Кількість абзаців - 659 Таблиця поправок


Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   ПРОЕКТ
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів
 
   Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
-1- Южаніна Н.П.
Привести текст законопроекту до правил нормо-проектувальної техніки.
 
Враховано   І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:
 
    -2- Горбунов О.В.
1. У статті 9:
доповнити пунктом 9.2 такого змісту:
«9.2. До загальнодержавних зборів належить державний збір за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу,
що відправляється чи прибуває до аеропорту України.».
У зв’язку з цим пункти 9.2 – 9.4 вважати пунктами 9.3 – 9.5.
 
Відхилено    
5. 1. У статті 10:
 
   1. У статті 10:
 
6. пункт 10.2 після слова «землю» доповнити словами «, крім земельного податку за лісові землі»;
 
   пункт 10.2 після слова «землю» доповнити словами «, крім земельного податку за лісові землі»;
 
7. пункт 10.3 після слів «туристичного збору» доповнити словами «та податку за лісові землі».
 
-3- Южаніна Н.П.
В абзаці першому пункту 1 розділу І законопроекту слово «та» замінити словами «та земельного»
 
Враховано   пункт 10.3 після слів «туристичного збору» доповнити словами «та земельного податку за лісові землі».
Підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 після абзацу другого доповнити новими абзацами такого змісту:
«Контролюючі органи відповідно до Бюджетного кодексу України подають органам місцевого самоврядування у розрізі джерел доходів звітність:
-про суми нарахованих та сплачених, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків і зборів на відповідних територіях - щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним;
-про суми списаного податкового боргу; розстрочені і відстрочені суми податкового боргу і грошових зобов’язань платників податків; суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання - щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного кварталу.
Зазначена звітність по платниках надається контролюючим органом за запитом органу місцевого самоврядування».
 
    -4- Білоцерковець Д.О.
Доповнити статтю 10 Податкового кодексу України пунктом 10.6 наступного змісту:
«На рішення місцевих рад, прийняті на підставі і на виконання вимог цього Кодексу, не поширюється дія законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики та регуляторної діяльності.».
 
Відхилено    
    -5- Продан О.П.
Іщенко В.О.
Горват Р.І.
Гудзенко В.І.
Пункт 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -6- Семенуха Р.С.
Березюк О.Р.
В Розділі І пункт 1 виключити. Статтю 10 Податкового кодексу України залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
    -7- Дерев'янко Ю.Б.
Статтю 1 розділу І проекту виключити;
 
Відхилено    
    -8- Горбунов О.В.
Доповнити частину восьму статті 12 новими абзацами другим і третім такого змісту:
«За порушення встановленого законодавством порядку і строків сплати державних зборів суб’єкти авіаційної діяльності, їх посадові особи притягуються до відповідальності згідно із законом.
У разі несплати суб’єктом авіаційної діяльності державних зборів, встановлених законодавством, передбачені законодавством процедури сертифікації, реєстрації, перереєстрації суб’єктів та об’єктів авіаційної діяльності та супроводження їх діяльності уповноваженим органом з питань цивільної авіації не здійснюються.».
 
Відхилено    
    -9- Продан О.П.
Іщенко В.О.
Горват Р.І.
Гудзенко В.І.
Розділ І законопроекту перед пунктом 2 доповнити новим пунктом такого змісту:
«1. Підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 після абзацу другого доповнити новими абзацами такого змісту:
«Контролюючі органи відповідно до Бюджетного кодексу України подають органам місцевого самоврядування у розрізі джерел доходів звітність:
-про суми нарахованих та сплачених, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків і зборів на відповідних територіях - щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним;
-про суми списаного податкового боргу; розстрочені і відстрочені суми податкового боргу і грошових зобов’язань платників податків; суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання - щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного кварталу.
Зазначена звітність по платниках надається контролюючим органом за запитом органу місцевого самоврядування».
 
Враховано    
    -10- Білоцерковець Д.О.
У статті 12:
1)у статті 12 виключити слова «рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад»;
2)у абзаці першому підпункту 12.3. після слів «місцевих податків та зборів» додати слова «до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів»
3)у абзаці першому підпункту 12.3.3 пункту 12.3 слова «не пізніше 1 липня року» замінити словами на «не пізніше 25 липня року»
абзац другий підпункту 12.3.3 пункту 12.3 викласти в такій редакції:
контролюючі органи щомісячно, по мірі отримання від органів місцевого самоврядування копій прийнятих рішень про встановлення місцевих податків чи зборів на відповідних територіях подають їх в електронній формі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
після абзацу другого підпункту 12.3.3 пункту 12.3 додати нові абзаци такого змісту:
Контролюючі органи відповідно до Бюджетного кодексу України подають органам місцевого самоврядування у розрізі джерел доходів звітність:
про суми нарахованих та сплачених, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків і зборів на відповідних територіях - щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним;
про суми списаного податкового боргу; розстрочені і відстрочені суми податкового боргу і грошових зобов’язань платників податків; суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання - щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного кварталу.
Зазначена звітність по платниках надається контролюючим органом за запитом органу місцевого самоврядування.
6) абзац третій підпункту 12.3.3 пункту 12.3 викласти в такій редакції:
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, створює на своєму офіційному веб-сайті єдиний інформаційний ресурс копій прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлені місцеві податки та збори. Зазначений інформаційний ресурс актуалізується щомісячно, станом на 1 число місяця, по мірі надходжень копій рішень від органів місцевого самоврядування до контролюючих органів.
7) абзац четвертий та п‘ятий підпункту 12.3.3 пункту 12.3 виключити
абзац шостий підпункту 12.3.3 пункту 12.3 виключити
у підпункті 12.3.4 пункту 12.3 слова «до 15 липня року» замінити словами на «до 25 липня року»
підпункт 12.3.5 пункту 12.3 викласти в такій редакції:
У разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків чи зборів сільська, селищна, міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки чи збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків і зборів.
додати до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 другий абзац такого змісту:
Не поширюється дія законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики та регуляторної діяльності на рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, прийнятих сільською, селищною, міською радою.
додати новий підпункт 12.3.8 пункту 12.3 такого змісту:
прийняття сільською, селищною, міською радою рішення про надання пільг зі сплати місцевих податків та зборів не є формою державної допомоги та не підпадає під дію Закону України «Про державну допомогу суб‘єктам господарювання»
у абзаці першому пункті 12.5 після слів «місцевих податків та зборів» додати слова «в тому числі пільг, або про внесення змін до них».
абзац другий пункту 12.5 виключити.
Пункти 2-29 вважати пунктами 3-30
 
Відхилено    
8. 2. У пункті 14.1 статті 14:
 
-11- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
У пункті 2 розділу І:
Перед підпунктом 1 доповнити новим підпунктом у такій редакції:
«доповнити новим підпунктом 14.1.1-2 такого змісту:
«14.1.1-2. актив з права користування – визнаний орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності актив, який представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди.»
 
Враховано   2. У пункті 14.1 статті 14:
доповнити новим підпунктом 14.1.1-2 такого змісту:
«14.1.1-2. актив з права користування – визнаний орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності актив, який представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди.»
 
9. 1) підпункт 14.1.6 викласти в такій редакції:
 
   1) підпункт 14.1.6 викласти в такій редакції:
 
10. «14.1.6. акцизний склад - це:
 
   «14.1.6. акцизний склад - це:
 
11. а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
 
   а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
 
12. б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального;
 
   б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального;
 
13. Не є акцизним складом:
 
   Не є акцизним складом:
 
14. а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
 
   а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
 
15. б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 500 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання - власник або користувач такого приміщення або території використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та не здійснює операцій з реалізації пального іншим особам;
 
-12- Южаніна Н.П.
Абзаци сьомий та восьмий підпункту 1 пункту 2 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб?єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії) та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія, незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії) та використовує пальне виключно для потреб власного споживання та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак, як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої»
 
Враховано   б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб?єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії) та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія, незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії) та використовує пальне виключно для потреб власного споживання та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак, як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої»
 
    -13- Долженков О.В.
В підпункт 1 пункту 2 Розділу І законопроекту виключити фразу наступного змісту: «на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 500 кубічних метрів, а».
 
Відхилено    
16. в) паливний бак, як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої»;
 
   в) паливний бак, як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої»;
 
17. 2) доповнити новим підпунктом 14.1.6-1 такого змісту:
 
   2) доповнити новим підпунктом 14.1.6-1 такого змісту:
 
18. «14.1.6-1. акцизний склад пересувний - автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, трубопровідний транспортний засіб, на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
 
-14- Южаніна Н.П.
В абзаці другому підпункту 2 пункту 2 розділу І законопроекту слова "автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, трубопровідний транспортний засіб" замінити словами "транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід)";
 
Враховано   «14.1.6-1. акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
 
19. Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
 
   Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
 
20. а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується, крім пального або спирту етилового, що переміщується з метою прохідного транзиту через митну територію України;
 
-15- Южаніна Н.П.
В абзаці четвертому підпункту 2 пункту 2 розділу І законопроекту слова "з метою прохідного транзиту через митну територію України" замінити словами та цифрами "митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України";
 
Враховано   а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується, крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України;
 
    -16- Арешонков В.Ю.
У підпункті 14.1.6-1 у другому абзаці речення під порядковим номером «а» після слів «через митну територію України» доповнити словами «або переміщення між акцизними складами одного розпорядника».
 
Відхилено    
21. б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
 
   б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
 
22. в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу»;
 
-17- Южаніна Н.П.
Доповнити підпункт 2 пункту 2 розділу І законопроекту абзацом такого змісту:
«Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.»
 
Враховано   в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.»
 
23. 3) підпункт 14.1.14 після слова «біомаси» доповнити словами «або із спирту етилового-сирцю», а після слова «біопаливо» - словами «або біокомпонент»;
 
   3) підпункт 14.1.14 після слова «біомаси» доповнити словами «або із спирту етилового-сирцю», а після слова «біопаливо» - словами «або біокомпонент»;
 
24. 4) абзац третій підпункту 14.1.22 після слова «нафтопродукти» доповнити словами «, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, «, а цифри «229.5» замінити цифрами «229.7»;
 
-18- Южаніна Н.П.
Підпункт 4 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4) абзац третій підпункту 14.1.22 викласти в такій редакції:
"з нафтопереробного підприємства або ввозить на митну територію України нафтопродукти, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для їх використання залежно від напряму, визначеного пунктами 229.2 - 229.8 статті 229 розділу VІ цього Кодексу".
 
Враховано   4) абзац третій підпункту 14.1.22 викласти в такій редакції:
"з нафтопереробного підприємства або ввозить на митну територію України нафтопродукти, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для їх використання залежно від напряму, визначеного пунктами 229.2 - 229.8 статті 229 розділу VІ цього Кодексу"
«доповнити підпунктами 14.1.273, 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276. такого змісту:
«14.1.273. передавання інформації для цілей розділу ІV – це операція з переміщення (перенесення) відомостей та/або даних, яке здійснюється з однієї інформаційно-телекомунікаційної системи в іншу інформаційно-телекомунікаційну систему.
Надання послуг з операцій, передбачених цим підпунктом та підпунктами 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276 цього пункту, здійснюється за вільними цінами відповідно до цивільного законодавства України. При цьому, витрати на такі послуги не вважаються збитками (шкодою) і не підлягають відшкодуванню.
14.1.274. отримання інформації для цілей розділу ІV – це операція з надходження відомостей та/або даних до однієї інформаційно-телекомунікаційної системи з іншої інформаційно-телекомунікаційної системи;
14.1.275. розміщення інформації для цілей розділу ІV – це операція з розташування відомостей та/або даних в інформаційно-телекомунікаційній системі;
14.1.276. внесення інформації для цілей розділу ІV – це операція з введення (набору) відомостей та/або даних, яка здійснюється володільцем інформації з метою подальшого передавання таких відомостей та/або даних з однієї інформаційно-телекомунікаційної системи в іншу інформаційно-телекомунікаційну систему, та/або з метою іншої обробки інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі. Внесення інформації не може вважатися розміщенням, передаванням або отриманням інформації;
У пункті 14.1 статті 14:
1) у абзаці першому підпункту 14.1.45 слова «стандартний» та «Стандартна (типова) форма деривативів затверджується Кабінетом Міністрів України;» виключити;
2) у підпункті 14.1.45.1 пункту 14.1.45 після слів «базового активу» доповнити словами «, в тому числі процентних ставок,»;
3) у абзаці першому підпункту 14.1.45.3 пункту 14.1.45:
слово «стандартизований» виключити;
доповнити новим реченням наступного змісту «Форвардний контракт виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу;»
у підпункті 14.1.124-1 слово «донної» замінити словом «денної»;
доповнити новим підпунктом такого змісту:
«14.1.125-1. Норматив витрат на виплати страховим посередникам – гранично допустима величина будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування, встановлена для цілей цього кодексу за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику»;
 
    -19- Вознюк Ю.В.
Пункт 2 розділу І Законопроекту доповнити новим підпунктом 9) такого змісту:
«доповнити підпунктами 14.1.273, 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276. такого змісту:
«14.1.273. передавання інформації для цілей розділу ІV – це операція з переміщення (перенесення) відомостей та/або даних, яке здійснюється з однієї інформаційно-телекомунікаційної системи в іншу інформаційно-телекомунікаційну систему.
Надання послуг з операцій, передбачених цим підпунктом та підпунктами 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276 цього пункту, здійснюється за вільними цінами відповідно до цивільного законодавства України. При цьому, витрати на такі послуги не вважаються збитками (шкодою) і не підлягають відшкодуванню.
14.1.274. отримання інформації для цілей розділу ІV – це операція з надходження відомостей та/або даних до однієї інформаційно-телекомунікаційної системи з іншої інформаційно-телекомунікаційної системи;
14.1.275. розміщення інформації для цілей розділу ІV – це операція з розташування відомостей та/або даних в інформаційно-телекомунікаційній системі;
14.1.276. внесення інформації для цілей розділу ІV – це операція з введення (набору) відомостей та/або даних, яка здійснюється володільцем інформації з метою подальшого передавання таких відомостей та/або даних з однієї інформаційно-телекомунікаційної системи в іншу інформаційно-телекомунікаційну систему, та/або з метою іншої обробки інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі. Внесення інформації не може вважатися розміщенням, передаванням або отриманням інформації;
 
Враховано    
    -20- Острікова Т.Г.
Пункт 2. щодо ст.14.1 доповнити новими підпунктами такого змісту:
1) «14.1.39-1. група компаній для цілей статті 39 цього Кодексу – дві або більше юридичні особи або утворення без статусу юридичної особи, які пов’язані між собою за критеріями володіння або контролю таким чином, що згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності або іншими міжнародно визнаними стандартами складання фінансової звітності обов’язковою є підготовка консолідованої звітності, або якщо підготовка такої консолідованої фінансової звітності є обов’язковою у разі, якщо частки однієї з таких юридичних осіб котируються на фондових біржах;»;
2) «14.1.103-1. материнська компанія міжнародної групи компаній для цілей статті 39 цього Кодексу – юридична особа, яка входить до складу міжнародної групи компаній та одночасно відповідає таким вимогам:
безпосередньо чи опосередковано володіє корпоративними правами інших компаній (або фактично контролює такі компанії) у складі міжнародної групи та частка такого володіння є достатньою для включення фінансової звітності інших компаній у складі міжнародної групи до консолідованої фінансової звітності такої юридичної особи згідно міжнародних стандартів фінансової звітності або інших міжнародно визнаних стандартів складання фінансової звітності або підготовка консолідованої фінансової звітності необхідна, якщо акції такої юридичної особи перебувають в обігу на фондовій біржі;
фінансова звітність такої юридичної особи не підлягає включенню до консолідованої звітності жодної іншої юридичної особи у складі міжнародної групи згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності;»;
3) «14.1.113-3. міжнародна група компаній для цілей статті 39 цього Кодексу – група компаній, що включає в себе дві або більше юридичні особи, які є податковими резидентами різних країн, або включають в себе юридичну особу (осіб), що є податковим резидентом однієї країни та здійснює діяльність через постійне представництво, діяльність якого оподатковується в іншій країні;»;
4) «14.1.183-1. послуги з низькою доданою вартістю для цілей статті 39 цього Кодексу - послуги, що надаються юридичною особою на користь іншої пов’язаної юридичної особи та відповідають сукупності таких критеріїв:
є супутніми за своєю природою;
не є основною діяльністю цих юридичних осіб та/або групи компаній, визначеної підпунктом 14.1.39-1 пункту 14.1 цієї статті;
не вимагають використання унікальних чи цінних нематеріальних активів та не сприяють створенню таких активів;
не передбачають прийняття або здійснення контролю за суттєвими економічними ризиками та не призводять до виникнення таких ризиків.
До послуг з низькою доданою вартістю належать, зокрема, але не виключно, послуги у сфері:
бухгалтерського обліку та аудиту (збір інформації для відображення у фінансовій звітності, підготовка фінансової звітності, проведення операційних та фінансових аудитів, перевірка достовірності бухгалтерських записів тощо;
управління дебіторською та кредиторською заборгованістю;
управління персоналом (підбір персоналу, навчання та розвиток персоналу, консультації щодо компенсаційної політики, розробка та моніторинг програм щодо забезпечення безпеки праці працівників тощо);
моніторингу та підготовки інформації стосовно дотримання стандартів у сфері охорони здоров'я, безпеки, захисту навколишнього середовища тощо;
супутні послуги у сфері інформаційних технологій (встановлення, обслуговування та оновлення систем інформаційних технологій, технічна підтримка, навчання персоналу з питань застосування інформаційних систем або обладнання зі збору, обробки та представлення інформації, надання консультаційних послуг, надання телекомунікаційних послуг, впровадження та супровід систем інформаційної безпеки тощо), крім послуг з розробки програмного забезпечення;
послуги з питань внутрішніх і зовнішніх комунікацій, зв'язків із громадськістю, крім маркетингових послуг і реклами, а також розробки стратегій;
юридичні послуги (загальні юридичні послуги, що виконуються внутрішньою юридичною службою, зокрема підготовка та аналіз договорів та інших документів, надання консультацій, представництво компанії (ведення судових процесів, врегулювання спорів, проходження адміністративних процедур), проведення досліджень з юридичних питань, виконання адміністративної роботи, пов'язаної з реєстрацією та захистом об'єктів інтелектуальної власності) тощо;
податкового супроводження (збір інформації для підготовки податкових декларацій, проведення податкових платежів, підготовка відповідей на запити податкових органів в рамках податкових перевірок, надання консультацій з податкових питань тощо);
адміністрування та документообігу.
Послугами з низькою доданою вартістю не визнаються:
послуги, надання яких є основною діяльністю групи компаній;
послуги з проведення науково-дослідних розробок (у тому числі послуг з розробки програмного забезпечення (ІТ- продуктів);
послуги з виробництва товарів (у тому числі з виробництва продукції за замовленням, зокрема, з використанням сировини замовника або виконавця);
операції, пов’язані із придбанням сировини або інших матеріалів для подальшого використання у виробничому процесі;
маркетингові послуги та послуги із стимулювання продажів;
фінансові операції;
послуги з пошуку, розвідування родовищ та видобутку або переробки корисних копалин;
послуги із страхування та перестрахування;
управлінські послуги із залученням керівних осіб вищого рівня, які приймають ключові для діяльності платника податків рішення в рамках операцій з надання таких послуг;
послуги, що дублюють послугу, яку інший учасник групи виконує своїми силами або яка виконується третьою стороною для такого іншого учасника групи;»;
5) «14.1.254-1. уповноважений учасник для цілей статті 39 цього Кодексу – юридична особа у складі міжнародної групи компаній, яка уповноважена материнською компанією на підготовку та подання звіту у розрізі країн щодо такої міжнародної групи компаній до податкових органів держави, у якій зареєстрована така юридична особа або в якій її діяльність призводить до утворення постійного представництва.»;
6) у абзаці восьмому підпункту «в» підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статі 14 слова «до цього підпункту» замінити словами «до підпункту 14.1.159 цього пункту»;.
 
Відхилено    
    -21- Денисенко В.І.
У пункті 14.1 статті 14:
1) у абзаці першому підпункту 14.1.45 слова «стандартний» та «Стандартна (типова) форма деривативів затверджується Кабінетом Міністрів України;» виключити;
2) у підпункті 14.1.45.1 пункту 14.1.45 після слів «базового активу» доповнити словами «, в тому числі процентних ставок,»;
3) у абзаці першому підпункту 14.1.45.3 пункту 14.1.45:
слово «стандартизований» виключити;
доповнити новим реченням наступного змісту «Форвардний контракт виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу;»
 
Враховано    
    -22- Продан О.П.
Пункт 2 розділу І законопроекту після підпункту 4 доповнити новими підпунктами такого змісту:
«5) доповнити підпунктом 14.1.33 такого змісту:
«14.1.33. віртуальні активи – будь-яка форма запису в рамках розподіленого реєстру записів у цифровій формі, що може використовуватися як засіб обміну, одиниця обліку чи як засіб збереження вартості.
Під терміном «віртуальний актив» у цьому Кодексі розуміються криптовалюти та токен-активи.»;
6) доповнити підпунктом 14.1.95-1 такого змісту:
«14.1.95-1. криптовалюта – віртуальний актив у формі токену, що функціонує як засіб обміну або збереження вартості»;
7) доповнити підпунктом 14.1.102-1 такого змісту:
«14.1.102-1. майнінг - діяльність платника податків із здійснення обчислень, направлених на підтримання роботи розподіленого реєстру записів в цифровій формі, в тому числі з метою отримання віртуальних активів.
Розподілений реєстр записів у цифровій формі – систематизована база записів у формі даних, які зберігаються, створюються і оновлюються на основі алгоритмів, що забезпечують їх тотожність на всіх носіях даних, які створюють таку базу»;
8) доповнити підпунктом 14.1.132 такого змісту:
«14.1.132. - операції з віртуальними активами в розумінні цього Кодексу – будь-які операції з продажу віртуальних активів в розумінні підпункту 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, за винятком операцій з обміну віртуального активу одного виду на інший, які не є об’єктами оподаткування;».
 
Відхилено    
    -23- Довбенко М.В.
Після підпункту 4 пункту 2 Розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«у підпункті 14.1.81-1. слова «з урахуванням курсової різниці,» вилучити;
 
Відхилено    
    -24- Довбенко М.В.
Після підпункту 4 пункту 2 Розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«підпункт 14.1.96-1. видалити»;
 
Відхилено    
    -25- Денисенко В.І.
У пункті 2 після підпункту 4 доповнити підпунктом такого змісту:
«_) у підпункті 14.1.124-1 слово «донної» замінити словом «денної»;».
 
Враховано    
    -26- Долженков О.В.
Пункт 2 Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 9 наступного змісту:
«9) «у підпункті 14.1.124-1 слово «донної» замінити на слово «денної»;
 
Враховано    
    -27- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після підпункту 4 пункту 2 Розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«доповнити новим підпунктом такого змісту:
«14.1.125-1. Норматив витрат на виплати страховим посередникам – гранично допустима величина будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування, встановлена для цілей цього кодексу за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику»;
 
Враховано    
    -28- Долженков О.В.
Пункт 2 Розділу І законопроекту доповнити підпунктом 10 наступного змісту:
«10) у підпункті 14.1.138 цифри «6000» замінити на цифри «30000»;
 
Відхилено    
    -29- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після підпункту 4 доповнити новим підпунктом наступного змісту:
«Підпункт 14.1.138 у дужках після слів «невиробничих основних засобів і нематеріальних активів» доповнити словами «та активів з права користування за договорами оперативної оренди»).
 
Відхилено    
    -30- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
У пункті 2 розділу І:
б) Після підпункту 4 доповнити новим підпунктом наступного змісту:
«Підпункт 14.1.138 у дужках після слів «невиробничих основних засобів і нематеріальних активів» доповнити словами «та активів з права користування за договорами оренди»).
 
Відхилено    
    -31- Мушак О.П.
Пункт другий розділу І проекту Закону доповнити підпунктом 5 наступного змісту:
5). Підпункт 14.1.145 після слів «згідно з УКТ ЗЕД» доповнити словами «та описом, наведеним у статті 215 цього Кодексу».
Підпункти 5-8 пункту 2 розділу І проекту Закону вважати відповідно пунктами 6-9.
 
Відхилено    
    -32- Долженков О.В.
Пункт 2 розділу І законопроекту доповнити підпунктом 11 наступного змісту:
«11) у підпункті 14.1.159 по всьому тексту цифри «20 замінити на цифри «25»;
 
Відхилено    
25. 5) у підпункті 14.1.176 після слів «до отримання з нафтопереробного підприємства нафтопродуктів» доповнити словами «, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив», а після слів «або до ввезення нафтопродуктів» доповнити словами «, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив»;
 
-33- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після підпункту 5 доповнити новим підпунктом наступного змісту:
«У пункті «д» підпункту 14.1.191 слова «необоротних активів» замінити словами «основних засобів».»
 
Відхилено   5) у підпункті 14.1.176 після слів «до отримання з нафтопереробного підприємства нафтопродуктів» доповнити словами «, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив», а після слів «або до ввезення нафтопродуктів» доповнити словами «, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив»;
 
    -34- Долженков О.В.
Пункт 2 розділу І законопроекту доповнити підпунктом 12 наступного змісту:
«12) останній абзац підпункту 14.1.191 викласти в наступній редакції:
«Не є постачанням товарів випадки, коли основні виробничі засоби або невиробничі засоби, товари або матеріальні цінності ліквідуються (списуються з балансу) у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація (списання з балансу) здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, товарів або матеріальних цінностей або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів, товарів або матеріальних цінностей в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив, товари або матеріальні цінності не можуть використовуватися за первісним призначенням;»
 
Відхилено    
    -35- Продан О.П.
Антонищак А.Ф.
Горват Р.І.
Мушак О.П.
Гудзенко В.І.
Купрій В.М.
Саврасов М.В.
Кобцев М.В.
Юрик Т.З.
Головко М.Й.
Лаврик М.І.
Заліщук С.П.
Фролов М.О.
Іщенко В.О.
Заставний Р.Й.
Бабій Ю.Ю.
Сидорчук В.В.
Дубневич Я.В.
Побер І.М.
Євлахов А.С.
Велікін О.М.
Пункт 2 розділу І законопроекту після підпункту 5 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«10) доповнити підпунктом 14.1.196-1 такого змісту:
«14.1.196-1. прибуток від операцій з віртуальними активами для цілей розділу ІV цього Кодексу – дохід у вигляді позитивної різниці між доходом, отриманим платником податку від продажу віртуальних активів (обміну їх на валютні цінності), та витратами, пов’язаними з їх придбанням та/або майнінгом;».
 
Відхилено ропонується надати визначення терміну Прибуток від операцій з віртуальними активами для цілей розділу ІV   
26. 6) абзац другий підпункту 14.1.212 замінити абзацами такого змісту:
 
   6) абзац другий підпункту 14.1.212 замінити абзацами такого змісту:
 
27. «Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VІ цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий або без такого, за плату (компенсацію) або без такої на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
 
   «Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VІ цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий або без такого, за плату (компенсацію) або без такої на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
 
28. до акцизного складу;
 
   до акцизного складу;
 
29. до акцизного складу пересувного;
 
   до акцизного складу пересувного;
 
30. для власного споживання чи промислової переробки;
 
-36- Долженков О.В.
В підпункті 6 пункту 2 Розділу І законопроекту виключити фразу «для власного споживання чи промислової переробки».
 
Відхилено   для власного споживання чи промислової переробки;
 
31. будь-яким іншим особам.
 
   будь-яким іншим особам.
 
32. Поняття «реалізація спирту етилового» застосовується виключно для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва спирту етилового.
 
   Поняття «реалізація спирту етилового» застосовується виключно для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва спирту етилового.
 
33. Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
 
   Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
 
34. в споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
 
   в споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
 
35. для використання пального виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу».
 
-37- Южаніна Н.П.
в абзаці десятому підпункту 6 пункту 2 розділу І законопроекту:
слова «для використання пального» замінити словами «при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок,»
 
Враховано   при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу».
 
36. У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом одинадцятим.
 
   У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом одинадцятим.
 
37. 7) підпункт 14.1.224 викласти в такій редакції:
 
-38- Южаніна Н.П.
підпункту 7 пункту 2 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"7) підпункт 14.1.224 викласти в такій редакції:
"14.1.224. розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, які підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу"
 
Враховано   7) підпункт 14.1.224 викласти в такій редакції:
"14.1.224. розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, які підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу";
 
38. «14.1.224. розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального.
 
      
39. Не є розпорядником акцизного складу суб'єкт господарювання, у якого у власності або користуванні є приміщення або територія, розташовані на митній території України, на кожному з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 500 кубічних метрів, і такий суб'єкт господарювання використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та не здійснює операцій з реалізації пального іншим особам»;
 
      
40. 8) доповнити підпунктом 14.1.224-1 такого змісту:
 
   8) доповнити підпунктом 14.1.224-1 такого змісту:
 
41. «14.1.224-1. розпорядник акцизного складу пересувного - суб’єкт господарювання-платник акцизного податку, який є власником пального, та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:
 
-39- Южаніна Н.П.
В абзаці другому підпункту 8 пункту 2 розділу І законопроекту після слова «пального» доповнити словами «або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового»
 
Враховано   «14.1.224-1. розпорядник акцизного складу пересувного - суб’єкт господарювання-платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового, та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:
 
42. реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий;
 
   реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий;
 
43. ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.
 
   ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.
 
44. Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб’єкти господарювання (перевізники, експедитори), які здійснюють транспортування пального або спирту етилового»;
 
-40- Яценко А.В.
У пункті 2 доповнити новим підпунктом такого змісту (стаття 14 Податкового кодексу України):
«_____. у підпункті 14.1.226:
«абзац перший після слова «підприємцем» доповнити словом «та»;
викласти у такій редакції:
««абзац перший після слова «підприємцем» доповнити словом «та/або»;
 
Відхилено   Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб’єкти господарювання (перевізники, експедитори), які здійснюють транспортування пального або спирту етилового»;
Пункт 14.1.237 викласти в новій редакції: «14.1.237. спирт етиловий -всі види ректифікованого та дистильованого спирту етилового, біоетанол,інші види спирту етилового, які зазначені у товарних позиціях 2207 та 2208 згідно з УКТ ЗЕД."
доповнити підпунктом 14.1.273 такого змісту:
«14.1.273 внутрішній туризм для цілей розділу ХІІ цього Кодексу – це переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на її території, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.
В'їзний туризм для цілей розділу ХІІ цього Кодексу – це прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на її території, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.»
 
    -41- Южаніна Н.П.
Пункт 14.1.237 викласти в новій редакції: «14.1.237. спирт етиловий -всі види ректифікованого та дистильованого спирту етилового, біоетанол,інші види спирту етилового, які зазначені у товарних позиціях 2207 та 2208 згідно з УКТ ЗЕД."
 
Враховано    
    -42- Немировський А.В.
Курячий М.П.
Пункт 2 розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«доповнити підпунктами 14.1.252-1 та 14.1.252-2 такого змісту:
14.1.252-1. сигари, сигари з відрізаними кінцями та сигарили - скрутки тютюну з фільтром чи без фільтру, призначені виключно для куріння в такому вигляді, як вони є, та які:
а) мають зовнішню обгортку з натурального тютюну, що покриває продукт у повному обсязі в тому числі, в разі необхідності, фільтр (але без будь-якого додаткового шару, який частково охоплює зовнішню обгортку), проте, не у випадку сигар з наконечником, мундштуком або
б) мають зовнішню обгортку звичайного кольору сигари з "гомогенізованого" чи "відновленого" тютюну, при цьому маса одного виробу, не включаючи фільтр чи мундштук, становить не менше 2,3 грамів, а окружність щонайменше однієї третини довжини становить не менше 34 мм, та відносяться до товарної підкатегорії 2402 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД. Вироби, які частково складаються з інших речовин, окрім тютюну, що в іншому відповідають вимогам, викладеним у цьому підпункті, вважаються сигарами, сигарами з відрізаними кінцями та сигарилами;
14.1.252-2. малі та тонкі сигари - скрутки тютюну з фільтром чи без фільтру, призначені виключно для куріння в такому вигляді, як вони є, мають зовнішню обгортку звичайного кольору сигари з натурального тютюну або з "гомогенізованого" чи "відновленого" тютюну, при цьому маса одного виробу, не включаючи фільтр чи мундштук, становить менше 2,3 грамів, та відносяться до товарної підкатегорії 2402 10 00 10 згідно з УКТ ЗЕД. Вироби, які частково складаються з інших речовин, окрім тютюну, що в іншому відповідають вимогам, викладеним у цьому підпункті, вважаються малими чи тонкими сигарами;»
 
Відхилено    
    -43- Довбенко М.В.
Після підпункту 9 пункту 2 Розділу І законопроекту доповнити новим підпунктом такого змісту:
«у абзаці дев’ятому підпункту 14.1.268 слова «включаючи прибуток від операцій з державними цінними паперами та з борговими зобов'язаннями Національного банку України з урахуванням курсової різниці» видалити»;
 
Відхилено    
    -44- Продан О.П.
Пункт 2 розділу І законопроекту після підпункту 8 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«14) доповнити підпунктом 14.1.273 такого змісту:
«14.1.273. токен – цифрова одиниця обліку в рамках розподіленого реєстру записів у цифровій формі, який має криптографічний захист.
Токен-актив – віртуальний актив у формі токену, який посвідчує майнові та/або немайнові права власника токена, що відповідають зобов’язанням емітента токена;».
Емітент віртуального активу - особа, яка від свого імені відчужує віртуальні активи їх першим власникам та бере на себе зобов’язання за ними перед власниками таких віртуальних активів;».
 
Відхилено    
    -45- Яценко А.В.
У пункті 2 доповнити новим підпунктом такого змісту (стаття 14 Податкового кодексу України):
«_____. доповнити підпунктом 14.1.273 такого змісту:
«14.1.273 внутрішній туризм для цілей розділу ХІІ цього Кодексу – це переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на її території, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.
В'їзний туризм для цілей розділу ХІІ цього Кодексу – це прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на її території, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.»
 
Враховано    
45. 3. Підпункти 19-1.1.16 та 19-1.1.17 пункту 19-1.1 статті 19-1 доповнити словами «та пального».
 
-46- Южаніна Н.П.
Після пункту 3 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
«4. Пункт 20.1 статті 20 доповнити новим підпунктом 20.1.40-2 такого змісту :
«20.1.40-2. звертатися до суду щодо вилучення в дохід держави (конфіскацію) пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання у разі виявлення фактів, зазначених у статті 228 цього Кодексу»
 
Враховано   3. Підпункти 19-1.1.16 та 19-1.1.17 пункту 19-1.1 статті 19-1 доповнити словами «та пального».
4. Пункт 20.1 статті 20 доповнити новим підпунктом 20.1.40-2 такого змісту :
"20.1.40-2. звертатися до суду щодо вилучення в дохід держави (конфіскацію) пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання у разі виявлення фактів, зазначених у статті 228 цього Кодексу"
«4. У пункті 30.4 статті 30 слова «податкової пільги» замінити словами «податкової пільги (крім податкових пільг з податку на додану вартість)»;
4. У статті 39 «Трансфертне ціноутворення»:
1)у підпункті 39.1.4. слова «за методами» замінити словами «за методологією та процедурою»;
2)у підпункті 39.2.1.1. :
підпункт «г» доповнити абзацом такого змісту:
«Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" цього підпункту, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених під1пунктами "а" - "в" цього підпункту, визнаються неконтрольованими.»;
підпункт «ґ» викласти в такій редакції:
«ґ) господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.»;
3) підпункт 39.2.1.4. викласти в такій редакції:
«Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
а) операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
б) операції з придбання (продажу) послуг;
в) операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності;
г) фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів;
д) операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні;
4) підпункт 39.2.1.5. викласти в такій редакції:
«Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків та нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб та операції між відповідним резидентом та жодною з таких осіб не визнавалась платником податку контрольованою операцією, така операція вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо особи до яких перейшло право власності:
не виконують в такій сукупності операцій істотних функцій, пов’язаних з придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг);
не використовують у такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг).
Для цілей цього підпункту:
під істотними функціями розуміються функції, які платник податків та нерезидент - сторони контрольованої операції, не могли б виконати самостійно у своїй звичайній діяльності без залучення інших осіб та використання активів таких осіб;
під істотними активами розуміються активи, використання яких є необхідним під час здійснення таких операцій та які відсутні у платника податків та нерезидента - сторін контрольованої операції;
під істотними ризиками розуміються ризики, прийняття яких є обов’язковим для ділової практики таких операцій.»;
5) підпункт 39.2.2.4 доповнити новим (останнім) абзацом такого змісту:
«Визначення та аналіз функцій, які виконуються сторонами операції, здійснюється на підставі укладених договорів, даних бухгалтерського обліку, фактичних дій сторін операції та фактичних обставин її проведення відповідно до суті операції.»;
6) доповнити підпункт 39.2.2 новими підпунктами відповідно нумерації такого змісту:
« 39.2.2.9. Під час визначення зіставності комерційних та/або фінансових умов зіставних операцій з умовами контрольованої операції також можуть враховуватися характеристики активів, використаних сторонами у контрольованій операції, зокрема, але не виключно:
тип активу (виробниче обладнання, нематеріальні активи, фінансові активи тощо);
природа активу (вік, ринкова вартість, розташування, наявність прав захисту тощо).
Визначення та аналіз впливу нематеріальних активів, на умови контрольованої та зіставних операцій, здійснюється з урахуванням, зокрема, але не виключно:
юридичного володіння нематеріальними активами та договорних умов їх використання;
категорії та характеристик нематеріальних активів (ексклюзивність, ступінь і тривалість правового захисту, географічна сфера застосування, термін корисного використання, стадія розробки тощо);
договірної та фактичної діяльності сторін, пов’язаної із розробкою, вдосконаленням, підтримкою, захистом і експлуатацією таких активів.
39.2.2.10. Якщо фактичні умови здійсненої контрольованої операції не відповідають умовам укладеного (письмового) договору та/або фактичні дії сторін контрольованої операції і фактичні обставини її проведення відрізняються від умов такого договору, то комерційні та/або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення визначаються згідно з фактичними діями сторін операції та фактичними умовами її проведення.
39.2.2.11. Якщо контрольована операція фактично здійснена, але документально не оформлена (не підтверджена), для цілей трансфертного ціноутворення вона має розглядатись згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними умовами її проведення, зокрема, враховуються функції, які фактично виконувались сторонами операції, активи, які фактично використовувались, і ризики, які фактично взяла на себе та контролювала кожна зі сторін.»;
7) в підпункті 39.3.2.4 після слів « …між пов'язаними сторонами» доповнити словами « та/або в контрольованих операціях.»;
8) в підпункті 39.3.2.7. в частині 3 після слів «та/або зіставні особи;» доповнити новим абзацом наступного змісту:
«щодо якої є найбільш повна та документально підтверджена інформація про фінансові показники контрольованої операції, які використовуються для розрахунку показників рентабельності, передбачених підпунктом 39.3.2.5 цього підпункту;
9) підпункт 39.4.4. викласти в такій редакції:
«39.4.4. На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті .
Документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті.» ;
10) в підпункті «и» підпункту 39.4.6. після слів: «обґрунтування вибору та інформація про зіставні операції (зіставних осіб) і джерела інформації, які використовувалися для аналізу;» (абзац четвертий) додати нову частину (абзац) такого змісту:
«обґрунтування використання під час визначення діапазону рентабельності відповідно до підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті інформації за декілька податкових періодів (років) та розрахунок середньозваженого значення показника рентабельності;»
11) підпункт 39.5.2.7. доповнити новим абзацом такого змісту:
«Термін проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" переривається у разі розгляду судом позовів платника податків з питань, пов’язаних з призначенням, проведенням або предметом такої перевірки до завершення судових процедур.»;
12 в підпункті 39.5.2.12. слова «методів (комбінації методів)» замінити словами «методології та процедур»;
13) підпункт 39.5.2.13. викласти в такій редакції:
«39.5.2.13. Контролюючий орган, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», має право:
а) надсилати запити про надання документів (інформації) щодо контрольованої операції іншим платникам податків відповідно до пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу, які
є сторонами контрольованої операції, що перевіряється, або
були задіяні в ланцюгу постачання товарів (робіт, послуг, інших об'єктів цивільних прав) що є предметом контрольованої операції.
У разі ненадання платниками податків, зазначеними у підпункті «а» цього підпункту, документів (інформації) на запит контролюючого органу, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та/або надання неповної інформації, контролюючий орган має право провести зустрічну звірку таких платників в порядку, передбаченому пунктом 73.5 статті 73 цього Кодексу;
б) провести опитування посадових осіб та/або працівників платників податків, які є сторонами контрольованої операції. Платники податків зобов'язані забезпечити можливість посадовим особам, які проводять перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», провести опитування відповідних посадових осіб або працівників;
в) надсилати запити компетентним органам іноземних країн стосовно предмету та обставин здійснення контрольованої операції та/або стосовно господарської діяльності та фінансової звітності нерезидента - сторони контрольованої операції;
г) проводити зустрічі з платником податків (уповноваженими ним особами) для обговорення методології визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», застосовної контролюючим органом під час перевірки.»;
14) в пункті 39.6.2.7. після слів «…що є предметом договору,» доповнити словами «принципу "витягнутої руки",»
«У статті 42:
у пункті 42.2 після слова «визначеному пунктом 42.4» замінити на слова «визначеному пунктами 42.4 та 42.5»;
статтю доповнити новим пунктом наступного змісту:
«42.5 Листування контролюючих органів з платниками податків може здійснюватись шляхом надсилання електронних листів на електронну адресу платника податків, обов’язково наданої у визначеному порядку.
Датою вручення платнику податків документа є дата направлення електронного листа на електронну адресу платника податків.».
 
    -47- Южаніна Н.П.
після пункту 3 доповнити новим пунктом такого змісту:
«4. У пункті 30.4 статті 30 слова «податкової пільги» замінити словами «податкової пільги (крім податкових пільг з податку на додану вартість)»;
 
Враховано    
    -48- Мушак О.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"У пункті 30.4 статті 30 після слів "декілька податкових періодів" доповнити словами "крім податкових пільг з податку на додану вартість, ";
 
Враховано    
    -49- Острікова Т.Г.
Після пункту 3 доповнити новим пунктом в такій редакції:
4. У статті 39 «Трансфертне ціноутворення»:
1)у підпункті 39.1.4. слова «за методами» замінити словами «за методологією та процедурою»;
2)у підпункті 39.2.1.1. :
підпункт «г» доповнити абзацом такого змісту:
«Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" цього підпункту, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених під1пунктами "а" - "в" цього підпункту, визнаються неконтрольованими.»;
підпункт «ґ» викласти в такій редакції:
«ґ) господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.»;
3) підпункт 39.2.1.4. викласти в такій редакції:
«Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
а) операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
б) операції з придбання (продажу) послуг;
в) операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності;
г) фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів;
д) операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні;
4) підпункт 39.2.1.5. викласти в такій редакції:
«Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків та нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб та операції між відповідним резидентом та жодною з таких осіб не визнавалась платником податку контрольованою операцією, така операція вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо особи до яких перейшло право власності:
не виконують в такій сукупності операцій істотних функцій, пов’язаних з придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг);
не використовують у такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг).
Для цілей цього підпункту:
під істотними функціями розуміються функції, які платник податків та нерезидент - сторони контрольованої операції, не могли б виконати самостійно у своїй звичайній діяльності без залучення інших осіб та використання активів таких осіб;
під істотними активами розуміються активи, використання яких є необхідним під час здійснення таких операцій та які відсутні у платника податків та нерезидента - сторін контрольованої операції;
під істотними ризиками розуміються ризики, прийняття яких є обов’язковим для ділової практики таких операцій.»;
5) підпункт 39.2.2.4 доповнити новим (останнім) абзацом такого змісту:
«Визначення та аналіз функцій, які виконуються сторонами операції, здійснюється на підставі укладених договорів, даних бухгалтерського обліку, фактичних дій сторін операції та фактичних обставин її проведення відповідно до суті операції.»;
6) доповнити підпункт 39.2.2 новими підпунктами відповідно нумерації такого змісту:
« 39.2.2.9. Під час визначення зіставності комерційних та/або фінансових умов зіставних операцій з умовами контрольованої операції також можуть враховуватися характеристики активів, використаних сторонами у контрольованій операції, зокрема, але не виключно:
тип активу (виробниче обладнання, нематеріальні активи, фінансові активи тощо);
природа активу (вік, ринкова вартість, розташування, наявність прав захисту тощо).
Визначення та аналіз впливу нематеріальних активів, на умови контрольованої та зіставних операцій, здійснюється з урахуванням, зокрема, але не виключно:
юридичного володіння нематеріальними активами та договорних умов їх використання;
категорії та характеристик нематеріальних активів (ексклюзивність, ступінь і тривалість правового захисту, географічна сфера застосування, термін корисного використання, стадія розробки тощо);
договірної та фактичної діяльності сторін, пов’язаної із розробкою, вдосконаленням, підтримкою, захистом і експлуатацією таких активів.
39.2.2.10. Якщо фактичні умови здійсненої контрольованої операції не відповідають умовам укладеного (письмового) договору та/або фактичні дії сторін контрольованої операції і фактичні обставини її проведення відрізняються від умов такого договору, то комерційні та/або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення визначаються згідно з фактичними діями сторін операції та фактичними умовами її проведення.
39.2.2.11. Якщо контрольована операція фактично здійснена, але документально не оформлена (не підтверджена), для цілей трансфертного ціноутворення вона має розглядатись згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними умовами її проведення, зокрема, враховуються функції, які фактично виконувались сторонами операції, активи, які фактично використовувались, і ризики, які фактично взяла на себе та контролювала кожна зі сторін.»;
7) в підпункті 39.3.2.4 після слів « …між пов'язаними сторонами» доповнити словами « та/або в контрольованих операціях.»;
8) в підпункті 39.3.2.7. в частині 3 після слів «та/або зіставні особи;» доповнити новим абзацом наступного змісту:
«щодо якої є найбільш повна та документально підтверджена інформація про фінансові показники контрольованої операції, які використовуються для розрахунку показників рентабельності, передбачених підпунктом 39.3.2.5 цього підпункту;
9) підпункт 39.4.4. викласти в такій редакції:
«39.4.4. На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті .
Документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті.» ;
10) в підпункті «и» підпункту 39.4.6. після слів: «обґрунтування вибору та інформація про зіставні операції (зіставних осіб) і джерела інформації, які використовувалися для аналізу;» (абзац четвертий) додати нову частину (абзац) такого змісту:
«обґрунтування використання під час визначення діапазону рентабельності відповідно до підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті інформації за декілька податкових періодів (років) та розрахунок середньозваженого значення показника рентабельності;»
11) підпункт 39.5.2.7. доповнити новим абзацом такого змісту:
«Термін проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" переривається у разі розгляду судом позовів платника податків з питань, пов’язаних з призначенням, проведенням або предметом такої перевірки до завершення судових процедур.»;
12 в підпункті 39.5.2.12. слова «методів (комбінації методів)» замінити словами «методології та процедур»;
13) підпункт 39.5.2.13. викласти в такій редакції:
«39.5.2.13. Контролюючий орган, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», має право:
а) надсилати запити про надання документів (інформації) щодо контрольованої операції іншим платникам податків відповідно до пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу, які
є сторонами контрольованої операції, що перевіряється, або
були задіяні в ланцюгу постачання товарів (робіт, послуг, інших об'єктів цивільних прав) що є предметом контрольованої операції.
У разі ненадання платниками податків, зазначеними у підпункті «а» цього підпункту, документів (інформації) на запит контролюючого органу, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та/або надання неповної інформації, контролюючий орган має право провести зустрічну звірку таких платників в порядку, передбаченому пунктом 73.5 статті 73 цього Кодексу;
б) провести опитування посадових осіб та/або працівників платників податків, які є сторонами контрольованої операції. Платники податків зобов'язані забезпечити можливість посадовим особам, які проводять перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», провести опитування відповідних посадових осіб або працівників;
в) надсилати запити компетентним органам іноземних країн стосовно предмету та обставин здійснення контрольованої операції та/або стосовно господарської діяльності та фінансової звітності нерезидента - сторони контрольованої операції;
г) проводити зустрічі з платником податків (уповноваженими ним особами) для обговорення методології визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», застосовної контролюючим органом під час перевірки.»;
14) в пункті 39.6.2.7. після слів «…що є предметом договору,» доповнити словами «принципу "витягнутої руки",»
 
Враховано    
    -50- Долженков О.В.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом 3-1 наступного змісту:
«3-1. В статтю 39 внести наступні зміни:
1) У підпункті 39.2.1.5. абзац перший після слова «декількох» доповнити словом «непов’язаних»;
2) У підпункті 39.2.1.5 в абзаці першому словосполучення «якщо ці особи» замінити на словосполучення «якщо ці непов’язані особи»;
3) В абзаці третьому підпункту 39.3.2.8 словосполучення «декілька податкових періодів (років) замінити на словосполучення «три податкових періоди (роки), що передують звітному (податковому) періоду (року).»;
4) В абзаці четвертому підпункту 39.3.2.8 словосполучення «декількох податкових періодів (років) замінити на словосполучення «трьох податкових періодів (років), що передують звітному (податковому) періоду (року).»;
5) У підпункті 3 підпункту 39.3.2.9:
цифри «20» замінити на цифри «25»;
доповнити новим абзацом наступного змісту:
«Якщо вимоги з трансфертного ціноутворення у країні іншої сторони контрольованої операції передбачають інший відсоток володіння корпоративними правами для зіставних юридичних осіб, ніж передбачений в цьому абзаці (але не більше 50 відсотків), такі особи можуть вважатись зіставними.»;
6) Підпункт 39.4.4 викласти в наступній редакції:
«На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання запиту подають документацію щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 цього пункту, у паперовому або електронному вигляді (в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України).»;
7) У підпункті 39.4.6 словосполучення « (сума та валюта платежів, дата, платіжні документи)» замінити на словосполучення « (сума та валюта платежів, дата, номер та дата платіжних документів)»;
8) У підпункті 39.5.2.3 словосполучення «робочих днів з дати початку» та «робочих днів з дати отримання» замінити на словосполучення «робочих днів, що настають за датою початку», «робочих днів, що настають за датою отримання» відповідно;
9) У підпункті 39.5.2.20 слова та цифри «30 днів з дня» замінити на слова та цифри «30 днів, що настають за днем».
 
Відхилено    
    -51- Острікова Т.Г.
Після пункту 3 доповнити новим пунктом в такій редакції:
«4. У статті 39 «Трансфертне ціноутворення»:
1)у підпункті 39.1.4. слова «за методами» замінити словами «за методологією та процедурою»;
2)у підпункті 39.2.1.1. :
підпункт «г» доповнити абзацом такого змісту:
«Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" цього підпункту, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених під1пунктами "а" - "в" цього підпункту, визнаються неконтрольованими.»;
підпункт «ґ» викласти в такій редакції:
«ґ) господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.»;
3) У підпункті 39.2.1.2. абзац п’ятий викласти в такій редакції «У разі внесення змін до переліку держав (територій) для цілей підпункту "в" підпункту 39.2.1.1 цього підпункту, вони набирають чинності з 1 січня звітного року, що настає за календарним роком, у якому внесено такі зміни.»;
4) підпункт 39.2.1.4. викласти в такій редакції:
«Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
а) операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
б) операції з придбання (продажу) послуг;
в) операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності;
г) фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів;
д) операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні;
5) підпункт 39.2.1.5. викласти в такій редакції:
«Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків та нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб та операції між відповідним резидентом та жодною з таких осіб не визнавалась платником податку контрольованою операцією, така операція вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо особи до яких перейшло право власності:
не виконують в такій сукупності операцій істотних функцій, пов’язаних з придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг);
не використовують у такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг).
Для цілей цього підпункту:
під істотними функціями розуміються функції, які платник податків та нерезидент - сторони контрольованої операції, не могли б виконати самостійно у своїй звичайній діяльності без залучення інших осіб та використання активів таких осіб;
під істотними активами розуміються активи, використання яких є необхідним під час здійснення таких операцій та які відсутні у платника податків та нерезидента - сторін контрольованої операції;
під істотними ризиками розуміються ризики, прийняття яких є обов’язковим для ділової практики таких операцій.»;
6) підпункт 39.2.2.4 доповнити новим (останнім) абзацом такого змісту:
«Визначення та аналіз функцій, які виконуються сторонами операції, здійснюється на підставі укладених договорів, даних бухгалтерського обліку, фактичних дій сторін операції та фактичних обставин її проведення відповідно до суті операції.»;
7) доповнити підпункт 39.2.2 новими підпунктами відповідно нумерації такого змісту:
« 39.2.2.9. Під час визначення зіставності комерційних та/або фінансових умов зіставних операцій з умовами контрольованої операції також можуть враховуватися характеристики активів, використаних сторонами у контрольованій операції, зокрема, але не виключно:
тип активу (виробниче обладнання, нематеріальні активи, фінансові активи тощо);
природа активу (вік, ринкова вартість, розташування, наявність прав захисту тощо).
Визначення та аналіз впливу нематеріальних активів, на умови контрольованої та зіставних операцій, здійснюється з урахуванням, зокрема, але не виключно:
юридичного володіння нематеріальними активами та договорних умов їх використання;
категорії та характеристик нематеріальних активів (ексклюзивність, ступінь і тривалість правового захисту, географічна сфера застосування, термін корисного використання, стадія розробки тощо);
договірної та фактичної діяльності сторін, пов’язаної із розробкою, вдосконаленням, підтримкою, захистом і експлуатацією таких активів.
39.2.2.10. Якщо фактичні умови здійсненої контрольованої операції не відповідають умовам укладеного (письмового) договору та/або фактичні дії сторін контрольованої операції і фактичні обставини її проведення відрізняються від умов такого договору, то комерційні та/або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення визначаються згідно з фактичними діями сторін операції та фактичними умовами її проведення.
39.2.2.11. Якщо контрольована операція фактично здійснена, але документально не оформлена (не підтверджена), для цілей трансфертного ціноутворення вона має розглядатись згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними умовами її проведення, зокрема, враховуються функції, які фактично виконувались сторонами операції, активи, які фактично використовувались, і ризики, які фактично взяла на себе та контролювала кожна зі сторін.»;
8) в підпункті 39.3.2.4 після слів « …між пов'язаними сторонами» доповнити словами « та/або в контрольованих операціях.»;
9) в підпункті 39.3.2.7. в частині 3 після слів «та/або зіставні особи;» доповнити новим абзацом наступного змісту:
«щодо якої є найбільш повна та документально підтверджена інформація про фінансові показники контрольованої операції, які використовуються для розрахунку показників рентабельності, передбачених підпункту 39.3.2.5 цього підпункту;
10) підпункт 39.4.4. викласти в такій редакції:
«39.4.4. На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті .
Документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті.» ;
11) в підпункті «и» підпункту 39.4.6. після слів: «обґрунтування вибору та інформація про зіставні операції (зіставних осіб) і джерела інформації, які використовувалися для аналізу;» (абзац четвертий) додати нову частину (абзац) такого змісту:
«обґрунтування використання під час визначення діапазону рентабельності відповідно підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті інформації за декілька податкових періодів (років) та розрахунок середньозваженого значення показника рентабельності;»
12) підпункт 39.5.2.7. доповнити новим абзацом такого змісту:
«Перебіг строку проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" переривається у разі розгляду судом позовів платника податків з питань, пов’язаних з призначенням, проведенням або предметом такої перевірки до завершення судових процедур.»;
13) в підпункті 39.5.2.12. слова «методів (комбінації методів)» замінити словами «методології та процедур»;
14) підпункт 39.5.2.13. викласти в такій редакції:
«39.5.2.13. Контролюючий орган, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», має право:
а) надсилати запити про надання документів (інформації) щодо контрольованої операції іншим платникам податків відповідно до пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу, які
є сторонами контрольованої операції, що перевіряється, або
були задіяні в ланцюгу постачання товарів (робіт, послуг, інших об'єктів цивільних прав) що є предметом контрольованої операції.
У разі ненадання платниками податків, зазначеними у підпункті «а» цього підпункту, документів (інформації) на запит контролюючого органу, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» та/або надання неповної інформації, контролюючий орган має право провести зустрічну звірку таких платників в порядку, передбаченому пунктом 73.5 статті 73 цього Кодексу;
б) провести опитування посадових осіб та/або працівників платників податків, які є сторонами контрольованої операції. Платники податків зобов'язані забезпечити можливість посадовим особам, які проводять перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», провести опитування відповідних посадових осіб або працівників;
в) надсилати запити компетентним органам іноземних країн стосовно предмету та обставин здійснення контрольованої операції та/або стосовно господарської діяльності та фінансової звітності нерезидента - сторони контрольованої операції;
г) проводити зустрічі з платником податків (уповноваженими ним особами) для обговорення методології визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», застосовної контролюючим органом під час перевірки.»;
15) в пункті 39.6.2.7. після слів «…що є предметом договору,» доповнити словами «принципу "витягнутої руки",».
 
Відхилено    
    -52- Різаненко П.О.
Після пункту 3 розділу І проекту Закону додати новий пункт 4 в наступній редакції:
«У статті 42:
у пункті 42.2 після слова «визначеному пунктом 42.4» замінити на слова «визначеному пунктами 42.4 та 42.5»;
статтю доповнити новим пунктом наступного змісту:
«42.5 Листування контролюючих органів з платниками податків може здійснюватись шляхом надсилання електронних листів на електронну адресу платника податків, обов’язково наданої у визначеному порядку.
Датою вручення платнику податків документа є дата направлення електронного листа на електронну адресу платника податків.».
 
Враховано    
46. 4. В абзаці другому пункту 42-1.2 статті 42-1 після слова «пального» доповнити словами «та спирту етилового».
 
-53- Долженков О.В.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом 4-1 наступного змісту:
«4-1. В пункті 43.3 слова та цифри «протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми» замінити на слова та цифри «незалежно від строку виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми».
 
Відхилено   4. В абзаці другому пункту 42-1.2 статті 42-1 після слова «пального» доповнити словами «та спирту етилового».
«__ . Пункт 44.3 статті 44 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.».
«7. У другому абзаці пункту 44.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів».
«5. У першому абзаці пункту 56.3 слова «протягом десяти календарних днів» замінити словами «протягом десяти робочих днів».
 
    -54- Острікова Т.Г.
Після пункту 4 доповнити новим пунктом такого змісту:
«__ . Пункт 44.3 статті 44 доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.».
 
Враховано    
    -55- Герега О.В.
Доповнити розділ І законопроекту після пункту такого змісту:
«7. У другому абзаці пункту 44.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів».
 
Враховано    
    -56- Денисенко В.І.
Після пункту 4 доповнити такими пунктами:
«У статті 49:
після пункту 49.1 доповнити новим пунктом такого змісту:
«49.1-1. Платники податків, які обслуговуються в контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, подають податкові декларації з усіх видів загальнодержавних та місцевих податків та зборів до такого контролюючого органу.»
 
Відхилено    
    -57- Мушак О.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"Пункт 50.2 статті 50 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Платник податків після отримання актів за результатами камеральних перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору з питання, яке перевірялося контролюючим органом".
У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім";
 
Відхилено    
    -58- Долженков О.В.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом 4-2 наступного змісту: «4-2.
В пункті 54.1:
Словосполучення «та/або грошового зобов’язання» виключити;
Слово «грошового» замінити на слово «податкового».
 
Відхилено    
    -59- Герега О.В.
Доповнити розділ І законопроекту після пункту 4 новим пунктом 5 такого змісту:
«5. У першому абзаці пункту 56.3 слова «протягом десяти календарних днів» замінити словами «протягом десяти робочих днів».
 
Враховано    
    -60- Мушак О.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"У пункті 56.3 статті 56 слово "календарних" замінити словом "робочих";
 
Враховано    
    -61- Долженков О.В.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом 4-3 наступного змісту:
«4-3. У підпункті 57.-1 1.2:
п’ятий абзац доповнити наступними словами: «або набуває статусу надміру сплачених грошових зобов’язань та підлягає поверненню в порядку ст. 43 цього Кодексу за самостійним рішенням платника податку.»;виключити абзац шостий.».
 
Відхилено    
    -62- Денисенко В.І.
«У абзаці другому пункту 63.3 статті 63 слова «основного та неосновного» виключити.».
 
Відхилено    
    -63- Денисенко В.І.
Пункт 64.7 статті 64 викласти у новій редакції:
«64.7. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, визначає порядок обліку великих платників податків та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених цим Кодексом для великих платників податків.
У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені цим Кодексом для великих платників податків.
Адміністрування всіх податків та зборів за неосновним місцем обліку великих платників податків здійснюється контролюючим органом за основним місцем обліку таких платників.
Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків контролюючий орган, у якому такий платник перебував на обліку, зобов’язаний перевести його на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.».».
 
Відхилено    
47. 5. Абзац перший підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 доповнити словами «та спирту етилового».
 
-64- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 5-1 наступного змісту:
«5-1. Пункт 76.3 викласти в наступній редакції:
«76.3. Камеральна перевірка може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.».
 
Відхилено   5. Абзац перший підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 доповнити словами «та спирту етилового».
 
    -65- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 5-2 наступного змісту:
«5-2. Абзац 2 пункту 77.1 доповнити реченням наступного змісту: «Включення платника податків до плану-графіку документальних планових перевірок на поточний рік після його оприлюднення забороняється.».
 
Відхилено    
    -66- Острікова Т.Г.
Після пункту 6 законопроекту доповнити новим пунктом (щодо статті 78) :
«___. В підпункті 78.1.2. статті 78 слова «звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення,» замінити словами «звітність для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу,».
 
Відхилено    
    -67- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 5-3 наступного змісту:
«5-3. Доповнити підпункт 78.1.3 абзацом наступного змісту: «У разі надання уточнюючих розрахунків з метою приведення у відповідність умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» може бути проведено перевірку лише відповідно до норм пункту 39.5.2.».
 
Відхилено    
    -68- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 5-4 наступного змісту:
«5-4. Виключити підпункт 78.1.8».
 
Відхилено    
48. 6. Підпункт 78.1.18 пункту 78.1 статті 78 доповнити словами «або спирт етиловий».
 
-69- Курячий М.П.
У розділі І Законопроекту:
- Пункт 6 викласти у такій редакції:
«6. У статті 78:
підпункт 78.1.18 пункту 78.1 доповнити словами «або спирт етиловий»;
в абзаці першому пункту 78.2 слова «або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження» виключити.»;
 
Відхилено   6. Підпункт 78.1.18 пункту 78.1 статті 78 доповнити словами «або спирт етиловий».
«7. У першому абзаці пункту 86.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів».
«7. У першому абзаці пункту 86.8 слова «протягом десяти робочих днів» замінити словами «протягом 15 робочих днів».
 
    -70- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 6-1 наступного змісту:
«6-1. Доповнити статтю 83 пунктами 83.2, 83.3 наступного змісту:
«83.2. Посадовим особам контролюючих органів під час проведення перевірок забороняється використовувати як підставу для висновків податкову інформацію щодо визнання правочинів недійсними до набрання чинності рішення суду про визнання оспорюваних правочинів недійсними за зверненням контролюючих органів відповідно до пп. 20.1.30 п. 20.1 ст. 20 цього Кодексу.
83.3. Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки інших платників податків як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами (іншими платниками податків), а також відносно платників податків по ланцюгу поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, для формування висновків про безтоварність (фіктивність) господарських операцій таких платників податків якщо за результатами складення акту перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків, або не узгоджене або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60 цього Кодексу.».
 
Відхилено    
    -71- Долженков О.В.
Доповнити статтю 83 пунктами 83.2 наступного змісту:
«83.2. Посадовим особам контролюючих органів під час проведення перевірок забороняється використовувати як підставу для висновків податкову інформацію щодо визнання правочинів недійсними до набрання чинності рішення суду про визнання оспорюваних правочинів недійсними за зверненням контролюючих органів відповідно до пп. 20.1.30 п. 20.1 ст. 20 цього Кодексу.
 
Відхилено    
    -72- Долженков О.В.
Доповнити статтю 83 пунктом 83.3 наступного змісту:
«83.3. Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки інших платників податків як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами (іншими платниками податків), а також відносно платників податків по ланцюгу поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, для формування висновків про безтоварність (фіктивність) господарських операцій таких платників податків якщо за результатами складення акту перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків, або не узгоджене або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60 цього Кодексу.».
 
Відхилено    
    -73- Герега О.В.
Доповнити розділ І законопроекту після пункту 6 пунктом новим 7 такого змісту:
«7. У першому абзаці пункту 86.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів».
 
Враховано    
    -74- Мушак О.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"Пункт 86.7 статті 86 після слів "п'яти робочих днів" доповнити словами " (для платників податків, які мають філії - протягом десяти робочих днів)";
 
Враховано по суті   
    -75- Острікова Т.Г.
Доповнити розділ І законопроекту після пункту 6 новим пунктом 7 такого змісту:
«7. У першому абзаці пункту 86.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів».
 
Враховано по суті   
    -76- Острікова Т.Г.
До розділу І «Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13–17, ст. 112)»:
1. Доповнити розділ І законопроекту після пункту 6 новими пунктами такого змісту:
«У першому абзаці пункту 86.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів»«.
«У другому абзаці пункту 44.7 слова «протягом п’яти робочих днів» замінити словами «протягом 10 робочих днів»«.
«У першому абзаці пункту 86.8 слова «протягом десяти робочих днів» замінити словами «протягом 15 робочих днів»«.
 
Враховано по суті   
    -77- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 6-2 наступного змісту:
«6-2. Викласти останній абзац пункту 86.7 в наступній редакції:
«Контролюючим органам забороняється приймати рішення про визначення суми грошових зобов’язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставі висновків акті перевірки, якими правочини визнані недійсними до набрання чинності рішення суду про визнання оспорюваних правочинів недійсними, за зверненням контролюючих органів відповідно до підпункту 20.1.30 пункту 20.1 статті 20 цього Кодексу.».
 
Відхилено    
    -78- Герега О.В.
Доповнити розділ І законопроекту після пункту 6 пунктом новим 7 такого змісту:
«7. У першому абзаці пункту 86.8 слова «протягом десяти робочих днів» замінити словами «протягом 15 робочих днів».
 
Враховано    
    -79- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 6-3 наступного змісту:
«6-3. Пункт 87.1 доповнити підпунктом «г» наступного змісту:
«г) за рахунок суми за послуги зв’язку, надані оператором телекомунікацій пільговим категоріям громадян, відповідно до законодавства України.
Оператори телекомунікацій, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу (структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрації, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад та контролюючому органу в електронному вигляді розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою «2-пільга». Розмір суми, що зазначений у розрахунку та підтверджений уповноваженим органом, зараховується за відповідною заявою платника податків як сплата податкового зобов’язання оператора телекомунікацій за місцевими податками.
Сума боргу, визначена судовим рішенням, що набрало законної сили щодо фактично наданих послуг зв’язку пільговим категоріям громадян у відповідній адміністративно-територіальній одиниці з урахуванням судових витрат, зараховується в рахунок погашення податкових зобов’язань оператора телекомунікацій з місцевих податків і зборів, що сплачуються до контролюючих органів цієї адміністративно-територіальної одиниці, за відповідною заявою платника податків.
У разі якщо сума коштів, що зазначена у формі «2-пільга» та/або у судовому рішенні не покриває суму податкового зобов’язання оператора телекомунікацій з місцевих податків і зборів, оператор телекомунікацій зобов’язаний провести оплату залишку такого зобов’язання у загальному порядку.».
 
Відхилено    
    -80- Єфімов М.В.
У Розділі І
1) після пункту 6 доповнити новим пунктом в наступній редакції:
«7. у частині п’ятій пункту 89.2 статті 89 слова та цифри «підпунктом 87.3.7 пункту 87.3» замінити словом та цифрами «пунктом 87.3»;
У зв’язку з чим пункти 7-32 Розділу І законопроекту вважати пунктами 8-33 відповідно.
 
Відхилено    
    -81- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 6-4 наступного змісту:
«6-4. В пункті 89.2 слова та цифри «підпунктом 87.3.7» замінити на слова та цифри «пунктом 87.3 статті 87».
 
Відхилено    
49. 7. У пункті 100.9 статті 100:
 
-82- Пинзеник В.М.
Статтю 7 виключити.
 
Враховано      
    -83- Семенуха Р.С.
Березюк О.Р.
В Розділі І пункт 7 виключити.
Пункт 100.9 статті 100 Податкового кодексу України залишити в чинній редакції.
 
Враховано    
    -84- Острікова Т.Г.
В розділі І пункт 7 виключити. Пункт 100.9 статті 100 Податкового кодексу України залишити в чинній редакції.
 
Враховано    
50. у абзаці першому слова «крім випадків, передбачених цим пунктом» виключити;
 
      
51. абзац другий та третій виключити.
 
-85- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 7-1 наступного змісту:
«7-1. Абзац другий пункту 102.1 статті 102 викласти в наступній редакції:
«У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку (окрім випадків подання уточнюючого розрахунку у зв’язку із самостійним корегуванням відповідно до статті 39 цього Кодексу).
У разі подання уточнюючого розрахунку у зв’язку із самостійним корегуванням відповідно до статті 39 цього Кодексу перевірка.».
 
Відхилено   8. У пункті 117.3 статті 117 в абзацах першому та другому після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового"
 
    -86- Курячий М.П.
Після пункту 7 доповнити пунктом такого змісту:
«_____) у статті 102:
в абзаці першому пункту 102.1 слова та цифри « (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу)» виключити;
пункт 102.2 викласти у такій редакції:
«102.2. Обмеження щодо строку давності проведення перевірок платника податків, визначені в абзаці першому пункту 102.1 цієї статті, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків. При цьому грошове зобов‘язання за результатами такої податкової перевірки може бути нараховане за податкові (звітні) періоди (роки) в межах 1095 днів, що передують дню початку проведення перевірки.»;
пункт 102.3 виключити. «
 
Відхилено    
    -87- Єфімов М.В.
У РозділіІ:
після пункту 8 доповнити новими пунктами в наступній редакції:
«9. У статті 113:
1)назву статті викласти в наступній редакції: «Фінансова відповідальність»
2) у пункті 113.1 та у другому абзаці пункту 113.3 у всіх випадках після слів «штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)» доповнити словами «та/або пені»;
3) пункт 113.2 після слів «передбачених цією главою» доповнити словами «та/або пені»;
4) у пункті 113.3 слова «Штрафні (фінансові) санкції (штрафи)» замінити словами «Фінансова відповідальність»;
10. У статті 114 та статті 116 у назві та тексті у всіх випадках слова «штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)» замінити словами «фінансової відповідальності»;
11. у пункті 120-1.1 статті 120-1 виключити слова «складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)».
У зв’язку з чим пункти 9-33 Розділу І законопроекту вважати пунктами 12-36 відповідно.
 
Відхилено    
    -88- Южаніна Н.П.
Після пункту 7 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом 8 такого змісту:
«8. У пункті 117.3 статті 117 в абзацах першому та другому після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»
 
Враховано    
    -89- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 7-2 наступного змісту:
«7-2. В підпункті 120.1.1 словосполучення «, складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)» виключити.
 
Відхилено    
    -90- Острікова Т.Г.
Після пункту 7 законопроекту доповнити новим пунктом щодо статті 120 :
« __. У статті 120:
1) пункт 120.3 викласти такого змісту:
«120.3. Неподання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній відповідно до вимог статті 39 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:»
2) другий абзац пункту 120.3 викласти такого змісту:
«300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі неподання звіту про контрольовані операції;»
3) третій абзац пункту 120.3 викласти такого змісту:
«3 відсотки суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена підпунктами 39.4.6 та 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;»
4) четвертий абзац пункту 120.3 викласти такого змісту:
«300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року – у разі неподання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу), визначеної підпунктами 39.4.7 та 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу;»
5) після четвертого абзацу пункту 120.3 додати нові абзаци такого змісту:
«1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року - у разі неподання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній;
100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року - у разі неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній;»
6) п’ятий абзац пункту 120.3 викласти такого змісту:
«Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податків від обов'язку подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення.»
7) шостий абзац пункту 120.3 викласти такого змісту:
«Неподання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого цим пунктом, -
тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення, та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) та/або звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.»;
8) Після пункту 120.3. доповнити новим підпунктом абзацами такого змісту:
«120.4. Невключення до поданого звіту про контрольовані операції інформації про всі здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції та/або не включення до поданого звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній інформації, відповідно до вимог статті 39 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
1 відсоток суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому звіті про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції здійснені у відповідному звітному році;
1 відсоток від суми доходу (виручки) учасника міжнародної групи компаній, інформація про якого у порушення вимог цього Кодексу не відображена в звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній, але не більше 1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року - у разі ненадання у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній повної інформації щодо учасника міжнародної групи компанії, незалежно від кількості учасників, щодо яких не надана інформація.
Неподання платником податків уточнюючого звіту про контрольовані операції після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого цим пунктом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання уточнюючого звіту про контрольовані операції.»;
9) Доповнити новим пунктом 120.5. такого змісту:
«120.5. Надання недостовірної інформації у повідомленні про участь у міжнародній групі компаній та/або у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній та/або тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:
50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі надання недостовірної інформації у повідомленні про участь у міжнародній групі компаній;
300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, - у разі надання недостовірної інформації у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній щодо учасника міжнародної групи компанії.».
10) Відповідно пункт 120.4. вважати пунктом 120.6. та перший абзац викласти такого змісту:
«120.6.Несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній та/або повідомлення про участь у міжнародній групі компаній або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі:»
абзац другий пункту 120.6. викласти такого змісту:
«одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту про контрольовані операції, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;»
абзац третій пункту 120.6. викласти такого змісту:
«одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому звіті про контрольовані операції у разі подання уточнюючого звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;»
абзац четвертий пункту 120.6. викласти такого змісту:
«двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання документації з трансфертного ціноутворення, визначеної підпунктами 39.4.6 та 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;»
доповнити пункт 120.6. новими абзацами такого змісту:
«трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання глобальної документації з трансфертного ціноутворення, визначеної підпунктами 39.4.7 та 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, але не більше 1000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, але не більше 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.».
 
Відхилено    
    -91- Герега О.В.
Доповнити розділ І законопроекту після пункту 7 новим пунктом 8 такого змісту:
«8. У першому абзаці пункту 120-1 .1. слова « (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)» замінити словами « (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю); податкової накладної, складеної відповідно до п.198.5 ст.198, п.199.1 ст.199 цього Кодексу)»«.
 
Відхилено    
    -92- Мушак О.П.
Пункт 8 розділу Ізаконопроекту (щодо змін до статті 120-1) викласти в такій редакції:
«У статті 120-1:
пункт 120-1.1 викласти в такій редакції:
«120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
340 гривень за кожну таку податкову накладну/розрахунок коригування - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
680 гривень за кожну таку податкову накладну/розрахунок коригування - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
1020 гривень за кожну таку податкову накладну/розрахунок коригування - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
1360 гривень за кожну таку податкову накладну/розрахунок коригування - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
1700 гривень за кожну таку податкову накладну/розрахунок коригування - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються.
1)пункт 120-1.2 викласти в такій редакції:
120-1.2. Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 1700 гривень за кожну таку податкову накладну та/або розрахунок коригування до податкової накладної. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.»
Пункт 8 розділу Ізаконопроекту вважати пунктом 9 відповідно.
 
Відхилено    
52. 8. У статті 120-2:
 
   8. У статті 120-2:
 
53. 1) у пункті 120-2.1 після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
   1) у пункті 120-2.1 після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
54. 2) у пункті 120-2.2:
 
   2) у пункті 120-2.2:
 
55. після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
   після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
56. доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   доповнити новими абзацами такого змісту:
 
57. «Відсутність з вини платника акцизного податку, який отримав пальне та спирт етиловий, реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних другого примірника акцизної накладної/другого примірника розрахунку коригування, -
 
-93- Южаніна Н.П.
В абзаці четвертому підпункту 2 пункту 8 розділу І законопроекту слово «та» замінити словом «або» та слова "розрахунку коригування" замінити словами «розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації другого примірника акцизної накладної/розрахунку коригування»
 
Враховано   «Відсутність з вини платника акцизного податку, який отримав пальне або спирт етиловий, реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних другого примірника акцизної накладної/другого примірника розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації другого примірника акцизної накладної/розрахунку коригування, -
 
58. тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених в такій акцизній накладній/розрахунку коригування»;
 
   тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених в такій акцизній накладній/розрахунку коригування»;
 
59. 3) пункт 120-2.3 доповнити словами «, а для спирту етилового - за ставкою, що встановлена на дату реалізації спирту етилового».
 
-94- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 8-1 наступного змісту:
«8-1. В пунктах 126.1, 126.2 слова «грошового» замінити на слова «податкового».
 
Відхилено   3) пункт 120-2.3 доповнити словами «, а для спирту етилового - за ставкою, що встановлена на дату реалізації спирту етилового».
 
    -95- Горбунов О.В.
Доповнити пункт 1 частини першої статті 127 новим абзацом такого змісту:
«виникнення простроченої заборгованості перед Державним спеціалізованим фондом фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях.».
 
Відхилено    
60. 9. У статті 128-1:
 
   9. У статті 128-1:
 
61. 1) назву статті після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
   1) назву статті після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
62. 2) пункт 128-1.1 викласти в такій редакції:
 
   2) пункт 128-1.1 викласти в такій редакції:
 
63. «128-1.1. Необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра - лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці наливу (відпуску) пального, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі –
 
-96- Южаніна Н.П.
В абзаці другому підпункту 2 пункту 9 розділу І законопроекту слова «наливу (відпуску) пального» замінити словами «відпуску пального наливом з акцизного складу»
 
Враховано   «128-1.1. Необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра - лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі -
 
64. тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 150000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або не зареєстрований рівнемір - лічильник, а також за кожне необладнане місце наливу (відпуску) пального або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або не зареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
 
-97- Южаніна Н.П.
В абзаці третьому підпункту 2 пункту 9 розділу І законопроекту цифри «15» замінити цифрою «2» та слова "наливу (відпуску) пального" замінити словами "відпуску пального наливом з акцизного складу".
 
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або не зареєстрований рівнемір - лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або не зареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
 
65. Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених абзацом першим цього пункту, тягне за собою призупинення реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового до моменту обладнання резервуарів та/або місць наливу (відпуску) пального або місць отримання та відпуску спирту етилового на акцизному складі витратомірами-лічильниками/ витратомірами-лічильниками спирту етилового та/або рівномірами-лічильниками з їх відповідною реєстрацією»;
 
-98- Южаніна Н.П.
Абзац четвертий підпункту 2 пункту 9 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень на тому самому акцизному складі, передбачених абзацом першим цього пункту, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або не зареєстрований рівнемір – лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або не зареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового»;
 
Враховано   Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень на тому самому акцизному складі, передбачених абзацом першим цього пункту, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або не зареєстрований рівнемір – лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або не зареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
 
66. 3) доповнити пунктами 128-1.2 та 128-1.3 такого змісту:
 
   3) доповнити пунктами 128-1.2 та 128-1.3 такого змісту:
 
67. «128-1.2. Відсутність реєстрації акцизних складів в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку - розпорядником акцизного складу -
 
-99- Южаніна Н.П.
В абзаці другому підпункту 3 пункту 9 розділу І законопроекту після слова «відсутність» доповнити словами «з вини платника податку»;
 
Враховано   «128-1.2. Відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку - розпорядником акцизного складу -
 
68. тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 000 гривень.
 
   тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 000 гривень.
 
69. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, -
 
   Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, -
 
70. тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 000 000 гривень.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 000 000 гривень.
 
71. 128-1.3. Незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасної передачі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані щодо фактичних залишків пального та обсягу обігу пального або спирту етилового, -
 
   128-1.3. Незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасної передачі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані щодо фактичних залишків пального та обсягу обігу пального або спирту етилового, -
 
72. тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 гривень за кожний не переданий електронний документ».
 
-100- Герега О.В.
1)Доповнити розділ І після пункту 9 новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 після слів «податковим агентом» доповнити словами « у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу»«
«Пункт 129.9 статті 129 виключити»«
 
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 000 гривень за кожний не переданий електронний документ».
1)Доповнити розділ І після пункту 9 новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 після слів «податковим агентом» доповнити словами « у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу»«
«Пункт 129.9 статті 129 виключити»«
«__. В підпункті 129.1.3. пункту 129.1 статті 129 після слів «…спливу 90 календарних днів» додати слова « (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу),»
«9-1. В абзаці другому пункту 129.4 словосполучення «за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення,» замінити на словосполучення «починаючи з 91 календарного дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання,».
"Пункт 129.9 статті 129 виключити";
«У підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133:
в абзаці першому після слів «установою та організацією» доповнити словами «для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств»;
в абзаці третьому після слова «учасників» доповнити словами «у розумінні Цивільного кодексу України»;
в абзаці четвертому після слів «неприбутковим організаціям відповідного виду» доповнити словами «іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів)».
«У підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133:
в абзаці першому після слів «установою та організацією» доповнити словами «для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств»;
в абзаці третьому після слова «учасників» доповнити словами «у розумінні Цивільного кодексу України»;
в абзаці четвертому після слів «неприбутковим організаціям відповідного виду» доповнити словами «іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів)».
«….У пункті 138.3.3. пункту 138.3 статті 138 слова та цифри:
електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень
2
замінити словами та цифрами:
електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 6000 гривень
2
«Статтю 138 доповнити новим пунктом у такій редакції:
«138.4. Вимоги пунктів 138.1 - 138.3 цієї статті не застосовуються до операцій з активами з права користування за договорами оренди.»
«У підпункті 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 слова «у тому числі необоротних активів» у всіх випадках доповнити словами « (крім активів з права користування за договорами оренди)».
«Абзац другий підпункту 140.5.4. пункту 140.5. статті 140 доповнити після слів «та крім бюджетних установ» словами «Накопичувального фонду, недержавних пенсійних фондів».
«Підпункт 141.1.3 пункту 141.3 статті 141 доповнити абзацом третім такого змісту:
«на позитивну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам, розрахованих за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику».
«У пункті 164.2 статті 164:
у підпункті 164.2.8 слова «крім зазначених у підпункті» замінити словами «крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та»;
у підпункті 164.2.9 слова «165.1.2,» виключити.»
«10. Підпункт 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 доповнити новим абзацом такого змісту:
Суб’єкти господарювання – експортери у разі відсутності в них довідки, передбаченої цим підпунктом, щодо походження закупленої у фізичних осіб сільськогосподарської продукції, у строки, визначені цим Кодексом для місячного податкового періоду, до митного оформлення експорту такої сільгосппродукції сплачують (перераховують) до бюджету загальну суму податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, із загальної суми (вартості) непідтвердженої такою довідкою сільгосппродукції, закупленої за податковий (звітний) місяць».
«у підпункті 165.1.26. пункту 165.1. статті 165 слова «з бюджету» виключити»
В підпункті 165.1.27 словосполучення «страховика-резидента» замінити на словосполучення «страховика-резидента або страховика-нерезидента».
Підпункт 170.11.1 після кінцевої фрази «цього Кодексу» доповнити фразою «, а також, крім доходів, визначених підпунктом 165.1.27 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.».
Підпункт 165.1.39. пункту 165.1 статті 165 викласти у такій редакції:
«165.1.39 вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - в частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі»;
« В підпункті 166.3.9 словосполучення «та другого ступенів» замінити на слово «ступеня».
 
    -101- Острікова Т.Г.
Доповнити розділ І після пункту 9 новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 після слів «податковим агентом» доповнити словами «у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу»«
«Пункт 129.9 статті 129 виключити»«
 
Враховано по суті   
    -102- Острікова Т.Г.
Після пункту 9 законопроекту додати новий пункт ( щодо статті 129):
«__. В підпункті 129.1.3. пункту 129.1 статті 129 після слів «…спливу 90 календарних днів» додати слова « (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу),»
 
Враховано    
    -103- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-1 наступного змісту:
«9-1. В абзаці другому пункту 129.4 словосполучення «за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення,» замінити на словосполучення «починаючи з 91 календарного дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання,».
 
Враховано    
    -104- Мушак О.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"Пункт 129.9 статті 129 виключити";
 
Враховано    
    -105- Різаненко П.О.
Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 розділу Ідоповнити новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133:
в абзаці першому після слів «установою та організацією» доповнити словами «для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств»;
в абзаці третьому після слова «учасників» доповнити словами «у розумінні Цивільного кодексу України»;
в абзаці четвертому після слів «неприбутковим організаціям відповідного виду» доповнити словами «іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів)».
 
Враховано    
    -106- Острікова Т.Г.
Після пункту 9 розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133:
в абзаці першому після слів «установою та організацією» доповнити словами «для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств»;
в абзаці третьому після слова «учасників» доповнити словами «у розумінні Цивільного кодексу України»;
в абзаці четвертому після слів «неприбутковим організаціям відповідного виду» доповнити словами «іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів)».
 
Враховано    
    -107- Денисенко В.І.
«__. Пункт 134.1 статті 134 доповнити новим підпунктом 134.1.5 такого змісту:
«134.1.5. дохід від діяльності з обміну валют, що підлягає оподаткуванню згідно з пунктом 141.9 статті 141 цього Кодексу.».
Статтю 136 доповнити новим підпунктом 136.7 такого змісту:
«136.7 Під час проведення платником податку – небанківською фінансовою установою діяльності з обміну валют, одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у пункті 136.1 цієї статті, встановлюється фіксований розмір податку, у сумі 2 500 гривень на місяць з кожного пункту обміну валюти.».»
«__. Статтю 137 доповнити новим підпунктом 137.9 такого змісту:
«137.9 Платники податку – небанківські фінансові установи, які здійснюють відповідно до законодавства діяльність з обміну валют, сплачують податок за ставкою, визначеною пунктом 136.7 статті 136 цього Кодексу, з поданням податкової декларації з податку на прибуток в порядку та строки, які встановлені для місячного податкового (звітного) періоду.».»
«__. Статтю 141 доповнити новим підпунктом 141.9 такого змісту:
«141.9 Особливості оподаткування небанківських фінансових установ, які здійснюють діяльність з обміну валют.
Небанківські фінансові установи, які здійснюють відповідно до законодавства діяльність з обміну валют, сплачують податок на прибуток за ставкою, визначеною у пункті 136.1 статті 136 цього Кодексу, та фіксований розмір податку, визначений у пункті 136.7 статті 136 цього Кодексу.
Нарахований небанківськими фінансовими установами, які здійснюють відповідно до законодавства діяльність з обміну валют, податок у розмірі, визначеному у пункті 136.7 статті 136 цього Кодексу, не є різницею та не зменшує фінансовий результат до оподаткування такого суб’єкта».
 
Відхилено    
    -108- Продан О.П.
Розділ І законопроекту після пункту 9 доповнити новими пунктами такого змісту:
«10. Пункт 134.1 статті 134 доповнити підпунктом 134.1.6 такого змісту:
«134.1.6. прибуток від операцій з віртуальними активами, який визначається як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу віртуальних активів (обміну їх на валютні цінності) та витратами, пов’язаними з їх придбанням та/або майнінгом, з урахуванням особливостей, передбачених цим Розділом.».
11. Статтю 141 доповнити пунктом 141.9 такого змісту:
«141.9. Особливості оподаткування операцій з віртуальними активами
141.9.1. Фінансовий результат за операціями з віртуальними активами визначається окремо від фінансового результату за іншими видами діяльності платника податку відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму від’ємного фінансового результату від операцій з віртуальними активами, відображеного у складі фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму позитивного фінансового результату від операцій з віртуальними активами, відображеного у складі фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Позитивне значення фінансового результату за операціями з віртуальними активами (загальна сума прибутків від операцій з віртуальними активами перевищує загальну суму збитків від операцій з віртуальними активами з урахуванням суми від’ємного фінансового результату, не врахованого у попередніх податкових (звітних) періодах) не включається до загального фінансового результату до оподаткування та оподатковується окремо.
Від’ємне значення фінансового результату за операціями з віртуальними активами (загальна сума збитків від операцій з продажу або іншого відчуження віртуальних активів з урахуванням суми від’ємного фінансового результату від таких операцій, не врахованих у попередніх податкових періодах, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій) не зменшує загального фінансового результату до оподаткування поточного звітного періоду.
141.9.2. Якщо за результатами звітного податкового періоду отримано від’ємне значення фінансового результату від операцій з віртуальними активами (загальна сума збитків від операцій з продажу або іншого відчуження віртуальних активів з урахуванням суми від’ємного фінансового результату від таких операцій, не врахованих у попередніх податкових періодах, перевищує загальну суму прибутків від таких операцій), сума такого від’ємного значення фінансового результату за операціями з продажу або іншого відчуження віртуальних активів зменшує фінансовий результат від операцій з віртуальними активами наступних податкових (звітних) періодів, що настають за податковим (звітним) періодом виникнення зазначеного від’ємного значення фінансового результату.
141.9.3. Прибуток платників податку, що здійснюють операції з віртуальними активами, розрахований відповідно до підпункту 134.1.6 пункту 134.1 ст.134 цього Кодексу, оподатковується за ставкою, передбаченою пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу. Якщо до прибутку платників податку від операцій з певними товарами встановлена інша ставка податку, ніж встановлена для прибутку, розрахованого відповідно до підпункту 134.1.6 пункту 134.1 ст.134 цього Кодексу, то така інша ставка податку поширюється на операції з токенами-активами, які посвідчують права на відповідні товари.
141.9.4. Нарахований платником податку, що здійснює операції з віртуальними активами, податок на прибуток від таких операцій не зменшує фінансового результату до оподаткування такого платника податку за результатами звітного періоду.».
12. Пункт 164.2 статті 164 доповнити підпунктом 164.2.20 наступного змісту:
«164.2.20. прибуток від операцій з віртуальними активами.
Підпункт 164.2.20 вважати підпунктом 164.2.21».
 
Відхилено    
    -109- Кривенко В.В.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"У статті 136:
1) у пункті 136.5 цифри "134.1.4" виключити;
2) пункт 136.6 виключити";
 
Відхилено    
    -110- Бабак А.В.
Андрієвський Д.Й.
Острікова Т.Г.
Після частини 9 доповнити новою частиною 10 такого змісту:
«пункт 137.5 статті 137 доповнити підпунктом «г» такого змісту:
«г) платників податку, які виробляють, транспортують та/або постачають теплову енергію, надають послуги з постачання теплової енергії або централізованого опалення та постачання гарячої води.».
 
Відхилено    
    -111- Острікова Т.Г.
Після пункту 9 законопроекту та нових доданих вище пунктів додати новий пункт:
«___. Пункт 137.5. доповнити новими підпунктами такого змісту:
«г) постійних представництв нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України.».
 
Відхилено    
    -112- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-2 наступного змісту:
«9-2. Абзац третій пункту 138.2 після слова «ліквідації» доповнити словосполученням «, викрадення або іншого протиправного заволодіння, що підтверджується відповідно до законодавства,».
 
Відхилено    
    -113- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«доповнити підпункт 138.3.3 пункту 138.3 статті 138 двома абзацами такого змісту:
"Для основних засобів, які отримані лізингоодержувачем за договором фінансового лізингу, мінімально допустимий строк амортизації цих основних засобів визначається із застосуванням понижуючого коефіцієнта 0,5 до мінімально допустимих строків амортизації таких основних засобів, встановлених цим підпунктом, при цьому положення абзацу чотири підпункту 138.3.3 пункту 138.3 статті 138 цього Кодексу не застосовуються.
Абзац п'ятий підпункту 138.3.3 пункту 138.3 статті 138 цього Кодексу застосовується тільки до основних засобів, які були отримані за договором фінансового лізингу, після набрання чинності абзацом п'ятим підпункту 138.3.3 пункту 138.3 статті 138 цього Кодексу";
 
Відхилено    
    -114- Кірш О.В.
Доповнити розділ Ізаконопроекту новими пунктами такого змісту:
«….У пункті 138.3.3. пункту 138.3 статті 138 слова та цифри:
електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень2
замінити словами та цифрами:
електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 6000 гривень2
 
Враховано    
    -115- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«Статтю 138 доповнити новим пунктом у такій редакції:
«138.4. Вимоги пунктів 138.1 - 138.3 цієї статті не застосовуються до операцій з активами з права користування за договорами оперативної оренди.»
 
Відхилено    
    -116- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
2.Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«Статтю 138 доповнити новим пунктом у такій редакції:
«138.4. Вимоги пунктів 138.1 - 138.3 цієї статті не застосовуються до операцій з активами з права користування за договорами оренди.»
 
Враховано    
    -117- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-3 наступного змісту:
«9-3. Пункт 140.4 доповнити підпунктом 140.4.2-1 наступного змісту:
«140.4.2-1 платником податку - правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом:
приєднання, злиття, перетворення – у періоді підписання передавального акта;
поділу, виділення - у періоді підписання розподільчого балансу пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом.».
 
Відхилено    
    -118- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 слова «у тому числі необоротних активів» у всіх випадках замінити словами «у тому числі основних засобів».
 
Відхилено    
    -119- Довбенко М.В.
3.Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 слова «у тому числі необоротних активів» у всіх випадках доповнити словами « (крім активів з права користування за договорами оренди)».
 
Враховано    
    -120- Різаненко П.О.
Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«Абзац другий підпункту 140.5.4. пункту 140.5. статті 140 доповнити після слів «та крім бюджетних установ» словами «Накопичувального фонду, недержавних пенсійних фондів».
 
Враховано    
    -121- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-4 наступного змісту:
«9-4. Підпункт 140.5.9 після словосполучення «неприбутковим організаціям» доповнити словосполученням « (крім професійних спілок, їх об’єднань та організацій профспілок)».
 
Відхилено    
    -122- Демчак Р.Є.
Довбенко М.В.
Після пункту 9 Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«Підпункт 141.1.3 пункту 141.3 статті 141 доповнити абзацом третім такого змісту:
«на позитивну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам, розрахованих за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику».
 
Враховано    
    -123- Різаненко П.О.
Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«Підпункт 141.4.10. пункту 141.4. статті 141 викласти у такій редакції:
«141.4.10. Не підлягають оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами у вигляді:
процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями;
доходів від погашення або інших доходів за державними цінними паперами, що виплачуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
доходів від продажу або іншого відчуження державних цінних паперів;
доходів у вигляді процентів, сплачених нерезидентам за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб'єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями.»
 
Відхилено    
    -124- Долженков О.В.
Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13–17, ст. 112) такі зміни:
1. Підпункт 141.4.10. пункту 141.4. статті 141 після словосполучення «доходи, отримані» доповнити словом та розділовим знаком «резидентами /» та після словосполучення «процентів, сплачених» доповнити словом та розділовим знаком «резидентам /»
 
Відхилено    
    -125- Кривенко В.В.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"У пункті 141.8 статті 141:
в абзаці другому слова: "підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 136.6 статті 136 цього Кодексу" замінити словами: "визначений підпунктом 134.1.4 пункту 134.1 статті 134 цього Кодексу, підлягає оподаткуванню виключно за ставкою, визначеною у пункті 136.1 статті 136 цього Кодексу";
абзац четвертий виключити";
 
Відхилено    
    -126- Сидорович Р.М.
У Розділі І законопроекту:
Доповнити пунктом 9-1:
«9-1. У статті 141:
1) доповнити підпунктом 141.9 такого змісту:
«Звільняється від оподаткування податком на прибуток сума кредиторської заборгованості боржника, яка визнана судом в межах провадження справи про неплатоспроможність та включена до реєстру вимог кредиторів і відповідно до затвердженого судом плану санації підлягає списанню (прощенню).»
 
Відхилено    
    -127- Різаненко П.О.
Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У пункті 164.2 статті 164:
у підпункті 164.2.8 слова «крім зазначених у підпункті» замінити словами «крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та»;
у підпункті 164.2.9 слова «165.1.2,» виключити.»
 
Враховано    
    -128- Кривенко В.В.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"У підпункті 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 після слова: "призів" додати слова в дужках: " (крім виграшів та призів у лотерею у розмірах, передбачених у підпункті 165.1.46 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу)";
 
Відхилено    
    -129- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«Абзац сьомий підпункту 164.2.14 пункту 164.2 статті 164 після слів «страхових відшкодувань» доповнити словами «у тому числі відшкодувань моральної шкоди, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий - фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я»;
 
Відхилено    
    -130- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«пункт 164.4 статті 164 доповнити новим абзацом наступного змісту:
«Абзац перший цього пункту не застосовується до доходів, особливості оподаткування яких визначені пунктами 170.2 та 170.8 статті 170 цього Кодексу.»;
 
Відхилено    
    -131- Різаненко П.О.
Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У пункті 165.1 статті 165:
підпункт 165.1.2 викласти у наступній редакції:
«165.1.2. сума доходів, отриманих платником податку (резидентом або нерезидентом) у вигляді процентів, що нараховані на державні цінні папери, облігації місцевих позик, боргові цінні папери, виконання зобов'язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, та на боргові зобов'язання Національного банку України; сума процентів, отриманих нерезидентами за надані державі або бюджету Автономної Республіки Крим чи міському бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за надані суб'єктам господарювання кредити (позики), виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями;»
у підпункті 165.1.40 після слів «165.1.40. сума доходу, отриманого платником податку внаслідок» доповнити словами «обов’язкового продажу акцій на вимогу особи (осіб, що діють спільно), яка є власником домінуючого контрольного пакета акцій, якщо така сума не перевищує 0,5 розміру податкової соціальної пільги, встановленої підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 цього Кодексу, станом на початок звітного року, або внаслідок»;
підпункт 165.1.52 після слів «що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику» доповнити словами «та облігаціями місцевих позик»;
 
Відхилено    
    -132- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-5 наступного змісту:
«9-5. Підпункт 165.1.11 викласти в наступній редакції:
«165.1.11. кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт та / або відшкодовані платнику податку у зв’язку зі здійсненням витрат для потреб податкового агенту і розраховані згідно із статті 170 цього Кодексу, а також суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються відповідно до закону працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження;».
 
Відхилено    
    -133- Давиденко В.М.
Після пункту 9 доповнити новим пунктом такого змісту:
«___. У підпункті 165.1.19 пункту 165.1 статті 165 після слів «благодійної організації» доповнити словами «, профспілкової організації»
 
Відхилено    
    -134- Продан О.П.
Після пункту 9 розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«10. Підпункт 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 доповнити новим абзацом такого змісту:
Суб’єкти господарювання – експортери у разі відсутності в них довідки, передбаченої цим підпунктом, щодо походження закупленої у фізичних осіб сільськогосподарської продукції, у строки, визначені цим Кодексом для місячного податкового періоду, до митного оформлення експорту такої сільгосппродукції сплачують (перераховують) до бюджету загальну суму податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, із загальної суми (вартості) непідтвердженої такою довідкою сільгосппродукції, закупленої за податковий (звітний) місяць».
 
Враховано    
    -135- Горват Р.І.
доповнити розділ Іпроекту Закону новим пунктом такого змісту:
«у підпункті 165.1.26. пункту 165.1. статті 165 Податкового кодексу України слова «з бюджету» виключити»
 
Враховано    
    -136- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У підпункті 165.1.27 пункту 165.1 статті 165:
1) абзац перший після слів «страхового відшкодування» доповнити словами «в тому числі відшкодування моральної шкоди, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий - фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я»;
2) абзац сьомий доповнити словами «або розмір шкоди, визначений законом».
 
Відхилено    
    -137- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-6 наступного змісту:
«9-6. В підпункті 165.1.27 словосполучення «страховика-резидента» замінити на словосполучення «страховика-резидента або страховика-нерезидента».
 
Враховано    
    -138- Долженков О.В.
Підпункт 170.11.1 після кінцевої фрази «цього Кодексу» доповнити фразою «, а також, крім доходів, визначених підпунктом 165.1.27 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.».
 
Враховано    
    -139- Кірш О.В.
Доповнити розділ Ізаконопроекту новими пунктами такого змісту:
…. Підпункт 165.1.39. пункту 165.1 статті 165 викласти у такій редакції:
«165.1.39 вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - в частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі»;
 
Враховано    
    -140- Кривенко В.В.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"Доповнити пункт 165.1 статті 165 новим підпунктом 165.1.46 такого змісту:
"165.1.46. виграш (приз) у лотерею, розмір (вартість) якого не перевищує 15 мінімальних заробітних плат, розмір якої встановлюється законом на 1 січня податкового (звітного) року";
 
Відхилено    
    -141- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 9 Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«в підпункті 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 слова «з урахуванням курсових різниць» видалити»;
 
Відхилено    
    -142- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 9-7 наступного змісту:
«9-7. В підпункті 166.3.9 словосполучення «та другого ступенів» замінити на слово «ступеня».
 
Враховано    
    -143- Фролов М.О.
Доповнити новим пунктом такого змісту:
«__. У пункті 167.5 статті 167:
абзац перший підпункту 167.5.2 після слова «підприємств» доповнити словами «та/або суб’єктами господарювання - резидентами, які не є платниками податку на прибуток»;
в абзаці першому підпункту 167.5.4 слова «та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток» виключити;
 
Відхилено    
    -144- Довбенко М.В.
Після підпункту 9 пункту І доповнити новим підпунктом наступного змісту:
«У абзацах першому та другому підпункту 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 слова «такого відокремленого підрозділу» замінити словами «об’єкта нерухомого майна юридичної особи щодо якого проведена державна реєстрація прав на нерухоме майно, що є робочим місцем працівника, який входить до штатного розпису відокремленого підрозділу».
У абзаці першому підпункту 168.4.4 пункту 168.4 статті 168 слова «за місцезнаходженням відокремлених підрозділів» замінити словами «за місцезнаходженням об’єкта нерухомого майна юридичної особи щодо якого проведена державна реєстрація прав на нерухоме майно, що є робочим місцем працівника, який входить до штатного розпису відокремленого підрозділу».
 
Відхилено    
73. 10. У пункті 168.5 статті 168 після слів «органів і підрозділів цивільного захисту, « доповнити словами «податкової міліції, «.
 
-145- Вадатурський А.О.
Після пункту «10. У пункті 168.5 статті 168 після слів «органів і підрозділів цивільного захисту,» доповнити словами «податкової міліції,»:» доповнити новим підпунктом такого змісту:
«11. Статтю 170 доповнити новим пунктом 170.13 такого змісту:
«170.13. Оподаткування доходів, отриманих фізичними особами у разі здійснення перевезення пасажирів легковим автомобілем за викликом.
170.13.1. Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів за здійснення перевезення пасажирів легковим автомобілем за викликом є особа, яка здійснює таке нарахування.
Якщо дохід за здійснення перевезення пасажирів легковим автомобілем за викликом отримано від фізичної особи, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку. Сума отриманого доходу включається платником податку до складу загального річного оподатковуваного доходу.
170.13.2. Доходи, зазначені у підпункті 170.13.1 цього пункту, оподатковуються платником податку за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.
170.13.3. Суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням інформаційних послуг з диспетчерського управління (інформаційно–диспетчерські служби), з якими платником податку укладено договори про надання інформаційних послуг з диспетчерського управління, зобов'язані надіслати інформацію про вартість здійснених платником податку перевезень пасажирів до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації суб'єкт господарювання, який провадить діяльність з надання інформаційних послуги з диспетчерського управління, несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності».»
У зв’язку з чим пункти 11-25 вважати пунктами 12-26 відповідно
 
Відхилено   10. У пункті 168.5 статті 168 після слів «органів і підрозділів цивільного захисту, « доповнити словами «податкової міліції, «.
З підпункту 170.2.9 виключити словосполучення « (крім операцій з цінними паперами, визначеними у пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу)».
11. У статті 172:
1) у пункті 172.3:
У реченні третьому абзацу третього перед словом «розміщення» доповнити словом «нотаріусів», а слова «діяльності) до» замінити словами «діяльності) до/з»;
Речення третє абзацу третього пункту 172.3. статті 172 після слів «мережі Інтернет» доповнити словами «, та має підтверджену підписаним протоколом обміну між усіма вже авторизованими електронними майданчиками можливість використовувати інформацію та документи, які були розміщені на одному авторизованому електронному майданчику, з будь-якого іншого вже авторизованого електронного майданчика
Ці положення застосовуються до положень статті 172 цього Кодексу.».
 
    -146- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 10 Розділу І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«у статті 170:
а) У підпункті 170.2.2 пункту 170.2 слова «з урахуванням курсової різниці (за наявності),» видалити та доповнити новими абзацами такого змісту:
«Якщо доходи від продажу або іншого відчуження інвестиційного активу виражені в іноземній валюті (у тому числі якщо умовами договору або емісії (випуску) передбачено виплату доходу в національній валюті, що є еквівалентом суми в іноземній валюті), то інвестиційний прибуток визначається в іноземній валюті як різниця між доходом в іноземній валюті та витратами на його придбання в іноземній валюті. При цьому якщо витрати на придбання інвестиційного активу понесені в національній валюті, то для цілей розрахунку інвестиційного прибутку сума витрат перераховується в іноземній валюті за офіційним курсом національної валюти до відповідної іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату понесення таких витрат. Для цілей обліку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами отримана різниця в іноземній валюті (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток) перераховується в національній валюті за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату виплати платнику податку доходу, незалежно від того, в якій валюті здійснюється така виплата.
Якщо витрати на придбання інвестиційного активу здійснені в іноземній валюті, а доходи від його продажу або іншого відчуження виражені в національній валюті та така сума не є еквівалентом іноземної валюти згідно умов зобов’язання, то інвестиційний прибуток або збиток визначається в національній валюті як різниця між доходом в національній валюті, отриманим платником податку від продажу або іншого відчуження інвестиційних активів, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого окремого пакета цінних паперів, перерахованих в національній валюті за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, на дату понесення таких витрат.»
б) 170.8.2 пункту 170.8 доповнити новим абзацом наступного змісту:\
«Якщо страхові внески та/або страхові виплати (викупні суми) за договорами страхування життя виражені в іноземній валюті (у тому числі якщо умовами договору передбачено сплату внесків та/або здійснення виплат в національній валюті, що є еквівалентом суми в іноземній валюті), то оподаткуванню підлягає різниця між сумою страхової виплати (викупної суми) та сумою сплачених страхових внесків в іноземній валюті. Отримана різниця в іноземній валюті з метою визначення бази оподаткування перераховується в національній валюті за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату здійснення страхової виплати (виплати викупної суми) платнику податку, незалежно від того, в якій валюті здійснюється така виплата.»
 
Відхилено    
    -147- Різаненко П.О.
Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 10 розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У пункті 170.2 статті 170:
підпункт 170.2.7. викласти у такій редакції:
«170.2.7. Для цілей цього пункту:
а) термін "інвестиційний актив" включає цінні папери, деривативи чи корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах, та інші фінансові інструменти, що емітовані (випущені, укладені) як резидентами України, так і нерезидентами. До інвестиційних активів також належать цінні папери, деривативи та інші фінансові інструменти, які не допущені до обігу на території України, та придбані платником за межами території України;
б) термін "пакет цінних паперів" означає сукупність цінних паперів одного випуску;
в) термін "ідентичний цінний папір чи дериватив" означає цінні папери, випущені одним емітентом за тотожними умовами емісії, виплати доходу, викупу чи погашення, або деривативи, укладені з одним контрагентом, базовим активом є інвестиційні активи з однаковими реквізитами ідентифікації.»
абзац перший підпункту 170.2.9. доповнити словами «крім випадків, зазначених в підпункті 170.2.8 цього пункту та інших доходів, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу, зазначених у статті 165 цього Кодексу.
доповнити підпункт 170.2.9.абзацом третім у такій редакції:
«При отриманні платником податків доходів від операцій з інвестиційними активами, які проводяться без участі професійного торговця цінними паперами (у тому числі корпоративні операції емітента, обов’язковий продаж акцій на вимогу особи (осіб, що діють спільно), яка є власником домінуючого контрольного пакета акцій, на суму перевищення доходів, зазначених у підпункті 165.1.40 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, та інші операції, які згідно з законодавством можуть проводитись без участі професійного торговця цінними паперами), особою, відповідальною за визначення податкового зобов’язання є платник податку. У такому разі сума податку перераховується ним до бюджету за результатами річного декларування.»
 
Відхилено    
    -148- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 10-1 наступного змісту:
«10-1. З підпункту 170.2.9 виключити словосполучення « (крім операцій з цінними паперами, визначеними у пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу)».
 
Враховано    
    -149- Кривенко В.В.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"Підпункт 170.6.2 пункту 170.6 статті 170 викласти у такій редакції:
"170.6.2. Виграші у лотерею оподатковуються за ставкою, визначеною в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу з урахуванням особливостей, визначених підпунктом 165.1.46 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу. Вказана ставка податку застосовується до всієї суми виграшу.
Податковим агентом - оператором лотереї у строки, визначені цим Кодексом для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею з урахуванням особливостей, визначених підпунктом 165.1.46 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.
Податкові агенти - оператори лотереї у податковому розрахунку, подання якого передбачено підпунктом "б" пункту 176.2 статті 176 цього Кодексу, відображають загальну суму виплачених у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього податку, а також відомості про фізичну особу - платника податку, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу)";
 
Відхилено    
    -150- Продан О.П.
Розділ І законопроекту після пункту 10 доповнити новими пунктами такого змісту:
«14. Статтю 170 доповнити пунктом 170.13 наступного змісту:
«170.13. Оподаткування прибутку від операцій з віртуальними активами.
170.13.1. Облік загального фінансового результату від операцій з віртуальними активами ведеться платником податку самостійно та окремо від інших доходів та витрат. Для цілей оподаткування прибутку від операцій з віртуальними активами звітним періодом вважається календарний рік, за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (прибуток або збиток), отриманий протягом такого звітного року.
170.13.2. Прибуток від операцій з віртуальними активами розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу відповідного віртуального активу, та його вартістю, що визначається із суми підтверджених витрат на придбання такого віртуального активу та/або витрат на майнінг відповідного віртуального активу.
Операції з обміну віртуального активу одного виду на інший не вважаються операціями з продажу віртуальних активів.
Операції з обміну віртуальних активів на інші об’єкти цивільних правовідносин, відмінні від віртуальних активів, вважаються операціями з продажу віртуальних активів за вартістю, що дорівнює договірній вартості об‘єкту (об‘єктів) цивільних правовідносин, які підлягають обміну на віртуальні активи.
170.13.3. Якщо в результаті розрахунку прибутку від операцій з віртуальними активами за правилами, встановленими цією статтею, виникає від‘ємне значення, воно вважається збитком виключно від операцій з віртуальними активами.
170.13.4. Загальний фінансовий результат від операцій з віртуальними активами визначається як сума прибутків від операцій з відповідними віртуальними активами, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року.
Збиток від операцій з віртуальними активами не враховується при визначенні загального фінансового результату за результатами звітного періоду.
170.13.5. Прибуток від операцій з віртуальними активами, визначений за правилами цього пункту, оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу.
170.13.6. Платник податку самостійно несе відповідальність за розрахунок прибутку від операцій з віртуальними активами та сплату податку з такого прибутку.».
15. Підпункт «б)» пункту 176.1 статті 176 викласти у наступній редакції:
«б) отримувати та зберігати протягом строку давності, встановленого цим Кодексом, документи первинного обліку, в тому числі на підставі яких визначаються витрати при розрахунку інвестиційного прибутку, прибутку від операцій з віртуальними активами та формується податкова знижка платника податку;».
 
Відхилено    
    -151- Заставний Р.Й.
Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«___. У статті 172:
1) у пункті 172.3:
У реченні третьому абзацу третього перед словом «розміщення» доповнити словом «нотаріусів», а слова «діяльності) до» замінити словами «діяльності) до/з»;
2) у пункті 172.11. слова «Кабінетом Міністрів України» замінити словами «Фондом державного майна України.»;
 
Враховано частково    
    -152- Бабій Ю.Ю.
Після пункту 10 розділу І Законопроекту доповнити новим пунктом такого змісту:
«__. Речення третє абзацу третього пункту 172.3. статті 172 після слів «мережі Інтернет» доповнити словами «, та має підтверджену підписаним протоколом обміну між усіма вже авторизованими електронними майданчиками можливість використовувати інформацію та документи, які були розміщені на одному авторизованому електронному майданчику, з будь-якого іншого вже авторизованого електронного майданчика.
Ці положення застосовуються до положень статті 172 цього Кодексу «.
 
Враховано    
    -153- Яценко А.В.
Після пункту 10 доповнити новим пунктом такого змісту (стаття 178 Податкового кодексу України):
«______. назву статті після слова «діяльність» доповнити словами «та не є фізичною особою-підприємцем»;
 
Відхилено    
74. 11. У статті 180:
 
-154- Одарченко Ю.В.
Пункт 11 розділу І законопроекту вилучити
 
Відхилено   11. У статті 180:
 
75. 1) доповнити новим пунктом такого змісту:
 
-155- Левченко Ю.В.
Підпункт 1 пункту 11 розділу 1 Законопроекту виключити.
 
Відхилено   1) доповнити новим пунктом такого змісту:
 
76. «180.2-1. Особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник (податкові агенти), якщо митне оформлення товарів здійснюється таким податковим агентом з використанням реєстру, встановленого Митним кодексом України. У разі оформлення міжнародних поштових відправлень оператором поштового зв’язку за документами, встановленими актами Всесвітнього поштового союзу, сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товару, здійснює одержувач товару»;
 
-156- Южаніна Н.П.
Абзац другий підпункту першого пункту одинадцятого викласти у такій редакції:
«180.2-1. Особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник, якщо митне оформлення товарів здійснюється таким оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником».
 
Враховано   «180.2-1. Особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник, якщо митне оформлення товарів здійснюється таким оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником».
 
    -157- Денисенко В.І.
У пункті 11:
«абзац другий підпункту 1 викласти у такій редакції:
«180.2-1. Особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник (податкові агенти), якщо митне оформлення товарів здійснюється таким податковим агентом з використанням реєстрів міжнародних поштових відправлень (тимчасових та додаткових), реєстрів міжнародних експрес-відправлень (тимчасових та додаткових), форми та порядок використання яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. У разі оформлення міжнародних поштових відправлень оператором поштового зв’язку за документами, встановленими актами Всесвітнього поштового союзу, сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товару, здійснює одержувач товару.»
 
Враховано частково    
77. 2) у пункті 180.3 слова і цифри «у пункті 180.2 цієї статті» замінити словами і цифрами «у пункті 180.2 та пункті 180.2-1 цієї статті».
 
-158- Хлань С.В.
11. У статті 180:
1) доповнити новим пунктом такого змісту:
«180.21. Особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник (податкові агенти), якщо митне оформлення товарів здійснюється таким податковим агентом з використанням реєстру, встановленого Митним кодексом України. У разі оформлення міжнародних поштових відправлень оператором поштового зв’язку за документами, встановленими актами Всесвітнього поштового союзу, сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товару, здійснює одержувач товару»;
2) у пункті 180.3 слова і цифри «у пункті 180.2 цієї статті» замінити словами і цифрами «у пункті 180.2 та пункті 180.21 цієї статті».
Виключити.
 
Відхилено   2) у пункті 180.3 слова і цифри «у пункті 180.2 цієї статті» замінити словами і цифрами «у пункті 180.2 та пункті 180.2-1 цієї статті».
абзац перший пункту 187.10 статті 187 викласти в такій редакції:
«187.10. Платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, інші житлово-комунальні послуги, перелік яких визначений законом, послуги (роботи), вартість яких включається до складу плати за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послугу з управління багатоквартирним будинком, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, управителям багатоквартирних будинків, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.»;
2) в абзаці другому пункту 187.10 статті 187 після слова «ЖЕКів» доповнити словами «управителів багатоквартирних будинків»;
3) абзац третій пункту 187.10 статті 187 викласти в такій редакції:
«Для цілей цього пункту послугами (роботами), вартість яких включається до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послуги з управління багатоквартирним будинком, вважаються послуги з технічного обслуговування ліфтів та диспетчерських систем, систем протипожежної автоматики та димовидалення, обслуговування димових та вентиляційних каналів, внутрішньобудинкових систем, прибирання будинкової та прибудинкової території, купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку, а також інші послуги, які надаються ЖЕКами чи управителями багатоквартирних будинків зазначеним у цьому пункті покупцям за їх рахунок.»
 
    -159- Кірш О.В.
Доповнити розділ Ізаконопроекту новими пунктами такого змісту:
.. Пункт 181.1 статті 181 Податкового кодексу України викласти у такій редакції:
«181.1 У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою, відмінною від нульової (і при цьому не звільнені від оподаткування), згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 500 розмірів встановленої на 1 січня поточного року мінімальної заробітної плати (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.».
 
Відхилено    
    -160- Сидорович Р.М.
У Розділі І законопроекту:
Доповнити пунктом 11-1:
«11-1. У статті 184
1) у пункті 184.1
підпункт д) викласти в такій редакції:
«господарським судом винесено постанову про визнання боржника банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру;»
 
Відхилено    
    -161- Данченко О.І.
1.Доповнити законопроект пунктом 11-1 наступного змісту :
«11-1. У статті 186. Місце постачання товарів та послуг, підпункт д) пункту 186.3. викласти в наступній редакції:
«186.3. Місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать:

д) телекомунікаційні послуги (крім послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікаційних України на користь іноземних операторів телекомунікацій), а саме: послуги, пов’язані з передаванням, поширенням або прийманням сигналів, слів, зображень та звуків або інформації будь-якого характеру за допомогою дротових, супутникових, стільникових, радіотехнічних, оптичних або інших електромагнітних систем зв’язку, включаючи відповідне надання або передання права на використання можливостей такого передавання, поширення або приймання, у тому числі надання доступу до глобальних інформаційних мереж;»
 
Відхилено    
    -162- Бабак А.В.
Андрієвський Д.Й.
Острікова Т.Г.
Після частини 11 доповнити новою частиною 12 такого змісту:
«1) абзац перший пункту 187.10 статті 187 викласти в такій редакції:
«187.10. Платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, інші житлово-комунальні послуги, перелік яких визначений законом, послуги (роботи), вартість яких включається до складу плати за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послугу з управління багатоквартирним будинком, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, управителям багатоквартирних будинків, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.»;
2) в абзаці другому пункту 187.10 статті 187 після слова «ЖЕКів» доповнити словами «управителів багатоквартирних будинків»;
3) абзац третій пункту 187.10 статті 187 викласти в такій редакції:
«Для цілей цього пункту послугами (роботами), вартість яких включається до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послуги з управління багатоквартирним будинком, вважаються послуги з технічного обслуговування ліфтів та диспетчерських систем, систем протипожежної автоматики та димовидалення, обслуговування димових та вентиляційних каналів, внутрішньобудинкових систем, прибирання будинкової та прибудинкової території, купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку, а також інші послуги, які надаються ЖЕКами чи управителями багатоквартирних будинків зазначеним у цьому пункті покупцям за їх рахунок.»
 
Враховано    
    -163- Єфімов М.В.
У Розділі І
після пункту 15 доповнити новим пунктом в наступній редакції:
«16. статтю 187 доповнити новим пунктом в наступній редакції:
«187.10-1 Платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом».
У зв’язку з чим пункти 16-36 Розділу І законопроекту вважати пунктами 17-37 відповідно.
 
Відхилено    
    -164- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 11 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У статті 189:
пункт 189.5 викласти в такій редакції:
"189.5. У разі постачання товарів, які були повернуті лізингоодержувачем (у тому числі примусово), та при цьому лізингодавцем за операцією з повернення таких товарів до складу податкового кредиту не включалися суми податку, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання таких товарів.
Ціна придбання визначається як вартість товарів, за якою такі товари були повернуті лізингодавцю, а саме: як первісна вартість товарів (об’єкту фінансового лізингу) за вирахуванням сплачених лізингових платежів у частині компенсації вартості об’єкта фінансового лізингу. У разі придбання товарів у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням податку на додану вартість.
Якщо за товарами, база оподаткування при постачанні яких визначалася як позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання, в майбутніх податкових періодах суми податку по операції з повернення таких товарів були включені до складу податкового кредиту лізингодавця, застосовується положення пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу";
у пункті 189.15:
слово "продажу" доповнити словами ", передачі у фінансовий лізинг";
слова "стягнення на таке майно" доповнити словами "або передачі банкам та іншим фінансовим установам права власності на майно боржника в рахунок повного або часткового задоволення вимог";
 
Відхилено    
    -165- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 11-1 наступного змісту:
«11-1. Пункт 189.9 викласти в такій редакції:
«189.9. У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби, товари або матеріальні цінності ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів, товарів або матеріальних цінностей за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Норма цього пункту не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби, товари або матеріальні цінності ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення або іншого протиправного заволодіння основних виробничих або невиробничих засобів, товарів або матеріальних цінностей, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів, товарів або матеріальних цінностей у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.».
 
Відхилено    
    -166- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Після пункту 11 Розділу І доповнити новим пунктом такого змісту:
«У текстах пунктів 184.7 статті 184, 189.1 статті 189, 198.5 статті 198 слова «необоротними активами» та слова «необоротні активи» замінити словами «включаючи основні засоби та нематеріальні активи,».
 
Відхилено    
78. 12. У статті 191:
 
-167- Дерев'янко Ю.Б.
статтю 12 розділу І виключити;
 
Відхилено   12. У статті 191:
 
    -168- Одарченко Ю.В.
Пункт 12 розділу І законопроекту вилучити
 
Відхилено    
79. 1) назву статті викласти в такій редакції:
 
   1) назву статті викласти в такій редакції:
 
80. «Стаття 191. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, та товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі»;
 
   «Стаття 191. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, та товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі»;
 
81. 2) підпункти 191.1.1 та 191.1.2 пункту 191.1 викласти в такій редакції:
 
-169- Южаніна Н.П.
Підпункт 2 пункту дванадцятого викласти у такій редакції:
«2) пункт 191.1 викласти у такій редакції:
«191.1. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.
«191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.
191.1.2. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі є дата подання контролюючому органу митної декларації або документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
191.1.3. Сплата податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється з урахуванням таких особливостей:
При ввезенні на митну територію України товарів сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях контролюючому органу подаються:
реєстри (Тимчасові та додаткові) міжнародних поштових відправлень, складені з урахуванням вимог актів Всесвітнього поштового союзу - оператором поштового зв’язку;
реєстри (Тимчасові та додаткові) міжнародних експрес-відправлень - експрес-перевізником;
митна декларація – фізичними особами у порядку, встановленому Митним кодексом України для фізичних осіб.
Сплата податку, нарахованого у Тимчасовому реєстрі, визначеному цим підпунктом, здійснюється протягом 30 днів з дати оформлення такого реєстру, з одночасним поданням додаткового реєстру (додаткових реєстрів).
Дата оформлення Тимчасового реєстру засвідчується контролюючим органом у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Сплата податку, нарахованого у митних деклараціях здійснюється у загальному порядку, визначеному Митним кодексом України.
Наявність заборгованості оператора поштового зв’язку, експрес-перевізника із сплати митних платежів та/або пені по таких платежах, є підставою для відмови контролюючого органу у прийнятті для митного оформлення нових Тимчасових реєстрів міжнародних поштових відправлень, тимчасових реєстрів міжнародних експрес-відправлень до моменту погашення такої заборгованості.
У разі якщо товари, зазначені у Тимчасовому реєстрі, визначеному цим підпунктом, повертаються відправникам за межі митної території України протягом 30 днів з дати подання такого Тимчасову реєстру, про що зазначається у додатковому реєстрі, нараховані суми податку по таких товарах не сплачуються.
191.1.4. Порядок ведення, форма і формат зазначених у підпункті 191.1.3 цього пункту реєстрів (Тимчасового та додаткового), у тому числі порядок коригування зазначених реєстрів затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням актів Всесвітнього поштового союзу.
До Тимчасового реєстру міжнародних поштових відправлень, Тимчасового реєстру міжнародних експрес-відправлень, зокрема, вносяться відомості про:
дату подання Тимчасового реєстру;
вид відправлення;
унікальний номер відправлення;
відправника міжнародного відправлення;
отримувача міжнародного відправлення;
вартість відправлення;
загальне найменування товарів, що пересилаються;
сума нарахованого податку;
відправлення, митне оформлення яких не завершено;
дату оформлення Тимчасового реєстру.
До додаткового реєстру міжнародних поштових відправлень, додаткового реєстру міжнародних експрес-відправлень, окрім відомостей, що вносяться до Тимчасового реєстру міжнародних поштових відправлень, тимчасового реєстру міжнародних експрес-відправлень, додатково вносяться відомості, зокрема, про:
дату подання додаткового реєстру;
сума сплаченого податку;
повернення міжнародного відправлення відправнику;
дату оформлення додаткового реєстру.
191.1.5. При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39--1 цього Кодексу»;
 
Враховано   «2) пункт 191.1 викласти у такій редакції:
«191.1. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.
«191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.
191.1.2. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі є дата подання контролюючому органу митної декларації або документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
191.1.3. Сплата податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється з урахуванням таких особливостей:
При ввезенні на митну територію України товарів сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях контролюючому органу подаються:
реєстри (Тимчасові та додаткові) міжнародних поштових відправлень, складені з урахуванням вимог актів Всесвітнього поштового союзу - оператором поштового зв’язку;
реєстри (Тимчасові та додаткові) міжнародних експрес-відправлень - експрес-перевізником;
митна декларація – фізичними особами у порядку, встановленому Митним кодексом України для фізичних осіб.
Сплата податку, нарахованого у Тимчасовому реєстрі, визначеному цим підпунктом, здійснюється протягом 30 днів з дати оформлення такого реєстру, з одночасним поданням додаткового реєстру (додаткових реєстрів).
Дата оформлення Тимчасового реєстру засвідчується контролюючим органом у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Сплата податку, нарахованого у митних деклараціях здійснюється у загальному порядку, визначеному Митним кодексом України.
Наявність заборгованості оператора поштового зв’язку, експрес-перевізника із сплати митних платежів та/або пені по таких платежах, є підставою для відмови контролюючого органу у прийнятті для митного оформлення нових Тимчасових реєстрів міжнародних поштових відправлень, тимчасових реєстрів міжнародних експрес-відправлень до моменту погашення такої заборгованості.
У разі якщо товари, зазначені у Тимчасовому реєстрі, визначеному цим підпунктом, повертаються відправникам за межі митної території України протягом 30 днів з дати подання такого Тимчасову реєстру, про що зазначається у додатковому реєстрі, нараховані суми податку по таких товарах не сплачуються.
191.1.4. Порядок ведення, форма і формат зазначених у підпункті 191.1.3 цього пункту реєстрів (Тимчасового та додаткового), у тому числі порядок коригування зазначених реєстрів затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням актів Всесвітнього поштового союзу.
До Тимчасового реєстру міжнародних поштових відправлень, Тимчасового реєстру міжнародних експрес-відправлень, зокрема, вносяться відомості про:
дату подання Тимчасового реєстру;
вид відправлення;
унікальний номер відправлення;
відправника міжнародного відправлення;
отримувача міжнародного відправлення;
вартість відправлення;
загальне найменування товарів, що пересилаються;
сума нарахованого податку;
відправлення, митне оформлення яких не завершено;
дату оформлення Тимчасового реєстру.
До додаткового реєстру міжнародних поштових відправлень, додаткового реєстру міжнародних експрес-відправлень, окрім відомостей, що вносяться до Тимчасового реєстру міжнародних поштових відправлень, тимчасового реєстру міжнародних експрес-відправлень, додатково вносяться відомості, зокрема, про:
дату подання додаткового реєстру;
сума сплаченого податку;
повернення міжнародного відправлення відправнику;
дату оформлення додаткового реєстру.
191.1.5. При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39--1 цього Кодексу»;
 
82. «191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.
 
      
83. 191.1.2. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі є дата подання контролюючому органу митної декларації (у тому числі документів, встановлених актами Всесвітнього поштового союзу) або документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
 
      
84. Сплата податкових зобов’язань, визначених відповідно до цього пункту, здійснюється у порядку, визначеному Митним кодексом України»;
 
-170- Денисенко В.І.
Абзаци 3 і 4 підпункту 2 Івикласти у наступній редакції:
«191.1.2. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі є дата подання контролюючому органу митної декларації (у тому числі документів, встановлених актами Всесвітнього поштового союзу) або документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
У разі ввезення товарів на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях та їх митного оформлення з використанням реєстрів міжнародних поштових відправлень (тимчасових та додаткових), реєстрів міжнародних експрес-відправлень (тимчасових та додаткових), сплата податкових зобов’язань, визначених відповідно до цього пункту, здійснюється до або на день подання додаткових реєстрів.
За наявності заборгованості оператора поштового зв’язку, експрес-перевізника зі сплати податкових зобов’язань, визначених відповідно до цього пункту, сплата зобов’язань, що виникають у зв’язку із ввезенням на митну територію України наступних партій товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється до або на день подання тимчасових реєстрів.»
 
Враховано частково   «13-1. Пункт 196.1 доповнити підпунктом 196.1.12 наступного змісту:
«196.1.12. конверсії радіочастотного ресурсу України;».
 
    -171- Шахов С.В.
У абзаці другому підпункту 2 пункту 12 розділу І законопроекту (зміни до підпункту 191.1.1 пункту 191.1 статті 190 Податкового кодексу України) слова «митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені» замінити словами «фактурна вартість, визначена».
 
Відхилено    
    -172- Хлань С.В.
12. У статті 191:
1) назву статті викласти в такій редакції:
«Стаття 191. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, та товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі»;
2) підпункти 191.1.1 та 191.1.2 пункту 191.1 викласти в такій редакції:
«191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.
191.1.2. Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі є дата подання контролюючому органу митної декларації (у тому числі документів, встановлених актами Всесвітнього поштового союзу) або документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
Сплата податкових зобов’язань, визначених відповідно до цього пункту, здійснюється у порядку, визначеному Митним кодексом України»; виключити.
 
Відхилено    
    -173- Семенуха Р.С.
Березюк О.Р.
У абзаці другому підпункту 2 пункту 12 Розділу І пропонованої редакції підпункту 191.1.1 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України слова «митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені відповідно до» замінити словами «фактурна вартість, визначена відповідно до статей 234 та 374».
 
Відхилено    
    -174- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 12-1 наступного змісту:
«12-1. В пункті 192.1 фразу «при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг»замінити на фразу «при поверненні суми попередньої оплати товарів/послуг в будь-який спосіб».
 
Відхилено    
    -175- Єфімов М.В.
У Розділі І
після пункту 17 доповнити новим пунктом в наступній редакції:
«18. У статті 192:
1)у першому абзаці пункту 192.1 слово «постачальником» виключити;
2)перший абзац пункту 192.1 після слів «товарів/послуг» доповнити словами «в будь-який спосіб»
У зв’язку з чим пункти 18-37 Розділу І законопроекту вважати пунктами 19-38 відповідно.
 
Відхилено    
    -176- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 12-2 наступного змісту:
«12-2. Доповнити статтю 192 пунктом 192.4 наступного змісту:
«192.4. Терміни давності, визначені статтею 102 цього Кодексу, не застосовуються для цілей складання та/або реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних.».
 
Відхилено    
    -177- Данченко О.І.
Доповнити законопроект пунктом 12-1 наступного змісту:
«Статтю 195 Операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, доповнити підпунктом г) пункт 195.1 (195.1.3.) в наступній редакції:
«г) постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій;».
 
Відхилено    
    -178- Продан О.П.
Пункт 13 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«13. У пункті 196.1 статті 196:
1) підпункт 196.1.4 викласти в такій редакції:
«196.1.4. обігу банківських металів, інших валютних цінностей (крім банкнот і монет, що використовуються для нумізматичних цілей, а також іноземних монет з дорогоцінних металів, базою оподаткування яких є продажна вартість); випуску, обігу та погашення лотерейних білетів, інших документів, що засвідчують право участі в лотереях; придбання фішок, жетонів, внесення в інший спосіб плати за право участі в азартній грі, виплата (передача) виграшу суб’єктом господарювання, який проводить азартні ігри; внесення ставки з метою укладення парі та виплата виграшу суб’єктом господарювання, який проводить парі (букмекерське парі, парі тоталізатора); виплати грошових виграшів (призів) і грошових винагород; постачання негашених поштових марок України, конвертів або листівок з негашеними поштовими марками України, крім колекційних марок, конвертів чи листівок для філателістичних потреб, базою оподаткування яких є продажна вартість; випуску, емісії віртуальних активів; обміну віртуальних активів одного виду на інший, за виключенням міни тих токенів-активів, що посвідчують права на товари, постачання яких є об'єктом оподаткування; постачання, продажу віртуальних активів, за виключенням постачання, продажу тих токенів-активів, що посвідчують права на товари, постачання яких є об'єктом оподаткування»;
2) підпункт 196.1.17 викласти в такій редакції:
«196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи – підприємця, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях».
 
Відхилено    
    -179- Довбенко М.В.
Демчак Р.Є.
Пункт 13 розділу І доповнити на початку новими абзацами такого змісту:
« у підпункті 196.1.5 пункту 196.1 статті 196:
а)в абзаці першому:
слова " (корпоративними правами та деривативами)" доповнити словом ", факторингу";
слова "і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств" замінити словами "фінансовими кредитами, кредитними гарантіями і банківськими поручительствами";
б)в абзаці другому слова "та факторингу (факторингових) операцій, крім факторингових операцій, якщо об'єктом боргу є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, іпотечні сертифікати з фіксованою дохідністю, операції з відступлення права вимоги за забезпеченими іпотекою кредитами (позиками), житлові чеки, земельні бони та деривативи" виключити;
 
Відхилено    
    -180- Долженков О.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 13-1 наступного змісту:
«13-1. Пункт 196.1 доповнити підпунктом 196.1.12 наступного змісту:
«196.1.12. конверсії радіочастотного ресурсу України;».
 
Враховано    
85. 13. Підпункт 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
 
-181- Дерев'янко Ю.Б.
статтю 13 розділу І виключити;
 
Відхилено   13. Підпункт 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
 
    -182- Одарченко Ю.В.
Пункт 13 розділу І законопроекту вилучити
 
Відхилено    
    -183- Левченко Ю.В.
Пункт 13 розділу 1 Законопроекту виключити
 
Відхилено    
    -184- Пташник В.Ю.
Виключити пункт 13 розділу І законопроекту та залишити чинну редакцію підпункту 196.1.17 пункту 196.1 статті 196.
 
Відхилено    
86. «196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
 
   «196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
 
87. ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи - підприємця, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
 
-185- Шахов С.В.
У абзаці третьому пункту 13 розділу І законопроекту (зміни до підпункту 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України) слова «сумарна митна вартість» замінити словами «сумарна фактурна вартість».
 
Відхилено   ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи - підприємця, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
 
    -186- Кривошея Г.Г.
І. У розділі V Податок на додану вартість:
1. Частину 3 статті 196.1.17. викласти в наступній редакції:
«ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях»
 
Відхилено    
88. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях».
 
-187- Білоцерковець Д.О.
Продан О.П.
Антонищак А.Ф.
У абзаці четвертому пункту 13 розділу І законопроекту цифри та слова «100 євро» замінити цифрами та словами «150 євро».
 
Відхилено   ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях».
 
    -188- Хлань С.В.
13. Підпункт 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
«196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи – підприємця, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях» виключити.
 
Відхилено    
    -189- Береза Б.Ю.
Підпункт 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро у несупроводжуваному багажі;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи – підприємця, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
 
Відхилено    
    -190- Острікова Т.Г.
В пункті 13 законопроекту щодо підпункту 196.1.17 в четвертому абзаці слова «…не перевищує еквівалент 100 євро,» замінити словами «… не перевищує еквівалент 150 євро,».
 
Відхилено    
    -191- Попов І.В.
Абзац четвертий пункту 13 частини першої проекту, викласти у наступній редакції – «ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях»«;
 
Відхилено    
    -192- Шахов С.В.
У абзаці четвертому пункту 13 розділу І законопроекту (зміни до підпункту 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України) слова «еквівалент 100 євро» замінити словами «еквівалент 200 євро».
 
Відхилено    
    -193- Семенуха Р.С.
Березюк О.Р.
Пункт 13 Розділу І викласти в такій редакції:
«Підпункт 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 викласти в такій редакції:
«196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро:
у несупроводжуваному багажі;
на адресу одного одержувача (юридичної особи, фізичної особи – підприємця або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;».
 
Відхилено    
89. 14. Абзац другий підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 викласти в такій редакції:
 
-194- Пинзеник В.М.
Статтю 14 виключити.
 
Відхилено   14. Абзац другий підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 викласти в такій редакції:
 
90. «постачання послуг з надання в оренду (суборенду) земельних ділянок, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів».
 
-195- Кіт А.Б.
Кулініч О.І.
Люшняк М.В.
Давиденко В.М.
Негой Ф.Ф.
Пункт 14 розділу І законопроекту (зміни до підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України) викласти в такій редакції:
«14. Підпункт 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 викласти в такій редакції:
«197.1.21. постачання (продажу, передачі у власність) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об'єктами нерухомого майна, та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень абзацу першого підпункту 197.1.13 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу);
надання громадянам або юридичним особам в користування земельних ділянок, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо плата за користування такими ділянками повністю зараховується до відповідних бюджетів;».
 
Відхилено   «постачання послуг з надання в оренду (суборенду) земельних ділянок, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів».
 
    -196- Довбенко М.В.
Після підпункту 14 пункту І доповнити новим підпунктом наступного змісту:
«пункт 197.1 статті 197 доповнити підпунктом 197.1.32 наступного змісту:
«197.1.32. постачання послуг у сфері фізичної культури та спорту, в тому числі у спортивних клубах, спортивних залах, спортивних комплексах, басейнах, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та джерел фінансування, фізичними особами-підприємцями, для яких надання зазначених послуг є основною діяльністю»;
 
Відхилено    
    -197- Сидорович Р.М.
У Розділі І законопроекту:
Пункт 14 доповнити новими абзацами такого змісту:
«Доповнити статтю 197 підпунктом 197.5 такого змісту:
«Звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції платника податку – боржника, які здійснюються в межах справи про неплатоспроможність на виконання затвердженого судом плану санації, з відчуження активів боржника (основних засобів, необоротних активів, готової продукції, тощо). Під час здійснення операцій з виконання плану санації боржника, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість згідно із цим пунктом, платник податку - боржник не застосовує норми пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 цього Кодексу щодо нарахування податкових зобов’язань або коригування раніше нарахованих податкових зобов’язань та/або сум податку, віднесених до податкового кредиту у зв’язку з вчиненням таких дій.»
 
Відхилено    
91. 15. Пункт 198.6 доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-198- Одарченко Ю.В.
Пункт 15 розділу І законопроекту вилучити
 
Відхилено   15. Пункт 198.6 доповнити новим абзацом такого змісту:
 
92. «Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником».
 
-199- Хлань С.В.
15. Пункт 198.6 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником». Виключити.
 
Відхилено   «Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником».
 
    -200- Острікова Т.Г.
В пункті 15 законопроекту додати новий підпункт такого змісту:
«1) в абзаці третьому пункту 198.6 статті 198 слова «отримувача товарів/послуг» замінити словами «платника податку, зазначеного у таких податкових накладних отримувачем товарів/послуг».
 
Відхилено    
    -201- Єфімов М.В.
У Розділі І
пункт 21 доповнити новими двома абзацами:
«четвертий абзац пункту 198.6 доповнити словами «а для платників податку, які застосовують касовий метод – протягом 1095 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або з дати надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг)»;
у п’ятому абзаці пункту 198.6 слова «у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод» замінити словами «а для платників податку, які застосовують касовий метод - не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або з дати надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг)».
 
Відхилено    
    -202- Єфімов М.В.
У статті 198:
у пункті 198.6:
в абзаці п’ятому слова «, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод» виключити;
доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
«Платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, суми податку, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та не включені до податкового кредиту протягом періоду 1095 календарних днів з дати складення таких податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних у зв’язку з відсутністю фактів списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, мають право на включення таких сум до податкового кредиту у звітному податковому періоді, в якому відбулось списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, але не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати такого списання, надання інших видів компенсацій.»;
 
Відхилено    
93. 16. Абзац п’ятий пункту 200-1.3 статті 200-1 доповнити словами та цифрами:
 
-203- Одарченко Ю.В.
Пункт 16 розділу І законопроекту вилучити
 
Відхилено   16. Абзац п’ятий пункту 200-1.3 статті 200-1 доповнити словами та цифрами:
 
94. «, крім сум податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником».
 
-204- Герега О.В.
Доповнити пункт 16 розділу І новим підпунктом такого змісту:
«абзац шостий пункту 200-1 .3 статті 200-1 викласти у наступній редакції:
?ПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника -сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200-1.2 цієї статті, та сума податку, надмірно сплачених грошових зобов’язань до бюджету, що зарахована на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, встановленому пунктом 43.4».
 
Відхилено   «, крім сум податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником».
Пункт 201.1 статті 201 після підпункту "г" доповнити новим підпунктом такого змісту:
"ґ) індивідуальний податковий номер".
 
    -205- Мушак О.П.
Розділ І Законопроекту доповнити новим пунктом з відповідною нумерацією такого змісту:
"Пункт 201.1 статті 201 після підпункту "г" доповнити новим підпунктом такого змісту:
"ґ) індивідуальний податковий номер".
 
Враховано    
    -206- Острікова Т.Г.
Після пункту 16 додати новий пункт такого змісту:
«В абзацах другому та третьому пункту 201.10 статті 201 слова «платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг» замінити словами «є для платника податку, зазначеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування покупцем товарів/послуг». виключити.
 
Відхилено    
    -207- Хлань С.В.
16. Абзац п’ятий пункту 2001.3 статті 2001 доповнити словами та цифрами:
«, крім сум податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником» виключити.
 
Відхилено    
95. 17. У статті 212:
 
   17. У статті 212:
 
96. 1) підпункт 212.1.15 пункту 212.1 викласти в такій редакції:
 
   1) підпункт 212.1.15 пункту 212.1 викласти в такій редакції:
 
97. «212.1.15. Особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий»;
 
   «212.1.15. Особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий»;
 
98. 2) у підпункту 212.3.4 пункту 212.3 після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового».
 
   2) у підпункту 212.3.4 пункту 212.3 після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового».
 
99. 18. У підпункті 213.1.12 пункту 213.1 статті 213:
 
   18. У підпункті 213.1.12 пункту 213.1 статті 213:
 
100. в абзаці першому після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
 
-208- Южаніна Н.П.
Абзац другий пункту 18 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«в абзаці першому після слова «реалізації» доповнити словами «з акцизного складу/акцизного складу пересувного» та після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
в абзаці другому слова «від інших платників акцизного податку» замінити словами «з інших акцизних складів/акцизних складів пересувних»
 
Враховано   в абзаці першому після слова «реалізації» доповнити словами «з акцизного складу/акцизного складу пересувного» та після слова «пального» доповнити словами «або спирту етилового»;
в абзаці другому слова «від інших платників акцизного податку» замінити словами «з інших акцизних складів/акцизних складів пересувних»;
 
101. в абзаці четвертому після слова «пункту» доповнити словами «або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу».
 
   в абзаці четвертому після слова «пункту» доповнити словами «або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу».
 
102. 19. У пункті 215.3 статті 215:
 
-209- Мушак О.П.
В підпункті 19 пункту 1 розділу І проекту Закону доповнити підпунктом 1 наступного змісту:
1) В підпункті 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 слова та цифри:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавка податку

2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00)…
Вина виноградні натуральні…
гривень за 1 літр…
0,01
2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00)Вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені)- " -8,02
2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00Вина ігристі Вина газовані- " -11,65
2205Вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів- " -8,02
2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 – сидр і перрі (без додання спирту); 2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 – тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту)Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту)гривень за 1 літр 100-відсотко
вого спирту126,96
2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00Сидр і перрі (без додання спирту)гривень за 1 літр1,06
2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00
Тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту), суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту)- " –
1,06
замінити словами та цифрами:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно
з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавка податку
2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00),
2205 10 10 00,
2205 90 10 00,
2206 00 59 00,
2206 00 89 00Звичайні (неігристі) вина, сусло виноградне, зброджені напої, фактична міцність яких є вищою за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вищою 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження гривень за 1 літр0,01
2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00,
2205 10 10 00,
2205 90 10 00, 2206 00 39 00
Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких є вищою за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вищою 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу «гриб», що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менш як 1 бар при температурі 20-о С- " -11,65
2204, 2205, 2206 (вина та інші зброджені напої без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені; вина та інші зброджені напої з доданням етилового спирту)Вина та інші зброджені напої (у тому числі й суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких є вищою за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вищою за 22 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту
гривень за 1 літр
8,02
2204, 2205, 2206 (алкогольні напої з доданням або без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені)Алкогольні напої, фактична міцність яких є вищою за 22 відсотки об’ємних одиниць етилового спирту, інші суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоївгривень за 1 літр
100-відсоткового спирту
126,96
2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00Сидр і перрі (без додання спирту)гривень за 1 літр
1,06
Підпункти 1-3 пункту 19 розділу І проекту Закону вважати відповідно підпунктами 2-4.
 
Враховано   19. У пункті 215.3 статті 215:
В підпункті 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 слова та цифри:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавка податку

2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00)…
Вина виноградні натуральні…
гривень за 1 літр…
0,01
2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00)Вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені)- " -8,02
2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00Вина ігристі Вина газовані- " -11,65
2205Вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів- " -8,02
2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 – сидр і перрі (без додання спирту); 2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 – тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту)Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту)гривень за 1 літр 100-відсотко
вого спирту126,96
2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00Сидр і перрі (без додання спирту)гривень за 1 літр1,06
2206 00 39 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00
Тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту), суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту)- " –
1,06
замінити словами та цифрами:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕДОпис товару (продукції) згідно
з УКТ ЗЕДОдиниця виміруСтавка податку
2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00),
2205 10 10 00,
2205 90 10 00,
2206 00 59 00,
2206 00 89 00Звичайні (неігристі) вина, сусло виноградне, зброджені напої, фактична міцність яких є вищою за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вищою 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження гривень за 1 літр0,01
2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00,
2205 10 10 00,
2205 90 10 00, 2206 00 39 00
Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких є вищою за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вищою 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу «гриб», що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менш як 1 бар при температурі 20-о С- " -11,65
2204, 2205, 2206 (вина та інші зброджені напої без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені; вина та інші зброджені напої з доданням етилового спирту)Вина та інші зброджені напої (у тому числі й суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких є вищою за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вищою за 22 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту
гривень за 1 літр
8,02
2204, 2205, 2206 (алкогольні напої з доданням або без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені)Алкогольні напої, фактична міцність яких є вищою за 22 відсотки об’ємних одиниць етилового спирту, інші суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоївгривень за 1 літр
100-відсоткового спирту
126,96
2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00Сидр і перрі (без додання спирту)гривень за 1 літр
1,06
Підпункти 1-3 пункту 19 розділу І проекту Закону вважати відповідно підпунктами 2-4.
 
    -210- Вадатурський А.О.
Пункт «19. У пункті 215.3 статті 215:» доповнити новим підпунктом:
«1) У підпункті 215.3.1.:
рядок (цифри та слова):
2204 10,
2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00Вина ігристі
Вина газовані-"-11,65
замінити на рядки (цифри та слова) такого змісту:
2204 10 11 00 Вина ігристі класичного методу шампанізації витримані у пляшках-"-2,99
2204 10 19 00 2204 10 91 00 2204 10 99 00Вина ігристі резервуарного (акратофорного) методу шампанізації-"-11,65
2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00Вина газовані (штучно насичені діоксидом вуглецю)
--11,65
«
У зв’язку з чим підпункти 1,2,3 вважати підпунктами 2,3,4 відповідно.
У разі необхідності, доповнити новою приміткою такого змісту (відповідно до статті 1 Закону України «Про виноград та виноградне вино» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 31, ст.419):
«____________
Вино газоване - вино, піняста властивість якого набута внаслідок його штучного насичення діоксидом вуглецю; вино ігристе - вино, піняста властивість якого набута внаслідок його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження, що утворюється під час бродіння сусла або вторинного бродіння виноматеріалів у герметично закритих посудинах; шампанське України - біле ігристе вино, виготовлене шляхом його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження при вторинному бродінні шампанських виноматеріалів з використанням сахарози в герметично закритих ємностях міцністю не нижче 10,5 відсотка об'ємних одиниць. При здійсненні процесу шампанізації в пляшках з наступною трирічною витримкою ігристе вино має назву «Шампанське України класичне»;»
 
Відхилено    
103. 1) підпункт 215.3.2 викласти в такій редакції:
 
   1) підпункт 215.3.2 викласти в такій редакції:
 
104. «215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
 
   «215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
 
105. Код товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2836,08
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2836,08
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
2257,4
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
2257,4
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2836,08
 
   Код товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2401
Тютюнова сировина
Тютюнові відходи
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2836,08
2402 10 00 00
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2836,08
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
2257,4
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
2257,4
2403
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції
гривень за 1 кілограм (нетто)*
2836,08
 
106. * Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукції) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції)»;
 
-211- Немировський А.В.
Курячий М.П.
«1) підпункт 215.3.2 викласти в такій редакції:
«215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
___________
Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукції)
та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції)»;
 
Відхилено   * Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукції) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції)»;
 
107. 2) підпункт 215.3.3 викласти в такій редакції:
 
   2) підпункт 215.3.3 викласти в такій редакції:
 
108. «215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
3019,85
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
3019,85».
3) у підпункті 215.3.4:
цифри та слова:
«2710 12 31 00
бензини авіаційні
- " -
27
2710 12 70 00
Паливо для реактивних двигунів
- " -
27
2710 19 21 00
паливо для реактивних двигунів
- " -
21»
замінити цифрами та словами:
«2710 12 31 00
бензини авіаційні
- " -
27*
2710 12 70 00
Паливо для реактивних двигунів
- " -
27*
2710 19 21 00
паливо для реактивних двигунів
- " -
21*»;
 
   «215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Опис товару (продукції) згідно з УКТЗЕД
Одиниця виміру
Ставки податку
2402 20 90 10
Сигарети без фільтра, цигарки
гривень за 1000 штук
3019,85
2402 20 90 20
Сигарети з фільтром
гривень за 1000 штук
3019,85».
3) у підпункті 215.3.4:
цифри та слова:
«2710 12 31 00
бензини авіаційні
- " -
27
2710 12 70 00
Паливо для реактивних двигунів
- " -
27
2710 19 21 00
паливо для реактивних двигунів
- " -
21»
замінити цифрами та словами:
«2710 12 31 00
бензини авіаційні
- " -
27*
2710 12 70 00
Паливо для реактивних двигунів
- " -
27*
2710 19 21 00
паливо для реактивних двигунів
- " -
21*»;
 
109. доповнити новою приміткою такого змісту:
 
   доповнити новою приміткою такого змісту:
 
110. «*До ставки податку застосовується підвищувальний коефіцієнтом 10 при:
 
-212- Южаніна Н.П.
Абзаци п’ятий - восьмий підпункту 3 пункту 19 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«До ставки податку застосовується підвищувальний коефіцієнт 10 при:
ввезенні на митну територію України пального;
реалізації виробником виробленого в Україні пального.
До суб’єктів господарювання, які видали податковий вексель відповідно до пункту 229.8 статті 229 цього Кодексу, підвищувальний коефіцієнт 10 не застосовується.»
 
Враховано   "* До ставки податку застосовується підвищувальний коефіцієнт 10 при:
ввезенні на митну територію України пального;
реалізації виробником виробленого в Україні пального.
До суб’єктів господарювання, які видали податковий вексель відповідно до пункту 229.8 статті 229 цього Кодексу, підвищувальний коефіцієнт 10 не застосовується."
 
    -213- Левченко Ю.В.
Абзаци 4-8 підпункту 3 пункту 19 розділу 1 Законопроекту виключити.
 
Відхилено    
111. ввезенні на митну територію України пального суб’єктами господарювання, які не включені до переліку суб’єктів господарювання, які мають право заправлення повітряних суден авіаційним пальним, або не є суб'єктами літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», крім ввезення на митну територію України пального суб’єктами господарювання, які видали податковий вексель строком до 90 днів на суму різниці у розмірі акцизного податку, розраховано із застосуванням такого 10-ти кратного коефіцієнту та ставкою, визначеною цим підпунктом, погашення якого здійснюється після реєстрації всіх акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених при реалізації такого пального суб’єктам господарювання, які включені до переліку суб’єктів господарювання, які мають право заправлення повітряних суден авіаційним пальним, або реалізації установам, які повністю утримується за рахунок коштів державного бюджету;
 
      
112. реалізації пального суб’єктам господарювання, які не включені до переліку суб’єктів господарювання, які мають право заправлення повітряних суден авіаційним пальним, або не є суб'єктами літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості".
 
      
113. Перелік суб’єктів господарювання, які мають право заправлення повітряних суден авіаційним пальним, формується центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері цивільної авіації та використання повітряного простору України, та розміщується на його офіційному веб-сайті».
 
-214- Кобцев М.В.
1.Доповнити пункт 19 розділу І законопроекту доповнити підпунктом 4) такого змісту:
В підпункті 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 слова «тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну» виключити.
 
Відхилено      
114. 20. Пункт 216.12 статті 216 доповнити словами «або спирту етилового».
 
   20. Пункт 216.12 статті 216 доповнити словами «або спирту етилового».
 
115. 21. Абзац третій пункту 217.6 статті 217 після слова «пального» доповнити словами «та спирту етилового».
 
-215- Кобцев М.В.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом 22 такого змісту:
«22. У абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222:
слово «п’ятнадцяти» замінити словом «двадцять»;»
У зв’язку з чим, пункти 22-32 розділу І законопроекту відповідно вважати пунктами 23-33.
 
Відхилено   21. Абзац третій пункту 217.6 статті 217 після слова «пального» доповнити словами «та спирту етилового».
 
    -216- Кобцев М.В.
Доповнити розділ І законопроекту пунктом 22 такого змісту:
«22. У абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222:
слово «п’ятнадцяти» замінити словом «двадцять»;
друге речення виключити.».
У зв’язку з чим, пункти 22-32 розділу І законопроекту відповідно вважати пунктами 23-33.
 
Відхилено    
    -217- Козаченко Л.П.
Доповнити розділ І законопроекту пунктами 22 такого змісту:
«22. У абзаці другому підпункту 222.1.2 пункту 222.1 статті 222:
слово «п’ятнадцяти» замінити словом «двадцять»;
друге речення виключити.».
 
Відхилено    
    -218- Козаченко Л.П.
Доповнити розділ І законопроекту пунктами 23 такого змісту:
«23. У абзаці четвертому пункту 226.12 статті 226:
після слів «у попередньому місяці» доповнити словами та розділовими знаками « (а у разі продажу марок акцизного податку у перші п'ять робочих днів місяця – звіт про використання марок, придбаних у місяці, що передує попередньому)».».
У зв’язку з чим, пункти 22-32 розділу І законопроекту відповідно вважати пунктами 24-34.
 
Відхилено    
    -219- Кобцев М.В.
Розділ І законопроекту доповнити пунктом 22 такого змісту:
«У абзаці четвертому пункту 226.12 статті 226 після слів «у попередньому місяці» доповнити символами та словами » (а у разі продажу марок акцизного податку у перші п'ять робочих днів місяця – звіту про використання марок, придбаних у місяці, що передує попередньому)»;
У зв’язку з чим пункти 22-32 розділу І законопроекту вважати відповідно пунктами 23-33.
 
Відхилено    
116. 22. У статті 228:
 
   22. У статті 228:
 
117. 1) у назві статті слова «і тютюнових виробів» замінити словами «тютюнових виробів, пального та спирту етилового»;
 
   1) у назві статті слова «і тютюнових виробів» замінити словами «тютюнових виробів, пального та спирту етилового»;
 
118. 2) у пункті 228.1 після слова «виробів» доповнити словами «, пального та спирту етилового»;
 
   2) у пункті 228.1 після слова «виробів» доповнити словами «, пального та спирту етилового»;
 
119. 3) у пункті 228.2 після слова «України» доповнити словами «, контроль за переміщенням, зберіганням та реалізацією пального та спирту етилового»;
 
   3) у пункті 228.2 після слова «України» доповнити словами «, контроль за переміщенням, зберіганням та реалізацією пального та спирту етилового»;
 
120. 4) пункт 228.3 доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   4) пункт 228.3 доповнити новими абзацами такого змісту:
 
121. «У разі виявлення фактів переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені в митних деклараціях або в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий в таких транспортних засобах, відповідні контролюючі органи, вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
 
-220- Южаніна Н.П.
Абзац другий підпункту 4 пункту 22 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«У разі виявлення фактів переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового з використанням транспортних засобів, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий в таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, або в митних декларація при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, а також фактів реалізації пального або спирту етилового з таких транспортних засобів, відповідні контролюючі органи, тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).»
 
Враховано   "У разі виявлення фактів переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового з використанням транспортних засобів, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий в таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, або в митних декларація при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, а також фактів реалізації пального або спирту етилового з таких транспортних засобів, відповідні контролюючі органи, тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
 
122. У разі виявлення фактів зберігання на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі/акцизному складі пересувному, обсяги якого не зазначені в митних деклараціях або в зареєстрованих акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового на таке пальне або спирт етиловий, а також реалізація пального або спирту етилового з не зареєстрованого акцизного складу, відповідні контролюючі органи, вилучають з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий, транспортні засоби, ємності та обладнання, що використовувалося для зберігання та реалізації такого пального або спирту етилового, та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію)»;
 
-221- Южаніна Н.П.
Абзац третій підпункту 4 пункту 22 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«У разі виявлення фактів зберігання або реалізації на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, не зареєстрованому в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий, ємності та обладнання, що використовувалися для зберігання або реалізації такого пального або спирту етилового, та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).»
 
Враховано   У разі виявлення фактів зберігання або реалізації на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, не зареєстрованому в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий, ємності та обладнання, що використовувалися для зберігання або реалізації такого пального або спирту етилового, та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію)."
 
123. 5) у пункті 228.4 після слова «виробів» доповнити словами «та пального або спирту етилового, а також ємностей, обладнання та транспортних засобів, в яких таке пальне або спирт етиловий переміщувалося та/або зберігалося або з яких реалізовувалося».
 
-222- Кобцев М.В.
Пункт 22 розділу І законопроекту доповнити підпунктом шість такого змісту:
«У пункті 228.6 слова «або промисловій переробці» виключити.
 
Відхилено   5) у пункті 228.4 після слова «виробів» доповнити словами «та пального або спирту етилового, а також ємностей, обладнання та транспортних засобів, в яких таке пальне або спирт етиловий переміщувалося та/або зберігалося або з яких реалізовувалося».
 
124. 23. У пункті 229.1 статті 229:
 
-223- Южаніна Н.П.
Абзац перший пункту 23 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"23. У статті 229:
1) у пункті 229.1:
 
Враховано   23. У статті 229:
1) у пункті 229.1:
 
    -224- Левченко Ю.В.
Пункт 23 розділу 1 Законопроекту виключити
 
Відхилено    
125. 1) підпункт 229.1.1 доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   1) підпункт 229.1.1 доповнити новими абзацами такого змісту:
 
126. «д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 
   «д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 
127. е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
 
   е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
 
128. є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
 
   є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
 
129. ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
 
   ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
 
130. з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання»;
 
   з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання»;
 
131. 2) підпункт 229.1.5 доповнити новими абзацами такого змісту:
 
   2) підпункт 229.1.5 доповнити новими абзацами такого змісту:
 
132. «д) виробником продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 
   «д) виробником продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 
133. е) виробником оцту з харчової сировини;
 
   е) виробником оцту з харчової сировини;
 
134. є) виробником парфумерно-косметичної продукції».
 
   є) виробником парфумерно-косметичної продукції».
 
135. 3) у підпункті 229.1.8:
 
   3) у підпункті 229.1.8:
 
136. абзац перший доповнити словами такого змісту:
 
   абзац перший доповнити словами такого змісту:
 
137. «поданого векселедержателю у формі електронного документу відповідно до законодавства»;
 
   «поданого векселедержателю у формі електронного документу відповідно до законодавства»;
 
138. доповнити підпункт новими абзацами такого змісту:
 
   доповнити підпункт новими абзацами такого змісту:
 
139. «Суб’єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «ж» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті зобов’язані:
 
   «Суб’єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «ж» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті зобов’язані:
 
140. а) обладнати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами - лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
 
   а) обладнати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами - лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
 
141. б) обладнати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, виратомірами-личильниками обсягу виробленої продукції, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
 
-225- Южаніна Н.П.
В абзаці сьомому підпункту 3 пункту 23 розділу І законопроекту слова "виратомірами-личильниками" замінити словами "витратомірами-лічильниками"
 
Враховано   б) обладнати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
 
142. в) щоденно формувати та передавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані щодо добового фактичного обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням.
 
   в) щоденно формувати та передавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані щодо добового фактичного обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням.
 
143. Дані щодо обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
 
   Дані щодо обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
 
144. Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та виратоміра-личильника обсягу виробленої продукції та щоденно в один і той же час, визначений наказом суб’єкта господарювання, який є початком та кінцем доби, передаються до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у наступну добу.
 
-226- Южаніна Н.П.
Абзац десятий підпункту 3 пункту 23 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції.
Дані щодо добового фактичного обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням формуються після проведення останньої операції з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у добу, наступну за звітною добою, та передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж до 23 години 59 хвилин доби, наступної за звітною добою.
Забороняється отримання спирту етилового та виробництво продукції з його використанням без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, а також через кожне місце отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового або витратомір-лічильник обсягу виробленої продукції.»
 
Враховано   Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції.
Дані щодо добового фактичного обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням формуються після проведення останньої операції з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у добу, наступну за звітною добою, та передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж до 23 години 59 хвилин доби, наступної за звітною добою.
Забороняється отримання спирту етилового та виробництво продукції з його використанням без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, а також через кожне місце отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового або витратомір-лічильник обсягу виробленої продукції.
 
145. Витратоміри-лічильники спирту етилового та виратоміри-личильники обсягу виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати повірку та/або оцінку відповідності. У разі відсутності повірки та/або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та виратомірів-личильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники готової продукції вважаються не встановленими»;
 
-227- Южаніна Н.П.
Абзац одинадцятий підпункту 3 пункту 23 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції вважаються не встановленими.»
 
Враховано   Витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції вважаються не встановленими.
 
146. 4) підпункт 229.1.14 доповнити абзацом такого змісту:
 
   4) підпункт 229.1.14 доповнити абзацом такого змісту:
 
147. «Податкові пости на підприємствах, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «з» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, не встановлюються»;
 
-228- Южаніна Н.П.
В абзаці другому підпункту 4 пункту 23 розділу І законопроекту слова "в підпунктах «д» - «з» замінити словами "в підпунктах «д» - «ж»;
 
Враховано   «Податкові пости на підприємствах, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «ж» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, не встановлюються»;
 
148. 5) підпункт «а» підпункту 229.1.15 викласти в такій редакції:
 
-229- Южаніна Н.П.
Підпункт 5 пункту 23 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"5) підпункт 229.1.15 викласти в такій редакції:
"229.1.15. На акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу, забороняється:
а) виробництво та зберігання інших видів спирту етилового (крім зберігання спирту етилового-сирцю, який використовується для виробництва біоетанолу);
б) зберігання біоетанолу без денатурації його бензином (1 - 10 відсотків)".
 
Враховано   5) підпункт 229.1.15 викласти в такій редакції:
"229.1.15. На акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу, забороняється:
а) виробництво та зберігання інших видів спирту етилового (крім зберігання спирту етилового-сирцю, який використовується для виробництва біоетанолу);
б) зберігання біоетанолу без денатурації його бензином (1 - 10 відсотків)"
 
149. «а) виробництво та зберігання спирту етилового на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу (крім зберігання спирту етилового-сирцю, який використовується для виробництва біоетанолу)»;
 
      
150. 6) підпункт 229.1.16 викласти в такій редакції:
 
   6) підпункт 229.1.16 викласти в такій редакції:
 
151. «229.1.16. Податковий вексель не видається суб’єктами господарювання, які одночасно є:
 
   «229.1.16. Податковий вексель не видається суб’єктами господарювання, які одночасно є:
 
152. а) виробниками біоетанолу та біопалива;
 
   а) виробниками біоетанолу та біопалива;
 
153. б) виробниками спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 
   б) виробниками спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 
154. в) виробниками спирту етилового неденатурованого та оцту з харчової сировини;
 
   в) виробниками спирту етилового неденатурованого та оцту з харчової сировини;
 
155. г) виробниками спирту етилового денатурованого та парфумерно-косметичної продукції;
 
   г) виробниками спирту етилового денатурованого та парфумерно-косметичної продукції;
 
156. д) виробниками спирту етилового-сирцю та біоетанолу.
 
   д) виробниками спирту етилового-сирцю та біоетанолу.
 
157. Підтвердженням факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної в цьому підпункті є довідка, подана відповідному контролюючому органу у формі електронного документу відповідно до законодавства».
 
-230- Южаніна Н.П.
В абзаці восьмому підпункту 6 пункту 23 розділу І законопроекту слова "подана відповідному контролюючому органу у формі електронного документу відповідно до законодавства" замінити словами "яка додається до декларації акцизного податку".
 
Враховано   Підтвердженням факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної в цьому підпункті є довідка, яка додається до декларації акцизного податку».
7) статтю 229 доповнити пунктом 229.8 такого змісту:
«229.8. Особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів
229.8.1. Ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) та палива для реактивних двигунів (код 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД), може здійснюватися зі сплатою акцизного податку за ставками, визначеними підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10.
229.8.2. Для ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі – імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі – виробник) - у двох примірниках. Перший примірник подається контролюючому органу (векселедержателю) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається контролюючому органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.
229.8.3. Податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнту 10, та ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10. До податкового векселя додається розрахунок суми акцизного податку.
Реалізація обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктами господарювання, які отримали акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних, із зазначенням в них реквізитів податкового векселя, виданого на суму акцизного податку, нарахованого на такі обсяги, здійснюється без сплати акцизного податку.
229.8.4. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
229.8.5. Податковий вексель може бути виданий лише імпортером або виробником – платником податку.
229.8.6. Виданий виробником податковий вексель є підставою для реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів зі сплатою акцизного податку за ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10.
229.8.7. Підставою для митного оформлення бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, що ввозяться на митну територію України імпортером зі сплатою акцизного податку за ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10, є подання таким імпортером контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, в порядку, передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв'язку копії податкового векселя, взятого на облік контролюючим органом.
229.8.8. Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.8.9. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.8.10. Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, складених суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно діючого сертифікату на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів ам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Акцизні накладні на такі операції складаються на підставі первинних документів.
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними у підпунктах 2-4 цього підпункту, погашається у разі подання контролюючому органу копій первинних документів, що підтверджують здійснення таких операцій.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, після реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на такі операції, автоматично враховує відповідні обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення відповідного податкового векселя.
Інформація про суб’єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно діючого сертифікату на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування оприлюднюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільної авіації та використання повітряного простору України, на його офіційному веб-сайті.
Суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно діючого сертифікату на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, у складі декларації акцизного податку надається інформація про повітряні судна, які були заправлені, та про обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, які були використані для заправлення таких суден.
229.8.11. У разі якщо передбачений цим пунктом податковий вексель не погашено в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену в податковому векселі, векселедержателю.
229.8.12. У разі відсутності підтвердження у встановлений строк цільового використання імпортером або виробником, які видали податковий вексель, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, з таких імпортера або виробника справляється штраф у розмірі 50 відсотків суми акцизного податку, яка обчислюється виходячи з обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, за якими відсутнє підтвердження цільового використання, та ставки акцизного податку, встановленої підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнту 10.»
 
    -231- Вадатурський А.О.
Пункт «23. У пункті 229.1 статті 229:» викласти в такій редакції:
«23. У статті 229:
1) у пункті 229.1
підпункт 229.1.1 доповнити новими абзацами такого змісту:
«д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання»;
підпункт 229.1.5 доповнити новими абзацами такого змісту:
«д) виробником продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) виробником оцту з харчової сировини;
є) виробником парфумерно-косметичної продукції».
у підпункті 229.1.8:
абзац перший доповнити словами такого змісту:
«поданого векселедержателю у формі електронного документу відповідно до законодавства»;
доповнити підпункт новими абзацами такого змісту:
«Суб’єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «ж» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті зобов’язані:
а) обладнати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами - лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
б) обладнати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, виратомірами-личильниками обсягу виробленої продукції, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
в) щоденно формувати та передавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані щодо добового фактичного обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням.
Дані щодо обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та виратоміра-личильника обсягу виробленої продукції та щоденно в один і той же час, визначений наказом суб’єкта господарювання, який є початком та кінцем доби, передаються до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у наступну добу.
Витратоміри-лічильники спирту етилового та виратоміри-личильники обсягу виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати повірку та/або оцінку відповідності. У разі відсутності повірки та/або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та виратомірів-личильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники готової продукції вважаються не встановленими»;
підпункт 229.1.14 доповнити абзацом такого змісту:
«Податкові пости на підприємствах, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «з» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, не встановлюються»;
підпункт «а» підпункту 229.1.15 викласти в такій редакції:
«а) виробництво та зберігання спирту етилового на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу (крім зберігання спирту етилового-сирцю, який використовується для виробництва біоетанолу)»;
підпункт 229.1.16 викласти в такій редакції:
«229.1.16. Податковий вексель не видається суб’єктами господарювання, які одночасно є:
а) виробниками біоетанолу та біопалива;
б) виробниками спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
в) виробниками спирту етилового неденатурованого та оцту з харчової сировини;
г) виробниками спирту етилового денатурованого та парфумерно-косметичної продукції;
д) виробниками спирту етилового-сирцю та біоетанолу.
Підтвердженням факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної в цьому підпункті є довідка, подана відповідному контролюючому органу у формі електронного документу відповідно до законодавства».
 
Відхилено    
    -232- Южаніна Н.П.
Пункт 23 доповнити новим підпунктом 7 такого змісту:
«7) статтю 229 доповнити пунктом 229.8 такого змісту:
«229.8. Особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів
229.8.1. Ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) та палива для реактивних двигунів (код 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД), може здійснюватися зі сплатою акцизного податку за ставками, визначеними підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10.
229.8.2. Для ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі – імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі – виробник) - у двох примірниках. Перший примірник подається контролюючому органу (векселедержателю) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається контролюючому органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.
229.8.3. Податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнту 10, та ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10. До податкового векселя додається розрахунок суми акцизного податку.
Реалізація обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб’єктами господарювання, які отримали акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних, із зазначенням в них реквізитів податкового векселя, виданого на суму акцизного податку, нарахованого на такі обсяги, здійснюється без сплати акцизного податку.
229.8.4. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
229.8.5. Податковий вексель може бути виданий лише імпортером або виробником – платником податку.
229.8.6. Виданий виробником податковий вексель є підставою для реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів зі сплатою акцизного податку за ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10.
229.8.7. Підставою для митного оформлення бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, що ввозяться на митну територію України імпортером зі сплатою акцизного податку за ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнту 10, є подання таким імпортером контролюючому органу, який здійснює митне оформлення, в порядку, передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв'язку копії податкового векселя, взятого на облік контролюючим органом.
229.8.8. Обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.8.9. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.8.10. Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, складених суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно діючого сертифікату на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданого уповноваженим органом з питань цивільної авіації;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів ам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Акцизні накладні на такі операції складаються на підставі первинних документів.
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними у підпунктах 2-4 цього підпункту, погашається у разі подання контролюючому органу копій первинних документів, що підтверджують здійснення таких операцій.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, після реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на такі операції, автоматично враховує відповідні обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення відповідного податкового векселя.
Інформація про суб’єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно діючого сертифікату на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування оприлюднюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільної авіації та використання повітряного простору України, на його офіційному веб-сайті.
Суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно діючого сертифікату на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, у складі декларації акцизного податку надається інформація про повітряні судна, які були заправлені, та про обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, які були використані для заправлення таких суден.
229.8.11. У разі якщо передбачений цим пунктом податковий вексель не погашено в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену в податковому векселі, векселедержателю.
229.8.12. У разі відсутності підтвердження у встановлений строк цільового використання імпортером або виробником, які видали податковий вексель, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, з таких імпортера або виробника справляється штраф у розмірі 50 відсотків суми акцизного податку, яка обчислюється виходячи з обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, за якими відсутнє підтвердження цільового використання, та ставки акцизного податку, встановленої підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнту 10.»
 
Враховано    
    -233- Вадатурський А.О.
Пункт «23. У пункті 229.1 статті 229:» викласти в такій редакції:
«23. У статті 229:
1) у пункті 229.1
підпункт 229.1.1 доповнити новими абзацами такого змісту:
«д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання»;
підпункт 229.1.5 доповнити новими абзацами такого змісту:
«д) виробником продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) виробником оцту з харчової сировини;
є) виробником парфумерно-косметичної продукції».
у підпункті 229.1.8:
абзац перший доповнити словами такого змісту:
«поданого векселедержателю у формі електронного документу відповідно до законодавства»;
доповнити підпункт новими абзацами такого змісту:
«Суб’єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «ж» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті зобов’язані:
а) обладнати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами - лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
б) обладнати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, виратомірами-личильниками обсягу виробленої продукції, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
в) щоденно формувати та передавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані щодо добового фактичного обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням.
Дані щодо обсягу отриманого спирту етилового та виробленої продукції з його використанням передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та виратоміра-личильника обсягу виробленої продукції та щоденно в один і той же час, визначений наказом суб’єкта господарювання, який є початком та кінцем доби, передаються до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у наступну добу.
Витратоміри-лічильники спирту етилового та виратоміри-личильники обсягу виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати повірку та/або оцінку відповідності. У разі відсутності повірки та/або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та виратомірів-личильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники готової продукції вважаються не встановленими»;
підпункт 229.1.14 доповнити абзацом такого змісту:
«Податкові пости на підприємствах, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної в підпунктах «д» - «з» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, не встановлюються»;
підпункт «а» підпункту 229.1.15 викласти в такій редакції:
«а) виробництво та зберігання спирту етилового на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу (крім зберігання спирту етилового-сирцю, який використовується для виробництва біоетанолу)»;
підпункт 229.1.16 викласти в такій редакції:
«229.1.16. Податковий вексель не видається суб’єктами господарювання, які одночасно є:
а) виробниками біоетанолу та біопалива;
б) виробниками спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
в) виробниками спирту етилового неденатурованого та оцту з харчової сировини;
г) виробниками спирту етилового денатурованого та парфумерно-косметичної продукції;
д) виробниками спирту етилового-сирцю та біоетанолу.
Підтвердженням факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної в цьому підпункті є довідка, подана відповідному контролюючому органу у формі електронного документу відповідно до законодавства».
2) доповнити пунктом 229.8. такого змісту:
«229.8. Особливості оподаткування нафтопродуктів, що використовуються в якості палива для водного транспорту.
229.8.1. Суми акцизного податку з обсягів нафтопродуктів (важких дистилятів – код 2710194300 згідно з УКТ ЗЕД), використаних судновласниками в якості палива для водного транспорту у каботажному плаванні, підлягають відшкодуванню таким судновласникам.
229.8.2. Відшкодування акцизного податку може бути надано судновласнику лише щодо обсягів палива, використаного у каботажному плаванні суднами, зареєстрованими у Державному судновому реєстрі України, та незалежно від того, чи зареєстрований такий судновласник платником акцизного податку.
229.8.3. Судновласник, який має право на отримання відшкодування акцизного податку та прийняв рішення про повернення суми такого відшкодування, подає відповідному контролюючому органу розрахунок суми відшкодування акцизного податку та заяву про повернення суми відшкодування, яка відображається у розрахунку.
Розрахунок суми відшкодування акцизного податку подається до контролюючого органу в строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації судновласника.
Форма заяви про відшкодування та розрахунку суми відшкодування акцизного податку судновласнику визначаються та затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
229.8.4. Формування Реєстру заяв про повернення суми відшкодування акцизного податку здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Внесення даних до Реєстру заяв про повернення суми відшкодування акцизного податку посадовими особами відповідних органів здійснюється з дотриманням вимог законів щодо електронного підпису та електронного документообігу.
Порядок ведення та форма Реєстру заяв про повернення суми відшкодування акцизного податку затверджуються Кабінетом Міністрів України.
229.8.5. Заяви про повернення сум відшкодування акцизного податку автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми відшкодування акцизного податку протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Повернення узгоджених сум відшкодування акцизного податку здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
Дані Реєстру заяв про повернення суми відшкодування акцизного податку, , не є інформацією з обмеженим доступом та підлягають щоденному, крім вихідних, святкових та неробочих днів, оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
229.8.6. Розрахунок суми відшкодування акцизного податку судновласнику складається на підставі даних фактичного обсягу використаного палива згідно з первинними документами, складеними відповідно до Закону України»Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (зокрема, але не виключно: каботажний коносамент, генеральна декларація тощо), а також на підставі місячного звіту з використання паливно-мастильних матеріалів, суднового журналу (вахтового журналу, єдиного вахтового журналу) та машинного журналу. Форма і правила ведення суднового (вахтового) та машинного журналів встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері морського і річкового транспорту. Судновий (вахтовий) та машинний журнал повинен бути прошнурований та зареєстрований в контролюючому органі за місцем податкової реєстрації судновласника як платника податків.
229.8.7. У строк, передбачений абзацом першим пункту 76.3 статті 76 цього Кодексу, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних розрахунку суми відшкодування акцизного податку судновласнику.
Судновласники, які мають право на відшкодування суми акцизного податку відповідно до цього пункту та подали відповідний розрахунок суми відшкодування акцизного податку, отримують таке відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми відшкодування за результатами камеральної перевірки, що проводиться відповідно до цього Кодексу.
Зазначена у розрахунку сума відшкодування акцизного податку судновласнику вважається узгодженою в Реєстрі заяв про відшкодування акцизного податку з дня, наступного за днем закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, в разі якщо контролюючим органом не встановлено порушень під час такої перевірки або якщо таку перевірку не проведено.
Узгоджена сума відшкодування акцизного податку стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми відшкодування акцизного податку та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти операційних днів на поточний банківський рахунок судновласника в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого судновласника з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
229.8.8. Контролюючі органи здійснюють контроль за цільовим використанням нафтопродуктів, визначених у підпункті 229.8.1 пункту 229.8 статті 229 цього Кодексу, в якості палива для водного транспорту; контроль за наявністю засобів вимірювальної техніки; дотриманням установленого порядку обліку, зберігання та відпуску нафтопродуктів.
229.8.9. Судновласник зобов’язаний допускати посадових (службових) осіб контролюючого органу до обстеження місць зберігання палива, надавати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі первинні документи, регістри бухгалтерського обліку та звітність, що пов’язані з використанням нафтопродуктів в якості палива для водного транспорту.»«
 
Відхилено    
158. 24. У статті 230:
 
   24. У статті 230:
 
159. 1) пункт 230.1 викласти в такій редакції:
 
   1) пункт 230.1 викласти в такій редакції:
 
160. «230.1. Акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.
 
   «230.1. Акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.
 
161. 230.1.1. Акцизні склади на території яких виробляється спирт етиловий повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованому на акцизному складі, витратомірами - лічильниками спирту етилового, що призначені для безперервного вимірювання, запам’ятовування, фіксування та відображення в електронному вигляді даних про обсяг отримання або відпуску спирту етилового та обсяг вмісту денатуруючих добавок (далі - витратомір-лічильник спирту етилового), які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового.
 
-234- Южаніна Н.П.
Абзац другий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту після слів "про обсяг отримання або відпуску спирту етилового" доповнити словами та цифрами "в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до t 20-0 С,"
 
Враховано   230.1.1. Акцизні склади на території яких виробляється спирт етиловий повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованому на акцизному складі, витратомірами - лічильниками спирту етилового, що призначені для безперервного вимірювання, запам’ятовування, фіксування та відображення в електронному вигляді даних про обсяг отримання або відпуску спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до t 20-0 С, та обсяг вмісту денатуруючих добавок (далі - витратомір-лічильник спирту етилового), які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового.
 
162. Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:
 
   Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:
 
163. а) усі розташовані на акцизних складах витратоміри - лічильники спирту етилового у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
 
   а) усі розташовані на акцизних складах витратоміри - лічильники спирту етилового у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
 
164. б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
   б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
165. Один акцизний склад може бути зареєстрованим виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
 
   Один акцизний склад може бути зареєстрованим виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
 
166. Забороняється отримання та реалізація спирту етилового без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового, без реєстрації акцизного складу, а також через кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового.
 
   Забороняється отримання та реалізація спирту етилового без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового, без реєстрації акцизного складу, а також через кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового.
 
167. Витратоміри-лічильники спирту етилового повинні відповідати вимогам законодавства та мати повірку та/або оцінку відповідності. У разі відсутності повірки та/або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані вважаються не обладнаними такими витратомірами-лічильниками спирту етилового.
 
-235- Южаніна Н.П.
Абзац дев’ятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Витратоміри-лічильники спирту етилового повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані вважаються не обладнаними такими витратомірами-лічильниками спирту етилового.»
 
Враховано   Витратоміри-лічильники спирту етилового повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані вважаються не обладнаними такими витратомірами-лічильниками спирту етилового.
 
168. Розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно формувати та передавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані щодо добового фактичного обсягу отриманого та реалізованого спирту етилового (далі у цьому розділі - обсяг обігу спирту етилового) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 20-0 С.
 
-236- Южаніна Н.П.
Абзац десятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
"Розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані щодо добового фактичного обсягу отриманого та реалізованого спирту етилового (далі у цьому розділі – обсяг обігу спирту етилового) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20-0 С.
Дані щодо обсягу обігу спирту етилового формуються після проведення останньої операції з обігу спирту етилового у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку здійснення операцій з обігу спирту етилового у добу, наступну за звітною добою, та передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж до 23 години 59 хвилин доби, наступної за звітною добою."
 
Враховано   Розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані щодо добового фактичного обсягу отриманого та реалізованого спирту етилового (далі у цьому розділі – обсяг обігу спирту етилового) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20-0 С.
Дані щодо обсягу обігу спирту етилового формуються після проведення останньої операції з обігу спирту етилового у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку здійснення операцій з обігу спирту етилового у добу, наступну за звітною добою, та передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж до 23 години 59 хвилин доби, наступної за звітною добою.
 
169. Дані щодо обсягу обігу спирту етилового передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
 
   Дані щодо обсягу обігу спирту етилового передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
 
170. Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та щоденно в один і той же час, визначений наказом розпорядника акцизного складу, який є початком та кінцем доби, передаються до початку здійснення операцій з отримання та/або реалізації спирту етилового у наступну добу.
 
-237- Южаніна Н.П.
Абзац дванадцятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового. В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані щодо обсягів залишків спирту етилового, що знаходиться на акцизному складі в тарі, упаковці, добового обсягу реалізованого спирту етилового в тарі, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює."
 
Враховано   Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового. В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані щодо обсягів залишків спирту етилового, що знаходиться на акцизному складі в тарі, упаковці, добового обсягу реалізованого спирту етилового в тарі, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
 
171. Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку контролюючим органам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку контролюючим органам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
172. В такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах витратоміри-лічильники спирту етилового, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані щодо фактичного обсягу обігу спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
 
   В такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах витратоміри-лічильники спирту етилового, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані щодо фактичного обсягу обігу спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
 
173. Дані щодо фактичного обсягу обігу спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів співставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
   Дані щодо фактичного обсягу обігу спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів співставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
174. 230.1.2. Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці наливу (відпуску) пального, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами - лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі.
 
-238- Южаніна Н.П.
В абзаці шістнадцятому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту слова "наливу (відпуску) пального" замінити словами "відпуску пального наливом з акцизного складу" та після слова "експлуатацію" доповнити словом "стаціонарному";
 
Враховано   230.1.2. Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами - лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
 
175. Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані тільки витратомірами - лічильниками на кожному місці наливу (відпуску) готової підакцизної продукції (пального) з такого акцизного складу.
 
-239- Южаніна Н.П.
В абзаці сімнадцятому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту слова "наливу (відпуску) готової підакцизної продукції (пального)" замінити словами "відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом""
 
Враховано   Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані тільки витратомірами - лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
 
176. Акцизні склади, на яких здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу не обладнуються витратомірами - лічильниками та рівнемірами - лічильниками.
 
   Акцизні склади, на яких здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу не обладнуються витратомірами - лічильниками та рівнемірами - лічильниками.
 
177. Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати повірку та/або оцінку відповідності, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати повірку та/або оцінку відповідності або калібрування. У разі відсутності повірки та/або оцінки відповідності, та/або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані вважаються не обладнаними такими витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
 
-240- Южаніна Н.П.
Абзац дев’ятнадцятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані вважаються не обладнаними такими витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.»
 
Враховано   Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані вважаються не обладнаними такими витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
 
178. Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
 
-241- Южаніна Н.П.
В абзаці двадцятому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту слова «складах» замінити словами «складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені»
 
Враховано   Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
 
179. Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:
 
   Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати:
 
180. а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри - лічильники та рівнеміри - лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
 
-242- Южаніна Н.П.
В абзаці двадцять другому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту після слово «резервуари» замінити словами «резервуари, що введені в експлуатацію»
 
Враховано   а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, що введені в експлуатацію, витратоміри - лічильники та рівнеміри - лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
 
181. б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
   б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
182. Один акцизний склад може бути зареєстрованим виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
 
   Один акцизний склад може бути зареєстрованим виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
 
183. Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу, а також через кожне місце наливу (відпуску) пального, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник.
 
-243- Южаніна Н.П.
В абзаці двадцять п'ятому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту слова «а також через кожне місце наливу (відпуску) пального, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник» виключити.
 
Враховано   Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
 
184. 230.1.3. Розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно формувати та передавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець доби та добового фактичного обсягу отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15-0 С.
 
-244- Южаніна Н.П.
Абзац двадцять шостий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
«230.1.3. Розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового фактичного обсягу отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі – обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15-0 С.
Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне) зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані тільки щодо добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15-0 С.
Дані щодо фактичних залишків пального та обсягу обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, наступну за звітною добою, та передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж до 23 години 59 хвилин доби, наступної за звітною добою.»
 
Враховано   230.1.3. Розпорядники акцизних складів зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового фактичного обсягу отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі – обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15-0 С.
Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне) зобов’язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані тільки щодо добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15-0 С.
Дані щодо фактичних залишків пального та обсягу обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, наступну за звітною добою, та передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж до 23 години 59 хвилин доби, наступної за звітною добою.
 
185. На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники щодо:
 
   На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники щодо:
 
186. обсягів залишків пального на початок доби та на кінець доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі;
 
-245- Южаніна Н.П.
В абзаці двадцять восьмому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту після слів «початок» та «кінець» доповнити словом «звітної».
 
Враховано   обсягів залишків пального на початок звітної доби та на кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі;
 
187. добового обсягу реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за добу пального через кожне місце наливу (відпуску) пального з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці наливу (відпуску) пального, розташованих на такому акцизному складі;
 
-246- Южаніна Н.П.
В абзаці двадцять дев'ятому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту після слів «реалізованого за» доповнити словом «звітну», слова "наливу (відпуску) пального з акцизного складу" замінити словами "відпуску пального наливом з акцизного складу" та слова "наливу (відпуску) пального, розташованих на такому акцизному складі" замінити словами "відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованих на такому акцизному складі".
 
Враховано   добового обсягу реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованих на такому акцизному складі;
 
188. добового обсягу отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишку пального на кінець доби обсягу залишку пального на початок доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу.
 
-247- Южаніна Н.П.
Абзац тридцятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
"добового обсягу отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишку пального на кінець звітної доби обсягу залишку пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу, з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15-0 С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників."
 
Враховано   добового обсягу отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишку пального на кінець звітної доби обсягу залишку пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу, з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15-0 С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.
 
189. Під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника, визначення даних щодо обсягів залишків пального та обсягів обігу пального, здійснюється за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не довше 10 календарних днів поспіль (для акцизних складів, які є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, -не довше 5 календарних днів поспіль) та не частіше 4 разів протягом календарного року.
 
-248- Южаніна Н.П.
Абзац тридцять перший підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника, визначення даних щодо обсягів залишків пального та обсягів обігу пального, здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не довше 20 календарних днів поспіль (для акцизних складів, які є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, – не довше 15 календарних днів поспіль) та не частіше 4 разів протягом календарного року»
 
Враховано   Під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника, визначення даних щодо обсягів залишків пального та обсягів обігу пального, здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не довше 20 календарних днів поспіль (для акцизних складів, які є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, – не довше 15 календарних днів поспіль) та не частіше 4 разів протягом календарного року.
 
190. Дані щодо залишків пального та обсягу обігу пального передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
 
   Дані щодо залишків пального та обсягу обігу пального передаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
 
191. Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу) та щоденно в один і той же час, визначений наказом розпорядника акцизного складу, який є початком та кінцем доби, передаються до початку здійснення операцій з отримання та/або реалізації пального у наступну добу.
 
-249- Южаніна Н.П.
В абзаці тридцять третьому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту після слів «рівнеміра-лічильника» доповнити словами «або витратоміра-лічильника», слова «та щоденно в один і той же час, визначений наказом розпорядника акцизного складу, який є початком та кінцем доби, передаються до початку здійснення операцій з отримання та/або реалізації пального у наступну добу» виключити.
 
Враховано   Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).
 
192. В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані щодо обсягів залишків пального, що знаходиться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці.
 
-250- Южаніна Н.П.
В абзаці тридцять четвертому підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту слова "в тарі, балонах, упаковці" замінити словами "в тарі, балонах, упаковці, добового обсягу реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює»
 
Враховано   В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані щодо обсягів залишків пального, що знаходиться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, добового обсягу реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
 
193. У разі відсутності протягом доби операції з обігу пального при формуванні даних щодо фактичних залишків, допускаються розбіжності в межах норм, передбачених законодавством (норми природніх втрат (убутку), похибки показників витратомірів-лічильників, рівнемірів - лічильників та резервуарів, перерахунок обсягів пального до літрів, приведених до 15-0 С), але не більше, ніж на 5% обсягу обігу або залишків пального (для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, - не більше, ніж на 15%).
 
-251- Южаніна Н.П.
Абзац тридцять п'ятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту виключити.
 
Враховано      
194. 230.1.4. Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку контролюючим органам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   230.1.4. Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку контролюючим органам встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
195. В такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець доби та фактичного обсягу обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
 
-252- Южаніна Н.П.
Абзац тридцять сьомий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту після слова "кінець" доповнити словом "звітної".
 
Враховано   В такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та фактичного обсягу обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
 
196. Дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець доби та фактичного обсягу обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів співставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
   Дані щодо фактичних залишків пального на початок та кінець доби та фактичного обсягу обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів співставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
 
197. 230.1.5. Транспортні засоби, які набули статусу акцизних складів пересувних, повинні обліковуватися в Переліку акцизних складів пересувних, створення та функціонування якого здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Перелік акцизних складів пересувних розміщується на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
 
-253- Южаніна Н.П.
Абзац тридцять дев'ятий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«230.1.5. Транспортні засоби, які набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, створення та функціонування якого здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, розміщується на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику».
 
Враховано   230.1.5. Транспортні засоби, які набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, створення та функціонування якого здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, розміщується на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
 
198. Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку акцизних складів пересувних здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та оформлених належним чином митних декларацій.
 
-254- Южаніна Н.П.
Абзац сороковий підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, або на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України. Такі заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Такі заявки у формі електронних документів надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.»
 
Враховано   Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, або на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України. Такі заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Такі заявки у формі електронних документів надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
 
199. Переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені в митних деклараціях або в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий в таких транспортних засобах, забороняється»;
 
-255- Южаніна Н.П.
Абзац сорок перший підпункту 1 пункту 24 розділу І законопроекту замінити абзацами такого змісту:
"Переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий в таких транспортних засобах, а також не зазначені у заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, забороняється.
Транспортні засоби, які використовуються для переміщення на митній території України пального або спирту етилового, не облаштовуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами – лічильниками."
 
Враховано   Переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий в таких транспортних засобах, а також не зазначені у заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортним