Кількість абзаців - 65 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання інвестиційної діяльності у сфері житлово-комунального господарства (у таблиці враховані поправки до законопроектів №8640 та №9033) (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання інвестиційної діяльності у сфері житлово-комунального господарства
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законів України:
 
5. 1. У Законі України "Про питну воду та питне водопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 16, ст. 112; 2005 р., № 4, ст. 95; 2010 р., № 49, ст. 571):
 
6. 1) у статті 1:
 
7. доповнити статтю після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
 
8. "інвестиційна програма — комплекс заходів, затверджений в установленому порядку, для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи систем централізованого водопостачання і водовідведення, який містить зобов’язання суб’єкта господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення щодо будівництва (реконструкції, модернізації) об’єктів у цій сфері, поліпшення якості послуг, з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, а також зазначенням джерел фінансування та графіка виконання;".
 
9. У зв’язку з цим абзаци шостий — двадцятий вважати відповідно абзацами сьомим — двадцять першим;
 
10. доповнити статтю після абзацу дванадцятого новим абзацом такого змісту:
 
11. "поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами (далі — спеціальні рахунки) — рахунки суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, призначені для накопичення та використання коштів виключно для виконання інвестиційних програм у зазначеній сфері;".
 
12. У зв’язку з цим абзаци тринадцятий — двадцять перший вважати відповідно абзацами чотирнадцятим — двадцять другим;
 
13. 2) статтю 13 після абзацу тринадцятого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
14. "погодження інвестиційних програм стосовно об’єктів централізованого водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності;
 
15. сприяння провадженню інвестиційної діяльності у сфері централізованого водопостачання та водовідведення;".
 
16. У зв’язку з цим абзац чотирнадцятий вважати абзацом шістнадцятим;
 
17. 3) доповнити Закон статтею 18-1 такого змісту:
 
18. "Стаття 18-1. Інвестиційна діяльність у сфері централізованого водопостачання та водовідведення
 
19. Інвестиційні програми розробляються суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення строком на п’ять років.
 
20. Порядок розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення встановлюється спільним рішенням центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, центрального органу виконавчої влади у сфері інвестиційної діяльності та національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
 
21. Суб’єкти господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення для проведення в установленому законодавством порядку розрахунків за інвестиційними програмами відкривають спеціальні рахунки.
 
22. На зазначені рахунки суб’єкти господарювання перераховують кошти в обсязі, передбаченому в установлених тарифах для виконання інвестиційних програм.
 
23. Порядок зарахування коштів на спеціальний рахунок, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
24. Суб’єкти господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення — власники спеціальних рахунків зобов’язані використовувати кошти, що перебувають на таких рахунках, виключно для виконання інвестиційних програм. Використання зазначених коштів в будь-яких інших цілях забороняється.".
 
25. 2. У Законі України "Про теплопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2005р., № 28, ст. 373; 2010 р., № 49, ст. 571):
 
26. 1) у статті 1:
 
27. доповнити статтю після абзацу четвертого новим абзацом такого змісту:
 
28. "інвестиційна програма — комплекс заходів, затверджений в установленому порядку, для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи систем централізованого теплопостачання, який містить зобов’язання суб’єкта господарювання у сфері централізованого теплопостачання щодо будівництва (реконструкції, модернізації) об’єктів у цій сфері, поліпшення якості послуг, з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, а також зазначенням джерел фінансування та графіка виконання;".
 
29. У зв’язку з цим абзаци п’ятий — двадцять сьомий вважати відповідно абзацами шостим — двадцять восьмим;
 
30. доповнити статтю після абзацу десятого новим абзацом такого змісту:
 
31. "поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами (далі — спеціальні рахунки) — рахунки суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, призначені для накопичення та використання коштів виключно для виконання інвестиційних програм у зазначеній сфері;".
 
32. У зв’язку з цим абзаци одинадцятий — двадцять восьмий вважати відповідно абзацами дванадцятим — двадцять дев’ятим;
 
33. 2) статтю 13 доповнити абзацами такого змісту:
 
34. "погодження інвестиційних програм стосовно об’єктів теплопостачання, що перебувають у комунальній власності, крім тих, що виробляють теплову енергію на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії;
 
35. сприяння провадженню інвестиційної діяльності у сфері теплопостачання.";
 
36. 3) доповнити Закон статтею 26-1 такого змісту:
 
37. "Стаття 26-1. Інвестиційна діяльність у сфері теплопостачання
 
38. Інвестиційні програми розробляються суб’єктами господарювання у сфері теплопостачання строком на п’ять років.
 
39. Порядок розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання встановлюється спільним рішенням центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, центрального органу виконавчої влади у сфері інвестиційної діяльності та національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.
 
40. Суб’єкти господарювання у сфері теплопостачання для проведення в установленому законодавством порядку розрахунків за інвестиційними програмами відкривають спеціальні рахунки.
 
41. На зазначені рахунки суб’єкти господарювання перераховують кошти в обсязі, передбаченому в установлених тарифах для виконання інвестиційних програм у сфері теплопостачання
 
42. Порядок зарахування коштів на спеціальний рахунок, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
43. Суб’єкти господарювання у сфері теплопостачання – власники спеціальних рахунків зобов’язані використовувати кошти, що перебувають на таких рахунках, виключно для виконання інвестиційних програм. Використання зазначених коштів в будь-яких інших цілях забороняється.".
 
44. ІІ. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
 
45. Проект (доопрацьований)
 
46. Закон України
 
47. Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо регулювання інвестиційної діяльності у сфері житлово-комунальних послуг та вдосконалення механізму тарифоутворення)
 
48. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
49. І. Внести наступні зміни до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2004, № 47, ст. 514):
 
50. частину першу статті 30 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
51. "створення умов для залучення, використання за призначенням та повернення вкладених інвестицій, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на скорочення собівартості виробництва (надання) житлово-комунальних послуг, енергозбереження, модернізації виробництва, та підвищення якості послуг, що надаються.";
 
52. у статті 31:
 
53. частину другу доповнити новими абзацами такого змісту:
 
54. "Ціна/тариф на житлово-комунальні послуги може включати інвестиційну складову - витрати на відшкодування залучених інвестиційних ресурсів за інвестиційними програмами та їх вартості в межах і за рахунок зниження фактичної собівартості житлово-комунальних послуг в результаті залучення таких інвестиційних ресурсів.
 
55. Порядок розробки, погодження і затвердження інвестиційних програм (комплекс заходів, для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи/експлуататції систем централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, конструктивних елементів житлових будинків і гуртожитків, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків, який містить зобов’язання виконавця/виробника щодо будівництва чи реконструкції або модернізації об’єктів у цій сфері, поліпшення якості послуг), порядок контролю за їх реалізацією, а також граничний рівень вартості інвестицій, які можуть залучатися за інвестиційними програмами, що включаються при розрахунку економічно обґрунтованих витрат, та граничний термін дії інвестиційних програм до моменту повного погашення зобов’язань за ними затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
56. Інвестиційна програма повинна містити перелік заходів, строки та графік їх реалізації з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, а також зазначенням джерел фінансування та порядку погашення інвестицій.
 
57. Розмір інвестиційної складової ціни/тарифу, що включається до собівартості житлово-комунальних послуг, затверджується органом, уповноваженим здійснювати встановлення цін/тарифів.
 
58. Включення до складу економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг інвестиційної складової ціни/тарифу не є підставою для перегляду ціни/тарифу на відповідні послуги у бік їх зростання. Після повернення вкладеної інвестиції ціна/тариф на відповідну житлово-комунальну послугу підлягає зменшенню на величину зменшення собівартості внаслідок реалізації відповідної інвестиційної програми.
 
59. Рівень рентабельності, що застосовується при розрахунку економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг, затверджується Кабінетом Міністрів України.".
 
60. доповнити частиною десятою такого змісту:
 
61. "У випадку зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів. При цьому перерахунок цін/тарифів може проводитися шляхом коригування лише тих складових структури цін/тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.".
 
62. ІІ. Прикінцеві положення
 
63. 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
64. 2. Кабінету Міністрів України забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів, а також нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.