Кількість абзаців - 318 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
   Проект
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності
 
   З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122 із наступними змінами):
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1) у статті 166-11:
 
   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
6. в абзаці другому частини першої слова "від двохсот до чотирьохсот" замінити словами "від чотирьохсот до шестисот";
 
   1) у статті 166-11:
 
7. в абзаці другому частини другої слова "від трьохсот до п’ятисот" замінити словами "від п’ятисот до тисячі";
 
-1- Фріс І.П.
Підпункт 1 пункту 1 Розділу І викласти у такій редакції:
«1) у статті 166-11:
частину першу викласти у такій редакції:
«Порушення встановлених законом строків для проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадського формування, а також інші порушення встановленого законом порядку проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадського формування, що завдало істотної шкоди правам чи інтересам фізичноі? або юридичноі? особи -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено   в абзаці другому частини першої слова «від двохсот до чотирьохсот» замінити словами «від чотирьохсот до шестисот»;
 
8. 2) у статті 166-23:
 
-2- Фріс І.П.
в абзаці другому частини другої слова «від трьохсот до п’ятисот» замінити словами «від п’ятисот до тисячі».
 
Враховано   в абзаці другому частини другої слова «від трьохсот до п’ятисот» замінити словами «від п’ятисот до однієї тисячі»;
 
9. у абзаці другому частини першої слова "від двохсот до чотирьохсот" замінити словами "від чотирьохсот до шестисот";
 
-3- Власенко С.В.
У пункті 1 Розділу І:
підпункт 1 доповнити новим абзацом: «Порушення встановлених законом строків для проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадського формування, а також інші порушення встановленого законом порядку проведення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадського формування, що завдало шкоди правам чи інтересам фізичноі? або юридичноі? особи «.
 
Відхилено      
10. у абзаці другому частини другої слова "від чотирьохсот до п’ятисот" замінити словами "від п’ятисот до тисячі".
 
   2) у статті 166-23:
 
11. 2. У пункті 4 частини першої статті 116 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40-44, ст. 356):
 
-4- Фріс І.П.
Підпункт 2 пункту 1 Розділу І викласти у такій редакції:
«2) у статті 166-23:
частину першу викласти у такій редакції:
«Порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що завдало істотної шкоди правам чи інтересам фізичноі? або юридичноі? особи –
тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
Відхилено   в абзаці другому частини першої слова «від двохсот до чотирьохсот» замінити словами «від чотирьохсот до шестисот»;
 
12. слово "часток" замінити словами "частки (її частини)";
 
-5- Фріс І.П.
у абзаці другому частини другої слова «від чотирьохсот до п’ятисот» замінити словами «від п’ятисот до тисячі».».
 
Враховано   в абзаці другому частини другої слова «від чотирьохсот до п’ятисот» замінити словами «від п’ятисот до однієї тисячі».
 
13. доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-6- Власенко С.В.
У пункті 1 Розділу І:
підпукт 2 доповнити новим абзацом: «абзаці 1 викласти в редакції: «Порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що завдало шкоди правам чи інтересам фізичноі? або юридичноі? особи-».
 
Відхилено      
14. "Договір, предметом якого є відчуження (передання) частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів, створених на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису.";
 
-7- Жупанин А.В.
Пункт 2 розділу І проекту (зміни до ЦК України) виключити.
 
Відхилено   2. У пункті 4 частини першої статті 116 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44, ст. 356):
 
15. 3. У Законі України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 39, ст. 383 із наступними змінами):
 
   слово «часток» замінити словами «частки (її частини)»;
 
16. 1) статтю 8 доповнити новою частиною п’ятнадцятою такого змісту:
 
-8- Макаров О.А.
У пункті 2 розділу І проекту третій і четвертий абзаци виключити.
 
Відхилено   доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
17. "Внесення нотаріусом у випадках, передбачених законодавством, інформації до Єдиного реєстру довіреностей, Спадкового реєстру та інших єдиних та державних реєстрів, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, не є порушенням нотаріальної таємниці.".
 
-9- Стефанчук М.О.
Замінити в тексті проекту слова «Договір, предметом якого є відчуження частки (її частини)» на слова «Договір відчуження майна, предметом якого є частка (її частина)».
 
Враховано   «Договір відчуження майна, предметом якого є частка (її частина) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі».
 
18. У зв’язку з цим частину п’ятнадцяту вважати частиною шістнадцятою;
 
-10- Власенко С.В.
У пункті 2 Розділу І:
У абзаці 4 слова «крім договорів, створених на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису» - виключити.
 
Відхилено      
19. 2) у статті 43:
 
-11- Іванчук А.В.
Новий абзац пункту 4 частини 1 ст.116 ЦКУ викласти у такій редакції:
«Договір, предметом якого є відчуження частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі.»;».
 
Враховано редакційно      
20. частину другу після слова "нотаріуси, " доповнити словами "посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, ";
 
-12- Соболєв С.В.
Абзац другий пункту 4 частини 1 ст.116 Цивільного кодексу України викласти у наступній редакції:
«Договір, предметом якого є відчуження (передання) частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню».
 
Відхилено      
21. у частині четвертій цифри "16" замінити цифрами "14";
 
-13- Фріс І.П.
Абзац четвертий пункту 2 Розділу І викласти у такій редакції:
«Договір, предметом якого є відчуження (передання) частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів, створених на порталі електронних сервісів і підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису.».
 
Відхилено      
22. 3) друге речення частини сьомої статті 44 викласти у такій редакції:
 
-14- Шуляк О.О.
Абзац четвертий пункту 2 викласти у такій редакції:
«Договір, предметом якого є відчуження (передання) частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі, у тому числі з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.».
 
Відхилено      
23. "Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється нотаріусом у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей";
 
-15- Шпенов Д.Ю.
Пункт 2 Розділу І законопроекту викласти в наступній редакції :
«2. У пункті 4 частини першої статті 116 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40-44, ст. 356):
слово «часток» замінити словами «частки (її частини)»;
доповнити новим абзацом такого змісту:
«Договір, предметом якого є відчуження (передання) частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.»
 
Відхилено      
24. 4. У Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 1, ст. 9 із наступними змінами):
 
-16- Івченко В.Є.
Розділ І доповнити після пункту 2 новим пунктом 2-1 такого змісту:
«2-1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст.27, з наступними змінами):
главу 19 доповнити статтею 126-1 такого змісту:
«Стаття 126-1. Поновлення договору оренди землі, договору про встановлення земельного сервітуту, договорів про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови
1. Договором оренди землі, договором про встановлення земельного сервітуту, договорами про надання права користування земельної ділянки для сільськогосподарських потреб або для забудови може встановлюватися умова щодо поновлення таких договорів.
Умова щодо поновлення договору не може встановлюватися у договорі оренди землі, договорі про встановлення земельного сервітуту, договорах про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови щодо земельних ділянок державної та комунальної власності, крім випадків, коли на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, що перебувають у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою.
2. Якщо договір містить умову про його поновлення після закінчення строку, на який його було укладено, такий договір поновлюється на такий самий строк і на таких самих умовах. Поновленням договору вважається поновлення договору без вчинення сторонами договору письмового правочину про його поновлення в силу відсутності заяви однієї із сторін про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору. Вчинення інших дій сторонами договору для його поновлення не вимагається.
3. Сторона договору, яка бажає скористатися правом відмови від поновлення договору до дати закінчення дії такого договору, подає до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору.
4. У разі відсутності заяви про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору до дати закінчення дії такого договору після настання відповідної дати закінчення дії договору державна реєстрація речового права продовжується на той самий строк.».»
 
Відхилено      
25. 1) у статті 2 пункт 3 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
   3. У Законі України «Про нотаріат» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 39, ст. 383 із наступними змінами):
 
26. "нотаріус - під час державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, а також під час державної реєстрації припинення обтяження речових прав у результаті зняття нотаріусом заборони відповідно до Закону України «Про нотаріат";
 
   1) статтю 8 після частини чотирнадцятої доповнити новою частиною такого змісту:
 
27. 2) у статті 3:
 
   «Внесення нотаріусом у випадках, передбачених законодавством, інформації до Єдиного реєстру довіреностей, Спадкового реєстру та інших єдиних та державних реєстрів, що функціонують у системі Міністерства юстиції України, не є порушенням нотаріальної таємниці».
 
28. частину першу доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
 
-17- Фріс І.П.
Пункт 3 після підпункту 1 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«2) речення перше частини третьої статті 34 викласти у такій редакції:
«Тексти договорів, заповітів, довіреностей, свідоцтв, актів
про морські протести та протести векселів, перекладів у разі засвідчення нотаріусом вірності перекладу документа з однієї мови на іншу, заяв, на яких нотаріусом засвідчується справжність підпису, за винятком тих примірників, що залишаються у справах нотаріуса, а також дублікатів нотаріальних документів, рішень юридичних осіб, актів приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі, актів про передання нерухомого майна до та зі статутних капіталів юридичних осіб, передавальних актів, розподільчих балансів, а також інших документів, визначені законами, викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів.»
 
Враховано   У зв’язку з цим частину п’ятнадцяту вважати частиною шістнадцятою;
2) частину третю статті 34 викласти в редакції: «Тексти договорів, заповітів, довіреностей, свідоцтв, актів про морські протести та протести векселів, перекладів у разі засвідчення нотаріусом вірності перекладу документа з однієї мови на іншу, заяв, на яких нотаріусом засвідчується справжність підпису (за винятком тих примірників, що залишаються у справах нотаріуса), а також дублікатів нотаріальних документів, рішень юридичних осіб, актів приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі, актів про передання нерухомого майна до та зі статутних капіталів юридичних осіб, передавальних актів, розподільчих балансів, а також інших документів, визначених законами, викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів. Зразок, опис, порядок витрачання, зберігання, обігу та звітності спеціальних бланків нотаріальних документів установлюються Кабінетом Міністрів України.»;
 
29. "2-1) одночасність вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав та обтяжень, які виникають, переходять, змінюються або припиняються в результаті вчинення нотаріальної дії, крім випадків, коли виникнення, перехід, зміна або припинення прав та обтяжень здійснюється із відкладальною умовою; ";
 
   3) у статті 43:
 
30. частину п’яту викласти у такій редакції:
 
   частину другу після слова «нотаріуси» доповнити словами «посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії»;
 
31. "5. Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням нерухомого майна.
 
-18- Князевич Р.П.
Абзац 2 підпункту 2 пункту 3 Розділу І «у частині четвертій цифри «16» замінити цифрами «14» - виключити.
 
Відхилено   частину четверту виключити;
 
32. На підставі наказу Міністерства юстиції України державна реєстрація права власності та інших речових прав у визначених випадках може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, зазначених в абзаці першому цієї частини, або незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
 
-19- Власенко С.В.
У пункті 3 Розділу І:
у підпункті 2 абзац 3 викласти в редакції : «частину четверту викласти в редакції: «Особа віком до 14 років встановлюється за свідоцтвом про народження за умови підтвердження батьками (опікунами), а у випадках визначених законодавством або відповідно до рішення органу опіки та піклування - одним з батьків, що ця особа є їх дитиною. Особа віком до 14 років встановлюється за свідоцтвом про народження за умови підтвердження органом опіки і піклування, якщо дитина має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.»
 
Відхилено      
33. Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
 
-20- Фріс І.П.
Абзац третій підпункту 2 пункту 3 Розділу І викласти у такій редакції:
«частину четверту виключити».
 
Враховано      
34. Державна реєстрація прав проводиться за заявами у сфері державної реєстрації прав будь-яким державним реєстратором з урахуванням вимог, встановлених абзацами першим - третім цієї частини, крім випадку, передбаченого абзацом п’ятим цієї частини.
 
   4) друге речення частини сьомої статті 44 викласти в такій редакції:
 
35. Державна реєстрація прав та обтяжень у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію, незалежно від місцезнаходження нерухомого майна, якщо інше не визначено цим Законом.";
 
-21- Фріс І.П.
В абзаці другому підпункту 3 пункту 3 Розділу І слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано   «Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється нотаріусом за допомогою Єдиного реєстру довіреностей».
 
36. 3) у статті 6:
 
-22- Шуляк О.О.
У підпункті 3 пункту 3 слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
37. абзац третій пункту 2 частини першої виключити;
 
-23- Власенко С.В.
У пункті 3 Розділу І:
у підпункті 3 слова «у тому числі» - виключити.
 
Враховано      
38. частину третю виключити;
 
-24- Нагаєвський А.С.
У змінах до речення другого частини сьомої статті 44 Закону України «Про нотаріат» після слова: «дійсність» доповнити словом «та зміст із заретушованими відомостями доступ до яких обмежено відповідно до закону».
 
Відхилено      
39. 4) частину другу статті 9 виключити;
 
-25- Власенко С.В.
у пункт 3 додати новий підпункт: «у статті 34: частину 3 викласти в редакції: «Тексти договорів, заповітів, довіреностей, свідоцтв, актів про морські протести та протести векселів, перекладів у разі засвідчення нотаріусом вірності перекладу документа з однієї мови на іншу, заяв, на яких нотаріусом засвідчується справжність підпису, за винятком тих примірників, що залишаються у справах нотаріуса, а також дублікатів нотаріальних документів, рішень юридичних осіб, актів приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі, актів про передання нерухомого майна до та зі статутних капіталів юридичних осіб, передавальних актів, розподільчих балансів, а також інших документів, визначені законами, викладаються на спеціальних бланках нотаріальних документів. Зразок, опис, порядок витрачання, зберігання, обігу та звітності спеціальних бланків нотаріальних документів установлюються Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано      
40. 5) у статті 10:
 
   4. У Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 1, ст. 9 із наступними змінами):
 
41. пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
 
-26- Фріс І.П.
Підпункт 1 пункту 4 Розділу І виключити.
Підпункти 2 – 16 вважати підпунктами 1 - 15.
 
Враховано      
42. "3) державний, приватний виконавець - у разі накладення/зняття таким виконавцем арешту на нерухоме майно під час примусового виконання рішень відповідно до закону.";
 
-27- Шуляк О.О.
У пункті 4:
підпункт 1 виключити
 
Враховано      
43. у частині третій:
 
-28- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункт 1 – виключити.
 
Враховано      
44. пункт 3 викласти у такій редакції:
 
      
45. "3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов’язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здійснюється у зв‘язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв’язку з вчиненням такої дії.";
 
   у статті 3:
 
46. у пункті 4 слова "використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень" замінити словами "відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи";
 
   частину першу доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
 
47. 6) статтю 12 доповнити частинами восьмою і дев’ятою такого змісту:
 
-29- Шуляк О.О.
У пункті 4:
у підпункті 2:
абзац третій викласти у такій редакції:
«2-1) одночасність вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва та державної реєстрації прав;».
 
Враховано   «2-1) одночасність вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва та державної реєстрації прав»;
 
48. "8. Програмне забезпечення Державного реєстру прав повинно забезпечувати розподільне зберігання метаданих про відомості, що внесені до Державного реєстру прав, з метою підтвердження їх походження, цілісності та достовірності.
 
-30- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
у підпункті 2 в абзац 3 викласти в редакції: «2-1) одночасність вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав та обтяжень, які набуваються, змінюються або припиняються в результаті вчинення нотаріальної дії, крім випадків, коли набуття, зміна або припинення прав та обтяжень здійснюється із відкладальною умовою;».
 
Відхилено      
49. Дані можуть зберігатися у:
 
   частину п’яту викласти в такій редакції:
 
50. технічного адміністратора;
 
-31- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
у підпункті 2 абзаци 5-9 замінити на: «5. Державна реєстрація права власності та інших речових прав, обтяжень проводиться в межах області, міста Києва за місцезнаходженням нерухомого майна.
Якщо нерухоме майно, знаходиться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, державна реєстрація права власності та інших речових прав, обтяжень має здійснюватися в межах Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, державна реєстрація проводиться в порядку, визначеному наказом Міністерства юстиції України.
Державна реєстрація прав та обтяжень проводиться за заявами у сфері державної реєстрації прав будь-яким державним реєстратором з урахуванням вимог, встановлених абзацами першим - другим цієї частини.»
 
Відхилено   «5. Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням нерухомого майна.
 
51. Міністерстві юстиції України;
 
-32- Шуляк О.О.
У пункті 4:
у підпункті 2:
в абзаці шостому слово «наказу» замінити словом «рішення».
 
Враховано   На підставі рішення Міністерства юстиції України державна реєстрація права власності та інших речових прав у визначених випадках може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, визначених абзацом першим цієї частини, або незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
 
52. центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
   Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
 
53. державному унітарному підприємстві, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
-33- Фріс І.П.
В абзаці восьмому підпункту 2 пункту 4 Розділу І замість слів «абзацом п’ятим цієї частини» записати слова «статтею 31-2 цього Закону».
 
Враховано   Державна реєстрація прав проводиться за заявами у сфері державної реєстрації прав будь-яким державним реєстратором з урахуванням вимог, встановлених абзацами першим - третім цієї частини, крім випадку, передбаченого статтею 32-1 цього Закону»;
 
54. інших державних органах та державних підприємствах, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення Державного реєстру прав.
 
-34- Шуляк О.О.
У пункті 4:
у підпункті 2:
в абзаці восьмому слова «абзацом п’ятим цієї частини» замінити словами «статтею 32-1 цього Закону».
 
Враховано      
55. 9. Доступ державного реєстратора до Державного реєстру прав здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України у Порядку ведення Державного реєстру прав.";
 
-35- Шуляк О.О.
У пункті 4:
у підпункті 2:
абзац дев’ятий виключити.
 
Враховано      
56. 7) у статті 18:
 
-36- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункти 3, 4 – виключити.
 
