Кількість абзаців - 217 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах Україниіноземцями та особами без громадянства (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства
 
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131) Статтю 447 викласти у такій редакції:
 
   1. Статтю 447 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р.,
№ 25-26, ст.131) викласти в такій редакції:
 
5. "Найманство.
 
-1- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзаци перший – восьмий пункту 1 Розділу І законопроекту (статтю 447) викласти в такій редакції:
"Стаття 447. Найманство.
1. Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, перешкоджання діяльності органів державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання найманців у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
2. Ті самі діяння, вчинені службовою особою з використанням службового становища -
караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що призвели до загибелі людини, -
караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.
4. Участь найманця у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
5. Найманець звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, якщо він до притягнення до кримінальної відповідальності добровільно припинив участь у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях та повідомив про свою участь у конфлікті чи зазначених діях або іншим чином сприяв припиненню або розкриттю злочинів, передбачених частинами першою-третьою цієї статті, якщо в його діях немає складу іншого злочину".
 
Враховано   "Стаття 447. Найманство
 
6. 1. Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців -
 
   1. Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, перешкоджання діяльності органів державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання найманців у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях –
 
7. караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
 
   караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
 
8. 2. Ті самі діяння, вчинені особою з використанням свого службового становища –
 
   2. Ті самі діяння, вчинені службовою особою з використанням службового становища, –
 
9. караються позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.
 
   караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
 
10. 3. Участь найманця у воєнних діях – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років
 
-2- Мельничук І.І.
Пункт 1 Розділу І законопроекту після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Участь найманця у збройному конфлікті або воєнних діях, що призвели до завдання в особливо великому розмірі або до загибелі людей –
карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років".
 
Враховано частково   3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що призвели до загибелі людини, -
караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.
4. Участь найманця у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
5. Найманець звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, якщо він до притягнення до кримінальної відповідальності добровільно припинив участь у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях та повідомив про свою участь у конфлікті, воєнних або насильницьких діях або іншим чином сприяв припиненню або розкриттю злочинів, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, якщо в його діях немає складу іншого злочину.
 
11. Примітка. Найманцем є особа, яка:
 
-3- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзаци дев’ятий – п’ятнадцятий пункту 1 Розділу І проекту (Примітку до статті 447) викласти в такій редакції:
"Примітка. Під найманцем у цій статті слід розуміти особу, яка:
1) спеціально завербована в Україні чи за її межами для того, щоб брати на території України чи території інших держав участь у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, перешкоджання діяльності органів державної влади чи порушення територіальної цілісності;
2) бере участь у воєнних або насильницьких діях, з метою одержання будь-якої особистої вигоди;
3) не є ні громадянином (підданим) сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно на законних підставах проживає на території, яка контролюється стороною, що перебуває в конфлікті;
4) не входить до особового складу збройних сил держави, на території якої здійснюються такі дії;
5) не послана державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил".
 
Враховано   Примітка. Під найманцем у цій статті слід розуміти особу, яка:
 
12. а) спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті;
 
   1) спеціально завербована в Україні чи за її межами для того, щоб брати на території України чи території інших держав участь у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, перешкоджання діяльності органів державної влади чи порушення територіальної цілісності;
 
13. b) фактично бере безпосередню участь у воєнних діях;
 
-4- Ленський О.О.
Абзац одинадцятий пункту 1 Розділу І законопроекту (пункт b) викласти в такій редакції:
"b) фактично бере безпосередню участь у збройному конфлікті або воєнних діях, що призвели до завдання шкоди в особливо великому розмірі або до загибелі людей".
 
Враховано частково   2) бере участь у воєнних або насильницьких діях з метою одержання будь-якої особистої вигоди;
 
14. с) бере участь у воєнних діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно було обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони;
 
-5- Ленський О.О.
В абзаці дванадцятому пункту 1 Розділу І законопроекту (пункт с) слова "головним чином" виключити.
 
Відхилено      
15. d) не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, яка контролюється стороною, що перебуває в конфлікті;
 
   3) не є ні громадянином (підданим) сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно на законних підставах проживає на території, яка контролюється стороною, що перебуває в конфлікті;
 
16. е) не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті;
 
   4) не входить до особового складу збройних сил держави, на території якої здійснюються такі дії;
 
17. f) не послана державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил."
 
   5) не послана державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил".
 
18. 2. У Законі України "Про Збройні Сили України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 9, ст.108) статтю 5 викласти у такій редакції:
 
   4. Статтю 5 Закону України "Про Збройні Сили України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 48, ст. 410; 2014 р., № 17, ст. 595) викласти в такій редакції:
 
19. "Комплектування Збройних Сил України.
 
   "Стаття 5. Комплектування Збройних Сил України
 
20. Особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України.
 
   Особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України.
 
21. Окремі посади працівників Збройних Сил України можуть комплектуватися громадянами, які проходять альтернативну (невійськову) службу у порядку, визначеному законом.
 
   Окремі посади працівників Збройних Сил України можуть комплектуватися громадянами, які проходять альтернативну (невійськову) службу у порядку, визначеному законом.
 
22. Громадяни України, які проходять військову службу та службу у військовому резерві у Збройних Силах України, складають військову присягу на вірність Українському народові, при виконанні обов'язків служби носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються законом військові звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом.
 
-6- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзаци п’ятий-шостий пункту 2 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"Громадяни України, які проходять військову службу та службу у військовому резерві у Збройних Силах України, складають військову присягу на вірність Українському народові. Іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону вперше приймаються на військову службу до Збройних Сил України, беруть офіційні зобов’язання неухильно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби. При виконанні обов'язків служби військовослужбовці носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом".
 
Враховано   Громадяни України, які проходять військову службу та службу у військовому резерві у Збройних Силах України, складають військову присягу на вірність Українському народові. Іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону вперше приймаються на військову службу до Збройних Сил України, беруть офіційні зобов’язання неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби. При виконанні обов'язків служби військовослужбовці носять військову форму одягу, їм довічно встановлюється військове звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом.
 
23. Іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України озвучують та підписують зобов’язання. При виконанні обов'язків служби вони носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом.
 
      
24. Трудові відносини працівників Збройних Сил України регулюються законодавством про працю."
 
   Трудові відносини працівників Збройних Сил України регулюються законодавством про працю".
 
25. 3. У Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 15, ст.190) преамбулу викласти у такій редакції:
 
-7- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Пункт 3 Розділу І проекту викласти в такій редакції: "2. Статтю 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 15, ст.190; 2006 р., № 51, ст. 519) доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3. Дія цього Закону не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України".
 
Враховано   2. Статтю 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р.,
№ 15, ст.190; 2006 р., № 51, ст. 519) доповнити пунктом 3 такого змісту:
 
26. "Цей Закон відповідно до визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців-громадян України та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
 
   "3. Дія цього Закону не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України".
 
27. Соціальний захист військовослужбовців – іноземців та осіб без громадянства здійснюється відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу".
 
      
28. 4. У Законі України "Про військовий обов’язок та військову службу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
 
   6. У Законі України "Про військовий обов’язок та військову службу" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 27, ст.385):
 
29. 1) преамбулу викласти у такій редакції:
 
   1) преамбулу викласти в такій редакції:
 
30. "Цей Закон здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, а також проходження військової служби громадянами України, іноземцями та особами без громадянства."
 
-8- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзац другий підпункту першого пункту 4 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"Цей Закон здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби".
 
Враховано   "Цей Закон здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби";
2) у статті 1:
частину шосту доповнити абзацом другим такого змісту:
"У випадках, передбачених законом, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, можуть у добровільному порядку (за контрактом) проходити військову службу у Збройних Силах України";
частину дев'яту доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"До категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону проходять військову службу у Збройних Силах України";
 
    -9- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
У пункті 4 Розділу І проекту після підпункту першого доповнити новим підпунктом другим такого змісту:
"2) у статті 1:
частину шосту доповнити абзацом другим такого змісту:
"У випадках, передбачених законом, іноземці та особи без громадянства, що на законних підставах перебувають на території України, можуть у добровільному порядку (за контрактом) проходити військову службу у Збройних Силах України";
після абзацу шостого частини дев'ятої доповнити новим абзацом сьомим такого змісту:
"До категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону проходять військову службу у Збройних Силах України".
 
Враховано    
31. 2) Статтю 2 викласти у такій редакції:
 
   3) статті 2 і 4 викласти в такій редакції:
 
32. "Військова служба і виконання військового обов'язку в запасі.
 
   "Стаття 2. Військова служба і виконання військового обов'язку в запасі
 
33. 1. Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, захистом її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
 
-10- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
В абзаці третьому підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту слова "пов'язаній із обороною України, захистом її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності" замінити словами "пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності".
 
Враховано   1. Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
 
    -11- Мельничук І.І.
Абзац третій підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту (частина перша статті 2 Закону) доповнити реченням такого змісту: "Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби".
 
Враховано    
    -12- Ленський О.О.
Абзац третій підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту (частина перша статті 2 Закону) доповнити реченням такого змісту: "Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби".
 
Враховано    
    -13- Левченко Ю.В.
Абзац третій підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту (частина перша статті 2 Закону) доповнити реченням такого змісту: "Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби".
 
Враховано    
    -14- Гуляєв В.О.
Підпункт другий пункту 4 Розділу І проекту (частина перша статті 2 Закону) доповнити після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
"Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", визначається відповідним Законом України".
 
Враховано частково    
34. 2. Проходження військової служби здійснюється:
 
-15- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзаци четвертий-шостий підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"2. Проходження військової служби здійснюється:
громадянами України - в добровільному порядку (за контрактом) або за призовом;
іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України".
 
Враховано   2. Проходження військової служби здійснюється:
 
35. громадянами України - за призовом і в добровільному порядку (за контрактом);
 
   громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом;
 
36. іноземцями та особами без громадянства - за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України.
 
   іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України.
 
37. 3. Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця.
 
-16- Мельничук І.І.
В абзаці сьомому підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту слова "і мають статус військовослужбовця" виключити.
 
Враховано   3. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями.
 
    -17- Ленський О.О.
В абзаці сьомому підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту слова "і мають статус військовослужбовця" виключити.
 
Враховано    
38. 4. Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим Законом, іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
 
   4. Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
 
39. 5. Військова служба в Україні організовується з дотриманням конституційної вимоги про відокремлення церкви і релігійних організацій від держави.
 
   5. Військова служба в Україні організовується з дотриманням конституційної вимоги про відокремлення церкви і релігійних організацій від держави.
 
40. 6. Види військової служби:
 
   6. Види військової служби:
 
41. строкова військова служба;
 
   строкова військова служба;
 
42. військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
 
   військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
 
43. військова служба за контрактом осіб рядового складу;
 
   військова служба за контрактом осіб рядового складу;
 
44. військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;
 
   військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;
 
45. військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів);
 
   військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів);
 
46. військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;
 
   військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;
 
47. військова служба за призовом осіб офіцерського складу.
 
   військова служба за призовом осіб офіцерського складу.
 
48. 7. Строкову військову службу громадяни України проходять відповідно до законів України у Збройних Силах України та інших військових формуваннях з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.
 
   7. Строкову військову службу громадяни України проходять відповідно до законів України у Збройних Силах України та інших військових формуваннях з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.
 
49. 8. Виконання військового обов'язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.
 
   8. Виконання військового обов'язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.
 
