Кількість абзаців - 8 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" (щодо спрощення порядку прийняття до громадянства України окремих категорій осіб) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» (щодо спрощення порядку прийняття до громадянства України окремих категорій осіб)
 
   Про внесення зміни до статті 9 Закону України «Про громадянство України» щодо спрощення порядку прийняття до громадянства України окремих категорій осіб
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести до Закону України «Про громадянство України» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 13, ст. 65; 2005 р., № 30, ст. 408) такі зміни:
 
      
4.

 
-1- Пацкан В.В.
Голуб В.В.
Частину третю статті 9 Закону України «Про громадянство України» доповнити новим реченням такого змісту: «Термін розгляду клопотання зазначених осіб, не може перевищувати два місяці».
 
Враховано редакційно      
5. 1. Статтю 9 після частини третьої доповнити новими частинами четвертою та п’ятою такого змісту:
«Положення, передбачені пунктами 3-6 частини другої цієї статті, не поширюються також на осіб, які
1) захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України;
2) зазнали порушень прав і свобод людини на території іноземної держави у зв’язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.
Особи, зазначені в пункті 1 частини четвертої цієї статті, разом з клопотанням про прийняття до громадянства України подають рішення суду, яким встановлено відповідний факт безпосередньої участі особи в антитерористичній операції чи військових діях. Особи, зазначені в пункті 2 частини четвертої цієї статті, разом з клопотанням подають належно завірені копії офіційних документів, які порушують їх громадянські права і свободи в країні постійного проживання. Термін розгляду клопотання осіб, зазначених в частині четвертій цієї статті не може перевищувати два місяці.»
 
-2- Чорновол Т.М.
1) Пункт 1 розділу І викласти в наступній редакції:
«1. У статті 9 частину третю викласти в наступній редакції:
«Положення, передбачені пунктами 3-6 частини другої цієї статті, не поширюються на:
1) осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, і на осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України;
2) осіб та членів сімей осіб, які захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України;
3) осіб та членів сімей осіб, які зазнали порушень прав і свобод людини на території іноземної держави у зв’язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.
Іноземець або особа без громадянства на яких поширюється дія пункту 2 частини третьої цієї статті, разом з клопотанням про прийняття до громадянства України подають рішення суду, яким встановлено відповідний факт безпосередньої участі особи або члена сім’ї особи в антитерористичній операції чи військових діях. Особи та члени сімей осіб, зазначені в пункті 3 частини третьої цієї статті, разом з клопотанням подають належно завірені копії офіційних документів, які порушують їх громадянські права і свободи в країні постійного проживання. Термін розгляду клопотання осіб, зазначених в частині четвертій цієї статті не може перевищувати два місяці.»
 
Враховано частково   І. Частину третю статті 9 Закону України «Про громадянство України» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 13, ст. 65.) викласти в такій редакції:
«Положення, передбачені пунктами 3-6 частини другої цієї статті, не поширюються на:
1) осіб, які мають визначні заслуги перед Україною;
2) осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України;
3) осіб і членів сімей таких осіб (чоловік, дружина, діти), які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Строк розгляду клопотання осіб, зазначених у пункті 3 частини третьої цієї статті, не може перевищувати два місяці».
 
    -3- Макар'ян Д.Б.
1) Пункт 1 розділу І викласти в наступній редакції:
«1. Статтю 9 після частини третьої доповнити новими частинами четвертою та п’ятою такого змісту:
«Положення, передбачені пунктами 3-6 частини другої цієї статті, не поширюються на осіб та членів сімей осіб, які:
1) захищали суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи військових діях у складі добровольчих батальйонів, партизанських загонів чи інших територіальних формувань, що співпрацювали зі Збройними Силами України, органами Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України;
2) зазнали порушень прав і свобод людини на території іноземної держави у зв’язку зі своєю позицією чи діяльністю, спрямованою на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.
Іноземець або особа без громадянства на яких поширюється дія пункту 1 частини четвертої цієї статті, разом з клопотанням про прийняття до громадянства України подають рішення суду, яким встановлено відповідний факт безпосередньої участі особи або члена сім’ї особи в антитерористичній операції чи військових діях. Особи та члени сімей осіб, зазначені в пункті 2 частини четвертої цієї статті, разом з клопотанням подають належно завірені копії офіційних документів, які порушують їх громадянські права і свободи в країні постійного проживання. Термін розгляду клопотання осіб, зазначених в частині четвертій цієї статті не може перевищувати два місяці.»
 
Враховано частково    
    -4- Логвинський Г.В.
Пропоную абзац 2 підпункту 2 пункту 1 Розділу 1 викласти в такій редакції:
«Особи, зазначені в пункті 1 частини четвертої цієї статті, разом з клопотанням про прийняття до громадянства України подають рішення суду, яким встановлено відповідний факт безпосередньої участі особи в антитерористичній операції чи військових діях. Особи, зазначені у пункті 2 частини четвертої цієї статті, разом з клопотанням подають належно завірені копії офіційних документів, які підтверджують порушення їх громадянських прав і свобод в країні постійного проживання. Термін розгляду клопотання осіб, зазначених в частині четвертій цієї статті не може перевищувати два місяці».
 
Враховано редакційно    
    -5- Пацкан В.В.
Голуб В.В.
Пункти 1 та 2 редакції законопроекту прийняті у першому читанні виключити
Обгрунтування:
Внесення таких змін є недоцільним з огляду на наступне.
Європейською конвенцією про громадянство
1997 року, ратифікованою Верховною Радою України
20 вересня 2006 року, яка є частиною національного законодавства (пункт 4 статті 6) передбачено, що кожна держава-учасниця у своєму внутрішньодержавному праві спрощує процедуру набуття її громадянства для таких осіб:
а) другий з подружжя, що перебуває у шлюбі з її громадянином;
b) діти одного з її громадян, стосовно яких передбачені винятки, зазначені у підпункті "а" пункту 1 статті 6;
с) діти, один із батьків яких набуває чи вже набув її громадянства;
d) діти, усиновлені одним із її громадян;
е) особи, що народилися на її території та законно і постійно на ній проживають;
f) особи, що законно і постійно проживають на її території упродовж певного періоду, який розпочався до досягнення ними 18 років, причому тривалість цього періоду визначається внутрішньодержавним правом відповідної держави-учасниці;
g) особи без громадянства та особи, визнані як біженці, що законно та постійно проживають на її території.
Вказаний перелік є вичерпним.
У відповідності до положень Європейської конвенції (згідно з якими у питаннях, що стосуються громадянства, мають враховуватися законні інтереси як держав, так і окремих осіб), частиною третьою статті 9 Закону України «Про громадянство України» вже передбачено особливі умови для прийняття до громадянства України осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, та осіб, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України. Ці норми Закону дають можливість приймати до громадянства України і осіб, про яких йдеться у законопроекті.
При цьому, процедура розгляду клопотань з питань громадянства визначається Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженим Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215 (зі змінами).
 
Враховано редакційно    
6. 2. У зв’язку з цим частини четверту - сьому вважати відповідно частинами шостою - дев’ятою.
 
-6- Чорновол Т.М.
2) Пункт 2 розділу І – виключити.
 
Враховано      
7. ІІ. Прикінцеві положення.
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом:
1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
2) забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади України.
-7- Пацкан В.В.
Голуб В.В.
Розділ ІІ «Прикінцеві положення» виключити
 
Відхилено   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом .