"Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України" (02) РОЗДІЛ ІІ. МИТНИЙ КОНТРОЛЬ (Друге читання)
№ п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція |
0. |
РОЗДІЛ ІІ. МИТНИЙ КОНТРОЛЬ |
РОЗДІЛ ІІ. МИТНИЙ КОНТРОЛЬ |
||
1. |
ГЛАВА 5. Організація митного контролю |
ГЛАВА 5. Організація митного контролю |
||
2. |
Стаття 31. Загальні принципи здійснення митного контролю |
Стаття 31. Загальні принципи здійснення митного контролю |
||
3. |
1. Митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України. |
1. Митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України. |
||
4. |
2. Митний контроль здійснюється виключно митними органами відповідно до цього Кодексу та інших законів України. |
2. Митний контроль здійснюється виключно митними органами відповідно до цього Кодексу та інших законів України. |
||
5. |
3. Митний контроль передбачає проведення митними органами мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи. |
-1- Хомутиннік В.Ю. У частині 3 статті 31 слово «проведення» замінити словом «виконання». | Враховано |
3. Митний контроль передбачає виконання митними органами мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи. |
-2- Кармазін Ю.А. У статті 31 у частині третій виключити слово «мінімуму» і далі - за текстом. | Відхилено . Потрібно акцентувати увагу на тому, що обсяг митного контролю повинен бути зведений до необхідного у кожному конкретному випадку мінімуму. | |||
6. |
4. Митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем пропуску через державний кордон України автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів, що затверджуються міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі митної справи, спільно з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту. |
-3- Пінчук А.П. Частину 4 статті 31 викласти у такій редакції: «4. Митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем пропуску через державний кордон України автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів, що затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи спільно з центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону та центральним органом виконавчої влади у сфері транспорту». | Враховано |
4. Митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем пропуску через державний кордон України автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів, що затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи спільно з центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону та центральним органом виконавчої влади у сфері транспорту. |
-4- Хомутиннік В.Ю. Частину 4 статті 31 викласти у такій редакції: 4. Митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем пропуску через державний кордон України автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів, що затверджуються міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи, спільно з центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону та центральним органом виконавчої влади у галузі транспорту. | Враховано редакційно . | |||
-5- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину 4 статті 31 доповнити новим реченням такого змісту: «Включення до зазначених технологічних схем зайвих або необґрунтовано складних процедур пропуску через державний кордон України вважається порушенням митного законодавства». | Відхилено . Поняття «зайві» «необгрунтовано складні» є суто оціночними і тому не можуть бути включені до норми права. Крім того, цей проект не визначає конкретний перелік процедур, які повинні здійснюватися в пунктах пропуску, тому вважати недосконалі технологічні схеми порушенням митного законодавства немає підстав. | |||
7. |
5. Розклад руху транспортних засобів, що здійснюють регулярні міжнародні рейси, затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту за погодженням зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону України. |
5. Розклад руху транспортних засобів, що здійснюють регулярні міжнародні рейси, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері транспорту за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи та центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону України. |
||
8. |
6. З метою підвищення ефективності митного контролю митні органи взаємодіють з учасниками зовнішньоекономічної діяльності, уповноваженими операторами економічної діяльності та іншими особами, діяльність яких пов’язана з здійсненням зовнішньої торгівлі, та з їх професійними об’єднаннями (асоціаціями). |
-6- Хомутиннік В.Ю. У частині 6 статті 31словосполучення «уповноваженими операторами економічної діяльності» замінити словосполученням «уповноваженими економічними операторами». | Враховано |
6. З метою підвищення ефективності митного контролю митні органи взаємодіють з учасниками зовнішньоекономічної діяльності, уповноваженими економічними операторами та іншими особами, діяльність яких пов’язана з здійсненням зовнішньої торгівлі, та з їх професійними об’єднаннями (асоціаціями). |
-7- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 31 частину 6 виключити. | Відхилено . Норма частини 6 статті 31 відповідає Стандартному правилу 6.8 Кіотської конвенції. | |||
9. |
Стаття 32. Взаємодія митних органів з органами державної влади, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України |
-8- Хомутиннік В.Ю. Статтю 32 викласти у такій редакції: «Стаття 32. Взаємодія митних органів з державними органами, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України 1. Товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю. У пунктах пропуску через державний кордон України зазначені види державного контролю (крім радіологічного) здійснюються митними органами у формі попереднього документального контролю на підставі інформації, отриманої від державних органів, уповноважених на здійснення цих видів контролю, із використанням засобів інформаційних технологій. Митні органи взаємодіють з державними органами, уповноваженими на здійснення зазначених видів контролю, координують роботу з їх здійснення у пунктах пропуску через державний кордон і в зонах митного контролю на митній території України в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України. 2. У разі виявлення пошкодження упаковки або явних ознак псування товарів, або закінчення строку придатності товарів, або відсутності хоча б одного документу чи відомостей, необхідних для здійснення попереднього документального контролю, або невідповідності умов переміщення встановленим законодавством вимогам, або наявності інформації державного органу про заборону на переміщення товарів через державний кордон України, митні органи приймають рішення щодо припинення попереднього документального контролю та про залучення посадових осіб відповідних державних органів для проведення видів контролю, зазначених в частині першій цієї статті, які для його здійснення прибувають в пункт пропуску через державний кордон України. 3. Види контролю, зазначені у частині першій цієї статті, здійснюються: 1) в пунктах пропуску через державний кордон України: стосовно встановлених законодавством України заборон щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України; 2) при поміщенні в митний режим: щодо встановлених законодавством України обмежень щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України. 4. Контроль за переміщенням через митний кордон України окремих видів товарів, що проводиться іншими державними органами, здійснюється за принципом «єдиного вікна» відповідно до міжнародної практики та рекомендацій міжнародних організацій з застосуванням єдиної з митними органами інформаційно-телекомунікаційної системи. 5. Види контролю, зазначені у частині першій цієї статті, здійснюються із використанням засобів інформаційних технологій, у тому числі електронної бази даних щодо товарів, переміщення яких контролюється іншими державними органами в частині дотримання заборон щодо переміщення цих товарів через митний кордон України. Державні органи, що здійснюють зазначені види контролю, зобов’язані надавати митним органам для здійснення такого контролю необхідну інформацію в електронному вигляді. 6. Вичерпні переліки товарів (з описом та кодом згідно з УКТЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, а також порядок здійснення попереднього документального контролю затверджує Кабінет Міністрів України. Пропозиції щодо внесення змін до зазначених переліків подаються Кабінету Міністрів України державними органами, уповноваженими здійснювати відповідний контроль. Цей перелік визначає товари, на які діє заборона на пропуск через кордон без дозволу, і товари, на які діють обмеження при розміщенні в митний режим. 7. Державні органи, уповноважені видавати дозволи, необхідні для ввезення окремих видів товарів на митну територію України, вивезення їх за межі цієї території, а також для поміщення їх у відповідні митні режими, визначаються Кабінетом Міністрів України. 8. Митні органи інформують відповідні державні органи України про результати митного контролю та митного оформлення товарів, підконтрольних цим органам, у тому числі засобами електронного зв’язку. 9. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару видів контролю, зазначених у частині першій цієї статті. При вивезенні товарів за межі митної території України радіологічний контроль може здійснюватися в митних органах відправлення при завершенні митного оформлення або у пунктах пропуску через державний кордон України при завершенні митного контролю товарів. Митні органи здійснюють координацію діяльності державних органів, що здійснюють контроль за переміщенням через митний кордон окремих видів товарів». | Враховано . |
Стаття 32. Взаємодія митних органів з державними органами, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України |
10. |
1. Товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати державному санітарному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному, радіологічному контролю. У пунктах пропуску через державний кордон України контроль за дотриманням заборон щодо пропуску товарів через митний кордон України (у тому числі товарів, що ввозяться на митну територію України з метою транзиту) у формі попереднього документального контролю здійснюється митним органом у межах своїх повноважень на підставі інформації, у тому числі електронної, отриманої від органу державної влади, уповноваженого на здійснення цього виду контролю, а у разі необхідності - спільно з ним. Митні органи взаємодіють з органами державної влади, уповноваженими на здійснення зазначених видів контролю, координують роботу з їх здійснення у пунктах пропуску через державний кордон і в зонах митного контролю на митній території України в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України. |
1. Товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю. У пунктах пропуску через державний кордон України зазначені види державного контролю (крім радіологічного) здійснюються митними органами у формі попереднього документального контролю на підставі інформації, отриманої від державних органів, уповноважених на здійснення цих видів контролю, із використанням засобів інформаційних технологій. Митні органи взаємодіють з державними органами, уповноваженими на здійснення зазначених видів контролю, координують роботу з їх здійснення у пунктах пропуску через державний кордон і в зонах митного контролю на митній території України в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України. |
||
11. |
2. Митні органи в межах своєї компетенції та згідно цього Кодексу здійснюють у пунктах пропуску на державному кордоні України інші види контролю за товарами, переміщення яких контролюється іншими державними органами. |
2. У разі виявлення пошкодження упаковки або явних ознак псування товарів, або закінчення строку придатності товарів, або відсутності хоча б одного документу чи відомостей, необхідних для здійснення попереднього документального контролю, або невідповідності умов переміщення встановленим законодавством вимогам, або наявності інформації державного органу про заборону на переміщення товарів через державний кордон України, митні органи приймають рішення щодо припинення попереднього документального контролю та про залучення посадових осіб відповідних державних органів для проведення видів контролю, зазначених в частині першій цієї статті, які для його здійснення прибувають в пункт пропуску через державний кордон України. |
||
12. |
3. Види контролю, зазначені у частині першій цієї статті, здійснюються: |
3. Види контролю, зазначені у частині першій цієї статті, здійснюються: |
||
13. |
1) в пунктах пропуску: щодо заборони переміщення окремих товарів через митний кордон України; |
1) в пунктах пропуску через державний кордон України: стосовно встановлених законодавством України заборон щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України; |
||
14. |
2) при розміщенні в митний режим: щодо обмеження переміщення окремих товарів через митний кордон України. |
2) при поміщенні в митний режим: щодо встановлених законодавством України обмежень щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України. 4. Контроль за переміщенням через митний кордон України окремих видів товарів, що проводиться іншими державними органами, здійснюється за принципом «єдиного вікна» відповідно до міжнародної практики та рекомендацій міжнародних організацій з застосуванням єдиної з митними органами інформаційно-телекомунікаційної системи. |
||
15. |
4. Контроль може здійснюватись у тому числі із використанням засобів інформаційних технологій, у тому числі електронної бази даних щодо товарів, переміщення яких контролюється іншими державними органами в частині дотримання заборон щодо переміщення цих товарів через митний кордон України. Органи державної влади, що здійснюють зазначені види контролю, зобов'язані надавати митним органам для здійснення такого контролю необхідну інформацію в електронному вигляді. |
5. Види контролю, зазначені у частині першій цієї статті, здійснюються із використанням засобів інформаційних технологій, у тому числі електронної бази даних щодо товарів, переміщення яких контролюється іншими державними органами в частині дотримання заборон щодо переміщення цих товарів через митний кордон України. Державні органи, що здійснюють зазначені види контролю, зобов’язані надавати митним органам для здійснення такого контролю необхідну інформацію в електронному вигляді. |
||
16. |
5. Вичерпні переліки товарів (з описом та кодом згідно з УКТЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщенні через митний кордон України, а також порядок здійснення попереднього документального контролю затверджує Кабінет Міністрів України. Пропозиції щодо внесення змін до зазначених переліків подаються Кабінету Міністрів України органами державної влади, уповноваженими здійснювати відповідний контроль. Цей перелік визначає товари, на які діє заборона на пропуск через кордон без дозволу, і товари, на які діють обмеження при розміщенні в митний режим. |
6. Вичерпні переліки товарів (з описом та кодом згідно з УКТЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, а також порядок здійснення попереднього документального контролю затверджує Кабінет Міністрів України. Пропозиції щодо внесення змін до зазначених переліків подаються Кабінету Міністрів України державними органами, уповноваженими здійснювати відповідний контроль. Цей перелік визначає товари, на які діє заборона на пропуск через кордон без дозволу, і товари, на які діють обмеження при розміщенні в митний режим. |
||
17. |
6. Органи державної влади, уповноважені видавати дозволи, необхідні для ввезення окремих видів товарів на митну територію України, вивезення їх за межі цієї території, а також для поміщення їх у відповідні митні режими, визначаються Кабінетом Міністрів України. |
7. Державні органи, уповноважені видавати дозволи, необхідні для ввезення окремих видів товарів на митну територію України, вивезення їх за межі цієї території, а також для поміщення їх у відповідні митні режими, визначаються Кабінетом Міністрів України. |
||
18. |
7. Митні органи інформують відповідні органи виконавчої влади України про результати митного контролю та митного оформлення товарів, підконтрольних цим органам, у тому числі засобами електронного зв’язку. |
8. Митні органи інформують відповідні державні органи України про результати митного контролю та митного оформлення товарів, підконтрольних цим органам, у тому числі засобами електронного зв’язку. |
||
19. |
8. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тільки після проведення встановлених законодавством України для кожного товару видів контролю, зазначених у частині першій цієї статті. |
-9- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Викласти в наступній редакції частину 1 статті 32: «Товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному, радіологічному контролю. У пунктах пропуску через митний кордон України державний контроль таких товарів здійснюється митними органами у формі попереднього документального контролю (крім радіологічного) на підставі інформації, отриманої від органу державної влади, уповноваженого на здійснення цього виду контролю, із використанням засобів інформаційних технологій. Митні органи взаємодіють з органами державної влади, уповноваженими на здійснення зазначених видів контролю, координують роботу з їх здійснення у пунктах пропуску через державний кордон і в зонах митного контролю на митній території України в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України». | Враховано редакційно . |
9. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару видів контролю, зазначених у частині першій цієї статті. При вивезенні товарів за межі митної території України радіологічний контроль може здійснюватися в митних органах відправлення при завершенні митного оформлення або у пунктах пропуску через державний кордон України при завершенні митного контролю товарів. Митні органи здійснюють координацію діяльності державних органів, що здійснюють контроль за переміщенням через митний кордон окремих видів товарів. |
-10- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Викласти в наступній редакції частину 2 статті 32: «У разі виявлення пошкодження упаковки або явних ознак псування товарів, або закінчення строку придатності товарів, або відсутності хоча б одного документу чи відомостей, необхідних для здійснення попереднього документального контролю, або невідповідності умов переміщення встановленим законодавством вимогам, або наявності інформації державного органу про заборону на переміщення товарів через державний кордон України, митні органи приймають рішення щодо припинення попереднього документального контролю та залучення відповідних контролюючих органів для проведення видів контролю, зазначених в частині першій цієї статті, які для його здійснення прибувають в пункт пропуску через державний кордон України; « | Враховано редакційно . | |||
-11- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Викласти в наступній редакції частину 5 статті 32: «Вичерпні переліки товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі в формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, а також порядок здійснення попереднього документального контролю затверджує Кабінет Міністрів України. Цей перелік визначає товари, на які діє заборона на пропуск через митний кордон без дозволу, і товари, на які діють обмеження при поміщенні в митний режим». | Відхилено . Переліки товарів, що підлягають державному контролю, Кабінет Міністрів України може скласти не інакше, як на підставі пропозицій відповідних державних органів. | |||
-12- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Частину 8 статті 32 доповнити другим реченням: «При вивезенні товарів за межі митної території радіологічний контроль може здійснюватися в митних органах відправлення при завершенні митного оформлення або у пунктах пропуску через митний кордон України при завершенні митного контролю товарів». | Враховано . | |||
-13- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Статтю 32 доповнити реченнями наступного змісту: „Митні органи здійснюють координацію діяльності органів державної влади, що здійснюють контроль за переміщенням через митний кордон окремих видів товарів. З метою здійснення цієї координації митні органи укладають з іншими органами меморандуми про співробітництво та інші договори щодо взаємодії. Митні органи приймають у підприємств та громадян, що переміщують окремі види товарів через митний кордон України, звернення (у т.ч. в електронній формі) щодо отримання рішення щодо переміщення таких товарів, передають їх до відповідних органів державної влади та отримують від таких органів державної влади відповідні дозволи. Форма звернення, обсяг та формат відомостей, що необхідні для отримання дозволу на переміщення через митний кордон окремих видів товарів, визначаються спільно міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі митної справи, та органом державної влади, який уповноважений здійснювати відповідну форму контролю на підставі відповідних законодавчих актів.» | Враховано частково (тільки перше речення у такій редакції: «Митні органи здійснюють координацію діяльності державних органів, що здійснюють контроль за переміщенням через митний кордон окремих видів товарів». | |||
-14- Царьков Є.І. У першому реченні частини 8 статті 32 слова «митний контроль та» виключити. | Відхилено . Митний контроль не повинен обов’язково передувати іншим видам державного контролю. | |||
20. |
Стаття 33. Вибірковість митного контролю |
Стаття 33. Вибірковість митного контролю |
||
21. |
1. Під час проведення митного контролю митні органи визначають форму та обсяг контролю, достатні для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України. |
-15- Хомутиннік В.Ю. Частиру 1 статті 33 викласти у такій редакції: «1. Форми та обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, обираються на підставі результатів системи управління ризиками». | Враховано . |
1. Форми та обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, обираються на підставі результатів системи управління ризиками. |
-16- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину першу статті 33 викласти у наступній редакції: «1. Форма та обсяги контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, визначаються на підставі результатів системи управління ризиками. | Враховано редакційно . | |||
22. |
2. При обранні об’єктів та форм митного контролю застосовується система управління ризиками. |
-17- Хомутиннік В.Ю. Частину 2 статті 33 викласти у такій редакції: «2. Форми та обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України після завершення митного оформлення, визначаються в порядку, встановленому цим Кодексом. На вимогу власника товарів, щодо яких визначено форму та обсяг митного контролю, або уповноваженої ним особи митні органи зобов’язані письмово повідомити про це протягом години, якщо інший строк повідомлення не визначено цим Кодексом». | Враховано . |
2. Форми та обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України після завершення митного оформлення, визначаються в порядку, встановленому цим Кодексом. На вимогу власника товарів, щодо яких визначено форму та обсяг митного контролю, або уповноваженої ним особи митні органи зобов’язані письмово повідомити про це протягом години, якщо інший строк повідомлення не визначено цим Кодексом. |
-18- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину другу статті 33 викласти у наступній редакції: «2. Форма та обсяги контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи та міжнародних договорів України після завершення митного оформлення, визначаються в порядку, визначеному цим Кодексом. На вимогу особи, щодо якої визначено форму та обсяг митного контролю, митні органи зобов’язані письмово повідомити про причини і підстави обрання таких форм та обсягу протягом години, якщо інший строк повідомлення не визначено цим Кодексом». | Враховано редакційно . | |||
23. |
3. Якщо за результатами застосування системи управління ризиками не визначено необхідності проведення митного огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митне оформлення та випуск цих товарів, транспортних засобів за рішенням митного органу можуть бути здійснені без пред’явлення зазначених товарів, транспортних засобів митному органу або з пред’явленням, але без проведення їх митного огляду. |
3. Якщо за результатами застосування системи управління ризиками не визначено необхідності проведення митного огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митне оформлення та випуск цих товарів, транспортних засобів за рішенням митного органу можуть бути здійснені без пред’явлення зазначених товарів, транспортних засобів митному органу або з пред’явленням, але без проведення їх митного огляду. |
||
24. |
Стаття 34. Тривалість перебування під митним контролем |
-19- Кармазін Ю.А. У статті 34 у всіх частинах виключити слова «комерційного призначення « | Відхилено . Необхідно відмежовувати транспортні засоби комерційного призначення від товарів, оскільки деякі інші транспортні засоби (наприклад, особистого користування) охоплюються поняттям «товари». |
Стаття 34. Тривалість перебування під митним контролем |
25. |
1. Товари, транспортні засоби комерційного призначення перебувають під митним контролем з моменту його початку і до закінчення згідно з заявленим митним режимом. |
1. Товари, транспортні засоби комерційного призначення перебувають під митним контролем з моменту його початку і до закінчення згідно з заявленим митним режимом. |
||
26. |
2. У разі ввезення на митну територію України товарів, транспортних засобів комерційного призначення митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України. |
2. У разі ввезення на митну територію України товарів, транспортних засобів комерційного призначення митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України. |
||
27. |
3. У разі вивезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення за межі митної території України митний контроль розпочинається з моменту пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення для митного оформлення та їх декларування в установленому цим Кодексом порядку. |
3. У разі вивезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення за межі митної території України митний контроль розпочинається з моменту пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення для митного оформлення та їх декларування в установленому цим Кодексом порядку. |
||
28. |
4. Граничний строк перебування товарів, транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем не повинен перевищувати 180 календарних днів, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму. |
-20- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. && Статтю 34 після частини четвертої доповнити реченнями наступного змісту: «Граничний термін перебування товарів і транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України не повинен перевищувати 30-ти календарних днів, а для автомобільного транспорту 5-ти календарних днів з моменту подання митним органам у пунктах пропуску через державний кордон України документів для здійснення митних процедур. У випадку необхідності впродовж цих термінів митний орган надає декларанту письмове підтвердження про подовження термінів митного контролю, їх причини і строку подовження. Надання такого підтвердження після сплину граничних термінів, зазначених у реченні першому цієї частини цієї статті, забороняється.»; | Враховано частково в статті 124 (розділ ІV). |
4. Граничний строк перебування товарів, транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем не повинен перевищувати 180 календарних днів, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму. |
29. |
5. Товари, транспортні засоби комерційного призначення, які знаходяться або зберігаються під митним контролем і за якими власник або уповноважена ним особа не звернулась до закінчення граничних строків, встановлених цією статтею, набувають статусу таких, що зберігаються на складі митного органу. |
-21- Хомутиннік В.Ю. У частині 5 статті 34 слова «знаходяться або зберігаються» замінити словом «перебувають». | Враховано . |
5. Товари, транспортні засоби комерційного призначення, які перебувають під митним контролем і за якими власник або уповноважена ним особа не звернулась до закінчення граничних строків, встановлених цією статтею, набувають статусу таких, що зберігаються на складі митного органу. |
-22- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині п’ятій слова «набувають статусу таких, що зберігаються на складі митного органу» замінити на слова «підлягають обов’язковому переміщенню на склад митного органу»; | Відхилено . Суть норми частини 5 статті 34 полягає саме в тому, що товари, транспортні засоби комерційного призначення не обов’язково повинні переміщуватись на склад митного органу, оскільки на практиці така можливість є не завжди. У той же час, існує необхідність у визначенні статусу товарів, транспортних засобів, залишених власниками у пунктах пропуску, для подальшого розпорядження ними. | |||
30. |
6. Митний контроль закінчується: |
6. Митний контроль закінчується: |
||
31. |
1) у разі ввезення на митну територію України - після закінчення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму; |
1) у разі ввезення на митну територію України - після закінчення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму; |
||
32. |
2) у разі вивезення за межі митної території України - після здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та перетинання ними митного кордону України, за винятком митних режимів. які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму. |
2) у разі вивезення за межі митної території України - після здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та перетинання ними митного кордону України, за винятком митних режимів. які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму. |
||
33. |
Стаття 35. Строки пред’явлення митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України |
Стаття 35. Строки пред’явлення митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України |
||
34. |
1. Товари, що переміщуються через митний кордон України, разом з їх упаковкою та маркуванням, транспортні засоби комерційного призначення, якими вони переміщуються через митний кордон, а також документи на ці товари, транспортні засоби пред’являються митним органам для митного контролю у незмінному стані в пунктах пропуску через державний кордон України та інших місцях митної території України, встановлених митними органами для здійснення митного контролю та оформлення, не пізніше ніж через три години після прибуття зазначених товарів у пункт пропуску або інше визначене митними органами місце. |
-23- Хомутиннік В.Ю. Текст статті 35 викласти у такій редакції: «1. Товари, що переміщуються через митний кордон України, разом з їх упаковкою та маркуванням, транспортні засоби комерційного призначення, якими вони переміщуються через митний кордон, пред’являються у незмінному стані для митного контролю, а документи на ці товари, транспортні засоби подаються митним органам в пунктах пропуску через державний кордон України та в інших місцях на митній території України, встановлених митними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення, не пізніше ніж через три години після прибуття зазначених товарів у пункт пропуску через державний кордон України або інше визначене митними органами місце. 2. Особа, яка доставила товари, транспортні засоби комерційного призначення у місце, визначене митними органами, зобов’язана повідомити про це відповідний митний орган у мінімально можливий строк, а у разі прибуття поза робочим часом, встановленим для митного органу, - у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу. 3. Порожні транспортні засоби та транспортні засоби, в яких перевозяться пасажири, у разі в’їзду на митну територію України декларуються митному органу не пізніше ніж через три години з моменту прибуття у пункт пропуску через державний кордон України, а у разі виїзду за межі митної території - не пізніше ніж за три години до перетинання митного кордону України». | Враховано . |
1. Товари, що переміщуються через митний кордон України, разом з їх упаковкою та маркуванням, транспортні засоби комерційного призначення, якими вони переміщуються через митний кордон, пред’являються у незмінному стані для митного контролю, а документи на ці товари, транспортні засоби подаються митним органам в пунктах пропуску через державний кордон України та в інших місцях на митній території України, встановлених митними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення, не пізніше ніж через три години після прибуття зазначених товарів у пункт пропуску через державний кордон України або інше визначене митними органами місце. |
35. |
2. У місці доставки товари, транспортні засоби комерційного призначення пред’являються, а документи на них передаються митному органу. Заява про пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення для митного контролю та передання документів на них мають бути зроблені у мінімально можливий строк після їх прибуття, а у разі прибуття поза робочим часом, встановленим для митного органу, - у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу. |
2. Особа, яка доставила товари, транспортні засоби комерційного призначення у місце, визначене митними органами, зобов’язана повідомити про це відповідний митний орган у мінімально можливий строк, а у разі прибуття поза робочим часом, встановленим для митного органу, - у мінімально можливий строк після початку роботи цього органу. 3. Порожні транспортні засоби та транспортні засоби, в яких перевозяться пасажири, у разі в’їзду на митну територію України декларуються митному органу не пізніше ніж через три години з моменту прибуття у пункт пропуску через державний кордон України, а у разі виїзду за межі митної території - не пізніше ніж за три години до перетинання митного кордону України. |
||
36. |
Стаття 36. Вивантаження товарів з транспортних засобів |
-24- Шпенов Д.Ю. Статтю 36 вилучити. | Враховано . | |
37. |
1. Якщо для пред’явлення товарів митним органам з метою проведення митного контролю необхідно вивантажити ці товари з транспортного засобу, їх вивантаження може здійснюватись в усіх місцях, де проводиться такий контроль, та які визначені митним органом як зони митного контролю. |
|||
38. |
2. За рішенням керівника митного органу призначення або особи, яка його заміщує, допускається вивантаження з транспортних засобів для проведення митного контролю в інших місцях, не визначених митним органом як зони митного контролю: |
|||
39. |
1) небезпечних товарів, перебування яких у місцях скупчення автотранспорту може створювати загрозу життю й здоров’ю населення чи навколишньому середовищу; |
|||
40. |
2) товарів, що потребують особливих умов зберігання, унаслідок чого вони не можуть протягом тривалого часу зберігатися в автотранспортних засобах; |
|||
41. |
3) валютних цінностей, що ввозяться на митну територію України банками; |
|||
42. |
4) товарів, що ввозяться на адресу підприємств з безперервним циклом виробництва й призначені для використання в процесі виробництва; |
|||
43. |
5) товарів, що за своїми габаритами не можуть бути доставлені в місця визначені митним органом як зони митного контролю. |
|||
44. |
3. У випадках, визначених законодавством, вивантаження товарів з транспортних засобів в місцях, не визначених митним органом як зони митного контролю, здійснюється, крім того, за погодженням з начальником відповідного органу охорони державного кордону. |
|||
45. |
Стаття 37. Доступ посадових осіб митних органів на територію чи в приміщення підприємств для здійснення митного контролю |
Стаття 37. Доступ посадових осіб митних органів на територію чи в приміщення підприємств для здійснення митного контролю |
||
46. |
Посадові особи митних органів з метою здійснення митного контролю мають право в межах наданих їм цим Кодексом та іншими законами України повноважень безперешкодного доступу на територію чи в приміщення будь-якого підприємства незалежно від форми власності та сфери управління, де знаходяться або можуть знаходитися товари, що підлягають митному контролю. |
-25- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 37 слова «в межах наданих їм цим Кодексом та іншими законами України повноважень» замінити словами «у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами України, «, далі по тексту. | Враховано . |
1. Посадові особи митних органів у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами України, з метою здійснення митного контролю мають право безперешкодного доступу на територію чи в приміщення будь-якого підприємства незалежно від форми власності та сфери управління, де знаходяться або можуть знаходитися товари, що підлягають митному контролю. |
-26- Кінах А.К. В статті 37 слова «можуть знаходитися» замінити словами «повинні знаходитися». | Відхилено . Пропозиція виключає можливість виявлення митними органами товарів, які перебувають під митним контролем та зберігаються з порушенням норм цього Кодексу, зокрема, у непристосованих для цього місцях. | |||
47. |
Стаття 38. Використання для здійснення митного контролю технічних та спеціальних засобів та службових собак |
Стаття 38. Використання для здійснення митного контролю технічних та спеціальних засобів та службових собак |
||
48. |
1. З метою скорочення часу проведення митного контролю та підвищення його ефективності митні органи можуть використовувати технічні та спеціальні засоби, а також службових собак. |
1. З метою скорочення часу проведення митного контролю та підвищення його ефективності митні органи можуть використовувати технічні та спеціальні засоби, а також службових собак. |
||
49. |
2. Застосування для здійснення митного контролю технічних та спеціальних засобів повинно бути безпечним для життя і здоров’я людини, тваринного та рослинного світу та не завдавати шкоди товарам, транспортним засобам. |
2. Застосування для здійснення митного контролю технічних та спеціальних засобів повинно бути безпечним для життя і здоров’я людини, тваринного та рослинного світу та не завдавати шкоди товарам, транспортним засобам. |
||
50. |
Стаття 39. Операції з товарами, транспортними засобами комерційного призначення, митне оформлення яких не закінчено |
Стаття 39. Операції з товарами, транспортними засобами комерційного призначення, митне оформлення яких не закінчено |
||
51. |
1. З дозволу митного органу може здійснюватись навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування товарів, що перебувають під митним контролем, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах, транспортних засобах комерційного призначення або їх упаковці, а також заміна транспортного засобу комерційного призначення. Зазначені операції здійснюються за рахунок власника товарів, що переміщуються через митний кордон України, або уповноважених ними осіб. |
-27- Хомутиннік В.Ю. Частину 1 статті 39 викласти у такій редакції: «1. За письмовою заявою власника товарів або уповноваженої ним особи та з дозволу митного органу можуть здійснюватися навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування, зважування та визначення інших суттєвих характеристик товарів, що перебувають під митним контролем, взяття проб та зразків таких товарів, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, транспортних засобах комерційного призначення, а також заміна транспортного засобу комерційного призначення. Зазначені операції здійснюються за рахунок власника товарів, що переміщуються через митний кордон України, або уповноваженої ним особи. У разі відмови у наданні дозволу на здійснення зазначених операцій митний орган зобов’язаний невідкладно письмово повідомити особу, яка звернулася з заявою про надання такого дозволу, про причини і підстави відмови». | Враховано . |
1. За письмовою заявою власника товарів або уповноваженої ним особи та з дозволу митного органу можуть здійснюватися навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування, зважування та визначення інших суттєвих характеристик товарів, що перебувають під митним контролем, взяття проб та зразків таких товарів, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, транспортних засобах комерційного призначення, а також заміна транспортного засобу комерційного призначення. Зазначені операції здійснюються за рахунок власника товарів, що переміщуються через митний кордон України, або уповноваженої ним особи. У разі відмови у наданні дозволу на здійснення зазначених операцій митний орган зобов’язаний невідкладно письмово повідомити особу, яка звернулася з заявою про надання такого дозволу, про причини і підстави відмови. |
-28- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині першій статті 39 після слів «перепакування» добавити слова «зважування та визначення інших суттєвих характеристик», далі по тексту; | Враховано редакційно . | |||
-29- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину першу статті 39 доповнити новим реченням такого змісту: «У разі відмови у надані дозволу, на вимогу особи, яка звернулася з проханням здійснити зазначені операції, митний орган зобов’язаний протягом години письмово повідомити про причини і підстави такої відмови.» | Враховано редакційно . | |||
52. |
2. Митні органи з власної ініціативи або з ініціативи правоохоронних органів мають право вимагати від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України, проведення операцій, передбачених частиною першою даної статті. У таких випадках витрати на проведення зазначених операцій відшкодовується органом, з ініціативи якого вони проводилися. |
-30- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині другій статті 39 перед словами «митні органи…» вставити слова «У встановлених цим Кодексом випадках», далі по тексту. | Враховано . |
2. У встановлених цим Кодексом випадках митні органи з власної ініціативи або з ініціативи правоохоронних органів мають право у письмовій формі вимагати від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України, проведення операцій, передбачених частиною першою даної статті. У таких випадках витрати на проведення зазначених операцій відшкодовується органом, з ініціативи якого вони проводилися. Якщо в результаті проведення цих операцій будуть виявлені порушення законодавства України, витрати на проведення зазначених операцій відшкодовуються власником товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженими ними особами. |
-31- Шпенов Д.Ю. Частину другу статті 39 викласти в такій редакції: «2. Митні органи з власної ініціативи або з ініціативи правоохоронних органів мають право вимагати від осіб в письмовій формі, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України, проведення операцій, з обов’язковим вказуванням виду операції, передбачених частиною першою даної статті. У таких випадках витрати на проведення зазначених операцій відшкодовується органом, з ініціативи якого вони проводилися.». | Враховано по суті. | |||
53. |
3. У разі, якщо в результаті цих операцій будуть виявлені порушення законодавства України, витрати на проведення операцій відшкодовуються власником товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженими ними особами. |
-32- Хомутиннік В.Ю. Частину третю статті 39 включити у вигляді третього речення до частини другої. У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною третьою. | Враховано . | |
54. |
4. Користування та розпорядження товарами, транспортними засобами комерційного призначення, які перебувають під митним контролем, забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України. |
3. Користування та розпорядження товарами, транспортними засобами комерційного призначення, які перебувають під митним контролем, забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України. |
||
55. |
Стаття 40. Ідентифікація товарів, транспортних засобів комерційного призначення, приміщень та інших місць під час здійснення митного контролю |
-33- Хомутиннік В.Ю. Статтю 40 викласти у такій редакції: «Стаття 40. Забезпечення ідентифікації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, приміщень та інших місць під час здійснення митного контролю 1. До товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, приміщень, де знаходяться товари, які підлягають митному контролю, або провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи, а також до приладів обліку енергоносіїв, електричної, теплової та інших видів енергії митними органами можуть застосовуватись засоби забезпечення ідентифікації. 2. Забезпечення ідентифікації здійснюється шляхом накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставляння штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів, транспортних засобів комерційного призначення, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо. При цьому накладення одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток на транспортні засоби комерційного призначення може здійснюватись без проведення митного огляду товарів, що переміщуються зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що робиться відповідна відмітка в товаросупровідих документах. 3. Крім засобів, визначених у частині другій цієї статті, для забезпечення ідентифікації товарів, що поміщуються у митний режим, можуть використовуватися маркування, у тому числі у вигляді мікро- або інших електронних пристроїв, або серійні номери, проставлені на товарах або їх частинах виробником, інші комерційні способи ідентифікації; експортні (імпортні) сертифікати; копії документів, на підставі яких митним органом було здійснено випуск товарів у попередній митний режим і які дають можливість однозначно ідентифікувати товари; інші подібні документи. 4. У випадках, передбачених чинними міжнародними договорами України, митні органи України визнають митні забезпечення митних служб інших країн, а також визнають як митні забезпечення ідентифікаційні пристрої та інші забезпечення, які зазначені у частинах другій та третій цієї статті, якщо визнають їх достатньо надійними. 5. Засоби забезпечення ідентифікації можуть змінюватися чи знищуватися тільки митними органами або за їх дозволом іншими органами, крім випадків, коли існує реальна загроза знищення, безповоротної втрати чи істотного псування товарів, транспортних засобів комерційного призначення. У таких випадках митний орган терміново сповіщається про зміну, вилучення чи знищення засобів забезпечення ідентифікації з поданням документальних доказів існування зазначеної загрози». | Враховано . |
Стаття 40. Забезпечення ідентифікації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, приміщень та інших місць під час здійснення митного контролю |
56. |
1. Товари, що перебувають під митним контролем, транспортні засоби комерційного призначення, приміщення, де знаходяться товари, які підлягають митному контролю, або провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи, а також прилади обліку енергоносіїв, електричної, теплової та інших видів енергії можуть ідентифікуватися митними органами. |
1. До товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, приміщень, де знаходяться товари, які підлягають митному контролю, або провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи, а також до приладів обліку енергоносіїв, електричної, теплової та інших видів енергії митними органами можуть застосовуватись засоби забезпечення ідентифікації. |
||
57. |
2. Ідентифікація здійснюється шляхом накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставляння штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів, транспортних засобів комерційного призначення, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо. При цьому накладення одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток на транспортні засоби комерційного призначення може здійснюватись без проведення митного огляду товарів, що переміщуються зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що робиться відповідна відмітка в товаросупровідих документах. |
2. Забезпечення ідентифікації здійснюється шляхом накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставляння штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів, транспортних засобів комерційного призначення, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо. При цьому накладення одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, печаток на транспортні засоби комерційного призначення може здійснюватись без проведення митного огляду товарів, що переміщуються зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що робиться відповідна відмітка в товаросупровідих документах. |
||
58. |
3. Крім засобів, визначених у частині другій цієї статті, для ідентифікації товарів, що поміщуються у митний режим, можуть використовуватися маркування або серійні номери, проставлені на товарах або їх частинах виробником, інші комерційні способи ідентифікації; експортні (імпортні) сертифікати; копії документів, на підставі яких митним органом було здійснено випуск товарів у попередній митний режим і які дозволяють однозначно ідентифікувати товари; інші подібні документи. |
3. Крім засобів, визначених у частині другій цієї статті, для забезпечення ідентифікації товарів, що поміщуються у митний режим, можуть використовуватися маркування, у тому числі у вигляді мікро- або інших електронних пристроїв, або серійні номери, проставлені на товарах або їх частинах виробником, інші комерційні способи ідентифікації; експортні (імпортні) сертифікати; копії документів, на підставі яких митним органом було здійснено випуск товарів у попередній митний режим і які дають можливість однозначно ідентифікувати товари; інші подібні документи. |
||
59. |
4. У випадках, передбачених чинними міжнародними договорами України, митні органи України визнають митні забезпечення митних служб інших країн, якщо визнають їх достатньо надійними. |
4. У випадках, передбачених чинними міжнародними договорами України, митні органи України визнають митні забезпечення митних служб інших країн, а також визнають як митні забезпечення ідентифікаційні пристрої та інші забезпечення, які зазначені у частинах другій та третій цієї статті, якщо визнають їх достатньо надійними. |
||
60. |
5. Засоби ідентифікації можуть змінюватися чи знищуватися тільки митними органами або за їх дозволом іншими органами, крім випадків, коли існує реальна загроза знищення, безповоротної втрати чи істотного псування товарів, транспортних засобів комерційного призначення. У таких випадках митний орган терміново сповіщається про зміну, вилучення чи знищення засобів ідентифікації з поданням документальних доказів існування зазначеної загрози. |
-34- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині третій статті 40 після слів «можуть використовуватися маркування» добавити слова «, у тому числі у вигляді мікро- або інших електронних пристроїв, «, далі за текстом; | Враховано . |
5. Засоби забезпечення ідентифікації можуть змінюватися чи знищуватися тільки митними органами або за їх дозволом іншими органами, крім випадків, коли існує реальна загроза знищення, безповоротної втрати чи істотного псування товарів, транспортних засобів комерційного призначення. У таких випадках митний орган терміново сповіщається про зміну, вилучення чи знищення засобів забезпечення ідентифікації з поданням документальних доказів існування зазначеної загрози. |
-35- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину четверту статті 40 викласти у наступній редакції: «4. У випадках, передбачених чинними міжнародними договорами України, митні органи України визнають митні забезпечення митних служб інших країн, а також визнають як митні забезпечення індетифікаційні пристрої та інші забезпечення, які зазначені у частинах другій та третій цієї статті, якщо визнають їх достатньо надійними.». | Враховано . | |||
61. |
Стаття 41. Залучення спеціалістів та експертів для участі у здійсненні митного контролю |
Стаття 41. Залучення спеціалістів та експертів для участі у здійсненні митного контролю |
||
62. |
1. У разі потреби для участі у здійсненні митного контролю можуть залучатись спеціалісти та експерти. |
1. У разі потреби для участі у здійсненні митного контролю можуть залучатися спеціалісти та експерти. |
||
63. |
2. Залучення спеціалістів та експертів здійснюється керівником митного органу або його заступником за погодженням з керівником підприємства, установи, організації, де працює спеціаліст чи експерт. |
2. Залучення спеціалістів та експертів здійснюється керівником митного органу або його заступником за погодженням з керівником підприємства, установи, організації, де працює спеціаліст чи експерт. |
||
64. |
3. Спеціалісти та експерти, які беруть участь у здійсненні митного контролю, мають право на відшкодування витрат, пов’язаних з їхньою участю у здійсненні митного контролю, за спеціалістами та експертами зберігається середня заробітна плата за місцем роботи за час, що був затрачений у зв’язку з такою участю. |
3. Спеціалісти та експерти, які беруть участь у здійсненні митного контролю, мають право на відшкодування витрат, пов’язаних з їхньою участю у здійсненні митного контролю, за спеціалістами та експертами зберігається середня заробітна плата за місцем роботи за час, що був затрачений у зв’язку з такою участю. |
||
65. |
4. Виплати, пов’язані із залученням митним органом спеціалістів та експертів, включаючи витрати на їх проїзд, добові за час перебування у відрядженні для участі у здійсненні митного контролю, та винагорода за виконану спеціалістами та експертами роботу здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. |
-36- Пінчук А.П. Частину четверту статті 41 викласти у такій редакції: «4. Виплати, пов’язані із залученням митним органом спеціалістів та експертів, включаючи витрати на їх проїзд, добові за час перебування у відрядженні для участі у здійсненні митного контролю та винагороду за виконану спеціалістами та експертами роботу, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку, що визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи». | Враховано . |
4. Виплати, пов’язані із залученням митним органом спеціалістів та експертів, включаючи витрати на їх проїзд, добові за час перебування у відрядженні для участі у здійсненні митного контролю та винагороду за виконану спеціалістами та експертами роботу, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку, що визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. |
66. |
5. У разі необхідності та за власним бажанням залучення спеціалістів та експертів може здійснювати декларант (власник товару та/або транспортного засобу). У такому випадку відшкодування витрат, пов’язаних з участю спеціалістів та експертів у здійсненні митного контролю, здійснюється декларантом (власником товару та/або транспортного засобу) на підставі укладеної угоди. |
5. У разі необхідності та за власним бажанням залучення спеціалістів та експертів може здійснювати декларант (власник товару та/або транспортного засобу). У такому випадку відшкодування витрат, пов’язаних з участю спеціалістів та експертів у здійсненні митного контролю, здійснюється декларантом (власником товару та/або транспортного засобу) на підставі укладеної угоди. |
||
67. |
Стаття 42. Спільний митний контроль |
Стаття 42. Спільний митний контроль |
||
68. |
На підставі міжнародних договорів України у пунктах пропуску через державний кордон України може здійснюватися спільний митний контроль разом з митними органами суміжних держав. |
1. На підставі міжнародних договорів України у пунктах пропуску через державний кордон України може здійснюватися спільний митний контроль разом з митними органами суміжних держав. |
||
69. |
ГЛАВА 6. Зони митного контролю |
ГЛАВА 6. Зони митного контролю |
||
70. |
Стаття 43. Місця розташування зон митного контролю |
Стаття 43. Місця розташування зон митного контролю |
||
71. |
З метою забезпечення здійснення митними органами митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов’язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил, у пунктах пропуску через державний кордон України, на територіях морських і річкових портів, аеропортів, на залізничних станціях та на територіях підприємств, вільних митних зон, митних складів, складів тимчасового зберігання, а також в інших місцях, визначених митними органами, створюються зони митного контролю. |
-37- Пінчук А.П. У статті 43 слова «визначених митними органами» замінити словами «визначених відповідно до цього Кодексу». | Враховано . |
1. З метою забезпечення здійснення митними органами митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов’язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил, у пунктах пропуску через державний кордон України, на територіях морських і річкових портів, аеропортів, на залізничних станціях та на територіях підприємств, вільних митних зон, митних складів, складів тимчасового зберігання, а також в інших місцях, визначених відповідно до цього Кодексу, створюються зони митного контролю. |
-38- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. В статті 43 слова «визначених митними органами» замінити словами «визначених відповідно до цього Кодексу порядку» | Враховано редакційно . | |||
72. |
Стаття 44. Порядок створення зон митного контролю |
Стаття 44. Порядок створення зон митного контролю |
||
73. |
1. Порядок створення зони митного контролю в межах пунктів пропуску через державний кордон України визначаються міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі митної справи, за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону України та центральним органом виконавчої влади у галузі транспорту. |
-39- Пінчук А.П. Частину 1 статті 44 викласти у такій редакції: «1. Порядок створення зон митного контролю визначається центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. | Враховано . |
1. Порядок створення зони митного контролю визначається центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
-40- Хомутиннік В.Ю. Текст статті 44 викласти у такій редакції: «1. Порядок створення зон митного контролю визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи». | Відхилено . Частину 1 статті 44 викладено в іншій редакції. | |||
-41- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Текст статті 44 викласти в такій редакції: «1. Порядок створення зон митного контролю, режим їх функціонування відповідно до цього Кодексу визначаються Кабінетом Міністрів України. 2. Зони митного контролю в межах пунктів пропуску через державний кордон України створюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону України, центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту та з урахуванням інтересів підприємств. 3. Зони митного контролю можуть бути постійними, у випадку регулярного знаходження на їх території товарів, що підлягають митному контролю, або тимчасові, які утворюються на час здійснення митного контролю.». | Враховано редакційно . | |||
74. |
2. Митний орган самостійно визначає у зоні своєї діяльності зони митного контролю. |
-42- Пінчук А.П. Частину 2 статті 44 викласти у такій редакції: «2. Межі зон митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України визначаються митними органами за погодженням з відповідними органами охорони державного кордону та адміністраціями морських (річкових) портів, аеропортів, залізничних станцій. В інших місцях на митній території України митні органи у зонах своєї діяльності самостійно визначають межі зон митного контролю». | Враховано . |
2. Межі зон митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України визначаються митними органами за погодженням з відповідними органами охорони державного кордону та адміністраціями морських (річкових) портів, аеропортів, залізничних станцій. В інших місцях на митній території України митні органи у зонах своєї діяльності самостійно визначають межі зон митного контролю. |
-43- Кармазін Ю.А. У статті 44 частину другу викласти у наступній редакції: «2. Зони митного контролю в межах пунктів пропуску через державний кордон України створюються митним органом за погодженням з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону України та центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту. « | Враховано редакційно . | |||
75. |
3. Зони митного контролю можуть бути постійними, у випадку регулярного знаходження на їх території товарів, що підлягають митному контролю, або тимчасові, які утворюються на час здійснення митного контролю. |
-44- Хомутиннік В.Ю. В частині 3 статті 44 слово «тимчасові» замінити словом «тимчасовими». | Враховано . |
3. Зони митного контролю можуть бути постійними, у випадку регулярного знаходження на їх території товарів, що підлягають митному контролю, або тимчасовими, які утворюються на час здійснення митного контролю. |
-45- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. «Частину 3 статті 44 виключити». | Відхилено . Необхідно дати поняття постійної та тимчасової зони митного контролю, оскільки на практиці такий поділ існує. | |||
76. |
Стаття 45. Розміщення споруд та об’єктів у зонах митного контролю, створених у межах пунктів пропуску через державний кордон України |
Стаття 45. Розміщення споруд та об’єктів у зонах митного контролю, створених у межах пунктів пропуску через державний кордон України |
||
77. |
Споруди та об’єкти інфраструктури, що належать органам, уповноваженим здійснювати види контролю, зазначені у статті 32 цього Кодексу, розміщуються у зонах митного контролю, створених у межах пунктів пропуску через державний кордон України, з дозволу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи, спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону України та центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту. |
-46- Хомутиннік В.Ю. Текст статті 45 викласти у такій редакції: «1. Споруди та об’єкти, що належать державним органам, уповноваженим здійснювати види контролю, зазначені у частині першій статті 32 цього Кодексу, розміщуються у зонах митного контролю, створених у межах пунктів пропуску через державний кордон України, з дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи, центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону України та центрального органу виконавчої влади у сфері транспорту. 2. У разі відмови у видачі дозволу орган, що прийняв таке рішення, у місячний строк письмово або в електронній формі повідомляє про це відповідний державний орган із зазначенням причин відмови». | Враховано . |
Споруди та об’єкти, що належать державним органам, уповноваженим здійснювати види контролю, зазначені у частині першій статті 32 цього Кодексу, розміщуються у зонах митного контролю, створених у межах пунктів пропуску через державний кордон України, з дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи, центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону України та центрального органу виконавчої влади у сфері транспорту. 2. У разі відмови у видачі дозволу орган, що прийняв таке рішення, у місячний строк письмово або в електронній формі повідомляє про це відповідний державний орган із зазначенням причин відмови. |
-47- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Статтю 45 доповнити частиною другою такого змісту: «2. У разі відмови у видачі дозволу орган, що прийняв таке рішення, письмово повідомляє у місячний строк відповідний державний орган із зазначенням причин відмови.» | Враховано редакційно . | |||
78. |
Стаття 46. Режим зони митного контролю. Забезпечення законності і правопорядку у зоні митного контролю |
Стаття 46. Режим зони митного контролю. Забезпечення законності і правопорядку у зоні митного контролю |
||
79. |
1. Режим зони митного контролю - це встановлені законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та обмеження щодо перебування товарів, транспортних засобів комерційного призначення та громадян, умови розташування будівель та споруд, а також проведення господарських робіт у зоні митного контролю. |
-48- Хомутиннік В.Ю. Частину 1 статті 46 викласти у такій редакції: «1. Режим зони митного контролю – це встановлені законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та/або обмеження щодо перебування у зоні митного контролю товарів, транспортних засобів комерційного призначення та громадян, розташування в ній споруд та об’єктів, а також проведення у цій зоні господарських робіт.». | Враховано . |
1. Режим зони митного контролю – це встановлені законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та/або обмеження щодо перебування у зоні митного контролю товарів, транспортних засобів комерційного призначення та громадян, розташування в ній споруд та об’єктів, а також проведення у цій зоні господарських робіт. |
-49- Кармазін Ю.А. У статті 46 у частині першій виключити слова «комерційного призначення» | Відхилено . Необхідно відмежовувати транспортні засоби комерційного призначення від товарів, оскільки деякі інші транспортні засоби (зокрема, особистого користування) охоплюються поняттям «товари». | |||
80. |
2. Проведення господарських робіт у зоні митного контролю, переміщення через межі зони митного контролю і в межах цієї зони товарів, транспортних засобів, громадян, які не перетинають митний кордон України, а також посадових осіб органів державної влади, які не здійснюють види контролю, зазначені у статті 32 цього Кодексу, відбувається з дотриманням режиму зони митного контролю і допускається тільки з письмового дозволу керівника відповідного митного органу або особи що його заміщує, а у зонах митного контролю, розташованих у пунктах пропуску через державний кордон України, - крім того, за погодженням з начальником відповідного органу охорони державного кордону. |
-50- Хомутиннік В.Ю. У частині 2 статті 46 слова «органів державної влади, які не здійснюють види контролю, зазначені у статті 32 цього Кодексу» замінити словами «державних органів, які не здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 32 цього Кодексу». | Враховано . |
2. Проведення господарських робіт у зоні митного контролю, переміщення через межі зони митного контролю і в межах цієї зони товарів, транспортних засобів, громадян, які не перетинають митний кордон України, а також посадових осіб державних органів державної влади, які не здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 32 цього Кодексу, відбувається з дотриманням режиму зони митного контролю і допускається тільки з письмового дозволу керівника відповідного митного органу або особи, що його заміщує, а у зонах митного контролю, розташованих у пунктах пропуску через державний кордон України, - крім того, за погодженням з начальником відповідного органу охорони державного кордону. |
81. |
3. Забезпечення схоронності товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, дотримання режиму зони митного контролю, забезпечення законності та правопорядку у зоні митного контролю покладається на відповідні митні органи. |
-51- Кармазін Ю.А. У статті 46 у частині третій виключити слова «комерційного призначення» | Відхилено . Необхідно відмежовувати транспортні засоби комерційного призначення від товарів, оскільки деякі інші транспортні засоби (зокрема, особистого користування) охоплюються поняттям «товари». |
3. Забезпечення схоронності товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, дотримання режиму зони митного контролю, забезпечення законності та правопорядку у зоні митного контролю покладається на відповідні митні органи. |
82. |
Стаття 47. Права митних органів щодо забезпечення режиму зони митного контролю |
Стаття 47. Права митних органів щодо забезпечення режиму зони митного контролю |
||
83. |
1. Митні органи у межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, мають право застосовувати примусові заходи до порушників режиму зони митного контролю. |
1. Митні органи у межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, мають право застосовувати примусові заходи до порушників режиму зони митного контролю. |
||
84. |
2. Митні органи мають право у примусовому порядку зупиняти і повертати в зони митного контролю транспортні засоби та громадян, які без дозволу митних органів увійшли із зони митного контролю на митну територію України, а також морські та річкові судна, які без дозволу митних органів вийшли з зони митного контролю за межі митної території України і не перебувають у територіальних водах інших держав. |
2. Митні органи мають право у примусовому порядку зупиняти і повертати в зони митного контролю транспортні засоби та громадян, які без дозволу митних органів увійшли із зони митного контролю на митну територію України, а також морські та річкові судна, які без дозволу митних органів вийшли з зони митного контролю за межі митної території України і не перебувають у територіальних водах інших держав. |
||
85. |
3. Перелік примусових заходів, а також порядок їх застосування встановлюються цим Кодексом та іншими законами України. |
3. Перелік примусових заходів, а також порядок їх застосування встановлюються цим Кодексом та іншими законами України. |
||
86. |
ГЛАВА 7. Здійснення митного контролю |
ГЛАВА 7. Здійснення митного контролю |
||
87. |
Стаття 48. Документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю. |
Стаття 48. Документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю. |
||
88. |
1. Митні органи вимагають від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою цим Кодексом покладено на митні органи, тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені цим Кодексом. |
1. Митні органи вимагають від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою цим Кодексом покладено на митні органи, тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені цим Кодексом. |
||
89. |
2. Особи, що зазначені у частині першій цієї статті, зобов’язані надавати митним органам документи та відомості, що необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій та (або) електронній формі. |
-52- Хомутиннік В.Ю. У частині 2 статті 48 слово «що» перед словами «зазначені» та «необхідні» виключити. | Враховано . |
2. Особи, зазначені у частині першій цієї статті, зобов’язані надавати митним органам документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій та (або) електронній формі. |
90. |
3. Відомості, які знаходяться в офіційних документах, наданих для митного контролю та/або оформлення, не потребують окремого підтвердження. |
3. Відомості, які знаходяться в офіційних документах, наданих для митного контролю та/або оформлення, не потребують окремого підтвердження. |
||
91. |
4. Правоохоронні органи України, фінансові установи, податкові та інші контролюючі органи України відповідно до законодавства України на письмові запити митних органів або за власною ініціативою інформують митні органи про наявні відомості, необхідні для здійснення митного контролю. |
4. Правоохоронні органи України, фінансові установи, податкові та інші контролюючі органи України відповідно до законодавства України на письмові запити митних органів або за власною ініціативою інформують митні органи про наявні відомості, необхідні для здійснення митного контролю. |
||
92. |
5. З метою проведення митного контролю після випуску товарів митні органи мають право направляти письмові запити та отримувати документи або їх засвідчені копії, інформацію (у тому числі у електронній формі), що мають відношення до переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, випуску товарів та їх використання на митній території України або за її межами. |
5. З метою проведення митного контролю після випуску товарів митні органи мають право направляти письмові запити та отримувати документи або їх засвідчені копії, інформацію (у тому числі у електронній формі), що мають відношення до переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, випуску товарів та їх використання на митній території України або за її межами. |
||
93. |
6. Документи та відомості, у тому числі в електронному вигляді, необхідні для здійснення митного контролю, повинні зберігатись митними органами протягом не менше, ніж 1095 днів після дня завершення митних процедур. |
-53- Хомутиннік В.Ю. Частину 6 статті 48 викласти у такій редакції: «6. Документи та відомості, у тому числі в електронному вигляді, що надавалися митним органам декларантами або уповноваженими ними особами для здійснення митного контролю, повинні зберігатись митними органами протягом не менше, ніж 1095 днів після дня завершення митних процедур». | Враховано . |
6. Документи та відомості, у тому числі в електронному вигляді, що надавалися митним органам декларантами або уповноваженими ними особами для здійснення митного контролю, повинні зберігатись митними органами протягом не менше, ніж 1095 днів після дня завершення митних процедур. |
94. |
Стаття 49. Подання документів та відомостей, що необхідні для митного контролю |
Стаття 49. Подання документів та відомостей, що необхідні для митного контролю |
||
95. |
1. Під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, відповідальна особа (власник, декларант, перевізник) надає митному органу в паперовому або електронному вигляді такі документи та відомості: |
-54- Пінчук А.П. Текст статті 49 викласти у такій редакції: «1. Під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник, залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовому або електронному вигляді такі документи та відомості: 1) при перевезенні автомобільним транспортом: а) документи на транспортний засіб, зокрема, такі, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність); б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні); в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів; ґ) відомості щодо кількості вантажних місць та вид упаковки; д) найменування товарів; е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об’єм товарів (у кубічних метрах), за винятком великогабаритних вантажів; 2) при перевезенні водним транспортом: а) генеральна декларація, що містить, зокрема, найменування та опис судна, відомості про його реєстрацію та національну належність, прізвище капітана, прізвище та адреса суднового агента; б) декларація про вантаж, яка містить, зокрема, відомості про найменування портів відправки, портів заходу судна, завантаження та вивантаження товарів, першого порту відправки товарів, порту вивантаження товарів, що залишаються на борту, перелік коносаментів або інших документів, підтверджуючих наявність та зміст договору морського (річкового) перевезення, кількість вантажних місць товару, опис та вид упаковки товарів, які підлягають вивантаженню у даному порту; в) декларація про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є у наявності на судні, та їх кількість; г) декларація про особисті речі екіпажу судна; ґ) суднова роль, що містить відомості про кількість і склад членів екіпажу при прибутті і відправленні судна, зокрема, прізвища, імена, громадянство, звання або посаду, дату і місце народження, вид і номер документа, що посвідчує особу; д) список пасажирів, що містить відомості про пасажирів при прибутті і відправленні судна, зокрема, кількість пасажирів на судні, прізвища, імена, громадянство, дату і місце народження, порти посадки і висадки; е) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); є) транспортні (перевізні) документи на товари (за наявності), які містять, зокрема, відомості про загальну кількість товарів, кількість вантажних місць, найменування товарів, вид упаковки; ж) комерційні документи (за наявності) на товари та відомості про розміщення товарів на борту судна; з) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, які є у наявності у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини; и) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів; 3) при перевезенні повітряним транспортом: а) стандартний документ перевізника, передбачений міжнародними угодами у галузі цивільної авіації (генеральна декларація); б) документи, що містять відомості про товари, які перевозяться на борту (вантажні відомості, авіаційні вантажні накладні); в) документ, що містить відомості про припаси (бортові припаси) та відомості щодо кількості припасів (бортових припасів), завантажених на борт судна та вивантажених з нього; г) транспортні (перевізні) документи; ґ) комерційні документи (за наявності їх у перевізника) на товари, що перевозяться; д) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); е) відомості щодо знаків національної належності та реєстраційних знаків судна, номер рейсу, маршрут польоту, пункт вильоту та пункт прибуття судна; є) відомості про найменування підприємства (організації, установи), що експлуатує судно, та кількість членів екіпажу; ж) список пасажирів із зазначенням їх кількості на судні, прізвищ та ініціалів, найменувань пунктів посадки та висадки; відомості щодо багажу пасажирів (пасажирська відомість); з) найменування товарів, номери вантажних накладних, кількість місць по кожній накладній, найменування пунктів завантаження та пунктів вивантаження товарів; и) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, які є у наявності у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини, а також відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів; 4) при перевезенні залізничним транспортом: а) транспортні (перевізні) документи; б) передатну відомість на залізничний рухомий склад; в) документ, який свідчить про наявність припасів (за наявності припасів); г) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); ґ) комерційні документи (за наявності їх у перевізника) на товари, що перевозяться; 5) при переміщенні трубопровідним транспортом та лініями електропередачі: а) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; б) акт прийому-передачі товарів або довідку, що підтверджує кількість товарів; в) комерційні та супровідні документи (за наявності їх у власника трубопровідного транспорту, лінії електропередачі) на товари, що переміщуються через митний кордон України, а на момент митного оформлення - рахунок-фактуру; г) найменування та адреса відправника товарів; ґ) найменування та адреса отримувача товарів; д) документи (дозволи, сертифікати), що підтверджують показники товару. 2. Незалежно від виду транспорту, на якому здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документу), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно з законами України щодо пропуску товарів через митний кордон України, за винятком тих, що необхідні виключно для поміщення товарів у митний режим. 3. Разом з митною декларацією митному органу подаються рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості. У встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про: а) документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію; б) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; в) транспортні (перевізні) документи; г) комерційні документи, що є наявності у особи, яка подає декларацію; ґ) у разі необхідності – документи, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; д) документи, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв’язку з застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів (за наявності таких обмежень); е) у випадках, передбачених цим Кодексом, – документи, що підтверджують країну походження товару; є) у разі необхідності – документи, що підтверджують сплату та (або) забезпечення сплати митних платежів; ж) у разі необхідності – документи, що підтверджують право на пільги щодо сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму; з) у разі необхідності – документи, що підтверджують зміну термінів сплати митних платежів; и) у разі необхідності – документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення відповідно до статті 419 цього Кодексу. 4. Під час надання митному органу попереднього повідомлення про намір здійснити переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України митному органу надаються такі документи та/або відомості, у тому числі засобами інформаційних технологій: 1) для ввезення товарів на митну територію України: а) заява встановленої форми про намір щодо ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення або попередня митна декларація); б) відомості про найменування, обсяг (кількість) та вартість товарів, що планується ввезти на митну територію України; в) вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів; г) назва пункту пропуску через державний кордон України (митного органу), через який планується ввезення товарів; ґ) відомості про документи, які підтверджують дотримання встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України. 2) для вивезення товарів з митної території України - митна декларація на товари або супровідні документи на товари у випадках, встановлених цим Кодексом, які подаються митному органу для митного контролю. 5. Переліки товарів (із зазначенням їх опису та коду за УКТЗЕД), на які законодавством України запроваджено заборони та/або обмеження щодо переміщення через митний кордон України, а також порядок видачі документів, які підтверджують дотримання таких заборон та/або обмежень, та обігу цих документів, у тому числі з використанням засобів інформаційних технологій, затверджуються Кабінетом Міністрів України. | Враховано . |
1. Під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник, залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовому або електронному вигляді такі документи та відомості: |
96. |
1) при перевезенні автомобільним транспортом: |
1) при перевезенні автомобільним транспортом: |
||
97. |
а) документи на транспортний засіб; |
а) документи на транспортний засіб, зокрема, такі, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність); |
||
98. |
б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні); |
б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні); |
||
99. |
в) документ, супроводжуючий міжнародні поштові відправлення, який визначено актами Всесвітнього поштового союзу; |
в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); |
||
100. |
г) наявні у перевізника комерційні документи та товари, що перевозяться; |
г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів; |
||
101. |
ґ) відомості щодо державної реєстрації транспортного засобу; |
|||
102. |
д) найменування та адреса перевізника; |
|||
103. |
е) найменування країни відправлення та країни призначення товарів; |
|||
104. |
є) найменування та адреси відправника та отримувача товарів; |
|||
105. |
ж) відомості про продавця та отримувача товарів відповідно до наявних у перевізника комерційних документів; |
|||
106. |
з) відомості щодо кількості вантажних місць, їх маркуванні та вид упаковки товарів; |
ґ) відомості щодо кількості вантажних місць та вид упаковки; |
||
107. |
и) найменування товарів; |
д) найменування товарів; |
||
108. |
і) вага брутто товарів (у кілограмах) або об’єм товарів (у кубічних метрах), за винятком великогабатирних вантажів; |
е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об’єм товарів (у кубічних метрах), за винятком великогабаритних вантажів; |
||
109. |
ї) відомості про місце та дату укладення міжнародної товаротранспортної накладної (договір перевезення); |
|||
110. |
2) при перевезенні водними суднами: |
2) при перевезенні водним транспортом: |
||
111. |
а) загальна декларація; |
а) генеральна декларація, що містить, зокрема, найменування та опис судна, відомості про його реєстрацію та національну належність, прізвище капітана, прізвище та адреса суднового агента; |
||
112. |
б) декларація щодо вантажу; |
б) декларація про вантаж, яка містить, зокрема, відомості про найменування портів відправки, портів заходу судна, завантаження та вивантаження товарів, першого порту відправки товарів, порту вивантаження товарів, що залишаються на борту, перелік коносаментів або інших документів, підтверджуючих наявність та зміст договору морського (річкового) перевезення, кількість вантажних місць товару, опис та вид упаковки товарів, які підлягають вивантаженню у даному порту; |
||
113. |
в) декларація щодо суднових припасів; |
в) декларація про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є у наявності на судні, та їх кількість; |
||
114. |
г) декларація щодо особистих речей екіпажу судна; |
г) декларація про особисті речі екіпажу судна; |
||
115. |
ґ) суднова роль; |
ґ) суднова роль, що містить відомості про кількість і склад членів екіпажу при прибутті і відправленні судна, зокрема, прізвища, імена, громадянство, звання або посаду, дату і місце народження, вид і номер документа, що посвідчує особу; |
||
116. |
д) список пасажирів; |
д) список пасажирів, що містить відомості про пасажирів при прибутті і відправленні судна, зокрема, кількість пасажирів на судні, прізвища, імена, громадянство, дату і місце народження, порти посадки і висадки; |
||
117. |
е) документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення, який визначено актами всесвітнього поштового союзу; |
е) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); |
||
118. |
є) транспортні (перевізні) документи; |
є) транспортні (перевізні) документи на товари (за наявності), які містять, зокрема, відомості про загальну кількість товарів, кількість вантажних місць, найменування товарів, вид упаковки; |
||
119. |
ж) наявні у перевізника комерційні документи на товари, що перевозяться; |
ж) комерційні документи (за наявності) на товари та відомості про розміщення товарів на борту судна; |
||
120. |
з) відомості про реєстрацію судна та його національній належності; |
|||
121. |
и) найменування та опис судна; |
|||
122. |
