Кількість абзаців - 60 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків (Друге читання)

0. ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У першому реченні частини першої статті 403 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 18—22, ст. 144) слова "технологічні парки," виключити.
 
6. 2. У першому реченні статті 3 Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 50, ст. 676) слова "технологічні парки," виключити.
 
7. 3. У статті 13 Закону України "Про інноваційну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 36, ст. 266; 2010 р., № 34, ст. 484; 2012 р., № 19—20, ст. 166; 2014 р., № 2—3, ст. 41):
 
8. 1) частину дев’яту доповнити абзацом такого змісту:
 
9. "Строк дії свідоцтва про державну реєстрацію проекту технологічного парку визначається Законом України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків".";
 
10. 2) частину одинадцяту доповнити реченням такого змісту: "Строк видачі свідоцтва про державну реєстрацію проекту технологічного парку визначається Законом України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків".".
 
11. 4. У Законі України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 22, ст. 182; 2014 р., № 2—3, ст. 41):
 
12. 1) преамбулу Закону викласти в такій редакції:
 
13. "Цей Закон визначає правові та економічні засади запровадження та функціонування спеціального режиму інноваційної діяльності технологічних парків.";
 
14. 2) пункт 6 статті 1 викласти у такій редакції:
 
15. "6) проект технологічного парку — зареєстрований відповідно до Закону України "Про інноваційну діяльність" інноваційний проект, визнаний центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, пріоритетним інноваційним проектом, що є підготовленим технологічним парком комплектом документів, який включає опис взаємозв’язаних заходів, що здійснюються технологічним парком, визначає його учасників та спільні підприємства (виконавців проекту), співвиконавців і виробників продукції для проведення наукових досліджень, технічного, технологічного, конструкторського проектування, випуску дослідних партій та створення нового промислового виробництва інноваційної продукції, впровадження інноваційних технологій, а також для фінансового, кадрового, маркетингового та комерційного забезпечення виробничого впровадження нових товарів і надання послуг, що пройшов у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку експертизу і внесений як проект технологічного парку до Державного реєстру інноваційних проектів, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій. Номенклатура та обсяги ввезення в Україну необхідних для реалізації проекту технологічного парку матеріалів, устатковання, обладнання, комплектувальних виробів та інших товарів, а також обсяги експериментального, дослідного та промислового виробництва інноваційної продукції є невід’ємними частинами проекту технологічного парку, що розглядаються і затверджуються одночасно з проектом технологічного парку;";
 
16. 3) назву розділу ІІ доповнити словами "технологічних парків";
 
17. 4) у частині першій статті 3 слова і цифри "строком на 15 років" виключити;
 
18. 5) статті 4 і 5 викласти в такій редакції:
 
19. "Стаття 4. Державна реєстрація технологічного парку
 
20. Державна реєстрація технологічного парку та скасування державної реєстрації технологічного парку здійснюються безоплатно центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
 
21. Для здійснення державної реєстрації технологічний парк подає до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, заяву, проект діяльності та розвитку технологічного парку, перелік пріоритетних напрямів діяльності технологічного парку, копії установчих документів — для технологічного парку як юридичної особи або копію договору про спільну діяльність і копії установчих документів кожного учасника технологічного парку — для технологічного парку як групи юридичних осіб, засвідчені печаткою керівного органу технологічного парку (за наявності).
 
22. У разі подання документів не в повному обсязі та/або виявленні у документах недостовірних даних центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, повертає документи заявникові із зазначенням причини відмови в державній реєстрації.
 
23. У разі прийняття позитивного рішення про державну реєстрацію технологічного парку за результатами розгляду поданих технологічним парком документів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, у строк, що не перевищує 60 днів з дня подання в установленому порядку документів відповідно до частини першої цієї статті, видає технологічному парку свідоцтво про державну реєстрацію, форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
24. Свідоцтво про державну реєстрацію технологічного парку є підставою для реалізації проектів у рамках спеціального режиму інноваційної діяльності технологічного парку та відкриття спеціального рахунка технологічного парку або його керівного органу.
 
25. Державна реєстрація технологічного парку скасовується за рішенням суду або за письмовим зверненням технологічного парку, або у разі, коли протягом двох років відсутні зареєстровані в установленому порядку проекти технологічного парку чи не розпочато реалізацію технологічним парком жодного із зареєстрованих у встановленому порядку проектів технологічного парку.
 
26. Стаття 5. Проекти технологічних парків
 
27. Проекти технологічних парків, реалізація яких здійснюється згідно з вимогами цього Закону, розробляються відповідно до пріоритетних напрямів діяльності технологічних парків та проходять державну реєстрацію як інноваційні проекти відповідно до Закону України "Про інноваційну діяльність".
 
28. Пріоритетні напрями діяльності для кожного з технологічних парків розробляються відповідно до Законів України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" та "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні", розглядаються Президією Національної академії наук України з урахуванням науково-технічної спрямованості кожного технологічного парку та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
 
29. Розгляд та експертиза проектів технологічних парків здійснюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, разом з іншими центральними органами виконавчої влади за поданням Національної академії наук України, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
 
30. Державна реєстрація проектів технологічних парків здійснюється безоплатно центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, в порядку, встановленому для державної реєстрації інноваційних проектів.
 
