Кількість абзаців - 199 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про виконавче провадження'' (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
1. Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження"      Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. І. Внести до Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 24, ст.207, із змінами, внесеними Законом України від 13 грудня 2001 року N2893-ІІІ) такі зміни:      І. Внести до Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 24, ст.207; 2001р., №11, ст.54, №44, ст.226; 2002р., №14, ст.96, із змінами, внесеними Законом України від 7 лютого 2002 року N3057-ІІІ) такі зміни:  
4. 1. У частині третій статті 2 після слів "Інші органи" доповнити словом "установи", а слова "цим Законом" замінити словом "законом".      1. У частині третій статті 2 після слів "Інші органи" доповнити словом "установи", а слова "цим Законом" замінити словом "законом".  
5. 2. У статті 3:      2. У статті 3:  
6. пункт 3 виключити;      пункт 3 виключити;  
7. пункт 5 доповнити словами "або начальником відділу Державної виконавчої служби";   -1- Президент України
Доповнення пункту 5 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" виключити.  
Враховано   у пункті 6 слово "арбітражних" замінити словом "господарських";  
    -2- Президент України
У зв'язку з тим, що тепер замість арбітражний судів діють господарські суди пропонується додатково внести відповідні зміни до статті 3 (пункти 6 і 13).  
Враховано частково    
8. пункт 16 викласти у такій редакції:      пункти 16 і 17 викласти у такій редакції:  
9. "16) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій, накладення штрафу";      "16) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій, накладення штрафу";  
10. після пункту 16 доповнити новим пунктом 17 такого змісту:   -3- Президент України
Виключити у статті 2 - про доповнення пунктом 17 статті 3 Закону "Про виконавче провадження".  
Враховано    
11. "17) постанови начальника відділу Державної виконавчої служби про стягнення винагороди державним виконавцем".       
12. У зв'язку з цим пункт 17 вважати пунктом 18, виклавши його в такій редакції:       
13. "18) рішення інших органів державної влади або недержавних органів у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на Державну виконавчу службу".      17) рішення інших органів державної влади або недержавних органів у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на Державну виконавчу службу".  
14. 3. Абзац восьмий частини третьої статті 5 після слів "за роз'ясненням рішення" доповнити словами "з заявою про видачу дубліката виконавчого документа", а після слів "клопотання про" доповнити словами "встановлення чи".      3. Абзац восьмий частини третьої статті 5 після слів "за роз'ясненням рішення" доповнити словами "з заявою про видачу дубліката виконавчого документа", а після слів "клопотання про" доповнити словами "встановлення чи".  
15. 4. У статті 9:      4. У статті 9:  
16. у частині першій після слів "іншими органами" доповнити словом "установами";      у частині першій після слів "іншими органами" доповнити словом "установами";  
17. у частині другій після слова "Органи" доповнити словом "установи".      у частині другій після слова "Органи" доповнити словом "установи".  
18. 5. Частину четверту статті 11 викласти в такій редакції:      5. Частину четверту статті 11 викласти в такій редакції:  
19. "У разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона має право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, в якій вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив".      "У разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона має право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, в якій вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив".  
20. 6. У частині третій статті 12 після слів "державний виконавець" доповнити словами "своєю постановою".      6. У частині третій статті 12 після слів "державний виконавець" доповнити словами "своєю постановою".  
21. 7. Частину четверту статті 14 викласти в такій редакції:      7. Частину четверту статті 14 викласти в такій редакції:  
22. "Експерт або спеціаліст має право на винагороду за надані ним послуги. Розмір винагороди за послуги експерта або спеціаліста визначається угодою, яка укладається між експертом або спеціалістом та відділом Державної виконавчої служби, від імені якого угоду підписує начальник цього відділу. Ця винагорода та інші витрати на проведення експертизи належать до витрат, пов'язаних із провадженням виконавчих дій".   -4- Президент України
Друге речення абзацу другого статті 7 Закону, що розглядається, викласти в такій редакції: "Розмір винагороди за послуги експерта або спеціаліста визначається в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   "Експерт або спеціаліст має право на винагороду за надані ним послуги. Розмір винагороди за послуги експерта або спеціаліста визначається в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Ця винагорода та інші витрати на проведення експертизи належать до витрат, пов'язаних із провадженням виконавчих дій".  