і) прізвище капітана; |
|||
123. |
ї) прізвище та адреса суднового агента; |
|||
124. |
к) відомості про кількість пасажирів на судні, їх прізвища, імена, громадянство, дати та місце народження, порт посадки та висадки; |
|||
125. |
л) відомості про кількість та склад членів екіпажу; |
|||
126. |
м) найменування порту відправки та порту заходу судна; |
|||
127. |
н) найменування, загальна кількість та опис товарів; |
|||
128. |
о) відомості про кількість вантажних місць, їх маркування, вид упаковки товарів; |
|||
129. |
п) найменування порту завантаження та розвантаження товарів; |
|||
130. |
р) найменування коносаментів або інших документів, підтверджуючих наявність та зміст договору морського (річкового) перевезення, на товари, що підлягають вивантаженню у даному порту; |
|||
131. |
с) найменування портів вивантаження товарів, що лишаються на борту судна; |
|||
132. |
т) найменування першого порту відправлення товарів; |
|||
133. |
у) найменування суднових припасів, що є у наявності на судні, та їх кількість; |
|||
134. |
ф) опис розміщення товарів на судні; |
|||
135. |
х) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна міжнародних поштових відправлень; |
|||
136. |
ц) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, які є у наявності у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини; |
з) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, які є у наявності у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини; |
||
137. |
ч) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів; |
и) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів; |
||
138. |
3) при міжнародному перевезенні повітряним транспортом: |
3) при перевезенні повітряним транспортом: |
||
139. |
а) стандартний документ перевізника, передбачений міжнародними угодами у галузі цивільної авіації (генеральна декларація); |
а) стандартний документ перевізника, передбачений міжнародними угодами у галузі цивільної авіації (генеральна декларація); |
||
140. |
б) документи, що містять відомості про товари, які перевозяться на борту (вантажні відомості, авіаційні вантажні накладні); |
б) документи, що містять відомості про товари, які перевозяться на борту (вантажні відомості, авіаційні вантажні накладні); |
||
141. |
в) документ, що містить відомості щодо бортових припасів; |
в) документ, що містить відомості про припаси (бортові припаси) та відомості щодо кількості припасів (бортових припасів), завантажених на борт судна та вивантажених з нього; |
||
142. |
г) транспортні (перевізні) документи; |
г) транспортні (перевізні) документи; |
||
143. |
ґ) комерційні документи на товари, що перевозяться та є у наявності у перевізника; |
ґ) комерційні документи (за наявності їх у перевізника) на товари, що перевозяться; |
||
144. |
д) документ, що містить відомості про пасажирів та їх багажу (пасажирська відомість); |
|||
145. |
е) документ, супроводжуючий міжнародні поштові відправлення під час їх перевезення, визначений актами Всесвітнього поштового союзу; |
д) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); |
||
146. |
є) зазначення знаків національної належності та реєстраційних знаках судна; |
е) відомості щодо знаків національної належності та реєстраційних знаків судна, номер рейсу, маршрут польоту, пункт вильоту та пункт прибуття судна; |
||
147. |
ж) номер рейсу, маршрут польоту, пункт вильоту та пункт прибуття судна; |
|||
148. |
з) найменування організації, що експлуатує судно; |
є) відомості про найменування підприємства (організації, установи), що експлуатує судно, та кількість членів екіпажу; |
||
149. |
и) відомості щодо кількості членів екіпажу; |
|||
150. |
і) відомості про кількість пасажирів на судні, їх прізвища та ініціали, найменування пунктів посадки та висадки; |
ж) список пасажирів із зазначенням їх кількості на судні, прізвищ та ініціалів, найменувань пунктів посадки та висадки; відомості щодо багажу пасажирів (пасажирська відомість); |
||
151. |
ї) найменування товарів; |
з) найменування товарів, номери вантажних накладних, кількість місць по кожній накладній, найменування пунктів завантаження та пунктів вивантаження товарів; |
||
152. |
к) номер вантажної накладної, кількість місць по кожній накладній; |
|||
153. |
л) найменування пунктів завантаження та пунктів вивантаження товарів; |
|||
154. |
м) відомості щодо кількості бортових припасів завантажених на борт судна та вивантажених з нього; |
|||
155. |
н) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна міжнародних поштових відправлень; |
|||
156. |
о) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валюту та валютні цінності, які знаходяться у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини, зброя, боєприпаси; |
и) відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, які є у наявності у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини, а також відомості щодо наявності (відсутності) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів; |
||
157. |
4) при перевезенні залізничним транспортом: |
4) при перевезенні залізничним транспортом: |
||
158. |
а) транспортні (перевізні) документи; |
а) транспортні (перевізні) документи; |
||
159. |
б) передатну відомість на залізничний рухомий склад; |
б) передатну відомість на залізничний рухомий склад; |
||
160. |
в) документ, який свідчить про наявність припасів; |
в) документ, який свідчить про наявність припасів (за наявності припасів); |
||
161. |
г) документ, супроводжуючий міжнародні поштові відправлення під час їх перевезення на умовах актів Всесвітнього поштового союзу; |
г) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); |
||
162. |
ґ) комерційні документи на товари, що перевозяться та є в наявності у перевізника; |
ґ) комерційні документи (за наявності їх у перевізника) на товари, що перевозяться; |
||
163. |
д) найменування та адреса відправника товарів; |
|||
164. |
е) найменування та адреса отримувача товарів; |
|||
165. |
є) найменування станції відправлення та станції призначення товарів; |
|||
166. |
ж) відомості щодо кількості вантажних місць, їх маркування та виду упаковки; |
|||
167. |
з) найменування товарів; |
|||
168. |
и) вага брутто (в кілограмах); |
|||
169. |
і) ідентифікаційні номери контейнерів; |
|||
170. |
5) при міжнародному переміщенні трубопровідним транспортом та лініями електропередачі: |
5) при переміщенні трубопровідним транспортом та лініями електропередачі: |
||
171. |
а) зовнішньоекономічний договір (контракт); |
а) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; |
||
172. |
б) акт прийому-передачі (довідку підтвердження) щодо кількості товару; |
б) акт прийому-передачі товарів або довідку, що підтверджує кількість товарів; |
||
173. |
в) комерційні та супровідні документи на товари, що переміщуються, і є у наявності у власника трубопровідного транспорту та ліній електропередач, а на момент митного оформлення - рахунок-фактуру; |
в) комерційні та супровідні документи (за наявності їх у власника трубопровідного транспорту, лінії електропередачі) на товари, що переміщуються через митний кордон України, а на момент митного оформлення - рахунок-фактуру; |
||
174. |
г) найменування та адреса відправника товарів; |
г) найменування та адреса відправника товарів; |
||
175. |
ґ) найменування та адреса отримувача товарів; |
ґ) найменування та адреса отримувача товарів; |
||
176. |
д) документи (дозволи, сертифікати), що підтверджують показники товару. |
д) документи (дозволи, сертифікати), що підтверджують показники товару. |
||
177. |
2. Незалежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, під час повідомлення митного органу про прибуття товарів на митну територію України надаються документи, які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України. |
2. Незалежно від виду транспорту, на якому здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документу), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно з законами України щодо пропуску товарів через митний кордон України, за винятком тих, що необхідні виключно для поміщення товарів у митний режим. |
||
178. |
3. Разом з митною декларацією митному органу подаються документи, на підставі яких здійснювалося її заповнення: |
3. Разом з митною декларацією митному органу подаються рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості. У встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про: |
||
179. |
а) документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію; |
а) документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію; |
||
180. |
б) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; |
б) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; |
||
181. |
в) транспортні (перевізні) документи; |
в) транспортні (перевізні) документи; |
||
182. |
г) комерційні документи, що є наявності у особи, яка подає декларацію; |
г) комерційні документи, що є наявності у особи, яка подає декларацію; |
||
183. |
ґ) документи, у разі необхідності, що підтверджують дотримання заборон та обмежень; |
ґ) у разі необхідності – документи, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; |
||
184. |
д) документи, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв’язку з застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів; |
д) документи, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв’язку з застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів (за наявності таких обмежень); |
||
185. |
е) документи, що підтверджують країну походження товару у випадках, передбачених цим Кодексом; |
е) у випадках, передбачених цим Кодексом, – документи, що підтверджують країну походження товару; |
||
186. |
є) документи, що підтверджують сплату та (або) забезпечення сплати митних платежів; |
є) у разі необхідності – документи, що підтверджують сплату та (або) забезпечення сплати митних платежів; |
||
187. |
ж) документи, що підтверджують право на пільги по сплаті митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму; |
ж) у разі необхідності – документи, що підтверджують право на пільги щодо сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму; |
||
188. |
з) документи, що підтверджують зміну термінів сплати митних платежів; |
з) у разі необхідності – документи, що підтверджують зміну термінів сплати митних платежів; |
||
189. |
и) документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод визначення митної вартості товарів; |
и) у разі необхідності – документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення відповідно до статті 419 цього Кодексу. |
||
190. |
і) документ, що підтверджує виконання вимог щодо валютного контролю; |
|||
191. |
ї) документ про реєстрацію та національну належність транспортного засобу подається у випадку перевезення товарів автомобільним транспортом відповідно до митного режиму транзит. |
|||
192. |
4. Під час надання митному органу повідомлення про намір здійснити переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України митному органу надаються такі документи: |
4. Під час надання митному органу попереднього повідомлення про намір здійснити переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України митному органу надаються такі документи та/або відомості, у тому числі засобами інформаційних технологій: |
||
193. |
1) для ввезення товарів на митну територію України: |
1) для ввезення товарів на митну територію України: |
||
194. |
а) заява встановленої форми щодо намірів ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення) або попередня декларація; |
а) заява встановленої форми про намір щодо ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення або попередня митна декларація); |
||
195. |
б) зовнішньоекономічний договір (контракт), предметом якого є товари, які плануються до ввезення на митну територію України; |
б) відомості про найменування, обсяг (кількість) та вартість товарів, що планується ввезти на митну територію України; |
||
196. |
в) відомості щодо найменування, обсягу (кількості) та вартості товарів, що планується ввозити на митну територію України та э у наявності у особи, яка має намір ввезти товари на митну територію України; |
|||
197. |
г) вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів; |
в) вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів; |
||
198. |
ґ) назва пункту пропуску (митного органу), через який планується ввезення товарів; |
г) назва пункту пропуску через державний кордон України (митного органу), через який планується ввезення товарів; |
||
199. |
д) у відповідних випадках - документи, які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України. |
ґ) відомості про документи, які підтверджують дотримання встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України. |
||
200. |
2) для вивезення товарів з митної території України: |
2) для вивезення товарів з митної території України - митна декларація на товари або супровідні документи на товари у випадках, встановлених цим Кодексом, які подаються митному органу для митного контролю. |
||
201. |
а) митна декларація на товари, яка подається митному органу для митного контролю та оформлення; |
|||
202. |
б) документи та відомості, що використовувались при заповненні митної декларації. |
-55- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 49 частину 2 викласти у такій редакції: «2. Незалежно від виду транспорту, на якому здійснюється переміщення товарів та/або перевезення пасажирів, під час повідомлення митного органу про прибуття товарів та/або пасажирів на митну територію України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документу), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України у випадку розміщення у митний режим, за винятком заходів нетарифного регулювання.»; | Враховано редакційно . |
5. Переліки товарів (із зазначенням їх опису та коду за УКТЗЕД), на які законодавством України запроваджено заборони та/або обмеження щодо переміщення через митний кордон України, а також порядок видачі документів, які підтверджують дотримання таких заборон та/або обмежень, та обігу цих документів, у тому числі з використанням засобів інформаційних технологій, затверджуються Кабінетом Міністрів України. |
-56- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині третій статті 49 пункт «б» викласти у такій редакції: «б) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; «; | Враховано по суті. | |||
-57- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині третій статті 49 пункт «ґ» виключити | Відхилено . Контроль за дотриманням встановлених законодавством заборон та/або обмежень щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України є невід’ємною частиною митного контролю. | |||
-58- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині третій статті 49 пункт д) виключити, замінивши їх на пункт наступного змісту: «д) документи, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та/або обмежень, у тому числі які виникають у зв’язку із застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів, заходів нетарифного регулювання (у разі необхідності); «; | Відхилено . Необхідності у деталізації норми пункту «д» частини 3 статті 49 немає. | |||
-59- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 49 у частині третій у пункті и) слова «заявлену митну вартість» замінити на слова «складові заявленої митної вартості»; | Відхилено . Підтвердження заявленої митної вартості передбачає, у тому числі, й підтвердження її складових. | |||
-60- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 49 у частині 3 пункт і) виключити. | Враховано . | |||
-61- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 49 частину четверту викласти у такій редакції: «4. Під час надання повідомлення митному органу про намір здійснити переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України надаються такі документи або їх копії, відомості: а) для ввезення товарів і транспортних засобів на митну територію України: заява встановленої форми щодо намірів ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення) або попередня декларація; відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт), предметом якого є товари, які плануються до ввезення на митну територію України; відомості щодо найменування, обсягу (кількості) та вартості товарів, що планується ввозити на митну територію України (за наявності); вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів; назва пункту пропуску (митного органу), через який планується ввезення товарів; документи або їх копії або відомості (у тому числі засобами інформаційних технологій), які підтверджують дотримання заборон і обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України (за необхідністю). б) для вивезення товарів і транспортних засобів з митної території України: митна декларація на товари або супровідні документи на товари у випадках, встановлених цим Кодексом, які подаються митному органу для митного контролю та оформлення; документи та відомості, на підставі яких заповнювалася митна декларація». | Враховано редакційно . | |||
203. |
Стаття 50. Форми митного контролю |
Стаття 50. Форми митного контролю |
||
204. |
Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: |
1. Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: |
||
205. |
1) перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 49 цього Кодексу надаються митним органам при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; |
1) перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 49 цього Кодексу надаються митним органам при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; |
||
206. |
2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); |
-62- Кармазін Ю.А. У статті 50 у частині першій пункт 2 після слів: «транспортних засобів комерційного призначення» доповнити словами: «та транспортних засобів особистого користування» і далі - за текстом. | Відхилено . Транспортні засоби особистого користування охоплюються поняттям «товари». |
2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); |
207. |
3) обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України; |
-63- Кармазін Ю.А. Пункт 3 частини першої статті 50 після слів «транспортних засобів комерційного призначення». доповнити словами: «та транспортних засобів особистого користування» і далі - за текстом. | Відхилено . Транспортні засоби особистого користування охоплюються поняттям «товари». |
3) обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України; |
208. |
4) усного опитування громадян та посадових осіб підприємств; |
4) усного опитування громадян та посадових осіб підприємств; |
||
209. |
5) огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цього Кодексу та інших законів України покладено на митні органи; |
5) огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цього Кодексу та інших законів України покладено на митні органи; |
||
210. |
6) перевірки обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем; |
6) перевірки обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем; |
||
211. |
7) проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів. |
-64- Хомутиннік В.Ю. Доповнити статтю 50 пунктом 8 такого змісту: «8) надсилання запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих митному органу». | Враховано . |
7) проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів; 8) надсилання запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих митному органу. |
212. |
Стаття 51. Перевірка документів та відомостей, які надаються митним органам при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України |
Стаття 51. Перевірка документів та відомостей, які надаються митним органам при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України |
||
213. |
1. Перевірка документів та відомостей, які відповідно до статті 49 цього Кодексу надаються митним органам при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, здійснюється візуально, з застосуванням інформаційних технологій (шляхом проведення формато-логічного контролю, контролю співставлення) та в інші способи, передбачені цим Кодексом. |
-65- Хомутиннік В.Ю. У статті 51: 1) частину 1 після слів «контролю співставлення» доповнити словами «контролю з застосуванням системи управління ризиками»; 2) частину 2 після слів «нетарифного регулювання» доповнити словами «зовнішньоекономічної діяльності»; 3) у частині 3 слова «служб» та «виконавчої влади» виключити. | Враховано . |
1. Перевірка документів та відомостей, які відповідно до статті 49 цього Кодексу надаються митним органам при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, здійснюється візуально, з застосуванням інформаційних технологій (шляхом проведення формато-логічного контролю, контролю співставлення, контролю з застосуванням системи управління ризиками) та в інші способи, передбачені цим Кодексом. |
214. |
2. Формато-логічний контроль - це автоматизована перевірка правильності заповнення даних митних декларацій та повернення результатів перевірки; перевірка митних декларацій та інших документів на достовірність та законність; здійснення статистичного, валютного контролю, контролю нарахованих митних платежів, контролю правильності застосування заходів нетарифного регулювання. |
2. Формато-логічний контроль - це автоматизована перевірка правильності заповнення даних митних декларацій та повернення результатів перевірки; перевірка митних декларацій та інших документів на достовірність та законність; здійснення статистичного, валютного контролю, контролю нарахованих митних платежів, контролю правильності застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. |
||
215. |
3. Контроль співставлення - це автоматизоване порівняння даних, які містяться в митних деклараціях або інших документах, поданих для митного контролю або митного оформлення, з даними, які містяться в електронних копіях митних декларацій та інших документах, які надходять з митних служб та правоохоронних органів суміжних країн; в уніфікованих електронних дозвільних документах, які надходять з інших державних органів виконавчої влади, інших електронних документах, пов’язаних з перевіркою достовірності даних, що перевіряються. |
-66- Пінчук А.П. Статтю 57 доповнити частиною 4 такого змісту: «4. Контроль з застосуванням системи управління ризиками – це оцінка ризику шляхом аналізу (в тому числі з використанням інформаційних технологій) поданих документів у конкретному випадку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України з метою обрання форм та обсягу митного контролю, достатніх для забезпечення додержання вимог законодавства України з питань митної справи». | Враховано . |
3. Контроль співставлення - це автоматизоване порівняння даних, які містяться в митних деклараціях або інших документах, поданих для митного контролю або митного оформлення, з даними, які містяться в електронних копіях митних декларацій та інших документах, які надходять з митних та правоохоронних органів суміжних країн; в уніфікованих електронних дозвільних документах, які надходять з інших державних органів, інших електронних документах, пов’язаних з перевіркою достовірності даних, що перевіряються. 4. Контроль з застосуванням системи управління ризиками – це оцінка ризику шляхом аналізу (в тому числі з використанням інформаційних технологій) поданих документів у конкретному випадку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України з метою обрання форм та обсягу митного контролю, достатніх для забезпечення додержання вимог законодавства України з питань митної справи. |
216. |
Стаття 52. Огляд та переогляд товарів, транспортних засобів |
Стаття 52. Огляд та переогляд товарів, транспортних засобів |
||
217. |
1. Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення, пред’явлених митному органу, проводиться в можливо короткий строк після прийняття рішення про його проведення. |
-67- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині 1 статті 52 після слів «Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення, пред’явлених митному органу…» добавити слова: « (у тому числі для перерахунку та зважування), «, далі - по тексту; | Враховано . |
1. Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення, пред’явлених митному органу (у тому числі для перерахунку та зважування) проводиться в можливо короткий строк після прийняття рішення про його проведення. |
218. |
2. За результатами застосування системи управління ризиками огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може бути ідентифікаційним - без розкриття пакувальних місць і без обстеження транспортного засобу, частковим - з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу та повним - з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць та поглибленим обстеженням транспортного засобу. |
-68- Кармазін Ю.А. Доповнити статтю 52 новою частиною першою наступного змісту: «1. Огляд товарів і транспортних засобів здійснюється у випадку, якщо є виявлені системою аналізу і управління ризиками підстави вважати, що їх переміщення через митний кордон України здійснюється з порушенням норм цього Кодексу та інших законів України з питань митної справи. Такий огляд здійснюється за письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує». У зв’зку з цим частини першу - одиннадцяту вважати частинами другою - дванадцятою. | Враховано редакційно . |
2. За результатами застосування системи управління ризиками огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може бути ідентифікаційним - без розкриття пакувальних місць і без обстеження транспортного засобу, частковим - з розкриттям до 20 відсотків пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу та повним - з розкриттям до 100 відсотків пакувальних місць та поглибленим обстеженням транспортного засобу. |
219. |
3. За письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може також проводитись, якщо: |
3. За письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує, огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може також проводитись, якщо: |
||
220. |
1) митна декларація не подана декларантом протягом строку, встановленого статтею 104 цього Кодексу, за наявності достатніх підстав уважати, що ці товари переміщуються через митний кордон України з порушенням норм цього Кодексу та інших законів з питань митної справи; |
1) митна декларація не подана декларантом протягом строку, встановленого статтею 104 цього Кодексу, за наявності достатніх підстав уважати, що ці товари переміщуються через митний кордон України з порушенням норм цього Кодексу та інших законів з питань митної справи; |
||
221. |
2) товари виявлено (знайдено) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і власник їх невідомий; |
2) товари виявлено (знайдено) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і власник їх невідомий; |
||
222. |
3) декларантом не виконуються обов’язки, встановлені статтею 107 цього Кодексу. |
3) декларантом не виконуються обов’язки, встановлені статтею 107 цього Кодексу. |
||
223. |
4. Порядок проведення огляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення та випадки, коли огляд проводиться в обов’язковому порядку, визначаються Кабінетом Міністрів України. |
-69- Хомутиннік В.Ю. Частину 4 статті 52 розташувати після частини 6, доповнивши після слова «огляду» словами «та переогляду)». Частини 5 та 6 вважати відповідно частинами 4 та 5. | Враховано . | |
-70- Кармазін Ю.А. У частині четвертій статті 52 виключити слова «та випадки, коли огляд проводиться в обов’язковому порядку», оскільки саме на рівні Кодексу повинні встановлюватися обов’язкові підстави проведення огляду, а не на рівні підзаконних нормативно-правових актів. | Враховано . | |||
-71- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині 4 статті 52 слова «та випадки, коли огляд проводиться в обов’язковому порядку, визначаються» замінити на слово «визначається»; | Враховано . | |||
224. |
5. Переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться у разі виявлення пошкодження або втрати митного забезпечення, накладеного на зазначені товари, транспортні засоби, чи за наявності інших видимих ознак можливого несанкціонованого доступу до товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати, пов’язані з проведенням такого переогляду, несе власник зазначених товарів, транспортних засобів або уповноважена ним особа. |
4. Переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться у разі виявлення пошкодження або втрати митного забезпечення, накладеного на зазначені товари, транспортні засоби, чи за наявності інших видимих ознак можливого несанкціонованого доступу до товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати, пов’язані з проведенням такого переогляду, несе власник зазначених товарів, транспортних засобів або уповноважена ним особа. |
||
225. |
6. Крім випадку, зазначеного у частині п’ятій цієї статті, за письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує, переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися з ініціативи митного органу або на підставі отриманої від правоохоронних органів офіційної інформації про те, що переміщення зазначених товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється з порушенням норм законодавства України. Такий переогляд проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Якщо в результаті проведення переогляду буде виявлено факт переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України з порушенням норм законодавства України, витрати, пов’язані з проведенням переогляду, відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою. |
-72- Пінчук А.П. Частину 6 статті 52 викласти у такій редакції: «6. Крім випадків, зазначених у частинах другій - четвертій цієї статті, огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі у разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. При цьому посадові особи митних органів мають право самостійно зупиняти транспортні засоби. Такий огляд (переогляд) проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Якщо в результаті проведення огляду (переогляду) буде виявлено факт незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, витрати, пов’язані з проведенням огляду (переогляду), відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою». | Враховано . |
5. Крім випадків, зазначених у частинах другій - четвертій цієї статті, огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі у разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. При цьому посадові особи митних органів мають право самостійно зупиняти транспортні засоби. Такий огляд (переогляд) проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Якщо в результаті проведення огляду (переогляду) буде виявлено факт незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, витрати, пов’язані з проведенням огляду (переогляду), відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою. |
-73- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 52 речення перше частини шостої викласти у наступній редакції: «6. Крім випадку, зазначеного у частині п’ятій цієї статті, за письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує, переогляд товарів і транспортних засобів може бути ініційований митним органом за результатами функціонування системи управління ризиками та/або на підставі отриманої від правоохоронних органів офіційної інформації, що дає підстави вважати, що переміщення цих товарів і транспортних засобів через митний кордон України здійснюється з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.». | Відхилено . Частину 6 статті 52 викладено в іншій редакції. | |||
226. |
7. Огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється у присутності особи, яка переміщує ці товари, транспортні засоби через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем, а у разі її відсутності - за умови залучення не менше ніж як двох понятих. Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду (переогляду). Працівники митних органів не можуть бути понятими. |
-74- Пінчук А.П. У частині сьомій (у зміненій нумерації) статті 52 слова «Кабінетом Міністрів України» замінити словами «центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи». | Враховано . |
6. Огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється у присутності особи, яка переміщує ці товари, транспортні засоби через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем, а у разі її відсутності - за умови залучення не менше ніж як двох понятих. Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду (переогляду). Працівники митних органів не можуть бути понятими. 7. Порядок проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення визначається центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
227. |
8. За результатами митного огляду (переогляду) складається акт огляду (переогляду) у двох примірниках, в якому повинні бути зазначені такі відомості про: |
8. За результатами митного огляду (переогляду) складається акт огляду (переогляду) у двох примірниках, в якому повинні бути зазначені такі відомості про: |
||
228. |
1) посадових осіб митного органу, які здійснювали огляд (переогляд), та осіб, які були присутні під час його проведення; |
1) посадових осіб митного органу, які здійснювали огляд (переогляд), та осіб, які були присутні під час його проведення; |
||
229. |
2) підстави проведення огляду (переогляду) за відсутності особи, яка переміщує товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем; |
2) підстави проведення огляду (переогляду) за відсутності особи, яка переміщує товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем; |
||
230. |
3) обсяг здійснення огляду (переогляду) та результати його проведення; |
3) обсяг здійснення огляду (переогляду) та результати його проведення; |
||
231. |
4) інші відомості, що стосуються товарів, транспортних засобів, огляд (переогляд) яких проводився. |
4) інші відомості, що стосуються товарів, транспортних засобів, огляд (переогляд) яких проводився. |
||
232. |
9. Акт огляду (переогляду) засвідчується відбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу, що проводила огляд (переогляд). |
9. Акт огляду (переогляду) засвідчується відбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу, що проводила огляд (переогляд). |
||
233. |
10. Один примірник акта передається (надсилається) особі, яка переміщує товари через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем. |
10. Один примірник акта передається (надсилається) особі, яка переміщує товари через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем. |
||
234. |
11. Форма акта огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
11. Форма акта огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
235. |
Стаття 53. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу |
Стаття 53. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу |
||
236. |
1. Якщо є підстави вважати, що у ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю органів державної влади, зазначеним у статті 32 цього Кодексу, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, митний орган має право провести огляд, а у разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням. |
-75- Хомутиннік В.Ю. У частині першій статті 53 словосполучення «органів державної влади, зазначеним у статті» замінити словосполученням «зазначеним у частині першій статті». | Враховано . |
1. Якщо є підстави вважати, що у ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю, зазначеним у частині першій статті 32 цього Кодексу, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, митний орган має право провести огляд, а у разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням. |
237. |
2. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи. |
2. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи. |
||
238. |
3. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються: |
-76- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Частину 3 статті 53 викласти в наступній редакції: «За відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи огляд та переогляд здійснюються: 1) якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, тварин та рослин, а також довкілля; 2) якщо громадянин або уповноважена ним особа не з'явились протягом одного місяця з дня надходження до митниці призначення несупроводжуваного багажу; 3) якщо товари пересилаються у міжнародних поштових відправленнях або міжнародних експрес-відправленнях; 4) у разі залишення на території України ручної поклажі, багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через територію України». | Відхилено . Виключати слова «ручної поклажі та багажу» з тексту статті не слід, оскільки стаття 53 присвячена саме цьому. |
3. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються: |
239. |
1) якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров’я людей, тварин та рослин, а також довкілля; |
1) якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров’я людей, тварин та рослин, а також довкілля; |
||
240. |
2) якщо громадянин або уповноважена ним особа не з’явились протягом одного місяця з дня надходження до митниці призначення несупроводжуваного багажу; |
2) якщо громадянин або уповноважена ним особа не з’явились протягом одного місяця з дня надходження до митниці призначення несупроводжуваного багажу; |
||
241. |
3) якщо товари пересилаються у міжнародних поштових відправленнях або міжнародних експрес-відправленнях; |
-77- Пінчук А.П. Пункт 3 частини 3 статті 53 виключити як такий, що не відповідає предмету правового регулювання статті. У зв’язку з цим пункт 4 вважати пунктом 3. | Враховано . | |
242. |
4) у разі залишення на території України ручної поклажі, багажу з порушенням зобов’язання про їх транзит через територію України. |
3) у разі залишення на території України ручної поклажі, багажу з порушенням зобов’язання про їх транзит через територію України. |
||
243. |
4. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи його уповноваженого представника здійснюються в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання. |
4. Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи його уповноваженого представника здійснюються в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання. |
||
244. |
5. Про здійснення огляду та переогляду складається акт, форму якого встановлює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи. |
5. Про здійснення огляду та переогляду складається акт, форму якого встановлює центральний орган виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
245. |
6. Один примірник акта огляду (переогляду) передається громадянину або уповноваженій ним особі або представнику підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання. |
6. Один примірник акта огляду (переогляду) передається громадянину або уповноваженій ним особі або представнику підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання. |
||
246. |
Стаття 54. Особистий огляд |
Стаття 54. Особистий огляд |
||
247. |
1. Особистий огляд як виняткова форма митного контролю проводиться за письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує, якщо є достатні підстави вважати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи перебуває в зоні митного контролю або в транзитній зоні міжнародного аеропорту, приховує предмети контрабанди чи товари, які є безпосередніми предметами порушення митних правил або заборонені для ввезення в Україну, вивезення з України чи транзиту через територію України. |
1. Особистий огляд як виняткова форма митного контролю проводиться за письмовим рішенням керівника митного органу або особи, яка його заміщує, якщо є достатні підстави вважати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи перебуває в зоні митного контролю або в транзитній зоні міжнародного аеропорту, приховує предмети контрабанди чи товари, які є безпосередніми предметами порушення митних правил або заборонені для ввезення в Україну, вивезення з України чи транзиту через територію України. |
||
248. |
2. Перед початком огляду посадова особа митного органу повинна пред’явити громадянину письмове рішення керівника митного органу чи особи, яка його заміщує, ознайомити громадянина з його правами та обов’язками під час проведення такого огляду і запропонувати добровільно видати приховані та/або не задекларовані товари. |
2. Перед початком огляду посадова особа митного органу повинна пред’явити громадянину письмове рішення керівника митного органу чи особи, яка його заміщує, ознайомити громадянина з його правами та обов’язками під час проведення такого огляду і запропонувати добровільно видати приховані та/або не задекларовані товари. |
||
249. |
3. Факт ознайомлення громадянина з рішенням про проведення особистого огляду засвідчується зазначеною особою шляхом відповідного надпису на рішенні про проведення такого огляду. У разі відмови громадянина від здійснення таких дій, здійснюється відповідний запис на рішенні про здійснення особистого огляду, який завіряється підписом посадової особи митного органу, яка пред’являла рішення громадянину про здійснення такого огляду. |
-78- Хомутиннік В.Ю. Частину 3 статті 54 викласти у такій редакції: «3. Факт ознайомлення громадянина з рішенням про проведення особистого огляду засвідчується посадовою особою митного органу відповідним надписом на рішенні про проведення такого огляду. У разі відмови громадянина від добровільної видачі прихованих та/або не задекларованих ним товарів на рішенні про проведення особистого огляду робиться відповідний запис, завірений підписом посадової особи митного органу, яка пред’являла зазначене рішення громадянинові». | Враховано . |
3. Факт ознайомлення громадянина з рішенням про проведення особистого огляду засвідчується посадовою особою митного органу відповідним надписом на рішенні про проведення такого огляду. У разі відмови громадянина від добровільної видачі прихованих та/або не задекларованих ним товарів на рішенні про проведення особистого огляду робиться відповідний запис, завірений підписом посадової особи митного органу, яка пред’являла зазначене рішення громадянинові. |
250. |
4. Громадянин, відносно якого здійснюється особистий огляд, має право: |
4. Громадянин, відносно якого здійснюється особистий огляд, має право: |
||
251. |
1) до початку проведення особистого огляду ознайомитись з рішенням та порядком проведення особистого огляду; |
-79- Хомутиннік В.Ю. Пункт 1 частини 4 статті 54 викласти у такій редакції: «1) до початку проведення особистого огляду ознайомитись з рішенням про проведення особистого огляду та порядком його проведення». | Враховано . |
1) до початку проведення особистого огляду ознайомитись з рішенням про проведення особистого огляду та порядком його проведення; |
252. |
2) ознайомитись з своїми правами та обов’язками під час проведення особистого огляду; |
2) ознайомитись з своїми правами та обов’язками під час проведення особистого огляду; |
