Кількість абзаців - 23 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України (додаткова) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
      
1. Закон України
 
      
2. Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)
 
      
3. Верховна Рада України постановляє:
 
      
4.

 
-1- Підласа Р.А.
У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375):
1) у статті 43-1 пункту 7 абзаці першому:
Слова "службових осіб органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службових осіб центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами" замінити словами "працівників, що мають статус державних службовців відповідно до Закону України "Про державну службу""
 
Відхилено      
    -2- Підласа Р.А.
У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375):
2) У статті 49-2
абзаці третьому після слів "підприємстві, в установі, організації" доповнити словами "за винятком випадків, передбачених цим Кодексом".
після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
Вивільнення працівників, що мають статус державних службовців відповідно до Закону України "Про державну службу", здійснюється у порядку, визначеному цією статтею, з урахуванням таких особливостей:
про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 30 календарних днів;
у випадку вивільнення працівників на підставі пункту 1 частини першої статті 40 цього Кодексу, не застосовуються положення частини другої статті 40 цього Кодексу та положення частини другої цієї статті;
не пізніше ніж за 30 календарних днів до намічуваних звільнень первинним профспілковим організаціям надається інформація щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також проводяться консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом'якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.
 
Відхилено    
5. І. Внести до частини другій статті 265 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375) такі зміни:
 
      
6. 1. Абзац другий викласти в такій редакції:
 
      
7. "Фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків вчиненого вперше - тягнуть за собою письмове попередження.
 
      
8. Штрафні санкції за правопорушення, передбаченого абзацом другим частини другої статті 265 цього Кодексу, вчиненого повторно, протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, встановлюються у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення".
 
      
9. 2. Абзац четвертий викласти в такій редакції:
 
      
10. "Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення".
 
      
11. 3. Абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
      
12. "Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення".
 
      
13. 4. Абзац сьомий викласти в такій й редакції:
 
      
14. "Вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини, - у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення".
 
      
15. 5. Абзац восьмий викласти в такій редакції:
 
      
16. "Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - сьомим цієї частини, вперше, тягнуть за собою письмове попередження. Неодноразове та/або повторне порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим-сьомим цієї частини, протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, тягне за собою накладення штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення".
 
      
17. ІІ. Прикінцеві положення
 
      
18. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування
 
      
19. 2. Кабінет Міністрів України впродовж одного місяця з дня набрання чинності цього Закону:
 
      
20. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом,
 
      
21. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
      
22. Голова Верховної Ради України