23. 8. У статті 15:      8. У статті 15:  
24. у частині першій після слів "надає строк для його запрошення" доповнити словами "який не може перевищувати 10 днів";      у частині першій після слів "надає строк для його запрошення" доповнити словами "який не може перевищувати 10 днів";  
25. частину другу доповнити реченням такого змісту:      частину другу доповнити реченням такого змісту:  
26. "Розмір винагороди за послуги перекладача визначається угодою, яка укладається між перекладачем та відділом Державної виконавчої служби, від імені якого угоду підписує начальник цього відділу".   -5- Президент України
Абзац четвертий статті 8 викласти в такій редакції: "Розмір винагороди за послуги перекладача визначається в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   "Розмір винагороди за послуги перекладача визначається в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
27. 9. Статтю 17 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:      9. Статтю 17 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:  
28. "Питання про відвід, самовідвід начальника відділу Державної виконавчої служби або всіх державних виконавців відділу Державної виконавчої служби вирішується наказом керівника відповідного органу вищого рівня. Наказ про задоволення чи відмову в задоволенні відводу, самовідводу начальника відділу Державної виконавчої служби або всіх державних виконавців відділу Державної виконавчої служби може бути оскаржений у 10- денний строк до Міністерства юстиції України або до суду".      "Питання про відвід, самовідвід начальника відділу Державної виконавчої служби або всіх державних виконавців відділу Державної виконавчої служби вирішується наказом керівника відповідного органу вищого рівня. Наказ про задоволення чи відмову в задоволенні відводу, самовідводу начальника відділу Державної виконавчої служби або всіх державних виконавців відділу Державної виконавчої служби може бути оскаржений у 10- денний строк до Міністерства юстиції України або до суду".  
29. У зв'язку з цим частини четверту, п'яту і шосту вважати відповідно частинами п'ятою, шостою і сьомою.      У зв'язку з цим частини четверту, п'яту і шосту вважати відповідно частинами п'ятою, шостою і сьомою.  
30. 10. У статті 18:      10. У статті 18:  
31. в абзаці першому після слів "виконавче провадження" доповнити словами "на підставі виконавчого документа";      в абзаці першому після слів "виконавче провадження" доповнити словами "на підставі виконавчого документа";  
32. в пункті 1 слова "на підставі виконавчого документа" виключити.      в пункті 1 слова "на підставі виконавчого документа" виключити.  
33. 11. Доповнити статтею 18-1 такого змісту:      11. Доповнити статтею 18-1 такого змісту:  
34. "Стаття 18-1. Виконавчі документи      "Стаття 18-1. Виконавчі документи  
35. Виконавчими документами є:      Виконавчими документами є:  
36. 1) виконавчі листи, що видаються судами на підставі:      1) виконавчі листи, що видаються судами на підставі:  
37. рішень, вироків, ухвал, постанов судів;      рішень, вироків, ухвал, постанов судів;  
38. рішень іноземних судів і арбітражів, якщо вони визнані й допущені на території України у встановленому законом порядку;      рішень іноземних судів і арбітражів, якщо вони визнані й допущені на території України у встановленому законом порядку;  
39. 2) ухвали, постанови судів у випадках, передбачених законом;      2) ухвали, постанови судів у випадках, передбачених законом;  
40. 3) накази господарських судів;      3) накази господарських судів;  
41. 4) ухвали, постанови господарських судів у випадках, передбачених законом;      4) ухвали, постанови господарських судів у випадках, передбачених законом;  
42. 5) виконавчі написи нотаріусів;      5) виконавчі написи нотаріусів;  
43. 6) рішення Конституційного Суду України у випадках, передбачених законом;      6) рішення Конституційного Суду України у випадках, передбачених законом;  
44. 7) рішення третейських судів відповідно до законів України;      7) рішення третейських судів відповідно до законів України;  
45. 8) посвідчення комісій по трудових спорах;      8) посвідчення комісій по трудових спорах;  
46. 9) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;      9) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;  
47. 10) рішення органів державної влади, прийняті з питань володіння і користування культовими будівлями та майном;      10) рішення органів державної влади, прийняті з питань володіння і користування культовими будівлями та майном;  
48. 11) рішення Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень у передбачених законом випадках;      11) рішення Антимонопольного комітету України та його територіальних відділень у передбачених законом випадках;  
49. 12) платіжні вимоги, акцептовані платником;      12) платіжні вимоги, акцептовані платником;  
50. 13) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу, постанови начальника відділу Державної виконавчої служби про затвердження мирової угоди щодо порядку проведення виконавчих дій та про стягнення винагороди державним виконавцям;      13) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу;  
51. 14) рішення інших органів державної влади або недержавних органів у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на Державну виконавчу службу".      14) рішення інших органів державної влади або недержавних органів у випадках, якщо за законом їх виконання покладено на Державну виконавчу службу".  
52. 12. Частину першу статті 20 доповнити реченням такого змісту:      12. Частину першу статті 20 доповнити реченням такого змісту:  
53. "Право вибору місця виконання між кількома відділами Державної виконавчої служби, які можуть вчиняти виконавчі дії по виконанню рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу".      "Право вибору місця виконання між кількома відділами Державної виконавчої служби, які можуть вчиняти виконавчі дії по виконанню рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу".  
54. 13. У пункті 1 частини першої статті 21 після слова "інші" доповнити словом "судові".   -6- Президент України
У зв'язку з тим, що тепер замість арбітражний судів діють господарські суди пропонується додатково внести відповідні зміни до статті 21 (пункти 2 частин першої та другої).  
Враховано   13. У статті 21: у частині першій: у пункті 1 після слова "інші" доповнити словом "судові"; у пункті 2 слово "арбітражних" замінити словом "господарських"; у пункті 2 частини другої слово "арбітражних" замінити словом "господарських".  
