Кількість абзаців - 377 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти (на заміну) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти
 
   Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти
 
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004):
 
   1. У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004):
 
5. 1) у частині першій статті 1:
 
   у статті 1:
у частині першій:
у пункті 4:
 
6. у пункті четвертому слова «на предмет» замінити словами «на предмет забезпечення та вдосконалення якості вищої освіти.»;
 
-1- Кириленко І.Г.
У Законі України «Про вищу освіту»:
у частині першій статті 1 пункт 4 викласти у такій редакції:
«4) акредитація освітньої програми – оцінювання освітньої програми з метою визнання узгодженого комплексу видів освітньої діяльності, що розроблений та організований для досягнення навчальних цілей упродовж певного тривалого і безперервного часу. Цілі передбачають удосконалення інформації, знань, розуміння, ставлення, цінностей, умінь, поведінки, інших компетентностей у будь-якому особистому, громадянському, соціальному, виробничому контексті.»
 
Відхилено   в абзаці першому слова «на предмет» замінити словами «на предмет забезпечення та вдосконалення якості вищої освіти»;
 
7. абзаци 2-4 пункту 4 частини першої статті 1 виключити;
 
   абзаци другий-четвертий виключити;
 
8. доповнити новим пунктом 7-1 такого змісту:
 
      
9. «7-1) уповноважений заклад вищої освіти - це заклад вищої освіти, якому центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки встановлює квоти для зарахування осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за державним замовленням; «;
 
-2- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
Абзац п’ятий підпункту 1) статті 1 розділу І законопроєкту виключити.
 
Враховано      
    -3- Овчинникова Ю.Ю.
У частині першій статті 1:
виключити пункт 7-1
 
Враховано    
10. пункт 8 викласти в такій редакції:
 
   пункти 8, 13 і 15 викласти в такій редакції:
 
11. «8) галузь знань - гармонізована з Міжнародною стандартною класифікацією освіти широка предметна область освіти і науки, що включає групу споріднених спеціальностей»;
 
-4- Овчинникова Ю.Ю.
У пункт 8 частини першої статті 1 перед словом «гармонізована» додати слова «Національна стандартна класифікація освіти»
 
Відхилено   «8) галузь знань - гармонізована з Міжнародною стандартною класифікацією освіти широка предметна область освіти і науки, що включає групу споріднених спеціальностей»;
 
12. пункт 13 викласти в такій редакції:
 
      
13. «13) компетентність - здатність особи успішно соціалізуватися, навчатися, провадити професійну діяльність, яка виникає на основі динамічної комбінації знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей»;
 
-5- Кириленко І.Г.
У Законі України «Про вищу освіту»:
у частині першій статті 1 пункт 13 викласти у такій редакції:
«13) компетентність (результат навчання за освітньою програмою) – сукупність інформації, знань, розуміння, ставлення, цінностей, умінь, зразків поведінки, які очікувано має опанувати особа після успішного завершення освітньої програми за певним рівнем і галуззю освіти.»
 
Відхилено   «13) компетентність - здатність особи успішно соціалізуватися, навчатися, провадити професійну діяльність, яка виникає на основі динамічної комбінації знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей»;
 
14. пункт 15 викласти в такій редакції:
 
      
15. «15) ліцензування - процедура визнання спроможності юридичної особи провадити освітню діяльність відповідно до ліцензійних умов»;
 
-6- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
У пункті першому частини першої розділу І абзац одинадцятий доповнити словами «провадження освітньої діяльності».
 
Враховано   «15) ліцензування - процедура визнання спроможності юридичної особи провадити освітню діяльність відповідно до ліцензійних умов провадження освітньої діяльності»;
 
    -7- Лабазюк С.П.
Пункт п'ятнадцять частини першої статті 1 викласти в такій редакції:
«15) ліцензування-процедура визнання спроможності юридичної особи надавати освітні послуги відповідно до стандартів та ліцензійних умов освітньої діяльності.»
 
Відхилено    
    -8- Кириленко І.Г.
Пункт 15 частини першої статті 1 викласти в такій редакції:
«15) ліцензування – процедура отримання документа державного зразка, що засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду освітньої діяльності протягом зазначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.»
 
Відхилено    
16. у пункті 16 слова «що провадиться з метою забезпечення здобуття вищої, післядипломної освіти і задоволення інших освітніх потреб здобувачів вищої освіти та інших осіб» замінити словами «спрямована на організацію, забезпечення та реалізацію освітнього процесу»;
 
   у пункті 16 слова «що провадиться з метою забезпечення здобуття вищої, післядипломної освіти і задоволення інших освітніх потреб здобувачів вищої освіти та інших осіб» замінити словами «спрямована на організацію, забезпечення та реалізацію освітнього процесу»;
 
17. пункт 17 викласти в такій редакції:
 
   пункт 17 викласти в такій редакції:
 
18. «17) освітня (освітньо-професійна, освітньо-наукова чи освітньо-творча) програма ? єдиний комплекс освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик, контрольних заходів тощо), спрямованих на досягнення визначених результатів навчання, що дає право на отримання визначеної освітньої або освітньої та професійної (их) кваліфікації (ій) (без спеціалізацій всередині освітньої програми); «;
 
-9- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
У пункті першому частини першої розділу 1 в абзаці чотирнадцятому «визначених» замінити словами «передбачених нею» та доповнити новим реченням «Освітня програма може визначати єдину в її межах спеціалізацію або не передбачати спеціалізації».
 
Враховано редакційно   «17) освітня (освітньо-професійна, освітньо-наукова чи освітньо-творча) програма ? єдиний комплекс освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик, контрольних заходів тощо), спрямованих на досягнення передбачених такою програмою результатів навчання, що дає право на отримання визначеної освітньої або освітньої та професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій). Освітня програма може визначати єдину в її межах спеціалізацію або не передбачати спеціалізації».
 
    -10- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В абзаці чотирнадцять підпункту 1) статті 1 розділу І законопроєкту слово «єдиний» замінити на слово «це».
 
Відхилено    
    -11- Мінько С.А.
У абзаці 14 підпункту 1 пункту 1 розділу І після слів «освітньої та професійної (их) кваліфікації (ій)» вилучити слова « (без спеціалізацій всередині освітньої програми)».
 
Враховано редакційно    
    -12- Овчинникова Ю.Ю.
У пункті 17 частини першої статті 1 виключити уточнення « (без спеціалізацій всередині освітньої програми)» після слів «професійної (их) кваліфікації (ій)»
 
Враховано редакційно    
    -13- Павленко Р.М.
Перший абзац пункту 18 частини першої статті 1 викласти в редакції:
«18) особа з особливими освітніми потребами - особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки для забезпечення здобуття вищої освіти»
 
Відхилено    
19. доповнити новими пунктами 18-1, 18-2 такого змісту:
 
   доповнити пунктами 18-1 і 18-2 такого змісту:
 
20. «18-1) професія, для якої запроваджене додаткове регулювання, -вид професійної діяльності, доступ до якого, окрім наявності освіти відповідного рівня та спеціальності, визначається законом або міжнародним договором;
 
-14- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В абзаці шістнадцять підпункту 1) статті 1 розділу І законопроєкту слова «професія, для якої запроваджене додаткове регулювання,» замінити словами «регульована професія». Далі по тексту законпроєкту слова «професія, для якої запроваджене додаткове регулювання» у всіх відмінках замінити словами «регульована професія».
 
Відхилено   «18-1) професія, для якої запроваджене додаткове регулювання, - вид професійної діяльності, доступ до якого, крім наявності освіти відповідного рівня та спеціальності, визначається законом або міжнародним договором;
 
    -15- Бакумов О.С.
Абзац двадцять перший підпункту 1 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено    
21. 18-2) регіональне замовлення у сфері вищої освіти - засіб задоволення потреб економіки держави, регіону та суспільства у кваліфікованих кадрах, забезпечення конституційного права громадян на вищу освіту шляхом укладання регіональним замовником (Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями) із закладом вищої освіти регіонального контракту на підготовку фахівців з вищою освітою»;
 
   18-2) регіональне замовлення у сфері вищої освіти - засіб задоволення потреб економіки держави, регіону та суспільства у кваліфікованих кадрах, забезпечення конституційного права громадян на вищу освіту шляхом укладання регіональним замовником (Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями) із закладом вищої освіти регіонального контракту на підготовку фахівців з вищою освітою»;
 
22. у пункті 19 після слів «завершення освітньої програми» доповнити словами « (програмні результати навчання)»;
 
   пункт 19 після слів «завершення освітньої програми» доповнити словами « (програмні результати навчання)»;
 
23. пункт 20 викласти в такій редакції:
 
   пункт 20 і 21 викласти в такій редакції:
 
24. «20) спеціалізація - складова спеціальності, що може визначатись закладом вищої освіти та передбачає одну або декілька профільних спеціалізованих освітніх програм вищої або післядипломної освіти»;
 
   «20) спеціалізація - складова спеціальності, що може визначатися закладом вищої освіти та передбачає одну або декілька профільних спеціалізованих освітніх програм вищої або післядипломної освіти»;
 
25. пункт 21 викласти в такій редакції:
 
      
26. «21) спеціальність - гармонізована з Міжнародною стандартною класифікацією освіти предметна область освіти і науки, яка об’єднує споріднені освітні програми, що передбачають спільні вимоги до компетентностей і результатів навчання випускників; «;
 
   «21) спеціальність - гармонізована з Міжнародною стандартною класифікацією освіти предметна область освіти і науки, яка об’єднує споріднені освітні програми, що передбачають спільні вимоги до компетентностей і результатів навчання випускників»;
 
27. доповнити новим пунктами 22-1, 22-2 такого змісту:
 
   доповнити пунктами 22-1, 22-2 і- 22-3 такого змісту:
 
28. «22-1) студентоцентроване навчання - підхід до організації освітнього процесу, який передбачає:
 
   «22-1) студентоцентроване навчання - підхід до організації освітнього процесу, що передбачає:
 
29. заохочення здобувачів вищої освіти до ролі автономних і відповідальних суб’єктів освітнього процесу;
 
   заохочення здобувачів вищої освіти до ролі автономних і відповідальних суб’єктів освітнього процесу;
 
30. створення освітнього середовища, орієнтованого на задоволення потреб та інтересів здобувачів вищої освіти, включаючи надання можливостей для формування індивідуальної освітньої траєкторії;
 
   створення освітнього середовища, орієнтованого на задоволення потреб та інтересів здобувачів вищої освіти, зокрема надання можливостей для формування індивідуальної освітньої траєкторії;
 
31. побудову освітнього процесу на засадах взаємної поваги і партнерства здобувачів вищої освіти та адміністрації, педагогічних, науково-педагогічних, наукових та інших працівників закладу вищої освіти;
 
-16- Овчинникова Ю.Ю.
У абзаці 4 пункту 22-1 частини першої статті 1 після слів «поваги і партнерства» додати слова «між учасниками освітнього процесу» та прибрати слова «здобувачів вищої освіти та адміністрації, педагогічних, науково-педагогічних, наукових та інших працівників закладу вищої освіти»
 
Враховано   побудову освітнього процесу на засадах взаємної поваги і партнерства між учасниками освітнього процесу;
 
32. 22-2) тимчасово переміщений заклад вищої освіти (наукова установа) - це заклад вищої освіти (наукова установа), який в період тимчасової окупації або антитерористичної операції у період її проведення, під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях за рішенням засновника (засновників) змінили своє місцезнаходження (перемістилися) з тимчасово окупованої території до населених пунктів на підконтрольній українській владі території»;
 
-17- Овчинникова Ю.Ю.
Пункт 22-2 частини першої статті 1 викласти у такій редакції:
«22-2) Тимчасово переміщений заклад вищої освіти (наукова установа) - це заклад вищої освіти (наукова установа), який в період тимчасової окупації або антитерористичної операції у період її проведення, під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях за рішенням засновника (засновників) змінили своє місцезнаходження (перемістилися) з тимчасово окупованої території до населених пунктів на підконтрольній українській владі території і знаходяться на підконтрольній українській владі території до завершення вказаних обставин, якому центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки встановлює квоти для зарахування осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за державним замовленням;»
 
Відхилено   22-2) тимчасово переміщений заклад вищої освіти (наукова установа) - заклад вищої освіти (наукова установа), який у період тимчасової окупації або антитерористичної операції у період її проведення, під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях за рішенням засновника (засновників) змінив своє місцезнаходження шляхом переміщення з тимчасово окупованої території до населеного пункту на підконтрольній українській владі території;
22-3) уповноважений заклад вищої освіти – заклад вищої освіти, якому центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки встановлює квоти для зарахування осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за державним замовленням»;
 
    -18- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
У пункті першому частини першої розділу І після абзацу двадцять восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
«22-3) уповноважений заклад вищої освіти – це заклад вищої освіти, якому центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки встановлює квоти для зарахування осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за державним замовленням;».
 
Враховано    
33. пункт 23 викласти в такій редакції:
 
   пункт 23 викласти в такій редакції:
 
34. «якість вищої освіти - відповідність умов освітньої діяльності та результатів навчання вимогам законодавства та стандартам вищої освіти, професійним та/або міжнародним стандартам (за наявності), а також потребам заінтересованих сторін і суспільства, яка забезпечується шляхом здійснення процедур внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості»;
 
-19- Овчинникова Ю.Ю.
У пункті 23 частини першої статті 1 після слів «відповідність умов» додати слово «провадження».
 
Враховано   «23) якість вищої освіти - відповідність умов провадження освітньої діяльності та результатів навчання вимогам законодавства та стандартам вищої освіти, професійним та/або міжнародним стандартам (за наявності), а також потребам заінтересованих сторін і суспільства, що забезпечується шляхом здійснення процедур внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості»;
 
35. пункт 24 виключити;
 
   пункт 24 виключити;
 
36. 2) статтю 1 доповнити новою частиною другою такого змісту:
 
   доповнити частиною другою такого змісту:
 
37. «2. Терміни «ліцензія», «ліцензійні умови провадження освітньої діяльності», «орган ліцензування» вживаються у цьому Законі у значенні, встановленому Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про освіту»«;
 
-20- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
У Законі України «Про вищу освіту»:
частину другу статті 1 викласти в такій редакції:
«2. Терміни «ліцензія», «ліцензійні умови», «орган ліцензування» вживаються у цьому Законі у значеннях, наведених у Законі України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
 
Враховано   2. Терміни «ліцензія», «ліцензійні умови», «орган ліцензування» вживаються в цьому Законі у значеннях, наведених у Законі України «Про ліцензування видів господарської діяльності»;
 
    -21- Овчинникова Ю.Ю.
У частині другій статті 1 вилучити слова
«ліцензійні умови провадження освітньої діяльності» та речення «Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Закону України «Про освіту».
 
Враховано    
    -22- Дубнов А.В.
В другій частині статті 1 виключити слова «провадження освітньої діяльності».
 
Враховано    
    -23- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
У підпункті 2 пункту 1 розділу І слова «провадження освітньої діяльності» виключити.
 
Враховано    
38. 3) у статті 3:
 
   пункти 4 і 9 частини третьої статті 3
викласти в такій редакції:
 
39. пункт четвертий викласти в такій редакції:
 
      
40. «4) створення та забезпечення рівних умов доступу до вищої освіти, зокрема забезпечення додатковою підтримкою в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами; «;
 
-24- Павленко Р.М.
Пункт 4 частини третьої статті 3 викласти в редакції:
«4) створення та забезпечення рівних умов доступу до вищої освіти, у тому числі забезпечення осіб з ими освітніми потребами психолого-педагогічним супроводом та створення для них вільного доступу до інфраструктури закладу вищої освіти;»
 
Враховано редакційно   «4) створення та забезпечення рівних умов доступу до вищої освіти, у тому числі забезпечення додатковою підтримкою в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами, зокрема психолого-педагогічним супроводом, створення для них вільного доступу до інфраструктури закладу вищої освіти»;
 
    -25- Пасічний О.С.
У Законі України «Про вищу освіту»:
пункт четвертий частини третьої статті 3 викласти в такій редакції:
«4) створення та забезпечення рівних умов доступу до вищої освіти, зокрема забезпечення додатковою підтримкою в освітньому процесі осіб з особливими освітніми потребами;».
 
Враховано    
41. пункт дев’ятий викласти в такій редакції:
 
      
42. «9) належної державної підтримки підготовки фахівців з числа осіб з особливими освітніми потребами на основі забезпечення їх додатковою підтримкою та створення умов для вільного доступу до освітнього процесу; «;
 
-26- Павленко Р.М.
Пункт 9 частини третьої статті 3 викласти в редакції:
«9) належної державної підтримки підготовки фахівців з числа осіб з ими освітніми потребами на основі створення для них вільного доступу до освітнього процесу та забезпечення психолого-педагогічного супроводу;»
 
Враховано редакційно   «9) належної державної підтримки підготовки фахівців із числа осіб з ими освітніми потребами на основі забезпечення їх додатковою підтримкою, зокрема психолого-педагогічним супроводом, та створення для них вільного доступу до освітнього процесу, зокрема забезпечення вільного доступу до інфраструктури закладу вищої освіти»;
 
    -27- Пасічний О.С.
У Законі України «Про вищу освіту»: пункт дев’ятий частини третьої статті 3 викласти в такій редакції:
«9) належної державної підтримки підготовки фахівців з числа осіб з особливими освітніми потребами на основі забезпечення їх додатковою підтримкою та створення умов для вільного доступу до освітнього процесу;».
 
Враховано    
43. 4) у статті 4:
 
   3) у статті 4:
 
44. абзац другий частини першої викласти в такій редакції:
 
   абзац другий частини першої викласти в такій редакції:
 
45. «Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти на конкурсній основі, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету, а також в інших випадках, передбачених законодавством»;
 
   «Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти на конкурсній основі, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за рахунок коштів державного або місцевого бюджету, а також в інших випадках, передбачених законодавством»;
 
46. абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
 
-28- Шпенов Д.Ю.
Абзац четвертий–п’ятий підпункту 4 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити
 
Відхилено   абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
 
47. «2. Іноземці та особи без громадянства, включаючи закордонних українців, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі за кошти державного бюджету.»;
 
-29- Стефанчук Р.О.
Абзаци четвертий–п’ятий підпункту 4 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити
 
Відхилено   «2. Іноземці та особи без громадянства, у тому числі закордонні українці, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі за рахунок коштів державного та місцевого бюджету»;
 
    -30- Павленко Р.М.
Доповнити пункт 2 статті 4 після слів «за кошти державного» словами «та місцевого» бюджету.
«2. Іноземці та особи без громадянства, включаючи закордонних українців, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі за кошти державного та місцевого бюджету.»
 
Враховано    
48. 5) у статті 5:
 
   4) у статті 5:
 
49. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
50. абзац сьомий викласти в такій редакції:
 
   абзаци сьомий - десятий і тринадцятий викласти в такій редакції:
 
51. «Початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування типових спеціалізованих задач відповідного рівня професійної діяльності»;
 
-31- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці четвертому пункту п’ятого частини першої розділу І слова «відповідного рівня» замінити словами «у певній галузі».
 
Враховано   «Початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування типових спеціалізованих задач у певній галузі професійної діяльності.
 
52. абзац восьмий викласти в такій редакції:
 
      
53. «Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування складних спеціалізованих задач відповідного рівня професійної діяльності»;
 
-32- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці шостому пункту п’ятого частини першої розділу І слова «відповідного рівня» замінити словами «у певній галузі».
 
Враховано   Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування складних спеціалізованих задач у певній галузі професійної діяльності.
 
54. абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
 
      
55. «Другий (магістерський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування задач дослідницького та/або інноваційного характеру відповідного рівня професійної діяльності.»;
 
-33- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці восьмому пункту п’ятого частини першої розділу І слова «відповідного рівня» замінити словами «у певній галузі».
 
Враховано   Другий (магістерський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування задач дослідницького та/або інноваційного характеру у певній галузі професійної діяльності.
 
56. абзац десятий викласти в такій редакції:
 
      
57. «Третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності.»;
 
-34- Кириленко І.Г.
У абзаці десятому пункту п’ятого частини першої розділу І словосполучення «комплексні проблеми» замінити словосполученням «комплексні завдання».
 
Відхилено   Третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності;
 
58. абзац тринадцятий викласти в такій редакції:
 
      
59. «Науковий рівень вищої освіти передбачає набуття особою здатності розробляти і впроваджувати методології та методики дослідницької роботи, створювати нові системоутворюючі знання та/або прогресивні технології, а також розв’язувати важливі наукові або прикладні проблеми, які мають загальнонаціональне або світове значення.»;
 
-35- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац дванадцятий пункту п’ятого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«Науковий рівень вищої освіти передбачає здатність особи визначати та розв’язувати соціально значущі системні проблеми у певній галузі діяльності, які є ключовими для забезпечення стійкого розвитку та вимагають створення нових системоутворювальних знань і прогресивних технологій».
 
Враховано   Науковий рівень вищої освіти передбачає здатність особи визначати та розв’язувати соціально значущі системні проблеми у певній галузі діяльності, які є ключовими для забезпечення сталого розвитку та вимагають створення нових системоутворювальних знань і прогресивних технологій»;
 
60. у частині п’ятій:
 
      
61. абзац третій викласти в такій редакції:
 
   абзац третій частини п’ятої викласти в такій редакції:
 
62. «Ступінь магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування може здобуватись на основі повної загальної середньої освіти або освітнього ступеня молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньої програми, обсяг якої становить 300-360 кредитів ЄКТС на основі повної загальної середньої освіти.»;
 
-36- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
Абзац п’ятнадцятий підпункту 5 пункту 1 розділу І законопроєкту викласти у такій редакції:
«Ступінь магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування здобувається на основі повної загальної середньої освіти або освітнього ступеня молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за відповідною спеціальністю і присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньої програми, обсяг якої у випадку, якщо ступінь магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування здобувається на основі повної загальної середньої освіти, становить 300-360 кредитів ЄКТС.»;
 
Враховано редакційно   «Ступінь магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування здобувається на основі повної загальної середньої освіти або освітнього ступеня молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за відповідною спеціальністю і присуджується закладом вищої освіти у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньої програми, обсяг якої у випадку, якщо ступінь магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування здобувається на основі повної загальної середньої освіти, становить 300-360 кредитів ЄКТС. Для здобуття освітнього ступеня магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування на основі освітнього ступеня молодшого бакалавра або на основі фахової передвищої освіти заклад вищої освіти має право визнати та перезарахувати кредити ЄКТС, максимальний обсяг яких визначається стандартом вищої освіти»;
 
    -37- Овчинникова Ю.Ю.
У абзаці третьому частини п’ятої статті 5:
виключити слова «обсяг якої становить 300-360 кредитів ЄКТС на основі повної загальної середньої освіти» та додати слова «максимальний обсяг яких визначається стандартом вищої освіти.»
 
Враховано редакційно    
63. 6) у статті 6:
 
   5) у статті 6:
 
64. частину першу викласти в такій редакції:
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
65. «1. Атестація - це встановлення відповідності результатів навчання (наукової або творчої роботи) здобувачів вищої освіти вимогам освітньої (наукової, освітньо-творчої) програми та/або вимогам програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту»;
 
-38- Мінько С.А.
У абзаці 3 підпункту 6 пункту І розділу І після слів «освітньої (наукової, освітньо-творчої) програми» вилучити слова «та/або вимогам програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту».
 
Відхилено   «1. Атестація - це встановлення відповідності результатів навчання (наукової або творчої роботи) здобувачів вищої освіти вимогам освітньої (наукової, освітньо-творчої) програми та/або вимогам програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту»;
 
66. у частині другій:
 
-39- -- Н.д.Василевська- Смаглюк О.М. (Реєстр.картка №96) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
У розділі І частини 1 абзаци чотири - шість пункту 6 виключити.
 
Відхилено   у частині другій:
 
67. абзац третій викласти в такій редакції:
 
   абзац третій викласти в такій редакції:
 
68. «Атестація осіб на першому (бакалаврському) та/або другому (магістерському) рівнях вищої освіти може включати єдиний державний кваліфікаційний іспит за спеціальностями та в порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України»;
 
-40- Колюх В.В.
Абзац п?ятий підпункту 6 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Атестація осіб на першому (бакалаврському) та/або другому (магістерському) рівнях вищої освіти може здійснюватися у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями та в порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   «Атестація осіб на першому (бакалаврському) та/або другому (магістерському) рівнях вищої освіти може включати єдиний державний кваліфікаційний іспит, що проводиться за спеціальностями та в порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України»;
 
    -41- Мінько С.А.
Абзац 6 підпункту 6 пункту І розділу І викласти у такій редакції:
«Атестація осіб на першому (бакалаврському) та/або другому (магістерському) рівнях вищої освіти
визнається стандартом вищої освіти з відповідної спеціальності»
 
Відхилено    
    -42- Лукашев О.А.
Абзац п?ятий підпункту 6 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Атестація осіб на першому (бакалаврському) та/або другому (магістерському) рівнях вищої освіти може здійснюватися у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями та в порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено    
69. доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:
 
   доповнити абзацом четвертим такого змісту:
 
70. «Рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації може бути скасоване закладом вищої освіти у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема академічного плагіату, самоплагіату, фабрикації, фальсифікації, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
-43- Стефанчук Р.О.
Абзац восьмий підпункту 6 пункту 1 Розділу І законопроєкту викласти в такій редакції:
«У разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема академічного плагіату, самоплагіату, фабрикації, фальсифікації, рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації може бути скасоване Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти за зверненням закладу вищої освіти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Зазначене рішення може бути оскаржене відповідно до законодавства».
 
Відхилено   «Рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації скасовується закладом вищої освіти у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема, наявності у кваліфікаційній роботі академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України»;
 
    -44- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004) у статті 6 абзац четвертий викласти в наступній редакції:
«Рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації скасовується закладом вищої освіти у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема академічного плагіату, самоплагіату, фабрикації, фальсифікації, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
    -45- Фролов П.В.
В абзаці сьомому підпункту 6 пункту 1 Розділу І законопроекту
слова «може бути скасоване» замінити словом «скасовується»
 
Враховано    
    -46- Кириленко І.Г.
У абзаці восьмому підпункту 6 пункту 1 Розділу І законопроєкту слово «самоплагіату» вилучити.
 
Враховано    
    -47- Дубнов А.В.
В абзаці четвертому частини другої статті 6 після слів «присвоєння відповідної кваліфікації» додати слова «, крім початкового (короткий цикл) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти,»
 
Відхилено    
    -48- Шпенов Д.Ю.
Абзац восьмий підпункту 6 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«Рішення про присудження ступеня вищої освіти (крім початкового та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти) та присвоєння відповідної кваліфікації протягом 5 років з моменту його винесення у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема академічного плагіату, самоплагіату, фабрикації, фальсифікації може бути переглянуте за зверненням до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки» або виключити.
 
Відхилено    
    -49- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац восьмий пункту шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«Рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації скасовується закладом вищої освіти у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, зокрема, наявності у кваліфікаційній роботі академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
    -50- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В абзаці восьмому підпункту 6 пункту 1 розділу І законопроєкту слова «може бути скасоване» замінити словом «скасовується».
 
Враховано    
    -51- Фролов П.В.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити абзацом восьмим такого змісту:
»Частину п’яту доповнити словами «, а також у Національному репозитарії академічних текстів у форматі відкритих даних.»
 
Відхилено    
    -52- Фролов П.В.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
»Частину п’яту доповнити новим пунктом 5-1 такого змісту:
«5-1. До захисту дисертації та присудження наукового ступеня тимчасово, на період перебування на відповідних посадах, не допускаються службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище відповідно до статті 50 Закону України "Про запобігання корупції", члени Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти та працівники його секретаріату, керівник центрального органу виконавчої #103015
 
Відхилено    
    -53- Фролов П.В.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити новими абзацами такого змісту:
«Доповнити новою частиною 7 такого змісту:
«7. Особа, що має науковий ступінь, може відмовитись від наукового ступеня, подавши Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти відповідну нотаріально завірену заяву в довільній формі. Подана заява про відмову від наукового ступеня не може бути відкликана. Протягом п'яти робочих днів з дня одержання заяви Комітет з питань етики вносить Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти подання про скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження особі наукового ступеня та позбавлення її відповідного наукового ступеня.
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на найближчому засіданні своїм рішенням скасовує рішення спеціалізованої вченої ради про присудження особі наукового ступеня та позбавляє її наукового ступеня.»
 
Відхилено    
71. 7) у статті 7:
 
   6) у статті 7:
частини третю, четверту, шосту-дев'яту викласти в такій редакції:
 
72. у частині третій словосполучення «спеціальність та спеціалізацію та в певних випадках - професійну кваліфікацію» замінити словосполученням «спеціальність (спеціальності, галузь знань - для міждисциплінарних освітніх програм), спеціалізацію, освітню програму та професійну кваліфікацію (у разі присвоєння)»;
 
-54- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці другому пункту сьомого частини першої розділу І слова «освітню програму» замінити словами «назву освітньої програми».
 
Враховано редакційно   «3. У дипломі молодшого бакалавра, бакалавра, магістра зазначаються назва закладу вищої освіти (наукової установи), що видав цей документ (у разі здобуття вищої освіти у відокремленому підрозділі закладу вищої освіти (наукової установи) - також назва такого підрозділу), назва освітньої програми, а також кваліфікація, що складається з інформації про здобутий особою ступінь вищої освіти, спеціальність (спеціальності, галузь знань – для міждисциплінарних освітніх програм), спеціалізацію та професійну кваліфікацію (у разі присвоєння).
 
73. частину четверту викласти в такій редакції:
 
      
74. «4. У дипломі доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук зазначається інформація про здобутий особою науковий ступінь (ступінь доктора мистецтва), галузь знань, спеціальність, з якої здобуто відповідний ступінь (спеціальності, галузь знань - для міждисциплінарних робіт), назва закладу вищої освіти (наукової установи), в якому здійснювалася підготовка, назва закладу вищої освіти (наукової установи), у спеціалізованій вченій раді (спеціалізованій раді з присудження ступеня доктора мистецтва) якого (якої) захищено наукові (мистецькі) досягнення»;
 
   4. У дипломі доктора філософії, доктора мистецтва, доктора наук зазначається інформація про здобутий особою науковий ступінь (ступінь доктора мистецтва), галузь знань, спеціальність, з якої здобуто відповідний ступінь (спеціальності, галузь знань - для міждисциплінарних робіт), назва закладу вищої освіти (наукової установи), в якому здійснювалася підготовка, назва закладу вищої освіти (наукової установи), у спеціалізованій вченій раді (спеціалізованій раді з присудження ступеня доктора мистецтва) якого (якої) захищено наукові (мистецькі) досягнення;
 
75. частину шосту викласти в такій редакції:
 
      
76. «6. Документ про вищу освіту видається закладом вищої освіти тільки за акредитованою відповідно до цього закону освітньою програмою. У документі про вищу освіту зазначається найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документу про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення»;
 
-55- Колюх В.В.
Абзац п’ятий підпункту 7 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«6. Документ про вищу освіту видається закладом вищої освіти за відповідною освітньою програмою. За акредитованою освітньою програмою у документі про вищу освіту зазначається найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документу про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення»
 
Відхилено   6. Документ про вищу освіту видається закладом вищої освіти лише за акредитованою відповідно до цього Закону освітньою програмою. У документі про вищу освіту зазначається найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документа про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення.
 
    -56- Шпенов Д.Ю.
Абзац шостий підпункту 7 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти у такій редакції:
«6. Документ про вищу освіту державного зразка видається закладом вищої освіти тільки за акредитованою відповідно до цього закону освітньою програмою. У документі про вищу освіту за акредитованою освітньою програмою зазначається найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документу про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення. За неакредитованою освітньою програмою заклади вищої освіти виготовляють і видають власні документи про вищу освіту у порядку та за зразком, що визначені вченою радою закладу вищої освіти.»
 
Відхилено    
    -57- Лукашев О.А.
Абзац п’ятий підпункту 7 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«6. Документ про вищу освіту видається закладом вищої освіти за відповідною освітньою програмою. За акредитованою освітньою програмою у документі про вищу освіту зазначається найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документу про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення»
 
Відхилено    
    -58- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
Абзац шостий підпункту 7 пункту 1 розділу І законопроєкту викласти у такій редакції:
«6. Документ про вищу освіту, який видається закладом вищої освіти за акредитованою відповідно до цього закону освітньою програмою, має містити найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документу про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення.»
 
Відхилено    
    -59- Кириленко І.Г.
У Законі України «Про вищу освіту»:
у статті 7 частину шосту викласти в такій редакції:
«6. Документ про вищу освіту видається закладом вищої освіти за відповідною освітньою програмою. За акредитованою освітньою програмою у документі про вищу освіту зазначається найменування органу (органів) акредитації, а в додатку до документу про вищу освіту - інформація про видані ним (ними) відповідні акредитаційні сертифікати, рішення»
 
Відхилено    
    -60- Шпенов Д.Ю.
Абзац шостий підпункту 7 пункту 1 розділу І законопроєкту виключити.
 
Відхилено    
77. частину сьому викласти в такій редакції:
 
      
78. «7. Документи про вищу освіту для осіб, які навчаються за державним замовленням, виготовляються закладами вищої освіти та видаються за рахунок коштів державного бюджету, а для осіб, які навчаються за кошти фізичних або юридичних осіб, вартість документів про вищу освіту включається у вартість навчання. Перелік обов’язкової інформації, яка повинна міститися у документі про вищу освіту, встановлюється Кабінетом Міністрів України.»;
 
   7. Документи про вищу освіту для осіб, які навчаються за державним замовленням, виготовляються закладами вищої освіти та видаються за рахунок коштів державного бюджету, а для осіб, які навчаються за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб, вартість документів про вищу освіту включається у вартість навчання. Перелік обов’язкової інформації, яка повинна міститися у документі про вищу освіту, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
79. частину восьму викласти в такій редакції:
 
      
80. «8. У разі здобуття особою вищої освіти за узгодженими між закладами вищої освіти (науковими установами), у тому числі іноземними, освітніми програмами заклади вищої освіти (наукові установи) мають право виготовляти та видавати спільні (подвійні) документи про вищу освіту за зразком, визначеним спільним рішенням вчених рад таких закладів вищої освіти (наукових установ)»;
 
   8. У разі здобуття особою вищої освіти за узгодженими між закладами вищої освіти (науковими установами), у тому числі іноземними, освітніми програмами заклади вищої освіти (наукові установи) мають право виготовляти та видавати спільний (подвійний) документ про вищу освіту за зразком, визначеним спільним рішенням вчених рад таких закладів вищої освіти (наукових установ).
 
81. частину дев’яту викласти в такій редакції:
 
      
82. «9. У разі здобуття особою вищої освіти більш ніж за однією спеціальністю заклад вищої освіти має право виготовляти та видавати документи про вищу освіту за спеціальним зразком, визначеним вченою радою закладу вищої освіти»;
 
   9. У разі здобуття особою вищої освіти більше ніж за однією спеціальністю заклад вищої освіти має право виготовляти та видавати документ про вищу освіту за спеціальним зразком, визначеним вченою радою закладу вищої освіти»;
 
83. 8) назву розділу ІІІ викласти в такій редакції: «Ліцензійні умови та стандарти вищої освіти»;
 
   7) назву розділу ІІІ викласти в такій редакції: «Ліцензійні умови та стандарти вищої освіти»;
 
84. 9) статтю 9 викласти в такій редакції:
 
   8) статтю 9 викласти в такій редакції:
 
85. «Стаття 9. Ліцензійні умови, галузі знань та спеціальності
 
   «Стаття 9. Ліцензійні умови, галузі знань та спеціальності
 
86. 1. Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності встановлюють вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання закладом вищої освіти або науковою установою, та вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії.
 
-61- Овчинникова Ю.Ю.
У частині першій статті 9 додати абзац другий і викласти його у такому вигляді:
«Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності мають передбачати послаблені вимоги для тимчасово переміщених закладів вищої освіти, які не можуть стосуватися кадрових вимог щодо забезпечення провадження освітньої діяльності.»
 
Відхилено   1. Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності встановлюють вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання закладом вищої освіти або науковою установою, та вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії.
 
87. 2. Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності визначають:
 
   2. Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності визначають:
 
88. кадрові вимоги щодо працівників, які мають визначену освітню та/або професійну кваліфікацію;
 
   1) кадрові вимоги до працівників, які мають визначену освітню та/або професійну кваліфікацію;
 
89. технологічні вимоги щодо наявності певної матеріально-технічної бази разом з даними, що дають можливість її ідентифікувати (для освітніх програм, які передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання);
 
-62- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В абзаці п’ятому підпункту 9 статті 1 розділу І законопроєкту слова « (для освітніх програм, які передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання)» замінити словами «з урахуванням необхідності створення умов для осіб з особливими освітніми потребами».
 
Враховано редакційно   2) технологічні вимоги щодо наявності певної матеріально-технічної бази разом з даними, що дають змогу її ідентифікувати (для освітніх програм, що передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, та з урахуванням необхідності створення умов для осіб з особливими освітніми потребами);
 
90. інші вимоги, передбачені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
 
   3) інші вимоги, передбачені Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
 
91. 3. Перелік галузей знань та спеціальностей розробляється на основі Міжнародної стандартної класифікації освіти і затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
-63- Мінько С.А.
У абзаці 8 підпункту 9 пункту 1 розділу І після слів «Перелік галузей знань та спеціальностей»
вилучити слова «розробляється на основі Міжнародної стандартної класифікації освіти»
 
Відхилено   3. Перелік галузей знань та спеціальностей розробляється на основі Міжнародної стандартної класифікації освіти і затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
92. 4. Перелік галузей знань та спеціальностей розробляється з метою впорядкування освітніх програм, диференціації вимог до них, забезпечення порівнянності документів про вищу освіту, планування підготовки фахівців та збирання статистичних даних щодо вищої освіти.
 
   4. Перелік галузей знань та спеціальностей розробляється з метою впорядкування освітніх програм, диференціації вимог до них, забезпечення порівнянності документів про вищу освіту, планування підготовки фахівців та збирання статистичних даних щодо вищої освіти.
 
93. 5. Заклади вищої освіти (наукові установи) самостійно розробляють і затверджують освітні програми з урахуванням вимог до відповідного рівня вищої освіти, встановлених законодавством та стандартами вищої освіти.
 
   5. Заклади вищої освіти (наукові установи) самостійно розробляють і затверджують освітні програми з урахуванням вимог до відповідного рівня вищої освіти, встановлених законодавством та стандартами вищої освіти.
 
94. 6. Освітні програми, що передбачають присвоєння професійних кваліфікацій, повинні забезпечувати виконання вимог відповідних професійних стандартів (за наявності), якщо інше не передбачене законодавством»;
 
   6. Освітні програми, що передбачають присвоєння професійних кваліфікацій, мають забезпечувати виконання вимог відповідних професійних стандартів (за наявності), якщо інше не передбачено законодавством»;
 
95. 10) статтю 9-1 після частини третьої доповнити новою частиною четвертою такого змісту:
 
   9) статтю 9-1 доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
96. «4. На другому (магістерському) рівні вищої освіти можуть створюватись міждисциплінарні освітньо-наукові програми з двох спеціальностей, якщо це не суперечить відповідним стандартам вищої освіти»;
 
-64- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В абзаці тринадцять підпункту 9 статті 1 розділу І законопроєкту слова «з двох спеціальностей, якщо це не суперечить відповідним стандартам вищої освіти» виключити.
 
Враховано редакційно   «4. На другому (магістерському) рівні вищої освіти можуть створюватися міждисциплінарні освітньо-наукові програми, якщо це не суперечить відповідним стандартам вищої освіти»
 
97. 11) статтю 10 викласти в такій редакції:
 
   10) текст статті 10 викласти в такій редакції:
 
98. «1. Стандарт вищої освіти - це сукупність вимог до освітніх програм вищої освіти, які є спільними для всіх освітніх програм у межах певного рівня вищої освіти та спеціальності.
 
   «1. Стандарт вищої освіти - це сукупність вимог до освітніх програм вищої освіти, які є спільними для всіх освітніх програм у межах певного рівня вищої освіти та спеціальності.
 
99. 2. Стандарти вищої освіти розробляються для кожного рівня вищої освіти в межах кожної спеціальності відповідно до Національної рамки кваліфікацій і використовуються для визначення та оцінювання якості вищої освіти та результатів освітньої діяльності закладів вищої освіти (наукових установ), результатів навчання за відповідними спеціальностями.
 
   2. Стандарти вищої освіти розробляються для кожного рівня вищої освіти в межах кожної спеціальності відповідно до Національної рамки кваліфікацій і використовуються для визначення та оцінювання якості вищої освіти та результатів освітньої діяльності закладів вищої освіти (наукових установ), результатів навчання за відповідними спеціальностями.
 
100. 3. Стандарт вищої освіти визначає такі вимоги до освітньої програми:
 
   3. Стандарт вищої освіти визначає такі вимоги до освітньої програми:
 
101. 1) обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти;
 
   1) обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти;
 
102. 2) вимоги до компетентостей осіб, які можуть розпочати навчання за цією програмою;
 
-65- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац шостий пункту одинадцятого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«2) вимоги до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за цією програмою, та результатів їх навчання;»
 
Враховано   2) вимоги до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за цією програмою, та результатів їх навчання;
 
103. 3) перелік обов’язкових компетентностей випускника;
 
   3) перелік обов’язкових компетентностей випускника;
 
104. 4) нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання;
 
   4) нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання;
 
105. 5) форми атестації здобувачів вищої освіти;
 
   5) форми атестації здобувачів вищої освіти;
 
106. 6) вимоги до створення освітніх програм підготовки за галуззю знань, двома галузями знань або групою спеціальностей (у стандартах рівня молодшого бакалавра), міждисциплінарних освітньо-наукових програм з двох спеціальностей (у стандартах магістра);
 
-66- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац десятий пункту одинадцятого частини першої розділу І доповнити словами «та доктора філософії);».
 
Враховано редакційно   6) вимоги до створення освітніх програм підготовки за галуззю знань, двома галузями знань або групою спеціальностей (у стандартах рівня молодшого бакалавра), міждисциплінарних освітньо-наукових програм (у стандартах магістра та доктора філософії);
 
107. 7) вимоги професійних стандартів (у разі їх наявності).
 
   7) вимоги професійних стандартів (за їх наявності).
 
108. 4. Стандарти вищої освіти спеціальностей, необхідних для доступу до професій, для яких запроваджене додаткове регулювання, можуть містити додаткові вимоги до правил прийому, структури освітньої програми, змісту освіти, організації освітнього процесу та атестації випускників. Нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти для відповідних освітніх програм формується у термінах програмних результатів навчання.
 
-67- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В підпункті 11 статті 1 розділу І законопроекту:
в дванадцятому абзаці слова «Нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти для відповідних освітніх програм формується у термінах програмних результатів навчання.» виключити;
 
Відхилено   4. Стандарти вищої освіти спеціальностей, необхідних для доступу до професій, для яких запроваджене додаткове регулювання, можуть містити додаткові вимоги до правил прийому, структури освітньої програми, змісту освіти, організації освітнього процесу та атестації випускників. Нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти для відповідних освітніх програм формується у термінах програмних результатів навчання.
 
109. 5. Заклад вищої освіти на підставі відповідної освітньої програми розробляє навчальний план, що визначає перелік та обсяг освітніх компонентів у кредитах ЄКТС, їх логічну послідовність, форми організації освітнього процесу, види та обсяг навчальних занять, графік навчального процесу, форми поточного і підсумкового контролю, що забезпечують досягнення здобувачем відповідного ступеня вищої освіти програмних результатів навчання.
 
   5. Заклад вищої освіти на підставі відповідної освітньої програми розробляє навчальний план, що визначає перелік та обсяг освітніх компонентів у кредитах ЄКТС, їх логічну послідовність, форми організації освітнього процесу, види та обсяг навчальних занять, графік навчального процесу, форми поточного і підсумкового контролю, що забезпечують досягнення здобувачем відповідного ступеня вищої освіти програмних результатів навчання.
 
110. На основі навчального плану у визначеному закладом вищої освіти порядку для кожного здобувача вищої освіти розробляються та затверджуються індивідуальні навчальні плани на кожний навчальний рік. Індивідуальний навчальний план формується за результатами особистого вибору здобувачем вищої освіти дисциплін у межах, встановлених цим Законом, з урахуванням вимог освітньої програми щодо вивчення її обов’язкових компонент. Індивідуальний навчальний план є обов’язковим для виконання здобувачем вищої освіти.
 
-68- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
В підпункті 11 статті 1 розділу І законопроекту:
в чотирнадцятому абзаці слова «у межах встановлених» замінити на слова «у обсязі не меншому за встановлений».
 
Враховано редакційно   На основі навчального плану у визначеному закладом вищої освіти порядку для кожного здобувача вищої освіти розробляються та затверджуються індивідуальні навчальні плани на кожний навчальний рік. Індивідуальний навчальний план формується за результатами особистого вибору здобувачем вищої освіти дисциплін в обсязі, не меншому за встановлений цим Законом, з урахуванням вимог освітньої програми щодо вивчення її обов’язкових компонент. Індивідуальний навчальний план є обов’язковим для виконання здобувачем вищої освіти.
 
111. 6. Стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю розробляє центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки з урахуванням пропозицій галузевих державних органів, що забезпечують формування і реалізують державну політику у відповідних сферах, і галузевих об’єднань організацій роботодавців та затверджує їх за погодженням з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти»;
 
   6. Стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю розробляє центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки з урахуванням пропозицій галузевих державних органів, що забезпечують формування і реалізують державну політику у відповідних сферах, галузевих об’єднань організацій роботодавців і затверджує їх за погодженням з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти»;
 
112. 12) у пункті 5 частини першої статті 11 слово «стандарти» замінити словами «ліцензійні умови провадження»;
 
   11) у пункті 5 частини першої статті 11 слово «стандарти» замінити словами «ліцензійні умови провадження»;
 
113. 13) у статті 13:
 
   12) у статті 13:
 
114. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
115. у пункті 7 виключити слова «зокрема за поданням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти»;
 
   у пункті 7 слова «зокрема за поданням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти» виключити;
 
116. у пункті 8 виключити слова «державного зразка»;
 
   у пункті 8 слова «державного зразка» виключити;
 
117. пункт 9 викласти в такій редакції:
 
   пункт 9 викласти в такій редакції:
 
118. «9) затверджує перелік спеціальностей, необхідних для доступу до професій, для яких запроваджене додаткове регулювання»;
 
-69- Колюх В.В.
Абзац четвертий підпункту 13 пункту 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   «9) затверджує перелік спеціальностей, здобуття ступеня освіти з яких необхідне для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання»;
 
    -70- Бакумов О.С.
Абзац шостий підпункту 13 пункту 1 розділу 1 виключити та доповнити абзацами шістнадцятим - двадцять дев'ятим такого змісту:
«частину четверту викласти в такій редакції:
«4. Державні органи, до сфери управління яких належать вищі військові навчальні заклади, заклади вищої освіти зі специфічними умовами навчання, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, мають право своїми актами встановлювати окремий порядок і вимоги щодо:
1) управління відповідним вищим військовим навчальним закладом, закладом вищої освіти зі специфічними умовами навчання, військовим навчальним підрозділом закладу вищої освіти;
2) діяльності та повноважень вченої ради, органів управління і громадського самоврядування закладу вищої освіти;
3) кандидатів на посади керівників відповідних вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, їх структурних підрозділів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
4) практичної підготовки осіб, які навчаються у відповідних вищих військових навчальних закладах, закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
5) призначення та звільнення з посад керівників (заступників керівників) вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, їх структурних підрозділів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
6) заміщення посад педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників;
7) освітніх програм у відповідних вищих військових навчальних закладах, закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
8) реалізації прав і обов’язків педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників та осіб, які навчаються у вищих військових навчальних закладах, закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
9) відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення курсантів, слухачів, ад’юнктів, аспірантів, докторантів, які навчаються у вищих військових навчальних закладах, закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання чи військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
10) підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі у вищих військових навчальних закладах, закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
11) порядку добору та навчання в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання.
Акти, передбачені в пунктах 8-11 цієї частини, затверджуються за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.».
 
Відхилено    
    -71- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 13 пункту 1 розділу І законопроєкту в абзаці шостому слово «необхідних» замінити словами «здобуття освітнього ступеню з яких необхідне для доступу»;
 
Враховано редакційно    
119. у пункті 16 виключити слова «та стандарти освітньої діяльності»;
 
   у пункті 16 слова «та стандарти освітньої діяльності» виключити ;
 
120. у пункті 22 виключити слова «у сфері вищої освіти»;
 
   у пункті 22 слова «у сфері вищої освіти» виключити;
 
121. пункт 24 виключити;
 
   пункт 24 виключити;
 
122. пункт 24-1 викласти в такій редакції:
 
   пункт 24-1 викласти в такій редакції:
 
123. «оприлюднює перелік тимчасово переміщених закладів вищої освіти (наукових установ) та уповноважених закладів вищої освіти»;
 
-72- Овчинникова Ю.Ю.
У пункті 24-1 частини першої статті 13
видалити слова «та уповноважених закладів вищої освіти»
 
Відхилено   «24-1) оприлюднює перелік тимчасово переміщених закладів вищої освіти (наукових установ) та уповноважених закладів вищої освіти»;
 
124. доповнити новим пунктом 24-2 такого змісту:
 
-73- Колюх В.В.
Абзаци 12-13 пункту 1 розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   доповнити пунктом 24-2 такого змісту:
 
125. 24-2) затверджує вимоги до міждисциплінарних освітніх (наукових) програм»;
 
-74- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 13 пункту 1 розділу І законопроєкту абзац одинадцятий виключити.
 
Відхилено   «24-2) затверджує вимоги до міждисциплінарних освітніх (наукових) програм»;
 
126. у частині другій:
 
   у частині другій:
 
127. пункт 3 виключити;
 
   пункт 3 виключити;
 
128. у пункті 5 слова «освітньої діяльності закладів» замінити словами «вищої освіти в закладах»;
 
   у пункті 5 слова «освітньої діяльності закладів» замінити словами «вищої освіти в закладах»;
 
129. 14) у статті 18 пункт 4 частини першої виключити;
 
   13) пункт 4 частини першої статті 18 виключити;
 
130. 15) статтю 24 викласти в такій новій редакції:
 
   14) статтю 24 викласти в такій редакції:
 
131. «Стаття 24. Ліцензування освітньої діяльності
 
   «Стаття 24. Ліцензування освітньої діяльності
 
132. 1. Освітня діяльність у сфері вищої освіти провадиться закладами вищої освіти, закладами фахової передвищої освіти, а також науковими установами (для підготовки фахівців ступенів магістра та/або доктора філософії) на підставі ліцензій, які видаються визначеним Кабінетом Міністрів України органом ліцензування відповідно до закону.
 
-75- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці третьому пункту п’ятнадцятого частини першої розділу І після слів «закладами вищої освіти» додати слова « (для підготовки фахівців ступенів молодшого бакалавра та бакалавра)».
 
Враховано редакційно   1. Освітня діяльність у сфері вищої освіти провадиться закладами вищої освіти, закладами фахової передвищої освіти (для підготовки фахівців ступенів молодшого бакалавра та бакалавра) та науковими установами (для підготовки фахівців ступенів магістра та/або доктора філософії) на підставі ліцензій, що видаються визначеним Кабінетом Міністрів України органом ліцензування відповідно до закону.
 
    -76- Кириленко І.Г.
У абзаці третьому пункту п’ятнадцятого частини першої розділу І слова «які видаються визначеним Кабінетом Міністрів України органом ліцензування відповідно до закону» викласти у такій редакції «… які видаються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки».
 
Відхилено    
133. У сфері вищої освіти ліцензуванню підлягають:
 
   У сфері вищої освіти ліцензуванню підлягають:
 
134. освітня діяльність закладу вищої освіти на певному рівні вищої освіти;
 
   1) освітня діяльність закладу вищої освіти на певному рівні вищої освіти;
 
135. освітня діяльність за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
   2) освітня діяльність за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
136. У разі провадження освітньої діяльності за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійних кваліфікацій для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, встановлюються особливості ліцензування цієї діяльності.
 
-77- Стефанчук Р.О.
Абзац сьомий підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«Особливості ліцензування освітньої діяльності за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійних кваліфікацій для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, встановлюються Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   Особливості ліцензування освітньої діяльності за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійних кваліфікацій для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
 
    -78- Бакумов О.С.
Абзац сьомий підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
137. 2. Для отримання ліцензії на освітню діяльність здобувач ліцензії подає органу ліцензування через Єдину державну електронну базу з питань освіти заяву та документи, що підтверджують відповідність забезпечення освітнього процесу заявника ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти. Наукові установи Національної академії наук України та національних галузевих академій наук можуть подавати заяви та документи для отримання ліцензії на основі відповідного рішення їх президій.
 
-79- Стефанчук Р.О.
Абзац восьмий–дванадцятий підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«2. Для отримання ліцензії на освітню діяльність здобувач ліцензії подає #103015
На підставі отриманих документів та іншої інформації, що міститься в державних реєстрах орган ліцензування протягом десяти робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії (розширення провадження освітньої діяльності) встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду.
Вичерпний перелік підстав для залишення заяви про отримання ліцензії (розширення провадження освітньої діяльності) встановлюється Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Здобувачі ліцензії та ліцензіати повинні забезпечити виконання ліцензійних умов, які затверджуються відповідно до закону.
У разі ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти проводиться виїзна ліцензійна експертиза, для якої орган ліцензування утворює експертну комісію. Порядок проведення виїзної ліцензійної експертизи при ліцензуванні освітньої діяльності у сфері вищої освіти, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Строк прийняття рішення про видачу ліцензії на провадження освітньої діяльності закладу освіти або відмови у її видачі становить тридцять п’ять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії та документів, передбачених ліцензійними умовами».
 
Враховано частково   2. Для отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності здобувач ліцензії подає до органу ліцензування через Єдину державну електронну базу з питань освіти заяву та документи, що підтверджують відповідність забезпечення освітнього процесу заявника ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти. Наукові установи Національної академії наук України та національних галузевих академій наук можуть подавати заяви та документи для отримання ліцензії на основі відповідного рішення їх президій.
 
    -80- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці восьмому пункту п’ятнадцятого частини першої розділу І слова «освітню діяльність» замінити словами «провадження освітньої діяльності».
 
Враховано    
138. На підставі отриманих документів та іншої інформації, що міститься в державних реєстрах орган ліцензування протягом десяти робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії (розширення провадження освітньої діяльності) встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду.
 
   На підставі отриманих документів та іншої інформації, що міститься у державних реєстрах, орган ліцензування протягом 10 робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії (розширення провадження освітньої діяльності) встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду.
 
139. Здобувачі ліцензії та ліцензіати повинні забезпечити виконання ліцензійних умов, які затверджуються відповідно до закону.
 
   Здобувачі ліцензії та ліцензіати повинні забезпечити виконання ліцензійних умов, що затверджені відповідно до закону.
 
140. У разі ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти проводиться виїзна ліцензійна експертиза, для якої орган ліцензування утворює експертну комісію.
 
-81- Михайлюк Г.О.
У пункті 15 частини 1 розділу І абзац одинадцятий доповнити реченням такого змісту:
«Строк проведення виїзної ліцензійної експертизи не може перевищувати десяти днів»
 
Враховано редакційно   У разі ліцензування освітньої діяльності закладом вищої освіти вперше, а також ліцензування освітньої діяльності за освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, проводиться виїзна ліцензійна експертиза, для якої орган ліцензування утворює експертну комісію. Строк проведення виїзної ліцензійної експертизи не може перевищувати 10 днів. Порядок проведення виїзної ліцензійної експертизи при ліцензуванні освітньої діяльності у сфері вищої освіти встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
    -82- -- Н.д.Василевська- Смаглюк О.М. (Реєстр.картка №96) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
У розділі І частини першої абзац 11 пункту 15 виключити.
 
Відхилено    
    -83- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
Абзац одинадцятий підпункту 15 пункту 1 розділу І законопроєкту виключити.
 
Відхилено    
    -84- Мінько С.А.
У підпункті 15 пункту 1 розділу І вилучити абзац 11, а саме слова: « У разі ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти проводиться виїзна ліцензійна експертиза, для якої орган ліцензування утворює експертну комісію».
 
Відхилено    
141. Строк прийняття рішення про видачу ліцензії на провадження освітньої діяльності закладу освіти або відмови у її видачі становить тридцять п’ять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.
 
-85- Кириленко І.Г.
У підпункті 15 пункту 1 розділу І в абзаці 12 слова «тридцять п?ять» замінити словом «тридцять».
 
Відхилено   Строк прийняття рішення про видачу ліцензії на провадження освітньої діяльності або про відмову у її видачі становить 35 робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.
 
142. 3. Ліцензія надається рішенням органу ліцензування про надання суб'єкту господарювання права на провадження освітньої діяльності на певному рівні вищої освіти в межах ліцензованого обсягу або на провадження освітньої діяльності за освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, в межах визначеного для такої програми ліцензованого обсягу додатково до ліцензованого обсягу на відповідному рівні.
 
-86- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзац тринадцятий підпункту 15 пункту 1 Розділу І викласти у такій редакції:
«3. Ліцензія надається рішенням органу ліцензування про надання суб'єкту господарювання права на провадження освітньої діяльності на певному рівні вищої освіти в межах ліцензованого обсягу або на провадження освітньої діяльності за освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, в межах визначеного для такої програми ліцензованого обсягу додатково до ліцензованого обсягу на відповідному рівні. Рішення про відмову у видачі ліцензії повинно бути обґрунтованим і містити посилання на конкретні положення стандарту освітньої діяльності, яким не відповідає заявник.».
 
Відхилено   3. Ліцензія на провадження освітньої діяльності надається рішенням органу ліцензування про надання суб'єкту господарювання права на провадження освітньої діяльності на певному рівні вищої освіти в межах ліцензованого обсягу або на провадження освітньої діяльності за освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, в межах визначеного для такої програми ліцензованого обсягу додатково до ліцензованого обсягу на відповідному рівні.
 
143. Ліцензований обсяг встановлюється на певному рівні вищої освіти або для певної освітньої програми, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, і визначає максимальну кількість здобувачів вищої освіти на одному курсі (році навчання), яким заклад вищої освіти може одночасно забезпечити здобуття вищої освіти відповідно до ліцензійних умов.
 
-87- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці чотирнадцятому пункту п’ятнадцятого частини першої розділу І слова «кількість здобувачів вищої освіти на одному курсі (році навчання), яким заклад вищої освіти може одночасно забезпечити здобуття вищої освіти відповідно до ліцензійних умов» замінити словами «сумарну кількість здобувачів вищої освіти, які можуть протягом одного календарного року вступити на навчання до закладу вищої освіти, бути поновлені у ньому або переведені до нього з інших закладів вищої освіти для здобуття вищої освіти відповідного рівня, або за відповідною освітньою програмою».
 
Враховано   Ліцензований обсяг встановлюється на певному рівні вищої освіти або для певної освітньої програми, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, і визначає максимальну сумарну кількість здобувачів вищої освіти, які можуть протягом одного календарного року вступити на навчання до закладу вищої освіти, бути поновлені у ньому або переведені до нього з інших закладів вищої освіти для здобуття вищої освіти відповідного рівня, або за відповідною освітньою програмою.
 
144. Звуження провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти у закладі вищої освіти (відокремленому структурному підрозділі) -це зменшення ліцензованого обсягу на певному рівні вищої освіти або для певної освітньої програми, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
   Звуження провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти в закладі вищої освіти (відокремленому структурному підрозділі) - це зменшення ліцензованого обсягу на певному рівні вищої освіти або для певної освітньої програми, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
145. Розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти у закладі вищої освіти (відокремленому структурному підрозділі) - це збільшення ліцензованого обсягу на певному рівні вищої освіти або для певної освітньої програми, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, а також започаткування провадження освітньої діяльності за іншим рівнем вищої освіти.
 
-88- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці шістнадцятому пункту п’ятнадцятого частини першої розділу І слова «а також започаткування провадження освітньої діяльності за іншим рівнем вищої освіти» виключити.
 
Враховано   Розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти у закладі вищої освіти (відокремленому структурному підрозділі) - це збільшення ліцензованого обсягу на певному рівні вищої освіти або для певної освітньої програми, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
146. 4. Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є:
 
   4. Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є:
 
147. 1) заява закладу вищої освіти про анулювання власної ліцензії;
 
   1) заява закладу вищої освіти про анулювання власної ліцензії;
 
148. 2) наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
 
-89- Стефанчук Р.О.
В абзаці дев’ятнадцятому підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроєкту замінити слово «припинення» на слово «ліквідації».
 
Відхилено   2) наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
 
149. 3) акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
 
   3) акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
 
150. 4) акт про повторне порушення закладом вищої освіти ліцензійних умов. Повторним порушенням закладом вищої освіти ліцензійних умов вважається вчинення протягом двох років з дня видання центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов нового порушення хоча б однієї з вимог ліцензійних умов, щодо якої видавалося таке розпорядження;
 
   4) акт про повторне порушення закладом вищої освіти ліцензійних умов. Повторним порушенням закладом вищої освіти ліцензійних умов вважається вчинення протягом двох років з дня видання центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов нового порушення хоча б однієї з вимог ліцензійних умов, щодо якої видавалося таке розпорядження;
 
151. 5) акт про виявлення недостовірності даних у документах, поданих закладом вищої освіти разом із заявою про отримання ліцензії;
 
   5) акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих закладом вищої освіти разом із заявою про отримання ліцензії;
 
152. 6) акт про відмову закладу вищої освіти у проведенні перевірки центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки;
 
-90- Стефанчук Р.О.
В абзаці двадцять третьому підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроєкту замінити словосполучення «центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки» на словосполучення «органом ліцензування».
 
Враховано   6) акт про відмову закладу вищої освіти у проведенні органом ліцензування перевірки;
 
153. 7) несплата за видачу ліцензії;
 
   7) несплата за видачу ліцензії;
 
154. 8) відсутність провадження освітньої діяльності ліцензіатом на певному рівні вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання протягом 365 днів.
 
   8) відсутність провадження освітньої діяльності ліцензіатом на певному рівні вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, протягом 365 днів.
 
155. Рішення про анулювання ліцензії приймається протягом 15 робочих днів з дня виникнення або встановлення підстав для анулювання ліцензії.
 
   Рішення про анулювання ліцензії приймається протягом 15 робочих днів з дня виникнення або встановлення підстав для анулювання ліцензії.
 
156. У разі анулювання ліцензії відповідно до пунктів 1, 3-5, 7, 8 заклад вищої освіти втрачає право провадити освітню діяльність у сфері вищої освіти за певним рівнем вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання. У разі анулювання ліцензії відповідно до пунктів 2) і 6) заклад вищої освіти втрачає право провадити всі види освітньої діяльності у сфері вищої освіти.
 
   У разі анулювання ліцензії відповідно до пунктів 1, 3-5, 7, 8 цієї частини заклад вищої освіти втрачає право провадити освітню діяльність у сфері вищої освіти за певним рівнем вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання. У разі анулювання ліцензії відповідно до пунктів 2 і 6 цієї частини заклад вищої освіти втрачає право провадити всі види освітньої діяльності у сфері вищої освіти.
 
157. 5. Підставою для прийняття рішення про звуження провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти є:
 
   5. Підставою для прийняття рішення про звуження провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти є:
 
158. 1) заява закладу вищої освіти про звуження провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
 
   1) заява закладу вищої освіти про звуження провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти;
 
159. 2) акт про виявлення порушень ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти у закладі вищої освіти (відокремленому структурному підрозділі) на певному рівні вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання;
 
   2) акт про виявлення порушень ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти у закладі вищої освіти (відокремленому структурному підрозділі) на певному рівні вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання;
 
160. 3) встановлення використання менше 50 відсотків ліцензованого обсягу на всіх курсах (роках навчання) за певним рівнем вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
-91- Мінько С.А.
У підпункті 15 пункту 1 розділу І вилучити абзац 31, а саме:
«3) встановлення використання менше 50 відсотків ліцензованого обсягу на всіх курсах (роках навчання) за певним рівнем вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання»
 
Враховано редакційно   3) встановлення факту використання менше 50 відсотків ліцензованого обсягу в кожний рік прийому, переведення, поновлення здобувачів освіти за розрахунковий строк виконання освітньої програми за певним рівнем вищої освіти або за певною освітньою програмою, що передбачає присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання.
 
161. 6. У разі наявності вказаних підстав орган ліцензування протягом 15 днів з моменту виникнення підстав приймає рішення про звуження провадження освітньої діяльності.
 
-92- Стефанчук Р.О.
В абзаці тридцять другому підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроєкту замінити словосполучення «вказаних підстав» на словосполучення «підстав, визначених у частині п’ятій цієї статті,».
 
Враховано   6. У разі наявності підстав, визначених частиною п’ятою цієї статті, орган ліцензування протягом 15 днів з дня виявлення підстав приймає рішення про звуження провадження освітньої діяльності.
 
    -93- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці тридцять другому пункту п’ятнадцятого частини першої розділу І слово «виникнення» замінити словом «виявлення».
 
Враховано .   
162. 7. Переоформлення ліцензії - це зміна інформації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської освітньої діяльності, що підлягає ліцензуванню, та в Єдиній державній електронній базі з питань освіти стосовно назви закладу вищої освіти (наукової установи), відокремленого структурного підрозділу закладу освіти (наукової установи), місцезнаходження закладу освіти та відокремленого структурного підрозділу закладу освіти (наукової установи), назви спеціальності, за якою видано ліцензію, та/або ліцензованого обсягу.
 
-94- Колюх В.В.
У підпункті 15 пункту 1 розділу І законопроекту частину 7 статті 24 викласти в такій редакції:
«7. Переоформлення ліцензії – це зміна інформації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської освітньої діяльності, #103015
Підставами для переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності є:
1) реорганізація юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
2) реорганізація або зміна найменування структурного підрозділу закладу вищої освіти, який провадить освітню діяльність за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти і зазначений у ліцензії закладу вищої освіти;
3) зміна найменування чи місцезнаходження (без зміни місця провадження освітньої діяльності) закладу та/або відокремленого структурного підрозділу;
4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
Переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності здійснюється без проведення процедури ліцензування. У разі реорганізації юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття або приєднання переоформлення ліцензії здійснюється на основі ліцензій цих юридичних осіб.
У разі запровадження нового переліку галузей знань та спеціальностей або внесення змін до нього переоформлення ліцензій здійснюється у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки»
 
Враховано   7. Переоформлення ліцензії - це зміна інформації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської освітньої діяльності, що підлягає ліцензуванню, та в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо назви закладу вищої освіти (наукової установи), відокремленого структурного підрозділу закладу освіти (наукової установи), місцезнаходження закладу освіти та відокремленого структурного підрозділу закладу освіти (наукової установи), назви спеціальності, за якою видано ліцензію, та/або ліцензованого обсягу.
 
    -95- Кириленко І.Г.
У підпункті 15 пункту 1 розділу І законопроекту частину 7 статті 24 викласти в такій редакції:
«7. Переоформлення ліцензії – це зміна інформації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської освітньої діяльності, #103015
Підставами для переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності є:
1) реорганізація юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
2) реорганізація або зміна найменування структурного підрозділу закладу вищої освіти, який провадить освітню діяльність за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти і зазначений у ліцензії закладу вищої освіти;
3) зміна найменування чи місцезнаходження (без зміни місця провадження освітньої діяльності) закладу та/або відокремленого структурного підрозділу;
4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
Переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності здійснюється без проведення процедури ліцензування. У разі реорганізації юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття або приєднання переоформлення ліцензії здійснюється на основі ліцензій цих юридичних осіб.»

 
Враховано    
    -96- Лукашев О.А.
У підпункті 15 пункту 1 розділу І законопроекту частину 7 статті 24 викласти в такій редакції:
«7. Переоформлення ліцензії – це зміна інформації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської освітньої діяльності, #103015
Підставами для переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності є:
1) реорганізація юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
2) реорганізація або зміна найменування структурного підрозділу закладу вищої освіти, який провадить освітню діяльність за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти і зазначений у ліцензії закладу вищої освіти;
3) зміна найменування чи місцезнаходження (без зміни місця провадження освітньої діяльності) закладу та/або відокремленого структурного підрозділу;
4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
Переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності здійснюється без проведення процедури ліцензування. У разі реорганізації юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття або приєднання переоформлення ліцензії здійснюється на основі ліцензій цих юридичних осіб.
У разі запровадження нового переліку галузей знань та спеціальностей або внесення змін до нього переоформлення ліцензій здійснюється у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.»
 
Враховано    
163. Підставами для переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності є:
 
   Підставою для переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності є:
 
164. 1) реорганізація юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
 
-97- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Пункт 1 частини 7 статті 24 законопроекту викласти в наступній редакції: «1) реорганізація юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом злиття, приєднання, поділу однієї юридичної особи до іншої;».
 
Враховано   1) реорганізація юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття, поділу, виділу або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
 
165. 2) реорганізація або зміна найменування структурного підрозділу закладу вищої освіти, який провадить освітню діяльність за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти і зазначений у ліцензії закладу вищої освіти;
 
   2) реорганізація або зміна найменування структурного підрозділу закладу вищої освіти, що провадить освітню діяльність за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти і зазначений у ліцензії закладу вищої освіти;
 
166. 3) зміна найменування чи місцезнаходження (без зміни місця провадження освітньої діяльності) закладу та/або відокремленого структурного підрозділу;
 
   3) зміна найменування чи місцезнаходження (без зміни місця провадження освітньої діяльності) закладу та/або відокремленого структурного підрозділу;
 
167. 4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
 
-98- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Після абзацу тридцять восьмого доповнити новим абзацом тридцять дев’ятим такого змісту: «5) інші випадки, визначені законом».
 
Враховано   4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
5) інші випадки, визначені законом.
 
168. Переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності здійснюється без проведення процедури ліцензування. У разі реорганізації юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом злиття або приєднання переоформлення ліцензії здійснюється на основі ліцензій цих юридичних осіб.
 
-99- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Абзац 7 частини 7 статті 24 законопроекту викласти в наступній редакції: «Переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності здійснюється без проведення процедури ліцензування. У разі реорганізації юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом злиття поділу або приєднання переоформлення ліцензії здійснюється на основі ліцензій цих юридичних осіб.»
 
Враховано   Переоформлення ліцензії на провадження освітньої діяльності здійснюється без проведення процедури ліцензування. У разі реорганізації юридичних осіб, що мають ліцензії на провадження освітньої діяльності, шляхом перетворення, злиття, поділу, виділу або приєднання переоформлення ліцензії здійснюється на основі ліцензій таких юридичних осіб.
 
169. У разі запровадження нового переліку галузей знань та спеціальностей або внесення змін до нього переоформлення ліцензій здійснюється у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки»;
 
-100- Стефанчук Р.О.
В абзаці сороковому підпункту 15 пункту 1 Розділу І законопроекту замінити словосполучення «центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки» на словосполучення «Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   У разі затвердження нового переліку галузей знань та спеціальностей або внесення змін до нього переоформлення ліцензій здійснюється в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки»;
 
170. 16) у статті 25:
 
-101- Колюх В.В.
Підпункт 16 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«16) у статті 25:
частину першу викласти в такій редакції:
«Заклад вищої освіти, який бажає акредитувати освітню програму, подає відповідній організації, що здійснює акредитацію, письмову заяву та документи, що підтверджують відповідність його освітньої діяльності стандарту вищої освіти за відповідною спеціальністю.
Особливості акредитації узгоджених між закладами вищої освіти, у тому числі іноземними, освітніх програм, та освітніх програм більш, ніж за однією спеціальністю, визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти»;
пункт другий частини шостої викласти в наступній редакції:
«2) реорганізація юридичних осіб, що мають сертифікати про акредитацію, шляхом злиття, перетворення або приєднання однієї юридичної особи до іншої»;
частину шосту після пункту третього доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
«4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.»
 
Враховано частково   15) у статті 25:
у частині першій:
абзац перший викласти в такій редакції:
«1. Заклад вищої освіти, який бажає акредитувати освітню програму, подає до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти письмову заяву та документи, що підтверджують відповідність його освітньої програми та освітньої діяльності за такою програмою вимогам та критеріям, встановленим Положенням про акредитацію освітніх програм»;
 
    -102- Лукашев О.А.
Підпункт 16 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«16) у статті 25:
частину першу викласти в такій редакції:
«Заклад вищої освіти, який бажає акредитувати освітню програму, подає відповідній організації, що здійснює акредитацію, письмову заяву та документи, що підтверджують відповідність його освітньої діяльності стандарту вищої освіти за відповідною спеціальністю.
Особливості акредитації узгоджених між закладами вищої освіти, у тому числі іноземними, освітніх програм, та освітніх програм більш, ніж за однією спеціальністю, визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти»;
пункт другий частини шостої викласти в наступній редакції:
«2) реорганізація юридичних осіб, що мають сертифікати про акредитацію, шляхом злиття, перетворення або приєднання однієї юридичної особи до іншої»;
частину шосту після пункту третього доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
«4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.»
 
Враховано частково    
    -103- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Після абзацу першого пункту шістнадцятого частини першої розділу І доповнити новим абзацом такого змісту:
«Абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
«1. Заклад вищої освіти, який бажає акредитувати освітню програму, подає Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти письмову заяву та документи, що підтверджують відповідність його освітньої програми та освітньої діяльності за цією програмою вимогам та критеріям, які встановлюються Положенням про акредитацію освітніх програм»«.
 
Враховано    
    -104- Кириленко І.Г.
У Законі України «Про вищу освіту»:
частину першу статті 25
викласти в такій редакції:
«Заклад вищої освіти, який бажає акредитувати освітню програму, подає відповідній організації, що здійснює акредитацію, письмову заяву та документи, що підтверджують відповідність його освітньої діяльності стандарту вищої освіти за відповідною спеціальністю.
Особливості акредитації узгоджених між закладами вищої освіти, у тому числі іноземними, освітніх програм, та освітніх програм більш, ніж за однією спеціальністю, визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти».
 
Враховано частково    
171. частину першу після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
 
172. «Особливості акредитації узгоджених між закладами вищої освіти, у тому числі іноземними, освітніх програм, та освітніх програм більш, ніж за однією спеціальністю, визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.»;
 
-105- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці третьому пункту шістнадцятого частини першої розділу І слова «Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти» замінити словами «Положенням про акредитацію освітніх програм».
 
Враховано   «Особливості акредитації узгоджених між закладами вищої освіти, у тому числі іноземними, освітніх програм та освітніх програм більше, ніж за однією спеціальністю визначаються Положенням про акредитацію освітніх програм»;
у частині шостій:
пункт 2 викласти в такій редакції:
«2) реорганізація юридичних осіб, що мають сертифікати (рішення) про акредитацію, шляхом перетворення, злиття, поділу, виділу або приєднання однієї юридичної особи до іншої»;
 
    -106- Стефанчук Р.О.
В абзаці третьому підпункту 16 пункту 1 Розділу І законопроєкту замінити словосполучення «Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти» на словосполучення «центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки».
 
Враховано редакційно    
    -107- Кириленко І.Г.
У Законі України «Про вищу освіту»
пункт 2 частини шостої викласти в такій редакції:
«2) реорганізація юридичних осіб, що мають сертифікати про акредитацію, шляхом злиття, перетворення або приєднання однієї юридичної особи до іншої»
 
Враховано редакційно    
173. частину шосту після пункту третього доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 4 такого змісту:
 
174. «4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.»;
 
   «4) зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти»;
 
175. 17) у статті 27 у частині п’ятій словосполучення «спільно з іноземними навчальними закладами» замінити словосполученням «спільно з українськими та іноземними закладами освіти»;
 
   16) у частині п’ятій статті 27 слова «спільно з іноземними навчальними закладами» замінити словами «спільно з українськими та іноземними закладами освіти»;
 
176. 18) у статті 28 у пункті 3 частини першої вилучити речення «Коледж також має право відповідно до ліцензії (ліцензій) забезпечувати здобуття профільної середньої, професійної (професійно-технічної) та/або фахової передвищої освіти»;
 
   17) речення друге пункту 3 частини першої статті 28 виключити.
 
177. 19) статтю 29 викласти в такій редакції:
 
-108- Шпенов Д.Ю.
Підпункт 19 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено   18) статтю 29 викласти в такій редакції:
 
178. «Стаття 29. Національний заклад вищої освіти
 
   «Стаття 29. Національний заклад вищої освіти
 
179. 1. Університету, академії, інституту незалежно від форми власності відповідно до законодавства може бути надано статус національного.
 
   1. Університету, академії, інституту незалежно від форми власності відповідно до законодавства може бути надано статус національного.
 
180. 2. Статус національного закладу вищої освіти є почесним і надається за визначний внесок в розвиток вищої освіти, науки та культури України.»;
 
-109- Стефанчук Р.О.
Абзац четвертий підпункту 19 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити таким реченням:
«Критерії надання закладу вищої освіти такого статусу встановлюються Кабінетом Міністрів України
 
Відхилено   2. Статус національного закладу вищої освіти є почесним і надається за визначний внесок у розвиток вищої освіти, науки та культури України.
 
    -110- Овчинникова Ю.Ю.
У частині другій статті 29:
після слів «науки та культури України» додати слова «та в порядку, визначеним Кабінетом Міністрів України.»
 
Відхилено    
181. 3. Надання закладу вищої освіти статусу національного здійснюється за пропозицією центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.»;
 
   3. Надання закладу вищої освіти статусу національного здійснюється за пропозицією центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
182. 4. Статус національного відображається в офіційній назві відповідного закладу вищої освіти»;
 
   4. Статус національного відображається в офіційній назві відповідного закладу вищої освіти»;
 
183. 20) статтю 30 викласти в такій редакції:
 
   19) статтю 30 викласти в такій редакції:
 
184. «Стаття 30. Дослідницький університет
 
   «Стаття 30. Дослідницький університет
 
185. 1. Закладу вищої освіти, що забезпечує розвиток держави в певних галузях знань за моделлю поєднання освіти, науки та інновацій, сприяє її інтеграції у світовий освітньо-науковий простір, має визнані наукові здобутки, для стимулювання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності і проведення міждисциплінарних досліджень може надаватися статус дослідницького університету.
 
   1. Закладу вищої освіти, що забезпечує розвиток держави в певних галузях знань за моделлю поєднання освіти, науки та інновацій, сприяє її інтеграції у світовий освітньо-науковий простір, має визнані наукові здобутки, для стимулювання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності і проведення міждисциплінарних досліджень може надаватися статус дослідницького університету.
 
186. 2. Статус дослідницького університету надається закладу вищої освіти строком на п’ять років. Надання, позбавлення та подовження дії статусу дослідницького університету здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
   2. Статус дослідницького університету надається закладу вищої освіти строком на п’ять років. Надання, позбавлення та подовження дії статусу дослідницького університету здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
187. 3. Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки формує пропозиції щодо надання закладу вищої освіти статусу дослідницького університету відповідно до результатів його наукової та освітньої діяльності.
 
   3. Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки формує пропозиції щодо надання закладу вищої освіти статусу дослідницького університету відповідно до результатів наукової та освітньої діяльності такого закладу.
 
188. 4. Заклад вищої освіти може отримати статус дослідницького університету в разі:
 
-111- Михайлюк Г.О.
У пункті 20 частини 1 розділу І частину 4 викласти в такій редакції:
«4. Заклад вищої освіти може отримати статус дослідницького університету в разі:
1) наявності розгалуженої інфраструктури та матеріально-технічної бази, що забезпечують провадження науково-освітньої діяльності на світовому рівні: визнані наукові школи, центри, лабораторії тощо;
2) міждисциплінарності освіти і науки, фундаментальності наукових досліджень, якість яких підтверджена публікаціями у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях;
3) забезпечення високоякісної фахової підготовки докторів наук та здатність впроваджувати і комерціалізувати наукові результати, якісної системи підготовки та підвищення кваліфікації наукових кадрів у закладі вищої освіти;
4) наявності достатнього рівня інтеграції у світовий освітньо - науковий простір, що визначається кількістю міжнародних проектів, створених об?єктів права інтелектуальної власності, спільних з підприємствами та іноземними закладами вищої освіти наукових проектів, грантів тощо;
5) присутності в національному, галузевих та/або міжнародних рейтингах закладів вищої освіти.
З 2022 року заклад вищої освіти може отримати статус дослідницького університету в разі:
наявності у нього інституційної акредитації;
присутності в міжнародних рейтингах закладів вищої освіти, перелік яких визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти;
одержання за результатами проходження державної атестації в частині провадження ним наукової (науково-технічної) діяльності впродовж не менше трьох з попередніх п’яти років найвищої позиції не менш ніж за одним науковим напрямом або однієї з трьох найвищих позицій не менш ніж за трьома науковими напрямами».
 
Відхилено   4. Заклад вищої освіти може отримати статус дослідницького університету в разі:
 
189. наявності у нього інституційної акредитації;
 
   наявності інституційної акредитації;
 
190. присутності в міжнародних рейтингах закладів вищої освіти, перелік яких визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти;
 
-112- Кириленко І.Г.
У підпункті 20 пункту 1 Розділу І законопроекту в абзаці восьмому слова «…перелік яких визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти» вилучити.
 
Відхилено   2) присутності в міжнародних рейтингах закладів вищої освіти, перелік яких визначається Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти;
 
191. одержання за результатами проходження державної атестації в частині провадження ним наукової (науково-технічної) діяльності впродовж не менше трьох з попередніх п’яти років найвищої позиції не менш ніж за одним науковим напрямом або однієї з трьох найвищих позицій не менш ніж за трьома науковими напрямами.
 
-113- Стефанчук Р.О.
Підпункт 20 пункту 1 Розділу І законопроекту після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
«Критерії надання закладу вищої освіти статусу дослідницького університету встановлюються Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   3) одержання за результатами проходження державної атестації в частині провадження ним наукової (науково-технічної) діяльності впродовж не менше трьох із попередніх п’яти років найвищої позиції не менш як за одним науковим напрямом або однієї з трьох найвищих позицій не менш як за трьома науковими напрямами.
 
192. 5. Дослідницький університет має право:
 
   5. Дослідницький університет має право:
 
193. 1) використовувати у своєму найменуванні слово "дослідницький";
 
   1) використовувати у своєму найменуванні слово "дослідницький";
 
194. 2) у пріоритетному порядку отримувати базове фінансування наукових досліджень відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»
 
   2) отримувати у пріоритетному порядку базове фінансування наукових досліджень відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»;
 
195. 3) приймати остаточне рішення щодо присвоєння вчених звань;
 
   3) приймати остаточне рішення щодо присвоєння вчених звань;
 
196. 4) самостійно утворювати разові спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії за участю не менше п’яти осіб з відповідним ступенем, двоє з яких працюють в іншому закладі вищої освіти (науковій установі);
 
   4) утворювати самостійно разові спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії за участю не менше п’яти осіб з відповідним ступенем, двоє з яких працюють в іншому закладі вищої освіти (науковій установі);
 
197. 5) здійснювати інші права, передбачені законодавством»;
 
   5) реалізовувати інші права, передбачені законодавством»;
 
198. 21) у статті 32:
 
   20) у статті 32:
 
199. частину другу після пункту 24 доповнити новими пунктами 24-1, 24-2, 24-3 такого змісту:
 
   частину другу доповнити пунктами 24-1 - 24-3 такого змісту:
 
200. «24-1) формувати на своїй базі інноваційні структури різних типів (наукові та технологічні парки, бізнес-інкубатори, малі підприємства тощо) на засадах поєднання інтересів високотехнологічних компаній, науки, освіти, бізнесу та держави з метою виконання і впровадження інноваційних проєктів;
 
   «24-1) формувати на своїй базі інноваційні структури різних типів (наукові та технологічні парки, бізнес-інкубатори, малі підприємства тощо) на засадах поєднання інтересів високотехнологічних компаній, науки, освіти, бізнесу та держави з метою виконання і впровадження інноваційних проектів;
 
201. 24-2) встановлювати нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного та наукового працівника;
 
-114- Мінько С.А.
У підпункті 21 пункту 1 розділу 1 вилучити абзац 4, а саме слова:
«24-2) встановлювати нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково- педагогічного та наукового працівника;»
 
Відхилено   24-2) встановлювати нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного та наукового працівника;
 
202. 24-3) самостійно визначати статті та обсяги витрат власних надходжень»;
 
   24-3) самостійно визначати статті та обсяги витрат власних надходжень»;
 
203. у частині третій:
 
   у частині третій:
 
204. пункт 2 викласти в такій редакції:
 
   пункт 2 викласти в такій редакції:
 
205. «2) мати внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти, в тому числі - затверджену політику забезпечення дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу (кодекс академічної доброчесності)»;
 
   «2) мати внутрішню систему забезпечення якості вищої освіти, у тому числі затверджену політику забезпечення дотримання учасниками освітнього процесу академічної доброчесності (кодекс академічної доброчесності)»;
 
206. доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
207. «5) здійснювати освітню діяльність на засадах студентоцентрованого навчання»;
 
   «5) здійснювати освітню діяльність на засадах студентоцентрованого навчання»;
 
208. 22) у статті 33:
 
-115- Діденко Ю.О.
У підпункті 22 пункту 1 розділу І абзаци 5-15 виключити.
 
Відхилено   21) у статті 33:
 
209. у частині шостій виключити слова «бібліотечний фонд якої має відповідати вимогам стандартів освітньої діяльності»;
 
-116- Павленко Р.М.
Підпункт 4 пункту 7 статті 33 викласти в редакції:
«4) інклюзивний центр, який утворюється з метою організації інклюзивного освітнього процесу та психолого-педагогічного супроводу здобувачів вищої освіти з ими освітніми потребами, забезпечення їм доступу до якісної вищої освіти. Положення про інклюзивний центр закладу вищої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки;»
 
Відхилено   у частині шостій слова «бібліотечний фонд якої має відповідати вимогам стандартів освітньої діяльності» виключити;
 
210. частину сьому доповнити новим пунктом 4-1 такого змісту:
 
   частину сьому доповнити пунктом 4-1 такого змісту:
 
211. «4-1) фаховий коледж може бути (відокремленим) структурним підрозділом закладу вищої освіти відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту»«;
 
   «4-1) фаховий коледж може бути (відокремленим) структурним підрозділом закладу вищої освіти відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту»;
 
212. частину дев’яту викласти в такій редакції:
 
-117- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 22 пункту 1 розділу І законопроєкту абзаци з п’ятого по п’ятнадцятий виключити.
 
Відхилено   частину дев’яту викласти в такій редакції:
 
    -118- Шпенов Д.Ю.
Абзаци п?ятий –шостий підпункту 22 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
213. «9. Структурний підрозділ закладу вищої освіти, який знаходиться в іншому населеному пункті, аніж місцезнаходження закладу вищої освіти, є територіально відокремленим структурним підрозділом.
 
-119- Лукашев О.А.
Виключити з підпункту 22 пункту 1 розділу І законопроекту абзац п’ятий наступного змісту:
«Структурний підрозділ закладу вищої освіти, який знаходиться в іншому населеному пункті, аніж місцезнаходження закладу вищої освіти, є територіально відокремленим структурним підрозділом.»
 
Відхилено   «9. Структурний підрозділ закладу вищої освіти, розташований в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження закладу вищої освіти, є територіально відокремленим структурним підрозділом.
 
    -120- Колебошин С.В.
У статті 33:
частину дев’яту викласти в такій редакції:
«9. Структурний підрозділ закладу вищої освіти, який знаходиться в іншому населеному пункті, аніж місцезнаходження закладу вищої освіти, є територіально відокремленим структурним підрозділом.
Територіально відокремлені структурні підрозділи закладу вищої освіти у формі інститутів, коледжів, факультетів, відділень тощо утворюються з метою задоволення потреб регіонального ринку праці у відповідних фахівцях та наближення місця навчання здобувачів вищої освіти до їх місця проживання.
Територіально відокремлений структурний підрозділ не є юридичною особою і діє на підставі затвердженого закладом вищої освіти положення та відповідно до отриманої ліцензії на провадження освітньої діяльності.
Територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти очолює керівник, який підпорядкований керівнику закладу вищої освіти і діє на підставі відповідного доручення.
Відомості про територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти вносяться до #103015
Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України.
Не припускається створення та функціонування територіально
відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі. Допускається функціонування створених до набрання чинності цього закону територіально відокремлених структурних підрозділів, в яких чисельність здобувачів освіти, що навчаються на очній (денній) формі, складає більше 1000 осіб.
Територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти здійснюють освітню діяльність за власними освітніми програми.
У територіально відокремлених структурних підрозділах не надаються місця державного замовлення для підготовки фахівців на другому (магістерському) та наступних рівнях вищої освіти.»
 
Відхилено    
214. Територіально відокремлені структурні підрозділи закладу вищої освіти у формі інститутів, коледжів, факультетів, відділень тощо утворюються з метою задоволення потреб регіонального ринку праці у відповідних фахівцях та наближення місця навчання здобувачів вищої освіти до їх місця проживання.
 
   Територіально відокремлені структурні підрозділи закладу вищої освіти у формі інститутів, коледжів, факультетів, відділень тощо утворюються з метою задоволення потреб регіонального ринку праці у відповідних фахівцях та наближення місця навчання здобувачів вищої освіти до їх місця проживання.
 
215. Територіально відокремлений структурний підрозділ не є юридичною особою і діє на підставі затвердженого закладом вищої освіти положення та відповідно до отриманої ліцензії на провадження освітньої діяльності.
 
   Територіально відокремлений структурний підрозділ не є юридичною особою і діє на підставі затвердженого закладом вищої освіти положення та відповідно до отриманої ліцензії на провадження освітньої діяльності.
 
216. Територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти очолює керівник, який підпорядкований керівнику закладу вищої освіти і діє на підставі відповідного доручення.
 
   Територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти очолює керівник, який підпорядкований керівнику закладу вищої освіти і діє на підставі відповідного доручення.
 
217. Відомості про територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти вносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
 
   Відомості про територіально відокремлений структурний підрозділ закладу вищої освіти вносяться до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
 
218. Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.
 
-121- Марченко Л.І.
У підпункті 22 пункту 1 розділу І виключити слова «та функціонування» із другого речення абзацу 10, виклавши його в такій редакції:
«Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається створення територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.»
 
Відхилено   Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.
 
    -122- Стефанчук Р.О.
Друге речення абзацу одинадцятого підпункту 22 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -123- Кириленко І.Г.
В абзаці одинадцятому підпункту 22 пункту 1 Розділу 1 законопроекту виключити слова:
«Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.»
 
Відхилено    
    -124- Шинкаренко І.А.
У статті 33:
шостий абзац частини дев?ятої викласти в такій редакції:
«Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається створення територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, якщо кількість здобувачів освіти не перевищує 400 осіб».
 
Відхилено    
    -125- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), у статті 33, частині дев’ятій абзац шостий викласти в наступній редакції:
«Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі. Кабінет Міністрів у виключних випадках має право встановлювати особливий порядок функціонування відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти з метою збереження (впровадження, розвитку) унікальних освітніх (наукових, науково-прикладних) проектів (спеціальностей тощо)».
 
Відхилено    
    -126- Кальченко С.В.
Абзац шостий частини дев'ятої статті 33 доповнити реченням такого змісту:
«Допускається функціонування створених до набрання чинності цього закону
територіально відокремлених структурних підрозділів, в яких чисельність здобувачів освіти, що навчаються на очній (денній) формі, складає більше 600 осіб.».
 
Відхилено    
    -127- Славицька А.К.
У підпункті 22 пункту 1 розділу І проекту Закону абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
«Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, в яких чисельність здобувачів, що навчаються на очній (денній) формі, складає менше 700 осіб»
 
Відхилено    
    -128- Бакумов О.С.
Абзац 10 підпункту 22 пункту 1 розділу І після речення «Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.» доповнити реченням такого змісту: «Кабінет Міністрів України має право встановлювати особливий порядок функціонування відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти з метою збереження (впровадження, розвитку) унікальних освітніх (наукових, науково-прикладних) проектів (спеціальностей тощо).».
 
Відхилено    
    -129- Лукашев О.А.
Виключити з підпункту 22 пункту 1 розділу І законопроекту друге речення абзацу десятого наступного змісту:
«Не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.»
 
Відхилено    
    -130- Костін А.Є.
Абзац 6 частини 9 статті 33 викласти в такій редакції:
«Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах: Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, в яких кількість здобувачів освіти, які навчаються менше, ніж 600 осіб»
 
Відхилено    
    -131- Королевська Н.Ю.
Абзац одинадцятий підпункту 22 пункту 1 розділу І проекту викласти в такій редакції:
"Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не допускається функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах: Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, якщо навчання здійснюється виключно в заочній формі, а кількість здобувачів освіти не перевищує 500 осіб.".
 
Відхилено    
    -132- Михайлюк Г.О.
У пункті 22 частини 1 розділу І абзац десятий викласти в такій редакції :
«Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти затверджується Кабінетом Міністрів України. Не припускається функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в місті Києві, якщо кількість здобувачів освіти не перевищує 600 осіб; містах Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, якщо кількість здобувачів освіти не перевищує 400 осіб.»
 
Відхилено    
    -133- Трухін О.М.
Абзац 11 пункту 22 законопроекту доповнити словами «в яких чисельність здобувачів освіти, що навчаються на очній (денній) формі, складає менше 650 осіб».
 
Відхилено    
    -134- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
В абзаці одинадцятому підпункту 22 пункту 1 розділу І речення друге виключити.
 
Відхилено    
219. Територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти здійснюють освітню діяльність за власними освітніми програмами.
 
-135- Костін А.Є.
Абзац 7 частини 9 статті 33 викласти в такій редакції:
«Територіально відокремлені структурні
підрозділи закладів вищої освіти здійснюють освітню діяльність за власними освітніми програмами та освітніми програмами закладу вищої освіти»
 
Відхилено   Територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти здійснюють освітню діяльність за власними освітніми програмами.
 
220. У територіально відокремлених структурних підрозділах не надаються місця державного замовлення для підготовки фахівців:
 
-136- Стефанчук Р.О.
Абзаци тринадцять–п'ятнадцять підпункту 22 пункту 1 Розділу І законопроєкту виключити.
 
Відхилено   У територіально відокремлених структурних підрозділах не надаються місця державного замовлення для підготовки фахівців:
 
    -137- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), у статті 33, частині дев’ятій абзац восьмий виключити.
 
Відхилено    
    -138- Бакумов О.С.
У підпункті 22 пункту 1 розділу І виключити абзаци 12-14.
 
Відхилено    
221. на другому (магістерському) та наступних рівнях вищої освіти;
 
   на другому (магістерському) та наступних рівнях вищої освіти;
 
222. з спеціальностей, з яких в тому самому місті або в радіусі 50 кілометрів від нього функціонує заклад вищої освіти державної форми власності, який здійснює підготовку за такою самою спеціальністю»;
 
-139- Михайлюк Г.О.
У підпункті 22 частини 1 розділу І абзац чотирнадцятий виключити.
 
Відхилено   із спеціальностей, з яких у тому самому місті або в радіусі 50 кілометрів від нього функціонує заклад вищої освіти державної форми власності, що здійснює підготовку за такою самою спеціальністю»;
 
    -140- Славицька А.К.
У підпункті 22 пункту 1 розділу І проекту Закону абзац п’ятнадцятий виключити.
 
Відхилено    
223. 23) у статті 35:
 
   22) у статті 35:
 
224. у частині першій виключити слова «які не можуть перебувати на цих посадах більш як два строки»;
 
-141- Кириленко І.Г.
У абзаці другому підпункту 23 пункту 1 розділу 1 законопроекту після слів «у частині першій» доповнити словами «та шостій».
 
Відхилено   у частині першій слова «які не можуть перебувати на цих посадах більш як два строки» виключити;
 
225. у частині другій після слова «звання» доповнити словами «як правило»;
 
-142- Стефанчук Р.О.
Абзац третій підпункту 23 пункту 1 Розділу І законопроєкту виключити.
 
Відхилено   частину другу після слова «звання» доповнити словами «як правило»;
 
    -143- Овчинникова Ю.Ю.
Частину другу статті 35 викласти у такій редакції:
«2. Керівник факультету (навчально-наукового інституту) повинен мати науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання.»
 
Відхилено    
    -144- Шпенов Д.Ю.
Абзац третій підпункту 23 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -145- Лис О.Г.
У частині 2 статті 35 Закону України «Про вищу освіту» виключити слова «як правило».
 
Відхилено    
    -146- Штепа С.С.
З частини другої статті 35 Закону України «Про вищу освіту» виключити словосполучення «як правило».
 
Відхилено    
    -147- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзац третій підпункту 23 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -148- Венедіктова І.В.
У законі України «Про вищу освіту» :
частину шосту статті 35 викласти в наступній редакції:
«Керівництво кафедрою здійснює завідувач (начальник) кафедри.
Керівник кафедри повинен мати науковий ступінь та/або вчене (почесне) звання відповідно до профілю кафедри. Керівник кафедри обирається за конкурсом таємним голосуванням вченою радою закладу вищої освіти строком на п’ять років з урахуванням пропозицій трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри. Керівник закладу вищої освіти укладає з керівником кафедри контракт».
 
Відхилено    
226. 24) у частині другій статті 36:
 
   23) у частині другій статті 36:
 
227. пункт 7 виключити;
 
-149- Стефанчук Р.О.
Абзац другий підпункту 24 пункту 1 Розділу І законопроєкту виключити.
 
Відхилено   пункт 7 виключити;
 
    -150- Кириленко І.Г.
Абзац другий підпункту 24 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -151- Овчинникова Ю.Ю.
У частині другій статті 36 пункт 7 викласти у наступній редакції:
«7) обирає за конкурсом таємним голосуванням на посади завідувачів (начальників) кафедр, професорів і доцентів, директора бібліотеки;»
 
Відхилено    
    -152- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзац другий підпункту 24 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -153- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 24 пункту 1 Розділу І законопроєкту абзац другий викласти у такій редакції «пункт 7 частини другої статті 36 викласти у такій редакції: «7) обирає за конкурсом таємним голосуванням на посади завідувачів (начальників) кафедр, директора бібліотеки, керівників філій»
 
Відхилено    
228. пункт 10 викласти в такій редакції:
 
   пункт 10 викласти в такій редакції:
 
229. «10) затверджує зразок та порядок виготовлення документів про вищу освіту»;
 
-154- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 24 пункту 1 Розділу І законопроєкту абзац третій викласти у такій редакції «10) затверджує перелік обов’язкової інформації, що має міститись у дипломі та порядок виготовлення документів про вищу освіту;».
 
Відхилено   «10) затверджує зразок та порядок виготовлення документів про вищу освіту, у тому числі спільних і подвійних дипломів»;
 
    -155- Кириленко І.Г.
Абзац 4 у підпункті 24 пункту 1 Розділу І законопроекту доповнити словами із чинного закону: «а також зразки, порядок виготовлення, процедуру і підстави для видачі випускникам спільних і подвійних дипломів».
 
Враховано редакційно    
230. 25) у статті 42 в абзаці десятому частини третьої після слів «з дня її обрання» доповнити словами «визначаючи у контракті цільові показники діяльності закладу вищої освіти, досягнення яких повинна забезпечити особа (кандидатура) на посаді керівника закладу вищої освіти в разі підписання контракту, механізми перевірки досягнення таких цільових показників та терміни для досягнення таких цільових показників»;
 
   24) абзац десятий частини третьої статті 42 доповнити словами «визначаючи у контракті цільові показники діяльності закладу вищої освіти, досягнення яких повинна забезпечити особа (кандидатура) на посаді керівника закладу вищої освіти в разі підписання контракту, механізми перевірки досягнення таких цільових показників, а також терміни для досягнення таких цільових показників»;
 
231. 26) статтю 44 викласти в такій редакції:
 
-156- Мінько С.А.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І виключити слова «бала за мотиваційний лист», «за мотиваційний лист», «вага бала за мотиваційний лист вступника, що може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала».
 
Відхилено   25) статті 44, 48 і 49 викласти в такій редакції:
 
    -157- Колюх В.В.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту частини 1 та 2 статті 44 викласти в такій редакції:
«1. Прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, що затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки не частіше одного разу на три роки. Умови конкурсу повинні забезпечувати дотримання прав особи у сфері освіти.
2. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки не пізніше 15 жовтня, з урахуванням положень частини першої цієї статті.»
 
Відхилено    
    -158- Лукашев О.А.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту частини 1 та 2 статті 44 викласти в такій редакції:
«1. Прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, що затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки не частіше одного разу на три роки. Умови конкурсу повинні забезпечувати дотримання прав особи у сфері освіти.
2. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки не пізніше 15 жовтня, з урахуванням положень частини першої цієї статті.»
 
Відхилено    
232. «Стаття 44. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти
 
   «Стаття 44. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти
 
233. 1. Прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Умови конкурсу повинні забезпечувати дотримання прав особи у сфері освіти.
 
-159- Кириленко І.Г.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту частини 1 та 2 статті 44 викласти в такій редакції:
«Стаття 44. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти
«1. Прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, що затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки не частіше одного разу на три роки. Умови конкурсу повинні забезпечувати дотримання прав особи у сфері освіти.
2. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки не пізніше 15 жовтня, з урахуванням положень частини першої цієї статті.»
 
Відхилено   1. Прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Умови конкурсу повинні забезпечувати дотримання прав особи у сфері освіти.
 
234. 2. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки не пізніше 15 жовтня року, що передує року вступу до закладу вищої освіти.
 
   2. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки не пізніше 15 жовтня року, що передує року вступу до закладу вищої освіти.
 
235. 3. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.
 
   3. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.
 
236. Брати участь у конкурсі у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у закладі вищої освіти у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право особи (за їхнім вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також військовослужбовці військової служби за контрактом при вступі до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
 
-160- Мінько С.А.
Абзац шостий підпункту 26 пункту 1 розділу 1 викласти в наступній редакції:
«Брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у закладі вищої
освіти ( за їхнім вибором) у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також військовослужбовці військової служби за контрактом при
вступі до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти».
 
Відхилено   Брати участь у конкурсі в межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у закладі вищої освіти в межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право особи (за їхнім вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також військовослужбовці військової служби за контрактом - при вступі до військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
 
    -161- Бакумов О.С.
Абзац шостий підпункту 26 пункту 1 розділу І викласти в такій редакції:
«Брати участь у конкурсі у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у закладі вищої освіти у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право особи (за їхнім вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції та/або операції об’єднаних сил, забезпеченні її (їх) проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також військовослужбовці військової служби за контрактом або поліцейські при вступі до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.».
 
Відхилено    
237. Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з уповноважених закладів вищої освіти, розташованих на території інших регіонів України, у тому числі на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України.
 
-162- Овчинникова Ю.Ю.
У статті 44:
в абзаці третьому частини третьої після слів «у межах установлених квот прийому до» додати слова «тимчасово переміщених».
 
Відхилено   Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з уповноважених закладів вищої освіти, розташованих на території інших регіонів України, у тому числі на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України.
 
238. Право на першочергове зарахування для здобуття вищої освіти за медичними, мистецькими та педагогічними спеціальностями на конкурсній основі у межах установлених квот мають особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу, при їх зарахуванні на місця, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням.»;
 
-163- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту абзац третій частини третьої статті 44 виключити.
 
Відхилено   Право на першочергове зарахування для здобуття вищої освіти за медичними, мистецькими та педагогічними спеціальностями на конкурсній основі в межах установлених квот мають особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу, при їх зарахуванні на місця, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням.
 
    -164- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), зі статті 44 пункту третього виключити абзац 5:
«Право на першочергове зарахування для здобуття вищої освіти за медичними, мистецькими та педагогічними спеціальностями на конкурсній основі у межах установлених квот мають особи, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу, при їх зарахуванні на місця, що фінансуються за державним (регіональним) замовленням»
 
Відхилено    
239. В умовах особливого періоду брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів при вступі на навчання на освітні програми в галузі воєнних наук до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти також мають право:
 
-165- Бакумов О.С.
Абзаци дев'ятий та десятий підпункту 26 пункту 1 розділу І викласти в такій редакції:
«В умовах особливого періоду брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів при вступі на навчання на освітні програми в галузях знань: воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону та цивільна безпека до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти також мають право:
громадяни України, звільненні зі строкової служби протягом року після звільнення;».
 
Враховано частково   В умовах особливого періоду брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів при вступі на навчання на освітні програми в галузі воєнних наук, національної безпеки, безпеки державного кордону до військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти також мають право:
 
240. громадяни України, звільнені зі строкової служби в рік вступу на навчання;
 
   1) громадяни України, звільнені зі строкової служби, - протягом року після звільнення;
 
241. студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання вступити на навчання та в подальшому проходити службу за контрактом на посадах офіцерського складу;
 
   2) студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання вступити на навчання та в подальшому проходити службу за контрактом на посадах офіцерського складу;
 
242. вступники з числа випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу;
 
   3) вступники з числа випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу;
 
243. військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
 
   4) військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
 
244. 4. Прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників та рівня їх творчих та/або фізичних здібностей з урахуванням середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за мотиваційний лист, бала за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.
 
-166- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац чотирнадцятий пункту двадцять шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«4. Прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників та рівня їх творчих та/або фізичних здібностей з урахуванням:
середнього бала документа про повну загальну середню освіту;
бала за мотиваційний лист;
бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності».
 
Враховано редакційно   4.Прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників та рівня їхніх творчих та/або фізичних здібностей з урахуванням:
1) середнього бала документа про повну загальну середню освіту;
2) бала за мотиваційний лист;
3) бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України на міжнародних учнівських олімпіадах або є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), є учасниками Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту), або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.
 
    -167- Королевська Н.Ю.
Абзаци чотирнадцятий, двадцять перший та двадцять третій підпункту 26 пункту 1 розділу І проекту (абзац перший частини четвертої, пункт 4 частини п'ятої та частина шоста нової редакції статті 44 Закону України "Про вищу освіту") після слів у дужках " (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту)" доповнити словами "призерам ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України".
 
Враховано частково    
    -168- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 абзац перший пункту 4 викласти у наступній редакції:
«4. Прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників та рівня їх творчих та/або фізичних здібностей з урахуванням бала за мотиваційний лист, бала за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту)».
 
Відхилено    
    -169- Одарченко А.М.
Абзац перший частини 4 статті 44 Розділу VІІІ Закону України «Про вищу освіту» доповнити реченням такого змісту: «У разі недобору студентів зарахування на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб здійснюється на основі повної загальної середньої освіти за вступними іспитами.».
 
Відхилено    
    -170- Шпенов Д.Ю.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту:
у запропонованій редакції пункту 4 статті 44 Закону України «Про вищу освіту» після слів «бала за особливі успіхи» доповнити словами « (призерам ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України»
 
Враховано частково    
    -171- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту:
в тринадцятому абзаці слова «бала за мотиваційний лист» виключити; після слів « (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки),» додати слова «міжнародних мистецьких конкурсах,»
 
Відхилено    
    -172- Брагар Є.В.
У пункті 4 статті 44 слова «бала за мотиваційний лист» вилучити.
 
Відхилено    
    -173- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту у частині четвертій статті 44 виключити наступні слова та речення:
«бала за мотиваційний лист»;
«та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.»
 
Відхилено    
    -174- Дубнов А.В.
В першому абзаці четвертої частини статті 44 додати речення такого змісту: «Мотиваційний лист - письмове обгрунтування необхідності отримання бажаної освіти, роботи, стажування, тощо.»
 
Відхилено    
    -175- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
В абзаці чотирнадцятому підпункту 26 пункту 1 розділу І замість слів «особам, які є» записати слова «особам, які є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки); переможцями міжнародних мистецьких конкурсів (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту».
 
Враховано частково    
    -176- -- Н.д.Василевська- Смаглюк О.М. (Реєстр.картка №96) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
У абзаці 14 пункту 26 частини першої слова: «бала за мотиваційний лист» виключити.
 
Відхилено    
245. Для осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до уповноважених закладів вищої освіти здійснюється відповідно до абзацу першого частини четвертої цієї статті або на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у закладі освіти.
 
-177- Овчинникова Ю.Ю.
У статті 44 в абзаці другому частини четвертої після слів «прийом на навчання до» вилучити слово «уповноважених» та додати слова «тимчасово переміщених»
 
Відхилено   Для осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (на період їх здійснення), територія населених пунктів на лінії зіткнення та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до уповноважених закладів вищої освіти здійснюється відповідно до абзаців першого-четвертого частини четвертої цієї статті або на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у закладі вищої освіти.
 
246. Особливості прийому до уповноважених закладів вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, та осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які отримали документ про загальну середню освіту, визначаються Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
 
-178- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Абзац 3 частини 4 статті 44 законопроекту викласти в наступній редакції:
«Особливості прийому до уповноважених закладів вищої освіти осіб, місцем проживання яких (станом на 14 квітня 2014 року) є та/або було розташоване на тимчасово окупованій території з окремих районів Донецької та Луганської областей, та осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які отримали документ про загальну середню освіту, визначаються Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.».
 
Відхилено   Особливості прийому до уповноважених закладів вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, та осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які отримали документ про загальну середню освіту, визначаються Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
 
247. 5. Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти вчена рада закладу вищої освіти затверджує Правила прийому, якими встановлюються:
 
-179- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту частину п’яту статті 44 викласти в такій редакції:
«5. Відповідно до Умов прийому на
навчання для здобуття вищої освіти вчена
рада закладу вищої освіти затверджує Правила прийому, якими встановлюються:
1) перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала; (для основного предмета для даної спеціальності, якщо такий предмет визначений центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, – не менш як 50 відсотків);
2) вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала;
3) вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш як 50 відсотків конкурсного бала за конкурс творчих здібностей, та не більш як 25 відсотків конкурсного бала за конкурс фізичних здібностей»
 
Враховано частково   5. Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти вчена рада закладу вищої освіти затверджує Правила прийому, якими встановлюються:
 
248. 1) перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала;
 
-180- Одарченко А.М.
Пункт перший частини 5 статті 44 Розділу VІІІ Закону України «Про вищу освіту» після слів «перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання» доповнити словами «або вступних іспитів для навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб у разі недобору студентів».
 
Відхилено   1) перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала;
 
    -181- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 підпункт перший пункту 5 викласти у наступній редакції:
«1) перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких має становити не менш як 20 відсотків конкурсного бала (для основного предмета для даної спеціальності, якщо такий предмет визначений центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, – не менш як 50 відсотків);»
 
Відхилено    
249. 2) вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
 
-182- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44, підпункт другий пункту 5 виключити з подальшою зміною нумерації підпунктів.
 
Відхилено   2) вага середнього бала документа про повну середню освіту, що має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала;
 
250. 3) вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш як 60 відсотків конкурсного бала;
 
-183- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 підпункт третій пункту 5 викласти у наступній редакції:
«3) вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш як 25 відсотків конкурсного бала, а для спеціальностей, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки – не більш як 50 відсотків конкурсного бала;»
 
Враховано редакційно   3) вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що має становити не більш як 60 відсотків конкурсного бала за конкурс творчих здібностей та не більш як 25 відсотків конкурсного бала за конкурс фізичних здібностей;
 
251. 4) вага бала за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала; «;
 
-184- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
В абзаці двадцять першому підпункту 26 пункту 1 розділу І замість слів «особам, які є» записати слова «особам, які є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки); переможцями міжнародних мистецьких конкурсів (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту».
 
Враховано частково   4) вага бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України на міжнародних учнівських олімпіадах або є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), є учасниками Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту), та/або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала;
 
    -185- Гришина Ю.М.
Абзац 21 пункту двадцять шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«4) вага бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України та/або є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, міжнародних олімпіад (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту) та/або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала;».
 
Враховано редакційно    
    -186- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту в пункті 4 частини п’ятої статті 44 виключити частину речення наступного змісту:
«…та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності…».
 
Відхилено    
    -187- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 підпункт четвертий пункту 5 викласти у наступній редакції:
«4) вага бала за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту).»
 
Відхилено    
    -188- Шпенов Д.Ю.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту:
у запропонованій редакції підпункту 4 пункту 5 статті 44 Закону України «Про вищу освіту» після слів «вага бала за особливі успіхи» доповнити словами « (призерам ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України»
 
Враховано частково    
    -189- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац двадцять перший пункту двадцять шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«4) вага бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) та/або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, що може становити від 0 до 5 відсотків конкурсного бала;».
 
Враховано редакційно    
    -190- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроєкту в двадцятому абзаці після слів « (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки),» додати слова «міжнародних мистецьких конкурсах,»
 
Відхилено    
252. 5) вага бала за мотиваційний лист вступника, що може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала.
 
-191- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац двадцять другий пункту двадцять шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«5) вага бала за мотиваційний лист вступника, що може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала, за умови оприлюднення результатів оцінювання мотиваційних листів на веб – сайті закладу вищої освіти до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання».
 
Враховано   5) вага бала за мотиваційний лист вступника, що може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала, за умови оприлюднення результатів оцінювання мотиваційних листів на веб - сайті закладу вищої освіти до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
 
    -192- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроєкту абзац двадцять перший виключити.
 
Відхилено    
    -193- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту пункт 5 частини п’ятої статті 44 виключити
 
Відхилено    
253. 6. Конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, за мотиваційний лист, помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до закладу вищої освіти. Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці.
 
-194- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац двадцять третій пункту двадцять шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«6. Конкурсний бал обчислюється як сума:
балів за кожен сертифікат,
середнього бала документа про повну загальну середню освіту,
бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення),
бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності,
бала за мотиваційний лист,
помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до закладу вищої освіти. Сума вагових коефіцієнтів має дорівнювати одиниці».
 
Враховано редакційно   6. Конкурсний бал обчислюється як сума:
балів за кожен сертифікат,
середнього бала документа про повну загальну середню освіту,
бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення),
бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України на міжнародних учнівських олімпіадах або є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), є учасниками Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту), або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності,
бала за мотиваційний лист,
помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до закладу вищої освіти. Сума вагових коефіцієнтів має дорівнювати одиниці.
 
    -195- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту в абзаці двадцять другому після слів « (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки)» додати слова «міжнародних мистецьких конкурсах,»; слова «за мотиваційний лист» виключити.
 
Відхилено    
    -196- Гришина Ю.М.
Абзац двадцять третій пункту двадцять шостого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«6. Конкурсний бал обчислюється як сума:
балів за кожен сертифікат, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), бала за особливі успіхи особам, які є членами збірних команд України та/або є призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, міжнародних олімпіад (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту) або бала за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно- технічні спеціальності, бала за мотиваційний лист, помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до закладу вищої освіти. Сума вагових коефіцієнтів має дорівнювати одиниці».
 
Враховано редакційно    
    -197- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 пункт 6 викласти у наступній редакції:
«6. Конкурсний бал обчислюється як сума балів за кожен сертифікат, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту), за мотиваційний лист помножених на вагові коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до закладу вищої освіти. Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці.»
 
Відхилено    
    -198- Шпенов Д.Ю.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту:
у запропонованій редакції пункту 6 статті 44 Закону України «Про вищу освіту» після слів «за особливі успіхи» доповнити словами « (призерам ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України»
 
Враховано частково    
    -199- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту в частині шостій 6 статті 44 виключити частину речення наступного змісту:
«…та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, за мотиваційний лист…».
 
Відхилено    
254. 7. В установленому порядку та у визначений строк Правила прийому до закладу вищої освіти подаються закладом вищої освіти, що претендує на отримання державного замовлення на підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра або ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
 
   7. В установленому порядку та у визначений строк Правила прийому до закладу вищої освіти подаються закладом вищої освіти, що претендує на отримання державного замовлення на підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра або ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
 
255. Рейтинговий список вступників формується на основі конкурсного балу за кожною спеціальністю згідно з виставленими вступниками пріоритетами з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету.
 
   Рейтинговий список вступників формується на основі конкурсного бала за кожною спеціальністю згідно з виставленими вступниками пріоритетами з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за рахунок коштів державного бюджету.
 
256. Вступ до закладів вищої освіти для здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра за спеціальностями, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей, здійснюється на конкурсних засадах у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки за погодженням з центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать відповідні заклади вищої освіти.
 
   Вступ до закладів вищої освіти для здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра за спеціальностями, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей, здійснюється на конкурсних засадах у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки за погодженням з центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать відповідні заклади вищої освіти.
 
257. 8. У Правилах прийому до закладу вищої освіти обов’язково вказується перелік акредитованих та неакредитованих освітніх програм, за якими здійснюється прийом на кожний рівень вищої освіти. Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми.
 
-200- Лукашев О.А.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту з частини 8 статті 44 виключити наступне речення:
«Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми.»
 
Відхилено   8. У Правилах прийому до закладу вищої освіти обов’язково вказується перелік акредитованих та неакредитованих освітніх програм, за якими здійснюється прийом на кожний рівень вищої освіти. Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми.
 
    -201- Павленко Р.М.
Залишити пункт 8 статті 44 без змін
 
Відхилено    
    -202- Кириленко І.Г.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту з частини 8 статті 44 виключити таке речення:
«Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми.»
 
Відхилено    
    -203- Колюх В.В.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту з частини 8 статті 44 виключити таке речення:
«Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми.»
 
Відхилено    
258. 9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра, ступеня фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста під час вступу на споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, або творчих конкурсів.
 
-204- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці двадцять восьмому пункту двадцять шостого частини першої розділу І слова «на споріднену або іншу спеціальність» виключити.
 
Враховано   9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра, ступеня фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста під час вступу для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, або творчих конкурсів.
 
    -205- Павленко Р.М.
Викласти пункт 4 статті 44 у такій редакції:
« 4. Прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників та рівня їх творчих та/або фізичних здібностей з урахуванням середнього бала документа про повну загальну середню освіту, бала за особливі успіхи (особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері культури, молоді та спорту) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до цього закладу вищої освіти на визначені Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності.
У зв`язку з цим:
- підпункт 5 п.5 ст.44 вилучити.
- з п.6 ст.44 вилучити словосполучення «за мотиваційний лист»
 
Відхилено    
    -206- Драбовський А.Г.
Викласти пункт 9 статті 44 Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти в редакції: «Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста під час вступу на споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється за результатами фахових вступних випробувань.»
 
Відхилено    
    -207- Кириленко І.Г.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту частину дев’яту статті 44 викласти в такій редакції:
«9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра під час вступу на споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань здійснюється за результатами вступних іспитів у закладах вищої освіти або творчих конкурсів, з врахуванням результатів ЗНО з української мови».
 
Відхилено    
    -208- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту частину дев’яту статті 44 викласти в такій редакції:
«9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра, ступеня фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста під час вступу на ту саму (у разі прийому до закладу вищої освіти), споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (з тих же предметів, з яких складається зовнішнє незалежне оцінювання для прийому на навчання для здобуття ступеня бакалавра) та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів (з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання)».
 
Враховано частково    
    -209- Лабазюк С.П.
Частину дев'яту статті 44 викласти в такій редакції:
«9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра, ступеня фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста під час вступу на споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (у разі складання зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до закладів фахової передвищої освіти, особа подає такі результати без обов’язку складання повторного зовнішнього незалежного оцінювання) та вступних іспитів у закладі вищої освіти з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, або творчих конкурсів.»
 
Відхилено    
    -210- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 пункт 9 викласти у наступній редакції:
«9. Прийом на основі ступеня молодшого бакалавра, ступеня фахового молодшого бакалавра або освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста під час вступу на ту саму (у разі прийому до закладу вищої освіти), споріднену або іншу спеціальність для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (з тих же предметів, з яких складається зовнішнє незалежне оцінювання для прийому на навчання для здобуття ступеня бакалавра) та вступних іспитів у закладі вищої освіти, або творчих конкурсів (з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання)»
 
Відхилено    
259. 10. Прийом на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється за результатами вступних випробувань, включаючи єдиний вступний іспит з іноземної мови. Особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань.
 
-211- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту частину десяту статті 44 викласти в такій редакції:
«10. Прийом на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється за результатами вступних випробувань за технологією зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, включаючи єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією зовнішнього незалежного оцінювання. Особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань за технологією зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання».
 
Враховано редакційно   10. Прийом на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється за результатами вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів з предметів (дисциплін), з яких не проводяться вступні іспити з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання, включаючи єдиний вступний іспит з іноземної мови з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання. Особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів з предметів (дисциплін), з яких не проводяться вступні іспити з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання.
 
    -212- Кириленко І.Г.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту частину десяту статті 44 вилучити.
 
Відхилено    
    -213- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 пункт 10 викласти у наступній редакції:
«10. Прийом на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється за результатами вступних випробувань за технологією зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, включаючи єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією зовнішнього незалежного оцінювання. Особа може вступити до закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра чи магістра, здобутих за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження вступних випробувань за технологією зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів у закладі вищої освіти або творчих конкурсів з предметів (дисциплін), з яких не проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.»
 
Враховано редакційно    
260. 11. Прийом на основі ступеня магістра для здобуття ступеня доктора філософії або доктора мистецтва здійснюється за результатами вступних випробувань.
 
   11. Прийом на основі ступеня магістра для здобуття ступеня доктора філософії або доктора мистецтва здійснюється за результатами вступних випробувань.
 
261. 12. Прийом до докторантури або надання творчої відпустки для підготовки дисертації на здобуття ступеня доктора наук здійснюється з урахуванням наукових, науково-технічних досягнень за обраною спеціальністю відповідно до вимог, що визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
   12. Прийом до докторантури або надання творчої відпустки для підготовки дисертації на здобуття ступеня доктора наук здійснюється з урахуванням наукових, науково-технічних досягнень за обраною спеціальністю відповідно до вимог, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
262. 13. Прийом до закладів вищої освіти здійснюється на засадах об’єктивності та відкритості.
 
-214- Фролов П.В.
У підпункті 26 пункту 1 Розділу І законопроекту абзац перший частини тринадцятої статті 44 доповнити такими словами:
« (зокрема, на своєму веб-сайті).»
 
Відхилено   13. Прийом до закладів вищої освіти здійснюється на засадах об’єктивності та відкритості.
 
263. Заклад вищої освіти зобов’язаний створити умови для ознайомлення вступників з ліцензією на здійснення освітньої діяльності, сертифікатами про акредитацію, правилами прийому, відомостями про обсяг прийому за кожною спеціальністю та освітнім рівнем, кількістю місць, виділених для вступу на пільгових умовах.
 
   Заклад вищої освіти зобов’язаний створити умови для ознайомлення вступників з ліцензією на здійснення освітньої діяльності, сертифікатами про акредитацію, правилами прийому, відомостями про обсяг прийому за кожною спеціальністю та освітнім рівнем, кількістю місць, виділених для вступу на пільгових умовах.
 
264. Відповідальність за забезпечення об’єктивності та відкритості прийому до закладів вищої освіти несуть їх керівники.
 
   Відповідальність за забезпечення об’єктивності та відкритості прийому до закладів вищої освіти несуть їх керівники.
 
265. 14. Обсяг та порядок оприлюднення інформації про хід і результати прийому до закладів вищої освіти визначаються Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
 
   14. Обсяг та порядок оприлюднення інформації про хід і результати прийому до закладів вищої освіти визначаються Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
 
266. 15. Особливості прийому на навчання до закладів вищої духовної освіти регулюються їхніми статутами (положеннями), зареєстрованими у встановленому законодавством порядку.
 
-215- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 44 з пункту 15 виключити перший абзац.
 
Враховано      
267. Державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти надається у вигляді:
 
      
268. повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
 
      
269. пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії;
 
      
270. безоплатного забезпечення підручниками;
 
      
271. безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
 
      
272. безоплатного проживання в гуртожитку;
 
      
273. інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
 
      
274. Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
      
275. 16. Держава забезпечує особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та їхнім дітям, дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-216- Павленко Р.М.
Доповнити пункт 16 статті 44 такими абзацами:
«16. Держава забезпечує особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та їхнім дітям, дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти надається у вигляді:
повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
соціальної стипендії; безоплатного забезпечення підручниками; безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
безоплатного проживання в гуртожитку; інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   15. Держава забезпечує особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та їхнім дітям, дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції під час її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та під час здійснення зазначених заходів, дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти надається у вигляді:
повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
соціальної стипендії;
безоплатного забезпечення підручниками;
безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
безоплатного проживання в гуртожитку;
інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
    -217- Шахов С.В.
Вельможний С.А.
Сухов О.С.
Частину 16 статті 44 законопроекту викласти в наступній редакції: «Держава забезпечує особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та їхнім дітям, дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років, особам, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.».
 
Відхилено    
276. 17. Підставою для зарахування особи на навчання є виконання вимог Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, правил прийому та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників - для неповнолітніх вступників), в якому можуть бути деталізовані права та обов’язки сторін відповідно до типової форми, яка затверджується Кабінетом Міністрів України. Цим договором не можуть обмежуватись права чи встановлюватись додаткові обов’язки здобувачів освіти, які не передбачені цим Законом чи іншими актами законодавства. У разі зарахування на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.
 
-218- Колюх В.В.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту з частини 17 статті 44 виключити останнє речення наступного змісту:
«У разі зарахування на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.»
 
Відхилено   16. Підставою для зарахування особи на навчання є виконання вимог Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, правил прийому та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників - для неповнолітніх вступників), в якому можуть бути деталізовані права та обов’язки сторін відповідно до типової форми, затвердженої Кабінетом Міністрів України. Цим договором не можуть обмежуватися права чи встановлюватися додаткові обов’язки здобувачів освіти, не передбачені цим Законом чи іншими актами законодавства. У разі зарахування на навчання за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.
 
    -219- -- Н.д.Василевська- Смаглюк О.М. (Реєстр.картка №96) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Виключити абзац 47 пункту 26 частини першої.
 
Відхилено    
    -220- Кириленко І.Г.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту з частини 17 статті 44 виключити останнє речення такого змісту:
«У разі зарахування на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.»
 
Відхилено    
    -221- Лукашев О.А.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту з частини 17 статті 44 виключити останнє речення наступного змісту:
«У разі зарахування на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.»
 
Відхилено    
277. 18. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти не є регуляторним актом»;
 
-222- Колюх В.В.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту виключити частину 18 статті 44 наступного змісту:
«Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти не є регуляторним актом».
 
Відхилено   17. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти не є регуляторним актом.
18. Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства здійснюється за результатами вступних іспитів та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, та врахування балів успішності, що дають право для продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий рівень освіти»;
 
    -223- Бакумов О.С.
Абзац сорок восьмий підпункту 26 пункту 1 розділу І виключити.
 
Відхилено    
    -224- Лукашев О.А.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту виключити частину 18 статті 44 наступного змісту:
«Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти не є регуляторним актом».
 
Відхилено    
    -225- Кириленко І.Г.
У підпункті 26 пункту 1 розділу І законопроекту виключити частину 18 статті 44 наступного змісту:
«Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти не є регуляторним актом».
 
Відхилено    
    -226- Павленко Р.М.
Доповнити статтю 44 пунктом 19 такого
змісту:
«Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства здійснюється за результатами вступних випробувань та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, та врахування балів успішності, що дають право для продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий рівень освіти».
 
Враховано    
278. 27) статтю 48 викласти в такій редакції:
 
-227- Бобровська С.А.
Клименко Ю.Л.
Шкрум А.І.
Василенко Л.В.
Совсун І.Р.
Рущишин Я.І.
Макаров О.А.
Лозинський Р.М.
Васильченко Г.І.
Дубнов А.В.
Петруняк Є.В.
Констанкевич І.М.
Калаур І.Р.
Гузь І.В.
Клочко А.А.
Павленко Р.М.
Геращенко І.В.
Н.д.Климпуш- Цинцадзе І.О. (Реєстр.картка №420) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
#21270
#21257
#20965
У підпункт 27 пункту 1 розділу І законопроекту внести такі зміни:
27) статтю 48 викласти в такій редакції:
«Стаття 48. Мова освітнього процесу у закладах вищої освіти.
1.Мовою освітнього процесу у закладах вищої освіти є державна мова.
2.Застосування мов у закладах вищої освіти визначають Закони України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та «Про освіту».
3.Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватись англійською мовою або іншою офіційною мовою Європейського Союзу. При цьому заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.
4.Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів англійською мовою, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою»
 
Відхилено      
279. «Стаття 48. Мова освітнього процесу у закладах вищої освіти
 
-228- Шинкаренко І.А.
Статтю 48 викласти в такій редакції:
«Стаття 48. Мова освітнього процесу у закладах вищої освіти
1.Мовою освітнього процесу у закладах вищої освіти є державна мова.
2.Застосування мов у закладах вищої освіти визначають Закони України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та «Про освіту».
3.Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватися іноземною мовою. При цьому заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.
4.Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї,
кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів англійською мовою (а в разі необхідності однією з офіційних мов Європейського Союзу), забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою»
 
Відхилено      
    -229- Кириленко І.Г.
Статтю 48 викласти в такій редакції:
«Стаття 48. Мова освітнього процесу у закладах вищої освіти
1. Мовою освітнього процесу у закладах вищої освіти є державна мова
2. Застосування мов у закладах вищої освіти визначають закони України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту".
3. Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватися іноземною мовою. При цьому заклади вищої освіти забезпечують можливість вивчення такими особами державної мови.
4. Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів іноземною мовою, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою».
 
Відхилено    
280. 1. Мовою освітнього процесу у закладах вищої освіти є державна мова
 
   «Стаття 48. Мова освітнього процесу в закладах
вищої освіти
1. Мовою освітнього процесу в закладах вищої освіти є державна мова.
 
281. 2. Застосування мов у закладах вищої освіти визначають закони України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту".
 
   2. Застосування мов у закладах вищої освіти визначають закони України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту".
 
282. 3. Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватися іноземною мовою. При цьому заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.
 
-230- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац п’ятий підпункту 27 пункту 1 розділу І виключити, а саме:
«3. Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватися іноземною мовою. При цьому заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови».
 
Враховано      
    -231- Грищук Р.П.
У Законі України «Про вищу освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 37-38, ст. 2004), статті 48 пункт 3 викласти у наступній редакції:
«3. Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватися англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу. При цьому заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.»
 
Відхилено    
    -232- Лукашев О.А.
Абзац четвертий підпункту 27 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«3. Для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, навчання може здійснюватися іноземною мовою. При цьому заклади вищої освіти забезпечують можливість вивчення такими особами державної мови.»
 
Відхилено    
    -233- Стефанчук Р.О.
В абзаці п’ятому підпункту 27 пункту 1 Розділу І законопроєкту замінити словосполучення «іноземною мовою» на словосполучення «однією з офіційних мов Європейського Союзу».
 
Відхилено    
    -234- Княжицький М.Л.
У підпункті 27 пункту 1 розділу І законопроекту змінити редакцію частини третьої статті 48 Закону України «Про вищу освіту», а саме замінити слова «іноземною мовою» словами «англійською або іншою офіційною мовою Європейського Союзу».
 
Відхилено    
    -235- Дубнов А.В.
В частині третій статті 48 словосполучення «іноземною мовою» замінити словами «офіційною мовою Європейського Союзу».
 
Відхилено    
    -236- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 27 пункту 1 розділу І законопроєкту:
в абзаці п’ятому слова «іноземною мовою» замінити словами «англійською або іншою офіційною мовою Європейського Союзу».
 
Відхилено    
    -237- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
В абзаці п’ятому підпункту 27 пункту 1 розділу І замість слів «іноземною мовою» записати слова «державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу».
 
Відхилено    
283. 4. Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів англійською мовою, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою»;
 
-238- Колюх В.В.
Абзац п’ятий підпункту 27 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4. Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів іноземною мовою, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою.»
 
Відхилено   3. Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів англійською мовою, за умови що усі здобувачі освіти, які вивчають відповідні дисципліни, володіють англійською мовою. За умови, якщо є письмове звернення від одного чи більше студентів, заклад вищої освіти забезпечує переклад державною мовою».
 
    -239- Стефанчук Р.О.
В абзаці шостому підпункту 27 пункту 1 Розділу І законопроєкту після словосполучення «або усіх дисциплін» доповнити словосполученням «, в тому числі».
 
Відхилено    
    -240- Пасічний О.С.
У Законі України «Про вищу освіту»:
частину четверту статті 48 викласти в наступній редакції:
«Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів однією з іноземних мов, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою».
 
Відхилено    
    -241- Шпенов Д.Ю.
В абзаці шостому підпункту 27 пункту 1 Розділу І законопроекту слово «англійською» замінити словом «іноземною»
 
Відхилено    
    -242- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 27 пункту 1 розділу І законопроєкту:
в абзаці шостому слова «можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою» замінити словами «знання державної мови на належному рівні для студентів-громадян України».
 
Враховано редакційно    
    -243- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзац шостий підпункту 27 пункту 1 розділу І викласти у такій редакції:
«4. Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів державною мовою і англійською мовою.».
 
Відхилено    
    -244- Лукашев О.А.
Абзац п’ятий підпункту 27 пункту 1 розділу І законопроекту викласти в такій редакції:
«4. Заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї, кількох або усіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань та проведення контрольних заходів іноземною мовою, забезпечивши при цьому можливість вивчення відповідних дисциплін державною мовою.»
 
Відхилено    
    -245- Лис О.Г.
У частині 4 ст. 48 Закону України «Про вищу освіту» слова «англійською мовою» замінити словами «однією з іноземних мов».
 
Відхилено    
    -246- Штепа С.С.
В ч. 4 ст. 48 Закону України «Про вищу освіту» словосполучення «англійською мовою» замінити на словосполучення «однією з іноземних мов».
 
Відхилено    
    -247- Королевська Н.Ю.
В абзаці шостому підпункту 27 пункту 1 розділу І проекту (частина четверта нової редакції статті 48 Закону України "Про вищу освіту") слова "англійською мовою" замінити словами "однією з іноземних мов".
 
Відхилено    
    -248- Дубнов А.В.
В частині четвертій статті 48 словосполучення «англійською мовою» замінити словами «офіційною мовою Європейського Союзу».
 
Відхилено    
284. 28) статтю 49 викласти в такій редакції:
 
      
285. «Стаття 49. Форми здобуття освіти у закладах вищої освіти
 
-249- Кириленко І.Г.
Поточну редакцію статті 49 подати як «інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева; дуальна». Без надання відповідних тлумачень.
 
Відхилено   «Стаття 49. Форми здобуття освіти в закладах вищої освіти
 
286. 1. Особа має право здобувати вищу освіту в різних формах або поєднуючи їх.
 
   1. Особа має право здобувати вищу освіту в різних формах або поєднувати їх.
 
287. Основними формами здобуття вищої освіти є:
 
   Основними формами здобуття вищої освіти є:
 
288. інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);
 
   інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);
 
289. дуальна.
 
   дуальна.
 
290. 2. Очна (денна, вечірня) форма здобуття вищої освіти - це спосіб організації навчання здобувачів вищої освіти, що передбачає проведення навчальних занять та практичної підготовки не менше 30 тижнів впродовж навчального року.
 
-250- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 28 пункту 1 розділу І законопроєкту:
в абзаці сьомому слова «не менше 30 тижнів» замінити словами «у обсязі не менше 30% навчального навантаження»;
 
Відхилено   2. Очна (денна, вечірня) форма здобуття вищої освіти - це спосіб організації навчання здобувачів вищої освіти, що передбачає проведення навчальних занять та практичної підготовки не менше 30 тижнів упродовж навчального року.
 
    -251- Овчинникова Ю.Ю.
У частині другій та третій статті 49 замінити слова «навчання здобувачів вищої освіти» на слова «освітнього процесу»
 
Відхилено    
291. 3. Заочна форма здобуття вищої освіти - це спосіб організації навчання здобувачів вищої освіти шляхом поєднання навчальних занять і контрольних заходів під час короткочасних сесій та самостійного оволодіння освітньою програмою у проміжку між ними.
 
-252- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац восьмий пункту двадцять восьмого частини першої розділу І доповнити словами «Тривалість проміжку між навчальними заняттями та контрольними заходами не може бути меншою, ніж 1 місяць».
 
Враховано   3. Заочна форма здобуття вищої освіти - це спосіб організації навчання здобувачів вищої освіти шляхом поєднання навчальних занять і контрольних заходів під час короткочасних сесій та самостійного оволодіння освітньою програмою в період між ними. Тривалість періоду між навчальними заняттями та контрольними заходами не може бути меншою ніж один місяць.
 
292. 4. Дистанційна форма здобуття освіти - це індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.
 
   4. Дистанційна форма здобуття освіти - це індивідуалізований процес здобуття освіти, що відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу в спеціалізованому середовищі, що функціонує на основі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.
 
293. 5. Мережева форма здобуття вищої освіти - це спосіб організації навчання здобувачів вищої освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою відбувається за участю закладу вищої освіти та інших суб’єктів освітньої діяльності, що взаємодіють між собою на договірних засадах.
 
   5. Мережева форма здобуття вищої освіти - це спосіб організації навчання здобувачів вищої освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою відбувається за участю закладу вищої освіти та інших суб’єктів освітньої діяльності, що взаємодіють між собою на договірних засадах.
 
294. 6. Дуальна форма здобуття вищої освіти - це різновид денної форми здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах вищої освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації на основі договору. Навчання на робочому місці передбачає виконання посадових обов’язків відповідно до трудового договору.
 
-253- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзац тридцятий пункту двадцять восьмого частини першої розділу І викласти в такій редакції:
«6. Дуальна форма здобуття вищої освіти – це спосіб здобуття освіти здобувачами денної форми, що передбачає навчання на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації обсягом від 25% до 60% загального обсягу освітньої програми на основі договору. Навчання на робочому місці передбачає виконання посадових обов’язків відповідно до трудового договору».
 
Враховано   6. Дуальна форма здобуття вищої освіти – це спосіб здобуття освіти здобувачами денної форми, що передбачає навчання на робочому місці на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації обсягом від 25 відсотків до 60 відсотків загального обсягу освітньої програми на основі договору. Навчання на робочому місці передбачає виконання посадових обов’язків відповідно до трудового договору.
 
295. Дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем (підприємством, установою, організацією тощо), який передбачає:
 
   Дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем (підприємством, установою, організацією тощо), що передбачає:
 
296. порядок працевлаштування здобувача вищої освіти та оплати його праці;
 
   порядок працевлаштування здобувача вищої освіти та оплати його праці;
 
297. обсяг та очікувані результати навчання здобувача вищої освіти на робочому місці;
 
   обсяг та очікувані результати навчання здобувача вищої освіти на робочому місці;
 
298. зобов’язання закладу вищої освіти та роботодавця в частині виконання здобувачем вищої освіти індивідуального навчального плану на робочому місці;
 
   зобов’язання закладу вищої освіти та роботодавця в частині виконання здобувачем вищої освіти індивідуального навчального плану на робочому місці;
 
299. порядок оцінювання результатів навчання, здобутих на робочому місці.
 
   порядок оцінювання результатів навчання, здобутих на робочому місці.
 
300. 7. Стандарти вищої освіти та заклади вищої освіти можуть обмежувати перелік допустимих форм здобуття вищої освіти для окремих спеціальностей та освітніх програм.
 
   7. Стандарти вищої освіти та заклади вищої освіти можуть обмежувати перелік допустимих форм здобуття вищої освіти для окремих спеціальностей та освітніх програм.
 
301. 8. Положення про основні форми здобуття вищої освіти затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
-254- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 28 пункту 1 розділу І законопроєкту абзац вісімнадцятий виключити.
 
Відхилено   8. Положення про основні форми здобуття вищої освіти затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
302. Заклад вищої освіти може використовувати інші форми здобуття вищої освіти і поєднувати форми здобуття вищої освіти, відповідно до положення про організацію освітнього процесу у закладі вищої освіти»;
 
-255- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці тридцять сьомому пункту двадцять восьмого частини першої розділу І після слів «вищої освіти» доповнити словами «а також встановлювати вимоги до поєднання форм».
 
Враховано   Заклад вищої освіти може використовувати інші форми здобуття вищої освіти і поєднувати форми здобуття вищої освіти відповідно до положення про організацію освітнього процесу в закладі вищої освіти, а також встановлювати вимоги до поєднання форм здобуття вищої освіти»;
 
303. 29) абзац другий частини другої статті 56 викласти в такій редакції:
 
   27) абзац другий частини другої статті 56 викласти в такій редакції:
 
304. «Норми часу навчальної, методичної, наукової, організаційної роботи визначаються закладом вищої освіти»;
 
   «Норми часу навчальної, методичної, наукової, організаційної роботи визначаються закладом вищої освіти»;
 
305. 30) частину шосту статті 73 викласти в такій редакції:
 
   28) частину шосту статті 73 викласти в такій редакції:
 
306. «6. Розмір плати за весь строк навчання для здобуття відповідного ступеня вищої освіти, підвищення кваліфікації, включаючи виготовлення документа про освіту та додатку до нього, а також порядок оплати освітньої послуги (разово, щороку, щосеместрово, щомісяця) встановлюються у договорі (контракті), що укладається між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.
 
   «6. Розмір плати за весь строк навчання для здобуття відповідного ступеня вищої освіти, підвищення кваліфікації, включаючи виготовлення документа про освіту та додатка до нього, а також порядок оплати освітньої послуги (разово, щороку, щосеместрово, щомісяця) встановлюються в договорі (контракті), що укладається між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.
 
307. Типовий договір, що укладається між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, на строк навчання, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки»;
 
   Типовий договір, що укладається між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу, на строк навчання, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки»;
 
308. 31) у статті 76 у пункті 2 частини другої після слів «іноземних студентів» доповнити словами «за акредитованими освітніми програмами»;
 
-256- Колюх В.В.
Виключити підпункт 31 пункту 1 розділу І законопроекту наступного змісту:
«31) у статті 76 у пункті 2 частини другої після слів «іноземних студентів» доповнити словами «за акредитованими освітніми програмами».
 
Відхилено   29) у пункті 2 частини другої статті 76 після слів «іноземних студентів» доповнити словами «за акредитованими освітніми програмами»;
 
    -257- Лукашев О.А.
Виключити підпункт 31 пункту 1 розділу І законопроекту наступного змісту:
«31) у статті 76 у пункті 2 частини другої після слів «іноземних студентів» доповнити словами «за акредитованими освітніми програмами».
 
Відхилено    
    -258- Кириленко І.Г.
Виключити підпункт 31 пункту 1 розділу І законопроекту.
 
Відхилено    
309. 32) у розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
 
   26) у розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
 
310. у частині другій:
 
   у пункті 2:
 
311. у пункті 10 слова «та їх структурних підрозділів (факультетів, інститутів, коледжів, філій)» вилучити;
 
-259- Пасічний О.С.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
у підпункті 10 пункту 2 слова «та їх структурних підрозділів (факультетів, інститутів, коледжів, філій)» вилучити.
 
Враховано   у підпункті 10 слова «та їх структурних підрозділів (факультетів, інститутів, коледжів, філій)» виключити;
 
312. пункт 19 викласти в такій редакції:
 
-260- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзаци четвертий і п’ятий підпункту 32 пункту 1 виключити.
 
Відхилено   підпункт 19 викласти в такій редакції:
 
313. «19) розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки для уповноважених закладів вищої освіти»;
 
-261- Пасічний О.С.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
підпункт 19 пункту 2 викласти в такій редакції:
«19) розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки для уповноважених закладів вищої освіти»
 
Враховано   «19) розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки для уповноважених закладів вищої освіти»;
 
314. доповнити новим пунктом 20-1 такого змісту:
 
-262- Марченко Л.І.
У підпункті 32 пункту 1 розділу І абзаци
6 -7 виключити.
 
Відхилено   доповнити пунктом 20-1 такого змісту:
 
    -263- Шпенов Д.Ю.
Абзаци шостий-сьомий підпункту 32 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -264- Діденко Ю.О.
У підпункті 32 пункту 1 розділу І абзаци 6-7 виключити.
 
Відхилено    
    -265- Бакумов О.С.
У підпункті 32 пункту пункту 1 розділу І:
1) абзац шостий викласти в такій редакції:
«доповнити новими пунктами 20-1 та 20-2 такого змісту:»;
2) після абзацу сьомого доповнити новим абзацом восьмим такого змісту:
«20-2) заборона щодо функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, встановлена частиною дев’ятою статті 33 цього Закону, не поширюється на заклади вищої освіти, які до дня набрання чинності цим Законом були утворені шляхом перетворення (реорганізації) інших закладів вищої освіти у територіально відокремлені структурні підрозділи такого утвореного закладу вищої освіти.».
 
Відхилено    
315. «20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом, мають бути реорганізовані або припинені до 01 липня 2021 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників»;
 
-266- Стефанчук Р.О.
Абзац сьомий підпункту 32 пункту 1 Розділу І законопроєкту виключити.
 
Відхилено   «20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, що функціонують на день набрання чинності цим Законом, мають бути реорганізовані або припинені до 1 липня 2021 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників»;
 
    -267- Кириленко І.Г.
Абзац сьомий підпункту 32 пункту 1 Розділу І законопроекту виключити.
 
Відхилено    
    -268- Пасічний О.С.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
пункт 2 доповнити новим підпунктом 20-1 такого змісту:
«20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом, мають бути реорганізовані або припинені до 01 липня 2021 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників»
 
Враховано    
    -269- Колебошин С.В.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
у частині другій пункт 20-1
викласти в такій редакції:
«20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом та не відповідають встановленому цим Законом критерію щодо кількості здобувачів освіти, які навчаються на очній (денній) формі, мають бути реорганізовані або припинені до 01 серпня 2023 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників.»
 
Відхилено    
    -270- Шинкаренко І.А.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
доповнити новим пунктом 20-1 такого змісту:
«20-1) прийом на навчання до територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом, не здійснюється, а територіально відокремлені структурні підрозділи у вищезгаданих містах мають бути реорганізовані або припинені, не пізніше як до 01 липня 2023 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників.»
 
Відхилено    
    -271- Славицька А.К.
У підпункті 32 пункту 1 розділу І проекту Закону абзац сьомий викласти в такій редакції:
«20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом та не відповідають встановленому цим законом критерію щодо кількості здобувачів освіти, які навчаються на очній (денній)формі, мають бути реорганізовані або припинені до 01 серпня 2023 року рішенням закладів».
 
Відхилено    
    -272- Королевська Н.Ю.
Абзац сьомий підпункту 32 пункту 1 розділу І проекту (новий пункт 20-1, яким доповнюється розділ ХV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про вищу освіту") викласти в такій редакції:
"20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом та в яких навчання здійснюється виключно в заочній формі, а кількість здобувачів освіти не перевищує 500 осіб, мають бути реорганізовані або припинені до 01 липня 2023 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників."
 
Відхилено    
    -273- Михайлюк Г.О.
У пункті 32 частини 1 розділу І абзац сьомий викласти в такій редакції:
«20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом та не відповідають встановленим критеріям, мають бути реорганізовані або припинені за рішенням закладів вищої освіти або їхніх засновників протягом двох років з моменту затвердження Положення про особливості утворення, реорганізації та ліквідації територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти Кабінетом Міністрів України.»
 
Відхилено    
    -274- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 32 пункту 1 розділу І законопроєкту абзаци шостий та сьомий виключити.
 
Відхилено    
    -275- Лукашев О.А.
Виключити абзац 7 підпункту 32 пункту 1 розділу І законопроекту наступного змісту:
«20-1) територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом, мають бути реорганізовані або припинені до 01 липня 2021 року рішенням закладів вищої освіти або їх засновників».
 
Відхилено    
    -276- Костін А.Є.
Пункт 20-1 «Прикінцевих та перехідних положень» викласти в такій редакції:
«Територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти в містах Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, які функціонують на день набуття чинності цим законом, яких кількість здобувачів освіти, які навчаються менше, ніж 600 осіб, мають бути реорганізовані або припинені за рішенням закладів вищої освіти або їх засновників протягом двох років з моменту набрання чинності даним законом».
 
Відхилено    
316. частину 4-1 викласти в такій редакції:
 
   пункт 4-1 викласти в такій редакції:
 
317. «Дія акредитаційних сертифікатів тимчасово переміщених закладів вищої освіти (наукових установ) зі спеціальностей та напрямів підготовки, які на день переміщення з тимчасово окупованої території або з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, були чинними, продовжується на період проведення антитерористичної операції, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, але не більш як на п’ять років з дня закінчення терміну дії відповідних акредитаційних сертифікатів.
 
-277- Пасічний О.С.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
пункт 4-1 викласти в такій редакції:
«Дія акредитаційних сертифікатів тимчасово переміщених закладів вищої освіти (наукових установ) зі спеціальностей та напрямів підготовки, які на день переміщення з тимчасово окупованої території або з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, були чинними, продовжується на період проведення антитерористичної операції, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, але не більш як на п’ять років з дня закінчення терміну дії відповідних акредитаційних сертифікатів.
Тимчасово переміщені заклади вищої освіти зберігають статус національних.
Нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково- педагогічного працівника у тимчасово переміщених закладах вищої освіти, тимчасово переміщених наукових установах визначаються Кабінетом Міністрів України з коефіцієнтом 0,8 від установлених норм.
Для закладів вищої освіти на підконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей центральні органи виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться такі заклади, встановлюють фіксовані обсяги державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів, з яких оголошено прийом на навчання здобувачів вищої освіти.
Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки має право ініціювати передачу прав засновника профільних за напрямами підготовки професійно-технічних навчальних закладів переміщеним закладам вищої освіти, переміщеним науковим установам державної власності за згодою сторін та реорганізацію тимчасово переміщених закладів вищої освіти, тимчасово переміщених наукових установ шляхом злиття чи приєднання відповідно до закону в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   «4-1. Дія акредитаційних сертифікатів тимчасово переміщених закладів вищої освіти (наукових установ) зі спеціальностей та напрямів підготовки, що на день переміщення з тимчасово окупованої території або з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, були чинними, продовжується на період проведення антитерористичної операції, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, але не більш як на п’ять років з дня закінчення строку дії відповідних акредитаційних сертифікатів.
 
318. Тимчасово переміщені заклади вищої освіти зберігають статус національних.
 
   Тимчасово переміщені заклади вищої освіти зберігають статус національних.
 
319. Нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного працівника у тимчасово переміщених закладах вищої освіти, тимчасово переміщених наукових установах визначаються Кабінетом Міністрів України з коефіцієнтом 0, 8 від установлених норм.
 
   Нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного працівника в тимчасово переміщених закладах вищої освіти, тимчасово переміщених наукових установах визначаються Кабінетом Міністрів України з коефіцієнтом 0,8 від установлених норм.
 
320. Для закладів вищої освіти на підконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей центральні органи виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться такі заклади, встановлюють фіксовані обсяги державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів, з яких оголошено прийом на навчання здобувачів вищої освіти.
 
-278- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
В абзаці дванадцятому пункту тридцять другому частини першої розділу І слова «з яких оголошено прийом на навчання здобувачів вищої освіти» замінити словами «зазначених у відповідних ліцензіях на провадження освітньої діяльності, чинних станом на 31 грудня 2019 року».
 
Враховано   Для закладів вищої освіти на підконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей центральні органи виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться такі заклади, встановлюють фіксовані обсяги державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів, зазначених у відповідних ліцензіях на провадження освітньої діяльності, чинних станом на 31 грудня 2019 року.
 
    -279- Овчинникова Ю.Ю.
Абзац четвертий частини 4-1 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» залишити без змін у редакції чинного Закону України «Про вищу освіту»
 
Відхилено    
321. Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки має право ініціювати передачу прав засновника профільних за напрямами підготовки професійно-технічних навчальних закладів переміщеним закладам вищої освіти, переміщеним науковим установам державної власності за згодою сторін та реорганізацію тимчасово переміщених закладів вищої освіти, тимчасово переміщених наукових установ шляхом злиття чи приєднання відповідно до закону в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України»;
 
   Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки має право ініціювати передачу прав засновника профільних за напрямами підготовки професійно-технічних навчальних закладів переміщеним закладам вищої освіти, переміщеним науковим установам державної власності за згодою сторін та реорганізацію тимчасово переміщених закладів вищої освіти, тимчасово переміщених наукових установ шляхом злиття чи приєднання відповідно до закону в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України»;
 
322. у частині п’ятій:
 
   у пункті 5:
підпункти 1,4 і 5 виключити
 
323. пункти 1, 4, 5 виключити;
 
-280- Пасічний О.С.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
у пункті 5 підпункти 1,4,5 виключити.
 
Враховано      
324. пункт 12 викласти в такій редакції:
 
-281- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Абзаци шістнадцятий і сімнадцятий підпункту 32 пункту 1 виключити.
 
Відхилено   підпункт 12 викласти в такій редакції:
 
325. «12) забезпечити можливості для додаткового вивчення українознавчих дисциплін особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які зараховані на навчання до одного з уповноважених закладів вищої освіти».
 
-282- Пасічний О.С.
У розділі ХV «Прикінцеві та перехідні положення»:
підпункт 12 пункту 5 викласти в такій редакції:
«12) забезпечити можливості для додаткового вивчення українознавчих дисциплін особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які зараховані на навчання до одного з уповноважених закладів вищої освіти».
 
Враховано   «12) забезпечити можливості для додаткового вивчення українознавчих дисциплін особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які зараховані на навчання до одного з уповноважених закладів вищої освіти».
 
326. 2. У Законі України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 38-39, ст. 380):
 
   2. У Законі України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 38-39, ст. 380):
 
327. 1) у статті 10:
 
-283- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Підпункт 1 пункту 2 Розділу І викласти у такій редакції:
«1) у статті 10:
частину другу викласти в такій редакції:
«2. Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
позашкільна освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
науковий рівень вищої освіти;
освіта дорослих (включно з післядипломною освітою)»
 
Відхилено      
    -284- Павленко Р.М.
Пункт перший частини другої статті 10 викласти в такій редакції:
«2. Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
позашкільна освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
науковий рівень вищої освіти;
освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.»
 
Відхилено    
    -285- Констанкевич І.М.
Підпункт 1 пункту 2 викласти у такій редакції:
«1) у статті 10:
частину другу викласти в такій редакції:
«2. Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
позашкільна освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
науковий рівень вищої освіти;
освіта дорослих (включно з післядипломною освітою)»
 
Відхилено    
    -286- Монастирський Д.А.
Підпункт 1 пункту 2 розділу І викласти в такій редакції:
«2. Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
позашкільна освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
науковий рівень вищої освіти;
освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.»
 
Відхилено    
328. частину другу викласти в такій редакції:
 
-287- Федієнко О.П.
Частину другу статті 10 Закону України «Про освіту» викласти в такій редакції:
«2. Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
позашкільна освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
науковий рівень вищої освіти;
освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.»
 
Відхилено   частини другу і третю статті 10 викласти в такій редакції:
 
    -288- Тищенко М.М.
Пункт 1 частини 2 викласти у такій редакції:
«1) у статті 10:
частину другу викласти в такій редакції:
«2. Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
позашкільна освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
науковий рівень вищої освіти;
освіта дорослих (включно з післядипломною освітою)»
 
Відхилено    
329. «2. Рівнями освіти є:
 
   «2. Рівнями освіти є:
 
330. дошкільна освіта;
 
   дошкільна освіта;
 
331. початкова освіта;
 
   початкова освіта;
 
332. базова середня освіта;
 
   базова середня освіта;
 
333. профільна середня освіта;
 
   профільна середня освіта;
 
334. перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 
   перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 
335. другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 
   другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 
336. третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 
   третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
 
337. фахова передвища освіта;
 
   фахова передвища освіта;
 
338. початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
 
   початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
 
339. перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
 
   перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
 
340. другий (магістерський) рівень вищої освіти;
 
   другий (магістерський) рівень вищої освіти;
 
341. третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
 
   третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти;
 
342. науковий рівень вищої освіти.»;
 
   науковий рівень вищої освіти.
 
343. частину третю виключити;
 
-289- Федієнко О.П.
Частину третю статті 10 Закону України «Про освіту» викласти в такій редакції:
«У системі позашкільної освіти та освіти дорослих (включно з післядипломною освітою) можуть здобуватися часткові кваліфікації відповідного рівня Національної рамки кваліфікацій.
Часткові кваліфікації, які здобуваються в системі позашкільної освіти, можуть відповідати нульовому-третьому рівням Національної рамки кваліфікацій.»
 
Враховано частково   3.У системі позашкільної освіти та освіти дорослих (включно із післядипломною освітою) можуть здобуватися часткові кваліфікації»;
 
    -290- Верещук І.А.
У пункті 1 частини 2 абзац 15 виключити, залишивши у чинній редакції частину
третю статті 10 Закону України «Про освіту» від 05.09.2019 р. (відомості Верховної Ради України, 2017, №38-39, ст..380) :
« У системі позашкільної освіти та освіти дорослих (включно із післядипломною освітою) можуть
здобуватися часткові кваліфікації відповідного рівня Національної рамки кваліфікацій.
Часткові кваліфікації, які здобуваються в системі позашкільної освіти, можуть відповідати нульовому -
третьому рівням Національної рамки кваліфікацій.»
 
Враховано частково    
    -291- Монастирський Д.А.
Абзац 17 підпункту 1 пункту 2 розділу І виключити.
 
Відхилено    
344. 2) у статті 15 частину четверту виключити;
 
-292- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Пункт другий частини другої розділу І викласти в такій редакції: «у статті 15 частину четверту викласти в такій редакції: «4. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти мають право здійснювати за відповідними стандартами підготовку на рівні фахової передвищої освіти. Ліцензування такої освітньої діяльності та акредитація відповідних освітніх програм здійснюються в загальному порядку».
 
Враховано   частину четверту статті 15 викласти в такій
редакції:
«4. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти мають право здійснювати за відповідними стандартами підготовку на рівні фахової передвищої освіти. Ліцензування такої освітньої діяльності та акредитація відповідних освітніх програм здійснюються в загальному порядку»;
 
345. 3) у статті 16 частини третю і четверту виключити;
 
   3) частини третю і четверту статті 16 виключити;
 
346. 4) статтю 35 викласти в такій редакції:
 
   4) статтю 35 викласти в такій редакції:
 
347. «Стаття 35. Національна рамка кваліфікацій
 
   «Стаття 35. Національна рамка кваліфікацій
 
348. 1. Національна рамка кваліфікацій - це призначена для впорядкування освітніх і професійних кваліфікацій ієрархічна система кваліфікаційних рівнів, кожен з яких описується набором дескрипторів (результатів навчання, компетентностей).
 
-293- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Абзаци третій-сьомий пункту четвертого частини другої розділу І викласти в такій редакції:
«Національна рамка кваліфікацій призначена для впорядкування освітніх і професійних кваліфікацій. Кількість кваліфікаційних рівнів Національної рамки кваліфікацій відповідає кількості рівнів Європейської рамки кваліфікацій.
Національна рамка кваліфікацій, а також зміни до неї затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і наук».
 
Враховано      
349. Національна рамка кваліфікацій формується у відповідності до Європейської рамки кваліфікацій.
 
   1. Національна рамка кваліфікацій призначена для впорядкування освітніх і професійних кваліфікацій.
 
350. Кількість кваліфікаційних рівнів Національної рамки кваліфікацій відповідає кількості рівнів Європейської рамки кваліфікацій.
 
   Кількість кваліфікаційних рівнів Національної рамки кваліфікацій відповідає кількості рівнів Європейської рамки кваліфікацій.
 
351. Національна рамка кваліфікацій визначає відповідність рівнів освіти її кваліфікаційним рівням.
 
      
352. Національна рамка кваліфікацій, а також зміни до неї затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і наук.
 
   Національна рамка кваліфікацій, а також зміни до неї затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.
 
353. 2. Національна рамка кваліфікацій призначена для використання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, закладами освіти, роботодавцями, іншими юридичними та фізичними особами з метою розроблення, ідентифікації, співвіднесення, визнання, планування і розвитку кваліфікацій.
 
   2. Національна рамка кваліфікацій призначена для використання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, закладами освіти, роботодавцями, іншими юридичними та фізичними особами з метою розроблення, ідентифікації, співвіднесення, визнання, планування і розвитку кваліфікацій.
 
354. 3. Національна рамка кваліфікацій ґрунтується на європейських і національних стандартах та принципах забезпечення якості освіти, враховує вимоги ринку праці до компетентностей працівників та запроваджується з метою гармонізації норм законодавства у сферах освіти і соціально-трудових відносин, сприяння національному та міжнародному визнанню кваліфікацій, здобутих в Україні, налагодження ефективної взаємодії сфери освіти і ринку праці»;
 
   3. Національна рамка кваліфікацій ґрунтується на європейських і національних стандартах та принципах забезпечення якості освіти, враховує вимоги ринку праці до компетентностей працівників та запроваджується з метою гармонізації норм законодавства у сферах освіти і соціально-трудових відносин, сприяння національному та міжнародному визнанню кваліфікацій, здобутих в Україні, налагодження ефективної взаємодії сфери освіти і ринку праці»;
 
355. 5) статтю 36 виключити;
 
   5) статтю 36 виключити;
 
356. 6) у статті 37 частину першу викласти в такій редакції:
 
   6) частину першу статті 37 викласти в такій редакції:
 
357. «1. Національна система кваліфікацій - сукупність інституцій і правових норм, які регулюють формування і розвиток освітніх та професійних кваліфікацій, їхню відповідність потребам суспільства і ринку праці.»;
 
   «1. Національна система кваліфікацій – це сукупність інституцій і правових норм, що регулюють формування і розвиток освітніх та професійних кваліфікацій, їх відповідність потребам суспільства і ринку праці»;
 
358. 7) у статті 43 частину другу викласти в такій редакції:
 
   7) частину другу статті 43 викласти в такій редакції:
 
359. «2. Освітня діяльність провадиться на підставі ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до законодавства»;
 
   «2. Освітня діяльність провадиться на підставі ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до законодавства»;
 
360. 8) у статті 64 абзац двадцятий частини першої викласти в такій редакції:
 
   8) у статті 64 абзац двадцятий частини першої викласти в такій редакції:
 
361. «здійснює ліцензування освітньої діяльності та нагляд (контроль) за додержанням вимог ліцензійних умов у сферах, визначених Кабінетом Міністрів України»;
 
-294- Кириленко І.Г.
У Законі України «Про освіту»:
у статті 64 абзац двадцятий частини першої виключити.
 
Відхилено   «здійснює ліцензування освітньої діяльності та нагляд (контроль) за додержанням вимог ліцензійних умов у сферах, визначених Кабінетом Міністрів України»;
 
362. 9) у статті 67 в частині другій після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
   9) частину другу статті 67 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
363. «здійснює ліцензування освітньої діяльності та нагляд (контроль) за додержанням вимог ліцензійних умов у сферах, визначених Кабінетом Міністрів України».
 
-295- Лабазюк С.П.
У Законі України «Про освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., №38-39, ст.380):
у статті 67 в частині другій після
абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
«центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти здійснює ліцензування освітньої діяльності та нагляд (контроль) за додержанням вимог ліцензійних умов у сферах, визначених Кабінетом Міністрів України. За рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки на його територіальні органи можуть бути покладені обов’язки щодо проведення перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов та складання актів за результатами їх проведення».
 
Відхилено   «здійснює ліцензування освітньої діяльності та нагляд (контроль) за додержанням вимог ліцензійних умов у сферах, визначених Кабінетом Міністрів України».
 
364. У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом десятим.
 
-296- Королевська Н.Ю.
Пункт 2 розділу І проекту (зміни до Закону України "Про освіту") доповнити підпунктом 10 такого змісту:
"10) підпункт 1 пункту 6 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" викласти в такій редакції:
"1) забезпечити реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону, передбачивши збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до розміру трьох мінімальних заробітних плат і затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати);".
 
Відхилено   У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом десятим.
 
365. 3. У Законі України "Про фахову передвищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 30, ст. 119) у частині першій статті 7 слова «відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій і» виключити.
 
-297- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Частину третю розділу І викласти в такій редакції:
«3. У Законі України "Про фахову передвищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 30, ст. 119):
у частині першій статті 7 слова «відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій і» виключити.»
 
Враховано редакційно   3. У Законі України "Про фахову передвищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 30, ст. 119):
у частині першій статті 7 слова «відповідає п’ятому рівню Національної рамки кваліфікацій і» виключити.
 
    -298- Королевська Н.Ю.
Доповнити розділ І проекту пунктом 4 такого змісту:
"4. Частину першу статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2000, № 46, ст. 393) після абзацу п’ятого доповнити абзацами такого змісту:
"При цьому, посадовий оклад педагогічного працівника закладу позашкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.
Посадовий оклад педагогічного працівника закладу позашкільної освіти кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 відсотків.
Засновник приватного закладу позашкільної освіти має право встановлювати інші, ніж передбачено цим Законом, розмір і умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних працівників. Отримані приватним закладом позашкільної освіти публічні кошти розподіляються у порядку, визначеному законодавством для державних і комунальних закладів позашкільної освіти.
Педагогічним працівникам закладів позашкільної освіти встановлюються позашкільноїосвіти
доплати за наукові ступені та вчені звання відповідно до закону.
Педагогічним працівникам закладу позашкільної освіти встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах:
понад три роки -10 відсотків;
понад 10 років-20 відсотків;
понад 20 років-30 відсотків посадового окладу.
Педагогічний працівник закладу позашкільної освіти, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката.
Заклад позашкільної освіти має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.
Керівник закладу позашкільної освіти відповідно до законодавства, установчих документів та колективного договору має право встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.
Педагогічним працівникам закладу позашкільної освіти за рахунок власних надходжень відповідних закладів освіти може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови надання такої допомоги визначаються установчими документами закладів позашкільної освіти або колективним договором".
У зв'язку з цим абзаци шостий-восьмий вважати відповідно абзацами вісімнадцятим-двадцятим."
 
Відхилено    
    -299- Королевська Н.Ю.
Доповнити розділ І проекту пунктом 5 такого змісту:
"5. У частині третій статті 30 Закону України "Про дошкільну освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2001, № 49, ст.259):
абзац п’ятнадцятий після слів "та іншими нормативно-правовими актами" доповнити словами "з наступними особливостями";
після абзацу п’ятнадцятого доповнити новими абзацами такого змісту:
"Посадовий оклад помічників вихователів та нянь встановлюється в розмірі не менше ніж 50 відсотків посадового окладу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії.
Посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.
Посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 відсотків.
Засновник приватного закладу дошкільної освіти має право встановлювати інші, ніж передбачено цим Законом, розмір і умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних працівників. Отримані приватним закладом дошкільної освіти публічні кошти розподіляються у порядку, визначеному законодавством для державних і комунальних закладів дошкільної освіти.
Педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти встановлюються доплати за наукові ступені та вчені звання відповідно до закону.
Педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах:
понад три роки - 10 відсотків;
понад 10 років - 20 відсотків;
понад 20 років - 30 відсотків посадового окладу.
Педагогічний працівник закладу дошкільної освіти, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката.
Заклад дошкільної освіти має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та Інші види заохочень.
Керівник закладу дошкільної освіти відповідно до законодавства, установчих документів та колективного договору має право встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.
Педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти за рахунок власних надходжень відповідних закладів може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови надання такої допомоги визначаються установчими документами закладів дошкільної освіти або колективним договором".
У зв'язку з цим абзац шістнадцятий вважати абзацом двадцять дев’ятим.".
 
Відхилено    
366. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
367. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-300- Батенко Т.І.
Констанкевич І.М.
Пункт 1 розділу ІІ законопроекту викласти у такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців після дня його опублікування.».
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -301- Штепа С.С.
В частині 1 Прикінцевих положень замінити словосполучення «з дня, наступного за днем опублікування» на словосполучення «через три місяці після дня його опублікування».
 
Відхилено    
    -302- Пасічний О.С.
У проекті Закону пункт 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» викласти в наступній редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.»
 
Відхилено    
368. 2. Установити, що:
 
-303- Костін А.Є.
Розділ ІІ «Прикінцеві положення» доповнити частиною 2 в такій редакції:
«Частина 10 статті 44 щодо єдиного вступного іспиту з іноземної мови набирає чинності з 2022 року, крім тих спеціальностей, для яких єдиний вступний іспит з іноземної мови є обов’язковим на момент набрання чинності цим Законом. У зв’язку з цим частину 2 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» вважати частиною 3».
 
Відхилено   2. Установити, що:
 
369. 1) ліцензії на підготовку здобувачів вищої освіти за рівнями та спеціальностями, дійсні на день набрання чинності цим Законом, дають право на переоформлення ліцензій на підготовку здобувачів вищої освіти за відповідними рівнями із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування;
 
-304- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Підпункти перший-другий пункту другого розділу ІІ «Прикінцеві положення» викласти в такій редакції:
«1) ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнями та спеціальностями, дійсні на день набрання чинності цим Законом, дають право на переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування»;
 
Враховано   1) ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнями та спеціальностями, дійсні на день набрання чинності цим Законом, дають право на переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування;
 
370. 2) ліцензії на підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями, які віднесені до спеціальностей, необхідних для доступу до професій, для яких запроваджене додаткове регулювання, дають право на переоформлення ліцензій на підготовку здобувачів вищої освіти за відповідними рівнями та освітніми програмами, за якими фактично здійснюється підготовка фахівців, із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування;
 
-305- 2) ліцензії на провадження освітньої діяльності за спеціальностями, необхідними для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, дають право на переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями та акредитованими освітніми програмами, за якими фактично здійснюється підготовка фахівців, із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування».
Підпункт четвертий пункту другого розділу ІІ «Прикінцеві положення» виключити».
 
Немає висновку   2) ліцензії на провадження освітньої діяльності освіти за спеціальностями, необхідними для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, дають право на переоформлення ліцензій на провадження освітньої діяльності за відповідними рівнями та освітніми програмами, за якими фактично здійснюється підготовка фахівців, із збереженням ліцензованого обсягу без проходження ліцензування;
 
371. 3) переоформлення ліцензій відповідно до підпунктів 1 і 2 цього пункту здійснюється у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, прийом здобувачів освіти на навчання в 2020 році здійснюється на основі ліцензій, дійсних на день набрання чинності цим Законом;
 
   3) переоформлення ліцензій відповідно до підпунктів 1 і 2 цього пункту здійснюється в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, а прийом здобувачів освіти на навчання у 2020 році здійснюється на основі ліцензій, дійсних на день набрання чинності цим Законом.
 
372. 4) положення абзацу третього частини шостої статті 6 у частині скасування рішень про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома у зв’язку з виявленими у захищеній дисертації фактів самоплагіату, фабрикації та/або фальсифікації застосовуються щодо дисертацій, захищених після набрання чинності цього Закону.
 
-306- Кириленко І.Г.
Пункт четвертий частини другої розділу ІІ виключити.
 
Враховано      
    -307- Грищук Р.П.
У Прикінцевих положеннях пункт 2, підпункт 4 викласти у наступній редакції:
«4) положення абзацу третього частини шостої статті 6 у частині скасування рішень про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома (позбавлення наукового ступеня, ступеня доктора мистецтва) у зв’язку з виявленими у захищеній дисертації фактів академічного плагіату, фабрикації та/або фальсифікації застосовуються щодо дисертацій без строку давності їх захисту.»
 
Враховано редакційно    
    -308- Фролов П.В.
Підпункт 4 пункту 2 Розділу ІІ викласти в такій редакції:
«4) положення абзацу третього частини шостої статті 6 у частині скасування рішень про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома (позбавлення наукового ступеня, ступеня доктора мистецтва) у зв’язку з виявленими у захищеній дисертації фактів академічного плагіату, фабрикації та/або фальсифікації застосовуються щодо дисертацій без строку давності їх захисту."
 
Враховано редакційно    
    -309- Піпа Н.Р.
Совсун І.Р.
У підпункті 4 пункту 2 розділу ІІ слова «захищених після набрання чинності цього Закону» замінити словами «без строку давності їх захисту».
 
Враховано редакційно    
373. 3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цім Законом:
 
   3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
374. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
375. забезпечити приведення міністерствами та іншими державними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
-310- Бабак С.В.
Воронов В.А.
Гришина Ю.М.
Коваль О.В.
Колебошин С.В.
Частину третю розділу ІІ доповнити двома новими абзацами такого змісту:
«забезпечити можливості для додаткового вивчення українознавчих дисциплін, а також вивчення інших дисциплін українською мовою особами, які вступили на навчання, відповідно до абзаців п’ятого-шостого частини четвертої статті 44 Закону України «Про вищу освіту»;
затвердити план заходів з підготовки передачі з державної в комунальну власність вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності, що мають статус окремих юридичних осіб, і видатки на оплату послуг з підготовки фахівців в яких здійснюються з обласних бюджетів та бюджету міста Києва».
 
Враховано   забезпечити приведення міністерствами та іншими державними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити можливості для додаткового вивчення українознавчих дисциплін, а також вивчення інших дисциплін українською мовою особами, які вступили на навчання відповідно до абзаців п’ятого – шостого частини четвертої статті 44 Закону України «Про вищу освіту»;
затвердити план заходів з підготовки передачі з державної до комунальної власності вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності, що мають статус окремих юридичних осіб, і видатки на оплату послуг з підготовки фахівців в яких здійснюються з обласних бюджетів та бюджету міста Києва».
 
    -311- Фролов П.В.
Розділ ІІ доповнити пунктом четвертим такого змісту:
«4. Центральному органу виконавчої влади у сфері освіти і науки привести Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році у відповідність із цим Законом.».
 
Відхилено    
376. Голова Верховної Ради України
Дмитро РАЗУМКОВ