Кількість абзаців - 16 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Друге читання)

0. ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. Внести до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 1, ст. 2; 2005 р., № 16, ст. 261; 2011 р., № 39, ст. 389) такі зміни:
 
5. 1) у статті 3:
частину третю викласти в такій редакції:
«Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:
на дитину-інваліда підгрупи А віком до 6 років - 75 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років - 75 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.»;
доповнити статтю після частини третьої новою частиною такого змісту:
«Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:
на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.».
 
6. У зв’язку з цим частини четверту - шосту вважати відповідно частинами п’ятою - сьомою;
 
7. 2) доповнити Закон статтями 17? і 17? такого змісту:
 
8. «Стаття 17?. Обов’язок одержувачів державної соціальної допомоги повідомляти про обставини, які впливають на її виплату
 
9. Одержувачі державної соціальної допомоги зобов’язані повідомляти органи, що призначають державну соціальну допомогу, про обставини, які можуть вплинути на умови призначення державної соціальної допомоги, надбавки на догляд та її виплату.
 
10. У разі невиконання зазначеного обов’язку та одержання у зв’язку з цим зайвих сум державної соціальної допомоги одержувачі повинні відшкодувати органам, що призначають державну соціальну допомогу, надміру виплачені суми.
 
11. Стаття 17?. Стягнення сум державної соціальної допомоги, надміру виплачених одержувачу державної соціальної допомоги внаслідок зловживань з його боку
 
12. Суми державної соціальної допомоги, надміру виплачені одержувачу державної соціальної допомоги внаслідок зловживань з його боку (подання документів, що містять неправдиві дані, неподання відомостей про зміну права на призначення надбавки на догляд, про працевлаштування), стягуються на підставі рішень органів, що призначають державну соціальну допомогу.
 
13. Відрахування на підставі таких рішень проводиться в розмірі не більш як 25 відсотків розміру державної соціальної допомоги.
 
14. У разі припинення виплати державної соціальної допомоги (відновлення здоров’я тощо) до погашення заборгованості в повному обсязі решта заборгованості стягується в судовому порядку.».
 
15. 2. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2013 року.