Кількість абзаців - 470 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законів України (Друге читання)

0. ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законів України
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. Кодекс законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375) доповнити статтею 5 такого змісту:
 
6. «5. Письмова форма документа
 
7. Письмовою формою документа для цілей цього Кодексу є документ, створений у паперовій або електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», складення та/або подання, надіслання якого передбачене цим Кодексом.».
 
8. 2. У Законі України «Про Службу безпеки України» (Відомості Верховної Ради України, 1992, № 27, ст. 38):
 
9. 1) у статті 19:
 
10. у частині першій слова «співробітники-військовослужбовці,» замінити словами «військовослужбовці, державні службовці та інші»;
 
11. частину другу викласти в такій редакції:
 
12. «До органів Служби безпеки України приймаються на конкурсній, добровільній і договірній основі громадяни України, здатні за діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров'я ефективно виконувати службові обов'язки.
 
13. Вступ, проходження та припинення державної служби в органах Служби безпеки України регулюється Законом України «Про державну службу» з урахуванням особливостей встановлених цим Законом.
 
14. Критерії професійної придатності, зокрема юридичної обізнаності, визначаються кваліфікаційно-нормативними документами, які затверджуються Головою Служби безпеки України.»;
 
15. 2) доповнити статтею 21-1 такого змісту:
 
16. «Стаття 21-1. Особливості проходження державної служби у Службі безпеки України
 
17. Повноваження керівника державної служби у Службі безпеки України здійснюють Голова Служби безпеки України та начальники регіональних органів Служби безпеки України.
 
18. Керівником державної служби у Службі безпеки України може бути військовослужбовець або державний службовець.
 
19. Призначення Президентом України осіб на посади державної служби категорій «А» та «Б» у Службі безпеки України здійснюється відповідно до законодавства, яке регулює питання організаційної структури та діяльності Служби безпеки України.
 
20. На державних службовців категорії «А» Служби безпеки України не поширюються повноваження Комісії з питань вищого корпусу державної служби, передбачені частиною першою статті 15, абзацом третім пункту 1 частини другої статті 68, частини другої статті 69 Закону України «Про державну службу», та повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, передбачені пунктами 16-18 частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу».
 
21. 3. Частину першу статті 16 Закону України «Про статус народного депутата України» (Відомості Верховної Ради України, 1993, № 3, ст. 17) доповнити абзацами такого змісту:
 
22. «Депутатське звернення, а також відповіді, повідомлення та рішення, що приймаються за результатами їх розгляду (у тому числі в автоматичному режимі) можуть оформлятися як електронний документ, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», та надсилатися засобами електронного зв’язку.
 
23. Документ, складений в електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (електронний документ), має таку саму юридичну силу, як і документ, складений в паперовій формі з власноручним підписом (письмовий документ)».
 
24. 4. У Законі України «Про Антимонопольний комітет України» (Відомості Верховної Ради України, 1993, № 50, ст. 472):
 
25. 1) у статті 9:
 
26. частину першу викласти в такій редакції:
 
27. «Голова Антимонопольного комітету України призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняється з посади Верховною Радою України»;
 
28. у частині четвертій слова «Президенту України» замінити словами «Верховній Раді України»;
 
29. у частині шостій:
 
30. після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
 
31. «призначає на посаду та звільняє з посади керівника апарату Антимонопольного комітету України в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»; «.
 
32. У зв’язку з цим абзаци четвертий-чотирнадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим-п’ятнадцятим;
 
33. абзаци п’ятий, сьомий та тринадцятий виключити;
 
34. 2) пункт 8 частини третьої статті 10 виключити;
 
35. 3) у частині третій статті 12:
 
36. у другому реченні слова «призначаються та звільняються Головою» замінити словами «призначаються на посаду та звільняються з посади керівником апарату»;
 
37. у третьому реченні слова «призначається та звільняється Головою» замінити словами «призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату»;
 
38. 4) у статті 15:
 
39. у частині другій після слів «Голови Антимонопольного комітету України» доповнити словами «, керівника апарату Антимонопольного комітету України»;
 
40. після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
41. «Апарат Антимонопольного комітету України очолює його керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою Антимонопольного комітету України в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
42. Керівник апарату Антимонопольного комітету України здійснює повноваження передбачені цим Законом та інші повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
43. На час відсутності керівника апарату Антимонопольного комітету України чи неможливості здійснення ним своїх повноважень з інших причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату Антимонопольного комітету України відповідно до наказу керівника апарату Антимонопольного комітету України.».
 
44. У зв’язку з цим частини третю, четверту вважати відповідно частинами четвертою, п’ятою;
 
45. у частині четвертій слова «затверджує Голова» замінити словами «затверджує керівник апарату»;
 
46. 5) у частині другій статті 18 слова «та про державну службу» виключити;
 
47. 6) статтю 27 викласти в такій редакції:
 
48. «Стаття 27. Структура, гранична чисельність, штатний розпис, умови оплати праці, матеріально-побутового та іншого забезпечення
 
49. Структура Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень затверджується Головою Антимонопольного комітету України, а їх штатний розпис та кошторис - керівником апарату Антимонопольного комітету України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики. Гранична чисельність працівників апарату Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
50. Розміри та умови оплати праці державних службовців Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень визначаються відповідно до Закону України «Про державну службу».»;
 
51. 7) у частині п’ятій статті 28 слова «Антимонопольним комітетом України за поданням Голови» замінити словами «керівником апарату»;
 
52. 8) частину першу статті 29-1 викласти в такій редакції:
 
53. «Голові Антимонопольного комітету України, його заступникам та державним уповноваженим після закінчення строку їх повноважень надається попередня або, як виняток, рівноцінна робота (посада), місце навчання, крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації. На період працевлаштування за колишніми Головою, його заступниками та державними уповноваженими Антимонопольного комітету України зберігається середньомісячний заробіток, але не більше одного року.».
 
54. 5. У Законі України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» (Відомості Верховної Ради України, 1994, № 15, ст. 86):
 
55. 1) друге речення частини другої статті 25 виключити;
 
56. 2) у частині другій статті 39 після слів «Кабінетом Міністрів України» слова «, якщо інше не передбачено законом» виключити.
 
57. 6. У Законі України «Про звернення громадян» (Відомості Верховної Ради України, 1996, № 47, ст. 256):
 
58. 1) статтю 3 після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
 
59. «Письмова форма документа - документ, створений у паперовій або електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», складення та/або подання, надіслання якого передбачене цим Законом.»;
 
60. 2) статтю 5 після частини восьмої доповнити новою частиною такого змісту:
 
61. «Звернення громадян, а також відповіді, повідомлення та рішення, що приймаються за результатами їх розгляду (у тому числі в автоматичному режимі) можуть оформлятися як електронний документ, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», та надсилатися засобами електронного зв’язку.
 
62. Документ, складений в електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (електронний документ), має таку саму юридичну силу, як і документ, складений в паперовій формі з власноручним підписом (письмовий документ).».
 
63. У зв’язку з цим частину дев’яту вважати відповідно частиною десятою;
 
64. 3) у частині третій статті 8 слово «керівник» замінити словами «уповноважена особа»;
 
65. 4) у частині другій статті 14 слово «керівниками» замінити словами «уповноваженими особами», а слово «особисто» виключити;
 
66. 5) у статті 15:
 
67. у частині другій слово «керівниками» замінити словами «уповноваженими особами», а слово «особисто» виключити;
 
68. у частині третій слова «керівника або особи, яка виконує його обов'язки» замінити словами «уповноваженої особи»;
 
69. 6) у частині другій статті 16 слово «керівниками» замінити словами «уповноваженими особами», а слово «особисто» виключити;
 
70. 7) у абзаці другому частини першої статті 18 та абзаці одинадцятому частини першої статті 19 слово «особисто» виключити;
 
71. 8) у статті 20:
 
72. у частині першій слово «керівник» замінити словами «уповноважена особа», а слова «або його заступник встановлюють» замінити словом «встановлює»;
 
73. частину третю після слова «пільги, « доповнити словами «а також електронні звернення».
 
74. 7. У статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1996, № 51, ст. 292):
 
75. 1) частину п’яту викласти в такій редакції:
 
76. «Центральний апарат Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
77. 2) після частини п’ятої доповнити двома новими частинами такого змісту:
 
78. «Керівник центрального апарату Комісії здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
79. Працівники центрального апарату і територіальних органів Комісії є державними службовцями, крім працівників патронатної служби та працівників, які відповідно до Закону України «Про державну службу» виконують функції з обслуговування.».
 
80. У зв’язку з цим частини шосту-тридцять першу вважати відповідно частинами восьмою-тридцять третьою;
 
81. 3) у першому реченні частини восьмої слово «Головою» замінити словами «керівником апарату», а слова «Міністерством фінансів України» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики»;
 
82. 4) у частині двадцять другій:
 
83. пункти 5 та 6 викласти в такій редакції:
 
84. «5) призначає на посаду та звільняє з посади керівника центрального апарату Комісії в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
85. 6) здійснює керівництво діяльністю територіальних органів Комісії; «;
 
86. пункти 13, 14 та 16 виключити.
 
87. 8. У Законі України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (Відомості Верховної Ради України, 1997, № 48, ст. 296):
 
88. 1) частини другу та третю статті 11 викласти в такій редакції:
 
89. «2. Представник Національної ради призначається на посаду та звільняється з посади Національною радою в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу» строком на чотири роки.
 
90. 3. Посада представника Національної ради належить до посад державної служби категорії «Б».»;
 
91. 2) статтю 12 викласти в такій редакції:
 
92. «Стаття 12. Апарат Національної ради
 
93. 1. Для правового, наукового, інформаційного, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності Національної ради створюється апарат Національної ради.
 
94. 2. Апарат Національної ради очолює керівник апарату Національної ради. На посаду керівника апарату не може бути призначений член Національної ради.
 
95. 3. Структура і положення про апарат Національної ради розробляються і затверджуються Національною радою.
 
96. 4. Керівник апарату Національної ради призначається на посаду та звільняється з посади Національною радою в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
97. 5. Керівник апарату Національної ради здійснює повноваження передбачені цим Законом та інші повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
98. На час відсутності керівника апарату Національної ради чи неможливості здійснення ним своїх повноважень з інших причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату Національної ради відповідно до наказу керівника апарату Національної ради.
 
99. 6. Припинення повноважень членів Національної ради не є підставою для розірвання трудових договорів з працівниками апарату Національної ради.
 
100. 7. Працівники апарату Національної ради є державними службовцями.»;
 
101. 3) абзаци одинадцятий та дванадцятий частини другої статті 24 викласти в такій редакції:
 
102. «призначається і звільняється керівник апарату Національної ради в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
103. призначаються і звільняються представники Національної ради в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»; «.
 
104. 9. У Законі України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (Відомості Верховної Ради України, 1997, № 50, ст. 302):
 
105. 1) частину третю статті 12 виключити;
 
106. 2) у статті 14:
 
107. частину четверту викласти в такій редакції:
 
108. «Розміри та умови оплати праці журналістів державних та комунальних засобів масової інформації визначаються Кабінетом Міністрів України.»;
 
109. частини п’яту та шосту виключити.
 
110. 10. У Законі України «Про Раду національної безпеки і оборони України» (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 35, ст. 237):
 
111. 1) у другому реченні частини першої статті 7 слова «як державного службовця» виключити, а слова «Закону України «Про державну службу» замінити словами «Конституції та законів України»;
 
112. 2) статтю 8 викласти в такій редакції:
 
113. «Стаття 8. Апарат Ради національної безпеки і оборони України
 
114. Інформаційно-аналітичне та організаційне забезпечення діяльності Ради національної безпеки і оборони України здійснює її апарат, загальне спрямування та координацію роботи якого здійснює Секретар Ради національної безпеки і оборони України.
 
115. Апарат Ради національної безпеки і оборони України є юридичною особою.
 
116. Положення про апарат Ради національної безпеки і оборони України та гранична чисельність його персоналу затверджуються Президентом України за поданням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
 
117. Персонал апарату Ради національної безпеки і оборони України складається з державних службовців та інших працівників.
 
118. Апарат Ради національної безпеки і оборони України очолює керівник апарату, який є державним службовцем.
 
119. Керівник апарату здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
120. Керівник апарату призначається на посаду та звільняється з посади Секретарем Ради національної безпеки і оборони України в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
121. 3) у пункті 6 частини першої статті 11 слова «його структуру і штатну чисельність» замінити словами «граничну чисельність його персоналу»;
 
122. 4) у частині першій статті 13:
 
123. у пункті 7 слова «, його структуру та штатну чисельність» замінити словами «та граничну чисельність його персоналу»;
 
124. після пункту 7 доповнити пунктами 7-1-7-3 такого змісту:
 
125. «7-1) призначає на посаду та звільняє з посади керівника апарату Ради національної безпеки і оборони України в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
126. 7-2) затверджує структуру апарату Ради національної безпеки і оборони України, його штатний розпис та кошторис за поданням керівника апарату Ради національної безпеки і оборони України;
 
127. 7-3) видає розпорядження з питань, віднесених до його компетенції цим Законом»;
 
128. у пункті 11 після слова «призначення» доповнити словами «та звільнення», а слова «та розподілу» замінити словами «, здійснює розподіл».
 
129. 11. У Законі України «Про місцеві державні адміністрації» (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 20-21, ст. 190):
 
130. 1) частину другу та третю статті 11 викласти в такій редакції:
 
131. «Керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій зі статусом юридичних осіб публічного права призначаються на посаду та звільняються з посади головами відповідних державних адміністрацій в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
132. Керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій без статусу юридичної особи публічного права призначаються на посаду та звільняються з посади керівником апарату відповідної державної адміністрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
133. 2) пункт 3 частини першої статті 39 після слова «підрозділів» доповнити словами «зі статусом юридичних осіб публічного права»;
 
134. 3) у частині четвертій статті 46 слова «, а також керівників структурних підрозділів» виключити.
 
135. 12. У Законі України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 22-23, ст. 194):
 
136. 1) частину першу статті 39 після слів «заступників Міністра оборони України» доповнити словами «, державного секретаря Міністерства оборони України»;
 
137. 2) частину першу статті 300 після слова «заступників» доповнити словами «, державного секретаря Міністерства оборони України»;
 
138. 3) статтю 374 після слова «заступники» доповнити словами та знаком «, державний секретар Міністерства оборони України».
 
139. 13. Статтю 10 Закону України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 22-23, ст. 196) після слів «заступників Міністра оборони України» доповнити словами «, державного секретаря Міністерства оборони України».
 
140. 14. Частину першу статті 12 та частину першу статті 74 Закону України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України» (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 22-23, ст. 197) після слів «Міністра оборони України, « доповнити словами «, державний секретар Міністерства оборони України, «.
 
141. 15. Частину другу статті 3 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 45, ст. 397) після слова «Закону» доповнити словами «на державній службі, службі в органах місцевого самоврядування, «.
 
142. 16. У Законі України «Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим» (Відомості Верховної Ради України, 2000, № 21, ст. 158):
 
143. 1) пункт «е» частини першої статті 10 викласти в такій редакції:
 
144. «е) призначає на посаду та звільняє з посади керівника апарату Представництва в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу «;
 
145. 2) доповнити статтею 11-1 такого змісту:
 
146. «Стаття 11-1. Повноваження з питань державної служби та організації роботи державних службовців та інших працівників Представництва здійснює керівник апарату.
 
147. Керівник апарату Представництва призначається на посаду та звільняється з посади Постійним Представником у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
148. Керівник апарату Представництва здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
149. Структуру Представництва та його граничну чисельність затверджує Президент України.»;
 
150. 3) частину другу статті 15 викласти в такій редакції:
 
151. «Умови оплати праці працівників Представництва визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
152. 17. У статті 11 Закону України «Про природні монополії» (Відомості Верховної Ради України, 2000, № 30, ст. 238):
 
153. 1) у абзаці шостому частини другої:
 
154. пункти 5 та 6 викласти в такій редакції:
 
155. «5) призначає на посаду та звільняє з посади керівника центрального апарату комісії в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
156. 6) здійснює керівництво діяльністю територіальних органів комісії; «;
 
157. у пункті 8 слова «спеціальних дозволів» замінити словом «довіреностей»;
 
158. пункти 12, 13 та 15 виключити;
 
159. 2) друге речення абзацу третього частини третьої викласти в такій редакції:
 
160. «Штатний розпис комісії затверджується керівником центрального апарату комісії.»;
 
161. 3) частину шосту викласти в такій редакції:
 
162. «6. Центральний апарат комісії очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою комісії в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
163. Керівник центрального апарату комісії здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
164. Працівники апаратів комісій є державними службовцями, крім працівників патронатної служби та працівників, які відповідно до Закону України «Про державну службу» виконують функції з обслуговування.».
 
165. 18. У Законі України «Про розвідувальні органи України» (Відомості Верховної Ради України, 2001, № 19, ст. 94):
 
166. 1) друге речення частини другої статті 17 викласти в такій редакції:
 
167. «Відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби у розвідувальних органах України, регулюються Законом України «Про державну службу» з урахуванням особливостей, визначених законом та положенням про відповідний розвідувальний орган.»;
 
168. 2) доповнити статтею 17-1 такого змісту:
 
169. «Стаття 17-1. Особливості проходження державної служби у розвідувальних органах України
 
170. Повноваження керівника державної служби у розвідувальних органах України здійснює керівник відповідного органу.
 
171. Керівником державної служби у розвідувальних органах України може бути військовослужбовець.
 
172. Призначення громадян України на посади державної служби у розвідувальних органах України категорій «А» та «Б», суб’єктом призначення (погодження) на які є Президент України, здійснюється без проведення конкурсу.
 
173. На державних службовців розвідувальних органів України категорії «А» не поширюються повноваження Комісії з питань вищого корпусу державної служби, передбачені частиною першою статті 15, абзацом третім пункту 1 частини другої статті 68, частини другої статті 69 Закону України «Про державну службу», та повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, передбачені пунктами 16-18 частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу».
 
174. 19. У Законі України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (Відомості Верховної Ради України, 2002, № 1, ст. 1):
 
175. 1) у частині восьмій статті 23:
 
176. після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
177. «Апарат національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою комісії в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
178. Керівник апарату національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
179. Працівники апаратів комісій є державними службовцями, крім працівників патронатної служби та працівників, які відповідно до Закону України «Про державну службу» виконують функції з бслуговування».
 
180. У зв’язку з цим абзац другий вважати відповідно абзацом п’ятим;
 
181. у другому реченні абзацу п’ятого слово «Головою» замінити словами «керівником апарату», а слова «Міністерством фінансів України» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики».
 
182. 20. У Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (Відомості Верховної Ради України, 2003, № 31-32, ст. 263):
 
183. 1) статтю 4 після частини сьомої доповнити новою частиною такого змісту:
 
184. «8. У разі утворення юридичної особи - державного органу в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи, після завершення якої проводиться державна реєстрація рішення про припинення державного органу, що припиняється, та інші реєстраційні дії, передбачені частинами третьою - шостою цієї статті».
 
185. У зв’язку з цим частини восьму, дев’яту вважати відповідно частинами дев’ятою, десятою;
 
186. 2) абзац перший частини другої після слів «державного органу» доповнити словами « (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу)».
 
187. 21. Статтю 8 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» (Відомості Верховної Ради України, 2003, № 36, ст. 275) після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
188. «Електронний документ, складений з дотриманням вимог цього Закону та Закону України «Про електронні довірчі послуги» має таку саму юридичну силу, як і документ, складений в письмовій (паперовій) формі.».
 
189. У зв’язку з цим частини третю, четверту вважати відповідно частинами четвертою, п’ятою.
 
190. 22. У статті 20 Закону України «Про телекомунікації» (Відомості Верховної Ради України, 2004, № 12, ст. 155):
 
191. 1) у частині третій:
 
192. пункт перший після слів «у сфері зв'язку та інформатизації» доповнити словами «та керівника її апарату»;
 
193. пункт шостий викласти у такій редакції:
 
194. «6) призначає на посаду та звільняє з посади керівника апарату національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»; «;
 
195. 2) частину п’яту викласти в такій редакції:
 
196. «5. Голова та члени національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, мають право без довіреностей представляти Комісію в суді.»;
 
197. 3) у частині десятій:
 
198. після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
199. «Апарат національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації послуг очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
200. Керівник апарату національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
201. На час відсутності керівника апарату чи неможливості здійснення ним своїх повноважень з інших причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації відповідно до наказу керівника апарату національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
 
202. Працівники апарату національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації є державними службовцями, крім працівників патронатної служби та працівників, які відповідно до Закону України «Про державну службу» виконують функції з обслуговування.
 
203. Патронатна служба національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації утворюється та діє в порядку, передбаченому Законом України «Про державну службу».».
 
204. У зв’язку з цим абзац другий вважати відповідно абзацом сьомим;
 
205. у другому реченні абзацу сьомого слово «Головою» замінити словами «керівником апарату», а слова «Міністерством фінансів України» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики».
 
206. 23. У Законі України «Про Центральну виборчу комісію» (Відомості Верховної Ради України, 2004, № 36, ст. 448):
 
207. 1) у частині сьомій статті 6 слова «Член Комісії є державним службовцем.» виключити;
 
208. 2) у частині другій статті 26:
 
209. у пункті сьомому слово «штат» виключити;
 
210. пункт 8 викласти в такій редакції:
 
211. «8) призначає на посади та звільняє з посад керівників Секретаріату Комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців; «;
 
212. 3) статтю 33 викласти в редакції:
 
213. «Стаття 33. Забезпечення діяльності Комісії
 
214. 1. Забезпечення діяльності Комісії у здійсненні нею повноважень покладається на Секретаріат Комісії. Секретаріат Комісії виконує організаційну, юридичну, експертну, аналітичну, інформаційно-довідкову та матеріально-технічну роботу, спрямовану на забезпечення здійснення Комісією та її членами повноважень, передбачених цим Законом.
 
215. Секретаріат Комісії очолює керівник Секретаріату, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою Комісії в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу», який здійснює повноваження керівника державної служби у Секретаріаті.
 
216. 2. Забезпечення діяльності Комісії у здійсненні нею повноважень розпорядника Державного реєстру виборців покладається на Службу розпорядника Державного реєстру виборців.
 
217. Службу розпорядника Державного реєстру виборців очолює керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою Комісії в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу», який здійснює повноваження керівника державної служби у Службі розпорядника Державного реєстру виборців.
 
218. 3. Положення про Секретаріат Комісії, Службу розпорядника Державного реєстру виборців та їх структуру затверджує Комісія за пропозицією Голови Комісії.
 
219. Штат Секретаріату Комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців затверджуються Комісією за поданням Голови Комісії відповідно до пропозицій керівників Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців.
 
220. 4. Керівники та працівники Секретаріату Комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців є державними службовцями, крім працівників патронатної служби та працівників, які відповідно до Закону України «Про державну службу» виконують функції з обслуговування.».
 
221. 24. У Законі України «Про доступ до публічної інформації» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 32, ст. 314);
 
222. 1) доповнити статтею 10-2 такого змісту:
 
223. «10-2. Письмова форма документу
 
224. Письмовою формою документу для цілей цього Закону є документ, створений у паперовій або електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», складення та/або подання, та/або надіслання якого передбачається цим Законом.»;
 
225. 2) статтю 19 доповнити частинами 3-1 та 4-1 такого змісту:
 
226. «3-1. Запит на інформацію може оформлятися як електронний документ, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», та надсилатися засобами електронного зв’язку.»;
 
227. «4-1. Документ, складений в електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (електронний документ), має таку саму юридичну силу, як і документ, складений в паперовій формі з власноручним підписом (письмовий документ).»;
 
228. 3) статтю 20 доповнити частиною 1-1 такого змісту:
 
229. «1-1. Відповідь на запит на інформацію, а також сама запитувана інформація, можуть оформлятися (у тому числі в автоматичному режимі) як електронний документ, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», та надсилатися засобами електронного зв’язку.»;
 
230. 4) статтю 21 після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
 
231. «5. При наданні особі інформації в електронній формі, плата за копіювання та друк не стягується.».
 
232. 25. У Законі України «Про центральні органи виконавчої влади» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 38, ст. 385):
 
233. 1) у пункті 11 частини другої статті 8 слова «керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується міністром, « та слово «цього» виключити;
 
234. 2) у статті 10:
 
235. пункт 11 частини четвертої виключити;
 
236. частину п’яту після абзацу першого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
237. «Державний секретар міністерства може делегувати керівникам самостійних структурних підрозділів забезпечення здійснення частини повноважень керівника державної служби шляхом видання відповідного наказу.
 
238. Державний секретар міністерства несе відповідальність за неналежне виконання повноважень керівника державної служби, а також здійснює контроль за дотримання вимог законодавства при здійсненні керівниками самостійних структурних підрозділів делегованих їм повноважень, у тому числі має право скасовувати прийняті рішення, якщо вони суперечать законодавству України та наказам державного органу.»;
 
239. 3) пункти 7 та 8 частини другої статті 18 виключити;
 
240. 4) у статті 19:
 
241. у частині четвертій:
 
242. пункт 16 викласти в такій редакції:
 
243. «16) призначає на посади, звільняє з посад керівників та заступників керівників територіальних органів центрального органу виконавчої влади у порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»; «;
 
244. пункт 17 виключити;
 
245. доповнити частиною 4-1 такого змісту:
 
246. «4-1. Керівник центрального органу виконавчої влади може делегувати керівникам самостійних структурних підрозділів забезпечення здійснення частини повноважень керівника державної служби шляхом видання відповідного наказу.
 
247. Керівник центрального органу виконавчої влади несе відповідальність за неналежне виконання повноважень керівника державної служби, а також здійснює контроль за дотримання вимог законодавства при здійсненні керівниками самостійних структурних підрозділів делегованих їм повноважень, у тому числі має право скасовувати прийняті рішення, якщо вони суперечать законодавству України та наказам державного органу»;
 
248. 5) другий абзац частини п’ятої статті 21 виключити.
 
249. 26. У Законі України «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим» (Відомості Верховної Ради України, 2012, № 2-3, ст. 3):
 
250. 1) у статті 37:
 
251. частину другу викласти в такій редакції:
 
252. «2. Призначення керівника підприємства, установи, організації, що належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, погоджується з Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, крім випадків, передбачених законом.
 
253. Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим може порушити перед міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади питання про звільнення з посади керівника підприємства, установи, організації, що належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади. Подання про звільнення зазначеного керівника розглядається відповідним центральним органом виконавчої влади протягом десяти днів з дня його надходження.»;
 
254. 2) пункт 10 частини першої статті 45 викласти в такій редакції:
 
255. «10) погоджує призначення керівника підприємства, установи, організації, що належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади; «.
 
256. 27. У Законі України «Про Фонд державного майна України» (Відомості Верховної Ради України, 2012, № 28, ст. 311):
 
257. 1) у статті 6:
 
258. абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
 
259. «Керівники регіональних відділень та представництв призначаються на посаду та звільняються з посади керівником апарату Фонду державного майна України в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».»;
 
260. доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
261. «4. Апарат Фонду державного майна очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою Фонду державного майна в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».»;
 
262. 2) частину першу статті 7 викласти в такій редакції:
 
263. «1. Фонд державного майна України очолює Голова, який призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняється з посади Верховною Радою України.»;
 
264. 3) частини першу та другу статті 8 викласти в такій редакції:
 
265. «1. Голова Фонду державного майна України має першого заступника і заступника, які здійснюють визначені Головою Фонду державного майна України обов’язки.
 
266. 2. Перший заступник і заступник Голови Фонду державного майна України призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України на підставі пропозицій Голови Фонду державного майна України.»;
 
267. 4) доповнити статтею 8-1 такого змісту:
 
268. «Стаття 8-1. Керівник апарату Фонду державного майна України.
 
269. 1. Керівник апарату Фонду державного майна України є вищою посадовою особою з числа державних службовців Фонду державного майна України. Керівник апарату Фонду державного майна України підзвітний і підконтрольний Голові Фонду державного майна України.
 
270. 2. Керівник апарату Фонду державного майна України призначається на посаду та звільняється з посади Головою Фонду державного майна України в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
271. 3. Основними завданнями керівника апарату Фонду державного майна України є забезпечення діяльності Фонду державного майна України, організація поточної роботи, стабільності та наступності у його роботі.
 
272. Керівник апарату Фонду державного майна України здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
273. 4. На час відсутності керівника апарату Фонду державного майна України чи неможливості здійснення ним своїх повноважень з інших причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату Фонду державного майна України відповідно до наказу керівника апарату Фонду державного майна України.».
 
274. 28. У пункті 3 частини першої статті 1 Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» (Відомості Верховної Ради, 2014, № 1, ст. 6) слова «державної та комунальної» замінити словами «незалежно від форми».
 
275. 29. У Законі України «Про Кабінет Міністрів України» (Відомості Верховної Ради, 2014, № 13, ст. 222):
 
276. 1) у статті 23:
 
277. пункт 2 частини другої викласти в такій редакції:
 
278. «2) надання у разі вмотивованої відмови голови обласної державної адміністрації або підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації погодити призначення керівника підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, згоди на призначення відповідного керівника; «;
 
279. частину третю викласти в такій редакції:
 
280. «3. На засідання Кабінету Міністрів України, на якому розглядається питання щодо призначення керівника підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади, запрошується відповідний голова обласної державної адміністрації, йому надається можливість вносити пропозиції з обговорюваного питання, робити застереження, давати пояснення.»;
 
281. 2) абзац третій пункту 3 частини першої статті 44 викласти в такій редакції:
 
282. «пропозиції - у разі вмотивованої відмови голови обласної державної адміністрації (підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації) погодити призначення керівника підприємства, установи, організації, що належить до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, - про надання Кабінетом Міністрів України згоди на призначення такого керівника; «.
 
283. 30. У Законі України «Про запобігання корупції» (Відомості Верховної Ради, 2014 р., № 49, ст.2056 із наступними змінами):
 
284. 1) частину першу статті 1 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
285. «письмова форма документа - документ, створений у паперовій або електронній формі (у тому числі в автоматичному режимі) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», складення та/або подання, та/або надіслання якого передбачається цим Законом; «.
 
286. У зв’язку з цим абзаци дев’ятий - сімнадцятий вважати абзацами десятим - вісімнадцятим;
 
287. 2) пункт другий частини другої статті 6 виключити;
 
288. 3) статтю 7 викласти у такій редакції:
 
289. «Стаття 7. Повноваження Голови Національного агентства, його заступників
 
290. 1. Голова Національного агентства:
 
291. 1) організовує та контролює роботу Національного агентства, несе персональну відповідальність за законність, прозорість та ефективність діяльності Національного агентства, звітує про роботу Національного агентства, здійснює повноваження керівника державної служби в Національному агентстві;
 
292. 2) призначає на посади та звільняє з посад працівників Національного агентства;
 
293. 3) присвоює службовцям Національного агентства ранги державних службовців, вживає заходи заохочення, а також притягнення службовців Національного агентства до дисциплінарної відповідальності згідно з рішенням дисциплінарної комісії Національного агентства;
 
294. 4) розподіляє обов'язки між заступниками Голови Національного агентства;
 
295. 5) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є Національне агентство;
 
296. 6) затверджує штатний розпис та кошторис Національного агентства, положення про територіальні органи Національного агентства;
 
297. 7) затверджує перспективні, поточні та оперативні плани роботи Національного агентства, визначає показники ефективності діяльності Національного агентства;
 
298. 8) представляє Національне агентство у відносинах із судами, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами і організаціями, а також органами іноземних держав, міжнародними та іноземними організаціями тощо;
 
299. 9) вживає заходи із запобігання несанкціонованому доступу до інформації з обмеженим доступом, а також забезпечує додержання законодавства про доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Національне агентство, та захист персональних даних, володільцем яких є Національне агентство;
 
300. 10) видає у межах повноважень накази та доручення;
 
301. 11) має право бути присутнім на засіданнях Верховної Ради України, її комітетів, постійних, тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій, а також брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Кабінету Міністрів України, інших державних органів та органів місцевого самоврядування у разі розгляду питань, пов'язаних із формуванням та реалізацією антикорупційної політики;
 
302. 12) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів.
 
303. 2. Заступники Голови Національного агентства здійснюють свої повноваження відповідно до розподілу обов'язків, затвердженого Головою Національного агентства, та у разі відсутності Голови - виконують його обов'язки відповідно до наказу Голови Національного агентства.»;
 
304. 4) статтю 8 викласти у такій редакції:
 
305. «Стаття 8. Організація діяльності Національного агентства
 
306. 1. Організаційне, інформаційно-аналітичне та інше забезпечення діяльності Національного агентства здійснює його апарат.
 
307. Положення про апарат Національного агентства, його структура, а також положення про самостійні структурні підрозділи апарату затверджується Головою Національного агентства.
 
308. Гранична чисельність працівників апарату Національного агентства затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Національного агентства.
 
309. 2. Рішенням Голови Національного агентства можуть створюватися не більше шести територіальних органів Національного агентства, територія діяльності яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом.
 
310. Керівники територіальних органів Національного агентства (у разі їх створення) призначаються та звільняються Головою Національного агентства.
 
311. 3. Рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Національного агентства можуть утворюватися територіальні органи Національного агентства, територія діяльності яких може не збігатися з адміністративно-територіальним поділом України.
 
312. Керівники територіальних органів Національного агентства (у разі їх утворення) призначаються та звільняються керівником апарату в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу».
 
313. 4. Працівники апарату Національного агентства є державними службовцями, окрім працівників, які відповідно до Закону України «Про державну службу» виконують функції з обслуговування.»;
 
314. 5) статтю 10 виключити;
 
315. 6) частину третю статті 45 доповнити четвертим абзацом такого змісту:
 
316. «Якщо особою, зазначеною у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, незалежно від обставин уже було подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, її повторне подання не вимагається.»;
 
317. 7) у частині другій статті 52 після слів «а саме отримання доходу» доповнити словами «, крім доходів у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отриманих за основним місцем роботи»;
 
318. 8) абзац четвертий статті 56 викласти у такій редакції:
 
319. «Щодо кандидатів на зайняття інших посад, призначення (обрання) на які здійснюється Президентом України, Верховною Радою України або Кабінетом Міністрів України, організація проведення спеціальної перевірки покладається відповідно на керівника постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом України, Керівника Апарату Верховної Ради України, Державного секретаря Кабінету Міністрів України або їх заступників. Забезпечення організації проведення спеціальної перевірки здійснюється через службу управління персоналом державного органу, до якого призначаються відповідні особи.»;
 
320. 9) у статті 57:
 
321. частину другу викласти у такій редакції:
 
322. «2. Для проведення спеціальної перевірки особа, яка претендує на зайняття посади, подає до відповідного органу:
 
323. 1) письмову згоду на проведення спеціальної перевірки;
 
324. 2) реквізити документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 
325. 3) підтвердження наявності відповідного ступеня освіти, вченого звання та наукового ступеня;
 
326. 4) реквізити військового квитка або посвідчення особи військовослужбовця (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);
 
327. 5) інформацію про допуск до державної таємниці (у разі його наявності);
 
328. 6) підтвердження подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, відповідно до частини третьої статті 45 цього Закону.
 
329. Особи, зазначені в абзаці сьомому частини першої статті 56 цього Закону, подають передбачені цією частиною статті інформацію для проведення спеціальної перевірки протягом трьох робочих днів з дня відповідного обрання або затвердження.»;
 
330. у частині третій:
 
331. у абзаці другому слова «а в разі його відсутності - особа, яка виконує обов’язки керівника, або один з його заступників відповідно до розподілу функціональних обов’язків» замінити словами «або уповноважена ним особа»;
 
332. у абзаці третьому слова «додаються копії документів, зазначених» замінити словами «додається інформація, зазначена»;
 
333. абзац четвертий виключити;
 
334. у частині четвертій:
 
335. пункт 1 доповнити словами «, а також щодо визнання особи обмежено дієздатною чи недієздатною»;
 
336. пункти 2 та 4 виключити;
 
337. пункт 3 доповнити словами «та щодо наявності в особи корпоративних прав»;
 
338. 10) у статті 58:
 
339. у абзаці першому частини першої слова «, що проводив перевірку, а в разі його відсутності - особою, яка виконує його обов’язки, або заступником керівника органу відповідно до розподілу функціональних обов’язків» замінити словами «або уповноваженою ним особою»;
 
340. у частині другій:
 
341. у абзаці другому слова «поданих претендентом на посаду автобіографії та/або декларації» замінити словами «поданій декларації», а слова «та/або виправити таку розбіжність» виключити;
 
342. доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
343. «Результати спеціальної перевірки та рішення про відмову у призначенні (обранні) на посаду за результатами спеціальної перевірки можуть бути оскаржені до суду.».
 
344. У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим.
 
345. 31. У Законі України «Про Рахункову палату» (Відомості Верховної Ради, 2015 р., № 36, ст. 360 із наступними змінами):
 
346. 1) у статті 18:
 
347. частину першу виключити;
 
348. у частині другій:
 
349. абзац другий викласти у такій редакції:
 
350. «Секретар Рахункової палати призначається на посаду та звільняється з посади Рахунковою палатою в порядку, визначеному Законом України «Про державну службу»;
 
351. доповнити абзацами третім - четвертим такого змісту:
 
352. «Секретар Рахункової палати здійснює повноваження керівника державної служби, визначені Законом України «Про державну службу».
 
353. На час відсутності Секретаря Рахункової палати чи неможливості здійснення ним своїх повноважень з інших причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату Рахункової палати відповідно до наказу Секретаря Рахункової палати».
 
354. У зв’язку з чим абзаци третій - четвертий вважати абзацами п’ятим - шостим.
 
355. 2) пункт 5 частини першої статті 21 виключити.
 
356. 32. У частині п’ятій статті 52 Закону України «Про Національну поліцію» (Відомості Верховної Ради, 2015 р., № 40-41, ст.379 із наступними змінами):
 
357. у пункті 2 слова «посаду державної служби» замінити словами «посаду поліцейського»;
 
358. у пункті 6 слова «державної служби» виключити.
 
359. 33. У Законі України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради, 2016 р., № 4, ст. 43 із наступними змінами):
 
360. 1) у частині четвертій статті 3 слово «переліку» виключити;
 
361. 2) статтю 9--1 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
362. «5. Заяви та повідомлення державного службовця, акти державних органів та посадових осіб, повідомлення від державного органу та інші документи, які створюються з метою виконання цього Закону створюються у письмовій формі (паперовій або електронній) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».»;
 
363. 3) частину другу статті 17 доповнити пунктами 12--1 та 12--2 такого змісту:
 
364. «12--1) затверджує штатний розпис та кошторис державного органу, а також положення про його структурні підрозділи та посадові інструкції держаних службовців цього державного органу;
 
365. 12--2) видає накази з питань, що належать до його повноважень, та контролює їх виконання; «;
 
366. 4) частину першу статті 22 доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
367. «5) на посади державної служби, що займають особи, припинення державної служби яких має відбутися відповідно до поданої заяви; «;
 
368. 5) у абзаці другому частини другої статті 23 слова «та передачу центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, « виключити, а слова «його умови в електронній формі» замінити словами «умови його проведення на Єдиному порталі вакансій державної служби»;
 
369. 6) у абзаці першому статті 28 після слів « (не більше п’яти осіб на одну посаду» доповнити словами «, а у разі проведення одного конкурсу на декілька посад державної служби - не більше трьох осіб на одну посаду»;
 
370. 7) пункт 2 частини першої статті 30 доповнити словами «або переможця конкурсу»;
 
371. 8) у статті 31--1:
 
372. у частині другій:
 
373. абзац перший викласти в такій редакції:
 
374. «2. Порядок застосування контрактів про проходження державної служби, зокрема, визначає:»;
 
375. пункт 3 виключити;
 
376. абзаци десятий - одинадцятий викласти у такій редакції:
 
377. «За взаємною домовленістю сторони можуть визначити додаткові умови контракту про проходження державної служби, що не суперечать цьому Закону та не звужують обсяг прав державного службовця.
 
378. На державних службовців з якими укладається контракт про проходження державної служби поширюється дія цього Закону, крім статті 44 та законодавства про працю, крім статей 39-1, 41-43-1, 49-2, 118, 119 та частини третьої статті 184 Кодексу законів про працю України.»;
 
379. у частині тринадцятій слова «на той самий строк» замінити словами «на строк до трьох років»;
 
380. у частині чотирнадцятій слова «Типові контракти» замінити словами «Типовий контракт»;
 
381. 9) частину третю статті 34 викласти в такій редакції:
 
382. «3. Кількість осіб, які призначаються на посаду державної служби з укладанням контракту про проходження державної служби, не може перевищувати 7 відсотків штатної чисельності посад державної служби в державному органі.»;
 
383. 10) у частині шостій статті 35 слово «сім» замінити словом «п’ять»;
 
384. 11) статтю 37 викласти у такій редакції:
 
385. «Стаття 37. Особова справа державного службовця
 
386. 1. Стосовно кожного державного службовця ведеться особова справа, склад, порядок ведення та зберігання якої визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.»;
 
387. 12) у частині шостій статті 39:
 
388. у абзаці першому слова «з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності» виключити;
 
389. абзац другий викласти у такій редакції:
 
390. «Протягом строку застосування дисциплінарного стягнення черговий ранг державному службовцю не присвоюється. Такий період не зараховується до строку, зазначеного в абзаці першому цієї частини.»;
 
391. 13) доповнити частину першу статті 40 словами «або переведення на вищу вакантну посаду категорії Б або В відповідно до пункту 1-1 частини першої статті 41 цього Закону»;
 
392. 14) у частині першій статті 41:
 
393. доповнити пунктами 1-1 та 1-2 такого змісту:
 
394. «1-1) на вищу вакантну посаду категорії «Б» або «В» у тому самому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), - за рішенням керівника державної служби або суб'єкта призначення, протягом року з дня затвердження висновку щодо результатів оцінювання його службової діяльності з відмінною оцінкою;
 
395. 2-1) на рівнозначну або нижчу вакантну посаду категорії Б або В у державному органі, до якого передаються повноваження та функції державного органу, що реорганізується або ліквідується, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), - за рішенням суб'єкта призначення або керівника державної служби в державному органі, до якого передаються повноваження та функції державного органу, що реорганізується або ліквідується, за погодженням із головою комісії з реорганізації.»;
 
396. абзац шостий доповнити словами «, крім випадків, передбачених пунктом 1-1 частини першої цієї статті»;
 
397. 15) у статті 44:
 
398. частину першу доповнити словами «та/або просування по службі, шляхом зайняття вищої посади категорії Б або В»;
 
399. у частині другій слова «, а також показників, визначених у контракті про проходження державної служби (у разі укладення)» виключити;
 
400. 16) частину другу статті 46 доповнити пунктом 9-1 такого змісту:
 
401. «9-1) час перебування державного службовця за штатом державного органу відповідно до статті 87-1 цього Закону; «;
 
402. 17) у статті 48:
 
403. частини першу, другу, четверту - шосту викласти в такій редакції:
 
404. «1. Державним службовцям створюються умови для їх постійного професійного розвитку шляхом професійного навчання (підготовки, підвищення кваліфікації, стажування, самоосвіти) з урахуванням результатів визначення відповідних потреб.
 
405. 2. Професійне навчання державних службовців проводиться за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, через систему професійного навчання у закладах освіти, установах, організаціях незалежно від форми власності, які мають право надавати освітні послуги, у тому числі за кордоном.
 
406. Положення про систему професійного навчання державних службовців затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби».
 
407. «4. Керівник державної служби у межах витрат, передбачених на утримання відповідного державного органу, забезпечує організацію професійного навчання державних службовців, у тому числі у встановленому порядку закуповує послуги, необхідні для забезпечення професійного навчання державних службовців у закладах освіти, установах, організаціях незалежно від форми власності, які мають право надавати освітні послуги, зокрема за кордоном, а також у фізичних осіб.
 
408. 5. Професійне навчання державних службовців проводиться щорічно протягом проходження служби.
 
409. Потреби у професійному навчанні визначаються у індивідуальній програмі професійного розвитку державного службовця.
 
410. 6. Служба управління персоналом узагальнює потреби державних службовців і вносить керівнику державної служби пропозиції щодо організації професійного навчання державних службовців.»;
 
411. у частині восьмій:
у абзаці першому слова «підвищення рівня професійної компетентності» замінити словами «професійного розвитку»;
 
412. доповнити третім абзацом такого змісту:
 
413. «Порядок стажування державних службовців визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.»;
 
414. частину десяту виключити;
 
415. 18) статтю 49 викласти у такій редакції:
 
416. «Стаття 49. Індивідуальна програма професійного розвитку державного службовця
 
417. 1. Державний службовець складає індивідуальну програму професійного розвитку у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.»;
 
418. 19) у статті 50:
 
419. пункт 3 частини третьої виключити;
 
420. у частині шостій слова «, а також Порядок преміювання державних службовців, « виключити;
 
421. 20) частину третю статті 51 доповнити словами «на 1 січня календарного року»;
 
422. 21) у абзаці другому частини шостої статті 52 слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері трудових відносин, за погодженням із» виключити;
 
423. 22) статтю 59 викласти у такій редакції:
 
424. «Стаття 59. Порядок і умови надання щорічних відпусток
 
425. 1. Щорічна відпустка та/або її невикористана частина надається державному службовцю, як правило, до кінця робочого року.
 
426. 2. У разі не використання державним службовцем щорічної відпустки протягом 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається така відпустка йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.
 
427. Порядок грошової компенсації державним службовцям за невикористані щорічні відпустки визначається Кабінетом Міністрів України.
 
428. 3. Умови надання державним службовцям щорічних відпусток визначаються законодавством про працю»;
 
429. 23) у статті 69:
 
430. у частині першій після слів «з метою визначення» доповнити словами «наявності та»;
 
431. частину третю викласти у такій редакції:
 
432. «3. Дисциплінарна комісія діє у складі не менше чотирьох членів.
 
433. У разі неможливості створення в державному органі дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ, дисциплінарні провадження щодо державних службовців цього органу, здійснюються дисциплінарною комісією державного органу вищого рівня в порядку підпорядкування.
 
434. У разі відсутності державного органу вищого рівня дисциплінарна комісія може утворюватися одноразово для здійснення конкретного дисциплінарного провадження за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, з урахуванням пропозиції керівника державної служби цього органу.»;
 
435. у частині одинадцятій слова «або надати вмотивовану відмову протягом цього строку» замінити словами «щодо притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності, або закриття дисциплінарного провадження»;
 
436. 24) у статті 73:
 
437. у частині першій після слів «для визначення дисциплінарною комісією» доповнити словами «наявності та»;
 
438. у пункті 6 частини другої слова «та/або» замінити словом «та»;
 
439. 25) у статті 87:
 
440. частину третю доповнити першим абзацом такого змісту:
 
441. «3. Суб’єкт призначення попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніш ніж за 30 календарних днів. Суб’єкт призначення може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби у тому самому державному органі (за наявності). При цьому не застосовуються положення законодавства про працю щодо обов’язку суб’єкта призначення отримання згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на звільнення.».
 
442. У зв’язку із цим абзаци перший - другий вважати абзацами другим - третім;
 
443. у частині четвертій слова «на підставі пункту 1» замінити словами «на підставі пунктів 1 та 1-1»;
 
444. частину п’яту доповнити абзацом другим такого змісту:
 
445. «У такому випадку оформлення і видача трудової книжки, а також розрахунок при звільненні проводяться протягом десяти календарних днів з моменту звільнення.»;
 
446. 26) у статті 87-1:
 
447. назву статті викласти у такій редакції:
 
448. «Стаття 87-1. Додаткові підстави звільнення державних службовців з посади державної служби категорії «А» за ініціативою суб’єкта призначення»;
 
449. у частині першій слова «протягом чотирьох місяців» замінити словами «протягом шести місяців»;
 
450. у частині другій слова «в межах, визначених керівником відповідного державного органу» замінити словами «в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України»;
 
451. доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
452. «7. У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, державний службовець може бути звільнений з посади суб’єктом призначення або керівником державної служби у період тимчасової непрацездатності державного службовця або його відпустки. Датою звільнення є дата видання наказу (розпорядження) про звільнення у період тимчасової непрацездатності або відпустки.
 
453. У такому випадку розрахунок при звільненні проводяться протягом десяти календарних днів з моменту звільнення.»;
 
454. 27) частину другу статті 89 викласти у такій редакції:
 
455. «2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, що підписується уповноваженою особою, керівником служби управління персоналом відповідного державного органу та державним службовцем, який звільняється. Акт долучається до особової справи цього державного службовця. Копія акта може видаватися державному службовцю, який звільняється, за його бажанням.».
 
456. 34. Пункт 1 частини першої статті 5 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» (Відомості Верховної Ради, 2016 р., № 6, ст. 55 із наступними змінами) викласти у такій редакції:
 
457. «1) злочинів, вчинених Президентом України, повноваження якого припинено, Прем’єр-міністром України, членом Кабінету Міністрів України, першим заступником та заступником міністра, членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Головою Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Головою Фонду державного майна України, його першим заступником та заступником, членом Центральної виборчої комісії, народним депутатом України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Директором Національного антикорупційного бюро України, Генеральним прокурором України, його першим заступником та заступником, Головою Національного банку України, його першим заступником та заступником, Секретарем Ради національної безпеки і оборони України, його першим заступником та заступником, Постійним Представником Президента України в Автономній Республіці Крим, його першим заступником та заступником, радником або помічником Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, головою місцевої державної адміністрації, його першим заступником та заступником, суддею, працівником правоохоронного органу, особою, посада якої належить до категорії «А», крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності Національного антикорупційного бюро України; «.
 
458. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
459. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 20 пункту 33 розділу І, які набирають чинності з 2 січня 2020 року.
 
460. 2. Установити, що дисциплінарні комісії з розгляду дисциплінарних справ, утворені до 25 вересня 2019 року, продовжують виконувати свої повноваження до затвердження Кабінетом Міністрів України порядку здійснення дисциплінарного провадження відповідно до положень статті 71 Закону України «Про державну службу».
 
461. 3. За державними службовцями, які на день набрання чинності цим Законом мають невикористані щорічні відпустки та/або їх невикористані частини зберігаються гарантії, передбачені законодавством про працю.
 
462. 4. Кабінету Міністрів України:
 
463. 1) протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом вжити заходів щодо компенсації державним службовцям невикористаних щорічних відпусток та/або їх невикористаних частин на які вони набули право на день набрання чинності цим Законом;
 
464. 2) у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
465. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
466. забезпечити прийняття міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
 
467. забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
468. Голова
 
469. Верховної Ради України