50. 9. Громадяни України в добровільному порядку можуть проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формувань. Порядок відбору та прийняття на службу у військовому резерві, строки, умови й порядок її проходження, а також підстави й порядок звільнення зі служби визначаються цим Законом, відповідними положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
 
   9. Громадяни України в добровільному порядку можуть проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формувань. Порядок відбору та прийняття на службу у військовому резерві, строки, умови та порядок її проходження, а також підстави та порядок звільнення із служби визначаються цим Законом, відповідними положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
 
51. 10. Структура військового резерву людських ресурсів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   10. Структура військового резерву людських ресурсів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
52. 11. Громадяни України, які призвані або добровільно вступили на військову службу, прийняті на службу у військовому резерві, складають Військову присягу на вірність Українському народу.
 
-18- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзаци двадцять другий – двадцять третій підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту (частини одинадцята і дванадцята статті 2 Закону) викласти в такій редакції:
"11. Кожен громадянин України, вперше вступаючи на військову службу до Збройних Сил України, особисто приймає Військову присягу на вірність Українському народу і скріплює її власноручним підписом. Іноземець або особа без громадянства, що вперше приймається на військову службу до Збройних Сил України, бере офіційне зобов’язання неухильно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби".
 
Враховано   11. Кожен громадянин України, вперше вступаючи на військову службу до Збройних Сил України, особисто складає Військову присягу на вірність Українському народу і скріплює її власноручним підписом. Іноземець або особа без громадянства, який вперше приймається на військову службу до Збройних Сил України, бере офіційне зобов’язання неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби.
 
53. 12. Іноземці та особи без громадянства при прийнятті на військову службу приймають зобов’язання перед Україною.
 
      
54. 13. Громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, іноземці та особи без громадянства, які приймаються на військову службу, та військовозобов’язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується Міністерством оборони України та центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України.
 
-19- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
В абзаці двадцять четвертому підпункту другого пункту 4 Розділу І проекту (частина тринадцята ст. 2 Закону) перше речення викласти в такій редакції: "Громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд".
 
Враховано   12. Громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується Міністерством оборони України та центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України.
 
55. 14. Виконання військового обов'язку в особливий період здійснюється з особливостями, визначеними цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
 
   13. Виконання військового обов'язку в особливий період здійснюється з особливостями, визначеними цим Законом та іншими нормативно-правовими актами";
 
56. 3) статтю 4 викласти у такій редакції:
 
      
57. "Комплектування військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань
 
   "Стаття 4. Комплектування військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань
 
58. 1. Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом:
 
   1. Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом:
 
59. призову громадян України на військову службу;
 
   призову громадян України на військову службу;
 
60. прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
 
   прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
 
61. Збройні Сили України також можуть комплектуватися військовослужбовцями шляхом прийняття іноземців та осіб без громадянства на військову службу за контрактом на посади рядового та сержантського і старшинського складу.
 
-20- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзац шостий підпункту третього пункту 4 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"Посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України можуть заповнюватись іноземцями та особами без громадянства шляхом прийняття цих осіб на військову службу за контрактом".
 
Враховано   2. Посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, можуть заповнюватися іноземцями та особами без громадянства шляхом прийняття таких осіб на військову службу за контрактом.
 
62. 2. Порядок комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань військовослужбовцями встановлюється цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
 
   3. Порядок комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань військовослужбовцями встановлюється цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
 
63. 3. Для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань військовослужбовцями на особливий період, а в разі прийняття у випадках та в порядку, визначених законом, відповідного рішення Президента України - і в мирний час проводиться планомірна військова підготовка і забезпечується перебування в запасі та військовому резерві необхідної кількості військовонавчених громадян.
 
   4. Для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань військовослужбовцями на особливий період, а в разі прийняття у випадках та в порядку, визначених законом, відповідного рішення Президента України - і в мирний час проводиться планомірна військова підготовка і забезпечується перебування в запасі та військовому резерві необхідної кількості військовонавчених громадян.
 
64. 4. Генеральний штаб Збройних Сил України проводить розподіл призовників за станом здоров'я та рівнем освіти пропорційно між Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями."
 
   5. Генеральний штаб Збройних Сил України проводить розподіл призовників за станом здоров'я та рівнем освіти пропорційно між Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями";
 
65. 4) ч.5 статті 5 викласти у такій редакції:
 
   3) частину п’яту статті 5 викласти в такій редакції:
 
66. 5. Присвоєння та позбавлення військових звань, пониження та поновлення у військовому званні військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, переатестація осіб, які мають спеціальні звання або класні чини, для присвоєння військових звань здійснюються в порядку, визначеному статутами Збройних Сил України, положеннями про проходження військової служби, положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві. Військові звання присвоюються довічно.
 
   "5. Присвоєння та позбавлення військових звань, пониження та поновлення у військовому званні військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, переатестація осіб, які мають спеціальні звання або класні чини, для присвоєння військових звань здійснюються в порядку, визначеному статутами Збройних Сил України, положеннями про проходження військової служби, положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві. Військові звання присвоюються довічно";
 
67. 5) статтю 6 викласти у такій редакції:
 
   4) статтю 6 викласти в такій редакції:
 
68. Військові посади
 
   "Стаття 6. Військові посади
 
69. 1. Військові посади (штатні посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями) і відповідні їм військові звання передбачаються у штатах (штатних розписах) військових частин, кораблів, органів військового управління, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.
 
   1. Військові посади (штатні посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями) і відповідні їм військові звання передбачаються у штатах (штатних розписах) військових частин, кораблів, органів військового управління, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.
 
70. 2. Перелік посад, що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом, затверджується Президентом України, а посад інших військовослужбовців - Міністерством оборони України.
 
-21- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Підпункт п’ятий пункту 4 Розділу І проекту (частину другу ст. 6 Закону) після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Перелік посад, які не можуть бути заміщені іноземцями чи особами без громадянства, визначається Генеральним штабом Збройних Сил України".
 
Враховано   2. Перелік посад, що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом, затверджується Президентом України, а посад інших військовослужбовців - Міністерством оборони України.
3. Перелік посад, які не можуть бути заміщені іноземцями чи особами без громадянства, визначається Генеральним штабом Збройних Сил України.
 
71. 3. Окремі військові посади в мирний час можуть заміщатися (на умовах строкового трудового договору) цивільними особами в порядку, встановленому Міністерством оборони України, або резервістами в порядку, встановленому Генеральним штабом Збройних Сил України.
 
   4. Окремі військові посади в мирний час можуть заміщатися (на умовах строкового трудового договору) цивільними особами в порядку, встановленому Міністерством оборони України, або резервістами в порядку, встановленому Генеральним штабом Збройних Сил України.
 
72. 4. Військові посади, передбачені штатами воєнного часу, при переведенні Збройних Сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу підлягають заміщенню резервістами або іншими військовозобов'язаними в порядку, визначеному Генеральним штабом Збройних Сил України.
 
   5. Військові посади, передбачені штатами воєнного часу, при переведенні Збройних Сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу підлягають заміщенню резервістами або іншими військовозобов'язаними в порядку, визначеному Генеральним штабом Збройних Сил України.
 
73. 5. Співвідношення чисельності офіцерського складу за військовими званнями та граничні строки перебування осіб офіцерського складу на посадах у Збройних Силах України та інших військових формуваннях встановлюються відповідно Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.
 
   6. Співвідношення чисельності офіцерського складу за військовими званнями та граничні строки перебування осіб офіцерського складу на посадах у Збройних Силах України та інших військових формуваннях встановлюються відповідно Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.
 
74. 6. Порядок призначення на військові посади встановлюється Конституцією України, законами України та положеннями про проходження військової служби та служби у військовому резерві.
 
   7. Порядок призначення на військові посади встановлюється Конституцією України, законами України, положеннями про проходження військової служби, про проходження громадянами України служби у військовому резерві.
 
75. 7. Військові посади в підрозділах Збройних Сил України, які направляються до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, заміщаються військовослужбовцями, які проходять військову службу, за контрактом.
 
-22- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
В абзаці дев’ятому підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І проекту (частина сьома ст. 6 Закону) слова "заміщаються військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом" замінити словами "заміщаються військовослуж-бовцями з числа громадян України, які проходять військову службу за контрактом".
 
Враховано   8. Військові посади в підрозділах Збройних Сил України, які направляються до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, заміщаються військовослужбовцями з числа громадян України, які проходять військову службу за контрактом.
 
76. 8. Порядок проходження військової служби військовослужбовцями, які не займають військових посад, установлюється положеннями про проходження військової служби.
 
   9. Порядок проходження військової служби військовослужбовцями, які не обіймають військових посад, установлюється положеннями про проходження військової служби.
 
77. 9. Військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних (освітніх) закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями у таких державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних (освітніх) закладах, затверджується Президентом України.
 
   10. Військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі. Перелік посад, що заміщуються військовослужбовцями у таких державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, а також державних та комунальних навчальних закладах, затверджується Президентом України.
 
78. 10. Військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань відповідно до міжнародних договорів України можуть бути направлені для проходження військової служби на посадах у багатонаціональних органах військового управління, закордонних дипломатичних установах України та міжнародних організаціях. Ці військовослужбовці утримуються за рахунок відповідно Міністерства оборони України, інших військових формувань у межах затвердженої законом чисельності. Порядок направлення та строки перебування військовослужбовців на зазначених посадах встановлюються Міністерством оборони України та іншими військовими формуваннями.
 
   11. Військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань відповідно до міжнародних договорів України можуть бути направлені для проходження військової служби на посадах у багатонаціональних органах військового управління, закордонних дипломатичних установах України та міжнародних організаціях. Такі військовослужбовці утримуються за рахунок відповідно Міністерства оборони України, інших військових формувань у межах затвердженої законом чисельності. Порядок направлення та строки перебування військовослужбовців на зазначених посадах встановлюються Міністерством оборони України та іншими військовими формуваннями.
 
79. 11. Військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.
 
   12. Військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.
 
80. 12. Військовослужбовці у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби, можуть бути направлені для подальшого проходження військової служби з одного військового формування до іншого з виключенням із списків особового складу формування, з якого вибули, та включенням до списків особового складу формування, до якого прибули.
 
   13. Військовослужбовці у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби, можуть бути направлені для подальшого проходження військової служби з одного військового формування до іншого з виключенням із списків особового складу формування, з якого вибули, та включенням до списків особового складу формування, до якого прибули";
 
81. 6) доповнити закон Главою ІІІ-1 у такій редакції:
 
   5) доповнити главою ІІІ-1 такого змісту:
 
82. "Особливості прийняття на військову службу та проходження військової служби у Збройних Силах іноземцями та особами без громадянства.
 
   "Глава ІІІ-1. Особливості прийняття на військову службу та проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства
 
83. Стаття 21-1. Прийняття на військову службу до Збройних Сил України іноземців та осіб без громадянства.
 
   Стаття 21-1. Прийняття на військову службу до Збройних Сил України іноземців та осіб без громадянства
 
84. 1. Іноземці та особи без громадянства можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на посади рядового та сержантського і старшинського складу.
 
   1. Іноземці та особи без громадянства можуть бути прийняті на військову службу до Збройних Сил України за контрактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу.
 
85. 2. На військову службу за контрактом приймаються раніше не судимі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і відповідають таким вимогам проходження військової служби:
 
-23- Мельничук І.І.
Абзац п’ятий підпункту шостого пункту 4 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"2. На військову службу за контрактом приймаються раніше не судимі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах,за виключенням громадян країн, із якими Україна перебуває у стані конфлікту інтересів, і відповідають таким вимогам проходження військової служби".
 
