Про основні засади впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги (Друге читання)
№ п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція |
0. |
Проект |
Проект |
||
1. |
ЗАКОН УКРАЇНИ |
ЗАКОН УКРАЇНИ |
||
2. |
Про основні засади впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги |
Про основні засади впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги |
||
3. |
Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання і оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги (далі - ЄДСМ) . |
Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги (далі - ЄДСМ) . |
||
4. |
Стаття 1. Законодавство про основні засади впровадження та функціонування ЄДСМ |
Стаття 1. Законодавство України про основні засади впровадження та функціонування ЄДСМ |
||
5. |
Законодавство України про основні засади впровадження та функціонування ЄДСМ ґрунтується на Конституції України і складається з цього Закону, інших законів, а також нормативно-правових актів, що приймаються відповідно до цього Закону. |
-1- Кармазін Ю.А. У статті 1 слова: "ґрунтується на Конституції України і складається з" замінити словами: "складається з Конституції України," і далі - за текстом. | Враховано |
1. Законодавство України про основні засади впровадження та функціонування ЄДСМ складається з Конституції України, цього Закону та інших нормативно-правових актів, що приймаються відповідно до цього Закону. |
6. |
Стаття 2. Визначення термінів |
Стаття 2. Визначення термінів |
||
7. |
У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні: |
1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: |
||
8. |
1) ЄДСМ – багаторівневий територіально розподілений інтегрований комплекс уніфікованих організаційних, технічних, комунікаційних, інформаційних, програмних засобів і методів формування зведеного енергетичного балансу держави та його індикативних показників за єдиними стандартами; |
1) ЄДСМ – багаторівневий територіально розподілений інтегрований комплекс уніфікованих організаційних, технічних, комунікаційних, інформаційних, програмних засобів і методів формування зведеного енергетичного балансу держави та його індикативних показників за єдиними стандартами; |
||
9. |
2) зведений енергетичний баланс держави - система індикативних показників, що відображає повну кількісну відповідність між надходженням та використанням паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг у державі в цілому за певний інтервал часу та характеризує рух фізичних обсягів на стадіях видобування, виробництва, перетворення, транспортування, зберігання, постачання та кінцевого споживання для оцінки динаміки їх внутрішнього виробництва, імпорту та експорту в натуральному і вартісному вимірах, а також для оцінки прогнозних характеристик внутрішнього і зовнішнього попиту та ключових параметрів макроекономічного розвитку. Зведений енергетичний баланс держави поєднує енергетичний баланс регіонів України та баланси різновидів паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг, сформованих за єдиною методологією; |
-2- Кармазін Ю.А. У статті 2:у першому реченні пункту 2) після слів: "характеризує рух фізичних обсягів" доповнити словами: "паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг" і далі - за текстом. | Враховано |
2) зведений енергетичний баланс держави - система індикативних показників, що відображає повну кількісну відповідність між надходженням та використанням паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг у державі в цілому за певний період часу та характеризує рух фізичних обсягів паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг на стадіях видобування, виробництва, перетворення, транспортування, зберігання, постачання та кінцевого споживання для оцінки динаміки їх внутрішнього виробництва, імпорту та експорту в натуральному і вартісному вимірах, а також для оцінки прогнозних характеристик внутрішнього і зовнішнього попиту та ключових параметрів макроекономічного розвитку. Зведений енергетичний баланс держави поєднує енергетичний баланс регіонів України та баланси різновидів паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг, сформованих за єдиною методологією; |
10. |
3) індикативні показники зведеного енергетичного балансу держави - система показників, що відображає рівень енергоємності економіки та питомого споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг, структурні і цінові пропорції зведеного енергетичного балансу держави та включає в себе всі показники динаміки енергетичних потоків, а також аналітичні розрахункові показники, що характеризують ефективність енергетичного комплексу і житлово-комунального господарства України; |
3) індикативні показники зведеного енергетичного балансу держави - система показників, що відображає рівень енергоємності економіки та питомого споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг, структурні і цінові пропорції зведеного енергетичного балансу держави та включає всі показники динаміки енергетичних потоків, а також аналітичні розрахункові показники, що характеризують ефективність енергетичного комплексу і житлово-комунального господарства України; |
||
11. |
4) Уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади, який здійснює затвердження методик, форм та стандартів ЄДСМ, забезпечення контролю за впровадженням та функціонуванням ЄДСМ; |
-3- Кармазін Ю.А. пункт 4) викласти у такій редакції: "Уповноважений орган - спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, який здійснює регулювання у сфері енергоефективності та енергозбереження;" | Враховано частково |
4) Регламент ЄДСМ – нормативно-правовий акт, що містить порядок організації та координації узгоджених дій із впровадження та функціонування ЄДСМ з метою забезпечення послідовної та надійної експлуатації ЄДСМ; опис алгоритмів, дій, стандартів, форматів документів, інструктивні матеріали та протоколи взаємодії суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону; |
12. |
5) Регламент ЄДСМ - документ, що містить порядок організації та координації узгоджених дій із впровадження та функціонування ЄДСМ з метою забезпечення послідовної і надійної експлуатації ЄДСМ; опис алгоритмів, дій, стандартів, форматів документів, інструктивні матеріали та протоколи взаємодії суб’єктів, які підпадають під сферу дії цього Закону; |
5) спеціалізоване державне підприємство – державне підприємство, утворене відповідно до законодавства з метою впровадження та забезпечення функціонування ЄДСМ; |
||
13. |
6) спеціалізоване державне підприємство – державне підприємство, утворене відповідно до чинного законодавства України з метою впровадження та забезпечення функціонування ЄДСМ. |
6) уповноважений орган – спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, до повноважень якого належить затвердження методик, форм та стандартів ЄДСМ, забезпечення контролю за впровадженням та функціонуванням ЄДСМ. |
||
14. |
Стаття 3. Суб’єкти, які підпадають під сферу дії цього Закону |
Стаття 3. Суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: |
||
15. |
Під сферу дії цього Закону підпадають наступні суб’єкти: |
Дія цього Закону поширюється на такі суб’єкти: |
||
16. |
1) фізичні особи-підприємці та юридичні особи незалежно від форм власності, які здійснюють видобування, виробництво, перетворення, транспортування, зберігання, постачання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
1) фізичні особи - підприємці та юридичні особи незалежно від форми власності, які здійснюють видобування, виробництво, перетворення, транспортування, зберігання, постачання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
||
17. |
2) центральні і місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи незалежно від форм власності, які здійснюють споживання і оплату паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
2) центральні і місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи незалежно від форм власності, які здійснюють споживання та оплату паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
||
18. |
3) юридичні особи, які здійснюють збір та обробку платежів фізичних та юридичних осіб за спожиті паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги; |
3) юридичні особи, які здійснюють збір та обробку платежів фізичних та юридичних осіб за спожиті паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги; |
||
19. |
4) фізичні особи-підприємці та юридичні особи незалежно від форм власності, які здійснюють виробництво та впровадження телеметричних систем обліку видобування, вироблення, перетворення, транспортування, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
4) фізичні особи - підприємці та юридичні особи незалежно від форми власності, які здійснюють виробництво та впровадження телеметричних систем обліку видобування, вироблення, перетворення, транспортування, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
||
20. |
5) фізичні особи-підприємці та юридичні особи незалежно від форм власності, які забезпечують впровадження та функціонування ЄДСМ відповідно до Регламенту ЄДСМ. |
5) фізичні особи - підприємці та юридичні особи незалежно від форми власності, які забезпечують впровадження та функціонування ЄДСМ відповідно до Регламенту ЄДСМ. |
||
21. |
Стаття 4. Основні завдання ЄДСМ |
Стаття 4. Основні завдання ЄДСМ |
||
22. |
Основними завданнями ЄДСМ є: |