31. Для здійснення державної реєстрації проекту технологічного парку до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, подається заява, проект технологічного парку за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, копія установчих документів — для технологічного парку як юридичної особи або копія договору про спільну діяльність і копії установчих документів кожного учасника технологічного парку — для технологічного парку як групи юридичних осіб.
 
32. Якщо для реалізації проектів технологічних парків передбачається ввезення устатковання, обладнання та комплектувальних виробів, а також матеріалів, які не виробляються в Україні, проекти технологічних парків повинні містити номенклатуру та обсяги ввезення устатковання, обладнання та комплектувальних виробів, а також матеріалів, які не виробляються в Україні, із зазначенням коду згідно з УКТЗЕД, розрахунок сум ввізного мита, що будуть зараховані на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств, висновок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну промислову політику, про те, що такі устатковання, обладнання, комплектувальні вироби та матеріали не виробляються в Україні.
 
33. У разі подання документів не в повному обсязі та/або виявленні у документах недостовірних даних, які могли вплинути на повноту та достовірність проведення державної експертизи проекту технологічного парку, або за наявності негативного висновку державної експертизи центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, повертає документи заявникові із зазначенням причини відмови в державній реєстрації.
 
34. Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, на проекти технологічних парків, що пройшли розгляд, експертизу і включені до Державного реєстру інноваційних проектів, який ведеться відповідно до Закону України "Про інноваційну діяльність", видається свідоцтво встановленого зразка про державну реєстрацію проекту технологічного парку у строк, що не перевищує 90 днів з дня подання в установленому порядку проекту технологічного парку до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій.
 
35. Свідоцтво про державну реєстрацію проекту технологічного парку видається на строк реалізації такого проекту, але не більше ніж на п’ять років, про що робиться запис у Державному реєстрі інноваційних проектів, та є підставою для застосування спеціального режиму інноваційної діяльності технологічного парку відповідно до цього Закону та відкриття спеціальних рахунків виконавцями проектів.
 
36. Спеціальний режим інноваційної діяльності технологічного парку діє протягом п’яти років з дня видачі свідоцтва про державну реєстрацію проекту технологічного парку.
 
37. Внесення змін до діючих проектів технологічного парку здійснюється за поданням технологічного парку центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, разом з іншими центральними органами виконавчої влади у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
38. Державна реєстрація проекту технологічного парку скасовується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу технологій, з моменту закінчення строку дії свідоцтва про державну реєстрацію проекту технологічного парку або до його закінчення у разі порушення виконавцем проекту технологічного парку вимог цього Закону, виявлення фактів недодержання умов реалізації проекту технологічного парку, встановлених за результатами перевірки діяльності технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств, а також на підставі обґрунтованої пропозиції технологічного парку або його керівного органу, або скасування державної реєстрації технологічного парку.";
 
39. 6) у статті 8:
 
40. у частині першій:
 
41. абзац перший викласти в такій редакції:
 
42. "Зараховані на спеціальні рахунки технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств кошти цільових субсидій використовуються ними під час реалізації проектів технологічних парків на:";
 
43. в абзаці п’ятому слова " (патентів, ліцензій на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау тощо)" виключити;
 
44. частину третю викласти в такій редакції:
 
45. "Кошти цільових субсидій, зараховані під час реалізації проекту технологічного парку на спеціальний рахунок технологічного парку або його керівного органу і не використані протягом наступних трьох місяців після закінчення строку дії свідоцтва про державну реєстрацію технологічного парку, підлягають зарахуванню до Державного бюджету України.";
 
46. 7) текст статті 9 викласти в такій редакції:
 
47. "Проекти технологічних парків є пріоритетними для залучення коштів Державної інноваційної фінансово-кредитної установи та її регіональних відділень під час проведення ними конкурсного відбору інноваційних проектів.";
 
48. 8) у частині першій статті 11 цифри "150" замінити цифрами "180";
 
49. 9) назву статті 13 доповнити словами "технологічних парків";
 
50. 10) у тексті розділів Іі ІІ Закону (крім частини другої статті 11) слово "виконання" в усіх відмінках замінити словом "реалізація" у відповідному відмінку, а слово "виконують"— словом "реалізують";
 
51. 11) у тексті Закону слова "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері науково-технічної та інноваційної діяльності" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах науково-технічної та інноваційної діяльності" у відповідному відмінку.
 
52. ІІ. Прикінцеві положення
 
53. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
54. 2. Технологічні парки "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка" (м. Київ), "Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона" (м. Київ), "Інститут монокристалів" (м. Харків), "Вуглемаш" (м. Донецьк), "Інститут технічної теплофізики" (м. Київ), "Київська політехніка" (м. Київ), "Інтелектуальні інформаційні технології" (м. Київ), "Укрінфотех" (м. Київ), "Агротехнопарк" (м. Київ), "Текстиль" (м. Херсон), "Яворів" (Львівська область), "Машинобудівні технології" (м. Дніпропетровськ), які в установленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідно до Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" отримали до 1 січня 2014 року свідоцтва про державну реєстрацію технологічного парку, продовжують свою діяльність з дня набрання чинності цим Законом. При цьому строк застосування спеціального режиму інноваційної діяльності під час виконання проекту технологічного парку обчислюється з дати державної реєстрації проекту технологічного парку, але не перевищує п’яти років.
 
55. 3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
56. привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
57. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.
 
58. Голова
 
59. Верховної Ради України