Кількість абзаців - 24 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України'' (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

0. З А К О Н У К Р А Ї Н И  
1. Про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :  
3. І. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 8, ст. 60, ст. 61; 1998 р., № 35, ст. 240) такі зміни:  
4. 1. Частину першу статті 1 після слів "які внаслідок знецінення" доповнити словами "та неповернення".  
5. 2. Статті 6, 7 і 8 викласти в такій редакції:  
6. "Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень проводиться у грошовій формі, а також за бажанням громадян ( вкладників колишнього Ощадного банку СРСР та страхувальників (застрахованих) колишнього Укрдержстраху шляхом проведення безготівкових розрахунків.  
7. Кошти для компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею, яка є захищеною. Обсяг коштів, що призначаються на компенсацію заощаджень у грошовому виразі, не може бути нижчим від 1 відсотка валового внутрішнього продукту, одержаного за рік, що передує даному бюджетному року.  
8. Виключно на компенсацію заощаджень громадян використовуються кошти, що зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України, у розмірі:  
9. 50 відсотків надходжень, одержаних від приватизації державного майна;  
10. 50 відсотків дивідендів, нарахованих на акції, що належать державі в акціонерних товариствах, та від оренди державного майна;  
11. 30 відсотків коштів, отриманих від продажу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок із земель комунальної власності, у тому числі на земельних торгах (аукціонах, конкурсах);  
12. 50 відсотків коштів, отриманих від продажу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок із земель державної власності, у тому числі на земельних торгах (аукціонах, конкурсах);  
13. 30 відсотків коштів, отриманих митною службою від стягнення штрафів за порушення Митного кодексу України та від реалізації вилучених контрабандних товарів;  
14. 30 відсотків суми податків, стягнених податковими службами з платників, які ухиляються від сплати податків, приховують доходи, займаються незаконним оборотом підакцизних товарів.  
15. Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України.  
16. Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, у тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами.  
17. Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.  
18. Стаття 7. Проіндексовані грошові заощадження повертаються поетапно в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік, із забезпеченням рівності прав усіх вкладників колишнього Ощадного банку СРСР, страхувальників (застрахованих) колишнього Укрдержстраху та власників цінних паперів на отримання належної суми компенсації незалежно від їх віку, стану здоров'я, соціального становища тощо.  
19. Розміри компенсацій та порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам і організаціям, що проводять виплату компенсацій, встановлюються Кабінетом Міністрів України у двомісячний строк після набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.  
20. Стаття 8. У разі смерті вкладника, страхувальника (застрахованого) спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які взяли на себе організацію похорону, можуть при пред'явленні ощадної книжки вкладника або договору довгострокового страхування та свідоцтва про смерть одержати в установах Ощадного банку України або/та інших правонаступників колишнього Укрдержстраху за місцезнаходженням вкладу, договору страхування частину проіндексованого вкладу, страхових внесків для організації похорону та проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів у розмірі, не меншому прожиткового мінімуму на одну особу".  
21. 3. Доповнити статтею 81 такого змісту:  
22. "Стаття 81. Витрати відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", відкритого акціонерного товариства "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" та інших правонаступників колишніх установ Укрдержстраху на зберігання та підтримання картотеки особових рахунків і витрати, пов'язані з організацією та проведенням компенсаційних виплат громадянам, щорічно встановлюються в Державному бюджеті України окремим рядком".  
23. ІІ. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року.