Кількість абзаців - 49 Розмітка (ліва колонка)


Про першочергові заходи протидії поширенню пандемічного грипу в Україні (Друге читання)

0. Проект
Постанова
Верховної Ради України
Про першочергові заходи протидії поширенню пандемічного грипу в Україні
 
1. Заслухавши інформацію Міністра охорони здоров‘я України Князевича В.М., Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я Бахтеєвої Т.Д., представників Національної академії наук України, Академії медичних наук України та інших міністерств та відомств про ситуацію, що склалася в Україні у зв‘язку зі стрімким поширенням епідемії грипу та розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), Верховна Рада України зазначає, що в Україні склалася надзвичайна епідемічна ситуація.
 
2.

 
3. На 2 листопада 2009 року в Україні зареєстровано понад 255 тисяч захворілих на грип та гострі респіраторні захворювання, з них госпіталізовано понад 15, 5 тис. осіб, в тому числі близько 8 тис. дітей.
 
4. За останні два тижня від ускладнень, спричинених захворюваннями на грип, вже померло 67 особи, серед яких 3 дітей та 3 вагітних жінки.
 
5. Велике занепокоєння викликають темпи зростання захворюваності, яка починаючи з вересня цього року, щоденно збільшується та значно перевищує аналогічні показники захворюваності минулого року.
У 9 областях України вже оголошено карантин.
 
6. Однією з причин виникнення та подальшого розвитку епідемії є неготовність органів виконавчої влади до своєчасного та оперативного проведення комплексу організаційних, протиепідемічних та лікувально- профілактичних заходів, а також до реальних загроз, пов‘язаних з розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1) у світі.
 
7. Про наявність таких загроз та можливі епідемічні ускладнення уряд був поінформований заздалегідь у зв‘язку з оголошенням Всесвітньою організацією охорони здоров‘я про початок пандемії грипу А (Н1N1).
 
8. Незважаючи на це, Кабінетом Міністрів України до цього часу не створено сучасної нормативно-правової бази у сфері глобальних та національних загроз, адаптованої до положень Міжнародних медико-санітарних правил, діючих з 2007 року; не забезпечено виконання власних рішень, прийнятих у квітні поточного року.
 
9. Ситуація ускладнюється тим, що до цього часу в регіонах відсутні відповідні діагностичні тест-системи, достатня кількість лікарських та захисних засобів. Крім того, відсутня можливість проведення належного вірусологічного моніторингу для своєчасного виявлення циркулюючих вірусів грипу, а також не забезпечено належне функціонування ДУ "Український центр грипу та ГРІ" МОЗ України.
 
10. Все це ускладнює локалізацію епідемії, підсилює небезпеку її подальшого розповсюдження на території України.
 
11. У зв‘язку з викладеним Верховна Рада України постановляє:
 
12. І. Рекомендувати:
 
13. 1. Кабінету Міністрів України:
 
14. 1.1. Невідкладно забезпечити виконання у повному обсязі Указу Президента України від 31 жовтня 2009 року № 887 "Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України від 30 жовтня 2009 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні" та ухвалених Кабінетом Міністрів України рішень, спрямованих на запобігання поширенню грипу типу А (Н1N1) і гострих респіраторних захворювань серед населення.
 
15. 1.2. Терміново підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", яким передбачити виділення додаткових коштів у обсягах, визначених Міністерством охорони здоров‘я України для здійснення комплексу заходів з локалізації пандемічного грипу та мінімізації його наслідків.
 
16. Термін: до 10 листопада 2009 р.
 
17. 1.3. Забезпечити жорсткий контроль за цільовим використанням коштів, виділених на подолання епідемії.
 
18. Термін: постійно.
 
19. 1.4. У тижневий термін затвердити Правила санітарної охорони території України, адаптовані до положень Міжнародних медико-санітарних правил.
 
20. 1.5. Розробити єдині підходи до інформування населення щодо розвитку епідемічної ситуації, обумовленої поширенням епідемії грипу та розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), та забезпечити систематичне доведення об‘єктивної виваженої інформації (не рідше ніж 2 рази на день).
 
21. Термін: до 10 листопада 2009 р.
 
22. 1.6. Вжити заходів щодо прискорення забезпечення регіонів відповідно до потреб тест-системами для діагностики пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань, специфічними антивірусними препаратами та іншими необхідними лікарськими засобами та засобами індивідуального захисту.
 
23. 1.7. Терміново вирішити питання щодо закупівлі апаратів штучної вентиляції легень імпортного виробництва, що відповідають міжнародним стандартам надання медичної допомоги хворим, які перебувають на штучній вентиляції легень тривалий період (понад 2 доби безперервної роботи апарату ШВЛ).
 
24. 1.8. У разі потреби забезпечити на період епідемії розгортання додаткової госпітальної бази для надання медичної допомоги інфекційним хворим з урахуванням усіх наявних можливостей та залученням потужностей усіх лікувально-профілактичних закладів незалежно від відомчого підпорядкування.
 
25. 1.9. Забезпечити контроль за наявністю в аптечних закладах необхідних лікарських засобів та засобів індивідуального захисту населення, а також контроль за цінами на них.
 
26. Термін: постійно.
 
27. 1.10. Терміново розглянути питання щодо перепідпорядкування Міністерству охорони здоров‘я України Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України.
 
28. 1.11. Організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, у пунктах перетину Державного кордону України, на кордонах областей, що офіційно оголошені зонами епідемії, забезпечивши їх транспортом, засобами зв’язку, необхідними медикаментами та відповідним обладнанням з метою локалізації, виявлення та попередження подальшого розповсюдження небезпечної інфекції.
 
29. Термін: до 10 листопада 2009 р.
 
30. 1.12. З 1 листопада 2009 року підвищити у п‘ять разів посадові оклади медичним працівникам, які задіяні у здійсненні заходів щодо боротьби з епідемією грипу.
 
31. 1.13. Забезпечити надання матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн. сім‘ям медичних працівників, які загинули внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.
 
32. Термін: до 1 грудня 2009 р.
 
33. 1.14. Забезпечити своєчасну доставку в регіони вантажів з гуманітарною допомогою, що надходять в Україну, та належні умови їх зберігання і транспортування.
 
34. Термін: постійно.
 
35. 2. Міністерству охорони здоров‘я України спільно з Академією медичних наук України підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А (Н1N1) та/або сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.
 
36. Термін: до 10 листопада 2009 року.
 
37. 3. Міністерству охорони здоров‘я України:
 
38. 3.1. У триденний термін здійснити програмний аналіз додаткових фінансових потреб для здійснення комплексу заходів з локалізації пандемічного грипу А (Н1N1) і гострих респіраторних вірусних захворювань та мінімізації їх наслідків та надати Кабінету Міністрів України відповідні розрахунки.
 
39. 3.2. Вжити невідкладних заходів для забезпечення належного функціонування ДУ "Український центр грипу" Міністерства охорони здоров‘я України.
 
40. 3.3. Терміново затвердити методичні рекомендації з питань планування та організації заходів проти пандемічного грипу; епідеміологічного нагляду та контролю, лікування і профілактики випадків захворювання на пандемічний грип.
 
41. 3.4. Забезпечити експрес-навчання медичного персоналу усіх регіонів України з питань діагностики та лікування пандемічного грипу А (Н1N1).
 
42. Термін: до 10 листопада 2009 року.
 
43. 4. Міністерству з питань житлово-комунального господарства України, Міністерству палива та енергетики України, Раді Міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування забезпечити постійне дотримання необхідного температурного режиму в приміщеннях закладів охорони здоров‘я, дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх шкіл, закладів культури та освіти, підприємств, установ та організацій в період опалювального сезону.
 
44. 5. Рахунковій палаті України забезпечити моніторинг витрат коштів, виділених для здійснення фінансування комплексу організаційних, медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних, протиепідемічних заходів з мінімізації наслідків поширення пандемічного грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань.
 
45. Термін: постійно.
 
46. 6. Генеральній прокуратурі України вжити заходів для розслідування причини масових випадків смертей серед населення, внаслідок захворювання на грип.
 
47. ІІ. Заслухати звіт Кабінету Міністрів України про хід виконання цієї Постанови не пізніше 17 листопада 2009 року.
 
48. ІІІ. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.