Кількість абзаців - 21 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про власність'' (Друге читання)

0. проект Закон України  
1. Про внесення змін до Закону  
2. України "Про власність"  
3. Верховна Рада України постановляє:  
4. І. Внести до Закону України "Про власність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 20, ст. 249) такі зміни:  
5. 1. Статтю 40 викласти у такій редакції:  
6. "Стаття 40. Суб'єкти прав інтелектуальної власності  
7. Суб'єктами прав інтелектуальної власності є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, юридичні особи та держава".  
8. 2. Доповнити Закон статтею 40-1 такого змісту:  
9. "Стаття 40-1. Порядок набуття державою майнових прав інтелектуальної власності та вчинення дій, пов'язаних з їх реалізацією  
10. 1. Держава набуває майнові права інтелектуальної власності та вчиняє дії, пов'язані з їх реалізацією, відповідно до законів України.  
11. 2. Держава виступає як суб'єкт майнових прав інтелектуальної власності у разі створення об'єктів інтелектуальної власності у процесі виконання робіт за договорами, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету та державних цільових фондів, якщо ці об'єкти належать до сфери національних інтересів або якщо держава повністю бере на себе фінансування створення та введення в господарський оборот таких об'єктів.  
12. Від імені держави стороною таких договорів виступають центральні органи виконавчої влади, визначені Кабінетом Міністрів України.  
13. Обов'язковими умовами договорів, що укладаються між центральними органами виконавчої влади, зазначеними в абзаці другому частини другої цієї статті, і виконавцями робіт, є визначення сторони, яка набуватиме майнові права інтелектуальної власності на створені за цими договорами об'єкти інтелектуальної власності та буде сплачувати винагороду їх авторам згідно із законодавстом України, зобов'язання сторін щодо вчинення дій, пов'язаних з використанням та передачею набутих прав інтелектуальної власності на ці об'єкти.  
14. 3. Віднесення об'єктів інтелектуальної власності до сфери національних інтересів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
15. 4. Зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті центральні органи виконавчої влади для набуття від імені держави майнових прав інтелектуальної власності на об'єкти інтелектуальної власності та вчинення дій, пов'язаних з їх реалізацією, в договірному порядку визначають підприємство, організацію або установу державної форми власності.  
16. 5. Майнові права інтелектуальної власності на об'єкти інтелектуальної власності, що належать державі, та їх передача іншим особам у будь-якому обсязі підлягають обов'язковій державній реєстрації та обліку у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
17. 6. Контроль за використанням об'єктів інтелектуальної власності покладається на центральний орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України".  
18. ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців після його опублікування.  
19. 2. Кабінету Міністрів України у чотиримісячний строк після набрання чинності цим Законом подати до Верховної Ради України пропозиції стосовно внесення змін до законів України у зв'язку з прийняттям цього Закону.  
20. 3. До приведення законодавства України у відповідність з цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.