Кількість абзаців - 13 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності)"
 
   Закон України
Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 34, ст.343), такі зміни:
 
   І. Внести до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343 із наступними змінами) такі зміни:
 
4.

 
-1- Журжій А.В.
Частину 1 статті 2 розділу 1 доповнити пунктами 15 та 16 такого змісту:
"15) засоби безперешкодного доступу до об’єктів – інженерно-технічні, ергономічні частини (елементи, конструкції) будинків, споруд будь-якого призначення, що відповідають нормативним вимогам щодо забезпечення доступності і безпеки об’єктів для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. До таких засобів відносяться пандуси, підйомники, платформи, ліфти, тамбури, звукові системи тощо;
16) маломобільні групи населення – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До таких груп населення відносяться інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з дитячими візками тощо";
У зв’язку з цим пункти 1 та 2 вважати відповідно пунктами 3 та 3".
 
Враховано частково у частині першій розділу Ізаконопроекту     
    -2- Гуляєв В.О.
Частину 1 статті 2 розділу 1 доповнити пунктом 10-1 наступного змісту: "створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення"
 
Відхилено порушення статті 116 Регламенту. Крім того ця зміна вже внесена Законом .   
    -3- Гуляєв В.О.
Частину першу статті 31 розділу 1 доповнити абзацом наступного змісту: "Перелік засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, в тому числі до під’їздів та/або квартир у житлових будинках, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, та норм їх проектування встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування за погодженням з громадськими організаціями інвалідів "
 
Відхилено орушення статті 116 регламенту. Крім того відповідні вимоги вже встановлені ДБН В.2.2-17:2006 "Будинки і споруди Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення"   
5. 1. частину четверту статті 34 доповнити абзацом такого змісту:
 
   1. Частину четверту статті 34 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
6. "Улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, в тому числі до під’їздів та/або квартир у житлових будинках, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.";
 
-4- Івченко В.Є.
У абзаці другому пункту 1 розділу І слова "до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення" замінити словами "до об’єктів адміністративного призначення, об’єктів житлово-комунального та громадського призначення".
 
Враховано редакційно   "Влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури може здійснюватися без документів, що дають право на виконання будівельних робіт, та за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. Для цілей цього Закону під терміном "маломобільні групи населення" розуміються особи, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги чи необхідної інформації або при орієнтуванні у просторі, зокрема особи з інвалідністю, особи з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, громадяни похилого віку, особи з дитячими колясками. Під терміном "засоби безперешкодного доступу до об’єктів" розуміються інженерно-технічні, ергономічні частини (елементи, конструкції) будинків, споруд будь-якого призначення, що відповідають нормативним вимогам щодо забезпечення доступності і безпеки об’єктів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема пандуси, підйомники, платформи, ліфти, тамбури, звукові системи."
 
    -5- Шинькович А.В.
Герега О.В.
У абзаці другому пункту 1 розділу І після слів "бути проведено" доповнити словами "без документів, що дають право на виконання будівельних робіт та"
 
Враховано    
    -6- Шинькович А.В.
Герега О.В.
Абзац другий пункту 1 розділу І доповнити реченням наступного змісту; "Для цілей цього Закону під терміном "маломобільні групи населення" розуміються люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержані послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі, а саме, зокрема: особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими колясками тощо".
 
Враховано редакційно    
    -7- Журжій А.В.
Пункт 2 викласти в такій редакції (зміни у статті 34):
"Улаштування засобів безперешкодного доступу маломобільних груп населення до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, в тому числі до під’їздів та/або квартир у житлових будинках, в межах земельної ділянки на якій розташовані такі об’єкти, може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою".
 
Відхилено    
    -8- Третьяков О.Ю.
Пункт 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
"Улаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою".
 
Враховано редакційно    
    -9- Левченко Ю.В.
Іллєнко А.Ю.
У абзаці 2 пункту 2 Розділу І законопроекту після слів "інших маломобільних груп населення" доповнити словами "під якими слід розуміти людей, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержані послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі, а саме, зокрема: інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими колясками тощо".
 
Враховано    
7. 2. в абзаці четвертому частини сьомої статті 39 після слів "вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил" доповнити словами ", у тому числі щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення".
 
-10- Гуляєв В.О.
Пункт 2 статті 39-2 розділу 1 викласти в такій редакції: "2. Обстеження об’єкта будівництва здійснюється з метою визначення його відповідності основним вимогам до будівель і споруд, передбаченим технічним регламентом, вжиття обґрунтованих заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час його експлуатації, врахування потреб осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення. "
 
Відхилено порушення статті 116 Регламенту. Крім того Постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 № 257 затверджено Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва у якому передбачені відповідні положення  2. Абзац четвертий частини сьомої статті 39 доповнити словами "у тому числі щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення".
 
8. ІІ. Прикінцеві положення:
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
9. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
10. 2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
   2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
11. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
12. забезпечити приведення органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.