Кількість абзаців - 41 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України і Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з посиленням відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України      Закон України  
1. Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України і Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з посиленням відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами   -1- Альохін В.І. (в.о. № 39)
Лісогорський О.І. (в.о. № 177)
Згідно з вимогами законодавчої техніки внести відповідні зміни до структури законопроекту: спочатку розмістити нову статтю 194-1 Кримінального кодексу України а потім решту змін до інших законодавчих актів України у тій же послідовності.  
Враховано   Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України і Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з посиленням відповідальності за незаконне заволодіння транспортними засобами  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. І. Внести до Кримінального кодексу України такі зміни:      І. Внести зміни до таких законодавчих актів України: 1. У Кримінальному кодексі України: 1) доповнити Кодекс статтею 194-1 такого змісту: "Стаття 194-1. Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу Знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера двигуна, шасі або кузова транспортного засобу, або заміна без дозволу компетентних органів номерної деталі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, - карається позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією майна або штрафом у розмірі від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією майна. Ті ж дії, вчинені повторно або за попереднім зговором групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна ";  
4. Статтю 215-3 викласти в такій редакції:   -2- Альохін В.І. (в.о. № 39)
Лісогорський О.І. (в.о. № 177)
Статтю 215-3 викласти у такій редакції: "Стаття 215-3. Незаконне заволодіння транспортним засобом Незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна, або штрафом в розмірі від однієї до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією майна. Ті ж дії, вчинені за попереднім зговором групою осіб або повторно, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням в приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди потерпілому, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна. Дії, передбачені частинами 1 або 2 цієї статті, поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або щодо транспортного засобу, вартість якого більш ніж в сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати, - караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила діяння, передбачене цією статею (за виключенням випадків незаконного заволодіння транспортним засобом з застосуванням будь-якого насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки. Примітка: Під незаконним заволодінням транспортним засобом в цій статті слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі, яке надає винній особі хоча б початкову реальну можливість розпоряджатися чи користуватися транспортним засобом за особистим розсудом. Відповідно до частини 2 цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або злочин, передбачений статтями 69, 81-84, 86, 86-1, 86-2, 140-144, 217-2, 223, 228-3, 229-17, 229-19 цього Кодексу". З урахуванням цієї пропозиції внести відповідні зміни до статтей 7-1, 26, 52, 52-1 та 53 Кримінального Кодексу України.  
Враховано   2) статтю 215-3 викласти у такій редакції:  
5. "Стаття 215-3. Незаконне заволодіння транспортним засобом.      "Стаття 215-3. Незаконне заволодіння транспортним засобом  
6. Незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою, -   -3- Сахно Ю.П. (реєстр. картка № 406)
Частину першу статті 215-3 викласти у такій редакції: "Незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років … або штрафом в розмірі від вісімсот до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів"  
Враховано частково   Незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна, або штрафом в розмірі від однієї до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією майна.  
7. карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна або штрафом в розмірі від семисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією майна чи без такої.   -4- Сергієнко О.І.
У санкції частини першої статті 215-3 слова "чи без такою" вилучити.  
Враховано   Ті ж дії, вчинені за попереднім зговором групою осіб або повторно, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням в приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди потерпілому, -  
8. Незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попереднім зговором групою осіб, або якщо воно потягло пошкодження, або розукомплектування транспортного засобу, або було пов'язане з подальшими діями, спрямованими на його привласнення чи збут, -   -5- Комітет з питань правової політики
Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією
У частині другій статті 215-3 слова "або було пов'язане з подальшими діями, спрямованими на його привласнення чи збут" вилучити.  
Враховано   караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна. Дії, передбачені частинами 1 або 2 цієї статті, поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або щодо транспортного засобу, вартість якого більш ніж в сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати, - караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені цією статею (за виключенням випадків незаконного заволодіння транспортним засобом з застосуванням будь-якого насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки. Примітка: Під незаконним заволодінням транспортним засобом в цій статті слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі, яке надає винній особі можливість розпоряджатися чи користуватися транспортним засобом за особистим розсудом.  
    -6- Комітет з питань правової політики
Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією
У частині другій статті 215-3 слова "потягло пошкодження, або розукомплектування транспортного засобу" замінити словами "заподіяло значної матеріальної шкоди потерпілому".  
Враховано    
    -7- Комітет з питань правової політики
Кваліфікуючу ознаку "повторність" з частини третьої перенести до частини другої статті 215-3 Кримінального кодексу, тобто так, як це зроблено в чинній редакції цієї статті.  
Враховано    
9. карається позбавленням волі на строк від п'яти до семи років з конфіскацією майна.      Відповідно до частини 2 цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або злочин, передбачений статтями 69, 81-84, 86, 86-1, 86-2, 140-144, 217-2, 223, 228-3, 229-17, 229-19 цього Кодексу";  
10. Незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно, або з проникненням у приміщення чи інше місце, призначене для зберігання транспортних засобів, або поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо в результаті таких дій транспортний засіб не було знайдено чи не повернуто власнику тривалий час або вивезено за межі України, -   -8- Шаров І.Ф.
У частині 3 статті 215-3 слова "знайдено чи повернуто" замінити на слова "знайдено і повернуто".  
Відхилено    
    -9- Костинюк Б.І. (реєстр. картка № 338)
У частині третій та четвертій статті 215-3 слід диференціювати відповідальність в залежності від вартості вилученого транспортного засобу.  
Враховано    
11. карається позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з конфіскацією майна.       
12. Незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або якщо воно потягло знищення чи втрату транспортного засобу, -       
13. карається позбавленням волі на строк від дев'яти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.   -10- Комітет з питань правової політики
З метою запобігання негативним наслідкам незаконного заволодіння транспортним засобом, на нашу думку, доцільно було б підтримати пропозицію про встановлення у статті 215-3 такої підстави звільнення від кримінальної відповідальності за цей злочин, як наявність добровільної заяви винного правоохоронному органу про вчинене, повернення транспортного засобу власнику і відшкодування заподіяних збитків, крім випадків застосування або погрози застосування до потерпілого будь-якого насильства.  
Враховано    
14. Примітка:   -11- Шаров І.Ф.
Частину 1 примітки до статті 215-3 доповнити після цифр "140-144" цифрами "217-2".  
Враховано    
15. Відповідно до частини 3 цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом будьякої форми власності або злочин, передбачений статтями 69, 81-84, 86, 86-1, 86-2, 140-144, 223, 228-3, 229-7, 229-17 (розкрадання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів або психотропних речовин), 229-19 цього Кодексу.       
16. Тривалим часом, протягом якого транспортний засіб не було знайдено і повернуто власнику, зазначеним у частині 3 цієї статті, вважається строк більше десяти днів.       
17. Втратою транспортного засобу, зазначеною у частині 4, вважається факт незнайдення або неповернення транспортного засобу до моменту винесення вироку".       
18. Доповнити Кодекс статтею 194-1 такого змісту:   -12- Альохін В.І. (в.о. № 39)
Лісогорський О.І. (в.о. № 177)
Статтю 194-1 викласти у такій редакції: "Знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера двигуна, шасі або кузова транспортного засобу, або заміна без дозволу компетентних органів номерної деталі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, - карається позбавленням волі на строк від двох до трьох років або штрафом у розмірі від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією майна. Ті ж дії, вчинені повторно або за попереднім зговором групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна ".  
Враховано    
19. "Стаття 194-1. Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу.   -13- Мельник П.В. (реєстр. картка № 394)
Диспозицію частини 1 статті 194-1 КК України викласти у такій редакції: "Підробка номерів двигуна, шасі, кузова та інших агрегатів і деталей, або їх заміна без відповідних документів, які свідчать про легітимність джерел їх придбання, -"  
Відхилено    
20. Знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу компетентних органів номерної деталі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, -   -14- Сергієнко О.І.
У санкції частини першої статті 194-1 слова "від двухсот п'ятидесяти до п'ятисот" замінити на "від п'ятисот до семисот".  
Враховано    
21. карається позбавленням волі на строк від одного до трьох років або виправними роботами на строк до двох років або штрафом у розмірі від двохсот п'ятидесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією майна.       
22. Дії, передбачені частиною 1 цієї статті, вчинені повторно або за попереднім зговором групою осіб, -       
23. караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років".       
24. У частині другій статті 7-1 після слів і цифр "злісне або особливо злісне хуліганство (стаття 206 частини 2 і 3);" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене при обтяжуючих обставинах (стаття 215-3 частини 2, 3 і 4)".      3) у частині другій статті 7-1 після слів і цифр "злісне або особливо злісне хуліганство (стаття 206 частини 2 і 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене при обтяжуючих обставинах (стаття 215-3 частини 2 і 3)";  
25. Статтю 10 після слів і цифр "злісне або особливо злісне хуліганство (стаття 206 частини 2 і 3)," доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом (стаття 215-3)".      4) статтю 10 після слів і цифр "злісне або особливо злісне хуліганство (стаття 206 частини 2 і 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом (стаття 215-3)";  
26. Абзац третій частини четвертої статті 25 після слів і цифр "підробка документів, штампів і печаток, збут їх та використання підроблених документів (стаття 194 частини 1 і 2);" доповнити словами і цифрами "знищення, підробка або заміна вузлів та агрегатів транспортного засобу (стаття 194-1)".      5) в абзаці третьому частини четвертої статті 25 після слів і цифр "підробка документів, штампів і печаток, збут їх та використання підроблених документів (стаття 194 частини 1 і 2)" доповнити словами і цифрами "знищення, підробка або заміна вузлів та агрегатів транспортного засобу (стаття 194-1)";  
27. У частині першій статті 26:      6) у частині першій статті 26:  
28. пункт перший після слів і цифр "посягання на життя судді працівника охоронного органу, члена громадського формування по охороні громадського порядку або військовослужбовця (стаття 190-1)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або якщо воно потягло знищення чи втрату транспортного засобу (стаття 215-3 частина 4)";      у пункті першому після слів і цифр "посягання на життя судді, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку або військовослужбовця (стаття 190-1)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або щодо транспортного засобу, вартість якого більше ніж в сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати (стаття 215-3 частина 3)";  
