Кількість абзаців - 19 Таблиця поправок


Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Вноситься
 
      
2. Кабінетом Міністрів України
 
      
3. Закон України
 
   Закон України
 
4. Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України
 
   Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення
 
5. щодо удосконалення порядку зарахування строку
 
      
6. попереднього ув’язнення
 
      
7. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
8. 1. Внести до частини п’ятої статті 72 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131) такі зміни:
 
-1- Паламарчук М.П.
У зв’язку з тим, що в нас залишилось неврегульованим питання зарахування терміну попереднього ув’язнення при призначенні покарання у вигляді штрафу, пропоную:
абзац перший частини першої статті 72 після слів «за сукупністю вироків» доповнити словами «або зарахуванні строку попереднього ув’язнення»;
пункт 1 частини першої статті 72 доповнити підпунктом «ґ» такого змісту:
«ґ) штраф в розмірі вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»
 
Враховано   І. Внести до статті 72 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131) такі зміни:
1. У частині першій:
абзац перший після слів «та сукупністю вироків» доповнити словами «або зарахуванні строку попереднього ув’язнення»;
пункт 1 доповнити підпунктом «ґ» такого змісту:
«ґ) штраф у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
    -2- Паламарчук М.П.
Частину п’яту статті 72 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131) викласти в такій редакції:
«5. Попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених в частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування, крім випадків призначення покарання за тяжкі та особливо тяжкі злочини.».
 
Відхилено    
    -3- Яценко А.В.
Частину п’яту статті 72 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131) викласти в такій редакції:
«5. Попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених в частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування, крім випадків призначення покарання за тяжкі та особливо тяжкі злочини.».
 
Відхилено    
9. 1) абзац перший замінити абзацами такого змісту:
 
   2. Частину п’яту викласти в такій редакції:
 
10. «5. Попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі, крім випадків, передбачених абзацом другим частини п’ятої цієї статті.
 
-4- Крулько І.І.
Абзац перший замінити абзацами такого змісту:
«5. Попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
Зарахування судом строку попереднього ув’язнення починається з сто вісімдесят третього дня відбування покарання попереднього ув’язнення.
У зв’язку з цим абзаци другий – тринадцятий вважати відповідно абзацами третім - чотирнадцятим;»
 
Відхилено Запропонований механізм надасть можливість вибіркового застосовання до зазначеної категорії осіб. Окрім того, досудове та судове провадження, відповідно до норм КПК України повинно здійснюватись у розумні строки.  «5. Попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі, крім випадків, передбачених абзацом другим частини п’ятої цієї статті.
 
    -5- Пташник В.Ю.
У абзаці другому пункту першого розділу І законопроекту слово «Попереднє» замінити словами «Строк попереднього» та слово «другим» замінити словами «другим-четвертим»;
 
Відхилено термін попереднє ув’язнення визначено у статті 1 Закону України «Про попереднє ув’язнення».   
    -6- Міщенко С.Г.
Підпункт 1 пункту І проекту Закону пропонує викласти у такій редакції:
«1) Частину п’яту викласти в новій редакції такого змісту:
«5. Попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання у разі засудження до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі або за правилами, передбаченими частиною першою цієї статті.»
 
Відхилено    
11. Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості провадиться із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
 
-7- Власенко С.В.
Абзац 2 ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України викласти в редакції:
«Після спливу дванадцяти місяців попереднього ув’язнення, строк попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі зараховується судом до строку покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі».
 
Враховано   Після спливу дванадцяти місяців попереднього ув’язнення строк попереднього ув’язнення, у разі засудження до позбавлення волі, зараховується судом до строку покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
 
    -8- Помазанов А.В.
Абзац другий викласти в наступній редакції:
«Зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі провадиться починаючи з сьомого місяця попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості.»
 
Відхилено У зв’язку з врахуванням пропозиції № 6   
    -9- Пташник В.Ю.
У абзаці третьому пункту першого розділу І законопроекту виключити слова «у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості» та доповнити абзац словами «щодо:»;
 
Відхилено зв’язку з врахуванням пропозиції № 6   
    -10- Тимошенко Ю.В.
Положення абзацу другого частини п’ятої статті 72 КК України викласти в наступній редакції:
«Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості, а також за злочини вчинені особами, визначеними абзацом першим пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в період та в зоні проведення антитерористичної операції, незалежно від ступеня тяжкості, повторності та/або рецидиву, провадиться із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.»
Обґрунтування: для забезпечення кращого захисту учасників АТО, яких здебільшого за зазначених вище умов несправедливо обвинувачують саме у вчиненні тяжких або особливо тяжких злочинів.
 
Відхилено зв’язку з врахуванням пропозиції № 6 Положення КК України не повинні носити вибіркового характеру.   
    -11- Левченко Ю.В.
Абзац 2 підпункту 1 пункту 1 Законопроекту доповнити новим реченням такого змісту:
«Встановлені в цій частині правила співвідношення видів покарань не поширюються на перші чотири місяці попереднього ув’язнення засуджених або осіб, котрі підозрюються у вчиненні злочинів середньої або невеликої тяжкості.»
Обґрунтування: у органів досудового розслідування є законні строки, які передбачені для проведення усіх необхідних слідчих дій та збору доказів. Таким чином, є об’єктивні обставини, які у законний спосіб дозволяють обирати запобіжний захід протягом строку досудового розслідування. При цьому вважаємо за потрібне запровадити норми, які б дозволяли запобігати затягуванню строків досудового розслідування з боку правоохоронних органів і у такий спосіб порушувати права осіб, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
 
Відхилено зв’язку з врахуванням пропозиції № 6   
12. У разі засудження до позбавлення волі при сукупності злочинів, якщо хоча б один із злочинів є тяжким або особливо тяжким, попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.
 
-12- Власенко С.В.
Абзац 3 ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України – виключити.
 
Враховано      
13. У разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.».
 
-13- Власенко С.В.
У абзаці 4 ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України після слів «за один день позбавлення волі» в кінці речення доповнити: «незалежно від тривалості попереднього ув’язнення».
 
Враховано   У разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі незалежно від тривалості попереднього ув’язнення.
Суд звільняє засудженого від відбування покарання, якщо строк попереднього ув’язнення, відбутий засудженим у межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначене йому основне покарання відповідно до співвідношення, передбаченого частиною першою цієї статті.
У разі призначення судом іншого покарання, ніж позбавлення волі, зарахування строку попереднього ув'язнення у межах того самого кримінального провадження здійснюється в такому порядку:
1) строк попереднього ув’язнення переводиться у строк позбавлення волі відповідно до співвідношення, визначеного абзацами першим або другим цієї частини;
2) визначений відповідно до пункту 1 цієї частини строк позбавлення волі переводиться в інший призначений вид покарання відповідно до співвідношення, визначеного частиною першою цієї статті».
 
    -14- Пташник В.Ю.
Абзаци 4 та 5 пункту першого розділу І законопроекту замінити новими абзацами такого змісту:
«1) осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років, а також до жінок, що були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постановлення вироку, незалежно від ступеня тяжкості вчиненого злочину;
2) інших осіб, якщо попереднє ув’язнення було застосовано до них у кримінальному провадженні, в межах якого цих осіб було засуджено виключно за вчинений вперше злочин невеликої або середньої тяжкості.»;
 
Відхилено    
    -15- Пташник В.Ю.
Доповнити пункт перший розділу І законопроекту новим абзацом такого змісту:
«Положення абзаців другого-четвертого частини п’ятої цієї статті не поширюються на час тримання під вартою як запобіжного заходу, якщо у межах того ж самого кримінального провадження до особи попередньо застосовувались більш м'які запобіжні заходи, що в подальшому були скасовані у зв'язку із переховуванням особи від органів слідства та суду, перешкоджанням кримінальному провадженню чи невиконанням обов'язків, покладених на особу ухвалою про застосування більш м'яких запобіжних заходів.»;
 
Відхилено    
    -16- Власенко С.В.
Частину 5 ст. 72 Кримінального кодексу України доповнити новими абзацами 5-7: «Суд звільняє засудженого від відбування покарання, якщо строк попереднього ув’язнення, відбутий засудженим в межах кримінального провадження, дорівнює або перевищує фактично призначеному йому основного покарання із числа передбачених частиною першою цієї статті.
Строк попереднього ув’язнення – строк застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), засудженого, вирок щодо якого не набрав законної сили, відповідно до вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» та цього Кодексу.
У випадку призначення судом іншого покарання, ніж позбавлення волі, зарахування строку попереднього ув'язнення в межах того ж кримінального провадження здійснюється у наступному порядку:
1) строк попереднього ув’язнення переводиться у строк позбавлення волі відповідно до визначеного абзацом першим цієї частини статті співвідношення;
2) визначений відповідно до підпункту першого цього абзацу строк позбавлення волі переводиться у інший призначений вид покарання відповідно до співвідношення, визначеного частиною першою цієї статті.».
 
Враховано редакційно    
    -17- Паламарчук М.П.
У зв’язку з тим, що залишилось неврегульованим питання призначення судом іншого покарання, ніж позбавлення волі, після спливу 12 місячного терміну попереднього ув’язнення необхідно:
Підпункт 1 абзацу п’ятого викласти в такій редакції:
«1) строк попереднього ув’язнення переводиться у строк позбавлення волі відповідно до співвідношення, визначеного абзацами першим або другим цієї частини»
 
Враховано    
14. У зв’язку з цим абзаци другий — тринадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим — шістнадцятим;
 
-18- Пташник В.Ю.
У абзаці 6 пункту першого розділу І законопроекту слово «шістнадцятим» замінити словами «сімнадцятим»;
 
Відхилено      
15. 2) в абзаці шостому слова «абзацом першим» замінити словами «абзацами першим — четвертим».
 
-19- Крулько І.І.
В абзаці шостому слова «абзацом першим» замінити словами «абзацами першим-другим»
 
Відхилено      
    -20- Пташник В.Ю.
У пункті другому розділу І законопроекту слово «четвертим» замінити словом «п'ятим»;
 
Відхилено    
    -21- Міщенко С.Г.
Підпункт 2 пункту 1 проекту Закону пропоную виключити.
 
Відхилено    
    -22- Помазанов А.В.
У абзаці шістнадцятому слова «співвідношення, визначене абзацом першим цієї статті» виключити.
 
Відхилено    
    -23- Пташник В.Ю.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом третім такого змісту:
«3) абзац п’ятий викласти в такій редакції:
«При призначенні основного покарання, не зазначеного в частині першій цієї статті, суд може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від відбування такого основного покарання;»;
 
Відхилено    
    -24- Пташник В.Ю.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом четвертим такого змісту:
«4) виключити останні два абзаци.»
 
Відхилено    
    -25- Луценко І.В.
Частину шосту статті 72 КК України викласти в наступній редакції:
«6. Встановлені в частині п’ятій цієї статті правила співвідношення видів покарань не поширюється на перші шість місяців тримання під вартою у кримінальному провадженні щодо злочинів невеликої або середньої тяжкості, та на перші дванадцять місяців тримання під вартою у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.»
Обґрунтування: доцільно щоб правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення не поширювались на гранично допустимі строки тримання під вартою, які визначені ст. 197 КПК України.
 
Відхилено cуперечить статті 116 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»   
16. 2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-26- Власенко С.В.
Доповнити проект Закону новими пунктами 3-4 в редакції:
«3. Цей Закон підлягає застосуванню до всіх осіб, щодо яких на момент набрання цим Законом чинності набрав чинності обвинувальний вирок, покарання за яким повністю не відбуто.»
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Цей Закон застосовується до всіх осіб, щодо яких на день набрання чинності цим Законом чинності набрав чинності обвинувальний вирок, покарання за яким повністю не відбуто.
3. За клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника протягом двох тижнів з дня отримання відповідного клопотання або за власною ініціативою суд, який виніс обвинувальний вирок, виносить рішення про перерахування строку відбування покарання відповідно до вимог цього Закону.
 
    -27- Власенко С.В.
«4. За клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника, протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного клопотання, або за власною ініціативою, суд, який виніс обвинувальний вирок, виносить рішення про перерахунок строку відбування покарання у відповідності до вимог цього Закону.»
 
Враховано    
17. Голова
 
   Голова
 
18. Верховної Ради України

   Верховної Ради України