19 63 00
більш як 1 мас.%, але не більш як 2 мас.%47
2710 19 65 00
більш як 2 мас.%, але не більш як 2,8 мас.%52
2710 19 69 00більш як 2,8 мас.%68
Бензин авіаційний 2710 11 31 00бензини авіаційні47
Гас2710 19 21 00
2710 19 25 00гас, що використовується, як паливо для реактивних двигунів
гас, що використовується, як паливо для інших видів двигунів, крім реактивних двигунів58
«
101) у статті 249:
пункт 249.1 викласти в такій редакції:
«249.1. Суми податку обчислюються платниками податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу та податковими агентами, які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу самостійно щокварталу. Податкові агенти, які визначені підпунктом 241.2.2 пункту 241.2. статті 241 цього Кодексу обчислюють суми податку на дату подання митної декларації для митного оформлення»;
пункт 249.4 викласти в такій редакції:
«249.4. Суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (Пвп), обчислюються податковими агентами, які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу самостійно щокварталу виходячи з кількості фактично реалізованого, а для податкових агентів, які визначені підпунктом 241.2.2 пункту 241.2. статті 241 цього Кодексу – виходячи із кількості фактично ввезеного на митну територію України, палива та ставок податку за формулою:
п
Пвп = ? Мі х Нпі,
          і = 1 
де Мі - кількість фактично реалізованого (фактично ввезеного на митну територію України) палива і-того виду, в тоннах (т);
Нпі - ставки податку в поточному році за тонну і-того виду палива, у гривнях з копійками»;
102) пункт 250.2 статті 250 викласти в такій редакції:
«250.2. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2. статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2. статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації:
250.2.1. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
250.2.2. за паливо, реалізоване податковими агентами, – за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку в органах державної податкової служби;
250.2.3. за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку в органах державної податкової служби»;
103) статтю 258 доповнити пунктом 258.4. такого змісту:
«258.4. за додаткові обсяги нафти, природного газу (в тому числі нафтового (попутного) газу та газового конденсату, видобуті внаслідок виконання інвестиційних проектів (програм), якими передбачено нарощування видобутку вуглеводневої сировини, на ділянках надр (родовищах, покладах), що характеризуються погіршеними гірничо-геологічними умовами (важковидобувні) або виснаженістю в процесі розробки в попередніх періодах (далі – ділянки надр), на окремих діючих свердловинах після капітального ремонту, свердловинах що відновлюються з числа ліквідованих, нових свердловинах чи групах свердловин, що розташовані на таких ділянках надр (далі – об’єкти ділянок надр), оподатковуються за ставкою нуль гривень за одиницю обсягу додаткового видобутку відповідної вуглеводневої сировини.
Перелік об’єктів ділянок надр, на які розповсюджуються інвестиційні проекти (програми), визначається центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в нафтогазовому комплексі.
Порядок відбору та затвердження інвестиційних проектів (програм), якими передбачено нарощування видобутку вуглеводневої сировини та контроль за їх виконанням визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економіки і торгівлі.
Центральний орган виконавчої влади з питань економіки і торгівлі здійснює щорічний моніторинг виконання інвестиційних проектів (програм). У разі встановлення цим органом невиконання зобов’язань, визначених інвестиційними проектами (програмами), інвестиційний проект (програма) зупиняється таким органом. При цьому, рентна плата нараховується на загальних підставах у порядку, визначеному цим Кодексом, починаючи з 1 числа звітного періоду, у якому внаслідок щорічного моніторингу виявлено таке невиконання.
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті на ділянках надр, визначаються як різниця фактичних обсягів видобутку вуглеводневої сировини за звітний податковий період та середньомісячного фактичного обсягу видобутку вуглеводневої сировини на таких об’єктах протягом останніх дванадцяти місяців, що передували затвердженню інвестиційних проектів (програм).
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті на окремих діючих свердловинах після капітального ремонту, що розташовані на ділянках надр, базовим обсягом видобутку є середньомісячний фактичний обсяг видобутку протягом останніх дванадцяти місяців, що передували початку капітального ремонту.
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті з нових свердловин та відновлених з числа ліквідованих, що розташовані на ділянках надр, станом на дату набрання чинності цим Законом, визначаються протягом 10 (десяти) років з моменту введення свердловини в експлуатацію в обсязі фактичного видобутку.
Цей пункт поширюється на підприємства, частка держави у статутному фонді яких 25 відсотків та більше, господарські товариства, 25 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних фондах інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств.
Дія цієї статті поширюється на учасників договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу підприємств, частка держави у статутному фонді яких 25 відсотків та більше, господарських товариств, 25 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних фондах інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава, а також дочірніх підприємств, представництв та філій таких підприємств і товариств, складає 25 відсотків та більше загальної вартості вкладів учасників договорів про спільну діяльність»;
104) у підпункті 263.13.5 пункту 263.13 статті 263 слова «екології та природних ресурсів» замінити словами «геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр»;
105) підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 викласти у такій редакції:
«266.5.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду»;
 
    -411- Полянчич М.М.
у підпункті 212.3.1 пункту 212.3 статті 212:
абзац перший після слів «товарів (продукції)» доповнити словами « (крім підакцизних нафтопродуктів)»;
доповнити двома новими абзацами такого змісту:
«Виробники та/або імпортери підакцизних нафтопродуктів як платники акцизного податку підлягають обов'язковій реєстрації в органах державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем проживання) цих суб'єктів господарювання на основі відомостей Єдиного державного реєстру виробників та імпортерів підакцизних нафтопродуктів.
Центральний орган виконавчої влади, уповноважений здійснювати державну політику в сфері паливно-енергетичного комплексу,зобов’язаний надати органу державний податкової служби за місцезнаходженням суб’єкта господарювання, що здійснює діяльність з виробництва та /або імпорту підакцизних нафтопродуктів про включення відомостей про такого суб’єкта до Єдиного державного реєстру виробників та імпортерів підакцизних нафтопродуктів у п’ятиденний строк з дня такого включення»;
 
Відхилено (розглядати у законопроекті 7484)   
    -412- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
„у підпункті 212.3.2 слова «за місцем державної реєстрації таких суб'єктів у місячний строк із дня початку господарської діяльності» замінити словами «за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність».
 
Враховано    
    -413- Кабінет Міністрів України
у підпункті 212.3.2 слова «за місцем державної реєстрації таких суб'єктів у місячний строк із дня початку господарської діяльності» замінити словами «за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців і подають реєстраційну заяву, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність»;
 
Враховано частково    
    -414- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
абзац другий підпункту 213.2.1 пункту 213.2 статті 213 доповнити словами «у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітній місяць наявна така митна декларація».
 
Враховано    
    -415- Кабінет Міністрів України
у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215:
цифри та слова:
«2710 11 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 17
2710 11 15 00 для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 11 11 00 євро за 1000 кілограмів 17
Бензини спеціальні:
2710 11 21 00 уайт-спірит євро за 1000 кілограмів 17»
замінити цифрами та словами:
«2710 11 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 182
2710 11 15 00 для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 11 11 00 євро за 1000 кілограмів 182
Бензини спеціальні:
2710 11 21 00 уайт-спірит євро за 1000 кілограмів 182»
цифри та слова:
«2710 19 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 28
2710 19 15 00 для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 19 11 00 євро за 1000 кілограмів 17»
замінити цифрами та словами:
«2710 19 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 182
2710 19 15 00 для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 19 11 00
євро за 1000 кілограмів 182»
цифри та слова:
«2710 19 25 00 інший гас євро за 1000 кілограмів 28
2710 19 29 00 Інші середні дистиляти євро за 1000 кілограмів 28»
замінити цифрами та словами:
«2710 19 25 00 інший гас євро за 1000 кілограмів 182
2710 19 29 00 Інші середні дистиляти євро за 1000 кілограмів 182»
у графі другий текстовий опис товару «Тільки паливо пічне» викласти у такій редакції: «Тільки паливо пічне побутове»;
цифри та слова:
«2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00 скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)»
замінити цифрами і словами:
«2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00
скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)»
 
Враховано (Набрання чинності пункти щодо внесення змін до підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 та внесення змін статті 229, набирають чинності з 1.01.2012 р.)   
    -416- Ващук К.Т.
у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215:
цифри та слова:
«2710 11 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 17
2710 11 15 00 для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 11 11 00 євро за 1000 кілограмів 17
Бензини спеціальні:
2710 11 21 00 уайт-спірит євро за 1000 кілограмів 17»
замінити цифрами та словами:
«2710 11 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 182
2710 11 15 00 для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 11 11 00 євро за 1000 кілограмів 182
Бензини спеціальні:
2710 11 21 00 уайт-спірит євро за 1000 кілограмів 182»
цифри та слова:
«2710 19 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 28
2710 19 15 00 для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 19 11 00 євро за 1000 кілограмів 17»
замінити цифрами та словами:
«2710 19 11 00 для специфічних процесів переробки євро за 1000 кілограмів 182
2710 19 15 00 для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 19 11 00
євро за 1000 кілограмів 182»
цифри та слова:
«2710 19 25 00 інший гас євро за 1000 кілограмів 28
2710 19 29 00 Інші середні дистиляти євро за 1000 кілограмів 28»
замінити цифрами та словами:
«2710 19 25 00 інший гас євро за 1000 кілограмів 182
2710 19 29 00 Інші середні дистиляти євро за 1000 кілограмів 182»
цифри та слова:
«2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00 скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)»
замінити цифрами і словами:
«2711 12 11 00
2711 12 19 00
2711 12 91 00
2711 12 93 00
2711 12 94 00
2711 12 97 00
2711 13 10 00
2711 13 30 00
2711 13 91 00
2711 13 97 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00
скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном)»
 
Враховано    
    -417- Кабінет Міністрів України
у пункті 220.3 слово «встановлюються» замінити словом «запроваджуються»,
 
Відхилено (Потребує комплексного доопрацювання в частині обчислення податку за адвалерними ставками)   
    -418- Кабінет Міністрів України
у пункті 220.4 слово «встановлення» замінити словом «запровадження»,
 
Відхилено (Потребує комплексного доопрацювання в частині обчислення податку за адвалерними ставками)   
    -419- Кабінет Міністрів України
у пункті 220.5 слово «встановлення» замінити словами «запровадження встановлених»;
 
Відхилено (Потребує комплексного доопрацювання в частині обчислення податку за адвалерними ставками)   
    -420- Кінах А.К.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
„пункт 226.8 доповнити абзацом такого змісту:
«Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ - „тютюн імпортний», ТВ - „тютюн вітчизняний») у кількісному виразі»
 
Враховано    
    -421- Пеклушенко О.М.
у пункті 229.1 статті 229:
підпункт «в» підпункту 229.1.1 викласти у такій редакції:
«в) спирту етилового денатурованого (спирту технічного), що використовується як сировина для виробництва продуктів органічного синтезу, які не містять у своєму складі більш як 0,1 відсотка залишкового етанолу»;
підпункт 229.1.12 доповнити словами «крім спирту етилового денатурованого (спирту технічного), що виробляється такими підприємствами для використання як сировини у виробництві продуктів органічного синтезу»;
 
Відхилено    
    -422- Кінах А.К.
Статтю 229 доповнити пунктами такого змісту:
"229.4. Особливості оподаткування нафтопродуктів, вироблених в Україні, що використовуються в якості сировини для хімічної промисловості.
229.4.1. Нафтопродукти (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) можуть бути реалізованими у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку.
229.4.2. У разі використання цих нафтопродуктів у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку органами державної податкової служби здійснюється контроль за їх цільовим використанням.
229.4.3. До отримання нафтопродуктів, які використовуються суб'єктами господарювання в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, виробниками видається податковий вексель на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг нафтопродуктів, що отримуються виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою акцизного податку, що передбачена пунктом 215.3 статті 215 цього розділу, та ставкою 0 євро за 1000 кг.
229.4.4. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання - виробником, що використовує ці нафтопродукти у якості сировини у хімічній промисловості.
229.4.5. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
229.4.6. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.4.7. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.4.8. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.
229.4.9. На підприємствах, що використовують нафтопродукти в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюються податкові пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за місцем його розташування здійснюють постійний безпосередній контроль за цільовим використанням нафтопродуктів в якості сировини для хімічної промисловості.
229.4.10. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання нафтопродуктів виключно як сировини для виробництва у хімічній промисловості.
229.4.11. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довідка векселедавця про цільове використання нафтопродуктів як сировини для виробництва у хімічній промисловості, погоджена представником податкового посту, встановленого на підприємстві.
229.4.12. У разі якщо передбачений цією статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого податкового векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка зазначена у податковому векселі, векселедержателю.
229.4.13. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
229.4.14. Перелік підприємств, що отримують нафтопродукти для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, затверджується Кабінетом Міністрів України.
229.4.15. Відвантаження нафтопродуктів, що використовуються в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, проводиться в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.
229.4.16. У разі нецільового використання суб'єктами господарювання нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, з таких суб'єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи з обсягів використаних не за призначенням нафтопродуктів та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, збільшеної в 1, 5 раза.
229.5. Особливості оподаткування нафтопродуктів, ввезених в Україну, що використовуються в якості сировини для хімічної промисловості
229.5.1. Нафтопродукти (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) можуть ввозитися в Україну в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості без сплати акцизного податку.
229.5.2. У разі використання цих нафтопродуктів у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості без сплати акцизного податку органами державної податкової служби здійснюється контроль за їх цільовим використанням.
229.5.3. Для ввезення на митну територію України нафтопродуктів (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) з метою використання їх в якості сировини у хімічній промисловості, виробник оформлює податковий вексель у трьох примірниках. Один примірник подається органу державної податкової служби за місцезнаходженням виробника, другий - органу державної митної служби, яким здійснюється митне оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку.
229.5.4. Податковий вексель видається на суму акцизного податку, що справляється при ввезенні товарів відповідно до законодавства.
229.5.5. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання – виробником, що використовує ці нафтопродукти у якості сировини у хімічній промисловості.
229.5.6. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів з дати оформлення митної декларації.
229.5.7. Підставою для митного оформлення нафтопродуктів (коди 2710 11 11 00, 2710 11 15 00, 2710 11 21 00, 2710 19 11 00, 2710 19 15 00, 2710 19 25 00, 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД), що ввозяться на митну територію України з метою використання у хімічній промисловості, є подання виробником органу державної митної служби другого примірника податкового векселя, авальованого банком та взятого на облік органом державної податкової служби за місцезнаходженням виробника.
229.5.8. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватись іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.5.9. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.5.10. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.
229.5.11. На підприємствах, що використовують нафтопродукти в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюються податкові пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за місцем його розташування здійснюють постійний безпосередній контроль за цільовим використанням нафтопродуктів в якості сировини для хімічної промисловості.
229.5.12. Податковий вексель без сплати суми акцизного податку коштами вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання нафтопродуктів виключно як сировини для виробництва у хімічній промисловості.
229.5.13. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довідка векселедавця про цільове використання нафтопродуктів як сировини для виробництва у хімічній промисловості, погоджена представником податкового посту, встановленого на підприємстві. Копія довідки про цільове використання подається органу державної митної служби.
229.5.14. У разі якщо передбачений цією статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого податкового векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену у податковому векселі, векселедержателю.
229.5.15. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до ввезення нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
229.5.16. Перелік підприємств, що здійснюють ввезення нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, затверджується Кабінетом Міністрів України.
229.5.17. Ввезення нафтопродуктів, що використовуються в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, здійснюється в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.
229.5.18. У разі нецільового використання суб'єктами господарювання нафтопродуктів, що ввезені в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, з таких суб'єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи з обсягів використаних не за призначенням нафтопродуктів та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, збільшеної в 1,5 раза."
 
Враховано    
    -423- Кабінет Міністрів України
у статті 229 додати пункт такого змісту:
«229.4. Особливості оподаткування нафтопродуктів, вироблених в Україні, що використовуються в якості сировини для хімічної промисловості.
229.4.1. Нафтопродукти (код 2710 11 11 00 - 2710 11 31 00, 2710 11 70 00 - 2710 19 29 00 згідно з УКТ ЗЕД) можуть бути реалізованими у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку.
229.4.2. У разі використання цих нафтопродуктів у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку органами державної податкової служби здійснюється контроль за їх цільовим використанням.
229.4.3. До отримання нафтопродуктів, які використовуються суб'єктами господарювання в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, виробниками видається податковий вексель на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг нафтопродуктів, що отримуються виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою акцизного податку, що передбачена пунктом 215.3 статті 215 цього розділу, та ставкою 0 євро за 1000 кг.
229.4.4. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання - виробником, що використовує ці нафтопродукти у якості сировини.
229.4.5. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
229.4.6. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.4.7. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.4.8. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.
229.4.9. На підприємствах, що використовують нафтопродукти в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюються податкові пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за місцем його розташування здійснюють постійний безпосередній контроль за цільовим використанням нафтопродуктів в якості сировини для хімічної промисловості.
229.4.10. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання нафтопродуктів виключно як сировини для виробництва у хімічній промисловості.
229.4.11. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довідка векселедавця про цільове використання нафтопродуктів як сировини для виробництва у хімічній промисловості, погоджена представником податкового посту, встановленого на підприємстві.
229.4.12. У разі якщо передбачений цією статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого податкового векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка зазначена у податковому векселі, векселедержателю.
229.4.13. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання нафтопродуктів для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
229.4.14. Перелік підприємств, що отримують нафтопродукти для використання у якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, затверджується Кабінетом Міністрів України.
229.4.15. Відвантаження нафтопродуктів, що використовуються в якості сировини для виробництва для виробництва у хімічній промисловості, проводиться в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.
229.4.16. У разі нецільового використання суб'єктами господарювання нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва для виробництва у хімічній промисловості, з таких суб'єктів справляється штраф у розмірі, який обчислюється виходячи з обсягів використаних не за призначенням нафтопродуктів та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статті 215 цього Кодексу, збільшеної в 1, 5 раза.».
 
Враховано частково    
    -424- Полянчич М.М.
статтю 229 доповнити новим пунктом такого змісту:
«229.4. Маркування підакцизних нафтопродуктів маркерами акцизного податку
229.4.1. Підакцизні нафтопродукти, що виробляються або ввозяться на митну територію України, підлягають обов’язковому маркуванню маркерами акцизного податку відповідно до Закону України «Про маркування підакцизних нафтопродуктів маркерами акцизного податку».
Зберігання, відвантаження, транспортування, оптова та роздрібна торгівля, імпорт на митну територію України немаркованих підакцизних нафтопродуктів забороняється, за винятком випадків, встановлених законом.
229.4.2 Підлягають маркуванню кожен окремим видом маркера акцизного податку з концентрацією залежно від виду підакцизних нафтопродуктів та ставок акцизного податку, які визначені підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, такі підакцизні нафтопродукти:
1) легкі дистиляти, бензини спеціальні, бензини моторні, середні дистиляти та гас;
2) важкі дистиляти. (газойлі), паливо пічне побутове.
Суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних нафтопродуктів, у документах первинного обліку та супровідних документах про транспортування таких нафтопродуктів зазначають дані про наявність та концентрацію маркера акцизного податку (% мас.).
229.4.3 Не підлягають маркуванню маркерами акцизного податку підакцизні нафтопродукти:
1) ввезені на митну територію України у митних режимах транзиту, митного складу, тимчасового ввезення без сплати акцизного податку. У разі порушення таких митних режимів платник податку зобов’язаний разом зі сплатою суми акцизного податку забезпечити проведення маркування маркерами акцизного податку таких підакцизних нафтопродуктів;
2) виготовлені на давальницьких умовах на митній території України за умови обов’язкового вивезення виробленої продукції за межі митної території України;
3) призначені для вивезення за межі митної території України за умови гарантування доставки до митного органу призначення та наявності митної декларації, оформленої під час відвантаження продукції від виробника на експорт;
4) отримані від виробника підакцизних нафтопродуктів або ввезені на митну територію України у якості сировини відповідно до статті 229 Податкового кодексу України;
5) не визначені підпунктом 229.4.2 цього пункту.
229.4.4. Вважаються такими, що немарковані:
1) підакцизні нафтопродукти, марковані з відхиленням від вимог цього Закону;
2) підакцизні нафтопродукти, що не містять або містять підроблені маркери акцизного податку;
3) підакцизні нафтопродукти, в яких маркери не відповідають виду або рівню концентрації, встановленим для цих нафтопродуктів.
229.4.5. Маркери акцизного податку продаються виробникам та імпортерам, які відповідно до закону є платниками акцизного податку з підакцизних нафтопродуктів.
Маркери акцизного податку виготовляються або імпортуються постачальником маркерів акцизного податку на замовлення центрального органу державної податкової служби.
Порядки маркування підакцизних нафтопродуктів та продажу маркерів акцизного податку, а також розмір плати за маркери, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Контроль за проведенням маркування, зберіганням та обігом маркерів акцизного податку здійснюється органами державної податкової служби із залученням спеціалізованих організацій постачальника маркерів акцизного податку;
229.4.6. Суб'єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері виробництва та/або імпорту підакцизних нафтопродуктів, підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру виробників та імпортерів підакцизних нафтопродуктів, який ведеться центральним органом виконавчої влади, уповноваженим здійснювати державну політику в сфері паливно-енергетичного комплексу;
229.4.7. Ведення Державного реєстру місць маркування підакцизних нафтопродуктів здійснюється центральним органом державної податкової служби.
229.4.8. Вилучені в дохід держави (конфісковані) та безхазяйні підакцизні нафтопродукти у разі їх реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку підлягають маркуванню маркерами акцизного податку.
229.4.9. Особи, винні у відвантаженні, імпорту, транспортуванні, зберіганні, оптової та роздрібної торгівлі на митній території України підакцизних нафтопродуктів, які не марковані маркерами акцизного податку, або маркованими підробленими чи фальсифікованими маркерами акцизного податку, а також за незаконне виготовлення, підроблення або збут незаконного виготовлених, одержаних чи підроблених маркерів акцизного податку несуть відповідальність відповідно до закону»
 
Відхилено (Розглядати у проекті Закону №7484)   
    -425- Кабінет Міністрів України
у підпункті «а» підпункту 233.1.1 пункту 233.1 статті 233 після слів та знаку «вантажних транспортних засобів)» доповнити словами та знаком «, інших колісних транспортних засобів»;
 
Враховано    
    -426- Кабінет Міністрів України
пункт 234.1 статті 234 доповнити підпунктом 234.1.9 такого змісту:
«234.1.9. для інших колісних транспортних засобів, які не зазначені у підпунктах 234.1.1-234.1.8 цього пункту, -5 гривень за 100 куб. сантиметрів об’єму циліндрів двигуна.».
 
Враховано    
    -427- Хомутиннік В.Ю.
статтю 241 викласти в такій редакції:
«Стаття 241. Податкові агенти
241.1. Податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
241.2. До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які:
241.2.1. здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають паливо замовнику або за його дорученням іншій особі, вироблене з давальницької сировини такого замовника;
241.2.2. здійснюють ввезення палива на митну територію України»;
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -428- Клюєв С.П.
Доповнити новим підпунктом такого змісту:
«ХХ) у розділі VІІІ. Екологічний податок:
1) статтю 241 викласти в такій редакції:
«Стаття 241. Податкові агенти
241.1. Податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами.
241.2. До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які:
241.2.1. здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва;
241.2.2. здійснюють ввезення палива на митну територію України.»;
 
Враховано по суті (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.) (   
    -429- Ващук К.Т.
Пункт 241.2 статті 241 викласти в наступній редакції:
241.2. До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які здійснюють першу реалізацію палива;
241.3. Для цілей оподаткування екологічним податком першою реалізацією палива є:
- перша реалізація палива власного виробництва (крім реалізації палива власного виробництва у митному режимі експорту або реекспорту);
- перша реалізація на території України палива, яке було ввезено на територію України в митному режимі імпорту або реімпорту».
 
Враховано частково (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -430- Хомутиннік В.Ю.
підпункт 242.1.4 пункту 242.1 статті 242 викласти в такій редакції:
«242.1.4. обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім:
обсягів палива вивезених з митної території України в митних режимах експорту або реекспорту та/або переробки на митній території України засвідчених належно оформленою митною декларацією;
мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло та електроенергії»;
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -431- Клюєв С.П.
підпункт 242.1.4 пункту 242.1 статті 242 викласти в такій редакції:
«обсяги та види палива, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами»;
 
Враховано по суті (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -432- Ващук К.Т.
Підпункт 242.1.4 пункту 242.1 статті 242 доповнити абзацом наступного змісту:
"Для цілей оподаткування екологічним податком реалізацією палива є передача палива, що здійснюється згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на паливо. Не належать до реалізації палива операції з передачі палива в межах договорів схову (відповідального зберігання) та інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу права власності (користування або розпорядження) на паливо іншій особі. Не вважається реалізацією палива продаж мазуту та пічного палива для потреб підприємств, які використовують його в процесі виробництва тепло та електроенергії.
 
Враховано частково (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -433- Ващук К.Т.
абзац перший пункту 244.1. статті 244. викласти в наступній редакції:
«244.1. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі здійснення торгівлі на митній території України паливом власного виробництва:»
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -434- Ващук К.Т.
Статтю 244 доповнити новим пунктом 244.2 в наступній редакції:
«244.2. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі ввезення палива на митну територію України:
Вид паливаКод товару згідно з УКТЗЕДОпис товару згідно з УКТЗЕДСтавка податку, гривень за тонну
Бензин неетилований 2710 11 41 19
2710 11 41 39
2710 11 41 99
2710 11 45 99
2710 11 49 99Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше
68
Бензин сумішевий2710 11 41 11
2710 11 41 31
2710 11 41 91
2710 11 45 11
2710 11 49 11
2710 11 41 19
2710 11 41 39
2710 11 41 99
2710 11 45 99
2710 11 49 99
Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше, із вмістом не менш як 5 мас. % біоетанолу або етил-трет-бутилового ефіру або їх суміші
Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше, із вмістом менш як 5 мас. % біоетанолу або етил-трет-бутилового ефіру або їх суміші56
Зріджений нафтовий газ2711 11 00 00
2711 12 11 00
2711 14 00 00
2711 19 00 00газ природний скраплений (зріджений)
пропан скраплений (зріджений), для використання як паливо
етилен, пропілен, бутилен і бутадієн скраплені (зріджені)
інші гази нафтові скраплені (зріджені)92
Дизельне біопаливо3824 90 98 00біодизель58
Дизельне пальне з вмістом сірки:
важкі дистиляти (газойлі) із вмістом сірки:
більш як 0,2 мас. %2710 19 49 00більш як 0,2 мас. %68
більш як 0,035 мас.%, але не більш як 0,2 мас. %2710 19 41 30
2710 19 45 00більш як 0,035 мас.%, але не більше як 0,2 мас.%
52
більш як 0,005 мас.%, але не більш як 0,035 мас.%2710 19 41 20більш як 0,005 мас.%, але не більше як 0,035 мас.%
47
не більш як 0,005 мас.%2710 19 41 10не більш як 0,005 мас.%
30
Мазут з вмістом сірки:
паливо рідке (мазут)
2710 19 61 00не більш як 1 мас.%30
2710 19 63 00
більш як 1 мас.%, але не більш як 2 мас.%47
2710 19 65 00
більш як 2 мас.%, але не більш як 2,8 мас.%52
2710 19 69 00більш як 2,8 мас.%68
Бензин авіаційний 2710 11 31 00бензини авіаційні47
Гас2710 19 21 00
2710 19 25 00гас, що використовується, як паливо для реактивних двигунів
гас, що використовується, як паливо для інших видів двигунів, крім реактивних двигунів58
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -435- Клюєв С.П.
пункт 249.1 викласти в такій редакції:
«249.1. Суми податку обчислюються платниками податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу та податковими агентами, які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу самостійно щокварталу. Податкові агенти, які визначені підпунктом 241.2.2 пункту 241.2. статті 241 цього Кодексу обчислюють суми податку на дату подання митному органу митної декларації для митного оформлення.
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -436- Клюєв С.П.
пункт 249.4 викласти в такій редакції:
«249.4. Суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення (Пвп), обчислюються податковими агентами, які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу самостійно щокварталу виходячи з кількості фактично реалізованого, а для податкових агентів, які визначені підпунктом 241.2.2 пункту 241.2. статті 241 цього Кодексу – виходячи із кількості фактично ввезеного на митну територію України, палива та ставок податку за формулою:
          п
Пвп = ? Мі х Нпі,
          і = 1 
де Мі - кількість фактично реалізованого (фактично ввезеного на митну територію України) палива і-того виду, в тоннах (т);
Нпі - ставки податку в поточному році за тонну і-того виду палива, у гривнях з копійками.»
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -437- Клюєв С.П.
пункт 250.2 статті 250 викласти в такій редакції:
«250.2. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2. статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2. статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації:
250.2.1. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
250.2.2. за паливо, реалізоване податковими агентами, – за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку в органах державної податкової служби;
250.2.3. за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку в органах державної податкової служби».
 
Враховано (набирає чинності з 01.10.2011)   
    -438- Ващук К.Т.
Пункт 250.2 статті 250 викласти в наступній редакції:
«250.2. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за місцем перебування платника на податковому обліку в органах державної податкової служби.»
Підпункти 250.2.1, 250.2.2 та 250.2.3 пункту 250.2 статті 250 виключити.
 
Враховано частково (у правці н.д. Клюєва С.П.)   
    -439- Ващук К.Т.
Пункт 250.3 статті 250 викласти в наступній редакції :
«250.3. Орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальні органи центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища до 1 грудня року, що передує звітному, подають до органів державної податкової служби за місцем перебування платника на податковому обліку в органах державної податкової служби переліки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, а також направляють інформацію про внесення змін до переліку до 30 числа місяця, що настає за кварталом, у якому такі зміни відбулися.»
 
Відхилено (Виключає можливість здійснювати контроль за платниками податку на рівні обласних державних податкових адміністрацій)   
    -440- Ващук К.Т.
Пункт 250.8 виключити.
 
Відхилено (норма Податкового кодексу направлена на запобігання зайвих перевірок у платника екологічного податку)   
    -441- Ващук К.Т.
Пункт 250.10 та відповідні підпункти 250.10.1 , 250.10.2 та 250.10.3 виключити.
 
Відхилено (екологічний податок включається до доходів спеціальних фондів відповідних місцевих бюджетів, тому виключення цих положень позбавлять місцеві фонди коштів від екологічного податку).   
    -442- Кабінет Міністрів України
пункт 256.1 статті 256 викласти у такій редакції:
«256.1. Платниками рентної плати (далі - платники) є суб'єкти господарювання, які здійснюють видобуток (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини на підставі отриманих ними в установленому законодавством порядку спеціальних дозволів на користування надрами.»;
 
Відхилено (Пропонується уточнити платників рентної плати при спільній діяльності. Подібна пропозиція не була підтримана ВРУ при прийнятті законопроекту № 8321)   
    -443- Палиця І.П.
Виключити з проекту пункт 256.2 статті 256 Податкового кодексу.
 
Відхилено    
    -444- Гордієнко С.В.
У пункті 258.1 статті 258:
в абзаці третьому цифри «237» замінити цифрами «400»;
в абзаці четвертому цифри «118,5» замінити цифрами «200»;
в абзаці шостому цифри «59,25» замінити цифрами «100»;
в абзаці сьомому цифри «47,4» замінити цифрами «80»;
в абзаці восьмому цифри «11,85» замінити цифрами «20»
 
Відхилено (збільшується у 2 рази ставки ренти, КМУ не підтримує)   
    -445- Гордієнко С.В.
У пунктах 258.2 і 258.3 статті 258:
в абзаці другому цифри «2141,86» замінити цифрами «3059,8»;
в абзаці третьому цифри «792,54» замінити цифрами «1132,2».
 
Відхилено (збільшується у 2 рази ставки ренти, КМУ не підтримує)   
    -446- Палиця І.П.
Пункти 258.2. та 258.3. статті 258 Податкового кодексу України, викласти у наступній редакції:
«258.2. за нафту:
у розмірі 1529,9 гривні за одну тонну нафти, видобутої з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів;
у розмірі 566,1 гривні за одну тонну нафти, видобутої з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів;
258.3. за газовий конденсат:
у розмірі 1529,9 гривні за одну тонну газового конденсату, видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів;
у розмірі 566,1 гривні за одну тонну газового конденсату, видобутого з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів».
 
Відхилено (запропоновано повернутись до ставки, що діяла до прийняття ПКУ у 2010 року). За розрахунками МФУ втрати бюджету складуть 2,5 млрд. грн.)   
    -447- Горіна І.А.
Ляпіна К.М.
Статтю 258 доповнити новим пунктом у такій редакції:
«258.4. за додаткові обсяги нафти, природного газу (в тому числі нафтового (попутного) газу та газового конденсату, видобуті внаслідок виконання інвестиційних проектів (програм), якими передбачено нарощування видобутку вуглеводневої сировини, на ділянках надр (родовищах, покладах), що характеризуються погіршеними гірничо-геологічними умовами (важковидобувні) або виснаженістю в процесі розробки в попередніх періодах (далі – ділянки надр), на окремих діючих свердловинах після капітального ремонту, свердловинах що відновлюються з числа ліквідованих, нових свердловинах чи групах свердловин, що розташовані на таких ділянках надр (далі – об’єкти ділянок надр), оподатковуються за ставкою нуль гривень за одиницю обсягу додаткового видобутку відповідної вуглеводневої сировини.
Перелік об’єктів ділянок надр, на які розповсюджуються інвестиційні проекти (програми), визначається центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в нафтогазовому комплексі.
Порядок відбору та затвердження інвестиційних проектів (програм), якими передбачено нарощування видобутку вуглеводневої сировини та контроль за їх виконанням визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економіки і торгівлі.
Центральний орган виконавчої влади з питань економіки і торгівлі здійснює щорічний моніторинг виконання інвестиційних проектів (програм). У разі встановлення цим органом невиконання зобов’язань, визначених інвестиційними проектами (програмами), інвестиційний проект (програма) зупиняється таким органом. При цьому, рентна плата нараховується на загальних підставах у порядку, визначеному цим Кодексом, починаючи з 1 числа звітного періоду, у якому внаслідок щорічного моніторингу виявлено таке невиконання.
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті на ділянках надр, визначаються як різниця фактичних обсягів видобутку вуглеводневої сировини за звітний податковий період та середньомісячного фактичного обсягу видобутку вуглеводневої сировини на таких об’єктах протягом останніх дванадцяти місяців, що передували затвердженню інвестиційних проектів (програм).
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті на окремих діючих свердловинах після капітального ремонту, що розташовані на ділянках надр, базовим обсягом видобутку є середньомісячний фактичний обсяг видобутку протягом останніх дванадцяти місяців, що передували початку капітального ремонту.
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті з нових свердловин та відновлених з числа ліквідованих, що розташовані на ділянках надр, станом на дату набрання чинності цим Законом, визначаються протягом 10 (десяти) років з моменту введення свердловини в експлуатацію в обсязі фактичного видобутку.
Цей пункт поширюється на підприємства, частка держави у статутному фонді яких 25 відсотків та більше, господарські товариства, 25 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних фондах інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств.
Дія цієї статті поширюється на учасників договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу підприємств, частка держави у статутному фонді яких 25 відсотків та більше, господарських товариств, 25 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних фондах інших господарських товариств, контрольним пакетом акцій яких володіє держава, а також дочірніх підприємств, представництв та філій таких підприємств і товариств, складає 25 відсотків та більше загальної вартості вкладів учасників договорів про спільну діяльність».
 
Враховано    
    -448- Романюк М.П.
Статтю 258 доповнити новим пунктом у такій редакції:
«258.4. додаткові обсяги нафти, природного газу та газового конденсату, видобуті на об’єктах інвестиційних проектів (програм), які передбачають нарощування видобутку вуглеводневої сировини з родовищ, які характеризуються погіршеними гірничо-геологічними умовами (важко- видобувні) або виснаженістю в процесі розробки в попередніх періодах, оподатковуються за нульовою ставкою.
Порядок відбору об’єктів визначається Кабінетом Міністрів України на підставі інвестиційних проектів (програм), якими передбачено нарощування видобутку вуглеводневої сировини. До таких об’єктів відносяться ділянки надр (родовища, поклади), окремі свердловини чи групи, які вимагають проведення капітального ремонту, свердловини що відновлюються з числа ліквідованих, нові свердловини чи групи свердловин.
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті на ділянках надр чи окремими діючими свердловинами після капітального ремонту, які визначені як об’єкти інвестиційних проектів (програм), визначаються як різниця фактичних обсягів видобутку вуглеводневої сировини за звітний податковий період та середньомісячного фактичного обсягу видобутку вуглеводневої сировини на таких об’єктах протягом останніх дванадцяти місяців, що передували затвердженню інвестиційних проектів (програм).
Додаткові обсяги вуглеводневої сировини, видобуті з нових свердловин та відновлених з числа ліквідованих, які визначені як об’єкти інвестиційних проектів (програм), визначаються протягом 20 (двадцяти) років з моменту введення свердловини в експлуатацію в обсязі фактичного видобутку».
 
Враховано частково    
    -449- Клюєв С.П.
доповнити проект новим підпунктом такого змісту :
ХХ) підпункт 263.2.3 пункту 263.2 статті 263 доповнити новим абзацом такого змісту:
«є) обсяги запасів корисних копалин, що згідно із затвердженими в установленому законодавством порядку технічними проектами (планами) їх розробки залишені у звітному (податковому) періоді в охоронних і бар’єрних ціликах (між шахтами), у тому числі у ціликах загальношахтного призначення, для запобігання обрушенню земної поверхні, прориву води у гірничі виробки та збереження наземних або підземних об’єктів».
 
Відхилено (Правка прийнята у Законі № 3387 від 19.05.2011 р.)   
    -450- Палиця І.П.
Внести такі зміни до ст. 263.9:
263.9. Ставки плати за користування надрами для видобування корисних копалин:
Корисні копалиниОдиниця виміруЗа одиницю погашених запасів корисних копалинЗа одиницю видобутих корисних копалинВід вартості видобутих корисних копалин
грн.грн.%
Корисні копалини загальнодержавного значення
Горючі корисні копалини
нафта, конденсаттонн50,00
 
Відхилено (запропоновано повернутися до ставки, що діяла у 2010 році до прийняття ПКУ, ставка в ПКУ встановлена з урахуванням індексу промислових цін та скасованого ГРР) За розрахунками МФУ втрати бюджету складуть 340 млн. грн.)   
    -451- Кабінет Міністрів України
у підпункті 263.13.5 пункту 263.13 статті 263 слова «екології та природних ресурсів» замінити словами «геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр»;
 
Враховано    
    -452- Кабінет Міністрів України
підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 викласти у такій редакції:
«266.5.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.»;
 
Враховано    
    -453- Ващук К.Т.
Пункт 267.4 статті 267 доповнити підпунктом 267.4.10 наступного змісту:
«У разі провадження підприємницької діяльності в одному пункті продажу товарів двох або більше видів торговельної діяльності (роздрібна та оптова торгівля, надання послуг, торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом) придбавається один торговий патент за максимальною вартістю, встановленою відповідним органом місцевого самоврядування з урахуванням місцезнаходження даного пункту, асортиментного переліку товарів та виду платних послуг.»
 
Відхилено (З метою врегулювання питання придбання торгових патентів на АЗС саме Податковим кодексом і було відокремлено справляння збору за здійснення торгівлі паливом на АЗС від здійснення торгівлі іншими товарами, наприклад, у магазині, розташованому на території АЗС)   
77. 33) абзац в) підпункту 267.3.2 пункту 267.3 статті 267 викласти в такій редакції:
 
   106) підпункт «в» підпункту 267.3.2 пункті 267.3 статті 267 викласти в такій редакції:
 
78. «в) на території інших населених пунктів - від 0, 02 до 0, 1 розміру мінімальної заробітної плати»;
 
-454- Іваненко В.Г.
Абзац четвертий підпункту 267.3.6 пункту 267.3 статті 267 викласти в такій редакції:
«для використання столів для більярду, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярду».
 
Відхилено (зменшення ставки збору у 10 разів для діяльності у сфері розваг)  «в) на території інших населених пунктів - від 0, 02 до 0, 1 розміру мінімальної заробітної плати»;
107) у статті 268:
підпункт «д» підпункт 268.2.2 пункту 268.2. викласти у редакції:
«особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров'я України»;
доповнити підпунктами «е» і «є» у такій редакції:
«е) діти віком до 18 років;
є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади «;
підпункт 268.7.1 пункту 268.7 статті 268 викласти у такій редакції:
«268.7.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду»;
 
    -455- Дейч Б.Д.
У пункті 268.2.2 статті 268:
частину д) викласти у наступній редакції:
«особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров'я України;»
доповнити підпунктами такого змісту:
«е) діти віком до 18 років;
є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади»
 
Враховано    
    -456- Кабінет Міністрів України
частину «д» підпункту 268.2.2 пункту 268.2 статті 268 доповнити словами «, дитячі оздоровчі заклади»;
 
Враховано (у правці Н.д.Дейча Б.Д.)   
    -457- Забарський В.В.
Статтю 268 доповнити частиною е) такого змісту:
«е) діти віком до 18 років»
 
Враховано (в правці Н.д.Дейча Б.Д. до 268.2.2)   
    -458- Кабінет Міністрів України
підпункт «в» підпункту 268.5.1 пункту 268.5 викласти у такій редакції:
«в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового проживання (ночівлі).»;
 
Відхилено (Встановлення податкових агентів щодо справляння місцевих податків є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування)   
    -459- Кабінет Міністрів України
підпункт 268.7.1 пункту 268.7 статті 268 викласти у такій редакції:
«268.7.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.»;
 
Враховано    
79. 34) у пункті 276.1 статті 276 слова «які використовуються без отримання прибутку» виключити;
 
-460- Кабінет Міністрів України
підпункт 34 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в наступній редакції:
«у пункті 276.1 статті 276 слова «які використовуються без отримання прибутку гаражно-будівельними» замінити словами та знаком «які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними».
 
Враховано   108) у статті 276:
у пункті 276.1 слова «які використовуються без отримання прибутку гаражно-будівельними» замінити словами та знаком «які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними»;
пункт 276.4 викласти в такій редакції:
«276.4. Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, та які оподатковуються на загальних підставах), для гірничодобувних підприємств для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, та земельні ділянки, на яких розташовані аеродроми, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 цього Кодексу»;
109) у статті 278:
у пункті 278.1. слова «в межах смуг відведення» замінити словами «зазначених у пункті 276.4 статті 276 і пункті 278.2 статті 278 цього Кодексу «;
пункт 278.2 викласти в такій редакції:
«278.2. Ставка податку за земельні ділянки, що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, та які оподатковуються на загальних підставах), військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, які не утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, підрозділам Збройних Сил України, які здійснюють господарську діяльність, а також за земельні ділянки, на яких розташовані аеродроми, встановлюється у розмірі 0,02 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області»;
110) статтю 281 доповнити новим пунктом 281.3 такого змісту:
«281.3. Від сплати податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку»;
111) пункт 282.1.10 статті 282 викласти у такій редакції:
«282.1.10. платник фіксованого сільськогосподарського податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва»;
112) абзац другий пункту 284.3 статті 284 викласти у такій редакції:
«Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, визначеним підпунктом 282.1.8 цього розділу»;
113) у статті 286:
у абзаці другому пункту 286.1:
після слів «з питань земельних ресурсів» доповнити словами « та органи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також»;
у пункті 286.2 слова «і до 1 лютого поточного року» замінити словами «і не пізніше 20 лютого поточного року»;
у пункті 286.3 слова «податкової декларації до 1 лютого поточного року» замінити словами «податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року»;
в абзаці другому пункту 286.7 після слів «Такий порядок» доповнити словом «також»;
114) підпункт 288.5.2. пункту 288.5 статті 288 після підпункту «а» доповнити новим підпунктом такого змісту:
«б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів – чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим Кодексом».
У зв’язку з цим підпункт «б» вважати підпунктом «в»;
 
    -461- Хомутиннік В.Ю.
Частину 1 розділу Ізаконопроекту доповнити підпунктом наступного змісту:
пункт 276.4 викласти в такій редакції:
«Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, та які оподатковуються на загальних підставах), для гірничодобувних підприємств для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, та земельні ділянки, на яких розташовані аеродроми, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 цього Кодексу»;
 
Враховано (з 1 січня 2012 р.)   
    -462- Лебедєв П.В.
пункт 276.4. статті 276 викласти в такій редакції:
"Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту, для гірничодобувних підприємств для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 цього Кодексу".
 
Враховано (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -463- Святаш Д.В.
Частину 1 розділуІ доповнити підпунктом наступного змісту:
35) пункт 276.4 викласти в такій редакції: «Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), надані для залізниць в межах смуг відведення, для гірничодобувних підприємств для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, та земельні ділянки, на яких розташовані аеропорти (аеродроми), справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 цього Кодексу».
 
Враховано частково    
    -464- Мироненко М.І.
Частину 1 розділуІ доповнити підпунктом наступного змісту:
35) пункт 276.4 викласти в такій редакції: «Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів), надані для залізниць в межах смуг відведення, для гірничодобувних підприємств для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, та земельні ділянки, на яких розташовані аеропорти (аеродроми), справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 цього Кодексу».
 
Враховано частково    
    -465- Хомутиннік В.Ю.
у пункті 278.1. статті 278 слова «в межах смуг відведення» замінити словами «зазначених у пункті 276.4 статті 276 і пункті 278.2 статті 278 цього Кодексу «
 
Враховано (з 1 січня 2012 р.)   
    -466- Лебедєв П.В.
пункт 278.1. статті 278 викласти в такій редакції:
"Ставка податку за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості, транспорту (крім земель залізничного транспорту), зв'язку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередач (крім сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення), встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області".
 
Враховано частково (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -467- Хомутиннік В.Ю.
пункт 278.2 викласти в такій редакції:
«Ставка податку за земельні ділянки, що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди, та які оподатковуються на загальних підставах), військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, які не утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, підрозділам Збройних Сил України, які здійснюють господарську діяльність, а також за земельні ділянки, на яких розташовані аеродроми, встановлюється у розмірі 0,02 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області»;
 
Враховано (з 1 січня 2012 р.)   
    -468- Лебедєв П.В.
пункт 278.2. статті 278 викласти в такій редакції:
"Ставка податку за земельні ділянки, надані підприємствам залізничного транспорту, військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, які не утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, підрозділам Збройних Сил України, які здійснюють господарську діяльність, встановлюється у розмірі 0,02 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області".
 
Враховано частково (у правці Н.д.Хомутинніка В.Ю.)   
    -469- Святаш Д.В.
Часть 1 розділуІ доповнити підпунктом наступного змісту:
36) пункт 278.2 викласти в такій редакції: «Ставка податку за земельні ділянки, надані для залізничного транспорту в межах смуг відведення, військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, які не утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, підрозділам Збройних Сил України, які здійснюють господарську діяльність, а також за земельні ділянки, на яких розташовані аеропорти (аеродроми), встановлюється у розмірі 0,02 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області»;
 
Враховано частково    
    -470- Мироненко М.І.
Частину 1 розділуІ доповнити підпунктом наступного змісту:
36) пункт 278.2 викласти в такій редакції: «Ставка податку за земельні ділянки, надані для залізничного транспорту в межах смуг відведення, військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, які не утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, підрозділам Збройних Сил України, які здійснюють господарську діяльність, а також за земельні ділянки, на яких розташовані аеропорти (аеродроми), встановлюється у розмірі 0,02 відсотка від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області»;
 
Враховано частково    
    -471- Кабінет Міністрів України
статтю 281 доповнити новим пунктом 281.3 такого змісту:
«281.3. Від сплати податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку»;
 
Враховано    
    -472- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
«пункт 282.1.10 статті 282 викласти у такій редакції:
«платник фіксованого сільськогосподарського податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва»
 
Враховано    
    -473- Кабінет Міністрів України
пункт 282.1.10 статті 282 виключити;
 
Відхилено (запропонована нова редакція)   
    -474- Кінах А.К.
Статтю 1 розділу І законопроекту доповнити пунктом такого змісту:
«Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, або дошкільним та загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, яким надано пільгу по сплаті податку в пп. 282.1.8»
 
Враховано (Прикінцеві положення з 01.01.2012)   
    -475- Колесніченко В.В.
Пункт 284.3 викласти у такій редакції:
Варіант 1.
«284.3. Якщо платники податку, що користуються пільгами щодо податку, мають у підпорядкуванні госпрозрахункові підприємства або здають у тимчасове користування (оренду) земельні ділянки, окремі будівлі або їх частини, податок на земельні ділянки, зайняті цими госпрозрахунковими підприємствами або будівлями (їх частинами), переданими в тимчасове користування (оренду), сплачується на загальних підставах, з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, або дошкільним та загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, яким надано пільгу по сплаті податку в пп. 282.1.8.
 
Відхилено (Підтримано 2 варіант)   
    -476- Колесніченко В.В.
Варіант 2
284.3. Якщо платники податку, що користуються пільгами щодо податку, мають у підпорядкуванні госпрозрахункові підприємства або здають у тимчасове користування (оренду) земельні ділянки, окремі будівлі або їх частини, податок на земельні ділянки, зайняті цими госпрозрахунковими підприємствами або будівлями (їх частинами), переданими в тимчасове користування (оренду), сплачується на загальних підставах, з урахуванням прибудинкової території.
Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, або дошкільним та загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування, яким надано пільгу по сплаті податку в пп. 282.1.8.
 
Враховано (у правці Кінаха до п. 284.3)   
    -477- Колесніченко В.В.
Варіант 3
284.3. Якщо платники податку, що користуються пільгами щодо податку, мають у підпорядкуванні госпрозрахункові підприємства або здають у тимчасове користування (оренду) земельні ділянки, окремі будівлі або їх частини, податок на земельні ділянки, зайняті цими госпрозрахунковими підприємствами або будівлями (їх частинами), переданими в тимчасове користування (оренду), сплачується на загальних підставах, з урахуванням прибудинкової території.
Якщо платники податку, що користуються пільгами щодо податку, здають у тимчасове користування (оренду) окремі будівлі або їх частини установам, організаціям чи підприємствам, що також користуються пільгами щодо податку, податок на земельні ділянки, зайняті цими будівлями або їх частинами, переданими в тимчасове користування (оренду), з урахуванням прибудинкової території не нараховується і не сплачується.
 
Відхилено (Підтримано 2 варіант)   
    -478- Кабінет Міністрів України
абзац другий пункту 286.1 статті 286 після слів «з питань земельних ресурсів» доповнити словами «щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також»;
 
Враховано    
    -479- Баранов В.О.
Пункт 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом 34-1 такого змісту:
«34-1) абзац другий пункту 286.1 статті 286 після слів «органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів» доповнити словами «та органи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно».
 
Враховано (Прикінцеві положення з 01.01.2012)   
    -480- Кабінет Міністрів України
у пункті 286.2 статті 286 слова «і до 1 лютого поточного року» замінити словами «і не пізніше 20 лютого поточного року»;
 
Враховано    
    -481- Кабінет Міністрів України
у пункті 286.3 статті 286 слова «податкової декларації до 1 лютого поточного року» замінити словами «податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року»;
 
Враховано    
    -482- Кабінет Міністрів України
в абзаці другому пункту 286.7 статті 286 після слів «Такий порядок» доповнити словом «також».
 
Враховано    
    -483- Хомутиннік В.Ю.
Підпункт 288.5.2. пункту 288.5 статті 288 після підпункту «а» доповнити новим підпунктом такого змісту:
«б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів – чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим Кодексом».
У зв’язку з цим підпункт «б» вважати підпунктом «в».
 
Враховано (з 1 січня 2012 р.)   
    -484- Святаш Д.В.
Часть 1 розділуІ доповнити підпунктом наступного змісту:
37) Підпункт 288.5.2. пункту 288.5 статті 288 після абзацу «а» доповнити новим абзацом такого змісту:
«б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеропортів та/або аеродромів – чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим Кодексом;». У зв’язку з цим абзац «б» вважати абзацом «в».
 
Враховано частково    
    -485- Мироненко М.І.
Часть 1 розділуІ доповнити підпунктом наступного змісту:
37) Підпункт 288.5.2. пункту 288.5 статті 288 після абзацу «а» доповнити новим абзацом такого змісту:
«б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеропортів та/або аеродромів – чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим Кодексом;». У зв’язку з цим абзац «б» вважати абзацом «в».
 
Враховано частково    
    -486- Терещук С.М.
пункт 301.1 статті 301 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"Сільськогосподарською продукцією (сільськогосподарськими товарами) для цілей цієї глави вважається сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари), визначена пунктом 209.7 статті 209 цього Кодексу."
 
Відхилено (Перелік с/г продукції, визначений для цілей ПДВ, є значно ширший, ніж для ФСП. По деякій с/г продукції при обчисленні ФСП буде в окремих випадках відсутній об’єкт оподаткування. Виникне конфлікт інтересів)   
80. 35) у пункті 301.6 статті 301:
 
-487- Терещук С.М.
підпункт 301.6.1 пункту 301.6 статті 301 після слів "хутряних виробів і хутра" необхідно доповнити словами " (крім хутрової сировини)".
 
Враховано   115) у пункті 301.6 статті 301:
підпункт 301.6.1 після слів «хутряних виробів і хутра» необхідно доповнити словами « (крім хутрової сировини)»;
у підпункті 301.6.1 після слів «рослин» доповнити словами « (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки)»;
 
    -488- Кінах А.К.
в підпункті 301.6.1 після слів «рослин» додати слова « (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки)».
 
Враховано    
81. у підпункті 301.6.2 виключити слова «та/або реалізації»;
 
-489- Терещук С.М.
підпункт 301.6.2 пункту 301.6 статті 301 Податкового кодексу України виключити.
У зв’язку з цим підпункт 301.6.3 пункту 301.6 вважати підпунктом 301.6.2;
 
Відхилено (Редакція першого читання направлена на зняття конфлікту інтересів при реєстрації платниками ФСП)  у підпункті 301.6.2 виключити слова «та/або реалізації»;
 
82. у підпункті 301.6.3 слова у дужках « (недоїмку)» і « (недоїмки)» виключити;
 
-490- Хомутиннік В.Ю.
підпункт 301.6.3 пункту 301.6 статті 301 викласти у такій редакції:
«301.6.3. суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).»
 
Враховано   підпункт 301.6.3 викласти у такій редакції:
«301.6.3. суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин)»;
116) у пункті 306.1 статті 306 слова та цифри «за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року» замінити словами та цифрами «за станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року»;
 
    -491- Кабінет Міністрів України
у пункті 306.1 статті 306 глави 2 слова та цифри «за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року» замінити словами та цифрами «за станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року»;
 
Враховано    
83. 36) в абзаці другому підпункту 308.4 статті 308 після слів «на власних підприємствах» доповнити словами «або орендованих виробничих потужностях»;
 
-492- Кабінет Міністрів України
у пункті 313.4 слова та цифри «за виключенням вартості електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками і малими гідроелектростанціями потужністю до 20 МВт» замінити словами та цифрами «яка є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 311 цього Кодексу»;
 
Враховано   117) в абзаці другому підпункту 308.4 статті 308 після слів «на власних підприємствах» доповнити словами «або орендованих виробничих потужностях»;
118) у статті 313:
у пункті 313.4 слова та цифри «за виключенням вартості електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками і малими гідроелектростанціями потужністю до 20 МВт» замінити словами та цифрами «яка є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 311 цього Кодексу»;
у пункті 313.5 слова та цифри «потужністю до 20 МВт» по тексту виключити;
119) в абзаці четвертому пункту 1 розділу ХІХ цифри «2012»замінити цифрами «2013»;
120) в абзаці дев'ятому пункту 1 розділу ХІХ цифри та слова «1 січня 2012 року» замінити цифрами та словом «1 липня 2012 року»;
 
    -493- Кабінет Міністрів України
у пункті 313.5 слова та цифри «потужністю до 20 МВт» по тексту виключити.
 
Враховано    
    -494- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити проект новим підпунктом такого змісту:
«в абзаці четвертому пункту 1 розділу ХІХ цифри «2012»замінити цифрами «2013»«.
 
Враховано    
    -495- Клюєв С.П.
Доповнити проект новим підпунктом такого змісту:
«абзац четвертий пункту 1 розділу ХІХ виключити».
 
Відхилено (податкові різниці перенесено на 2013 р.)   
    -496- Бондарєв К.А.
Підпункт 36) доповнити таким текстом:
«виключити абзац восьмий, пункту 1, Розділу ХІХ «Прикінцеві положення» (щодо строків набрання чинності підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України.)
 
Відхилено (Втрати бюджету. За оціночними розрахунками ДПС річні втрати ПДФО – близько 5 млрд. грн.)   
    -497- Пінчук А.П.
в абзаці дев'ятому пункту 1 розділу ХІХ цифри та слова «1 січня 2012 року» замінити цифрами та словом «1 липня 2012 року».
 
Враховано    
    -498- Кабінет Міністрів України
в абзаці дев'ятому пункту 1 розділу ХІХ цифри та слово «2012 року» замінити цифрами та словом «2013 року».
 
Враховано частково    
    -499- Терьохін С.А.
після пункту 36) доповнити новим підпунктом такого змісту:
«у Розділі ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України:
а) у пункті 1:
четвертий абзац викласти у такій редакції:
«абзацу другого пункту 49.2 статті 49, який набирає чинності з дати набрання чинності Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств»;
п’ятий абзац викласти у такій редакції:
«розділу ІІІ цього Кодексу «Податок на прибуток підприємств», який набирає чинності з 1 січня 2012 року, крім пункту 151.1 статті 151 (основна ставка податку), який набирає чинність з 1 квітня 2011 року, з урахуванням положень пункту 10 підрозділу 4 Розділу ХХ "Перехідні положення" цього Кодексу»;
б) підпункт 2 пункту 2 викласти у такій редакції:
«2) з 1 січня 2012 року втрачає чинність Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» (Відомості Верховної Ради України, ВВР 1995 р., № 4, ст.28), крім пункту 1.20 статті 1, яка втрачає чинність з дати набрання чинності статтею 39 цього Кодексу, та пункту 10.1 статті 10, яка втрачає чинність з дати набрання чинності пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу»;
 
Відхилено (Розділ ІІІ набув чинності з 1.04.2011 р)   
84. 37) у розділі ХХ Перехідні положення:
 
   121) у пункті 4 підрозділу 1 розділу ХХ:
 
85. 1) у підрозділі 1:
 
      
86. в абзаці першому пункту 4 слова та цифри «До 1 січня 2012 року» виключити та після слова «виплачуються» доповнити словами «в період дії цього Закону»;
 
-500- Поляченко В.А.
у підпункті 1) підпункту 37) пункту 1 Розділу І законопроекту:
в абзаці другому після слова «виключити» доповнити словами «слова «Закону України «Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» замінити словами «закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління,»;
після абзацу другого підпункту 1) підпункту 37) пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«в абзаці другому пункту 4 Підрозділу 1 розділу ХХ слова «визначений Законом України «Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» замінити словами «дії закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління», а слова «передбачених законом» замінити словами «встановлених цим Кодексом»;
 
Враховано   в абзаці першому слова та цифри «До 1 січня 2012 року» виключити, слова «Закону України «Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» замінити словами «закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління, та після слова «виплачуються» доповнити словами «в період дії цього Закону»;
в абзаці другому:
слова «визначений Законом України «Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» замінити словами «дії закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління»;
слова «передбачених законом» замінити словами «встановлених цим Кодексом»;
 
87. абзац сьомий пункту 4 виключити;
 
   абзац сьомий виключити;
 
88. підрозділ доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
   122) підрозділ 1 розділу ХХ доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
89. «6. Оподаткування доходів платника податку, нарахованих за наслідками податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками та згідно з нормами, що діяли до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання)».
 
-501- Шпенов Д.Ю.
Пункт 6 підрозділу 1 розділу ХХ вилучити.
 
Відхилено (Положення законопроекту спрямовано на недопущення перерахунку за вищими ставками нарахованого та оподаткованого доходу до набрання чинності кодексом, у випадку, коли такі доходи були нараховані та оподатковані за Законом, який діяв до 1.01.2011 р.)  «6. Оподаткування доходів платника податку, нарахованих за наслідками податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками та згідно з нормами, що діяли до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання)».
 
90. 2) у підрозділі 2:
 
      
91. в абзаці першому пункту 15:
 
      
92. після слів «зазначених товарів» доповнити словами «а також постачання зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 в межах державних закупівель та їх подальше постачання»;
 
-502- Хомутиннік В.Ю.
Абзац третій підпункту 2 пункту 37 законопроекту викласти у такій редакції:
«Пункт 15 підрозділу 2 розділу ХХ викласти у такій редакції:
«15. Тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території Украни, зернових культур товарних позицій 1001 (1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами ( виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників;
Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених у абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом.»
 
Враховано   123) Пункт 15 підрозділу 2 розділу ХХ викласти у такій редакції:
«15. Тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 (1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами ( виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників;
Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених у абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість
Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом.»;
 
93. після слів і цифр «позицій 4401» доповнити словами та цифрами « (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00)»;
 
-503- Хомутиннік В.Ю.
Абзац четвертий підпункту 2 пункту 37 законопроекту викласти у такій редакції:
«Підрозділ 2 розділу ХХ доповнити новим пунктом такого змісту:
Пункт 19, внесений до підрозділу 2 Законом України від 12 травня 2011 року № 3320-VІ вважати пунктом 20.
Підрозділ 2 доповнити новим пунктом такого змісту:
«Тимчасово, до 1 січня 2014 року, від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів і брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00);
Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
 
Враховано   124) Пункт 19 підрозділу 2 розділу ХХ , внесений до підрозділу 2 Законом України від 12 травня 2011 року № 3320-VІ, вважати пунктом 20.
Підрозділ 2 розділу ХХ доповнити новим пунктом 23 такого змісту:
«23. Тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів і брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00);
Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, звільняються від оподаткування податком на додану вартість «;
125) абзац перший пункту 7 підрозділу 2 розділу ХХ викласти в такій редакції:
„Тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість:
- операції з імпорту товарів, визначених пунктом "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф", для використання у власній виробничій діяльності;
операції з постачання товарів, визначених пунктом "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф", переробникам, видавництвам і підприємствам поліграфії на території України.
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим;
126) у пункті 8 підрозділу 2 розділу ХХ слова «середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу» замінити на слова «середньооблікової кількості штатних працівників»;
127) абзац шостий пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ викласти у наступній редакції:
«Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних, крім податкових накладних, виписаних при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, які з 1 січня 2012 року підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.»
128) пункт 18 підрозділу 2 розділу ХХ виключити;
129) доповнити підрозділу 2 розділу ХХ пунктом 21 такого змісту:
«21. Для осіб, які перейшли на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування, і зареєстровані платниками податку на додану вартість, операції з постачання товарів/послуг, які були оплачені у вигляді авансів (передоплати) у період перебування таких платників податку на додану вартість на спрощеній системі оподаткування, і оподатковані єдиним податком не оподатковуються податком на додану вартість»;
130) доповнити підрозділ 2 розділу ХХ пунктом 22 такого змісту:
«22. Тимчасово з 1 липня до 1 жовтня 2011 року операції з постачання природного газу за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2711 21 00 00 (без урахування вартості послуг з його транспортування, розподілу і постачання), ввезеного на митну територію України Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", крім операцій з постачання такого газу для населення, установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, підприємств теплоенергетики для виробництва теплової енергії для населення, та інших споживачів, що не є платниками цього податку, оподатковуються за нульовою ставкою податку на додану вартість»;
131) підрозділ 3 Розділу ХХ викласти у такій редакції:
«Підрозділ 3. Особливості оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні платниками податку-підприємствами суднобудівної промисловості
Особливості порядку справляння податку на додану вартість підприємствами суднобудівної промисловості у разі ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, такі.
1. Вітчизняні підприємства суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005) при ввезенні у митному режимі імпорту на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні для використання їх у господарській діяльності, за умови оформлення митної декларації можуть за власним бажанням видавати митному органу (а митний орган зобов’язаний прийняти) податковий вексель на суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість, визначену у такій митній декларації.
Перелік устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
2. Для забезпечення виконання норм цього підрозділу податковий вексель не підлягає підтвердженню банком шляхом авалю.
Податковий вексель є податковим звітним документом і підлягає обліку та зберіганню за правилами і в строки, що встановлені для первинних бухгалтерських документів.
Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця як платника податку.
3. Податковий вексель видається на суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість, нарахованого за митною декларацією.
Сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість за однією митною декларацією не може бути частково оплачена векселем, а частково ( коштами. Вексель видається на повну суму податкового зобов’язання окремо за кожною митною декларацією.
Датою видачі векселя є дата подання митної декларації для митного оформлення.
4. Податковий вексель складається у трьох примірниках із зазначенням суми податку в національній валюті виключно на вексельному бланку, що купується у банку, з урахуванням таких особливостей:
перший примірник податкового векселя ( це оригінал вексельного бланка, придбаного платником в установі банку;
другий і третій примірники податкового векселя ( ксерокопії оригіналу вексельного бланка (неоформленого першого примірника), які мають однаковий із першим примірником номер вексельного бланка;
усі необхідні записи в кожному примірнику податкового векселя виконуються окремо, ксерокопіюванню не підлягають, повинні бути тотожними (крім порядкового номера примірника).
У митному органі, який здійснює митне оформлення ввезених на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, залишається другий примірник векселя. Перший примірник векселя надсилається (передається) цим митним органом не пізніше ніж на третій день від дати надання векселя органу державної податкової служби, в якому особа зареєстрована як платник податку на додану вартість.
Третій примірник векселя залишається у платника податку, який його видав.
5. Строк погашення векселя настає на дату виникнення податкових зобов’язань по постачанню збудованого судна, для будівництва якого були ввезені устаткування, обладнання та комплектуючі із застосуванням вексельної форми розрахунків з податку на додану вартість.
Погашення податкового векселя здійснюється виключно шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Не дозволяється часткове погашення податкового векселя.
Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам, податковий вексель не підлягає індосаменту; проценти або інші види плати за користування податковим векселем не нараховуються.
6. У разі нецільового використання зазначених у пункті 1 цього підрозділу устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, платник податку зобов’язаний погасити податковий вексель у податковому періоді, на який припадає нецільове використання, а також сплатити пеню відповідно до закону.
У разі несвоєчасного погашення податкового векселя до платника податку, який видав податковий вексель, застосовуються штрафні санкції у розмірі 1 відсотка суми податку на додану вартість, зазначеної у податковому векселі, за кожен день порушення строку, включаючи день погашення, але не більш як 50 відсотків суми векселя.
7. За умови дотримання вимог щодо формування сум податку на додану вартість, які можуть бути віднесені до податкового кредиту, платник податку має право віднести до податкового кредиту звітного (податкового) періоду суму податку на додану вартість за погашеними у такому звітному (податковому) періоді податковими векселями.
8. До податкової декларації з податку на додану вартість платник податку на додану вартість додає перелік та копії податкових векселів, виданих протягом звітного (податкового) періоду, за який подається декларація.
9. Облік податкових векселів здійснюється митними органами та органами державної податкової служби.
Облік податкових векселів митними органами ведеться в порядку, встановленому центральним митним органом.
Облік податкових векселів органами державної податкової служби за місцезнаходженням платника податку, яким видано податковий вексель, ведеться в порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.
Контроль за погашенням податкових векселів здійснюють органи державної податкової служби на підставі даних, отриманих від митних органів, податкових декларацій та платіжних документів, що підтверджують сплату сум податку за погашеними векселями.»;
 
    -504- Кабінет Міністрів України
підпункт 2 підпункту 37 пункту 1 розділу І законопроекту виключити;
 
Відхилено    
    -505- Кінах А.К.
Підпункт 2 пункту 37 статті 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«в абзаці першому пункту 15 підрозділу 2 розділу ХХ слова «зернових культур товарних позицій 1001-1008 (крім товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00), технічних культур товарних позицій 1205 і 1206, крім їх першого постачання сільськогосподарськими підприємствами (виробниками зазначених товарів, а також постачання зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 в межах державних закупівель та їх подальше постачання» виключити;
абзац другий пункту 15 підрозділу 2 розділу ХХ виключити».
 
Відхилено    
    -506- Ткач Р.В.
Абзац другий пункту 15 підрозділу 2 Розділу ХХ викласти у новій редакції:
«У разі вивезення у митному режимі експорту таких товарів нульова ставка податку на додану вартість не застосовується, крім експорту операцій з постачання зернових культур товарних позицій 1001-1008 за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками зерна у обсягах власного виробництва, іншими суб’єктами господарювання, які діють на ринку зерна в обсягах, придбаних за форвардними контрактами, що передбачають сплату авансового платежу у розмірі не меншому ніж 50 відсотків повної вартості мінімальної інтервенційної ціни, встановленої на відповідний маркетинговий період, щодо яких застосовується нульова ставка податку на додану вартість».
 
Відхилено (Запропонована редакція ускладнить адміністрування ПДВ)   
    -507- Забарський В.В.
Абзац перший пункту 15 підрозділу 2 Розділу ХІХ після слів «виробниками зазначених товарів,» доповнити словами:
«та постачання об’єктів державного цінового регулювання державними операторами (Аграрним фондом, ДАК «Хліб України», інші) деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД, у тому числі операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість».
 
Відхилено    
    -508- Терещук С.М.
пункт 15 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України викласти в наступній редакції:
«1) абзац перший пункту після слів "зазначених товарів" доповнити словами "та постачання об’єктів державного цінового регулювання Аграрним фондом з/до державного інтервенційного фонду";
2) доповнити абзацом третім такого змісту:
"У разі вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001-1008 та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 нульова ставка застосовується за умови придбання таких товарів у сільськогосподарських підприємств – виробників зазначених товарів та/або Аграрного фонду, а також експорту таких товарів сільськогосподарськими підприємствами - виробниками зазначених товарів або Аграрним фондом.»
 
Відхилено    
    -509- Кармазін Ю.А.
Зміни, внесені до Підрозділу 2 – виключити.
 
Відхилено (Порядок оподаткування ПДВ операцій з поставки зернових культур та брикеті і гранул потребує вдосконалення)   
    -510- Терещук С.М.
у пункті 1 підрозділу 2 розділу ХХ слова "закуплених у живій вазі" необхідно виключити.
 
Відхилено (у зв’язку із викладенням пункту 1 у новій редакції)   
    -511- Кінах А.К.
Підпункт 2 пункту 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацом в такій редакції:
„Звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з:
а) ввезення на митну територію України підприємствами легкої промисловості обладнання, комплектуючих до нього, в тому числі і ввезення їх до статутного фонду юридичних осіб для здійснення, модернізації, реконструкції виробництва.
б) ввезення сировини та матеріалів, призначених для власних потреб підприємств легкої промисловості.
Перелік обладнання, сировини та матеріалів та порядок їх ввезення визначає Кабінет Міністрів України»«.
 
Відхилено (Втрати бюджету)   
    -512- Ващук К.Т.
пункт 1 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України викласти у такій редакції:
«1. Тимчасово, до 1 січня 2015 року, сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у сільськогосподарських товаровиробників у живій вазі (шкури, субпродукти, м'ясо-кісткове борошно), у повному обсязі спрямовуються на не бюджетні рахунки переробних підприємств, відкриті в органах державного казначейства і використовуються виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними цим переробним підприємствам молоко і м’ясо в живій вазі.
У разі якщо товари/послуги та/або основні засоби, виготовлені та/або придбані, використовуються переробними підприємствами частково в операціях з постачання зазначених у цьому пункті товарів, а частково в інших операціях з постачання товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів/послуг та/або основних засобів в операціях з постачання зазначених у цьому пункті товарів та відповідно в інших операціях.
Переробні підприємства зобов’язані вести окремий податковий облік та складати податкову звітність по операцях, за якими застосовуються загальний режим оподаткування та режим оподаткування, встановлений цим пунктом.
Порядок нарахування, виплати коштів визначається Кабінетом Міністрів України.
Не перераховані на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету»
 
Відхилено (Втрати бюджету)   
    -513- Ващук К.Т.
Доповнити проект пунктом 7 наступного змісту:
«Підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 7 наступного змісту:
«7. Сума податку на додану вартість, нарахована хлібопекарськими підприємствами на вартість поставленого ними хліба та хлібобулочних виробів, за переліком встановленим Кабінетом Міністрів України, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні таких хлібопекарських підприємств для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість товарів/послуг, придбаних для використання у виробництві такого хліба та хлібобулочних виробів, а за наявності залишку такої суми податку ( на інші виробничі цілі.
Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються хлібопекарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих у установах банків або в органах державного казначейства.
Порядок акумулювання таких сум податку на додану вартість та перелік хліба та хлібобулочних виробів, при постачанні яких застосовується визначений цим пунктом режим оподаткування, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Якщо сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість товарів/послуг, придбаних для використання у виробництві хліба та хлібобулочних виробів, за переліком встановленим Кабінетом Міністрів України, перевищує суму податку, нараховану за операціями з постачання хлібопекарськими підприємствами хліба та хлібобулочних виробів, то різниця між такими сумами не підлягає бюджетному відшкодуванню, а зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Платник податку, який придбаває хліб та хлібобулочні вироби, у хлібопекарських підприємств має право збільшити податковий кредит на суму сплаченого (нарахованого) податку у загальному порядку.
Хлібопекарські підприємства зобов’язані вести окремий податковий облік операцій, за якими застосовуються загальний режим оподаткування та режим оподаткування, встановлений цим пунктом.»
 
Відхилено (Втрати бюджету)   
    -514- Царьов О.А.
доповнити підпункт 37 пункту 1 розділу І законопроекту абзацом наступного змісту
«2) у підрозділі 2:
«абзац перший пункту 7 викласти в такій редакції:
„Тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість:
- операції з імпорту товарів, визначених пунктом "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф", для використання у власній виробничій діяльності;
операції з постачання товарів, визначених пунктом "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф", переробникам, видавництвам і підприємствам поліграфії на території України.
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим»
 
Враховано    
    -515- Кабінет Міністрів України
у пункті 8 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» слова «середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу» замінити на слова «середньооблікової кількості штатних працівників»;
 
Враховано    
    -516- Хомутиннік В.Ю.
абзац шостий пункту 11 викласти у наступній редакції:
«Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних, крім податкових накладних, виписаних при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, які з 1 січня 2012 року підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.»
 
Враховано    
    -517- Терьохін С.А.
підпункт 2) доповнити абзацами такого змісту:
«пункт 11 доповнити реченням такого змісту:
«Реєстрація податкових накладних, їхніх реєстрів, у тому числі в електронному вигляді, рівно як видача електронного підпису платникам податку та права на копіювання відповідних комп’ютерних програм, що поширюються безоплатно»;
 
Відхилено (ДПА працює над удосконаленням організації електронного сервісу, Питання реєстрації податкових накладних, врегульовано чинною редакцією)   
    -518- Ващук К.Т.
Пункт 11 підрозділу 2 викласти в наступній редакції:
«11. Реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:
понад 1 мільйон гривень з 1 січня 2011 року;
понад 500 тисяч гривень з 1 квітня 2011 року;
понад 100 тисяч гривень з 1 липня 2011 року;
Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 100 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.
До платників податку, для яких на дату виписки накладної цим підрозділом не запроваджено обов’язковість реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, не застосовуються норми абзаців восьмого і дев’ятого пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу».
 
Відхилено (не узгоджується із концепцією щодо запровадження Єдиного реєстру податкових накладних)   
    -519- Майборода С.Ф.
підрозділ ІІ Розділу ХХ доповнити новим пунктом у такій редакції:
«5.Тимчасово, до 1 січня 2016 року, підприємства суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005) звільняються від сплати податку на додану вартість по операціях з :
ввезення (пересилання) на митну територію України під митним режимом імпорту (реімпорту) товарів, крім підакцизних, що використовуються для потреб суднобудівної промисловості, та віднесені до наступних груп УКТ ЗЕД 3208, 3209, 3506, 3604, 3810, 3813, 3814, 3907, 3917, 3926, 4008, 4016, 5607, 5609, 5904, 5909, 6104, 6117, 6307, 6806, 6903, 6904, 6906, 6910, 6914, 7007, 7019, 7208, 7211, 7214, 7216, 7217, 7219, 7220, 7222, 7304, 7306, 7307, 7308, 7315, 7316, 7318, 7320, 7324, 7325, 7326, 7407, 7411, 7415, 7604, 7606, 7610, 7907, 8205, 8302, 8307, 8311, 8402, 8404 8405,8407, 8408,8409, 8412, 8413, 8414, 8415, 8418, 8419, 8421, 8424, 8425, 8426, 8431, 8471, 8479, 8481, 8482, 8483, 8485, 8501, 8502, 8503, 8504, 8513, 8515, 8516, 8518, 8525, 8526, 8528, 8529, 8531, 8536, 8537, 8538, 8539, 8543, 8544, 8903, 8906, 8907, 9004, 9005, 9014, 9020, 9025, 9026, 9027, 9031, 9032, 9303, 9405;
постачання на митній території України результатів інжинірингових, науково-дослідних, дослідно-конструкторських та проектно-конструкторських робіт та розробок, які виконуються для потреб суднобудівної промисловості.
У разі порушення вимог, встановлених цим підрозділом, до платників податку — підприємств суднобудівної промисловості застосовуються норми розділу ІІ цього Кодексу. «
Пункти 5-18 вважати пунктами 6-19 відповідно.
 
Відхилено (Пропонується залишити вексельну форму розрахунку збільшивши термін дії векселя.)   
    -520- Єдін О.Й.
Підрозділ 2 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнити новим пунктом такого змісту:
«19. На період з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2015 року звільняються від податку на додану вартість:
операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва однієї культової споруди для однієї релігійної організації кожної з конфесій, що є членом Всеукраїнської Ради Церков, які безпосередньо фінансуються за рахунок коштів благодійних фондів таких релігійних організацій;
операції з ввезення на митну територію України таким замовником з будівництва однієї культової споруди товарів (крім підакцизних і товарів 1-24 груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), якщо такі товари не відповідають вимогам замовників, визначених у договорах (контрактах), у тому числі обладнання, матеріалів, устаткування, комплектуючих, для будівництва таких споруд за такими кодами УКТ ЗЕД:
3918; 3919; 3922; 4414 00; 4418 - 4418 10; 4420; 6801 00 00 00; 6802 - 6802 10 00 00; 6802 21 00 00; 6802 91; 6803 00 00 00; 6803 00 10 00; 6806; 6810 - 6810 19 10 00; 6810 91; 6810 91 10 00; 6905; 6907; 6908; 6913; 7016 - 7016 10 00 00; 7016 90 10 00; 7409; 7410; 7411; 7412; 7413 00; 7604 - 7604 10 10 00; 7604 10 90 00; 7604 21 00 00; 7605; 7606 - 7606 11 10 00; 7608; 7610 - 7610 10 00 00; 7614; 8311; 8306 - 8306 10 00 00; 8307; 8501; 8502; 8535; 8544; 9405 - 9405 10; 9405 20; 9406 00 - 9406 00 10 00; 9702 00 0000; 9703 00 00 00.
Порядок і обсяги ввезення зазначених товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.
У разі порушення вимог щодо цільового використання зазначених товарів або перевищення граничних обсягів їх імпорту, встановлених Кабінетом Міністрів України, відповідний платник податку, який фактично скористався правом на податкову пільгу, вважається таким, що умисно ухиляється від оподаткування та зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в день ввезення таких товарів, а також сплатити пеню, відповідно до Кодексу.
Для цілей цього розділу Кодексу релігійною організацією, яка є замовником для будівництва культової споруди, визнається організація, що зареєстрована у порядку, встановленому Законом України „Про свободу совісті та релігійні організації», внесена органом державної податкової служби до Реєстру неприбуткових організацій та установ, та отримала дозвіл на виконання будівельних робіт у порядку, встановленому Законом України «Про планування і забудову територій», копію якого релігійна організація відповідної конфесії надає органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації. При цьому релігійна організація подає заяву, погоджену відповідною конфесією, яка є членом Всеукраїнської Ради Церков, про визначену культову споруду, будівництво якої буде здійснюватися із застосування вимог цього пункту. Форма заяви встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Релігійна організація щомісяця у термін подання податкової звітності подає до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації, перелік підприємств (організацій), які здійснюють операції з постачання будівельно-монтажних робіт у звітному періоді, за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби»;
 
Відхилено (Потенційні втрати бюджету)   
    -521- Мошак С.М.
Пункт 16 підрозділу 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» викласти в такій редакції:
«16. У період з 01 січня 2012 року до 31 грудня 2015 року включно операції з постачання хутрової сировини (товарна позиція 4301 УКТ ЗЕД) та у період з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2015 року включно операції з постачання необроблених шкур (товарні позиції 4101 – 4103 УКТ ЗЕД), у тому числі операції з імпорту таких товарів звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
У разі вивезення в митному режимі експорту таких товарів нульова ставка не застосовується»
 
Відхилено    
    -522- Кінах А.К.
Підпункт 2 пункту 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
„пункт 16 викласти в такій редакції:
„пункт 16 викласти в такій редакції:
„16. Тимчасово, до 1 січня 2016 року, операції з постачання необроблених шкур, дубленої (чиненої) шкіри без подальшої обробки та сировини хутрової (товарні позиції 4101 – 4106, 4301), у тому числі операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
У разі вивезення в митному режимі експорту таких товарів нульова ставка не застосовується».
 
Відхилено    
    -523- Забарський В.В.
Абзац перший пункту 16 підрозділу 2 Розділу ХІХ викласти в такій редакції:
«16. У період з 1 січня 2012 року до 31 грудня 2013 року включно операції з постачання необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки, сировини хутрової (товарні позиції 4101 - 4103, 4301 УКТЗЕД), у тому числі операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.»
 
Відхилено    
    -524- Кабінет Міністрів України
пункт 18 підрозділу 2 виключити;
 
Враховано    
    -525- Терьохін С.А.
Пункт 18 викласти у такій редакції:
«18. Особа, яка перебувала на спрощеній системі оподаткування, підлягає реєстрації платником податку на додану вартість у порядку, встановленому у статті 183 розділу V цього Кодексу, з урахуванням того, що на таку особу не поширюються вимоги статті 182 у частині дотримання 50 відсотків загальних обсягів постачання на користь інших платників податку протягом 12 місяців сукупно, попередніх місяцю такої реєстрації.
Норми статті 181 поширюються на будь-яких осіб, які зобов’язані або мають право зареєструватися як платник ПДВ, незалежно від того, чи була особа суб’єктом спрощеної системи оподаткування, чи ні»;
 
Відхилено (у зв’язку із виключенням пункту 18 у правці КМУ)   
    -526- Кінах А.К.
Підрозділ 2 розділу ХХ доповнити підпунктом такого змісту:
«Для осіб, які перейшли на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування, і зареєстровані платниками податку на додану вартість, операції з постачання товарів/послуг, які були оплачені у вигляді авансів (передоплати) у період перебування таких платників податку на додану вартість на спрощеній системі оподаткування, і оподатковані єдиним податком не оподатковуються податком на додану вартість.»
 
Враховано    
    -527- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити законопроект новим підпунктом такого змісту:
«Доповнити підрозділ 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» новим пунктом такого змісту:
«19. Тимчасово, з 1 липня до 1 жовтня 2011 року, операції з постачання природного газу за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2711 21 00 00 (без урахування вартості послуг з його транспортування, розподілу і постачання), ввезеного на митну територію України Публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", крім операцій з постачання такого газу для населення, установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, підприємств теплоенергетики для виробництва теплової енергії для населення, та інших споживачів, що не є платниками цього податку, оподатковуються за нульовою ставкою податку на додану вартість»;
 
Враховано    
    -528- Зац О.В.
Пінчук А.П.
Підпункт 2 пункту 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
Підрозділ 2 розділу ХХ доповнити пунктом 19 такого змісту:
«Тимчасово, до 1 вересня 2012 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів, визначених нормами пункту «щ-3» статті 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф».
Порядок та обсяги ввезення таких товарів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
При порушенні цільового використання таких товарів або при відчуженні їх на митній території України за будь-яку компенсацію до платників податків застосовуються штрафні (фінансові) санкції відповідно до вимог закону».
 
Відхилено (Розглядати в окремому законопроекті № 8062, положення виключити)   
    -529- Хомутиннік В.Ю.
Підрозділ 3 Розділу ХХ викласти у такій редакції:
«Підрозділ 3. Особливості оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні платниками податку-підприємствами суднобудівної промисловості
Особливості порядку справляння податку на додану вартість підприємствами суднобудівної промисловості у разі ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, такі.
1. Вітчизняні підприємства суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005) при ввезенні у митному режимі імпорту на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні для використання їх у господарській діяльності, за умови оформлення митної декларації можуть за власним бажанням видавати митному органу (а митний орган зобов’язаний прийняти) податковий вексель на суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість, визначену у такій митній декларації.
Перелік устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
2. Для забезпечення виконання норм цього підрозділу податковий вексель не підлягає підтвердженню банком шляхом авалю.
Податковий вексель є податковим звітним документом і підлягає обліку та зберіганню за правилами і в строки, що встановлені для первинних бухгалтерських документів.
Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця як платника податку.
3. Податковий вексель видається на суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість, нарахованого за митною декларацією.
Сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість за однією митною декларацією не може бути частково оплачена векселем, а частково ( коштами. Вексель видається на повну суму податкового зобов’язання окремо за кожною митною декларацією.
Датою видачі векселя є дата подання митної декларації для митного оформлення.
4. Податковий вексель складається у трьох примірниках із зазначенням суми податку в національній валюті виключно на вексельному бланку, що купується у банку, з урахуванням таких особливостей:
перший примірник податкового векселя ( це оригінал вексельного бланка, придбаного платником в установі банку;
другий і третій примірники податкового векселя ( ксерокопії оригіналу вексельного бланка (неоформленого першого примірника), які мають однаковий із першим примірником номер вексельного бланка;
усі необхідні записи в кожному примірнику податкового векселя виконуються окремо, ксерокопіюванню не підлягають, повинні бути тотожними (крім порядкового номера примірника).
У митному органі, який здійснює митне оформлення ввезених на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, залишається другий примірник векселя. Перший примірник векселя надсилається (передається) цим митним органом не пізніше ніж на третій день від дати надання векселя органу державної податкової служби, в якому особа зареєстрована як платник податку на додану вартість.
Третій примірник векселя залишається у платника податку, який його видав.
5. Строк погашення векселя настає на дату виникнення податкових зобов’язань по постачанню збудованого судна, для будівництва якого були ввезені устаткування, обладнання та комплектуючі із застосуванням вексельної форми розрахунків з податку на додану вартість.
Погашення податкового векселя здійснюється виключно шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Не дозволяється часткове погашення податкового векселя.
Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам, податковий вексель не підлягає індосаменту; проценти або інші види плати за користування податковим векселем не нараховуються.
6. У разі нецільового використання зазначених у пункті 1 цього підрозділу устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, платник податку зобов’язаний погасити податковий вексель у податковому періоді, на який припадає нецільове використання, а також сплатити пеню відповідно до закону.
У разі несвоєчасного погашення податкового векселя до платника податку, який видав податковий вексель, застосовуються штрафні санкції у розмірі 1 відсотка суми податку на додану вартість, зазначеної у податковому векселі, за кожен день порушення строку, включаючи день погашення, але не більш як 50 відсотків суми векселя.
7. За умови дотримання вимог щодо формування сум податку на додану вартість, які можуть бути віднесені до податкового кредиту, платник податку має право віднести до податкового кредиту звітного (податкового) періоду суму податку на додану вартість за погашеними у такому звітному (податковому) періоді податковими векселями.
8. До податкової декларації з податку на додану вартість платник податку на додану вартість додає перелік та копії податкових векселів, виданих протягом звітного (податкового) періоду, за який подається декларація.
9. Облік податкових векселів здійснюється митними органами та органами державної податкової служби.
Облік податкових векселів митними органами ведеться в порядку, встановленому центральним митним органом.
Облік податкових векселів органами державної податкової служби за місцезнаходженням платника податку, яким видано податковий вексель, ведеться в порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.
Контроль за погашенням податкових векселів здійснюють органи державної податкової служби на підставі даних, отриманих від митних органів, податкових декларацій та платіжних документів, що підтверджують сплату сум податку за погашеними векселями.»;
 
Враховано    
    -530- Майборода С.Ф.
Підрозділ 3 Розділу ХХ виключити, підрозділи 4-10 вважати підрозділами 3-9 відповідно.
 
Відхилено (Пропонується залишити вексельну форму розрахунку збільшивши термін дії векселя)   
94. 3) у підрозділі 4:
 
   132) у пункті 20 підрозділу 4 Розділу ХХ цифри «152.13» замінити цифрами «152.11»;
 
95. у пункті 20 цифри «152.13» замінити цифрами «152.11»;
 
      
96. підрозділ доповнити новим пунктом такого змісту:
 
   133) підрозділ 4 Розділу ХХ доповнити новим пунктом 24 такого змісту:
 
97. „22. У період, визначений Законом України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд", до складу витрат платника податку включаються суми коштів, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління або за договорами пенсійних вкладів у розмірі, що не перевищує 10 відсотків доходу такого платника податку за звітний період.
 
-531- Поляченко В.А.
У абзаці четвертому підпункту 3) підпункту 37) пункту 1 Розділу І законопроекту внести зміни та викласти його у такій редакції:
«До складу витрат платника податку включаються суми коштів, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління або за договорами пенсійних вкладів, відкритих відповідно до закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління, у розмірі, що не перевищує 10 відсотків доходу такого платника податку за звітний період».
 
Враховано   «24. До складу витрат платника податку включаються суми коштів, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління або за договорами пенсійних вкладів, відкритих відповідно до закону, що регулює питання створення та функціонування фондів банківського управління, у розмірі, що не перевищує 10 відсотків доходу такого платника податку за звітний період»;
134) у пункті 1 підрозділу 4 Розділу ХХ:
в абзаці другому слова і цифри з «1 січня 2012року» і «періодів 2012 року» замінити словами і цифрами відповідно «з 1 січня 2013 року»і «періодів 2013 року»;
пункт доповнити новими абзацами такого змісту:
«У разі повернення авансів (інших платежів), отриманих до набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу та врахованих у складі валових доходів, на суму такого повернення відбувається коригування доходу звітного податкового періоду, в якому такі аванси (інші платежі) були повернуті в порядку, передбаченому цим Кодексом. Для авансів, отриманих в іноземній валюті, таке коригування відбувається за курсом, що діяв на дату здійснення такого повернення.
У разі повернення авансів (інших платежів), виданих до набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу та врахованих у складі валових витрат, на суму такого повернення відбувається коригування витрат звітного податкового періоду, в якому такі аванси (інші платежі) були повернуті в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У разі відвантаження товарів (результатів робіт, послуг) після набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу в рахунок авансів, отриманих до такої дати, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, та здійснені після дати набрання чинності цим Кодексом, за умови, що вони не були включені до складу валових витрат, визнаються витратами на дату відвантаження таких товарів (результатів робіт, послуг «;
135) пункт 13 підрозділу 4 Розділу ХХ викласти у такій редакції:
«13. Тимчасово до 1 січня 2014 року датою збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку, крім випадків якщо таке надходження відбувається в рахунок погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, надані до дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.
При цьому підприємства житлово-комунального господарства у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнають витрати на придбання товарів, робіт, послуг у сумі фактично сплачених за них коштів, крім випадків якщо така сплата відбувається в рахунок погашення заборгованості за такі роботи, послуги, придбані до дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.
Балансова вартість товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі – запасів), придбаних до дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, а сплачених після цієї дати, визнаються у складі витрат у сумі фактичної сплачених за них коштів.
Цей пункт не поширюється на платників податку - ліцензіатів з постачання електричної та/або теплової енергії»..
136) підпункт « а « пункту 17 підрозділу 4 Розділу ХХ викласти у такій редакції:
«а) прибуток суб'єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009:2005) у готелях категорій "п'ять зірок", "чотири зірки" і "три зірки", у тому числі новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрація існуючих будівель і споруд; за умови що дохід від реалізації послуг з розміщення шляхом надання номера для тимчасового проживання складає не менше 75 % сукупного доходу такого суб’єкта господарської діяльності за відповідний податковий (звітний) період, у якому застосовується пільга»;
137) підрозділ 4 Розділу ХХ доповнити новими пунктами 25 і 26 такого змісту:
«25. Витрати на сплату процентів, які відповідають вимогам підпункту 5.5.1 пункту 5.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», але не віднесені до складу витрат виробництва (обігу) згідно з положеннями підпункту 5.5.2 цього пункту до дати набрання чинності розділу ІІІ цього Кодексу, підлягають перенесенню на результати майбутніх податкових періодів із урахуванням обмежень, передбачених статтею 141 цього Кодексу.
Сума перевищення авансового внеску з податку на прибуток підприємств, попередньо сплаченого платником до дати набрання чинності розділу ІІІ цього Кодексу у зв’язку із нарахуванням дивідендів згідно з підпунктом 7.8.2 пункту 7.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», над сумою податкових зобов’язань з цього податку такого платника, що утворилась станом на дату набрання чинності розділу ІІІ цього Кодексу, враховується в майбутніх податкових періодах відповідно до пункту 153.3 цього Кодексу.
26. Балансова вартість товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі – запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції станом на кінець звітного податкового періоду, що передував даті набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, визнається витратами в порядку, передбаченому розділом ІІІ цього Кодексу»;
) Пункт 22 внесений до підрозділу 4 розділу ХХ Законом України від 12 травня 2011 року № 3320 –VІ вважати пунктом 23.
138) у підрозділі 5 Розділу ХХ:
у назві підрозділу слово «збору» виключити, слово «податку» замінити словом «податків»;
у пункті 3 слово «липня» замінити словом «серпня».
139) підпункт 4 підрозділу 6 Розділу ХХ викласти у такій редакції:
«До 1 січня 2016 року від сплати земельного податку звільняються суб'єкти суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005)»;
140) підрозділ 8 доповнити пунктом такого змісту:
«6) У разі повернення авансів (інших платежів), отриманих в період перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування, з яких був сплачений єдиний податок, на суму такого повернення відбувається коригування суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у відповідності з коригуванням суми єдиного податку в порядку, передбаченому цим Кодексом»;
 
    -532- Хомутиннік В.Ю.
В абзаці другому пункту 1 підрозділу 4 слова і цифри з «1 січня 2012року» і «періодів 2012 року» замінити словами і цифрами відповідно «з 1 січня 2013 року»і «періодів 2013 року»
 
Враховано    
    -533- Клюєв С.П.
Підпункт 3 пункту 37) законопроекту доповнити новим абзацом такого змісту:
«абзац другий пункту 1 підрозділу 4 виключити».
 
Відхилено (введення в дію податкових різниць пропонується з 01.01.2013 р.)   
    -534- Кінах А.К.
Підпункт 3 пункту 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
«Пункт 1 доповнити абзацами такого змісту:
У разі повернення авансів (інших платежів), отриманих до набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу та врахованих у складі валових доходів, на суму такого повернення відбувається коригування доходу звітного податкового періоду, в якому такі аванси (інші платежі) були повернуті в порядку, передбаченому цим Кодексом. Для авансів, отриманих в іноземній валюті, таке коригування відбувається за курсом, що діяв на дату здійснення такого повернення.
У разі повернення авансів (інших платежів), виданих до набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу та врахованих у складі валових витрат, на суму такого повернення відбувається коригування витрат звітного податкового періоду, в якому такі аванси (інші платежі) були повернуті в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У разі відвантаження товарів (результатів робіт, послуг) після набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу в рахунок авансів, отриманих до такої дати, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, та здійснені після дати набрання чинності цим Кодексом, за умови, що вони не були включені до складу валових витрат, визнаються витратами на дату відвантаження таких товарів (результатів робіт, послуг «.
 
Враховано    
    -535- Кінах А.К.
Пункту 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом наступного змісту:
«Пункт 13 підрозділу 4 викласти в наступній редакції:
«13. Тимчасово, до 1 січня 2014 року, датою збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку, крім випадків якщо таке надходження відбувається в рахунок погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, надані до дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.
При цьому підприємства житлово-комунального господарства у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнають витрати на придбання товарів, робіт, послуг у сумі фактично сплачених за них коштів, крім випадків якщо така сплата відбувається в рахунок погашення заборгованості за такі роботи, послуги, придбані до дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу.
Балансова вартість товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі – запасів), придбаних до дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, а сплачених після цієї дати, визнаються у складі витрат у сумі фактичної сплачених за них коштів.
Цей пункт не поширюється на платників податку - ліцензіатів з постачання електричної та/або теплової енергії»«.
 
Враховано    
    -536- Забарський В.В.
Підпункт а) пункту 17 викласти у наступній редакції:
«а) прибуток суб'єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009:2005) у готелях категорій "п'ять зірок", "чотири зірки" і "три зірки", у тому числі новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрація існуючих будівель і споруд; за умови що дохід від реалізації послуг з розміщення шляхом надання номера для тимчасового проживання складає не менше 75 % сукупного доходу такого суб’єкта господарської діяльності за відповідний звітний період, у якому застосовується пільга;»
 
Враховано    
    -537- Кінах А.К.
Підпункт 3 підпункту 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити абзацами такого змісту:
„підпункт „г» пункту 17 доповнити словами такого змісту:
„а також підприємств суднового машинобудування, суднового приладобудування, науково-дослідних та проектно-конструкторських підприємств суднобудівної промисловості, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;»
 
Відхилено (звільнення від податку на прибуток підприємств суднобудівної промисловості на 10 років встановлено ПКУ, запропоноване розширення пільги призведе до значних втрат бюджету)   
    -538- Хомутиннік В.Ю.
Підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнити пунктами 22 та 23 такого змісту:
«22. При визначені прибутку для оподаткування не включаються до складу доходів суми коштів, отриманих у період підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, визначеного Законом України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в України», від державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» на безповоротній або поворотній основі юридичними особами, відповідальними за виконання завдань і заходів, визначених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, відповідно до Порядку використання запозичених коштів для виконання цієї програми, який затверджується Кабінетом Міністрів України та суми процентів, умовно нарахованих на суму отриманих коштів визначених у цьому пункті.
Окремий облік доходу (прибутку), який звільняється від оподаткування, здійснюється відповідно до пункту 152.11 статті 152 цього Кодексу.
23. Тимчасово, на період дії державних гарантій за зобов’язаннями державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів», не включається при визначені об’єкта оподаткування позитивне (від’ємне) значення курсових різниць від перерахунку коштів, запозичених цим підприємством під державні гарантії для виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, відповідно до порядку використання запозичених коштів для виконання цієї програми, який затверджується Кабінетом Міністрів України»
 
Відхилено (Розглядати у законопроекті реєстр. № 8062)   
    -539- Кінах А.К.
Підрозділ 4 розділу ХХ ПКУ доповнити новими пунктами::
«Витрати на сплату процентів, які відповідають вимогам підпункту 5.5.1 пункту 5.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», але не віднесені до складу витрат виробництва (обігу) згідно з положеннями підпункту 5.5.2 цього пункту до дати набрання чинності розділу ІІІ цього Кодексу, підлягають перенесенню на результати майбутніх податкових періодів із урахуванням обмежень, передбачених статтею 141 цього Кодексу.
Сума перевищення авансового внеску з податку на прибуток підприємств, попередньо сплаченого платником до дати набрання чинності розділу ІІІ цього Кодексу у зв’язку із нарахуванням дивідендів згідно з підпунктом 7.8.2 пункту 7.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», над сумою податкових зобов’язань з цього податку такого платника, що утворилась станом на дату набрання чинності розділу ІІІ цього Кодексу, враховується в майбутніх податкових періодах відповідно до пункту 153.3 цього Кодексу».
25. Балансова вартість товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі – запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції станом на кінець звітного податкового періоду, що передував даті набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу, визнається витратами в порядку, передбаченому розділом ІІІ цього Кодексу
 
Враховано    
    -540- Єдін О.Й.
Підрозділ 4 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнити новим пунктом такого змісту:
«23. На період з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2015 року будівництва однієї культової споруди для однієї релігійної організації кожної конфесії, що є членом Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг (але не вище ніж звичайна ціна товарів, робіт, послуг), добровільно перерахованих (переданих, виконаних, наданих) платниками податку на прибуток підприємств релігійним організаціям, що є замовниками будівництва культових споруд релігійних організацій для цільового використання з метою будівництва таких культових споруд, включаються до складу витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування такого платника податку, у розмірі, що не перевищує 10 відсотків оподатковуваного прибутку за попередній звітний рік. При цьому, такими платниками податку у звітному році в якому здійснюється таке добровільне перерахування (передання, виконання, надання) не застосовується норма абзацу а) підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 Розділу ІІІ Податкового кодексу України.
Суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перерахованих (переданих, виконаних, наданих) платниками податку на прибуток підприємств релігійній організації, для цільового використання з метою будівництва культової споруди зазначаються у податкові декларації з податку на прибуток підприємств в окремому рядку.
У разі порушення таким замовником будівництва культових споруд цільового використання отриманих коштів або товарів, робіт, наданих послуг сума таких коштів або вартість таких товарів, робіт, наданих послуг включається до складу оподатковуваного доходу такого замовника у звітний період в якому відбулось таке порушення, цей замовник також зобов’язаний сплатити пеню, нараховану відповідно до Податкового кодексу України.
Релігійною організацією, яка є замовником для будівництва культової споруди, визнається організація, що визначена пунктом 19 підрозділу 2 Кодексу»;
 
Відхилено (Потенційні втрати бюджету)   
    -541- Кінах А.К.
Пункт 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
„у підпункті „д» пункту 17 підрозділу 4 додати наступні абзаци:
„- клас 29.22 групи 29.2 розділу 29 КВЕД ДК 009: 2005;
- клас 29.24 групи 29.2 розділу 29 КВЕД ДК 009: 2005;
- клас 29.52 і 29.53 групи 29.5 розділу 29 КВЕД ДК 009: 2005;
- клас 34.20 групи 34.2 розділу 34 КВЕД ДК 009: 2005».
 
Відхилено (Суттєво розширюються пільги)   
    -542- Терьохін С.А.
підпункт 3) доповнити абзацами такого змісту:
«абзац перший пункту 1 викласти у такій редакції:
«1. Норми Розділу ІІІ цього Кодексу починають застосовуватися у строки, встановлені в абзаці п’ятому пункту 1 підрозділу 1 Розділу ХІХ цього Кодексу»;
абзац другий пункту 1 виключити;
пункт 3 виключити;
у пункті 6 слова:
в абзаці першому «на перше квітня 2011 року» замінити словами: «на дату набрання чинності Розділом ІІІ цього Кодексу»;
в абзаці четвертому «після 1 січня 2010 року» замінити словами: «після дати набрання чинності Розділом ІІІ цього Кодексу»;
у пункті 7:
в абзаці третьому слова «що перейшли» замінити словами «що переходять після набрання чинності Розділом ІІІ цього Кодексу», слова «пропорційно до суми визнаних доходів» - виключити;
абзац четвертий виключити;
пункт 9 викласти у такій редакції:
«9. Особи, які надають житло в оренду з правом викупу, оподаткуються за правилами, встановленими цим Кодексом для операцій фінансового лізингу нерухомого майна (нерухомості)»;
у пункті 11:
слова «До прийняття змін до законодавства про пенсійну реформу (впровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування)» замінити словами: «У період з дати набрання чинності Розділом ІІІ цього Кодексу до дати, з якої розпочинається дія накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування»)»;
 
Відхилено (Розділ ІІІ Кодексу щодо оподаткування податком на прибуток набрав чинності з 1.04.2011 року) 1 (у попередній правці Н.д.Клюєва) 2 (Розділ ІІІ Кодексу щодо оподаткування податком на прибуток набрав чинності з 1.04.2011 року) 2 (Розділ ІІІ Кодексу щодо оподаткування податком на прибуток набрав чинності з 1.04.2011 року)   
    -543- Забарський В.В.
Пункт 17 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити абзацом наступного змісту:
«Суб'єкти господарської діяльності, які отримують прибуток зазначений у пунктах «а», «б», «в», «г», «ґ», «д», при отриманні у звітному податковому періоді прибутку від платників єдиного податку окремо оподатковують такий прибуток за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу»
 
Відхилено (Неможливо для адміністрування)   
    -544- Царьов О.А.
Підрозділ 4 розділу 20 «Перехідні положення» доповнити пунктом 22 такого змісту:
"22. Установити, що у період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні не підлягає оподаткуванню дохід (прибуток), отриманий УЄФА за результатами діяльності в Україні, у тому числі винагорода від продажу комерційних прав."
Пункт 22 внесений до підрозділу 4 розділу ХХ Законом України від 12 травня 2011 року № 3320 –VІ вважати пунктом 23.
 
Відхилено (З порушеного питання прийнятий Закон № 3292 від 21.04.2011 р.) 1   
    -545- Кабінет Міністрів України
у назві підрозділу 5 слово «збору» видалити, слово «податку» замінити словом «податків».
 
Враховано    
    -546- Горіна І.А.
В пункті 3 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (Голос України, 2010 р., № 229-230; Голос України, 2010 р., № 249) слово «липня» замінити словом «серпня».
 
Враховано    
    -547- Майборода С.Ф.
підпункт 4 підрозділу 6 Розділу ХХ викласти у такій редакції:
До 1 січня 2016 року від сплати земельного податку звільняються суб'єкти суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005).
 
Враховано    
    -548- Кінах А.К.
Пункт 37 статті 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
«у пункті 4 підрозділу 6 слова «визначені відповідно до статті 1 Закону України "Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні" виключити».
 
Враховано по суті (у попередній правці Н.д.Майбороди)   
    -549- Святаш Д.В.
Підрозділ 6 Розділу ХХ доповнити новим пунктом такого змісту:
Тимчасово до 1 січня 2013 року:
податок за земельні ділянки, на яких розташовані аеропорти (аеродроми) міст, приймаючих фінальну частину чемпіонату Європи 2012 з футболу, справляється у порядку та за ставками встановленими пунктами 276.4 статті 276 та 278.2 статті 278 цього Кодексу;
розмір орендної плати для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеропортів та/або аеродромів міст, приймаючих фінальну частину чемпіонату Європи 2012 з футболу, встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежів не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим Кодексом.
 
Відхилено (3 правки Н.д.Святаша Д.В. і Мироненка М.І. до статей 276, 278 і 288)   
    -550- Кінах А.К.
Підпункт 37 пункту 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом такого змісту:
«у підрозділі 8:
підрозділ 8 розділу ХХ доповнити пунктом такого змісту:
«6) У разі повернення авансів (інших платежів), отриманих в період перебування платника податків на спрощеній системі оподаткування, з яких був сплачений єдиний податок, на суму такого повернення відбувається коригування суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у відповідності з коригуванням суми єдиного податку в порядку, передбаченому цим Кодексом»
 
Враховано    
    -551- Терьохін С.А.
після підпункту 3) доповнити новим підпунктом такого змісту:
«у підрозділі 8:
у пункті 1:
абзац перший викласти у такій редакції: «8. Платники фіксованого та єдиного податків оподатковуються та подають податкову звітність за правилами, які діяли станом на 1січня 2010 року, з урахуванням таких особливостей: «;
підпункт 1 виключити;
підпункт 3 викласти у такій редакції:
«3) розподіл коштів єдиного податку та/або фіксованого податку здійснюється відповідно до норм Бюджетного кодексу України. Особа сплачує єдиний податок або фіксований податок, а також внески до солідарної частини Пенсійного фонду України єдиним платежем. Подальший розподіл отриманих коштів здійснюється за правилами бюджетного законодавства.
підпункт 5 викласти у такій редакції:
«5) повернення надміру сплаченого податку ( у тому числі єдиного або фіксованого податку) здійснюється у строки, встановлені цим Кодексом, але не пізніше 60 календарних днів, наступних за днем, в якому право на таке повернення виникло»;
 
Відхилено (Питання розподілу єдиного та фіксованого податків у 2011 році врегульовано постановою КМУ №507)   
    -552- Климець П.А.
В пункті 4 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України цифри «2015» замінити цифрами «2012».
 
Відхилено ( За даними МФУ щорічні надходження збору – близько 650 млн. грн.)   
98. 4) Підрозділ 10 доповнити пунктом 8 наступного змісту:
 
-553- Корж П.П.
Підпункт 4 пункту 37 виключити.
 
Відхилено   141) у пункті 6 підрозділу 10 розділу ХХ слова «у другому і третьому» замінити словами «у другому - четвертому»
 
    -554- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
У пункті 6 підрозділу 10 розділу ХХ слова «у другому і третьому» замінити словами «у другому - четвертому»
 
Враховано    
99. «8. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу».
 
-555- Шпенов Д.Ю.
Пункт 8 підрозділу 10 розділу ХХ викласти в наступній редакції:
«Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу, у разі, якщо розмір такої штрафної (фінансової) санкції не перевищує розмір штрафної (фінансової) санкції, чинної на момент порушення податкового законодавства. Якщо на момент вчинення такого порушення, штрафні (фінансові) санкції були менші, ніж розмір таких санкцій на момент винесення рішення про застосування штрафної (фінансової) санкції, то застосовується штрафна (фінансова) санкція, яка діяла на момент порушення податкового законодавства.».
 
Відхилено   142) доповнити підрозділ 10 розділу ХХ новими пунктами такого змісту:
«11. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу.
12. Норми статті 69 Глави 6 цього Кодексу не застосовуються до зберігачів цінних паперів в період відкриття рахунків в цінних паперах при проведенні дематеріалізації цінних паперів відповідно до законодавства. Зобов’язання, передбачені в статті 69, мають бути виконані зберігачем по закінченню, визначеного законодавством, періоду дематеріалізації цінних паперів при зверненні фізичної особи, зазначеної у цій статті, щодо відкриття для неї таких рахунків та при відкритті нових рахунків».
 
    -556- Хомутиннік В.Ю.
підрозділ 10 доповнити пунктом такого змісту:
«Норми статті 69 Глави 6 цього кодексу не застосовуються до зберігачів цінних паперів в період відкриття рахунків в цінних паперах при проведенні дематеріалізації цінних паперів відповідно до законодавства. Зобов’язання, передбачені в статті 69, мають бути виконані зберігачем по закінченню, визначеного законодавством, періоду дематеріалізації цінних паперів при зверненні фізичної особи, зазначеної у цій статті, щодо відкриття для неї таких рахунків та при відкритті нових рахунків».
 
Враховано    
    -557- Терьохін С.А.
підпункт 4) викласти в такій редакції:
«у підрозділі 10:
пункт 2 викласти у такій редакції:
«2. Плата за надання адміністративних послуг, що не підпадають під визначення податку або збору згідно із статтею 6 цього Кодексу, справляється за правилами, встановленими відповідним законодавством України.
Адміністративною вважається послуга, яка згідно із законодавством надається суб’єктом владних повноважень у вигляді видання адміністративного акту, спрямованого на реалізацію та захист прав і законних інтересів особи та/або на виконання особою визначених законом обов'язків (отримання дозволу (ліцензії), сертифіката, посвідчення та інших документів, реєстрація тощо).
Будь - яка адміністративна послуга контролюючого органу, яка надається особі у зв’язку з реалізацією нею прав або на виконання обов’язків платника податку, у тому числі з надання податкових консультацій, поширення форм та бланків податкової та фінансової звітності, їх прийняття та оприлюднення, у тому числі в електронному вигляді, надається безоплатно»;
пункт 3 викласти у такій редакції:
«3. З дати набрання чинності цим Кодексом його норми мають пріоритет над нормами інших законів з питань оподаткування. Податки, збори (обов’язкові платежі), не зазначені у цьому Кодексі, не підлягають сплаті, якщо інше не визначено в прикінцевих або перехідних положеннях цього Кодексу»;
пункт 5 викласти у такій редакції:
«5. Юридична відповідальність за вчинення податкового правопорушення, тобто за невиконання або неналежне виконання вимог норм цього Кодексу або інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, наступає за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, в якому зазначені вимоги набирають чинності.
Зміни форми податкової декларації (додатків до неї), податкового розрахунку, інших документів податкової звітності або податкової накладної набирають чинності не раніше спливу 30 календарних днів, наступних за днем офіційного оприлюднення таких змін. При цьому, у 2011 році юридична відповідальність за порушення порядку заповнення таких форм наступає за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, в якому такі зміни набирають чинності, якщо не встановлено довшого строку»;
у пункті 6:
слово «фінансові» замінити словом «юридичні»,
слова « у другому і третьому календарних кварталах 2011 року» замінити словами: «протягом двох календарних кварталів, враховуючи квартал, в якому Розділ ІІІ набирає чинності»;
у пункті 7 слова «Штрафні санкції за порушення податкового законодавства» змінити словами «Юридичні санкції за порушення законодавства з оподаткування доходів фізичних осіб (крім пасивних доходів)»;
пункт 8 викласти у такій редакції:
«8. До дати набрання чинності Розділом ІІІ цього Кодексу, для цілей визначення звичайної ціни застосовується пункт 1.20 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»;
пункт 9 викласти у такій редакції:
«9. До створення державного порталу згідно із вимогами підпункту 49.17 статті 49 цього Кодексу, але не пізніше 1 січня 2012 року, для подання податкової звітності в електронному вигляді (електронної звітності) можуть застосовуватися електронні цифрові підписи платника (уповноваженої особи), отримані ним в приватних центрах сертифікації, акредитованих згідно із законом України. Після спливу зазначеної дати достовірність електронного підпису платника (уповноваженої особи) може бути підтвердженою виключно зазначеним державним акредитованим центром сертифікації ключів»;
 
Відхилено (Питання надання адміністративних послуг не є предметом регулювання Податкового кодексу) 2 (Врегульовано пунктом 4.4 статті 4, пунктом 7.3 статті 7, пунктом 9.4 статті 9, пунктом 10.4 статті 10 Податкового кодексу України) 2 (Термін «юридична відповідальність» не застосовується у ПКУ. Цей термін поглинає уі види відповідальності, тобто фактично призведе до того, що податкові органи здійснюватимуть функції суду та органу досудового розслідування. Це ж стосується і терміну «юридична санкція», яка охоплює також і види кримінального та адміністративного покарання)   
    -558- Королевська Н.Ю.
Підпункт 4 підпункту 37 пункту 1 проекту викласти у такій редакції:
підрозділ 10 доповнити пунктом 8 такого змісту:
"8. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу";
У зв'язку з цим пункти восьмий-десятий вважати відповідно дев'ятим-одинадцятим;
підрозділ 10 доповнити пунктами такого змісту:
"12. На період з 1 червня 2011 року до 31 грудня 2012 року встановити мораторій на проведення перевірок контролюючими органами щодо суб'єктів малого підприємництва.
Кабінету Міністрів України до 1 липня 2011 року оптимізувати структуру та встановити штатний розпис працівників органів державної податкової служби України у кількості не більше 10 000 осіб".
 
Враховано частково редакції І читання 2 (Не норма Кодексу)   
    -559- Корж П.П.
Пункт 37) статті 1 розділу І законопроекту доповнити підпунктом «5)» наступного змісту:
«5) Підрозділ 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» доповнити пунктом 11 наступного змісту:
«11. Кабінету Міністрів України, Державній податковій адміністрації України та іншим центральним органам виконавчої влади привести свої нормативно – правові акти у відповідність до вимог цього Кодексу».
 
Відхилено (Не визначено конкретних доручень)   
    -560- Царьов О.А.
В абзаці першому пункту "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" цифри та слова:
„4707 90 10 00Несортовані відходи паперу і картону та макулатура
4707 90 90 00Відсортовані відходи паперу і картону та макулатура»
замінити цифрами і словами:
„Папір та картон для утилізації (макулатура та відходи): невибілені крафт-папір або картон чи гофровані ґатунки паперу або картону
Папір та картон для утилізації (макулатура та відходи): інший папір або картон, одержані головним чином з вибіленої целюлози, не забарвлені в масі
Папір та картон для утилізації (макулатура та відходи): папір або картон одержані головним чином з механічної деревної маси (наприклад газети, журнали та аналогічна друкована продукція): старі та непродані примірники газет іжурналів, телефонні довідники, брошури та рекламні видання
Папір та картон для утилізації (макулатура та відходи): папір або картон одержані головним чином з механічної деревної маси (наприклад газети, журнали та аналогічна друкована продукція): інші
Папір та картон для утилізації (макулатура та відходи) - інші, включаючи несортовані відходи та макулатуру: несортовані
Папір та картон для утилізації (макулатура та відходи) - інші, включаючи несортовані відходи та макулатуру: відсортовані»
 
Відхилено (Не стосується змін до ПКУ)   
    -561- Царьов О.А.
В абзаці першому пункту "о" частини першої статті 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" після слів „крім товарів за кодами згідно з УКТ ЗЕД» додати цифри „, , , ,»
Абзаци 2-4 підпункту 37 пункту 1 розділу І законопроекту вважаються відповідно абзацами 3-5.
 
Відхилено (Не стосується змін до ПКУ)   
100. 2. У статті 163-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) слова «пунктах 5 - 8 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» замінити словами «у підпунктах 20.1.3, 20.1.24, 20.1.30, 20.1.31 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України».
 
   2. У статті 163-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) слова «пунктах 5 - 8 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» замінити словами «у підпунктах 20.1.3, 20.1.24, 20.1.30, 20.1.31 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України».
 
101. 3. Пункт 2 статті 69 Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010, № 50-51, ст.572)доповнити новим пунктом такого змісту:
 
-562- Кабінет Міністрів України
пункт 3 розділу І виключити;
 
Враховано      
102. «2-1) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (за рахунок 20 відсотків акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) в частині нафтопродуктів і транспортних засобів), що розподіляється за критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України»;
 
      
103. 4. У Законі України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 7-8, ст.52):
 
-563- Кабінет Міністрів України
пункт 4 розділу І виключити;
 
Враховано      
    -564- Баранов В.О.
Пункт 4 розділу І (щодо змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік») законопроекту виключити.
 
Враховано (питання комплексно буде врегульовано у законопроекті 8545)   
104. пункт 1 статті 14 викласти у такій редакції:
 
      
105. «1) розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування; погашення зобов'язань за кредитами, отриманими під гарантію Кабінету Міністрів України на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування (за рахунок 61 відсотка джерел, визначених пунктами 1, 2, 3 і 27 статті 4 цього Закону);
 
      
106. 1-1) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах ( (за рахунок 20 відсотків джерел, визначених пунктами 1, 2, 3 і 27 статті 4 цього Закону)»;
 
      
107. підпункт 5 статті 20 викласти у такій редакції:
 
      
108. «5) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, що розподіляється за критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України»;
 
      
109. 5. У частині п’ятій статті 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 38, ст. 315; 2001 р., N 7, ст. 34; 2002 р., N 5, ст. 32; 2005 р., № 1, ст. 23) слова «Державною податковою адміністрацією України «замінити словами «Міністерством економічного розвитку і торгівлі України «.
 
-565- Пінчук А.П.
Пункт 5 законопроекту викласти у такій редакції:
« 5. У Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 38, ст. 315; 2001 р., N 7, ст. 34; 2002 р., N 5, ст. 32; 2005 р., № 1, ст. 23):
абзац другий статті 12 викласти у такій редакції:
«Реєстратор розрахункових операцій, що створює контрольну стрічку в електронній формі, повинен забезпечувати згідно технології розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України, контроль відсутності спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції, копій розрахункових документів, які на ній містяться, можливість ідентифікації зазначеного реєстратора на такій стрічці «;
абзац п’ятий статті 13 викласти у такій редакції:
«Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних встановлюються Державною податковою службою України згідно технології розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України «;
 
Враховано   3. У Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 38, ст. 315; 2001 р., № 7, ст. 34; 2002 р., № 5, ст. 32; 2005 р., № 1, ст. 23):
абзац другий статті 12 викласти у такій редакції:
«Реєстратор розрахункових операцій, що створює контрольну стрічку в електронній формі, повинен забезпечувати згідно технології розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України, контроль відсутності спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції, копій розрахункових документів, які на ній містяться, можливість ідентифікації зазначеного реєстратора на такій стрічці»;
абзац п’ятий статті 13 викласти у такій редакції:
«Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних встановлюються Державною податковою службою України згідно технології розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України»;
 
    -566- Кармазін Ю.А.
У статті 13 у частині п’ятій слова: «Міністерство економічного розвитку і торгівлі України» замінити словами: «Орган центральної виконавчої влади з питань економіки і торгівлі» у відповідному відмінку.
 
Відхилено (у зв’язку із виключенням пункту 5)   
110. 6. В абзаці четвертому підпункту 4 пункту 25 розділу ІЗакону України від 2 грудня 2010 року № 2756-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України» слова «Державною податковою адміністрацією України «замінити словами «Міністерством економічного розвитку і торгівлі України «.
 
-567- Пінчук А.П.
Пункт 6 законопроекту викласти у такій редакції:
«4. У Законі України від 2 грудня 2010 року № 2756-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України»:
у пункті 25 розділуІ;
абзаци третій та четвертий підпункту 4 замінити абзацами такого змісту:
«7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Суб'єкти господарювання, яки використовують реєстраторі розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстраторі, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, яки до них приєднанні
Суб'єкти господарювання, яки використовують реєстраторі розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється Державною податковою службою України на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України».
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом сьомим;
розділ ІІ викласти у такій редакції:
«Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Податковим Кодексом України, крім абзаців другого – шостого підпункту 4 пункту 25 розділу Іцього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року та абзаців тринадцятого – п’ятнадцятого підпункту 9 пункту 25 розділу Іцього Закону, які набирають чинності з 1 липня 2012 року».
 
Враховано   4. У Законі України від 2 грудня 2010 року № 2756-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України»:
у пункті 25 розділуІ;
абзаци третій та четвертий підпункту 4 замінити абзацами такого змісту:
«7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Суб'єкти господарювання, яки використовують реєстраторі розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, яки до них приєднанні
Суб'єкти господарювання, яки використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам'яті.
Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється Державною податковою службою України на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України».
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом сьомим;
розділ ІІ викласти у такій редакції:
«Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Податковим Кодексом України, крім абзаців другого – шостого підпункту 4 пункту 25 розділу Іцього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року та абзаців тринадцятого – п’ятнадцятого підпункту 9 пункту 25 розділу Іцього Закону, які набирають чинності з 1 липня 2012 року «.
 
    -568- Кармазін Ю.А.
У Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України» у статті 3 у підпункті 7 слова: «Міністерство економічного розвитку і торгівлі України» замінити словами: «Орган центральної виконавчої влади з питань економіки і торгівлі» у відповідному відмінку.
 
Відхилено (у зв’язку із виключенням пункту 5)   
111. 7. У Законі України від 4 липня 2002 року№37-ІV «Про зерно та ринок зерна в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2002р., №35, ст.258):
 
-569- Пінчук А.П.
Пункт 7 законопроекту виключити
 
Враховано      
112. у пункті 5 статті 1 слова і цифру «не менше 75 відсотків» замінити словами «значний пакет акцій», після слова «міжнародних» доповнити словами «та/або зовнішньоекономічних»;
 
-570- Кармазін Ю.А.
пункт п’ятий статті 1 залишити в чинній редакції.
 
Враховано      
    -571- Королевська Н.Ю.
У абзаці другому пункту 7 проекту слова "слова і цифру "не менше 75 відсотків" замінити словами "значний пакет акцій" виключити.
 
Відхилено    
113. у статті 79 після слова «міжнародними» доповнити словами «та/або зовнішньоекономічними».
 
      
114. 8. В абзаці першому підпункту 2 пункту 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2011р., №2-3, ст.11) слова «на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності» замінити словами «на розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на 1 число звітного періоду, у якому отримано дохід (прибуток)».
 
-572- Кабінет Міністрів України
пункт 8 розділу І виключити;
 
Враховано      
    -573- Сушкевич В.М.
Пункт восьмий виключити
 
Відхилено    
115. 9. Частину 15 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 49-51, ст. 376; 2004 р., № 49, ст. 528; 2005 р., № 6, ст. 137, 2007 р., № 27, ст. 361; 2008 р., № 5-8, ст. 78, № 27-28, ст.253) доповнити абзацом такого змісту:
 
-574- Сушкевич В.М.
В абзаці першому слово «абзацом» замінити словом «абзацами»
 
Враховано   5. Частину 15 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 49-51, ст. 376; 2004 р., № 49, ст. 528; 2005 р., № 6, ст. 137, 2007 р., № 27, ст. 361; 2008 р., № 5-8, ст. 78, № 27-28, ст.253) доповнити абзацами такого змісту:
 
    -575- Кабінет Міністрів України
пункт 9 розділу І виключити;
 
Відхилено (аналогічне положення передбачено законопроектом 8521)   
116. «Фінансові санкції (штраф, пеня) та адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби, не застосовуються за несплату внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування, передбачених підпунктом 4 пункту 8 розділу ХV «Прикінцеві положення» цього Закону, фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування.
 
-576- Сушкевич В.М.
Абзац другий викласти у такій редакції :
«Фінансові санкції (штраф, пеня) та адміністративні стягнення за несплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, не застосовуються».
 
Враховано частково   «Фінансові санкції (штраф, пеня) та адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби, за несплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, не застосовуються.
 
117. Нараховані органами пенсійного фонду суми фінансових санкцій, зазначених в абзаці першому цього пункту, та не сплачені до фондів фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають списанню».
 
-577- Сушкевич В.М.
Хомутиннік В.Ю.
Абзац третій викласти у такій редакції :
«Нараховані органами Пенсійного фонду суми фінансових санкцій, зазначених в абзаці другому цієї частини, та не сплачені фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають списанню».
 
Враховано   Нараховані органами Пенсійного фонду суми фінансових санкцій, зазначених в абзаці другому цієї частини, та не сплачені фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають списанню».
6. Преамбулу Закону України Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії «Київміськбуд» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 29, ст. 191; 2006 р., N 13, ст. 110 з наступними змінами) доповнити новою частиною такого змісту:
«Цей Закон визначає порядок створення та функціонування фондів банківського управління».
7. Статтю 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2—3, ст. 11) доповнити частиною четвертою такого змісту:
«4. Особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування».
8. У статті 3 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства « (Відомості Верховної Ради України, 1999, N 20-21, ст.191) слова «один відсоток» замінити словами «півтора відсотка».
9. У Законі України «Про державну податкову службу в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 37, ст. 237 із наступними змінами):
в абзаці другому пункту 1 статті 8 після слів «за наявністю» доповнити словами «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців до відповідно до закону».
у пункті 4 статті 10 після слів «за наявністю» доповнити словами «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону».
10. Статтю 22 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 29, ст. 389) після пункту 1 доповнити пунктом 11 такого змісту:
«11. Установити, до введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами щодо фізичних осіб – підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до цього Закону (далі – фізичні особи – підприємці), та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до цього Закону (далі – юридичні особи).
До введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб:
органи державного нагляду (контролю), їх посадові особи проводять позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства;
органи захисту прав споживачів проводять позапланові перевірки за скаргами споживачів.
До введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, діяльність яких віднесена до середнього ступеня ризику, органи Пенсійного фонду України проводять планові та позапланові перевірки».
 
    -578- Королевська Н.Ю.
пункт 9 проекту викласти у такій редакції:
"9. Розділ ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 49-51, ст. 376 із наступними змінами) доповнити пунктом 14-3 такого змісту:
"14-3. Установити, що суми накладених (нарахованих) штрафів,
пені та адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби, за несплату фізичними особами-підприємницями внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування, які були передбачені підпунктом 4 пункту 8 цього Розділу, що діяв до 1 січня 2011 року, не застосовуються.
Нараховані органами пенсійного фонду суми фінансових санкцій, зазначених в абзаці першому цього пункту, та не сплачені фізичними особами-підприємницями, підлягають списанню".
 
Враховано по суті   
    -579- Кармазін Ю.А.
Частину п’ятнадцяту статті 106 залишити у чинній редакції.
 
Відхилено    
    -580- Поляченко В.А.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Преамбулу Закону України Про проведення експерименту у житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 29, ст. 191; 2006 р., N 13, ст. 110 з наступними змінами) доповнити новою частиною такого змісту:
«Цей Закон визначає порядок створення та функціонування фондів банківського управління».
 
Враховано    
    -581- Хомутиннік В.Ю.
Бондарєв К.А.
Статтю 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2—3, ст. 11) доповнити частиною четвертою такого змісту:
«4. Особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування».
 
Враховано    
    -582- Мироненко М.І.
Доповнити законопроект новим пунктом такого змісту:
У статті 3 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства « (Відомості Верховної Ради України, 1999, N 20-21, ст.191)
слова «один відсоток» замінити словами «півтора відсотка»
 
Враховано    
    -583- Кінах А.К.
У Законі України «Про державну податкову службу в Україні»
в абзаці другому пункту 1) статті 8 після слів «за наявністю» додати слова «документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону,».
в пункті 4) статті 10 після слів «за наявністю» додати слова «документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідно до закону,».
 
Враховано    
    -584- Мірошниченко Ю.Р.
Доповнити законопроект новим пунктом такого змісту:
«Статтю 22 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 29, ст. 389) після пункту 1 доповнити пунктом 11 такого змісту:
«11. Установити, до введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами щодо фізичних осіб – підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до цього Закону (далі – фізичні особи – підприємці), та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до цього Закону (далі – юридичні особи).
До введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб:
органи державного нагляду (контролю), їх посадові особи проводять позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства;
органи захисту прав споживачів проводять позапланові перевірки за скаргами споживачів.
До введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, діяльність яких віднесена до середнього ступеня ризику, органи Пенсійного фонду України проводять планові та позапланові перевірки».
 
Враховано    
    -585- Васадзе Т.Ш.
У пункті статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» слова «відчуження» замінити словами «реєстрації за ними»
 
Відхилено (Пропонується перекласти сплату збору на покупця автомобіля під час реєстрації. За чинних умов це питання може бути врегульовано в рамках договірних відносин, що вважаємо за доцільне зберегти.)   
    -586- Пеклушенко О.М.
Доповнити законопроект новим пунктом такого змісту:
Пункт 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 9, ст..85) доповнити словами «крім спирту етилового денатурованого (спирту технічного), що ввозиться для його переробки у продукти органічного синтезу, що містить у своєму складі не більше 0,1 відсотка залишкового етанолу (виключно для виробництва етилацетату, етилсилікату (сумішу тетраетоксисилану та поліетоксисилоксанів), АКОРів (препаратів на основі суміші поліефірів ортокремніевої кислоти), етилену та поліетилену)».
 
Відхилено    
    -587- Пеклушенко О.М.
Доповнити законопроект новим пунктом такого змісту:
У статті 2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995р., № 46, ст. 345 із наступними змінами):
у частині першій після слова «біоетанолу» доповнити словами «та спирту етилового денатурованого (спирту технічного) для його використання у якості сировини у виробництві продуктів органічного синтезу, що містять у своєму складі не більше 0,1 відсотка залишкового етанолу (виключно для виробництва етилацетату, етил силікату (сумішу тетраетоксисилану та поліетоксисилоксанів), АКОРів (препаратів на основі суміші поліефірів ортокремніевої кислоти), етилену та поліетилену)»;
у частині четвертій після слів «використання спирту» доповнити словами «крім виробництва спирту етилового денатурованого (спирту технічного), що використовується як сировина для виробництва продуктів органічного синтезу, які не містять у своєму складі більш як 0,1 відсотка залишкового етанолу».
 
Відхилено    
    -588- Пінчук А.П.
Після розділу Ідоповнити законопроект розділами такого змісту
«ІІ. Установити, що на період до 1 січня 2012 року ставка вивізного (експортного) мита на насіння соняшнику, подрібнене або не подрібнене, код товару згідно з УКТ ЗЕД 120600 встановлюється у розмірі 16 відсотків митної вартості товару.
ІІІ. Затвердити ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур:
Код товаруНайменування товаруСтавка вивізного (експортного) мита
11201 00Соєві боби, подрібнені або неподрібнені8 відсотків, але не менш як 30 євро за 1 тонну
11205Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене11 відсотків, але не менш як 53 євро за 1 тонну
11512Олії соняшникова5 відсотків, але не менш як 45 євро за тонну
З дня набрання чинності цим Законом товари, зазначені цим розділом, вилучаються з режиму вільної торгівлі з іноземними державами, про що Кабінет Міністрів України у місячний строк інформує іноземні держави»
 
Відхилено    
118. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення.
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення.
 
119. 1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування, крім пунктів 5 і 6 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року.
 
-589- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 1 розділу ІІ викласти у такій редакції:
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:
підпунктів 38 - 56 пункту І розділу І цього Закону, які застосовуються з першого числа звітного (податкового) місяця в якому набере чинності цей Закон;
підпунктів 98 – 102 пункту 1 розділуІ (щодо екологічного податку) цього Закону, які набирають чинності з 1 жовтня 2011 року;
абзаців четвертого-п’ятого підпункту 11 (щодо пункту 52.3) та абзаців другого - третього підпункту 12 (щодо пункту 53.1) в частині запровадження електронної форми податкової консультації, пункту 25 (щодо пункту 85.2), абзаців шостого і сьомого підпункту 58 (щодо доповнення підпунктом 165.1.50), абзаців шостого і сьомого підпункту 60 (щодо змін до абзацу п’ятого пункту 167.2), абзаців дванадцятого-чотирнадцятого підпункту 63 (щодо змін підпункту 170.2.9), абзаців другого та третього підпункту 64 (щодо доповнення підпункту 172.1), підпункту 93 (щодо підпункту 215.3.4), абзаців шостого - сорок другого підпункту 95 (щодо доповнення пунктом 229.4), абзаців третього і четвертого підпункту 108 (щодо змін до пункту 276.4), підпункту 109 (щодо змін до підпунктів 278.1 і 278.2), підпункту 112 (щодо пункту 284.3), абзацу четвертого підпункту 113 (щодо пункту 286.1), підпункту 114 (щодо змін до п.п «а» підпункту 288.5.2) пункту 1 розділу Іцього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року;
пункту 8 розділу Іцього Закону, який набирає чинності з 1 серпня 2011 року.
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:
абзацу двадцять другого підпункту 1 та підпунктів 98 – 102 пункту 1 розділуІ (щодо екологічного податку) цього Закону, які набирають чинності з 1 жовтня 2011 року;
абзаців четвертого-п’ятого підпункту 11 (щодо пункту 52.3) та абзаців другого - третього підпункту 12 (щодо пункту 53.1) в частині запровадження електронної форми податкової консультації, пункту 25 (щодо пункту 85.2), абзаців шостого і сьомого підпункту 58 (щодо доповнення підпунктом 165.1.50), абзаців шостого і сьомого підпункту 60 (щодо змін до абзацу п’ятого пункту 167.2), абзаців дванадцятого-чотирнадцятого підпункту 63 (щодо змін підпункту 170.2.9), абзаців другого та третього підпункту 64 (щодо доповнення підпункту 172.1), підпункту 93 (щодо підпункту 215.3.4), абзаців шостого - сорок другого підпункту 95 (щодо доповнення пунктів 229.4 та 229.5), абзаців третього і четвертого підпункту 108 (щодо змін до пункту 276.4), підпункту 109 (щодо змін до підпунктів 278.1 і 278.2), підпункту 112 (щодо пункту 284.3), абзацу четвертого підпункту 113 (щодо пункту 286.1), підпункту 114 (щодо змін до п.п «а» підпункту 288.5.2) пункту 1 розділу Іцього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року;
пункту 8 розділу Іцього Закону, який набирає чинності з 1 серпня 2011 року.
.
 
    -590- Терьохін С.А.
розділ ІІ доповнити новим пунктом такого змісту:
«Розділ ІІІ Податкового Кодексу набирає чинності з 1 січня 2012 року, крім пункту 1.20 статті 1, яка втрачає чинність з дати набрання чинності статтею 39 цього Кодексу, та пункту 10.1 статті 10, яка втрачає чинність з дати набрання чинності пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу»;
 
Відхилено (Розділ ІІІ Кодексу щодо оподаткування податком на прибуток набрав чинності з 1.04.2011 року)   
120. 2. Норми абзацу четвертого підпункту 3 пункту 37 цього Закону застосовуються при визначенні податкових зобов’язань з податку на прибуток, починаючи з витрат, проведених з 1 квітня 2011 року.
 
-591- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 2 розділу ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
«22. Норми підпунктів 38 – 50, 52-56 (щодо податку на прибуток підприємств), абзаців дев’ятого-десятого підпункту 81 пункту 1 розділу Іцього Закону (щодо звільнення від оподаткування операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам) застосовуються з першого числа звітного (податкового) місяця в якому набере чинності цей Закон;
Норми підпунктів 51, 133 - 137 пункту 1 розділу Іцього Закону застосовуються при визначенні податкових зобов’язань з податку на прибуток, починаючи з дня набуття чинності розділу ІІІ цього Кодексу».
 
Враховано   2. Норми підпунктів 38 – 50, 52-56 (щодо податку на прибуток підприємств), абзаців дев’ятого-десятого підпункту 81 пункту 1 розділу Іцього Закону (щодо звільнення від оподаткування операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним суднам) застосовуються з першого числа звітного (податкового) місяця в якому набере чинності цей Закон;
Норми підпунктів 51, 133 - 137 пункту 1 розділу Іцього Закону застосовуються при визначенні податкових зобов’язань з податку на прибуток, починаючи з дня набуття чинності розділу ІІІ цього Кодексу.
 
121. 3. За період з 1 січня 2011 року по день набрання чинності цим Законом штрафні санкції (фінансові санкції, штрафи) пеня, адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби не застосовуються за неправильне визначення загальної суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, загальної суми податку на доходи фізичних осіб, утриманої з цих доходів, перерахованого податку до бюджету, що був визначений у декларації з податку на доходи фізичних осіб, встановленої підпунктом «д» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, а також за несвоєчасне подання такої декларації.
 
-592- Хомутиннік В.Ю.
У пункті 3 законопроекту слова і цифри «За період з 1 січня 2011 року по день набрання чинності цим Законом» виключити.
 
Враховано   3. Штрафні санкції (фінансові санкції, штрафи) пеня, адміністративні стягнення, а також примусові стягнення органами виконавчої служби не застосовуються за неправильне визначення загальної суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, загальної суми податку на доходи фізичних осіб, утриманої з цих доходів, перерахованого податку до бюджету, що був визначений у декларації з податку на доходи фізичних осіб, встановленої підпунктом «д» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, а також за несвоєчасне подання такої декларації.
 
122. Нараховані органами державної податкової служби суми фінансових санкцій, зазначених в абзаці першому цього пункту, та не сплачені до бюджету платниками податку на доходи фізичних осіб підлягають списанню.
 
   Нараховані органами державної податкової служби суми фінансових санкцій, зазначених в абзаці першому цього пункту, та не сплачені до бюджету платниками податку на доходи фізичних осіб підлягають списанню.
 
123. 4. Кабінету Міністрів України:
 
   4. Кабінету Міністрів України:
 
124. привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;
 
   привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;
 
125. забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

-593- Терьохін С.А.
пункт 4 доповнити абзацом такого змісту:
«Протягом трьох місяців від дати набрання чинності цим Законом Кабінет Міністрів України створює єдиний державний портал для отримання податкової, фінансової та статистичної звітності. Фінансування вартості таких робіт здійснюється за рахунок резервного фонду Кабінету Міністрів України».
 
Відхилено   забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

    -594- Романюк М.П.
Горіна І.А.
Ляпіна К.М.
Пункт 4 Розділу ІІ після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
«підготувати та затвердити порядок розгляду та схвалення інвестиційних проектів (програм) видобутку вуглеводневої сировини;
підготувати та затвердити порядок відбору інвестиційних проектів (програм), які передбачають нарощування видобутку вуглеводневої сировини з родовищ, що мають погіршені гірничо-геологічних умови (важковидобувні) або виснажені в процесі розробки в попередніх періодах»;
 
Відхилено (інвестиційні проекти затверджуються центральним органом виконавчої влади)