29. пункт другий після слів і цифр "особливо злісне хуліганство (стаття 206 частина 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах (стаття 215-3 частини 2, 3 і 4);"      у пункті другому після слів і цифр "особливо злісне хуліганство (стаття 206 частина 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах (стаття 215-3 частини 2 і 3)";  
30. У частині шостій статті 52 після слів і цифр "зловживання владою або посадовим становищем, перевищення влади або посадових повноважень, одержання хабара, посередництво в хабарництві або дачу хабара при обтяжуючих обставинах (статті 165 частина 2, 166 частини 2 і 3, 168, 169 частина 2 і 170 частина 2)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах, крім поєднаного з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчиненого організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом або якщо воно потягло знищення чи втрату транспортного засобу (стаття 215-3 частини 2 і 3)".      7) у частині шостій статті 52 після слів і цифр "зловживання владою або посадовим становищем, перевищення влади або посадових повноважень, одержання хабара, посередництво в хабарництві або дачу хабара при обтяжуючих обставинах (статті 165 частина 2, 166 частини 2 і 3, 168, 169 частина 2 і 170 частина 2)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом при обтяжуючих обставинах, крім поєднаного з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчиненого організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або щодо транспортного засобу, вартість якого більше ніж в сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати(стаття 215-3 частини 2 і 3)";  
31. Пункт третій частини першої статті 52-1 після слів і цифр "особливо злісне хуліганство (стаття 206 частина 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або якщо воно потягло знищення чи втрату транспортного засобу (стаття 215-3 частина 4)".      8)_у пункті третьому частини першої статті 52-1 після слів і цифр "особливо злісне хуліганство (стаття 206 частина 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або щодо транспортного засобу, вартість якого більше ніж в сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати (стаття 215-3 частина 3)";  
32. Пункт другий частини шостої статті 53 після слів і цифр "особливо злісне хуліганство (стаття 206 частина 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою, або якщо воно потягло знищення чи втрату транспортного засобу (стаття 215-3 частина 4)".      9) у пункті другому частини шостої статті 53 після слів і цифр "особливо злісне хуліганство (стаття 206 частина 3)" доповнити словами і цифрами "незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою чи особливо небезпечним рецидивістом, або щодо транспортного засобу, вартість якого більше ніж в сто разів перевищує мінімальний розмір заробітної плати (стаття 215-3 частина 3)";  
33. Абзац перший примітки до статті 81 після цифр "223" доповнити цифрами "215- 3".   -15- Альохін В.І. (в.о. № 39)
Лісогорський О.І. (в.о. № 177)
Примітку до статті 81 КК після цифр "140 - 144" доповнити цифрами "215-3"  
Враховано   10) в абзаці першому примітки до статті 81 після цифр "140-144" доповнити цифрами "215- 3";  
34. Примітку до статті 140 після цифр "223" доповнити цифрами "215-3".   -16- Шаров І.Ф.
Примітку до статті 140 після цифр "142" доповнити цифрами "215-3".  
Враховано   11) у примітці до статті 140 після цифр "142" доповнити цифрами "215-3"; 12) у примітці до статті 215 після цифр "215-2" доповнити цифрами "215-3".  
    -17- Шаров І.Ф.
Примітку до статті 215 КК доповнити після цифр "215-2" цифрами "215-3".  
Враховано    
35. ІІ. Внести до Кримінально-процесуального кодексу України такі зміни:      2. У Кримінально-процесуальному кодексі України:  
36. Частину другу статті 112 після цифр "194" доповнити цифрами "194-1", а слова і цифри "частинами 2 і 3 статті 215-3, статтями" замінити словом і цифрами "статтею 215-3".      1) у частині другій статті 112 після цифр "194" доповнити цифрами "194-1", а слова і цифри "частинами 2 і 3 статті 215-3, статтями" замінити цифрами "215-3";  
37. У статті 425 слова і цифри "частиною 1 статті 215-3" виключити.      2) у статті 425 слова і цифри "частиною 1 статті 215-3" виключити.  
38. ІІІ. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення такі зміни:       
39. У назві статті 121-1 слова "та підробка номерів агрегатів транспортних засобів" і в частині другій цієї статті слова "або підробка номерів агрегатів транспортних засобів" виключити.   -18- Сахно Ю.П. (реєстр. картка № 406)
Статтю 121-1 доповнити частиною третьою такого змісту: "Примітка: вимоги частини 1 і 2 цієї статті не стосуються транспортних засобів і агрегатів щодо яких їхні власники мають відповідним чином оформлені уповноваженими органами документи про їх відповідність і належність до цих транспортних заходів, а також документи про те, що вони не перебувають у розшуку".  
Відхилено   3. У назві та частині другій статті 121-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР 1984 р., додаток до N 51, ст.1122) слова "та підробка номерів агрегатів транспортних засобів", "або підробка номерів агрегатів транспортних засобів" виключити.  
    -19- Сахно Ю.П. (реєстр. картка № 406)
Санкцію частини 2 статті 121-1 викласти у такій редакції: "тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
Відхилено    
40. ІV. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.