||
253. |
3) надавати пояснення та заявляти клопотання; |
3) надавати пояснення та заявляти клопотання; |
||
254. |
4) добровільно надати товари, що переміщуються ним через митний кордон України з порушенням вимог законодавства з питань митної справи; |
-80- Хомутиннік В.Ю. У пункті 4 частини 4 статті 54 слово «надати» замінити словом «видати». | Враховано . |
4) добровільно видати товари, що переміщуються ним через митний кордон України з порушенням вимог законодавства з питань митної справи; |
255. |
5) робити заяви з обов’язковим внесенням їх посадовою особою митного органу, що проводить особистий огляд, до протоколу проведення такого огляду; |
5) робити заяви з обов’язковим внесенням їх посадовою особою митного органу, що проводить особистий огляд, до протоколу проведення такого огляду; |
||
256. |
6) користуватись рідною мовою, а також послугами перекладача; |
6) користуватись рідною мовою, а також послугами перекладача; |
||
257. |
7) знайомитись з актом проведення особистого огляду по закінченню його укладення та робити заяви, які підлягають внесенню до акту; |
-81- Хомутиннік В.Ю. У пункті 7 частині 4 статті 54 слова «по закінченню його укладення» замінити словами «після його складення». | Враховано . |
7) знайомитись з актом проведення особистого огляду після його складення та робити заяви, які підлягають внесенню до акту; |
258. |
8) оскаржувати рішення, дії митного органу щодо проведення такого огляду. |
8) оскаржувати рішення, дії митного органу щодо проведення такого огляду. |
||
259. |
5. Особистий огляд проводиться в ізольованому приміщенні, що відповідає встановленим санітарно-гігієнічним вимогам, посадовою особою митного органу однієї статі з громадянином, який проходить огляд, у присутності не менш як двох понятих тієї ж статі. Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду. Понятими не можуть бути родичі особи, яка підлягає особистому огляду, а також працівники митних органів. Доступ до приміщення, де проводиться огляд, громадян, які не беруть участі у ньому, і можливість спостерігати за проведенням огляду з боку таких громадян мають бути виключені. Обстеження органів тіла громадянина, який підлягає огляду, повинен проводитися лише медичним працівником. |
5. Особистий огляд проводиться в ізольованому приміщенні, що відповідає встановленим санітарно-гігієнічним вимогам, посадовою особою митного органу однієї статі з громадянином, який проходить огляд, у присутності не менш як двох понятих тієї ж статі. Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду. Понятими не можуть бути родичі особи, яка підлягає особистому огляду, а також працівники митних органів. Доступ до приміщення, де проводиться огляд, громадян, які не беруть участі у ньому, і можливість спостерігати за проведенням огляду з боку таких громадян мають бути виключені. Обстеження органів тіла громадянина, який підлягає огляду, повинен проводитися лише медичним працівником. |
||
260. |
6. Під час проведення особистого огляду складається протокол за формою, що встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
6. Під час проведення особистого огляду складається протокол за формою, що встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
261. |
7. Протокол підписується посадовою особою митного органу, що проводила огляд, громадянином, який проходив огляд, понятими, які були присутні під час огляду, а у разі обстеження медичним працівником - також цим працівником. Громадянин, який проходив огляд, має право зробити заяву в такому протоколі. |
7. Протокол підписується посадовою особою митного органу, що проводила огляд, громадянином, який проходив огляд, понятими, які були присутні під час огляду, а у разі обстеження медичним працівником - також цим працівником. Громадянин, який проходив огляд, має право зробити заяву в такому протоколі. |
||
262. |
8. Копія протоколу надається громадянинові. |
8. Копія протоколу надається громадянинові. |
||
263. |
9. Особистому огляду не підлягають Президент України, Голова Верховної Ради України, народні депутати України, Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, Голова та судді Верховного Суду України, Голова та судді Конституційного Суду України, Міністр закордонних справ України, Генеральний прокурор України та члени їхніх сімей, які прямують разом з ними. |
9. Особистому огляду не підлягають Президент України, Голова Верховної Ради України, народні депутати України, Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, Голова та судді Верховного Суду України, Голова та судді Конституційного Суду України, Міністр закордонних справ України, Генеральний прокурор України та члени їхніх сімей, які прямують разом з ними. |
||
264. |
Стаття 55. Облік товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України |
Стаття 55. Облік товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України |
||
265. |
1. Облік товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, здійснюється митним органом з метою проведення їх митного контролю. |
1. Облік товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, здійснюється митним органом з метою проведення їх митного контролю. |
||
266. |
2. Облік товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, здійснюється: |
-82- Хомутиннік В.Ю. У частині 2 статті 55: 1) у пункті 1 слово «наміри» замінити словами «намір щодо»; 2) у пункті 2 слово «оформлення» доповнити словом «митного». | Враховано . |
2. Облік товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, здійснюється: |
267. |
1) при ввезенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України - під час пропуску товарів на підставі попередньої митної декларації або заяви про наміри ввезення товарів; |
-83- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У пункті 1 частини першої 1 статті 55 слова «під час пропуску товарів» виключити; | Враховано . |
1) при ввезенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України - на підставі попередньої митної декларації або заяви про намір щодо ввезення товарів; |
268. |
2) при вивезенні товарів, транспортних засобів з митної території України - у момент завершення митного контролю та оформлення товарів з використанням митної декларації. |
-84- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині першій статті 55 у пункті 2 слова «у момент завершення митного контролю та оформлення товарів з використанням митної декларації» замінити словами «на підставі митної декларації»; | Враховано . |
2) при вивезенні товарів, транспортних засобів з митної території України – на підставі митної декларації. |
269. |
3. Облік товарів, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом та лініями електропередачі, здійснюється з використанням відповідних приладів обліку. |
3. Облік товарів, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом та лініями електропередачі, здійснюється з використанням відповідних приладів обліку. |
||
270. |
4. Порядок здійснення митними органами обліку товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та форми документів для здійснення такого обліку в тому числі і в електронному вигляді визначаються міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи. |
-85- Пінчук А.П. У частині 4 статті 55 слова «міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі митної справи» замінити словами «центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи». | Враховано . |
4. Порядок здійснення митними органами обліку товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, та форми документів для здійснення такого обліку в тому числі і в електронному вигляді визначаються центральним органом виконавчої влади в сфері митної справи. |
-86- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Доповнити статтю 55 частиною п’ятою такого змісту: «5. Митним органам забороняється здійснювати облікові операції за рахунок часу, відведеного на митне оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення». | Відхилено . Облік товарів, транспортних засобів ведеться незалежно від проведення їх митного контролю та митного оформлення. | |||
271. |
Стаття 56. Усне опитування громадян та посадових осіб підприємств |
Стаття 56. Усне опитування громадян та посадових осіб підприємств |
||
272. |
1. Для забезпечення митного контролю посадовими особами митного органу може проводитися усне опитування громадян та посадових осіб підприємств. |
1. Для забезпечення митного контролю посадовими особами митного органу може проводитися усне опитування громадян та посадових осіб підприємств. |
||
273. |
2. Усне опитування громадян та посадових осіб підприємств при здійсненні митного контролю - це отримання посадовою особою митного органу інформації, що має значення для здійснення митного контролю, від осіб, які володіють такою інформацією. |
2. Усне опитування громадян та посадових осіб підприємств при здійсненні митного контролю - це отримання посадовою особою митного органу інформації, що має значення для здійснення митного контролю, від осіб, які володіють такою інформацією. |
||
274. |
3. У разі необхідності під час проведення усного опитування складається протокол, форма якого затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Про складання протоколу особа, яка опитується, попереджається до перед початком опитування. |
-87- Шпенов Д.Ю. У частині третій статті 56 слово «до» вилучити. | Враховано . |
3. У разі необхідності під час проведення усного опитування складається протокол, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. Про складання протоколу особа, яка опитується, попереджається перед початком опитування. |
275. |
Стаття 57. Огляд територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи |
Стаття 57. Огляд територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи |
||
276. |
1. Огляд територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи (крім житла громадян), може здійснюватись посадовими особами митного органу за письмовим рішенням керівника цього органу або особи, яка його заміщує, з метою: |
1. Огляд територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на митні органи (крім житла громадян), може здійснюватись посадовими особами митного органу за письмовим рішенням керівника цього органу або особи, яка його заміщує, з метою: |
||
277. |
а) перевірки законності ввезення товарів, транспортних засобів на митну територію України, дотримання порядку їх ввезення, а також правильності нарахування та повноти сплати митних платежів; |
а) перевірки законності ввезення товарів, транспортних засобів на митну територію України, дотримання порядку їх ввезення, а також правильності нарахування та повноти сплати митних платежів; |
||
278. |
б) перевірки відповідності фактичної кількості ввезених товарів, транспортних засобів комерційного призначення відомостям, заявленим у митній декларації; |
б) перевірки відповідності фактичної кількості ввезених товарів, транспортних засобів комерційного призначення відомостям, заявленим у митній декларації; |
||
279. |
в) перевірки дотримання встановлених цим Кодексом та іншими законами України правил провадження діяльності, контроль за якою покладено на митні органи. |
в) перевірки дотримання встановлених цим Кодексом та іншими законами України правил провадження діяльності, контроль за якою покладено на митні органи. |
||
280. |
2. Огляд проводиться після пред’явлення особі, у володінні (користуванні) якої перебуває територія, особі, відповідальній за експлуатацію складу організації - отримувача гуманітарної допомоги, утримувачеві складу тимчасового зберігання, митного складу, магазину безмитної торгівлі, вільної митної зони або уповноваженій ним особі відповідного рішення та службового посвідчення посадової особи митного органу. |
2. Огляд проводиться після пред’явлення особі, у володінні (користуванні) якої перебуває територія, особі, відповідальній за експлуатацію складу організації - отримувача гуманітарної допомоги, утримувачеві складу тимчасового зберігання, митного складу, магазину безмитної торгівлі, вільної митної зони або уповноваженій ним особі відповідного рішення та службового посвідчення посадової особи митного органу. |
||
281. |
3. Огляд повинен здійснюватись протягом не більше одного дня, якщо інше не встановлене законодавством. |
3. Огляд повинен здійснюватись протягом не більше одного дня, якщо інше не встановлене законодавством. |
||
282. |
4. За результатами огляду складається акт, один екземпляр якого вручається відповідно особі, у володінні (користуванні) якої перебуває територія, особі, відповідальній за експлуатацію складу організації - отримувача гуманітарної допомоги, утримувачеві складу тимчасового зберігання, митного складу, магазину безмитної торгівлі, або уповноваженій ним особі, керівникові чи заступнику керівника органу управління відповідної спеціальної (вільної) економічної зони. |
-88- Пінчук А.П. У частині 4 статті 57 слово «екземпляр» замінити словом «примірник». | Враховано . |
4. За результатами огляду складається акт, один примірник якого вручається відповідно особі, у володінні (користуванні) якої перебуває територія, особі, відповідальній за експлуатацію складу організації - отримувача гуманітарної допомоги, утримувачеві складу тимчасового зберігання, митного складу, магазину безмитної торгівлі, або уповноваженій ним особі, керівникові чи заступнику керівника органу управління відповідної спеціальної (вільної) економічної зони. |
283. |
Стаття 58. Перевірка обліку товарів, транспортних засобів, що переміщують-ся через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем |
-89- Шпенов Д.Ю. Статтю 58 вилучити. | Відхилено . Митні органи повинні мати можливість перевіряти на підприємствах облік товарів, контроль за переміщенням яких черех митний кордон покладено на ці органи. |
Стаття 58. Перевірка обліку товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем |
284. |
1. Перевірка обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем, - це проведення митними органами дій щодо встановлення відповідності документації про зазначені товари, транспортні засоби комерційного призначення вимогам, встановленим цим Кодексом та іншими законами України з питань митної справи. |
1. Перевірка обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем, - це проведення митними органами дій щодо встановлення відповідності документації про зазначені товари, транспортні засоби комерційного призначення вимогам, встановленим цим Кодексом та іншими законами України з питань митної справи. |
||
285. |
2. Перевірка обліку товарів, транспортних засобів, що перебувають під митним контролем як форма митного контролю здійснюється: |
2. Перевірка обліку товарів, транспортних засобів, що перебувають під митним контролем як форма митного контролю здійснюється: |
||
286. |
1) відносно підприємств, які здійснюють діяльність у галузі митної справи; |
-90- Хомутиннік В.Ю. У пункті 1 частини 2 статті 58 слова «у галузі» замінити словами «у сфері». | Враховано . |
1) відносно підприємств, які здійснюють діяльність у сфері митної справи; |
287. |
2) відносно підприємств, до яких застосовуються спеціальні спрощення відповідно до цього Кодексу; |
2) відносно підприємств, до яких застосовуються спеціальні спрощення відповідно до цього Кодексу; |
||
288. |
3) відносно підприємств, які здійснюють операції з товарами, поміщеними у митний режим, що передбачає ведення обліку таких товарів. |
-91- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. && Статтю 58 доповнити новою частиною третьою наступного змісту: «3. Перевірка митними органами обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем, провадиться на підставах та в порядку, визначеному у статті 60 цього Кодексу.». У зв’язку з цим частину третю цієї статті вважати частиною четвертою. | Відхилено . Перевірка обліку товарів і проведення документальних перевірок на підприємствах – це самостійні форми митного контролю. |
3) відносно підприємств, які здійснюють операції з товарами, поміщеними у митний режим, що передбачає ведення обліку таких товарів. |
289. |
3. За результатами перевірки обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, посадовими особами митного органу складатися акт, один з примірників якого надається керівнику підприємства, що перевірялось. |
-92- Хомутиннік В.Ю. У частині 3 статті 58 слова «один з примірників» замінити словами «один примірник». | Враховано . |
3. За результатами перевірки обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, посадовими особами митного органу складатися акт, один примірник якого надається керівнику підприємства, що перевірялось. |
290. |
Стаття 59. Документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів |
-93- Кармазін Ю.А. У тексті статті 59 слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту термін «підприємство» означає будь-яку юридичну особу, а також громадянина, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. |
Стаття 59. Документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів |
291. |
1. Документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких митні органи переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів. |
1. Документальна перевірка - це сукупність заходів, за допомогою яких митні органи переконуються у правильності заповнення митних декларацій, декларацій митної вартості та достовірності зазначених у них даних, законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони, або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або за межі території вільної митної зони, а також своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів. |
||
292. |
2. Документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, проводяться митними органами з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України. |
-94- Шпенов Д.Ю. Частину другу статті 59 викласти в такій редакції: «2. Документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, проводяться митними органами протягом року.». | Відхилено . Необхідно узгодити строки проведення перевірок, що проводяться митними та податковими органами. |
2. Документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, проводяться митними органами з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України. |
293. |
3. Митні органи мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи з таких питань: |
-95- Хомутиннік В.Ю. В абзаці першому частини 3 статті 59 слова «з таких питань» замінити словом «щодо». | Враховано . |
3. Митні органи мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи щодо: |
294. |
1) правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів; |
1) правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів; |
||
295. |
2) обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування; |
-96- Шпенов Д.Ю. З частини третьої статті 59 пункт «2)» вилучити. | Відхилено . З огляду на те що статтею 505 проекту за використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги, передбачено адміністративну відповідальність, виключати пункт 2 не слід. |
2) обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування; |
296. |
3) правильності класифікації згідно з УКТЗЕД товарів, оформлених у митному відношенні; |
3) правильності класифікації згідно з УКТЗЕД товарів, оформлених у митному відношенні; |
||
297. |
4) відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі; |
4) відповідності фактичного використання переміщених через митний кордон України товарів заявленій меті такого переміщення та/або відповідності фінансових і бухгалтерських документів, звітів, договорів (контрактів), калькуляцій, інших документів підприємства, що перевіряється, інформації, зазначеній у митній декларації, декларації митної вартості, за якими проведено митне оформлення товарів у відповідному митному режимі; |
||
298. |
5) законності переміщення товарів через митний кордон України, в тому числі ввезення товарів на територію, на якій запроваджено режим спеціальної митної зони або їх вивезення з території, на якій запроваджено режим спеціальної митної зони. |
-97- Хомутиннік В.Ю. У пункті 5 частини 3 статті 59 слова «на територію, на якій запроваджено режим спеціальної митної зони або їх вивезення з території, на якій запроваджено режим спеціальної митної зони» замінити словами «на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території». | Враховано . |
5) законності переміщення товарів через митний кордон України, в тому числі ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території. |
-98- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Частину 3 статті 59 доповнити підпунктом 6 наступного змісту: «6) інших питань віднесених до компетенції митних органів». | Відхилено . Кодекс повинен встановлювати вичерпний перелік питань, за якими проводяться перевірки. | |||
299. |
4. Перевірці не підлягає правильність визначення коду товарів згідно з УКТЗЕД, якщо митний орган самостійно класифікував такі товари або прийняв попереднє рішення про їх класифікацію згідно з УКТЗЕД відповідно до положень статті 474 цього Кодексу. |
-99- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. «Частину 4 статті 59 виключити». | Враховано . | |
300. |
5. Перевірці не підлягає правильність визначення митної вартості товарів, якщо митним органом проводилося її корегування відповідно до положень статті 421 цього Кодексу або якщо для її визначення використовувався метод, відмінний від основного - за ціною договору (контракту). |
-100- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Частину 5 статті 59 виключити, у зв’язку з чим частини 6, 7, 8, 9, вважати частинами 4, 5, 6, 7 відповідно. | Враховано . | |
301. |
6. Повноваження посадових осіб митних органів під час проведення документальної перевірки здійснюються виключно в обсязі, необхідному для з’ясування питань перевірки. |
-101- Хомутиннік В.Ю. Частини 6 – 9 статті 59 викласти у аткій редакції: «6. Під час проведення документальної перевірки посадові особи митного органу повинні реалізовувати визначені цим Кодексом повноваження виключно в обсязі, необхідному для з’ясування питань перевірки. 7. Відшкодування збитків та/або шкоди, заподіяних посадовими особами митного органу підприємству під час проведення перевірки, здійснюється у порядку, встановленому законом. 8. Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення митним органом суми податкового зобов’язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України. 9. У разі виявлення митним органом під час проведення перевірки ознак порушень митних правил або контрабанди, посадові особи митного органу вживають передбачені законом заходи». | Враховано . |
4. Під час проведення документальної перевірки посадові особи митного органу повинні реалізовувати визначені цим Кодексом повноваження виключно в обсязі, необхідному для з’ясування питань перевірки. |
302. |
7. Відшкодування збитків, заподіяних посадовими особами митного органу підприємству під час проведення перевірки, здійснюється у порядку, встановленому законом. |
5. Відшкодування збитків та/або шкоди, заподіяних посадовими особами митного органу підприємству під час проведення перевірки, здійснюється у порядку, встановленому законом. |
||
303. |
8. Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення митним органом суми податкового зобов’язання цього підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України. |
6. Результати перевірки оформлюються актом (довідкою) та є підставою для самостійного визначення митним органом суми податкового зобов’язання підприємства щодо сплати митних платежів, застосування заходів, передбачених законами України. |
||
304. |
9. У разі виявлення митним органом під час проведення перевірки діяльності підприємства ознак порушень митних правил або контрабанди, посадові особи митного органу вживають передбачені законом заходи. |
7. У разі виявлення митним органом під час проведення перевірки ознак порушень митних правил або контрабанди, посадові особи митного органу вживають передбачені законом заходи. |
||
305. |
Стаття 60. Підстави та порядок проведення митними органами документальних виїзних перевірок |
-102- Пінчук А.П. Текст статті 60 викласти у такій редакції: | Враховано . |
Стаття 60. Підстави та порядок проведення митними органами документальних виїзних перевірок 1. Документальні виїзні перевірки проводяться за наказом відповідного митного органу з урахуванням обставин і підстав, установлених цим Кодексом. |
-103-
«1. Документальні виїзні перевірки проводяться за наказом відповідного митного органу з урахуванням обставин і підстав, установлених цим Кодексом. 2. Документальною плановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка передбачена в плані - графіку митного органу та проводиться за місцезнаходженням підприємства, що перевіряється. У разі відсутності на підприємстві належних умов для роботи посадових осіб митного органу перевірка такого підприємства, за згодою його керівника, може проводитись у приміщенні митного органу. 3. Проведення документальних планових виїзних перевірок здійснюється митними органами на підставі квартальних планів, які формуються ними самостійно, виходячи з результатів аналізу зовнішньоекономічних операцій підприємств із застосуванням системи управління ризиками. Порядок планування митними органами виїзних перевірок визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. 4. Документальна планова виїзна перевірка одного й того самого підприємства може проводитись не частіше одного разу на 12 місяців, а підприємства, яке отримало статус уповноваженого економічного оператора, – не частіше одного разу на 30 місяців. 5. У разі планування митними та іншими контролюючими органами проведення планової виїзної перевірки одного й того самого підприємства така перевірка проводиться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою митних платежів, визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. 6. Право на проведення документальної планової перевірки підприємства надається лише у випадку, коли керівнику цього підприємства або уповноваженій ним особі не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. 7. Документальною позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка підприємства, яка не передбачена планами роботи митного органу й може проводитись за наявності хоча б однієї з таких обставин: 1) центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи в порядку контролю здійснено перевірку матеріалів документальної перевірки, проведеної митним органом, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з’ясування під час перевірки питань, що повинні бути з’ясовані під час перевірки для винесення об’єктивного висновку щодо дотримання підприємством вимог законодавства з питань митної справи. Проведення такої позапланової документальної виїзної перевірки може ініціюватися центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи тільки якщо стосовно посадових осіб митного органу, які проводили таку перевірку, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу. У цьому випадку центральний орган виконавчої влади у сфері митної справи визначає митний орган, що проводитиме таку перевірку; 2) виявлено факти або отримано документальну інформацію, які свідчать про можливе порушення підприємством вимог законодавства з питань митної справи; 3) підприємством не подано в установлений строк митну декларацію; 4) розпочато процедуру припинення підприємства (крім перетворення), порушено провадження у справі про визнання підприємства банкрутом; 5) підприємством подано в установленому порядку митному органу заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли підприємство у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження; 8. Тривалість документальної виїзної перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів. У зазначений строк не включається: - період часу між врученням керівнику підприємства, що перевіряється, або уповноваженій ним особі письмової вимоги про надання документів та відомостей, необхідних для з’ясування питань перевірки, та поданням таких документів та відомостей; - час, необхідний для відновлення втрачених, пошкоджених або достроково знищених документів, необхідних для з’ясування питань перевірки, у випадках, передбачених Податковим кодексом України; - час, необхідний для відновлення бухгалтерського обліку, у випадку виявлення невідповідності різного роду показників у документах бухгалтерського обліку та/або фінансової звітності; - час, необхідний для складення акта (довідки) про результати перевірки. 9. Строк проведення планової виїзної перевірки може бути продовжений наказом відповідного митного органу, але не більше, ніж на 15 робочих днів. Підставами для такого продовження є: 1) заява підприємства (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки); 2) змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу підприємства та/або його господарських об’єктів; 3) випадки, передбачені абзацом третім пункту 44.7 статті 44 Податкового кодексу України; 4) випадки, коли в період проведення документальної виїзної перевірки на письмовий запит посадової особи митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, підприємством, яке перевіряється, не надані документи, необхідні для з’ясування питань такої перевірки. 10. Встановлені цією статтею строки, підстави та порядок проведення документальних виїзних перевірок підприємств не поширюються на перевірки, що проводяться за заявою самого підприємства, уповноважених економічних операторів (у тому числі на підприємствах, які звернулися для отриманням такого статусу), а також у разі проведення перевірки відповідно до кримінально-процесуального законодавства у разі порушення кримінальної справи або в процесі провадження в адміністративній справі про порушення митних правил стосовно посадової особи цього підприємства. 11. Документальну виїзну (планову чи позапланову) перевірку підприємства може бути зупинено наказом відповідного митного органу, копія якого не пізніше наступного робочого дня надсилається підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається під розписку керівнику підприємства або уповноваженій ним особі з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк, за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) у разі необхідності відновлення підприємством втрачених документів або обґрунтованої потреби в додатковому часі для надання документів, визначених у запиті посадової особи митного органу; 2) у разі необхідності проведення митної експертизи; 3) у разі необхідності проведення зустрічної звірки; 4) у разі необхідності отримання інформації від інших державних органів України або уповноважених органів іноземних держав. 12. Зупинення документальної виїзної (планової чи позапланової) перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення під розписку керівнику підприємства або уповноваженому ним особі або надіслання підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії наказу про зупинення такої перевірки. При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення митної експертизи, отримання інформації від інших державних органів України або уповноважених органів іноземних держав, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення підприємством втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур. 13. Рішення про зупинення та поновлення документальної перевірки підприємства приймає керівник митного органу або особа, яка його заміщує, за письмовим поданням посадової особи, що проводить таку перевірку, або за обґрунтованим зверненням підприємства, що перевіряється. 14. Посадовим особам митного органу, уповноваженим на проведення перевірки, забороняється перебувати на території підприємства в період зупинення перевірки, крім випадків, коли виникає необхідність у знятті або заміні митного забезпечення, накладеного відповідно до пункту 14 частини першої статті 63 цього Кодексу. | Немає висновку | |||
306. |
1. Документальною плановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка передбачена в плані - графіку митного органу та проводиться за місцезнаходженням цього підприємства. Для підприємств, у яких відсутні приміщення для проведення перевірки, за бажанням керівника такого підприємства, перевірка може бути проведена в приміщенні митного органу. |
2. Документальною плановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка передбачена в плані - графіку митного органу та проводиться за місцезнаходженням підприємства, що перевіряється. У разі відсутності на підприємстві належних умов для роботи посадових осіб митного органу перевірка такого підприємства, за згодою його керівника, може проводитись у приміщенні митного органу. |
||
307. |
2. Проведення документальних планових виїзних перевірок здійснюється митними органами на підставі квартальних планів, які формуються ними самостійно, виходячи з результатів аналізу зовнішньоекономічних операцій підприємств із застосуванням системи управління ризиками. Порядок планування митними органами виїзних перевірок визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі митної справи. |
3. Проведення документальних планових виїзних перевірок здійснюється митними органами на підставі квартальних планів, які формуються ними самостійно, виходячи з результатів аналізу зовнішньоекономічних операцій підприємств із застосуванням системи управління ризиками. Порядок планування митними органами виїзних перевірок визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
308. |
3. Документальна планова виїзна перевірка одного й того самого підприємства може проводитись не частіше одного разу на рік, а підприємства, яке отримало статус уповноваженого економічного оператора - не частіше одного разу на три роки. |
4. Документальна планова виїзна перевірка одного й того самого підприємства може проводитись не частіше одного разу на 12 місяців, а підприємства, яке отримало статус уповноваженого економічного оператора, – не частіше одного разу на 30 місяців. |
||
309. |
4. У разі планування митними та іншими контролюючими органами у звітному періоді проведення перевірки діяльності одного й того самого підприємства така перевірка проводиться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою митних платежів, визначається Кабінетом Міністрів України. |
5. У разі планування митними та іншими контролюючими органами проведення планової виїзної перевірки одного й того самого підприємства така перевірка проводиться зазначеними органами одночасно. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою митних платежів, визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
310. |
5. Право на проведення документальної планової перевірки підприємства надається лише у випадку, коли керівнику цього підприємства або уповноваженій ним особі не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. |
6. Право на проведення документальної планової перевірки підприємства надається лише у випадку, коли керівнику цього підприємства або уповноваженій ним особі не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. |
||
311. |
6. Документальною позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка підприємства, яка не передбачена планами роботи митного органу й проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: |
7. Документальною позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка підприємства, яка не передбачена планами роботи митного органу й може проводитись за наявності хоча б однієї з таких обставин: |
||
312. |
1) спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі митної справи в порядку контролю здійснено перевірку матеріалів документальної перевірки, проведеної митним органом, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з’ясування під час перевірки питань, що повинні бути з’ясовані під час перевірки для винесення об’єктивного висновку щодо дотримання підприємством вимог законодавства з питань митної справи. Проведення такої позапланової документальної виїзної перевірки може ініціюватися спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи тільки якщо стосовно посадових осіб митного органу, які проводили таку перевірку, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу. У цьому випадку спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи визначає митний орган, що проводитиме таку перевірку; |
1) центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи в порядку контролю здійснено перевірку матеріалів документальної перевірки, проведеної митним органом, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з’ясування під час перевірки питань, що повинні бути з’ясовані під час перевірки для винесення об’єктивного висновку щодо дотримання підприємством вимог законодавства з питань митної справи. Проведення такої позапланової документальної виїзної перевірки може ініціюватися центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи тільки якщо стосовно посадових осіб митного органу, які проводили таку перевірку, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу. У цьому випадку центральний орган виконавчої влади у сфері митної справи визначає митний орган, що проводитиме таку перевірку; |
||
313. |
2) виявлено факти або отримано документальну інформацію, які свідчать про можливе порушення підприємством вимог законодавства з питань митної справи; |
2) виявлено факти або отримано документальну інформацію, які свідчать про можливе порушення підприємством вимог законодавства з питань митної справи; |
||
314. |
3) підприємством не подано в установлений строк митну декларацію; |
3) підприємством не подано в установлений строк митну декларацію; |
||
315. |
4) розпочато процедуру припинення підприємства (крім перетворення), порушено провадження у справі про визнання підприємства банкрутом; |
4) розпочато процедуру припинення підприємства (крім перетворення), порушено провадження у справі про визнання підприємства банкрутом; |
||
316. |
5) підприємством подано в установленому порядку митному органу заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли підприємство у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження; |
5) підприємством подано в установленому порядку митному органу заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли підприємство у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження; |
||
317. |
7. Тривалість документальної виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 робочих днів. |
8. Тривалість документальної виїзної перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів. У зазначений строк не включається: - період часу між врученням керівнику підприємства, що перевіряється, або уповноваженій ним особі письмової вимоги про надання документів та відомостей, необхідних для з’ясування питань перевірки, та поданням таких документів та відомостей; - час, необхідний для відновлення втрачених, пошкоджених або достроково знищених документів, необхідних для з’ясування питань перевірки, у випадках, передбачених Податковим кодексом України; - час, необхідний для відновлення бухгалтерського обліку, у випадку виявлення невідповідності різного роду показників у документах бухгалтерського обліку та/або фінансової звітності; - час, необхідний для складення акта (довідки) про результати перевірки. |
||
318. |
8. Продовження строків проведення документальних виїзних перевірок можливе за рішенням керівника митного органу не більше як на 10 робочих днів. Підставами для такого продовження є: |
9. Строк проведення планової виїзної перевірки може бути продовжений наказом відповідного митного органу, але не більше, ніж на 15 робочих днів. Підставами для такого продовження є: |
||
319. |
1) заява підприємства (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки); |
1) заява підприємства (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки); |
||
320. |
2) змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу підприємства та/або його господарських об’єктів; |
2) змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу підприємства та/або його господарських об’єктів; |
||
321. |
3) випадки, передбачені абзацом третім пункту 44.7 статті 44 Податкового кодексу України; |
3) випадки, передбачені абзацом третім пункту 44.7 статті 44 Податкового кодексу України; |
||
322. |
4) випадки, коли в період проведення документальної виїзної перевірки. на письмовий запит посадової особи митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, підприємством, яке перевіряється, не надані документи, необхідні для з’ясування питань такої перевірки, у строк, визначений у такому запиті. |
4) випадки, коли в період проведення документальної виїзної перевірки на письмовий запит посадової особи митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, підприємством, яке перевіряється, не надані документи, необхідні для з’ясування питань такої перевірки. |
||
323. |
9. Документальна планова та позапланова виїзні перевірки (продовження строків проведення документальних виїзних перевірок) проводяться на підставі наказу відповідного митного органу з урахуванням обставин і підстав, установлених цим Кодексом. |
|||
324. |
10. Встановлені цією статтею строки, підстави та порядок проведення документальних виїзних перевірок підприємств, не поширюється на перевірки, що проводяться за заявою самого підприємства, уповноважених економічних операторів (у тому числі на підприємствах, які звернулися для отриманням такого статусу), або у разі проведення перевірки відповідно до кримінально-процесуального законодавства у разі порушення кримінальної справи або наявності адміністративної справи про порушення митних правил стосовно посадової особи цього підприємства. |
10. Встановлені цією статтею строки, підстави та порядок проведення документальних виїзних перевірок підприємств не поширюються на перевірки, що проводяться за заявою самого підприємства, уповноважених економічних операторів (у тому числі на підприємствах, які звернулися для отриманням такого статусу), а також у разі проведення перевірки відповідно до кримінально-процесуального законодавства у разі порушення кримінальної справи або в процесі провадження в адміністративній справі про порушення митних правил стосовно посадової особи цього підприємства. |
||
325. |
11. У разі необхідності документальну виїзну (планову чи позапланову) перевірку підприємства може бути зупинено наказом відповідного митного органу, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається підприємству або його уповноваженому представнику під розписку, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк. У такому наказі обов’язково зазначається причина зупинення та поновлення такої перевірки. |
11. Документальну виїзну (планову чи позапланову) перевірку підприємства може бути зупинено наказом відповідного митного органу, копія якого не пізніше наступного робочого дня надсилається підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається під розписку керівнику підприємства або уповноваженій ним особі з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк, за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) у разі необхідності відновлення підприємством втрачених документів або обґрунтованої потреби в додатковому часі для надання документів, визначених у запиті посадової особи митного органу; 2) у разі необхідності проведення митної експертизи; 3) у разі необхідності проведення зустрічної звірки; 4) у разі необхідності отримання інформації від інших державних органів України або уповноважених органів іноземних держав. |
||
326. |
12. Зупинення документальної виїзної (планової чи позапланової) перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення підприємству або його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про зупинення такої перевірки. При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення підприємством втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур. |
12. Зупинення документальної виїзної (планової чи позапланової) перевірки перериває перебіг строку проведення перевірки в разі вручення під розписку керівнику підприємства або уповноваженому ним особі або надіслання підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії наказу про зупинення такої перевірки. При цьому перевірка може бути зупинена на загальний строк, що не перевищує 30 робочих днів, а в разі необхідності проведення митної експертизи, отримання інформації від інших державних органів України або уповноважених органів іноземних держав, завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки, відновлення підприємством втрачених документів перевірка може бути зупинена на строк, необхідний для завершення таких процедур. |
||
327. |
13. Рішення про зупинення та поновлення документальної перевірки підприємства приймає керівник митного органу за письмовим поданням посадової особи, що проводить таку перевірку, або за обґрунтованим зверненням підприємства, діяльність якого перевіряється. |
13. Рішення про зупинення та поновлення документальної перевірки підприємства приймає керівник митного органу або особа, яка його заміщує, за письмовим поданням посадової особи, що проводить таку перевірку, або за обґрунтованим зверненням підприємства, що перевіряється. |
||
328. |
14. Посадовим особам митного органу, уповноваженим на проведення перевірки, забороняється перебувати на території підприємства у проміжку часу між датою зупинення та датою відновлення перевірки. |
-104- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Викласти в наступній редакції частину 3 статті 60: «Документальна планова виїзна перевірка одного й того самого підприємства може проводитись не частіше одного разу на рік». | Відхилено . Запропонована редакція не дає переваги уповноваженим економічним операторам перед іншими суб’єктами господарювання, що не відповідає суті поняття «уповноважений економічний оператор». |
14. Посадовим особам митного органу, уповноваженим на проведення перевірки, забороняється перебувати на території підприємства в період зупинення перевірки, крім випадків, коли виникає необхідність у знятті або заміні митного забезпечення, накладеного відповідно до пункту 14 частини першої статті 63 цього Кодексу. Стаття 63. Права та обов’язки посадових осіб митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок 1. Посадовим особам митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки для з’ясування питань, пов’язаних з перевіркою, надається право: 1) здійснювати перевірку грошових, фінансових і бухгалтерських документів, звітів, контрактів, декларацій, калькуляцій, інших документів, які можуть бути пов’язаними з операціями з увезення (пересилання) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території вільної митної зони, у тому числі інформацію, необхідну для з’ясування питань перевірки, яка є в розпорядженні підприємства, що перевіряється, в електронному вигляді; 2) отримувати безоплатно від підприємств, що перевіряються, інформацію, пояснення, письмові довідки з питань, що виникають під час проведення перевірки, копії документів, засвідчені підписом керівника підприємства або вповноваженою ним особою та скріплені печаткою (за наявності); 3) проводити огляд виробничих, складських, торговельних та інших приміщень підприємства, що перевіряється, з відображенням результатів такого огляду у відповідному акті; 4) відбирати проби та/або зразки товарів, якщо є така можливість; 5) проводити у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, контрольні аналізи сировини, матеріалів і готової продукції, контрольні запуски у виробництво сировини й матеріалів, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися підприємством, що перевіряється, у виробництві готової продукції, виготовленої із сировини й матеріалів, поміщених у відповідний митний режим, або призначати проведення зазначених вище дій уповноваженими експертами, здійснювати контрольні обміри обсягів будівельних, монтажних, ремонтних та інших робіт; 6) проводити зустрічні звірки на підприємствах; 7) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємства, що перевіряється, припинення дій, що перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами митних органів; 8) вимагати від керівників підприємства, що перевіряється, проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися цим підприємством разом із товарами, які були поміщені у відповідний митний режим, бути присутніми при її проведенні, а в разі відмови від проведення такої інвентаризації – звертатися до суду в установленому законом порядку із вимогою зобов’язати підприємство, що перевіряється, до проведення зазначеної інвентаризації; 9) у випадку недопущення посадових осіб митних органів до проведення огляду територій та виробничих, складських, торговельних та інших приміщень, здійснення контрольних аналізів, визначених у цій статті, звертатися до суду з заявою про зупинення видаткових операцій підприємства на рахунках такого підприємства шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого підприємства, що знаходяться у банку (крім операцій з видачі заробітної плати, сплати митних платежів та інших податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов’язань підприємства); 10) складати протоколи про порушення митних правил в порядку, визначеному законом. 11) визначати суми податкових зобов’язань підприємства в порядку, визначеному цим Кодексом; 12) отримувати від страхових компаній та банківських установ інформацію в порядку та обсягах, визначених законом; 13) користуватися у службових справах засобами зв’язку, які належать підприємствам, що перевіряються, з дозволу посадових осіб цих підприємств; 14) накладати на час з’ясування питань, які підлягають перевірці, митне забезпечення на комп’ютери, сейфи (шафи), архіви та інші місця, де зберігаються документи, у тому числі в електронному вигляді, необхідні для проведення перевірки, а також на складські, виробничі, торговельні приміщення, якщо існує вірогідність несанкціонованого вилучення, знищення, підміни, зміни стану або якісних характеристик товарів, які знаходяться в цих приміщеннях, що може мати вплив на прийняття рішення за результатами перевірки. 15) інші права, передбачені цим Кодексом та законами України. 2. Посадові особи митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки підприємства зобов'язані: 1) проводити перевірку відповідно до її програми, що затверджується наказом відповідного митного органу про призначення перевірки; 2) поважати права та законні інтереси працівників підприємства, що перевіряється, не допускати заподіяння зазначеному підприємству шкоди неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю; 3) не порушувати нормального режиму роботи підприємства, що перевіряється; 4) використовувати будь-яку інформацію, отриману під час проведення перевірки, виключно у митних цілях; 5) не розголошувати інформацію, яка була отримана під час проведення перевірки і становить державну, банківську або комерційну таємницю, що охороняється законом; 6) надавати, на вимогу посадових осіб підприємства, що перевіряється, необхідну інформацію щодо положень законодавства, які стосуються питань перевірки; 7) забезпечувати збереження документів, отриманих та складених у ході перевірки, не розголошувати їх зміст без згоди підприємства, що перевіряється, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом; 8) інформувати посадових осіб підприємства, що перевіряється, про їх права та обов’язки під час проведення митного контролю після випуску товарів, у тому числі про призначення та проведення експертизи (дослідження), взятті проб та зразків; 9) видати керівнику підприємства, що перевіряється, або особі, яка його заміщує, примірник акта або довідки, складених за результатами перевірки. 10) виконувати інші обов’язки, передбачені цим Кодексом та іншими законами України. |
-105- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. «Викласти в наступній редакції частину 5 статті 60: «Право на проведення документальної планової перевірки підприємства надається лише у випадку, коли керівнику цього підприємства не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки». | Відхилено . Відміна запропонованої редакції від редакції, прийнятої у першому читанні, – у відсутності слів «або уповноваженій ним особі». Кодексом повинна бути передбачена можливість вручення повідомлення не тільки особисто керівникові підприємства, а й, у разі його відсутності, – іншій особі. | |||
-106- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У частині п’ятій статті 60 слова «надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення» замінити словами «підприємством отримано поштовим відправленням з повідомленням про вручення»; | Відхилено . З моменту отримання листа підприємством до отримання митним органом повідомлення про його вручення може пройти значний час, який унеможливить проведення перевірки у строки, встановлені наказом. | |||
-107- Кінах А.К. В підпункті 2 частини 6 статті 60 виключити слово «можливе». | Відхилено . Факт порушення підприємством вимог законодавства може бути достеменно встановлений тільки перевіркою повідомлення. | |||
-108- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Пункт 2) частини шостої викласти у наступній редакції: „2) внаслідок перевірок інших підприємств виявлено факти, які свідчать про порушення підприємством вимог законодавства з митної справи, якщо підприємство не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит митного органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту; отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні». | Відхилено . Проведення перевірки не іншому підприємстві – це не єдине джерело отримання інформації про можливе порушення даним підприємством вимог законодавства з питань митної справи. Крім того, отримання на письмовий запит пояснень та документів, що їх підтверджують, - це вже, по суті, і є перевірка. | |||
-109- Шпенов Д.Ю. Пункт «4)» частини шостої статті 60 виключити. | Відхилено . Реорганізація юридичної особи і особливо її банкрутство можуть унеможливити донарахування недоплачених сум митних платежів. | |||
-110- Шпенов Д.Ю. Частину сьому статті 60 викласти в такій редакції: «7. Гранична тривалість планової виїзної документальної перевірки становить від 10 днів (для суб'єктів малого підприємництва) до 30 днів (для великих платників податків), а гранична тривалість позапланової перевірки від 5 ( для суб'єктів малого підприємництва) до15 днів (для великих платників податків).». | Відхилено . Митний кодекс не поділяє суб’єктів господарювання на великих та малих платників податків. У ньому відсутнє й таке поняття, як «суб’єкт малого підприємництва». Сума митних платежів, яку декларант зобов’язаний сплатити до державного бюджету, залежть виключно від митної вартості імпортованих (експортованих) ним товарів. Виходячи з цього, встановлена частиною 7 статті 60 тривалість документальної виїзної перевірки відповідає максимальному строку, встановленому пунктом 82.1 статті 82 Податкового кодексу України. | |||
-111- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. «Викласти в наступній редакції частину 7 статті 60: «Тривалість документальної виїзної перевірки не повинна перевищувати 60 робочих днів. У зазначений строк не включається: - період часу між врученням керівнику підприємства, що перевіряється, або уповноваженому представнику письмової вимоги про надання документів та відомостей, необхідних для з’ясування питань перевірки, та поданням таких документів та відомостей; - час, необхідний для відновлення втрачених, пошкоджених або достроково знищених документів, необхідних для з’ясування питань перевірки, у випадках, передбачених Податковим кодексом України; - час, необхідний для відновлення бухгалтерського обліку, у випадку виявлення невідповідності різного роду показників у документах бухгалтерського обліку та/або фінансової звітності; - час, необхідний для складення акту (довідки) про результати перевірки». | Враховано редакційно . | |||
-112- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. В частині 8 цифру «10» замінити цифрою «30». | Відхилено . Встановлений частиною 8 статті 60 строк продовження документальної виїзної перевірки відповідає максимальному строку, встановленому пунктом 82.1 статті 82 Податкового кодексу України. | |||
-113- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У пункті 4 частини восьмої статті 60 слова «у строк, визначений у такому запиті» виключити; | Враховано . | |||
-114- Кармазін Ю.А. Частину дев’яту викласти в наступній редакції: «Документальні виїзні перевірки (планова та позапланова), а також продовження строків їх проведення проводяться на підставі наказу відповідного митного органу з урахуванням обставин і підстав, установлених цим Кодексом.». | Враховано редакційно у новій частині 1 статті 60. | |||
-115- Кінах А.К. В частині 10 статті 60 виключити слова „або наявності адміністративної справи про порушення митних правил стосовно посадової особи цього підприємства». | Відхилено . Результати розгляду зазначеної справи можуть мати значення для перевірки. | |||
-116- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Частину 10 статті 60 викласти у наступній редакції: «Встановлені цією статтею строки, підстави та порядок проведення документальних виїзних перевірок підприємств, не поширюється на перевірки, що проводяться за заявою самого підприємства, уповноважених економічних операторів (у тому числі на підприємствах, які звернулися для отриманням такого статусу), підприємств, які здійснюють електронне декларування, або у разі проведення перевірки відповідно до кримінально-процесуального законодавства у разі порушення кримінальної справи, наявності адміністративної справи про порушення митних правил стосовно посадової особи цього підприємства». | Враховано редакційно . | |||
-117- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У статті 60 частину одинадцяту викласти у наступній редакції: „11. Документальну виїзну (планову чи позапланову) перевірку підприємства може бути зупинено наказом відповідного митного органу, копія якого не пізніше наступного робочого дня вручається підприємству або його уповноваженому представнику під розписку, з подальшим поновленням її проведення на невикористаний строк, за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) у разі необхідності відновлення підприємством втрачених документів або обґрунтованої необхідності додаткового часу для надання документів, визначених у запиті посадової особи митного органу; 2) у разі необхідності проведення експертизи; 3) у разі необхідності проведення зустрічної звірки; 4) у разі необхідності отримання інформації від інших державних або іноземних органів; 5) у разі необхідності завершення розгляду судом позовів з питань, пов’язаних з предметом перевірки.». | Враховано редакційно . | |||
-118- Кармазін Ю.А. У тексті статті 60 слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту термін «підприємство» означає будь-яку юридичну особу, а також громадянина, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. | |||
-119- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. && Доповнити проект статтею 60-1 наступного змісту: «Стаття 60-1. Здійснення митними органами під час проведення виїзної документальної перевірки підприємства дій, спрямованих на з’ясування законності переміщення товарів через митний кордон України 1. Посадові особи митного органу під час проведення планової та позапланової виїзної документальної перевірки підприємства здійснюють перевірку: 1) наявності на товарах та/або їх упаковці спеціальних марок (маркування), ідентифікаційних знаків та інших засобів позначень товарів, що використовуються згідно з вимогами законодавства, для підтвердження дотримання вимог законодавства з питань митної справи при ввезенні товарів на митну територію України та їх належного митного оформлення; 2) наявності в фінансово-господарських документах підприємства, що перевіряється, інформації, яка свідчить про митне оформлення товарів, якщо відповідно до вимог законодавства наявність такої інформації в зазначених документах є обов’язковою при обігу товарів на митній території України; 3) наявності дозвільних документів щодо товарів, якщо їх наявність передбачена вимогами законодавства та є однією з умов завершення митного оформлення товарів при їх ввезенні на митну територію України. 2. Відсутність на товарах та/або їх упаковці спеціальних марок (маркування), ідентифікаційних знаків, інших засобів позначень товарів або відсутність у фінансово-господарських документах підприємства, що перевіряється, інформації, яка свідчить про митне оформлення товарів, або недостовірність такої інформації, а також ненадання відповідних документів посадовій особі митного органу під час проведення планової та позапланової виїзної документальної перевірки підприємства або відсутність дозвільних документів щодо товарів уважається підтвердженням факту порушення вимог законодавства, в тому числі переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем, недекларування товарів тощо, якщо підприємство, що перевіряється, в 20-денний строк не доведе протилежне. 3. У разі наявності фактів, викладених в частині другій цієї статті, посадові особи митного органу, які проводять перевірку, за рішенням керівника цього органу здійснюють тимчасове затримання товарів. 4. Про тимчасове затримання товарів складається протокол, до якого додається детальний опис товарів, що затримуються, з зазначенням їх найменування, кількості, характеристик, індивідуальних ознак тощо. 5. Протокол та опис підписуються посадовою особою митного органу, яка здійснює перевірку, особою, у якої виявлено товари, що затримуються, або її представником, а також понятими, які залучаються в порядку, визначеному цим Кодексом. 6. Копія протоколу з описом вручається особі, у якої виявлено товари, що затримуються, або її представнику. 7. В разі відмови особи, у якої виявлено товари, що затримуються, або її представника від підписання протоколу та опису або від отримання їх копій у протоколі робиться відповідний запис. 8. Форма рішення керівника митного органу про тимчасове затримання товарів, протоколу тимчасового затримання та опису визначається Кабінетом Міністрів України. 9. Тимчасово затримані товари в установленому порядку поміщаються на склад митного органу, де зберігаються протягом часу, необхідного для повного з’ясування обставин їх увезення на митну територію України. 10. У разі подання особою, у якої виявлено тимчасово затримані товари, або її представником до митного органу протягом 20 днів від дня тимчасового затримання товарів аргументованих документальних доказів законності ввезення таких товарів на митну територію України, зазначені товари повертаються їх власнику в порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Плата за зберігання таких товарів на складі митного органу не справляється. 11. У разі виявлення обставин, викладених у частині другій цієї статті, тимчасове затримання товарів може не проводитись у разі надання особою, у якої виявлено такі товари, відповідних гарантій сплати податків, а також штрафів та пені, розмір яких визначається згідно з цим Кодексом та іншими законами України, за винятком випадків, коли згідно з законодавством зазначені товари є забороненими до ввезення на митну територію України або законодавством по відношенню до цих товарів установлено кількісні обмеження щодо їх імпорту на митну територію України. 12. Порядок та форма надання гарантій, передбачених частиною одинадцятою цієї статті, визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі митної справи. 13. У разі ненадання митному органу протягом 20 робочих днів аргументованих документальних доказів законності ввезення товарів на митну територію України сума гарантій з урахуванням штрафів та пені без оформлення вантажної митної декларації перераховуються митним органом до державного бюджету, а у разі відсутності таких доказів уживаються заходи, передбачені цим Кодексом. 14. Для розрахунку сум штрафів та пені при визначенні суми гарантії кількість податкових періодів, установлених законодавством для відповідних видів податків, обраховується, виходячи з дати оприбуткування товарів по бухгалтерському обліку підприємства до моменту надання гарантій, передбачених цією статтею. 15. У разі встановлення під час проведення виїзної документальної перевірки підприємства обставин, зазначених у частині другій цієї статті, у тому числі за відсутності товарів унаслідок їх реалізації, знищення, передачі на відповідальне зберігання тощо, митний орган розглядає дані товари як такі, що перебувають під митним контролем, та самостійно визначає податкове зобов’язання підприємства без складання митної декларації. Порядок визначення митними органами податкових зобов’язань у таких випадках визначається Кабінетом Міністрів України». | Відхилено . У запропонованій статті фактично йдеться про виявлення та документування порушень митних правил. Ця процедура детально регламентована розділом ХІХ проекту. Крім того, механізм маркування товарів спеціальними марками або ідентифікаційними знаками в Україні на сьогодні відсутній. | |||
-120- Хомутиннік В.Ю. З метою дотримання логічної структури глави 7 статтю 63 розташувати після статті 60, виклавши її у такій редакції: «Стаття 63. Права та обов’язки посадових осіб митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок 1. Посадовим особам митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки для з’ясування питань, пов’язаних з перевіркою, надається право: 1) здійснювати перевірку грошових, фінансових і бухгалтерських документів, звітів, контрактів, декларацій, калькуляцій, інших документів, які можуть бути пов’язаними з операціями з увезення (пересилання) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території вільної митної зони, у тому числі інформацію, необхідну для з’ясування питань перевірки, яка є в розпорядженні підприємства, що перевіряється, в електронному вигляді; 2) отримувати безоплатно від підприємств, що перевіряються, інформацію, пояснення, письмові довідки з питань, що виникають під час проведення перевірки, копії документів, засвідчені підписом керівника підприємства або вповноваженою ним особою та скріплені печаткою (за наявності); 3) проводити огляд виробничих, складських, торговельних та інших приміщень підприємства, що перевіряється, з відображенням результатів такого огляду у відповідному акті; 4) відбирати проби та/або зразки товарів, якщо є така можливість; 5) проводити у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, контрольні аналізи сировини, матеріалів і готової продукції, контрольні запуски у виробництво сировини й матеріалів, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися підприємством, що перевіряється, у виробництві готової продукції, виготовленої із сировини й матеріалів, поміщених у відповідний митний режим, або призначати проведення зазначених вище дій уповноваженими експертами, здійснювати контрольні обміри обсягів будівельних, монтажних, ремонтних та інших робіт; 6) проводити зустрічні звірки на підприємствах; 7) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємства, що перевіряється, припинення дій, що перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами митних органів; 8) вимагати від керівників підприємства, що перевіряється, проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися цим підприємством разом із товарами, які були поміщені у відповідний митний режим, бути присутніми при її проведенні, а в разі відмови від проведення такої інвентаризації – звертатися до суду в установленому законом порядку із вимогою зобов’язати підприємство, що перевіряється, до проведення зазначеної інвентаризації; 9) у випадку недопущення посадових осіб митних органів до проведення огляду територій та виробничих, складських, торговельних та інших приміщень, здійснення контрольних аналізів, визначених у цій статті, звертатися до суду з заявою про зупинення видаткових операцій підприємства на рахунках такого підприємства шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого підприємства, що знаходяться у банку (крім операцій з видачі заробітної плати, сплати митних платежів та інших податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов’язань підприємства); 10) складати протоколи про порушення митних правил в порядку, визначеному законом. 11) визначати суми податкових зобов’язань підприємства в порядку, визначеному цим Кодексом; 12) отримувати від страхових компаній та банківських установ інформацію в порядку та обсягах, визначених законом; 13) користуватися у службових справах засобами зв’язку, які належать підприємствам, що перевіряються, з дозволу посадових осіб цих підприємств; 14) накладати на час з’ясування питань, які підлягають перевірці, митне забезпечення на комп’ютери, сейфи (шафи), архіви та інші місця, де зберігаються документи, у тому числі в електронному вигляді, необхідні для проведення перевірки, а також на складські, виробничі, торговельні приміщення, якщо існує вірогідність несанкціонованого вилучення, знищення, підміни, зміни стану або якісних характеристик товарів, які знаходяться в цих приміщеннях, що може мати вплив на прийняття рішення за результатами перевірки. 15) інші права, передбачені цим Кодексом та законами України. 2. Посадові особи митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки підприємства зобов'язані: 1) проводити перевірку відповідно до її програми, що затверджується наказом відповідного митного органу про призначення перевірки; 2) поважати права та законні інтереси працівників підприємства, що перевіряється, не допускати заподіяння зазначеному підприємству шкоди неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю; 3) не порушувати нормального режиму роботи підприємства, що перевіряється; 4) використовувати будь-яку інформацію, отриману під час проведення перевірки, виключно у митних цілях; 5) не розголошувати інформацію, яка була отримана під час проведення перевірки і становить державну, банківську або комерційну таємницю, що охороняється законом; 6) надавати, на вимогу посадових осіб підприємства, що перевіряється, необхідну інформацію щодо положень законодавства, які стосуються питань перевірки; 7) забезпечувати збереження документів, отриманих та складених у ході перевірки, не розголошувати їх зміст без згоди підприємства, що перевіряється, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом; 8) інформувати посадових осіб підприємства, що перевіряється, про їх права та обов’язки під час проведення митного контролю після випуску товарів, у тому числі про призначення та проведення експертизи (дослідження), взятті проб та зразків; 9) видати керівнику підприємства, що перевіряється, або особі, яка його заміщує, примірник акта або довідки, складених за результатами перевірки. 10) виконувати інші обов’язки, передбачені цим Кодексом та іншими законами України». | Враховано . | |||
329. |
Стаття 61. Проведення зустрічних звірок |
Стаття 61. Проведення зустрічних звірок |
||
330. |
1. Посадові особи митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок підприємств з метою з’ясування питань перевірки мають право проводити зустрічні звірки. |
1. Посадові особи митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок підприємств з метою з’ясування питань перевірки мають право проводити зустрічні звірки. |
||
331. |
2. Підставою для проведення зустрічної звірки є потреба у перевірці відомостей, отриманих від особи, безпосередньо або опосередковано залученої до операцій з товарами, переміщеними товарів через митний кордон України, в тому числі ввезеними на територію вільної митної зони або вивезеними з цієї території, чи від будь-якої іншої особи, яка може володіти документами та даними, необхідними для прийняття рішення за результатами перевірки, якщо така особа не надасть пояснень та необхідних документальних підтверджень на обов’язковий письмовий запит митного органу протягом трьох робочих днів з дати отримання запиту. |
-121- Хомутиннік В.Ю. У частині 2 статті 61 слово «товарів» після слова «переміщеними» виключити. | Враховано . |
2. Підставою для проведення зустрічної звірки є потреба у перевірці відомостей, отриманих від особи, безпосередньо або опосередковано залученої до операцій з товарами, переміщеними через митний кордон України, в тому числі ввезеними на територію вільної митної зони або вивезеними з цієї території, чи від будь-якої іншої особи, яка може володіти документами та даними, необхідними для прийняття рішення за результатами перевірки, якщо така особа не надасть пояснень та необхідних документальних підтверджень на обов’язковий письмовий запит митного органу протягом трьох робочих днів з дати отримання запиту. |
332. |
3. Під час зустрічної звірки перевіряється дотримання вимог законодавства під час здійснення зовнішньоторговельних операцій та інформація, яка міститься у митній декларації, декларації митної вартості, визначення виду та обсягу операцій з товарами й розрахунків за них, що здійснювались, для з’ясування їх реальності та достовірності шляхом проведення документальної перевірки на підприємстві, що мало договірні відносини з підприємством, що перевіряється. |
-122- Хомутиннік В.Ю. Частину 3 статті 61 викласти у такій редакції: «3. Під час зустрічної звірки перевіряється дотримання вимог законодавства при здійсненні зовнішньоторговельних операцій, інформація, яка міститься у митній декларації, декларації митної вартості, а також вид та обсяг операцій з товарами й розрахунків за них, що здійснювались, для з’ясування їх реальності та достовірності». | Враховано . |
3. Під час зустрічної звірки перевіряється дотримання вимог законодавства при здійсненні зовнішньоторговельних операцій, інформація, яка міститься у митній декларації, декларації митної вартості, а також вид та обсяг операцій з товарами й розрахунків за них, що здійснювались, для з’ясування їх реальності та достовірності. |
-123- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Частину 3 статті 61 викласти в наступній редакції: «Під час зустрічної звірки перевіряється дотримання вимог законодавства під час здійснення зовнішньоторговельних операцій та інформація, яка міститься у митній декларації, декларації митної вартості, визначення виду та обсягу операцій з товарами й розрахунків за них, що здійснювались, для з’ясування їх реальності та достовірності шляхом проведення документальної перевірки на підприємстві, що перебувало у правових відносинах з підприємством, що перевіряється» | Враховано редакційно . | |||
333. |
4. Результати зустрічної звірки можуть бути використані виключно для підтвердження або спростування інформації, що міститься у митній декларації, декларації митної вартості, а також доданих до них комерційних та інших документів. |
4. Результати зустрічної звірки можуть бути використані виключно для підтвердження або спростування інформації, що міститься у митній декларації, декларації митної вартості, а також доданих до них комерційних та інших документів. |
||
334. |
5. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. |
-124- Пінчук А.П. У частині 5 статті 61 слова «Кабінетом Міністрв України» замінити словами «міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи». | Враховано . |
5. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. |
335. |
6. За результатами зустрічної звірки складається довідка, яка у десятиденний строк після завершення звірки надається для підписання керівнику підприємства, у якому вона проводилася звірка. |
-125- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. В частині 6 статті 61 слово «вона» виключити». | Враховано . |
6. За результатами зустрічної звірки складається довідка, яка у десятиденний строк після завершення звірки надається для підписання керівнику підприємства, на якому проводилася звірка. |
-126- Кармазін Ю.А. У тексті статті 61 слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту підприємство – це будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. | |||
-127- Шпенов Д.Ю. Статтю 61 статтю виключити. | Відхилено . Проведення зустрічних звірок є необхідною складовою процедури документальної перевірки. Аналогічні норми містяться у пункті 73.5. статті 73 Податкового кодексу України. | |||
-128- Кінах А.К. Статтю 61 викласти в такій редакції: „Стаття 61. Проведення зустрічних звірок 1. Посадові особи митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок підприємств з метою з’ясування питань перевірки мають право проводити зустрічні звірки у особи, безпосередньо або опосередковано залученої до операцій з товарами, переміщеними через митний кордон України, в тому числі ввезеними на територію вільної митної зони або вивезеними з цієї території, чи у будь-якої іншої особи, яка може володіти документами та даними, необхідними для прийняття рішення за результатами перевірки підприємства. 2. Зустрічною звіркою вважається співставлення інформації підприємства, яка міститься у митній декларації, декларації митної вартості, а також доданих до них комерційних та інших документів, з відомостями особи, що мало договірні відносини з підприємством. 3. Підставою для проведення зустрічної звірки є обґрунтована необхідність з'ясування реальності та достовірності інформації стосовно виду, обсягу, вартості операцій з товарами, переміщеними через митний кордон України, в тому числі ввезеними на територію вільної митної зони або вивезеними з цієї території. 4. Зустрічна звірка проводиться шляхом направлення митним органом обов’язкового письмового запиту. 5. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. 6. За результатами зустрічної звірки складається довідка, яка у десятиденний строк після завершення звірки надається для підписання керівнику або іншій уповноваженій особі підприємства, у якому вона проводилася звірка». | Враховано редакційно . | |||
-129- Шпенов Д.Ю. Статтю 61 викласти в такій редакції: «Стаття 61. Проведення зустрічних звірок 1. Посадові особи митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок підприємств з метою з’ясування питань перевірки мають право проводити зустрічні звірки. 2. Підставою для проведення зустрічної звірки є потреба у перевірці відомостей, отриманих від особи, залученої до операцій з товарами, переміщеними товарів через митний кордон України, в тому числі ввезеними на територію вільної митної зони або вивезеними з цієї території, чи від будь-якої іншої особи, відносно якої встановлені факти, що вона володіє документами та даними, необхідними для прийняття рішення за результатами перевірки. 3. Під час зустрічної звірки перевіряється дотримання вимог законодавства під час здійснення зовнішньоторговельних операцій та інформація, яка міститься у митній декларації, декларації митної вартості, визначення виду та обсягу операцій з товарами й розрахунків за них, що здійснювались, для з’ясування їх реальності та достовірності шляхом проведення документальної перевірки на підприємстві, що мало договірні відносини з підприємством, що перевіряється. 4. Результати зустрічної звірки можуть бути використані виключно для підтвердження або спростування інформації, що міститься у митній декларації, декларації митної вартості, а також доданих до них комерційних та інших документів. 5. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. 6. За результатами зустрічної звірки складається довідка, яка у десятиденний строк після завершення звірки надається для підписання керівнику підприємства, у якому вона проводилася звірка.» | Враховано редакційно . | |||
336. |
Стаття 62. Умови допуску посадових осіб митних органів до проведення документальних (планових чи позапланових) виїзних перевірок та зустрічних звірок |
-130- Кармазін Ю.А. У тексті статті 62 слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту підприємство – це будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. |
Стаття 62. Умови допуску посадових осіб митних органів до проведення документальних (планових чи позапланових) виїзних перевірок та зустрічних звірок |
337. |
1. Посадові особи митного органу мають право приступити до проведення документальної (планової чи позапланової) виїзної перевірки підприємства, а також зустрічної звірки на підприємстві, за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред’явлення керівнику відповідного підприємства або уповноваженому ним представнику під розписку посвідчення на право проведення перевірки, в якому зазначається дата його видачі, назва митного органу, мета проведення перевірки, вид (планова або позапланова) та підстави її проведення, дати початку та закінчення перевірки, посади, спеціальні звання та прізвища посадових осіб митних органів, які проводитимуть перевірку. |
-131- Хомутиннік В.Ю. У статті 62 слова «уповноважений ним представник» в усіх відмінках замінити словами «уповноважена ним особа» у відповідних відмінках. | Враховано . |
1. Посадові особи митного органу мають право приступити до проведення документальної (планової чи позапланової) виїзної перевірки підприємства, а також зустрічної звірки на підприємстві, за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред’явлення керівнику відповідного підприємства або уповноваженій ним особі під розписку посвідчення на право проведення перевірки, в якому зазначається дата його видачі, назва митного органу, мета проведення перевірки, вид (планова або позапланова) та підстави її проведення, дати початку та закінчення перевірки, посади, спеціальні звання та прізвища посадових осіб митних органів, які проводитимуть перевірку. |
338. |
2. Посвідчення на право проведення перевірки є дійсним за умови наявності підпису керівника митного органу, скріпленого печаткою митного органу. |
2. Посвідчення на право проведення перевірки є дійсним за умови наявності підпису керівника митного органу, скріпленого печаткою митного органу. |
||
339. |
3. Непред’явлення керівнику підприємства або уповноваженому ним представнику посвідчення на право проведення перевірки або його пред’явлення з порушенням вимог, установлених частинами першою та другою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб митного органу до проведення перевірки. |
3. Непред’явлення керівнику підприємства або уповноваженій ним особі посвідчення на право проведення перевірки або його пред’явлення з порушенням вимог, установлених частинами першою та другою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб митного органу до проведення перевірки. |
||
340. |
4. Відмова керівника підприємства або уповноважених ним представників у допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені у частині третій цієї статті, не дозволяється. |
-132- Хомутиннік В.Ю. Частину 4 статті 62:викласти у такій редакції: «4. Недопущення посадових осіб митного органу до проведення перевірки з інших підстав, ніж ті, що визначені у частині третій цієї статті, не дозволяється». | Враховано . |
4. Недопущення посадових осіб митного органу до проведення перевірки з інших підстав, ніж ті, що визначені у частині третій цієї статті, не дозволяється. |
341. |
5. При пред’явленні посвідчення на право проведення перевірки керівник підприємства або вповноважений ним представник розписується у посвідченні із зазначенням свого прізвища, ім’я, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення. |
5. При пред’явленні посвідчення на право проведення перевірки керівник підприємства або уповноважена ним особа розписується у посвідченні із зазначенням свого прізвища, ім’я, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення. |
||
342. |
6. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженого ним представника розписатися в посвідченні на право проведення перевірки, посадовими особами митного органу складається акт, який засвідчує факт відмови. Акт про відмову від підпису у посвідченні на право проведення перевірки є підставою для початку проведення такої перевірки. |
6. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи розписатися в посвідченні на право проведення перевірки, посадовими особами митного органу складається акт, який засвідчує факт відмови. Акт про відмову від підпису у посвідченні на право проведення перевірки є підставою для початку проведення такої перевірки. |
||
343. |
7. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженого ним представника від допуску посадових осіб митного органу до проведення перевірки складається акт. |
7. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи від допуску посадових осіб митного органу до проведення перевірки складається акт. |
||
344. |
8. Проведення митними органами перевірок не повинно порушувати нормального режиму роботи підприємств. |
-133- Хомутиннік В.Ю. Частину 8 статті 62 виключити як таку, що дублює пункт 3 частини 2 статті 63. | Враховано . | |
-134- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину 8 статті 62 після слова «перевірок» доповнити словами «та зустрічних звірок». | Відхилено у зв’язку з виключенням частини 8. | |||
345. |
Стаття 63. Права та обов’язки посадових осіб митних органів під час проведення документальних виїзних перевірок |
-135- Кармазін Ю.А. У тексті статті 63 слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту підприємство – це будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. | |
346. |
1. Посадовим особам митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки для з’ясування питань, пов’язаних з перевіркою, надається право: |
|||
347. |
1) здійснювати перевірку грошових, фінансових і бухгалтерських документів, звітів, контрактів, декларацій, калькуляцій, інших документів які можуть мати відношення до операцій з увезення (пересилання) товарів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території спеціальної митної зони, у тому числі інформацію, необхідну для з’ясування питань перевірки, яка є в розпорядженні підприємства, що перевіряється, в електронному вигляді; |
