Кількість абзаців - 130 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. проект
 
   проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину
 
-1- Лабунська А.В.
Назву законопроекту викласти у такій редакції: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин".
 
Враховано   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин
 
3.

 
-2- Неклюдов В.М.
Назву проекту Закону викласти у такій редакції ""Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин".
 
Враховано      
4. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
5. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
6. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
-3- Кожем'якін А.А.
Пункт 1 Розділу І викласти в такій редакції:
Статтю 57 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) доповнити новою частиною такого змісту:
"Ведення видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке підлягає обов’язковій сертифікації або показники безпеки якого наводяться в нормативних документах і підлягають підтвердженню відповідності шляхом сертифікації, але не пройшли їх, -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
 
Відхилено   1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
    -4- Пасічний О.С.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення статтю 57 після частини п’ятої доповнити частинами шостою та сьомою такого змісту:
«Ведення видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке підлягає обов’язковій сертифікації або показники безпеки якого наводяться в нормативних документах і підлягають підтвердженню відповідності шляхом сертифікації, але не пройшли їх, -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі діяння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».
 
Відхилено    
    -5- Драбовський А.Г.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення статтю 57 після частини п’ятої доповнити частинами шостою та сьомою такого змісту:
«Ведення видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке підлягає обов’язковій сертифікації або показники безпеки якого наводяться в нормативних документах і підлягають підтвердженню відповідності шляхом сертифікації, але не пройшли їх, -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі діяння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».
 
Відхилено    
7. 1) доповнити Кодекс статтею 58-1 такого змісту:
 
-6- Пасічний О.С.
У проєкті Закону підпункти 1 та 2 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено   1) доповнити статтею 58-1 такого змісту:
 
    -7- Драбовський А.Г.
У проекті Закону підпункти 1 та 2 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено    
8. «Стаття 58-1. Порушення вимог щодо видобутку корисних копалин
 
-8- Шпенов Д.Ю.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення:
у статті 58-1 в назві статті слова "корисних копалин" - виключити та замінити на слово "бурштину" або виключити статтю 58-1.
 
Відхилено   «Стаття 58-1. Порушення вимог щодо видобутку корисних копалин
 
9. Ведення видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке підлягає обов’язковій сертифікації або показники безпеки якого наводяться в нормативних документах і підлягають підтвердженню відповідності шляхом сертифікації, але не пройшли їх, -
 
   Видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке не пройшло відповідно до закону обов'язкову сертифікацію, -
 
10. тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
11. Ті самі діяння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
 
   Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж
порушення, -
 
12. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
 
   тягне за собою накладення штрафу на громадян і посадових осіб від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;
 
13. 2) частину першу статті 239 після цифр «58» доповнити цифрами «, 58-1».
 
   2) частину першу статті 239 після цифр «58» доповнити цифрами «58-1».
 
14. 2. У Кодексі України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340):
 
   2. У Кодексі України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340):
 
15. 1) пункт 3 статті 9-1 виключити;
 
-9- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 1 пункту 2 Розділу І виключити.
 
Відхилено   1) пункт 3 статті 9-1 виключити;
 
    -10- Лабунська А.В.
Пункт 1 частини 2 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -11- Бобровська С.А.
У пункт 1 частини 2 розділу Ізаконопроекту внести такі зміни:
У Кодексі України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340):
Доповнити статтю 9-1 пунктом 3 такого змісту:
"3) погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин; "
 
Відхилено    
    -12- Бобровська С.А.
У частину 2 розділу Ізаконопроекту внести такі зміни:
2. У Кодексі України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340):
1) Доповнити статтю 9-1 пунктом 3 такого змісту:
"3) погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин; "
 
Відхилено    
16. 2) пункт 2 статті 9-2 виключити;
 
-13- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 2 пункту 2 Розділу І виключити.
 
Відхилено   2) пункт 2 статті 9-2 виключити;
 
    -14- Лабунська А.В.
Пункт 2 частини 2 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено    
17. 3) у статті 10:
 
-15- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 3 пункту 2 Розділу І викласти в такій редакції:
"3) у статті 10:
у назві статті після слів "сільських, селищних, міських і районних рад" записати слова "та рад об’єднаних територіальних громад";
в абзаці першому після слів "сільських, селищних, міських та районних рад" записати слова "і рад об’єднаних територіальних громад"; ".
 
Враховано   3) у статті 10:
 
    -16- Лабунська А.В.
Назву ст. 10 Кодексу України про надра викласти у такій редакції: "Стаття 10. Компетенція сільських, селищних, міських, районних рад і рад об’єднаних територіальних громад у сфері регулювання гірничих відносин".
 
Враховано    
18. у назві статті слова «сільських, селищних, міських і районних рад» замінити словами «рад об’єднаних територіальних громад»;
 
-17- Бондаренко О.В.
До пп. З п. 2. Розділу І Проекту Закону
У назві статті 10 Кодексу про надра після слів "сільських, селищних, міських і районних рад" доповнити словами "і рад об’єднаних територіальних громад";
 
Враховано   назву після слів "сільських, селищних, міських і районних рад" доповнити словами "і рад об’єднаних територіальних громад";
 
    -18- Мамка Г.М.
Абзац 2 підпункту 3 пункту 2 Розділу І викласти у такій редакції:
"Назву статті викласти у такій редакції: "Стаття 10. Компетенція сільських, селищних, об’єднаних територіальних громад, міських і районних рад у сфері регулювання гірничих відносин".
 
Враховано    
    -19- Шпенов Д.Ю.
У Кодексі України про надра:
в назву статті 10 після слова "Компетенція" додати слова та розділові знаки "сільських, селищних, міських і районних рад, ";
 
Враховано    
    -20- Василенко Л.В.
У Кодексі України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340):
1) у статті 10:
у назві слова "рад об’єднаних територіальних громад" замінити словами "сільських, селищних, міських і районних рад";
 
Враховано частково    
    -21- Кулініч О.І.
У змінах до назви статті 10 Кодексу України про надра слова "рад об’єднаних територіальних громад" замінити словами "сільських, селищних, міських рад".
 
Враховано частково    
    -22- Халімон П.В.
Литвиненко С.А.
Кириченко М.О.
Бунін С.В.
Чорноморов А.О.
Чернявський С.М.
Гузенко М.В.
Гайду О.В.
Салійчук О.В.
У змінах до назви статті 10 Кодексу України про надра слова "рад об’єднаних територіальних громад" замінити словами "сільських, селищних, міських рад".
 
Враховано частково    
19. в абзаці першому слова «сільських, селищних, міських та районних рад» замінити словами «рад об’єднаних територіальних громад»;
 
-23- Бондаренко О.В.
в абзаці першому статті 10 Кодексу про надра після слів "сільських, селищних, міських та районних рад" доповнити словами "і рад об’єднаних територіальних громад".
 
Враховано   абзац перший після слів "сільських, селищних, міських та районних рад" доповнити словами "і рад об’єднаних територіальних громад";
 
    -24- Лабунська А.В.
Абзац перший ст. 10 Кодексу України про надра викласти у такій редакції: "До відання сільських, селищних, міських, районних рад і рад об’єднаних територіальних громад на їх території у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законодавчими актами, належить: ".
 
Враховано    
    -25- Мамка Г.М.
Абзац 3 підпункту 3 пункту 2 Розділу І викласти у такій редакції:
"Абзац перший частини 1 викласти у такі редакції: "До відання сільських, селищних, об’єднаних територіальних громад, міських та районних рад на їх території у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законодавчими актами, належить: "
 
Враховано частково    
    -26- Шпенов Д.Ю.
в абзаці першому частини першої статті 10 після слів "До відання" додати слова та розділові знаки "сільських, селищних, міських і районних рад, ";
 
Враховано    
    -27- Василенко Л.В.
в абзаці першому слова "рад об’єднаних територіальних громад" замінити словами "сільських, селищних, міських і районних рад".
 
Враховано частково    
    -28- Кулініч О.І.
У змінах до абзацу першого частини першої статті 10 Кодексу України про надра слова "рад об’єднаних територіальних громад" замінити словами "сільських, селищних, міських рад"
 
Враховано частково    
    -29- Халімон П.В.
Литвиненко С.А.
Кириченко М.О.
Бунін С.В.
Чорноморов А.О.
Чернявський С.М.
Гузенко М.В.
Гайду О.В.
Салійчук О.В.
У змінах до абзацу першого частини першої статті 10 Кодексу України про надра слова "рад об’єднаних територіальних громад" замінити словами "сільських, селищних, міських рад".
 
Враховано частково    
20. 4) статтю 14 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
-30- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 14. Види користування надрами
Надра надаються у користування для:
геологічного вивчення родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;
видобування корисних копалин;
будівництва та експлуатації підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод;
створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам'ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади та ін.);
виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції;
задоволення інших потреб;
геологічного вивчення бурштиноносних надр з подальшим видобуванням бурштину.
 
Відхилено   4) статтю 14 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
21. «геологічного вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ).».
 
   «геологічного вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ)».
 
22. У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим;
 
   У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим;
 
23. 5) статтю 15 після частини третьої доповнити новою частиною четвертою такого змісту:
 
-31- Пасічний О.С.
У проєкті Закону підпункт 5 пункту 2 розділу І виключити.
 
Відхилено   5) статтю 15 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
    -32- Бобровська С.А.
Пункт 5 частини 2 розділу Ізаконопроекту виключити
 
Відхилено    
24. «Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), надається строком на п’ять років.».
 
-33- Лабунська А.В.
Пункт 5 частини 2 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено   «Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), надається строком на п’ять років».
 
25. У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою;
 
   У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою;
 
26. 6) статтю 15-1 доповнити частиною такого змісту:
 
-34- Лабунська А.В.
Пункт 6 частини 2 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено   6) статтю 15-1 доповнити частиною другою такого змісту:
 
    -35- Василенко Л.В.
у статті 15-1 абзац другий виключити.
 
Відхилено    
    -36- Рущишин Я.І.
Статтю 15-1 Кодексу України про надра залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
27. «Провадження планової діяльності з видобування корисних копалин, передбаченої Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», на ділянках бурштиносоносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України, здійснюється без проведення процедури оцінки впливу на довкілля.»;
 
-37- Бондаренко О.В.
До пп. 6 п. 2. Розділу І Проекту Закону
Пп. 6 п. 2. Розділу І Проекту Закону викласти у такій редакції:
"Статтю 15-1 доповнити частиною такого змісту:
"Провадження планованої діяльності з видобування корисних копалин, передбаченої Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», на ділянках бурштиноносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України, здійснюється без проведення процедури оцінки впливу на довкілля із обов’язковим затвердженням проектної документації щодо проведення рекультивації відповідної земельної ділянки у встановленому законодавством порядку.»; "
 
Враховано частково   "Провадження планованої діяльності з видобування корисних копалин, передбаченої Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», на ділянках бурштиноносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України, підлягає обов’язковій оцінці впливу на довкілля з обов’язковим затвердженням проектної документації щодо проведення рекультивації відповідної земельної ділянки у встановленому законодавством порядку»;
 
    -38- Лабунська А.В.
Частину 2 статті 15-1 Кодексу України про надра викласти у такій редакції: "Провадження планованої діяльності з видобування корисних копалин, передбаченої Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", на ділянках бурштиносоносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України, підлягає обов’язковій оцінці впливу на довкілля.".
 
Враховано частково    
28. 7) статтю 16 після частини першої доповнити частинами другою - п’ятою такого змісту:
 
-39- Бондаренко О.В.
До пп. 7 п. 2. Розділу І Проекту Закону
Пп. 7 п. 2. Розділу І Проекту Закону викласти у такій редакції:
"Статтю 16 після частини першої доповнити частинами другою - четвертою такого змісту:
"Аукціони щодо продажу спеціальних дозволів на користування надрами проводяться шляхом електронних торгів, що здійснюються за допомогою апаратно-програмного комплексу, що функціонує в Інтернеті та забезпечує заявникам, учасникам і організатору аукціону та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр та/або Раді міністрів Автономної Республіки Крим можливість користуватися сервісами такої системи з автоматичним обміном інформацією щодо процедур проведення аукціону.
Подача документів на отримання, продовження спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін (у тому числі до програми робіт), здійснюється заявником в паперовій або в електронній формі через спеціальний електронний кабінет, який формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр на його офіційному веб-сайті у мережі Інтернет.
Площа ділянки надр, на яку надається спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), не може перевищувати 10 гектарів.".
 
Враховано   7) статтю 16 після частини першої доповнити чотирма новими частинами такого змісту:
"Аукціони щодо продажу спеціальних дозволів на користування надрами проводяться шляхом електронних торгів, що здійснюються за допомогою апаратно-програмного комплексу, що функціонує в Інтернеті та забезпечує заявникам, учасникам і організатору аукціону та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, та/або Раді міністрів Автономної Республіки Крим можливість користуватися сервісами такої системи з автоматичним обміном інформацією про процедури проведення аукціону.
Подання документів на отримання, продовження спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін (у тому числі до програми робіт) здійснюються заявником у паперовій або електронній формі через спеціальний електронний кабінет, який формує та веде центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, на його офіційному веб-сайті у мережі Інтернет.
Площа ділянки надр, на яку надається спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), не може перевищувати 10 гектарів.
 
    -40- Лабунська А.В.
Статтю 16 Кодексу України про надра доповнити новою частиною такого змісту: "Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ) надається строком на 5 років.".
 
Враховано редакційно    
    -41- Бобровська С.А.
У пункт 7 частини 2 розділу Ізаконопроекту внести такі зміни:
7) статтю 16 після частини першої доповнити частинами другою - шостою такого змісту:
"Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ) надається строком на 5 років.
Аукціони щодо продажу спеціальних дозволів на користування надрами проводяться шляхом електронних торгів, що здійснюються за допомогою апаратно-програмного комплексу, що функціонує в Інтернеті та забезпечує заявникам, учасникам і організатору аукціону та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (щодо розвідки та розробки корисних копалин загальнодержавного значення), або Раді міністрів Автономної Республіки Крим можливість користуватися сервісами такої системи з автоматичним обміном інформацією щодо процедур проведення аукціону.
Подання документів на отримання, продовження спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін (у тому числі до програми робіт) здійснюється заявником в електронній формі через електронний кабінет, який формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, на його офіційному веб-сайті.
Інформація та документи, що подаються заявниками через електронний кабінет, є відкритими і публікуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Площа ділянки надр, на яку надається спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), не може перевищувати 10 гектарів.».
У зв’язку з цим частини другу - дванадцяту вважати відповідно частинами сьомою - сімнадццятою;
 
Враховано частково    
29. «Аукціони щодо продажу спеціальних дозволів на користування надрами проводяться шляхом електронних торгів, що здійснюються за допомогою апаратно-програмного комплексу, що функціонує в Інтернеті та забезпечує заявникам, учасникам і організатору аукціону та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (щодо розвідки та розробки корисних копалин загальнодержавного значення), або Раді міністрів Автономної Республіки Крим можливість користуватися сервісами такої системи з автоматичним обміном інформацією щодо процедур проведення аукціону.
 
      
30. Подання документів на отримання, продовження спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін (у тому числі до програми робіт) здійснюється заявником в електронній формі через електронний кабінет, який формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, на його офіційному веб-сайті.
 
-42- Шпенов Д.Ю.
в частині третій статті 16 після слів та дужок " (у тому числі до програми робіт) здійснюється заявником" додати слова "в письмовій формі або за бажанням";
 
Відхилено      
31. Інформація та документи, що подаються заявниками через електронний кабінет, є відкритими і публікуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
 
   Інформація та документи, що подаються заявниками через електронний кабінет, є відкритими і публікуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр".
 
32. Площа ділянки надр, на яку надається спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), не може перевищувати 10 гектарів.».
 
      
33. У зв’язку з цим частини другу - дванадцяту вважати відповідно частинами шостою - шістнадцятою;
 
-43- Пасічний О.С.
У Кодексі України про надра статтю 16 після частини дванадцятої доповнити новою частиною тринадцятою такого змісту:
«Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), надається строком на п’ять років.».
 
Враховано редакційно   У зв’язку з цим частини другу - дванадцяту вважати відповідно частинами шостою - шістнадцятою;
 
34. 8) у статті 17:
 
-44- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 8 пункту 2 Розділу І викласти в такій редакції:
"8) абзац третій статті 17 викласти у такій редакції:
"Гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці і підлягають реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці."; ".
 
Враховано частково   8) у статті 17:
 
    -45- Бондаренко О.В.
До пп. 8 п. 2. Розділу І Проекту Закону
Пп. 8 п. 2. Розділу І Проекту Закону викласти у такій редакції:
"у статті 17:
абзац третій викласти у наступній редакції:
"Гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними управліннями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, і підлягають реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.";
частину сьому викласти у такій редакції:
«Не потребують гірничого відводу користувачі нафтогазоносними та бурштиноносними надрами, які отримали спеціальний дозвіл на користування такими надрами.»;
 
Враховано    
35. в абзаці другому слова «загальнодержавного значення» виключити;
 
   у частині другій слова «загальнодержавного значення» виключити;
 
36. абзац третій виключити;
 
   частини третю і сьому викласти в такій редакції:
"Гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення надаються територіальними управліннями центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, і підлягають реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці";
 
37. частину сьому викласти у такій редакції:
 
      
38. «Не потребують гірничого відводу користувачі нафтогазоносними та бурштиноносними надрами, які отримали спеціальний дозвіл на користування такими надрами.»;
 
   «Не потребують гірничого відводу користувачі нафтогазоносними та бурштиноносними надрами, які отримали спеціальний дозвіл на користування такими надрами»;
 
39. 9) доповнити Кодекс статтею 18-1 такого змісту:
 
   9) доповнити статтею 18-1 такого змісту:
 
40. «Стаття 18-1. Резервування земельних ділянок для потреб надрокористування
 
-46- Кулініч О.І.
Зміни до статті 18-1 Кодексу України про надра перенести у статтю 18 вказаного кодексу і викласти таким чином:
"Статтю 18 Кодексу України про надра доповнити частинами такого змісту:
"У разі, якщо для здійснення діяльності з видобування корисних копалин є необхідним надання в користування земельних ділянок державної чи комунальної власності, які на момент проведення аукціону чи конкурсу з надання надр в користування, сформовані як об’єкт цивільних прав, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, який уповноважений здійснювати розпорядження такими земельними ділянками, до початку проведення такого аукціону (конкурсу) за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, затверджує перелік земельних ділянок державної, комунальної власності розташованих в межах ділянки надр, що передається в користування переможцю аукціону, конкурсу, і які мають бути передані йому у користування для видобування корисних копалин. Розпорядження такими земельними ділянками здійснюється з такими особливостями:
а) строк дії договорів оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо таких земельних ділянок може бути продовжений лише у разі, якщо вони не будуть після закінчення їх строку передаватися в користування користувачу надр для видобування корисних копалин;
б) земельні ділянки не можуть передаватися у власність (крім випадків передачі їх власникам розташованих на них будівель, споруд);
в) земельні ділянки не можуть передаватись у постійне користування будь- якій особі, крім користувача надр;
г) земельні ділянки можуть передаватись в оренду, на правах емфітевзису, суперфіцію лише на строк до надання земельної ділянки користувачу надр;
ґ) на земельній ділянці не може бути встановлений земельний сервітут, який унеможливлює використання земельної ділянки користувачем надр після передачі земельної ділянки йому у користування.
Обтяження речових прав на земельну ділянку, розташовану в межах ділянки надр, яка передається в користування переможцю аукціону (конкурсу), визначені цією статтею:
діють протягом строку, визначеного рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, але не більше 5 років;
підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" на підставі відповідного рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, який уповноважений здійснювати розпорядження такими земельними ділянками.
 
