Кількість абзаців - 9 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1.

 
-1- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Назву законопроекту викласти в такій редакції:
"Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту потерпілих від Чорнобильської катастрофи)".
 
Враховано частково   Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
 
2.

 
-2- Дзюблик П.В.
Назву законопроекту викласти у такій редакції:
"Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
 
Враховано      
3.

 
-3- Недава О.А.
У назві закону після слів "про внесення змін" додати слова "до статті 14" та вилучити слова "щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС".
 
Враховано      
4. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
5. І. Внести до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" такі зміни:
 
      
6. 1). Доповнити п.1 ч.1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" абзацом такого змісту:
 
-4- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Розділ І законопроекту викласти в такій редакції:
"І. Пункт 1 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами) доповнити абзацом такого змісту:
 
Враховано   І. У статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами) пункт 1 частини першої доповнити абзацом другим такого змісту:
 
7. "Особам, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і віднесеним до категорії 4 та щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видається посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи категорії 1".
 
-5- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
"Особам, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і віднесеним до категорії 4 та щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи, видається посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи категорії 1.".
 
Враховано частково   "особи, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю*, за умови що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і були віднесені до категорії 4 та стосовно яких встановлено причинний зв’язок онкологічних, онкогематологічних та тяжких інвалідизуючих захворювань з Чорнобильською катастрофою за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, – категорія 1";
доповнити приміткою такого змісту:
"*Для цілей цієї статті територією, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, вважається територія з щільністю забруднення ґрунту понад доаварійний рівень ізотопами цезію від 1,0 до 5,0 Кі/км-2, або стронцію від 0,02 до 0,15 Кі/км-2, або плутонію від 0,005 до 0,01 Кі/км-2 за умови, що розрахункова ефективна еквівалентна доза опромінення людини з урахуванням коефіцієнтів міграції радіонуклідів у рослини та інших факторів перевищує 0,5 мЗв (0,05 бера) за рік понад дозу, яку вона одержувала у доаварійний період".
 
    -6- Дирів А.Б.
У новому абзаці розділу1 законопроекту після слів "до зони посиленого радіоекологічного контролю" додати примітку такого змісту:
"Для цілей цієї статті – до 1 січня 2015 року зона посиленого радіоекологічного контролю – це територія з щільністю забруднення ґрунту понад доаварійний рівень ізотопами цезію від 1,0 до 5,0 Кі/км-2, або стронцію від 0,02 до 0,15 Кі/км-2, або плутонію від 0,005 до 0,01 Кі/км-2 за умови, що розрахункова ефективна еквівалентна доза опромінення людини з урахуванням коефіцієнтів міграції радіонуклідів у рослини та інших факторів перевищує 0,5 мЗв (0,05 бера) за рік понад дозу, яку вона одержувала у доаварійний період."
 
Враховано    
    -7- Левченко Ю.В.
Абзац 2 пункту 1 розділу 1 законопроекту після слів "Чорнобильською катастрофою," доповнити словами "надається статус та".
 
Враховано редакційно    
    -8- Дзюблик П.В.
Розділ Ізаконопроекту викласти у такій редакції:
"Доповнити пункт 1 частини першої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" новим абзацом такого змісту:
"Особи, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і були віднесені до категорії 4 та щодо яких встановлено причинний зв’язок онкологічних, онкогематологічних та тяжких інвалідизуючих захворювань з Чорнобильською катастрофою за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, – категорія 1;".
 
Враховано    
    -9- Євтушок С.М.
Пункт перший статті 14. "Визначення категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї,
для встановлення пільг і компенсацій" викласти у такій редакції:
"Для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
1) інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, - категорія 1;
Особи, які до 1 січня 2015 року були віднесені до категорії 4 постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - категорія 1."
 
Враховано частково    
    -10- Сольвар Р.М.
Розділ перший законопроекту викласти у такій редакції:
"1). Доповнити п.1 ч.1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" абзацом такого змісту:
"Особи, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і віднесеним до категорії 4 та щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, відносяться до осіб, які є потерпілими від Чорнобильської катастрофи категорії 1, про що вони отримують посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи категорії 1"."
 
Враховано частково    
    -11- Недава О.А.
У першій частині статті 14 слово "інваліди" замінити на словосполучення "особа з інвалідністю";
після слів "хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, - категорія 1" замість "крапки з комою" поставити "крапку" і далі з нового речення записати "До цієї категорії також належать особи," і далі за текстом;
слово "віднесеним" записати в називному відмінку "віднесені";
слова "видається посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи категорії 1" вилучити.
 
Враховано частково    
8. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-12- Семенуха Р.С.
Маркевич Я.В.
Розділ ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом:
внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2018 рік у частині збільшення за загальним фондом видатки споживання за бюджетною програмою "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (код 25012000) для забезпечення фінансування надання пільг і компенсацій, які випливають з положень цього Закону, зокрема за рахунок пропорційного скорочення видатків за бюджетною програмою "Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України" (код 0111020), бюджетною програмою "Обслуговування та організаційне, інформаційно - аналітичне, матеріально - технічне забезпечення діяльності Президента України та Адміністрації Президента України" (код 0301010), бюджетною програмою "Обслуговування та організаційне, інформаційно - аналітичне, матеріально - технічне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України" (код 0411010);
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.".
 
Враховано частково   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.
2. Кабінету Міністрів України:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити набрання чинності всіма зазначеними у цьому пункті нормативно-правовими актами одночасно з набранням чинності цим Законом.

    -13- Дирів А.Б.
Розділ ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
"ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.
2. Кабінету Міністрів України до 1 січня 2019 року привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом."
 
Враховано