Відхилено   2) у статті 6:
 
57. пункт 4 частини першої викласти у такій редакції:
 
   абзац третій пункту 2 частини першої виключити;
 
58. "4) перевірка документів та/або відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; ";
 
   частину третю виключити;
 
59. доповнити новими частинами четвертою - сьомою такого змісту:
 
   3) частину другу статті 9 виключити;
 
60. "4. У випадках якщо державна реєстрація прав проводиться не у результаті вчинення нотаріальних дій або здійснюється в інтересах держави, або у випадку коли заявником (суб‘єктом права) є органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, державний реєстратор обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.
 
   4) у статті 10:
 
61. Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо особи, якій належить нерухоме майно на певному речовому праві, та щодо особи, яка набуває певних речових прав.
 
   пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
 
62. 5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи - громадянина України, здійснюється у тому числі шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи - нерезидента або особи без громадянства здійснюється на підставі документа, що посвідчує його особу і є підставою для перебування в Україні.
 
   «3) державний, приватний виконавець - у разі накладення/зняття таким виконавцем арешту на нерухоме майно під час примусового виконання рішень відповідно до закону»;
 
63. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, здійснюється шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі про її установчі документи та перевірки відповідності реєстраційної дії, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи - нерезидента здійснюється на підставі документа, що підтверджує реєстрацію такої особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), та її установчими документами (їх копіями), що легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами.
 
   у частині третій:
 
64. 6. У разі вчинення правочину уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
   пункт 3 викласти в такій редакції:
 
65. Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про особу, що уповноважена діяти від імені юридичної особи.
 
-37- Фріс І.П.
Підпункт 5 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«5) у статті 10:
пункт 1 частини першої викласти у такій редакції:
«1) громадянин України, який має повну вищу освіту за спеціальністю правознавство, має стаж роботи у сфері права не менше ніж три роки, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав.»;
пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
«3) державний, приватний виконавець - у разі накладення/зняття таким виконавцем арешту на нерухоме майно під час примусового виконання рішень відповідно до закону.»;
у частині третій:
пункт 3 викласти у такій редакції:
«3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов’язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здійснюється у зв‘язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв’язку з вчиненням такої дії.»;
 
Відхилено   «3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов’язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здійснюється у зв‘язку із вчиненням нотаріальної дії, та такі документи були надані у зв’язку з вчиненням такої дії»;
 
66. Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
 
-38- пункт 4 слова викласти у такій редакції:
«4) під час проведення реєстраційних дій обов’язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи.
Не може бути державним реєстратором особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
Державний реєстратор має право:
витребувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
вживати заходів для виправлення помилок та порушень, допущених в процедурі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
участі у справах про розгляд скарг фізичних або юридичних осіб на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора.»;»;
пункт 9 викласти у такій редакції:
«9) формує реєстраційні справи у паперовій формі, крім нотаріусів у випадках проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій;»;
доповнити пунктом 9-2 такого змісту:
«9-2) У разі виявлення державним реєстратором, що ним допущено помилку при здійсненні державної реєстрації, державний реєстратор, повідомляє про це осіб, стосовно яких вчинено реєстраційну дію, для вжиття заходів щодо виправлення або скасування зазначеної реєстраційної дії відповідно до законодавства.».
 
Відхилено   у пункті 4 слова «використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень» замінити словами «відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи»;
 
67. 7. Для проведення державної реєстрації інших речових прав, похідних від права власності, що набуваються на підставі договору, укладеного особою, яка управляє спадщиною, державний реєстратор обов’язково використовує відомості Спадкового реєстру.".
 
-39- Івченко В.Є.
У пункті 4 розділу І:
1) у підпункті 5 останній абзац викласти у такій редакції:
«4) під час проведення реєстраційних дій обов’язково використовує відомості реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень. Відомості реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, отримані державним реєстратором шляхом безпосереднього доступу чи у порядку інформаційної взаємодії, автоматично долучаються до відповідної заяви, зареєстрованої у Державному реєстрі прав.»;
2) доповнити пункт 4 підпунктом 5-1 такого змісту:
«5-1) частину п’яту статті 12 викласти у такій редакції:
«5. Відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою до моменту державної реєстрації припинення таких прав, обтяжень у порядку, передбаченому цим Законом.
Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зареєстрованих у Державному реєстрі прав, вчиняються на підставі відомостей про речові права, обтяження речових прав, що містяться в цьому реєстрі.
Відомості про речові права, обтяження речових прав, що містяться в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державному реєстрі іпотек, які є невід’ємною архівною складовою частиною Державного реєстру прав, використовуються третіми особами як актуальні виключно у випадку, якщо відомості про право власності на відповідне нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва не внесено до Державного реєстру прав, а відомості про інші речові права, відмінні від права власності, та/або обтяження речових прав не внесено та не припинено в Державному реєстрі прав.
Дія абзацу третього цієї частини не поширюється на випадки використання таких відомостей у судових спорах, пов’язаних з визнанням чи поновленням речових прав.
Зміна ідентифікаційних даних суб’єкта речового права, обтяження речового права та/або зміна характеристик об’єкта нерухомого майна не впливають на дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Зміни характеристик об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, вносяться під час проведення державної реєстрації права власності на такий об’єкт у результаті вчинення дій, спрямованих на набуття, зміну або припинення речових прав.»
 
Відхилено      
68. У зв’язку з цим частини четверту - одинадцяту вважати відповідно частинами восьмою - п’ятнадцятою;
 
-40- Соболєв С.В.
Статтю 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» доповнити частиною 5 наступного змісту:
«Міністерство юстиції України забезпечує створення та публічне функціонування на своєму офіційному веб-сайті Реєстру державних реєстраторів.
Реєстр державних реєстраторів – є інформаційною системою, яка створюється і адмініструється відповідним державним підприємством, яке перебуває в сфері управління Міністерства юстиції України.
Реєстр державних реєстраторів в обов’язковому порядку має містити відомості щодо:
1) Найменування суб’єкта державної реєстрації;
2) Сферу державної реєстрації в якій здійснює повноваження відповідний суб’єкт;
3) Місцезнаходження суб’єкта державної реєстрації; діючі засоби зв’язку;
4) Прізвище, ім’я, по батькові державних реєстраторів, які перебувають в трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації.
Відомості щодо застосування до суб’єкта державної реєстрації та до державних реєстраторів, що перебувають з ним у трудових відносинах, санкцій в сфері державної реєстрації.».
 
Відхилено      
69. в абзаці другому частини п’ятої після слова "споруду" доповнити словами "об’єкт незавершеного будівництва";
 
-41- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункт 5 доповнити новим абзацом: «пункт 1 частини першої викласти в редакції: «1) громадянин України, який має повну вищу освіту за спеціальністю правознавство, має стаж роботи у сфері права не менше ніж три роки, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав».
 
Відхилено      
70. 8) у статті 19:
 
-42- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункт 5 доповнити новим абзацом: «підпункт 4 частини 3 доповнити: «Не може бути державним реєстратором особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
Державний реєстратор має право:
витребувати від підприємств, установ і організацій відомості та документи, необхідні для здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
вживати заходів для виправлення помилок та порушень, допущених в процедурі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
участі у справах про розгляд скарг фізичних або юридичних осіб на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора.».
 
Відхилено      
71. в абзаці другому частини першої слова ", але не пізніше строків, встановлених абзацами першим і другим цієї частини" виключити;
 
-43- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункт 5 доповнити новим абзацом: «підпункт 9 частини 3 викласти в редакції: «9) формує реєстраційні справи у паперовій формі, крім нотаріусів у випадках проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій;».
 
Відхилено      
72. частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
 
-44- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункт 5 доповнити новим абзацом: «частину 3 доповнити підпунктом 9-2, виклавши в редакції: 9-2) У разі виявлення державним реєстратором, що ним допущено помилку при здійсненні державної реєстрації, державний реєстратор, повідомляє про це осіб, стосовно яких вчинено реєстраційну дію, для вжиття заходів щодо виправлення або скасування зазначеної реєстраційної дії відповідно до законодавства.»
 
Відхилено      
73. "Надання інформації з Державного реєстру прав у електронній формі здійснюється у режимі реального часу.";
 
-45- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
підпункт 6 – виключити.
 
Відхилено   5) статтю 12 доповнити частиною восьмою такого змісту:
 
74. 9) у статті 20:
 
-46- Шуляк О.О.
підпункт 6 викласти у такій редакції:
«6) статтю 12 доповнити частиною восьмою такого змісту: «8. Доступ державного реєстратора до Державного реєстру прав здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України у Порядку ведення Державного реєстру прав.»;».
 
Враховано   «8. Доступ державного реєстратора до Державного реєстру прав здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України у Порядку ведення Державного реєстру прав»;
 
75. частину першу викласти у такій редакції:
 
      
76. "1. Заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.
 
      
77. У разі якщо оригінали документів, необхідних для проведення реєстраційних дій, відповідно до законодавства залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування, що їх видають, заявник подає копії документів, оформлені такими органами відповідно до законодавства.
 
      
78. Заява на проведення реєстраційних дій у паперовій формі подається за умови встановлення особи заявника. Встановлення особи здійснюється за паспортом громадянина України або за іншим документом, що посвідчує особу, передбаченим Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
 
      
79. Особа іноземця або особи без громадянства встановлюється за національним, дипломатичним чи службовим паспортом іноземця або іншим документом, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.
 
      
80. Заява на проведення реєстраційних дій в електронній формі подається за умови ідентифікації заявника з використанням кваліфікованого електронного підпису.
 
      
81. У разі подання заяви уповноваженою на те особою, державним реєстратором встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
-47- Фріс І.П.
Підпункт 6 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«6) статтю 12 доповнити частиною восьмою такого змісту:
«8. Доступ державного реєстратора до Державного реєстру прав здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України у Порядку ведення Державного реєстру прав.»;».
 
Враховано      
82. Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про особу, що уповноважена діяти від імені юридичної особи.
 
-48- Фріс І.П.
Пункт 4 Розділу І після підпункту 6 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«6) частину першу статті 17 після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
«У випадках проведення нотаріусами державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій реєстраційна справа формується в електронній формі.».
Абзац другий вважати абзацом третім.».
 
Враховано   6) частину першу статті 17 після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
«У випадках проведення нотаріусами державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій реєстраційна справа формується в електронній формі»
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім;
 
83. Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється, у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
 
-49- Івченко В.Є.
доповнити пункт 4 підпунктом 6-1 такого змісту:
«6-1) у статті 13 частину третю після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі, якщо договором оренди землі, суборенди землі, земельного сервітуту, емфітевзису, суперфіцію передбачено його автоматичне поновлення, відомості про це обов’язково із зазначенням строку, передбаченого договором, вносяться до Державного реєстру прав під час проведення державної реєстрації такого права.»
 
Відхилено      
84. Обсяг повноважень особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, перевіряється, у тому числі, шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі установчих документів юридичної особи.
 
-50- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
додати новий підпункт в редакції: «у статті 17: додати нову частину в редакції: «У випадках проведення нотаріусами державної реєстрації речових прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальних дій реєстраційна справа формується в електронній формі.»
 
Враховано      
85. Про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав невідкладно повідомляє власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, а також відповідного користувача, обтяжувача.
 
   7) у статті 18:
 
86. Порядок подання заяв у сфері державної реєстрації прав та повідомлення власника об’єкта нерухомого майна, а також відповідного користувача, обтяжувача про подані заяви визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.";
 
   пункт 4 частини першої викласти в такій редакції:
 
87. частину третю виключити;
 
-51- Івченко В.Є.
У підпункті 7:
абзац третій викласти у такій редакції:
«перевірка документів, відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, доступ до яких передбачено для державного реєстратора, відомостей, отриманих у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень, на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;»;
доповнити підпункт після абзацу третього новим абзацом такого змісту:
«доповнити новою частиною 3-1 такого змісту:
«3-1. Державна реєстрація прав на земельну ділянку проводиться виключно за наявності у Державному земельному кадастрі відомостей про зареєстровану земельну ділянку.
Для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельні ділянки, що здійснюється з відкриттям розділу в Державному реєстрі прав, державний реєстратор обов’язково використовує відомості з Державного земельного кадастру про наявність/відсутність зареєстрованих речових прав щодо відповідної земельної ділянки до 1 січня 2013 року.»
 
Відхилено   «4) перевірка документів та/або відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень»;
 
88. частину четверту доповнити словами ", а також якщо не встановлено особу заявника";
 
   після частини третьої доповнити трьома новими частинами такого змісту:
 
89. у частині п’ятій:
 
-52- Шуляк О.О.
У підпункті 7:
в абзаці п’ятому слова «здійснюється в інтересах держави, або у випадку коли заявником (суб‘єктом права) є органи державної влади чи органи місцевого самоврядування» замінити словами «не на підставі документів, виданих (оформлених) органами державної влади чи органами місцевого самоврядування».
 
Враховано   «4. У разі якщо державна реєстрація прав проводиться не у результаті вчинення нотаріальних дій або не на підставі документів, виданих (оформлених) органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, державний реєстратор обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.»
 
90. абзац перший доповнити словами ", крім випадку, передбаченого статтею 31-2 цього Закону";
 
-53- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
у підпункті 7 абзац 5 викласти в редакції: «4. У випадках якщо державна реєстрація прав проводиться не у результаті вчинення нотаріальних дій або не на підставі документів, виданих (оформлених) органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, державний реєстратор обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.»
 
Враховано      
91. абзац другий доповнити словами ", та до реєстраційної справи в електронній формі";
 
   Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо особи, якій належить нерухоме майно на певному речовому праві, та щодо особи, яка набуває певних речових прав.
 
92. частину шосту викласти у такій редакції:
 
-54- Шуляк О.О.
У підпункті 7:
в абзаці сьомому слова «у тому числі» виключити, слова «фізичної особи – нерезидента» замінити словами «фізичної особи – іноземця».
 
Враховано   5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи – громадянина України здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи – іноземця або особи без громадянства здійснюється на підставі документа, що посвідчує його особу і є підставою для перебування в Україні.
 
93. "6. У разі подання заяви про проведення реєстраційних дій в електронній формі така заява за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав реєструється у базі даних із зазначенням дати і часу реєстрації, про що за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру повідомляється заявник.";
 
-55- Власенко С.В.
У пункті 4 Розділу І:
у підпункті 7 у абзаці 9 слова «в тому числі» - виключити
 
Враховано      
94. 10) абзац другий частини першої статті 21 доповнити словами "чи адміністратора центру надання адміністративних послуг (у разі отримання витягу шляхом звернення до центру надання адміністративних послуг)";
 
-56- Мережко О.О.
У абзаці восьмому в підпункті 7 пункту 4 проекту слова «міжнародними договорами» замінити словами «чинними міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.».
 
Враховано   Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, здійснюється шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі про її установчі документи, та перевірки відповідності реєстраційної дії, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи – нерезидента здійснюється на підставі документа, що підтверджує реєстрацію такої особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), та її установчих документів (їх копій), що легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено чинними міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
95. 11) пункт 2 частини першої статті 23 викласти у такій редакції:
 
-57- Власенко С.В.
У підпункті 9 абзац 11 викласти в редакцції: «6. У разі подачі документів на державну реєстрацію уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.»
 
Враховано   6. У разі подачі документів на державну реєстрацію уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
96. "2) неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному цим Законом, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року.";
 
   Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи.
 
97. 12) пункт 9 статті 24 викласти у такій редакції:
 
-58- Нагаєвський А.С.
У абзаці третьому частини шостої статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" після слова «дійсність» доповнити словами «та зміст із заретушованими відомостями доступ до яких обмежено відповідно до закону».
 
Відхилено   Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей».
 
98. "9) документи подано до неналежного суб’єкта державної реєстрації прав, нотаріуса; ";
 
-59- Шуляк О.О.
У підпункті 7:
в абзаці одинадцятому слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
99. 13) доповнити статтею 31-2 такого змісту:
 
-60- Власенко С.В.
У підпункті 7 у абзаці 13 слова «в тому числі» - виключити.
 
Враховано      
100. "Стаття 31-2. Особливості державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва
 
-61- Власенко С.В.
Абзац 14 підпункту 7 – виключити.
 
Відхилено      
101. 1. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, відразу після вчинення посвідчувального напису на документі або підписання документа, що ним видається, крім випадків, передбачених цією статтею.
 
-62- Власенко С.В.
Підпункт 7 доповнити новим абзацом: «частину 9 викласти в редакції: «Заява про державну реєстрацію прав подається окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна.
У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва з одночасним набуттям права власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав на такі об’єкти, незалежно від кількості документів, які посвідчують право власності на зазначене майно.
При цьому одна заява подається лише у разі, якщо право власності на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва та земельну ділянку, на якій вони розташовані, реєструються за тим же набувачем або набувачами.
Одна заява по державну реєстрацію права власності може подаватися співвласниками у разі одночасного набуття права спільної сумісної або спільної часткової власності на об’єкт нерухомого майна.
У разі, якщо на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва або земельну ділянку, на якій вони розташовані не відкрито розділ у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, для проведення державної реєстрації права власності подається дві заяви.».
 
Враховано      
102. 2. У разі якщо у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, необхідно проводити декілька реєстраційних дій або реєстраційні дії щодо декількох об’єктів нерухомого майна, державна реєстрація прав проводиться поступово в міру завершення попередньої реєстраційної дій.
 
   У зв’язку з цим частини четверту – одинадцяту вважати відповідно частинами сьомою – чотирнадцятою;
 
103. 3. Під час проведення державної реєстрації права власності у результаті видачі нотаріусом свідоцтва про придбання майна з електронних торгів, свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) або свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулись, або посвідчення договору про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу відповідно до положень Закону України "Про виконавче провадження" на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що реалізовувалося, в тому числі як предмет іпотеки, нотаріус одночасно проводить також державну реєстрацію припинення іпотеки щодо такого майна та державну реєстрацію припинення заборони відчуження нерухомого майна, накладеної під час посвідчення відповідного іпотечного договору.
 
-63- Шуляк О.О.
У підпункті 7:
абзац чотирнадцятий викласти у такій редакції:
«в абзаці другому частини п’ятої після слова «споруду» доповнити словами «об’єкт незавершеного будівництва», слово «подається» замінити словами «може бути подана».
 
Враховано   частину восьму викласти в такій редакції:
«8. Заява про державну реєстрацію прав подається окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна.
У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва з одночасним набуттям права власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав на такі об’єкти незалежно від кількості документів, що посвідчують право власності на зазначене майно.
При цьому одна заява подається лише у разі, якщо право власності на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва та земельну ділянку, на якій вони розташовані, реєструються за тим набувачем або набувачами.
Одна заява про державну реєстрацію права власності може подаватися співвласниками у разі одночасного набуття права спільної сумісної або спільної часткової власності на об’єкт нерухомого майна.
У разі якщо на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва, або земельну ділянку, на якій вони розташовані, не відкрито розділ у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, для проведення державної реєстрації права власності подаються дві заяви»;
 
104. 4. Державна реєстрація припинення обтяження речових прав у результаті зняття нотаріусом заборони на відчуження нерухомого майна відповідно до Закону України "Про нотаріат" проводиться нотаріусом, яким знято відповідну заборону на відчуження нерухомого майна, одночасно з її зняттям.
 
-64- Фріс І.П.
Підпункт 7 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«7) у статті 18:
пункт 4 частини першої викласти у такій редакції:
«4) перевірка документів та/або відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;»;
доповнити новими частинами четвертою – шостою такого змісту:
«4. У випадках якщо державна реєстрація прав проводиться не у результаті вчинення нотаріальних дій або здійснюється в інтересах держави, або у випадку коли заявником (суб‘єктом права) є органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, державний реєстратор обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи щодо вчинення дій, направлених на набуття, зміну чи припинення речових прав, обтяжень таких прав.
Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо особи, якій належить нерухоме майно на певному речовому праві, та щодо особи, яка набуває певних речових прав.
5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи – громадянина України, здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи – нерезидента або особи без громадянства здійснюється на підставі документа, що посвідчує його особу і є підставою для перебування в Україні.
Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, здійснюється шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі про її установчі документи та перевірки відповідності реєстраційної дії, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи – нерезидента здійснюється на підставі документа, що підтверджує реєстрацію такої особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), та її установчими документами (їх копіями), що легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами.
6. У разі подачі документів на державну реєстрацію уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про особу, що уповноважена діяти від імені юридичної особи.
Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.».
У зв’язку з цим частини четверту – одинадцяту вважати відповідно частинами сьомою – чотирнадцятою;
частину п’яту викласти у такій редакції:
«9. Заява про державну реєстрацію прав подається окремо щодо кожного об’єкта нерухомого майна.
У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва з одночасним набуттям права власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав на такі об’єкти, незалежно від кількості документів, які посвідчують право власності на зазначене майно.
При цьому одна заява подається лише у разі, якщо право власності на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва та земельну ділянку, на якій вони розташовані, реєструються за тим же набувачем або набувачами.
Одна заява по державну реєстрацію права власності може подаватися співвласниками у разі одночасного набуття права спільної сумісної або спільної часткової власності на об’єкт нерухомого майна.
У разі, якщо на житловий будинок, будівлю, споруду або об'єкт незавершеного будівництва або земельну ділянку, на якій вони розташовані не відкрито розділ у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, для проведення державної реєстрації права власності подається дві заяви.».
 
Враховано      
105. Одночасно із зняттям заборони, накладеної під час посвідчення іпотечного договору, нотаріус також проводить державну реєстрацію припинення іпотеки в Держаному реєстрі прав.
 
   8) у статті 19:
 
106. 5. У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, а також у разі якщо у результаті вчинення нотаріальної дії утворюються нові об’єкти нерухомого майна, що потребує здійснення власником дій, спрямованих на формування (створення) нерухомого майна, державна реєстрація прав проводиться після настання певної обставини, формування (створення) нерухомого майна будь-яким державним реєстратором з урахуванням частини п'ятої статті 3 цього Закону у порядку та строки, передбачені цим Законом.
 
-65- Шуляк О.О.
Абзац другий підпункту 8 викласти у такій редакції:
«в абзаці третьому частини першої слова «невідкладно після завершення нотаріальної дії, але не пізніше строків, встановлених абзацами першим і другим цієї частини» замінити словами «у строки, визначені статтею 32-1 цього Закону»;».
 
Враховано   в абзаці третьому частини першої слова «невідкладно після завершення нотаріальної дії, але не пізніше строків, встановлених абзацами першим і другим цієї частини» замінити словами та цифрами «у строки, визначені статтею 32-1 цього Закону»;
 
107. 6. Нотаріус у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, самостійно формує, підписує та реєструє заяву про державну реєстрацію прав та проводить державну реєстрацію прав у порядку, передбаченому цим Законом.
 
   частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
 
108. 7. За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила) державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, може бути проведена іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, що проводитиме державну реєстрацію прав, та строку відсутності.
 
   «Надання інформації з Державного реєстру прав у електронній формі здійснюється у режимі реального часу»;
 
109. Передача заяв на проведення державної реєстрації прав до іншого нотаріуса здійснюється за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав відповідним територіальним органом Міністерства юстиції України.
 
   9) у статті 20:
 
110. 8. У випадку смерті нотаріуса, оголошення його померлим чи безвісно відсутнім у порядку, встановленому законом, або якщо нотаріус за станом здоров’я не може вчинити дії, передбачені частиною першою цієї статті, припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, передача заяв на проведення державної реєстрації прав до іншого нотаріуса здійснюється за ініціативою відповідного територіального органу Міністерства юстиції України.
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
111. 9. Частини сьома та восьма цієї статті також застосовуються до випадків проведення інших реєстраційних дій нотаріусом, що за наявності умов, визначених цією частиною, не може провести реєстраційні дії у межах строків, встановлених цим Законом, за заявами, що перебувають на розгляді у такого нотаріуса.";
 
   «1. Заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.
 
112. 14) у статті 35:
 
   У разі якщо оригінали документів, необхідних для проведення реєстраційних дій, відповідно до законодавства залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування, що їх видають, заявник подає копії документів, оформлені такими органами відповідно до законодавства.
 
113. в абзаці першому частини другої слова "та акредитованих суб’єктів" виключити;
 
-66- Фріс І.П.
У реченні другому абзацу п’ятого підпункту 9 пункту 4 Розділу І після слів «встановлення особи» записати слова «громадянина України».
 
Враховано   Заява на проведення реєстраційних дій у паперовій формі подається за умови встановлення особи заявника. Встановлення особи громадянина України здійснюється за паспортом громадянина України або за іншим документом, що посвідчує особу, передбаченим Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
 
114. абзац перший частини третьої викласти у такій редакції:
 
-67- Власенко С.В.
У підпункті 9 у абзаці 5 слова «громадянина України» додати після слів «Встановлення особи».
 
Враховано      
115. "3. Фінансове забезпечення приватних нотаріусів здійснюється за рахунок 60 відсотків коштів адміністративного збору, що залишається у приватних нотаріусів, які здійснили державну реєстрацію прав.";
 
   Особа іноземця або особи без громадянства встановлюється за національним, дипломатичним чи службовим паспортом іноземця або іншим документом, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.
 
116. 15) у статті 37:
 
-68- Шуляк О.О.
У підпункті 9:
в абзаці сьомому слова «ідентифікації заявника з використанням кваліфікованого електронного підпису» замінити словами «підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри»
 
Враховано   Заява на проведення реєстраційних дій в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.
 
117. у частині шостій:
 
   У разі подання заяви уповноваженою на те особою державним реєстратором встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
118. у пункті 2:
 
   Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи.
 
119. підпункти "б" та "в" викласти у такій редакції:
 
-69- Фріс І.П.
В абзаці десятому підпункту 9 пункту 4 Розділу І слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано   Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
 
120. "б) скасування рішення про зупинення державної реєстрації прав, про зупинення розгляду заяви або про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;
 
-70- Шуляк О.О.
У підпункті 9:
в абзаці десятому слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
121. в) виправлення помилки, допущеної державним реєстратором; ";
 
-71- Власенко С.В.
У абзаці 9, 10 підпункту 9 слова «у тому числі» -виключити.
 
Враховано      
122. підпункт "д" виключити;
 
-72- Фріс І.П.
В абзаці одинадцятому підпункту 9 пункту 4 Розділу І слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
123. в абзаці дванадцятому слово ", "д"" виключити;
 
-73- Шуляк О.О.
У підпункті 9:
в абзаці одинадцятому після слова «перевіряється» слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
124. доповнити абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
 
   Про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій державний реєстратор за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав невідкладно повідомляє власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, а також відповідного користувача, обтяжувача.
 
125. "У разі якщо в результаті розгляду скарги Міністерством юстиції України чи його територіальними органами виявлено прийняття державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України, його територіальні органи вживають заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів.";
 
   Порядок подання заяв у сфері державної реєстрації прав та повідомлення власника об’єкта нерухомого майна, а також відповідного користувача, обтяжувача про подані заяви визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
 
126. у частині сьомій:
 
   частину третю виключити;
 
127. абзац третій виключити;
 
-74- Івченко В.Є.
У підпункті 9 абзац п’ятнадцятий викласти у такій редакції:
«частину четверту викласти у такій редакції:
«4. Заява про проведення реєстраційних дій, надання інформації з Державного реєстру прав не приймається виключно у таких випадках:
1) відсутність документа, що підтверджує оплату адміністративних послуг, або внесення відповідної плати не в повному обсязі;
2) не встановлено особу заявника чи обсяг його повноважень на подання відповідної заяви;
3) відсутність у Державному земельному кадастрі відомостей про земельну ділянку (у разі державної реєстрації прав на земельну ділянку).»
 
Відхилено   частину четверту доповнити словами «а також якщо не встановлено особу заявника»;
 
128. абзац п'ятий викласти у такій редакції:
 
   у частині п’ятій:
 
129. "У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб’єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного нотаріуса.";
 
   абзац перший доповнити словами та цифрами «крім випадку, передбаченого статтею 31-2 цього Закону»;
 
130. 16) у статті 37-1:
 
   абзац другий доповнити словами , та до реєстраційної справи в електронній формі»;
 
131. частину першу викласти у такій редакції:
 
   частину шосту викласти в такій редакції:
 
132. "1. Контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав.
 
   «6. У разі подання заяви про проведення реєстраційних дій в електронній формі така заява за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав реєструється у базі даних із зазначенням дати і часу реєстрації, про що за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру повідомляється заявник»;
 
133. За результатами моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України проводить перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав.
 
-75- Власенко С.В.
Підпункт 9 доповнити новим абзацом: «у статті 26: частину 1 викласти в редакції: «Стаття 26. Внесення записів до Державного реєстру прав, змін до них та їх скасування
Записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.
У разі зміни ідентифікаційних даних суб’єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб’єкта управління об’єктами державної власності, відомостей про об’єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), видачі дубліката документа, який посвідчує право власності на нерухоме майно, за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.»
 
Враховано   Частину першу статті 26 викласти в такій редакції: «Стаття 26. Внесення записів до Державного реєстру прав, змін до них та їх скасування
1. Записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав.
У разі зміни ідентифікаційних даних суб’єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб’єкта управління об’єктами державної власності, відомостей про об’єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), видачі дубліката документа, який посвідчує право власності на нерухоме майно, за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом "в" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав»;
 
134. У разі якщо в результаті проведеної перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав виявлено прийняття такими державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законів, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб.";
 
   10) абзац другий частини першої статті 21 доповнити словами «чи адміністратора центру надання адміністративних послуг (у разі отримання витягу шляхом звернення до центру надання адміністративних послуг)»;
 
135. пункт 5 частини другої викласти у такій редакції:
 
   11) пункт 2 частини першої статті 23 викласти в такій редакції:
 
136. "5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора.";
 
   «2) неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному цим Законом, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року»;
 
137. частини третю і четверту викласти у такій редакції:
 
   12) у частині першій статті 24:
пункт 9 викласти в такій редакції:
 
138. "3. Технічний адміністратор Державного реєстру прав у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.
 
-76- Фріс І.П.
Підпункт 12 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«12) у частині першій статті 24:
пункт 9 викласти у такій редакції:
«9) документи подано до неналежного суб’єкта державної реєстрації прав, нотаріуса;»;
у пункті 12 замість слова «зокрема» записати слово «в тому числі».».
 
Враховано   «9) документи подано до неналежного суб’єкта державної реєстрації прав, нотаріуса»;
у пункті 12 слово «зокрема» замінити словами «у тому числі»;
 
139. Рішення, передбачені пунктами 3-5 частини другої цієї статті, виконуються Міністерством юстиції України протягом п’яти робочих днів з дня їх прийняття.
 
-77- Фріс І.П.
Пункт 4 після підпункту 12 доповнити новим підпунктом такого змісту:
«12) в абзаці другому частини першої статті 26 після слів «чи інша помилка)» записати слова «видачі дубліката документа, який посвідчує право власності на нерухоме майно,»;».
 
Враховано      
140. У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб'єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного державного реєстратора.
 
-78- Івченко В.Є.
Доповнити пункт 4 підпунктом 12-1 такого змісту:
«12-1. Статтю 29 викласти в такій редакції:
«Стаття 29. Особливості державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, речові права на які набуто до 1 січня 2013 року
1. Державна реєстрація права власності на земельну ділянку, набутого та оформленого в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться за умови наявності відповідних відомостей в Державному земельному кадастрі.
Державна реєстрація права власності на земельну ділянку, набутого внаслідок переходу права власності та не оформленого в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться за умови встановлення факту переходу прав від особи, відомості про яку містяться в Державному земельному кадастрі, до особи, що заявляє свої права.
Державна реєстрація права власності на земельну ділянку, набутого за рішенням органу державної влади чи органу місцевого самоврядування та не оформленого в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться за умови встановлення факту відсутності відомостей про речові права інших осіб на таку земельну ділянку в Державному земельному кадастрі.
Під час проведення державної реєстрації права спільної власності на земельну ділянку щодо одного із співвласників у разі наявності у відомостях Державного земельного кадастру відомостей про право спільної власності на земельну ділянку із зазначенням усіх співвласників, перенесених з Державного реєстру земель, державний реєстратор одночасно з державною реєстрацією права спільної власності щодо одного із співвласників також переносить відомості про інших співвласників на таку земельну ділянку до відповідного відкритого розділу Державного реєстру прав.
Перенесення відомостей про кожного із співвласників на земельну ділянку у випадку, передбаченому абзацом четвертим цієї частини, здійснюється виключно за відсутності у Державному реєстрі прав відомостей про перехід права власності відповідного співвласника до третьої особи.
У разі наявності у відомостях Державного земельного кадастру, крім відомостей про право власності на земельну ділянку, також відомостей про інші речові права, похідні від права власності, перенесених з Державного реєстру земель, державний реєстратор одночасно з відкриттям розділу у Державному реєстрі прав також переносить такі відомості Державного земельного кадастру про речові права на таку земельну ділянку до відповідного відкритого розділу Державного реєстру прав.
2. Державна реєстрація речових прав на земельну ділянку, похідних від права власності, які набуто та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться з одночасною державною реєстрацією права власності на таку земельну ділянку (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав).
Державна реєстрація зміни строку речового права, у тому числі оренди земельної ділянки, набутого та оформленого в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться за умови наявності відповідних відомостей про зареєстровані права в Державному земельному кадастрі.
Державна реєстрація зміни строку речового права, у тому числі оренди земельної ділянки, набутого та не оформленого в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться у порядку, передбаченому для державної реєстрації права оренди, за умови відсутності відомостей про зареєстровані інші речові права, похідні від права власності, в Державному земельному кадастрі чи в Державному реєстрі прав.
При цьому строк такого речового права, у тому числі оренди, обраховується відповідно до строку дії договору оренди, який починає перебіг з моменту його укладення.
3. Державна реєстрація речових прав на земельну ділянку, які набуто та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року, проводиться без подання заявником документа, на підставі якого набуто речове право, за умови наявності інформації про зареєстровану земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, у тому числі перенесеної з Державного реєстру земель, та документів, що відповідно до законодавства, яке діяло до 1 січня 2013 року, посвідчували право власності або право користування землею (земельними ділянками), книг записів (реєстрації) таких документів.»
 
Відхилено      
141. У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав щодо нотаріуса, останньому забезпечується доступ до Державного реєстру прав в режимі отримання інформації для здійснення нотаріальної діяльності відповідно до Закону.
 
-79- Івченко В.Є.
Доповнити пункт 4 підпунктом 12-2 такого змісту:
«12-2) статтю 33 викласти у такій редакції:
«Стаття 33. Взаємодія інформаційних систем Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру
1. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Державний земельний кадастр за допомогою програмних засобів ведення цих інформаційних систем забезпечують в режимі реального часу отримання:
державними реєстраторами відомостей з Державного земельного кадастру та права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а також відомостей з Державного земельного кадастру про земельні ділянки;
органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані речові права на земельні ділянки, їх обтяження.
2. Інформація Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отримана центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, може зберігатися та використовуватися для забезпечення виконання покладених на нього повноважень, у тому числі для ведення обліку земель.
3. Взаємодія інформаційних систем Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру здійснюється у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, спільно з Міністерством юстиції України.»
 
Відхилено      
142. 4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, права та обов’язки державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав та Міністерства юстиції України під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії за якими визначається ступінь відповідальності за відповідні порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України.".
 
   14) доповнити статтею 31-2 такого змісту:
 
143. 5. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 2, ст. 17):
 
   «Стаття 31-2. Особливості державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва
 
144. 1) у частині першій статті 1:
 
-80- Фріс І.П.
Абзац третій підпункту 13 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«1. Державна реєстрація прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну або припинення речових прав, їх обтяжень, проводиться нотаріусом одночасно із вчиненням нотаріальної дії, крім випадків, передбачених цією статтею.».
 
Відхилено   1. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно із вчиненням такої нотаріальної дії, проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, крім випадків, передбачених цією статтею.
 
145. пункт 8 після абзацу п'ятого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
-81- Шуляк О.О.
У підпункті 13:
в абзаці третьому слова «відразу після вчинення посвідчувального напису на документі або підписання документа, що ним видається,» виключити.
 
Враховано      
146. "спадкоємець чи правонаступник учасника товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю або уповноважена ними особа - у разі подання заяви про вступ до товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю в порядку спадкування (правонаступництва) для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
-82- Власенко С.В.
У підпункті 13 у абзац 3 викласти в редакції: «1. Державна реєстрація прав та їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну або припинення речових прав, їх обтяжень, проводиться нотаріусом одночасно із вчиненням нотаріальної дії, крім випадків, передбачених цією статтею.»
 
Відхилено      
147. учасник, який виходить з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, його спадкоємець чи правонаступник або уповноважена ними особа - у разі подання заяви про вихід з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
-83- Шуляк О.О.
У підпункті 13:
в абзаці четвертому слова «нерухомого майна» виключити;
після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
«У разі якщо в межах однієї спадкової справи здійснюється одночасна видача декількох свідоцтв про право на спадщину, що має наслідком проведення декількох реєстраційних дій щодо різних суб’єктів речового права або реєстраційних дій щодо декількох об’єктів, державна реєстрація прав проводиться після видачі таких свідоцтв про право на спадщину.»
 
Враховано   2. У разі якщо у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно із вчиненням такої нотаріальної дії, необхідно проводити декілька реєстраційних дій або реєстраційні дії щодо декількох об’єктів, державна реєстрація прав проводиться поступово в міру завершення попередньої реєстраційної дій.
«У разі якщо в межах однієї спадкової справи здійснюється одночасна видача декількох свідоцтв про право на спадщину, що має наслідком проведення декількох реєстраційних дій щодо різних суб’єктів речового права або реєстраційних дій щодо декількох об’єктів, державна реєстрація прав проводиться після видачі таких свідоцтв про право на спадщину.
 
148. особа, яка набула частку (частину частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, особа, яка відчужила (передала) її, або уповноважена ними особа - у разі подання договору, предметом якого є відчуження частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
-84- Шуляк О.О.
У підпункті 13:
в абзаці п’ятому слова «свідоцтва про придбання майна з електронних торгів», слова «або посвідчення договору про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу відповідно до положень Закону України «Про виконавче провадження»«, слова «та державну реєстрацію припинення заборони відчуження нерухомого майна, накладеної під час посвідчення відповідного іпотечного договору» виключити.
 
Враховано   3. Під час проведення державної реєстрації права власності у результаті видачі нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) або свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що реалізовувалося, у тому числі як предмет іпотеки, нотаріус одночасно проводить також державну реєстрацію припинення іпотеки щодо такого майна.
 
149. позивач або уповноважена ним особа - у разі подання судового рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та розмірів часток учасників такого товариства чи судового рішення, що набрало законної сили, про стягнення з відповідача (витребування з його володіння) частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; ".
 
-85- Фріс І.П.
Абзац п’ятий підпункту 13 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«3. Під час проведення державної реєстрації права власності у результаті видачі нотаріусом свідоцтва про придбання майна з електронних торгів, свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) або свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулись, або посвідчення договору про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу відповідно до положень Закону України "Про виконавче провадження" на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що реалізовувалося, в тому числі як предмет іпотеки, нотаріус одночасно проводить також державну реєстрацію припинення іпотеки щодо такого майна та державну реєстрацію припинення обтяження забороною на відчуження нерухомого майна, накладеної під час посвідчення відповідного іпотечного договору.».
 
Відхилено      
150. У зв'язку з цим абзаци шостий - дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим - шістнадцятим;
 
-86- Власенко С.В.
У підпункті 13 у абзац 5 викласти в редакції: «3. Під час проведення державної реєстрації права власності у результаті видачі нотаріусом свідоцтва про придбання майна з електронних торгів, свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) або свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулись, або посвідчення договору про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу відповідно до положень Закону України "Про виконавче провадження" на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що реалізовувалося, в тому числі як предмет іпотеки, нотаріус одночасно проводить також державну реєстрацію припинення іпотеки щодо такого майна та державну реєстрацію припинення обтяження забороною на відчуження нерухомого майна, накладеної під час посвідчення відповідного іпотечного договору.»
 
Відхилено      
151. у пункті 14:
 
   4. Державна реєстрація припинення обтяження речових прав у результаті зняття нотаріусом заборони на відчуження нерухомого майна відповідно до Закону України «Про нотаріат» проводиться нотаріусом, яким знято відповідну заборону на відчуження нерухомого майна, одночасно з її зняттям.
 
152. в абзаці шостому слова ", акредитовані суб'єкти" виключити;
 
-87- Шуляк О.О.
У підпункті 13:
абзац сьомий виключити.
 
Враховано      
153. абзаци восьмий - одинадцятий виключити;
 
   5. У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, а також у разі, якщо у результаті вчинення нотаріальної дії утворюються нові об’єкти нерухомого майна, що потребує здійснення власником дій, спрямованих на формування (створення) нерухомого майна, державна реєстрація прав проводиться після настання певної обставини, формування (створення) нерухомого майна будь-яким державним реєстратором з урахуванням частини п'ятої статті 3 цього Закону в порядку та строки, передбачені цим Законом.
 
154. 2) у статті 4:
 
-88- Фріс І.П.
В абзаці дев’ятому підпункту 13 пункту 4 Розділу І слово «підписує» виключити.
 
Враховано   6. Нотаріус у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, самостійно формує та реєструє заяву про державну реєстрацію прав та проводить державну реєстрацію прав у порядку, передбаченому цим Законом.
 
155. частину другу замінити двома новими частинами такого змісту:
 
-89- Власенко С.В.
У абзаці 9 підпункту 13 слово «підписує» - виключити.
 
Враховано      
156. "2. Державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцем знаходження юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи.
 
-90- Шуляк О.О.
У підпункті 13:
у абзаці дев’ятому слова «самостійно формує, підписує та реєструє заяву про державну реєстрацію прав та проводить державну реєстрацію прав у порядку, передбаченому цим Законом» замінити словами «самостійно формує та реєструє заяву державну реєстрацію прав, що зберігається в реєстраційній справі в електронній формі, та проводить державну реєстрацію прав».
 
Відхилено      
157. За наказом Міністерства юстиції України державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, у визначених випадках може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, визначених в абзаці першому цієї частини, або незалежно від місця знаходження юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи, в межах України.
 
-91- Фріс І.П.
Абзац десятий підпункту 13 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«7. За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила), припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, може бути проведена іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, що проводитиме державну реєстрацію прав.».
 
Відхилено   7. За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила) державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, може бути проведена іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, який проводитиме державну реєстрацію прав, та строку відсутності.
 
158. Державна реєстрація фізичних осіб - підприємців на підставі документів, поданих у паперовій та електронній формі, а також державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від їх місця знаходження.
 
-92- Власенко С.В.
У абзаці 10 підпункту 13 викласти в редакції: «7. За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила), припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно зі вчиненням такої нотаріальної дії, може бути проведена іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, що проводитиме державну реєстрацію прав.».
 
Відхилено      
159. 3. Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є відчуження (передання) частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств), у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств) проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, відразу після вчинення посвідчувального напису на документі або підписання документа, що ним видається, крім випадків нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, та інших випадків, передбачених цією статтею.
 
   Передача заяв на проведення державної реєстрації прав до іншого нотаріуса здійснюється за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав відповідним територіальним органом Міністерства юстиції України.
 
160. За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила) державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті вчинення відповідної нотаріальної дії може бути проведено іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, що проводитиме державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, та строку відсутності.
 
-93- Фріс І.П.
В абзаці дванадцятому підпункту 13 пункту 4 Розділу І замість слова «ініціативою» записати слово «наказом».
 
Відхилено   8. У разі смерті нотаріуса, оголошення його померлим чи безвісно відсутнім у порядку, встановленому законом, або якщо нотаріус за станом здоров’я не може вчинити дії, передбачені частиною першою цієї статті, припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, передача заяв на проведення державної реєстрації прав до іншого нотаріуса здійснюється за рішенням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України.
 
161. Передача заяв на проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, до іншого нотаріуса здійснюється за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру відповідним територіальним органом Міністерства юстиції України.
 
-94- Власенко С.В.
У абзаці 11 підпункту 13 слова «за ініціативою» замінити на «за наказом»
 
Відхилено      
162. У випадку смерті нотаріуса, оголошення його померлим чи безвісно відсутнім у порядку, встановленому законом, або якщо нотаріус за станом здоров’я не може вчинити дії, передбачені абзацом першим цієї частини, припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, передача заяв на проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, до іншого нотаріуса здійснюється за ініціативою відповідного територіального органу Міністерства юстиції України.
 
-95- Шуляк О.О.
У підпункті 13:
в абзаці дванадцятому слово «ініціативою» замінити словом «рішенням».
 
Враховано      
163. Правила цієї частини також застосовуються до випадків проведення інших реєстраційних дій нотаріусом, що за наявності умов, визначених цією частиною, не може провести реєстраційні дії у межах строків, визначених цим Законом, по заявам, що перебувають на розгляді у такого нотаріуса.".
 
-96- Фріс І.П.
В абзаці тринадцятому підпункту 13 пункту 4 Розділу І замість слів «цією частиною» записати слово «цими частинами».
 
Враховано   9. Частини сьома та восьма цієї статті також застосовуються до випадків проведення інших реєстраційних дій нотаріусом, який за наявності умов, визначених цими частинами, не може провести реєстраційні дії у межах строків, встановлених цим Законом, за заявами, що перебувають на розгляді у такого нотаріуса»;
 
164. У зв’язку з цим частини третю - дев'яту вважати відповідно частинами четвертою - десятою;
 
-97- Власенко С.В.
У абзаці 12 підпункту 13 слова «цією частиною,» замінити на «цими частинами».
 
Враховано      
165. 3) у статті 5:
 
   15) у статті 35:
 
166. частину другу доповнити новим пунктом такого змісту:
 
-98- Власенко С.В.
У абзац 4 підпункту 14 додати речення: «Порядок фінансування затверджується відповідним органом державної влади або місцевого самоврядування, з яким державний реєстратор перебуває у трудових відносинах.».
 
Відхилено   в абзаці першому частини другої слова «та акредитованих суб’єктів» виключити;
 
167. "2-1) організація роботи з підготовки та підвищення кваліфікації державних реєстраторів; ";
 
-99- Фріс І.П.
Підпункт 14 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«14) у статті 35:
в абзаці першому частини другої слова «та акредитованих суб’єктів» виключити;
частину першу після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
«Порядок фінансування затверджується відповідним органом державної влади або місцевого самоврядування, з яким державний реєстратор перебуває у трудових відносинах.»;
 
Відхилено      
168. абзац другий пункту 2 частини третьої виключити;
 
-100- абзац перший частини третьої викласти у такій редакції:
 
Відхилено   абзац перший частини третьої викласти в такій редакції:
 
169. 4) у статті 6:
 
-101- «3. Фінансове забезпечення приватних нотаріусів здійснюється за рахунок 60 відсотків коштів адміністративного збору, що залишається у приватних нотаріусів, які здійснили державну реєстрацію прав.»;».
 
Немає висновку   «3. Фінансове забезпечення приватних нотаріусів здійснюється за рахунок 60 відсотків коштів адміністративного збору, що залишається у приватних нотаріусів, які здійснили державну реєстрацію прав»;
 
170. частину другу доповнити новими пунктами такого змісту:
 
   16) у статті 37:
 
171. "1-1) встановлює черговість розгляду поданих документів для державної реєстрації; ";
 
   у частині шостій:
 
172. "3-1) під час проведення реєстраційних дій у випадках, передбачених цим Законом, обов’язково використовує відомості реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів;
 
-102- Власенко С.В.
У підпункт 15 додати новий абзац: «у частині 6 у пункті 2 підпункт а викласти в редакції: «а) скасування рішення територіального органу Міністерства юстиції України, прийнятого за результатами розгляду скарги;»
 
Відхилено   у пункті 2:
 
173. 3-2) перевіряє дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей;
 
   підпункти «б» і «в» викласти в такій редакції:
 
174. 3-3) перевіряє справжність кожного аркуша документа, який викладений на спеціальних бланках нотаріальних документів та подається для здійснення реєстраційних дій, у тому числі за допомогою Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів;
 
-103- Власенко С.В.
у абзаці 5 підпункту 15 слова: «та проведення державної реєстрації прав» - виключити.
 
Відхилено   «б) скасування рішення про зупинення державної реєстрації прав, про зупинення розгляду заяви або про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;
 
175. 3-4) перевіряє справжність судового рішення за даними Єдиного державного реєстру судових рішень;
 
-104- Власенко С.В.
абзац 6 підпункту 15 викласти в редакції та додавши нові абзаци: «в) внесення змін до записів Державного реєстру прав для виправлення помилки, допущеної державним реєстратором, у разі, якщо державний реєстратор позбавлений права або можливості виправити помилку;
в1) про усунення порушень, допущених державним реєстратором з визначенням строків для виконання наказу;
в2) про заборону вчинення реєстраційних дій та блокування технічної можливості здійснення реєстраційних дій щодо об’єкта нерухомого майна, прав та обтяжень, у зв’язку зі зверненням за захистом порушених прав до суду;
 
Враховано частково   в) виправлення помилки, допущеної державним реєстратором»;
доповнити підпунктом «в-1» такого змісту:
«в-1) про усунення порушень, допущених державним реєстратором з визначенням строків для виконання наказу»;
 
176. після частини третьої доповнити новими частинами такого змісту:
 
   підпункт «д» виключити;
 
177. "4. Державний реєстратор під час проведення державної реєстрації змін, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи приватного права, у разі якщо такі зміни відбулися не в результаті вчинення нотаріальних дій або не на підставі судового рішення, обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і здійснює перевірку цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи, а також встановлює наявність чи відсутність обтяжень корпоративних прав, частки (засновника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи.
 
   в абзаці дванадцятому букву «д» виключити;
 
178. Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо засновника (учасника), якому належить частка у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, та щодо особи, яка набуває таку частку.
 
   доповнити абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
 
179. 5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи - громадянина України, здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Перевірка правоздатності та дієздатності фізичної особи - нерезидента або особи без громадянства здійснюється на підставі документа, що встановлює його особу і є підставою для перебування в Україні.
 
   «У разі якщо за результатами розгляду скарги Міністерством юстиції України чи його територіальними органами виявлено прийняття державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України, його територіальні органи вживають заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів»;
 
180. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, здійснюється шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі її установчі документи, та перевірки відповідності реєстраційної дії, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи - нерезидента здійснюється на підставі витягу з відповідного реєстру, що ведеться країною резидентства такої юридичної особи, оформленого з дотриманням правил легалізації документів для дії за кордоном, та, за необхідності, її установчими документами (їх копіями), належним чином легалізованими.
 
   у частині сьомій:
 
181. Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо особи, якою набуваються або якій належать майнові (корпоративні) права в юридичній особі.
 
   абзац третій виключити;
 
182. Встановлення наявності чи відсутності обтяжень майнових (корпоративних) прав, частки учасника (засновника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру боржників.
 
   абзац п'ятий викласти в такій редакції:
 
183. У разі вчинення правочину уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
   «У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб’єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного нотаріуса»;
 
184. Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру про особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи.
 
-105- Фріс І.П.
Підпункт 15 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«15) у статті 37:
у частині шостій:
у пункті 2:
підпункти «а», «б» та «в» викласти у такій редакції:
«а) скасування рішення територіального органу Міністерства юстиції України, прийнятого за результатами розгляду скарги;
б) скасування рішення про зупинення державної реєстрації прав, про зупинення розгляду заяви або про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав;
в) виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;»;
доповнити пунктами «в1» та «в2» такого змісту:
«в1) про усунення порушень, допущених державним реєстратором з визначенням строків для виконання наказу;
в2) про заборону вчинення реєстраційних дій та блокування технічної можливості здійснення реєстраційних дій щодо об’єкта нерухомого майна, прав та обтяжень, у зв’язку зі зверненням за захистом порушених прав до суду;»;
підпункт «д» виключити;
в абзаці дванадцятому слово «, «д»« виключити;
після абзацу дванадцятого доповнити абзацом такого змісту:
«Рішення, передбачені підпунктом "ґ" пункту 2 цієї частини щодо нотаріусів, приймається Міністерством юстиції України у випадках, якщо вжиття заходів Міністерством юстиції України, передбачених підпунктом в2) частини 6 статті 37 Закону, не забезпечує захисту прав фізичних або юридичних осіб, які звернулися за захистом порушених прав»;
доповнити абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
«У разі якщо в результаті розгляду скарги Міністерством юстиції України чи його територіальними органами виявлено прийняття державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України, його територіальні органи вживають заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів.»;
у частині сьомій:
абзац третій виключити;
абзац п'ятий викласти у такій редакції:
«У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб’єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного нотаріуса.»;».
 
Враховано частково      
185. Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
 
-106- Власенко С.В.
У підпункті 15 додати новий абзац: «додати нову частину: «Рішення, передбачені підпунктом "ґ" пункту 2 цієї частини щодо нотаріусів, приймається Міністерством юстиції України у випадках, якщо вжиття заходів Міністерством юстиції України, передбачених підпунктом в2) частини 6 статті 37 Закону, не забезпечує захисту прав фізичних або юридичних осіб, які звернулися за захистом порушених прав.
 
Відхилено      
186. Встановлення наявності чи відсутності обтяжень корпоративних прав, частки учасника (засновника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
 
   17) у статті 37-1:
 
187. У разі вчинення правочину уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
188. Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру про особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи.
 
-107- Власенко С.В.
у підпункті 16 абзаци 3-5 викласти в редакції: «Стаття 37-1. Здійснення контролю у сфері державної реєстрації прав
1. Контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав.
За результатами моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України проводить перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав.
Моніторинг не може проводитися щодо одного й того самого державного реєстратора та/або суб’єкта державної реєстрації частіше одного разу на рік.
Проведення повторних перевірок та моніторингу за той самий період, який вже був предметом перевірки (моніторингу), не допускається, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.».
 
Відхилено   «1. Контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав.
 
189. Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
 
   За результатами моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України проводить перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав.
 
190. 6. Інформація з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру довіреностей, Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, Єдиного реєстру боржників, отримана державним реєстратором, залишається у відповідній реєстраційній справі в електронній формі.
 
-108- Соболєв С.В.
Частину 1 статті 37-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» доповнити абзацами наступного змісту:
«Моніторинг не може проводитися щодо одного й того самого державного реєстратора та/або суб’єкта державної реєстрації частіше одного разу на рік, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.
Проведення повторних перевірок та моніторингу за той самий період, який вже був предметом перевірки (моніторингу), не допускається, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.»
 
Відхилено   У разі якщо за результатами проведеної перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав виявлено прийняття такими державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законів, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб»;
 
191. Користування Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Державним реєстром обтяжень рухомого майна та Єдиним реєстром довіреностей, Єдиного реєстру боржників, здійснюється безпосередньо державним реєстратором, який проводить відповідну державну реєстрацію.".
 
   пункт 5 частини другої викласти в такій редакції:
 
192. У зв’язку з цим частини четверту - шосту вважати відповідно частинами сьомою - дев’ятою;
 
-109- Власенко С.В.
Абзац 7 підпункту 16 викласти в редакції: «5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора, крім нотаріусів, які здійснюють державну реєстрацію прав в силу покладених на них Законом обов'язків.»
 
Враховано   «5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора, крім нотаріусів, які здійснюють державну реєстрацію прав відповідно до покладених на них законом обов'язків»;
 
193. у частині четвертій абзац другий виключити;
 
   частини третю і четверту викласти в такій редакції:
 
194. 5) у статті 7:
 
   «3. Технічний адміністратор Державного реєстру прав у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.
 
195. у частині третій:
 
   Рішення, передбачені пунктами 3-5 частини другої цієї статті, виконуються Міністерством юстиції України протягом п’яти робочих днів з дня їх прийняття.
 
196. пункт 1 викласти у такій редакції:
 
   У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб'єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного державного реєстратора.
 
197. "1) автоматизацію процесу державної реєстрації та інших реєстраційних дій та відтворення його процедур, у тому числі:
 
   У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав щодо нотаріуса йому забезпечується доступ до Державного реєстру прав у режимі отримання інформації для здійснення нотаріальної діяльності відповідно до закону.
 
198. автоматичне формування та присвоєння дати та номеру запису в Єдиному державному реєстрі;
 
-110- Власенко С.В.
Абзац 13 підпункту 16 викласти в редакції: «4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії за якими визначається ступінь відповідальності за відповідні порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано   4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, під час здійснення контролю та проведення перевірок, критерії, за якими здійснюється моніторинг, критерії, за якими визначається ступінь відповідальності за відповідні порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України;
 
199. відображення відомостей про проведені реєстраційні дії, відмову у їх проведенні, про скасування реєстраційних дій, про виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру, про суб’єкта державної реєстрації та державного реєстратора;
 
-111- Фріс І.П.
Підпункт 16 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
«16) у статті 37-1:
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав.
За результатами моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України проводить перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав.
Моніторинг не може проводитися щодо одного й того самого державного реєстратора та/або суб’єкта державної реєстрації частіше одного разу на рік.
Проведення повторних перевірок та моніторингу за той самий період, який вже був предметом перевірки (моніторингу), не допускається, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.
У разі якщо в результаті проведеної перевірки державних реєстраторів чи суб’єктів державної реєстрації прав виявлено прийняття такими державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законів, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб.»;
пункт 5 частини другої викласти у такій редакції:
«5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора, крім нотаріусів, які здійснюють державну реєстрацію прав в силу покладених на них Законом обов'язків.»;
частини третю і четверту викласти у такій редакції:
«3. Технічний адміністратор Державного реєстру прав у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.
Рішення, передбачені пунктами 3-5 частини другої цієї статті, виконуються Міністерством юстиції України протягом п’яти робочих днів з дня їх прийняття.
У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб'єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного державного реєстратора.
У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав щодо нотаріуса, останньому забезпечується доступ до Державного реєстру прав в режимі отримання інформації для здійснення нотаріальної діяльності відповідно до Закону.
4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії за якими визначається ступінь відповідальності за відповідні порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України.».
 
Відхилено      
200. відображення відомостей про результати розгляду документів, поданих для державної реєстрації, про надання відомостей з Єдиного державного реєстру;
 
   5. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 2, ст. 17 із наступними змінами):
 
201. відображення відомостей про документи, подані для проведення реєстраційних дій, у тому числі дату набрання законної сили та номер судового рішення, на підставі якого проведено реєстраційну дію;
 
   1) у частині першій статті 1:
 
202. автоматичний моніторинг ризикованих реєстраційних дій за критеріями, визначеними Кабінетом Міністрів України; ";
 
   пункт 8 після абзацу п'ятого доповнити чотирма новими абзацами такого змісту:
 
203. пункт 9 доповнити словами ", у тому числі автоматизований, безпосередній доступ державних реєстраторів до реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, у тому числі до тих, що містять персональні дані особи";
 
   "спадкоємець чи правонаступник учасника товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю або уповноважена ними особа - у разі подання заяви про вступ до товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю в порядку спадкування (правонаступництва) для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
204. доповнити новим пунктом такого змісту:
 
   учасник, який виходить з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, його спадкоємець чи правонаступник або уповноважена ними особа – у разі подання заяви про вихід з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
205. "12-1) розподільне зберігання метаданих про відомості, що внесені до Єдиного державного реєстру, з метою підтвердження їх походження, цілісності та достовірності.
 
-112- Іванчук А.В.
У законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
у новому абзаці восьмому ч.1 ст.1 слова «договору, предметом якого є відчуження» замінити словами «акта приймання-передачі».
 
Враховано   особа, яка набула частку (частину частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, особа, яка відчужила (передала) її, або уповноважена ними особа - у разі подання акта приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
206. Дані можуть зберігатися у:
 
-113- Жупанин А.В.
В абзаці п’ятому підпункту 1 пункту 5 розділу І проекту (зміни до ч.1 ст.1 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слова «договору, предметом якого є відчуження» замінити словами «акта приймання-передачі».
 
Враховано      
207. технічного адміністратора;
 
-114- Макаров О.А.
У абзаці п’ятому підпункту 1 пункту 5 розділу І проекту слова «договору, предметом якого є відчуження» замінити словами «акта приймання-передачі».
 
Враховано      
208. Міністерстві юстиції України;
 
-115- Шуляк О.О.
У пункті 5:
1) у абзаці п’ятому підпункту 1 перед словами «особа, яка відчужила» доповнити сполучником «або», слова «договору, предметом якого є відчуження» замінити словами «акту приймання-передачі».
 
Враховано      
209. центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
-116- Фріс І.П.
27. Абзац п’ятий підпункту 1 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«особа, яка набула частку (частину частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, або особа, яка відчужила (передала) її, або особа, яка набула частку (частину частки) на підставі договору про поділ спільного майна подружжя, або на підставі свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя, виданого пережившому другому з подружжя, свідоцтва про придбання майна з прилюдних (електронних) торгів, або уповноважена ними особа - у разі подання договору, предметом якого є відчуження такої частки (частини частки), поділ спільного майна подружжя, або відповідного свідоцтва для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;».
 
Відхилено      
210. державному унітарному підприємстві, яке віднесене до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства;
 
-117- Власенко С.В.
У пункті 5 Розділі І:
у підпункті 1 абзац 5 викласти в редакції: «особа, яка набула частку (частину частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, або особа, яка відчужила (передала) її, або особа, яка набула частку (частину частки) на підставі договору про поділ спільного майна подружжя, або на підставі свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя, виданого пережившому другому з подружжя, свідоцтва про придбання майна з прилюдних (електронних) торгів, або уповноважена ними особа - у разі подання договору, предметом якого є відчуження такої частки (частини частки), поділ спільного майна подружжя, або відповідного свідоцтва для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі».
 
Відхилено      
211. інших державних органах та державних підприємствах, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України; ";
 
-118- Власенко С.В.
У підпункті 1 після абзацу 5 додати новий абзац: «голова комісії з припинення (ліквідатор) чи уповноважена ним особа у разі подання документів для державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи.», відповідно абзац 6, стане абзацом 7.
 
Відхилено      
212. доповнити частиною шостою такого змісту:
 
   позивач або уповноважена ним особа - у разі подання судового рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та розмірів часток учасників такого товариства чи судового рішення, що набрало законної сили, про стягнення з відповідача (витребування з його володіння) частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі".
 
213. "6. Доступ державного реєстратора до Єдиного державного реєстру здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації.";
 
   У зв'язку з цим абзаци шостий – дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим – шістнадцятим;
 
214. 6) у частині першій статті 8:
 
   у пункті 14:
 
215. в абзаці першому слова "повинен забезпечувати" замінити словом "забезпечує";
 
   в абзаці шостому слова "акредитовані суб'єкти" виключити;
 
216. доповнити новим пунктом такого змісту:
 
   абзаци восьмий – одинадцятий виключити;
 
217. "5-1) автоматичне оприлюднення у режимі реального часу відомостей Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи та строк заявлення кредиторами своїх вимог; "
 
   2) частину другу статті 4 замінити двома новими частинами такого змісту:
 
218. 7) у частині другій статті 9:
 
-119- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 2:
абзац другий викласти у такій редакції:
«частину другу викласти у такій редакції:»
 
Відхилено      
219. у пункті 8 слова "перелік засновників (учасників) юридичної особи" замінити словами "перелік засновників та учасників (крім учасників громадських організацій, акціонерних товариств, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, благодійних фондів та політичних партій) юридичної особи";
 
   "2. Державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місце знаходженням юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи.
 
220. у пункті 12 слова "назва органів" замінити словами "відомості про органи";
 
-120- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 2:
в абзаці четвертому слово «наказу» замінити словом «рішення».
 
Відхилено   За наказом Міністерства юстиції України державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих у паперовій формі, у визначених випадках може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, визначених абзацом першим цієї частини, або незалежно від місце знаходження юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи, в межах України.
 
221. у пункті 13 слова ", а за бажанням юридичної особи - також" замінити словом "та";
 
   Державна реєстрація фізичних осіб - підприємців на підставі документів, поданих у паперовій та електронній формі, а також державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, на підставі документів, поданих в електронній формі, проводиться незалежно від їх місця знаходження.
 
222. пункт 16 після слова "тощо)" доповнити словами "та установчий документ";
 
-121- Іванчук А.В.
У законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
передбачену проектом нову ч.3 ст.4 виключити.
 
Відхилено   3. Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є відчуження (передання) частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю), у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю) проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, відразу після вчинення посвідчувального напису на документі або підписання документа, що ним видається, крім випадків нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, та інших випадків, передбачених цією статтею.
 
223. 8) у статті 14:
 
-122- Жупанин А.В.
В абзаці шостому підпункту 2 пункту 5 розділу І проекту (абзац перший нової ч.3 ст.4 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") після слів «крім акціонерних товариств» всюди (тобто два рази) доповнити словами «, товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю».
 
Враховано      
224. частину другу викласти у такій редакції:
 
-123- Макаров О.А.
У абзаці шостому підпункту 2 пункту 5 розділу І проекту усюди після слів «крім акціонерних товариств» додати слова та символи «, товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю».
 
Враховано      
225. "2. Якщо документи подаються у паперовій формі, заявник пред’являє свій паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус.
 
-124- Фріс І.П.
Абзац шостий підпункту 2 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«3. Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є відчуження (передання) частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств), договору про поділ спільного майна подружжя щодо такої частки (частини частки), у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину, свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя пережившому другому з подружжя, свідоцтва про придбання майна з прилюдних (електронних) торгів на таку частку (частину частки) проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, відразу після її вчинення, крім випадків нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, та інших випадків, передбачених цією статтею.».
 
Відхилено      
226. У разі якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.
 
-125- Власенко С.В.
У підпункті 2 абзац 6 викласти в редакції: «3. Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є відчуження (передання) частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств), договору про поділ спільного майна подружжя щодо такої частки (частини частки), у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину, свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя пережившому другому з подружжя, свідоцтва про придбання майна з прилюдних (електронних) торгів на таку частку (частину частки) проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, відразу після її вчинення, крім випадків нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, та інших випадків, передбачених цією статтею.».
 
Відхилено      
227. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження (крім випадку якщо відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі).
 
-126- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 2:
абзаци шостий – дванадцятий виключити.
 
Відхилено      
228. Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що засвідчує повноваження представника, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, або нотаріально посвідчена довіреність.
 
-127- Фріс І.П.
В абзаці сьомому підпункту 2 пункту 5 Розділу І замість слів « (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила)» записати слова « (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила), припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, блокування доступу до Єдиного державного реєстру)».
 
Відхилено   За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила) державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті вчинення відповідної нотаріальної дії може бути проведено іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, що проводитиме державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, та строку відсутності.
 
229. Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.";
 
-128- Власенко С.В.
У підпункті 2 абзац 7 викласти в редакції: «За наявності поважних причин (надзвичайна або невідворотна за даних умов подія (непереборна сила), припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, блокування доступу до Єдиного державного реєстру) державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у результаті вчинення відповідної нотаріальної дії може бути проведено іншим нотаріусом за домовленістю із ним та за попереднім письмовим повідомленням відповідного територіального органу Міністерства юстиції України із зазначенням поважних причин, відомостей про нотаріуса, що проводитиме державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.».
 
Відхилено      
230. частину третю доповнити словами ", за умови ідентифікації заявника з використанням кваліфікованого електронного підпису";
 
   Передача заяв на проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, до іншого нотаріуса здійснюється за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру відповідним територіальним органом Міністерства юстиції України.
 
231. доповнити новою частиною такого змісту:
 
-129- Фріс І.П.
В абзаці дев’ятому підпункту 2 пункту 5 Розділу І замість слова «ініціативою» записати слово «наказом».
 
Враховано   У разі смерті нотаріуса, оголошення його померлим чи безвісно відсутнім у порядку, встановленому законом, або якщо нотаріус за станом здоров’я не може вчинити дії, передбачені абзацом першим цієї частини, припинення або зупинення діяльності такого нотаріуса, передача заяв на проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, до іншого нотаріуса здійснюється за наказом відповідного територіального органу Міністерства юстиції України.
 
232. "7. Учасник юридичної особи має право на безоплатній основі в режимі реального часу засобами телекомунікаційного зв’язку отримувати інформацію про факт подання або прийому документів, поданих для проведення реєстраційних дій щодо такої юридичної особи.";
 
-130- Власенко С.В.
У підпункті 2 абзаці 9 слова «за ініціативою» замінити на «за наказом».
 
Відхилено      
233. 9) у частині першій статті 15:
 
-131- Фріс І.П.
В абзаці десятому підпункту 2 пункту 5 Розділу І замість слів «цією частиною» записати слова «цими частинами».
 
Враховано   Правила цієї частини також застосовуються до випадків проведення інших реєстраційних дій нотаріусом, який за наявності умов, визначених частинами другою і третьою цієї статті, не може провести реєстраційні дії у межах строків, визначених цим Законом, за заявами, що перебувають на розгляді у такого нотаріуса".
 
234. у другому реченні абзацу другого пункту 6 слова "крім випадків, передбачених законом" замінити словами "з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом.";
 
-132- Власенко С.В.
У підпункті 2 у абзаці 10 слова: «цією частиною» замінити на «цими частинами».
 
Враховано      
235. у пункті 9:
 
   У зв’язку з цим частини третю – дев'яту вважати відповідно частинами четвертою – десятою;
 
236. абзац перший після слів "установчий документ" та "установчому документі" доповнити відповідно словами "юридичної особи (крім державного органу, органу місцевого самоврядування, юридичної особи, яка створена та діє на підставі модельного статуту)" та "юридичної особи, викладеному у письмовій формі (крім юридичної особи, створеної на підставі розпорядчого акта державного органу, органу місцевого самоврядування), "
 
   3) у статті 5:
 
237. абзац другий викласти у такій редакції:
 
   частину другу доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
 
238. "Дія абзацу першого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), на державну реєстрацію, що проводиться на підставі установчого документа юридичної особи, створеного на порталі електронних сервісів та підписаного з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також на державну реєстрацію громадського об’єднання, благодійної та релігійної організацій.";
 
-133- Фріс І.П.
Абзац третій підпункту 3 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«2-1) організація роботи з підготовки та підвищення кваліфікації державних реєстраторів, крім нотаріусів, що виконують повноваження державної реєстрації в силу покладених Законом обов’язків;».
 
Враховано   «2-1) організація роботи з підготовки та підвищення кваліфікації державних реєстраторів, крім нотаріусів, які виконують повноваження державної реєстрації відповідно до покладених на них законом обов’язків»;
 
239. абзац перший пункту 12 після слів "нотаріально засвідчується" доповнити словами "з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів";
 
-134- Власенко С.В.
У підпункті 3 абзац 3 викласти в редакції: «2-1) організація роботи з підготовки та підвищення кваліфікації державних реєстраторів, крім нотаріусів, що виконують повноваження державної реєстрації в силу покладених Законом обов’язків;».
 
Враховано      
240. абзац другий пункту 12 після слова "організацій, " доповнити словами "на державну реєстрацію, що проводиться на підставі передавального акту чи розподільчого балансу в електронній формі, підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, ";
 
   абзац другий пункту 2 частини третьої виключити;
 
241. 10) частину п'яту статті 17 викласти у такій редакції:
 
-135- Власенко С.В.
Підпункт 4 додати новим абзацом: «частину першу викласти в редакції: «Державним реєстратором може бути громадянин України, який має повну вищу освіту за спеціальністю правознавство, має стаж роботи у сфері права не менше ніж один рік, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав (крім нотаріусів), та нотаріус.».
 
Відхилено   4) у статті 6:
 
242. "5. Для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю подаються такі документи:
 
   частину другу доповнити пунктами 1-1, 3-1, 3-2, 3-3такого змісту:
 
243. 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
 
   "1-1) встановлює черговість розгляду поданих документів для державної реєстрації";
 
244. 2) документ про сплату адміністративного збору;
 
   "3-1) під час проведення реєстраційних дій у випадках, передбачених цим Законом, обов’язково використовує відомості реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів;
 
245. 3) один із таких відповідних документів:
 
-136- Нагаєвський А.С.
У пункті 3-2 частини другої та абзацах сьомому, одинадцятому частини п’ятої статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" після слова «дійсність» доповнити словами «та зміст із заретушованими відомостями доступ до яких обмежено відповідно до закону».
 
Відхилено   3-2) перевіряє дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, за допомогою Єдиного реєстру довіреностей;
 
246. а) рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників;
 
-137- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
в абзаці п’ятому слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
247. б) рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про виключення учасника з товариства;
 
-138- Власенко С.В.
абзаци 5-7 підпункту 4 викласти відповідно в редакції: «3-2) перевіряє дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, у тому числі за допомогою Єдиного реєстру довіреностей. 3-3) здійснює перевірку спеціального бланка нотаріального документа, на якому викладено документ, що подається для здійснення реєстраційних дій, за даними Єдиного реєстру бланків нотаріальних документів
3-4) перевіряє наявність судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.».
 
Відхилено      
248. в) заява про вступ до товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
 
-139- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
абзац шостий викласти у такій редакції:
«3-3) перевіряє використання спеціальних бланків нотаріальних документів, на яких викладені документи, що подаються для здійснення реєстраційних дій, за допомогою Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів;».
 
Враховано   3-3) перевіряє використання спеціальних бланків нотаріальних документів, на яких викладені документи, що подаються для здійснення реєстраційних дій, за допомогою Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів»;
 
249. г) заява про вихід з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
 
-140- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
абзац сьомий виключити
 
Враховано      
250. ґ) договір, предметом якого є відчуження частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.
 
   після частини третьої доповнити трьома новими частинами такого змісту:
 
251. Якщо такий договір пов'язує перехід частки (частини частки) до набувача з настанням певної обставини, подається також доказ настання такої обставини (оригінал документа або його копія, вірність якої засвідчена нотаріально або особою, яка видала документ);
 
-141- Жупанин А.В.
В абзаці дев’ятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац перший нової ч.4 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слова «, а також встановлює наявність чи відсутність обтяжень корпоративних прав, частки (засновника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи» виключити.
 
Враховано   "4. Державний реєстратор під час проведення державної реєстрації змін, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи приватного права, у разі якщо такі зміни відбулися не в результаті нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є відчуження (передання) частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств), у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств) або не на підставі судового рішення, обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і здійснює перевірку цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи.
 
252. д) судове рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та розмірів часток учасників в такому товаристві;
 
-142- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
в абзаці дев’ятому слова «вчинення нотаріальних дій» замінити словами «нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є відчуження (передання) частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств), у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи (крім акціонерних товариств)».
 
Враховано      
253. е) судове рішення, що набрало законної сили, про стягнення з (витребування з володіння) відповідача частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.
 
   Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо засновника (учасника), якому належить частка у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, та щодо особи, яка набуває таку частку.
 
254. У разі державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, пов’язаних із входженням до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю іноземної юридичної особи також подається документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо).
 
-143- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
в абзаці одинадцятому слова «фізичної особи – нерезидента» замінити словами «фізичної особи – іноземця».
 
Враховано   5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи – громадянина України здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Перевірка правоздатності та дієздатності фізичної особи – іноземця або особи без громадянства здійснюється на підставі документа, що встановлює його особу і є підставою для перебування в Україні.
 
255. Справжність підписів учасників, які голосували за рішення, зазначені у підпунктах "а" і "б" цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо у випадках, передбачених законом, таке рішення приймається без урахування голосів учасника у зв’язку з настанням певної обставини, подається документ, що підтверджує настання такої обставини.
 
   Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, здійснюється шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі її установчі документи, та перевірки відповідності реєстраційної дії, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи – нерезидента здійснюється на підставі витягу з відповідного реєстру, що ведеться країною резидентства такої юридичної особи, оформленого з дотриманням правил легалізації документів для дії за кордоном, та, за необхідності, її установчих документів (їх копій), належним чином легалізованих.
 
256. Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "в" цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з таким документом подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи використовуються відомості Єдиного державного реєстру, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що міститься в Єдиному державному реєстрі. Якщо відповідно до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю вимагається згода інших учасників на вступ до нього, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально.
 
   Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо особи, якою набуваються або якій належать майнові (корпоративні) права в юридичній особі.
 
257. Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "г" цієї частини (окрім договору, який нотаріально посвідчується), засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо відповідно до закону або статуту товариства вимагається згода інших учасників на вихід з товариства, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально.
 
-144- Жупанин А.В.
Абзац чотирнадцятий підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац четвертий нової ч.5 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") виключити.
 
Враховано      
258. Дія цієї частини щодо нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису.";
 
-145- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
в абзаці чотирнадцятому слова «та Єдиного реєстру боржників» виключити.
 
Враховано      
259. 11) у статті 26:
 
-146- Власенко С.В.
у абзаці 18 підпункту 4 слова «та Єдиного реєстру боржників» - виключити.
 
Враховано      
260. частину першу доповнити новим пунктом такого змісту:
 
-147- Власенко С.В.
Абзац 19 підпункту 4 викласти в редакції: «У подання документів для проведення державної реєстрації уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.».
 
Враховано   У разі подання документів для проведення державної реєстрації уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
 
261. "10) щодо документів, поданих для державної реєстрації у результаті вчинення нотаріальних дій, передбачених абзацом першим частини третьої статті 4 цього Закону, -відразу після вчинення нотаріусом посвідчувального напису на документі або підписання ним документа. У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, державна реєстрація прав проводиться після настання певної обставини.";
 
-148- Жупанин А.В.
В абзаці шістнадцятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац шостий нової ч.5 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слово «юридичної» виключити.
 
Враховано   Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру про особу, яка уповноважена діяти від імені особи.
 
262. перше речення частини третьої доповнити словами ", крім випадку, передбаченого пунктом 10 частини першої цієї статті";
 
-149- Макаров О.А.
У абзаці шістнадцятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту слово «юридичної» виключити.
 
Враховано      
263. 12) у статті 28:
 
-150- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
в абзаці сімнадцятому слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано   Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
 
264. частину першу доповнити новими пунктами такого змісту:
 
-151- Власенко С.В.
У абзаці 21 підпункту 4 виключити слова «у тому числі».
 
Враховано      
265. "3-1) у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна містяться відомості про обтяження корпоративних прав, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку із зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи;
 
-152- Жупанин А.В.
Абзац вісімнадцятий підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац десятий нової ч.5 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") виключити.
 
Враховано      
266. 3-2) документи подані до неналежного суб’єкта державної реєстрації; ";
 
-153- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
абзаци вісімнадцятий – двадцять другий виключити.
 
Враховано      
267. "10-1) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, у Єдиному державному реєстрі міститься запис про судове рішення про визнання юридичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
 
      
268. 10-2) щодо юридичної особи, стосовно якої в Єдиному державному реєстрі, міститься запис про судове рішення щодо визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи; ";
 
-154- Жупанин А.В.
В абзаці двадцятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац дванадцятий нової ч.5 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слово «юридичної» виключити.
 
Враховано      
269. частину другу доповнити новим пунктом такого змісту:
 
-155- Макаров О.А.
У абзаці двадцятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту слово «юридичної» виключити.
 
Враховано      
270. "3-1) документи подані до неналежного суб’єкта державної реєстрації; ";
 
      
271. 13) у статті 34:
 
-156- Жупанин А.В.
В абзаці чотирнадцятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац перший нової ч.6 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слова «Державного реєстру обтяжень рухомого майна та» виключити.
 
Враховано      
272. у частині шостій:
 
-157- Шуляк О.О.
У пункті 5:
у підпункті 4:
в абзацах двадцять третьому та двадцять четвертому слова «Єдиного реєстру боржників» виключити.
 
Враховано      
273. підпункт "д" пункту 2 виключити;
 
-158- Власенко С.В.
У абзаці 22 підпункту 4 слова «Єдиного реєстру боржників».
 
Враховано      
274. в абзаці дванадцятому слово ", "д"" виключити;
 
-159- Жупанин А.В.
В абзаці п’ятнадцятому підпункту 4 пункту 5 розділу І проекту (абзац другий нової ч.6 ст.6 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слова «Державним реєстром обтяжень рухомого майна та» виключити.
 
Враховано   Користування Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Єдиним реєстром довіреностей, Єдиним реєстром боржників здійснюється безпосередньо державним реєстратором, який проводить відповідну державну реєстрацію».
 
275. доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-160- Фріс І.П.
Підпункт 4 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«4) у статті 6:
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Державним реєстратором може бути громадянин України, який має повну вищу освіту за спеціальністю правознавство, має стаж роботи у сфері права не менше ніж один рік, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав (крім нотаріусів), та нотаріус.»;
частину другу доповнити новими пунктами такого змісту:
"1-1) встановлює черговість розгляду поданих документів для державної реєстрації;";
"3-1) під час проведення реєстраційних дій у випадках, передбачених цим Законом, обов’язково використовує відомості реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів;
3-2) перевіряє дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України за допомогою Єдиного реєстру довіреностей;
3-3) здійснює перевірку спеціального бланка нотаріального документа, на якому викладено документ, що подається для здійснення реєстраційних дій, за даними Єдиного реєстру бланків нотаріальних документів;
3-4) перевіряє наявність судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень;
після частини третьої доповнити новими частинами такого змісту:
"4. Державний реєстратор під час проведення державної реєстрації змін, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи приватного права, у разі якщо такі зміни відбулися не в результаті вчинення нотаріальних дій або не на підставі судового рішення, обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і здійснює перевірку цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи, а також встановлює наявність чи відсутність обтяжень корпоративних прав, частки (засновника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи.
Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо засновника (учасника), якому належить частка у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, та щодо особи, яка набуває таку частку.
5. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи – громадянина України, здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Перевірка правоздатності та дієздатності фізичної особи – нерезидента або особи без громадянства здійснюється на підставі документа, що встановлює його особу і є підставою для перебування в Україні.
Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи, зареєстрованої відповідно до законодавства України, здійснюється шляхом отримання з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про таку особу, у тому числі її установчі документи, та перевірки відповідності реєстраційної дії, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Перевірка цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи – нерезидента здійснюється на підставі витягу з відповідного реєстру, що ведеться країною резидентства такої юридичної особи, оформленого з дотриманням правил легалізації документів для дії за кордоном, та, за необхідності, її установчими документами (їх копіями), належним чином легалізованими.
Обсяг цивільної правоздатності та дієздатності визначається, а повноваження представника перевіряються щодо особи, якою набуваються або якій належать майнові (корпоративні) права в юридичній особі.
Встановлення наявності чи відсутності обтяжень майнових (корпоративних) прав, частки учасника (засновника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи, здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
У разі подання документів для проведення державної реєстрації уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру про особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи.
Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей.
6. Інформація з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Єдиного реєстру довіреностей, Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, отримана державним реєстратором, залишається у відповідній реєстраційній справі в електронній формі.
Користування Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Державним реєстром обтяжень рухомого майна та Єдиним реєстром довіреностей, Єдиного реєстру боржників, здійснюється безпосередньо державним реєстратором, який проводить відповідну державну реєстрацію.».
У зв’язку з цим частини четверту – шосту вважати відповідно частинами сьомою – дев’ятою;
у частині четвертій абзац другий виключити;».
 
Відхилено   У зв’язку з цим частини четверту – шосту вважати відповідно частинами сьомою – дев’ятою;
 
276. "У разі якщо в результаті розгляду скарги Міністерством юстиції України чи його територіальними органами виявлено прийняття державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України, його територіальні органи вживають заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів.";
 
-161- Соболєв С.В.
Статтю 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» доповнити частиною 10 наступного змісту:
«Міністерство юстиції України забезпечує створення та публічне функціонування на своєму офіційному веб-сайті Реєстру державних реєстраторів.
Реєстр державних реєстраторів – є інформаційною системою, яка створюється і адмініструється відповідним державним підприємством, яке перебуває в сфері управління Міністерства юстиції України.
Реєстр державних реєстраторів в обов’язковому порядку має містити відомості щодо:
Найменування суб’єкта державної реєстрації;
Сферу державної реєстрації в якій здійснює повноваження відповідний суб’єкт;
Місцезнаходження суб’єкта державної реєстрації; діючі засоби зв’язку;
Прізвище, ім’я, по батькові державних реєстраторів, які перебувають в трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації.
Відомості щодо застосування до суб’єкта державної реєстрації та до державних реєстраторів, що перебувають з ним у трудових відносинах, санкцій в сфері державної реєстрації.»
 
Відхилено   абзац другий частини сьомої виключити;
 
277. у частині сьомій:
 
   5) у статті 7:
 
278. абзац третій виключити;
 
   у частині третій:
 
279. в абзаці п'ятому слова ", скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації" та ", акредитованого суб’єкта державної реєстрації" виключити;
 
   пункт 1 викласти в такій редакції:
 
280. 14) у статті 34-1:
 
   "1) автоматизацію процесу державної реєстрації та інших реєстраційних дій та відтворення його процедур, у тому числі:
 
281. в абзаці третьому частини першої слово "законодавства" замінити словом "законів";
 
   автоматичне формування та присвоєння дати та номера запису в Єдиному державному реєстрі;
 
282. пункт 5 частини другої викласти у такій редакції:
 
   відображення відомостей про проведені реєстраційні дії, відмову в їх проведенні, про скасування реєстраційних дій, про виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру, про суб’єкта державної реєстрації та державного реєстратора;
 
283. "5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора.";
 
   відображення відомостей про результати розгляду документів, поданих для державної реєстрації, про надання відомостей з Єдиного державного реєстру;
 
284. в абзаці третьому частини третьої слова ", скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації" та ", акредитованого суб’єкта державної реєстрації" виключити;
 
   відображення відомостей про документи, подані для проведення реєстраційних дій, у тому числі дату набрання законної сили та номер судового рішення, на підставі якого проведено реєстраційну дію;
 
285. частину четверту викласти у такій редакції:
 
   автоматичний моніторинг ризикованих реєстраційних дій за критеріями, визначеними Кабінетом Міністрів України";
 
286. "4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, права та обов’язки державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав та Міністерства юстиції України під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії за якими визначається ступінь відповідальності за порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України.";
 
   пункт 9 доповнити словами "у тому числі автоматизований, безпосередній доступ державних реєстраторів до реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, у тому числі до тих, що містять персональні дані особи";
 
287. 15) у статті 37 слова "та акредитованих суб’єктів" та "або акредитованих суб’єктів" виключити.
 
-162- Шуляк О.О.
Абзаци одинадцятий – вісімнадцятий підпункту 5 виключити.
 
Враховано      
288. 6. У Законі України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" (Відомості Верховної Ради, 2018 р., № 13, ст. 69):
 
-163- Власенко С.В.
Абзаци 11 – 18 підпункту 5 виключити.
 
Враховано      
289. 1) частину восьму статті 18 доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-164- Фріс І.П.
У підпункті 5 пункту 5 Розділу І абзаци дванадцятий – дев’ятнадцятий виключити.
 
Відхилено      
290. "Договір про внесення додаткового вкладу укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадку якщо такий договір укладено у письмовій формі та підписано з використанням кваліфікованого електронного підпису.";
 
      
291. 2) у статті 24:
 
      
292. частину тринадцяту після слова "одинадцятої" доповнити словом ", чотирнадцятої";
 
      
293. доповнити після частини тринадцятої новою частиною такого змісту:
 
      
294. "14. Справжність підписів на заяві про вихід з товариства, рішенні щодо надання згоди на вихід з товариства чи про виключення учасника засвідчується нотаріально, крім випадків якщо такі документи укладено у письмовій формі і підписано з використанням кваліфікованого електронного підпису.".
 
      
295. У зв’язку з цим частину чотирнадцяту вважати частиною п'ятнадцятою;
 
      
296. 3) частину другу статті 15 доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   доповнити частиною шостою такого змісту:
 
297. "Договір про набуття товариством частки у власному статутному капіталі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадку якщо такий договір укладено у письмовій формі та підписано з використанням кваліфікованого електронного підпису.";
 
   «6. Доступ державного реєстратора до Єдиного державного реєстру здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації.»;
 
298. 4) у частині другій статті 44 слова "станом на кінець попереднього кварталу" замінити словами "відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності";
 
   6) у частині першій статті 8:
 
299. 5) статтю 53 доповнити новою частиною такого змісту:
 
   в абзаці першому слова "повинен забезпечувати" замінити словом "забезпечує";
 
300. "Договір про припинення товариства укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.";
 
   доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
 
301. 6) частину першу статті 55 викласти у такій редакції:
 
   "5-1) автоматичне оприлюднення у режимі реального часу відомостей Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи та строк заявлення кредиторами своїх вимог";
 
302. "1. Протягом 30 днів з дати прийняття рішення про припинення товариства шляхом поділу, перетворення, або про виділ, а в разі припинення шляхом злиття або приєднання - з дати прийняття рішення про це останнім з товариств, що беруть участь у злитті або приєднанні, товариство, що планує виділ, та кожне товариство, що бере участь в припиненні відповідно, зобов’язане письмово повідомити про це всіх відомих йому (їм) кредиторів. Повідомлення про припинення товариства та строк для заявлення кредиторами своїх вимог оприлюднюються на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань автоматично у режимі реального часу за допомогою програмних засобів Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.".
 
   7) у частині другій статті 9:
 
303. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   у пункті 8 слова «перелік засновників (учасників) юридичної особи» замінити словами «перелік засновників та учасників (крім учасників громадських організацій, акціонерних товариств, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, благодійних фондів та політичних партій) юридичної особи»;
 
304. 1. Цей Закон набирає чинності через десять днів з дня його опублікування.
 
   у пункті 12 слова "назва органів" замінити словами "відомості про органи";
 
305. 2. Кабінету Міністрів України:
 
-165- Фріс І.П.
Абзац четвертий підпункту 7 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«у пункті 13 слова ", а за бажанням юридичної особи – також про інших осіб" замінити словами "та про інших осіб (за наявності)";».
 
Враховано   у пункті 13 слова "а за бажанням юридичної особи – також про інших осіб" замінити словами "та про інших осіб (за наявності)";
 
306. 1) протягом двох місяців з дня опублікування цього Закону:
 
-166- Власенко С.В.
Абзац 4 підпункту 5 викласти в редакції: «пункт 13 викласти в редакції: «13) відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи;».
 
Відхилено      
307. прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   пункт 16 доповнити словами "та установчий документ";
 
308. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
   8) у статті 14:
 
309. 2) забезпечити передачу на розгляд суб’єктів державної реєстрації, що забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, які подано до набрання чинності цим Законом для проведення реєстраційних дій та які перебувають на розгляді в акредитованих суб’єктів державної реєстрації.
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
310. 3) протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити:
 
-167- Фріс І.П.
В абзаці третьому підпункту 8 пункту 5 Розділу І слово «свій» виключити.
 
Враховано   "2. Якщо документи подаються у паперовій формі, заявник пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус.
 
311. приведення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у відповідність із Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";
 
-168- Власенко С.В.
У абзаці 2 підпункту 8 слово «свій» виключити.
 
Враховано      
312. приведення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у відповідність із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
 
   У разі якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства.
 
313. 3. Міністерству юстиції України:
 
   У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження (крім випадку якщо відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі).
 
314. 1) протягом двадцяти днів з дня опублікування цього Закону:
 
   Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що засвідчує повноваження представника, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, або нотаріально посвідчена довіреність.
 
315. провести персональну ідентифікацію всіх користувачів (крім нотаріусів) автоматизованих систем Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, у тому числі Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, які можуть вносити інформацію до Єдиних та Державних реєстрів із використанням кваліфікованих електронних підписів;
 
-169- Фріс І.П.
В абзаці сьомому підпункту 8 пункту 5 Розділу І слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано   Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей";
 
316. у разі не проходження відповідними користувачами автоматизованих систем Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, персональної ідентифікації припинити доступ таких користувачів до реєстрів із скасуванням кваліфікованих сертифікатів ключів, виданих таким особам.
 
-170- Шуляк О.О.
У підпункті 8:
в абзаці сьомому слова «у тому числі» виключити.
 
Враховано      
317. Голова Верховної Ради України

-171- Власенко С.В.
У абзаці 7 підпункту 8 слова «у тому числі» - виключити.
 
Враховано   частину третю доповнити словами ", за умови підписання заявником заяви з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри ";
доповнити частиною сьомою такого змісту:
"7. Учасник, керівник юридичної особи має право на безоплатній основі в режимі реального часу засобами телекомунікаційного зв’язку отримувати інформацію про факт подання або прийому документів, поданих для проведення реєстраційних дій щодо такої юридичної особи";
9) у частині першій статті 15:
у другому реченні абзацу другого пункту 6 слова «крім випадків, передбачених законом» замінити словами «з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом»;
у пункті 9:
абзац перший після слів "установчий документ" та "установчому документі" доповнити відповідно словами "юридичної особи (крім державного органу, органу місцевого самоврядування, юридичної особи, яка створена та діє на підставі модельного статуту)" та "юридичної особи, викладеному у письмовій формі (крім юридичної особи, створеної на підставі розпорядчого акта державного органу, органу місцевого самоврядування)";
абзац другий викласти в такій редакції:
"Дія абзацу першого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), на державну реєстрацію, що проводиться на підставі установчого документа юридичної особи, створеного на порталі електронних сервісів та підписаного з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри, а також на державну реєстрацію громадського об’єднання, благодійної та релігійної організацій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутами профспілок та їх об’єднань».;
У пункті 12:
друге речення абзацу першого після слів «нотаріально засвідчується» доповнити словами «з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів»;
абзац другий після слова "організацій" доповнити словами "на державну реєстрацію, що проводиться на підставі передавального акта чи розподільчого балансу в електронній формі, підписаного з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри";
10) частину п'яту статті 17 викласти в такій редакції:
«5. Для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
2) документ про сплату адміністративного збору;
3) один із таких відповідних документів:
а) рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників;
б) рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про виключення учасника з товариства;
в) заява про вступ до товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
г) заява про вихід з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
ґ) акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
д) судове рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та розмірів часток учасників у такому товаристві;
е) судове рішення, що набрало законної сили, про стягнення (витребування з володіння) з відповідача частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.
У разі державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, пов’язаних із входженням до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю іноземної юридичної особи також подається документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо).
Справжність підписів учасників, які голосували за рішення, визначених підпунктами «а» і «б» цієї частини, засвідчується нотаріально з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо у випадках, передбачених законом, таке рішення приймається без урахування голосів учасника у зв’язку з настанням певної обставини, подається документ, що підтверджує настання такої обставини.
Справжність підписів на документі, визначеному підпунктом «в» цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з таким документом подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи використовуються відомості Єдиного державного реєстру, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що міститься в Єдиному державному реєстрі.
Справжність підписів на документі, визначеному підпунктом "г" цієї частини засвідчується нотаріально з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо відповідно до закону або статуту товариства вимагається згода інших учасників на вихід з товариства, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально.
Справжність підписів на документі, визначеному підпунктом «ґ» цієї частини, засвідчується нотаріально з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.
Дія цієї частини щодо нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри»;
11) у статті 26:
частину першу доповнити пунктом 10 такого змісту:
"10) щодо документів, поданих для державної реєстрації у результаті вчинення нотаріальних дій, передбачених абзацом першим частини третьої статті 4 цього Закону, – відразу після вчинення нотаріусом посвідчувального напису на документі або підписання ним документа. У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, державна реєстрація прав проводиться після настання певної обставини";
перше речення частини третьої доповнити словами "крім випадку, передбаченого пунктом 10 частини першої цієї статті";
12) у статті 28:
частину першу доповнити пунктами 3-2, 10-1, 10-2 такого змісту:
«3-2) документи подані до неналежного суб’єкта державної реєстрації";
"10-1) щодо юридичної особи, стосовно якої подано заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, у Єдиному державному реєстрі міститься запис про судове рішення про визнання юридичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
10-2) щодо юридичної особи, стосовно якої в Єдиному державному реєстрі міститься запис про судове рішення щодо визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу, визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи, якщо таке рішення або його частина визнана недійсною, зміни до установчих документів юридичної особи є підставою для проведення реєстраційних дій";
частину другу доповнити пунктом 3-1 такого змісту:
"3-1) документи подані до неналежного суб’єкта державної реєстрації";
13) у статті 34:
у частині шостій:
підпункт "д" пункту 2 виключити;
в абзаці дванадцятому букву "д" виключити;
доповнити новим абзацом п’ятнадцятим такого змісту:
"У разі якщо за результатом розгляду скарги Міністерством юстиції України чи його територіальними органами виявлено прийняття державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України, його територіальні органи вживають заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів";
у частині сьомій:
абзац третій виключити;
доповнити підпунктом "в-1" такого змісту:
«в-1) про усунення порушень, допущених державним реєстратором з визначенням строків виконання наказу»;
14) у статті 34-1:
в абзаці третьому частини першої слово «законодавства» замінити словом «законів»;
пункт 5 частини другої викласти в такій редакції:
"5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора, крім нотаріусів, які виконують повноваження державного реєстратора відповідно до покладених на них законом обов’язків";
в абзаці третьому частини третьої слова "скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації" та "акредитованого суб’єкта державної реєстрації" виключити;
частину третю доповнити абзацами четвертим та п’ятим такого змісту:
«Моніторинг не може проводитися щодо одного й того самого державного реєстратора та/або суб’єкта державної реєстрації частіше одного разу на рік, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.
Проведення повторних перевірок та моніторингу за той самий період, який вже був предметом перевірки (моніторингу), не допускається, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України»;
частину четверту викласти в такій редакції:
«4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, права та обов’язки державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав та Міністерства юстиції України під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії, за якими визначається ступінь відповідальності за порушення, допущені у сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України»;
15) у статті 37 слова "та акредитованих суб’єктів" та "або акредитованих суб’єктів" виключити.
6. У Законі України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 13, ст. 69):
1) у частині другій статті 44 слова "станом на кінець попереднього кварталу" замінити словами "відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності", та доповнити словами "Якщо інше не передбачено статутом товариства";
2) частину першу статті 55 викласти в такій редакції:
"1. Протягом 30 днів з дати прийняття рішення про припинення товариства шляхом поділу, перетворення, або про виділ, а в разі припинення шляхом злиття або приєднання - з дати прийняття рішення про це останнім з товариств, що беруть участь у злитті або приєднанні, товариство, що планує виділ, та кожне товариство, що бере участь у припиненні відповідно, зобов’язане письмово повідомити про це всіх відомих йому (їм) кредиторів. Повідомлення про припинення товариства та строк для заявлення кредиторами своїх вимог оприлюднюються на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань автоматично у режимі реального часу за допомогою програмних засобів Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань".
ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності через десять днів з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України:
протягом двох місяців з дня опублікування цього Закону:
прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити передачу на розгляд суб’єктів державної реєстрації, що забезпечують зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, документів, які подано до набрання чинності цим Законом для проведення реєстраційних дій та які перебувають на розгляді в акредитованих суб’єктів державної реєстрації;
протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити:
приведення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у відповідність із Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;
приведення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у відповідність із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

    -172- Шуляк О.О.
У підпункті 8:
в абзаці восьмому слова «ідентифікації заявника з використанням кваліфікованого електронного підпису» замінити словами «підписання заявником заяви з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри».
 
Враховано    
    -173- Пузанов О.Г.
Абзац десятий підпункту 8 пункту 5 розділу І проекту після слова "учасник" доповнити словом "керівник".
 
Враховано    
    -174- Шпенов Д.Ю.
Зміни до підпункту 9) пункту 5 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -175- Шуляк О.О.
Другий абзац підпункту 9 викласти у такій редакції:
«в абзаці другому пункту 6 слова «або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами)» замінити словами «а для акціонерних товариств – головою та секретарем загальних зборів», слова «крім випадків, передбачених законом» замінити словами «з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри, а також інших випадків, передбачених законом.»
 
Відхилено    
    -176- Волинець М.Я.
Пункт 9 частини 1 статті 15 «Вимоги до оформлення документів, що подаються для державної реєстрації» викласти в редакції
« 9) установчий документ юридичної особи (крім державного органу, органу місцевого самоврядування, юридичної особи, яка створена та діє на підставі модельного статуту) викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними. Справжність підписів на установчому документі юридичної особи, викладеному у письмовій формі (крім юридичної особи, створеної на підставі розпорядчого акта державного органу, органу місцевого самоврядування), нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.
Дія абзацу першого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), на державну реєстрацію, що проводиться на підставі установчого документа юридичної особи, створеного на порталі електронних сервісів та підписаного з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також на державну реєстрацію громадського об’єднання, благодійної та релігійної організацій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутами профспілок та їх об’єднань».
 
Враховано частково    
    -177- Шуляк О.О.
В абзацах шостому та восьмому слова «кваліфікованого електронного підпису» замінити словами «засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри».
 
Враховано    
    -178- Фріс І.П.
Підпункт 9 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«9) у частині першій статті 15:
абзац другий пункту 6 викласти у такій редакції:
«Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується, підписується головою загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами) та усіма засновниками (учасниками), або уповноваженими ними особами. Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом.»;
у пункті 9:
абзац перший після слів "установчий документ" та "установчому документі" доповнити відповідно словами "юридичної особи (крім державного органу, органу місцевого самоврядування, юридичної особи, яка створена та діє на підставі модельного статуту)" та "юридичної особи, викладеному у письмовій формі (крім юридичної особи, створеної на підставі розпорядчого акта державного органу, органу місцевого самоврядування),"
абзац другий викласти у такій редакції:
"Дія абзацу першого цього пункту в частині нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), на державну реєстрацію, що проводиться на підставі установчого документа юридичної особи, створеного на порталі електронних сервісів та підписаного з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також на державну реєстрацію громадського об’єднання, благодійної та релігійної організацій.";
абзац перший пункту 12 після слів «нотаріально засвідчується» доповнити словами «з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів»;
абзац другий пункту 12 після слова "організацій," доповнити словами "на державну реєстрацію, що проводиться на підставі передавального акту чи розподільчого балансу в електронній формі, підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису,";».
 
Відхилено    
    -179- Власенко С.В.
У підпункті 10 додати новий абзац, після 4 абзацу: «2-1) установчий документ юридичної особи (у новій редакції), - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі, при поданні документів, визначених підпунктами а,б пункту 3 цієї частини;»;
 
Відхилено    
    -180- Іванчук А.В.
У законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
у підпункті «ґ» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 слова «договір, предметом якого є відчуження» замінити словами «акт приймання-передачі».
 
Враховано    
    -181- Жупанин А.В.
Абзац десятий підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту (підпункт «ґ» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") викласти у такій редакції:
«ґ) акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;».
 
Враховано    
    -182- Макаров О.А.
У абзаці десятому підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту слова «договір, предметом якого є відчуження» замінити словами «акт приймання-передачі».
 
Враховано    
    -183- Шуляк О.О.
У підпункті 10:
абзац десятий викласти у такій редакції:
«ґ) акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.»
 
Враховано    
    -184- Іванчук А.В.
У законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
абзац після підпункту «ґ» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 виключити.
 
Враховано    
    -185- Жупанин А.В.
Абзац одинадцятий підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту (абзац після підпункту «ґ» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") виключити.
 
Враховано    
    -186- Макаров О.А.
Абзац одинадцятий підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту виключити.
 
Враховано    
    -187- Шуляк О.О.
У підпункті 10:
абзаци одинадцятий та п’ятнадцятий виключити.
 
Враховано    
    -188- Власенко С.В.
У підпункті 10 додати новий абзац, після абзацу 13 в редакції: «рішення суду, що набрало законної сили, про внесення змін до запису про юридичну особу.»
 
Відхилено    
    -189- Жупанин А.В.
В абзаці шістнадцятому підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту (щодо справжності підписів на документі, зазначеному в підпункті «в» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") останнє речення виключити.
 
Враховано    
    -190- Власенко С.В.
У підпункті 10 абзац 16 викласти в редакції: «Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті «в» цієї частини, засвідчується нотаріально. з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з таким документом подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи державний реєстратор використовує відомості Єдиного державного реєстру, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що міститься в Єдиному державному реєстрі. Якщо відповідно до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю вимагається згода інших учасників на вступ до нього, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально.»
 
Відхилено    
    -191- Іванчук А.В.
У законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
після підпункту «е» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 у четвертому абзаці слова « (окрім договору, який нотаріально посвідчується)» виключити.
 
Враховано    
    -192- Жупанин А.В.
В абзаці сімнадцятому підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту (щодо справжності підписів на документі, зазначеному в підпункті «г» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") слова « (окрім договору, який нотаріально посвідчується)» виключити.
 
Враховано    
    -193- Шуляк О.О.
У підпункті 10:
в абзаці сімнадцятому слова « (окрім договору, який нотаріально посвідчується)» виключити;
після абзацу сімнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту
«Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті «ґ» цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.».
 
Враховано    
    -194- Іванчук А.В.
У законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
перед останнім абзацом нової редакції частини 5 ст.17 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "ґ" цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.».
 
Враховано    
    -195- Жупанин А.В.
Після абзацу сімнадцятого підпункту 10 пункту 5 розділу І проекту (щодо справжності підписів на документі, зазначеному в підпункті «г» пункту 3 нової редакції частини 5 ст.17 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") доповнити новим абзацом такого змісту:
«Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "ґ" цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.»
 
Враховано    
    -196- Шуляк О.О.
У підпункті 10:
в абзаці вісімнадцятому слова «кваліфікованого електронного підпису» замінити словами «засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри».
 
Враховано    
    -197- Фріс І.П.
Підпункт 10 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«10) частину п'яту статті 17 викласти у такій редакції:
«5. Для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
2) документ про сплату адміністративного збору;
2-1) установчий документ юридичної особи (у новій редакції), - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі, при поданні документів, визначених підпунктами а,б пункту 3 цієї частини;
3) один із таких відповідних документів:
а) рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників;
б) рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про виключення учасника з товариства;
в) заява про вступ до товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
г) заява про вихід з товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
ґ) договір, предметом якого є відчуження частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.
Якщо такий договір пов'язує перехід частки (частини частки) до набувача з настанням певної обставини, подається також доказ настання такої обставини (оригінал документа або його копія, вірність якої засвідчена нотаріально або особою, яка видала документ);
д) судове рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю та розмірів часток учасників в такому товаристві;
е) судове рішення, що набрало законної сили, про стягнення з (витребування з володіння) відповідача частки (частини частки) у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.
4) судове рішення, що набрало законної сили, про внесення змін до запису про юридичну особу.
У разі державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, пов’язаних із входженням до складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю іноземної юридичної особи також подається документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо).
Справжність підписів учасників, які голосували за рішення, зазначені у підпунктах «а» і «б» цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо у випадках, передбачених законом, таке рішення приймається без урахування голосів учасника у зв’язку з настанням певної обставини, подається документ, що підтверджує настання такої обставини.
Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті «в» цієї частини, засвідчується нотаріально. з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з таким документом подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи державний реєстратор використовує відомості Єдиного державного реєстру, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що міститься в Єдиному державному реєстрі.
Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "г" цієї частини (окрім договору, який нотаріально посвідчується), засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо відповідно до закону або статуту товариства вимагається згода інших учасників на вихід з товариства, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально.
Дія цієї частини щодо нотаріального засвідчення справжності підпису не поширюється на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису.»;».
 
Відхилено    
    -198- Шпенов Д.Ю.
Підпункт 10) пункту 5 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
10) частину п'яту статті 17 викласти у такій редакції:
«5. Для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю (далі в цій частині - товариство) подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
2) документ про сплату адміністративного збору;
3) один із таких відповідних документів:
а) рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників;
б) рішення загальних зборів учасників товариства про виключення учасника з товариства;
в) заява про вступ до товариства;
г) заява про вихід з товариства;
ґ) договір, предметом якого є відчуження частки (частини частки) у статутному капіталі товариства.
Якщо такий договір пов'язує перехід частки (частини частки) до набувача з настанням певної обставини, подається також доказ настання такої обставини (оригінал документа або його копія, вірність якої засвідчена нотаріально або особою, яка видала документ);
д) судове рішення, що набрало законної сили, про визначення розміру статутного капіталу товариства та розмірів часток учасників в такому товаристві;
е) судове рішення, що набрало законної сили, про стягнення з (витребування з володіння) відповідача частки (частини частки) у статутному капіталі товариства.
У разі державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, пов’язаних із входженням до складу учасників іноземної юридичної особи також подається документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо).
Справжність підписів учасників, які голосували за рішення, зазначені у підпунктах «а» і «б» цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо у випадках, передбачених законом, таке рішення приймається без урахування голосів учасника у зв’язку з настанням певної обставини, подається документ, що підтверджує настання такої обставини.
Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті «в» цієї частини, засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Разом з таким документом подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про право на спадщину. На підтвердження правонаступництва юридичної особи використовуються відомості Єдиного державного реєстру, у тому числі установчі документи такої юридичної особи, що міститься в Єдиному державному реєстрі. Якщо відповідно до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю вимагається згода інших учасників на вступ до нього, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально.
Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "г" цієї частини (окрім договору, який нотаріально посвідчується), засвідчується нотаріально, з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. Якщо відповідно до закону або статуту товариства вимагається згода інших учасників на вихід з товариства, подається також така згода, справжність підписів на якій засвідчується нотаріально».
Справжність підписів на документі, зазначеному в підпункті "ґ" цієї частини, засвідчується нотаріально. Одночасно може бути надана довідка про формування резервного капіталу товариства.
 
Відхилено    
    -199- Шуляк О.О.
Підпункт 11 виключити.
 
Відхилено    
    -200- Фріс І.П.
Абзац третій підпункту 11 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«10) щодо документів, поданих для державної реєстрації у результаті вчинення нотаріальних дій, передбачених абзацом першим частини третьої статті 4 цього Закону, – відразу після вчинення нотаріусом нотаріальної дії. У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, державна реєстрація прав проводиться після настання певної обставини.».
 
Відхилено    
    -201- Власенко С.В.
У підпункті 11 абзац 3 викласти в редакції:: «10) щодо документів, поданих для державної реєстрації у результаті вчинення нотаріальних дій, передбачених абзацом першим частини третьої статті 4 цього Закону, – відразу після вчинення нотаріусом нотаріальної дії. У разі нотаріального посвідчення правочину, правовий наслідок якого пов’язується з настанням певної обставини, державна реєстрація прав проводиться після настання певної обставини.»
 
Відхилено    
    -202- Фріс І.П.
Підпункт 12 пункту 5 Розділу І після абзацу четвертого доповнити абзацом такого змісту:
«3-3) у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна містяться відомості про арешт корпоративних прав (частки у статутному капіталі), накладений державним виконавцем у межах виконавчого провадження;».
 
Відхилено    
    -203- Жупанин А.В.
Абзац третій підпункту 12 пункту 5 розділу І проекту (новий пункт 3-1 частини 1 ст.28 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") виключити.
 
Враховано    
    -204- Власенко С.В.
У підпункті 12 після абзацу 4 додати новий абзац в редакції: «3-3) у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про арешт корпоративний прав (частки у статутному капіталі), накладений державним виконавцем у межах виконавчого провадження;»
 
Відхилено    
    -205- Жупанин А.В.
Абзац шостий підпункту 12 пункту 5 розділу І проекту (новий пункт 10-2 частини 1 ст.28 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб …") доповнити словами «якщо таке рішення або його частина, яка визнана недійсною, зміни до установчих документів юридичної особи є підставою для проведення реєстраційних дій».
 
Враховано    
    -206- Шпенов Д.Ю.
У підпункті 12) пункту 5 Розділу І законопроекту вилучити новий пункт 10-2).
 
Відхилено    
    -207- Власенко С.В.
У Підпункті 13 абзац 2 викласти в редакції: «частину 6 викласти в редакції: « 6. За результатами розгляду скарги Міністерство юстиції України та його територіальні органи приймають мотивоване рішення про:
1) відмову в задоволенні скарги;
2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішення про:
а) скасування рішення територіального органу Міністерства юстиції України, прийнятого за результатом розгляду скарги, - у разі оскарження реєстраційної дії, рішення територіального органу Міністерства юстиції;
б) внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором, у разі, якщо державний реєстратор позбавлений права або можливості виправити помилку;
б1) про усунення порушень, допущених державним реєстратором з визначенням строків виконання наказу;
б2) про заборону вчинення реєстраційних дій та блокування технічної можливості здійснення реєстраційних дій щодо юридичної особи, фізичної особи-підприємця, громадського формування, у зв’язку зі зверненням за захистом порушених прав до суду.»
 
Відхилено    
    -208- Власенко С.В.
Підпункт 13 доповнити новим абзацом: додати нову частину «Рішення, передбачені підпунктом "ґ" пункту 2 цієї частини щодо нотаріусів, приймається Міністерством юстиції України у випадках, якщо вжиття заходів Міністерством юстиції України, передбачених підпунктом в2) частини 6 статті 34 Закону, не забезпечує захисту прав фізичних або юридичних осіб, які звернулися за захистом порушених прав».
 
Відхилено    
    -209- Фріс І.П.
Підпункт 13 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«13) у статті 34:
у частині шостій:
в підпункті "а" слова «скасування реєстраційної дії» виключити;
підпункт "б" виключити;
підпункт "в" викасти у такій редакції:
«в) внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором, у разі, якщо державний реєстратор позбавлений права або можливості виправити помилку;»;
доповнити підпунктами "в1" і "в2" такого змісту:
«в1) про усунення порушень, допущених державним реєстратором з визначенням строків виконання наказу;
в2) про заборону вчинення реєстраційних дій та блокування технічної можливості здійснення реєстраційних дій щодо юридичної особи, фізичної особи-підприємця, громадського формування, у зв’язку зі зверненням за захистом порушених прав до суду;»;
підпункт "д" пункту 2 виключити;
в абзаці дванадцятому слово ", "д"" виключити;
після абзацу дванадцятого доповнити абзацом такого змісту:
«Рішення, передбачені підпунктом "ґ" пункту 2 цієї частини щодо нотаріусів, приймається Міністерством юстиції України у випадках, якщо вжиття заходів Міністерством юстиції України, передбачених підпунктом в2) частини 6 статті 34 Закону, не забезпечує захисту прав фізичних або юридичних осіб, які звернулися за захистом порушених прав.»;
доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі якщо в результаті розгляду скарги Міністерством юстиції України чи його територіальними органами виявлено прийняття державними реєстраторами чи суб’єктами державної реєстрації рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України, його територіальні органи вживають заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів.";
у частині сьомій:
абзац третій виключити;
в абзаці п'ятому слова ", скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації" та ", акредитованого суб’єкта державної реєстрації" виключити;».
 
Враховано частково    
    -210- Соболєв С.В.
Частину 1 статті 34-1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» доповнити абзацами наступного змісту:
«Моніторинг не може проводитися щодо одного й того самого державного реєстратора та/або суб’єкта державної реєстрації частіше одного разу на рік, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.
Проведення повторних перевірок та моніторингу за той самий період, який вже був предметом перевірки (моніторингу), не допускається, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.»
 
Враховано    
    -211- Фріс І.П.
Підпункт 14 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«14) у статті 34-1:
в абзаці третьому частини першої слово «законодавства» замінити словом «законів»;
пункт 5 частини другої викласти у такій редакції:
"5) направлення на обов’язкове підвищення кваліфікації державного реєстратора, крім нотаріусів, які виконують повноваження державного реєстратора в силу покладених на них Законом обов’язків.";
в абзаці третьому частини третьої слова ", скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації" та ", акредитованого суб’єкта державної реєстрації" виключити;
частину третю доповнити абзацами такого змісту:
«Моніторинг не може проводитися щодо одного й того самого державного реєстратора та/або суб’єкта державної реєстрації частіше одного разу на рік.
Проведення повторних перевірок та моніторингу за той самий період, який вже був предметом перевірки (моніторингу), не допускається, крім перевірок (моніторингу) за зверненнями фізичних чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України.»;
частину четверту викласти у такій редакції:
«4. Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії за якими визначається ступінь відповідальності за порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України.»;
 
Враховано    
    -212- Власенко С.В.
У підпункті 14 абзац 7 викласти в редакції: «Порядок здійснення контролю, проведення камеральних перевірок, права та обов’язки державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав та Міністерства юстиції України під час здійснення контролю та проведення перевірок; критерії, за якими здійснюється моніторинг; критерії за якими визначається ступінь відповідальності за порушення, допущені в сфері державної реєстрації, визначаються Кабінетом Міністрів України.».
 
Враховано    
    -213- Фріс І.П.
Підпункт 15 пункту 5 Розділу І викласти у такій редакції:
«15) у статті 37:
слова "та акредитованих суб’єктів" та "або акредитованих суб’єктів" виключити;
частину другу після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
«Порядок фінансування затверджується відповідним органом державної влади або місцевого самоврядування, з яким державний реєстратор перебуває у трудових відносинах.»
 
Відхилено    
    -214- Жупанин А.В.
Підпункт 1 пункту 6 розділу І проекту (новий абзац частини 8 ст.18 Закону про ТОВ) виключити.
 
Враховано    
    -215- Макаров О.А.
Підпункт 1 пункту 6 розділу І проекту виключити; з урахуванням цього змінити відповідним чином подальшу нумерацію підпунктів у пункті 6 розділу І проекту.
 
Враховано    
    -216- Шуляк О.О.
У пункті 6:
підпункти 1, 3 та 5 виключити.
 
Враховано    
    -217- Іванчук А.В.
У Законі України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю":
новий абзац частини 8 ст.18 виключити.
 
Враховано    
    -218- Соболєв С.В.
Абзац другий частини 8 статті 18 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» викласти у наступній редакції:
«Договір про внесення додаткового вкладу укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню».
 
Відхилено    
    -219- Шпенов Д.Ю.
Підпункт 1) пункту 6 Розділу І законопроекту викласти в наступній редакції :
«1) частину восьму статті 18 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Договір про внесення додаткового вкладу укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню»
 
Відхилено    
    -220- Жупанин А.В.
Підпункт 2 пункту 6 розділу І проекту (зміни до ст.24 Закону про ТОВ) виключити.
 
Враховано    
    -221- Шуляк О.О.
У абзаці четвертому підпункту 2 після слова «нотаріально» доповнити словами «з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів», слова «кваліфікованого електронного підпису» замінити словами «засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри».
 
Відхилено    
    -222- Соболєв С.В.
Частина 14 статті 24 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» викласти у наступній редакції:
«Справжність підписів на заяві про вихід з товариства, рішенні щодо надання згоди на вихід з товариства чи про виключення учасника засвідчується нотаріально».
 
Відхилено    
    -223- Шпенов Д.Ю.
Підпункт 2) пункту 6 Розділу І законопроекту викласти в наступній редакції :
« у статті 24:
частину тринадцяту після слова "одинадцятої" доповнити словом ", чотирнадцятої";
доповнити після частини тринадцятої новою частиною такого змісту:
"14. Справжність підписів на заяві про вихід з товариства, рішенні щодо надання згоди на вихід з товариства чи про виключення учасника засвідчується нотаріально."
У зв’язку з цим частину чотирнадцяту вважати частиною п'ятнадцятою;»
 
Відхилено    
    -224- Жупанин А.В.
Підпункт 3 пункту 6 розділу І проекту (зміни до ст.15 Закону про ТОВ) виключити.
 
Враховано    
    -225- Макаров О.А.
Підпункт 3 пункту 6 розділу І проекту виключити; з урахуванням цього змінити відповідним чином подальшу нумерацію підпунктів у пункті 6 розділу І проекту.
 
Враховано    
    -226- Фріс І.П.
Пункт 6 Розділу І після підпункту 3 доповнити підпунктом такого змісту:
«4) у частині четвертій статті 33 замість слів «може підписати протокол» записати слова «або уповноважена ним особа, підписує протокол».
 
Відхилено    
    -227- Жупанин А.В.
У частині другій статті 44 додати слова "Якщо інше не передбачене статутом товариства,".
 
Враховано    
    -228- Макаров О.А.
Підпункт 4 пункту 6 розділу І проекту викласти в наступній редакції: «2) викласти частину другу статті 44 у такій редакції: «Якщо інше не передбачено статутом товариства, рішення про надання згоди на вчинення правочину, якщо вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 50 відсотків вартості активів товариства за даними останньої річної фінансової звітності, приймаються виключно загальними зборами учасників»;
 
Відхилено    
    -229- Жупанин А.В.
Підпункт 5 пункту 6 розділу І проекту (доповнення статті 53 Закону про ТОВ) виключити.
 
Враховано    
    -230- Макаров О.А.
Підпункт 5 пункту 6 розділу І проекту виключити; з урахуванням цього змінити відповідним чином подальшу нумерацію підпунктів у пункті 6 розділу І проекту.
 
Враховано    
    -231- Івченко В.Є.
Доповнити розділ І пунктом 7 такого змісту:
«7. У Законі України «Про оренду землі» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 10, ст. 102, з наступними змінами):
1) у статті 15:
у частині першій абзац третій викласти у такій редакції:
«строк дії договору оренди та дата закінчення дії такого договору»;
2) у статті 19:
частину першу доповнити реченнями другим і третім такого змісту: «Дата закінчення дії договору оренди обчислюється від дати його укладення. Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації такого права»;
3) у статті 25:
в абзаці другому частини другої слова «зареєстрованим в установленому законом порядку» замінити словами «але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди»;
4) доповнити Закон статтею 32-2 такого змісту:
«Стаття 32-2. Поновлення договорів оренди землі
Поновлення договорів оренди землі здійснюється у порядку, передбаченому статтею 126-1 Земельного кодексу України».
 
Відхилено    
    -232- Шуляк О.О.
У розділі ІІ Законопроекту пункт 3 виключити.
 
Враховано    
    -233- Фріс І.П.
Розділ ІІ доповнити новими пунктами 4 і 5 такого змісту:
«4. Встановити, що договори відчуження (передання) частки (її частини) у статутному (складеному) капіталі товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю, укладені до набрання чинності цим Законом, можуть бути підставою для проведення державної реєстрації, замість документа, визначеного підпунктом ґ) п.3 ч. 5.ст. 17 Закону, за умови, одночасного подання акту-приймання передачі частки (частини), справжність підписів на якому засвідчено нотаріально до набрання чинності цим Законом.
5. Встановити, що положення статутів товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не приведені у відповідність до вимог цього Закону та Закону України " Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" є чинними лише в частині, що не суперечить Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
 
Відхилено