-136- Шпенов Д.Ю. Пункт 1 частини першої статті 63 викласти в такій редакції: «1) здійснювати перевірку грошових, фінансових і бухгалтерських документів, звітів, контрактів, декларацій, калькуляцій, інших документів, які містять інформацію, необхідну для з’ясування питань перевірки; «. | Враховано редакційно . | |
348. |
2) отримувати безоплатно від підприємств, що перевіряються, інформацію, пояснення, письмові довідки з питань, що виникають під час проведення перевірки, копії документів, засвідчені підписом керівника підприємства або вповноваженою ним особою та скріплені печаткою (за наявності); |
-137- Кінах А.К. В частині 1 статті 63 підпункт 2 доповнити словами „які свідчать про порушення митного законодавства»; | Відхилено . Свідчать документи та відомості про порушення митного законодавства чи ні – це як раз і повинна з’ясувати перевірка. | |
349. |
3) проводити огляд виробничих, складських, торговельних та інших приміщень підприємства, що перевіряється, з відображенням результатів такого огляду у відповідному акті; |
-138- Шпенов Д.Ю. Пункт 3 частини 1статті 63 виключити. | Відхилено . Огляд приміщень підприємства – це одна з форм митного контролю (див. пункт 5 статті 50 проекту). | |
350. |
4) відбирати проби та/або зразки товарів, якщо є така можливість; |
|||
351. |
5) проводити у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, контрольні аналізи сировини, матеріалів і готової продукції, контрольні запуски у виробництво сировини й матеріалів, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися підприємством, що перевіряється, у виробництві готової продукції, виготовленої із сировини й матеріалів, поміщених у відповідний митний режим, або призначати проведення зазначених вище дій уповноваженими експертами; |
-139- Шпенов Д.Ю. Пункт 5 частини першої статті 63 викласти в такій редакції: «5) проводити у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, контрольні аналізи сировини, матеріалів і готової продукції, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися підприємством, що перевіряється, у виробництві готової продукції, виготовленої із сировини й матеріалів, поміщених у відповідний митний режим, або призначати проведення зазначених вище дій уповноваженими експертами; «. | Враховано редакційно . | |
-140- Кінах А.К. В підпункті 5 частини першої статті 63 слова „контрольні запуски у виробництво сировини й матеріалів» виключити; | Відхилено . Контрольні запуски у виробництво сировини і матеріалів, що знаходяться під митним контролем, є одним зі способів перевірки дотримання митного режиму переробки на митній території. | |||
-141- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Пункт 5 частини 1 статті 63 викласти в наступній редакції: «здійснювати контрольні обміри обсягів будівельних, монтажних, ремонтних та інших робіт, проводити у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, контрольні аналізи сировини, матеріалів і готової продукції, контрольні запуски у виробництво сировини й матеріалів, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися підприємством, що перевіряється, у виробництві готової продукції, виготовленої із сировини й матеріалів, поміщених у відповідний митний режим, або призначати проведення зазначених вище дій уповноваженими експертами». | Враховано редакційно . | |||
352. |
6) проводити зустрічні звірки на підприємствах; |
|||
353. |
7) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємства, що перевіряється, припинення дій, що перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами митних органів; |
|||
354. |
8) вимагати від керівників підприємства, що перевіряється, проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, які перебували або перебувають під митним контролем чи використовувалися цим підприємством разом із товарами, які були поміщенні у відповідний митний режим, і розрахунків, бути присутніми при їх проведенні, а в разі відмови в проведенні таких інвентаризацій - звертатися до суду в установленому законом порядку із вимогою зобов’язати підприємство, що перевіряється, до проведення таких інвентаризацій; |
-142- Шпенов Д.Ю. Пункт 8 частини першої статті 63 виключити. | Відхилено . Проведення таких інвентаризацій є необхідним для перевірки законності використання товарів, які перебували або перебувають під митним контролем. | |
355. |
9) у випадку недопущення посадових осіб митних органів до проведення огляду територій та виробничих, складських, торговельних та інших приміщень, здійснення контрольних обмірів, контрольних аналізів, визначених у цій статті, звертатися до суду з заявою про зупинення видаткових операцій підприємства на рахунках такого підприємства шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого підприємства, що знаходяться у банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати митних платежів, а також визначених контролюючим органом грошових зобов’язань підприємства); |
-143- Шпенов Д.Ю. Пункт 9 частини першої статті 63 викласти в такій редакції: «9) у випадку неправомірного недопущення посадових осіб митних органів до проведення огляду територій та виробничих, складських, торговельних та інших приміщень, здійснення контрольних обмірів, контрольних аналізів, визначених у цій статті, звертатися до суду з заявою про зупинення видаткових операцій підприємства на рахунках такого підприємства шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого підприємства, що знаходяться у банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати митних платежів, а також визначених контролюючим органом грошових зобов’язань підприємства)». | Враховано редакційно . | |
-144- Кінах А.К. В підпункті 9 частини першої статті 63 слова „здійснення контрольних обмірів, контрольних аналізів, визначених у цій статті, « виключити; | Враховано частково . | |||
356. |
10) складати стосовно громадян та посадових осіб підприємств протоколи про порушення митних правил в порядку, визначеному законом; |
-145- Кармазін Ю.А. У пункті 10 частини першої статті 63: - слово «громадян» замінити на «працівників». - після слів «складати стосовно» доповнити словами «фізичних осіб - підприємців». | Враховано редакційно . | |
357. |
11) визначати суми податкових та грошових зобов’язань підприємства; |
-146- Кінах А.К. в підпункті 11 слово „грошових» виключити | Враховано редакційно . | |
358. |
12) отримувати від страхових компаній та банківських установ інформацію в порядку та обсягах, визначених законом; |
|||
359. |
13) користуватися у службових справах засобами зв’язку, які належать підприємствам, що перевіряються, з дозволу представників цих підприємств; |
-147- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. && «Пункт 1 статті 63 доповнити підпунктом: «14) накладати митне забезпечення на архіви, складські та торговельні приміщення, якщо це необхідно для з’ясування питань перевірки»; | Враховано редакційно . | |
-148- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. && Пункт 1 статті 63 доповнити підпунктом: «15) вчиняти дії, спрямовані на з’ясування законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території спеціальної митної зони; « Підпункт 14 пункту 1 статті 63 проекту вважати підпунктом 16». | Відхилено . Пропозиція є фактичним повтором норми пункту 10 статті 63. Право складати протоколи про порушення митних правил означає право вчиняти дії, спрямовані на з’ясування законності ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території спеціальної митної зони. | |||
360. |
14) інші права, передбачені цим Кодексом та законами України. |
|||
361. |
2. Посадові особи митних органів під час проведення документальної виїзної перевірки підприємства зобов'язані: |
|||
362. |
1) проводити перевірку відповідно до її програми, що затверджується наказом відповідного митного органу про призначення перевірки; |
|||
363. |
2) поважати права та законні інтереси працівників підприємства, що перевіряється, не допускати заподіяння зазначеному підприємству шкоди неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю; |
|||
364. |
3) не порушувати визначеного порядку роботи підприємства, що перевіряється; |
|||
365. |
4) використовувати будь-яку інформацію, отриману під час проведення перевірки, виключно у митних цілях; |
|||
366. |
5) не розголошувати конфіденційну інформацію, яка була отримана під час проведення перевірки і становить державну, банківську або комерційну таємницю, що охороняється законом; |
|||
367. |
6) надавати, на вимогу посадових осіб підприємства, що перевіряється, необхідну інформацію щодо положень законодавства, які стосуються питань перевірки; |
|||
368. |
7) забезпечувати збереження документів, отриманих та складених у ході перевірки, не розголошувати їх зміст без згоди підприємства, що перевіряється, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом; |
|||
369. |
8) інформувати посадових осіб підприємства, що перевіряється, про їх права та обов’язки під час проведення митного контролю після випуску товарів, у тому числі про призначення та проведення експертизи (дослідження), взятті проб та зразків; |
|||
370. |
9) видати керівнику підприємства, що перевіряється, або особі, яка його заміщує, примірник акта або довідки, складених за результатами перевірки. |
|||
371. |
10) виконувати інші обов’язки, передбачені цим Кодексом та іншими законами України. |
|||
372. |
Стаття 64. Права та обов’язки посадових осіб підприємства, що перевіряється, під час проведення документальних перевірок |
-149- Кармазін Ю.А. У тексті статті 64, слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами: "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту підприємство – це будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. |
Стаття 64. Права та обов’язки посадових осіб підприємства, що перевіряється, під час проведення документальних перевірок |
373. |
1. Посадові особи підприємства, що перевіряється, мають право: |
-150- Пінчук А.П. Частину 1 статті 64 доповнити новим пунктом 1 такого змісту: «1) вимагати від посадових осіб митного органу повідомлення підстав для проведення перевірки, а також пред’явлення посвідчення на право проведення перевірки». Пункти 1 - 10 вважати відповідно пунктами 2 - 11. | Враховано . |
1. Посадові особи підприємства, що перевіряється, мають право: 1) вимагати від посадових осіб митного органу повідомлення підстав для проведення перевірки, а також пред’явлення посвідчення на право проведення перевірки; |
-151- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину першу статті 64 доповнити пунктом в такій редакції: «1) вимагати від посадових осіб митного органу передбачених підстав для проведення перевірки, а також посвідчення на право проведення перевірки; | Враховано редакційно . | |||
374. |
1) надавати посадовим особам митного органу, які проводять перевірку, письмової заяви, зауваження, пояснення з питань, що стосуються перевірки; |
2) надавати посадовим особам митного органу, які проводять перевірку, письмові заяви, зауваження, пояснення з питань, що стосуються перевірки; |
||
375. |
2) запитувати у митних органів та отримувати від них інформацію щодо положень законодавства, що має відношення до питань перевірки; |
-152- Хомутиннік В.Ю. У пункті 2 частини 1 статті 64 слова «у митних органів» замінити словами «у посадових осіб митного органу». | Враховано . |
3) запитувати у посадових осіб митного органу та отримувати від них інформацію щодо положень законодавства, що має відношення до питань перевірки; |
376. |
3) надавати всі наявні у його розпорядженні документи та відомості, підтверджуючи процедури декларування та митного оформлення товарів до відповідного митного режиму, а також дотримання вимог законодавства з питань митної справи; |
4) надавати посадовим особам митного органу всі наявні у його розпорядженні документи та відомості, що підтверджують процедури декларування та митного оформлення товарів до відповідного митного режиму, а також дотримання вимог законодавства з питань митної справи; |
||
377. |
4) вимагати від посадових осіб митного органу перевірки відомостей та фактів, що можуть свідчити на користь підприємства; |
-153- Хомутиннік В.Ю. У пункті 4 частини 1 статті 64 слово «надавати» доповнити словами «посадовим особам митного органу», слово «підтверджуючи» замінити словами «що підтверджують». | Враховано . |
5) вимагати від посадових осіб митного органу перевірки відомостей та фактів, що можуть свідчити на користь підприємства; |
378. |
5) звертатися по митного органу, посадові особи якого проводять перевірку, з клопотанням щодо продовження строку подання документів, строку проведення перевірки; |
6) звертатися по митного органу, посадові особи якого проводять перевірку, з клопотанням щодо продовження строку подання документів, строку проведення перевірки; |
||
379. |
6) подавати письмові зауваження або заперечення до акта перевірки в разі незгоди з викладеними в ньому фактами та обставинами і вимагати розгляду цих зауважень або заперечень посадовими особами митних органів по суті та долучати їх до акта, що складається за результатами перевірки; |
7) подавати письмові зауваження або заперечення до акта перевірки в разі незгоди з викладеними в ньому фактами та обставинами і вимагати розгляду цих зауважень або заперечень посадовими особами митних органів по суті та долучати їх до акта, що складається за результатами перевірки; |
||
380. |
7) отримати у посадових осіб митного органу після закінчення перевірки примірник акту (довідки), що складається за результатами перевірки; |
8) отримати у посадових осіб митного органу після закінчення перевірки примірник акту (довідки), що складається за результатами перевірки; |
||
381. |
8) подавати письмові зауваження або заперечення до акта перевірки в разі незгоди з викладеними в ньому фактами та обставинами і вимагати розгляду цих зауважень або заперечень посадовими особами митних органів по суті та долучати їх до акта, що складається за результатами перевірки; |
-154- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Пункт 8 частини 1 статті 64 виключити, у зв’язку з чим пункти 9, 10 вважати підпунктами 8, 9 відповідно». | Враховано . | |
382. |
9) оскаржувати рішення, дії, бездіяльність посадових осіб митного органу в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України; |
-155- Хомутиннік В.Ю. Пункт 9 статті 64 викласти у такій редакції: «9) оскаржувати рішення, прийняте митним органом за результатами перевірки». | Враховано . |
9) оскаржувати рішення, прийняте митним органом за результатами перевірки; 10) складати розрахунок збитків та/або шкоди, заподіяних підприємству у зв’язку з проведенням документальної перевірки, та вимагати в установленому законом порядку відшкодування таких збитків та/або шкоди, а також долучати зазначений розрахунок до акта, що складається за результатами перевірки, як його невід’ємний додаток; |
-156- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину першу статті 64 доповнити пунктом в такій редакції: 12) складати розрахунок збитків та/або шкоди, заподіяних підприємству у зв’язку з проведенням документальної перевірки, та вимагати в установленому законом порядку відшкодування таких збитків та/або шкоди, а також долучати зазначений розрахунок до акта, що складається за результатами перевірки, як його невід’ємний додаток; «. | Враховано . | |||
383. |
10) користуватись іншими правами, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України. |
11) користуватись іншими правами, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України. |
||
384. |
2. Посадові особи підприємства, що перевіряється, зобов’язані: |
2. Посадові особи підприємства, що перевіряється, зобов’язані: |
||
385. |
1) не перешкоджати законній діяльності посадової особи митного органу під час проведення перевірки та виконувати законні вимоги такої посадової особи, у тому числі отримані в письмовій формі, які стосуються надання до перевірки документів, їх копій, інформації, у тому чисті, за наявності - в електронному вигляді, проведення інвентаризацій, оглядів та реалізації інших прав посадових осіб митних органів, передбачених цим Кодексом та Податковим кодексом України; |
-157- Хомутиннік В.Ю. У пункті 1 частини 2 статті 64 слова «посадової особи» замінити словами «посадових осіб», слова «такої посадової особи» – словами «зазначених осіб». | Враховано . |
1) не перешкоджати законній діяльності посадових осіб митного органу під час проведення перевірки та виконувати законні вимоги зазначених осіб, у тому числі отримані в письмовій формі, які стосуються надання до перевірки документів, їх копій, інформації, у тому числі, за наявності - в електронному вигляді, проведення інвентаризацій, оглядів та реалізації інших прав посадових осіб митних органів, передбачених цим Кодексом та Податковим кодексом України; |
-158- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. В пункті 1 частини 2 статті 64 слово «чисті» замінити словом «числі». | Враховано . | |||
386. |
2) забезпечити у робочий час безперешкодний доступ посадових осіб митного органу, які здійснюють перевірку, на об’єкти підприємства, що перевіряється, та забезпечувати умови для виконання ними своїх обов’язків; |
2) забезпечити у робочий час безперешкодний доступ посадових осіб митного органу, які здійснюють перевірку, на об’єкти підприємства, що перевіряється, та забезпечувати умови для виконання ними своїх обов’язків; |
||
387. |
3) забезпечити в разі необхідності посадових осіб митного органу робочим місцем на підприємстві, комп’ютерною та іншою оргтехнікою (за наявності такої); |
3) забезпечити в разі необхідності посадових осіб митного органу робочим місцем на підприємстві, комп’ютерною та іншою оргтехнікою (за наявності такої); |
||
388. |
4) робити запис про ознайомлення на посвідченні про проведення перевірки; |
4) робити запис про ознайомлення на посвідченні про проведення перевірки; |
||
389. |
5) визначити осіб, відповідальних за надання інформації посадовим особам митного органу, що здійснюють перевірку, не пізніше двох робочих днів з дня початку перевірки; |
-159- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Пункт 6 частини 2 статті 64 викласти в наступній редакції: «забезпечувати збереження документів, необхідних для з’ясування питань перевірки, протягом строків, передбачених пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України, та відновлення їх у разі втрати чи передчасного знищення; « У зв’язку з чим підпункт 6 пункту 2 статті 64 вважати підпунктом 7». | Враховано . |
5) визначити осіб, відповідальних за надання інформації посадовим особам митного органу, що здійснюють перевірку, не пізніше двох робочих днів з дня початку перевірки; 6) забезпечувати збереження документів, необхідних для з’ясування питань перевірки, протягом строків, передбачених пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України, та відновлення їх у разі втрати чи передчасного знищення; |
390. |
6) виконувати інші обов’язки, що передбачені цим Кодексом та законами України. |
-160- Хомутиннік В.Ю. Пункт 6 частини 2 статті 64 викласти у такій редакції: «6) виконувати інші обов’язки, передбачені цим Кодексом та іншими законами України». | Враховано . |
6) виконувати інші обов’язки, передбачені цим Кодексом та іншими законами України. |
391. |
Стаття 65. Документальні невиїзні перевірки |
-161- Кармазін Ю.А. У тексті статті 65, слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами: "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту підприємство – це будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. |
Стаття 65. Документальні невиїзні перевірки |
392. |
1. Предметом документальних невиїзних перевірок є дані про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати митних платежів. |
-162- Пінчук А.П. Частину 1 статті 65 доповнити словами «при переміщенні товарів через митний кордон України підприємствами, а також при переміщенні товарів через митний кордон України громадянами з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств». | Враховано . |
1. Предметом документальних невиїзних перевірок є дані про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон України підприємствами, а також при переміщенні товарів через митний кордон України громадянами з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств. |
393. |
2. Документальна невиїзна перевірка проводиться у разі: |
2. Документальна невиїзна перевірка проводиться у разі: |
||
394. |
1) виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення законодавства України з питань митної справи за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, наукової літератури, висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів тощо; |
-163- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. У пункті 1 частини другої статті 65 словосполучення «наукової літератури» та слово «тощо» виключити. | Враховано . |
1) виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення законодавства України з питань митної справи, за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів; |
-164- Царьков Є.І. Пункт 1 частини 2 статті 65 після слів «наукової літератури» доповнити словом «Інтернету». | Відхилено . Інтернет містить багато недостовірної інформації. | |||
395. |
2) надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження автентичності поданих митному органові документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України. |
2) надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження автентичності поданих митному органові документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України. |
||
396. |
3. Документальна невиїзна перевірка проводиться на підставі наказу керівника митного органу або особи, яка його заміщує. |
-165- Хомутиннік В.Ю. У частині 3 статті 65 слова «керівника» та «або особи, яка його заміщує» виключити. | Враховано . |
3. Документальна невиїзна перевірка проводиться на підставі наказу митного органу. |
397. |
4. Документальна невиїзна перевірка проводиться посадовими особами митного органу в приміщенні такого органу за умови надіслання підприємству, громадянину (платнику податків) рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особистого вручення йому чи його уповноваженому представникові під розписку письмового повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки. |
-166- Пінчук А.П. Частину 4 статті 65 викласти у такій редакції: «4. Документальна невиїзна перевірка проводиться посадовими особами митного органу в приміщенні такого органу за умови надіслання керівнику відповідного підприємства або відповідному громадянину рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особистого вручення зазначеним особам чи уповноваженим ними представникам під розписку письмового повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки». | Враховано . |
4. Документальна невиїзна перевірка проводиться посадовими особами митного органу в приміщенні такого органу за умови надіслання керівнику відповідного підприємства або відповідному громадянину рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особистого вручення зазначеним особам чи уповноваженим ними представникам під розписку письмового повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки. |
398. |
5. Присутність уповноважених посадових осіб підприємства, що перевіряється, під час проведення невиїзної документальної перевірки необов’язкова. |
-167- Пінчук А.П. У частині 5 статті 65 слова «підприємства, що перевіряється» замінити словами «підприємства або громадянина, що перевіряються». | Враховано . |
5. Присутність уповноважених посадових осіб підприємства або громадянина, що перевіряються, під час проведення невиїзної документальної перевірки необов’язкова. |
399. |
6. Тривалість проведення перевірки визначається у відповідному наказі митного органу та не може перевищувати строки, встановлені частиною сьомою статті 60 цього Кодексу, для проведення документальних планових перевірок. Продовження строку проведення перевірки можливе на строк та з підстав, визначених у частиною восьмою статті 60 цього Кодексу. |
6. Тривалість проведення перевірки визначається у відповідному наказі митного органу та не може перевищувати строки, встановлені частиною сьомою статті 60 цього Кодексу, для проведення документальних планових перевірок. Продовження строку проведення перевірки можливе на строк та з підстав, визначених частиною восьмою статті 60 цього Кодексу. |
||
400. |
7. Про продовження строків проведення перевірки митний орган інформує платника податків відповідно до частини четвертої цієї статті. |
-168- Пінчук А.П. Частину 7 статті 65 викласти у такій редакції: «7. Про продовження строків проведення перевірки митний орган інформує підприємство (громадянина) в порядку, визначеному частиною четвертою цієї статті». | Враховано . |
7. Про продовження строків проведення перевірки митний орган інформує підприємство (громадянина) в порядку, визначеному частиною четвертою цієї статті. |
401. |
8. Посадові особи митного органу під час проведення перевірки не мають права: |
8. Посадові особи митного органу під час проведення перевірки не мають права: |
||
402. |
1) перевіряти дані, які не є предметом перевірки; |
1) перевіряти дані, які не є предметом перевірки; |
||
403. |
2) вимагати від підприємства надання документів або будь-якої іншої інформації; |
-169- Шпенов Д.Ю. Пункт 2 частини 8 статті 65 викласти в такій редакції: «2) вимагати від підприємства надання документів або інформації, які не стосуються предмету перевірки». | Враховано . |
2) вимагати від підприємства надання документів або інформації, які не стосуються предмету перевірки; |
404. |
3) розголошувати відомості про підприємство, що перевіряється, які становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання такими особами службових обов’язків. |
3) розголошувати відомості про підприємство, що перевіряється, які становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання такими особами службових обов’язків. |
||
405. |
9. Оформлення результатів невиїзної документальної перевірки здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексу. |
9. Оформлення результатів невиїзної документальної перевірки здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексу. |
||
406. |
10. Рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування тощо окремими документами не оформляються, а зазначаються в акті про проведення перевірки. |
-170- Пінчук А.П. Частину 10 статті 65 включити частиною 15 до статті 68 та викласти у такій редакції: «15. Доводи стосовно незгоди з рішеннями митного органу щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування викладаються підприємством під час апеляційного оскарження податкових повідомлень-рішень про визначення суми грошового зобов’язання, винесених за результатами документальної перевірки, у порядку, передбаченому статтею 56 Податкового кодексу України». | Враховано . | |
407. |
Стаття 66. Матеріали, які можуть бути використані для підготовки висновків за результатами перевірок |
Стаття 66. Матеріали, які можуть бути використані для підготовки висновків за результатами перевірок |
||
408. |
Посадовими особами митних органів під час проведення перевірок можуть бути використані: |
1. Посадовими особами митних органів під час проведення перевірок можуть бути використані: |
||
409. |
1) документи, визначені цим Кодексом; |
1) документи, визначені цим Кодексом; |
||
410. |
2) податкова інформація; |
-171- Кінах А.К. Підпункт 2 статті 66 виключити. | Відхилено . Відповідно до статті 16 Закону України «Про інформацію» податкова інформація – це сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України. Термін «податкова інформація» застосовується і в Податковому кодексі України. |
2) податкова інформація; |
-172- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Пункт 2 статті 66 викласти у наступній редакції: „2) інформація, отримана від органів державної податкової служби, що має пряме відношення до товарів, що перевіряються; «. | Відхилено . Відповідно до статті 16 Закону України «Про інформацію» податкова інформація – це сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України. Термін «податкова інформація» застосовується і в Податковому кодексі України. | |||
411. |
3) експертні висновки; |
3) експертні висновки; |
||
412. |
4) судові рішення; |
4) судові рішення; |
||
413. |
5) інформація, яка стосується ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони, не зазначена у митній декларації, товаросупровідних документах, або зазначена не в повному обсязі; |
-173- Хомутиннік В.Ю. Пункти 5 та 6 статті 66 викласти у такій редакції: «5) інформація, яка стосується ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території вільної митної зони, не зазначена у митній декларації, товаросупровідних документах, або зазначена не в повному обсязі; 6) отримані від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджені відомості щодо вартісних, кількісних або якісних характеристик, країни походження, складу та інших характеристик, які мають значення для оподаткування товарів, їх ввезення (пересилання) на митну територію України або на територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) за межі митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення». | Враховано . |
5) інформація, яка стосується ввезення (пересилання) товарів на митну територію України або на територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України або території вільної митної зони, не зазначена у митній декларації, товаросупровідних документах, або зазначена не в повному обсязі; |
414. |
6) документально підтверджені відомості, отримані від уповноважених органів іноземних держав, щодо вартісних, кількісних або якісних характеристик, країни походження, складу та інших характеристик, які мають значення для оподаткування товарів ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення; |
6) отримані від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджені відомості щодо вартісних, кількісних або якісних характеристик, країни походження, складу та інших характеристик, які мають значення для оподаткування товарів, їх ввезення (пересилання) на митну територію України або на територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) за межі митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення; |
||
415. |
7) інші матеріали, отримані в порядку та спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами України. |
7) інші матеріали, отримані в порядку та спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами України. |
||
416. |
Стаття 67. Надання документів посадовими особами підприємства, що перевіряється |
-174- Кармазін Ю.А. У тексті статті 67, слово: "підприємства" в усіх відмінках замінити словами: "юридичні особи або фізичні особи - підприємці" у відповідному відмінку. | Відхилено . Відповідно до пункту 39 статті 1 проекту підприємство – це будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. |
Стаття 67. Надання документів посадовими особами підприємства, що перевіряється |
417. |
1.Забороняється витребування документів від посадових осіб підприємства будь-якими посадовими особами митного органу у випадках, не передбачених цим Кодексом. |
1. Забороняється витребування документів від посадових осіб підприємства будь-якими посадовими особами митного органу у випадках, не передбачених цим Кодексом. |
||
418. |
2. Підприємство, що перевіряється, зобов’язане не пізніше першого робочого дня, наступного за днем початку документальної перевірки, надати посадовим особам митного органу у повному обсязі всі документи, у тому числі в електронному вигляді, що належать до предмета перевірки або пов’язані з ним. |
-175- Пінчук А.П. Частину 2 статті 67 викласти у такій редакції: «2. Підприємство, що перевіряється, зобов’язане не пізніше першого робочого дня, наступного за днем початку документальної перевірки, надати у повному обсязі посадовим особам митного органу, які проводить перевірку, всі документи, у тому числі в електронному вигляді, що належать до предмета перевірки або пов’язані з ним, можуть мати відношення до переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі до ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території». | Враховано . |
2. Підприємство, що перевіряється, зобов’язане не пізніше першого робочого дня, наступного за днем початку документальної перевірки, надати у повному обсязі посадовим особам митного органу, які проводять перевірку, всі документи, у тому числі в електронному вигляді, що належать до предмета перевірки або пов’язані з ним, можуть мати відношення до переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі до ввезення товарів на територію вільної митної зони або їх вивезення з цієї території. |
-176- Васильєв О.А. Царьов О.А. Рибаков І.О. Бобильов О.Ф. Буджерак О.О. Гасюк П.П. Гацько В.П. Гейман О.А. Денькович І.В. Задирко Г.О. Камчатний В.Г. Каплієнко В.В. Константинов Є.С. Крук Ю.Б. Курило В.С. Мовчан П.М. Плющ І.С. Радовець А.А. Сідельник І.І. Сорочинська-Кириленко Р.М. Трайдук М.Ф. Чорновіл Т.В. Боднар-Петровська О.Б. Храпов С.А. Кілінкаров С.П. Царьков Є.І. Викласти в наступній редакції частину 2 статті 67: «Підприємство, що перевіряється, зобов’язане не пізніше першого робочого дня, наступного за днем початку документальної перевірки, надати посадовим особам митного органу у повному обсязі всі документи, у тому числі в електронному вигляді, що належать до предмета перевірки або пов’язані з ним, можуть мати відношення до переміщення товарів через митний кордон України, в тому числі ввезення товарів на територію, на якій запроваджено режим спеціальної митної зони або їх вивезення з території, на якій запроваджено режим спеціальної митної зони». | Враховано редакційно . | |||
-177- Шевчук О.Б. Чуднов В.М. Сухий Я.М. Частину другу статті 67 викласти у наступній редакції: «Підприємство, що перевіряється, зобов’язане не пізніше одинадцятого робочого дня, наступного за днем отримання під розписку або рекомендованим листом повідомлення про наказ про проведення перевірки із зазначенням дати початку проведення такої перевірки бути готовим і на письмову вимогу митного органу надати посадовим особам митного органу у повному обсязі всі документи, у тому числі в електронному вигляді, що належать до предмета перевірки або пов’язані з ним.». | Враховано редакційно . | |||
419. |
3. Документи, що містять комерційну таємницю або є конфіденційними, передаються окремо, із складанням акту прийому-передачі, де зазначається конкретна посадова особа митного органу, що їх отримала. Передача таких документів для їх огляду, вивчення і їх повернення оформляється актом довільної форми, який підписує посадова особа митного органу та уповноважена посадова особа підприємства, що перевіряється. Забороняється вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів за винятком випадків, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України. |
-178- Хомутиннік В.Ю. Частини 3 - 5 статті 67 викласти у такій редакції: «3. Документи, що містять комерційну таємницю або є конфіденційними, передаються посадовій особі митного органу окремо від інших документів. Передача таких документів для їх огляду, вивчення та їх повернення оформлюються актами довільної форми, які підписує посадова особа митного органу та уповноважена посадова особа підприємства, що перевіряється. Забороняється вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів за винятком випадків, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України. 4. Під час проведення перевірки посадові особи митного органу, які проводить перевірку, для отримання документів (їх копій), пояснень, довідок, подають керівнику підприємства або уповноваженій ним особі письмові запити під особистий підпис на другому примірнику таких запитів, із зазначенням переліку документів (їх копій), пояснень, довідок, необхідних для перевірки, та строку їх надання. Такі запити можуть бути подані не пізніше, ніж за п’ять робочих днів до закінчення строку перевірки (у тому числі продовженого). 5. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи надати зазначені у запиті матеріали посадовій особі митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові керівника підприємства або уповноваженої ним особи та переліку документів, які йому запропоновано подати, а також причин такої відмови стосовно кожного документа. Зазначений акт підписується посадовою особою митного органу та керівником підприємства або уповноваженою ним особою. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи представника від підписання зазначеного акта в ньому робиться відповідний запис». | Враховано . |
3. Документи, що містять комерційну таємницю або є конфіденційними, передаються посадовій особі митного органу окремо від інших документів. Передача таких документів для їх огляду, вивчення та їх повернення оформлюються актами довільної форми, які підписує посадова особа митного органу та уповноважена посадова особа підприємства, що перевіряється. Забороняється вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів за винятком випадків, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України. |
420. |
4. Під час проведення перевірки посадові особи митного органу для отримання документів (їх копій), пояснень, довідок, надають письмовий запит за підписом посадової особи митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, керівнику підприємства або уповноваженому ним представнику під особистий підпис на другому примірнику такого запиту, із зазначенням переліку документів (їх копій), пояснень, довідок, необхідних для перевірки, та строку їх надання. Такий запит може бути надано не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення строку перевірки (у тому числі продовженого). |
4. Під час проведення перевірки посадові особи митного органу, які проводить перевірку, для отримання документів (їх копій), пояснень, довідок, подають керівнику підприємства або уповноваженій ним особі письмові запити під особистий підпис на другому примірнику таких запитів, із зазначенням переліку документів (їх копій), пояснень, довідок, необхідних для перевірки, та строку їх надання. Такі запити можуть бути подані не пізніше, ніж за п’ять робочих днів до закінчення строку перевірки (у тому числі продовженого). |
||
421. |
5. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженого ним представника надати матеріали, зазначені у запиті посадовій особі митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові керівника підприємства або уповноваженого ним представника та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою особою митного органу та керівником підприємства або уповноваженою ним особою. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис. |
5. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи надати зазначені у запиті матеріали посадовій особі митного органу, уповноваженої на проведення перевірки, така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові керівника підприємства або уповноваженої ним особи та переліку документів, які йому запропоновано подати, а також причин такої відмови стосовно кожного документа. Зазначений акт підписується посадовою особою митного органу та керівником підприємства або уповноваженою ним особою. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи представника від підписання зазначеного акта в ньому робиться відповідний запис. |
||
422. |
6. Керівник підприємства або уповноважений ним представник має право письмово звернутися до керівника митного органу, яким призначено перевірку, щодо продовження строку надання документів (їх копій), зазначених у письмовому запиті посадової особи митного органу, але не більше, ніж на п'ятнадцять робочих днів. |
-179- Пінчук А.П. У частині 6 статті 67 слово «письмово» виключити, перед словом «щодо» додати слова «з письмовою заявою», слова «уповноважений ним представник» замінити словами «уповноважена ним особа». | Враховано . |
6. Керівник підприємства або уповноважена ним особа має право звернутися до керівника митного органу, яким призначено перевірку, з письмовою заявою щодо продовження строку надання документів (їх копій), зазначених у письмовому запиті посадової особи митного органу, але не більше, ніж на п'ятнадцять робочих днів. |
423. |
7. За наявності об’єктивних обставин керівник підприємства або уповноважений ним представник має право надавати таке звернення стосовно кожного письмового запиту посадової особи митного органу. |
-180- Пінчук А.П. У частині 7 статті 67 слова «надавати таке звернення» замінити словами «подавати таку заяву», слова «уповноважений ним представник» замінити словами «уповноважена ним особа». | Враховано . |
7. За наявності об’єктивних обставин керівник підприємства або уповноважена ним особа має право подавати таку заяву стосовно кожного письмового запиту посадової особи митного органу. |
424. |
8. Керівник митного органу протягом двох робочих днів від дати отримання відповідного звернення зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення за результатами його розгляду. |
-181- Хомутиннік В.Ю. Частину 8 статті 67 викласти у такій редакції: «8. Керівник митного органу протягом двох робочих днів від дати отримання заяви підприємства щодо продовження строку надання документів (їх копій) зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення за результатами її розгляду». | Враховано . |
8. Керівник митного органу протягом двох робочих днів від дати отримання заяви підприємства щодо продовження строку надання документів (їх копій) зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення за результатами її розгляду. |
425. |
9. У разі прийняття рішення про продовження строку надання відповідних документів (їх копій), довідок підприємству надсилається відповідь. |
-182- Пінчук А.П. У частині 9 статті 67 слово «довідок» виключити. | Враховано . |
9. У разі прийняття рішення про продовження строку надання відповідних документів (їх копій) підприємству надсилається відповідь. |
426. |
10. Посадова особа митного органу, уповноважена на проведення перевірки, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від підприємства копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом керівника підприємства або уповноваженої ним особи та скріплені печаткою (за наявності). Отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими особами митного органу, вручається під особистий підпис керівнику підприємства, що перевіряється, або вповноваженому ним представнику. Якщо керівник підприємства або уповноважений ним представник відмовляється від підпису про отримання копії опису, то посадові особи митного органу, які отримують копії, роблять відмітку про відмову від підпису. |
-183- Пінчук А.П. Частину 10 статті 67 після слова «роблять» доповнити словами «в описі», слова «уповноваженому ним представнику» замінити словами «уповноваженій ним особі». | Враховано . |
10. Посадова особа митного органу, уповноважена на проведення перевірки, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від підприємства копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом керівника підприємства або уповноваженої ним особи та скріплені печаткою (за наявності). Отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими особами митного органу, вручається під особистий підпис керівнику підприємства, що перевіряється, або уповноваженій ним особі Якщо керівник підприємства або уповноважений ним представник відмовляється від підпису про отримання копії опису, то посадові особи митного органу, які отримують копії, роблять в описі відмітку про відмову від підпису. |
427. |
11. Якщо до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати митних платежів, а також виконання вимог законодавства з питань митної справи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов’язані надати для проведення перевірки митному органу копії зазначених документів. Такі копії повинні бути надані протягом 3 робочих днів з дня отримання письмового запиту митного органу та засвідчені печаткою та підписами посадових осіб правоохоронних та інших органів, якими було здійснено вилучення оригіналів документів. |
-184- Пінчук А.П. У частині 11 статті 67:слово «зазначені» перед словом «органи» замінити словом «ці». | Враховано . |
11. Якщо до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати митних платежів, а також виконання вимог законодавства з питань митної справи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, ці органи зобов’язані надати для проведення перевірки митному органу копії зазначених документів. Такі копії повинні бути надані протягом 3 робочих днів з дня отримання письмового запиту митного органу та засвідчені печаткою та підписами посадових осіб правоохоронних та інших органів, якими було здійснено вилучення оригіналів документів. |
428. |
Стаття 68. Оформлення результатів перевірок |
Стаття 68. Оформлення результатів перевірок |
||
429. |
1. Результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами митного органу та керівником підприємства або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. |
1. Результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами митного органу та керівником підприємства або уповноваженою ним особою. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. За результатами зустрічної звірки складається довідка. |
||
430. |
2. Акт (довідка) перевірки, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами митного органу, які проводили перевірку, та реєструється в митному органі протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку. Такий акт (довідка) після реєстрації в митному органі протягом трьох робочих днів вручається або надсилається для підписання керівнику підприємства (уповноваженій ним особі) у порядку, визначеному Податковим кодексом України. |
2. Акт (довідка) про результати перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами митного органу, які проводили перевірку, та реєструється в митному органі протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку. Такий акт (довідка) після реєстрації в митному органі протягом трьох робочих днів вручається для підписання керівнику підприємства або уповноваженій ним особі або надсилається підприємству в порядку, встановленому Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. |
||
431. |
3. Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження). |
3. Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження). |
||
432. |
4. Керівник підприємства, що перевірялося або уповноважена ним особа протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем отримання акта (довідки) зобов’язані повернути митному органу підписаний примірник акта (довідки) та мають право подати свої заперечення до акта перевірки. Другий примірник акта залишається на підприємстві. |
4. Керівник підприємства, що перевірялося або уповноважена ним особа протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем отримання акта (довідки) зобов’язані повернути митному органу підписаний примірник акта (довідки). Другий примірник акта (довідки) залишається на підприємстві. |
||
433. |
5. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи від підписання акта або довідки посадовими особами митного органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Один примірник акта або довідки про результати документальної перевірки у день його підписання або відмови від підписання вручається або надсилається підприємству. |
5. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи від підписання акта або довідки про результати документальної перевірки посадовими особами митного органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Один примірник акта або довідки у день їх складення вручається або надсилається керівникові підприємства, що перевірялося. |
||
434. |
6. Відмова керівника підприємства, що перевірялося, або уповноваженої ним особи від підписання акта перевірки або від отримання його примірника не звільняє підприємство від обов’язку сплатити, визначені митним органом за результатами перевірки грошові зобов’язання. |
6. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженого ним представника від отримання примірника акта або довідки про результати перевірки або неможливості його вручення та підписання у зв’язку з відсутністю підприємства за місцезнаходженням такий акт або довідка надсилається зазначеному підприємству в порядку, визначеному Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. У таких випадках митним органом складається відповідний акт. |
||
435. |
7. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженого ним представника від отримання примірника акта або довідки про результати перевірки, або неможливості його вручення та підписання у зв’язку з відсутністю підприємства за місцезнаходженням за місце проживанням такий акт або довідка надсилається платнику податків у порядку, визначеному Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. У зазначених у цьому абзаці випадках митним органом складається відповідний акт. |
7. Відмова керівника підприємства, що перевірялося, або уповноваженої ним особи від підписання акта перевірки або від отримання його примірника не звільняє підприємство від обов’язку сплатити суми коштів відповідно до грошових зобов’язань, визначених митним органом за результатами перевірки. |
||
436. |
8. У разі незгоди керівника підприємства або уповноваженого ним представника з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті або довідці перевірки, вони зобов’язані підписати акт або довідку з запереченнями, які вони мають право подати протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта або довідки. Такі заперечення розглядаються митним органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях) та підприємству надсилається відповідь у порядку визначеному Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Керівник підприємства або уповноважений ним представник має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях. |
8. У разі незгоди керівника підприємства або уповноваженої ним особи з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті або довідці перевірки, вони зобов’язані підписати акт або довідку з запереченнями, які вони мають право подати протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта або довідки. Такі заперечення є невід'ємною частиною акта або довідки перевірки. Заперечення розглядаються митним органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях). За результатами розгляду підприємству надсилається відповідь у порядку, визначеному Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Керівник підприємства або уповноважена ним особа має право брати участь у розгляді заперечень. Про своє бажання взяти участь у розгляді заперечень ці особи зазначають у запереченнях. |
||
437. |
9. У разі якщо керівник підприємства або уповноважена ним особа виявили бажання взяти участь у розгляді заперечень до акта або довідки перевірки, митний орган зобов'язаний повідомити зазначених осіб про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається керівнику підприємства або уповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заперечень, але не пізніше ніж за два робочих дні до дня їх розгляду. |
9. Якщо керівник підприємства або уповноважена ним особа виявили бажання взяти участь у розгляді заперечень до акта або довідки про результати перевірки, митний орган зобов'язаний повідомити зазначених осіб про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається керівнику підприємства або уповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заперечень, але не пізніше, ніж за два робочих дні до дня їх розгляду. |
||
438. |
10. Участь керівника митного органу або уповноваженого ним представника у розгляді заперечень підприємства до акта або довідки перевірки є обов'язковою. Такі заперечення є невід'ємною частиною акта або довідки перевірки. |
10. Участь керівника митного органу або особи, яка його заміщує, у розгляді заперечень підприємства до акта або довідки про результати перевірки є обов'язковою. |
||
439. |
11. Рішення про визначення грошових зобов'язань приймається керівником митного органу (або його заступником) з урахуванням результатів розгляду заперечень підприємства (у разі їх наявності). Керівник підприємства або уповноважена ним особа може бути присутнім під час прийняття такого рішення. |
11. Рішення про визначення грошових зобов'язань підприємства, що перевірялося, приймається керівником митного органу або особою, яка його заміщує, з урахуванням результатів розгляду заперечень підприємства (у разі їх наявності). Керівник підприємства або уповноважена ним особа може бути присутнім під час прийняття такого рішення. |
||
440. |
12. Податкове повідомлення-рішення приймається керівником митного органу (його заступником) з урахуванням розгляду заперечень до акту (у разі наявності) протягом десяти робочих днів з дня наступного за днем вручення або надіслання підприємству акта перевірки у порядку передбаченому Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень підприємства до акта перевірки - приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді підприємству. |
12. Податкове повідомлення-рішення приймається керівником митного органу або особою, яка його заміщує, з урахуванням розгляду заперечень до акта (у разі їх наявності) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення або надіслання підприємству акта перевірки у порядку, передбаченому Податковим кодексом України для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень підприємства до акта перевірки - приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді підприємству. |
||
441. |
13. У разі коли грошове зобов’язання розраховується митним органом за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального законодавства, податкове повідомлення - рішення за результатами такої перевірки не виноситься до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Матеріали перевірки разом з висновками митного органу передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку для використання матеріалів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Статус матеріалів перевірки та висновків митного органу визначається кримінально-процесуальним законодавством. |
13. У разі, коли грошове зобов’язання розраховується митним органом за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального законодавства, податкове повідомлення - рішення за результатами такої перевірки не виноситься до дня набрання законної сили відповідним вироком суду. Матеріали перевірки разом з висновками митного органу передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку для використання матеріалів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Статус матеріалів перевірки та висновків митного органу визначається кримінально-процесуальним законодавством. |
||
442. |
14. В акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов’язань платника податків. Висновки щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування тощо окремими документами не оформляються, а зазначаються в акті про проведення перевірки. |
14. В акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов’язань підприємства. Рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування окремими документами не оформляються, а зазначаються в акті про проведення перевірки. 15. Доводи стосовно незгоди з рішеннями митного органу щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування викладаються підприємством під час апеляційного оскарження податкових повідомлень-рішень про визначення суми грошового зобов’язання, винесених за результатами документальної перевірки, у порядку, передбаченому статтею 56 Податкового кодексу України. 16. Положення цієї статті поширюються також на громадян, щодо яких проводилася документальна невиїзна перевірка відповідно до статті 65 цього Кодексу. |
||
443. |
Стаття 69. Обов’язок щодо зберігання документів |
Стаття 69. Обов’язок щодо зберігання документів |
||
444. |
Підприємства зобов’язані забезпечувати збереження документів, необхідних для проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, протягом строків, передбачених пунктами 44.3 та 44.4 статті 44 Податкового кодексу України, та відновлення їх у строки та в порядку, визначені пунктом 44.5 зазначеної статті, у разі втрати чи передчасного знищення. |
1. Підприємства зобов’язані забезпечувати збереження митних декларацій, документів, передбачених статтею 49 цього Кодексу, фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, необхідних для проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, протягом строків, передбачених пунктами 44.3 та 44.4 статті 44 Податкового кодексу України, та відновлення їх у строки та в порядку, визначені пунктом 44.5 зазначеної статті, у разі їх втрати чи передчасного знищення. У разі невиконання цього обов’язку до підприємств, незалежно від притягнення їх посадових осіб до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною третьою статті 494 цього Кодексу, застосовуються норми статті 121 Податкового кодексу України. |
||
445. |
ГЛАВА 8. Митні експертизи |
ГЛАВА 8. Митні експертизи |
||
446. |
Стаття 70. Взяття проб (зразків) товарів |
Стаття 70. Взяття проб (зразків) товарів |
||
447. |
1. Взяття проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами митного органу в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для: |
1. Взяття проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами митного органу в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для: |
||
448. |
1) класифікації товарів за УКТЗЕД; |
1) класифікації товарів за УКТЗЕД; |
||
449. |
2) перевірки задекларованої митної вартості товарів; |
2) перевірки задекларованої митної вартості товарів; |
||
450. |
3) встановлення країни походження товарів; |
3) встановлення країни походження товарів; |
||
451. |
4) встановлення належності товарів до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, сильнодіючих чи отруйних речовин; |
4) встановлення належності товарів до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, сильнодіючих чи отруйних речовин; |
||
452. |
5) встановлення належності товарів до предметів, що мають художню, історичну та археологічну цінність; |
5) встановлення належності товарів до предметів, що мають художню, історичну та археологічну цінність; |
||
453. |
6) встановлення прав інтелектуальної власності. |
6) встановлення належності товарів до таких, що виготовлені з використанням об’єктів права інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону. |
||
454. |
2. Взяття проб (зразків) товарів проводиться уповноваженими посадовими особами митного органу на підставі вмотивованого письмового рішення керівника цього митного органу або особи, яка його заміщує. |
2. Взяття проб (зразків) товарів проводиться уповноваженими посадовими особами митного органу на підставі вмотивованого письмового рішення керівника цього митного органу або особи, яка його заміщує. |
||
455. |
3. У разі проведення огляду і переогляду ручної поклажі та багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи взяття (надання) проб (зразків) може здійснюватися у присутності двох понятих. |
3. У разі проведення огляду і переогляду ручної поклажі та багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи взяття проб (зразків) повинне здійснюватися у присутності двох понятих. |
||
456. |
4. З дозволу митного органу можуть також братися проби (зразки) товарів, що зберігаються на митному складі, складі тимчасового зберігання. |
4. З дозволу митного органу можуть також братися проби (зразки) товарів, що зберігаються на митному складі, складі тимчасового зберігання. |
||
457. |
5. При вивезенні товарів з митної території України взяття проб (зразків) товарів можу здійснюватись тільки в митному органі відправлення. При цьому проби (зразки) можуть братися до завантаження товарів у транспортний засіб за умови надання гарантій завантаження саме того товару, проби (зразки) якого відбирались. |
5. При вивезенні товарів з митної території України взяття проб (зразків) товарів може здійснюватись тільки в митному органі відправлення. При цьому проби (зразки) можуть братися до завантаження товарів у транспортний засіб за умови забезпечення надійної ідентифікації всіх товарів, призначених для завантаження. |
||
458. |
6. Взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем, іншими органами державного контролю, а також декларантами або уповноваженими ними особами (представниками) здійснюється спільно з митними органами. |
6. Взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем, посадовими особами інших державних органів, а також декларантами або уповноваженими ними особами здійснюється спільно з посадовими особами відповідного митного органу. |
||
459. |
7. Декларанти або уповноважені ними особи (представники) мають право бути присутніми під час взяття проб (зразків) товарів посадовими особами митного органу та інших органів державного контролю. |
7. Декларанти або уповноважені ними особи мають право бути присутніми під час взяття проб (зразків) товарів посадовими особами митного органу та інших державних органів. |
||
460. |
8. Митні органи мають бути ознайомлені з результатами проведених досліджень (аналізів, експертиз) проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем, взятих іншими органами державного контролю, а також декларантами або уповноваженими ними особам (представниками). Митним органам також повинні надаватися примірники результатів таких досліджень (аналізів, експертиз). |
8. Митні органи повинні бути ознайомлені з результатами проведених досліджень (аналізів, експертиз) проб (зразків) товарів, взятих іншими державними органами, декларантами або уповноваженими ними особами, не пізніше наступного робочого дня після їх отримання зазначеними органами та особами, а також отримати примірники результатів таких досліджень (аналізів, експертиз). |
||
461. |
9. Декларанти або уповноважені ними особи (представники) сприяють посадовим особам митних органів під час взяття проб (зразків) товарів і здійснюють вантажні та інші необхідні операції. |
9. Декларанти або уповноважені ними особи сприяють посадовим особам митних органів під час взяття проб (зразків) товарів і здійснюють вантажні та інші необхідні операції. |
||
462. |
10. Окрема митна декларація на проби (зразки) товарів не подається за умови, що відомості про них будуть наведені в митній декларації, яка подається щодо всіх товарів, які переміщуються через митний кордон України. |
10. Окрема митна декларація на проби (зразки) товарів не подається за умови, що відомості про них будуть наведені в митній декларації, яка подається щодо всіх товарів, які переміщуються через митний кордон України. |
||
463. |
11. Для великогабаритних і технічно складних товарів (машини, технологічні лінії, промислові конструкції тощо) митні органи можуть вимагати від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності надання тільки техніко-технологічної документації. |
11. Для великогабаритних і технічно складних товарів (машини, технологічні лінії, промислові конструкції тощо) митні органи можуть вимагати від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності надання тільки техніко-технологічної документації. |
||
464. |
12. Достовірною техніко-технологічною документацією вважаються офіційно видані книги, державні та галузеві стандарти, технічні умови, специфікації, каталоги, креслення і паспортні дані на виріб виробника. |
12. Достовірною техніко-технологічною документацією вважаються офіційно видані книги, державні та галузеві стандарти, технічні умови, специфікації, каталоги, креслення і паспортні дані на виріб виробника. |
||
465. |
13. Проби (зразки) товарів, крім великогабаритних і технічно складних (машини, технологічні лінії, промислові конструкції тощо), беруться в мінімальній кількості, у двох рівних частинах (досліджувана та контрольна), кожна з яких є достатньою для проведення дослідження. |
13. Проби (зразки) товарів, крім великогабаритних і технічно складних (машини, технологічні лінії, промислові конструкції тощо), беруться в мінімальній кількості, у двох примірниках (досліджуваний та контрольний), кожен з яких є достатнім для проведення дослідження. |
||
466. |
14. У разі, коли взяття контрольних проб (зразків) товарів з об’єктивних причин не видається можливим (одиничний товар, обмежена кількість, вміст поштового відправлення, тощо), проби (зразки) товарів відбираються в одному примірнику (досліджувана проба (зразок) |
14. У разі, коли взяття контрольних проб (зразків) товарів з об’єктивних причин не видається можливим (одиничний товар, обмежена кількість, вміст поштового відправлення, тощо), проби (зразки) товарів беруться в одному примірнику (досліджуваному). |
||
467. |
15. Нормативи відбору проб (зразків) товарів установлюються центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
15. Нормативи взяття проб (зразків) товарів установлюються центральним органом виконавчої влади сфері митної справи. |
||
468. |
16. Взяття проб (зразків) здійснюється з обов'язковим додержанням правил техніки безпеки та пожежної безпеки. |
16. Взяття проб (зразків) здійснюється з обов'язковим додержанням правил техніки безпеки та пожежної безпеки. |
||
469. |
17. Про взяття проб (зразків) товарів складається акт за формою встановленою центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
17. Про взяття проб (зразків) товарів складається акт за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
470. |
18. На кожну взяту пробу (зразок) накладається окреме митне забезпечення. |
18. На кожну взяту пробу (зразок) накладається окреме митне забезпечення. |
||
471. |
19. Митний орган, який призначив дослідження (аналіз, експертизу), на вимогу декларанта або уповноваженої ним особи, ознайомлює декларанта або уповноважену ним особу з результатами дослідження (аналізу, експертизи) та надає їх копію. |
19. Декларанти або уповноважені ними особи повинні бути ознайомлені з результатами проведеного дослідження (аналізу, експертизи) проб та зразків товарів та отримати від митного органу, який призначив таке дослідження (аналіз, експертизу), примірники цих результатів не пізніше наступного робочого дня після після проведення дослідження (аналізу, експертизи) митним органом або отримання ним примірників результатів такого дослідження (аналізу, експертизи) від інших державних органів. |
||
472. |
20. Митні органи не відшкодовують витрат, понесених декларантом або уповноваженою ним особою (представником) в результаті взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати на проведення дослідження (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів, понесені митними органами, не відшкодовуються особою, яка має повноваження щодо таких товарів, крім випадків, коли таке дослідження (аналіз, експертиза) проводиться з ініціативи зазначеної особи. |
20. Митні органи не відшкодовують витрат, понесених декларантом або уповноваженою ним особою в результаті взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати на проведення дослідження (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів, понесені митними органами, не відшкодовуються декларантом або уповноваженою ним особою, крім випадків, коли таке дослідження (аналіз, експертиза) проводиться з ініціативи зазначених осіб. |
||
473. |
21. Товари, проби (зразки) яких взято для проведення досліджень (експертизи), можуть бути випущені у вільний обіг до одержання результатів відповідних досліджень за умови, що представлені всі необхідні гарантії та такі товари не підпадають під дію будь-яких заборон чи обмежень. |
21. За бажанням декларанта або уповноваженої ним особи та за умови забезпечення сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму товари, проби (зразки) яких взято для проведення дослідження (аналізу, експертизи), випускаються митним органом до одержання результатів відповідних досліджень (аналізу, експертизи), якщо такі товари не підпадають під дію встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України. |
||
474. |
22. З метою встановлення характеристик товару, необхідних для його митного оформлення, митні органи можуть письмово (з використанням засобів інформаційних технологій) запросити від підприємств-виробників, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та громадян надання, за наявності у них, техніко-технологічної документації, матеріалів про склад, фізико-хімічні властивості, інформації про основні технологічні стадії виробництва та призначення товарів. |
22. З метою встановлення характеристик товару, необхідних для його митного оформлення, митні органи можуть письмово, у тому числі з використанням засобів інформаційних технологій, запросити від підприємств-виробників, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та громадян надання, за наявності у них, техніко-технологічної документації, матеріалів про склад, фізико-хімічні властивості, інформації про основні технологічні стадії виробництва та призначення товарів. |
||
475. |
Стаття 71. Операції із взятими пробами (зразками) товарів |
Стаття 71. Операції із взятими пробами (зразками) товарів |
||
476. |
1. Взяті проби (зразки) під митним забезпеченням разом з актом про їх взяття доставляються поштою або посадовою особою митного органу до спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або лабораторії іншої установи (організації) для проведення досліджень (аналізів, експертизи). |
1. Взяті проби (зразки) під митним забезпеченням разом з актом про їх взяття доставляються поштою або посадовою особою митного органу до спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або до іншої експертної установи (організації) для проведення досліджень (аналізів, експертизи). |
||
477. |
2. Дослідження здійснюються експертами спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або інших експертних установ (організацій), які призначаються митним органом. |
2. Дослідження здійснюються експертами спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або інших експертних установ (організацій), які призначаються митним органом. |
||
478. |
3. Призначення дослідження (аналізу, експертизи) в інших організаціях можливе лише у разі неможливості проведення експертизи спеціалізованим митним органом з питань експертного забезпечення. |
3. Призначення дослідження (аналізу, експертизи) в інших установах (організаціях) допускається лише у разі неможливості проведення експертизи спеціалізованим митним органом з питань експертного забезпечення. |
||
479. |
4. Дослідження (аналіз, експертиза) проб (зразків) проводиться протягом 10 днів після надходження таких проб і зразків до експертної установи. У разі потреби термін дослідження може бути продовжено за рішенням керівника експертного підрозділу, але не більше, ніж на 20 днів. |
4. Дослідження (аналіз, експертиза) проб (зразків) проводиться протягом 10 днів після надходження таких проб (зразків) до спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або іншої експертної установи (організації). У разі потреби цей строк може бути продовжено за рішенням керівника спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або відповідної експертної установи (організації), але не більше, ніж на 20 днів. |
||
480. |
5. Дослідження проб (зразків) товарів, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, здійснюється невідкладно. |
5. Дослідження (аналіз, експертиза) проб (зразків) товарів, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, здійснюється невідкладно. |
||
481. |
6. Строк проведення досліджень проб (зразків) призупиняється у випадку наявності клопотання експерта перед митним органом, який призначив дослідження (аналіз, експертизу), про надання йому додаткових матеріалів. Додаткові матеріали повинні бути надані у строк, що не перевищує 10 днів з дня отримання такого клопотання. У разі ненадання додаткових матеріалів у встановлений строк керівник експертного підрозділу приймає рішення про часткове проведення дослідження або про відмову в проведенні дослідження. |
6. Строк проведення досліджень проб (зразків) призупиняється у випадку наявності клопотання експерта перед митним органом, який призначив дослідження (аналіз, експертизу), про надання йому додаткових матеріалів. Додаткові матеріали повинні бути надані у строк, що не перевищує 10 днів з дня отримання такого клопотання. У разі ненадання додаткових матеріалів у зазначений строк керівник спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або відповідної експертної установи (організації) приймає рішення про проведення часткового дослідження (аналізу, експертизи) або про відмову від проведення дослідження (аналізу, експертизи). |
||
482. |
7. В разі порушення встановлених строків проведення досліджень або у разі неможливості їх проведення митний орган має сповістити декларанта або уповноважену ним особу. В разі порушення строків проведення досліджень збитки, понесені особою, яка має повноваження щодо таких товарів, відшкодовуються митними органами. |
7. В разі порушення встановлених цією статтею строків проведення досліджень (аналізів, експертиз) або у разі неможливості їх проведення митний орган зобов’язаний повідомити про це декларанта або уповноважену ним особу. Збитки, понесені декларантом або уповноваженою ним особою внаслідок порушення встановлених цією статтею строків проведення досліджень (аналізів, експертиз) відшкодовуються митними органами в установленому законом порядку. |
||
483. |
8. За результатами проведених досліджень (аналізу, експертизи) експерт готує висновок за формою, установленою центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
8. За результатами проведених досліджень (аналізу, експертизи) експерт готує висновок за формою, установленою центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
484. |
9. Висновок повинен містити місце та дату проведення дослідження (аналізу, експертизи), ким і на підставі якого документа проводилось дослідження, питання, які поставлені перед експертом, об’єкти досліджень, матеріали і документи, надані експерту, зміст та результати досліджень із зазначенням методів досліджень, оцінку результатів досліджень, висновки та їх обґрунтування. |
9. У висновку повинно бути зазначено місце та дата проведення дослідження (аналізу, експертизи), ким і на підставі якого документа проводилось дослідження (аналіз, експертиза), питання, які поставлені перед експертом, об’єкти дослідження (аналізу, експертизи), матеріали і документи, надані експерту, зміст та результати дослідження (аналізу, експертизи) із зазначенням методів їх проведення, оцінку результатів дослідження (аналізу, експертизи), висновки та їх обґрунтування. |
||
485. |
10. Якщо експерт під час проведення досліджень виявить істотні обставини, з приводу яких йому не було поставлено питань, він може включити їх до висновку. |
10. Якщо експерт під час проведення дослідження (аналізу, експертизи) виявить істотні обставини, з приводу яких йому не було поставлено запитань, він може включити їх до висновку. |
||
486. |
11. У разі недостатньої ясності та повноти висновку експерта може бути призначене додаткове дослідження, яке доручається тому самому або іншому експертові. |
11. У разі недостатньої ясності та повноти висновку експерта може бути призначене додаткове дослідження (аналіз, експертиза), яке доручається тому самому або іншому експертові. |
||
487. |
12. У разі необґрунтованості висновку або виникнення сумнівів в його правильності може бути призначене повторне дослідження, проведення якого доручається іншому експерту. |
12. У разі необґрунтованості висновку або виникнення сумнівів в його правильності може бути призначене повторне дослідження (аналіз, експертиза), проведення якого доручається іншому експерту. |
||
488. |
13. Додаткові та повторні дослідження призначаються на загальних підставах. |
13. Додаткові та повторні дослідження (аналізи, експертизи) призначаються на загальних підставах. |
||
489. |
14. Контрольні проби (зразки), а також залишки досліджених проб та пошкоджені під час проведення досліджень зразки зберігаються в спеціалізованому митному органі протягом 60 днів з дня надходження. Протягом цього строку власник товару або декларант або уповноважена ними особа (представник) мають право оскаржити рішення митного органу в установленому законом порядку. |
14. Контрольні проби (зразки), а також залишки досліджених проб та пошкоджені під час проведення досліджень зразки зберігаються в спеціалізованому митному органі з питань експертного забезпечення протягом 60 днів з дня їх надходження. Протягом цього строку декларант або уповноважена ними особа мають право оскаржити рішення митного органу, прийняте на підставі результатів проведеного дослідження (аналізу, експертизи), в установленому цим Кодексом порядку. |
||
490. |
15. Проби (зразки) товарів, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, зберігаються протягом строку їх зберігання. |
15. Проби (зразки) товарів, які швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, зберігаються протягом строку їх зберігання. |
||
491. |
16. Проби (зразки) товарів, в результаті проведення досліджень яких у їх складі виявлено наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори, сильнодіючі або отруйні речовини, а також проби (зразки) товарів, відібрані в одному примірнику, передаються митному органу одразу після проведення досліджень та надання висновку за актом, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
16. Проби (зразки) товарів, в результаті проведення досліджень яких у їх складі виявлено наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори, сильнодіючі або отруйні речовини, а також проби (зразки) товарів, взяті в одному примірнику, одразу після проведення їх дослідження (аналізу, експертизи) та надання висновку передаються митному органу, який призначив таке дослідження (аналіз, експертизу), за актом, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
492. |
17. Проби (зразки) товарів, в тому числі пошкоджені, та техніко-технологічна документація належать їх власникам. Після закінчення дослідження (аналізу, експертизи) проби (зразки) з урахуванням зазначених термінів зберігання повертаються декларанту або уповноваженій ним особі на їх письмову вимогу з оформленням відповідного акту, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. |
17. Проби (зразки) товарів, в тому числі пошкоджені, та техніко-технологічна документація належать їх власникам. Після закінчення дослідження (аналізу, експертизи) проби (зразки) з урахуванням встановленого частиною чотирнадцятою цієї статті строку зберігання повертаються декларанту або уповноваженій ним особі на їх письмову вимогу з оформленням відповідного акта, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
493. |
18. Проби (зразки) товарів, не затребувані власником або уповноваженою ним особою протягом строку зберігання, знищуються з оформленням відповідного акта, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. При цьому вартість зазначених проб (зразків) власникові не відшкодовується. |
18. Проби (зразки) товарів, не затребувані власником або уповноваженою ним особою протягом встановленого частиною чотирнадцятою цієї статті строку зберігання, знищуються з оформленням відповідного акта, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. При цьому вартість зазначених проб (зразків) власникові або уповноваженій ним особі не відшкодовується. |
||
494. |
19. Техніко-технологічна документація та інші документи з інформацією про характеристики товару, проби (зразки) якого відбирались для проведення досліджень (аналізу, експертизи), повертається власнику товарів або уповноваженій ним особі після закінчення митного оформлення цих товарів або після надання митному органу засвідчених в установленому порядку копій зазначених документів, які залишаються в справах митного органу. |
19. Техніко-технологічна документація та інші документи з інформацією про характеристики товару, проби (зразки) якого відбирались для проведення досліджень (аналізу, експертизи), повертається власнику товарів або уповноваженій ним особі після закінчення митного оформлення цих товарів або після надання митному органу засвідчених в установленому порядку копій зазначених документів, які залишаються в справах митного органу. |
||
495. |
20. Оплата проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України. |
20. Оплата проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. |
||
496. |
ГЛАВА 9. Особливі процедури митного контролю |
ГЛАВА 9. Особливі процедури митного контролю |
||
497. |
Стаття 72. Звільнення від окремих форм митного контролю |
Стаття 72. Звільнення від окремих форм митного контролю |
||
498. |
1. Звільнення від окремих форм митного контролю встановлюється цим Кодексом, іншими законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. |
1. Звільнення від окремих форм митного контролю встановлюється цим Кодексом, іншими законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. |
||
499. |
2. Незастосування окремих форм митного контролю не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України. |
2. Незастосування окремих форм митного контролю не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України. |
||
500. |
Стаття 73. Звільнення від митного огляду |
Стаття 73. Звільнення від митного огляду |
||
501. |
1. Митному огляду не підлягає ручна поклажа та супроводжуваний багаж Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України, Прем’єр - міністра України, Першого віце-прем’єр-міністра України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів Конституційного Суду України, Міністра закордонних справ України, Генерального прокурора України та членів їх сімей, які прямують разом з ними. |
1. Митному огляду не підлягає ручна поклажа та супроводжуваний багаж Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України, Прем’єр - міністра України, Першого віце-прем’єр-міністра України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів Конституційного Суду України, Міністра закордонних справ України, Генерального прокурора України та членів їх сімей, які прямують разом з ними. |
||
502. |
2. Митному огляду не підлягають засоби залізничного та повітряного транспорту, які перевозять офіційні державні делегації. Підставою для звільнення транспортного засобу від митного огляду є подання митному органу офіційного повідомлення Міністерства закордонних справ України. |
2. Митному огляду не підлягають засоби залізничного та повітряного транспорту, які перевозять офіційні державні делегації. Підставою для звільнення транспортного засобу від митного огляду є подання митному органу офіційного повідомлення Міністерства закордонних справ України. |
||
503. |
Стаття 74. Здійснення митного контролю та митного оформлення деяких видів товарів у першочерговому порядку |
Стаття 74. Здійснення митного контролю деяких видів товарів у першочерговому порядку |
||
504. |
1. У разі переміщення через митний кордон України товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, а також живих тварин, органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації, товарів, що мають обмежений строк чи особливий режим зберігання, радіоактивних матеріалів, фото-, аудіо- і відеоматеріалів для засобів масової інформації, товарів міжнародної технічної та гуманітарної допомоги, товарів, що переміщуються в рамках угод про виробничу кооперацію, товарів, що переміщуються за процедурою МДП, митний контроль таких товарів здійснюється першочергово. |
1. У разі переміщення через митний кордон України товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, а також живих тварин, органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації, товарів, що мають обмежений строк чи особливий режим зберігання, товарів військового призначення, радіоактивних матеріалів, фото-, аудіо- і відеоматеріалів для засобів масової інформації, товарів міжнародної технічної та гуманітарної допомоги, товарів, що переміщуються в рамках угод про виробничу кооперацію, товарів, що переміщуються за процедурою МДП, митний контроль таких товарів здійснюється першочергово. 2. Огляд (переогляд) товарів, зазначених у частині першій цієї статті, а також взяття проб та зразків таких товарів здійснюються тільки за виключних обставин. |
||
505. |
2. Законодавством можуть визначатись інші категорії товарів, митний контроль яких здійснюється у першочерговому порядку. |
3. Законодавством можуть визначатись інші категорії товарів, митний контроль яких здійснюється у першочерговому порядку. |
||
506. |
Стаття 75. Митний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою |
|||
507. |
1. Під товарами, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, в цій статті розуміються: |
|||
508. |
1) товари, у тому числі транспортні засоби, продукти харчування, медикаменти, одяг, ковдри, намети, збірні будинки, пристрої для очищення та збереження води, інші товари першої необхідності, що направляються як допомога потерпілим від катастрофи природного або/або техногенного походження; |
|||
509. |
2) транспортні засоби, інструменти та устаткування, спеціально навчені тварини, продукти харчування, припаси, особисті речі та інші товари для осіб, які виконують завдання з ліквідації наслідків катастрофи, необхідної їм для роботи та проживання на території, яка зазнала впливу цієї катастрофи, протягом усього часу виконання зазначених завдань. |
|||
510. |
2. Митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, здійснюється першочергово. |
|||
511. |
3. На товари, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, допускається подання попередньої, тимчасової чи неповної декларації за правилами, встановленими цим Кодексом. |
|||
512. |
4. Плата за митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, не справляється. |
|||
513. |
5. Огляд (переогляд) товарів, що переміщуються через митний кордон України у складі вантажів з допомогою, а також взяття проб та зразків таких товарів, здійснюється тільки за виключних обставин. |
|||
514. |
6. Товари, що вивозяться за межі митної території України у складі вантажів з допомогою, пропускаються через митний кордон України без сплати митних платежів. |
|||
515. |
7. Товари, отримані в дарунок уповноваженими організаціями у складі вантажів з допомогою та призначені для використання або безоплатного розповсюдження на митній території України цими організаціями чи під їх наглядом, пропускаються на митну територію України без сплати митних платежів. |
|||
516. |
ГЛАВА 10. Уповноважений економічний оператор |
ГЛАВА 10. Уповноважений економічний оператор |
||
517. |
Стаття 76. Надання уповноваження |
Стаття 76. Надання статусу уповноваженого економічного оператора |
||
518. |
1. Статус уповноваженого оператора економічної діяльності надається суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи шляхом видачі свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності про включення його до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності і вид дозволу, який йому надається. |
1. Уповноважений економічний оператор – це підприємство, створене відповідно до законодавства України, яке відповідає умовам, встановленим статтею 79 цього Кодексу, та має право користуватися спрощеннями у порядку, встановленому статтею 80 цього Кодексу. 2. Статус уповноваженого економічного оператора надається підприємству митницею шляхом видачі сертифіката уповноваженого економічного оператора та включення його до Єдиного реєстру уповноважених економічних операторів. |
||
519. |
2. Статус уповноваженого оператора економічної діяльності полягає в отриманні одного із таких видів дозволів: |
3. Підприємству може бути видано сертифікати уповноваженого економічного оператора таких видів: |
||
520. |
1) на спрощення митних процедур; |
1) на спрощення митних процедур; |
||
521. |
2) на спрощення митного контролю щодо надійності і безпеки; |
2) щодо надійності і безпеки; |
||
522. |
3) на спрощення митних процедур і митного контролю щодо надійності і безпеки. |
3) на спрощення митних процедур та щодо надійності і безпеки. |
||
523. |
3. Статус уповноваженого оператора економічної діяльності визнається на всій митній території України. |
4. Статус уповноваженого економічного оператора визнається на всій митній території України. |
||
524. |
Стаття 77. Подання заяви та видача свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності |
Стаття 77. Подання заяви та видача сертифіката уповноваженого економічного оператора |
||
525. |
1. З метою отримання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності подає до митного органу за місцем своєї державної реєстрації заяву, підписану керівником і завірену печаткою юридичної особи. Вид статусу уповноваженого оператора економічної діяльності заявник обирає самостійно. |
1. З метою отримання статусу уповноваженого економічного оператора підприємство подає до митниці за місцем своєї державної реєстрації заяву, підписану керівником і завірену печаткою підприємства. Вид сертифіката уповноваженого економічного оператора заявник обирає самостійно. |
||
526. |
2. До заяви додається анкета з результатами самооцінки, проведеної заявником за критеріями: |
2. До заяви додається анкета з результатами самооцінки, проведеної заявником за критеріями: |
||
527. |
1) дотримання положень законодавства, в тому числі, законодавства з питань митної справи; |
1) дотримання положень законодавства, в тому числі, законодавства з питань митної справи; |
||
528. |
2) система звітності та обліку товарів, транспортних засобів; |
2) система звітності та обліку товарів, транспортних засобів; |
||
529. |
3) платоспроможність; |
3) платоспроможність; |
||
530. |
4) відповідність стандартам безпеки. |
4) відповідність стандартам безпеки. |
||
531. |
3. В анкеті має бути зазначено такі відомості: |
3. В анкеті повинні бути зазначені такі відомості: |
||
532. |
1) правовий статус заявника, дату його створення, юридичні та банківські реквізити; |
1) правовий статус заявника, дату його створення, юридичні та банківські реквізити; |
||
533. |
2) організаційну та матеріальну характеристику суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності: кількість працюючих, види зовнішньоекономічної діяльності, річний прибуток; |
2) організаційну та матеріальну характеристику підприємства: кількість працюючих, види зовнішньоекономічної діяльності, річний прибуток; |
||
534. |
3) країни-торговельні партнери; |
3) зарубіжні торговельні партнери; |
||
535. |
4) система обліку товарів, яка дозволяє порівнювати відомості, надані митним органам при здійсненні митного контролю та митного оформлення, з відомостями про проведення господарської діяльності; |
4) система обліку товарів, яка дозволяє порівнювати відомості, надані митним органам при здійсненні митного контролю та митного оформлення, з відомостями про проведення господарської діяльності; |
||
536. |
5) наявність автоматизованої системи декларування, контролю та обліку митних декларацій, в тому числі з обов’язковим використанням програмного продукту, сумісного з програмними продуктами, які використовуються митними органами; |
5) наявність автоматизованої системи декларування, контролю та обліку митних декларацій, в тому числі з обов’язковим використанням програмного продукту, сумісного з програмними продуктами, які використовуються митними органами; |
||
537. |
6) обсяги експорту/імпорту (в кількісному та грошовому виразі); |
6) обсяги експорту/імпорту в кількісному та грошовому виразі; |
||
538. |
7) залучення посередників при здійсненні зовнішньоторговельних операцій; |
7) залучення посередників при здійсненні зовнішньоторговельних операцій; |
||
539. |
8) відповідність результатів діяльності вимогам законодавства, в тому числі, законодавства з питань митної справи: кількість та види порушень, заходи, вжиті для їх усунення; |
8) відповідність результатів діяльності вимогам законодавства, в тому числі, законодавства з питань митної справи: кількість та види порушень, заходи, вжиті для їх усунення; |
||
540. |
9) ступінь ризику товарів, що імпортуються/експортуються; |
9) ступінь ризику товарів, що імпортуються/експортуються; |
||
541. |
10) система ведення бухгалтерського обліку; |
10) система ведення бухгалтерського обліку; |
||
542. |
11) ступінь безпеки та захисту інформації; |
11) ступінь безпеки та захисту інформації; |
||
543. |
12) наявність/відсутність внутрішньої системи контролю безпеки, система доступу до інформації; |
12) наявність/відсутність внутрішньої системи контролю безпеки, система доступу до інформації; |
||
544. |
13) проведення аудиту та контроль ступеня безпеки інформації; |
13) проведення аудиту та контроль ступеня безпеки інформації; |
||
545. |
14) наявність/відсутність посередника при взаємодії з митними органами; |
14) наявність/відсутність посередника при взаємодії з митними органами; |
||
546. |
15) наявність/відсутність програм захисту у користувачів електронної системи обміну даними, особливих заходів безпеки; |
15) наявність/відсутність програм захисту у користувачів електронної системи обміну даними, особливих заходів безпеки; |
||
547. |
16) розробник програмного забезпечення; |
16) розробник програмного забезпечення; |
||
548. |
17) наявність/відсутність інструкцій щодо безпеки, в тому числі, діловодства в паперовому та електронному вигляді; |
17) наявність/відсутність інструкцій щодо безпеки, в тому числі, діловодства в паперовому та електронному вигляді; |
||
549. |
18) ступінь фізичної безпеки суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності: порядок допуску на територію та в приміщення, ступінь їх захисту, наявність/відсутність системи сигналізації та відеоспостереження; |
18) ступінь фізичної безпеки підприємства: порядок допуску на територію та в приміщення, ступінь їх захисту, наявність/відсутність системи сигналізації та відеоспостереження; |
||
550. |
19) наявність/відсутність навантажувальної техніки, ступінь її безпеки; |
19) наявність/відсутність навантажувальної техніки, ступінь її безпеки; |
||
551. |
20) наявність/відсутність власних/орендованих місць зберігання товарів під митним контролем, система безпеки цих місць, система доступу персоналу до них. |
20) наявність/відсутність власних/орендованих місць зберігання товарів під митним контролем, система безпеки цих місць, система доступу персоналу до них. |
||
552. |
4. Форми заяви про надання статусу уповноваженого економічного оператора та анкети з результатами самооцінки, проведеної заявником, встановлюються Кабінетом Міністрів України. |
4. Форми заяви про видачу сертифіката уповноваженого економічного оператора та анкети з результатами самооцінки, проведеної заявником, визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
553. |
5. Крім зазначених обов’язкових відомостей заявник може надавати митному органу додаткові відомості, зумовлені специфікою тих видів зовнішньоекономічної діяльності, що ним здійснюються. |
5. Крім зазначених обов’язкових відомостей, заявник може надавати митному органу додаткові відомості, зумовлені специфікою тих видів зовнішньоекономічної діяльності, що ним здійснюються. |
||
554. |
6. Митний орган проводить попередню (фізичну та документальну) перевірку відомостей, наданих заявником, і передає заяву, Анкету та свій висновок про можливість/неможливість надання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади в галузі митної справи. |
6. Митниця проводить попередню (фізичну та документальну) перевірку відомостей, наданих заявником, і передає центральному органу виконавчої влади у сфері митної справи заяву, анкету та свій висновок про можливість/неможливість надання заявникові статусу уповноваженого економічного оператора. Якщо протягом 3 років, що передують даті подання заяви, цим підприємством здійснювалось митне оформлення товарів, транспортних засобів в іншому митному органі, то митниця, до якої була подана заява, надсилає до такого митного органу запит про перевірку наданих в анкеті відомостей. Перевірка (фізична та документальна) проводиться у тритижневий строк з дня отримання запиту. Результати перевірки надсилаються до митниці – відправника запиту в електронному вигляді. По закінченні перевірки митниця передає центральному органу виконавчої влади у сфері митної справи заяву, анкету та свій висновок про можливість/неможливість надання заявникові статусу уповноваженого економічного оператора. |
||
555. |
7. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи здійснює остаточну перевірку: |
7. Центральний орган виконавчої влади у сфері митної справи в двотижневий строк з дня надходження до нього висновку, зазначеного у частині шостій цієї статті, приймає рішення про підтвердження можливості/неможливості надання заявнику статусу уповноваженого економічного оператора та повідомляє про прийняте рішення митницю. У разі прийняття рішення про неможливість надання заявнику статусу уповноваженого економічного оператора, зазначає причини такого рішення. |
||
556. |
1) дотримання положень законодавства, в тому числі, законодавства з питань митної справи; |
|||
557. |
2) системи бухгалтерського обліку та логістики; |
|||
558. |
3) платоспроможності; |
|||
559. |
4) відповідності стандартам безпеки: фізичної, інформаційної, безпеки персоналу; |
|||
560. |
5) достовірності відомостей, наданих заявником при самооцінці; |
|||
561. |
8. До проведення перевірки відповідності зовнішньоекономічної діяльності заявника на отримання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності стандартам безпеки можуть бути залучені посадові особи спеціалізованих митних органів, спеціалісти та експерти галузевих міністерств та відомств за погодженням між їх керівниками та керівником спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи. |
8. До проведення перевірки відповідності зовнішньоекономічної діяльності заявника на отримання статусу уповноваженого економічного оператора стандартам безпеки можуть бути залучені посадові особи спеціалізованих митних органів, спеціалісти та експерти галузевих міністерств та відомств за погодженням між їх керівниками та керівником центрального органу виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
562. |
9. Рішення щодо надання/ненадання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності має бути прийнято протягом 90 календарних днів від дня отримання заяви митним органом. Цей термін, в разі необхідності, може бути продовжений на 30 календарних днів. |
9. Рішення щодо надання/ненадання статусу уповноваженого економічного оператора приймається митницею протягом 90 календарних днів від дня отримання нею заяви. Цей строк, в разі необхідності, може бути продовжений на 30 календарних днів. У разі відмови у наданні статусу уповноваженого економічного оператора митниця письмово повідомляє заявника про причини такої відмови в межах строку, встановленого цією частиною. |
||
563. |
10. Форма і порядок видачі свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності визначаються міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі митної справи. |
10. Форма і порядок видачі сертифіката уповноваженого економічного оператора визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. 11. У разі прийняття рішення про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора таке підприємство включається до Єдиного реєстру уповноважених економічних операторів, про що йому протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення видається відповідний сертифікат. |
||
564. |
11. Уповноважений оператор економічної діяльності зобов’язаний інформувати спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи про зміну відомостей, заявлених ним для отримання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності, протягом п’яти робочих днів від дня зміни таких відомостей. |
12. Підприємство зобов’язане інформувати відповідний митний орган про зміну відомостей, заявлених ним для отримання сертифіката уповноваженого економічного оператора, протягом п’яти робочих днів від дня зміни таких відомостей. |
||
565. |
Стаття 78. Єдиний реєстр уповноважених операторів економічної діяльності |
|||
566. |
1. Єдиний реєстр уповноважених операторів економічної діяльності складається із трьох розділів відповідно до отриманого уповноваженим оператором економічної діяльності виду дозволу. |
|||
567. |
2. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи веде Єдиний реєстр уповноважених операторів економічної діяльності і забезпечує періодичне його опублікування. |
|||
568. |
Стаття 79. Умови надання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності |
Стаття 79. Умови отримання сертифіката уповноваженого економічного оператора |
||
569. |
Статус уповноваженого оператора економічної діяльності надається суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності за таких умов: |
1. Для отримання сертифіката уповноваженого економічного оператора підприємство повинне відповідати таким умовам: |
||
570. |
1) надання фінансової гарантії (забезпечення сплати митних платежів) в одній із форм, встановлених розділом ІХ цього Кодексу, на суму, еквівалентну одному мільйону євро, за курсом цієї валюти, до валюти України встановленим Національним банком України на день надання такого забезпечення. В разі здійснення експорту товару відносно якого не застосовується вивізне мито, безпосередньо товаровиробником забезпечення сплати митних платежів надається на суму, еквівалентну ста п’ятдесятьом тисячам євро, за курсом цієї валюти до валюти України, встановленим Національним банком України на день надання такого забезпечення; |
|||
571. |
2) здійснення зовнішньоекономічної діяльності протягом строку не менше трьох років до дня звернення до митного органу з заявою про надання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності; |
1) здійснення зовнішньоекономічної діяльності протягом не менше трьох років до дня звернення до митниці з заявою про надання статусу уповноваженого оператора економічної діяльності; |
||
572. |
3) відсутність на день звернення до митного органу невиконаного обов’язку зі сплати митних платежів та пені; |
2) відсутність на день звернення до митниці невиконаного обов’язку зі сплати митних платежів та пені; |
||
573. |
4) відсутність на день звернення до митного органу заборгованості відповідно до податкового законодавства; |
3) відсутність на день звернення до митниці заборгованості відповідно до податкового законодавства; |
||
574. |
5) відсутність фактів притягнення протягом трьох років до звернення у митний орган до адміністративної відповідальності за порушення митних правил; |
4) відсутність протягом трьох років до звернення до митниці фактів притягнення посадових осіб підприємства до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за статтями 492, 502 – 505 цього Кодексу. |
||
575. |
6) наявність такої системи обліку товарів, яка дозволяє проводити звіряння документів і відомостей, що надаються митним органам суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності і є необхідними для здійснення митного контролю, з документами і відомостями про проведення господарської діяльності відповідно до вимог законодавства України. |
6) наявність такої системи обліку товарів, яка дозволяє проводити звіряння документів і відомостей, що надаються митним органам суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності і є необхідними для здійснення митного контролю, з документами і відомостями про проведення господарської діяльності відповідно до вимог законодавства України; 7) відсутність на день звернення до митниці суми непогашеного грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної перевірки. 2. У разі, якщо підприємство на момент подання ним заяви про видачу сертифіката уповноваженого економічного оператора не перебувало протягом трьох років на обліку в митних органах, воно додає до заяви письмову згоду про проведення щодо нього митними органами протягом шести місяців з дня отримання ним сертифіката уповноваженого економічного оператора позапланових перевірок обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем, безпосереднім отримувачем, відправником або перевізником яких є зазначене підприємство. |
||
576. |
Стаття 80. Спеціальні спрощення, що надаються уповноваженому оператору економічної діяльності |
Стаття 80. Спеціальні спрощення, що надаються уповноваженому економічному оператору |
||
577. |
1. Уповноваженому оператору економічної діяльності, якому надано дозвіл на спрощення митного контролю щодо надійності і безпеки, можуть бути надані такі спеціальні спрощення: |
1. Уповноваженому економічному оператору, якому надано дозвіл на спрощення митного контролю щодо надійності і безпеки, можуть бути надані такі спеціальні спрощення: |
||
578. |
1) зменшений обсяг відомостей, що необхідно надати митному органу до прибуття на митну територію України та/або вибуття за межі митної території України товарів, транспортних засобів комерційного призначення; |
1) зменшений обсяг відомостей, що необхідно надати митному органу до прибуття на митну територію України та/або вибуття за межі митної території України товарів, транспортних засобів комерційного призначення; |
||
579. |
2) тимчасове зберігання товарів та транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, у приміщеннях, на відкритих та критих площадках уповноваженого оператора економічної діяльності; |
2) тимчасове зберігання товарів та транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, у приміщеннях, на відкритих та критих площадках уповноваженого оператора економічної діяльності; |
||
580. |
3) зняття митного забезпечення без отримання дозволу митниці; |
3) зняття митного забезпечення без отримання дозволу митниці; |
||
581. |
4) відправка товарів з приміщень, відкритих та критих площадок уповноваженого оператора економічної діяльності без пред’явлення митному органу відправлення. |
4) відправка товарів з приміщень, відкритих та критих площадок уповноваженого оператора економічної діяльності без пред’явлення митному органу відправлення. |
||
582. |
2. Уповноваженому оператору економічної діяльності, який отримав дозвіл на спрощення митних процедур, можуть бути надані такі спеціальні спрощення: |
2. Уповноваженому економічному оператору, який отримав дозвіл на спрощення митних процедур, можуть бути надані такі спеціальні спрощення: |
||
583. |
1) здійснення митного контролю в першочерговому порядку; |
1) здійснення митного контролю в першочерговому порядку; |
||
584. |
2) розміщення товарів на склад тимчасового зберігання закритого типу без отримання дозволу митного органу; |
2) розміщення товарів на склад тимчасового зберігання закритого типу без отримання дозволу митного органу; |
||
585. |
3) звільнення від надання гарантії при здійсненні внутрішнього митного транзиту, якщо декларантом є уповноважений оператор економічної діяльності; |
3) звільнення від надання гарантії при здійсненні внутрішнього митного транзиту товарів (крім підакцизних), якщо декларантом є уповноважений економічний оператор; |
||
586. |
4) митне оформлення товарів на об’єктах уповноваженого оператора економічної діяльності; |
4) митне оформлення товарів на об’єктах уповноваженого оператора економічної діяльності; |
||
587. |
5) подання однієї митної декларації, якщо протягом певного часу, погодженого з митним органом, товари неодноразово ввозяться на митну територію України або вивозяться за її межі однією й тією ж особою за одним й тим же зовнішньоекономічним договором. Спеціальні спрощення, передбачені цією статтею, застосовуються як у випадку, коли уповноважений оператор економічної діяльності здійснює декларування товарів самостійно, так і у випадку, коли уповноважений оператор економічної діяльності доручає у встановленому законодавством порядку здійснити декларування товарів від свого імені іншій особі. |
5) подання однієї митної декларації, якщо протягом певного часу, погодженого з митним органом, товари неодноразово ввозяться на митну територію України або вивозяться за її межі однією й тією ж особою за одним й тим же зовнішньоекономічним договором. Спеціальні спрощення, передбачені цією статтею, застосовуються як у випадку, коли уповноважений економічний оператор здійснює декларування товарів самостійно, так і у випадку, коли уповноважений економічний оператор доручає у встановленому законодавством порядку здійснити декларування товарів від свого імені іншій особі. |
||
588. |
3. Уповноваженому оператору економічної діяльності, який отримав дозвіл на спрощення митних процедур і митного контролю щодо надійності і безпеки, можуть бути надані одночасно спеціальні спрощення, визначені частинами першою та другою цієї статті. |
3. Уповноваженому економічному оператору, який отримав дозвіл на спрощення митних процедур і митного контролю щодо надійності і безпеки, можуть бути надані одночасно спеціальні спрощення, визначені частинами першою та другою цієї статті. |
||
589. |
4. Спеціальні спрощення, передбачені цією статтею, застосовуються як у випадку, коли уповноважений оператор економічної діяльності здійснює декларування товарів самостійно, так і у випадку, коли уповноважений оператор економічної діяльності доручає у встановленому законодавством порядку здійснити декларування товарів від свого імені іншій особі. |
4. Спеціальні спрощення, передбачені цією статтею, застосовуються як у випадку, коли уповноважений економічний оператор здійснює декларування товарів самостійно, так і у випадку, коли уповноважений економічний оператор доручає у встановленому законодавством порядку здійснити декларування товарів від свого імені іншій особі. |
||
590. |
5. Отримання дозволу на спрощення митного контролю надає відповідній особі право на провадження видів діяльності, зазначених у статті 172 цього Кодексу. |
5. Отримання дозволу на спрощення митного контролю надає відповідній особі право на провадження видів діяльності, зазначених у статті 172 цього Кодексу. 6. Порядок застосування спеціальних спрощень, передбачених цією статтею, затверджується Кабінетом Міністрів України. |
||
591. |
Стаття 81. Призупинення дії свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності |
Стаття 81. Призупинення дії сертифіката уповноваженого економічного оператора |
||
592. |
1. Дія свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності про включення до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності призупиняється за наявності таких фактів (випадків): |
1. Дія сертифіката уповноваженого економічного оператора призупиняється митницею за наявності таких фактів (випадків): |
||
593. |
1) виявлення митним органом достовірних фактів та відомостей, які спростовують відомості, надані за результатами самооцінки; |
1) виявлення митним органом достовірних фактів та відомостей, які спростовують відомості, надані за результатами самооцінки; |
||
594. |
2) подання уповноваженим оператором економічної діяльності митному органу заяви про призупинення дії свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності; |
2) подання підприємством заяви про призупинення дії сертифіката уповноваженого економічного оператора; |
||
595. |
3) заборгованості зі сплати митних платежів та пені більш ніж один податковий період; |
3) заборгованості зі сплати митних платежів та пені; |
||
596. |
4) притягнення до кримінальної відповідальності згідно із Кримінальним кодексом України заявника, засновників, акціонерів, що володіють контрольним пакетом акцій за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності; |
4) притягнення керівників заявника, його засновників, акціонерів – фізичних осіб, що володіють контрольним пакетом акцій, до кримінальної відповідальності за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності; |
||
597. |
5) порушення справи про порушення заявником митних правил; |
5) порушення справи про порушення заявником митних правил за статтями 492, 502 – 505 цього Кодексу; |
||
598. |
6) невиконання вимог частини десятої статті 77 цього Кодексу. |
6) невиконання вимог частини одинадцятої статті 77 цього Кодексу; 7) наявність непогашеного грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної перевірки. |
||
599. |
2. Строк призупинення дії свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності про включення до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності визначається становить: |
2. Строк призупинення дії сертифіката уповноваженого економічного оператора становить: |
||
600. |
1) у випадку, передбаченому пунктом 1 частини першої цієї статті - до трьох місяців; |
1) у випадку, передбаченому пунктом 1 частини першої цієї статті - до трьох місяців; |
||
601. |
2) у випадку, передбаченому пунктом 2 частини першої цієї статті - згідно з заявою, але не більше трьох місяців; |
2) у випадку, передбаченому пунктом 2 частини першої цієї статті - згідно з заявою, але не більше трьох місяців; |
||
602. |
3) у випадку, передбаченому пунктом 3 частини першої цієї статті - до усунення заборгованості; |
3) у випадку, передбаченому пунктом 3 частини першої цієї статті - до усунення заборгованості; |
||
603. |
4) у випадках, передбачених пунктами 4 та 5 частини першої цієї статті - до винесення остаточного рішення; |
4) у випадках, передбачених пунктами 4 та 5 частини першої цієї статті, – до набрання законної сили вироком у кримінальній справі, постановою про притягнення до адміністративної відповідальності у справі про порушення митних правил або постановою (ухвалою) про закриття справи; |
||
604. |
5) у випадку, передбаченому пунктом 6 частини першої цієї статті - до одного місяця. |
5) у випадку, передбаченому пунктом 6 частини першої цієї статті - до одного місяця; 6) у випадку, передбаченому пунктом 7 частини першої цієї статті - до погашення грошового зобов’язання. |
||
605. |
3. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи протягом п’яти робочих днів з дати призупинення дії свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності про включення до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності письмово інформує цього оператора. |
3. Митниця протягом п’яти робочих днів з дати призупинення дії сертифіката уповноваженого економічного оператора письмово інформує уповноваженого економічного оператора про це. |
||
606. |
Стаття 82. Відкликання свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності |
Стаття 82. Анулювання сертифіката уповноваженого економічного оператора |
||
607. |
1. Свідоцтво уповноваженого оператора економічної діяльності про включення до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності відкликається у разі: |
1. Сертифікат уповноваженого економічного оператора анулюється у разі: |
||
608. |
1) подання уповноваженим оператором економічної діяльності заяви про виключення його із Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності; |
1) подання підприємством заяви про виключення його з Єдиного реєстру уповноважених економічних операторів; |
||
609. |
2) припинення юридичної особи - уповноваженого оператора економічної діяльності згідно з законодавством України; |
2) припинення юридичної особи – уповноваженого економічного оператора згідно з законодавством України; |
||
610. |
3) реорганізація юридичної особи - уповноваженого оператора економічної діяльності згідно з законодавством України; |
|||
611. |
4) неподання відомостей, що мають суттєвий вплив на процедури митного контролю та митного оформлення; |
|||
612. |
5) набрання щодо заявника, засновників, акціонерів, що володіють контрольним пакетом акцій уповноваженого оператора економічної діяльності, законної сили обвинувальним вироком суду за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності; |
3) набрання щодо керівників уповноваженого економічного оператора, його засновників, акціонерів, що володіють контрольним пакетом акцій, законної сили обвинувальним вироком суду за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або у сфері службової діяльності; |
||
613. |
6) притягнення заявника до адміністративної відповідальності за систематичне порушення митних правил; |
4) притягнення більше двох разів протягом року посадових осіб уповноваженого економічного оператора до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за статтями 492, 502 – 505 цього Кодексу; |
||
614. |
7) неподання відомостей, передбачених частиною одинадцятою статті 77 цього Кодексу протягом строку призупинення свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності про включення до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності. |
5) неподання підприємством відомостей, передбачених частиною дванадцятою статті 77 цього Кодексу, протягом строку призупинення дії сертифіката уповноваженого економічного оператора. |
||
615. |
2. Рішення щодо відкликання дії свідоцтва уповноваженого оператора економічної діяльності про включення до Єдиного реєстру уповноважених операторів економічної діяльності оформляється наказом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи і набуває чинності з дня прийняття наказу. |
2. Рішення про анулювання сертифіката уповноваженого економічного оператора оформлюється наказом митниці і набуває чинності з дня видання зазначеного наказу. Належним чином завірена копія цього наказу не пізніше першого робочого дня, наступного за днем його видання, вручається під розписку керівникові відповідного підприємства або надсилається цьому підприємству рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Стаття 78. Єдиний реєстр уповноважених економічних операторів 1. Єдиний реєстр уповноважених економічних операторів складається з трьох розділів відповідно до видів отриманих підприємствами сертифікатів уповноваженого економічного оператора. 2. Центральний орган виконавчої влади у сфері митної справи веде Єдиний реєстр уповноважених економічних операторів та забезпечує його оприлюднення на своєму офіційному сайті. |
||
616. |
ГЛАВА 11. Система управління ризиками |
ГЛАВА 11. Система управління ризиками |
||
617. |
Стаття 83. Терміни, що використовуються в цій главі |
|||
618. |
В цій главі використовуються такі терміни та їх значення: |
|||
619. |
1) аналіз ризику - систематичне використання митними органами наявної у них інформації для визначення обставин та умов виникнення ризиків, їх ідентифікації і оцінки ймовірних наслідків недотримання вимог законодавства України з питань митної справи; |
|||
620. |
2) виявлений ризик - факт, який свідчить про те, що порушення митного законодавства України з питань митної справи вже вчинено і митні органи мають інформацію про даний факт; |
|||
621. |
3) індикатори ризику - критерії із заданими наперед параметрами, використання яких дозволяє здійснювати вибір об’єкта контролю, що представляє ризик; |
|||
622. |
4) область ризику - окремі згруповані об’єкти аналізу ризику, щодо яких є потреба у застосуванні окремих форм митного контролю або їх сукупності, а також у підвищенні ефективності митного адміністрування; |
|||
623. |
5) оцінка ризику - систематичне визначення ймовірності виникнення ризику і наслідків порушень законодавства України з питань митної справи у разі проявлення ризику; |
|||
624. |
6) потенційний ризик - ризик, який не був виявлений, але умови для його виникнення існують; |
|||
625. |
7) профіль ризику - сукупність відомостей про області ризику, індикатори ризику, а також вказівки про застосування необхідних заходів із запобігання або мінімізації ризиків; |
|||
626. |
8) ризик - ймовірність недотримання вимог законодавства України з питань митної справи; |
|||
627. |
9) товари прикриття - товари, які з достатнім ступенем ймовірності можуть декларуватися замість товарів ризику; |
|||
628. |
10) товари ризику - товари, переміщувані через митний кордон, по відношенню до яких виявлені ризики або є потенційні ризики; |
|||
629. |
11) управління ризиками - систематична робота митних органів з аналізу ризиків, виявлення та оцінки ризиків, розроблення та практичної реалізації заході, направлених на мінімізацію ризиків, оцінки ефективності та контролю застосування цих заходів. |
|||
630. |
Стаття 84. Цілі застосування системи управління ризиками |
Стаття 84. Цілі застосування системи управління ризиками 1. Управління ризиками – це робота митних органів з аналізу ризиків, виявлення та оцінки ризиків, розроблення та практичної реалізації заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків, оцінки ефективності та контролю застосування цих заходів. Під ризиком розуміється ймовірність недотримання вимог законодавства України з питань митної справи. |
||
631. |
1. Митні органи застосовують систему управління ризиками для визначення товарів, транспортних засобів, документів і осіб, що підлягають митному контролю, форм митного контролю, що застосовуються до таких товарів, транспортних засобів, документів і осіб, а також обсягу митного контролю. |
2. Митні органи застосовують систему управління ризиками для визначення товарів, транспортних засобів, документів і осіб, що підлягають митному контролю, форм митного контролю, що застосовуються до таких товарів, транспортних засобів, документів і осіб, а також обсягу митного контролю. |
||
632. |
2. Цілями застосування системи управління ризиками є: |
3. Цілями застосування системи управління ризиками є: |
||
633. |
1) запобігання, прогнозування і виявлення порушень законодавства України з питань митної справи; |
1) запобігання, прогнозування і виявлення порушень законодавства України з питань митної справи; |
||
634. |
2) зосередження уваги на областях підвищеного ризику і забезпечення більш ефективного використання наявних в розпорядженні ресурсів; |
2) забезпечення більш ефективного використання наявних у митних органів ресурсів та зосередження їх уваги на окремих згрупованих об’єктах аналізу ризику, щодо яких є потреба у застосуванні окремих форм митного контролю або їх сукупності, а також у підвищенні ефективності митного контролю (областях ризику); |
||
635. |
3) забезпечення в межах компетенції митних органів заходів із захисту національної безпеки, життя і здоров’я людей, тварин, рослин, навколишнього середовища, інтересів споживачів; |
3) забезпечення в межах компетенції митних органів заходів із захисту національної безпеки, життя і здоров’я людей, тварин, рослин, навколишнього середовища, інтересів споживачів; |
||
636. |
4) прискорення проведення митних формальностей при переміщенні товарів через митний кордон України. |
4) прискорення митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України. |
||
637. |
Стаття 85. Об’єкти аналізу ризику |
Стаття 85. Аналіз ризику та його об’єкти 1. Аналіз ризику – це систематичне використання митними органами наявної у них інформації для визначення обставин та умов виникнення ризиків, їх ідентифікації і оцінки ймовірних наслідків недотримання вимог законодавства України з питань митної справи. |
||
638. |
До об’єктів аналізу ризику належать: |
2. До об’єктів аналізу ризику належать: |
||
639. |
1) товари, поміщені в митний режим імпорту, або такі, що перебувають під митним контролем; |
1) характеристики товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України; |
||
640. |
2) код товару за УКТЗЕД; |
2) характер зовнішньоекономічної операції; |
||
641. |
3) країна походження товарів; |
3) характеристика суб’єктів, що беруть участь у зовнішньоекономічній операції. |
||
642. |
4) країна відправлення товарів; |
|||
643. |
5) країна призначення товарів; |
|||
644. |
6) транспортний засіб; |
|||
645. |
7) митна вартість товарів; |
|||
646. |
8) маршрут переміщення (руху) товарів; |
|||
647. |
9) учасник зовнішньоекономічної діяльності; |
|||
648. |
10) діяльність декларантів та інших осіб, що мають повноваження щодо товарів, які знаходяться під митним контролем; |
|||
649. |
11) документи, що надаються для митного оформлення; |
|||
650. |
12) відомості у зовнішньоекономічних договорах (контрактах) або інших документах, які підтверджують право володіння, користування та (або) розпорядження товарами; |
|||
651. |
13) відомості, що містяться в транспортних, комерційних, митних та інших документах; |
|||
652. |
14) результати застосування форм митного контролю. |
|||
653. |
Стаття 86. Діяльність митних органів з оцінки і управління ризиками |
Стаття 86. Діяльність митних органів з оцінки та управління ризиками |
||
654. |
1. Діяльність митних органів з оцінки і управління ризиками полягає у виконанні таких задач: |
1. Діяльність митних органів з оцінки та управління ризиками полягає у вирішенні таких задач: |
||
655. |
1) формування інформаційної бази даних системи управління ризиками митних органів; |
1) формування інформаційної бази даних системи управління ризиками митних органів; |
||
656. |
2) аналіз, виявлення та оцінка ризиків, які включають систематичне: |
2) аналіз, виявлення та оцінка ризиків (у тому числі з використанням інформаційних технологій), які включають систематичне: |
||
657. |
а) виявлення умов і факторів, що впливають на виникнення ризиків; |
а) виявлення умов і факторів, що впливають на виникнення ризиків; |
||
658. |
б) визначення областей ризику; |
б) визначення областей ризику; |
||
659. |
в) визначення індикаторів ризику; |
в) визначення критеріїв із заданими наперед параметрами, використання яких дає можливість здійснювати вибір об’єкта контролю, що становить ризик (індикаторів ризику); |
||
660. |
г) здійснення оцінки ймовірності виникнення ризику та можливої шкоди у разі його проявлення; |
г) здійснення оцінки ймовірності виникнення ризику та можливої шкоди у разі його проявлення; |
||
661. |
3) розробка і реалізація практичних заходів з управління ризиками з урахуванням: |
3) розробка і реалізація практичних заходів з управління ризиками з урахуванням: |
||
662. |
а) результатів аналізу та оцінки ризику; |
а) результатів аналізу та оцінки ризику; |
||
663. |
б) результатів аналізу необхідних ресурсів та очікуваних результатів реалізації запланованих заходів; |
б) результатів аналізу необхідних ресурсів та очікуваних результатів реалізації запланованих заходів; |
||
664. |
4) аналіз результатів та коригування ужитих заходів з управління ризиками, що включає: |
4) аналіз результатів та коригування ужитих заходів з управління ризиками, що включає: |
||
665. |
а) здійснення контролю за практичною реалізацією заходів; |
а) здійснення контролю за практичною реалізацією заходів; |
||
666. |
б) збір, обробку і аналіз інформації про результати вжитих заходів з метою їх коригування та удосконалення системи управління ризиками. |
б) збір, обробку і аналіз інформації про результати вжитих заходів з метою їх коригування та удосконалення системи управління ризиками. |
||
667. |
2. Порядок здійснення аналізу та оцінки ризиків, розробки і реалізації заходів з управління ризиками визначається міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі митної справи. |
2. Порядок здійснення аналізу та оцінки ризиків, розробки і реалізації заходів з управління ризиками визначається центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи. |
||
668. |
3. Система управління ризиками передбачає застосування випадкового відбору. |
3. Система управління ризиками передбачає застосування випадкового відбору. |
||
669. |
4. Вміст визначених профілів та індикаторів ризику, призначений для використання митними органами, є конфіденційною інформацією і не підлягає розголошенню іншим особам, за виключенням випадків, визначених міністерством, керівник якого (міністр) спрямовує та координує діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі митної справи. |
4. Призначені для використання митними органами відомості про області та індикатори ризику, а також про заходи, необхідні для запобігання або мінімізації ризиків, (профілі ризику) є службовою інформацією і не підлягають розголошенню іншим особам, за винятком випадків, визначених цим Кодексом та іншими законами України. 5. Якщо товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються підприємством через митний кордон України, у 25 і більше відсотках випадків такого переміщення протягом року піддавалися митному контролю внаслідок застосування системи управління ризиками, що спричинило затримку митного оформлення понад 4 робочі години і при цьому фактів порушення митних правил виявлено не було, це підприємство має право знати причини та підстави застосування до зазначених товарів, транспортних засобів відповідних форм митного контролю. |