Кількість абзаців - 31 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо відкликання депутатів місцевих рад) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо відкликання депутатів місцевих рад)
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» щодо відкликання депутатів місцевих рад
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. І. Внести до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, №40, ст. 290) такі зміни:
 
-1- Бублик Ю.В.
Відхилити законопроект.
 
Відхилено   І. Внести до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 40, ст. 290 із наступними змінами) такі зміни:
 
3. 1. У статті 5:
 
   1. У частині першій статті 5:
 
4. 1) частину першу доповнити пунктом 2) наступного змісту
 
-2- Пташник В.Ю.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Дехтярчук О.В.
Пункт 1 статті 1 розділу І викласти у наступній редакції:
«частину першу викласти у наступній редакції:
«1) його відкликання виборцями у встановленому цим Законом порядку, у тому числі за ініціативою керівного органу партії, що погоджував рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації про висування кандидатів у депутати відповідної місцевої ради;».
 
Враховано частково   1) пункт 1 викласти в такій редакції:
«1) його відкликання виборцями у встановленому цим Законом порядку, у тому числі за ініціативою керівного органу партії, що погоджував рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації про висування кандидатів у депутати відповідної місцевої ради»;
2) включити пункт 2 такого змісту:
 
5. «2) відкликання з підстав, встановлених частиною першою статті 37 цього закону, керівним органом партії, що погоджував рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації про висування кандидатів у депутати відповідної місцевої ради;»;
 
-3- Ляшко О.В.
Вовк В.І.
У змінах до частини першої статті 5 щодо її доповнення пунктом 2) слова «керівним органом партії, що погоджував рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації про висування кандидатів у депутати відповідної місцевої ради» замінити словами «вищим керівним органом партії, що приймав рішення про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах».
 
Відхилено   «2) відкликання з підстав, встановлених частиною першою статті 37 цього Закону, керівним органом партії, що погоджував рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації про висування кандидатів у депутати відповідної місцевої ради».
 
    -4- Гусак В.Г.
Пункт 2 частини першої статті 5 Законопроекту –виключити.
 
Відхилено    
6. 2) частину третю доповнити словами: «крім випадків передбачених другим пунктом першої частини цієї статті.».
 
-5- Пташник В.Ю.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Дехтярчук О.В.
Левченко Ю.В.
Гусак В.Г.
Підпункт 2 пункту 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
    -6- Семенуха Р.С.
Підпункт 2 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2) частину третю доповнити новим абзацом такого змісту:
«Прийняття судом до розгляду заяви, якою оскаржується дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради у випадках, передбачених пунктом другим частини першої цієї статті, не зупиняє виконання територіальною виборчою комісією рішення вищого керівного органу партії про відкликання такого депутата».
 
Відхилено    
7. 2. Пункт перший частини першої статті 10 викласти в наступній редакції:
 
   2. Пункт 1 частини першої статті 10 викласти в такій редакції:
 
8. «1) підтримувати зв’язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, партійною організацією, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;».
 
-7- Томенко М.В.
Пункт 1 частини першої статті 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» залишити у такій редакції:
«1) підтримувати зв’язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;».
 
Відхилено   «1) підтримувати зв’язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, партійною організацією, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, а також з колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території».
 
    -8- Гусак В.Г.
Пункт перший частини першої статті 10 законопроекту викласти в наступній редакції: «підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, партійною організацією, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території».
 
Враховано автором повторено редакцію першого читання   
    -9- Гусак В.Г.
Назву Розділу V Закону залишити в редакції чинного Закону, «ВІДКЛИКАННЯ ДЕПУТАТА МІСЦЕВОЇ РАДИ ЗА НАРОДНОЮ ІНІЦІАТИВОЮ».
 
Враховано    
9. 3. У статті 37:
 
   3. У частині першій статті 37:
 
10. 1) назву статті викласти наступній редакції "Підстави для відкликання депутата місцевої ради";
 
-10- Гусак В.Г.
У статті 37 Закону назву залишити в редакції чинного Закону, «Підстави для відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою».
 
Враховано      
11. 2) пункт 3) частини першої викласти в такій редакції:
 
   1) пункт 3 викласти в такій редакції:
 
12. «3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними; «;
 
-11- Томенко М.В.
Гусак В.Г.
Пункт 3 частини першої статті 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» викласти у такій редакції:
«невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними».
 
Відхилено   «3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.
Не можуть бути підставою для відкликання депутата місцевої ради будь-які його висловлювання, у тому числі критика керівних органів чи посадових осіб партії, позиція щодо голосування за рішення місцевої ради, окрім випадків солідарного голосування за рішенням фракції, а також окрім випадків, якщо така позиція депутата прямо суперечить меті діяльності та завданням політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, закріпленим у статуті цієї партії, та положенням програми цієї політичної партії, а також положенням передвиборної програми депутата»;
 
    -12- Пташник В.Ю.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Дехтярчук О.В.
Пункт 2 статті 3 розділу І викласти у наступній редакції:
«2) пункт 3) частини першої викласти в такій редакції:
«3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними;
Це положення не застосовується, якщо партією було внесено зміни до статуту чи програми діяльності партії; якщо партія припинила свою діяльність або увійшла до складу іншої партії.».
 
Відхилено    
    -13- Ляшко О.В.
Вовк В.І.
У змінах до пункту 3) частини першої статті 37 слова «меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії» замінити словами «цілям та завданням партії, закріпленим у політичній програмі партії, та обов'язкам члена партії, закріпленим у статуті партії».
 
Відхилено    
    -14- Левченко Ю.В.
Підпункт 2 пункту 3 розділу Ізаконопроекту викласти у наступній редакції:
«2) пункт 3) частини першої викласти в такій редакції:
«3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними. Не може бути підставою для відкликання депутата місцевої ради будь-які висловлювання депутата, у тому числі, критика керівних органів партії та посадових осіб партії, позиція щодо голосування за рішення місцевої ради, окрім випадків, якщо таке рішення прямо суперечить положенням передвиборної програми депутата;».
 
Враховано редакційно    
    -15- Семенуха Р.С.
Абзац другий підпункту 2 пункту 3 розділу І законопроекту (стосовно внесення змін до пункту 3 частини першої статті 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад») викласти в такій редакції:
«3) вчинення депутатом місцевої ради дії (дій), які прямо суперечать меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, та дискредитують відповідну партію, одноразове грубе або систематичне (два і більше разів протягом року) порушення правил депутатської етики, невиконання без поважних причин депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними;».
 
Відхилено    
13. 3) частину першу доповнити пунктами 4) та 5) такого змісту:
 
-16- Левченко Ю.В.
Томенко М.В.
Гусак В.Г.
Підпункт 3 пункту 3 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено   2) включити пункти 4 і 5 в такій редакції:
 
14. «4) не входження депутата до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний;
 
   «4) невходження депутата до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний;
 
15. 5) вихід депутата із фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, або виключення його з фракції за невиконання рішень фракції, в тому числі щодо солідарного голосування.».
 
-17- Ляшко О.В.
Вовк В.І.
У новому пункті 5) частини першої статті 37 слова «за невиконання рішень фракції, в тому числі щодо солідарного голосування» замінити словами «за невиконання рішень фракції та керівних органів політичної партії».
 
Відхилено   5) вихід депутата із фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, або виключення його з фракції за невиконання рішень фракції, у тому числі щодо солідарного голосування».
 
16. 4. У статті 38:
 
-18- Гусак В.Г.
Назву статті 38 Закону залишити в редакції чинного Закону, «Пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою».
 
Враховано   4. У статті 38:
 
17. 1) частини першу викласти в такій редакції:
 
   1) частину першу викласти в такій редакції:
 
18. «1. Вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради має право місцева організація партії, яка висувала кандидата, а за народною ініціативою право мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу.»
 
-19- Пташник В.Ю.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Дехтярчук О.В.
Пункт 1 статті 4 розділу І викласти у наступній редакції:
«1. Вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою право мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу, а також місцева організація партії, яка висувала кандидата.».
 
Враховано   «1. Вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою мають право громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу, а також місцева організація партії, яка висувала кандидата»;
 
    -20- Гусак В.Г.
Частину першу статті 38 законопроекту викласти в такій редакції:
«Право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу».
 
Враховано частково    
19. 2) доповнити новою частиною другою такого змісту:
 
-21- Гусак В.Г.
Частину другу статті 38 законопроекту – виключити.
 
Відхилено   2) доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
 
20. «2. Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, та проведеної згідно статуту партії. Участь депутата на цих (цій) зборах (конференції) не є обов’язковою.»
 
-22- Пташник В.Ю.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Дехтярчук О.В.
Пункт 2 статті 4 розділу І викласти у наступній редакції:
«2) доповнити новою частиною другою такого змісту:
«2. Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, та проведеної згідно статуту партії.
Депутат, щодо якого розглядається рішення, має право на гарантований виступ на конференції для пояснення своєї позиції. Після цього проводиться обговорення і відбувається таємне голосування.
Рішення щодо ініціювання процедури відкликання вважається прийнятим, якщо за таке рішення проголосувало не менше двох третин числа делегатів, які голосували за висунення цієї особи кандидатом у депутати.».
 
Враховано редакційно   «9. Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, що проводяться відповідно до статуту партії.
Депутат, щодо якого розглядається рішення, має право на гарантований виступ на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації для пояснення своєї позиції. Після цього проводиться обговорення і відбувається таємне голосування.
Рішення щодо ініціювання процедури відкликання вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин із числа делегатів, які голосували за висунення цієї особи кандидатом у депутати».
 
    -23- Левченко Ю.В.
Підпункт 2 пункт 2 розділу Ізаконопроекту викласти у наступній редакції:
«2) доповнити новою частиною другою такого змісту:
«2. Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, та проведеної згідно статуту партії.
Місцева партійна організація повинна повідомити депутата про проведення зборів (конференції) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня їх (її) проведення та забезпечити можливість виступу депутата на цих (цій) зборах (конференції) у випадку його прибуття на них (неї). У випадку не прибуття на збори (конференцію) такі збори (конференція) можуть (може) бути розпочаті (розпочата) виключно за наявності документального підтвердження про вручення відповідного повідомлення депутату про проведення зборів (конференції).».
 
Враховано частково    
    -24- Семенуха Р.С.
Абзац другий підпункту 2 пункту 4 розділу І законопроекту (стосовно внесення змін до статті 38 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад») викласти в такій редакції:
«2. Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, та проведеної згідно зі статутом партії. Місцева партійна організація, від якої був висунутий цей депутат, не пізніше ніж за п'ять календарних днів повинна направити депутату інформацію про час та місце проведення цих (цієї) зборів (конференції) листом із повідомленням про вручення або передати її іншим способом, який дозволяє підтвердити факт та дату отримання цієї інформації депутатом або уповноваженою ним особою. Неприбуття належно чином повідомленого депутата або уповноваженої ним особи на ці (цю) збори (конференцію) не перешкоджає розгляду питання та прийняттю рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради. Депутат має право особисто висловити на цих (цій) зборах (конференції) свою позицію щодо обставин, які є підставою для його відкликання, або надіслати письмові пояснення, які обов'язково мають бути зачитані на цих (цій) зборах (конференції). За підтримку рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради мають проголосувати не менше трьох четвертих від загальної кількості зареєстрованих учасників цих (цієї) зборів (конференції)».
 
Враховано частково    
    -25- Власенко С.В.
Замість доповнення статті 38 новою частиною другою доповнити її частиною дев’ятою аналогічного змісту. У зв’язку з цим підпункт 3 пункту 4 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано    
21. 3) частину другу вважати частиною 2-1.
 
      
22. 5. Доповнити закон новою статтею 41 такого змісту:
 
-26- Пташник В.Ю.
Климпуш-Цинцадзе І.О.
Дехтярчук О.В.
Гусак В.Г.
Пункти 5, 6 розділу 1 законопроекту виключити.
 
Відхилено   5. Включити статтю 40-1 в такій редакції:
 
23. «Стаття 41. Прийняття рішення про відкликання депутата місцевої ради
 
   «Стаття 40-1. Прийняття рішення про відкликання депутата місцевої ради
 
24. 1. Керівний орган партії відповідно до статуту партії розглядає рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації щодо пропозиції про відкликання депутата місцевої ради та приймає рішення про відкликання такого депутата або про відмову в задоволенні цієї пропозиції. Таке рішення є остаточним і не може бути оскаржене в суді.
 
-27- Ляшко О.В.
Вовк В.І.
У частині першій нової статті 41 слова «Керівний орган партії» замінити словами «Вищий керівний орган партії».
 
Відхилено   1. Керівний орган партії відповідно до статуту партії розглядає рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації щодо пропозиції про відкликання депутата місцевої ради та приймає рішення про відкликання такого депутата або про відмову в задоволенні цієї пропозиції.
 
    -28- Семенуха Р.С.
Друге речення абзацу третього пункту 5 розділу І законопроекту, яким Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» пропонується доповнити новою статтею 41, - виключити.
 
Враховано    
    -29- Левченко Ю.В.
Абзац 3 пункту 5 розділу Ізаконопроекту викласти у наступній редакції:
«1. Керівний орган партії відповідно до статуту партії розглядає рішення зборів (конференції) відповідної місцевої партійної організації щодо пропозиції про відкликання депутата місцевої ради та приймає рішення про відкликання такого депутата або про відмову в задоволенні цієї пропозиції. Таке рішення може бути оскаржене в суді у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.».
 
Відхилено    
25. 2. Рішення вищого керівного органу партії про відкликання депутата, прийняте відповідно до її статуту, передається до відповідної територіальної виборчої комісії.
 
-30- Власенко С.В.
В абзацах четвертому і п’ятому пункту 5 розділу І законопроекту слово «вищого» виключити.
 
Враховано   2. Рішення керівного органу партії про відкликання депутата, прийняте відповідно до статуту партії, передається до відповідної територіальної виборчої комісії.
 
26. 3. На підставі рішення вищого керівного органу партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією партії, територіальна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня отримання відповідного рішення зобов’язана у порядку, передбаченому Законом України «Про місцеві вибори», визнати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від місцевої організації партії або призначити проміжні вибори депутата у відповідному одномандатному виборчому окрузі.».
 
-31- Левченко Ю.В.
Абзац 5 пункту 5 розділу Ізаконопроекту:
«3. На підставі рішення вищого керівного органу партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією партії, територіальна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня отримання відповідного рішення зобов’язана у порядку, передбаченому Законом України «Про місцеві вибори», призначити проміжні вибори депутата у відповідному одномандатному виборчому окрузі.».
 
Відхилено   3. На підставі рішення керівного органу партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією цієї партії, територіальна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня отримання відповідного рішення зобов’язана у порядку, передбаченому законом про місцеві вибори, визнати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від місцевої організації партії або призначити проміжні вибори депутата у відповідному одномандатному виборчому окрузі».
 
    -32- Левченко Ю.В.
Доповнити пункт 5 розділу Ізаконопроекту абзацом 6 наступного змісту:
«4. У випадку прийняття рішення вищим керівним органом партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією партії виборчого списку у багатомандатному виборчому окрузі, відповідний депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів.».
 
Відхилено    
27. 6. Статтю 41 вважати відповідно статтею 42.
 
   6. Статтю 41 вважати відповідно статтею 42.
 
28. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
29. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
30. 2. Дія цього Закону поширюється виключно на депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, – членів відповідної партії станом на день їх реєстрації кандидатами у депутати.

-33- Ляшко О.В.
Вовк В.І.
У Розділ ІІ («Прикінцеві положення») Закону України «Про внесення змін …» додати частину другу такого змісту:
«2. Дія цього Закону поширюється на депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, які були членами політичних партій станом на момент їхнього обрання».
 
Відхилено   2. Дія цього Закону поширюється виключно на депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, – членів відповідної партії станом на день їх реєстрації кандидатами у депутати.