Кількість абзаців - 17 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо ліцензування господарської діяльності в будівництві) (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до законів України «Про архітектурну діяльність» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»
 
   Про внесення змін до законів України «Про архітектурну діяльність» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законів України:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
 
4. 1. У Законі України «Про архітектурну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 22, ст. 184, № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343):
 
   1. У Законі України «Про архітектурну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 31, ст. 246; 2006 р., № 22, ст. 184, № 39, ст. 342; 2011 р., № 34, ст. 343):
 
5. 1) частини першу і другу статті 17 викласти в такій редакції:
 
   1) частини першу - третю статті 17 замінити шістнадцятьма частинами такого змісту:
 
6. «Господарська діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІV і V категорій складності, підлягає ліцензуванню у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-1- Президент України
Абзац другий викласти в такій редакції:
"Господарська діяльність, пов'язана з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності, підлягає ліцензуванню";
 
Враховано   "Господарська діяльність, пов'язана з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності, підлягає ліцензуванню.
 
7. Розмір плати за видачу ліцензії, її копії або дубліката, переоформлення ліцензії визначається Кабінетом Міністрів України»;
 
   Ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності (далі – будівельна діяльність), здійснюється органом державного архітектурно-будівельного контролю (далі – орган ліцензування).
При органі ліцензування утворюється ліцензійна комісія, яка розглядає питання про видачу, зупинення, анулювання ліцензії та діє на підставі положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури.
Кваліфікаційні, організаційні та інші вимоги щодо провадження господарської діяльності у будівництві встановлюються ліцензійними умовами провадження такої діяльності, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури.
Для отримання ліцензії суб'єкти господарювання подають або надсилають поштою до органу ліцензування:
заяву про видачу ліцензії, в якій повинні міститися відомості про суб’єкта господарювання - заявника (найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер, контактні телефони, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), електронна адреса. У разі наявності у заявника - юридичної особи філій, інших відокремлених підрозділів, за місцем яких буде провадитися заявлена діяльність, а у заявника - фізичної особи - підприємця місць провадження заявленої діяльності у заяві зазначається їх місцезнаходження;
перелік робіт, які заявник має намір виконувати;
відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про наявну систему контролю якості виконання робіт.
Орган ліцензування може проводити перевірку достовірності відомостей у документах, поданих суб’єктом господарювання для отримання ліцензії, з використанням загальнодержавних реєстрів. У разі виявлення такої недостовірності, орган ліцензування повертає документи суб’єкту господарювання із письмовим вмотивованим повідомленням.
Орган ліцензування розглядає подану заяву і протягом 20 робочих днів з дня її надходження та на підставі висновку ліцензійної комісії приймає рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії або про скорочення видів робіт, заявлених суб’єктом господарювання, про що повідомляє заявника на поштову або електронну адресу.
Підставою для відмови у видачі ліцензії є висновок ліцензійної комісії про невідповідність поданих суб'єктом господарювання документів ліцензійним умовам та неспроможність виконувати роботи згідно з поданим переліком.
Будівельна діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, здійснюється на всій території України. Строк дії ліцензії становить п'ять років, а для суб'єктів господарювання, які отримують її вперше, - три роки.
У разі зміни найменування юридичної особи (якщо така зміна не пов'язана з реорганізацією) або прізвища, ім'я чи по батькові фізичної особи –підприємця, а також місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи –підприємця видана ліцензія підлягає переоформленню протягом 10 робочих днів. Не переоформлена ліцензія є недійсною.
Видача ліцензії, переоформлення ліцензії, видача копії, дубліката ліцензії здійснюються на платній основі. Плата зараховується до Державного бюджету України та становить:
за видачу ліцензії - одну мінімальну заробітну плату виходячи з її розміру, що діє на дату прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії;
за видачу копії ліцензії - один неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
за переоформлення ліцензії або видачу дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої ліцензії - п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов здійснює орган ліцензування в межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури.
Орган ліцензування:
анульовує видану ліцензію, що є підставою для повторного звернення про отримання нової ліцензії не раніше ніж через рік з дати прийняття органом ліцензування рішення про анулювання попередньої ліцензії, крім випадків анулювання ліцензії за заявою суб’єкта господарювання;
зупиняє дію ліцензії;
приймає рішення про усунення суб'єктом господарювання порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності;
здійснює інші повноваження, передбачені законом.
Підставами для анулювання ліцензії є:
заява суб'єкта господарювання про анулювання ліцензії;
рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи –підприємця;
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для отримання ліцензії;
акт про невиконання рішення органу ліцензування про усунення порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності, вимог нормативно-правових актів, що були підставою для прийняття рішення про усунення таких порушень;
акт про повторне протягом року порушення суб'єктом господарювання ліцензійних умов провадження будівельної діяльності або вимог нормативно-правових актів;
акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків;
неможливість суб'єкта господарювання забезпечити виконання ліцензійних умов;
акт про відмову суб'єкта господарювання від проведення органом ліцензування перевірки.
Підставами для зупинення дії ліцензії є:
акт перевірки суб'єкта господарювання щодо порушення ліцензійних умов, якщо виявлені порушення неможливо усунути у процесі провадження будівельної діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що не призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків.
Порядок видачі, переоформлення ліцензії, видачі її копії або дубліката, форма заяви та відомостей, необхідних для отримання ліцензії, форма бланку ліцензії визначаються Кабінетом Міністрів України».
У зв’язку з цим частини четверту-п’ятнадцяту вважати відповідно частинами сімнадцятою-двадцять восьмою;
 
