Кількість абзаців - 31 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо відкликання депутатів місцевих рад) (Друге читання)

0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо відкликання депутатів місцевих рад)
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. І. Внести до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, №40, ст. 290) такі зміни:
 
3. 1. У статті 5:
 
4. 1) частину першу доповнити пунктом 2) наступного змісту
 
5. «2) відкликання з підстав, встановлених частиною першою статті 37 цього закону, керівним органом партії, що погоджував рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації про висування кандидатів у депутати відповідної місцевої ради;»;
 
6. 2) частину третю доповнити словами: «крім випадків передбачених другим пунктом першої частини цієї статті.».
 
7. 2. Пункт перший частини першої статті 10 викласти в наступній редакції:
 
8. «1) підтримувати зв’язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, партійною організацією, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;».
 
9. 3. У статті 37:
 
10. 1) назву статті викласти наступній редакції "Підстави для відкликання депутата місцевої ради";
 
11. 2) пункт 3) частини першої викласти в такій редакції:
 
12. «3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними; «;
 
13. 3) частину першу доповнити пунктами 4) та 5) такого змісту:
 
14. «4) не входження депутата до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний;
 
15. 5) вихід депутата із фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, або виключення його з фракції за невиконання рішень фракції, в тому числі щодо солідарного голосування.».
 
16. 4. У статті 38:
 
17. 1) частини першу викласти в такій редакції:
 
18. «1. Вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради має право місцева організація партії, яка висувала кандидата, а за народною ініціативою право мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу.»
 
19. 2) доповнити новою частиною другою такого змісту:
 
20. «2. Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, та проведеної згідно статуту партії. Участь депутата на цих (цій) зборах (конференції) не є обов’язковою.»
 
21. 3) частину другу вважати частиною 2-1.
 
22. 5. Доповнити закон новою статтею 41 такого змісту:
 
23. «Стаття 41. Прийняття рішення про відкликання депутата місцевої ради
 
24. 1. Керівний орган партії відповідно до статуту партії розглядає рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації щодо пропозиції про відкликання депутата місцевої ради та приймає рішення про відкликання такого депутата або про відмову в задоволенні цієї пропозиції. Таке рішення є остаточним і не може бути оскаржене в суді.
 
25. 2. Рішення вищого керівного органу партії про відкликання депутата, прийняте відповідно до її статуту, передається до відповідної територіальної виборчої комісії.
 
26. 3. На підставі рішення вищого керівного органу партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією партії, територіальна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня отримання відповідного рішення зобов’язана у порядку, передбаченому Законом України «Про місцеві вибори», визнати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від місцевої організації партії або призначити проміжні вибори депутата у відповідному одномандатному виборчому окрузі.».
 
27. 6. Статтю 41 вважати відповідно статтею 42.
 
28. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
29. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
 
30. 2. Дія цього Закону поширюється виключно на депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, – членів відповідної партії станом на день їх реєстрації кандидатами у депутати.