Кількість абзаців - 33 Таблиця поправок


Про сільськогосподарську кооперацію (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект прийнятий за основу 4 червня 2019 року
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про сільськогосподарську кооперацію
 
   Про сільськогосподарську кооперацію
 
3. Цей Закон визначає правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування сільськогосподарської кооперації, особливості утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів, їх об’єднань.
 
   Цей Закон визначає правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування сільськогосподарської кооперації, особливості утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів, їх об’єднань.
 
4. Розділ І
 
   Розділ І
 
5. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
6. Стаття 1. Основні поняття
 
   Стаття 1. Основні поняття
 
7. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
 
-1- Сольський М.Т.
Статтю 1 доповнити четвертим абзацом такого змісту: «кооперативна освіта - здійснення заходів щодо навчання та підвищення кваліфікації членів сільськогосподарських кооперативів, членів органів управління і найманих працівників таких кооперативів у сфері діяльності сільськогосподарського кооперативу для підвищення ефективності його господарської діяльності;
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України  1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
кооперативна освіта - здійснення заходів щодо навчання та підвищення кваліфікації членів сільськогосподарських кооперативів, членів органів управління і найманих працівників таких кооперативів у сфері діяльності сільськогосподарського кооперативу для підвищення ефективності його господарської діяльності;
 
8. Стаття 9. Правила внутрішньогосподарської діяльності сільськогосподарського кооперативу
 
   Стаття 9. Правила внутрішньогосподарської діяльності сільськогосподарського кооперативу
 
9. 1. Правила внутрішньогосподарської діяльності сільськогосподарського кооперативу є внутрішнім нормативним документом сільськогосподарського кооперативу, що встановлює механізм та способи реалізації положень статуту такого кооперативу з урахуванням особливостей його господарської діяльності.
 
-2- Сольський М.Т.
Частину 1 статті 9 викласти у такій редакції:
«1. Правила внутрішньогосподарської діяльності сільськогосподарського кооперативу є внутрішнім нормативним документом сільськогосподарського кооперативу, що визначає особливості реалізації положень статуту такого кооперативу.»
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України  1. Правила внутрішньогосподарської діяльності сільськогосподарського кооперативу є внутрішнім нормативним документом сільськогосподарського кооперативу, що визначає особливості реалізації положень статуту такого кооперативу.
 
10. Розділ ІV
 
   Розділ ІV
 
11. УПРАВЛІННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ КООПЕРАТИВОМ
 
   УПРАВЛІННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ КООПЕРАТИВОМ
 
12. Стаття 15. Система органів управління сільськогосподарським кооперативом
 
-3- Сольський М.Т.
Частину 1 статті 15 доповнити пунктом 4) такого змісту:
«4) інші органи управління сільськогосподарського кооперативу, створені в порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті.»
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України  Стаття 15. Система органів управління сільськогосподарського кооперативу
4) інші органи управління сільськогосподарського кооперативу, створені в порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті.
 
13. Розділ V
 
   Розділ V
 
14. МАЙНО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КООПЕРАТИВІВ
 
   МАЙНО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КООПЕРАТИВІВ
 
15. Стаття 20. Джерела формування майна сільськогосподарського кооперативу
 
   Стаття 20. Джерела формування майна сільськогосподарського кооперативу
 
16. субсидії (дотації), отримані з державних та місцевих бюджетів для підтримки сільськогосподарських кооперативів, державних цільових фондів;
 
-4- Сольський М.Т.
Абзац п’ятий частини 1 статті 20 викласти в такій редакції: «кошти, отримані як державна підтримка згідно Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», для підтримки сільськогосподарського кооперативу;
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України  кошти, отримані як державна фінансова підтримка згідно Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»;
 
17. 8. Субсидії (дотації), отримані з державних та місцевих бюджетів для підтримки сільськогосподарських кооперативів, державних цільових фондів, грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, гуманітарна допомога, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних, спрямовується до фонду розвитку сільськогосподарського кооперативу, якщо інше не визначено при наданні відповідної субсидії (дотації), грошових та майнових пожертвувань, благодійних внесків, грантів, гуманітарної допомоги, безоплатної технічної допомоги.
 
-5- Сольський М.Т.
У частині 6 статті 21 слова «Субсидії (дотації), отримані з державних та місцевих бюджетів для підтримки сільськогосподарських кооперативів» замінити словами та знаками «кошти, отримані як державна підтримка згідно Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» для підтримки сільськогосподарських кооперативів,»
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України  6. Кошти, отримані як державна фінансова підтримка згідно Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, гуманітарна допомога, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних, спрямовуються до фонду розвитку сільськогосподарського кооперативу, якщо інше не визначено при наданні відповідних коштів.
 
18. Стаття 31. Кооперативна освіта
 
   Стаття 31. Кооперативна освіта
 
19. 1. Одним із пріоритетних завдань сільськогосподарського кооперативу є кооперативна освіта, що передбачає здійснення заходів щодо навчання та підвищення кваліфікації членів сільськогосподарських кооперативів, членів органів управління і найманих працівників, інформування громадськості про сутність і переваги сільськогосподарської кооперації.
 
-6- Сольський М.Т.
У частині 1 статті 31 слова «що передбачає здійснення заходів щодо навчання та підвищення кваліфікації членів сільськогосподарських кооперативів, членів органів управління і найманих працівників, інформування громадськості про сутність і переваги сільськогосподарської кооперації.» виключити.
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України  1. Одним із пріоритетних завдань сільськогосподарського кооперативу є кооперативна освіта.
 
20. Стаття 33. Агенція сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації
 
-7- Сольський М.Т.
Статтю 33 виключити.
 
Враховано У зв’язку з врахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України     
21. 1. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, з метою ефективної реалізації державної політики підтримки сільськогосподарської кооперації може заснувати агенцію сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації.
 
      
22. 2. Співзасновниками агенції сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації можуть також бути сільськогосподарські дорадчі служби, спеціалізовані вищі навчальні заклади та наукові установи, громадські спілки, утворені з метою сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації, інші громадські об’єднання, діяльність яких має на меті розвиток сільського господарства та/або сільської місцевості.
 
      
23. 3. Агенція сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації є неприбутковою установою, що утворюється на засадах партнерства між державним, приватним та громадським секторами на підставі цього та інших законів України.
 
      
24. Агенція сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації не може бути бюджетною установою.
 
      
25. 4. Структура, порядок діяльності та повноваження органів управління агенції сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації визначаються законодавством України та положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
      
26. 5. Агенція сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації:
 
      
27. здійснює інформаційну, консультативну та методологічну допомогу в розробленні і реалізації заходів щодо поширення та запровадження досвіду створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів (сільськогосподарських кооперативних об’єднань), у тому числі шляхом поширення відповідної інформації на інтернет-ресурсах;
 
      
28. розробляє пропозиції зі створення сприятливої податкової, фінансово-кредитної, інвестиційної політики щодо діяльності сільськогосподарських кооперативів (сільськогосподарських кооперативних об’єднань), державної підтримки сільськогосподарських кооперативів (сільськогосподарських кооперативних об’єднань) відповідно до законодавства;
 
      
29. забезпечує сприяння підготовці, перепідготовці та підвищення кадрів сільськогосподарської кооперації, проведенню наукових досліджень з питань сільськогосподарської кооперації;
 
      
30. бере участь у підготовці проектів законів та інших нормативно-правових актів щодо сільськогосподарської кооперації;
 
      
31. сприяє розвитку міжнародного співробітництва у сфері сільськогосподарської кооперації;
 
      
32. здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України.