8. 2) у частині другій статті 20 слова «у будівництві або із фахівцями, які мають кваліфікаційний сертифікат» замінити словами «пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом, або у складі яких є фахівці, які мають кваліфікаційний сертифікат».
 
-2- Президент України
Підпункт 2 викласти в такій редакції:
у частині другій статті 20 слова "які мають ліцензію на виконання окремих видів господарської діяльності у будівництві" замінити словами "що мають у своєму складі фахівців, які мають кваліфікаційний сертифікат";
 
Враховано   2) у частині другій статті 20 слова "які мають ліцензію на виконання окремих видів господарської діяльності у будівництві" замінити словами "що мають у своєму складі фахівців, які мають кваліфікаційний сертифікат".
 
9. 2. Пункт 11 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69, № 48-49, ст. 536; 2012р; № 30ст. 348) викласти в такій редакції:
 
   2. Пункт 11 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69) викласти в такій редакції:
 
10. «11) діяльність, пов’язана з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІV і V категорій складності».
 
-3- Президент України
Абзац другий пункту 2 викласти в такій редакції:
"11) діяльність, пов'язана з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності".
 
Враховано   "11) діяльність, пов'язана з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та /або інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності".
 
    -4- Президент України
Доповнити Закон, що надійшов на підпис, положеннями щодо визначення порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності.
 