1. Основними завданнями ЄДСМ є: |
||
23. |
1) забезпечення органів державної влади, суб’єктів господарювання та споживачів об’єктивною і достовірною інформацією про обсяги видобування, виробництва, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг відповідно до чинного законодавства, що дозволить здійснити оцінку реального стану економічної, соціальної, енергетичної та екологічної безпеки і визначити шляхи їх зміцнення; |
-4- Шаров І.Ф. У п.1 статті 4 законопроекту слова "що дозволить здійснити оцінку реального стану економічної, соціальної, енергетичної та екологічної безпеки і визначити шляхи їх зміцнення" виключити. | Враховано |
1) забезпечення органів державної влади, суб’єктів господарювання та споживачів об’єктивною і достовірною інформацією про обсяги видобування, виробництва, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг відповідно до законодавства; |
24. |
2) забезпечення прозорих умов та правил функціонування ринку паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
2) забезпечення прозорих умов та правил функціонування ринку паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
||
25. |
3) забезпечення формування економічно обґрунтованих цін і тарифів на паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, а також оплати за них відповідно до фактично наданих обсягів та якісних характеристик; |
3) забезпечення формування економічно обґрунтованих цін і тарифів на паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, а також оплати за них відповідно до фактично наданих обсягів та якісних характеристик; |
||
26. |
4) забезпечення служб енергоаудиту та систем енергоменеджменту підприємств усіх форм власності інформаційними ресурсами щодо економічних механізмів енергоефективності та енергозбереження; |
4) забезпечення служб енергоаудиту та систем енергоменеджменту підприємств усіх форм власності інформаційними ресурсами щодо економічних механізмів енергоефективності та енергозбереження; |
||
27. |
5) забезпечення формування та ведення зведеного енергетичного балансу у натуральному та вартісному вимірах. |
5) забезпечення формування та ведення зведеного енергетичного балансу в натуральному та вартісному вимірах. |
||
28. |
Стаття 5. Основні функції ЄДСМ |
Стаття 5. Основні функції ЄДСМ |
||
29. |
Основними функціями ЄДСМ є забезпечення: |
1. Основними функціями ЄДСМ є забезпечення: |
||
30. |
1) збору та реєстрації інформації про видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг усіх видів у натуральних показниках; |
1) збору та реєстрації інформації про видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг усіх видів у натуральних показниках; |
||
31. |
2) збору та реєстрації фінансово-економічної інформації, пов’язаної з видобуванням, виробленням, перетворенням, транспортуванням, зберіганням, постачанням, споживанням паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг усіх видів у вартісних показниках; |
2) збору та реєстрації фінансово-економічної інформації, пов’язаної з видобуванням, виробленням, перетворенням, транспортуванням, зберіганням, постачанням, споживанням паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг усіх видів у вартісних показниках; |
||
32. |
3) додатковими інформаційними ресурсами процесу формування енергетичних балансів по усім існуючим показникам паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг та зведення повного енергетичного балансу України, у тому числі на регіональних, територіальних, галузевих і темпоральних рівнях; |
-5- Кармазін Ю.А. у пункті 3 виключити слова: "і темпоральних" і далі - за текстом; | Враховано |
3) додатковими інформаційними ресурсами процесу формування енергетичних балансів за всіма існуючими показниками паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг та зведення повного енергетичного балансу України, у тому числі на регіональному, територіальному та галузевому рівнях; |
-6- Шаров І.Ф. Пункт 3 статті 5 законопроекту викласти у такій редакції: "3) додатковими інформаційними ресурсами процесу формування енергетичних балансів по усім існуючим показникам паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг та зведення повного енергетичного балансу України, у тому числі на регіональних, територіальних та галузевих рівнях;". | Враховано | |||
33. |
4) додатковими інформаційними ресурсами процесу формування фінансового балансу по усіх видах паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг і зведення повного фінансового балансу енергетики України, у тому числі на регіональних, територіальних, галузевих та темпоральних рівнях; |
-7- Кармазін Ю.А. у пункті 4 виключити слова: "та темпоральних" і далі - за текстом. | Враховано |
4) додатковими інформаційними ресурсами процесу формування фінансового балансу за всіма видами паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг і зведення повного фінансового балансу енергетики України, у тому числі на регіональному, територіальному та галузевому рівнях; |
-8- Шаров І.Ф. Пункт 4 статті 5 законопроекту викласти у такій редакції: "4) додатковими інформаційними ресурсами процесу формування фінансового балансу по усіх видах паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг і зведення повного фінансового балансу енергетики України, у тому числі на регіональних, територіальних та галузевих рівнях;". | Враховано | |||
34. |
5) збору, реєстрації інформації та формуванню балансів для стратегічного планування та прогнозування по іншим галузям економіки; |
5) збору, реєстрації інформації та формування балансів для стратегічного планування та прогнозування в інших галузях економіки; |
||
35. |
6) аналізу отриманої інформації, виявлених тенденцій в енергетиці та інших галузях економіки держави, які необхідні для прийняття рішень органами державної влади з питань, що належать до їх компетенції; |
6) аналізу отриманої інформації, виявлених тенденцій в енергетиці та інших галузях економіки держави, необхідних для прийняття рішень органами державної влади з питань, що належать до їх компетенції; |
||
36. |
7) контролю за використанням єдиних принципів, методологічних підходів, методик та алгоритмів розрахунків цін і тарифів для ринків паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг. |
7) контролю за використанням єдиних принципів, методологічних підходів, методик та алгоритмів розрахунків цін і тарифів для ринків паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг. |
||
37. |
Стаття 6. Методологічні основи ЄДСМ |
Стаття 6. Методологічні основи ЄДСМ |
||
38. |
1. Методологічними основами ЄДСМ є: |
1. Методологічними основами ЄДСМ є: |
||
39. |
1) єдиний науково-методичний підхід до алгоритмів обробки інформаційних характеристик; |
1) єдиний науково-методичний підхід до алгоритмів обробки інформаційних характеристик; |
||
40. |
2) використання уніфікованих методів збору та аналізу інформаційних характеристик паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
2) використання уніфікованих методів збору та аналізу інформаційних характеристик паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
||
41. |
3) єдина нормативно-методична база, яка забезпечує достовірність і порівнянність вимірів, звітної інформації і результатів обробки інформації; |
3) єдина нормативно-методична база, яка забезпечує достовірність і порівнянність вимірів, звітної інформації і результатів обробки інформації; |
||
42. |
4) єдині правила створення і ведення баз даних; |
4) єдині правила створення і ведення баз даних; |
||
43. |
5) єдина науково-технічна політика стосовно вимірювального, комп'ютерного, комунікаційного обладнання і програмно-технічного забезпечення. |
5) єдина науково-технічна політика стосовно вимірювального, комп'ютерного, комунікаційного обладнання і програмно-технічного забезпечення. |
||
44. |
2. Зазначені в частині першій цієї статті методологічні основи ЄДСМ застосовуються відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування при впровадженні і функціонуванні ЄДСМ. |
2. Зазначені в частині першій цієї статті методологічні основи ЄДСМ застосовуються відповідними органами державної влади та органами місцевого самоврядування при впровадженні та функціонуванні ЄДСМ. |
||
45. |
Стаття 7. Основні принципи впровадження та функціонування ЄДСМ |
Стаття 7. Основні принципи впровадження та функціонування ЄДСМ |
||
46. |
Впровадження та функціонування ЄДСМ здійснюється на таких принципах: |
1. Впровадження та функціонування ЄДСМ здійснюється на принципах: |
||
47. |
1) законність; |
1) законності; |
||
48. |
2) загальний характер; |
-9- Лисов І.В. Підпункт другий частини першої статті 7 виключити. | Враховано | |
49. |
3) повнота відомостей; |
2) повноти відомостей; |
||
50. |
4) достовірність відомостей; |
3) достовірності відомостей; |
||
51. |
5) постійність; |
4) постійності; |
||
52. |
6) захищеність. |
5) захищеності. |
||
53. |
Стаття 8. Впровадження та функціонування ЄДСМ |
Стаття 8. Впровадження та функціонування ЄДСМ |
||
54. |
1. ЄДСМ впроваджується на території України. |
-10- Кармазін Ю.А. у частині першій після слів: "впроваджується на" доповнити словом: "всій" і далі - за текстом. | Враховано |
1. ЄДСМ впроваджується на всій території України. |
-11- Шаров І.Ф. Частину першу статті 8 законопроекту викласти в такій редакції: "1. ЄДСМ впроваджується на всій території України." | Враховано | |||
55. |
2. Впровадження ЄДСМ забезпечується Уповноваженим органом у відповідності до затвердженого Регламенту ЄДСМ. |
-12- Кармазін Ю.А. у частині другій після слова "затвердженого" доповнити словами "Кабінетом Міністрів України" і далі - за текстом. | Відхилено Мова йде не про регламент, який регулює питання внутрішніх процедур діяльності певного державного органу, а про Регламент ЄДСМ, який затверджується Уповноваженим органом, який містить опис алгоритмів, дій, стандартів та ін. |
2. Впровадження та функціонування ЄДСМ забезпечується Уповноваженим органом відповідно до затвердженого Регламенту ЄДСМ. |
-13- Шаров І.Ф. Частину другу статті 8 законопроекту викласти у такій редакції: "2. Впровадження та функціонування ЄДСМ забезпечується Уповноваженим органом у відповідності до затвердженого Регламенту ЄДСМ. | Враховано | |||
56. |
3. Уповноважений орган діє на підставі Положення про нього, яке затверджується указом Президента України. |
-14- Кармазін Ю.А. Частину третю статті 8 виключити. | Враховано | |
-15- Шаров І.Ф. Частину третю статті 8 виключити. | Враховано | |||
57. |
4. Впровадження і функціонування ЄДСМ здійснюється спеціалізованим державним підприємством разом із науково-дослідною установою, визначеною Уповноваженим органом на конкурсній основі. |
3. Впровадження та функціонування ЄДСМ здійснює спеціалізоване державне підприємство спільно з науково-дослідною установою, визначеною Уповноваженим органом на конкурсній основі в порядку, вставленому Кабінетом Міністрів України. |
||
58. |
Стаття 9. Повноваження Уповноваженого органу |
Стаття 9. Повноваження Уповноваженого органу |
||
59. |
Уповноважений орган у межах своїх повноважень: |
1. Уповноважений орган у межах своїх повноважень: |
||
60. |
1) затверджує Регламент ЄДСМ; |
-16- Кармазін Ю.А. Частину першу статті 9 виключити, відповідно змінивши нумерацію. | Відхилено у зв’язку з неврахуванням поправки 11. |
1) затверджує Регламент ЄДСМ; |
61. |
2) приймає нормативно-правові акти, які є обов’язковими для виконання суб’єктами, які підпадають під сферу дії цього Закону; |
2) приймає нормативно-правові акти, що є обов’язковими для виконання суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону; |
||
62. |
3) затверджує плани та графіки впровадження ЄДСМ; |
3) затверджує плани та графіки впровадження ЄДСМ; |
||
63. |
4) забезпечує створення єдиних стандартів, форм та методів збору, обробки та обміну достовірної інформації щодо видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання та споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; |
4) забезпечує створення єдиних стандартів, форм та методів збору, обробки та обміну достовірної інформації щодо видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання та споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; 5) визначає державне підприємство, яке здійснює впровадження ЄДСМ; |
||
64. |
5) координує та здійснює організаційно-методичне забезпечення діяльності суб’єктів, які підпадають під сферу дії цього Закону, у питаннях впровадження та функціонування ЄДСМ; |
6) координує та здійснює організаційно-методичне забезпечення діяльності суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону, у питаннях впровадження та функціонування ЄДСМ; |
||
65. |
6) організовує та забезпечує створення єдиної державної бази даних суб’єктів, які підпадають під сферу дії цього Закону; |
7) організовує та забезпечує створення єдиної державної бази даних суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону; |
||
66. |
7) одержує на безоплатній основі від суб’єктів, які підпадають під сферу дії цього Закону, інформацію, документи і матеріали, у тому числі з обмеженим доступом, необхідні для впровадження та функціонування ЄДСМ; |
8) одержує на безоплатній основі від суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону, інформацію, документи і матеріали, у тому числі з обмеженим доступом, необхідні для впровадження та функціонування ЄДСМ; |
||
67. |
8) забезпечує захист і збереження інформації; |
9) забезпечує захист і збереження інформації; |
||
68. |
9) бере участь у розробленні концептуальних засад та пріоритетних напрямів державної науково-технічної політики в паливно-енергетичному комплексі та житлово-комунальному господарстві; |
10) бере участь у розробленні концептуальних засад та пріоритетних напрямів державної науково-технічної політики в паливно-енергетичному комплексі та житлово-комунальному господарстві; |
||
69. |
10) забезпечує контроль за цільовим та ефективним використанням коштів, спрямованих на впровадження та функціонування ЄДСМ; |
11) забезпечує контроль за цільовим та ефективним використанням коштів, спрямованих на впровадження та функціонування ЄДСМ; |
||
70. |
11) бере участь у проведенні державної експертизи стану абонентського і приладного обліку суб’єктів, які підпадають під сферу дії цього Закону; |
12) бере участь у проведенні державної експертизи стану абонентського і приладного обліку суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону; |
||
71. |
12) залучає до проведення державних експертиз спеціалістів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій за погодженням з їх керівництвом; |
-17- Шаров І.Ф. Пункт 12 статті 9 виключити. | Враховано | |
72. |
13) організовує контроль за достовірністю інформації з формування зведеного енергетичного балансу держави та регіональних енергетичних балансів і моніторингу їх індикативних показників, що відображають рівень економічної, соціальної, енергетичної та екологічної безпеки держави; |
13) організовує контроль за достовірністю інформації щодо формування зведеного енергетичного балансу держави та регіональних енергетичних балансів і моніторингу їх індикативних показників, що відображають рівень економічної, соціальної, енергетичної та екологічної безпеки держави; |
||
73. |
14) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, розробляє та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України у встановленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства, надає висновки до проектів законів та інших нормативно-правових актів, що стосуються ЄДСМ; |
14) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його повноважень, розробляє та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України у встановленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства, надає висновки до проектів законів та інших нормативно-правових актів, що стосуються ЄДСМ; |
||
74. |
15) організовує проведення науково-технічних та аналітичних досліджень з питань, що належать до його повноважень; |
15) організовує проведення науково-технічних та аналітичних досліджень з питань, що належать до його повноважень; |
||
75. |
16) залучає вчених та спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівництвом) для проведення консультацій та експертиз по розгляду науково-технічних проектів та науково-технічних пропозицій щодо основних напрямів вдосконалення ЄДСМ; |
16) залучає вчених та спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівництвом) для проведення консультацій та експертиз науково-технічних проектів та науково-технічних пропозицій щодо основних напрямів удосконалення ЄДСМ; |
||
76. |
17) створює, у разі потреби, робочі та експертні групи; |
17) створює, у разі потреби, робочі та експертні групи; |
||
77. |
18) інформує органи влади та громадськість про свою діяльність в установленому законом порядку; |
18) інформує органи влади та громадськість про свою діяльність в установленому законом порядку; |
||
78. |
19) здійснює співробітництво з відповідними органами іноземних держав та міжнародними організаціями; |
19) здійснює співробітництво з відповідними органами іноземних держав та міжнародними організаціями; |
||
79. |
20) здійснює інші повноваження, передбачені законами України. |
20) здійснює інші повноваження, передбачені законами України. |
||
80. |
Стаття 10. Основні завдання спеціалізованого державного підприємства |
Стаття 10. Основні завдання спеціалізованого державного підприємства |
||
81. |
1. Спеціалізоване державне підприємство є державним замовником ЄДСМ та відповідає за її надійну експлуатацію. |
-18- Лисов І.В. Частину першу статті 10 вилучити. | Враховано | |
82. |
2. Державне підприємство з метою впровадження та функціонування ЄДСМ забезпечує організацію: |
1. Державне підприємство з метою впровадження та функціонування ЄДСМ забезпечує організацію: |
||
83. |
1) інформаційно-комунікаційної системи програмно-апаратних комплексів (серверів), об’єднаних між собою високошвидкісними каналами зв’язку, до яких у постійному чи в епізодичному режимах підключені суб’єкти, які підпадають під сферу дії цього Закону; |
1) інформаційно-комунікаційної системи програмно-апаратних комплексів (серверів), об’єднаних між собою високошвидкісними каналами зв’язку, до яких у постійному чи в епізодичному режимах підключені суб’єкти, на яких поширюється дія цього Закону; |
||
84. |
2) системи інформаційних потоків, спрямованої на інтеграцію даних щодо характеристик видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання і розрахунків за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги за єдиними формами і стандартами; |
2) системи інформаційних потоків, спрямованої на інтеграцію даних щодо характеристик видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання і розрахунків за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги за єдиними формами і стандартами; |
||
85. |
3) захисту від несанкціонованого доступу до інформації, яка знаходиться у розпорядженні ЄДСМ; |
3) захисту від несанкціонованого доступу до інформації, яка знаходиться у розпорядженні ЄДСМ; |
||
86. |
4) надання інформації ЄДСМ суб’єктам, які підпадають під сферу дії цього Закону, відповідно до цього Закону, інших законів України та Регламенту ЄДСМ. |
4) надання інформації ЄДСМ суб’єктам, на яких поширюється дія цього Закону, відповідно до цього Закону, інших законів України та Регламенту ЄДСМ. |
||
87. |
Стаття 11. Фінансування впровадження та функціонування ЄДСМ |
-19- Шаров І.Ф. Статтю 11 законопроекту викласти в такій редакції: "Стаття 11. Фінансування впровадження та функціонування ЄДСМ 1. Впровадження і функціонування ЄДСМ здійснюється на засадах державно-приватного партнерства. 2. Джерелами фінансування впровадження та функціонування ЄДСМ є інвестиції, надані спеціалізованому державному підприємству на впровадження та функціонування ЄДСМ, фінансові надходження від функціонування ЄДСМ та інші надходження, які не заборонені законами України.". | Враховано частково |
Стаття 11. Фінансування впровадження та функціонування ЄДСМ 1. Джерелами фінансування впровадження та функціонування ЄДСМ є інвестиції, надані спеціалізованому державному підприємству на впровадження та функціонування ЄДСМ, фінансові надходження від функціонування ЄДСМ та інші надходження, не заборонені законодавством. |
88. |
1. Впровадження і функціонування ЄДСМ здійснюється на засадах державно-приватного партнерства, інвестицій, наданих спеціалізованому державному підприємству на впровадження та функціонування ЄДСМ, фінансових надходжень від функціонування ЄДСМ та інших надходжень, які не заборонені законами України. |
-20- Кармазін Ю.А. У частині першій статті 11 слова: "на засадах державно-приватного партнерства" замінити словами: "за рахунок коштів державного бюджету України," і далі - за текстом. | Відхилено у зв’язку з прийняттям поправки 17. | |
89. |
Стаття 12. Отримання інформації від суб'єктів, які підпадають під сферу дії цього Закону |
Стаття 12. Отримання інформації від суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону |
||
90. |
1. Суб'єкти, які підпадають під сферу дії цього Закону, в обов’язковому порядку надають спеціалізованому державному підприємству інформаційні характеристики щодо видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання та розрахунків за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, перелік та специфікації яких визначаються Регламентом ЄДСМ. |
-21- Шаров І.Ф. Частину першу статті 12 викласти в такій редакції: "1. Суб'єкти, які підпадають під сферу дії цього Закону, в обов'язковому порядку та на безоплатній основі надають спеціалізованому державному підприємству інформацію щодо видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання та розрахунків за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, перелік та специфікації яких визначаються Регламентом ЄДСМ.". | Враховано |
1. Суб'єкти, на яких поширюється дія цього Закону, в обов'язковому порядку та на безоплатній основі надають спеціалізованому державному підприємству інформацію щодо видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання та розрахунків за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, перелік та специфікації яких визначаються Регламентом ЄДСМ. |
-22- Кармазін Ю.А. У частині першій статті 12 слова: "інформаційні характеристики" замінити словом: "інформацію". | Враховано | |||
91. |
2. Суб'єкти, які підпадають під сферу дії цього Закону, зобов’язані на безоплатній основі надавати інформацію, необхідну для функціонування ЄДСМ. |
-23- Шаров І.Ф. Частину другу статті 12 виключити. | Враховано | |
92. |
3. Порядок та умови надання інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, визначаються Регламентом ЄДСМ. |
2. Порядок та умови надання інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, визначаються Регламентом ЄДСМ. |
||
93. |
Стаття 13. Надання інформації ЄДСМ суб’єктам, які підпадають під сферу дії цього Закону |
Стаття 13. Надання інформації ЄДСМ суб’єктам, на яких поширюється дія цього Закону |
||
94. |
Порядок надання інформації, яка знаходиться у розпорядженні ЄДСМ, одержання доступу до такої інформації визначається Законом України "Про доступ до публічної інформації" та Регламентом ЄДСМ. |
-24- Шаров І.Ф. Статтю 13 законопроекту викласти в такій редакції: "Стаття 13. Надання інформації ЄДСМ суб'єктам, які підпадають під сферу дії цього Закону Порядок надання інформації, яка знаходиться у розпорядженні ЄДСМ, одержання доступу до такої інформації визначається законом та Регламентом ЄДСМ.". | Враховано |
1. Порядок надання інформації, яка знаходиться у розпорядженні ЄДСМ, одержання доступу до такої інформації визначається законом та Регламентом ЄДСМ. |
95. |
Стаття 14. Захист інформації в ЄДСМ |
Стаття 14. Захист інформації в ЄДСМ |
||
96. |
1. Захист інформації в ЄДСМ є обов’язковим при впровадженні та функціонуванні ЄДСМ. |
1. Захист інформації в ЄДСМ є обов’язковим під час впровадження та функціонування ЄДСМ. |
||
97. |
2. Захист інформації в ЄДСМ здійснюється на основі законодавства України про інформацію та про державну таємницю. |
2. Захист інформації в ЄДСМ здійснюється на основі законодавства України про інформацію та про державну таємницю. |
||
98. |
3. Основними засобами цілісного захисту інформації в ЄДСМ є: |
3. Основними засобами цілісного захисту інформації в ЄДСМ є: |
||
99. |
1) застосування сертифікованих відповідно до законодавства України засобів захисту інформації; |
1) застосування сертифікованих відповідно до законодавства України засобів захисту інформації; |
||
100. |
2) запобігання несанкціонованого доступу до ЄДСМ; |
2) запобігання несанкціонованому доступу до ЄДСМ; |
||
101. |
3) забезпечення справжності та цілісності інформації в ЄДСМ; |
3) забезпечення справжності та цілісності інформації в ЄДСМ; |
||
102. |
4) захист інформації при її передачі по інформаційно-телекомунікаційних системах; |
4) захист інформації під час її передачі по інформаційно-телекомунікаційних системах; |
||
103. |
5) організація і проведення робіт по збереженню працездатності технічних засобів ЄДСМ; |
5) організація і проведення робіт із забезпечення стабільного функціонування технічних засобів ЄДСМ; |
||
104. |
6) реагування на порушення встановленого порядку впровадження та функціонування ЄДСМ і вжиття заходів щодо попередження таких випадків. |
6) реагування на порушення встановленого порядку впровадження та функціонування ЄДСМ і вжиття заходів щодо попередження таких випадків. |
||
105. |
Стаття 15. Контроль за впровадженням та функціонуванням ЄДСМ та діяльністю Уповноваженого органу |
Стаття 15. Контроль за впровадженням та функціонуванням ЄДСМ та діяльністю Уповноваженого органу |
||
106. |
1. Контроль за впровадженням та функціонуванням ЄДСМ у межах своїх повноважень здійснює Уповноважений орган. |
1. Контроль за впровадженням та функціонуванням ЄДСМ у межах своїх повноважень здійснює Уповноважений орган. |
||
107. |
2. Контроль за діяльністю Уповноваженого органу здійснюється відповідно до Закону. |
2. Контроль за діяльністю Уповноваженого органу здійснюється відповідно до закону. |
||
108. |
Стаття 16. Відповідальність за порушення вимог цього Закону |
Стаття 16. Відповідальність за порушення вимог цього Закону |
||
109. |
Особи, винні в порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність, встановлену законами України. |
-25- Шаров І.Ф. Статтю 16 законопроекту викласти в такій редакції: "Стаття 16. Відповідальність за порушення вимог цього Закону Особи, винні в порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність, встановлену законом.". | Враховано |
1. Особи, винні в порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність, встановлену законом. |
110. |
Стаття 17. Прикінцеві та перехідні положення |
Стаття 17. Прикінцеві положення |
||
111. |
1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування. |
-26- Каплієнко В.В. Пункт 1 статті 17 викласти в редакції: "1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, крім статті 5"; | Відхилено у зв’язку із відхиленням поправки 26 |
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. |
112. |
2. До приведення у відповідність з цим Законом інші нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить цьому Закону. |
-27- Кармазін Ю.А. пункт 2 статті 17 виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин статті. | Враховано | |
-28- Каплієнко В.В. Пункт 2 статті 17 викласти в редакції : "2. Стаття 5 набуває чинності одночасно з набуттям чинності Закону України "Про енергетичну статистику України". Пункти 2 і 3 статті 17 вважати відповідно пунктами 3,4. | Відхилено Згадування конкретної назви неіснуючого нормативно-правового акту є недоречним та не відповідає вимогам законодавчої техніки, особливо якщо згаданий у поправці законопроект ніколи не буде прийнятий. | |||
113. |
3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити приведення міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. | -29- Кармазін Ю.А. частину третю статті 17 викласти у такій редакції: "3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом." | Враховано |
2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. |