Враховано редакційно   «Стаття 18-1. Надання земельних ділянок для потреб надрокористування
У разі якщо для провадження діяльності з видобування корисних копалин є необхідним надання в користування земельних ділянок державної чи комунальної власності, які на момент проведення аукціону чи конкурсу з надання надр у користування сформовані як об’єкт цивільних прав, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, уповноважений здійснювати розпорядження такими земельними ділянками, до початку проведення такого аукціону (конкурсу) за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, затверджує перелік земельних ділянок державної, комунальної власності, розташованих у межах ділянки надр, що передається в користування переможцю аукціону, конкурсу, і які мають бути передані йому в користування для видобування корисних копалин. Розпорядження такими земельними ділянками здійснюється з такими особливостями:
1) строк дії договорів оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо таких земельних ділянок може бути продовжений лише у разі, якщо вони не будуть після закінчення їх строку передаватися в користування користувачу надр для видобування корисних копалин;
2) земельні ділянки не можуть передаватися у власність (крім випадків передачі їх власникам розташованих на них будівель, споруд);
3) земельні ділянки не можуть передаватися у постійне користування будь-якій особі, крім користувача надр;
4) земельні ділянки можуть передаватися в оренду, на правах емфітевзису, суперфіцію лише на строк до надання земельної ділянки користувачу надр;
5) на земельній ділянці не може бути встановлений земельний сервітут, який унеможливлює використання земельної ділянки користувачем надр після передачі земельної ділянки йому в користування.
Обтяження речових прав на земельну ділянку, розташовану в межах ділянки надр, яка передається в користування переможцю аукціону (конкурсу), визначені цією статтею:
діють протягом строку, визначеного рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, але не більше п'яти років;
підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", на підставі відповідного рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, уповноваженого здійснювати розпорядження такими земельними ділянками";
 
    -47- Халімон П.В.
Литвиненко С.А.
Кириченко М.О.
Бунін С.В.
Чорноморов А.О.
Чернявський С.М.
Гузенко М.В.
Гайду О.В.
Салійчук О.В.
Зміни до статті 18-1 Кодексу України про надра перенести у статтю 18 вказаного кодексу і викласти таким чином:
"Статтю 18 Кодексу України про надра доповнити частинами такого змісту:
"У разі, якщо для здійснення діяльності з видобування корисних копалин є необхідним надання в користування земельних ділянок державної чи комунальної власності, які на момент проведення аукціону чи конкурсу з надання надр в користування, сформовані як об’єкт цивільних прав, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, який уповноважений здійснювати розпорядження такими земельними ділянками, до початку проведення такого аукціону (конкурсу) за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, затверджує перелік земельних ділянок державної, комунальної власності розташованих в межах ділянки надр, що передається в користування переможцю аукціону, конкурсу, і які мають бути передані йому у користування для видобування корисних копалин. Розпорядження такими земельними ділянками здійснюється з такими особливостями:
а) строк дії договорів оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо таких земельних ділянок може бути продовжений лише у разі, якщо вони не будуть після закінчення їх строку передаватися в користування користувачу надр для видобування корисних копалин;
б) земельні ділянки не можуть передаватися у власність (крім випадків передачі їх власникам розташованих на них будівель, споруд);
в) земельні ділянки не можуть передаватись у постійне користування будь-якій особі, крім користувача надр;
г) земельні ділянки можуть передаватись в оренду, на правах емфітевзису, суперфіцію лише на строк до надання земельної ділянки користувачу надр;
ґ) на земельній ділянці не може бути встановлений земельний сервітут, який унеможливлює використання земельної ділянки користувачем надр після передачі земельної ділянки йому у користування.
Обтяження речових прав на земельну ділянку, розташовану в межах ділянки надр, яка передається в користування переможцю аукціону (конкурсу), визначені цією статтею:
діють протягом строку, визначеного рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, але не більше 5 років;
підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" на підставі відповідного рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, який уповноважений здійснювати розпорядження такими земельними ділянками.
 
Враховано редакційно    
    -48- Бондаренко О.В.
У новій статті 18-1 Кодексу України про надра (пункт 9 проекту Закону):
доповнити назву статті словами "та переважне право надрокористувача на отримання земельних ділянок у власність або користування";
 
Відхилено    
    -49- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 18-1. Резервування земельних ділянок для потреб надрокористування
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, разом з центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України до початку проведення аукціону чи конкурсу складають та затверджують перелік земельних ділянок, що перебувають в межах ділянок надр, що виставляються на аукціон чи конкурс, із визначенням їх кадастрових номерів, площі та цільового призначення та передають у власність або користування такі земельні ділянки.
Тимчасово забороняється вилучення і надання у користування земельних ділянок державної та комунальної власності з метою, не пов’язаною з розробкою надр, що перебувають в межах ділянок надр, що виставляються на аукціон чи конкурс, з моменту прийняття офіційного рішення про їх проведення. Тимчасова заборона діє до набрання чинності рішенням щодо скасування проведення відповідних аукціонів чи конкурсів або до визначення їх переможцем переліку земельних ділянок для проведення першочергових робіт, передбачених спеціальним дозволом чи угодою про розподіл продукції. Ця заборона не може перевищувати 25 відсотків загальної площі ділянки та діє протягом не більше п’яти років з моменту надання спеціального дозволу чи укладення угоди про розподіл продукції.
Переможець аукціону (конкурсу), якому надано відповідний спеціальний дозвіл на користування надрами, має переважне право на отримання у власність або користування (в тому числі на умовах сервітуту) суміжних земельних ділянок відповідно до положень цієї статті на строк дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами (із автоматичним продовженням строку дії договору користування земельною ділянкою у разі продовження строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами), якщо ці суміжні земельні ділянки не перебувають у власності чи користуванні інших осіб (в тому числі на умовах сервітуту).
 
Відхилено    
41. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, разом з центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин, та відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, передають у власність або користування земельні ділянки, до початку проведення аукціону чи конкурсу складають та затверджують перелік земельних ділянок, що перебувають в межах ділянок надр, що виставляються на аукціон чи конкурс, із визначенням їх кадастрових номерів, площі та цільового призначення.
 
      
42. Тимчасово забороняється вилучення і надання у користування земельних ділянок державної та комунальної власності з метою, не пов’язаною з розробкою надр, що перебувають в межах ділянок надр, що виставляються на аукціон чи конкурс, з моменту прийняття офіційного рішення про їх проведення. Тимчасова заборона діє до набрання чинності рішенням щодо скасування проведення відповідних аукціонів чи конкурсів або до визначення їх переможцем переліку земельних ділянок для проведення першочергових робіт, передбачених спеціальним дозволом чи угодою про розподіл продукції. Ця заборона не може перевищувати 25 відсотків загальної площі ділянки та діє протягом не більше п’яти років з моменту надання спеціального дозволу чи укладення угоди про розподіл продукції.
 
-50- Бондаренко О.В.
у частині другій замінити слова та цифри "не може перевищувати 25 відсотків" на "не може поширюватися на більш ніж 50 відсотків";
 
Відхилено      
    -51- Лабунська А.В.
В останньому реченні частини 2 ст. 18-1 Кодексу України про надра слова "не більше п’яти років" замінити словами "не більше трьох років".
 
Відхилено    
43. Переможець аукціону (конкурсу), якому надано відповідний спеціальний дозвіл на користування надрами, має переважне право на отримання у власність або користування (в тому числі на умовах сервітуту) визначених ним земельних ділянок відповідно до положень цієї статті на строк дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами (із автоматичним продовженням строку дії договору користування земельною ділянкою у разі продовження строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами).»;
 
-52- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
В абзаці п’ятому підпункту 9 пункту 2 Розділу І замість слів "Переможець аукціону (конкурсу)" записати слова "Користувач надр".
 
Враховано редакційно      
    -53- Бондаренко О.В.
у частині третій:
слова та знаки "Переможець аукціону (конкурсу), якому надано" замінити словами "Фізична або юридична особа, якій надано";
слова "визначених ним земельних ділянок відповідно до положень цієї статті на строк дії" змінити словами "в межах спеціального дозволу на користування надрами та гірничого відводу (за наявності) протягом строку дії";
 
Відхилено    
    -54- Лабунська А.В.
В частині 3 ст. 18-1 Кодексу України про надра слова "власність або" виключити.
 
Враховано частково    
44. 10) частину першу статті 34 доповнити реченням такого змісту: «Початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), становить двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за 1 гектар відповідної ділянки бурштиноносних надр.».
 
-55- Бондаренко О.В.
До пп. 10 п. 2. Розділу І Проекту Закону
Пп. 10 п. 2. Розділу І Проекту Закону викласти у наступній редакції:
"Частину першу статті 34 доповнити реченням такого змісту:
"Початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), становить дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за 1 гектар відповідної ділянки бурштиноносних надр, що надається на умовах економічного ризику (нерівномірність залягання бурштину, недостатність геологічної інформації та неможливісь проведення підрахунку ресурсів та запасів корисних копалин без проведення попередніх розвідувальних та/або видобувних робіт на певних територіях) з обов’язковим подальшим затвердженням оцінки запасів в установленому законодавством порядку".
 
Враховано   10) частину першу статті 34 доповнити реченням четвертим такого змісту: «Початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), становить дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за 1 гектар відповідної ділянки бурштиноносних надр, що надається на умовах економічного ризику (нерівномірність залягання бурштину, недостатність геологічної інформації та неможливісь проведення підрахунку ресурсів та запасів корисних копалин без проведення попередніх розвідувальних та/або видобувних робіт на певних територіях), з обов’язковим подальшим затвердженням оцінки запасів у встановленому законодавством порядку»;
11) статтю 51 доповнити частиною третьою такого змісту:
"Користування надрами на підставі спеціального дозволу на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), на ділянках бурштиноносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках, здійснюється на підставі типових проектів та/або технологічних схем у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".
 
    -56- Шпенов Д.Ю.
статтю 34 доповнити новою частиною наступного змісту:
"Плата (збір) за продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами не стягується.".
 
Відхилено    
    -57- Бондаренко О.В.
Доповнити статтю 51 Кодексу про надра новою частиною наступного змісту
"Користування надрами на підставі спеціального дозволу на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ) на ділянках бурштиноносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках, здійснюється на підставі типових проектів та/або технологічних схем у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.".
 
Враховано    
    -58- Мамка Г.М.
Підпункт 10 пункту 2 Розділу І викласти у такій редакції:
"частину першу статті 34 доповнити реченням такого змісту: «Початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленому законом за 1 гектар відповідної ділянки бурштиноносних надр.»
 
Враховано частково    
    -59- Мамка Г.М.
Пункт 2 Розділу І доповнити новим пунктом 11 (зміни до статті 34 Кодексу України про надра) такого змісту:
"11) Частину першу статті 34 доповнити наступними абзацами:
Переможець аукціону (конкурсу), який отримав спеціальний дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр, включно на дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промисловою розробкою родовищ), вносить протягом 5 банківських днів на спеціальний рахунок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, внесок на виконання робіт з рекультивації земель, порушених внаслідок видобування бурштину.
Розмір плати такого внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, виходячи із вартості запасів і ресурсів корисних копалин ділянок надр.
Після припинення права користування ділянкою бурштиноносних надр власник спеціального дозволу повинен здійснити рекультивацію земель, пошкоджених внаслідок видобування бурштину на відповідній ділянці у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
У випадку, якщо витрати на рекультивацію земель перевищують розмір сплаченого внеску на виконання робіт з рекультивації земель, порушених внаслідок видобування бурштину, власник спеціального дозволу надр здійснює усі необхідні роботи з рекультивації за власний кошт.
Після завершення виконання робіт з рекультивації земель, порушених внаслідок видобування бурштину, територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності складає акт обстеження земельної ділянки.
На підставі позитивного висновку акту обстеження земельної ділянки власнику спеціального дозволу повертається внесок на виконання робіт з рекультивації земель, порушених внаслідок видобування бурштину.
У разі непроведення власником спеціального дозволу робіт з рекультивації земель, порушених внаслідок видобування бурштину після закінчення експлуатації ділянки надр, внесок у повному обсязі зараховується на рахунок органу місцевого самоврядування у відповідності до місцезнаходження такої ділянки надр відповідно до адміністративно-територіального устрою України.
Власник спеціального дозволу надр несе відповідальність, встановлену законом, за непроведення робіт з рекультивації земель."
 
Відхилено    
    -60- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 55-1. Видобування корисних копалин працею фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які зареєстровані на території громади за місцем розташування родовища
На проявах та родовищах корисних копалин загальнодержавного і місцевого значення із незначними запасами можливе видобування корисних копалин особистою працею фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, зареєстрованих на території громади за місцем знаходження родовища.
Видобування корисних копалин фізичними особами-підприємцями та юридичними особами, зареєстрованими на території громад за місцем знаходження родовища здійснюється виключно за договором з надрокористувачем, який набув право на користування надрами. На такого надрокористувача покладається контроль за видобуванням корисних копалин.
 
Відхилено    
    -61- Бондаренко О.В.
Доповнити частину першу статті 62 Кодексу України про надра новим абзацом наступного змісту:
"ведення видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке підлягає обов’язковій сертифікації або показники безпеки якого наводяться в нормативних документах і підлягають підтвердженню відповідності шляхом сертифікації, але не пройшли їх".
 
Відхилено    
45. 3. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
 
-62- Мамка Г.М.
Підпункт 1 пункту 3 Розділу І викласти у такій редакції:
"1) Частину 1 статті 201 після слів "вибухових речовин" доповнити словами "бурштину (в сировині, необробленому та обробленому вигляді)"".
 
Відхилено   3. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
1) статтю 206 викласти в такій редакції:
"Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності
1. Протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, виконання (невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається господарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потерпілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна або захоплення цілісного майнового комплексу, його частини, будівель, споруд, земельної ділянки, об’єктів будівництва, інших об’єктів та незаконне припинення або обмеження діяльності на цих об’єктах та обмеження доступу до них за відсутності ознак вимагання, -
караються штрафом від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна, -
караються штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до чотирьох років або без такого.
3. Протидія законній господарській діяльності, вчинена організованою групою, або службовою особою з використанням службового становища, або поєднана з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або така, що заподіяла велику шкоду чи спричинила інші тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від шести до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п’яти років або без такого та з конфіскацією майна.
Примітка. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
 
    -63- Бондаренко О.В.
статтю 206 викласти у такій редакції:
"Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності
1. Протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, виконання (невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається господарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потерпілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна або захоплення цілісного майнового комплексу, його частини, будівель, споруд, земельної ділянки, об’єктів будівництва, інших об’єктів та незаконне припинення або обмеження діяльності на цих об’єктах та обмеження доступу до них за відсутності ознак вимагання, -
караються штрафом від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна, -
карається штрафом від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до чотирьох років або без такого.
3. Протидія законній господарській діяльності, вчинена організованою групою, або службовою особою з використанням службового становища, або поєднана з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або така, що заподіяла велику шкоду чи спричинила інші тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п’яти років або без такого та з конфіскацією майна.
Примітка. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян."
 
Враховано    
    -64- Мамка Г.М.
Пункт 3 Розділу І доповнити новим пунктом 1-1 такого змісту:
1-1) "статтю 240 викласти у такій редакції:
Стаття 240. Порушення правил охорони або використання надр, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного або місцевого значення
1. Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, -
карається штрафом від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення або корисних копалин місцевого значення у великому розмірі, -
караються штрафом від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування
3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду або вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або службовою особою з використанням службового становища, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до восьми років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.
4. Діяння, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом або спричинили загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.
Примітка. Незаконне видобування корисних копалин місцевого значення вважається вчиненим у великому розмірі, якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин місцевого значення у триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян."
 
Відхилено    
46. 1) доповнити Кодекс статтею 240-1 такого змісту:
 
-65- Бобровська С.А.
У пункт 1 частини 3 розділу Ізаконопроекту внести такі зміни:
1) доповнити Кодекс статтею 240-1 такого змісту:
"Стаття 240-1. Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину.
1. Незаконне видобування бурштину, а так само збут, придбання, зберігання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, -
караються штрафом від трьох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до шести років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або у значних розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, -
караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.
3. Сприяння службовою особою шляхом використання свого службового становища діям, які передбачені частинами першою або другою цієї статті, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна.
Примітка. Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість бурштину, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.»;
 
Враховано частково   2) доповнити статтею 240-1 такого змісту:
 
47. «Стаття 240-1. Незаконне видобування бурштину
 
-66- Кожем'якін А.А.
У підпункті 1 пункту 3 Розділу І назву статті 240-1 та абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
"Стаття 240-1. Незаконне видобування, переробка, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут бурштину
1. Незаконне видобування, переробка, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут бурштину, -"
 
Враховано частково   «Стаття 240-1. Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину
 
    -67- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 240-1. Незаконне видобування бурштину
1. Незаконне видобування бурштину, збут, придбання, зберігання у значних розмірах, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, -
караються штрафом від трьох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до шести років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або у значних розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, -
караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.
3. Сприяння службовою особою шляхом використання свого службового становища діям, які передбачені частинами першою або другою цієї статті, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна.
Примітка. Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість бурштину, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
Враховано частково    
48. 1. Незаконне видобування бурштину, а так само збут, придбання, зберігання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, -
 
   1. Незаконне видобування бурштину, а так само збут, придбання, зберігання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, -
 
49. караються штрафом від трьох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до шести років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна.
 
-68- Кожем'якін А.А.
У підпункті 1 пункті 3 Розділу І абзац другий частини першої викласти в такій редакції:
"караються штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк";
 
Враховано частково   караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
    -69- Стефанчук Р.О.
У пункті 3 розділу І законопроєкту:
Абзац четвертий підпункту 1 викласти в такій редакції:
"караються штрафом від трьох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк."
 
Враховано    
50. 2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або у значних розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, -
 
-70- Кожем'якін А.А.
У підпункті 1 пункту 3 Розділу І абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у значних розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду  
Враховано частково   2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або у значних розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, -
 
51. караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.
 
-71- Кожем'якін А.А.
У підпункті 1 пункту 3 Розділу І абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
"караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна або без такої.
 
Враховано частково   караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.
 
52. 3. Сприяння службовою особою шляхом використання свого службового становища діям, які передбачені частинами першою або другою цієї статті, -
 
-72- Кожем'якін А.А.
У підпункті 1 пункту 3 Розділу І абзац перший частини третьої викласти в такій редакції:
"3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища, -
 
Враховано частково   3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені службовою особою шляхом використання свого службового становища, -
 
    -73- Стефанчук Р.О.
Абзац сьомий підпункту 1 викласти в такій редакції:
"3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені службовою особою шляхом використання свого службового становища, -"
 
Враховано    
53. караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна.
 
-74- Кожем'якін А.А.
У підпункті 1 пункту 3 Розділу І абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:
"караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна або без такої.".
 
Враховано частково   караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна.
 
54. Примітка. Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість бурштину, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.»;
 
   Примітка. Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість бурштину, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян»;
 
55. 2) статтю 254 викласти в такій редакції:
 
-75- Мамка Г.М.
Підпункт 2 пункту 3 Розділу І викласти у такій редакції:
"2) статтю 254 викласти в такій редакції:
Стаття 254. Безгосподарське використання земель або ухилення від обов’язкової рекультивації земель
1. Безгосподарське використання земель, якщо це спричинило тривале зниження або втрату їх родючості, виведення земель з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури ґрунту, -
караються штрафом до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ухилення від обов’язкової рекультивації земель порушених внаслідок видобування корисних копалин, -
карається штрафом від семи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
3. Дії передбачені частиною другою, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
4. Дії, передбачені частиною другою або третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
Примітка. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п’ять тисяч разів і більше перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян."
 