Відхилено   2. На військову службу за контрактом приймаються раніше не судимі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і відповідають таким вимогам проходження військової служби:
 
86. мають вік, передбачений статтею 22 цього закону;
 
   мають вік, передбачений статтею 22 цього Закону;
 
87. придатні до військової служби за станом здоров’я;
 
   придатні до військової служби за станом здоров’я;
 
88. пройшли професійно-психологічний відбір;
 
   пройшли професійно-психологічний відбір;
 
89. мають достатній рівень фізичної підготовки.
 
   мають достатній рівень фізичної підготовки.
 
90. 3. Для прийняття на військову службу іноземці та особи без громадянства звертаються до військового комісаріату за місцем їх проживання.
 
   3. Для прийняття на військову службу іноземці та особи без громадянства звертаються до військового комісаріату за місцем їх проживання.
 
91. 4. Процедура прийому та професійно-психологічного відбору, форма, порядок і правила укладення контракту, припинення (розірвання) контракту та наслідки припинення (розірвання) контракту, порядок присвоєння військових звань іноземцям визначаються положенням про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземними громадянами, якщо інше не передбачено законом.
 
   4. Процедура прийому та професійно-психологічного відбору, форма, порядок і правила укладення контракту, припинення (розірвання) контракту та наслідки його припинення (розірвання), порядок присвоєння військових звань іноземцям та особам без громадянства визначаються положенням про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства, якщо інше не передбачено законом.
 
92. Стаття 22-2. Особливості проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
 
   Стаття 21-2. Особливості проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства
 
93. 1. Для прийнятих на військову службу за контрактом іноземців та осіб без громадянства встановлюється випробувальний термін строком два місяці.
 
   1. Для прийнятих на військову службу за контрактом іноземців та осіб без громадянства встановлюється випробувальний термін два місяці.
 
94. 2. Доступ іноземців та осіб без громадянства до державної таємниці здійснюється відповідно до закону України "Про доступ до державної таємниці".
 
   2. Доступ іноземців та осіб без громадянства до державної таємниці здійснюється відповідно до Закону України "Про державну таємницю".
 
95. 3. Отримання іноземцями та особами без громадянства офіцерських військових звань Збройних Сил України можливе лише після отримання громадянства України у встановленому законом порядку.
 
   3. Отримання іноземцями та особами без громадянства офіцерських військових звань Збройних Сил України можливе лише після отримання громадянства України у встановленому законом порядку.
 
96. Стаття 22-3. Грошове забезпечення військовослужбовця.
 
   Стаття 21-3. Грошове забезпечення іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України
 
97. 1. Розмір грошового забезпечення іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу визначається на рівні, що встановлений для військовослужбовців - громадян України, що проходять службу за контрактом.
 
   1. Розмір грошового забезпечення іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України, визначається на рівні, встановленому для військовослужбовців - громадян України, які проходять службу за контрактом.
 
98. Стаття 22-4. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу.
 
   Стаття 21-4. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України
 
99. 1. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
 
   1. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України (далі - одноразова грошова допомога), - це гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
 
100. 2. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі:
 
   2. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі:
 
101. 1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби;
 
   1) загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби;
 
102. 2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби;
 
   2) смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби;
 
103. 3) встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті;
 
   3) встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті;
 
104. 4) встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби;
 
   4) встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби;
 
105. 5) отримання військовослужбовцем поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним обов'язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності
 
   5) отримання військовослужбовцем поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним обов'язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.
 
106. 3. Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби, за умов, визначених Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу".
 
   3. Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби, за умов, визначених цим Законом.
 
107. 4. Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги у випадку загибелі (смерті) військовослужбовця мають члени сім'ї, батьки загиблого (померлого) військовослужбовця. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця визначаються відповідно до Сімейного кодексу України.
 
   4. Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця мають члени сім'ї, батьки загиблого (померлого) військовослужбовця. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця визначаються відповідно до Сімейного кодексу України.
 
108. 5. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі:
 
   5. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі:
 
109. а) 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця;
 
   а) 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця;
 
110. б) 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності Ігрупи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІ групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІІ групи.
 
   б) 250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності Ігрупи, 200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІ групи, 150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності ІІІ групи".
 
111. Стаття 22-5. Особливості соціального захисту військовослужбовців – іноземців та осіб без громадянства.
 
-24- Мельничук І.І.
Нову статтю 22-5 виключити.
 
Враховано      
    -25- Ленський О.О.
Нову статтю 22-5 виключити.
 
Враховано    
112. На військовослужбовців – іноземців та осіб без громадянства не поширюється дія закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
 
-26- Левченко Ю.В.
Частину першу нової статті 22-5 викласти в такій редакції:
"На військовослужбовців – іноземців та осіб без громадянства поширюється дія Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
 
Відхилено      
    -27- Гуляєв В.О.
Частину першу нової статті 22-5 викласти в такій редакції:
"Права та пільги, зазначені у Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", можуть надаватися військовослужбовцям – іноземцям та особам без громадянства, членам їх сімей, під час проходження військової служби в Україні, які на законних підставах перебувають на території України відповідно до порядку та умов, визначених міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України".
 
Відхилено    
113. 5. У Законі України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 22-23, ст.194):
 
   3. У Статуті внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженому Законом України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р.,№ 22-23, ст.194 із наступними змінами):
 
114. 1) Після підрозділу "ВІЙСЬКОВА ПРИСЯГА" додати підрозділ "ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ІНОЗЕМЦЯ ТА ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА" у такій редакції:
 
-28- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Підпункт перший пункту 5 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"1) Після розділу "ВІЙСЬКОВА ПРИСЯГА" доповнити новим розділом "ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ІНОЗЕМЦЯ ТА ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА" такого змісту: "Я, (прізвище, ім'я), вступаю на військову службу до Збройних Сил України і зобов’язуюсь захищати Українську державу, її незалежність та територіальну цілісність.
Я буду сумлінно і чесно виконувати обов’язки військової служби, накази командирів, неухильно дотримуватись Конституції і законів України, зберігати військову таємницю, а під час виконання завдань і наказів в умовах воєнного стану або бойових чи військових дій - діяти у відповідності з загальновизнаними принципами та нормами міжнародного гуманітарного права".
 
Враховано   1) після розділу "ВІЙСЬКОВА ПРИСЯГА" доповнити новим розділом такого змісту:
"ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ІНОЗЕМЦЯ ТА ОСОБИ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА
 
115. "Я, (прізвище, ім'я), вступаю на військову службу до Збройних Сил України і зобов’язуюсь захищати інтереси української держави, її кордони і незалежність. Я буду сумлінно і чесно виконувати накази командирів, неухильно дотримуватись Конституції і законів України, зберігати державну і військову таємницю"
 
   Я, (прізвище, ім'я), вступаю на військову службу до Збройних Сил України і зобов’язуюся захищати Українську державу, її незалежність та територіальну цілісність.
Я буду сумлінно і чесно виконувати обов’язки військової служби, накази командирів, неухильно додержуватися Конституції України і законів України, зберігати військову таємницю, а під час виконання завдань і наказів в умовах воєнного стану або бойових чи воєнних дій - діяти відповідно до загальновизнаних принципів та норм міжнародного гуманітарного права";
 
116. 2) у підрозділі "ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ" частину 3 викласти у такій редакції:
 
   2) статтю 3 розділу "ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ" викласти в такій редакції:
 
117. "Військова служба у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, є державною службою особливого характеру, яка полягає в професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком осіб, пов'язаній із захистом України.
 
   "3. Військова служба у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком осіб, пов'язаній із захистом України.
 
118. Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються законами України, положеннями про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами".
 
   Порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються законами України, положеннями про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами";
 
119. 3) частину 9 Розділу 1 викласти у такій редакції:
 
   3) назву розділу 1 та статтю 9 викласти в такій редакції:
 
120. "Обов'язки, права та відповідальність військовослужбовців
 
   "Розділ 1. Обов'язки, права та відповідальність військовослужбовців
 
121. Загальні положення
 
   Загальні положення
 
122. 9. Військовослужбовці Збройних Сил України мають права й свободи з урахуванням особливостей, що визначаються Конституцією України, законами України з військових питань, статутами Збройних Сил України та іншими нормативно-правовими актами."
 
   9. Військовослужбовці Збройних Сил України мають права і свободи з урахуванням особливостей, що визначаються Конституцією України, законами України з військових питань, статутами Збройних Сил України та іншими нормативно-правовими актами".
 
123. 6. У Законі України "Про імміграцію" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 41, ст.197):
 
   5. У Законі України "Про імміграцію" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 41, ст.197; 2005 р., № 33, ст. 429; 2012 р., № 19-20, ст. 173; 2013 р., № 47, ст. 657, № 48, ст. 682):
1) частину другу статті 4 доповнити пунктом 9 такого змісту:
 
124. 1) статтю 4 викласти у такій редакції:
 
      
125. "Квота імміграції.
 
      
126. Дозвіл на імміграцію надається в межах квоти імміграції.
 
      
127. Квота імміграції встановлюється Кабінетом Міністрів України у визначеному ним порядку по категоріях іммігрантів:
 
      
128. 1) діячі науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України;
 
      
129. 2) висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
 
      
130. 3) особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США, зареєстровану у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 
      
131. 4) особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
 
      
132. 5) особи, які раніше перебували в громадянстві України;
 
      
133. 6) батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
 
      
134. 8) особи, які безперервно проживали на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
 
      
135. 9) особи, які прослужили у Збройних Силах України три і більше років".
 
   "9) особи, які прослужили у Збройних Силах України три і більше років";
 
136. 2) статтю 9 викласти у такій редакції:
 
      
137. "Подання заяви про надання дозволу на імміграцію.
 
      
138. Заяви про надання дозволу на імміграцію подаються:
 
      
139. 1) особами, які постійно проживають за межами України, - до дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном за місцем їх постійного проживання;
 
      
140. 2) особами, які перебувають в Україні на законних підставах, - до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері імміграції.
 
      
141. Заяву про надання дозволу на імміграцію заявник подає особисто до відповідного органу державної влади. За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява може надсилатися поштою або за дорученням заявника, посвідченим нотаріально, подаватися іншою особою.
 
      
142. За неповнолітніх осіб, а також осіб, яких у встановленому порядку визнано недієздатними, заяву про надання дозволу на імміграцію подають їх законні представники.
 
      
143. Якщо іммігрує один з батьків, якого (яку) супроводжують неповнолітні діти, він (вона) повинен подати заяву чоловіка (дружини), посвідчену нотаріально, про те, що він (вона) не заперечує проти імміграції дітей разом з батьком (матір'ю). У випадку відсутності такої згоди батько (мати) повинен подати рішення відповідного державного органу про залишення дітей при батькові (матері). Зазначене рішення має бути легалізоване консульською установою України, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
 
      
144. Для надання дозволу на імміграцію до заяви додаються такі документи:
 
      
145. 1) три фотокартки;
 
      
146. 2) копія документа, що посвідчує особу;
 
      
147. 3) документ про місце проживання особи;
 
      
148. 4) відомості про склад сім'ї, копія свідоцтва про шлюб (якщо особа, яка подає заяву, перебуває в шлюбі);
 
      
149. 5) документ про те, що особа не є хворою на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
 
      
150. Вимога пункту 5 не поширюється на осіб, зазначених у пунктах 1, 3 частини третьої статті 4 цього Закону.
 
      
151. Крім зазначених документів подаються:
 
      
152. 1) для осіб, зазначених у пункті 1 частини другої статті 4 цього Закону, - документ, що підтверджує підтримку їхнього клопотання центральним органом виконавчої влади України;
 
      
153. 2) для осіб, зазначених у пункті 2 частини другої статті 4 цього Закону, - копії документів, що підтверджують відповідність рівня кваліфікації спеціаліста або робітника вимогам, передбаченим у переліку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері праці;
 
      
154. 3) для осіб, зазначених у пункті 3 частини другої статті 4 цього Закону, - копія документа про державну реєстрацію іноземної інвестиції в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США;
 
      
155. 4) для осіб, зазначених у пункті 4 частини другої та у пункті 1 частини третьої статті 4 цього Закону, - копії документів, що засвідчують їх родинні стосунки з громадянином України;
 
      
156. 5) для осіб, зазначених у пункті 5 частини другої статті 4 цього Закону, - документ, який підтверджує, що особа раніше перебувала в громадянстві України;
 
      
157. 6) для осіб, зазначених у пункті 6 частини другої статті 4 цього Закону, - копії документів, що засвідчують їх родинні стосунки з іммігрантом, і документ про те, що іммігрант не заперечує проти їх імміграції та гарантує їм фінансове забезпечення на рівні не нижчому від прожиткового мінімуму, встановленого в Україні;
 
      
158. 8) для осіб, зазначених у пункті 8 частини другої статті 4 цього Закону, - копія документа, що підтверджує встановлення особі статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, а також документ, що підтверджує факт безперервного проживання особи на законних підставах на території України протягом трьох років з дня встановлення їй статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
 
   2) частину сьому статті 9 після пункту 8 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
159. 9) для осіб, зазначених у пункті 9 частини другої статті 4 цього Закону, - документ, що підтверджує факт проходження військової служби у Збройних Силах України;
 
   "9) для осіб, зазначених у пункті 9 частини другої статті 4 цього Закону, - документ, що підтверджує факт проходження військової служби у Збройних Силах України".
 
160. 10) для осіб, зазначених у пункті 2 частини третьої статті 4 цього Закону, - копії документів про призначення їх опікунами чи піклувальниками над громадянами України або про встановлення над ними опіки чи піклування громадянина України;
 
   У зв’язку з цим пункти 9-12 вважати відповідно пунктами 10-13.
 
161. 11) для осіб, зазначених у пункті 3 частини третьої статті 4 цього Закону, - документи, що підтверджують право особи на набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до статті 8 Закону України "Про громадянство України"
 
      
162. 12) для осіб, зазначених у пункті 4 частини третьої статті 4 цього Закону, - подання центрального органу виконавчої влади України про те, що імміграція особи становить державний інтерес для України;
 
      
163. 13) для осіб, зазначених у пункті 5 частини третьої статті 4 цього Закону, - документи, що підтверджують отримання статусу закордонних українців, або копії документів, що засвідчують їх родинні стосунки із закордонними українцями.
 
      
164. Особи, які постійно проживають за межами України, за винятком осіб, зазначених у пунктах 1, 3 частини третьої статті 4 цього Закону, разом із заявою про надання дозволу на імміграцію подають також довідку про відсутність судимості.
 
      
165. Якщо за дії, пов'язані з наданням дозволу на імміграцію, законодавством України передбачена сплата державного мита або консульського збору, разом із заявою подається документ про його сплату. У разі неподання особою всіх визначених цим Законом документів заява про надання дозволу на імміграцію не приймається.
 
      
166. Термін розгляду заяви про надання дозволу на імміграцію не може перевищувати одного року з дня її подання."
 
      
167. 7. У Законі України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 19-20, ст.179):
 
   7. У Законі України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 19-20, ст. 179; 2014 р., № 34, ст. 1168; 2015 р., № 22, ст. 146):
 
168. 1) статтю 4 "Підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України" доповнити частиною 18 такого змісту:
 
   1) статтю 4 доповнити частиною вісімнадцятою такого змісту:
 
169. "Іноземці та особи без громадянства, які прибули для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на час проходження військової служби у Збройних Силах України."
 
-29- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзац другий підпункту першого пункту 7 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"18. Іноземці та особи без громадянства, які в установленому порядку уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, вважаються такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період дії контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України. Тимчасове проживання на території України таких іноземців та осіб без громадянства підтверджується військовим квитком рядового, сержантського і старшинського складу".
 
Враховано   "18. Іноземці та особи без громадянства, які в установленому порядку уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, вважаються такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період дії контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України. Тимчасове проживання на території України таких іноземців та осіб без громадянства підтверджується військовим квитком рядового, сержантського і старшинського складу";
 
170. 2) статтю 5 "Посвідка на постійне проживання та посвідка на тимчасове проживання" викласти у такій редакції:
 
      
171. "1. Іноземці та особи без громадянства, зазначені у частинах першій та шістнадцятій статті 4 цього Закону, отримують посвідку на постійне проживання.
 
      
172. 2. Підставою для видачі посвідки на постійне проживання іноземцям та особам без громадянства, зазначеним у частині шістнадцятій статті 4 цього Закону, є відповідний указ Президента України про припинення громадянства України та заяви таких осіб.
 
      
173. 3. Іноземці та особи без громадянства, зазначені у частинах четвертій-чотирнадцятій, сімнадцятій та вісімнадцятій статті 4 цього Закону, отримують посвідку на тимчасове проживання.
 
      
174. 4. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною четвертою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців та осіб без громадянства, які згідно із законодавством України мають право на працевлаштування без отримання такого дозволу) та зобов’язання роботодавця повідомити центральні органи виконавчої влади, що забезпечують реалізацію державної політики у сферах міграції, зайнятості населення та трудової міграції про дострокове розірвання чи припинення трудового договору (контракту) з таким іноземцем або особою без громадянства.
 
      
175. Для іноземців та осіб без громадянства, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, замість такого дозволу подається трудовий договір (контракт), а для осіб, які мають статус закордонного українця, - трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця.
 
      
176. 5. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною п'ятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування та відповідне подання державної установи, підприємства чи організації, що є реципієнтом проекту міжнародної технічної допомоги.
 
      
177. 6. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною шостою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної релігійної організації та погодження державного органу, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації.
 
      
178. 7. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною сьомою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної філії, відділення, представництва або іншого структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні та копія свідоцтва про реєстрацію структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні.
 
      
179. 8. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною восьмою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного представництва іноземного суб'єкта господарювання в Україні та копія свідоцтва про реєстрацію такого представництва.
 
      
180. 9. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною дев'ятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідної філії або представництва іноземного банку в Україні та копія свідоцтва про акредитацію філії або представництва.
 
      
181. 10. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною десятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного державного органу, відповідального за виконання культурних, освітніх, наукових, спортивних, волонтерських програм, для участі в яких іноземець чи особа без громадянства прибули в Україну, або волонтерської організації та копія свідоцтва про державну реєстрацію такої організації.
 
      
182. 11. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною одинадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, звернення іноземного засобу масової інформації та подання відповідного державного органу, відповідального за реалізацію державної політики в інформаційній та видавничій сферах.
 
      
183. 12. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною дванадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, документ, що підтверджує факт навчання в Україні, та зобов'язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про відрахування з такого закладу.
 
      
184. 13. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства було укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із "Про міжнародне приватне право".
 
      
185. 14. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування та документ, згідно з яким вони, відповідно до права країни походження іноземця або особи без громадянства, вважаються членами сім'ї особи, зазначеної в частинах другій-дванадцятій статті 4 цього Закону. Документ, що підтверджує належність до членів сім'ї, визнається дійсним в Україні у разі його легалізації, якщо інше не передбачено законом чи міжнародним договором України.
 
      
186. 15. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною сімнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, подана після завершення граничного терміну тримання у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, а також висновок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про неможливість примусового видворення з України іноземця або особи без громадянства з причин відсутності проїзного документа, транспортного сполучення з країною походження іноземця або особи без громадянства або з причин, що не залежать від таких осіб, після завершення дванадцятимісячного строку тримання в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, або якщо технічну неможливість здійснити примусове видворення іноземця було з'ясовано раніше.
 
      
187. 16. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною вісімнадцятої статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, подання відповідного територіального центру (в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві) та філіалу (в районах та містах) комплектування військовослужбовцями за контрактом.
 
      
188. 17. Технічний опис, зразки бланків посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, порядок їх оформлення, виготовлення та видачі встановлюються Кабінетом Міністрів України."
 
      
189. 3) статтю 15 викласти у такій редакції:
 
      
190. "Документи для в'їзду в Україну та виїзду з України іноземців та осіб без громадянства
 
      
191. 1. В'їзд в Україну та виїзд з України здійснюється:
 
      
192. іноземців та осіб без громадянства - за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України;
 
      
193. іноземців, які постійно проживають на території України, - за паспортним документом та посвідкою на постійне проживання;
 
      
194. осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, - за посвідченням особи без громадянства для виїзду за кордон;
 
      
195. іноземців та осіб без громадянства, яких визнано біженцями в Україні або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, - за проїзним документом для виїзду за кордон;
 
      
196. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянами України, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
197. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з особами, зазначеними у частинах другій - дванадцятій статті 4 цього Закону, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
198. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні у зв'язку з працевлаштуванням, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
199. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні у зв'язку з участю у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
200. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні у зв'язку з участю у діяльності релігійних організацій, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
201. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні у зв'язку з участю у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
202. іноземців та осіб без громадянства, які працюють у представництвах іноземних суб'єктів господарювання в Україні, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
203. іноземців та осіб без громадянства, які працюють у філіях або представництвах іноземних банків на території України, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
204. іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні у зв'язку з провадженням культурної, наукової, освітньої діяльності на підставах і в порядку, встановлених міжнародними договорами України або спеціальними програмами, а також іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні з метою участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участі в діяльності волонтерських організацій, зареєстрованих в Україні у встановленому порядку, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
205. іноземців та осіб без громадянства, які працюють кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації на території України, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
206. іноземців та осіб без громадянства, які навчаються у навчальних закладах України не менш як протягом одного року, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;
 
      
207. іноземців - громадян держав, які можуть в'їжджати в Україну без візи відповідно до законодавства України чи міжнародного договору України, - за паспортним документом або іншим документом, якщо це передбачено міжнародним договором України;
 
      
208. іноземців, які є громадянами держав, з якими укладено договори про місцевий прикордонний рух, - за документами, які дають право на перетинання державного кордону в межах місцевого прикордонного руху, що оформляються дипломатичними представництвами та консульськими установами України в установленому Міністерством закордонних справ України порядку;
 
      
209. іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову служби за контрактом у Збройних Силах України, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання."
 
-30- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Абзац двадцять перший підпункту третього пункту 7 Розділу І проекту викласти в такій редакції:
"іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, - за паспортним документом та військовим квитком рядового, сержантського і старшинського складу".
 
Враховано   2) частину першу статті 15 доповнити абзацом дев’ятнадцятим такого змісту:
"іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, - за паспортним документом та військовим квитком рядового, сержантського і старшинського складу".
 
210. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
-31- Пашинський С.В.
Вінник І.Ю.
Розділ ІІ проекту викласти в такій редакції:
"ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
3. Рекомендувати Президентові України привести свої рішення у відповідність із цим Законом".
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
 
211. 1. Цей Закон набирає чинності з моменту його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
212. 2. Кабінету Міністрів України:
 
   2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
213. 1) протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
214. 2) протягом трьох місяців забезпечити приведення Міністерством оборони України його нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
   забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
 
215. 3) протягом місяця підготувати пропозиції до проекту указу Президента України "Про Положення про проходження іноземцями та особами без громадянства військової служби у Збройних Силах України" та направити їх на розгляд Президенту України.
 
   3. Рекомендувати Президентові України привести свої рішення у відповідність із цим Законом.
 
216. Голова Верховної Ради України

   Голова Верховної Ради України