55. 14. У частині першій статті 25 слова "з дня надходження виконавчого документа" замінити словами "з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження".      14. У частині першій статті 25 слова "з дня надходження виконавчого документа" замінити словами "з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження".  
56. 15. У пункті 2 частини першої статті 26 слово і цифру "статті 3" замінити словом і цифрами "статті 18-1".      15. У пункті 2 частини першої статті 26 слово і цифру "статті 3" замінити словом і цифрами "статті 18-1".  
57. 16. У статті 27:      16. У статті 27:  
58. назву викласти в такій редакції:      назву викласти в такій редакції:  
59. "Стаття 27. Відкладення відкриття виконавчого провадження";      "Стаття 27. Відкладення відкриття виконавчого провадження";  
60. у частині першій слова "та повідомляє заявника" виключити.      у частині першій слова "та повідомляє заявника" виключити.  
61. 17. В частині третій статті 29 після слів "мирову угоду" доповнити словами "про закінчення виконавчого провадження", а після слова "судом" доповнити словами "мирову угоду про порядок проведення виконавчих дій, яка затверджується начальником відділу Державної виконавчої служби".      17. В частині третій статті 29 після слів "мирову угоду" доповнити словами "про закінчення виконавчого провадження".  
62. 18. У статті 30:      18. У статті 30:  
63. частину третю виключити;      частину третю виключити;  
64. у частині четвертій слова "повністю або частково" виключити.      у частині четвертій слова "повністю або частково" виключити.  
65. 19. У статті 31:      19. У статті 31:  
66. у частині другій слова "і лише за погодженням із начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби" виключити;      у частині другій слова "і лише за погодженням із начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби" виключити;  
67. у частині третій слова "з дозволу начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби і" виключити;      у частині третій слова "з дозволу начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби і" виключити;  
68. доповнити частиною четвертою такого змісту:      доповнити частиною четвертою такого змісту:  
69. "Проведення виконавчих дій у неробочі та святкові дні або у нічний час здійснюються на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби".      "Проведення виконавчих дій у неробочі та святкові дні або у нічний час здійснюються на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби".  
70. 20. У статті 33:      20. У статті 33:  
71. у назві після слів "розстрочка виконання" доповнити словами "встановлення чи";      у назві після слів "розстрочка виконання" доповнити словами "встановлення чи";  
72. у частині першій після слів "розстрочку виконання, а також про" доповнити словами "встановлення чи";      у частині першій після слів "розстрочку виконання, а також про" доповнити словами "встановлення чи";  
73. у частині другій після слів "розстрочку виконання" доповнити словами "встановлення чи".      у частині другій після слів "розстрочку виконання" доповнити словами "встановлення чи".  
74. 21. У статті 34:      21. У статті 34:  
75. у пункті 8 після слова "боржника" доповнити словами "крім випадків знаходження виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (в тому числі одержаних від реалізації майна боржника), а також по виконавчих документах про стягнення заробітної плати, аліментів, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, а також про задоволення вимог стягувачів, що виникли у зв'язку з зобов'язаннями боржника в процедурах розпорядження майном боржника та санації";   -7- Президент України
Норму викласти в такій редакції: "у пункті 8 слово "арбітражним" замінити словом "господарським", а після слова "боржника" доповнити словами "крім випадків знаходження виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника), а також за ухвалою господарського суду, у провадженні якого знаходиться справа про банкрутство боржника, за виконавчими документами про стягнення заробітної плати, аліментів, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян".  
Враховано   у пункті 8 слово "арбітражним" замінити словом "господарським", а після слова "боржника" доповнити словами "крім випадків знаходження виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника), а також за ухвалою господарського суду, у провадженні якого знаходиться справа про банкрутство боржника, за виконавчими документами про стягнення заробітної плати, аліментів, авторської винагороди, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян";  
76. доповнити пунктами 10 та 11 такого змісту:      доповнити пунктами 10 та 11 такого змісту:  
77. "10) внесення апеляційного чи касаційного подання прокурора на рішення суду;      "10) внесення апеляційного чи касаційного подання прокурора на рішення суду;  
78. 11) звернення до суду із заявою про заміну вибулої сторони правонаступником у порядку, встановленому частиною четвертою статті 11 цього Закону";      11) звернення до суду із заявою про заміну вибулої сторони правонаступником у порядку, встановленому частиною четвертою статті 11 цього Закону";  
79. доповнити частиною другою такого змісту:      доповнити частиною другою такого змісту:  
80. "Виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 7 частини першої цієї статті зупиняється лише в частині звернення стягнення на майно, щодо якого до суду подано позовну заяву про виключення його з опису".      "Виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 7 частини першої цієї статті зупиняється лише в частині звернення стягнення на майно, щодо якого до суду подано позовну заяву про виключення його з опису".  
81. 22. У статті 35:      22. У статті 35:  
82. пункт 1 після слів "підлягає виконанню" доповнити словами "про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання";      пункт 1 після слів "підлягає виконанню" доповнити словами "про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання";  
83. доповнити пунктами 8 і 9 такого змісту:      доповнити пунктами 8 і 9 такого змісту:  
84. "8) призначення експертизи;      "8) призначення експертизи;  
85. 9) надання сторонам строку для запрошення перекладача".      9) надання сторонам строку для запрошення перекладача".  
86. 23. У статті 36:      23. У статті 36:  
87. у частині другій:      у частині другій:  
88. у абзаці третьому слово і цифру "і 7" замінити цифрами і словом "7, 8 і 9";      у абзаці третьому слово і цифру "і 7" замінити цифрами і словом "7, 8 і 9";  
89. у абзаці четвертому слово і цифру "і 8" замінити цифрами і словом "8, 10 і 11", а слово і цифру "пунктом 5" замінити словом і цифрами "пунктами 1, 5";      у абзаці четвертому слово і цифру "і 8" замінити цифрами і словом "8, 10 і 11", а слово і цифру "пунктом 5" замінити словом і цифрами "пунктами 1, 5";  
90. у частині п'ятій після слів "зобов'язаний" доповнити словами "своєю постановою".      у частині п'ятій після слів "зобов'язаний" доповнити словами "своєю постановою".  
91. 24. Статті 37 та 38 викласти в такій редакції:      24. Статті 37 та 38 викласти в такій редакції:  
92. "Стаття 37. Закінчення виконавчого провадження      "Стаття 37. Закінчення виконавчого провадження  
93. Виконавче провадження підлягає закінченню у випадках:      Виконавче провадження підлягає закінченню у випадках:  
94. 1) прийняття судом відмови стягувача від стягнення;      1) прийняття судом відмови стягувача від стягнення;  
95. 2) затвердження судом мирової угоди між стягувачем і боржником про закінчення виконавчого провадження;      2) затвердження судом мирової угоди між стягувачем і боржником про закінчення виконавчого провадження;  
96. 3) смерті або оголошення померлим стягувача чи боржника, визнання безвісно відсутнім боржника або стягувача, якщо виконання їх обов'язків чи вимог у виконавчому провадженні не допускає правонаступництва;      3) смерті або оголошення померлим стягувача чи боржника, визнання безвісно відсутнім боржника або стягувача, якщо виконання їх обов'язків чи вимог у виконавчому провадженні не допускає правонаступництва;  
97. 4) скасування рішення суду або іншого органу (посадової особи), яке підлягало виконанню на підставі виконавчого документа;      4) скасування рішення суду або іншого органу (посадової особи), яке підлягало виконанню на підставі виконавчого документа;  
98. 5) письмової відмови стягувача від одержання предметів, вилучених у боржника при виконанні рішення про передачу їх стягувачеві, або знищення речі, яка мала бути передана стягувачеві в натурі;      5) письмової відмови стягувача від одержання предметів, вилучених у боржника при виконанні рішення про передачу їх стягувачеві, або знищення речі, яка мала бути передана стягувачеві в натурі;  
99. 6) закінчення передбаченого законом строку для даного виду стягнення;      6) закінчення передбаченого законом строку для даного виду стягнення;  
100. 7) передачі виконавчого документа ліквідаційній комісії у разі ліквідації боржника - юридичної особи, в тому числі внаслідок визнання боржника банкрутом;      7) передачі виконавчого документа ліквідаційній комісії у разі ліквідації боржника - юридичної особи, в тому числі внаслідок визнання боржника банкрутом;  
101. 8) фактичного повного виконання рішення згідно з виконавчим документом;      8) фактичного повного виконання рішення згідно з виконавчим документом;  
102. 9) повернення виконавчого документа без виконання на вимогу суду або іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, або на письмову вимогу стягувача;      9) повернення виконавчого документа без виконання на вимогу суду або іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, або на письмову вимогу стягувача;  
103. 10) направлення виконавчого документа за належністю до іншого відділу Державної виконавчої служби;      10) направлення виконавчого документа за належністю до іншого відділу Державної виконавчої служби;  
104. 11) повернення виконавчого документа до суду чи іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 76 цього Закону.      11) повернення виконавчого документа до суду чи іншого органу (посадової особи), які видали виконавчий документ, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 76 цього Закону.  
105. Про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби. Копія постанови у 3-денний строк надсилається сторонам та суду або іншому органу (посадовій особі), які видали виконавчий документ.      Про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби. Копія постанови у 3-денний строк надсилається сторонам та суду або іншому органу (посадовій особі), які видали виконавчий документ.  
106. Постанова про закінчення виконавчого провадження може бути оскаржена сторонами до начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби або до суду у 10-денний строк.      Постанова про закінчення виконавчого провадження може бути оскаржена сторонами до начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби або до суду у 10-денний строк.  
107. Стаття 38. Наслідки закінчення виконавчого провадження      Стаття 38. Наслідки закінчення виконавчого провадження  
108. У разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю до іншого відділу Державної виконавчої служби) припиняється чинність арешту майна боржника, скасовуються інші здійснені державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку з закінченням виконавчого провадження. Закінчене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом".      У разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю до іншого відділу Державної виконавчої служби) припиняється чинність арешту майна боржника, скасовуються інші здійснені державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку з закінченням виконавчого провадження. Закінчене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом".  
109. 25. Статтю 39 виключити.      25. Статтю 39 виключити.  
110. 26. У статті 40:      26. У статті 40:  
111. частину першу доповнити пунктом 5 такого змісту:      частину першу доповнити пунктом 5 такого змісту:  
112. "5) якщо вжитими державним виконавцем заходами неможливо з'ясувати місцезнаходження боржника - юридичної особи, місце проживання боржника - фізичної особи (за винятком виконавчих документів, зазначених у частині першій статті 42 цього Закону)";      "5) якщо вжитими державним виконавцем заходами неможливо з'ясувати місцезнаходження боржника - юридичної особи, місце проживання боржника - фізичної особи (за винятком виконавчих документів, зазначених у частині першій статті 42 цього Закону)";  
113. у частині другій цифри "2-4" замінити цифрами "2-5";      у частині другій цифри "2-4" замінити цифрами "2-5";  
114. у частині п'ятій цифри "2-4" замінити цифрами "2-5".      у частині п'ятій цифри "2-4" замінити цифрами "2-5".  
115. 27. Статті 41 і 43 викласти в такій редакції:      27. Статті 41 і 43 викласти в такій редакції:  
116. "Стаття 41. Відновлення виконавчого провадження      "Стаття 41. Відновлення виконавчого провадження  
117. Якщо постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачеві визнана судом незаконною чи скасована начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби, виконавче провадження підлягає відновленню у 3-денний строк з дня отримання ухвали суду, постанови начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби.      Якщо постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачеві визнана судом незаконною чи скасована начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби, виконавче провадження підлягає відновленню у 3-денний строк з дня отримання ухвали суду, постанови начальника відповідного відділу Державної виконавчої служби.  
118. За наявності обставин, передбачених частиною сьомою статті 80 цього Закону, виконавче провадження підлягає відновленню у 3-денний строк з дня надходження до державного виконавця відповідної заяви стягувача.      За наявності обставин, передбачених частиною сьомою статті 80 цього Закону, виконавче провадження підлягає відновленню у 3-денний строк з дня надходження до державного виконавця відповідної заяви стягувача.  
119. Про відновлення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, копія якої не пізніше наступного дня надсилається до суду, який визнав незаконною постанову державного виконавця, сторонам, а також органу (посадовій особі), які видали виконавчий документ";      Про відновлення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, копія якої не пізніше наступного дня надсилається до суду, який визнав незаконною постанову державного виконавця, сторонам, а також органу (посадовій особі), які видали виконавчий документ";  
120. "Стаття 43. Розподіл стягнутих з боржника грошових сум      "Стаття 43. Розподіл стягнутих з боржника грошових сум  
121. З грошової суми (в тому числі одержаної від реалізації майна боржника), яка стягнута державним виконавцем з боржника, в першу чергу повертається авансовий внесок сторін та інших осіб на проведення виконавчих дій, в другу чергу компенсуються витрати Державної виконавчої служби на здійснення виконавчих дій, після чого сплачується виконавчий збір, накладений на боржника у процесі виконання рішення.      З грошової суми (в тому числі одержаної від реалізації майна боржника), яка стягнута державним виконавцем з боржника, в першу чергу повертається авансовий внесок сторін та інших осіб на проведення виконавчих дій, в другу чергу компенсуються витрати Державної виконавчої служби на здійснення виконавчих дій, після чого сплачується виконавчий збір, накладений на боржника у процесі виконання рішення.  
122. Грошова сума, що залишилася, використовується для задоволення вимог стягувача та на сплату штрафу. Сума, що залишилася після розподілу, повертається боржникові".      Грошова сума, що залишилася, використовується для задоволення вимог стягувача та на сплату штрафу. Сума, що залишилася після розподілу, повертається боржникові".  
123. 28. У статті 44:      28. У статті 44:  
124. після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:      після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:  
125. "У першу чергу задовольняються забезпечені заставою вимоги про стягнення з вартості заставленого майна".      "У першу чергу задовольняються забезпечені заставою вимоги про стягнення з вартості заставленого майна".  
126. У зв'язку з цим частини другу - сьому вважати відповідно частинами третьою - восьмою;      У зв'язку з цим частини другу - сьому вважати відповідно частинами третьою - восьмою;  
127. у частині третій слово "першу" замінити словом "другу", а слова "та забезпечені заставою вимоги про стягнення вартості заставленого майна" виключити;      у частині третій слово "першу" замінити словом "другу", а слова "та забезпечені заставою вимоги про стягнення вартості заставленого майна" виключити;  
128. у частинах четвертій, п'ятій, шостій слова "другу", "третю", "четверту" замінити відповідно словами "третю", "четверту", "п'яту";      у частинах четвертій, п'ятій, шостій слова "другу", "третю", "четверту" замінити відповідно словами "третю", "четверту", "п'яту";  
129. у частині четвертій після слів "пов'язані з трудовими правовідносинами" доповнити словами "вимоги щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування";      у частині четвертій після слів "пов'язані з трудовими правовідносинами" доповнити словами "вимоги щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування";  
130. частину п'яту доповнити словами " (крім вимог щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування)";      частину п'яту доповнити словами " (крім вимог щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування)";  
131. у частині шостій слова "в порядку надходження виконавчих документів" виключити.      у частині шостій слова "в порядку надходження виконавчих документів" виключити.  
132. 29. У статті 45:      29. У статті 45:  
133. у частині другій:      у частині другій:  
134. в абзаці першому після слів "До витрат на" доповнити словами "організацію та";      в абзаці першому після слів "До витрат на" доповнити словами "організацію та";  
135. у пункті 6 слово "виконавчі" виключити;      у пункті 6 слово "виконавчі" виключити;  
136. доповнити статтю частиною третьою такого замісту:      доповнити статтю частиною третьою такого замісту:  
137. "Про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби. Постанова про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, може бути оскаржена сторонами до суду у 10- денний строк".      "Про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби. Постанова про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, може бути оскаржена сторонами до суду у 10- денний строк".  
138. 30. У статті 46:       
139. у частині першій слова "двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", а слова "п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";      30. У частині першій статті 46 слова "двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", а слова "п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
140. доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:   -8- Президент України
Виключити абзаци третій і четвертий про доповнення статті 46 Закону "Про виконавче провадження" частиною четвертою.  
Враховано    
141. "Виконавчий збір зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується для покриття витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, розвитку матеріально-технічного забезпечення Державної виконавчої служби".       
142. 31. Перше речення частини шостої статті 50 доповнити словами "та стягнення виконавчого збору".      31. Перше речення частини шостої статті 50 доповнити словами "та стягнення виконавчого збору".  
143. 32. У статті 51:      32. У статті 51:  
144. назву статті викласти в такій редакції:      назву статті викласти в такій редакції:  
145. "Стаття 51. Порядок звернення стягнення на майно боржника при обчисленні боргу у гривнях або іноземній валюті";      "Стаття 51. Порядок звернення стягнення на майно боржника при обчисленні боргу у гривнях або іноземній валюті";  
146. доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:      доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:  
147. "Звернення стягнення на кошти боржника у гривнях та інше майно боржника при обчисленні боргу в іноземній валюті здійснюється в порядку, передбаченому цією статтею".      "Звернення стягнення на кошти боржника у гривнях та інше майно боржника при обчисленні боргу в іноземній валюті здійснюється в порядку, передбаченому цією статтею".  
148. 33. Частину другу статті 52 виключити.      33. Частину другу статті 52 виключити.  
149. 34. У частині п'ятій статті 55 слова "Гроші, в тому числі іноземна валюта" виключити.      34. У частині п'ятій статті 55 слова "Гроші, в тому числі іноземна валюта" виключити.  
150. 35. У статті 57:      35. У статті 57:  
151. частину першу після слова "виконавцем" доповнити словами "якщо вартість майна не перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", а після слова "цінами" доповнити словами "а також у разі оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден";      частину першу після слова "виконавцем" доповнити словами "якщо вартість майна не перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", а після слова "регульованими цінами" доповнити словами "а також у разі оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден";  
152. після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:      після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:  
153. "Для проведення оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських, річкових суден та майна, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, державний виконавець залучає експерта (спеціаліста)".   -9- Президент України
В абзаці четвертому статті 35 Закону, що розглядається (пропонується слова "експерта (спеціаліста)" замінити словом "оцінювача".  
Враховано частково   "Для проведення оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських, річкових суден та майна, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, державний виконавець залучає оцінювача, який здійснює свою діяльність відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в України".  
154. У зв'язку з цим частину третю вважати відповідно частиною четвертою, виклавши її в такій редакції:      У зв'язку з цим частину третю вважати відповідно частиною четвертою, виклавши її в такій редакції:  
155. "Державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду в 10-денний строк з дня отримання повідомлення".   -10- Президент України
Абзац шостий статті 35 викласти в такій редакції: "Оцінка арештованого майна провадиться відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в України".  
Враховано частково   "Державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду в 10-денний строк з дня отримання повідомлення".  
156. 36. У частині другій статті 60:      36. У частині другій статті 60:  
157. слово "закриття" замінити словом "закінчення";      слово "закриття" замінити словом "закінчення";  
158. доповнити реченням такого змісту:      доповнити реченням такого змісту:  
159. "При цьому внесений стягувачем авансовий внесок поверненню не підлягає".      "При цьому внесений стягувачем авансовий внесок поверненню не підлягає".  