Враховано частково   3) статтю 254 викласти в такій редакції:
 
    -76- Бобровська С.А.
У пункті 2 частини 3 розділу Ізаконопроекту внести такі зміни:
2) статтю 254 викласти в такій редакції:
"1. Безгосподарське використання земель, якщо це спричинило тривале зниження або втрату їх родючості, виведення земель з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури грунту, -
караються штрафом до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ухилення від обов’язкової рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину чи видобування бурштину на підставі спеціального дозволу на користування надрами, що заподіяло істотну шкоду, -
карається штрафом від семи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавлнням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
4. Дії, передбачені частиною другою або третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Примітка. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у тисячу і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п’ять тисяч разів і більше перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян."
 
Враховано частково    
    -77- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 254. Безгосподарське використання земель
1. Безгосподарське використання земель, якщо це спричинило тривале зниження або втрату їх родючості, виведення земель з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури грунту, -
караються штрафом до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
2. Ухилення від обов’язкової рекультивації земель, порушених внаслідок користування надрами, що заподіяло істотну шкоду, -
карається штрафом від семи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
3. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
4. Дії, передбачені частиною другою або третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
Примітка. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у тисячу і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п’ять тисяч разів і більше перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
Враховано частково    
56. «Стаття 254. Безгосподарське використання земель
 
   «Стаття 254. Безгосподарське використання земель
 
57. 1. Безгосподарське використання земель, якщо це спричинило тривале зниження або втрату їх родючості, виведення земель з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури ґрунту, -
 
   1. Безгосподарське використання земель, якщо це спричинило тривале зниження або втрату їх родючості, виведення земель з сільськогосподарського обороту, змивання гумусного шару, порушення структури ґрунту, -
 
58. карається штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
 
   карається штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
 
59. 2. Ухилення від обов’язкової рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину чи видобування бурштину на підставі спеціального дозволу на користування надрами, що заподіяло істотну шкоду, -
 
-78- Кожем'якін А.А.
Підпункт 2 пункту 3 Розділу І виключити.
 
Відхилено   2. Умисне ухилення від обов’язкової рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину чи видобування бурштину на підставі спеціального дозволу на користування надрами, що заподіяло істотну шкоду, -
 
    -79- Стефанчук Р.О.
В абзаці п’ятому підпункту 2 слово "Ухилення" замінити словами "Умисне ухилення".
 
Враховано    
60. карається штрафом від семи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
 
-80- Кожем'якін А.А.
У випадку неврахування правки № 7 пропонується:
У підпункті 2 пункту 3 Розділу І абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
"карається штрафом від семи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років";
 
Враховано   карається штрафом від семи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
    -81- Стефанчук Р.О.
В абзаці шостому підпункту 2 словосполучення "займатися певною діяльністю на строк до п’яти років" замінити словосполученням "займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
Враховано    
61. 3. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
 
-82- Стефанчук Р.О.
В абзаці сьомому підпункту 2 словосполучення "Ті самі дії" замінити словосполученням "Дії, передбачені частиною другою цієї статті".
 
Враховано   3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
 
62. караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
 
-83- Кожем'якін А.А.
У підпункті 2 пункту 3 Розділу І абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:
"караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років";
 
Враховано   караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
    -84- Стефанчук Р.О.
В абзаці восьмому підпункту 2 словосполучення "займатися певною діяльністю на строк до п’яти років" замінити словосполученням "займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
Враховано    
63. 4. Дії, передбачені частиною другою або третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
 
   4. Дії, передбачені частиною другою або третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
 
64. караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.
 
-85- Кожем'якін А.А.
У підпункті 2 пункту 3 Розділу І абзац другий частини четвертої викласти в такій редакції:
"караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років";
 
Враховано   караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
    -86- Стефанчук Р.О.
В абзаці десятому підпункту 2 словосполучення "займатися певною діяльністю на строк до п’яти років" замінити словосполученням "займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
Враховано    
65. Примітка. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у тисячу і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
-87- Стефанчук Р.О.
В абзаці одинадцятому підпункту 2 словосполучення "тисячу і більше разів" замінити словосполученням "двісті п’ятдесят і більше разів".
 
Враховано   Примітка. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
66. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у п’ять тисяч разів і більше перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян».
 
-88- Стефанчук Р.О.
В абзаці дванадцятому підпункту 2 словосполучення "п’ять тисяч разів і більше" замінити словосполученням "тисячу і більше разів".
 
Враховано   У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у тисячу і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян».
 
67. 4. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27):
 
   4. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27):
 
68. 1) частину четверту статті 66 доповнити абзацом такого змісту:
 
   1) частину четверту статті 66 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
69. «Земельні ділянки усіх форм власності та категорій надаються власникам спеціальних дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину та/або видобування бурштину шляхом встановлення земельних сервітутів згідно з межами та строками дії відповідних спеціальних дозволів на користування надрами (із автоматичним продовженням строку дії сервітуту у разі продовження строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами) без зміни цільового призначення цих земельних ділянок, крім земель природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду.»;
 
-89- Бондаренко О.В.
У підпункті 1 пункту 4 замінити слова "дослідно-промислову розробку родовищ бурштину та/або видобування бурштину" словами "дослідно-промислову розробку родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення";
 
Враховано   «Земельні ділянки усіх форм власності та категорій надаються власникам спеціальних дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення шляхом встановлення земельних сервітутів згідно з межами та строками дії відповідних спеціальних дозволів на користування надрами (із автоматичним продовженням строку дії сервітуту в разі продовження строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами) без зміни цільового призначення цих земельних ділянок, крім земель природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду»;
 
    -90- Лабунська А.В.
Абзац 2 ч. 4 ст. 66 Земельного кодексу України викласти у такій редакції: "На землях природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду забороняється провадження будь-якої діяльності з дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину. Земельні ділянки інших категорій та усіх форм власності надаються власникам спеціальних дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину та/або видобування бурштину (у тому числі шляхом встановлення земельних сервітутів) згідно з межами та строками дії відповідних спеціальних дозволів на користування надрами (із автоматичним продовженням строку дії сервітуту у разі продовження строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами) без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.".
 
Відхилено    
    -91- Кулініч О.І.
Абзац, яким законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті 66 Закону України викласти у такій редакції:
"Земельні ділянки усіх форм власності та категорій надаються власникам спеціальних дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину та/або видобування бурштину шляхом встановлення земельних сервітутів згідно з межами та строками дії відповідних спеціальних дозволів на користування надрами без зміни цільового призначення цих земельних ділянок, крім земель природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду. У разі, якщо строк дії земельного сервітуту закінчився до закінчення строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами, або строк дії дозволу був продовжений, строк користування земельною ділянкою продовжується до моменту закінчення строку дії зазначеного дозволу. Рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, уповноваженого розпоряджатися земельною ділянкою, про продовження зазначеного строку не вимагається".
 
Враховано частково    
    -92- Халімон П.В.
Литвиненко С.А.
Кириченко М.О.
Бунін С.В.
Чорноморов А.О.
Чернявський С.М.
Гузенко М.В.
Гайду О.В.
Салійчук О.В.
Абзац, яким законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті 66 Закону України викласти у такій редакції:
"Земельні ділянки усіх форм власності та категорій надаються власникам спеціальних дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину та/або видобування бурштину шляхом встановлення земельних сервітутів згідно з межами та строками дії відповідних спеціальних дозволів на користування надрами без зміни цільового призначення цих земельних ділянок, крім земель природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду. У разі, якщо строк дії земельного сервітуту закінчився до закінчення строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами, або строк дії дозволу був продовжений, строк користування земельною ділянкою продовжується до моменту закінчення строку дії зазначеного дозволу. Рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, уповноваженого розпоряджатися земельною ділянкою, про продовження зазначеного строку не вимагається".
 
Враховано частково    
70. 2) доповнити Кодекс статтею 97-1 такого змісту:
 
-93- Кулініч О.І.
Положення законопроекту щодо доповнення Земельного кодексу України статтею 97-1, виключити.
 
Відхилено   2) главу 15 доповнити статтею 97-1 такого змісту:
 
    -94- Стефанчук Р.О.
Підпункт 2 пункту 4 Розділу І виключити
 
Відхилено    
    -95- Халімон П.В.
Литвиненко С.А.
Кириченко М.О.
Бунін С.В.
Чорноморов А.О.
Чернявський С.М.
Гузенко М.В.
Гайду О.В.
Салійчук О.В.
Положення законопроекту щодо доповнення Земельного кодексу України статтею 97-1, виключити.
 
Відхилено    
71. «Стаття 97-1. Обов’язки користувачів бурштиноносними надрами, що проводять розвідувальні роботи та/або видобування бурштину на порушених землях
1. Власнику спеціального дозволу на користування бурштиноносними надрами після проведення геологічного вивчення на ділянках бурштиносоносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України, дозволяється використовувати земельну ділянку на підставі угоди із власником землі або за погодженням із землекористувачем за умови затвердження оцінки запасів в установленому законодавством порядку.»;
 
-96- Бондаренко О.В.
До пп. 2 п. 4. Розділу І Проекту Закону
Пп. 2 п. 4. Розділу І Проекту Закону викласти у такій редакції:
"Доповнити Кодекс статтею 97-1 такого змісту:
Стаття 97-1. Обов'язки користувачів бурштиноносними надрами, що проводять розвідувальні роботи та/або видобування бурштину.
1. Власнику спеціального дозволу на користування бурштиноносними надрами, дозволяється використовувати земельну ділянку на підставі угоди про проведення розвідувальних та видобувних робіт, що укладається із власником землі та/або за погодженням із землекористувачем, із обов’язковим затвердженням оцінки запасів в установленому законодавством порядку після проведення геологічного вивчення на відповідній ділянці бурштиноносних надр. Типова форма зазначеної угоди затверджується Кабінетом Міністрів України."
 
Враховано   "Стаття 97-1. Обов'язки користувачів бурштиноносними надрами, що проводять розвідувальні роботи та/або видобування бурштину
1. Власнику спеціального дозволу на користування бурштиноносними надрами дозволяється використовувати земельну ділянку на підставі угоди про проведення розвідувальних та видобувних робіт, що укладається із власником землі та/або за погодженням із землекористувачем, із обов’язковим затвердженням оцінки запасів у встановленому законодавством порядку після проведення геологічного вивчення на відповідній ділянці бурштиноносних надр. Типова форма зазначеної угоди затверджується Кабінетом Міністрів України";
 
72. 3) статтю 99:
 
-97- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 99. Види права земельного сервітуту
Власники або землекористувачі земельних ділянок чи інші заінтересовані особи можуть вимагати встановлення таких земельних сервітутів:
а) право проходу та проїзду на велосипеді;
б) право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху;
в) право на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм);
в--1) право на будівництво та розміщення об’єктів нафтогазовидобування;
в--2) право на розміщення об’єктів трубопровідного транспорту;
в-3) право на користування земельною ділянкою для потреб видобування бурштину на ділянках бурштиносоносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України;
 
Враховано частково   3) статтю 99 доповнити пунктом «в-3» такого змісту:
 
73. доповнити пунктом «в-3» такого змісту:
 
      
74. «в-3) право на користування земельною ділянкою для потреб дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину; «;
 
-98- Бондаренко О.В.
Абзац третій підпункту 3 пункту 4 викласти у такій редакції:
«в-3) право на користування земельною ділянкою для потреб дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення за умови, що при цьому не порушуються права землевласника, передбачені статтею 98 цього Кодексу»; ";
 
Враховано   «в-3) право на користування земельною ділянкою для потреб дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, за умови що при цьому не порушуються права землевласника, передбачені статтею 98 цього Кодексу»;
 
75. 4) статтю 156 доповнити пунктом «є» такого змісту:
 
-99- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 156. Підстави відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам
Власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок:
а) вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом;
б) тимчасового зайняття сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для інших видів використання;
в) встановлення обмежень щодо використання земельних ділянок;
г) погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників;
ґ) приведення сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників у непридатний для використання стан;
д) неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки;
е) використання земельних ділянок для потреб нафтогазової галузі.
є) використання земельних ділянок для потреб надрокористування з метою видобування бурштину;
 
Враховано частково   4) статтю 156 доповнити пунктом «є» такого змісту:
 
76. «є) використання земельних ділянок для потреб надрокористування з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину; «;
 
-100- Бондаренко О.В.
У підпункті 4 пункту 4 замінити слова "з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину" словами "з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення";
 
Враховано   «є) використання земельних ділянок для потреб надрокористування з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення»;
 
77. 5) у частині другій статті 168:
 
-101- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 168. Охорона ґрунтів
1. Ґрунти земельних ділянок є об’єктом особливої охорони.
2. Власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, крім випадків:
а) проведення робіт із буріння та облаштування нафтових і газових свердловин, будівництва, технічного обслуговування, ремонту і реконструкції нафтових і газових свердловин та пов’язаних з їх обслуговуванням об’єктів трубопровідного транспорту, виробничих споруд, під’їзних доріг, ліній електропередачі та зв’язку, підземних кабельних мереж енергозабезпечення;
б) проведення робіт, пов’язаних з ліквідацією та запобіганням аварійним ситуаціям на нафтових і газових свердловинах та пов’язаних з їх експлуатацією об’єктах трубопровідного транспорту, виробничих спорудах, під’їзних дорогах, лініях електропередачі та зв’язку, підземних кабельних мережах енергозабезпечення;
в) проведення робіт з видобування бурштину;
У випадках, визначених підпунктами «а», «б» та «в» цієї частини, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюються виключно на підставі робочого проекту землеустрою.
 
Враховано частково   5) у частині другій статті 168:
 
78. після абзацу третього доповнити частину новим абзацом такого змісту:
 
   після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
 
79. «в) проведення робіт з дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину; «.
 
-102- Бондаренко О.В.
Абзац третій підпункту 5 пункту 4 викласти в такій редакції:
"в) проведення робіт з дослідно дослідно-промислової дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення";
 
Враховано   «в) проведення робіт з дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення».
 
80. У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим;
 
   У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим;
 
81. абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
   абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
82. «У випадках, визначених підпунктами «а», «б» та «в» цієї частини, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюються виключно на підставі робочого проекту землеустрою.»;
 
-103- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзац шостий підпункту 5 пункту 4 Розділу І викласти у такій редакції:
""У випадках, визначених підпунктами «а», «б» та «в» цієї частини, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюються виключно на підставі робочого проекту землеустрою, в разі, якщо необхідність розробки такого проекту передбачена нормами чинного законодавства."; "
 
Враховано частково   «У випадках, визначених підпунктами «а», «б» і «в» цієї частини, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюються виключно на підставі робочого проекту землеустрою»;
 
83. 6) частину одинадцяту статті 186 доповнити абзацом такого змісту:
 
-104- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 186. Погодження і затвердження документації із землеустрою

11. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту, погоджується землевласником та землекористувачем і затверджується особою, яка набуває право суборенди або сервітуту.
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту на користування земельною ділянкою для потреб видобування бурштину у разі наявності в особи, яка набуває право сервітуту, спеціального дозволу на ділянках бурштиносоносних надр, що розміщені на порушених земельних ділянках відповідно до переліку та координат, визначених Кабінетом Міністрів України, погоджується землевласником або землекористувачем і затверджується особою, яка набуває право сервітуту.
 
Враховано частково   6) частину одинадцяту статті 186 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
84. «Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту на користування земельною ділянкою для потреб дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину у разі наявності в особи, яка набуває право сервітуту, спеціального дозволу на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину та/або видобування бурштину, погоджується землевласником або землекористувачем і затверджується особою, яка набуває право сервітуту.»;
 
-105- Бондаренко О.В.
У підпункті 6 пункту 4 викласти слова "родовищ бурштину та/або видобування бурштину" словами "родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення";
 
Враховано   «Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту на користування земельною ділянкою для потреб дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення у разі наявності в особи, яка набуває право сервітуту, спеціального дозволу на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, погоджується землевласником або землекористувачем і затверджується особою, яка набуває право сервітуту»;
 
85. 7) частину другу статті 207 викласти в такій редакції:
 
-106- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 207. Умови відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

2. Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом, а також внаслідок використання для будівництва, розміщення і експлуатації об’єктів нафтогазовидобування, облаштування родовища та надрокористування з метою видобування бурштину.
 
Враховано частково   7) частину другу статті 207 викласти в такій редакції:
 
86. «2. Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом, а також внаслідок використання для будівництва, розміщення і експлуатації об’єктів нафтогазовидобування, облаштування родовища та надрокористування з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину та/або видобування бурштину.».
 
-107- Бондаренко О.В.
У підпункті 7 статті 4 замінити слова "родовищ бурштину та/або видобування бурштину" словами "родовищ бурштину інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення";
 
Враховано   «2. Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом, а також внаслідок використання для будівництва, розміщення і експлуатації об’єктів нафтогазовидобування, облаштування родовища та надрокористування з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення».
 
87. 5. У Законі України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 9, ст. 34):
 
-108- Бондаренко О.В.
Пункт 5 Розділу І Проекту Закону виключити.
 
Враховано      
    -109- Ковальчук О.В.
пункт 5 розділу І законопроєкту (внесення змін до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 9, ст. 34) виключити;
 
Враховано    
    -110- Лабунська А.В.
Частину 5 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Враховано    
88. 1) розділ ІV «Прикінцеві положення» доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
      
89. «1-1. Тимчасово, до 1 січня 2021 року, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту бурштину сирця, необробленого сортованого по фракціям або несортованого (згідно з кодом УКТЗЕД 7103 00 00 01).».
 
      
90. 6. У Законі України «Про угоди про розподіл продукції» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 391):
 
-111- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 6. Умови укладення угоди про розподіл продукції
Частину 2 статті 6 доповнити абзацом 10
"недоцільність видобування корисних копалин на ділянках надр, що мають незначні запаси корисних копалин промисловим способом, а консервація чи ліквідація об'єкта розробки може призвести до негативних соціальних наслідків та фінансових (матеріальних) втрат, намір інвестора залучення праці старателів"
у зв’язку з викладеним, абзаци 10-11 вважати 11-12"

4. Угода про розподіл продукції укладається з переможцем конкурсу з урахуванням умов конкурсу та конкурсної заявки переможця, а у випадках, передбачених абзацом п’ятнадцятим частини першої статті 7 цього Закону, - з переможцем конкурсу та особою, визначеною абзацом п’ятнадцятим частини першої статті 7 цього Закону.
Конкурс вважається таким, що відбувся, у випадку, коли з заявкою на участь у ньому звернувся хоча б один учасник, у разі виконання ним усіх умов конкурсу.
Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі відсутності заявок на участь у конкурсі або Кабінетом Міністрів України не визначено переможця конкурсу.
 
Враховано частково   5. У Законі України «Про угоди про розподіл продукції» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 391 із наступними змінами):
 
    -112- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
6. У Законі України «Про угоди про розподіл продукції» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 44, ст. 391):
у статті 1:
абзац другий після слова «конкурсу» доповнити через кому словами «в тому числі особа, визначена абзацом третім частини сьомої статті 7 цього Закону»;
після абзацу другого доповнити абзацом такого змісту:
«корпоративна гарантія - односторонній правочин, що вчиняється в письмовій формі, відповідно до якого особа, яка пов’язана відносинами контролю з особою, визначеною абзацом третім частини сьомої статті 7 цього Закону, бере на себе зобов'язання перед державою Україна (в особі Кабінету Міністрів України) у разі укладення з такою особою угоди про розподіл продукції забезпечити належне виконання нею зобов'язань фінансового, технічного, природоохоронного та іншого характеру за угодою про розподіл продукції та нести субсидіарну відповідальність в разі невиконання чи неналежного виконання нею своїх зобов'язань за угодою про розподіл продукції; «;
наприкінці доповнити абзацом такого змісту:
«Термін «контроль» вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист економічної конкуренції».»;
 
Відхилено    
91. 1) частину четверту статті 6 доповнити абзацом такого змісту:
 
-113- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
частину четверту статті 6 доповнити абзацом такого змісту:
«Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі відсутності заявок на участь у конкурсі або Кабінетом Міністрів України не визначено переможця конкурсу.»;
 
Враховано   1) частину четверту статті 6 доповнити абзацом третім такого змісту:
 
92. «Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі відсутності заявок на участь у конкурсі або Кабінетом Міністрів України не визначено переможця конкурсу.»;
 
-114- Лабунська А.В.
Пункт 1 частини 6 розділу Ізаконопроекту викласти в такій редакції:
"1) частину четверту статті 6 доповнити абзацом такого змісту:
"Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі відсутності заявок на участь у конкурсі.".
 
Враховано частково   «Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі відсутності заявок на участь у конкурсі або Кабінетом Міністрів України не визначено переможця конкурсу»;
 
93. 2) частину п’яту статті 7 доповнити абзацом такого змісту:
 
-115- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
3) у статті 7:
частину п’яту доповнити абзацом такого змісту:
«Плата за участь у конкурсі, що відбувся, учасникам конкурсу не повертається. У разі коли конкурс визнано таким, що не відбувся, плата за участь у конкурсі повертається учасникам у повному розмірі.»;
абзац третій частини сьомої доповнити реченнями такого змісту: «Якщо учасником конкурсу виступає юридична особа, спеціально утворена для участі в конкурсі, а у випадку визначення її переможцем конкурсу - укладення та виконання відповідної угоди про розподіл продукції, або об’єднання, учасником якого є така юридична особа, в заяві на участь у конкурсі також зазначається підтверджена документально інформація та відомості про досвід, кваліфікацію, технічні, фінансові та інші можливості та характеристики юридичної особи (осіб), пов'язаної (пов'язаних) відносинами контролю з такою юридичною особою. Відповідний досвід, кваліфікацію, технічні, фінансові та інші можливості та характеристики враховуються при розгляді та оцінці заяви учасника, який є такою юридичною особою за умови, що відповідна особа (особи), пов'язана (пов'язані) з нею відносинами контролю, надала (надали) корпоративну гарантію (корпоративні гарантії) щодо такого учасника; «;
4) частину п’яту статті 8 доповнити абзацом такого змісту:
«проведення оцінки впливу на довкілля окремих видів планованої діяльності, які підлягають такій оцінці відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».»;
5) видалити абзац п’ятий частини першої статті 9;
 
Враховано частково   2) частину п’яту статті 7 доповнити абзацом другим такого змісту:
 
94. «Плата за участь у конкурсі, що відбувся, учасникам конкурсу не повертається. У разі коли конкурс визнано таким, що не відбувся, плата за участь у конкурсі повертається учасникам у повному розмірі.»;
 
   «Плата за участь у конкурсі, що відбувся, учасникам конкурсу не повертається. У разі якщо конкурс визнано таким, що не відбувся, плата за участь у конкурсі повертається учасникам у повному розмірі»;
 
95. 3) у статті 11:
 
-116- Лабунська А.В.
Пункт 3 частини 6 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено   3) у статті 11:
 
    -117- Рущишин Я.І.
Статтю 11 Закону України «Про угоди про розподіл продукції» залишити в чинній редакції, доповнивши ч. 2 цієї статті абзацом 2 такого змісту: "Така експертиза проводиться шляхом опрацювання проекту угоди відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.".
 
Враховано частково    
96. частину другу викласти в такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
97. 2. Проекти угод про розподіл продукції, розроблені згідно з частиною першою цієї статті, підлягають обов’язковій експертизі з фінансових, правових та інших питань, визначених Міжвідомчою комісією. Така експертиза проводиться шляхом опрацювання проекту угоди відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.»;
 
-118- Бобровська С.А.
У пункті 3 частини 6 розліду Ізаконопроекту внести такі зміни
3) у статті 11:
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Проекти угод про розподіл продукції підлягають оцінці впливу на довкілля та обов’язковій державній експертизі з фінансових, правових та інших питань відповідно до законодавства."
 
Враховано частково   «2. Проекти угод про розподіл продукції, розроблені згідно з частиною першою цієї статті, підлягають обов’язковій експертизі з фінансових, правових та інших питань, визначених Міжвідомчою комісією. Така експертиза проводиться шляхом опрацювання проекту угоди відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.
Під час виконання угоди про розподіл продукції провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", дозволяється виключно після здійснення такої оцінки»;
 
    -119- Василенко Л.В.
У Законі України "Про угоди про розподіл продукції" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 44, ст.391):
у статті 11:
частину другу викласти у такій редакції "Проекти угод про розподіл продукції, розроблені згідно частини першої цієї статті, підлягають обов’язковій оцінці впливу на довкілля та обов’язковій експертизі з фінансових, правових та інших питань, визначених Міжвідомчою комісією. Така експертиза проводиться шляхом опрацювання проекту угоди відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади".
 
Враховано частково    
    -120- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
6) у статті 11:
частину другу викласти в такій редакції:
«2. Проекти угод про розподіл продукції, розроблені згідно з частиною першою цієї статті, підлягають обов’язковій експертизі з фінансових, правових та інших питань, визначених Міжвідомчою комісією. Така експертиза проводиться шляхом опрацювання проекту угоди відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.»;
у частині третій слова «оцінки впливу на довкілля та» виключити та слова «можуть бути проведені додаткові чи повторні оцінка впливу на довкілля або» замінити словами «може бути проведена додаткова чи повторна»;
 
Враховано частково    
98. у частині третій слова «оцінки впливу на довкілля та» виключити;
 
-121- Бобровська С.А.
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Міжвідомча комісія не пізніше трьох місяців з дня реєстрації проекту угоди про розподіл продукції надає інвестору висновки, зауваження, результати проведених оцінки впливу на довкілля та експертиз або нову редакцію угоди, на підставі чого інвестор повинен доопрацювати проект угоди чи підготувати свої висновки, зауваження до нового проекту угоди."
 
Відхилено   в абзаці першому частини третьої слова «оцінки впливу на довкілля та» виключити;
 
99. абзац перший частини четвертої виключити.
 
-122- Бондаренко О.В.
Статтю 11 Закону України "Про угоди про розподіл продукції" доповнити новим абзацом наступного змісту:
"Під час виконання угоди про розподіл продукції провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", дозволяється виключно після здійснення такої оцінки".
 
Враховано редакційно   абзац перший частини четвертої виключити.
 
    -123- Бобровська С.А.
абзац перший частини четвертої викласти у такій редакції:
"4. Проект угоди про розподіл продукції має бути узгоджений з органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що відповідно до угоди передається в користування."
 
Відхилено    
    -124- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
абзац перший частини четвертої виключити;
 
Враховано    
    -125- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
7) частину першу статті 17 доповнити абзацом такого змісту:
«Проведення оцінки впливу на довкілля не вимагається для надання або внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами на умовах угод про розподіл продукції.».
 
Відхилено    
100. 7. Абзац четвертий частини першої статті 24 Гірничого закону України (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 50, ст. 433; 2018 р., № 15, ст. 121) викласти в такій редакції:
 
   6. Абзац четвертий частини першої статті 24 Гірничого закону України (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 50, ст. 433; 2006 р., №22, ст. 184; 2018 р., № 15, ст. 121) викласти в такій редакції:
 
101. «акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними та бурштиноносними надрами); «.
 
   «акт про надання гірничого відводу (крім користувачів нафтогазоносними та бурштиноносними надрами) «.
 
102. 8. У статті 54 Закону України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282; 2015 р., № 31, ст. 293):
 
-126- Аліксійчук О.В.
Пропозиції зміни
Стаття 54. Робочі проекти землеустрою
Робочі проекти землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.
Робочі проекти землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) розробляються на підставі рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Робочі проекти землеустрою щодо рекультивації земель, порушених внаслідок видобування бурштину, нафти і газу, окрім підстав, визначених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть розроблятися на підставі рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобування бурштину, вуглеводнів.
Робочий проект землеустрою включає:
а) завдання на складання робочого проекту землеустрою;
б) пояснювальну записку;
в) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про розроблення робочого проекту землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) або рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на видобування бурштину, нафти і газу;
 
Враховано частково   7. У статті 54 Закону України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282; 2015 р., № 31, ст. 293; 2018 р., № 15, ст. 121):
 
103. 1) у частині першій слова « (крім земельних ділянок приватної власності)» виключити;
 
   у частині першій слова « (крім земельних ділянок приватної власності)» виключити;
 
104. 2) у частині другій статті:
 
   частину другу після слів «Робочі проекти землеустрою» доповнити словами « (крім земельних ділянок приватної власності)»;
 
105. після слів «робочі проекти землеустою» доповнити словами « (крім земельних ділянок приватної власності)»;
 
      
106. доповнити статтю абзацом такого змісту:
 
   після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
107. «Робочі проекти землеустрою щодо рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, нафти і газу та/або видобування бурштину, нафти і газу, крім підстав, визначених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть розроблятися на підставі рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, нафти і газу та/або видобування бурштину, нафти і газу.»;
 
-127- Бондаренко О.В.
Абзац четвертий підпункту 2 пункту 8 викласти у такій редакції:
"Робочі проекти землеустрою щодо рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу, крім підстав, визначених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть розроблятися на підставі рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу.";
 
Враховано   «Робочі проекти землеустрою щодо рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу, крім підстав, визначених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть розроблятися на підставі рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою дослідно-промислової розробки родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу».
У зв'язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
 
108. 3) пункт «в» частини третьої статті після слів « (крім земельних ділянок приватної власності)» доповнити словами «або рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину, нафти і газу та/або видобування бурштину, нафти і газу; «.
 
-128- Бондаренко О.В.
У підпункті 3 пункту 8 замінити слова "родовищ бурштину, нафти і газу та/або видобування бурштину, нафти і газу" словами "родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу";
 
Враховано   пункт «в» частини четвертої доповнити словами «або рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу».
 
109. 9. Статтю 7 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 314) доповнити частиною шостою такого змісту:
 
-129- Лабунська А.В.
Частину 9 розділу Ізаконопроекту виключити.
 
Відхилено   8. Статтю 7 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 314; 2013 р., № 40, ст. 534; 2018 р., № 37, ст. 277) доповнити частиною шостою такого змісту:
 
    -130- Стефанчук Р.О.
Пункт 9 Розділу І виключити
 
Відхилено    
    -131- Кулініч О.І.
Зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» виключити.
 
Відхилено    
    -132- Халімон П.В.
Литвиненко С.А.
Кириченко М.О.
Бунін С.В.
Чорноморов А.О.
Чернявський С.М.
Гузенко М.В.
Гайду О.В.
Салійчук О.В.
Зміни до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» виключити.
 
Відхилено    
110. «Надрокористувачі, яким надано спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними, бурштиноносними надрами, мають переважне право на отримання права власності чи землекористування (у тому числі на умовах сервітуту) щодо земель за місцем розташування розвіданих родовищ нафти і газу, бурштину (відповідно), запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку. Переважне право власності чи користування відповідно до цієї статті може реалізовуватися переведенням у судовому порядку таких прав на надрокористувача, укладення у судовому порядку договору про надання надрокористувачу таких прав або іншим чином визнання чи встановлення судом таких прав (у тому числі встановлення сервітуту в судовому порядку).».
 
-133- Бондаренко О.В.
Пункт 9 після слів "бурштиноносними надрами" доповнити словами «іншими родовищами корисних копалин загальнодержавного значення», а після слова "бурштину" доповнити словами "інших корисних копалин загальнодержавного значення".
 
Відхилено   «Надрокористувачі, яким надано спеціальний дозвіл на користування бурштиноносними надрами мають переважне право землекористування (у тому числі на умовах сервітуту) щодо земель за місцем розташування розвіданих родовищ бурштину, запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку. Переважне право користування відповідно до цієї статті може реалізовуватися переведенням у судовому порядку таких прав на надрокористувача, укладення у судовому порядку договору про надання надрокористувачу таких прав або іншим чином визнання чи встановлення судом таких прав (у тому числі встановлення сервітуту в судовому порядку)».
 
    -134- Бондаренко О.В.
Статтю 7 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» доповнити частиною шостою такого змісту: «Надрокористувачі, яким надано спеціальний дозвіл на користування бурштиноносними надрами мають переважне право на отримання права землекористування (у тому числі на умовах сервітуту) щодо земель за місцем розташування розвіданих родовищ, запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку. Переважне право користування відповідно до цієї статті може реалізовуватися переведенням у судовому порядку таких прав на надрокористувача, укладення у судовому порядку договору про надання надрокористувачу таких прав або іншим чином визнання чи встановлення судом таких прав (у тому числі встановлення сервітуту в судовому порядку).»
 
Враховано    
    -135- Бобровська С.А.
У частину 9 розділу Ізаконопроекту внести такі зміни:
Статтю 7 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 314) доповнити частиною шостою такого змісту:
"Надрокористувачі, яким надано спеціальний дозвіл на користування бурштиноносними надрами, мають переважне право на отримання права власності чи землекористування (у тому числі на умовах сервітуту) щодо земель за місцем розташування розвіданих родовищ нафти і газу, бурштину (відповідно), запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку.
Переважне право власності чи користування відповідно до цієї статті може реалізовуватися переведенням у судовому порядку таких прав на надрокористувача, укладення у судовому порядку договору про надання надрокористувачу таких прав або іншим чином визнання чи встановлення судом таких прав (у тому числі встановлення сервітуту в судовому порядку)."
 
Враховано частково    
111. 10. У розділі ХІV Митного тарифу України, встановленого Законом України «Про Митний тариф України» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 740):
 
-136- Бондаренко О.В.
Пункт 10 Розділу І Проекту Закону виключити.
 
Враховано   9. У Митному тарифі України, встановленому Законом України "Про Митний тариф України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 740):
1) у розділі V:
цифри і слова:
"2530 90 00 00 - інші: 2 2 -"
замінити цифрами і словами:
"2530 90 00 - інші:
2530 90 00 10 - - необроблений бурштин 2 2 -
2530 90 00 90 - - інші 2 2 -";
2) у розділі ХХ:
цифри і слова:
"9602 00 00 00 Матеріали оброблені
рослинного або мінерального походження для різьблення та вироби з них; вироби формовані або різані з воску, стеарину, натуральних смол або натурального каучуку або модельних паст та інші формовані або різані вироби, в іншому місці не зазначені; оброблений незатверділий желатин (крім желатину товарної позиції 3503) і
вироби з незатверділого желатину: 10 10 -"
замінити цифрами і словами:
"9602 00 00 Матеріали оброблені
рослинного або мінерального походження для різьблення та вироби з них; вироби формовані або різані з воску, стеарину, натуральних смол або натурального каучуку або модельних паст та інші формовані або різані вироби, в іншому місці не зазначені; оброблений незатверділий желатин (крім желатину товарної позиції 3503) і
вироби з незатверділого желатину:
9602 00 00 10 - оброблені бурштин, бурштин агломерований (амброід),
формований бурштин та вироби з них 10 10 -
9602 00 00 90 - інші 10 10 -".
 
    -137- Бондаренко О.В.
"У Додатку до Закону України «Про Митний тариф України» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 740):
1) групу 25 доповнити наступною позицією:
2530 90 00 10 - необроблений бурштин -
2) групу 96 доповнити наступною позицією:
9602 00 00 10 - оброблений бурштин, -
бурштин агломерований (амброід), формований бурштин та вироби з них
 
Враховано частково    
    -138- Ковальчук О.В.
пункт 10 розділу І законопроєкту (зміни до Митного тарифу України, встановленому Законом України "Про Митний тариф України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 740) викласти у такій редакції:
"10. У Митному тарифі України, встановленому Законом України "Про Митний тариф України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 740):
1) у розділі V:
цифри і слова:
"2530 90 00 00 - інші: 2 2 -"
замінити цифрами і словами:
"2530 90 00 - інші:
2530 90 00 10 - - необроблений бурштин 2 2 -
2530 90 00 90 - - інші 2 2 -"
2) у розділі ХХ:
цифри і слова:
"9602 00 00 00 Матеріали оброблені рослинного або мінерального походження для різьблення та вироби з них; вироби формовані або різані з воску, стеарину, натуральних смол або натурального каучуку або модельних паст та інші формовані або різані вироби, в іншому місці не зазначені; оброблений незатверділий желатин (крім желатину товарної позиції 3503) івироби з незатверділого желатину: 10 10 -"
замінити цифрами і словами:
"9602 00 00 Матеріали оброблені рослинного або мінерального походження для різьблення та вироби з них; вироби формовані або різані з воску, стеарину, натуральних смол або натурального каучуку або модельних паст та інші формовані або різані вироби, в іншому місці не зазначені; оброблений незатверділий желатин (крім желатину товарної позиції 3503) івироби з незатверділого желатину:
9602 00 00 10 - оброблені бурштин, бурштин агломерований (амброід), формований бурштин та вироби з них 10 10 -
9602 00 00 90 - інші 10 10 -"
 
Враховано    
112. 1) назву розділу після слів «напівдорогоцінне каміння» доповнити словами «, бурштин та вироби з нього»;
 
      
113. 2) у групі 71:
 
      
114. назву після слів «напівдорогоцінне каміння» доповнити словами «, бурштин та вироби з нього»;
 
      
115. пункт 3 приміток до товарних підпозицій після позиції
 
      
116. «7103
Дорогоцінне каміння (крім алмазів) або напівдорогоцінне каміння, оброблене або необроблене, сортоване або несортоване, але ненанизане, неоправлене і незакріплене; несортоване дорогоцінне каміння (крім алмазів) та напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування:
 
      
117. доповнити такими позиціями:
 
      
118. «7103 00 00 01Бурштин сирець, необроблений сортований за фракціями або несортований
 
      
119. 7103 00 00 02Бурштин очищений первинно оброблений, сортований за фракціями
 
      
120. 7103 00 00 03Вироби з бурштину
 
      
121. 7103 00 00 04Вироби з бурштину, оброблені недорогоцінними металами або сріблом, золотом, дорогоцінними матеріалами, плаковані золотом, плаковані платиною
 
      
122. 7103 00 00 05Напівфабрикат з агломерованого бурштину (амброіду), формованого бурштину
 
      
123. 7103 00 00 06Вироби з агломерованого бурштину (амброіду) формованого бурштину».
 
      
124. ІІ. Прикінцеві положення
 
-139- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
Відхилено   ІІ. Прикінцеві положення
 
125. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
126. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
-140- Припутень Д.С.
Редакція із пропозиціями та поправками
2. Зміни, які вносяться статтею 6 розділу І цього Закону поширюються також на правовідносини щодо проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції, рішення про проведення яких були прийняті Кабінетом Міністрів України до моменту набрання чинності цим Законом, а також щодо визначення переможців таких конкурсів.
3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
Відхилено   2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
127. привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
128. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
-141- Стефанчук Р.О.
Пункт 2 Розділі ІІ доповнити новим абзацом такого змісту:
"Кабінету Міністрів України включити інформацію про виконання цього закону до звіту про хід і результату виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2020 рік".
 
Враховано   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
3. Кабінету Міністрів України включити інформацію про виконання цього Закону до звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2020 рік.
 
129. Голова Верховної Ради України Д. РАЗУМКОВ

   Голова Верховної Ради України Д. РАЗУМКОВ