Кількість абзаців - 27 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (чІV) (Друге читання)

0.

 
1.

 
2.

 
3.

 
4.

 
5. 3) у розділі Х «Перехідні положення»:
 
6. доповнити розділ пунктом 6-1 такого змісту:
 
7. «6-1. Громадяни, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної та комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів».
 
8. пункти 14 викласти в такій редакції:
 
9. «14. До 1 січня 2024 року не допускається набуття юридичними особами, бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, права власності на
земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності,
земельні ділянки, які перебувають у приватній власності і призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельні ділянки, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельні частки (паї).
 
10. Вимоги цього пункту не розповсюджуються на випадки набуття сільськогосподарськими товаровиробниками у власність земельних ділянок, які використовують такі земельні ділянки на правах оренди, емфітевзису, за умови, якщо:
 
11. з часу державної реєстрації юридичної особи - набувача права власності пройшло не менше 3 років;
 
12. право оренди, емфітевзису виникло до набрання чинності цим пунктом.
 
13. Порушення вимог цього пункту є підставою для визнання правочину, на підставі якого набувається право власності на земельну ділянку, а також підставою для примусового відчуження земельної ділянки.
 
14. Термін «сільськогосподарський товаровиробник» використовується у цьому пункті у значенні, наведеному у пункті 14.1.235 статті 14 Податкового кодексу України.»
 
15. пункт 15 виключити;
 
16. 2. Статтю 30 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 8, ст. 61; 2016 р., № 3, ст. 30) доповнити частиною третьою такого змісту:
 
17. «3. Програмне забезпечення Державного земельного кадастру має забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державним реєстром актів цивільного стану громадян з метою одержання інформації про сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності однієї особи та пов’язаних осіб і розташованих в межах однієї громади, області, Автономної Республіки Крим та в межах України.
 
18. 3. У Законі України «Про санкції» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 40, ст. 2018; 2018 р., № 1, ст. 2):
 
19. 1) частину першу статті 4 доповнити пунктом 24-1 такого змісту:
 
20. «24-1) заборона на набуття у власність земельних ділянок;»;
 
21. 2) у першому реченні частини другої статті 5 цифри «17-19, 25» замінити цифрами «17-19, 24-1, 25».
 
22. 4. У Законі України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 1, ст. 9 із наступними змінами):
 
23. 1) частину першу статті 12 після слів «на нерухоме майно» доповнити словами «, ціну (вартість) нерухомого майна та речових прав на нього чи розмір плати за користування нерухомим майном за відповідними правочинами»;
 
24. 3) у частині третій статті 13:
 
25. пункт 2 після слів «цього права» доповнити словами «, а також ціну (вартість) такого права»;
 
26. пункт 3 після слів «цих прав» доповнити словами «, а також ціну (вартість) таких речових прав та розмір плати за користування цим нерухомим майном»;