Враховано    
    -5- Майборода С.Ф.
Частини другу, третю статті 17 викласти в такій редакції:
«Ліцензування господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до ІV або V категорії складності (далі будівельна діяльність), здійснюється Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами, у разі делегування їм відповідних повноважень (далі - орган ліцензування).
При органі ліцензування утворюється ліцензійна комісія, яка розглядає питання про видачу, зупинення, анулювання ліцензії та діє на підставі положення, затвердженого в установленому порядку центральним органом #102071
Кваліфікаційні, організаційні та інші вимоги щодо провадження господарської діяльності у будівництві встановлюються ліцензійними умовами провадження такої діяльності, які затверджуються в установленому законодавством порядку.
Для отримання ліцензії, суб'єкти господарювання подають або надсилають поштою до органу ліцензування:
заяву про видачу ліцензії, в якій повинні міститися відомості про суб'єкта господарювання - заявника (найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер, контактні телефони, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), електронна адреса. У разі наявності у заявника - юридичної особи філій, інших відокремлених підрозділів, за місцем яких буде провадитися заявлена діяльність, а у заявника - фізичної особи - підприємця місць провадження заявленої діяльності у заяві зазначається їх місцезнаходження;
перелік робіт, пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які заявник має намір виконувати;
відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про наявну систему контролю якості виконання робіт.
Орган ліцензування може проводити перевірку достовірності відомостей у документах, поданих суб’єктом господарювання для отримання ліцензії.
Орган ліцензування розглядає подану заяву і протягом 20 робочих днів з дня її надходження та на підставі висновку ліцензійної комісії приймає рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, або про скорочення видів робіт, заявлених суб’єктом господарювання, про що повідомляє заявника на поштову або електронну адресу.
Підставою для відмови є подання ліцензійною комісією висновку про невідповідність поданих суб'єктом господарювання документів ліцензійним умовам та неспроможність виконувати роботи згідно з поданим переліком.
Будівельна діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування здійснюється на всій території України. Строк дії ліцензії становить п'ять років, а для суб'єктів господарювання, які отримують її вперше, - три роки.
У разі зміни найменування юридичної особи (якщо така зміна не пов'язана з реорганізацією) або прізвища, ім'я та по батькові фізичної особи (підприємця), а також місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи (підприємця) видана ліцензія підлягає переоформленню. Не переоформлена ліцензія є недійсною.
Отримання ліцензії на провадження будівельної діяльності, переоформлення ліцензії, видача копії, дубліката ліцензії здійснюється на платній основі, плата зараховується до Державного бюджету України та становить:
за отримання ліцензії на провадження будівельної діяльності - одну мінімальну заробітну плату виходячи з її розміру, що діє на дату прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії;
за видачу копії ліцензії на провадження будівельної діяльності - один неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
за переоформлення ліцензії або видачу дубліката ліцензії на провадження будівельної діяльності замість втраченої або пошкодженої ліцензії - п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов здійснює орган ліцензування в межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок у порядку визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Орган ліцензування:
анульовує видану ліцензію, що є підставою для повторного звернення про отримання нової ліцензії не раніше ніж через рік з дати прийняття органом ліцензування рішення про анулювання попередньої ліцензії, крім випадків анулювання ліцензії за заявою суб’єкта господарювання;
зупиняє дію ліцензії;
приймає рішення про усунення суб'єктом господарювання порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності.
Підставами для анулювання ліцензії є:
заява суб'єкта будівельної діяльності про анулювання ліцензії;
рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи (підприємця);
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом будівельної діяльності для отримання ліцензії;
акт про невиконання рішення органу ліцензування про усунення порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності, вимог нормативно-правових актів, що були підставою для прийняття рішення про усунення таких порушень;
акт про повторне протягом року порушення суб'єктом будівельної діяльності ліцензійних умов провадження будівельної діяльності або вимог нормативно-правових актів;
акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків;
неможливість суб'єкта будівельної діяльності забезпечити виконання ліцензійних умов;
акт про відмову суб'єкта будівельної діяльності від проведення органом ліцензування перевірки.
Підставами для зупинення дії ліцензії є:
акт перевірки суб'єкта будівельної діяльності щодо порушення ліцензійних умов, якщо виявлені порушення неможливо усунути у процесі провадження будівельної діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що не призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків.
Бланк ліцензії, порядок видачі, переоформлення ліцензії видачі її копії або дубліката, форма відомостей, необхідних для отримання ліцензії визначається Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано з редакційними правками   
11. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
12. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
13. 2. Ліцензії на провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єкта архітектури, видані до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення строку їх дії.
 
   2. Ліцензії на провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єкта архітектури, видані до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення строку їх дії.
 
14. 3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
   3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
15. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
16. забезпечити перегляд та скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

   забезпечити перегляд та скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.