Кількість абзаців - 79 Таблиця поправок


про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра на період до 2020 року (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
      
1. Закон УкраЇни
 
   Закон України
 
2. Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра на період до 2020 року
 
-1- Семинога А.І.
Передбачити початок реалізації Програми з 2013 року та викласти частину першу Закону у такій редакції: «Затвердити Загальнодержавну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, що додається». Скоригувати періоди реалізації Програми.
 
Враховано   Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
-2- Кармазін Ю.А.
Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування
 
Враховано частково   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Затвердити Загальнодержавну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра на період до 2020 року, що додається.
 
   І. Затвердити Загальнодержавну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, що додається.
 
5. ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування
 
-3- Семинога А.І.
Розділ ІІ «Прикінцеві положення» викласти у такій редакції:
Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року, крім пунктів 3 і 4 розділу ІІ, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Визнати такими, що втратили чинність: Постанову Верховної Ради України «Про Національну програму екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 41, ст. 279); Закон України «Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 25, ст. 172).
3. Кабінету Міністрів України:
під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на забезпечення виконання заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року;
вжити заходів до приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з введенням в дію цього Закону шляхом:
приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечення приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.
4. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:
скоригувати та затвердити відповідно до завдань Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року регіональні (місцеві) програми (заходи) щодо розвитку водного господарства;
під час розроблення та затвердження проектів місцевих бюджетів передбачати у них необхідні кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо розвитку водного господарства.
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року, крім пунктів 3 і 4 цього розділу, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
 
6. 2. Визнати такими, що втратили чинність:
Постанову Верховної Ради України «Про Національну програму екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 41, ст. 279);
Закон України «Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 25, ст. 172).
 
   2. Визнати такими, що втратили чинність:
Постанову Верховної Ради України «Про Національну програму екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 41, ст. 279);
Закон України «Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 25, ст. 172).
 
7. 3. Кабінету Міністрів України привести протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
 
   3. Кабінету Міністрів України:
під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати видатки на забезпечення виконання заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року;
вжити заходів до приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з введенням в дію цього Закону шляхом:
приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечення приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.
4. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:
скоригувати та затвердити відповідно до завдань Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року регіональні (місцеві) програми (заходи) щодо розвитку водного господарства;
під час розроблення та затвердження місцевих бюджетів передбачати у них необхідні кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо розвитку водного господарства.
 
8. ЗАТВЕРДЖЕНО
Законом України від 2011 року №
 
   ЗАТВЕРДЖЕНА
Законом України від 2012 року №
 
9. ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра на період до 2020 року
 
   ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року
 
10. Мета Програми
 
   Мета Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року (далі –Програма)
 
11. Метою Програми є визначення основних напрямів державної політики у сфері водного господарства для задоволення потреби населення і галузей національної економіки у водних ресурсах, збереження і відтворення водних ресурсів, впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні держави, оптимізація водоспоживання, запобігання та ліквідація наслідків шкідливої дії вод.
 
   Метою Програми є визначення основних напрямів державної політики у сфері водного господарства для задоволення потреби населення і галузей національної економіки у водних ресурсах, збереження і відтворення водних ресурсів, впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні держави, оптимізація водоспоживання, запобігання та ліквідація наслідків шкідливої дії вод.
 
12. Шляхи і способи розв’язання проблеми
 
   Шляхи і способи розв’язання проблеми
 
13. Розв’язати проблему можливо за трьома варіантами, які передбачають:
 
   Розв’язати проблему можливо за трьома варіантами, які передбачають:
 
14. перший - впровадження механізму державного впливу на розвиток водного господарства, що прискорить трансформаційні процеси, однак через недостатній рівень бюджетного фінансування не є оптимальним;
 
   перший - впровадження механізму державного впливу на розвиток водного господарства, що прискорить трансформаційні процеси, однак через недостатній рівень бюджетного фінансування не є оптимальним;
 
15. другий - лібералізацію економічних відносин, що сприятиме трансформаційним процесам і забезпечить розвиток водного господарства, однак не дасть змоги досягти позитивних результатів у короткий строк;
 
   другий - лібералізацію економічних відносин, що сприятиме трансформаційним процесам і забезпечить розвиток водного господарства, однак не дасть змоги досягти позитивних результатів у короткий строк;
 
16. третій, оптимальний - системну реалізацію державної політики у сфері водного господарства, використання ресурсів держави та регіонів з метою забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку водного господарства, що дасть можливість підвищити ефективність державного управління водними ресурсами.
 
   третій, оптимальний, - системну реалізацію державної політики у сфері водного господарства, використання ресурсів держави та регіонів з метою забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку водного господарства, що дасть можливість підвищити ефективність державного управління водними ресурсами.
 
17. Проблему передбачається розв’язати шляхом:
 
   Проблему передбачається розв’язати шляхом:
 
18. удосконалення нормативно-правової бази щодо забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку водного господарства, впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом;
 
-4- Глазунов С.М.
Шпенов Д.Ю.
У Програмі, що затверджується додатком до проекту Закону:
1. Перший шлях розв’язання проблеми викласти у такій редакції:
«гармонізація українського спеціального законодавства з міжнародними нормами та удосконалення нормативно-правової бази щодо забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку водного господарства;»
 
Враховано   гармонізації українського законодавства з міжнародними нормами та удосконалення нормативно-правової бази щодо забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку водного господарства;
 
19. впровадження ефективного механізму використання, охорони та відтворення водних ресурсів, забезпечення розвитку державної системи моніторингу вод згідно з міжнародними нормами;
 
-5- Глазунов С.М.
Шпенов Д.Ю.
2. Другий шлях розв’язання проблеми викласти у такій редакції:
«впровадження ефективного, обґрунтованого та збалансованого механізму використання, охорони та відтворення водних ресурсів, забезпечення сталого розвитку державної системи моніторингу вод згідно з міжнародними нормами»
 
Враховано   впровадження ефективного, обґрунтованого та збалансованого механізму використання, охорони та відтворення водних ресурсів, забезпечення сталого розвитку державної системи моніторингу вод згідно з міжнародними нормами;
 
20. розроблення та виконання планів управління басейнами річок, застосування економічної моделі фінансування заходів у басейнах річок, утворення басейнових рад річок, підвищення ролі існуючих та утворення нових басейнових управлінь водних ресурсів;
 
-6- Глазунов С.М.
Шпенов Д.Ю.
3. Третій шлях розв’язання проблеми викласти у такій редакції:
впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, розроблення та виконання планів управління басейнами річок, застосування економічної моделі цільового фінансування заходів у басейнах річок, утворення басейнових рад річок, а також підвищення ролі існуючих та утворення нових басейнових управлінь водних ресурсів;
 
Враховано   впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, розроблення та виконання планів управління басейнами річок, застосування економічної моделі цільового фінансування заходів у басейнах річок, утворення басейнових рад річок, а також підвищення ролі існуючих та утворення нових басейнових управлінь водних ресурсів;
 
21. підвищення технологічного рівня водокористування, впровадження маловодних та безводних технологій, розроблення більш раціональних нормативів водокористування, будівництва, реконструкції та модернізації систем водопостачання і водовідведення;
 
   підвищення технологічного рівня водокористування, впровадження маловодних та безводних технологій, розроблення більш раціональних нормативів водокористування, будівництва, реконструкції та модернізації систем водопостачання і водовідведення;
 
22. виконання робіт з берегоукріплення та регулювання русел річок, будівництва та реконструкції гідротехнічних споруд, захисних дамб, польдерів, протипаводкових водосховищ, розчищення русел річок, упорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, розроблення схем комплексного протипаводкового захисту територій від шкідливої дії вод, удосконалення методів та технічних приладів для проведення гідрометеорологічних спостережень, прогнозування паводків;
 
   виконання робіт з берегоукріплення та регулювання русел річок, будівництва та реконструкції гідротехнічних споруд, захисних дамб, польдерів, протипаводкових водосховищ, розчищення русел річок, упорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, розроблення схем комплексного протипаводкового захисту територій від шкідливої дії вод, удосконалення методів і технічних приладів для проведення гідрометеорологічних спостережень, прогнозування паводків;
 
23. забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь, зокрема відновлення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу, реконструкції і модернізації меліоративних систем та їх споруд, інженерної інфраструктури меліоративних систем із створенням цілісних технологічних комплексів, впровадження нових способів поливу і осушення земель, застосування водо- та енергозберігаючих екологічно безпечних режимів зрошення і водорегулювання;
 
   забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь, зокрема відновлення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу, реконструкції і модернізації меліоративних систем та їх споруд, інженерної інфраструктури меліоративних систем із створенням цілісних технологічних комплексів, впровадження нових способів поливу і осушення земель, застосування водо- та енергозберігаючих екологічно безпечних режимів зрошення і водо регулювання.
 
24. зміцнення міжнародного співробітництва з питань раціонального використання і охорони транскордонних водних об’єктів.
 
-7- Кармазін Ю.А.
У проекті Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну р.Дніпра на період до 2020 року у Розділі «Шляхи і способи розв’язання проблеми» після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«Виконання Програми здійснюється двома етапами.
На першому етапі (до 2015 року) передбачається:
1) зменшити обсяг скидання у водні об'єкти забруднених промислових і комунальних стоків, збудувати високоефективні та енергозберігаючі очисні споруди;
2) визначити межі водоохоронних зон прибережних захисних смуг згідно з проектом землеустрою насамперед на водних об'єктах, що є джерелами питного водопостачання або мають природоохоронне чи рекреаційне значення;
3) здійснити першочергові заходи щодо:
відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та екологічного стану малих річок;
реконструкції і модернізації водопровідно-каналізаційних систем, запобігання виникненню аварійних ситуацій на них;
ліквідації наслідків шкідливої дії вод, захисту населених пунктів, виробничих об'єктів та сільськогосподарських угідь;
4) забезпечити централізованим питним водопостачанням сільські населені пункти, що користуються привізною водою, збільшити обсяг використання підземних вод для питного водопостачання шляхом буріння та облаштування артезіанських свердловин;
5) відновити функціонування меліоративних систем, здійснити реконструкцію і модернізацію їх інженерної інфраструктури, поліпшити екологічний стан зрошуваних земель;
6) удосконалити системи:
контролю за водокористуванням, охороною вод та відтворенням водних ресурсів;
моніторингу вод та меліорованих земель, зокрема шляхом розвитку автоматизованих спостережних мереж;
7) розробити:
регіональні програми розвитку водного господарства;
програми реконструкції і модернізації магістральних каналів;
регіональні схеми комплексного протипаводкового захисту територій від шкідливої дії вод;
схеми і технології роздільного водопостачання населення з локальними, в тому числі прибудинковими, водоочисними станціями та очищення стічних вод різного походження;
8) удосконалити порядок ведення державного водного кадастру.
На другому етапі (2016-2020 роки) передбачається:
1) оптимізувати територіально-галузеву структуру водогосподарського комплексу шляхом впровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом;
2) реалізувати водозберігаючі, маловодні і водоохоронні проекти, впровадити прогресивні методи очищення води, що забезпечують підвищення ефективності та екологічної безпеки функціонування водогосподарського комплексу та енергозбереження;
3) удосконалити державні стандарти з визначення параметрів збалансованості використання і відтворення водно-ресурсного потенціалу та запровадження лімітів забору води і скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти;
4) збудувати акумулювальні протипаводкові ємності у гірських та рівнинних частинах річок, польдери та протипаводкові водосховища для організації управління паводковим стоком;
5) завершити роботу з будівництва водозахисних дамб, берегоукріплення та регулювання русел річок, створення контурно-меліоративних систем на водозборах, здійснити протизсувні заходи;
6) розробити та впровадити:
аналітичні методи проведення оцінки і визначення ризику негативного впливу від провадження водогосподарської діяльності на здоров'я і тривалість життя людей;
комп'ютерні технології водорозподілу, управління водокористуванням і охороною вод;
7) створити автоматизовану систему оцінки водоресурсних та екологічних ситуацій, прогнозування шкідливого впливу на водні об'єкти;
8) розробити нормативи щодо визначення якості питної та технічної води з урахуванням рекомендацій Європейського Союзу;
9) удосконалити:
тарифну політику у водогосподарському комплексі;
систему державного управління водними ресурсами».
 
Враховано частково   Виконання Програми здійснюється двома етапами.
На першому етапі (до 2016 року) передбачається:
1) визначити межі прибережних захисних смуг згідно з проектами землеустрою, насамперед на водних об'єктах, що є джерелами питного водопостачання;
2) здійснити першочергові заходи щодо:
відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та екологічного стану малих річок;
будівництва і реконструкції групових водопроводів (очисних споруд, магістральних водоводів, розвідних мереж), запобігання виникненню аварійних ситуацій на них;
ліквідації наслідків шкідливої дії вод, захисту населених пунктів, виробничих об'єктів та сільськогосподарських угідь;
3) забезпечити централізованим питним водопостачанням сільські населені пункти, що користуються привізною водою, та здійснити пошук джерел підземних вод для питного водопостачання;
4) відновити функціонування меліоративних систем, здійснити реконструкцію і модернізацію їх інженерної інфраструктури, поліпшити екологічний стан зрошуваних земель;
5) удосконалити:
прямий водооблік і технології розподілу води на водогосподарських системах;
моніторинг поверхневих вод та меліорованих земель, зокрема шляхом розвитку автоматизованих спостережних мереж;
6) розробити:
регіональні програми розвитку водного господарства;
програми реконструкції і модернізації магістральних каналів;
регіональні схеми комплексного протипаводкового захисту територій від шкідливої дії вод.
На другому етапі (2017-2021 роки) передбачається:
1) впровадити систему інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом розроблення та виконання планів управління басейнами річок, застосування економічної моделі цільового фінансування заходів у басейнах річок, утворення басейнових рад річок, а також підвищення ролі існуючих та утворення нових басейнових управлінь водних ресурсів;
2) реалізувати водо- та енергозберігаючі технології, які забезпечують підвищення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу;
3) удосконалити стандарти і нормативи щодо використання водних ресурсів та лімітів забору води і скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти;
4) збудувати акумулювальні протипаводкові ємності у гірських та рівнинних частинах річок, польдери та протипаводкові водосховища для організації управління паводковим стоком;
5) розробити та впровадити:
аналітичні методи проведення оцінки і визначення ризику негативного впливу певних видів провадження господарської діяльності на водні ресурси;
6) створити автоматизовану інформаційно-вимірювальну систему спостережень та прогнозування шкідливої дії вод;
8) удосконалити систему державного управління водними ресурсами.
 
25. Прогнозні обсяги та джерела фінансування Програми наведено у додатку 1.
 
   Прогнозні обсяги та джерела фінансування Програми наведено у додатку 1.
 
26. Завдання і заходи Програми
 
   Завдання і заходи Програми
 
27. Основними завданнями Програми є створення сприятливих умов для ефективного функціонування водного господарства, реалізація державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів за басейновим принципом, забезпечення розвитку меліорації земель та експлуатації державних водогосподарських об’єктів комплексного призначення, удосконалення організаційної структури інтегрованого управління водними ресурсами.
 
   Основними завданнями Програми є створення сприятливих умов для ефективного функціонування водного господарства, реалізація державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів за басейновим принципом, забезпечення розвитку меліорації земель та експлуатації державних водогосподарських об’єктів комплексного призначення, удосконалення організаційної структури інтегрованого управління водними ресурсами.
 
28. Завданнями Програми є:
 
   Завданнями Програми є:
 
29. у напрямі забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь
 
-8- Семинога А.І.
У тексті Програми Розділ «Завдання Програми» у напрямі «забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь» доповнити словами « управління водними ресурсами»
 
Враховано У додатках 2,3  1) у напрямі забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь, управління водними ресурсами:
 
    -9- Семинога А.І.
У додатку 2 Програми у напрямі «Забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь» завдання 3, слова «меліорації» замінити словами «водного господарства». Назву Програми викласти у редакції «Загальнодержавна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року» та внести відповідні зміни у тексті Програми та додатках до неї. Зокрема, у додаткаї 1, 2, 3 внести зміни у терміни реалізації, а семе, передбачити початок реалізації у 2013 році і завершення у 2021 році.
 
Враховано    
30. забезпечення експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу;
 
   забезпечення експлуатації водогосподарсько-меліоративного комплексу;
 
31. реконструкція і модернізація інженерної інфраструктури меліоративних систем із створенням цілісних технологічних комплексів;
 
   реконструкція і модернізація інженерної інфраструктури меліоративних систем із створенням цілісних технологічних комплексів;
 
32. інженерний захист від підтоплення сільськогосподарських угідь і населених пунктів, розташованих у межах меліорованих територій;
 
   інженерний захист від підтоплення сільськогосподарських угідь і населених пунктів, розташованих у межах меліорованих територій;
 
33. забезпечення сталого функціонування та екологічної безпеки меліоративних систем;
 
   забезпечення сталого функціонування та екологічної безпеки меліоративних систем;
 
34. удосконалення нормативної бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення управління водними ресурсами і проведення моніторингу вод;
 
   удосконалення нормативно-правової бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення управління водними ресурсами і здійснення моніторингу вод;
 
35. у напрямі першочергового забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою
 
   2) у напрямі першочергового забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою:
 
36. спорудження систем питного водопостачання;
 
-10- Глазунов С.М.
Шпенов Д.Ю.
Перше завдання у напрямі першочергового забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, викласти у такій редакції:
«якнайшвидше спорудження сучасних систем питного водопостачання»
 
Враховано редакційно   спорудження сучасних систем питного водопостачання;
 
37. забезпечення розвитку системи водовідведення;
 
   забезпечення розвитку системи водовідведення;
 
38. удосконалення нормативної бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення водопостачання і водовідведення у маловодних і забруднених регіонах;
 
   удосконалення нормативно-правової бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення водопостачання і водовідведення у маловодних і забруднених регіонах;
 
39. у напрямі захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод та комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету, а також у басейні р. Тиси у Закарпатській області
 
   3) у напрямі захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод та комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету, а також у басейні річки Тиси у Закарпатській області:
 
40. будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, берегоукріплювальних споруд, розчищення та регулювання русел річок і водойм;
 
   будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, берегоукріплювальних споруд, розчищення та регулювання русел річок і водойм;
 
41. будівництво акумулювальних протипаводкових ємностей у гірських та рівнинних частинах річок, польдерів та протипаводкових водосховищ;
 
   будівництво акумулювальних протипаводкових ємностей у гірських та рівнинних частинах річок, польдерів та протипаводкових водосховищ;
 
42. застосування сучасних методів спостереження та прогнозування паводків, інформування населення про можливість виникнення надзвичайної паводкової ситуації;
 
-11- Глазунов С.М.
Шпенов Д.Ю.
Третє завдання у напрямі захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод та комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету, а також у басейні р. Тиси у Закарпатській області викласти у такій редакції:
«застосування сучасних методів спостереження та прогнозування паводків, своєчасне, достовірне інформування населення та підприємств про можливість виникнення надзвичайної паводкової ситуації, а також її наслідки;»
 
Враховано   застосування сучасних методів спостереження та прогнозування паводків, своєчасне, достовірне інформування населення та підприємств про можливість виникнення надзвичайної паводкової ситуації, а також про її наслідки;
 
43. будівництво та реконструкція протизсувних і протиселевих споруд;
 
-12- Семинога А.І.
У з’язку з неточностями у підсумкових цифрах, внести зміни до Додатку 2 за напрямом «Комплексний протипаводковий захист у басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету (завдання 2, будівництво акумулюючих протипаводкових ємностей у гірських та рівнинних частинах річок, польдерів та протипаводкових водосховищ, а саме:
Всього - 2288,2; 2013 – 121,8; 2014 – 137,5; 2015 – 184,6; 2016 – 208,4.
 
Враховано у Додатку 2  будівництво та реконструкція протизсувних і протиселевих споруд;
 
44. виконання місцевих програм відродження малих річок і водойм;
 
   виконання місцевих програм відродження малих річок і водойм;
 
45. зменшення інтенсивності поверхневого стоку;
 
   зменшення інтенсивності поверхневого стоку;
 
46. удосконалення організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення захисту територій від шкідливої дії вод;
 
   удосконалення організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення захисту територій від шкідливої дії вод;
 
47. у напрямі екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра та поліпшення якості питної води
 
-13- Семинога А.І.
У тексті Програми Розділ у напрямі екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра та поліпшення якості питної води у абзаці другому слова «сільськогосподарських угіддях» виключити та привести у відповідність додатки 2 і 3 у відповідність до цих змін.
 
Враховано додатках 2,3  4) у напрямі екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро та поліпшення якості питної води:
 
48. упорядкування споруд водовідведення на об’єктах житлово-комунального господарства, господарських об’єктах, сільськогосподарських угіддях та урбанізованих територіях;
 
   упорядкування споруд водовідведення на об’єктах житлово-комунального господарства, господарських об’єктах та урбанізованих територіях;
 
49. забезпечення екологічно безпечного функціонування дніпровських водосховищ;
 
   забезпечення екологічно безпечного функціонування дніпровських водосховищ;
 
50. запобігання забрудненню підземних вод;
 
   запобігання забрудненню підземних вод;
 
51. створення більш чистого виробництва, замкнутих (безстічних) систем виробничого водопостачання, впровадження мало- і безводних технологій, забезпечення повторного використання стічних вод;
 
   створення більш чистого виробництва, замкнутих (безстічних) систем виробничого водопостачання, впровадження мало- і безводних технологій, забезпечення повторного використання стічних вод;
 
52. зменшення впливу радіоактивного забруднення на водні об’єкти у зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення;
 
   зменшення впливу радіоактивного забруднення на водні об’єкти у зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення;
 
53. відродження та підтримання сприятливого гідрологічного стану річок та ліквідація наслідків шкідливої дії вод;
 
   відродження та підтримання сприятливого гідрологічного стану річок та ліквідація наслідків шкідливої дії вод;
 
54. удосконалення нормативної бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра.
 
-14- Семинога А.І.
У з’язку з неточностями у підсумкових цифрах, внести зміни до Додатку 2 за напрямом екологічного оздоровлення басейну р. Дніпра та поліпшення якості питної води (разом за завданням 7 та державний бюджет), а саме:
Разом: всього-92, 2012-5; 2013-10; 2014-9; 2015-11, 2016-10; 2017-12; 2018-11, 2019-13; 2020-11;
Державний бюджет: всього -68; 2012-5; 2013-7; 2014-6; 2015-8, 2016-7; 2017-9; 2018-8, 2019-10; 2020-8.
 
Враховано у Додатку 2  удосконалення нормативно-правової бази та організаційної структури водогосподарського комплексу для забезпечення екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро.
 
    -15- Семинога А.І.
У завданні 6 напряму екологічне оздоровлення басейну р. Дніпра та поліпшення якості питної води у додатку 2 до Програми слова «ліквідація наслідків шкідливої дії вод» замінити словом «водойм»
 
Враховано у Додатках 2,3   
    -16- Семинога А.І.
У завданні 6 напряму екологічне оздоровлення басейну р. Дніпра та поліпшення якості питної води у додатку 2 до Програми слово «малих» виключити.
 
Враховано у Додатку 2   
55. Завдання і заходи з виконання Програми наведено у додатку 2.
 
   Завдання і заходи з виконання Програми наведено у додатку 2.
 
56. Очікувані результати та
 
   Очікувані результати та
 
57. ефективність виконання Програми
 
   ефективність виконання Програми
 
58. Виконання Програми дасть можливість:
 
   Виконання Програми дасть можливість:
 
59. задовольнити потребу населення і галузей національної економіки у якісних водних ресурсах;
 
   задовольнити потребу населення і галузей національної економіки у якісних водних ресурсах;
 
60. зменшити обсяг споживання та відведення води;
 
   зменшити обсяг споживання та відведення води;
 
61. забезпечити ефективний захист територій та населення від шкідливої дії вод;
 
   забезпечити ефективний захист територій та населення від шкідливої дії вод;
 
62. удосконалити галузеву структуру водокористування насамперед у металургії, енергетиці, хімічній промисловості;
 
   удосконалити галузеву структуру водокористування, насамперед у металургії, енергетиці, хімічній промисловості;
 
63. знизити у 1, 5-2 рази рівень водоємності промислового виробництва;
 
   знизити у 1,5-2 рази рівень водоємності промислового виробництва;
 
64. підвищити ефективність та забезпечити екологічну безпеку водокористування;
 
   підвищити ефективність та забезпечити екологічну безпеку водокористування;
 
65. зменшити залежність вирощування сільськогосподарських культур від несприятливих погодних умов;
 
   зменшити залежність вирощування сільськогосподарських культур від несприятливих погодних умов;
 
66. забезпечити функціонування меліоративних систем і поліпшити екологічний стан зрошуваних та осушених угідь;
 
   забезпечити функціонування меліоративних систем і поліпшити екологічний стан зрошуваних та осушених угідь;
 
67. мінімізувати можливі збитки, що спричинені шкідливою дією вод;
 
   мінімізувати можливі збитки, що спричиняються шкідливою дією вод;
 
68. удосконалити систему державного управління водними ресурсами.
 
   удосконалити систему державного управління водними ресурсами.
 
69. Очікувані результати виконання Програми наведено у додатку 3.
 
   Очікувані результати виконання Програми наведено у додатку 3.
 
70. Обсяги та джерела фінансування Програми
 
   Обсяги та джерела фінансування Програми
 
71. Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших джерел. Обсяг фінансування визначається щороку під час складання проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням реальних можливостей державного бюджету.
 
   Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законом. Обсяг фінансування визначається щороку під час складання проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням реальних можливостей державного бюджету.
 
72. Орієнтовний обсяг фінансування становить 46478, 46 млн. гривень, зокрема за рахунок державного бюджету - 21029, 03 млн., місцевого бюджету - 9294, 23 млн., інших джерел - 16155, 2 млн., у тому числі за напрямами:
 
   Орієнтовний обсяг фінансування становить 46478, 46 млн гривень, зокрема за рахунок державного бюджету - 21029, 03 млн, місцевого бюджету - 9294, 23 млн, інших джерел, не заборонених законом - 16155, 2 млн, у тому числі за напрямами:
 
73. забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь - 30090, 49 млн.;
 
   забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь - 30090, 49 млн;
 
74. першочергове забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою - 1668, 6 млн.;
 
   першочергове забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою - 1668, 6 млн;
 
75. захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод - 1571, 48 млн.;
 
   захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод - 1571, 48 млн;
 
76. комплексний протипаводковий захист у басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету - 5226, 69 млн.;
 
   комплексний протипаводковий захист у басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету - 5226, 69 млн.;
 
77. комплексний протипаводковий захист у басейні р. Тиси у Закарпатській області - 1835, 2 млн.;
 
   комплексний протипаводковий захист у басейні річки Тиси у Закарпатській області - 1835, 2 млн;
 
78. екологічне оздоровлення басейну р. Дніпра та поліпшення якості питної води - 6086 млн. гривень.

   екологічне оздоровлення басейну річки Дніпро та поліпшення якості питної води - 6086 млн гривень.