Кількість абзаців - 12 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за правопорушення стосовно земель водного фонду) (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за правопорушення стосовно земель водного фонду)
 
2.

 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до №51, ст. 1122):
1) Доповнити статтю 53 частиною другою наступного змісту:
 
4. “Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо земель водного фонду, а так само штучне утворення земельної ділянки у межах прибережної захисної смуги чи зоні особливого режиму використання земель або проведення робот на земельних ділянках дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об’єктів з порушенням встановлених правил, або інші незаконні дії зі зміни рельєфу земель водного фонду – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п'яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”;
 
5. 2) доповнити статтею 53-4 такого змісту:
"Стаття 53-4. Незаконне заволодіння землями водного фонду.
 
6. Незаконне заволодіння поверхневим (ґрунтовим) шаром земель водного фонду у великих розмірах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. Великим розміром у цій статті слід розуміти обсяг поверхневого (ґрунтового) шару земель, який становить більше, ніж один кубічний метр".
 
7. 2. Доповнити Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) статтями 239-1 та 239-2 такого змісту:
"Стаття 239-1. Порушення правил користування землями водного фонду
1. Штучне утворення земельної ділянки у межах прибережної захисної смуги чи зоні особливого режиму використання земель або проведення робот на земельних ділянках дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об’єктів з порушенням встановлених правил, або інші незаконні дії зі зміни рельєфу земель водного фонду, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією знарядь і засобів, які використовувалися для проведення відповідних робот.
2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються штрафом від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією знарядь і засобів, які використовувалися для проведення відповідних робот.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили особливо тяжкі наслідки -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той саме строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією знарядь і засобів, які використовувалися для проведення відповідних робот.
Примітки. 1. Тяжкими наслідками в цій статті, якщо вони полягають у заподіянні майнової шкоди, вважаються такі, які у двісті п’ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
2. Особливо тяжкими наслідками в цій статті, якщо вони полягають у заподіянні майнової шкоди, вважаються такі, які у тисячу і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
8. Стаття 239-2. Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах
1. Незаконне заволодіння поверхневим (ґрунтовим) шаром земель водного фонду в особливо великих розмірах -
карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.
2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той саме строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той саме строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.
Примітка. Особливо великим розміром у цій статті слід розуміти обсяг поверхневого (ґрунтового) шару земель, який становить більше, ніж десять кубічних метрів".
 
9. 3. Доповнити частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "239, " цифрами "239-1, 239-2 ".
 
10. 1) пункт а) частини першої статті 91 викласти у такій редакції: "забезпечувати використання їх за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити їх у попередній стан у випадку незаконної зміни їх рельєфу";
2) пункт а) частини першої статті 96 викласти у такій редакції: "забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у випадку незаконної зміни її рельєфу"
 
11. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування