Кількість абзаців - 136 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності
 
-1- Іванчук А.В.
Викласти назву проекту закону у такій редакції:
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності»
 
Враховано   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Господарському кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003р., № 18-22, ст. 144):
 
   1. У Господарському кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003р., № № 18-22, ст. 144):
 
5. 1) у першому реченні частини четвертої статті 63 слова «ним призначається,» замінити словами «який призначається засновником (наглядовою радою такого підприємства (у разі її утворення)»;
 
-2- Бєлькова О.В.
У підпункті 1 пункту 1 Розділі І законопроекту після слів «який призначається засновником» доповнити словами «або обирається».
 
Враховано   1) у першому реченні частини четвертої статті 63 слова "ним призначається" замінити словами "призначається (обирається) засновником (наглядовою радою такого підприємства у разі її утворення)";
 
6. 2) частину третю статті 65 викласти в такій редакції:
 
   2) частину третю статті 65 викласти в такій редакції:
 
7. «3. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) або орган, що здійснює функції з управління підприємством, або наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає керівника підприємства, який є підзвітним власнику або відповідному органу чи наглядовій раді»;
 
-3- Іванчук А.В.
Абзац другий підпункту 2 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники), безпосередньо або через уповноважені органи, або наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику або його уповноваженому органу, чи наглядовій раді. Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.»
 
Враховано   "3. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді. Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи";
 
    -4- Бєлькова О.В.
Абзац другий підпункту 2 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3. Для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники), безпосередньо або через уповноважені органи, або наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику або його уповноваженому органу, чи наглядовій раді. Керівник підприємства, головний бухгалтер підприємства або інша особа, що відповідає за ведення бухгалтерського обліку та складення фінансової звітності підприємства, та члени наглядової ради (у разі її утворення) є посадовими особами цього підприємства. Законом або статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.»
 
Враховано частково    
8. 3) у статті 73:
 
-5- Рябчин О.М.
Частину третю статті 73 викласти у такій редакції:
«Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація: квартальна, річна фінансова звітність державного унітарного підприємства за останні три роки, у тому числі консолідована;
річний аудиторський звіт за останні три роки;
біографічні довідки членів наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства, відомості щодо суміщення з іншими видами діяльності, відомості про належність до політичних партій чи фракцій, а також відомості про те чи є член правління незалежним;
розміри винагороди членів наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства;
річні звіти наглядової ради;
рішення суб’єкта управління об’єктами державної власності щодо державного унітарного підприємства;
відомості про договори, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».».
 
Враховано редакційно   3) у статті 73:
 
9. частину шосту викласти в такій редакції:
«6. Органами управління державного унітарного підприємства є:
 
   частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Органами управління державного унітарного підприємства є:
 
10. керівник підприємства, який призначається органом, до сфери управління якого входить підприємство, або наглядовою радою такого підприємства (у разі її утворення) і є підзвітним цим органам;
 
-6- Іванчук А.В.
Абзац четвертий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
керівник підприємства, який призначається (обирається) суб’єктом управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством, або наглядовою радою такого підприємства (у разі її утворення) і є підзвітним органу, який його призначив (обрав);
 
Враховано   керівник підприємства, який призначається (обирається) суб'єктом управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством, або наглядовою радою такого підприємства (у разі її утворення) і є підзвітним органу, який його призначив (обрав);
 
    -7- Бєлькова О.В.
В абзаці четвертому підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту після слів «який призначається» доповнити словом « (обирається)».
 
Враховано    
    -8- Воропаєв Ю.М.
У абзаці першому частини шостої статті 73 слова «цим органам» замінити на «органу, який його призначив».
 
Враховано    
11. наглядова рада (у разі її утворення) в межах компетенції, визначеної статутом та законом, контролює та регулює діяльність керівника підприємства.
 
-9- Бєлькова О.В.
Абзац п’ятий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в наступній редакції:
«наглядова рада підприємства (у разі її утворення), яка в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролює та регулює діяльність керівника підприємства.».
 
Враховано   наглядова рада підприємства (у разі її утворення), яка в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролює і регулює діяльність керівника підприємства.
 
12. Наглядова рада на державному унітарному підприємстві утворюється за рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством. Порядок утворення наглядової ради на державних унітарних підприємствах визначається Кабінетом Міністрів України.
 
-10- Іванчук А.В.
Абзац шостий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«Наглядова рада у державному унітарному підприємстві утворюється за рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством. Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради державних унітарних підприємств та її комітетів визначається Кабінетом Міністрів України та переглядається не рідше, ніж раз на п’ять років.»
 
Враховано   Наглядова рада державного унітарного підприємства утворюється за рішенням суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством. Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради державного унітарного підприємства та її комітетів визначається Кабінетом Міністрів України та переглядається не рідше, ніж раз на п'ять років.
 
    -11- Ленський О.О.
У розділі Іу частині першій у пункті 3 у абзаці шостому речення друге після слів «Порядок утворення» доповнити словами «та випадки й порядок ліквідації».
 
Враховано частково    
    -12- Бєлькова О.В.
У другому реченні абзацу шостого підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту після слів «наглядової ради» доповнити словами «та її комітетів».
 
Враховано    
13. Особливості управління державним унітарним підприємством визначаються Законом України «Про управління об’єктами державної власності»;
 
   Особливості управління державним унітарним підприємством визначаються Законом України "Про управління об'єктами державної власності";
 
14. доповнити статтю після частини сьомої новою частиною восьмою такого змісту:
 
   після частини сьомої доповнити новою частиною такого змісту:
 
15. «8. Річна, у тому числі консолідована, звітність державного унітарного підприємства підлягає обов’язковому аудиту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-13- Іванчук А.В.
Абзац дев’ятий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в наступній редакції:
«8. Річна фінансова звітність державного унітарного підприємства може підлягати обов’язковій перевірці незалежним аудитором. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення державних унітарних підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються Кабінетом Міністрів України в залежності від балансової вартості активів таких державних унітарних підприємств.».
 
Враховано   "8. Річна фінансова звітність державного унітарного підприємства може підлягати обов'язковій перевірці незалежним аудитором. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення державних унітарних підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються Кабінетом Міністрів України залежно від балансової вартості активів державних унітарних підприємств.
 
    -14- Бєлькова О.В.
Абзац дев’ятий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в наступній редакції:
«8. Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) державного унітарного підприємства підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, залученим в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано частково    
16. Державне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством, а також подає її такому суб’єкту управління у порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
 
-15- Іванчук А.В.
У абзаці десятому підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту слова «у порядку та обсягах, визначених» замінити словами «у строки та в порядку, визначені».
 
Враховано   Державне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені Кабінетом Міністрів України. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.
 
    -16- Бєлькова О.В.
У абзаці десятому підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту після слів «на власній веб–сторінці» доповнити словом « (веб-сайті)».
 
Враховано    
    -17- Бєлькова О.В.
У абзаці десятому підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту після слів «що здійснює функції з управління підприємством,» слова «а також подає її такому суб’єкту управління» виключити.
 
Враховано    
    -18- Воропаєв Ю.М.
У абзаці другому нової частини 8 статті 73 після слів «на власній веб-сторінці», додати слова «доступ до якої є цілодобовим та безоплатним».
 
Враховано    
17. Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
 
-19- Іванчук А.В.
Абзаци одинадцятий – сімнадцятий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
цілі діяльності держаного унітарного підприємства та стан їх досягнення;
квартальна, річна фінансова звітність державного унітарного підприємства (у тому числі консолідована) за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання цілей публічної політики та їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності державного унітарного підприємства (у тому числі консолідованої) за останні три роки;
статут державного унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, які діяли у минулому;
структура власності державного унітарного підприємства;
біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника державного унітарного підприємства;
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її створення) державного унітарного підприємства, принципи їх відбору, їхнє членство у наглядових радах інших суб’єктів господарювання, а також зазначення того, кого із своїх членів наглядова рада державного унітарного підприємства вважає незалежними членами;
річні звіти наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства;
структуру, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради державного унітарного підприємства;
рішення суб’єкта управління об’єктами державної власності щодо державного унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов’язків, а також у зв’язку із звільненням (термін «додаткове благо» у цьому Кодексі вживається у значенні, визначеному в Податковому кодексі України);
опис суттєвих передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності державного унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
відомості про договори, учасником яких є державне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»;
інформація про операції та зобов’язання державного унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов’язання державного унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
договори, учасником яких є державне унітарне підприємство, які містять господарські зобов’язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, включаючи всі специфікації, зміни і доповнення до них.».
 
Враховано   Обов'язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
цілі діяльності держаного унітарного підприємства та стан їх досягнення;
квартальна, річна фінансова звітність державного унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерел їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності державного унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради державного унітарного підприємства (у разі її створення) або суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
статут державного унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника державного унітарного підприємства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних);
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) державного унітарного підприємства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначення того, хто із членів наглядової ради державного унітарного підприємства є незалежними;
річні звіти наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства;
структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради державного унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням (термін "додаткове благо" у цьому Кодексі вживається у значенні, визначеному в Податковому кодексі України);
рішення суб'єкта управління об'єктами державної власності щодо державного унітарного підприємства;
опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності державного унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
відомості про договори, учасником яких є державне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
інформація про операції та зобов'язання державного унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання державного унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
відомості про договори, учасником яких є державне унітарне підприємство, які містять господарські зобов'язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, та/або значні господарські зобов'язання, включаючи їх істотні умови відповідно до законів України, а також всі специфікації, зміни і доповнення до них.
 
    -20- Бєлькова О.В.
Абзаци одинадцять – сімнадцять підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
цілі діяльності підприємства та стан їх досягнення;
квартальна, річна фінансова звітність державного унітарного підприємства за останні три роки, у тому числі консолідована, включаючи (за наявності) видатки на виконання цілей публічної політики та їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності підприємства (у тому числі консолідованої) за останні три роки;
структура корпоративного управління та власності підприємства;
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства, процес їх відбору, їхнє членство у наглядових радах інших підприємств, а також зазначення того, кого із своїх членів наглядова рада їх вважає незалежними членами;
річні звіти наглядової ради (у разі її утворення);
принципи винагороди членів наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства;
рішення суб’єкта управління об’єктами державної власності щодо державного унітарного підприємства;
будь-які суттєві передбачувані фактори ризику та заходи щодо управління такими ризиками;
будь-яка фінансова допомога, у т. ч. гарантії, отримані від держави та зобов’язання, взяті від імені державного унітарного підприємства, у т. ч. договірні зобов’язання (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
будь-які суттєві транзакції із державою та іншими пов’язаними особами;
відомості про договори, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»;
будь-які актуальні питання, що стосуються працівників підприємства та інших зацікавлених сторін».
 
Враховано частково    
18. квартальна, річна фінансова звітність державного унітарного підприємства за останні три роки, у тому числі консолідована;
річний аудиторський звіт за останні три роки;
біографічні довідки членів наглядової ради та керівника державного унітарного підприємства;
річні звіти наглядової ради;
рішення суб’єкта управління об’єктами державної власності щодо державного унітарного підприємства;
відомості про договори, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».
 
      
19. Державне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
 
-21- Іванчук А.В.
Абзац вісімнадцятий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Державне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради державного унітарного підприємства (у разі її створення) або суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.».
 
Враховано   Державне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради державного унітарного підприємства (у разі її створення) або суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
 
20. Відповідальність за оприлюднення та достовірність обов’язкової інформації про діяльність державного унітарного підприємства несе керівник такого підприємства, відповідно до закону та умов укладеного з ним контракту.».
 
-22- Іванчук А.В.
Абзац дев’ятнадцятий підпункту 3 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник державного унітарного підприємства відповідно до закону та умов укладеного з ним контракту.».
 
Враховано   Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник державного унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту".
 
21. У зв’язку з цим частину восьму вважати частиною дев’ятою;
4) доповнити Кодекс статтею 73-1 такого змісту:
 
   У зв'язку з цим частину восьму вважати частиною дев'ятою;
4) доповнити статтями 73-1 і 73-2 такого змісту:
 
22. «Стаття 73-1. Правочин державного унітарного підприємства, щодо вчинення якого є заінтересованість
 
-23- Іванчук А.В.
Підпункт 4 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4) доповнити статтями 73-1 і 73-2 такого змісту:
Стаття 73-1. Господарське зобов’язання державного унітарного підприємства, щодо вчинення якого є заінтересованість
1. Господарське зобов’язання державного унітарного підприємства, предмет якого підпадає під ознаки, визначені частиною третьою цієї статті, і яке укладається із особою, заінтересованою у його вчиненні, є господарським зобов’язанням, щодо вчинення якого є заінтересованість.
2. Особою, заінтересованою у вчиненні господарського зобов’язання, є:
а) посадова особа органів управління державного унітарного підприємства;
б) посадова особа органу, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, якщо така особа є особою, відповідальною за прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення таким державним унітарним підприємством господарського договору;
в) член сім'ї посадової особи, зазначеної у підпунктах 1 і 2 вище, – чоловік (дружина), числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їх чоловік (дружина);
г) юридична особа, в якій будь-яка із осіб, зазначених у підпунктах 1-3 вище, є кінцевим бенефіціарним власником або членом органу управління;
за умови, якщо зазначена особа (особи – разом або окремо) відповідає принаймні одній із нижченаведених ознак:
а) є стороною такого господарського зобов’язання або є членом виконавчого органу юридичної особи, яка є стороною правочину;
б) отримує винагороду за вчинення такого господарського зобов’язання від державного унітарного підприємства (посадових осіб органів управління державного унітарного підприємства) або від особи, яка є стороною господарського зобов’язання;
в) внаслідок такого господарського зобов’язання набуває майно, будь-які майнові права, вигоди або блага;
г) бере участь у господарському зобов’язанні як представник або посередник (крім представництва державного унітарного підприємствами посадовими особами).
3) Дія цієї статті поширюється на господарське зобов’язання державного унітарного підприємства, предметом якого є:
а) відчуження за одним договором або декількома пов’язаними договорами товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує сто мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, у якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання (крім випадків отримання державним унітарним підприємством у власність товарів або майна безоплатно або за одну гривню);
б) передача в оренду, інше платне користування товарів або майна, балансова вартість яких перевищує сто мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, у якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання;
в) передача державним унітарним підприємством у безоплатне користування третім особам товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує двадцять мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, у якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання;
г) здійснення робіт або надання послуг, ринкова вартість яких перевищує сто мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, у якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання (крім випадків отримання державним унітарним підприємством результатів робіт або послуг безоплатно або за одну гривню);
д) надання або отримання позики, іншого фінансування на поворотній основі на суму, що перевищує п’ятдесят мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, у якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання (крім випадків отримання державнім унітарним підприємством позики або іншого фінансування безоплатно або за одну гривню);
е) надання державним унітарним підприємством застави або поручительства або іншого забезпечення виконання зобов’язань, розмір яких перевищує сто мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня року, у якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання.
 
Враховано   "Стаття 73-1. Господарське зобов'язання державного унітарного підприємства, щодо вчинення якого є заінтересованість
1. Господарське зобов'язання державного унітарного підприємства, предмет якого підпадає під ознаки, визначені частиною третьою цієї статті, і яке укладається з особою, заінтересованою у його вчиненні, від імені або за рахунок, або в інтересах такої особи, є господарським зобов'язанням, щодо вчинення якого є заінтересованість.
2. Особою, заінтересованою у вчиненні господарського зобов'язання, є:
посадова особа органів управління державного унітарного підприємства;
посадова особа органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, якщо така особа є особою, відповідальною за прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення таким державним унітарним підприємством господарського договору;
член сім'ї посадової особи, зазначеної в абзацах другому і третьому цієї частини, - чоловік (дружина), особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їхні чоловіки (дружини);
юридична особа, в якій будь-яка з осіб, зазначених в абзацах другому-четвертому цієї частини, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) або членом органу управління, органу, який здійснює функції контролю та/або нагляду;
за умови, якщо зазначена особа (особи - разом або окремо) відповідає принаймні одній із таких ознак:
є стороною такого господарського зобов'язання або є членом виконавчого органу юридичної особи, яка є стороною правочину;
отримує винагороду за вчинення такого господарського зобов'язання від державного унітарного підприємства (посадових осіб органів управління державного унітарного підприємства) або від особи, яка є стороною господарського зобов'язання;
внаслідок такого господарського зобов'язання набуває майно, будь-які майнові права, вигоди або блага;
бере участь у господарському зобов'язанні як представник або посередник (крім представництва державного унітарного підприємства посадовими особами).
3. Дія цієї статті поширюється на господарські зобов'язання державних унітарних підприємств, предметом яких є:
відчуження або придбання за одним договором або декількома пов'язаними договорами товарів або іншого майна, (балансова) вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання (крім випадків отримання державним унітарним підприємством у власність товарів або майна безоплатно або за одну гривню);
передача або отримання в оренду, інше платне користування товарів або майна, балансова вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання;
передача державним унітарним підприємством у безоплатне користування товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує 20 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання;виконання або замовлення робіт або надання послуг, ринкова вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання (крім випадків отримання державним унітарним підприємством результатів робіт або послуг безоплатно або за одну гривню);
надання або отримання позики, іншого фінансування на поворотній, безповоротній або частково поворотній основі на суму, що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання (крім випадків отримання державним унітарним підприємством позики або іншого фінансування безоплатно або за одну гривню);
надання державним унітарним підприємством застави, поручительства або іншого забезпечення виконання зобов'язань, розмір яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання.
Статутом державного унітарного підприємства може бути встановлено нижче граничне значення вартості майна, робіт або послуг чи суми коштів, що є предметом господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість.
4. Господарське зобов'язання із заінтересованістю підлягає погодженню наглядовою радою державного унітарного підприємства або, у випадках, передбачених законом, органом, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, в порядку, передбаченому цією статтею.
Особа, яка є заінтересованою у вчиненні господарського зобов'язання, повинна протягом трьох робочих днів з моменту виникнення у неї заінтересованості, але до вчинення господарського зобов'язання, подати на розгляд наглядової ради, а у випадках, передбачених частиною дев'ятою цієї статті, - органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство:
проект господарського зобов'язання із зазначенням вартості одиниці товару або послуг, якщо вона передбачена господарським зобов'язанням і загальної суми господарського зобов'язання, передбаченого частиною третьою цієї статті;;
інформацію з посиланням на конкретні норми частини другої цієї статті із зазначенням ознаки заінтересованості особи у вчиненні господарського зобов'язання.
5. Наглядова рада державного унітарного підприємства протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, приймає одне з таких рішень:
про надання згоди на вчинення господарського зобов'язання;
про відмову у вчиненні відповідного господарського зобов'язання;
про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.
6. Наглядова рада або орган, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, з метою проведення оцінки господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам може залучити суб'єкта оціночної діяльності.
7. Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов'язання особа є членом наглядової ради державного унітарного підприємства, вона не має права голосу під час прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення такого господарського зобов'язання.
Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов'язання особа є особою, зазначеною в абзаці третьому частини другої цієї статті, вирішення конфлікту інтересів відбувається в порядку, передбаченому законодавством про запобігання корупції.
8. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, приймається більшістю голосів членів наглядової ради, які не є заінтересованими у вчиненні такого господарського зобов'язання.
9. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, виноситься на розгляд органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, якщо:
на підприємстві не утворена наглядова рада;
наглядова рада ухвалила рішення про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, із зазначенням мотивів такого рішення;
більшість членів наглядової ради є заінтересованими у вчиненні господарського зобов'язання;
балансова вартість майна або послуг чи сума коштів, що підлягають наданню, відчуженню, отриманню або передачі відповідно до господарського зобов'язання, передбаченого частиною третьою цієї статті, перевищує 10 відсотків вартості активів, за даними останньої річної фінансової звітності підприємства;
предметом договору є нерухоме або інше майно, якщо режим його оренди або відчуження регулюється спеціальним законодавством.
10. Якщо наглядова рада або орган, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, не прийняли жодного рішення протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, господарське зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вважається схваленим.
У разі якщо з метою проведення оцінки господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам залучається суб'єкт оціночної діяльності, строк прийняття рішення наглядовою радою або органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, збільшується на період часу, необхідного для здійснення оцінки, але не більш як на 30 календарних днів, які обчислюються з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті.
11. Господарське зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вчинене з порушенням порядку, передбаченому в частинами четвертою-десятою цієї статті, створює, змінює, припиняє права та обов'язки його сторін лише у разі подальшого схвалення такого господарського зобов'язання наглядовою радою державного унітарного підприємства або органом, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство. У разі неотримання подальшого схвалення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, таке зобов'язання може бути визнано судом недійсним за позовом державного унітарного підприємства або органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.
12. Подальше схвалення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, створює, змінює, припиняє права та обов'язки державного унітарного підприємства з дня вчинення такого господарського зобов'язання.
13. Відповідальність за шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству господарським зобов'язанням, щодо вчинення якого є заінтересованість, вчиненим з порушенням вимог цієї статті, несе особа, заінтересована у вчиненні державним унітарним підприємством такого господарського зобов'язання.
14. Керівник (виконавчий орган) державного унітарного підприємства або особа, спеціально уповноважена керівником (виконавчим органом) або установчими документами державного унітарного підприємства, у разі порушення ними вимог, передбачених цією статтею, підлягають адміністративній та дисциплінарній відповідальності за неналежне виконання своїх посадових обов'язків, а також мають відшкодувати шкоду, заподіяну їхніми діями державному унітарному підприємству.
Стаття 73-2.- Значні господарські зобов'язання державного унітарного підприємства
1. Значним господарським зобов'язанням державного унітарного підприємства визнається господарське зобов'язання, що вчиняється державним унітарним підприємством, якщо ринкова вартість майна, робіт, послуг, що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності.
Статутом державного унітарного підприємства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення господарського зобов'язання до значного господарського зобов'язання.
Значне господарське зобов'язання підлягає погодженню наглядовою радою державного унітарного підприємства або, у випадках, передбачених законом, органом, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, в порядку, передбаченому цією статтею.
2. Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов'язання, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності, приймається наглядовою радою (у разі її утворення) або органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.
3. Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов'язання, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить більше 25 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності, приймається органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.
4. Забороняється ділити предмет господарського зобов'язання з метою ухилення від передбаченого цією статтею порядку прийняття рішень про вчинення значного господарського зобов'язання.
5. Значне господарське зобов'язання, вчинене з порушенням порядку передбаченому в частинах першій-четвертій цієї статті, може бути визнане судом недійсним за позовом державного унітарного підприємства або органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.
6. Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, має прийматися за правилами, встановленими цією статтею.
 
    -24- Статутом державного унітарного підприємства може бути встановлене нижче граничне значення щодо вартості майна, робіт або послуг, чи суми коштів, що є предметом вчинюваного господарського зобов’язання із заінтересованістю.
4) Особа, яка є заінтересованою у вчиненні господарського зобов’язання, повинна заздалегідь подати на розгляд наглядовій раді, а у випадках, передбачених частиною дев’ятою цієї статті, - органу, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство:
проект господарського зобов’язання із зазначенням вартості одиниці товару або послуг, якщо вона передбачена господарським зобов’язанням і загальної суми господарського зобов’язання, яким передбачається придбання, відчуження або можливості відчуження майна, виконання робіт, надання або отримання послуг;
інформацію із посиланням на конкретні підпункти частини другої цієї статті із зазначенням ознаки заінтересованості особи у вчиненні господарського зобов’язання.
5. Наглядова рада державного унітарного підприємства протягом десяти робочих днів з дня отримання інформації, передбаченою частиною четвертою цієї статті, приймає одне з таких рішень:
а) про надання згоди на вчинення господарського зобов’язання із заінтересованістю;
б) про відмову у вчиненні господарського зобов’язання із заінтересованістю;
в) про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство.
6. Наглядова рада або орган, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, з метою проведення оцінки господарського зобов’язання із заінтересованістю, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам може залучити суб’єкта оціночної діяльності.
7. Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов’язання особа є членом наглядової ради державного унітарного підприємства, вона не має права голосу під час прийняття рішення з питання вчинення такого господарського зобов’язання.
Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов’язання особа є особою, зазначеною у підпункті другому частини другої цієї статті, вирішення конфлікту інтересів відбувається в порядку, передбаченому законодавством про запобігання корупції.
8. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов’язання із заінтересованістю приймається більшістю голосів членів наглядової ради, які не є заінтересованими у вчиненні господарського зобов’язання.
9. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов’язання із заінтересованістю виноситься на розгляд органу, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, якщо:
а) на підприємстві не створена наглядова рада;
б) наглядова рада ухвалила рішення про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, із зазначенням мотивів такого рішення;
в) більшість членів наглядової ради є заінтересованими у вчиненні господарського зобов’язання;
г) балансова вартість майна або послуг чи сума коштів, що підлягають наданню, відчуженню, отриманню або передачі, відповідно до господарського зобов’язання, перевищує 10 відсотків вартості активів, за даними останньої річної фінансової звітності підприємства;
д) предметом договору є нерухоме або інше майно, якщо режим його оренди або відчуження регулюється спеціальним законодавством.
10. Якщо наглядова рада або орган, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство, не прийняли жодного рішення протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, господарське зобов’язання із заінтересованістю вважається схваленим.
У випадку, якщо з метою проведення оцінки господарського зобов’язання із заінтересованістю на відповідність його умов звичайним ринковим умовам залучається суб’єкт оціночної діяльності, строк прийняття рішення наглядовою радою або органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, збільшується на період часу, необхідного для здійснення оцінки, але у будь-якому випадку не більше ніж на 30 календарних днів, які обчислюються з моменту отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті.
11. Господарське зобов’язання із заінтересованістю, вчинене з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення створює, змінює, припиняє права та обов’язки його сторін лише у разі подальшого схвалення такого господарського зобов’язання у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення. У випадку не отримання подальшого схвалення господарського зобов’язання із зобов’язанням у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, таке зобов’язання визнається судом недійсним за позовом державного унітарного підприємства або органу, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство.
12. Подальше схвалення господарського зобов’язання із заінтересованістю в порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє права та обов’язки державного унітарного підприємства з моменту вчинення такого господарського зобов’язання.
13. Відповідальність за шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству господарським зобов’язання із заінтересованістю, вчиненим з порушенням вимог цієї статті, несе особа, заінтересована у вчиненні державним унітарним підприємством такого господарського зобов’язання.
14. Керівник (виконавчий орган) державного унітарного підприємства, або спеціально уповноважена ним особа, у випадку порушення ними вимог, передбачених цією статтею, підлягають адміністративній, дисциплінарній відповідальності як за неналежне виконання своїх посадових обов’язків, а також мають відшкодувати шкоду заподіяну своїми діями державному унітарному підприємству.
 
Немає висновку    
    -25- Бєлькова О.В.
Підпункт 4 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4) доповнити Кодекс статтею 73-1 такого змісту:
73-1. Правочини державного унітарного підприємства, щодо вчинення яких є заінтересованість.
1. Особою, заінтересованою у вчиненні державним унітарним підприємством правочину, вважається:
посадова особа підприємства, член її сім'ї - чоловік (дружина), батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їх чоловік (дружина);
юридична особа, в якій частка, що прямо або опосередковано належить посадовій особі підприємства, та/або члену (членам) її сім'ї, становить 25 і більше відсотків,
якщо зазначені особи (разом або окремо) відповідають принаймні одній із таких ознак:
1) є стороною такого правочину або членом виконавчого органу або посадовою особою юридичної особи, яка є стороною правочину;
2) отримує винагороду за вчинення такого правочину від державного унітарного підприємства (посадових осіб підприємства) або від особи, яка є стороною правочину;
3) у результаті такого правочину придбаває майно;
4) бере участь у правочині як представник або посередник (крім представництва державного унітарного підприємства посадовими особами).
Статутом підприємства можуть бути визначені додаткові випадки віднесення правочину до правочину із заінтересованістю, а також встановлене мінімальне значення ринкової вартості майна або послуг чи суми коштів, що є предметом правочину із заінтересованістю, за яких до цього правочину із заінтересованістю не застосовуються правила погодження, встановлені цією статтею.
2. Особа, заінтересована у вчиненні правочину, зобов'язана протягом трьох робочих днів з моменту виникнення у неї заінтересованості поінформувати керівника державного унітарного підприємства про наявність у неї такої заінтересованості.
3. Керівник державного унітарного підприємства зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей про можливість вчинення правочину, щодо якого є заінтересованість, подати наглядовій раді (у разі її створення) або суб’єкту управління об’єктами державної власності (у разі відсутності наглядової ради), що здійснює функції з управління підприємством, інформацію стосовно правочину, у вчиненні якого є заінтересованість.
У разі створення наглядової ради, члени наглядової ради підприємства зобов'язані протягом п'яти робочих днів з дня отримання відомостей про можливість вчинення правочину, щодо якого є заінтересованість, подати суб’єкту управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством, інформацію стосовно правочину, у вчиненні якого є заінтересованість.
4. Суб’єкт управління об’єктами державної власності протягом десяти робочих днів з дня отримання інформації стосовно правочину, у вчиненні якого є заінтересованість, приймає рішення щодо надання згоди на вчинення такого правочину державним унітарним підприємством або про відмову його у вчиненні.
5. Правочин, вчинений з порушенням вимог частин другої – четвертої цієї статті, є недійсним. Відповідальність за шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству правочином, вчиненим з порушенням вимог частин другої і третьої цієї статті, солідарно несуть керівник підприємства та особа, заінтересована у вчиненні державним унітарним підприємством такого правочину в межах і порядку, визначених законом та контрактом з керівником підприємств».
 
Враховано частково    
    -26- Денисенко А.П.
Назву нової ст. 73-1 ГК доповнити словами «, та значний правочин».
 
Враховано редакційно    
    -27- Пташник В.Ю.
У статті 4 підрозділу 1 розділу І назву статті 73-1 змінюваного закону викласти у наступній редакції:
«Стаття 73-1. Правочин державного унітарного підприємства, щодо вчинення якого є заінтересованість, та значний правочин «
 
Враховано редакційно    
    -28- Денисенко А.П.
Нову ст.73-1 ГК доповнити частиною 5 такого змісту:
«5. Правочин вважається значним у випадках, встановлених законом.».
 
Враховано частково    
    -29- Пташник В.Ю.
Доповнити статтю 4 підрозділу 1 розділу І (статтю 73-1 змінюваного закону) доповнити частиною 5 наступного змісту:
«5. Правочин вважається значним у випадках, встановлених законом.».
 
Враховано частково    
    -30- Денисенко А.П.
Нову ст.73-1 ГК доповнити частиною 6 такого змісту:
«6. Значний правочин, правочин, щодо якого є заінтересованість, вчинений з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки державного унітарного підприємства лише у разі подальшого схвалення правочину у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення.
Подальше схвалення правочину у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки державного унітарного підприємства з моменту вчинення цього правочину.».
 
Враховано редакційно    
    -31- Пташник В.Ю.
Доповнити статтю 4 підрозділу 1 розділу І (статтю 73-1 змінюваного закону) доповнити частиною 6 наступного змісту:
«6. Значний правочин, правочин, щодо якого є заінтересованість, вчинений з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки державного унітарного підприємства лише у разі подальшого схвалення правочину у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення.
Подальше схвалення правочину у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки державного унітарного підприємства з моменту вчинення цього правочину.»
 
Враховано редакційно    
    -32- Пташник В.Ю.
«4) доповнити Господарський Кодекс статтею 73-1 і 73-2 такого змісту:

Стаття 73-2.- Значні правочини державного унітарного підприємства.
1. Значним господарським зобов’язанням державного унітарного підприємства визнається господарське зобов’язання, що вчиняється державним унітарним підприємством, ринкова вартість майна (робіт, послуг), що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів державного унітарного підприємства за даними останньої річної фінансової звітності.
Статутом державного унітарного підприємства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення господарського зобов’язання до значного господарського зобов’язання.
2. Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов’язання, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства за даними останньої річної фінансової звітності, приймається наглядовою радою (у разі її створення) або органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство, у випадку відсутності наглядової ради.
3. Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов’язання, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить більше 25 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства за даними останньої річної фінансової звітності приймається органом, до сфери управління якого належить державне унітарне підприємство.
4. Забороняється ділити предмет господарського зобов’язання з метою ухилення від передбаченого цією статтею порядку прийняття рішень про вчинення значного господарського зобов’язання.
5. Значне господарське зобов’язання, вчинене з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, визнається судом недійсним за позовом державного унітарного підприємства або органу, до сфери управління якого відноситься державне унітарне підприємство.
6. Рішення про надання згоди на вчинення значного господарського зобов’язання, яке також містить ознаки господарського зобов’язання із заінтересованістю, має прийматись за правилами, встановленими цією статтею з урахуванням положень статті 73-1 цього Кодексу.
 
Враховано    
23. 1. Особою, заінтересованою у вчиненні державним унітарним підприємством правочину, вважається посадова особа органів управління підприємства, член її сім’ї - чоловік (дружина), батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їх чоловік (дружина); юридична особа, в якій частка, що належить посадовій особі органів управління підприємством та/або члену її сім’ї, становить 25 і більше відсотків, якщо зазначена особа (особи - разом або окремо) відповідає принаймні одній із таких ознак:
 
-33- Рябчин О.М.
Абзац 1 частини першої статті 73-1 викласти у такій редакції:
«Особою, заінтересованою у вчиненні державним унітарним підприємством правочину, вважається посадова особа органів управління підприємства, член її сім'ї - чоловік (дружина), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їх чоловік (дружина); юридична особа, в якій частка, що належить посадовій особі органів управління підприємством, та/або члену її сім'ї, становить 25 і більше відсотків, якщо зазначена особа (особи - разом або окремо) відповідає принаймні одній із таких ознак:».
 
Враховано частково      
24. 1) є стороною такого правочину або членом виконавчого органу юридичної особи, яка є стороною правочину;
2) отримує винагороду за вчинення такого правочину від державного унітарного підприємства (посадових осіб органів управління підприємства) або від особи, яка є стороною правочину;
 
      
25. 3) у результаті такого правочину придбаває майно;
 
-34- Денисенко А.П.
У п.3 ч.1 нової ст.73-1 ГК слово «придбаває» замінити словом «набуває».
 
Враховано      
    -35- Пташник В.Ю.
Підпункт 3 пункту 1 статті 4 підрозділу 1 розділу І (пункт 3 частини 1 статті 73-1 змінюваного закону) викласти у наступній редакції:
«3) у результаті такого правочину набуває майно;».
 
Враховано редакційно    
26. 4) бере участь у правочині як представник або посередник (крім представництва державного унітарного підприємства посадовими особами).
 
      
27. 2. Керівник державного унітарного підприємства і члени наглядової ради підприємства зобов’язані протягом п’яти робочих днів з дня отримання відомостей про можливість вчинення правочину, щодо якого є заінтересованість, подати суб’єкту управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління підприємством, інформацію стосовно правочину, у вчиненні якого є заінтересованість.
 
      
28. 3. Суб’єкт управління об’єктами державної власності протягом десяти робочих днів з дня отримання інформації стосовно правочину, у вчиненні якого є заінтересованість, приймає рішення щодо вчинення такого правочину державним унітарним підприємством або про відмову у вчиненні. Якщо суб’єкт управління об’єктами державної власності не прийняв жодного рішення у зазначений строк, вважається, що рішення про вчинення правочину було прийнято.
 
-36- Денисенко А.П.
У ч.3 нової ст.73-1 ГК у першому реченні слово «щодо» замінити словами «про надання згоди на», слово «вчиненні» замінити словами «наданні згоди»; друге речення після слова «про» доповнити словами «надання згоди на».
 
Враховано      
    -37- Пташник В.Ю.
Пункт 3 статті 4 підрозділу 1 розділу І (частину 3 статті 73-1 змінюваного закону) викласти у наступній редакції:
«3. Суб’єкт управління об’єктами державної власності протягом десяти робочих днів з дня отримання інформації стосовно правочину, у вчиненні якого є заінтересованість, приймає рішення про надання згоди на вчинення такого правочину державним унітарним підприємством або про відмову у наданні згоди. Якщо суб’єкт управління об’єктами державної власності не прийняв жодного рішення у зазначений строк, вважається, що рішення про надання згоди на вчинення правочину було прийнято.»
 
Враховано редакційно    
29. 4. Правочин, вчинений з порушенням вимог частин другої і третьої цієї статті, є нікчемним. Відповідальність за шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству правочином, вчиненим з порушенням вимог частин другої і третьої цієї статті, несе особа, заінтересована у вчиненні державним унітарним підприємством такого правочину в межах і порядку, визначених законом.»;
 
-38- Денисенко А.П.
У ч.4 нової ст.73-1 ГК:
а) перше речення виключити,
б) у другому реченні слова «в межах і порядку, визначених законом» виключити.
 
Враховано частково      
    -39- Гуляєв В.О.
Частину 4 ст. 73-1 ГК викласти в такій редакції:
«4. Правочин, вчинений із порушенням вимог частин другої або третьої цієї статті, є нікчемним. Відповідальність за матеріальну шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству правочином, вчиненим з порушенням вимог частин другої або третьої цієї статті, несуть усі особи, заінтересовані у вчиненні державним унітарним підприємством такого правочину, в межах і порядку, визначених законом».
 
Враховано частково    
    -40- Левченко Ю.В.
Абзац 10 підпункту 4 пункту 1 розділу 1 Законопроекту викласти у наступній редакції:
«4. Правочин, вчинений з порушенням вимог частин другої або третьої цієї статті, є нікчемним. Солідарну відповідальність за матеріальну шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству правочином, вчиненим з порушенням вимог частин другої або третьої цієї статті, несуть усі особи, заінтересовані у вчиненні державним унітарним підприємством такого правочину в межах і порядку, визначених законом.»
 
Відхилено    
    -41- Воропаєв Ю.М.
Частину четверту нової статті 73-1 доповнити новим реченням наступного змісту:
«Відповідальність за шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству правочином, у вчинені якого є заінтересованість, несе також відповідна посадова особа суб’єкта управління об’єктами державної власності у разі прийняття схвального рішення щодо вчинення такого правочину, а також у разі не прийняття жодного рішення щодо вчинення такого правочину.».
 
Враховано частково    
    -42- Пташник В.Ю.
Пункт 4 статті 4 підрозділу 1 розділу І (частину 4 статті 73-1 змінюваного закону) викласти у наступній редакції:
«Відповідальність за шкоду, заподіяну державному унітарному підприємству правочином, вчиненим з порушенням вимог частин другої і третьої цієї статті, несе особа, заінтересована у вчиненні державним унітарним підприємством такого правочину.»
 
Враховано частково    
30. Відсутня
 
-43- Іванчук А.В.
Підпункт 5 пункту 1 Розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«частину сьому викласти в такій редакції:
«7. Органами управління комунального унітарного підприємства є:
керівник підприємства, який призначається (обирається) органом, до сфери управління якого належить підприємство, або наглядовою радою цього підприємства (у разі її утворення) і є підзвітним органу, який його призначив (обрав);
наглядова рада підприємства (у разі її утворення), яка в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролює і спрямовує діяльність керівника підприємства.
Наглядова рада комунального унітарного підприємства утворюється за рішенням органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство. Критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального унітарного підприємства є обов’язковим, а також порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради та її комітетів, порядок призначення членів наглядової ради затверджуються рішенням відповідної місцевої ради»
 
Враховано   5) у статті 78:
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Органами управління комунального унітарного підприємства є:
керівник підприємства, який призначається (обирається) органом, до сфери управління якого належить підприємство, або наглядовою радою цього підприємства (у разі її утворення) і є підзвітним органу, який його призначив (обрав);
наглядова рада підприємства (у разі її утворення), яка в межах компетенції, визначеної статутом підприємства та законом, контролює і спрямовує діяльність керівника підприємства.
Наглядова рада комунального унітарного підприємства утворюється за рішенням органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство. Критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального унітарного підприємства є обов'язковим, а також порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради та її комітетів, порядок призначення членів наглядової ради затверджуються рішенням відповідної місцевої ради";
 
31. Відсутня
 
-44- Іванчук А.В.
«Після частини сьомої доповнити новою частиною такого змісту:
«8. Річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства може підлягати обов’язковій перевірці незалежним аудитором в порядку, передбаченому рішенням відповідної місцевої ради. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення комунальних унітарних підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, встановлюється рішенням відповідної місцевої ради.
Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.
Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
цілі діяльності комунального унітарного підприємства;
квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерел їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її створення) або суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних);
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб’єктів господарювання, а також зазначення того, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежними;
річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов’язків, а також у зв’язку із звільненням;
рішення суб’єкта управління об’єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»;
інформація про операції та зобов’язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов’язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, які містять господарські зобов’язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, та/або значні господарські зобов’язання, включаючи їх істотні умови відповідно до законів України, а також всі специфікації, зміни і доповнення до них.
Комунальне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її створення) або суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник комунального унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту».
У зв’язку з цим частини восьму і дев’яту вважати відповідно частинами дев’ятою і десятою.»
 
Враховано   після частини сьомої доповнити новою частиною такого змісту:
"8. Річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства може підлягати обов'язковій перевірці незалежним аудитором в порядку, передбаченому рішенням відповідної місцевої ради. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення комунальних унітарних підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, встановлюється рішенням відповідної місцевої ради.
Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.
Обов'язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
цілі діяльності комунального унітарного підприємства;
квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерел їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її створення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;
статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних);
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначення того, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежними;
річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;
структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;
опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;
відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
інформація про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, які містять господарські зобов'язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, та/або значні господарські зобов'язання, включаючи їх істотні умови відповідно до законів України, а також всі специфікації, зміни і доповнення до них.
Комунальне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її створення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник комунального унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту".
У зв'язку з цим частини восьму і дев'яту вважати відповідно частинами дев'ятою і десятою;
 
32. Відсутня
 
-45- Іванчук А.В.
Доповнити Господарський Кодекс статтею 78-1 такого змісту:
«Стаття 78-1. Господарське зобов’язання комунального унітарного підприємства, щодо вчинення якого є заінтересованість
1. Господарське зобов’язання комунального унітарного підприємства, предмет якого підпадає під ознаки, визначені частиною третьою цієї статті, і яке укладається з особою, заінтересованою у його вчиненні, від імені або за рахунок або в інтересах такої особи, є господарським зобов’язанням, щодо вчинення якого є заінтересованість.
2. Особою, заінтересованою у вчиненні господарського зобов’язання, є:
посадова особа органів управління комунального унітарного підприємства;
посадова особа органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, якщо така особа є особою, відповідальною за прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення таким комунальним унітарним підприємством господарського договору;
член сім'ї посадової особи, зазначеної в абзацах другому і третьому цієї частини, - чоловік (дружина), особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їхні чоловіки (дружини);
юридична особа, в якій будь-яка з осіб, зазначених в абзацах другому-четвертому цієї частини, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) або членом органу управління;
за умови, якщо зазначена особа (особи – разом або окремо) відповідає принаймні одній із таких ознак:
є стороною такого господарського зобов’язання або є членом виконавчого органу юридичної особи, яка є стороною правочину;
отримує винагороду за вчинення такого господарського зобов’язання від комунального унітарного підприємства (посадових осіб органів управління комунального унітарного підприємства) або від особи, яка є стороною господарського зобов’язання;
внаслідок такого господарського зобов’язання набуває майно, будь-які майнові права, вигоди або блага;
бере участь у господарському зобов’язанні як представник або посередник (крім представництва комунального унітарного підприємства посадовими особами).
3. Дія цієї статті поширюється на господарські зобов’язання комунальних унітарних підприємств, предметом яких є:
відчуження або придбання за одним договором або декількома пов’язаними договорами товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання (крім випадків отримання комунальним унітарним підприємством у власність товарів або майна безоплатно або за одну гривню);
передача або отримання в оренду, інше платне користування товарів або майна, балансова вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання;
передача комунальним унітарним підприємством у безоплатне користування третім особам товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує 20 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання;
виконання або замовлення робіт або надання послуг, ринкова вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання (крім випадків отримання комунальним унітарним підприємством результатів робіт або послуг безоплатно або за одну гривню);
надання або отримання позики, іншого фінансування на поворотній основі на суму, що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання (крім випадків отримання комунальним унітарним підприємством позики або іншого фінансування безоплатно або за одну гривню);
надання комунальним унітарним підприємством застави, поручительства або іншого забезпечення виконання зобов’язань, розмір яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов’язання.
Статутом комунального унітарного підприємства може бути встановлено нижче граничне значення щодо вартості майна, робіт або послуг чи суми коштів, що є предметом господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість.
4. Особа, яка є заінтересованою у вчиненні господарського зобов’язання, повинна протягом трьох робочих днів з моменту виникнення у неї заінтересованості, але до вчинення господарського зобов’язання, подати на розгляд наглядової ради, а у випадках, передбачених частиною дев’ятою цієї статті, - органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство:
проект господарського зобов’язання із зазначенням вартості одиниці товару або послуг, якщо вона передбачена господарським зобов’язанням і загальної суми господарського зобов’язання, передбаченого частиною третьою цієї статті;
інформацію з посиланням на конкретні норми частини другої цієї статті із зазначенням ознаки заінтересованості особи у вчиненні господарського зобов’язання.
5. Наглядова рада комунального унітарного підприємства протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, приймає одне з таких рішень:
про надання згоди на вчинення відповідного господарського зобов’язання;
про відмову у вчиненні відповідного господарського зобов’язання;
про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство.
6. Наглядова рада або орган, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, з метою проведення оцінки господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам може залучити суб’єкта оціночної діяльності.
7. Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов’язання особа є членом наглядової ради комунального унітарного підприємства, вона не має права голосу під час прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення такого господарського зобов’язання.
Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов’язання особа є особою, зазначеною в абзаці третьому частини другої цієї статті, вирішення конфлікту інтересів відбувається в порядку, передбаченому законодавством про запобігання корупції.
8. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, приймається більшістю голосів членів наглядової ради, які не є заінтересованими у вчиненні такого господарського зобов’язання.
 
Враховано   6) доповнити главу 8 статтею 78-1 такого змісту:
"Стаття 78-1. Господарське зобов'язання комунального унітарного підприємства, щодо вчинення якого є заінтересованість
1. Господарське зобов'язання комунального унітарного підприємства, предмет якого підпадає під ознаки, визначені частиною третьою цієї статті, і яке укладається з особою, заінтересованою у його вчиненні, від імені або за рахунок або в інтересах такої особи, є господарським зобов'язанням, щодо вчинення якого є заінтересованість.
2. Особою, заінтересованою у вчиненні господарського зобов'язання, є:
посадова особа органів управління комунального унітарного підприємства;
посадова особа органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, якщо така особа є особою, відповідальною за прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення таким комунальним унітарним підприємством господарського договору;
член сім'ї посадової особи, зазначеної в абзацах другому і третьому цієї частини, - чоловік (дружина), особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, батьки (усиновителі), опікун (піклувальник), брат, сестра, діти та їхні чоловіки (дружини);
юридична особа, в якій будь-яка з осіб, зазначених в абзацах другому-четвертому цієї частини, є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) або членом органу управління;
за умови, якщо зазначена особа (особи - разом або окремо) відповідає принаймні одній із таких ознак:
є стороною такого господарського зобов'язання або є членом виконавчого органу юридичної особи, яка є стороною правочину;
отримує винагороду за вчинення такого господарського зобов'язання від комунального унітарного підприємства (посадових осіб органів управління комунального унітарного підприємства) або від особи, яка є стороною господарського зобов'язання;
внаслідок такого господарського зобов'язання набуває майно, будь-які майнові права, вигоди або блага;
бере участь у господарському зобов'язанні як представник або посередник (крім представництва комунального унітарного підприємства посадовими особами).
3. Дія цієї статті поширюється на господарські зобов'язання комунальних унітарних підприємств, предметом яких є:
відчуження або придбання за одним договором або декількома пов'язаними договорами товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання (крім випадків отримання комунальним унітарним підприємством у власність товарів або майна безоплатно або за одну гривню);
передача або отримання в оренду, інше платне користування товарів або майна, балансова вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання;
передача комунальним унітарним підприємством у безоплатне користування третім особам товарів або іншого майна, балансова вартість якого перевищує 20 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання;
виконання або замовлення робіт або надання послуг, ринкова вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання (крім випадків отримання комунальним унітарним підприємством результатів робіт або послуг безоплатно або за одну гривню);
надання або отримання позики, іншого фінансування на поворотній основі на суму, що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання (крім випадків отримання комунальним унітарним підприємством позики або іншого фінансування безоплатно або за одну гривню);
надання комунальним унітарним підприємством застави, поручительства або іншого забезпечення виконання зобов'язань, розмір яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому вчиняється відповідне господарське зобов'язання.
Статутом комунального унітарного підприємства може бути встановлено нижче граничне значення щодо вартості майна, робіт або послуг чи суми коштів, що є предметом господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість.
4. Особа, яка є заінтересованою у вчиненні господарського зобов'язання, повинна протягом трьох робочих днів з моменту виникнення у неї заінтересованості, але до вчинення господарського зобов'язання, подати на розгляд наглядової ради, а у випадках, передбачених частиною дев'ятою цієї статті, - органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство:
проект господарського зобов'язання із зазначенням вартості одиниці товару або послуг, якщо вона передбачена господарським зобов'язанням і загальної суми господарського зобов'язання, передбаченого частиною третьою цієї статті;
інформацію з посиланням на конкретні норми частини другої цієї статті із зазначенням ознаки заінтересованості особи у вчиненні господарського зобов'язання.
5. Наглядова рада комунального унітарного підприємства протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, приймає одне з таких рішень:
про надання згоди на вчинення відповідного господарського зобов'язання;
про відмову у вчиненні відповідного господарського зобов'язання;
про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство.
6. Наглядова рада або орган, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, з метою проведення оцінки господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам може залучити суб'єкта оціночної діяльності.
7. Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов'язання особа є членом наглядової ради комунального унітарного підприємства, вона не має права голосу під час прийняття рішення щодо надання згоди на вчинення такого господарського зобов'язання.
Якщо заінтересована у вчиненні господарського зобов'язання особа є особою, зазначеною в абзаці третьому частини другої цієї статті, вирішення конфлікту інтересів відбувається в порядку, передбаченому законодавством про запобігання корупції.
8. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, приймається більшістю голосів членів наглядової ради, які не є заінтересованими у вчиненні такого господарського зобов'язання.
9. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, виноситься на розгляд органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, якщо:
на підприємстві не утворена наглядова рада;
наглядова рада ухвалила рішення про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, із значенням мотивів такого рішення;
більшість членів наглядової ради є заінтересованими у вчиненні господарського зобов'язання;
балансова вартість майна або послуг чи сума коштів, що підлягають наданню, відчуженню, отриманню або передачі відповідно до господарського зобов'язання, передбаченого частиною третьою цієї статті, перевищує 10 відсотків вартості активів, за даними останньої річної фінансової звітності підприємства;
предметом договору є нерухоме або інше майно, якщо режим його оренди або відчуження регулюється спеціальним законодавством.
10. Якщо наглядова рада або орган, до сфери управління якого належить підприємство комунальної власності, не прийняли жодного рішення протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, господарське зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вважається схваленим.
У разі якщо з метою проведення оцінки господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам залучається суб'єкт оціночної діяльності, строк прийняття рішення наглядовою радою або органом, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, збільшується на період часу, необхідного для здійснення оцінки, але не більш як на 30 календарних днів, які обчислюються з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті.
11. Господарське зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вчинене з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє права та обов'язки його сторін лише у разі подальшого схвалення такого господарського зобов'язання у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення. У разі неотримання подальшого схвалення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, таке зобов'язання визнається судом недійсним за позовом комунального унітарного підприємства або органу, до сфери управління якого належить підприємство комунальної власності.
12. Подальше схвалення господарського зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, в порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє права та обов'язки комунального унітарного підприємства з дня вчинення такого господарського зобов'язання.
13. Відповідальність за шкоду, заподіяну комунальному унітарному підприємству господарським зобов'язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вчиненим з порушенням вимог цієї статті, несе особа, заінтересована у вчиненні комунальним унітарним підприємством такого господарського зобов'язання.
14. Керівник (виконавчий орган) комунального унітарного підприємства або особа, спеціально уповноважена керівником (виконавчим органом) або установчими документами комунального унітарного підприємства, у разі порушення ними вимог, передбачених цією статтею, підлягають адміністративній, дисциплінарній відповідальності за неналежне виконання своїх посадових обов'язків, а також мають відшкодувати шкоду, заподіяну їхніми діями комунальному унітарному підприємству.
 
33. 5) частину першу статті 89 доповнити абзацом такого змісту:
 
-46- 9. Рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, виноситься на розгляд органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, якщо:
на підприємстві не утворена наглядова рада;
наглядова рада ухвалила рішення про передачу питання на розгляд органу, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, із зазначенням мотивів такого рішення;
більшість членів наглядової ради є заінтересованими у вчиненні господарського зобов’язання;
балансова вартість майна або послуг чи сума коштів, що підлягають наданню, відчуженню, отриманню або передачі відповідно до господарського зобов’язання, передбаченого частиною третьою цієї статті, перевищує 10 відсотків вартості активів, за даними останньої річної фінансової звітності підприємства;
предметом договору є нерухоме або інше майно, якщо режим його оренди або відчуження регулюється спеціальним законодавством.
10. Якщо наглядова рада або орган, до сфери управління якого належить підприємство комунальної власності, не прийняли жодного рішення протягом 10 робочих днів з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті, господарське зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вважається схваленим.
У разі якщо з метою проведення оцінки господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, на відповідність його умов звичайним ринковим умовам залучається суб’єкт оціночної діяльності, строк прийняття рішення наглядовою радою або органом, до сфери управління якого належить комунальне унітарне підприємство, збільшується на період часу, необхідного для здійснення оцінки, але не більш як на 30 календарних днів, які обчислюються з дня отримання інформації, передбаченої частиною четвертою цієї статті.
11. Господарське зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вчинене з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє права та обов’язки його сторін лише у разі подальшого схвалення такого господарського зобов’язання у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення. У разі неотримання подальшого схвалення господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, таке зобов’язання визнається судом недійсним за позовом комунального унітарного підприємства або органу, до сфери управління якого належить підприємство комунальної власності.
12. Подальше схвалення господарського зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, в порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє права та обов’язки комунального унітарного підприємства з дня вчинення такого господарського зобов’язання.
13. Відповідальність за шкоду, заподіяну комунальному унітарному підприємству господарським зобов’язання, щодо вчинення якого є заінтересованість, вчиненим з порушенням вимог цієї статті, несе особа, заінтересована у вчиненні комунальним унітарним підприємством такого господарського зобов’язання.
14. Керівник (виконавчий орган) комунального унітарного підприємства або особа, спеціально уповноважена керівником (виконавчим органом) або установчими документами комунального унітарного підприємства, у разі порушення ними вимог, передбачених цією статтею, підлягають адміністративній, дисциплінарній відповідальності за неналежне виконання своїх посадових обов’язків, а також мають відшкодувати шкоду, заподіяну їхніми діями комунальному унітарному підприємству.
 
Немає висновку   7) частину першу статті 89 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
34. «Особливості управління господарським товариством, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, визначаються Законом України «Про управління об’єктами державної власності.»;
 
-47- Іванчук А.В.
Абзац 2 частини 1 статті 89 ГК викласти в такій редакції:
«Особливості управління господарським товариством, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, визначаються законодавством України;»
 
Враховано   "Особливості управління господарським товариством, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, визначаються законами України";
 
    -48- Гуляєв В.О.
Абзац 2 частини 1 статті 89 ГК викласти в такій редакції:
«Особливості управління господарським товариством, у статутному капіталі якого є державні інвестиції, визначаються Законом України «Про управління об’єктами державної власності».
 
Відхилено    
    -49- Левченко Ю.В.
Підпункт 5 пункту 1 розділу 1 Законопроекту викласти у наступній редакції:
«5) частину першу статті 89 доповнити абзацом такого змісту:
«Особливості управління господарським товариством, у статутному капіталі якого є державні інвестиції, визначаються Законом України «Про управління об’єктами державної власності.»;»
 
Відхилено    
35. 6) частину третю статті 90 доповнити абзацами такого змісту:
 
-50- Іванчук А.В.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«6) частину третю статті 90 доповнити абзацами такого змісту:
«Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, може підлягати обов’язковій перевірці незалежним аудитором. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення господарських товариств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються Кабінетом Міністрів України в залежності від балансової вартості активів таких господарських товариств.
Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, може підлягати обов’язковій перевірці незалежним аудитором у порядку, визначеному відповідною місцевою радою. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення господарських товариств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються відповідною місцевою радою.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, оприлюднюють інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в ньому, у строки та в порядку, визначені Кабінетом Міністрів України.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка територіальної громади в якому становить 100 відсотків, оприлюднюють інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління, який здійснює функції з управління його корпоративними правами, у строки та в порядку, визначені відповідною місцевою радою.
Доступ до веб-сторінок та веб-сайтів, вказаних у цій статті, є цілодобовим та безоплатним.
Обов’язковому оприлюдненню, відповідно до абзаців четвертого-п’ятого частини третьої цієї статті, підлягає така інформація:
цілі діяльності господарського товариства та стан їх досягнення;
квартальна та річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання цілей публічної політики та їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності (у тому числі консолідованої) господарського товариства за останні три роки (у разі, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради господарського товариства або суб’єкта управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави або територіальної громади в такому господарському товаристві);
статут господарського товариства у чинній редакції, а також у редакціях, які діяли у минулому;
структура власності господарського товариства;
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) голови та членів виконавчого органу господарського товариства;
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради господарського товариства, принципи їх відбору, їхнє членство у наглядових радах інших суб’єктів господарювання, а також зазначення того, кого із своїх членів наглядова рада вважає незалежними членами;
річні звіти наглядової ради та виконавчого органу господарського товариства;
структуру, принципи формування і розмір винагороди голови та членів виконавчого органу та членів наглядової ради господарського товариства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов’язків, а також у зв’язку із звільненням (термін «додаткове благо» тут використовується в значенні, визначеному у Податковому кодексі України);
рішення загальних зборів господарського товариства;
опис суттєвих передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності господарського товариства, та заходи щодо управління такими ризиками;
відомості про договори, учасником яких є господарське товариство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»;
інформація про операції та зобов’язання господарського товариства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями;, включаючи договірні зобов’язання господарського підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
договори, учасником яких є господарське товариство, які містять господарські зобов’язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, включаючи всі специфікації, зміни і доповнення до них.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави або територіальної громади в якому становить 100 відсотків, оприлюднює річну фінансову звітність (у тому числі консолідовану) разом з аудиторським висновком щодо неї (у разі, якщо аудит є обов’язковим відповідно до закону або проводиться за рішенням наглядової ради такого господарського товариства або суб’єкта управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в такому господарському товаристві) до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе голова виконавчого органу господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави або територіальної громади в якому становить 100 відсотків, відповідно до закону та умов укладеного з ним контракту.»
 
Враховано   8) частину третю статті 90 доповнити абзацами такого змісту:
"Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, може підлягати обов'язковій перевірці незалежним аудитором. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення господарських товариств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються Кабінетом Міністрів України залежно від балансової вартості активів господарських товариств.
Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, може підлягати обов'язковій перевірці незалежним аудитором у порядку, визначеному відповідною місцевою радою. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення господарських товариств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються відповідною місцевою радою.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, оприлюднюють інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в ньому, у строки та в порядку, визначені Кабінетом Міністрів України.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка територіальної громади в якому становить 100 відсотків, оприлюднюють інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління, який здійснює функції з управління його корпоративними правами, у строки та в порядку, визначених відповідною місцевою радою.
Доступ до веб-сторінок та веб-сайтів, зазначених у цій статті, є цілодобовим і безоплатним.
Обов'язковому оприлюдненню, відповідно до абзаців четвертого і п'ятого цієї частини, підлягає така інформація:
цілі діяльності господарського товариства та стан їх досягнення;
квартальна та річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерел їх фінансування;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності (у тому числі консолідованої) господарського товариства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради господарського товариства чи суб'єкта управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави або територіальної громади в такому господарському товаристві;
статут господарського товариства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
структура власності господарського товариства;
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) голови та членів виконавчого органу господарського товариства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних);
біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) господарського товариства (з урахування вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначення того, хто із членів наглядової ради є незалежними;
річні звіти наглядової ради та виконавчого органу господарського товариства;
структура, принципи формування і розмір винагороди голови та членів виконавчого органу та членів наглядової ради господарського товариства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;
рішення загальних зборів господарського товариства;
опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності господарського товариства, та заходи щодо управління такими ризиками;
відомості про договори, учасником яких є господарське товариство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";
інформація про операції та зобов'язання господарського товариства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання господарського підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства;
відомості про договори, учасником яких є господарське товариство, які містять господарські зобов'язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, та/або значні господарські зобов'язання, включаючи їх істотні умови відповідно до законів України, а також всі специфікації, зміни і доповнення до них.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави або територіальної громади в якому становить 100 відсотків, оприлюднює річну фінансову звітність (у тому числі консолідовану) разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит є обов'язковим відповідно до закону або проводиться за рішенням наглядової ради такого господарського товариства чи суб'єкта управління, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в такому господарському товаристві до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе голова виконавчого органу господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави або територіальної громади в якому становить 100 відсотків, відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту".
 
    -51- Бєлькова О.В.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«6) частину третю статті 90 доповнити абзацами такого змісту:
«Річна фінансова звітність, у тому числі консолідована фінансова звітність, товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, залученим в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, оприлюднює річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, оприлюднюють інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління, який щодо нього здійснює функції з управління корпоративними правами, у порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Обов’язковому оприлюдненню, відповідно до абзацу четвертого цієї статті, підлягає така інформація:
квартальна та річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства за останні три роки;
цілі діяльності підприємства та стан їх досягнення;
аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності (у тому числі консолідованої) господарського товариства за останні три роки;
біографічні довідки членів наглядової ради, голови та членів виконавчого органу господарського товариства із зазначенням інформації про членство у наглядових радах інших підприємств;
інформація про незалежних членів наглядової ради;
структура корпоративного управління та власності підприємства;
рішення загальних зборів господарського товариства;
звіти виконавчого органу господарського товариства;
відомості про договори, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».
Відповідальність за оприлюднення зазначеної в абзацах шостому – дванадцятому цієї частини інформації та її достовірність несе голова виконавчого органу господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, відповідно до умов укладеного з ним контракту.»
 
Враховано частково    
36. «Річна, у тому числі консолідована, звітність господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток)належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток)якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, підлягає обов’язковому аудиту в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-52- Шевченко О.Л.
у абзаці другому підпункту 6 пункту 1 розділу І законопроекту (зміни до частини третьої статті 90 Господарського кодексу України) слова «а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано      
37. Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток)належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, оприлюднює річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.
 
-53- Шевченко О.Л.
У абзаці третьому підпункту 6 пункту 1 розділу І законопроекту (зміни до частини третьої статті 90 Господарського кодексу України) слова «а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Відхилено      
38. Господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарське товариство, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, оприлюднюють інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці або офіційному веб-сайті суб’єкта управління, який щодо нього здійснює функції з управління корпоративними правами, а також подає її такому суб’єкту управління об’єктами державної власності у порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
 
-54- Шевченко О.Л.
У абзаці четвертому підпункту 6 пункту 1 розділу І законопроекту (зміни до частини третьої статті 90 Господарського кодексу України) слова «а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Відхилено      
    -55- Воропаєв Ю.М.
У абзаці четвертому частини 3 статті 90 після слів «на її власній веб-сторінці», додати слова «доступ до якої є цілодобовим та безоплатним».
 
Враховано редакційно    
39. Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
 
-56- Рябчин О.М.
Абзац 5 частини третьої статті 90 викласти наступним чином:
«Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:
квартальна, річна фінансова звітність господарського товариства за останні три роки, у тому числі консолідована;
річний аудиторський звіт за останні три роки;
біографічні довідки членів наглядової ради, голови та членів виконавчого органу господарського товариства, відомості щодо суміщення з іншими видами діяльності, відомості про належність до політичних партій чи фракцій, а також відомості про те чи є член правління незалежним;
розміри винагороди членів наглядової ради, голови та членів виконавчого органу господарського товариства;
річні звіти наглядової ради;
рішення загальних зборів господарського товариства;
річні звіти виконавчого органу господарського товариства;
відомості про договори, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».
 
Враховано частково      
40. квартальна, річна фінансова звітність господарського товариства за останні три роки, у тому числі консолідована;
річний аудиторський звіт за останні три роки;
 
      
41. біографічні довідки членів наглядової ради, голови та членів виконавчого органу господарського товариства;
 
-57- Воропаєв Ю.М.
У абзаці п’ятому частини 3 статті 90 пункт третій викласти у такій редакції:
«біографічні довідки голови та членів виконавчого органу господарського товариства;».
 
Відхилено      
42. річні звіти наглядової ради;
рішення загальних зборів господарського товариства;
звіти виконавчого органу господарського товариства;
відомості про договори, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».
Відповідальність за оприлюднення зазначеної в абзацах шостому - дванадцятому цієї частини інформації та її достовірність несе голова виконавчого органу господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, відповідно до закону та умов укладеного з ним контракту.».
 
      
43. Відсутня
 
-58- Іванчук А.В.
Доповнити статтю 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» пунктами 30-1 та 30-2 такого змісту:
«30-1) прийняття рішень про визначення критеріїв, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим у комунальних унітарних підприємствах та у господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді; про затвердження порядку утворення наглядової ради, порядку призначення членів наглядової ради комунального унітарного підприємства; про визначення кола питань, що належать до виключної компетенції наглядової ради комунального унітарного підприємства; про встановлення вимог до незалежних членів наглядової ради комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді;
30-2) визначення критеріїв відбору незалежного аудитора та критеріїв віднесення комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, до таких, фінансова звітність яких (у тому числі консолідована) підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, та затвердження порядку такої перевірки і порядку залучення незалежного аудитора».
 
Враховано   2. Частину першу статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) доповнити пунктами 30-1 і 30-2 такого змісту:
"30-1) прийняття рішень про визначення критеріїв, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов'язковим у комунальних унітарних підприємствах та у господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді; про затвердження порядку утворення наглядової ради, порядку призначення членів наглядової ради комунального унітарного підприємства; про визначення кола питань, що належать до виключної компетенції наглядової ради комунального унітарного підприємства; про встановлення вимог до незалежних членів наглядової ради комунальних нітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді;
30-2) визначення критеріїв відбору незалежного аудитора та критеріїв віднесення комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, до таких, фінансова звітність яких (у тому числі консолідована) підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, та затвердження порядку такої перевірки і порядку залучення незалежного аудитора".
 
44. 2. Частину четверту статті 21 Закону України «Про інформацію» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 48, ст. 650; 2010 р., № 37, ст. 496; 2011 р., № 32, ст. 313; 2015 р., № 26, ст. 219) доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
 
   5. Частину четверту статті 21 Закону України "Про інформацію" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 32, ст. 313; 2015 р., № 26, ст. 219) доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
 
45. «5-1) про діяльність суб’єкта господарювання державного сектору економіки та його органів управління, які не є державною таємницею.».
 
-59- Іванчук А.В.
Абзац другий пункту 2 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«5-1) щодо діяльності державних та комунальних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарському товариству, частка держави або територіальної громади в якому становить 100 відсотків, що підлягають обов’язковому оприлюдненню відповідно до закону».
 
Враховано   "5-1) щодо діяльності державних та комунальних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарському товариству, частка держави або територіальної громади в якому становить 100 відсотків, що підлягають обов'язковому оприлюдненню відповідно до закону".
 
    -60- Бєлькова О.В.
У абзаці другому пункту 2 Розділу І законопроекту після слів «які не є державною» доповнити словами «та/або комерційною».
 
Враховано частково    
46. 3. У частині четвертій статті 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 40, ст. 365; 2006 р., № 26, ст. 210; 2011 р., № 45, ст. 484; 2012 р., № 36, ст. 420; 2014 р., № 22, ст. 781, № 44, ст. 2040):
 
   3. У частині четвертій статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 40, ст. 365; 2011 р., № 45, ст. 484; 2014 р., № 22, ст. 781):
 
47. абзац другий виключити;
 
-61- Бєлькова О.В.
Абзац другий пункту 3 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   1) абзац другий виключити;
 
48. доповнити частину абзацами такого змісту:
 
   2) доповнити абзацами третім і четвертим такого змісту:
 
49. «Суб’єкт господарювання державного сектору економіки зобов’язаний оприлюднювати інформацію про свою діяльність (квартальну, річну фінансову звітність, у тому числі консолідовану, за останні три роки) шляхом розміщення її на власній веб-сторінці або офіційному веб-сайті відповідного суб’єкта управління об’єктами державної власності, а також подавати у порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України, відповідному суб’єкту управління об’єктами державної власності.
 
-62- Іванчук А.В.
Абзац четвертий пункту 3 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Державні і комунальні унітарні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі чи територіальній громаді, а також господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави чи територіальної громади в яких становить 100 відсотків, зобов’язані оприлюднювати інформацію про свою діяльність (квартальну, річну фінансову звітність, у тому числі консолідовану, за останні три роки) шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті відповідного суб’єкта управління об’єктами державної або комунальної власності. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим та безоплатним.»
 
Враховано   "Державні і комунальні унітарні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі чи територіальній громаді, а також господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави чи територіальної громади в яких становить 100 відсотків, зобов'язані оприлюднювати інформацію про свою діяльність (квартальну, річну фінансову звітність, у тому числі консолідовану, за останні три роки) шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті відповідного суб'єкта управління об'єктами державної або комунальної власності. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.
 
    -63- Бєлькова О.В.
Абзац четвертий пункту 3 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Державні унітарні підприємства та господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність за останні три роки разом з аудиторськими висновками шляхом розміщення їх на власній веб – сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті відповідного суб’єкта управління об’єктами державної власності.
 
Враховано частково    
50. Річна фінансова звітність та річна консолідована фінансова звітність суб’єкта господарювання державного сектору економіки публікується разом з аудиторським висновком до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.».
 
-64- Іванчук А.В.
Абзац п’ятий пункту 3 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) зазначених суб’єктів господарювання оприлюднюється до 30 квітня року, що настає за звітним періодом. Якщо річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) зазначених суб’єктів господарювання підлягає обов’язковому аудиту, аудиторський висновок публікується разом із звітністю.»
 
Враховано   Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) зазначених суб'єктів господарювання оприлюднюється до 30 квітня року, що настає за звітним періодом. Якщо річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) зазначених суб'єктів господарювання підлягає обов'язковому аудиту, аудиторський висновок публікується разом із звітністю".
 
    -65- Бєлькова О.В.
Абзац п’ятий пункту 3 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
Річна фінансова звітність та річна консолідована фінансова звітність зазначених суб’єктів господарювання разом з аудиторським висновком оприлюднюються до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.»
 
Враховано частково    
51. 4. У Законі України «Про управління об’єктами державної власності» (Відомості Верховної Ради України, 2006р., № 46, ст. 456; 2010 р., № 48, ст. 564; 2011 р., № 12, ст. 74, № 28, ст. 252, № 29, ст. 272, № 45, ст. 478; 2012 р., № 15, ст. 100, № 40, ст. 480; 2014 р., № 4, ст. 61, № 20-22, ст. 712, № 34, ст. 1166):
 
   4. У Законі України "Про управління об'єктами державної власності" (Відомості Верховної Ради України, 2006р., № 46, ст. 456 із наступними змінами):
 
52. 1) абзац третій частини першої статті 4 виключити;
 
-66- Бєлькова О.В.
Підпункт перший пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«1) абзац четвертий частини першої статті 4 виключити;».
 
Відхилено   1) абзац третій частини першої статті 4 виключити;
 
53. 2) у частині другій статті 5:
 
   2) у частині другій статті 5:
 
54. доповнити частину пунктами 16-1, 17-1 і 17-2 такого змісту:
 
-67- Пташник В.Ю.
В абзаці другому цифри «17-1 і 17-2» замінити цифрами «17-1 - 17-3».
 
Враховано   доповнити пунктами 16-1, 17-1-17-2 такого змісту:
 
    -68- Іванчук А.В.
Підпункт другий пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2) у частині другій статті 5:
доповнити частину пунктами 16-1,17-1 і 17-2 такого змісту:
16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим на державних унітарних підприємствах та, з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства», в господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі;
17-1) визначає критерії залучення незалежних аудиторів (аудиторських компаній) до перевірки фінансової звітності державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі;
17-2) встановлює вимоги до незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі».
 
Враховано частково    
    -69- Бєлькова О.В.
Підпункт другий пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2) у частині другій статті 5:
пункт 16 виключити;
доповнити частину пунктами 16-1,17-1 і 17-2 такого змісту:
16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим на державних унітарних підприємствах та, з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства», в господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, а також господарських товариствах, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належить господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків;
17-1) визначає критерії залучення незалежних аудиторів (аудиторських компаній) до перевірки фінансової звітності державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, а також господарських товариствах, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належить господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків;
17-2) встановлює вимоги до незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків;».
 
Враховано частково    
55. «16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим на державних унітарних підприємствах та з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства» в акціонерних товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належить державі, а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій яких належить господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків;»;
 
-70- Іванчук А.В.
Пункт 16-1 частини другої статті 5 Закону «Про управління об'єктами державної власності» викласти у такій редакції:
«16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим на державних унітарних підприємствах та, з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства», в господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі;»
 
Враховано   "16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов'язковим на державних унітарних підприємствах та, з урахуванням законів України, в господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі";
 
    -71- Денисенко А.П.
Пункт 16-1 частини другої статті 5 Закону «Про управління об'єктами державної власності» викласти у такій редакції:
«16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим на державних унітарних підприємствах та критерії, відповідно до яких надаються завдання на голосування за утворення наглядової ради в акціонерних товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належить державі, а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій яких належить господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків;».
 
Відхилено    
    -72- Пташник В.Ю.
7) У статті 2 підрозділу 4 розділу І абзац 3 викласти у наступній редакції:
« 16-1) визначає критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим на державних унітарних підприємствах та критерії, відповідно до яких надаються завдання на голосування за утворення наглядової ради в акціонерних товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належить державі, а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій яких належить господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків;»
 
Відхилено    
    -73- Шевченко О.Л.
У пункті 4 проекту (зміни до Закону України «Про управління об’єктами державної власності»):
у підпункті 2 (зміни до частини другої статті 5 Закону):
у абзаці третьому (доповнення пунктом 16-1) слова «а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій яких належить господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
56. 17-1) визначає критерії залучення аудиторських компаній до аудиту фінансової звітності суб’єктів господарювання державного сектору економіки;
 
-74- Іванчук А.В.
Абзац 4 пункту 2 частини 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«17-1) визначає критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, в залежності від балансової вартості активів таких державних унітарних підприємств чи господарських товариств;»
 
Враховано   "17-1) визначає критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, до таких, фінансова звітність (у тому числі консолідована) яких підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, залежно від балансової вартості активів таких державних унітарних підприємств чи господарських товариств;
 
    -75- Кіраль С.І.
Абзац 4 пункту 2 частини 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«17-1) визначає критерії залучення аудиторських компаній до аудиту фінансової звітності суб’єктів господарювання державного сектору економіки на основі принципів ІNТОSАІ, ІІА, ІFАС. Аудит державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків не можуть проводити компанії, що є державними органами або у статутному капіталі яких є частка державної власності. Дане положення не застосовується до аудиту фінансової звітності.».
 
Враховано частково    
57. 17-2) установлює обсяг обов’язкової для подання відповідним суб’єктам управління інформації про діяльність державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків.»;
 
-76- Іванчук А.В.
Абзац 5 пункту 2 частини 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«17-2) встановлює вимоги до незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.»
 
Враховано   17-2) затверджує вимоги до незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі";
 
    -77- Шевченко О.Л.
У абзаці п’ятому (доповнення пунктом 17-2) слова «а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
    -78- Пташник В.Ю.
Після абзацу п’ятого доповнити абзацом такого змісту:
17-3) встановлює чіткі цілі діяльності для суб’єктів господарювання державного сектору економіки»;
У зв’язку з цим абзаци шостий – одинадцятий вважати відповідно абзацами сьомим – дванадцятим.
 
Відхилено    
58. пункт 18 доповнити підпунктами «с»-»х» такого змісту:
 
-79- Бєлькова О.В.
Абзаци шостий - одинадцятий підпункту другого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«пункт 18 доповнити підпунктами «с» -»ч» такого змісту:
с) утворення та ліквідації наглядової ради державного унітарного підприємства та комітетів цієї наглядової ради;
т) проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та їх призначення та проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду незалежного члена наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, що пропонуються суб’єктом управління об’єктами державної власності до обрання на посаду незалежних членів наглядової ради;
у) оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків;
ф) надання і погодження обсягу повноважень та/або завдань на голосування представникам держави на загальних зборах та засіданнях наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, та засіданнях наглядової ради державного унітарного підприємства;
х) визначення та затвердження кандидатур представників держави, які беруть участь у загальних зборах та обираються до наглядових рад господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, та призначаються до наглядових рад державних унітарних підприємств;
ч) визначення умов страхування відповідальності, оплати послуг та компенсації витрат членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків.»
 
Враховано частково   пункт 18 доповнити підпунктами "с" - "ч" такого змісту:
"с) утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради державного унітарного підприємства та її комітетів;
т) проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та їх призначення та проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду незалежного члена наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, що пропонуються суб'єктом управління об'єктами державної власності до обрання на посаду незалежних членів наглядової ради;
у) оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків;
ф) визначення та затвердження кандидатур представників держави, які призначаються до наглядових рад державних унітарних підприємств, і тих, які беруть участь у загальних зборах та обираються до наглядових рад господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
х) визначення порядку та правил страхування відповідальності, оплати послуг та компенсації витрат членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
ц) встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
ч) формування та ведення реєстру укладених контрактів з керівниками суб'єктів господарської діяльності державного сектору економіки;
 
    -80- Пташник В.Ю.
В абзаці сьомому літери «с»-»х» замінити літерами «с» - «ц».
 
Враховано редакційно    
    -81- Пташник В.Ю.
Доповнити абзацом такого змісту:
«ц) встановлення чітких цілей діяльності для суб’єктів господарювання державного сектору економіки».»
 
Враховано редакційно    
59. «с) утворення наглядової ради державного унітарного підприємства;
 
-82- Іванчук А.В.
Викласти абзаци сьомий-одинадцятий підпункту 2 пункту 4 розділу Ізаконопроекту в такій редакцій:
«с) утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради державного унітарного підприємства та її комітетів;
т) проведення відбору кандидатів на посаду члена наглядової ради, включаючи конкурсний відбір кандидатів на посаду незалежного члена наглядової ради, державного унітарного підприємства та їх призначення та проведення відбору кандидатів на посаду члена наглядової ради, включаючи конкурсний відбір кандидатів на посаду незалежного члена наглядової ради, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, що пропонуються суб’єктом управління об’єктами державної власності, що здійснює управління корпоративними правами держави в такому господарському товаристві, до обрання на посаду членів наглядової ради господарського товариства, включаючи незалежних членів наглядової ради;
у) оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків;
ф) визначення та затвердження кандидатур представників держави, які призначаються до наглядових рад державних унітарних підприємств, і тих, які беруть участь у загальних зборах та обираються до наглядових рад господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
х) визначення порядку та правил страхування відповідальності, оплати послуг та компенсації витрат членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
ц) встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
ч) формування та ведення реєстру укладених контрактів з керівниками суб’єктів господарської діяльності державного сектору економіки;»
 
Враховано      
60. т) призначення незалежних членів наглядової ради державного підприємства та акціонерного товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерного товариства, 50 і більше відсотків акцій якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків;
 
-83- Денисенко А.П.
Підпункт «т» пункту18 частини другої статті 5 Закону «Про управління об'єктами державної власності» викласти у такій редакції:
«т) призначення незалежних членів наглядової ради державного підприємства;».
 
Враховано редакційно      
    -84- Шевченко О.Л.
У абзаці восьмому (доповнення пункту 18 підпунктом «т») слова «а також акціонерного товариства, 50 і більше відсотків акцій якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
61. у) оприлюднення інформації про діяльність державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, та подання зазначеної інформації відповідному суб’єкту управління;
 
-85- Шевченко О.Л.
У абзаці дев’ятому (доповнення пункту 18 підпунктом «у») слова «а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Відхилено      
62. ф) надання і погодження завдань на голосування представникам держави на загальних зборах та засіданнях наглядової ради господарського товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, та засіданнях наглядової ради державного унітарного підприємства;
х) призначення представника держави, який бере учать у загальних зборах та наглядових радах господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, та в наглядових радах державних унітарних підприємств.»;
 
      
63. 3) статтю 5-1 виключити;
4) у частині першій статті 5-2:
пункт 5 доповнити абзацом такого змісту:
«укладені контракти з керівниками суб’єктів господарювання державного сектору економіки;»;
доповнити частину пунктом 7-1 такого змісту:
«7-1)- створює та веде реєстр укладених контрактів з керівниками суб’єктів господарювання державного сектору економіки в установленому ним порядку;»;
5) у частині першій статті 6:
пункт 4 викласти в такій редакції:
 
   3) статтю 5-1 виключити;
4) у частині першій статті 5-2:
пункт 5 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"укладені контракти з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки";
доповнити пунктом 7-1 такого змісту:
"7-1)- формує та веде реєстр укладених контрактів з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України";
5) у частині першій статті 6:
пункт 4 викласти в такій редакції:
 
64. «4) призначають на посаду та звільняють з посади керівників державних унітарних підприємств, у яких не утворено наглядову раду, установ, організацій та господарських структур, укладають і розривають з ними контракти, здійснюють контроль за дотриманням їх вимог;»;
 
-86- Іванчук А.В.
Абзац третій підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4) призначають на посаду та звільняють з посади керівників державних унітарних підприємств, у яких не утворено наглядову раду, установ, організацій та господарських структур, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, та у яких не утворено наглядову раду, укладають і розривають з ними контракти, здійснюють контроль за дотриманням їх вимог;».
 
Враховано   "4) призначають на посаду та звільняють з посади керівників державних унітарних підприємств, у яких не утворено наглядову раду, установ, організацій та осподарських структур, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, та в яких не утворено наглядову раду, укладають і розривають з ними контракти, здійснюють контроль за дотриманням їх вимог";
 
65. доповнити частину пунктами 4-1-4-3 такого змісту:
 
-87- Іванчук А.В.
Абзац четвертий – сьомий підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«доповнити частину пунктами 4-1—4-2 такого змісту:
4-1) забезпечують призначення (обрання) незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
4-2) приймають рішення про надання згоди на вчинення державним унітарним підприємством, господарського зобов’язання, щодо якого є заінтересованість, та значного господарського зобов’язання або про відмову від надання такої згоди у випадках, визначених законодавством України, та несуть визначену законом відповідальність за такі рішення.».
 
Враховано   доповнити пунктами 4-1-4-2 такого змісту:
"4-1) забезпечують призначення (обрання) незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;
4-2) приймають рішення у випадках, визначених законами України, про надання згоди на вчинення державним унітарним підприємством господарського зобов'язання, щодо якого є заінтересованість, та значного господарського зобов'язання або про відмову в наданні такої згоди та несуть встановлену законами України відповідальність за прийняття таких рішень";
 
    -88- Бєлькова О.В.
Абзац четвертий – сьомий підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«доповнити частину пунктами 4-1—4-2 такого змісту:
4-1) забезпечують обрання (призначення) незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків;
4-2) приймають рішення про надання згоди на вчинення державним унітарним підприємством правочину, щодо якого є заінтересованість, або про відмову від надання такої згоди».
 
Враховано частково    
66. «4-1) забезпечують обрання (призначення) незалежних членів наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки;
4-2) визначають інформацію, обов’язкову для оприлюднення суб’єктами господарювання державного сектору економіки, що належать до сфери їх управління, відповідно до статті 73 Господарського кодексу України;
 
      
67. 4-3) приймають рішення щодо вчинення державним унітарним підприємством правочину, щодо якого є заінтересованість, або про відмову від його вчинення;»;
 
-89- Пташник В.Ю.
У статті 5 підрозділу 4 розділу І абзац 7 викласти у наступній редакції:
«4-3) приймають рішення про надання згоди на вчинення державним унітарним підприємством правочину, щодо якого є заінтересованість, або про відмову від його вчинення;»
 
Враховано редакційно      
    -90- Воропаєв Ю.М.
Пункт 4? частини першої статті 6 викласти у такій редакції:
«4-3) приймають рішення та несуть відповідальність щодо вчинення державним унітарним підприємством правочину щодо якого є заінтересованість, або про відмову від його вчинення;».
 
Враховано редакційно    
    -91- Денисенко А.П.
У пункті 4-3 частини першої статті 6 Закону «Про управління об'єктами державної власності» слово «щодо» замінити словами «про надання згоди на».
 
Враховано    
68. у пункті 5 слова «розробляють та» виключити;
 
-92- Іванчук А.В.
«пункт 5 викласти в такій редакції:
5) затверджують стратегічні плани розвитку державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких вони здійснюють, та здійснюють контроль за їх виконанням;».
 
Враховано   пункти 5 і 8 викласти в такій редакції:
"5) затверджують стратегічні плани розвитку державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків кцій (часток) належать державі, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких вони здійснюють, та здійснюють контроль за їх виконанням";
 
    -93- Бєлькова О.В.
«пункт 5 викласти в такій редакції:
5) затверджують стратегічні плани розвитку державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в яких становить 100 відсотків, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких вони здійснюють, та здійснюють контроль за їх виконанням;»
 
Враховано частково    
    -94- Рябчин О.М.
Доповнити частину першу статті 6 пунктом 5-1 такого змісту:
«формують зведений звіт про діяльність підпорядкованих підприємств по секторам економіки до 30 червня кожного року».
 
Відхилено    
69. пункт 8 викласти в такій редакції:
 
      
70. «8) забезпечують проведення щорічних аудиторських перевірок суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що належать до сфери їх управління. У разі зміни керівника суб’єкта господарювання державного сектору економіки забезпечують проведення ревізії фінансово-господарської діяльності такого суб’єкта у порядку, передбаченому законом;»;
 
-95- Іванчук А.В.
Абзаци дев’ятий-десятий підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«пункт 8 викласти в такій редакції:
8) забезпечують проведення щорічних незалежних аудиторських перевірок фінансової звітності держаних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі. У разі зміни керівника суб’єкта господарювання забезпечують проведення позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності такого суб’єкта у порядку, передбаченому законом;».
 
Враховано   "8) забезпечують проведення щорічних незалежних аудиторських перевірок фінансової звітності державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі. У разі зміни керівника суб'єкта господарювання забезпечують проведення позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності такого суб'єкта у порядку, передбаченому законом";
 
    -96- Бєлькова О.В.
Абзаци дев’ятий-десятий підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«пункт 8 викласти в такій редакції:
8) забезпечують проведення щорічних аудиторських перевірок фінансової звітності держаних унітарних підприємств, господарських товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків. У разі зміни керівника суб’єкта господарювання забезпечують проведення позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності такого суб’єкта у порядку, передбаченому законом;».
 
Враховано редакційно    
71. доповнити частину пунктом 8-1 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 8-1 такого змісту:
 
72. «8-1) погоджують державним унітарним підприємствам, що належать до сфери їх управління, у яких не утворено наглядової ради, укладення договорів щодо проведення аудиту річної фінансової звітності; «;
 
-97- Іванчук А.В.
Абзаци одинадцятий-дванадцятий підпункту 5 пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«доповнити частину пунктом 8-1 такого змісту:
«пункт 8-1 викласти в такій редакції:
погоджують державним унітарним підприємствам, що належать до сфери їх управління, та у яких не утворено наглядової ради, укладення договорів щодо проведення незалежних аудиторських перевірок річної фінансової звітності;».
 
Враховано   "8-1) погоджують державним унітарним підприємствам, що належать до сфери їх управління та у яких не утворено наглядову раду, укладення договорів щодо проведення незалежних аудиторських перевірок річної фінансової звітності";
 
73. пункт 14-1 викласти в такій редакції:
 
   пункт 14-1 викласти в такій редакції:
 
74. «14-1) визначають осіб, які представляють державу на загальних зборах та в наглядових радах господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави яких вони здійснюють та наглядових радах державних унітарних підприємств (далі - представник держави), та забезпечують їх обрання (призначення), укладають договори доручення з представниками держави, що беруть участь у загальних зборах, надають завдання на голосування з питань порядку денного загальних зборів;»;
 
-98- Іванчук А.В.
Абзаци тринадцятий-чотирнадцятий підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«пункт 14-1 викласти в такій редакції:
14-1) визначають осіб, які представляють інтереси держави на загальних зборах та в наглядових рад господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави яких вони здійснюють, та в наглядових радах державних унітарних підприємств (далі – представники держави), забезпечують їх обрання (призначення), видають представникам держави довіреності на представництво інтересів держави у загальних зборах таких господарських товариств, а за необхідності також укладають з ними договори доручення;
визначають кандидатури незалежних членів наглядових рад в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України,, що пропонуються до обрання до складу наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави в яких вони здійснюють;».
 
Враховано   "14-1) визначають кандидатури осіб, які представляють інтереси держави на загальних зборах та в наглядових радах господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави в яких вони здійснюють, та в наглядових радах державних унітарних підприємств (далі - представники держави), забезпечують їх обрання (призначення), видають представникам держави довіреності на представництво інтересів держави у загальних зборах таких осподарських товариств, а за необхідності також укладають з ними договори доручення;"
доповнити пунктом 14-2 такого змісту:
"14-2) визначають кандидатури незалежних членів наглядових рад у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, що пропонуються до призначення (обрання) до складу наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, функції з управління корпоративними правами держави в яких вони здійснюють";
 
    -99- Бєлькова О.В.
Абзаци тринадцятий-чотирнадцятий підпункту п’ятого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«пункт 14-1 викласти в такій редакції:
14-1) визначають осіб, які представляють державу на загальних зборах та в наглядових радах господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави яких вони здійснюють, та наглядових радах державних унітарних підприємств (далі - представники держави), та забезпечують їх обрання (призначення), укладають договори доручення з представниками держави, що беруть участь у загальних зборах, надають завдання на голосування з питань порядку денного загальних зборів, затверджують обсяг повноважень представників держави у наглядових радах державних унітарних підприємств та господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави яких здійснюють ці уповноважені органи управління, визначають кандидатури незалежних членів наглядової ради, що пропонуються до обрання до складу наглядових рад господарських товариств, корпоративні права держави яких перебувають у його управлінні;».
 
Враховано частково    
    -100- Денисенко А.П.
У пункті 14-1 частини першої статті 6 Закону «Про управління об'єктами державної власності» слова «укладають договори доручення з представниками» замінити словами «видають довіреності представникам», після слів «участь у загальних зборах,» доповнити словами «за необхідності укладають з ними договори доручення,».
 
Враховано    
    -101- Пташник В.Ю.
У статті 5 підрозділу 4 розділу І абзац 14 викласти у наступній редакції:
«14-1) визначають осіб, які представляють державу на загальних зборах та в наглядових радах господарських товариств, функції з управління корпоративними правами держави яких вони здійснюють та наглядових радах державних унітарних підприємств (далі — представник держави), та забезпечують їх обрання (призначення), видають довіреності представникам держави, що беруть участь у загальних зборах, за необхідності укладають з ними договори доручення, надають завдання на голосування з питань порядку денного загальних зборів;»
 
Враховано редакційно    
75. пункт 23-1 доповнити абзацом такого змісту:
«укладені контракти з керівниками суб’єктів господарювання державного сектору економіки;»;
6) у статті 7:
пункт 1 частини першої доповнити підпунктом «к» такого змісту:
«к) подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об’єктами державної власності, за затвердженою ним формою інформацію про:
фінансово-господарську діяльність кожного державного підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління, а також господарського товариства, щодо якого ним виконуються функції з управління корпоративними правами;
укладені контракти з керівниками суб’єктів господарювання державного сектору економіки;»;
 
-102- Іванчук А.В.
Підпункт шостий пункту 4 Розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
підпункт «и» пункту 3 доповнити словами: «визначає кандидатури незалежних членів наглядової ради, що пропонуються до обрання до складу наглядових рад господарських товариств, корпоративні права держави яких перебувають у його управлінні»;
 
Враховано   пункт 23-1 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"укладені контракти з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки";
6) у частині першій статті 7:
пункт 1 доповнити підпунктом "к" такого змісту:
"к) подає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, за затвердженою ним формою інформацію про:
фінансово-господарську діяльність кожного державного підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління, а також господарського товариства, щодо якого він виконує функції з управління корпоративними правами;
укладені контракти з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки";
підпункт "и" пункту 3 доповнити словами: "визначає кандидатури незалежних членів наглядової ради, що пропонуються до обрання до складу наглядових рад господарських товариств, корпоративні права держави яких перебувають у його управлінні";
 
    -103- Бєлькова О.В.
Підпункт шостий пункту 4 Розділу І законопроекту доповнити абзацом такого змісту:
«у підпункті «и» пункту 3 частини першої після слів «перебувають у його управлінні» доповнити словами:
«затверджує обсяг їх повноважень, визначає кандидатури незалежних членів наглядової ради, що пропонуються до обрання до складу наглядових рад господарських товариств, корпоративні права держави яких перебувають у його управлінні;».
 
Враховано частково    
76. 7) частину першу статті 9 доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
   7) частину першу статті 9 доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
77. «1-1) подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об’єктами державної власності, інформацію про укладені контракти з керівниками суб’єктів господарювання державного сектору економіки.»;
 
   "1-1) подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, інформацію про укладені контракти з керівниками суб'єктів господарювання державного сектору економіки";
 
78. 8) у статті 11:
 
   8) у статті 11:
 
79. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частини третю, четверту і тринадцяту викласти в такій редакції:
 
80. «3. Управління суб’єктами господарювання державного сектору економіки здійснюється суб’єктами управління об’єктами державної власності шляхом призначення представників держави, які беруть участь у загальних зборах, та в наглядову раду таких суб’єктів господарювання.
 
-104- Іванчук А.В.
Абзац третій підпункту восьмого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3. Суб’єкти управління об’єктами державної власності здійснюють управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, функції з управління якими вони здійснюють, та державними унітарними підприємствами шляхом призначення представників держави для участі у загальних зборах господарських товариств та шляхом призначення (обрання) представників держави і незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, єдиним акціонером (учасником) яких є держава. У разі, якщо держава не є єдиним акціонером (учасником) господарського товариства, відповідний суб’єкт управління об’єктами державної власності забезпечує надання кандидатур членів наглядової ради загальним зборам акціонерів (учасників).
 
Враховано   "3. Суб'єкти управління об'єктами державної власності здійснюють управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, функції з управління якими вони здійснюють, та державними унітарними підприємствами шляхом призначення представників держави для участі у загальних зборах господарських товариств та шляхом призначення (обрання) представників держави і незалежних членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, єдиним акціонером (учасником) яких є держава. У разі, якщо держава не є єдиним акціонером (учасником) господарського товариства, відповідний суб'єкт управління об'єктами державної власності забезпечує надання кандидатур членів наглядової ради загальним зборам акціонерів (учасників).
 
    -105- Бєлькова О.В.
Абзац третій підпункту восьмого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3. Управління державними унітарними підприємствами та корпоративними правами держави, здійснюється суб’єктами управління об’єктами державної власності шляхом призначення представників держави, які беруть участь у загальних зборах господарських товариств, в яких є корпоративні права держави, та призначення (обрання) представників держави або незалежних членів наглядових рад в наглядових радах державних унітарних підприємств та господарських товариств, в яких є корпоративні права держави.
 
Враховано редакційно    
81. Представнику держави в наглядових радах суб’єктів господарювання державного сектору економіки, крім незалежного члена наглядової ради, у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, надаються завдання на голосування. У разі надання суб’єктом управління об’єктами державної власності завдання на голосування члени наглядової ради, що представляють інтереси держави, крім незалежних членів, голосують на засіданнях наглядової ради відповідно до наданих завдань на голосування.
 
-106- Іванчук А.В.
Абзац четвертий підпункту восьмого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
Представник держави на загальних зборах та засіданнях наглядових рад (член наглядової ради) самостійно приймає рішення з питань порядку денного.
 
Враховано   Представник держави на загальних зборах та засіданнях наглядових рад (член наглядової ради) самостійно приймає рішення з питань порядку денного, за винятком випадків, передбачених цим законом.
 
    -107- Бєлькова О.В.
Абзац четвертий підпункту восьмого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
Представник держави в наглядових радах, крім незалежного члена наглядової ради, самостійно приймає рішення на засіданнях наглядової ради в межах обсягу повноважень, наданого йому уповноваженим суб’єктом управління об’єктами державної власності у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано частково    
82. Із представником держави, що бере участь у загальних зборах, укладається договір доручення. Представник держави бере участь у загальних зборах господарського товариства та голосує з кожного питання порядку денного виключно відповідно до завдання щодо голосування, передбаченого у дорученні на представництво, що видається суб’єктом управління об’єктами державної власності, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в господарському товаристві.»;
 
-108- Іванчук А.В.
Абзац п’ятий підпункту восьмого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Прийняття рішення про вчинення значних правочинів, предметом яких є майно, роботи або послуги, ринкова вартість яких становить 25 і більше відсотків вартості активів господарського товариства, акціонером (учасником) якого є держава, за даними останньої річної фінансової звітності цього господарського товариства, здійснюється представником держави на загальних зборах виключно на підставі спеціальної довіреності з цього питання, виданої суб’єктом управління об’єктами державної власності.»
 
Враховано   Голосування на загальних зборах з питань про вчинення значних господарських зобов'язань, предметом яких є майно, роботи або послуги, ринкова вартість яких становить 25 і більше відсотків вартості активів господарського товариства, акціонером (учасником) якого є держава, за даними останньої річної фінансової звітності цього господарського товариства, здійснюється представником держави на загальних зборах виключно на підставі довіреності із завданням на голосування з цього питання, виданої суб'єктом управління об'єктами державної власності.
 
    -109- Бєлькова О.В.
Абзац п’ятий підпункту восьмого пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
Рішення з питань, що виходять за межі наданого обсягу повноважень, або у разі відсутності в представника наданого йому обсягу повноважень, приймаються таким представником держави відповідно до наданого йому суб’єктом управління об’єктами державної власності завдання на голосування. Рішення про вчинення значних правочинів, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить 25 і більше відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності підприємства, приймається представником держави виключно відповідно до наданого суб’єктом управління об’єктами державної власності завдання на голосування.
 
Враховано частково    
    -110- Денисенко А.П.
В абзаці третьому частини третьої статті 11 Закону «Про управління об'єктами державної власності»:
перше речення викласти у такій редакції: «Представнику держави, що бере участь у загальних зборах, видається довіреність.»,
у другому реченні слова «передбаченого у дорученні на представництво,» виключити,
доповнити абзац реченням такого змісту: «Якщо з представником держави укладається договір доручення, завдання на голосування може бути передбачене у такому договорі.».
 
Враховано частково    
    -111- Пташник В.Ю.
У статті 8 підрозділу 4 розділу І абзац 5 викласти у наступній редакції:
«Представнику держави, що бере участь у загальних зборах, видається довіреність. Представник держави бере участь у загальних зборах господарського товариства та голосує з кожного питання порядку денного виключно відповідно до завдання щодо голосування, що видається суб’єктом управління об’єктами державної власності, який здійснює функції з управління корпоративними правами держави в господарському товаристві. Якщо з представником держави укладається договір доручення, завдання на голосування повинно бути передбачене у такому договорі.»
 
Враховано частково    
83. Відсутня
 
-112- Іванчук А.В.
частину четверту викласти в такій редакції:
4. Функції з управління корпоративними правами держави виконуються відповідно до цього Закону безпосередньо, без скликання загальних зборів акціонерів (учасників), суб’єктами управління об’єктами державної власності в разі, якщо держава є єдиним акціонером (учасником) господарської організації.
 
Враховано   4. У разі якщо держава є єдиним акціонером (учасником) господарської організації, функції з управління корпоративними правами держави виконуються відповідно до цього Закону безпосередньо, без скликання загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства";
 
84. Відсутня
 
-113- Іванчук А.В.
Підпункт дев’ятий пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
Частину тринадцяту викласти у наступній редакції:
«Головою наглядової ради господарської організації, у статутному капіталі якої корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, обирається незалежний член наглядової ради.»
 
Враховано   "13. Головою наглядової ради господарської організації, у статутному капіталі якої корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, обирається будь-який член наглядової ради";
 
85. частину чотирнадцяту виключити;
у частині шістнадцятій:
в абзаці першому слово «повноважний» виключити;
абзац другий виключити;
у частині вісімнадцятій слова «центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері управління об’єктами державної власності» замінити словами «суб’єктом управління об’єктами державної власності,»;
 
   частину чотирнадцяту виключити;
у частині шістнадцятій:
в абзаці першому слово "повноважним" виключити;
абзац другий виключити;
у частині вісімнадцятій слова "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері управління об'єктами державної власності" замінити словами "суб'єктом управління об'єктами державної власності";
 
86. 9) доповнити Закон статтями 11-2 -11-4 такого змісту:
 
-114- Бєлькова О.В.
Підпункт дев’ятий пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«9) доповнити Закон статтями 11-2 —11-4 такого змісту:
«Стаття 11-2. Особливості управління державними унітарними підприємствами та господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків.
1. У державних унітарних підприємствах, а також господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, наглядова рада утворюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства». Утворення наглядової ради є обов’язковим у підприємствах, товариствах, в яких вартість активів, що передаються при створенні, або за даними останньої річної фінансової звітності перевищила 600 млн. грн.
2. До складу наглядових рад державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 відсотків, включаються незалежні члени наглядової ради, кількість яких повинна становити не менше двох третин з числа членів наглядової ради, що призначаються відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
3. Протягом перебування на посаді керівникам і членам органів управління державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, забороняється засновувати або брати участь у підприємствах, інших господарських організаціях (бути власниками або співвласниками), які конкурують з такими підприємствами та акціонерними товариствами.
4. Керівникам державних унітарних підприємств та членам колегіального виконавчого органу (особі, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, заборонено поєднувати роботу на державному підприємстві або в господарському товаристві з будь-якою підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю, крім отримання авторської винагороди, наукової та викладацької діяльності та/або випадків схвалення такої діяльності наглядовою радою, а у разі відсутності наглядової ради – відповідним суб'єктом управління об'єктами державної власності (для державного унітарного підприємства) чи загальними зборами товариства (для господарського товариства).
5. Керівники та члени органів управління державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, несуть відповідальність за свої рішення щодо таких суб’єктів господарювання згідно із законом та умовами укладених з ними контрактів.
Стаття 11-3. Незалежні члени наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків.
1. Незалежний член наглядової ради – фізична особа, яка не має ділових або родинних зв’язків з посадовими особами державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків.
2. Незалежним членом наглядової ради державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, не може бути особа, яка:
є або протягом останніх п’яти років була керівником такого державного підприємства або головою (членом) виконавчого органу, або ревізійної комісії такого господарського товариства, або посадовою особою його дочірнього підприємства, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу;
є або протягом останніх трьох років була працівником такого державного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства, філії, представництв та/або інших відокремлених підрозділів;
є афілійованою особою такого господарського товариства;
отримує або отримувала від такого державного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства будь-які доходи, за винятком доходів у вигляді винагороди за виконання функцій члена наглядової ради;
є власником корпоративних прав такого господарського товариства (самостійно або разом з афілійованими особами) або представляє інтереси такого власника;
є державним службовцем чи представником держави;
є аудитором такого державного підприємства або господарського товариства, або була ним протягом певного періоду за останні три роки, що передували її обранню до наглядової ради;
бере участь в аудиті такого державного підприємства або господарського товариства, або їх дочірніх підприємств як аудитор, що працює у складі аудиторської організації, або брала участь у такому аудиті протягом певного періоду за останні три роки, що передували її обранню до наглядової ради;
має або мала протягом останнього року ділові зв’язки з таким державним унітарним підприємством або господарським товариством, або його дочірнім підприємством безпосередньо або як акціонер, учасник, керівник або член виконавчого органу товариства, яке має або мало такі зв’язки;
працювала на посаді незалежного члена у складі наглядової ради такого державного підприємства або господарського товариства, протягом трьох строків;
є близькою особою з особами, зазначеними у частині другій цієї статті.
 
Враховано частково   9) доповнити статтями 11-2 -11-4 такого змісту:
 
    -115- 3. Вимоги до незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, затверджує Кабінет Міністрів України.
Незалежний член наглядової ради обирається за результатами конкурсного відбору, проведення якого забезпечує.
уповноважений орган управління об’єктами державної власності - для призначення (обрання) наглядової ради на підприємстві, товаристві, вартість активів якого при створенні або за даними останньої річної фінансової звітності перевищує 600 млн. грн.;
Кабінет Міністрів України - для призначення (обрання) наглядової ради на підприємстві, товаристві, вартість активів якого при створенні або за даними останньої річної фінансової звітності перевищує 600 млн. грн.
4. З незалежним членом наглядової ради укладається цивільно-правовий договір. Незалежний член наглядової ради виконує свої повноваження з дотриманням умов укладеного з ним договору та статуту державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків.
5. Незалежний член наглядової ради має рівні права і обов’язки з іншими її членами. Під час здійснення повноважень члена наглядової ради, в тому числі під час голосування на її засіданнях, незалежний член наглядової ради керується законодавством та професійним досвідом щодо доцільності прийняття відповідних рішень. У своїй діяльності член наглядової ради керується інтересами відповідного державного унітарного підприємства або господарського товариства і забезпечує реалізацію повноважень у способи, що визначені законом та статутом державного унітарного підприємства або господарського товариства. Незалежні члени наглядових рад голосують на власний розсуд з усіх питань, включених до порядку денного засідання наглядової ради.
Стаття 11-4. Компетенція наглядової ради державного унітарного підприємства.
1. До виключної компетенції наглядової ради державного унітарного підприємства, належить:
погодження проекту стратегії, річного фінансового плану державного унітарного підприємства та звіту про його виконання, а також проектів інших рішень, пов’язаних з господарською діяльністю підприємства;
затвердження в межах своєї компетенції положень, якими регулюються питання, пов'язані з діяльністю державного унітарного підприємства;
прийняття рішення про розміщення державним унітарним підприємством цінних паперів, крім акцій;
прийняття рішення про викуп розміщених державним унітарним підприємством цінних паперів, крім акцій;
затвердження ринкової вартості майна у разі прийняття рішення про вчинення значного правочину в межах своїх повноважень та у разі, коли майно вноситься як плата за цінні папери, випущені підприємством;
прийняття рішення про тимчасове відсторонення керівника від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово виконуватиме повноваження керівника;
обрання на посаду та припинення повноважень керівника, укладення і розірвання з ним контракту, здійснення контролю за дотриманням умов контракту;
обрання незалежного аудитора державного унітарного підприємства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, установлення розміру оплати його послуг за умови погодження уповноваженим органом управління;
прийняття рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить більше 10 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності державного унітарного підприємства, крім правочинів, рішення про вчинення яких приймається відповідним суб’єктом управління об’єктами державної власності. Статутом державного унітарного підприємства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення правочину до значного правочину;
прийняття рішення про обрання оцінювача майна державного унітарного підприємства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, установлення розміру оплати його послуг;
визначення форм контролю за фінансово-господарською діяльністю державного унітарного підприємства;
здійснення контролю за запобіганням, виявленням та врегулюванням конфлікту інтересів керівника та членів наглядової ради, в тому числі за використанням майна державного унітарного підприємства в особистих інтересах, та укладенням угод з пов’язаними особами, а також інформування суб’єкта управління державного унітарного підприємства про виявлені порушення;
визначення форм контролю за ефективністю управління державним унітарним підприємством та ефективністю управління ризиками діяльності підприємства;
здійснення контролю за ефективністю управління державним унітарним підприємством та ініціювання у разі потреби перед суб’єктом управління об’єктами державної власності вжиття відповідних заходів;
обрання та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту державного унітарного підприємства;
складення щорічного звіту наглядової ради за результатами її діяльності, оцінка роботи членів наглядової ради та рівня корпоративного управління;
обрання та припинення повноважень корпоративного секретаря;
вирішення інших питань, що згідно із законом і статутом підприємства належать до виключної компетенції наглядової ради.
2. Керівник державного унітарного підприємства забезпечує членам наглядової ради доступ до інформації в межах, передбачених законом та статутом державного підприємства.».
 
Немає висновку    
87. «Стаття 11-2. Особливості управління державними унітарними підприємствами та акціонерними товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерними товариствами, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків
 
-116- Іванчук А.В.
Абзац другий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«Стаття 11-2. Особливості управління державними унітарними підприємствами та господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
 
Враховано   "Стаття 11-2. Особливості управління державними унітарними підприємствами та господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків кцій (часток) належать державі
 
    -117- Шевченко О.Л.
у підпункті 9 (доповнення Закону «Про управління об’єктами державної власності» статтями 11-2 – 11-4):
у абзаці другому (назва статті 11-2) слова «а також акціонерними товариствами, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
88. 1. У державних унітарних підприємствах, а також акціонерних товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, наглядова рада утворюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства».
 
-118- Іванчук А.В.
Абзац третій підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«1. У державних унітарних підприємствах, а також господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, наглядова рада утворюється., ліквідується, а також її діяльність організовується у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, що переглядається не рідше, ніж раз на п’ять років, з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства».»
 
Враховано   1. У державних унітарних підприємствах та господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, наглядова рада утворюється, ліквідується та її діяльність організовується у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, що переглядається не рідше одного разу на п'ять років, з урахуванням положень законів України.
 
    -119- Денисенко А.П.
Частину 1 ст.11-2 Закону «Про управління об'єктами державної власності» викласти у такій редакції:
«1. У державних унітарних підприємствах наглядова рада утворюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.».
 
Відхилено    
    -120- Ленський О.О.
У частині четвертій у пункті 9 у абзаці третьому після слів «наглядова рада утворюється» доповнити словами «та ліквідовується».
 
Враховано редакційно    
    -121- Шевченко О.Л.
У абзаці третьому (частина перша статті 11-2) слова «а також акціонерних товариствах, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
89. 2. До складу наглядової ради акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 відсотків, включаються не менше двох незалежних членів наглядової ради з числа тих, що призначені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-122- Іванчук А.В.
Абзац четвертий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«2. До складу наглядових рад державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, включаються незалежні члени наглядової ради, кількість яких повинна становити більшість членів наглядової ради.
Кандидати на посаду члена наглядової ради державного унітарного підприємства відбираються та призначаються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кандидатури осіб, які пропонуються суб’єктом управління об’єктами державної власності, що здійснює управління корпоративними правами держави в господарському товаристві, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, до обрання членами наглядової ради господарського товариства, відбираються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а самі члени наглядової ради обираються згідно із Законом України «Про акціонерні товариства», іншими законами, що регулюють діяльність таких господарських товариств.»
 
Враховано   2. До складу наглядових рад державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, включаються незалежні члени наглядової ради, кількість яких повинна становити більшість членів наглядової ради.
Кандидати на посаду члена наглядової ради державного унітарного підприємства відбираються та призначаються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Кандидатури осіб, які пропонуються суб'єктом управління об'єктами державної власності, що здійснює управління корпоративними правами держави в господарському товаристві, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, до обрання членами наглядової ради господарського товариства, відбираються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а самі члени наглядової ради обираються згідно із Законом України "Про акціонерні товариства", іншими законами, що регулюють діяльність таких господарських товариств.
 
    -123- Денисенко А.П.
У частині 2 ст.11-2 Закону «Про управління об'єктами державної власності» слова «До складу наглядової ради» замінити словами «Завдання на голосування на загальних зборах», слово «включаються» замінити словами «має передбачати включення до складу наглядової ради», слово «призначені» замінити словом «визначені».
 
Відхилено    
    -124- Пташник В.Ю.
У статті 9 підрозділу 4 розділу І абзац 4 викласти у наступній редакції:
« 2. Завдання на голосування на загальних зборах акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 відсотків, має передбачати включення до складу наглядової ради не менше двох незалежних членів наглядової ради з числа тих, що визначені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.»
 
Відхилено    
    -125- Шевченко О.Л.
У абзаці четвертому (частина друга статті 11-2) слова «а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
    -126- Рябчин О.М.
Викласти частину другу статті 11-2 в такій редакції:
«До складу наглядової ради акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 відсотків, включаються не менше однієї третини незалежних членів наглядової ради з числа тих, що призначені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
До складу наглядової ради державних унітарних підприємств включається не менше однієї третини незалежних членів наглядової ради з числа тих, що призначені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано частково    
    -127- Воропаєв Ю.М.
У абзаці першому частини другої нової статті 11? після слів «що призначені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України» додати «з урахуванням положень Закону України «Про акціонерні товариства».».
 
Враховано    
90. До складу наглядової ради державних унітарних підприємств включається не менше одного незалежного члена наглядової ради з числа тих, що призначені у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
      
91. 3. Протягом перебування на посаді керівникам і членам органів управління державних унітарних підприємств та акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, заборонено засновувати або брати участь у підприємствах, інших господарських організаціях (бути власниками або співвласниками), які конкурують з такими підприємствами та акціонерними товариствами.
 
-128- Іванчук А.В.
Абзац шостий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«3. Керівником або членом наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, не може бути особа, що є засновником, акціонером (учасником), керівником та/або членом наглядової ради підприємства, іншої господарської організації, які конкурують з такими державними унітарними підприємствами та господарськими товариствами.»
 
Враховано   3. Керівником або членом наглядової ради державного унітарного підприємства, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, не може бути особа, яка є засновником, акціонером (учасником), керівником та/або членом наглядової ради підприємства, іншої господарської організації, які здійснюють діяльність на тому самому або суміжних ринках з такими державними унітарними підприємствами та/або господарськими товариствами.
 
    -129- Шевченко О.Л.
у абзаці шостому (частина третя статті 11-2) слова «а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
92. 4. Керівникам державних унітарних підприємств та членам колегіального виконавчого органу (особі, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, заборонено поєднувати роботу на державному підприємстві та в акціонерному товаристві з будь-якою підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю, крім випадків схвалення такої діяльності наглядовою радою, а у разі відсутності наглядової ради - відповідним суб’єктом управління об’єктами державної власності (для державного унітарного підприємства) чи загальними зборами акціонерів (для акціонерного товариства).
 
-130- Іванчук А.В.
Абзац сьомий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
"4. Керівникам державних унітарних підприємств та членам колегіального виконавчого органу (особі, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, заборонено поєднувати виконання посадових обов’язків керівника або члена колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) державного підприємства або такого господарського товариства з будь-якою підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю, крім отримання авторської винагороди, наукової та викладацької діяльності та/або випадків схвалення такої діяльності наглядовою радою, а у разі відсутності наглядової ради – відповідним суб'єктом управління об'єктами державної власності (для державного унітарного підприємства) чи загальними зборами товариства (для зазначеного господарського товариства).»
 
Враховано   4. Керівникам державних унітарних підприємств та членам колегіального виконавчого органу (особі, яка здійснює х обов'язків керівника або члена колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) державного підприємства або такого господарського товариства з будь-якою підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю, крім отримання авторської винагороди, наукової та викладацької діяльності та/або випадків схвалення такої діяльності наглядовою радою, а в разі відсутності наглядової ради - відповідним суб'єктом управління об'єктами державної асності (для державного унітарного підприємства) чи загальними зборами товариства (для господарського товариства).
 
    -131- Шевченко О.Л.
у абзаці сьомому (частина четверта статті 11-2) слова «а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
93. 5. Керівники та члени органів управління державних унітарних підприємств та акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, несуть відповідальність за свої рішення щодо таких суб’єктів господарювання згідно із законом та умовами укладених з ними контрактів.
 
-132- Іванчук А.В.
Абзац восьмий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«5. Керівники та члени органів управління державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, несуть відповідальність за свої рішення щодо таких суб’єктів господарювання згідно із законом та умовами укладених з ними контрактів.»
 
Враховано   5. Керівники та члени органів управління державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, несуть відповідальність за свої рішення щодо таких суб'єктів господарювання згідно із законом та умовами укладених з ними контрактів.
 
    -133- Шевченко О.Л.
У абзаці восьмому (частина п’ята статті 11-2) слова «а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
94. Стаття 11-3. Незалежні члени наглядових рад державних підприємств та акціонерних товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків
 
-134- Іванчук А.В.
Абзац дев’ятий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«Стаття 11-3. Незалежні члени наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.»
 
Враховано   Стаття 11-3. Незалежні члени наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі
 
    -135- Шевченко О.Л.
У абзаці дев’ятому (назва статті 11-3) слова «а також акціонерних товариств, 50 і більше відсотків акцій яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
95. 1. Незалежний член наглядової ради - фізична особа, яка не має ділових або родинних зв’язків з посадовими особами державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків.
 
-136- Іванчук А.В.
Абзац десятий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту виключити, а саме:
«1. Незалежний член наглядової ради - фізична особа, яка не має ділових або родинних зв’язків з посадовими особами державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків.».
 
Враховано      
    -137- Шевченко О.Л.
У абзаці десятому (частина перша статті 11-3) слова «а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Відхилено    
96. 2. Незалежним членом наглядової ради державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, не може бути особа, яка:
 
-138- Іванчук А.В.
Абзац одинадцятий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
2. Незалежним членом наглядової ради державного унітарного підприємства або, з урахуванням положень законів України, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, не може бути особа, яка:
 
Враховано   1. Незалежним членом наглядової ради державного унітарного підприємства або, з урахуванням положень законів України, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, не може бути особа, яка:
 
    -139- Денисенко А.П.
У частині 2 статті 11-3 Закону «Про управління об'єктами державної власності» слова «може бути» замінити словом «є».
 
Відхилено    
    -140- Шевченко О.Л.
У абзаці одинадцятому (частина друга статті 11-3) слова «а також господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
97. є або протягом останніх п’яти років була керівником такого державного підприємства або головою (членом) виконавчого органу, або ревізійної комісії такого господарського товариства, або посадовою особою його дочірнього підприємства, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу;
 
   1) є або протягом останніх п'яти років була посадовою особою такого державного унітарного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу;
 
98. є або протягом останніх трьох років була працівником такого державного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства, філії, представництв та/або інших відокремлених підрозділів;
 
   2) є або протягом останніх трьох років була працівником такого державного унітарного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства, філії, представництв та/або іншого відокремленого підрозділу;
 
99. є афілійованою особою такого господарського товариства;
 
   3) є афілійованою особою (в значенні, наданому цьому терміну в Законі України "Про акціонерні товариства") такого державного унітарного підприємства або господарського товариства та/або його акціонерів (учасників), або його дочірнього підприємства, філії, представництва та/або інших відокремлених підрозділів та/або їх посадових осіб;
 
100. отримує або отримувала від такого державного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства будь-які доходи, за винятком доходів у вигляді винагороди за виконання функцій члена наглядової ради;
 
   4) отримує або отримувала від такого державного унітарного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу будь-які доходи, крім доходів у вигляді винагороди за виконання функцій члена наглядової ради;
 
101. є власником корпоративних прав такого господарського товариства (самостійно або разом з афілійованими особами) або представляє інтереси такого власника;
 
-141- Гуляєв В.О.
Абзац 6 частини 2 статті 11-3 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» викласти в такій редакції:
«є учасником такого господарського товариства (самостійно або разом з афілійованими особами) або представляє інтереси такого учасника».
 
Відхилено   5) є власником корпоративних прав такого господарського товариства (самостійно або разом з афілійованими особами) або представляє інтереси такого власника;
 
102. є державним службовцем чи представником держави;
 
   6) є державним службовцем чи представником держави;
 
103. є аудитором такого державного підприємства або господарського товариства, або була ним протягом певного періоду за останні три роки, що передували її обранню до наглядової ради;
 
   7) є аудитором такого державного унітарного підприємства або господарського товариства, або була ним протягом певного періоду за останні три роки, що передували її призначенню (обранню) до наглядової ради;
 
104. бере участь в аудиті такого державного підприємства або господарського товариства, або їх дочірніх підприємств як аудитор, що працює у складі аудиторської організації, або брала участь у такому аудиті протягом певного періоду за останні три роки, що передували її обранню до наглядової ради;
 
   8) бере участь в аудиті такого державного унітарного підприємства або господарського товариства, або його дочірнього підприємства, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу як аудитор, який працює у складі аудиторської організації, або брала участь у такому аудиті протягом певного періоду за останні три роки, що передували її призначенню (обранню) до наглядової ради;
 
105. має або мала протягом останнього року ділові зв’язки з таким державним унітарним підприємством або господарським товариством, або його дочірнім підприємством безпосередньо або як акціонер, учасник, керівник або член виконавчого органу товариства, яке має або мало такі зв’язки;
 
-142- Гуляєв В.О.
В абзаці 10 частини 2 статті 11-3 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» виключити термін «ділові зв’язки»
 
Відхилено   9) має або мала протягом останнього року господарські або цивільно-правові відносини з таким державним унітарним підприємством або господарським товариством, або його дочірнім підприємством, філією, представництвом та/або іншим відокремленим підрозділом безпосередньо чи як акціонер (учасник), керівник або член виконавчого органу суб'єкта господарювання, яке має або мало такі зв'язки;
 
106. працювала на посаді незалежного члена у складі наглядової ради такого державного підприємства або господарського товариства, протягом трьох строків;
 
   10) працювала на посаді незалежного члена у складі наглядової ради такого державного унітарного підприємства або господарського товариства протягом трьох строків;
 
107. є близькою особою з особами, зазначеними у частині другій цієї статті.
 
-143- Гуляєв В.О.
В абзаці 12 частини 2 статті 11-3 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» Виключити термін «близькі особи»
 
Відхилено   11) є близькою особою (в значенні, наданому цьому терміну в Законі України "Про запобігання корупції") з особами, зазначеними у пунктах першому - десятому частини першої цієї статті.
 
108. 3. Вимоги до незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та акціонерного товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерного товариства, 50 і більше відсотків акцій якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, затверджує Кабінет Міністрів України.
 
-144- Іванчук А.В.
Абзац двадцять третій підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«3. Вимоги до незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (як акціонеру, учаснику), затверджує Кабінет Міністрів України.
Кандидати на посаду незалежних членів наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, що пропонуються суб’єктом управління об’єктами державної власності до обрання на посаду незалежних членів наглядової ради, визначаються за результатами конкурсного відбору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано   2. Вимоги до незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, затверджує Кабінет Міністрів України.
Кандидати на посаду незалежних членів наглядової ради державного унітарного підприємства та господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, що пропонуються суб'єктом управління об'єктами державної власності до обрання на посаду незалежних ленів наглядової ради, визначаються за результатами конкурсного відбору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
    -145- Шевченко О.Л.
У абзаці двадцять третьому (частина третя статті 11-3) слова «а також акціонерного товариства, 50 і більше відсотків акцій якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків» виключити.
 
Враховано    
    -146- Рябчин О.М.
Доповнити частину третю статті 11-3 реченням такого змісту:
«Включення незалежних членів наглядових рад до складу наглядових рад здійснюється за результатами конкурсного відбору».
 
Враховано редакційно    
    -147- Денисенко А.П.
Частину 3 статті 11-3 Закону «Про управління об'єктами державної власності» виключити.
 
Відхилено    
109. 4. З незалежним членом наглядової ради укладається трудовий або цивільно-правовий договір. Незалежний член наглядової ради виконує свої повноваження з дотриманням умов укладеного з ним договору та статуту державного унітарного підприємства або акціонерного товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій належать державі, а також акціонерного товариства, 50 і більше відсотків акцій якого належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків.
 
-148- Іванчук А.В.
Абзац двадцять четвертий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
4. З незалежним членом наглядової ради укладається цивільно-правовий договір. Незалежний член наглядової ради виконує свої повноваження з дотриманням умов укладеного з ним договору та статуту державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
 
Враховано   3. З незалежним членом наглядової ради укладається цивільно-правовий договір. Незалежний член наглядової ради виконує свої повноваження з дотриманням умов укладеного з ним договору та статуту державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
 
110. 5. Незалежний член наглядової ради має рівні права і обов’язки з іншими її членами.
 
-149- Денисенко А.П.
Абзац перший частини 5 статті 11-3 Закону «Про управління об'єктами державної власності» виключити.
 
Відхилено   4. Незалежний член наглядової ради має рівні права і обов'язки з іншими її членами.
 
    -150- Пташник В.Ю.
У статті 9 абзац 1 частини 5 статті 11-3 змінюваного закону виключити:
«5. Незалежний член наглядової ради має рівні права і обов’язки з іншими її членами.»
 
Відхилено    
111. Під час здійснення повноважень члена наглядової ради, в тому числі під час голосування на її засіданнях, незалежний член наглядової ради керується законодавством та професійним досвідом щодо доцільності прийняття відповідних рішень.
 
   Під час здійснення повноважень члена наглядової ради, у тому числі під час голосування на її засіданнях, незалежний член наглядової ради керується законами України та професійним досвідом щодо доцільності прийняття відповідних рішень.
 
112. У своїй діяльності член наглядової ради керується інтересами відповідного державного унітарного підприємства або акціонерного товариства і забезпечує реалізацію повноважень у способи, що визначені законом та статутом державного унітарного підприємства або акціонерного товариства.
 
-151- Іванчук А.В.
Абзац двадцять сьомий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
У своїй діяльності незалежний член наглядової ради керується інтересами відповідного державного унітарного підприємства або господарського товариства і забезпечує реалізацію своїх повноважень у способи, що визначені законом та статутом державного унітарного підприємства або господарського товариства.
 
Враховано   У своїй діяльності незалежний член наглядової ради керується інтересами відповідного державного унітарного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, і забезпечує реалізацію своїх повноважень у спосіб, визначений законом та статутом державного унітарного підприємства або такого господарського товариства.
 
113. Незалежні члени наглядових рад голосують з усіх питань, включених до порядку денного засідання наглядової ради.
 
-152- Іванчук А.В.
Абзац четвертий частини 5 статті 11-3 Закону «Про управління об'єктами державної власності» викласти в такій редакції:
«Незалежні члени наглядових рад самостійно визначаються щодо голосування з усіх питань порядку денного засідання наглядової ради.»
 
Враховано   Незалежні члени наглядових рад самостійно визначаються щодо голосування з усіх питань порядку денного засідання наглядової ради.
 
    -153- Денисенко А.П.
Абзац четвертий частини 5 статті 11-3 Закону «Про управління об'єктами державної власності» виключити.
 
Відхилено    
    -154- Пташник В.Ю.
Абзац четвертий частини 5 статті 11-3 змінюваного закону виключити:
«Незалежні члени наглядових рад голосують з усіх питань, включених до порядку денного засідання наглядової ради.».
 
Відхилено    
114. Стаття 11-4. Компетенція наглядової ради державного унітарного підприємства
 
   Стаття 11-4. Компетенція наглядової ради державного унітарного підприємства
 
115. До виключної компетенції наглядової ради державного унітарного підприємства належить:
 
-155- Воропаєв Ю.М.
Перше речення частини першої нової статті 11-4 викласти у такій редакції:
«1. До виключної компетенції наглядової ради державного унітарного підприємства (у разі її утворення), належить:».
 
Враховано   1. До виключної компетенції наглядової ради державного унітарного підприємства (у разі її утворення) належить:
 
116. погодження проекту стратегії, річного фінансового плану державного унітарного підприємства та звіту про його виконання, а також проектів інших рішень, пов’язаних з господарською діяльністю підприємства;
затвердження в межах своєї компетенції положень, якими регулюються питання, пов’язані з діяльністю державного унітарного підприємства;
прийняття рішення про розміщення державним унітарним підприємством цінних паперів, крім акцій;
прийняття рішення про викуп розміщених державним унітарним підприємством цінних паперів, крім акцій;
затвердження ринкової вартості майна у разі прийняття рішення про вчинення значного правочину в межах своїх повноважень та у разі, коли майно вноситься як плата за цінні папери, випущені підприємством;
прийняття рішення про тимчасове відсторонення керівника від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово виконуватиме повноваження керівника;
 
   1) погодження проекту стратегії, річного фінансового плану державного унітарного підприємства та звіту про його виконання, а також проектів інших рішень, пов'язаних з господарською діяльністю підприємства;
2) затвердження в межах своєї компетенції положень, якими регулюються питання, пов'язані з діяльністю державного унітарного підприємства;
3) прийняття рішення про розміщення державним унітарним підприємством цінних паперів, крім акцій;
4) прийняття рішення про викуп розміщених державним унітарним підприємством цінних паперів, крім акцій;
5) затвердження ринкової вартості майна у разі прийняття рішення про вчинення значного господарського зобов'язання в межах своїх повноважень та у разі, якщо майно вноситься як плата за цінні папери, випущені підприємством;
6) прийняття рішення про тимчасове відсторонення керівника від здійснення повноважень та призначення особи, яка тимчасово виконуватиме повноваження керівника;
 
117. призначення на посаду та звільнення з посади керівника, укладення і розірвання з ним контракту, здійснення контролю за дотриманням умов контракту;
 
-156- Рябчин О.М.
Доповнити частину другу статті 11-4 таким положенням: «призначення посаду та звільнення з посади керівника, затвердження умов контракту, який укладається з керівником, укладення і розірвання такого контракту, встановлення розміру винагороди керівника, здійснення контролю за дотриманням умов контракту».
 
Враховано частково   7) призначення на посаду та припинення повноважень керівника, затвердження умов контракту з ним, встановлення розміру винагороди керівника, укладення і розірвання з ним контракту, здійснення контролю за дотриманням умов контракту;
 
118. обрання аудитора державного унітарного підприємства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, установлення розміру оплати його послуг за умови погодження уповноваженим органом управління;
 
-157- Іванчук А.В.
Абзац тридцять дев’ятий третій підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«обрання незалежного аудитора державного унітарного підприємства та визначення умов договору, що укладається з ним, установлення розміру оплати його послуг;»
 
Враховано   8) обрання незалежного аудитора державного унітарного підприємства та визначення умов договору, що укладається з ним, встановлення розміру оплати його послуг;
 
119. прийняття рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить більше 10 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності державного унітарного підприємства, крім правочинів, рішення про вчинення яких приймається відповідним суб’єктом управління об’єктами державної власності. Статутом державного унітарного підприємства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення правочину до значного правочину;
 
-158- Іванчук А.В.
Абзац сороковий підпункту 9 пункту 4 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
«прийняття рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов’язання із заінтересованістю і значного господарського зобов’язання, предметом якого є майно, роботи або послуги, ринкова вартість яких становить більше 10 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства за даними останньої річної фінансової звітності, крім господарських зобов’язань, рішення про вчинення яких приймається відповідним суб’єктом управління об’єктами державної власності. Статутом державного унітарного підприємства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення господарського зобов’язання до такого, щодо якого є заінтересованість, чи до значного;».
 
Враховано   9) прийняття рішення про надання згоди на вчинення господарського зобов'язання, щодо якого є заінтересованість, і значного господарського зобов'язання, предметом якого є майно, роботи або послуги, ринкова вартість яких становить більше 10 відсотків вартості активів державного унітарного підприємства, за даними останньої річної фінансової звітності, крім господарських зобов'язань, рішення про вчинення яких приймається відповідним суб'єктом управління об'єктами державної власності. Статутом державного унітарного підприємства може бути встановлено нижче граничне значення вартості майна, робіт або послуг, чи суми коштів, що є предметом господарського зобов'язання щодо вчинення якого є заінтересованість, та додаткові критерії для віднесення господарського зобов'язання до такого, щодо якого є заінтересованість, чи до значного господарського зобов'язання;
 
    -159- Пташник В.Ю.
У статті 9 підрозділу 4 розділу І абзац, який відповідає абзацу 10 частини 1 статті 11-4 змінюваного закону, викласти у наступній редакції:
«прийняття рішення про надання згоди на вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить більше 10 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності державного унітарного підприємства, крім правочинів, рішення про вчинення яких приймається відповідним суб’єктом управління об’єктами державної власності. Статутом державного унітарного підприємства можуть бути визначені додаткові критерії для віднесення правочину до значного правочину;».
 
Враховано редакційно    
    -160- Денисенко А.П.
Абзац шостий нової ст.11-4 Закону «Про управління об'єктами державної власності» після слів «прийняття рішення про» доповнити словами «надання згоди на».
 
Враховано    
120. прийняття рішення про обрання оцінювача майна державного унітарного підприємства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, установлення розміру оплати його послуг;
 
   10) прийняття рішення про обрання оцінювача майна державного унітарного підприємства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;
 
121. здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю державного унітарного підприємства;
 
   11) визначення форм контролю за фінансово-господарською діяльністю державного унітарного підприємства;
 
122. здійснення контролю за запобіганням, виявленням та врегулюванням конфлікту інтересів керівника, в тому числі за використанням майна державного унітарного підприємства в особистих інтересах, та укладенням угод з пов’язаними особами, а також інформування суб’єкта управління державного унітарного підприємства про виявлені порушення;
 
-161- Рябчин О.М.
Замінити положення частини другої статті 11-4 «здійснення контролю за запобіганням, виявленням та врегулюванням конфлікту інтересів керівника» замінити на «забезпечення запобігання, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів керівника».
 
Враховано   12) забезпечення запобігання, виявлення та врегулювання конфліктів інтересів керівника та членів наглядової ради, у тому числі за використанням майна державного унітарного підприємства в особистих інтересах та укладенням угод з пов'язаними особами, а також інформування суб'єкта управління державного унітарного підприємства про виявлені порушення;
 
123. визначення форм контролю за ефективністю управління державним унітарним підприємством;
 
   13) визначення форм контролю за ефективністю управління державним унітарним підприємством та ефективністю управління ризиками діяльності підприємства;
 
124. здійснення контролю за ефективністю управління державним унітарним підприємством та ініціювання у разі потреби перед суб’єктом управління об’єктами державної власності вжиття відповідних заходів;
 
-162- Рябчин О.М.
Доповнити частину другу статті 11-4 таким положенням: «створення підрозділу внутрішнього аудиту, затвердження порядку проведення внутрішнього аудиту та надання звітів за його результатами».
 
Враховано   14) здійснення контролю за ефективністю управління державним унітарним підприємством та ініціювання за потреби перед суб'єктом управління об'єктами державної власності вжиття відповідних заходів;
15) створення підрозділу внутрішнього аудиту, затвердження порядку проведення внутрішнього аудиту та надання звітів за його результатами;
 
125. обрання та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту державного унітарного підприємства, який підпорядковується і звітує безпосередньо наглядовій раді;
 
   16) призначення та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту державного унітарного підприємства;
 
126. складення щорічного звіту наглядової ради за результатами її діяльності;
 
-163- Рябчин О.М.
Доповнити частину другу статті 11-4 таким положенням: «формування антикорупційної політики компанії та затвердження правил ділової етики».
 
Враховано   17) складення щорічного звіту наглядової ради за результатами її діяльності, оцінка роботи членів наглядової ради та якості корпоративного управління;
18) формування антикорупційної політики підприємства та затвердження правил ділової етики;
19) формування політики корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку;
20) обрання та припинення повноважень корпоративного секретаря, повноваження якого визначаються положенням про наглядову раду державного унітарного підприємства;
 
    -164- Рябчин О.М.
Доповнити частину другу статті 11-4 таким положенням: «формування політики корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) та сталого розвитку».
 
Враховано    
    -165- Рябчин О.М.
Доповнити частину другу статті 11-4 таким положенням: «формування переліку заходів підприємства, спрямованих на досягнення цілей Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року».
 
Відхилено    
127. вирішення інших питань, що згідно із законом і статутом підприємства належать до виключної компетенції наглядової ради.
 
   21) вирішення інших питань, що згідно із законом і статутом підприємства належать до виключної компетенції наглядової ради.
 
128. 2. Керівник державного унітарного підприємства забезпечує членам наглядової ради доступ до інформації в межах, передбачених законом та статутом державного підприємства.»;
 
-166- Рябчин О.М.
Додати до статті 11-4 частину третю такого змісту:
«3. Член наглядової ради повинен виконувати свої обов'язки особисто і не може передавати свої повноваження іншим особам».
 
Враховано   2. Керівник державного унітарного підприємства забезпечує членам наглядової ради доступ до інформації в межах, передбачених законом та статутом державного підприємства.
3. Член наглядової ради повинен виконувати свої обов'язки особисто і не може передавати свої повноваження іншим особам";
 
129. 10) у першому реченні частини першої статті 14 слова «за рахунок їх чистого прибутку» виключити;
 
-167- Іванчук А.В.
Підпункт десятий пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«10) статтю 14 викласти у такій редакції:
«Стаття 14. Винагорода та страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі.
1. За рішенням наглядової ради (у разі її створення) або органу, уповноваженого управляти об'єктами державної власності, керівникам державних унітарних підприємств та господарських товариств більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі, може виплачуватися винагорода за результатами фінансово-господарської діяльності цих державних унітарних підприємств або господарських товариств. Порядок визначення розміру та умов виплати винагороди визначається Кабінетом Міністрів України.
2. Члени наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі, мають право на оплату своєї діяльності та компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням своїх функцій, за рахунок такого державного унітарного підприємства або господарського товариства. Порядок визначення умов оплати послуг членів наглядових рад встановлюється Кабінетом Міністрів України.
3. Відповідальність керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі, за збитки, завдані товариству їх діями (бездіяльністю) під час виконання своїх повноважень, може бути застрахована у порядку та у випадках визначених Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано   10) статтю 14 викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Винагорода та страхування відповідальності керівників і членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі
1. За рішенням наглядової ради (у разі її утворення) або органу, уповноваженого управляти об'єктами державної власності, керівникам державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, може виплачуватися винагорода за результатами фінансово-господарської діяльності цих державних унітарних підприємств або господарських товариств. Порядок визначення розміру та умови виплати винагороди визначаються Кабінетом Міністрів України.
2. Члени наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, мають право на оплату своєї діяльності та компенсацію витрат, пов'язаних з виконанням своїх функцій, за рахунок такого державного унітарного підприємства або господарського товариства. Порядок визначення умов оплати послуг членів наглядових рад встановлюється Кабінетом Міністрів України.
3. Відповідальність керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, за збитки, завдані товариству їхніми діями (бездіяльністю) під час виконання своїх повноважень, може бути застрахована у порядку та випадках, визначених Кабінетом Міністрів України";
 
    -168- Бєлькова О.В.
Підпункт десятий пункту 4 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«10) статтю 14 викласти у такій редакції:
«Стаття 14. Винагорода та страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків
1. За рішенням наглядової ради (у разі її створення) або органу, уповноваженого управляти об'єктами державної власності, керівникам, може виплачуватися винагорода за результатами фінансово-господарської діяльності цих підприємств, господарських товариств. Порядок надання, умови та розмір винагороди визначаються Кабінетом Міністрів України та є умовами трудового договору (контракту) з керівником підприємства, господарського товариства.
2. Члени наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, мають право на оплату своєї діяльності та компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням своїх функцій, за рахунок такого підприємства або господарського товариства. Порядок визначення умов оплати послуг членів наглядових рад встановлюється Кабінетом Міністрів України.
3. Відповідальність керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать державі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарському товариству, частка держави в якому становить 100 відсотків, за збитки, завдані товариству їх діями (бездіяльністю) під час виконання своїх повноважень, може бути застрахована у порядку та у випадках визначених Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано частково    
    -169- Рябчин О.М.
Викласти частину першу статті 14 у такій редакції:
«1. За рішенням органу, уповноваженого управляти об'єктами державної власності, керівникам державних підприємств може виплачуватися винагорода у випадку приросту прибутку підприємства порівняно з минулим звітним роком за результатами організаційно-розпорядчої діяльності керівника. Порядок надання, умови та конкретні розміри винагороди визначаються Кабінетом Міністрів України та є складовою частиною трудового договору (контракту) з керівником державного підприємства».
 
Відхилено    
    -170- Рябчин О.М.
Доповнити статтю 14 частиною другою такого змісту:
«2. За рішенням органу, уповноваженого управляти об'єктами державної власності, членам наглядових рад державних підприємств може виплачуватися винагорода за результатами фінансово-господарської діяльності цих підприємств. Порядок надання, умови та конкретні розміри винагороди визначаються Кабінетом Міністрів України та є складовою частиною трудового договору (контракту) з членом наглядової ради державного підприємства».
 
Відхилено    
130. 11) статтю 17 доповнити частиною другою такого змісту:
 
   11) статтю 17 доповнити частиною другою такого змісту:
 
131. «2. Відповідальність за своєчасність подання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, інформації, зазначеної в частині шостій статті 16 цього Закону, та її повноту несуть керівники суб’єктів управління об’єктами державної власності.»;
 
-171- Левченко Ю.В.
Підпункт 11 пункту 4 розділу 1 законопроекту викласти у наступній редакції:
«11) статтю 17 доповнити частиною другою такого змісту:
«2. Порушення порядку та строків надання інформації, зазначеної в частині шостій статті 16 цього Закону, вважається одноразовим грубим порушенням трудових обов'язків керівника суб’єктів управління об’єктами державної власності, і є підставою для розірвання з ним трудового договору.
У випадку порушення строків надання інформації, зазначеної в частині шостій статті 16 цього Закону, керівник суб’єктів управління об’єктами державної власності несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу розміром ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.»;»
 
Відхилено   "2. Відповідальність за своєчасність подання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, інформації, зазначеної в частині шостій статті 16 цього Закону, та її повноту несуть керівники суб'єктів управління об'єктами державної власності";
 
132. 12) у тексті Закону слова «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку» в усіх відмінках замінити словами «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об’єктами державної власності» у відповідному відмінку, а слова «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері управління об’єктами державної власності,» та «, паїв» виключити.
 
   12) у тексті Закону слова "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності" у відповідному відмінку, а слова "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері управління об'єктами державної власності" та "паїв" виключити.
 
133. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
134. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-172- Іванчук А.В.
Пункт 1 розділу ІІ доповнити абзацом такого змісту:
«Статути і внутрішні положення державних і комунальних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі чи територіальній громаді, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом.».
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Статути і внутрішні положення державних і комунальних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі чи територіальній громаді, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом не пізніш як протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом.
 
    -173- Шевченко О.Л.
Пункт 1 розділу ІІ доповнити абзацом такого змісту:
«Статути і внутрішні положення державних унітарних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом.».
 
Враховано частково    
135. 2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
4. Рекомендувати місцевим радам у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом ухвалити рішення, необхідні для реалізації цього Закону.