Кількість абзаців - 89 Розмітка (ліва колонка)


Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України
 
2. Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності
 
3. Цей Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності, визначених цим Законом.
 
4. РОЗДІЛ І
 
5. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
6. Стаття 1. Визначення термінів
 
7. 1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
 
8. 1) замовники:
 
9. розпорядники державних коштів, які провадять діяльність у будь-якій із сфер, визначених статтею 2 цього Закону;
 
10. суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у будь-якій із сфер, визначених статтею 2 цього Закону, та відповідають хоча б одній з таких ознак:
 
11. - органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування чи іншим розпорядникам державних коштів належить частка у статутному капіталі суб’єкта господарювання у розмірі більш як 50 відсотків або такі органи володіють більшістю голосів у вищому органі суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу чи наглядової ради суб’єкта господарювання;
 
12. - наявність спеціальних або ексклюзивних прав;
 
13. 2) спеціальні або ексклюзивні права — права, надані в межах повноважень органом державної влади або органом місцевого самоврядування на підставі будь-якого нормативно-правового акта та/або акта індивідуальної дії, які обмежують провадження діяльності у сферах, визначених цим Законом, однією чи кількома особами, що істотно впливає на здатність інших осіб провадити діяльність у зазначених сферах. Особливості віднесення зазначених актів до таких, що передбачають наявність спеціальних або ексклюзивних прав, установлюються Кабінетом Міністрів України.
 
14. 2. Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про здійснення державних закупівель».
 
15. Стаття 2. Сфера застосування цього Закону
 
16. 1. Цей Закон застосовується замовниками, які провадять діяльність у таких сферах:
забезпечення транспортування, розподілу, постачання, зберігання природного та нафтового газу;
забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії;
забезпечення виробництва, передачі та постачання електричної енергії;
забезпечення виробництва, транспортування та постачання питної води;
 
17. забезпечення функціонування централізованого водовідведення;
 
18. надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування;
 
19. забезпечення функціонування міського електричного транспорту та експлуатація його об’єктів для надання послуг з перевезення;
 
20. надання послуг автостанцій, портів, аеропортів;
 
21. надання послуг з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден;
 
22. надання послуг поштового зв’язку;
 
23. геологічне вивчення (у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ) нафтогазоносних надр, родовищ вугілля та інших видів твердого палива;
 
24. забезпечення функціонування та експлуатація телекомунікаційних мереж фіксованого зв’язку загального користування або надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг;
 
25. забезпечення транспортування, зберігання, переробки нафти та нафтопродуктів сирих.
 
26. 2. Замовники здійснюють закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
 
27. Замовники здійснюють закупівлі за рахунок державних коштів, визначених пунктом 4 частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель», коштів юридичних осіб, які провадять діяльність у сферах, визначених цим Законом (далі — власні кошти).
 
28. 3. Дія цього Закону поширюється на всіх замовників та закупівлі товарів, робіт і послуг, які:
 
29. повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (в будівництві — 300 тисяч гривень), а робіт — 1 мільйон гривень;
 
30. здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 2,5 мільйона гривень, а робіт — 5,5 мільйона гривень.
 
31. У разі коли закупівля здійснюється замовником частково за рахунок державних коштів та частково за рахунок власних коштів, застосовується абзац другий цієї частини.
 
32. РОЗДІЛ ІІ
 
33. ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ
 
34. Стаття 3. Оприлюднення, опублікування інформації про закупівлю
 
35. 1. Оприлюднення та опублікування інформації про закупівлю здійснюється у порядку та строки, що встановлені Законом України «Про здійснення державних закупівель», з урахуванням особливостей, передбачених частиною другою цієї статті.
 
36. 2. Річний план та зміни до нього (у разі наявності) обов’язково безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Замовники не зобов’язані надсилати річний план та зміни до нього до Уповноваженого органу, Державної казначейської служби України.
 
37. Стаття 4. Здійснення закупівель без застосування процедур, передбачених Законом України «Про здійснення державних закупівель»
 
38. 1. Без застосування процедур закупівель, передбачених Законом України «Про здійснення державних закупівель», замовник здійснює закупівлі:
 
39. 1) товарів, робіт і послуг, які безпосередньо виробляються, виконуються, надаються виключно для забезпечення діяльності у сферах, визначених статтею 2 цього Закону, їх дочірніми підприємствами; підприємствами, господарськими товариствами, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків належить цьому замовнику; підприємствами, установами в межах єдиного виробничо-технологічного комплексу залізничного транспорту загального користування та господарськими товариствами, 100 відсотків акцій (часток, паїв) яких належить державі, метою діяльності яких є забезпечення перевізного процесу;
 
40. 2) паливно-енергетичних ресурсів для виробництва електричної, теплової енергії, проведення геологічного вивчення родовищ корисних копалин (в тому числі неопромінених паливних елементів (твелів) для ядерних реакторів);
 
41. 3) товарів, що закуповуються для перепродажу третім сторонам, за умови, що замовник не має спеціального або ексклюзивного права на продаж таких товарів та інші суб’єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж за тих самих умов, що і замовник;
 
42. 4) нафти сирої та/або газового конденсату, які були імпортовані (ввезені) на територію України для виробництва готових нафтопродуктів для їх подальшої переробки і реалізації.
 
43. 2. Інформація про закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, відображається замовником в річному плані, який підлягає оприлюдненню в порядку, встановленому цим Законом.
 
44. 3. Замовник зобов’язаний за результатами здійснення закупівлі, передбаченої частиною першою цієї статті, оприлюднити звіт про результати здійснення закупівлі в порядку і строки, що визначені Законом України «Про здійснення державних закупівель». Форма звіту про результати здійснення закупівлі затверджується Уповноваженим органом з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
 
45. Стаття 5. Особливості застосування процедури запиту цінових пропозицій
 
46. 1. У разі здійснення закупівлі за власні кошти замовник застосовує процедуру запиту цінових пропозицій щодо товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, за умови, що їх вартість не перевищує 3 мільйони гривень.
 
47. РОЗДІЛ ІІІ
 
48. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
49. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім абзацу п’ятого пункту 1, пункту 2 частини першої статті 1 та пункту 3 частини першої статті 4 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2013 року.
 
50. 2. Процедури закупівлі, розпочаті до дня набрання чинності цим Законом, завершуються відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».
 
51. 3. Внести зміни до таких законів України:
 
52. 1) абзац другий частини третьої статті 2 Закону України «Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб» (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 3, ст. 9; 2000 р., № 4, ст. 28; 2006 р., № 14, ст. 118; 2010 р., № 33, ст. 471) після слів «Про здійснення державних закупівель» доповнити словами «, крім послуг з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта) за державним замовленням»;
 
53. 2) частину третю статті 10 Закону України «Про природні монополії» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 30, ст. 238; 2007 р., № 9, ст. 67; 2011 р., № 34, ст. 343) виключити;
 
54. 3) у Законі України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 33, ст. 471, № 35—36, ст. 491; із змінами, внесеними Законами України від 7 липня 2011 року № 3612-VІ, від 8 липня 2011 року № 3681-VІ та від 22 грудня 2011 року № 4220-VІ):
 
55. у статті 2:
 
56. частину третю доповнити абзацом такого змісту:
 
57. «послуги з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта) за державним замовленням.»;
 
58. у частині четвертій:
 
59. пункт 1 викласти в такій редакції:
 
60. «1) юридичними особами, які провадять діяльність у таких сферах:
 
61. забезпечення транспортування, розподілу, постачання, зберігання природного та нафтового газу;
 
62. забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії;
 
63. забезпечення виробництва, передачі та постачання електричної енергії;
 
64. забезпечення виробництва, транспортування та постачання питної води;
 
65. забезпечення функціонування централізованого водовідведення;
 
66. надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування;
 
67. забезпечення функціонування міського електричного транспорту та експлуатація його об’єктів для надання послуг з перевезення;
 
68. надання послуг автостанцій, портів, аеропортів;
 
69. надання послуг з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден;
 
70. надання послуг поштового зв’язку;
 
71. геологічне вивчення (у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ) нафтогазоносних надр, родовищ вугілля та інших видів твердого палива;
 
72. забезпечення функціонування та експлуатація телекомунікаційних мереж фіксованого зв’язку загального користування або надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг;
 
73. забезпечення транспортування, зберігання, переробки нафти та нафтопродуктів сирих.»;
 
74. абзаци третій — десятий, дванадцятий, тринадцятий пункту 2 виключити;
 
75. частину першу статті 4 доповнити абзацом такого змісту:
 
76. «Річний план закупівель та зміни до нього оприлюднюються замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом 5 робочих днів з дати їх затвердження.»;
 
77. у статті 16:
 
78. частину першу викласти у такій редакції:
 
79. «1. Замовники у разі проведення процедур закупівель, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті, визначають кваліфікаційні критерії до учасників або учасників попередньої кваліфікації з числа тих, що встановлені частиною другою цієї статті.»;
 
80. абзац перший частини другої викласти у такій редакції:
 
81. «2. Замовник може встановлювати такі кваліфікаційні критерії:»;
 
82. частину третю доповнити абзацами такого змісту:
 
83. «Замовник не встановлює кваліфікаційні критерії та не визначає перелік документів, що підтверджують подану учасниками або учасниками попередньої кваліфікації інформацію про відповідність їх таким критеріям у разі:
 
84. 1) проведення процедури запиту цінових пропозицій;
 
85. 2) закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, природного і нафтового газу та послуг з його транспортування, розподілу і постачання, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.»;
 
86. частину шосту статті 38 доповнити абзацом такого змісту:
 
87. «Замовник може не вимагати від учасників попередньої кваліфікації, які пройшли кваліфікаційний відбір, повторного подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям під час подальшого проведення процедури.»;
 
88. абзац другий частини третьої статті 39 після слів «цієї статті» доповнити словами «, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, природного і нафтового газу та послуг з його транспортування, розподілу і постачання, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування».