Кількість абзаців - 57 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна (Друге читання)

0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна
 
2.

 
3.

 
4. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
5. І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
6. 1. Підпункти 14.1.273, 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276 пункту 14.1 статті 14 виключити.
 
7. 2. У статті 172:
 
8. 1) пункт 172.3 викласти в такій редакції:
 
9. «172.3. Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об'єкта, визначеної суб'єктом оціночної діяльності відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку.
 
10. Єдина база даних звітів про оцінку (далі - Єдина база) -державна автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних, програмне забезпечення, модуль електронного визначення оціночної та/або ринкової вартості, сервіс послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта оцінки.
 
11. Єдина база забезпечує:
 
12. 1) внесення, розміщення, створення, зберігання, передавання та оприлюднення інформації про об'єкт нерухомості та його вартість (крім інформації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки);
 
13. 2) реєстрацію суб’єктів оціночної діяльності, оцінювачів та нотаріусів;
 
14. 3) внесення оцінювачами звітів про оцінку та інформації з них напряму та безпосередньо до Єдиної бази;
 
15. 4) реєстрацію звітів про оцінку в Єдиній базі, з автоматичним присвоєнням кожному звіту унікального реєстраційного номеру;
 
16. 5) електронне визначення оціночної вартості та автоматичне формування електронних довідок про оціночну вартість об’єктів нерухомості з автоматичним присвоєнням кожній довідці унікального номера;
 
17. 6) автоматичний обмін інформацією і документами, доступ до якої здійснюється за допомогою мережі Інтернет.
 
18. Власником Єдиної бази, прав інтелектуальної власності на Єдину базу та її програмного забезпечення є держава в особі Фонду державного майна України.
 
19. Фонд державного майна України є держателем, розпорядником та адміністратором Єдиної бази, а також власником всієї інформації, що міститься в ній.
 
20. Єдина база даних звітів про оцінку повинна забезпечувати збереження та належний захист всієї інформації щодо об'єктів нерухомості, оціночна вартість яких визначається та перевіряється, можливість доступу до цієї інформації суб’єктів оціночної діяльності, нотаріусів та контролюючих органів у межах повноважень.
 
21. Інформація з Єдиної бази про об'єкт нерухомості та його вартість (у тому числі, звіти про оцінку) є інформацією з відкритим, прямим неавторизованим доступом та можливістю завантаження у форматі відкритих даних, автоматично оприлюднюється на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України в режимі реального часу (онлайн) (крім персональних даних та відомостей, що становлять захищену законом таємницю, при цьому до таких даних (відомостей) не відноситься інформація про суб'єктів оціночної діяльності, оцінювачів).
 
22. Порядок ведення Єдиної бази затверджується Фондом державного майна України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
 
23. З метою формування інформаційної основи для розрахунку оціночної вартості об’єкта нерухомості Фонд державного майна використовує інформаційні джерела з відкритим доступом та дані про фактичну вартість об’єктів нерухомості за угодами з об’єктами нерухомості, що містяться у відповідних реєстрах.
 
24. Визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості здійснюється автоматично на підставі даних про об’єкт нерухомості, які внесені до Єдиної бази відповідно до цього Закону.
 
25. За результатом електронного визначення оціночної вартості об’єкта оцінки формується довідка про його оціночну вартість з автоматичним присвоєнням кожній довідці унікального номера.
 
26. Власник майна може розрахувати оціночну вартість об’єкта нерухомості за допомогою Єдиної бази.
 
27. Якщо особа не погоджується з результатами такого автоматичного визначення оціночної вартості об’єкта оцінки, вона має право звернутися до суб’єкта оціночної діяльності, з метою визначення ринкової вартості такого об’єкта.
 
28. Внесення інформації зі звітів про оцінку майна до Єдиної бази здійснюється суб’єктом оціночної діяльності, на підставі звіту про оцінку майна, електронна версія якого зберігається в Єдиній базі. Звіти про оцінку майна реєструються в Єдиній базі суб'єктами оціночної діяльності виключно за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
 
29. Реєстрація звіту про оцінку майна з присвоєнням йому унікального реєстраційного номера здійснюється Єдиною базою за умови, що визначена у звіті про оцінку майна ринкова вартість об’єкта нерухомості відрізняється не більше, як на 25 відсотків від оціночної вартості, визначеної Єдиною базою.
 
30. У разі, якщо визначена у звіті про оцінку майна ринкова вартість об’єкта нерухомості відрізняється більше, як на 25 відсотків від оціночної вартості, визначеної Єдиною базою, Єдина база автоматично відмовляє в реєстрації звіту про оцінку. У такому разі суб’єкт оціночної діяльності має право протягом п’яти робочих днів з дня відмови у реєстрації звіту про оцінку звернутися через Єдину базу до Фонду державного майна України із заявою про забезпечення рецензування звіту про оцінку відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність». Фонд державного майна України розглядає таку заяву не більше п’яти робочих днів. Результат рецензування не пізніше наступного робочого дня, наступного за днем прийняття рішення за результатами такого розгляду, реєструється Фондом державного майна України в Єдиній базі.
 
31. За формування довідки про оціночну вартість об’єкта оцінки справляється плата у розмірі 2, 5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому відбувається формування такої довідки.
 
32. За реєстрацію звіту про оцінку майна справляється плата у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому відбувається реєстрація такого звіту.
 
33. Плата за формування довідки про оціночну вартість об’єкта оцінки та за реєстрацію звіту про оцінку майна зараховуються до Державного бюджету України.
 
34. Звіт про оцінку, не зареєстрований у Єдиній базі, без присвоєного унікального номера відповідно до вимог цієї статті, є недійсним.
 
35. Під час посвідчення правочинів, для яких законодавством України передбачено перевірку нотаріусом формування довідок про оціночну вартість об'єктів нерухомості за результатами електронного визначення оціночної вартості або реєстрації звіту про оцінку, нотаріус перевіряє зміст довідки на достовірність даних про об’єкт нерухомості (місцезнаходження, загальна площа, рік будівництва, оціночна вартість об’єкта оцінки тощо) та дату формування довідки про оціночну вартість об'єкта нерухомості або реєстрації звіту про оцінку в Єдиній базі та наявність присвоєного йому унікального реєстраційного номера, а також звіряє інформацію про суб'єкта оціночної діяльності та ринкову вартість об'єкта нерухомості, які містяться у звіті про оцінку, з даними Єдиної бази.
 
36. Довідка про оціночну вартість об’єкта нерухомості за результатами електронного визначення оціночної вартості є чинною впродовж тридцяти календарних днів з дня її формування Єдиною базою.
 
37. Доступ нотаріусу до Єдиної бази для перевірки факту формування довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості чи реєстрації звіту про оцінку в Єдиній базі та присвоєння йому унікального реєстраційного номера є безоплатним.
 
38. При обміні об'єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна, визначеного:
 
39. а) у абзаці першому пункту 172.1 цієї статті, - не оподатковується;
 
40. б) у пункті 172.2 цієї статті, - оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу»;
 
41. 2) пункт 172.4 викласти в такій редакції:
 
42. «172.4. Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності довідки про оціночну вартість такого нерухомого майна або звіту про оцінку майна, зареєстрованого відповідно до закону, та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та вносить до Єдиної бази інформацію про ціну договору купівлі-продажу.
 
43. Нотаріус, щокварталу в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку, подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені ним протягом звітного кварталу договори купівлі-продажу (міни) між фізичними особами, включаючи інформацію про ціну таких договорів та суму сплаченого податку у розрізі кожного договору».
 
44. 3. Абзац другий пункту 173.1 статті 173 виключити.
 
45. 4. Пункти 50 та 51 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» виключити.
 
46. ІІ. Прикінцеві положення.
 
47. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року, крім пунктів 2 та 3 цього розділу, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
48. 2. Кабінету Міністрів України
 
49. привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону;
 
50. забезпечити перегляд і приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
51. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону
 
52. 3. Фонду державного майна України до 1 січня 2020 року:
 
53. 1) відключити всі авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку;
 
54. 2) забезпечити функціонування Єдиної бази даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості нерухомого майна та сервісом послуги формування вартості об’єкта оцінки, у відповідності з цим Законом;
 
55. 3) забезпечити набуття прав інтелектуальної власності на Єдину базу даних звітів про оцінку (включаючи всі її складові частини) та її програмне забезпечення державою;
 
56. 4) привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону