Кількість абзаців - 57 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб'єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів
 
   Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб’єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
   І. Внести до про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) такі зміни:
 
5. 1) статтю 166-10 викласти в такій редакції:
 
-1- Мамка Г.М.
Пункт 1 розділу І проекту викласти в такій редакції:
«1. Статтю 166-10 викласти в такій редакції:
«Стаття 166-10. Порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності
Порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності:
неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом суб'єкта господарювання або адміністратора про відмову у видачі документа дозвільного характеру;
порушення дозвільним органом встановлених законом строків видачі, переоформлення, анулювання, відмови у видачі документа дозвільного характеру, реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства;
невнесення чи несвоєчасне внесення дозвільним органом в установлені законом строки до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань прийнятих відповідно до закону рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства та іншої інформації про документи дозвільного характеру і декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, необхідної для ведення зазначеного реєстру;
безпідставна відмова адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї;
видача дозвільним органом документа дозвільного характеру без одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних згідно з законом для видачі документа дозвільного характеру;
відмова дозвільного органу суб'єкту господарювання у видачі, переоформленні, анулюванні документа дозвільного характеру з підстав, не передбачених законом;
відмова дозвільного органу у видачі документа дозвільного характеру при повторному розгляді документів суб'єкта господарювання з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (крім неусунення заявником чи усунення не в повному обсязі причин, що стали підставою для попередньої відмови);
видача дозвільним органом документа дозвільного характеру, необхідність одержання якого не встановлена законом;
анулювання документа дозвільного характеру дозвільним органом з підстав, непередбачених законом -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб дозвільного органу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;
Обгрунтування:
З метою дотримання усталеної практики конструювання норм законодавства про адміністративні правопорушення, яка передбачає співставність відповідальності за вчинюване діяння з рівнем суспільної шкідливості такого діяння, а також узгодження норм проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб'єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів», реєстр. №7373, з положеннями Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», надаю нижче нову редакцію поправок до проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення захисту суб'єктів господарювання від неправомірних дій або бездіяльності дозвільних органів», реєстр. №7373.
 
Враховано   1. Статтю 166-10 викласти в такій редакції:
 
6. «Стаття 166-10. Порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності
 
   «Стаття 166-10. Порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності
Порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності:
 
7. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом суб'єкта господарювання або адміністратора про відмову у видачі документа дозвільного характеру, -
 
   неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом суб'єкта господарювання або адміністратора про відмову у видачі документа дозвільного характеру;
 
8. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
9. Порушення дозвільним органом встановлених законом строків видачі (переоформлення, анулювання) або відмови у видачі документа дозвільного характеру чи реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання, -
 
   порушення дозвільним органом встановлених законом строків видачі, переоформлення, анулювання, відмови у видачі документа дозвільного характеру, реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства;
 
10. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
11. Невнесення чи несвоєчасне внесення дозвільним органом в установлені законом строки до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань прийнятих відповідно до закону рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства та іншої інформації про документи дозвільного характеру і декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, що необхідна для ведення зазначеного реєстру, -
 
   невнесення або несвоєчасне внесення дозвільним органом у встановлені законом строки до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань прийнятих відповідно до закону рішень, поданих до дозвільного органу заяв і декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства та іншої інформації про документи дозвільного характеру і декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, необхідної для ведення зазначеного реєстру;
 
12. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
13. Відмова дозвільного органу у прийомі документів суб’єкта господарювання на отримання документа дозвільного характеру або у реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства, -
 
      
14. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
15. Дії, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
 
      
16. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
17. Безпідставна відмова адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, -
 
   безпідставна відмова адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї;
 
18. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятнадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
19. Видача дозвільним органом документа дозвільного характеру без одержання погоджень, висновків та інших документів, які згідно закону є необхідними для видачі документа дозвільного характеру, -
 
   видача дозвільним органом документа дозвільного характеру без одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних згідно із законом для видачі документа дозвільного характеру;
 
20. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до тридцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   відмова дозвільного органу суб’єкту господарювання у видачі, переоформленні, анулюванні документа дозвільного характеру з підстав, не передбачених законом;
 
21. Відмова дозвільного органу у видачі документа дозвільного характеру при повторному розгляді документів суб'єкта господарювання з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (за винятком неусунення заявником чи усунення в неповному обсязі причин, що стали підставою для попередньої відмови), -
 
   відмова дозвільного органу суб’єкту господарювання у видачі документа дозвільного характеру при повторному розгляді документів суб’єкта з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (крім неусунення заявником чи усунення не в повному обсязі причин, що стали підставою для попередньої відмови);
 
22. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти п’яти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
23. Видача дозвільним органом документа дозвільного характеру, необхідність одержання якого не встановлена законом або який не внесено до переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого законом, -
 
   видача дозвільним органом документа дозвільного характеру, необхідність одержання якого не встановлена законом;
 
24. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від сорока п’яти до п’ятдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
25. Анулювання документа дозвільного характеру дозвільним органом з підстав, не встановлених законом, -
 
   анулювання документа дозвільного характеру дозвільним органом з підстав, не передбачених законом, -
 
26. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти п’яти до шістдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
27. Прийняття рішень щодо видачі (переоформлення, анулювання) документа дозвільного характеру органами, які відповідно до закону не уповноважені їх видавати, -
 
      
28. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від шістдесяти п’яти до сімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
29. Відмова дозвільного органу суб'єкту господарювання у видачі (переоформленні, анулюванні) документа дозвільного характеру з підстав, не передбачених законом, -
 
      
30. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти п’яти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
31. Стягнення дозвільним органом за видачу (переоформлення, анулювання) документа дозвільного характеру не передбачених законом платежів або вимагання сплати будь-яких додаткових коштів, -
 
      
32. тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від дев’яноста до ста десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
      
33. Дії, передбачені частинами шостою - тринадцятою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
 
   Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, -
 
34. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста десяти до ста сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
   тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
35. 2) у цифри «« замінити словами та цифрами «статтями , частинами п’ятою – тринадцятою статті , статтями , «;
 
-2- Мамка Г.М.
Пункти 2 та 3 розділу І проекту виключити.
Відповідно пункт 4 розділу І вважати пунктом 2.
 
Враховано      
36. 3) доповнити новою статтею 244-22 такого змісту:
 
      
37. «Стаття 244-22. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності
 
      
38. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності (частини перша - четверта статті 166-10).
 
      
39. Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу.»;
 
      
40. 4) у частині першій статті 255:
 
   2. У пункті 1 частини першої статті 255:
 
41. а) у пункті 1:
 
      
42. в абзаці «міських рад міст обласного або республіканського Автономної Республіки Крим значення (їх виконавчих органів), районних і районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – державні адміністратори (частина друга статті 166-10 – в частині порушення місцевим дозвільним органом строків прийняття рішення про видачу документа дозвільного характеру)» слова «державні адміністратори (частина друга статті 166-10 – в частині порушення місцевим дозвільним органом строків прийняття рішення про видачу документа дозвільного характеру)» замінити словами «адміністратори (частини перша - п’ята статті 166-10 за умови, що адміністративне правопорушення вчинено при наданні адміністративної послуги через центр надання адміністративних послуг, в якому здійснює свою діяльність відповідний адміністратор)»;
 
-3- Мамка Г.М.
Пункт 4 розділу І проекту викласти у такій редакції:
2) У частині першій статті 255:
а) в абзаці «міських рад міст обласного або республіканського Автономної Республіки Крим значення (їх виконавчих органів), районних і районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – державні адміністратори (частина друга статті 166-10 – в частині порушення місцевим дозвільним органом строків прийняття рішення про видачу документа дозвільного характеру)» пункту 1 слова «державні адміністратори (частина друга статті 166-10 – в частині порушення місцевим дозвільним органом строків прийняття рішення про видачу документа дозвільного характеру)» замінити словами «адміністратори (статті 166-10 у разі вчинення порушення при наданні адміністративної послуги через центр надання адміністративних послуг, в якому здійснює свою діяльність відповідний адміністратор)».
 
Враховано редакційно   1) в абзаці «міських рад міст обласного або республіканського Автономної Республіки Крим значення (їх виконавчих органів), районних і районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – державні адміністратори (частина друга статті 166-10 – в частині порушення місцевим дозвільним органом строків прийняття рішення про видачу документа дозвільного характеру)» слова «державні адміністратори (частина друга статті 166-10 – в частині порушення місцевим дозвільним органом строків прийняття рішення про видачу документа дозвільного характеру)» замінити словами «адміністратори (стаття 166-10 у разі вчинення порушення при наданні адміністративної послуги через центр надання адміністративних послуг, в якому здійснює свою діяльність відповідний адміністратор)».
 
43. б) у пункті 9:
 
      
44. абзац перший викласти в такій редакції:
 
      
45. «9) представники громадських об’єднань або органів громадської самодіяльності, консультативно-дорадчих органів при Кабінеті Міністрів України, відповідних центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях:»;
 
-4- Мамка Г.М.
Виключити у підпункті б) пункту 4 розділу І абзаци 4-9 (щодо доповнення пункту 9 статті 255 новими абзацами).
 
Враховано      
    -5- Цимбалюк М.М.
Абзац 1, п.- б),частина 5, Розділ І (п.9, ст. 255 КУпАП) проекту Закону викласти в наступній редакції:
«9). представники громадських об’єднань або органів громадської самодіяльності при Кабінеті Міністрів України, відповідних центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях:
член громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону (статті 92,148,152, 154,160,175-1, 179,185-7,186-2,186-4);
громадський інспектор Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (стаття 92);
громадський інспектор з охорони довкілля (частина четверта статті 85, статті 88-1,91);
представник органу громадської самодіяльності при Кабінеті Міністрів України, при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, при центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності (стаття 166-10);»
 
Відхилено    
46. доповнити новими абзацами такого змісту:
 
      
47. «член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України (стаття 166-10);
 
      
48. член регіональної ради підприємців в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Севастополі (стаття 166-10);
 
      
49. представник громадського об’єднання суб’єктів господарювання (стаття 166-10);
 
      
50. член громадської ради при центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну економічну політику (стаття 166-10);
 
      
51. член громадської ради при центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності (стаття 166-10).».
 
      
52. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
53. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-6- Мамка Г.М.
Розділ ІІ законопроекту викласти в такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити організацію заходів, спрямованих на реалізацію цього Закону».
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
54. 2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
   2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
55. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
56. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити організацію заходів, спрямованих на реалізацію цього Закону.