160. 37. Статтю 61 викласти в такій редакції:      37. Статтю 61 викласти в такій редакції:  
161. "Стаття 61. Реалізація майна, на яке звернено стягнення      "Стаття 61. Реалізація майна, на яке звернено стягнення  
162. Реалізація арештованого майна, за винятком майна, вилученого за законом з обігу та зазначеного в частині п'ятій статті 55 цього Закону, здійснюється спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах та комісійних засадах.      Реалізація арештованого майна, за винятком майна, вилученого за законом з обігу та зазначеного в частині п'ятій статті 55 цього Закону, здійснюється спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах та комісійних засадах.  
163. Порядок реалізації майна, зазначеного в частині п'ятій статті 55 цього Закону, визначається Національним банком України, а іншого майна - Міністерством юстиції України.   -11- Президент України
У ч.2 нової редакції ст.61 слова "Міністерством юстиції України" замінити словами "Кабінетом Міністрів України"; доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту: "Якщо передане торговельним організаціям майно не буде продано протягом двох місяців, воно підлягає переоцінці. Державний виконавець переоцінює майно в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. У разі коли в місячний строк після переоцінки майно не буде продано, державний виконавець повідомляє про це стягувача і пропонує йому вирішити питання щодо залишення за собою непроданого майна". У зв'язку з цим частини третю - шосту вважати відповідно частинами четвертою - сьомою.  
Враховано   Порядок реалізації майна, зазначеного в частині п'ятій статті 55 цього Закону, визначається Національним банком України, а іншого майна - Кабінетом Міністрів України. Якщо передане торговельним організаціям майно не буде продано протягом двох місяців, воно підлягає переоцінці. Державний виконавець переоцінює майно в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. У разі коли в місячний строк після переоцінки майно не буде продано, державний виконавець повідомляє про це стягувача і пропонує йому вирішити питання щодо залишення за собою непроданого майна.  
164. Якщо передане на реалізацію майно не буде продано і стягувач у 5-денний строк письмово не заявить про своє бажання залишити за собою непродане майно, арешт з майна знімається, воно повертається боржникові, а виконавчий документ у разі відсутності у боржника іншого майна, на яке може бути звернено стягнення, повертається стягувачеві без виконання.   -12- Президент України
У ч.4 пропонованої ст.61 слова "передане на реалізацію майно не буде продано і" виключити.  
Враховано   Якщо стягувач у 5-денний строк письмово не заявить про своє бажання залишити за собою непродане майно, арешт з майна знімається, воно повертається боржникові, а виконавчий документ у разі відсутності у боржника іншого майна, на яке може бути звернено стягнення, повертається стягувачеві без виконання.  
165. Якщо стягувач виявив бажання залишити за собою непродане майно, то він зобов'язаний у 5-денний строк з дня повідомлення державного виконавця про виявлення бажання залишити за собою непродане майно, внести на депозитний рахунок відділу Державної виконавчої служби різницю між вартістю непроданого майна та сумою коштів, які підлягають стягненню на його користь, якщо вартість непроданого майна перевищує суму боргу, яка підлягає стягненню за виконавчим документом.      Якщо стягувач виявив бажання залишити за собою непродане майно, то він зобов'язаний у 5-денний строк з дня повідомлення державного виконавця про виявлення бажання залишити за собою непродане майно, внести на депозитний рахунок відділу Державної виконавчої служби різницю між вартістю непроданого майна та сумою коштів, які підлягають стягненню на його користь, якщо вартість непроданого майна перевищує суму боргу, яка підлягає стягненню за виконавчим документом.  
166. Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу державний виконавець складає акт, який є підставою для подальшого оформлення стягувачем права власності на це майно.      Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу державний виконавець складає акт, який є підставою для подальшого оформлення стягувачем права власності на це майно.  
167. Боржник має право визначити, в якій послідовності необхідно продавати майно. У разі коли від продажу частини майна буде виручено суму, достатню для задоволення вимог стягувача, сплати виконавчого збору, витрат на здійснення виконавчих дій, штрафу, подальший продаж арештованого майна припиняється. Вимоги боржника щодо черговості продажу майна не приймаються державним виконавцем, якщо внаслідок їх задоволення виникнуть перешкоди чи додаткові труднощі для виконання або подовжиться його строк".      Боржник має право визначити, в якій послідовності необхідно продавати майно. У разі коли від продажу частини майна буде виручено суму, достатню для задоволення вимог стягувача, сплати виконавчого збору, витрат на здійснення виконавчих дій, штрафу, подальший продаж арештованого майна припиняється. Вимоги боржника щодо черговості продажу майна не приймаються державним виконавцем, якщо внаслідок їх задоволення виникнуть перешкоди чи додаткові труднощі для виконання або подовжиться його строк".  
168. 38. У частині третій статті 64 останнє речення виключити.      38. У частині третій статті 64 останнє речення виключити.  
169. 39. Статтю 66 викласти в такій редакції:      39. Статтю 66 викласти в такій редакції:  
170. "Стаття 66. Підготовка та проведення прилюдних торгів по реалізації нерухомого майна      "Стаття 66. Підготовка та проведення прилюдних торгів по реалізації нерухомого майна  
171. Спеціалізована організація проводить прилюдні торги за заявкою державного виконавця, в якій зазначається мінімальна початкова ціна майна, що виставляється на торги, яка становить вісімдесят відсотків його оціночної вартості.   -13- Президент України
У ч.1 ст.66 слова "мінімальна початкова ціна" замінити словами "початкова вартість".  
Враховано   Спеціалізована організація проводить прилюдні торги за заявкою державного виконавця, в якій зазначається початкова вартість майна, що виставляється на торги, яка становить вісімдесят відсотків його оціночної вартості.  
172. До заявки додаються:      До заявки додаються:  
173. 1) копія виконавчого документа;      1) копія виконавчого документа;  
174. 2) копія акта арешту майна;      2) копія акта арешту майна;  
175. 3) документи, що характеризують об'єкт нерухомості;      3) документи, що характеризують об'єкт нерухомості;  
176. 4) копії документів, що підтверджують право власності або право користування нерухомим майном.   -14- Президент України
Ч.2 ст.66 доповнити пунктом 5 такого змісту: "5) копію рішення про відведення земельної ділянки";  
Враховано   4) копії документів, що підтверджують право власності або право користування нерухомим майном; 5) копію рішення про відведення земельної ділянки.  
177. У разі продажу об'єкта незавершеного будівництва державний виконавець додає до заявки також копію рішення про відведення земельної ділянки та копію дозволу місцевого органу виконавчої влади і (чи) органу місцевого самоврядування на будівництво.   -15- Президент України
частини третю і четверту виключити.  
Враховано    
178. Місце та час проведення прилюдних торгів визначаються та оприлюднюються спеціалізованою організацією самостійно.       
179. Акт про проведення прилюдних торгів затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби і є підставою для видачі відповідним органом свідоцтва про право власності.      Акт про проведення прилюдних торгів затверджується начальником відповідного відділу Державної виконавчої служби і є підставою для видачі відповідним органом свідоцтва про право власності.  
180. Це свідоцтво є підставою для видачі відповідним органом акта про право власності на земельну ділянку в порядку, передбаченому законодавством.      Це свідоцтво є підставою для видачі відповідним органом акта про право власності на земельну ділянку в порядку, передбаченому законодавством.  
181. Порядок проведення прилюдних торгів з продажу арештованого державними виконавцями нерухомого майна боржників визначається Міністерством юстиції України".      Порядок проведення прилюдних торгів з продажу арештованого державними виконавцями нерухомого майна боржників визначається Міністерством юстиції України".  
182. 40. У статті 67 слова "одного мінімального розміру" замінити словами "двох мінімальних розмірів".      40. У статті 67 слова "одного мінімального розміру" замінити словами "двох мінімальних розмірів".  
183. 41. У частині сьомій статті 74 слова "та надходженням відрахованих" замінити словом "утриманих".      41. У частині сьомій статті 74 слова "та надходженням відрахованих" замінити словом "утриманих".  
184. 42. У назві та тексті статті 75 слова "покарання у вигляді" замінити словом "стягнення".      42. У назві та тексті статті 75 слова "покарання у вигляді" замінити словом "стягнення".  
185. 43. У частині сьомій статті 79 останнє речення виключити.      43. У частині сьомій статті 79 останнє речення виключити.  
186. 44. У статті 80:      44. У статті 80:  
187. у частині п'ятій після слова "стягувача" доповнити словами "до нього застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 87 цього Закону та";      у частині п'ятій після слова "стягувача" доповнити словами "до нього застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 87 цього Закону та";  
188. у частині сьомій слова "штрафні санкції, передбачені цим Законом" замінити словами "подвійні штрафні санкції, передбачені статтею 87 цього Закону".      у частині сьомій слова "штрафні санкції, передбачені цим Законом" замінити словами "подвійні штрафні санкції, передбачені статтею 87 цього Закону".  
189. 45. Статтю 85 доповнити словами "а на дії (бездіяльність) начальника відділу Державної виконавчої служби - до суду".      45. Статтю 85 доповнити словами "а на дії (бездіяльність) начальника відділу Державної виконавчої служби - до суду".  
190. 46. У статті 87:      46. У статті 87:  
191. назву статті доповнити словами "та рішення про поновлення на роботі";      назву статті доповнити словами "та рішення про поновлення на роботі";  
192. частину першу викласти в такій редакції:      частину першу викласти в такій редакції:  
193. "У разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання".      "У разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання".  
194. 47. Главу 11 "Прикінцеві положення" після пункту 1 доповнити новим пунктом такого змісту:       
195. "2. До приведення законів, інших нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону вони застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону".   -16- Президент України
Положення, про яке йдеться, може поширюватися лише на Закон, що розглядається. Пропонується це доповнення перенести в розділ ІІ цього Закону.  
Враховано    
196. У зв'язку з цим пункт 2 вважати пунктом 3.       
197. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. ІІІ. До приведення законів, інших нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону вони застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.  
198. Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ      Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН